Prodej kuřecích vajec jako podnikání domácích nosnic

To je docela dostupné pro osobu, která má osobní dceřinou farmu - prodávat kuřecí vejce jako podnikání. Může být upraveno tím, že má malý počet nosnic. Vejce domácích kuřat jsou přírodní produkty, mají mnohem vyšší poptávku od kupujících než ty, které byly získány na drůbeží farmě. Hlavní rozdíly mezi vejci domácích vrstev a těmi, které byly získány továrním způsobem:

 • vynikající přírodní složení a chuť
 • jasně oranžová žloutek i v zimě
 • vyšší náklady

Rozdíly jsou významné a předurčují úspěch podnikání při obchodování s vejci nosnic jejich domácnosti.

Rozvoj podnikatelského plánu

Pro důkladný přístup k podnikání musíte nejprve vytvořit podnikatelský plán pro kuřecí farmu, který bude zahrnovat výrobní, organizační a finanční část. Pokud se vyvarujete chyb a budete se snažit vzít v úvahu všechny obchodní faktory, můžete předem předvést výkon vaší práce.

Dokonce i když se podaří rozvíjet zdravé a produktivní kuřecí stádo, nejdůležitějším faktorem obchodování s domácími vejci zůstává otázka: komu a jak prodat výrobky?

Každé podnikání vyžaduje předběžné plánování, které zahrnuje stranu výdajů a příjmů. Pokud odhadované tržby výrazně překročí náklady, podnik se ukáže být výnosný a podnikání je oprávněné. Podnikatelský plán musí být vypracován před zahájením konkrétních akcí pro organizaci kuřecí farmy a kapitálových investic v tomto domácím podniku.

Pro obchod s domácími kuřecími vejci je charakteristická sezónnost. Tradiční nárůst tržeb se uskuteční v říjnu a v únoru klesne před jarem. Letní ceny produktů jsou mnohem nižší, protože v tomto období vejce pocházejí z mnoha malých soukromých farem, kde se prakticky chybějí pokládky zimních vajec.

Pro efektivitu kuřat v zimě jsou vyžadovány zvláštní podmínky pro jejich údržbu, zvláštní krmení a intenzivnější péči. Všechny tyto okamžiky by měly být zohledněny při plánování, protože silně ovlivňují tržní cenu vajec, bez zohlednění dodatečných nákladů na vytápění a osvětlení prostor domácí farmy. Ale jen zisk přijatý v zimních měsících může ospravedlnit podnikání a přinést majiteli požadovaný příjem.

Správný obsah nosnic

V úspěšné organizaci podnikání pro prodej slepičích vajec hraje velkou roli metody chovu kuřat, jakož i zručné uspořádání a využití prostor farmy.
Obvykle v podmínkách hospodaření domácností jsou slepice v klecích nebo v klecích na volném prostranství.

Velkou hodnotu a přirozenost mají vejce, která se získávají s obsahem chůze ptáků. Mobilní obsah, když používáte stimulační krmiva, vám nedovolí získat nádhernou chuť a výživné vlastnosti vajec, které jen rozlišují domácí kuřata.

Vrstev, z nichž mistr ve snaze o výkonu ždímá veškerou šťávu, nevydrží dlouho, obvykle po roce aktivního používání jdou na porážku. Začátek nosnic se obvykle vyskytuje v šestém měsíci chovu a během následujících let, každý z nich musí nést až 250 vajec nebo více. Pro další údržbu je typické snížit roční produkci vajec na 200 kusů. Obsah vrstev po více než dva roky se stává nerentabilní, jsou poraženi.

Kuřecí farma vedle jejího hlavního objektu by měla obsahovat klec procházky. S velkým počtem hospodářských zvířat může být zapotřebí několika uzávěrů, které umožní rozdělení stád a zabránění nadměrnému přeplnění ptáků.

Pro zorganizování produktivní kuřecí koš v zimě by měla být hlavní místnost dobře izolovaná, má vytápěcí a osvětlovací systém. Není nutné plánovat velké výdaje na výstavbu družstva. Obvykle je to malá rámová budova postavená s vlastními rukama z levných a lehkých materiálů.

Když přemýšlíte o systému podávání vrstev, můžete zastavit jednu ze dvou možností: koupit krmivo připravené k okamžitému míchání nebo krmení plné hodnoty krmiva vlastním rukama. Je ekonomicky výhodnější připravit krmnou směs sami, v tomto případě ušetříte až polovinu finančních prostředků, které budou muset být použity při nákupu krmných směsí. Pro domácí přípravu krmiv budete potřebovat speciální zařízení ve formě elektrického drtiče obilí a přesné závaží.

Smíšené krmivo pro nosnice sestává z následujících složek:

 • kukuřice
 • slunečnicová šprota
 • pšenice
 • minerální a vitamínové doplňky

Formulace krmných směsí pro nosnice se liší v složení od krmných směsí používaných pro krmení kuřat.

Výdaje a očekávaný zisk

Odhadovaný zisk je hlavním cílem každého podniku, pro jeho výpočet je nutné provést odhad nákladů nutných k otevření kuřecí farmy a pravděpodobného příjmu.

Mezi hlavní náklady patří:

 • kuřecí kopeček
 • nákup zařízení
 • získávání mladých ptáků
 • nákup krmiva

Pro malou farmu stačí koupit zařízení a vybudovat vhodné prostory pro 25 000 rublů. Toto číslo se může lišit v závislosti na regionu, v němž se uskuteční nákup mladých zvířat a krmiv pro ptáky. Chcete-li si koupit mladé stádo se 100 zvířaty, bude to trvat přibližně 7 000 rublů. K zajištění jejich krmiva po dobu jednoho měsíce to bude trvat dalších 3000 rublů.

Výtěžnost farmy bude určena vkládáním slepic. Odborníci se domnívají, že ze 100 kuřat denně může získat průměrně 70 vajec měsíčně, což činí nejméně 2 100 kusů. Průměrné náklady na jedno vejce v loňském roce činily 9 rublů a čistý zisk - asi 16 000 rublů.

Každoročně, s ohledem na sezónnost, produkuje asi 10000 kusů vajec, které mohou být prodány za 180 000 rublů. Přidáte-li k této částce příjem z prodeje kuřecího masa, podnikání bude docela ziskové. Návratnost investic do domu je obvykle nejvýše šest měsíců, po níž zůstane veškerý čistý zisk u vlastníka.

Vzhledem k dopadu činnosti na domácím obchodu slepičí vejce, můžeme okamžitě k závěru, že tato společnost nebude schopna přinést velké zisky, a je schopna zajistit minimální životní standard pro svého majitele. Pro některé je to hodný a ospravedlněný cíl, zatímco jiní se budou chovat jako skeptičtí, každý s vlastním. Ale pokud si uvažujete o podnikání v širším měřítku, jeho ziskovost a ziskovost mohou být docela solidní.

Prodej produktů

Aby bylo dosaženo stabilního zisku nosnic, je nutné najít kupce vajec. Je také důležité, že jejich prodej velkoobchodním kupcům je nerentabilní, protože cena bude mnohem nižší než při obchodování v maloobchodě.

