Podnikání v pěstování a prodeji akvarijních rostlin

Díky dlouhé historii se akvária staly velmi populární ve všech zemích. Trh je stabilní již více než deset let. Jediná věc, která má na něj významný vliv, je móda. Ano, je to móda pro určité a specifické druhy ryb, rostlin, styly dekorace. Krásné a dobře zdobené akvárium dává místnost milost a šlechtu.

Lidé, kteří mají příležitost sledovat ryby v jejich domě, mají opravdu potěšení a mír. Ale ještě více zábavy mohou získat ti, kteří spojují své oblíbené povolání a práci. Mluvíme o těch šťastných, kteří se zabývají akvarijní činností. Chcete se stát jedním z nich? Vítejte!

V posledních letech jsou v akváriích nejoblíbenější styly dekorace, které kombinují obsah malých ryb, motýlí květin a krásných akvarijních rostlin. A jestli nabídka ryby na trhu je docela uspokojivá i pro nejvzácnějšího kupujícího, pak s akvarijními rostlinami je situace zcela odlišná. Často není možné získat požadované rostlinné druhy kvůli jejich nepřítomnosti nebo špatné kvalitě. Právě v tomto případě s dobrým přístupem můžete vydělat peníze.

Než začnete s konkrétními činnostmi v oblasti akvária, měli byste si prostudovat dostupnou literaturu o příslušném předmětu. Moderní lidé naštěstí mají příležitost využívat internet. Takže bude možné vyplňovat očisty v potřebných znalostech.

Pokud není touha podnikat ztracena, přistoupíme k konkrétním krokům.

Souběžně s pěstováním rostlin pro akvária můžete nabídnout své služby pro údržbu akvárií, které mají také dobrou poptávku.

Mělo by začít s akvarijními akvariemi, které budou růst řasy. K zahájení činnosti 10-15 akvárií bude stačit 200 litrů. Také se musíte obávat nákupu speciálních svítidel, ohřívačů vody, teploměrů, filtrů pro čištění vody. Všechna zařízení a potřebné vybavení mohou stát $ 5,000.

Je-li akvárium nastaven na konstantní a jsou nainstalovány všechny systémy pro osvětlení a čištění vody, jste připraveni přesunout své závody. Podle doporučení zkušených specialistů by měli začátečníci začít nejvíce nenáročným druhem. Nejvhodnější jsou Anubias, Vallisneria, cabomba, Cryptocoryne, Echinodorus, a další. Tyto typy akvarijních rostlin se vyznačují dobrým růstem pevnosti, snadnosti rozmnožování a minimálními požadavky na ukazatele kvality vody. Ale stejně jako všichni ostatní potřebují neustálou péči a pravidelné krmení.

Cena jedné bush, od výše uvedených, může kolísat od 1 do 10 dolarů. Jsou vzaty v úvahu velikost rostliny, její vzhled a obecný stav. Od okamžiku přistání rostlin a před nástupem prvního prodeje to bude trvat nejméně šest měsíců. Během této doby začátečník podniká potřebné zkušenosti s prací v akváriích. A pak bude možné rozšířit rozsah, nabízet řasy, náročnější na podmínky zadržení. Hlavní položkou výdajů v této oblasti bude elektřina pro osvětlení akvárií a topné vody. Mělo by být založeno na výpočtu 1 wattu na 1 litr vody v akváriu.

Nejdůležitějším faktorem úspěchu tohoto podnikání je dobře zavedený prodej řas. Existují dva možné scénáře pro vývoj událostí:

1. Podnikatel registruje IP, vypracovává potřebné dokumenty, získá patent a začne prodávat samostatně akvarijní rostliny;

2. Vyhledejte zákazníky mezi prodejny zvířat, obchodníky na trzích a nabídněte jim rostliny k prodeji. V takovém případě můžete počítat s 40-50% výnosů a za měsíc takové práce může částka dosáhnout 2 000 USD. Současně se člověk může plně věnovat kultivaci řas. Tímto způsobem je vždy snadnější jít, zvláště pro začátečníky.

