Kuchyně na objednávku

Ne tak dávno jsem psal o výběru ložnice ve svém novém velkém bytě. Takže druhý den jsem si koupil kuchyni a teď o tom chci mluvit. Jak jsem řekla, nový byt byl po opravě zcela prázdný, pouze koupelna a koupelna byla zařízena. První nákup byl nábytek do ložnice, poté, co jsem se rozhodla zdobit kuchyň.

Kuchyně byla velmi malá i ve velikosti - 18 metrů čtverečních. Možná ostatní lidé z této oblasti a nemusíte se divit, ale poté, co Khrushchevův pokoj vypadal jako skutečná panská sídla. V kuchyni jsem plánovala umístit malý jídelní stůl a kuchyňské skříně. Navíc jsem dlouho snil o malém pruhu u okna. Výsledkem bylo, že na základě požadavků mi bylo jasné, že se budu muset obrátit na firmu, která objednává kuchyně.

Samotný proces výběru kuchyně, abych byl upřímný, byl pro mě nepříjemný. Obrovský počet návrhů, všude s různými propagačními akcemi, slevami, v každém intrudujícím, ale často nekompetentním obchodním manažerovi.

Pochopil jsem, že s touto volbou není možné pospíšit. Kuchyňský interiér vyžadoval přemýšlivý přístup a spěchat si koupit první kuchyni, kterou jste si oblíbili, nestojí za to. Pro mě byla důležitá nejen krása, ale také ergonomie, funkčnost a samozřejmě přiměřená cena.

Mezi hotové kuchyňské sestavy bylo těžké najít vhodnou možnost, a tak jsem se rozhodl okamžitě požádat o speciální firmu, kde by mohli návrháři vytvořit jedinečný projekt a okamžitě sdělit přibližné náklady.

Ale s kuchyní na objednávku existovaly problémy, někde příliš dlouhé výrobní podmínky (a nemohla jsem žít bez kuchyně ještě několik měsíců), někde byla cena příliš vysoká (nechtěla jsem strávit půl milionu jen v kuchyni). A všichni poradci všichni řekli a řekli, překvapeni otázkami a návrhy. Ze všeho jsem se unavil a rozhodl se odložit výběr kuchyně pro později.

A po několika dnech na cestě domů z práce do očí jsem našel další showroom pro kuchyň. Byla jsem v dobré náladě, slunce svítilo na ulici, obecně byl příjemný den. A rozhodla jsem se zastavit.

K mému překvapení bylo všechno uvnitř klidné, hezká hudba se hrála, nebylo tam žádný rozruch. Atmosféra se musela rozhodovat. Společně s návrhářem v počítači vytvořil projekt. Pomocí barevných odstínů, uspořádaných akcentů vypadala celá kuchyně harmonická. A drobné součásti a příslušenství zhotovily skříně ještě pohodlnější a funkčnější.

Ano, po celý měsíc jsem si kuchyni... A jaký závěr jsem udělal z tohoto nákupního procesu? Velmi jednoduché!

Marginita kuchyně je vysoká, zejména ve středním a prémiovém segmentu. V tomto případě se rozdíl v ceně kuchyně tvoří hlavně díky třem věcem - fasádám, kování a deskám (pokud samozřejmě nezohledňuje kuchyně z přírodního dřeva, která bude zpočátku výrazně dražší).

A teď mám vlastní firmu, která nabízí kuchyně na objednávku. Všechno je velmi jednoduché, chodím k klientovi, provádím měření, koordinuji vzhled a úplnost. Pak na našem místě specifikujeme projekt a určíme cenu, o čem mluvíme s klientem. Mimochodem, věnujte pozornost, nemám konkrétní cenu okamžitě po měření (i když to mohu udělat). To je tak, aby klient viděl, že vše je založeno na vážných výpočtech a jednoduše nemůžeme snížit cenu.

A to funguje dobře. Zákazníci jsou šťastní a já jsem s penězi.

Obchodní myšlenka: vlastní kuchyně - jak začít od nuly

Vlastnosti podnikání

Podnikání výroby kuchyňského nábytku zaujímá značný (asi 20%) segment trhu s nábytkem. Současně umožňuje existovat souběžně jak velké podniky zabývající se nábytkem, tak malé soukromé výrobce. To je způsobeno skutečností, že velké korporace vyrábějí sériový výrobní nábytek. Takový nábytek je instalován v kuchyních nových budov nebo ubytoven. Hromadné podnikání je důležité pro jejich podnikání, což šetří rozsah výroby. Aby však bylo možné uspokojit potřeby soukromých spotřebitelů, nejsou schopny znovu vybavit celou výrobní linku pro konkrétní objednávku, je neúčinné. To otevírá velký podíl malých výrobců na trhu.

Malí podnikatelé se zabývají výrobou kuchyňského nábytku podle individuálních objednávek. To zahrnuje dohodnutí na seznamu a charakteristikách požadovaného nábytku (přibližná velikost, barva, typ dřeva atd.), Následné měření konečných výpočtů, skutečná výroba nábytku a konečně montáž a uvedení do provozu v bytě zákazníka.

Cílové publikum je zpravidla místní obyvatelstvo: skříňový nábytek, zejména nízký cenový segment, nebude dodáván z jiných měst, natož regionů. To znamená vysoké přepravní náklady, které ovlivňují náklady na výrobky. Proto se musíte nejprve spoléhat na místní trh.

Mezi výhody této činnosti patří relativně nízká vstupní prahová hodnota (poměrně mírná cena zařízení), stálý a vysoký požadavek (podle statistik, alespoň jednou za 10 let rodiny mění kuchyňský set).

Nevýhodou je v první řadě vysoká konkurence v této oblasti, stejně jako potřeba kvalifikované práce nebo vlastnictví určitých dovedností při zpracování dřeva. Nezapomeňte však, že převážná většina malých výrobců nábytku produkuje produkty segmentu rozpočtu (rovnost tvarů a hladkost fasád - ozvěnu sovětské minulosti) s použitím levných zařízení. Z tohoto důvodu má vysoce kvalitní a technicky sofistikované zařízení a kvalifikovaný personál, můžeme vyrábět drahé a vysoce kvalitní nábytek, jako segment střední a prémiového, jehož cena převyšuje cenu nákladů výrobků v čase a přináší značný zisk kvůli nedostatkům v zásobování.

Etapy výroby

Obecně platí, že kuchyňská sada je vyrobena pomocí stejné technologie jako každý skříňový nábytek. Funkcí je možná jen větší počet vnitřních oddílů, které vyžadují přesné přísady, stejně jako mnoho pomocných tvarovek. Dalším technologickým prvkem je výroba zakřivených fasád, které vyžadují speciální tisk, stejně jako výrobu brýlí (standardní, žebrované, s obrázkem), ale to vše je možné zakoupit na požádání.

Obecně platí, že práce se zákazníkem má následující strukturu.

Zpočátku se podle přání zákazníka a jeho "vize" budoucí kuchyně provádí měření a připraví se náčrtek. Po koordinaci je kresba provedena s přesnými rozměry všech prvků, stejně jako příprava seznamu dílů a příslušenství. Zde můžete usnadnit práci pomocí specializovaných počítačových programů pro navrhování nábytku.

Poté je podle výkresu řez materiál (dřevotřísková deska, dřevovláknitá deska atd.), Jak ručně, tak na CNC strojích, pokud to vyžaduje technologie. Potom se pomocí frézky na obrobky aplikuje vzor / profil. Na konci frézování se polotovar přilepí dýhou nebo PVC fólií.

Dále, pokud je to nutné, okraje jsou lemovány, okapy lepidla jsou odstraněny a další práce jsou prováděny tak, aby nábytkové prvky přinesly do příslušného pohledu. Potom pomocí vrtačky proveďte otvory pro kování a upevňovací prvky.

Konečně po přípravě všech prvků nábytku jsou sestaveny některé moduly (například krabice, upevnění vodítek apod.). Finální montáž probíhá v apartmánu zákazníka.