Chcete-li vydělat peníze na obchodování s kuřecími vejci, je nutné vytvořit dostatečně velkou farmu a vytvořit spolehlivý prodej produktů. Omezit prostor na trhu nemůže, protože tam získat velký zisk z ekonomiky je nepravděpodobné, že pracovat. Vhodnější možností je prodej výrobků do kaváren a restaurací. Velké maloobchodní řetězce nekupují vejce z domácnosti, je pro ně mnohem výhodnější, aby prodávali levné výrobky z velkých drůbežích farem. V létě je výhodnější obchodovat s kuřaty a kuřecími těly.

Nejjednodušší a nejspolehlivější možností pro malý formát je tržní obchod, který lze snadno dostat, platit za místo a mít povolení od hygienické a epidemiologické stanice. Postupně má takový prodejce svůj vlastní okruh zákazníků, který zajistí stabilní poptávku po produktech a objem prodeje se zvýší.

Dobře promyšlený plán pro prodej kuřecího masa při porážce starých nosnic může výrazně zlepšit obchodní výkony. Pokud se souběžně s nosnicemi na farmě uskuteční chov brojlerů s následným prodejem masa, konečné údaje budou zcela odlišné.

V případě, že slepice dům, její vybavení a stávající distribuční kanály umožní zahrnout do hotového zboží masa brojlerů, bude podnik mít zcela jiné měřítko, což může být docela srovnatelné s jakoukoli jinou závažnou podnikání. Hlavním úkolem je mít podnikatelský potenciál a být obtížný při dosahování stanovených cílů.

Business nesporně přínosné i dostatečně rentabilní, ale čas a energeticky náročná a vlastní je nepravděpodobné, aby se jeho živobytí, ujistěte se, že potřebují podporu a pomocníky.

Prodej kuřecích vajec jako podnikání

Prodej slepičích vajec jako podnikání je velmi výnosný, protože kuřecí vejce aktivně využívá každý obyvatel naší země. A samozřejmě se používá v cukrářské kultuře a tvorbě kulinářských mistrovských děl. Navíc poptávka po vejcích je zvláště vysoká během nejdůležitějších pravoslavných svátků - vzkříšení Pána (Velikonoce). Pokud je podnik řádně spravován, ziskovost dosáhne 100%. Navíc samotné kuře je velmi nenáročné, a to jak v potravinách, tak v obsahu. Z toho vyplývá, že vajíčka kuřete jako podnik v ojedinělých případech způsobují ztrátu. To je pozorováno pouze tehdy, když je celý počet ptáků infikován virem a majitel nemá čas na jeho uložení. Vezměme však v úvahu situaci, kdy podnikatel vytvoří příznivé podmínky pro své "partnery".

Jak začít

Za prvé, musíte se rozhodnout, do jaké fáze byste měli podniknout takové podnikání. O čem to mluvíme? Faktem je, že existují dvě možnosti pro start-up vaječné podnikání, které mají své klady a zápory.

Začněte s dospělými hospodářskými zvířaty

Nákup dospělých kuřat. Toto rozhodnutí vyloučí stádium pěstování kuřat, doprovázené velkou péčí o péči, stejně jako úmrtnost mladých zvířat. Riziko však spočívá v tom, že některé bezohledné "kuřecí koše" s pomocí chemických přísad dosáhnou, že kuřata nese několik vajíček denně, ale v tomto režimu pták nemůže "pracovat" dlouho. Výsledkem je vyčerpání a reprodukční funkce již nefunguje. Kvůli tomu se na konci "kariéry" začnou prodávat, protože prodej kuřecích vajec jako podniku v tomto případě nebude trvat dlouho a budou zde velké ztráty.

Vlastní kuřata vejce

Nákup denních nebo týdenních kuřat. Samozřejmě, cena za jedno kuře bude nižší než u dospělých kuřat, ale proces pěstování bude trvat asi dva měsíce. Během celého tohoto období musí být kuřata vybavena vyváženou stravou, speciálními teplotními podmínkami a antivirovou léčbou. Nezávislé pěstování vrstev je obtížné, ale oprávněné.

Důležité! Samozřejmě, že nehovoříme o obvyklých plemenách kuřat, stačí jen koupit speciální druhy, které jsou odvozeny speciálně pro průmyslovou výrobu vajec. Pokud volba stále klesla na nákup dospělých kuřat, pak by měl být dodavatel testován.

Údržba a péče

Příznivé podmínky

Kuřecí vejce jako podnik se skutečně stane ziskovým "podnikem", pokud bude organizována řádná péče o ptáky. Slepice se chovají ve speciálních stodolech, kde v zimě nesmí teplota vzduchu klesnout pod +15 stupňů. Pouze tímto způsobem lze předpokládat, že budou splněny příznivé podmínky pro mikroklima. Obvykle se v mrazivých mrazech zahřívají kuřátka. Jedním z nejdůležitějších faktorů dobrého prodeje vajec je jejich vzhled. Vaječné vajíčko musí být čisté, což lze dosáhnout vytvořením pohodlných hnízd s vajcovodem v zásobníku se slámou.

Důležité! V žádném případě se vajíčko nemůže umyt. Umyté vejce se uchovávají nejdéle 3 dny.

Napájení

Zvýšená produkce vajec je dosažena plnou a vyváženou stravou, zejména v zimě. Pro posílení zdraví slepic a obohacení jejich stravy je žádoucí použít:

 • rybí moučka - normalizuje metabolismus, zvyšuje imunitu a zlepšuje stravitelnost jiných vitaminů;
 • felucen - obsahuje aminokyseliny nezbytné pro tělo a další mikroelementy;
 • "Ryabushka" - zvyšuje produkci vajec a posiluje zdraví;
 • křída - poskytuje vápník;
 • shell - zabraňuje rachotům a ztenčení pláště.

Dávejte pozor! Současné používání všech doplňků je zakázáno, nadbytek vitamínů negativně ovlivňuje slepice. Pro smíchání je nutné ranní krmení za den.

Několik čísel

Prodej slepičích vajec jako digitálního obchodu, který navrhujeme níže, je založen na zkušenosti skutečné farmy, která obsahuje 60 slepic plemen s vejci.

Náklady

Mezi měsíční výdaje patří:

 • 3 pytle z pšenice pro 500 rublů - 1500 rublů;
 • 2 pytle ječmene dertie za 500 rublů - 1000 rublů;
 • 3 sáčky pšeničných otrub na 200 rublů - 600 rublů;
 • další přísady - 500 rublů.

Celkem: 3600 rublů

Vypočítejte zisk

V průměru s dobrou výživou plnokrevná slepice dává 40 vejců měsíčně. Dostáváme, že 60 slepic měsíčně přinese 2400 vajec (240 tuků). Dosud je průměrná cena Ruska za tucet 60 rublů. Zisk je: 240 x 60 = 14400 rublů.

Čistý příjem: 14400 - 3600 = 10800 rublů (třikrát vyšší než náklady) ze 60 kuřat. Pokud se na druhou stranu ekonomika zvýší 5krát, pak čistý příjem odpovídajícím způsobem odpovídá.

Důležité tipy pro optimalizaci

Snížit náklady, tedy snížit náklady na vejce:

 • uskutečňovat velkoobchodní nákup obilí v podzimním období, kdy obiloviny převyšují;
 • k rozdrcení ječmene nezávisle s použitím domácích válcových drtičů;
 • sklizené trávy.