Podnikání na akváriích

Jste tady

Mnoho moderních lidí radí domy akvárií a obývá je různými rybami, slimáky a řasami. Tak proč ne využít této hobby? Například je možné pěstovat a prodávat rostliny, s pomocí kterých by bylo možné vybavit skutečné mořské zahrady. To je obzvláště pravda, protože tzv. Holandské akvária nyní získávají popularitu, jejíž podstatou jsou principy, které odpovídají tradičnímu zahradnictví. To znamená, že rostliny mohou být umístěny ve skupinách nebo samostatně, a mohou mít různé odstíny, velikosti a tvary. Současně je nutné vybrat jednotlivé komponenty systému, a to nejen na tom, jak budou vypadat v jednom prostoru, ale také na tom, jaký druh osvětlení jim bude poskytnut.

Velmi vhodné je chov Echinodorus, který se nejen rychle množí, ale také vypadá velmi atraktivně díky jedinečné barvě listů. Mohou být dostatečně velké, a proto je nejvýhodnější položit je na zadní stěnu.

Mimochodem, teď mnozí majitelé akvárií nedávají zrod k normálu, a exotické ryby, jako jsou piraně a rejnoků, které nejsou velmi pozitivní vliv na rostliny, což způsobuje jejich smrt. Skutečnost, že tyto horniny často dost nejen živí řasami, ale také zlomit půdu, vystavit kořenový systém. Proto se fanoušci velkých vzorků by nemělo nabízet své zboží, protože často tyto nádrže jsou vybaveny bez bydlení a umělých objektů, jako jsou kameny, mušle, naplavené dříví a zámků, které jsou nabízeny dnes v mnoha specializovaných obchodech.

Chcete-li se zapojit do tohoto druhu podnikatelské činnosti, je třeba si uvědomit, že rostliny pěstované k prodeji by měly být odděleny od ryb, ať je to jakékoliv plemeno, které patří. Problémem je, že živé organismy jsou zdrojem organických sloučenin, protože jejich nadměrná koncentrace rostou mnohem pomaleji, než by mohly za jiných podmínek.

Mimochodem, je nutné se ujistit, že v jednom tanku existují antagonistické rostliny, tedy ti, kteří jsou soupeři. Proto začínající podnikatel by měl pečlivě studovat odbornou literaturu, včetně knih, učebnic, periodik. Je lepší začít s jedním zředěním jednoho druhu a postupně rozšiřovat podnikání. K tomu musíte získat alespoň pět akvárií, jejichž objem je nejméně dvě stě litrů. Musí být vybaveny osvětlovacími systémy a vysazeny rostlinami. Odborníci doporučují nákup těch odrůd, které nevyžadují zvláštní péči a poskytují dobrý nárůst. To může být echinodorus, cryptocoryne, anubis a další. Cena jednoho pouzdra se může lišit v širokých mezích, což závisí na jeho výšce. Někdy lidé mají tendenci okamžitě začít s pěstováním dražších druhů v naději, že tím, aby se velké zisky, ale jen zřídka vede k úspěchu, i kdyby jen proto, že tyto vzorky obvykle vyžadují zvláštní péči, není vždy schopen poskytnout začínajícím chovatelům. Šance na jejich úspěšnou realizaci jsou navíc relativně nízké, protože zřídka mají zvýšený požadavek.

Začal pracovat v této oblasti, je třeba připomenout, že první příjmy lze získat ne dříve než šest měsíců, protože se jedná o množství času potřebného pro rostliny zvyklé na nové prostředí a začal rychle a násobit růst.

Mimochodem, největší částka peněz bude platit za služby, tedy za elektrickou energii nezbytnou pro zajištění správné činnosti zařízení, které se používá k vybavení akvárií.

Pěstování a prodej akvarijních rostlin

Máte-li určité množství znalostí o flóře akvária, slučitelnost určitých druhů rostlin, jejich klasifikaci a nezbytných podmínek pro normální růst a rozmnožování, pak můžete také provést tento udržitelné podnikání - růst a prodávat vodních rostlin. Na toto téma můžete použít odbornou literaturu, studovat informace na internetu, konzultovat s kvalifikovanými floristy nebo botaniky.