Přibližný obchodní plán

Především je nutné oficiálně formalizovat své podnikání ve státních orgánech a získat daňový účet. Zpravidla jsou výrobci nábytku registrováni jako IP, aby ušetřili daňové odpočty, a také usnadnili výběr zisků.

Poté musíte vybrat místo pro dílnu. Přibližná podlahová plocha je cca 40 m². To bude stačit pro umístění veškerého zařízení a volného prostoru pro práci a předmontáž. Místnost musí být vytápěna a mít elektrickou energii. Náklady na pronájem takového prostoru je asi 20.000 rublů měsíčně, s přihlédnutím k platbě nástrojů.

Poté je nutné zařízení zakoupit:

 • obráběcí stroje: frézování (30 000 rublů), řezání (80 000 rublů), obklad (40 000 rublů);
 • perforátor - 15 000 rublů;
 • elektrická vrtačka - 10 000 rublů;
 • Šroubovák - 5 000 rublů;
 • bruska - 10 000 rublů;
 • sada nástrojů (šroubováky, bity, nože, rohy atd.) - 10 000 rublů.

Celková výbava pro dílnu bude muset utrácet asi 200 000 rublů. Pokud kupujete CNC stroje, pak se investice zvýší o pořadí.

Práce vyžaduje minimálně tři specialisty na zpracování dřeva a montáž, z nichž jeden musí mít kvalifikaci konstruktéra (pro přípravu výkresů). Máte-li určité dovednosti od vlastníka podniku, budete muset strávit pouze 50 000 rublů měsíčně, abyste zaplatili 2 zaměstnancům.

Náklady na kuchyňskou soupravu zcela závisí na velikosti a složitosti výroby. Například, náklady na materiál (dřevo, nábytek, lepidla a spojovacího materiálu), standardní sluchátka obsahující tabulky se zásuvkami (3 ks.), Rohové umyvadlo (1 ks.), Suspenduje se skříně (4 ks.) Kuchyňský zástěra celková délka 3 lineární metr, je přibližně 15 000 rublů. Současně bude cena soupravy přibližně 30 000 rublů. Hrubý zisk z jednoho prodaného sluchátek je tedy 15 000 rublů. Pro dosažení rovnováhy je nutné shromažďovat a prodávat nejméně 5 sad za měsíc.

Ve skutečnosti, s plným pracovním vytížením, může skupina 3 lidí vytvořit a nainstalovat 1 sadu za 2 dny. V souladu s tím, když se 22-ti denní pracovní týden, a montáž a prodej 11 jednoduchých kuchyňských sestav lze extrahovat měsíční zisk ve výši asi 100 tisíc rublů, které začne splácet všechny investice do zařízení na pár měsíců.

Kuchyně na objednávku

A opět ahoj, všichni předplatitelé především a především čtenáři! Příspěvky často nevycházejí, ale po více než půl roce jsem se zavázal, že vám povím tento malý příběh.

Bylo to tak! Když jsem změnil své apartmány na nové, přišel jsem k otázce nábytku. Potřebovali jsme kuchyni! Neváhal jsem jít ke svému příteli, který pracuje v nábytkářské společnosti, dostatečně velká, s větvemi po celé zemi. Když snížila zbytečné příběhy, v programu napsala náčrt a vypočítala (se všemi povolenými slevami) částku 380 tisíc rublů.

Pro zábavu, jsem se obrátil na malé výrobce takového know sedí v nákupních centrech, stavebnictví, obvykle v blízkosti vchodu do pronajmout malý pokoj 15-20kv m. Tam sedí dívka na notebooku a vzory, protože existuje několik typů malých kuchyních a různé vzorky.

Takže divně, počítala (už na hotových náčrtech) a investovala do 400k a bylo možné vyjednávat trochu levněji s levnějšími kování.

Rozhodli jsme se, že budeme sami bez zprostředkovatelů a zbytečných výdajů! Navržením každý detail jsme požádali společnost na svých výpočtech, která prodává dřevotřískové desky / desky / MDF, atd, stejně vykonává služby, jako je řezání, lepení, obecně vše, co lze udělat s listy.

Na chvíli ustoupím z kuchyně a ukazuji jednodušší a populárnější příklad:

Když jí navrhl kuchyň (druhý, který sedí ve stavebním centru) psaní náčrt v programu PRO100 se vyjádřil cenu a my jsme diskutovali, pak přišel muž k ní jak jsem pochopil zamerschik šla s ním něco probrat, a stojím vedle svého počítače vypadal ve složce "Objednávky" v něm bylo 84 objednávek, od tohoto roku. O tom, co jsou tyto objednávky, kolik tato kuchyně stojí 30k rublů nebo 400, které jsem nemohla zkontrolovat. A pak se dále podíval na náčrt.

Na téměř tři celé měsíce, které mají 84 objednávek, myslím velmi, velmi dobře.

Po ukončení všech částí a jejich přivedení domů jsem se s instalací neobtěžoval, ale najal muže, který dělal všechno. Ano, musel jsem si koupit příslušenství. Nakonec jsem zaplatil všechny výdaje téměř 60% nákladů na náhlavní soupravu.

Po provedení malého rozboru rozdělení zisku ve středně velkých společnostech (tj. V jednom městě je ústředí + sklady + řezání atd. A v dalších pobočkách měst) také pronájem malého pokoje ve stavebních centrech.

Odvětví s objednávkou má asi 30% z těchto peněz, žije, jmenovitě je placené kusové ZP, včetně montérů a návrhářů, nájemného a dalších výdajů.

Zajímám se o samotný nápad. Taková plná sousedí s firmami, někteří spolupracují s pilovými společnostmi a navíc dostávají slevy, jiní sami mají dílny a pracují jako klidný rodinný podnik.

V prvním případě je z časových a nájemních nákladů místo mimo náklady. Pro přehlednost můžete navrhnout několik sad a můžete je vzít pod smlouvou, například se stejnou řezací společností.

Výsledkem je, že z objednávky budou příjmy (v případě spolupráce s řezačkou) 40 až 50%, stejně jako zvýšení příjmů a dodatečných zakázek a objem objednávek také sníží náklady na řezání.

Je možné v budoucnu zvýšit výnos na 80-100%, myslím, že je to docela reálné.

No, pokud jde o návrhový program sám, měl jsem na to 10 minut na to, a začal jsem pracovat na něm několik hodin jako pomalý profesionál)))

Přesto byla v ní promítána přítelkyně, za kterou jí poděkovala.

V budoucnu nevylučuji možnost, že se budu účastnit tohoto podnikání, líbí se mi to, když získáte zajímavé dividendy za nízké náklady.

Jedná se o jednoduchou firmu, která nevyžaduje "vysokou úroveň znalostí a vysokoškolského vzdělání"

P.S. Pokud máte rádi příspěvek, pak můžu navíc vymalovat finanční část, náklady, výplatu, nákup vybavení pro řezání a tak dále.

Obchod

 • Nahoru nahoře
 • Nejprve nahoře
 • Topical Top

39 komentářů

"Jedná se o jednoduchou firmu, která nevyžaduje" vysoké znalosti a vysoké vzdělání "

S tímto přístupem budete velice překvapeni, že začnete tento "snadný obchod"

"snadné" to bude, pokud jednáte podle schématu

1. otevřete "Nábytek" sro 2. zadáváte příkazy a zálohy. nedělejte příkazy 9 úplně / kosyachno apod.) 4. hodíte ooo "nábytek" a otevřete "nábytek +" ooo. str.1-4 v kruhu.

Jak otevřít podnik v kuchyních v záložkách 1

Kuchyně na zakázku jsou stále více a více populární kvůli jejich funkčnosti a exkluzivitě. Proto podnikatel, který se chce zabývat touto oblastí podnikání, může počítat s rychlým úspěchem.

Kuchyně na zakázku: zahájení podnikání

Kuchyně je místem, kde lidé tráví významnou část svého života, přijímá hosty a označují důležité události. Proto se dnes stále častěji raději nebudou kupovat standardní nábytek v obchodech, ale objednat si kuchyň podle individuálních velikostí a podle vlastních přání.