Zavedení vajíčka

I kdyby bylo možné snížit cenu vajec, neznamená to, že cena za vejce by měla být nižší. Náklady jsou založeny na průměru pro Rusko (region). Prodáváte kuřecí vejce jako obchod v bazarech nebo v místě bydliště. Pokud plány zahrnují vstup na velký trh, pak v tomto případě budou potřebné finanční prostředky na organizaci individuálního podnikání a získání příslušných dokumentů ve veterinárních orgánech. Ale obvykle na přírodních trzích se vejce rychle prodávají, a pokud jsou čisté a velké, pak poptávka po nich bude velmi vysoká.

Obchodování s vejci doma

Obchodování s domácími vejci, které vyděláváme na hnízdě slepic.

V tomto článku budu sdílet své zkušenosti s tím, jak organizovat podnikání na vejcích doma a vydělávat na prodej domácích kuřecích vajec.

Jak je známo u domácích vajec, cena a poptávka jsou mnohem vyšší než u vajec z drůbežírny, protože jde o přirozenost domácích produktů.

Nejprve zjistíme rozdíl mezi vajíčkem pod nosnicí a vejcem získaným v podmínkách chovu drůbeže.

Výhody vajec z podložních vrstev:

 • Chuť - domácí vejce mají přirozenou chuť.
 • Přínos - přítomnost pouze přírodních látek prospěšných lidskému tělu.
 • Vzhled - žloutky vejce domácnosti mají jasně oranžovou barvu (v závislosti na krmení, v zimě bude barva žloutku lehčí), žloutka z drůbeže je vždy bledá.
 • Cena - domácí vejce jeden a půl až dvakrát vyšší než vejce drůbeže.

Jak můžete vidět výhody jsou významné, nyní zvažujeme, jak uspořádat své domácí podnikání na vejcích a vydělat si slepice.

Jak uspořádat podnikání na vejcích doma.

Existují dva způsoby, jak udržet nosnice:

 • Obsah v buňkách.
 • Obsah rodokmenu.

Za prvé, nejprve chci, abyste porozuměli jednomu bodu, abyste získali domovní vejce, musíte držet kuřata v chůzi, ne v klecích.

Jestli slepice v kleci jako drůbežárně a nasycenosti konvenčního krmiva, prostě takhle nebudou provedeny ke stimulaci produkce vajec na farmách drůbeže kuřat plněné speciálními přísadami vytlačit rok nosnic všechny šťávy a okamžitě nechat kuřata na porážku.

Proto je lepší okamžitě vynechat variantu s buňkami, pouze krmný obsah se používá k produkci vajíčka.

Místnost a výběh pro domácí farmu.

Takže, budete potřebovat prostor pro kurníku a voliery vhodná pro pěší, pokud máte v plánu na více než sto kuřat, je optimální, aby se několik klecí se oddělují stádo a nadměrným skupchennosti kuřata.

Je to důležité. Coop by měl být nutně izolován s instalovaným topením a osvětlením v zimě, doporučuji si číst článek ohřívání v kukuřici.

Nákup krmiv pro vrstvy.

Hlavní položka výdajů je píce, existují dvě možnosti:

 • Nakoupené smíšené krmivo.
 • Domácí krmivo.

Samozřejmě výhodnější, aby krmivo pro slepice s rukama než nákup ready-made, úspory by bylo 30 až 50%, neboť to budete potřebovat Obilné šrotovníky, váha, recepty a přísady pro krmiva.

Hlavní složky smíšených krmiv pro kuřata a slepice, které je třeba koupit:

 • Kukuřice.
 • Pšenice.
 • Slunečnicová moučka.
 • Minerální a vitamínové doplňky.

Doporučuji si přečíst recepty na krmení pro nosnice a budete moci nezávisle vyrábět smíšené krmivo pro vaše slepice.

Nákup kuřat.

Budete muset koupit kuře nosnic plemena (Livorno, White Russian, Hajseks), je vhodné vybrat plemeno, které medvědi nejsou bílé a hnědé vejce.

Vejce hnědé barvy jsou lepší než bílé, takže má smysl zvolit si plemeno s hnědými vejci, např. Haysex nebo Heine Line.

Lepší je koupit kuřata na jaře, pro letní období je možné pěstovat velké množství kuřat a zimní nosnice již začnou ovipozici.

Kupují kuřata mohou být na líhní či drůbežích farmách, na trzích, to je lepší koupit, protože nikdo zaručí, že si koupíte dobrý plemeno vejce kladení.

Podnikání doma vejce, chov kuřat pro vejce jako podnikání.

Doma, asi 5-6 měsíce slepice začít kterým se vejce za rok slepičí vejce, kterým se plemena ponesou 250 - 300 vajec, druhý rok výroby vajec klesne na 200 jednotek ve třetím roce je ještě menší, takže nosnic více než dva roky již obsahují prospěšné jejich mohou jíst maso.

Nyní přicházíme k hlavní otázce - jak a k čemu prodávat vejce?

Pěstování slepic, kterým se slepice dělí, je polovina podnikání, takže podnikání na vejcích přináší zisk. Chcete-li to udělat, musíte předem vyhledat kanály pro marketing svých produktů.

Předání vajec není výhodné, musíte hledat příležitost pro maloobchodní prodej.

Nejvýhodnější je prodávat vejce v maloobchodě na trhu, a proto musíte zaplatit místo na trhu a získat povolení ze sanitární stanice.

Jak budete obchodovat na trhu, budete mít pravidelné zákazníky, kteří budou již předem rezervovat vejce a objem prodeje bude postupně narůstat.

V každém případě je třeba nejprve vypočítat všechno pečlivě kupní cenu slepice, kurník na nákladech za vytápění v zimě, náklady vajec na trzích.

Náklady na vejce se tradičně zvyšují od října do února, na jaře a v létě se sníží cena vajec.

Jak podnikat na kuřecích vejcích

Jedním z nejoblíbenějších potravinových výrobků byly vždy vejce. Nejsou pouze zdrojem bílkovin, ale také skladištěm mnoha mikroelementů a živin. Tento produkt zlepšuje paměť, doplňuje chuť a má vynikající výživné vlastnosti. Je nepostradatelný při výrobě cukrovinek a vaření, je součástí receptu na nádobí a pečení.

Proto, pro podnikatele, kteří prodávají kuřecí vejce, jako podnik může přinést stabilní příjem. Koneckonců, výrobky zakoupené z farem mimo hlavní města jsou považovány za šetrné k životnímu prostředí a užitečné, respektive, je velmi žádoucí. Jak vytvořit obchodní plán pro výrobu a prodej vajec a jaké jsou výhody podnikání, diskutujeme níže.

Jaký je podnikatelský plán?

Pro úspěšnou realizaci projektu je nutné vypracovat kvalitní obchodní plán pro výrobu kuřecích vajec s výpočty. Podnikatelský plán "drůbežnictví a prodej vajec" lze provádět nezávisle a svěřovat odborníkům. Tento dokument podrobně popisuje všechny body, které se vztahují k tomuto podnikání, a určuje jeho ziskovost, tj. Poměr investic a zisku, který má být přijat.

Chcete-li organizovat tento podnik, musíte mít soukromý dům nebo malý pozemek, protože když pěstujete ptáka bez přítomnosti osoby, kterou nemůžete udělat. Také všechna kuřata musí být očkována. Produkty z vaší malé drůbeží farmy se mohou prodávat na trzích prostřednictvím prodejní sítě nebo vlastního obchodu, kupující by neměli mít žádné stížnosti na váš produkt.