Velmi často je taková řada podnikání vyvíjena lidmi, pro něž jsou akvaristika koníčkem od mladého věku nebo dlouhým koníčkem. Pak můžete současně získat maximální finanční výsledek a potěšení. V prvních fázích je realizace podnikatelského nápadu pro rostoucí rostliny akvária poměrně obtížným a časově náročným úkolem.

Odborníci doporučují nováčkům, kteří získali teoretické znalosti, procvičovat a koupit několik akvárií jako výcvikové předmostí.

S ohledem na konkurenci v tomto segmentu podnikání, to není příliš vysoká, a poptávka je poměrně velká, protože otevření moderních nákupních center, obchodních center, kaváren, restaurací, kanceláří a bytů pro opravy jsou často doprovázeny pořadí akvárií a jejich design. Navíc móda používaná v akváriích velkých, exotických, dravých ryb, která jedí a zničí rostliny v akváriu, již prošla a je nyní ukazatelem špatné chuti majitele.

Počáteční investice do pěstování podvodní flóry budou v průměru činit 2-3,5 tisíc dolarů.

Hlavním nákladovým předmětem je jednorázový nákup akvárií o objemu 200 litrů (budou potřebovat od pěti do deseti kusů) s osvětlovacími systémy a cirkulací vzduchu, nákupem půdy a hnojením. Celková cena bude 1200-2000 dolarů.

Nákup rostlin je další tisíc dolarů. Nejlepší je zvolit v prvním stupni nenáročné rostliny, jako je anubis cryptocoryn, echinodorus. Tyto druhy rostlin dávají rychlý nárůst. Cena bush, v závislosti na velikosti - od 2 do 20 dolarů.

Starší akvaristé nedoporučují nováčkům, aby se chovali vzácnými a drahými druhy rostlin. Za prvé, vyžadují větší pozornost a zkušenosti, a za druhé, jsou často velmi náladové k nejmenším teplotním změnám a hornímu obvahu, za třetí se množí pomaleji. Také chybou mnoha debutantů je snaha spojit kultivaci rostlin a ryb v jednom akváriu. Nadměrná saturace organických látek ve vodě vede k katastrofálním výsledkům.

Současnou cenovou položku bude pronájem prostoru (v případě potřeby), stejně jako poplatek za elektřinu. Měsíčně, jedno akvárium spotřebuje elektřinu ve výši 12-13 dolarů.

Vzhledem k počátečním investicím a běžným výdajům musíte být připraveni na to, že

Podnik začne platit za sebe až po uplynutí 7-8 měsíců.

Při vývoji podnikatelského plánu je nutné studovat prodejní trhy a mechanismy prodeje produktů. Existuje několik možností.

Za prvé, můžete prodávat pěstované podmorské rostliny prostřednictvím obchodů s domácími zvířaty nebo prostřednictvím firem zabývajících se prodejem a instalací akvárií a získávat určité procento objemů.

Druhou cestou je nezávislé zvládnutí trhu s zoologickými zahradami získáním obchodního patentu a registrace jako soukromý podnikatel.

Ve velkých městech činí čistý příjem z rostoucích a prodávajících akvarijních rostlin od 1 000 do 2 500 USD za měsíc.

Současně se mnoho podnikatelů nezastaví na jedné plodině. Dalším zdrojem zisku mohou být služby pro rozvoj designu akvária, výběr zařízení pro individuální objednávky zákazníků, čištění akvárií a péče o rostliny. Ceník pro podobné služby: design holandského akvária - 150-300 dolarů, akvárium je jednodušší - 50-100 dolarů, čištění - od 25 dolarů a výše. Prodej rostlin, s dobrou klientelou, může přinést měsíc od 600 do 1200 dolarů měsíčně.

Chov akvarijní ryby jako podnikání od A do Z. Jak začít s akvarijní činností

Dnes mnoho lidí má rádi chov ryb. Takže akvária se nacházejí nejen v bytech, ale i v kancelářích. V tomto případě jsou některé odrůdy více populární a některé jsou méně populární.