Studium vybrané oblasti podnikání bude jedním z prvních kroků při zakládání podniku na výrobu kuchyní na zakázku. Nejprve je třeba analyzovat stávající nabídku a poptávku, abyste pochopili současné trendy, které jsou populární. Poté si musíte objednat aktuální ceny za kuchyňský nábytek.

Na základě získaných informací bude rozhodnuto, zda bude nábytek elitního, designového charakteru nebo bude určen pro hromadného spotřebitele. V prvním případě musíte věnovat značnou pozornost kvalitě zdrojového materiálu, stylovým vlastnostem vyrobeného nábytku a příslušné reklamě nového podniku.

Je důležité si uvědomit, že společně s vysokou mírou zisku, kterou společnost může při výrobě nábytku objednat, bude v první fázi organizace značné finanční investice. Všechny tyto faktory je třeba vzít v úvahu při přípravě podnikatelského plánu, který bude zahrnovat tyto položky:

 • typ činnosti společnosti s uvedením hlavních rysů;
 • náklady na pronájem místnosti, nákup vybavení a potřebných materiálů, jakož i platy zaměstnanců. Podnikatelský plán by měl podrobně uvést všechny budoucí výdaje, počítat do budoucna celkovou výši počátečních investic a pravidelných výdajů;
 • výpočet cen a úroveň zisku, kterou společnost přinese.

Na základě těchto výpočtů je vyvozováno, jak rychle může výrobna nábytku vrátit všechny náklady a stát se ziskem. Je důležité okamžitě určit kruh potenciálních kupců nábytku. Mohou to být přímo zákazníci nebo prodejny nábytku jako zprostředkovatelé.

Zpravidla bude výhodnější prodávat kuchyňský nábytek přímým kupcům, ale to vyžaduje dobrou reklamní kampaň.

Chcete-li zvýšit zisk společnosti, můžete rozšířit její působnost přidáním dalších služeb k nabídce nebo začátkem prodeje této licence. Například můžete přidat do sortimentu vakuových sáčků pro kuchyň, což vám umožní obrátit proces vaření a skladování jídla v pohodlné a příjemné obchodní činnosti. Navíc instalací nové designové kuchyně bude mít mnoho zákazníků touhu co nejdéle zachovat svou primordialitu a také ušetřit maximální prostor, ve kterém vaky pomáhají.

Podnikový plán by měl být plně sestaven před zahájením prvních kroků k založení podniku. Pokud podnikatel plánuje půjčku od banky na rozvoj své společnosti, může být podnikatelskému plánu přidělen odborník, protože tento dokument musí být předložen jako podklad pro rozhodnutí banky o žádosti o úvěr.

Spravedlivě platí, že procentní podíl vrácených nákladů na výrobu kuchyňského nábytku je až 20%. Zpočátku může být tento ukazatel nižší, pokud podnikatel dodržuje plán a nezapomíná na kvalitní reklamu, lze tento ukazatel dosáhnout po roce. Dalším bodem, který je důležité zvážit, jsou vyšší náklady na nábytek na zakázku, zejména odrůdy designéra, ve srovnání s sortimentem obchodů. To se týká také cenové politiky a doby návratnosti podniku, které musí být zohledněny v obchodním plánu.

Ve videu: Jedna stránka pro podporu podnikání

Etapy tvorby podniku pro pořádání kuchyní

Po stanovení vlastností návrhu budoucí společnosti by měl podnikatel zvolit vhodné místo pro výrobu kuchyní. Je rozumnější otevřít takový podnik v jedné z okrajových, ale ne příliš vzdálených oblastí města. Pro výrobu kuchyní v objednávce je nejdůležitější prostorný pokoj s moderním vybavením, stejně jako vysoce kvalitní suroviny. Není-li vlastník podniku finančně schopen financovat nákup zařízení, může si ho pronajmout například s právem zpětného odkupu v budoucnu.

Při výběru místnosti je důležité, aby byla v souladu s platnými předpisy. Například dílna pro výrobu nábytku musí splňovat hygienické normy, musí mít protipožární ochranu, musí být nutně vybavena digestoři a větráním. Rovněž je třeba zajistit kvalitní napájení a dodávku vody. Minimální velikost výrobní haly by měla činit nejméně 200 metrů čtverečních. metrů.

Kancelář bude potřebovat také novou společnost. Právě tam působí vedoucí podniku, stejně jako manažeři zabývající se komunikací s klienty, objednáváním a propagací společnosti. Kancelářské prostory mohou být umístěny ve stejné budově jako výrobní hala av centrální části města, kde může přilákat více lidí, což přispěje ke zvýšení zisku společnosti.

Po výběru předpokladů a definování objemu budoucí výroby potřebuje podnikatel koupit nebo pronajmout veškeré potřebné vybavení.

Dokonce i malá dílenská dílna bude potřebovat následující vybavení:

 • speciální stroje (frézování, formátování, ohýbání hran);
 • elektrická vrtačka;
 • šroubováky;
 • perforátor;
 • bruska;
 • nástroje pro nanášení laku;
 • řezné nástroje pro různé účely a další specializované vybavení. Také bude nutné zakoupit digestoře, výlevky, sokly, lampy a další podrobnosti o budoucích nábytkových produktech.

Obecně platí, že kuchyně na zakázku jsou požadovány, pokud mají nejen exkluzivní stylové vlastnosti, ale i pokud jsou vyrobeny z vysoce kvalitního materiálu šetrného k životnímu prostředí. V tomto ohledu musí být suroviny pro výrobu zakoupeny pouze od důvěryhodných dodavatelů. Hledání takových dodavatelů může trvat nějaký čas, je také důležité si uvědomit, že levost surovin, příslušenství a komponent může hovořit o jejich nízké kvalitě, což je nepřijatelné pro výrobu nábytku na zakázku.

Z materiálů potřebujete především dřevo, dřevotřískové desky, sklo.

Poté, co se poprvé zakoupí potřebné vybavení a suroviny a materiály, je třeba věnovat pozornost výběru kvalifikovaných zaměstnanců. Na samém začátku práce, zatímco nový podnik nebude přijímat mnoho objednávek, poměrně málo specialistů na výrobu nábytku. Potřebujeme také návrháře, který bude pracovat s exkluzivními objednávkami, a manažera, který přijímá objednávky a sleduje výrobní dobu a splňuje požadavky zákazníků.

Vzhledem k tomu, že výroba kuchyně na objednávku zahrnuje dodávku a instalaci na adresu zákazníka, můžete uzavřít dohodu se specializovanými službami nebo sami tyto věci řešit. Ve druhém případě bude nutné, aby instalatéři nábytku a řidičů vešli do personálu. Poté, co se zaměstnanci shromáždí a podnik je připraven k práci, je možné spustit reklamní kampaň pro nový podnik.

Kuchyně na zakázku jsou dnes populární, takže vše, co potřebujete pro vlastní podnikání, je šířit informace o sobě na internetu, můžete také použít média a způsob distribuce letáků a brožur. Nejdůležitější je spoléhat se na kontextovou reklamu na internetu. Je důležité vytvořit vlastní webové stránky, kde se potenciální zákazníci nejen seznámí s sortimentem a cenami výrobce, ale také objednávají a řídí výrobní proces.

Kuchyně na objednávku: daňové evidence

Podniky vyrábějící nábytek si mohou vybrat jakoukoli ze stávajících organizačních a právních forem. Nejoblíbenější je společnost s omezenou odpovědností a individuální podnikání. Současně první formulář poskytuje více příležitostí, ale liší se složitější registrací, potřebou významného balíčku dokumentů a dostupnosti schváleného kapitálu jako záruky práce společnosti. Zpočátku je racionálnější pracovat na základě postavení jednotlivého podnikatele, který může každý občan země ve věku 18 let získat.

Registrace IP trvá jen několik dní a náklady na tuto registraci jsou minimální: k otevření společnosti stačí zaplatit státní poplatek a podat své dokumenty u daňové služby. Navíc, na rozdíl od právnické osoby, pravidelné daňové hlášení je mnohem jednodušší a trvá mnohem méně času.