Organizace takového případu vyžaduje určité investice. Kromě nákupu drůbeže a krmiv bude zapotřebí speciální zařízení k udržení teploty v buňkách.

Odborníci považují tento typ podnikání za vysoce ziskový a dosahuje 100%. Za předpokladu, že rozsah místních aktivit je omezen na malou drůbežářskou farmu, doba návratnosti může být pouze šest měsíců.

Na začátku cesty, kdy nemáte úplnou důvěru v úspěch, můžete počkat s registrací. Je lepší se soustředit na pěstování kuřat a také se snažíme o prodej svých produktů. Časem, když začnete zvyšovat objem hromadného chovu drůbeže, zaregistrujete své aktivity, což vám umožní dodávat vejce do maloobchodních řetězců.

Správný obsah nosnic

Kvůli nenáročnému chovu jsou kuřata nejlepší pro chov. Většina venkovských obyvatel se zabývá pěstováním drůbeže, aby vyhovovala osobním potřebám, ale jen málo z nich se rozhodlo zapojit do této činnosti ve velkém měřítku.

Trhy jsou naplněny produkcí drůbežářských podniků, není snadné je s nimi soutěžit. Ale vysoká kvalita nám umožňuje najít místo na trhu a ziskový prodejní kanál. Podnikání na kuřecích vejcích shromažďuje pozitivní zpětnou vazbu od spotřebitelů, kteří využívají zemědělské služby.

Jedna běžná metoda je buněčného obsahu kuřat. Za tímto účelem je kuřecí komora vybavena speciálním regálem pro instalaci buněk, které jsou zase opatřeny napájecími žlaby, miskami na vodu a hnízdami vajec. V tomto případě trvá spousta času vyčistit coop tak, že ptáci nemají nemoc. Také budou potřebné značné investice pro konstrukci a uspořádání buněk.

Jak vybavit kuřecí koš

Bez ohledu na způsob, jakým se rozhodnete zachovat hospodářská zvířata, musíte mít kuřecí kopeček. Můžete si je postavit sami nebo si ji pronajmout. Pro konstrukci této jednoduché struktury jsou vhodné bloky plynového křemičitanu, dřevo, břidlice.

Uvnitř je nutné zřídit ve výšce asi 50-80 cm od země, a dát dostatečný počet hnízd pro násadová vejce. Mohou to být police nebo nízké krabice pokryté seno. Také v tomto designu by mělo být umělé osvětlení a větrání ve formě oken nebo jiného systému.

Získávání mladých zvířat pro mini farmu

Obchodní plán pro produkci kuřecích vajec zahrnuje nákup vhodného plemene kuřat. Za prvé stojí za nákup několik desítek mladých kuřat nebo inkubátor.

Při nákupu ptáků nezapomeňte, že 10 náměstí. Doporučuje se umístit pouze 20 kuřat. Pro každé 10 kuřat potřebujete 1 kohout. Proto při nákupu ptáků, start z oblasti coop.

Jak zvolit plemeno nosnic pro chov doma? V současné době jsou kříže velmi oblíbené, mají pokládku vajec o 10% vyšší než u obyčejných čistokrevných plemen. V tomto případě jsou vejce z hnědých křížek, a to jak v hromadě, tak ve velikosti, větší než v bílých křížích. Ale jejich vajíčko je nižší.

Existuje mnoho vysoce produktivních plemen, včetně Loman Brown, Leggorn, Pushkinskaya, Brama a další. Vynikající přírodní vlastnosti, dobrá výživa a řádná péče zajistí vysokou produktivitu ptáků.

Zajištění řádné péče a krmení

V slepé ulici by měly být pohodlné podmínky a teplota vzduchu od -2 do +28 stupňů. Krabička s popelem nebo pískem je také potřebná, aby ptáci mohli vyčistit peří a zničit parazity.

Důležitou nákladovou položkou je nákup krmiva pro drůbež. Dbejte na rozmanitost a vyváženost stravy. Měl by obsahovat krmivo, zrno, potravní odpad, mladou trávu a listy hlávkového salátu. Jako vitamíny používejte vaječné skořápky, proužky a písek. Nepochybně plus v chovu nosnic není příliš drahý předmět na nákup krmiv.

Vyvážená denní dávka pro nosnice za 1 gólu / den. v gramech:

 1. Každé zrno (oves, pšenice, ječmen apod.) - 50;
 2. Mouka - 50;
 3. Sůl mouka - 10;
 4. Šťavnaté krmivo - 30-50;
 5. Proteinové krmivo rostlinného a živočišného původu - 10-15;
 6. Shell - 5;
 7. Kostní mouka - 2;
 8. Sůl je vařená - 5.

Výdaje a očekávaný zisk

Samozřejmě, všichni začátečníci se zajímají o primární vydání odhadovaného zisku z prodeje kuřecích vajec. Ale nejprve musíte vědět, jaké náklady jsou nutné pro vybavení mini-farmy.

Náklady tvoří náklady:

 • nákup vybavení;
 • na nákup mladých zvířat, jakož i inkubátor pro budoucí chov kuřat;
 • nákup krmiva.

Počáteční investice ve výši 25 tisíc rublů. půjdou na nákup vybavení a ptáků. Tyto náklady zahrnují uspořádání kuřecího kočárku na klíč. Velikost investice bude záviset na tom, v jakém regionu jste se rozhodli koupit pro malou farmu.

Průměrná cena za 100 slepic je asi 7 tisíc rublů. Jedná se o jednorázové náklady, stále potřebujete asi 3 tisíce rublů. na nákup kvalitních krmiv každý měsíc.

Příjem bude přímo záviset na takovém faktoru vaření vajec. Podle odborníků z 100 slepic na den můžete získat asi 70 vajec, což je 2,1 tisíc kusů za měsíc. V roce 2016 je průměrná cena za jedno vejce z domácí kuře 10 ruble. Prostředky, čistý zisk bude 18 tisíc rbl. za měsíc.

Pokud se domníváme, že na jedné takové malé farmě je v průměru 100 ptáků, pak přinese 20000 vajec za rok, které lze prodat za 100 tisíc rublů. Pokud chcete, můžete také udělat chov brojlerů, což poskytne dodatečný příjem za prodej masa.

Prodej produktů

S malým množstvím vajec mohou být prodávány na trhu. V budoucnu s nárůstem hlasitosti bude nejlepší volba pronájem místa prodeje na stejném trhu nebo na jiném přeplněném místě. K tomu je zapotřebí registrovat IP, získat veterinární dozor potřebné certifikáty a certifikáty.

Poté bude možné hledat další výhodnější možnosti prodeje produktů, jako jsou sanatoria, supermarkety, restaurace. Jednou z hlavních podmínek pro tuto spolupráci je pravidelnost dodávek v dohodnutých množstvích. Zároveň jsou striktně stanoveny harmonogramy přepravy produktů v obalech a jiných odstínech.

Závěr

Dnes se rozšiřuje zájem městských obyvatel o konzumaci ekologicky čistých potravin, takže obchod s kuřecími vejci je oblíbeným obchodním směrem, protože je to podnik, který svým majitelům přináší stabilní příjem.

Pokud jste obyvatelé krajiny a hledáte způsoby, jak uspořádat ziskové podnikání, pak drůbežářství a prodej vajec může být skvělým nápadem, abyste zahájili úspěšný start.

Ziskové podnikání: výroba kuřecích vajec

Kuřecí vejce patří mezi nejoblíbenější a nepostradatelné jídlo. Jsou hlavním zdrojem bílkovin, obsahují velké množství cenných mikroelementů a živin. Používají se k přípravě velkého množství tradičních jídel, jsou nezbytné pro výživovou a sportovní výživu. Uspořádání produkce kuřecích vajec může být dokonce i na malé drůbežářské farmě na venkově nebo na osobním pomocném hospodářství na předměstí. Problémy s jejich implementací nebudou vznikají, protože poptávka po kvalitním výrobku je trvale vysoká (i přes neustále rostoucí ceny). K otevření takového podniku však budou vyžadovat určité počáteční investice. Doba návratnosti je poměrně krátká (od šesti měsíců). Ziskovost výroby se odhaduje na 80-100% u příslušné organizace.

Vejce kuřat

Slepice jsou jednou z nejběžnějších odrůd kuřat v drůbežářství. Jak vyplývá z názvu, ptáci těchto plemen se chovají, aby získali dobré vejce. Z jiných plemen se odrůdy vajec vyznačují skutečností, že jejich zástupci mají méně rozvinutý instinkt rozmnožování a nevkládají vajíčka pro účely další inkubace. Taková kuřata mají dobrou produkci vajec. V průměru jedna slepice může dát asi tři stovky vajec za rok.

Jelikož se používají křížky snášejících se slepic, ukládání vajíček je o 10-15% vyšší než u čistokrevných slepic. Jediná nevýhoda: tato vlastnost se ztrácí při chovu potomků. Proto při chovu kříže, musíte vzít v úvahu skutečnost, že pokaždé, když budete muset koupit nové kuřata. Je také třeba poznamenat, že velikost a váha na prvním místě jsou vejce hnědých kříženců, ale pokládka hnědých kříženců vejce je stále nižší než vejce bílých.

Nabídky franšíz a dodavatelů

V současné době jsou identifikovány některé z nejoblíbenějších typů nosnic. Patří mezi ně například White Russian, Livorno, Brahma Kuchinskaya jubilejní Hajseks hnědé, atd. Existují také myasoyaichnye plemeno:.. Wyandotte, Mroks, Rhode Island, Moskva, Australorp Poltava hlína, atd. Z vajíčka.. plemena jsou v naší zemi velmi populární bílé leggorny. Kuřata tohoto plemene nejí maso, takže získávají malou hmotnost - až dva kilogramy. Kohouti plemene Leygorn jsou také středně velké. Jejich hmotnost zřídka přesahuje dva a půl kilogramu. Leghorny se však vyznačují vysokou produktivitou. Ve věku 17-18 týdnů u kuřat přichází puberta, období, ve kterém nosnice je schopen nést průměrně 220-300 vajec ročně. Současně je hmotnost vajíčka 55-58 g, což je o něco nižší než u lomon hnědého plemene. Největší produkce vajec označil první ročník začátkem snášky a potom Livorno se zmenšuje a množství vajec snesených prudce klesá. Barva obalu je bílá.

Často najdete v zemědělství a takový pták jako leggirl. Vyžaduje však určitou péči, protože ve špatných podmínkách je značně sníženo pokládání vajec. Na druhou stranu do 52. týdne začnou kuřata nosit asi 300 vajec za rok.

Kříž tet je jedním z nejvýkonnějších plemen kuřat. Již v 17. týdnu vykazují tato kuřata 90% produkci vajec. Asi 300-310 vajec přináší každoročně. Tato kuřata dávají vajíčka, které mají hnědou barvu skořápky.

Plemeno kuřat Imageon se objevilo díky práci chovatelů z Francie. Dnes jsou velmi běžné, protože se mohou rychle přizpůsobit různým podmínkám zadržení a různým klimatickým podmínkám. Od 21 týdnů se kuřata začínají otáčet a během prvních několika týdnů vykazují pouze 50% produkce vajec. O trochu později však průměrná vrstva začne dávat asi 320 vajec za rok.

Loman Brown je jedním z nejlepších plemen nosnic. Dosažení sexuální zralosti u kuřat tohoto plemene se objevuje ve věku 135 dní. Z tohoto období začíná nárůst počtu propuštěných vajec. Takže po dvou týdnech jejich výroba vajec dosahuje 50% a po měsíci je 90 a více procent. V období puberty (asi 52 týdnů) produkuje chovatelka Loman Brown přibližně 300-310 vajec hnědé barvy. Hmotnost vajíčka může dosáhnout poměrně vysokých hodnot - 62-64 g.

Kuchinské jubilejní plemeno bylo chováno v Kuchinském státním knedlíku. Zástupci tohoto plemene se vyznačují schopností přepravovat více než 180 vajec ročně. Za dobrých podmínek údržby se toto číslo může zvýšit na 250 kusů za rok. Hmotnost vajec se pohybuje od 58 do 61 gramů, barva pláště je světle hnědá. Doba ustájení nosnic u nosnic začíná ve věku přibližně pěti měsíců.

Jeden z nejlepších křížek domácího trendu plemen vajců je považován za

Haysex Brown. Průměrná doba ovipozice u tohoto plemene je největší. Je to 80 týdnů a počet uvařených vajec dosahuje 360 ​​kusů ročně. Tyto vrstvy se také vyznačují vysokou hmotností vajec (70 g). Proto je tento kříž upřednostňován mnoha amatérskými drůbežáři a velkými továrnami.

Technologický proces výroby vajec

Při organizaci výroby kuřecí vejce, a to i na malé drůbežárně se musí snažit splnit dvě podmínky: aby byla zajištěna maximální produktivitu drůbeže a rovnoměrné proudění produktu v průběhu celého roku. To lze dosáhnout, pokud jsou splněny následující podmínky: použití moderních vysoce produktivních křížení ptáků; chov drůbeže v domcích bez oken za účelem udržení mikroklimatu; celoroční výroba vajec; vícenásobné získávání stád; práce na uzavřeném nebo otevřeném výrobním cyklu; využívání nových technologií šetřících zdroje. Tato pravidla jsou standardní a vhodná pro práci nejen velkých drůbežích farem, ale také malých dceřinných farmách.

Produktivita ptáka je ovlivněna několika hlavními faktory. Patří sem světelný faktor, teplota okolí, vlhkost vzduchu a jeho čistota. Jak víte, světlo má významný dopad na tělo ptáka. Stupeň a povaha osvětlení závisí na vývoji pohlavních žláz a jejich činnosti. Teplota vzduchu v místnosti, kde je pták obsažen, ovlivňuje výměnu tepla a plynu, metabolismus a intenzitu oxidačních a redukčních procesů v jeho těle. Optimální teplota pro obsah pro dospělé je 16-18 stupňů Celsia. Vysoká vlhkost vzduchu může vést ke snížení stravitelnosti krmných živin a ke snížení hladiny hemoglobinu v krvi. Pokud je pokojová teplota nižší než doporučená teplota a vlhkost je příliš vysoká, může to vést k nachlazení. Optimální vlhkost vzduchu v místnosti s kuřaty je 60-70%.