Proces zjišťování IP je následující:

 • vyplnění žádosti v určité podobě. V něm podnikatel uvede své vlastní osobní údaje a OKVED kódy vhodné pro zvolený typ podniku (jsou vybrány pomocí klasifikátoru OKVED). Pokud budoucí majitel firmy okamžitě přeje změnit zjednodušený daňový režim, může podat další žádost souběžně s odpovídající žádostí;
 • platba státního poplatku;
 • podá žádost spolu s kopií cestovního pasu, identifikačním číslem a dokladem o zaplacení poplatku.

Po předložení žádosti by měl budoucí podnikatel počkat asi 3-5 dní, poté, co byla žádost řádně vyplněna a byly podány všechny potřebné dokumenty, je mu vydán certifikát. Právě tento dokument poskytuje důvody pro výkon činnosti oddělení nábytku. Takto by se podnikáním vlastních kuchyní mohl nejen zajistit dostatečný příjem a rozvoj jeho podnikání, ale také získat morální uspokojení z vytváření zajímavých a vyhledávaných konstrukčních prvků.

Výroba kuchyňského nábytku: organizační momenty a obchodní plán

Toto kupovalo kuchyňské sety "po staletí". Dnes, podle odborníků na trhu, se kuchyně mění každých 3-5 let. Částečné nebo velké opravy, výměna spotřebičů pro domácnost, vznik nových funkčních prvků - to jsou důvody, proč si vyzdvihnout nový kuchyňský nábytek. A klíč k dobrým penězům.

Kuchyňská činnost pokrývá významný podíl na trhu s nábytkem (přibližně 22%). A úspěšně koexistuje s velkými nábytkářskými společnostmi a soukromými podnikateli. Jako dvě paralely - ne křížení, protože každý má svůj vlastní trh. Pro továrny na výrobu nábytku jsou zajímavé hromadné objednávky (typickým příkladem je sériová výroba kuchyňských sestav pro nábytek v novostaveb, kolejích).

Pro výrobu kusů i exkluzivního a drahého nábytku nemá smysl překonfigurovat celou výrobní linku. To je důvod, proč malé a soukromé podnikatele úspěšně provádějí individuální a drobné zakázky.

Analýza poptávky a konkurence

Přes obrovskou konkurenci na trhu s nábytkem nelze říci, že moderní nabídka plně vyhovuje poptávce.

Za prvé, většina soukromých podnikatelů dělá nábytek podle principu "jednodušší, tím lépe", protože minimální vybavení a nástroje, které jsou jim k dispozici, neumožňují vytvářet skutečně originální kusy nábytku. Přímé tvary, hladké fasády - toto vše připomíná solidní nábytek z doby sovětské a je poptávka jen kvůli nízké ceně.

Za druhé, kuchyně - to je nábytek, především "místní" výroba. Bytový nábytek s nízkou a střední cenou nebude dodán z jiného regionu - náklady na dopravu jsou příliš vysoké. Proto musí být kupující spokojen s nabídkami na místním trhu. Chcete-li úspěšně vstoupit do nábytkářského průmyslu v určitém regionu, nemusíte "znovu objevovat kolo" a přicházet s novými designovými modely. Stačí prostudovat návrhy soutěžících a vzít "tužku" bez doprovodu.

Analýza konkurenční nabídky je vhodná pro následující parametry:

 • Výrobní materiály. Nesporným vůdcem materiálové základny pro výrobu dřevěného kuchyňského nábytku je laminátová dřevotříska. Možná stojí za to pokrýt i jiné druhy - MDF, nábytkovou desku atd.;
 • Návrh interiéru a kuchyně fasády. Móda pro různé styly je proměnlivá a pro vstup do trysky je třeba neustále zkoumat její trendy a novinky designu. Na to a vybudovat politiku výroby. Například, v roce 2000 trh přijal módní boom pro nábytek v orientálním stylu, po - přišla řada retro, dnes - skutečné tendence minimalismu a high-tech;
 • Barevné řešení. Díky moderním materiálům dekorace a vlepování je možné imitovat všechny druhy dřeva a jiných materiálů (kůže, sklo, kovy, plasty), aby zákazníkům nabízely různé odstíny a nejen klasickou barevnou schématu;
 • Módní "čipy". Vystupovat mezi ostatními výrobci dřevěných kuchyní mohou být velkolepé designové detaily - prvky skříňového nábytku. Například na skle můžete použít původní výkres pískováním; fasády - filmujte dnes s módním 3D obrazem nebo je dekorujte pomocí technik Craquelure.

Spotřebitel oceňuje originalitu. S pomocí úspěšné myšlenky může začínající podnikatel snadno konkurovat společnosti s dlouholetou praxí na trhu.

Organizační okamžiky otevírání podniku při výrobě kuchyní:

1) Forma právní registrace

Vzhledem k tomu, že konečným spotřebitelem většiny malého a středního průmyslu jsou soukromé osoby, nejlepším řešením pro organizaci podnikání bude otevření IP s následujícími činnostmi podle OKVED:

 • 36.13 Výroba kuchyňského nábytku;
 • 51.47.11 Velkoobchod s nábytkem;
 • 52.44.1 Maloobchod s nábytkem.

2) Místo výroby

Velikost místnosti závisí na parametrech zařízení, plánovaných objemech výroby a výrobním procesu. Nebudete-li se sami podílet na řezání dílů, stačí pro uložení spotřebního materiálu (zejména armatury) a sestavování skříně malý prostor 25-30 m 2 typu krabice nebo garáže. Pokud se v dílně plánuje umístit alespoň jeden stroj pro řezání formátů, je nezbytná "garáž" - je vhodné pronajmout část výrobních prostor v jakékoli průmyslové zóně o ploše nejméně 150 m 2.

Z mimořádných požadavků na pokoj lze uvést pouze kontrolu nad vlhkostí, zbytek - standard: třífázová elektřina, topení a další komunikace, přístupové komunikace.

V počáteční fázi se nedoporučuje sklizeň velkého množství surovin (dřevěné desky, okraje, skleněné a dekorativní detaily) - je lepší zakoupit to pro každou konkrétní objednávku.

3) Osvědčení a povolení

Výroba kuchyňského nábytku nevyžaduje licenci. Ale že hotový produkt může dostat certifikát kvality, je nutné se postarat o dostupnost vhodných certifikátů pro všechny materiály, armatury a komponenty, ze kterých vyrábíte kuchyňský nábytek.
Hotový výrobek musí splňovat požadavky GOST:

 • 16371-93: Nábytek. Obecné specifikace;
 • 28136-89: Nábytek z nábytku ze stěn. Zkušební metody pro pevnost;
 • 13025.1-85: Bytový nábytek. Funkční rozměry úložných prostorů;
 • 19882-91: Nábytek skříně. Metody zkoušení stability, pevnosti a deformovatelnosti;
 • 28105-89: Kufřík. Zkušební metody pro zásuvky a půlkryty.

Technologický postup výroby kuchyňského nábytku

Výroba kuchyně je ve skutečnosti výroba stejného skříňového nábytku, s výjimkou toho, že s velkým počtem vnitřních prostorů, které vyžadují aditivu na bižuterii a další doplňky.

Existují však další specifické rysy kuchyňského nábytku:

1) Ohýbané fasády

Pro výrobu fasád nestandardních formulářů je nutný speciální tisk.

Je položen několik vrstev tenkých plechů, mezi kterými je lepidlo naneseno. Materiál je udržován pod vysokým lisovacím tlakem, lepením v jednom monolitu a současným dodáním obrobku ohybu určitého poloměru. Není možné ručně vyrábět takové vysoce kvalitní formy, a proto malí výrobci obvykle objednávají radiální fasády s dávkou v továrně a v kuchyňském designu jim je přiřazeno "standardní" místo v plné velikosti, které nevyžaduje opravu určitými parametry.