Velkou důležitostí není jen teplota a vlhkost vzduchu, ale také obsah škodlivých plynů v něm (například oxid uhličitý, amoniak, sirovodík). Tyto plyny se uvolňují během rozkladu vrhů a vrhů v slepičích domech. Ptáci mají vyšší míru výměny plynu než u zvířat. Zvýšený obsah oxidu uhličitého ve vzduchu vede ke snížení chuti kuřat, k celkové slabosti a letargii a v důsledku toho k poklesu produktivity. Maximální přípustná koncentrace oxidu uhličitého ve vzduchu je 0,25%, amoniak 15 mg / m3, sirovodík 5 mg / m3. Stupeň prašnosti vzduchu v drůbežárně má také význam. Zvyšuje se, pokud je pták držen na vrhu. Prach se děje jako organický (mouka, dřevěný prach, chmýří, vlna apod.) A anorganické (kovové, minerální). Přípustný obsah prachu ve vzduchu v místnosti, kde jsou kurzy obsaženy, je 5-6 mg / m3.

Nabídky franšíz a dodavatelů

V létě musí být dům vybaven dobrými ventilátory (objem 7000 m3 / h), protože ptáci, které jsou v domě, potřebují 11 kubických metrů čerstvého vzduchu. metrů / hodinu.

Konečně hustota výsadby ptáků ovlivňuje produktivní vlastnosti slepic. Čím více ptáků v místnosti, tím spíše onemocní a čím je nižší jejich vitalita.

Slepice se chovají v typických chovných stájích bez oken. Ptáci se nacházejí v buněčných bateriích různých provedení. Nejčastěji se jedná o sady bateriových buněk KBN-1, KBN-F-4, BKN-3, BKN-3A, K-P-12. Pro usnadnění péče o ptáka se používají podavače (nejlepší možností je zásobník s podávacími šrouby) a napáječky na bradavky. Stupeň osvětlení v zóně napájení by měl být 10-15 luxů. Odborníci doporučují také instalovat do buněčných baterií lékařů, kteří se používají k očkování ptáků vakcínami, veterinárními léky a vitamíny. Buněčné baterie jsou také vybaveny vejci a přechodovými oblastmi od pásky na sběr vajec až po stůl na skladování vajec. Nejvíce namáhavá při péči o kuřecí koš je odstranění vrhu. Plná automatizace tohoto procesu je poměrně drahá, takže bez manuální práce je nepravděpodobné.

Hustota výsadby kuřat v buňkách závisí na plemeni. Takže jedna noha nohy by měla mít alespoň 400 metrů čtverečních. cm, zástupce plemene rod-ayland - minimálně 500 m2. viz

Průmyslové stádo je doplněno o zdravé mladé a přibližně stejné mláďata. Odborníci doporučují naplnit drůbež s kuřaty stejného věku a v co nejkratší době (až pět dní). Nemůžete udržovat ptáky různých věkových kategorií ve stejné místnosti.

Chov kuřat a pěstování kuřat

Chcete-li pěstovat kuřata pro výrobu kuřecích vajec, vyberte si zástupce s nejvyšším pokládaným vejcem, tukem a zdravým. Opět platí, že čistá plemena kuřat jsou vhodná pro chov, nikoliv pro kříže, i když jsou vyšší produktivnější. Kuřata rodičovského stáda jsou držena v klecích nebo na podlaze. V prvním případě se používají sady buněčných zařízení KBR-2, К-П-9, К-П-15, К-П-1-1. Doporučujeme je vybavit hnízdami a podavači krmení kohoutků, stejně jako hnízda pro kuřata. Krmné žlaby jsou potřebné, aby se zajistilo, že kohouty dostanou dostatečné množství živin: jelikož muži přibližují krmítka později než kuřata, při omezeném krmení nedostávají dostatek krmiva.

Nabídky franšíz a dodavatelů

S údržbou podlahy pro zařízení pro drůbežnictví, napájecí potrubí, pitné systémy, hnízda, hnízda, linky pro sběr vajec budou vyžadovány systémy pro udržení mikroklimatu v drůbežárně. Hustota výsadby ptáků na této úrovni by neměla překročit 4 až 5 hlav na km2. metru podlahové plochy. Vzdálenost mezi podavači je minimálně 10 cm a mezi pijáky - 3 cm na hlavu. Hnízda je ve výši pěti kuřat na jedno hnízdo.

Je velmi důležité vybrat správné vejce pro inkubaci. Měli by být asi 60 gramů. Vezměte v úvahu skutečnost, že téměř 90% kuřat vezme své vejce do 12 hodin odpoledne, a tak je shromažďujte nejlépe ráno, ale nejméně čtyřikrát denně. Vejce pro inkubaci jsou vybírány vnějšími znaky, které odmítají vzorky nepravidelného tvaru, s vadami skořápky as hmotností nižší než je průměr pro danou plemeno. Čerstvost vajíčka může být určena vzhledu pláště: čerstvé vejce má matný povrch. Inkubátory se používají k pěstování mladých zvířat do dvou týdnů. Kvalitní inkubátory poskytují výtěžnost až 85% sladěných vajec.

Kuřata jsou krmena pšenicí a namísto vody dávat zahřáté mléko. O týden později se ve své stravě objevuje zelená (především kopřivka). V měsíčním slepičím by měla vážit 200 g a samci - 250 g.

Pro pěstování kuřat je nutné poskytnout všechny nezbytné podmínky pro jejich údržbu. Předpoklad, kde jsou mladí lidé drženi, musí být suchý, teplý a čistý. Je nesmírně důležité vyloučit možnost průvanu. Teplota by měla být stabilní na 18-20 °. Podlaha v domě, který obsahuje kuřecí maso, aby těsný, bez mezer a děr, kterými družstvo mohlo proniknout kočky, krysy a fretky.

Nabídky franšíz a dodavatelů

Různé systémy pro pěstování opravy mladých zvířat se používají v různých drůbežích farmách. Hlavní systémy jsou tři - na podestýlce, na síťových podlahách nebo v buněčných bateriích. V naší zemi jsou kuřata nejčastěji uchovávána v buněčných bateriích, což šetří značné množství místa umístěním velkého počtu ptáků na malém území, aniž by se obětovala jejich produktivita a zdraví. Mobilní zařízení KBU-3, K-P-8 a BKM-3 se používají k pěstování mladých zvířat od denních až do 120 dnů.

V místnosti, kde se chovají kuřata, použijte konstantní nebo přerušované osvětlení. V prvním případě se světlo nevypíná ani v noci a ve druhém případě se světla střídají s obdobím tmy, aby se simuloval den světla. Pokud se používá buněčná baterie k udržování ptáků, které se skládají z několika vrstev, pak vytvořit jednotné osvětlení, odborníci doporučují instalovat svítidla na svítidla. Svítidla jsou rovnoměrně rozmístěna od sebe. Žárovky musí mít stejnou sílu, což také umožňuje dosažení rovnoměrné úrovně osvětlení.

Růst a vývoj mladých zvířat by měl být neustále sledován. Protože však není možné vážit všechny kuřata, není možné rozlišit několik buněk (obvykle na začátku středu a na konci buněčné baterie na každé úrovni). Kočky jejich kontrolních buněk by měly být zváženy nejméně jednou týdně. Podle údajů o vážení je možné určit homogenitu stáda, tj. Počet jedinců vyjádřených v procentech, které mají živou hmotnost nad nebo pod průměrem v rozmezí 10% hmotnosti celého zavěšeného ptáka.

Drůbež by měla rovněž vzít v úvahu, že mezi kuřaty není neobvyklý kanibalismus, když se ptáci navzájem kýlí. To negativně ovlivňuje výrobní a ekonomické ukazatele drůbežího průmyslu. Aby se zabránilo kanibalismu, doporučuje se, aby se na mláďata pěstovali zobáky (tzv. Debication).

Pěstování opravných bettas má své vlastní zvláštnosti. Mladý růst je v tomto případě vybrán podle pohlaví, vývoje sekundárních sexuálních charakteristik a exteriéru. Za tímto účelem se provádí postupný vyhodnocovací a selekční systém kohoutů. Poprvé jsou mladé zvíře vyhodnocovány a vybírány, když jsou kuřata rozdělena podle pohlaví do líhně. Druhýkrát se výběr provádí, když mladý člověk dosáhne věku 3-4 týdnů a je vysazen podél vrstev buněčné baterie. Další etapa vyšetření a výběru je 9-10 týdnů, a poslední - 16-17 týdnů před dokončením mateřské populace. Při zkoumání mláďat se věnuje pozornost exteriéru ptáka, zbarvení a velikosti náušnic a hřebenů a stavu druhého.

V některých farmách se provádí prořezávání hřebenů kohoutů. Při chovu v blízkých buňkách je hřeben často zraněn, což způsobuje stres ptáka a vede k jeho utracení. Hřeben je odříznut z kohoutů po vyhodnocení a výběru sekundární sexuální charakteristikou přibližně za 5-6 týdnů.

Při přirozeném páření by měly být kostičky vykostěny. U umělé inseminace stačí jeden kohout pro čtyřicet slepic. V druhém případě jsou kohouty vybírány podle exteriérů a vyhodnocovány pro kvalitu produkce spermií.

Ptáci chovatele poskytuje zázemí on-porodu nebo drůbežích farmách, kde se nejen produkují vajíčka, ale i chované slepice. Práce s rodičovským stádem je poměrně komplikovaná, protože zahrnuje získávání kvalitních mladých lidí, aby vytvořili průmyslové stádo. Násadová vejce nebo jednodenní kuřata jsou zakoupena v chovných zařízeních.

Existuje mnoho způsobů, jak intenzivně pěstovat kuřata. To zahrnuje nucené pálčení. Umožňuje prodloužit dobu používání rodičovského stáda a snížit náklady na údržbu mladých zvířat. Umělé opojení se provádí po 52 týdnech první výrobní doby po dobu 50-55 dní. Pro nucenou moultu se používají stresové faktory ovlivňující ptáky. Patří sem například dramatická změna v krmení, pití nebo světle. Od stresových vrstev klesají jejich peří. Ptáci se považují za transplantované, které zcela nahrazují opeření a obnovují normální velikost a barvu hřebenu. Ve druhém období produktivitě se kuřata výrazně snižují, ale jejich vejce jsou vhodnější pro inkubaci. Po umělém opracování přetrvává vysoká pokládka ptáků iv druhé produkční době dalších šest měsíců.

Věnujte pozornost: kohouty nejsou vystaveny umělému molt, protože jsou silnější než kuřata reagují na napětí. Pro profesionály, kteří nalili kuřata, doporučují, aby dali mladé kohouty.

Výroba vajec jako podnik

Neurčitá ekonomická situace v zemi znemožňuje sestavit více či méně přesnou prognózu pro jakékoli podnikání. Ceny se mění každý týden (a někdy i každý den). Proto poskytujeme obecná data o organizaci dceřiného zemědělství. Při sestavování podnikatelského plánu mohou podnikatelé přidat aktuální ceny a vypočítat očekávané náklady a plánované zisky s maximální přesností.

Takže, organizace provozuje drůbežárna ve třech etapách: příprava drůbežáren, nákup kuřat (pro začátek bude stačit sto hlav) a jejich růst až na 18 týdnů, organizaci výroby vajec z mladých zvířat a drůbeže a masa bez utracených ptáků. Pak bude možné organizovat výrobu mladých ptáků, které budou vyžadovat vlastní inkubátory. Kapacita takové výroby je tedy 100/80 hlav. Chov drůbeže bude vyrábět následující produkty: kuřecí vejce, kuřecí maso a droby. Výrobní cyklus od nákupu kuřat na počátek ponožek vajec je 4 měsíce (120 dní). Výrobní cyklus od počátku ponožek až do konce výroby vajec dosahuje 57 týdnů (400 dnů). V tomto případě jeden pták přináší průměrně šest vajec za týden. Výrobní cyklus masných výrobků z nákupu kuřat k porážce průmyslových ptáků (z různých důvodů) je 5/17 měsíců (150/500 dnů). Výtěžnost masa po 150 dnech je 1,25 kg a po 400 dnech - 1,65 kg na jednoho ptáka. Výnos drůbežího masa bez zohlednění vedlejších produktů je tedy 1,25 / 1,65 kg z jedné hlavy. Koeficient úmrtnosti se pohybuje od 5 do 7% za všech podmínek zadržení.

Očekává se, že rok projde jedním výrobním cyklem, který trvá 120 dní. Roční plán výroby kuřecích vajec je asi 35 tisíc kusů (počet kusů je vynásoben cyklem v týdnech a počtem vajec získaných od jedné slepice za týden). Vezměte prosím na vědomí, že průměrná produkce vajec je 85%. Produkce 100% vajec je nerealistická. V nejlepším případě to bude 90-95%. Roční plán výroby drůbežího masa je definován stejným způsobem. Chcete-li zvýšit ziskovost vaší produkce, nezasadíte pouze na vejce. Přestože se mohou v první fázi stát hlavním produktem vaší drůbeže, ale později bude muset rozšířit rozsah (přinejmenším na úkor prodeje masa uhynulého ptáka).

Hotové výrobky se prodávají prostřednictvím velkoobchodních společností, jednotlivých maloobchodních prodejen a maloobchodních řetězců... Ale především je třeba věnovat pozornost trhům. Maloobchodní hodnota tuctu vajec je již 70 rublů za tucet. Ve stejnou dobu se prodávají čerstvé vejce z dceřiných hospodářství na trzích za cenu asi 90 rublů za tucet. Chcete-li obchodovat na trhu, musíte získat povolení od okresního veterinárního lékaře k prodeji. Může být vydán a přímý prodej na místě. Po zaplacení za služby speciální laboratoře budete vystaven doklad o vhodnosti vajec k prodeji. S velkými objemy produkce můžete přemýšlet o prodeji vajec prostřednictvím obchodů. K tomu je třeba zaregistrovat registraci soukromého podnikání a získat všechny potřebné certifikáty a certifikáty, které jsou vydávány ve veterinárních institucích dozoru.

Pro start-up náklady zahrnují náklady na vybavení domu (nejlepší volba, pokud je půda pod kuřecí farmě je ve svém vlastnictví), nákup buněk, nákup mladých konzumentů, krmítka a tak dále. D. Dále budete potřebovat ready-směsného krmiva, vitaminové doplňky. V budoucnu můžete ušetřit až 35% na nákup krmiv, pokud je sami sbíráte. Mnoho drůbežích farem také prodává vrh jako hnojivo. Jeho cena je od 80 do 100 rublů za sáček. To může být také dalším zdrojem zisku.

Doba návratnosti pro takovou firmu činí přibližně 12 měsíců. Vezměte v úvahu, že v létě jsou ceny vajec výrazně sníženy. Rusty začínají na podzim a vrchol prodeje klesá na období před novým rokem, stejně jako před Velikonocemi.