2) Sklo pro fasády

Sklo pro fasády může mít několik typů:

 • standardní transparentní;
 • s žebrovaným povrchem;
 • s dekorativním vzorem (obtisk, pískování atd.).

Výroba ohýbaných a konvexních skel se provádí různými formami ve speciálních pecích při teplotě asi 800 stupňů.

Pískování skla a zrcadel je prováděno podle vzoru, speciálního samolepícího filmu, kterým můžete povrch vyzdobit libovolným vzorem. Pro efekt žebrovaného povrchu je vlnitý papír umístěn pod standardním sklem a "hněten" v peci při teplotě až do 400 stupňů. Decol a jiné dekorativní ozdoby jsou tavené stejným způsobem.

Ve zbytku se proces výroby a montáže nábytku neliší od výroby skříňového nábytku:

Etapy výroby

1) Měření

Prostory jsou měřeny, je sestaven balík potřebné projektové dokumentace, který zahrnuje:

 • skica kuchyně;
 • výkresy jednotlivých částí;
 • řezné a doplňkové mapy;
 • seznam materiálů, příslušenství, spojovacích prostředků a jiného spotřebního materiálu.

Kresby a náčrty lze pohodlně sestavit ve specializovaném počítačovém programu pro návrh a řezání skříňového nábytku (například "Basis-Furniture", "KitchenDraw" atd.).

2) Řezání dlaždicových materiálů do jednotlivých polotovarů

Podle mapy pro řezání se provádí řezání dřevotřísky, MDF, dřevotřískových desek a dalších materiálů se podílejí na výrobě, a to buď ručně, nebo na pily. Křivkové dokončovací řezání nestandardních součástí - ručně nebo na CNC stroji.

3) Frézování vzoru na fasádách

Požadovaný vzor nebo profil se aplikuje na polotovar obrobku pomocí kopírovacích nebo CNC strojů. Pro zmírnění fasád se používají konvenční MDF nebo dřevotřískové desky bez ochranného horní vrstvy, takže obrobek po mletí je potažena dýhou nebo na fólie PVC. K tomuto účelu, lepidlo se nanáší povrchu fasády a předlisek je odeslána do vakuového lisu, který je potažen dýha, folie, melaminu, plastu nebo jiných povrchových materiálů. Stejnou vakuovou metodou platí i jiné dekorativní nátěry (akryl, dýha, film atd.).

4) Edge

Pokud jsou fasády hladké a není použito žádné další dekorace, provádí se pouze okrajová obložení s okrajovým materiálem. Poté, co se lepidlo vytvrdí, jsou přesahy odstraněny (ručně nebo na stroji pro ohýbání hran).

5) Otvory pro spojovací prvky

Na vrtacím a plnicím stroji (nebo ručně, pomocí přídavných karet) v obrobku proveďte otvory pro spojovací prvky a armatury.

6) Modulární montáž

Jednotlivé moduly jsou sestaveny, metaboxy, zásuvky jsou připojeny.

7) Konečná fáze na místě

Moduly se již nacházejí v jedné kuchyni. Poslední je připojeno skleněné fasády.

Podnikatelský plán podniku pro výrobu kuchyňského nábytku

Plánuje se otevřít IP na obecném daňovém systému, který pracuje pro soukromé zákazníky a přijímá objednávky od prodejen nábytku.

1) Nákup zařízení:

 • formátovací stroj (б у) - 90 000 rub;
 • stroj pro boční ohýbání (b / y) - 35 000 rublů;
 • frézka (použitá) - 13 000 rublů;
 • Šroubováky (2 kusy);
 • elektrická vrtačka;
 • perforátor;
 • sada řezných nástrojů.

Celkem: 160 000 rublů.

2) Výpočet materiálových nákladů na výrobu kuchyně s krabicí z dřevotřískové desky, fasád MDF a vlnitého skla

Délka hotového výrobku je 3 m / p.

Materiály:

 • Dřevovláknitá deska - 3,5 m 2 * 50 rublů = 175 rublů;
 • Visor z MDF - 240 rublů;
 • Laminovaná dřevotříska 16 mm - 16 m 2 * 250 rublů = 4000 rublů;
 • Okraj melaminu - 200 rublů;
 • Sklo pro police 5 mm - 0,5 m 2 * 350 rub = 175 rublů;
 • Sklo vzorované pro fasády - 0,5 m 2 * 700 rub = 350 rublů;
 • MDF s melaminovou vrstvou pro fasády - 3,5 m 2 * 630 rub = 2205 rublů;
 • Stolní deska 38 mm - 3 pm * 600 rub = 1800.

Fitinky:

 • prádlo - 1200 rublů;
 • svítidla (sada 3 kusů) - 500 rublů;
 • sušení - 250 rublů;
 • hmoždinky - 8 kusů * 6 = 48 rublů;
 • Potvrďte - 200 kusů * 0,71 rublů = 1,42 rublů;
 • baldachýn - 8 ks * 13 rublů = 104 rublů;
 • válečky (set) - 8 kusů * 95 rublů = 760 rublů;
 • podpěry - 24 kusů * 14 rublů = 336 rublů;
 • nábytek roh - 20 ks * 2,5 rub = 50 rub
 • rake - 1,2 pm * 65 rublů = 78 rublů;
 • police (sklo) - 8 kusů * 3.2 rublů = 25.6 rublů;
 • policové držáky dřevotřískové desky - 36 kusů * 0,20 = 7,20 rub;
 • Zadní smyčka - 18 ks * 14 rublů = 252 rublů;
 • podstavec - 3 pm * 65 rublů = 195 rublů;
 • příčný potěr - 20 ks * 3 rub = 60 rub;
 • rukojeti - 18 kusů * 40 rublů = 720 rublů;
 • samorezce 16 mm - 150 ks * 0,20 rub = 30 rublů.

Celkem: 13 762,22 rublů.

3) Prodejní cena soupravy je 32 000 rublů.

Za měsíc je plánováno prodávat 25 kuchyní tohoto typu. Celkové příjmy - 800 000 rublů / měsíc. S materiálními náklady 344 055,50 rublů / měsíc (13762,22 rublů * 15 kusů).

4) Výdaje:

 • elektřina, náklady na energie - 1250 rublů / měsíc;
 • náklady na dopravu - 10 000 rublů / měsíc;
 • odpisy dlouhodobého majetku - 22 080 rublů / měsíc;
 • pronájem prostor (250 m 2): dílna, kancelářská a výstavní hala - 31 000 rublů / měsíc;
 • platový poměr pro zaměstnance (ředitel, účetní, vedoucí designér, řezačka, fréza, ohýbačka hran, 2 montéry) - 165 000 rublů / měsíc;
 • daně z FOT - 61,875 rublů / měsíc;
 • Daň ze zisku činí 32 947,90 rubles měsíčně.

Celkem: 324,152,90 ruble / měsíc.

5) Finanční výsledky:

Zisk je 800 tisíc rublů - 344,055.50 rublů - 324,152.90 rublů = 131,791.60 rublů

Ziskovost výroby: 25,9%

Návratnost počáteční investice (náklady na zařízení + materiál za první měsíc práce) = 4 měsíce.

Zkoumali jsme plán podnikání na uspořádání výroby kuchyní s nízkými investicemi. Ale mohou být také minimalizovány.

Za prvé, nákup, který se dokonce používá, ale stále je možné vyhnout se drahým zařízením, pokud používáte služby řezání třetími stranami. Ve skutečnosti, jen zřídka produkovat jakýkoliv formát-řezací stroj běží nepřetržitě, takže podniky, které investovaly peníze do jeho koupi, rádi nabídneme služby platit pro řezání příchozím. Cena závisí na počtu řezů, tloušťka materiálu a desky (průměr - 200 rublů / list laminovaná dřevotříska a lepenka -to 120).

Za druhé, pokud ušetříte na nákupu zařízení, můžete snížit náklady jak na leasing výrobního oddělení, tak na pracovní sílu. V počáteční fázi bude k dispozici dostatek 1-2 sběratelů s úhradou za kus (obvykle to je 5-7% objednávky).