Rychlý výpočet ziskovosti podniku v této oblasti

Vypočítejte zisk, návratnost, ziskovost jakékoli činnosti za 10 sekund.

Zadejte počáteční přílohy
Příště

Chcete-li spustit výpočet, zadejte startovací kapitál, klikněte na tlačítko níže a postupujte podle dalších pokynů.

Slepice snášejí jako podnik, jaký zisk

Chov nosnic je velmi výhodný a oblíbený směr drůbeže. Poptávka po vejcích byla vždy, je a bude a nejsou žádné zvláštní potíže s chovem kuřat. Téměř každý člověk může podnikat tím, že uspořádá pokoj pro ptáka a ozbrojený potřebnými znalostmi.

Pěstování nosnic

Obsah pokynů krok za krokem:

Jaká je dobrá práce slepic?

Tento podnik "vajec" přitahuje mnoho začínajících podnikatelů. A není divu, že kuřata rostou velmi rychle, jíst málo a ve věku pěti let již aktivně nosí vajíčka. Některá plemena se vrhnou po celý rok - hlavní věcí je, aby byly vytvořeny vhodné podmínky. Hlavní výhody této činnosti:

 • Nízké náklady. Podnikání na pokládání je mezi nejvíce nákladově efektivní - náklady na krmivo jsou výrazně nižší než příjmy z vajec. A pokud máte vlastní stránky, kde mohou kuřata volně chodit a krmit pastviny, je tato položka výdajů někdy snížena na nulu.
 • Požadavek na produkt. Čerstvá vejce jsou nakupována kdykoli v roce. Hospodářská soutěž v tomto odvětví je poměrně vysoká, ale to nejméně brání vydělávání slušných peněz.
 • Jednoduchost. Ve srovnání s jinými druhy pastvin, chovných vrstev vyžaduje minimální pracovní sílu - stačí vybavit místo a pravidelně shromažďovat "sklizeň" vajec.
 • Produktivita. Nemůžete provádět pouze vajíčka. Kuřecí hnůj je považován za cenné hnojivo a peří a padající pták jsou používány při výrobě oděvů a polštářů a přikrývek. A "vyřazené" kuřata mohou být na maso.

Průmyslové chov nosnic

Obchod s slepicemi je ideální pro malou rodinu, která žije na svém pozemku mimo město. Intenzita práce v tomto odvětví je extrémně nízká a s kompetentním přístupem k podnikání můžete získat stabilní zaručený příjem.

Jak začít podnikat s nosnicemi

Stejně jako v každém podnikání musíte nejprve vytvořit podrobný obchodní plán. S jeho pomocí můžete studovat všechny nuance nadcházející práce, zjistit možné obtíže a použít ji jako prostředek k získání půjčky od banky. Pokud je podnikatelský plán připraven správně, odráží to všechny počáteční investice s úplným výpočtem doby návratnosti.

Není to jen člověk, který má své vlastní hospodářství, ale také obyvatele města, který se může angažovat v tomto zemědělském podniku. Důležité je jen najít malý pozemek, který bude potřebný pro chov a brouzdaliště.

Pokud hodláte podnikat po dlouhou dobu, je lepší se zaregistrovat jako individuální podnikatel - v budoucnu to zjednoduší získání dokumentů o povolení pro výrobky.

Podnikový plán pro chov nosnic si můžete stáhnout kliknutím na odkaz: Biznes-Plan_Razvedenie_Kur.

Příprava domu

Pokud není připravena místnost pro drůbež, můžete ji postavit sami - je to poměrně jednoduché, ale musíte zvážit řadu požadavků, jejichž dodržování zvyšuje produktivitu vrstev:

 • Stropy ve slepicích by neměly být větší než dva metry. To bude postačující pro chovné vrstvy. Je lepší vytvořit střechu pod svahem, aby se v zimě nerozpadlo pod vámi sněhu. Vypočítat plochu domu není těžké - 10 nosnic potřebuje 5 čtverečních metrů volného prostoru.

Coop by měl být vybaven, aby získal dobrý výsledek

Buněčný způsob chovu kuřat

Kuřecí hnízda se střechou

Každé 3 měsíce se doporučuje provádět dezinfekční opatření v drůbežárně. Aplikujte konvenční roztok vápna, který pokrývá podlahu, stěny místnosti a také poklop.

Video - podrobné informace o kuřecím trhu

Pravidla pro chovné vrstvy

Obchod s chovnými nosnicemi přinese vysoký zisk pouze tehdy, pokud kompetentně přistupujete k výběru kohouta a slepice k chovu potomků. Kohout by měl být energický, zdravý a silný. Výběr kuřecího masa byste se měli zaměřit na hřebenatku - dobrou slepici má jasně červený hřeben velké velikosti. Pro násadová vejce je žádoucí vybrat tiché kuře, které často nevyskočí z místa a nezanechá své hnízdo.

Štěněný mládě s kuřecím masem

Výběr vajec pro zdivo je otázkou, se kterou je třeba se obrátit s veškerou odpovědností, protože kvalita a kvalita vajec bude záviset na zdraví a plodnosti budoucích vrstev. Vejce by měly být řádně rovnoměrné, bez nečistot a skvrn.

Když se kuřecí poklop z vajíčka, musíte mu pomoci zbavit se skořápky a pak jemně dát do drůbeže. Kuřata budou připravená k nezávislému životu nejdříve 1,5 měsíce po narození.

Doporučené potraviny pro kuřata

Aby bylo zajištěno, že kuřata jsou zdravá a dobře krmená, musíme jim poskytnout vyváženou stravu. Můžete použít hotové krmné směsi, nebo je můžete připravit sami. Stávající strava by měla zahrnovat potravní odpad, vařené brambory, dorty, křídy, vaječné skořápky, zeleniny, zeleninové směsi.

denní dávka pro slepice

V zimě bude nutné obohacovat dietu o klíčené zrno a v létě je třeba dát kuřatům čerstvé rostliny. Doporučuje se, aby se na ulici nacházely pokládací podložky, kde mohou nezávisle krmit trávu a hmyz. Abyste zvýšili produkci vajec, doporučujeme přidávat kvasinky zředěné vodou do krmiva (na 1 kg krmiva, zředit 25 g kvasnic v litru vody).

Náklady a návratnost

Bez předběžného výpočtu ziskovosti se nezakládá žádný podnik, který musí nutně zohlednit výši počátečních výdajů a přibližnou dobu návratnosti investic.

Kuřecí farma jako podnik

Například, vezměte farmu za sto slepic:

 1. Kuřata jsou nakupována ve věku 2-3 týdnů. Průměrná tržní cena jednoho kuřecího masa je 80 rublů. Chcete-li koupit 100 kuřat, bude to trvat 8000 rublů.

Dejte pozor na výběr kuřat před nákupem

Prodej kuřecích vajec je velmi výnosný obchod s pravým přístupem

Kromě samotných vajec můžete zvýšit příjem prodejem produktů živočišné výroby. Kuřecí podestýlka je považována za nejcennější typ hnojiva a prodává se za 30 až 50 rublů na 1 kg. Vzhledem k těmto vlastnostem může být chov nosnic považován za jeden z nákladově nejvýhodnějších a nejjednodušších druhů drůbeže.