Jak vidíte, podnikání "kuchyně" má vysokou flexibilitu v každé fázi organizace. Proto je k dispozici výroba kuchyně, stejně jako další typy skříňového nábytku a minimální investice.

Kuchyně na zakázku

Přidáno do záložek: 0

Kuchyně na zakázku jsou stále více a více populární kvůli jejich funkčnosti a exkluzivitě. Proto podnikatel, který se chce zabývat touto oblastí podnikání, může počítat s rychlým úspěchem.

Kuchyně na zakázku: zahájení podnikání

Kuchyně je místem, kde lidé tráví významnou část svého života, přijímá hosty a označují důležité události. Proto se dnes stále častěji raději nebudou kupovat standardní nábytek v obchodech, ale objednat si kuchyň podle individuálních velikostí a podle vlastních přání.

Na videu: Kuchyně na objednávku jako podnik

Studium vybrané oblasti podnikání bude jedním z prvních kroků při zakládání podniku na výrobu kuchyní na zakázku. Nejprve je třeba analyzovat stávající nabídku a poptávku, abyste pochopili současné trendy, které jsou populární. Poté si musíte objednat aktuální ceny za kuchyňský nábytek.

Na základě získaných informací bude rozhodnuto, zda bude nábytek elitního, designového charakteru nebo bude určen pro hromadného spotřebitele. V prvním případě musíte věnovat značnou pozornost kvalitě zdrojového materiálu, stylovým vlastnostem vyrobeného nábytku a příslušné reklamě nového podniku.

Na videu: Podnikání na kuchyňském nábytku od začátku

Je důležité si uvědomit, že společně s vysokou mírou zisku, kterou společnost může při výrobě nábytku objednat, bude v první fázi organizace značné finanční investice. Všechny tyto faktory je třeba vzít v úvahu při přípravě podnikatelského plánu, který bude zahrnovat tyto položky:

 • typ činnosti společnosti s uvedením hlavních rysů;
 • náklady na pronájem místnosti, nákup vybavení a potřebných materiálů, jakož i platy zaměstnanců. Podnikatelský plán by měl podrobně uvést všechny budoucí výdaje, počítat do budoucna celkovou výši počátečních investic a pravidelných výdajů;
 • výpočet cen a úroveň zisku, kterou společnost přinese.

Na základě těchto výpočtů je vyvozováno, jak rychle může výrobna nábytku vrátit všechny náklady a stát se ziskem. Je důležité okamžitě určit kruh potenciálních kupců nábytku. Mohou to být přímo zákazníci nebo prodejny nábytku jako zprostředkovatelé.

Zpravidla bude výhodnější prodávat kuchyňský nábytek přímým kupcům, ale to vyžaduje dobrou reklamní kampaň.

Na videu: Efektivní reklama nábytku

Chcete-li zvýšit zisk společnosti, můžete rozšířit její působnost přidáním dalších služeb k nabídce nebo začátkem prodeje této licence. Například můžete přidat do sortimentu vakuových sáčků pro kuchyň, což vám umožní obrátit proces vaření a skladování jídla v pohodlné a příjemné obchodní činnosti. Navíc instalací nové designové kuchyně bude mít mnoho zákazníků touhu co nejdéle zachovat svou primordialitu a také ušetřit maximální prostor, ve kterém vaky pomáhají.

Podnikový plán by měl být plně sestaven před zahájením prvních kroků k založení podniku. Pokud podnikatel plánuje půjčku od banky na rozvoj své společnosti, může být podnikatelskému plánu přidělen odborník, protože tento dokument musí být předložen jako podklad pro rozhodnutí banky o žádosti o úvěr.

Podnikání ve výrobě designových kuchyní

Spravedlivě platí, že procentní podíl vrácených nákladů na výrobu kuchyňského nábytku je až 20%. Zpočátku může být tento ukazatel nižší, pokud podnikatel dodržuje plán a nezapomíná na kvalitní reklamu, lze tento ukazatel dosáhnout po roce. Dalším bodem, který je důležité zvážit, jsou vyšší náklady na nábytek na zakázku, zejména odrůdy designéra, ve srovnání s sortimentem obchodů. To se týká také cenové politiky a doby návratnosti podniku, které musí být zohledněny v obchodním plánu.

Ve videu: Jedna stránka pro podporu podnikání

Etapy tvorby podniku pro pořádání kuchyní

Po stanovení vlastností návrhu budoucí společnosti by měl podnikatel zvolit vhodné místo pro výrobu kuchyní. Je rozumnější otevřít takový podnik v jedné z okrajových, ale ne příliš vzdálených oblastí města. Pro výrobu kuchyní v objednávce je nejdůležitější prostorný pokoj s moderním vybavením, stejně jako vysoce kvalitní suroviny. Není-li vlastník podniku finančně schopen financovat nákup zařízení, může si ho pronajmout například s právem zpětného odkupu v budoucnu.

Při výběru místnosti je důležité, aby byla v souladu s platnými předpisy. Například dílna pro výrobu nábytku musí splňovat hygienické normy, musí mít protipožární ochranu, musí být nutně vybavena digestoři a větráním. Rovněž je třeba zajistit kvalitní napájení a dodávku vody. Minimální velikost výrobní haly by měla činit nejméně 200 metrů čtverečních. metrů.

Kompaktní kuchyně pro malé byty

Kancelář bude potřebovat také novou společnost. Právě tam působí vedoucí podniku, stejně jako manažeři zabývající se komunikací s klienty, objednáváním a propagací společnosti. Kancelářské prostory mohou být umístěny ve stejné budově jako výrobní hala av centrální části města, kde může přilákat více lidí, což přispěje ke zvýšení zisku společnosti.

Po výběru předpokladů a definování objemu budoucí výroby potřebuje podnikatel koupit nebo pronajmout veškeré potřebné vybavení.

Dokonce i malá dílenská dílna bude potřebovat následující vybavení:

 • speciální stroje (frézování, formátování, ohýbání hran);
 • elektrická vrtačka;
 • šroubováky;
 • perforátor;
 • bruska;
 • nástroje pro nanášení laku;
 • řezné nástroje pro různé účely a další specializované vybavení. Také bude nutné zakoupit digestoře, výlevky, sokly, lampy a další podrobnosti o budoucích nábytkových produktech.

Obecně platí, že kuchyně na zakázku jsou požadovány, pokud mají nejen exkluzivní stylové vlastnosti, ale i pokud jsou vyrobeny z vysoce kvalitního materiálu šetrného k životnímu prostředí. V tomto ohledu musí být suroviny pro výrobu zakoupeny pouze od důvěryhodných dodavatelů. Hledání takových dodavatelů může trvat nějaký čas, je také důležité si uvědomit, že levost surovin, příslušenství a komponent může hovořit o jejich nízké kvalitě, což je nepřijatelné pro výrobu nábytku na zakázku.

Z materiálů potřebujete především dřevo, dřevotřískové desky, sklo.

Kuchyně na zakázku pro individuální měření

Poté, co se poprvé zakoupí potřebné vybavení a suroviny a materiály, je třeba věnovat pozornost výběru kvalifikovaných zaměstnanců. Na samém začátku práce, zatímco nový podnik nebude přijímat mnoho objednávek, poměrně málo specialistů na výrobu nábytku. Potřebujeme také návrháře, který bude pracovat s exkluzivními objednávkami, a manažera, který přijímá objednávky a sleduje výrobní dobu a splňuje požadavky zákazníků.

Vzhledem k tomu, že výroba kuchyně na objednávku zahrnuje dodávku a instalaci na adresu zákazníka, můžete uzavřít dohodu se specializovanými službami nebo sami tyto věci řešit. Ve druhém případě bude nutné, aby instalatéři nábytku a řidičů vešli do personálu. Poté, co se zaměstnanci shromáždí a podnik je připraven k práci, je možné spustit reklamní kampaň pro nový podnik.

Kuchyně na zakázku jsou dnes populární, takže vše, co potřebujete pro vlastní podnikání, je šířit informace o sobě na internetu, můžete také použít média a způsob distribuce letáků a brožur. Nejdůležitější je spoléhat se na kontextovou reklamu na internetu. Je důležité vytvořit vlastní webové stránky, kde se potenciální zákazníci nejen seznámí s sortimentem a cenami výrobce, ale také objednávají a řídí výrobní proces.

Kuchyně na objednávku: daňové evidence

Podniky vyrábějící nábytek si mohou vybrat jakoukoli ze stávajících organizačních a právních forem. Nejoblíbenější je společnost s omezenou odpovědností a individuální podnikání. Současně první formulář poskytuje více příležitostí, ale liší se složitější registrací, potřebou významného balíčku dokumentů a dostupnosti schváleného kapitálu jako záruky práce společnosti. Zpočátku je racionálnější pracovat na základě postavení jednotlivého podnikatele, který může každý občan země ve věku 18 let získat.

Registrace IP trvá jen několik dní a náklady na tuto registraci jsou minimální: k otevření společnosti stačí zaplatit státní poplatek a podat své dokumenty u daňové služby. Navíc, na rozdíl od právnické osoby, pravidelné daňové hlášení je mnohem jednodušší a trvá mnohem méně času.

Proces zjišťování IP je následující:

 • vyplnění žádosti v určité podobě. V něm podnikatel uvede své vlastní osobní údaje a OKVED kódy vhodné pro zvolený typ podniku (jsou vybrány pomocí klasifikátoru OKVED). Pokud budoucí majitel firmy okamžitě přeje změnit zjednodušený daňový režim, může podat další žádost souběžně s odpovídající žádostí;
 • platba státního poplatku;
 • podá žádost spolu s kopií cestovního pasu, identifikačním číslem a dokladem o zaplacení poplatku.

Po předložení žádosti by měl budoucí podnikatel počkat asi 3-5 dní, poté, co byla žádost řádně vyplněna a byly podány všechny potřebné dokumenty, je mu vydán certifikát. Právě tento dokument poskytuje důvody pro výkon činnosti oddělení nábytku. Takto by se podnikáním vlastních kuchyní mohl nejen zajistit dostatečný příjem a rozvoj jeho podnikání, ale také získat morální uspokojení z vytváření zajímavých a vyhledávaných konstrukčních prvků.

Podnikatelský plán pro výrobu a prodej kuchyní

1. SOUHRN PROJEKTU


Cílem projektu je vytvoření výroby nábytku pro prodej kuchyňského nábytku ve městě s počtem obyvatel 500-800 tisíc lidí.


Dynamický vývoj bytové výstavby a počet prodejních transakcí na trhu s nemovitostmi na bydlení vedly k nárůstu poptávky po nábytku. Trh domácího nábytku aktivně vyrostl do krizového roku 2014. Jeden ze segmentů, který během krize udržel svůj objem - kuchyňský nábytek. Za posledních 10 let se zisk v tomto segmentu každoročně zvyšuje o 20%. K dnešnímu dni je kuchyně podnikání asi 22% trhu s nábytkem. Takže kuchyně podnikání je slibná oblast.


Pro realizaci projektu jsou pronajímány průmyslové prostory v průmyslové čtvrti města. Celková plocha areálu činí 200 m2, která zahrnuje výrobní oddělení a prodejní kancelář.


Cílové publikum - rodiny s průměrným příjmem, které aktualizují nábytek každé 3 roky a upřednostňují jedinečný vysoce kvalitní nábytek pro individuální objednávky. Cenový segment - střední.


Hlavní výhody podnikání:


- nábytek se vztahuje na obecné spotřební zboží, které poskytuje širokou cílovou skupinu;


- poptávka po produktech i v době krize;


- perspektivní směr, jehož zájem se nikdy neztratí;


- vysokou ziskovost podnikání.


Objem počátečních investic činí 525 000 rublů. Investiční náklady jsou zaměřeny na nákup zařízení, zprostředkování kanceláře, reklamu a tvorbu pracovního kapitálu. K realizaci projektu budou využívány vlastní prostředky.


Finanční výpočty zahrnují tříleté období provozu projektu. Předpokládá se, že na konci tohoto období bude instituce muset rozšířit výrobu a sortiment výrobků.


Čistý měsíční zisk projektu s výstupem na plánované objemy prodeje bude asi 93 000 rublů. Ziskovost tržeb za první rok provozu bude 12%. Po dosažení těchto ukazatelů se počáteční investice vyplácí za devátý měsíc práce.


2. POPIS PRŮMYSLU A SPOLEČNOSTI


Aktivní růst bytové výstavby a počet nákupních a prodejních transakcí na trhu s obytnými nemovitostmi vedl k nárůstu poptávky po nábytku. Akvizice nového bydlení je vždy doprovázena potřebou nákupu nábytku. Zaznamenat tyto trendy je možné, když porovnáme dynamiku ukládání bytů a objem trhu s nábytkem - vrchol je v roce 2014, po kterém se oba ukazatele snížily, což je spojeno s krizí. Sledování ukazatelů stavebního trhu, můžete předvídat situaci v nábytkářském průmyslu.


Obrázek 1. Dynamika uvádění do provozu v Rusku o roky, miliony metrů čtverečních. m


Aktivní fáze vývoje trhu s nábytkem klesá v letech 2011-2014 - v tomto období se rozšiřuje nábytek na trhu nábytku. Pokles objemů v roce 2015 je způsoben dvěma trendy: za prvé snížení efektivní poptávky; a za druhé, prudké kolísání směnného kurzu, které přispělo k vyloučení zahraničních dodavatelů z trhu. Od roku 2014 činil podíl nábytku ze zahraničí zhruba 65% z celkového prodeje. Pouze do konce roku 2015 klesl dovoz nábytku o 45,8%. Podle odhadu marketingu největších prodejců nábytku, IKEA a Hoff, počátkem roku 2018 podíl tuzemského výrobce na trhu s nábytkem dosáhne 70%. Tato prognóza otevírá perspektivu rozvoje podnikání v tomto segmentu.


V důsledku roku 2016 se skutečný objem trhu i nadále snižuje, ale v nominálním vyjádření zůstává na stejné úrovni, což je způsobeno vyššími cenami za nábytek. Podle statistik se ceny nábytku zvýšily o 19,14% - to je nejvyšší tempo růstu za posledních 7 let. Tím dochází k poklesu kvalitativního růstu trhu s nábytkem.


Obrázek 2. Dynamika objemu trhu s nábytkem podle let, miliard rublů.


Krize také ovlivnila strukturu trhu s nábytkem. Nejvýznamnější změny ovlivnily segment kancelářského nábytku a ložního nábytku. První trend je vysvětlen optimalizací výdajů společnosti v obtížných dobách. Druhý trend je odůvodněn skutečností, že nábytek na ložnici je v domácím prostředí nejméně nezbytný. Nejmenší účinek krize se projevuje v segmentu nábytku pro kuchyň a obývací pokoje, stejně jako na měkký nábytek.


Podle statistik asi 80% Rusů považuje kuchyň za hlavní místnost v domě. Obvykle jsou preferovány tři modely kuchyňského nábytku, které jsou spotřebitelům nabízeny za přijatelné ceny, levnější a vizuálně atraktivnější. To znamená, že spotřebitelé, pokud možno, nešetří na kuchyňském nábytku. Více než 80% všech zakázek na vestavěný kuchyňský nábytek jsou vyrobeny novými osadníky a pouze 20% připadá na ty, kteří si koupí kuchyňskou linku místo starého.


Takže kuchyně podnikání je slibná oblast. Za posledních 10 let se zisk v tomto segmentu každoročně zvyšuje o 20%. Do dnešního dne pokrývá kuchyňský průmysl významný podíl na trhu s nábytkem - asi 22%. A úspěšně funguje jako velké továrny na nábytek, stejně jako soukromé dílny pro nábytek. Očekává se, že za několik let se podíl soukromých dílů na trhu nábytku zvýší na 75-80%.

Současně se ruský trh s nábytkem vyznačuje vysokou úrovní konkurence. Od roku 2017 obsahuje katalog "Nábytek v Rusku" více než 14 000 firem, z nichž 5000 je přímo producenty.


Dalším parametrem trhu s nábytkem je formát obchodu. Podle průzkumů provedených koncem roku 2016 každý pátý rezident objednal nábytek v online obchodě. V první polovině roku 2016 vzrostl prodej prostřednictvím internetu téměř o 47% na 974 milionů rublů, což představuje 12,5% celkového tržního objemu. Téměř polovina nábytkových sítí má své vlastní stránky, ale ne všechny mají funkci online prodeje. Každým rokem rostla popularita online prodejen nábytku, protože umožňuje prodejcům snížit náklady na pronájem velkých maloobchodních míst a snížit cenu, a pro spotřebitele je online obchod výhodnější možností nákupu.


Obrázek 3. Výsledky průzkumu místa nákupu nábytku


V současné době je domácí trh s nábytkem různorodý a kvalita výroby je dostatečně vysoká. Mnoho velkých nábytkářských závodů nabízí kvalitní kuchyňské sestavy za příznivé ceny. V tomto ohledu není konkurence na trhu v cenové politice, a to ani jako shromáždění, nýbrž v oblasti poskytování dodatečných služeb: odjezd designéra pro měření prostor a poradenství kupujícího, dodání, montáž, úvěr apod.


Tabulka 1. Výhody a nevýhody výroby kuchyňského nábytku


Uvedené údaje umožňují vyvodit závěr o investiční atraktivitě nábytkářského podniku. Realizace projektu pro výrobu kuchyní zohlední klíčové trendy v průmyslu a přijme slibnou výbavu.


3. POPIS ZBOŽÍ A SLUŽEB KUCHYNSKÝM WORKSHOPEM


Kuchyně je místem, kde lidé stráví spoustu času: přijímá hosty, shromažďují se s rodinami. Spotřebitelé proto stále více raději nekupují standardní nábytek v obchodech, ale objednávají kuchyně podle individuálních velikostí podle svých přání. Moderní spotřebitel je nejen důležitý pro vnější kvalitu kuchyňského nábytku, ale i jeho funkčnost. V této souvislosti je výroba kuchyní na zakázku velmi žádanou službou.


Tento podnikatelský plán zahrnuje organizaci nábytkářské společnosti, která vyrábí a prodává kuchyňský nábytek z různých materiálů (MDF, dřevotříska, dřevotříska, plasty, sklo, masivní dřevo atd.). Založená nábytkářská firma se jako "nábytkářská dílna" zaměřuje na manuální montáž výrobků a výrobu nestandardního nábytku pro individuální zakázky. Výrobky tohoto podniku jsou na trhu příznivě rozlišeny následujícími ukazateli: rozumné ceny, provedení stavebních prací, služby designéra, široká škála kompletních sad, barev a materiálu výrobků.


Všechny kuchyně jsou vyráběny podle individuálních objednávek. Pro lepší kvalitu děl nabízených služeb designéra, který poskytuje na místě, navrhování a dohlíží na všechny potraviny výrobní proces. Za účelem poskytování více rozpočtových služeb vyrábí nábytkářská dílna také typické modely kuchyňských sestav. Klient je vyzván k výběru jednoho z návrhů, které jsou k dispozici v návrhu a určení barvy nábytku. V tomto případě je cena výrobků snížena kvůli nedostatku služeb pro návrháře.


Objednávka je realizována v několika fázích:


- S odkazem na klienta do dílny;


- Výpočet nákladů a objednávek;


- Nákup materiálů od dodavatelů;


- Hlavní práce: vypracování projektového projektu, montáž nábytku;


- Dodávka a montáž hotového výrobku.


4. PRODEJ A OBCHODOVÁNÍ WORKSHOPU NA VÝROBNÍ KUCHYNĚ


Cílovou skupinou dílny pro výrobu kuchyní - rodin s průměrným příjmem, které aktualizují nábytek každé 3 roky a upřednostňují jedinečný, vysoce kvalitní a funkční nábytek. Cílové publikum je poměrně rozsáhlé, proto pro rozvoj efektivní marketingové strategie je nutné cílovou skupinu rozdělit na podskupiny spotřebitelů:


Úspěšní zákazníci jsou spotřebiteli nábytku v segmentu středních cen. Hlavní kritéria pro výběr nábytku: jedinečnost nabídky, kvalita materiálů, návrhářské služby, schopnost dodat a sestavit nábytek;


Zákazníci s nízkým příjmem představují největší podíl spotřebitelů. Hlavní kritéria pro výběr nábytku: poměr cena / kvalita, realizace nábytku na zakázku v kategorii rozpočtu.


Cílem nábytkářské společnosti je uspokojovat potřeby všech skupin zákazníků.


Ve stadiu zřízení nábytkářského podniku budou budoucí spotřebitelé aktivními uživateli internetu - publikum přitahovalo webové stránky společnosti různými marketingovými nástroji.


Vzhledem k tomu, že se nábytkářský workshop zaměřuje konkrétně na prodej na internetu, hlavním způsobem reklamy je vytvoření vlastních webových stránek, profilů v sociálních sítích a jejich aktivní propagace.


Prvním stupněm je profesionální půjčování, v němž je třeba uvést rozsah produktů, výrobní podmínky, příklady prací a aktuální slevy. Rozvoj plnohodnotného místa s potřebnou funkčností bude asi 50 000 rublů. Více možností rozpočtu - vytvoření profilů v sociálních sítích a jejich propagace. Kromě sortimentu v profilu můžete posílat fotky a recenze zákazníků, seznam služeb nabízených nábytek workshop, užitečné informace o různých materiálů, informace o péči o kuchyňského nábytku, konstrukčních řešení, které se hodí výrobky, informace o akciích a bonusů.


Také pro nábytkářský průmysl je nejefektivnějším způsobem inzerce umisťovat informace o produktech na billboardy. V bezprostřední blízkosti prodejen staveb, na okraji města, se doporučuje vybrat billboard. Průměrné náklady na pronájem jednoho billboardu 3 * 6 m za 1 měsíc je asi 23.000 rublů / měsíc.


Dalším efektivním reklamním nástrojem bude umístění brožur se seznamem všech služeb a portfolií nábytkářské firmy ve stavebních obchodech. Náklady na takové umístění závisí na podmínkách stavby a jedná se individuálně. Je možné nabídnout spolupráci stavebnímu dílu a společnému držení akcie, která zahrnuje vydávání kuponů za slevu v dílně s pevnou kupní cenou. V této reklamní metodě se plánuje utrácet 10 000 rublů.


Také efektivní volbou pro propagaci nábytkářské dílny může být tisk reklamních jednotek ve specializovaném tisku. Náklady na tento typ reklamy budou asi 10 000 rublů.


Nezapomeňte na takové kanály propagace, jako jsou spolupráce se soukromými návrháři interiérů, designovými ateliéry, nábytkářskými salóny. Hledání zprostředkovatelů musí být provedeno nezávisle a nabídnout jim procento objednávky ve výši 10-20%.


Efektivní způsob, jak přilákat pozornost spotřebitelů obhájce účastnil různých výstav a veletrhů, distribuce propagačních materiálů, dostupnost dalších služeb a poprodejní servis: zdarma dodávky, montáže, jednoroční záruční opravu nebo výměnu výrobku v případě závad, atd


Jedním z hlavních úkolů marketingu je formování veřejného mínění a loajální postoj spotřebitelů k podniku. Z tohoto důvodu je nutné zvážit možnosti pro provádění průzkumu mezi zákazníky, budou výsledky, které pomáhají provést nezbytné úpravy ve výrobě, zohlední požadavky spotřebitelů na výrobku.


Použití tohoto nástroje nebo jeho nástroje závisí na cílové skupině instituce a na rozpočtu projektu.


Tabulka 3 uvádí rozpočet na reklamu na podporu podnikání při výrobě a prodeji kuchyní. Náklady na reklamu 60 000 rublů.


Tabulka 2. Reklamní rozpočet výroby nábytku