V tomto ohledu je chov akvarijních ryb jako podnikání docela zajímavým a slibným nápadem. Kromě toho se toto podnikání nedá nazvat obtížným a vážná konkurence v něm není vůbec pozorována. O tom, jak vytvořit akvárium od začátku, budeme mluvit dnes.

Proč to stojí za to?

Zde je několik faktorů, které činí tento obchod atraktivním:

- ceny akvárií, vybavení, ryb a řas jsou docela přijatelné, takže nepotřebujete spoustu kapitálu;

- chov akvarijní ryby jako podnikání může být prováděn doma, a tím nevynaložit peníze na pronájem prostor;

- neexistuje žádná vážná hospodářská soutěž;

- technologie chovného procesu je poměrně jednoduchá, takže nepotřebujete speciální školení - stačí přečíst příslušnou literaturu;

- pokud jsou vaše akvária koníčkem, máte opravdu příležitost dělat to, co máte rádi a vydělávat peníze.

Jaký druh ryb je nejlépe chovat?

Pokud se rozhodnete začít akvarijní podnik, použijte několik užitečných doporučení:

 1. Především je třeba analyzovat nabídku a poptávku v prodejnách, trzích a reklamách vašeho města. Zjistěte, jaké druhy ryb jsou nejvíce žádané a zjistěte, která plemena se obtížně získávají.
 2. Je žádoucí opustit výběr nejznámějších a nejoblíbenějších druhů ryb. Samozřejmě, že jejich chov je nejjednodušší, nicméně jejich prodej bude obtížnější. Koneckonců, zlatá rybka se nachází téměř všude nejen v obchodech s domácími zvířaty, ale také doma s akvaristy.
 3. Nedoporučujeme ani chovat velmi vzácné a špatně studované ryby, protože bude velmi obtížné najít kupujícího pro takové domácí zvířata.
 4. Není žádoucí zastavit výběr na dovezených rybách (například jejich stanoviště se nachází v pobřežních brakických vodách Asie, Indie a Austrálie). To je způsobeno skutečností, že pro ně je nesmírně obtížné získat potomky.

Podle majitelů takového podnikání bude chov akvarijních ryb jako podnikání přínosný, pokud zvolíte následující typy:

- Barbus Denisoni (jeho náklady se pohybují od 500 do 1500 rublů).

- Sinodontis Petrikola (můžete je prodávat za cenu 200 až 500 rublů).

- Nůž četl (prodává se za cenu 800 rublů).

V případě, že jste se stále rozhodli upřednostňovat běžné druhy, pak je rozumné řešit stejnou zlatou rybku nebo cichlidový papoušek.

Chov akvarijních ryb jako podnikání: nákup zařízení

Navzdory skutečnosti, že tento případ s jistotou může být nazýván nízkou cenou, jistý počáteční kapitál bude stále vyžadován. Především půjde na nákup potřebného vybavení, které bude sestávat z následujících prvků:

- Akvária. Můžete si je koupit za cenu 7-10 tisíc rublů za kus. U chovných ryb potřebujete nejméně tucet akvárií.

- Kompresory. Jsou to zařízení pro obohacování vody kyslíkem. Jejich cena je asi 1 000 rublů za kus.

- Filtr pro čištění vody (cena od tisíce rublů).

- Zářivky (700-900 rublů).

- Termoregulátor (400-500 rublů).

- Automatický podavač (1000 rublů).

Počet kompresorů, filtrů pro čištění vody, svítidel, termostatů a podavačů musí odpovídat počtu akvárií.

Vybavení pokojů

Jak již bylo řečeno, podnikatelské plány akvarijního podnikání nejčastěji nezahrnují nájemné navíc, protože je možné umístit veškeré potřebné vybavení do svého bytu. Nicméně pro takové zaměstnání se doporučuje přidělit samostatnou místnost, která je žádoucí být ztmavena. Denní světlo v něm bude nahrazeno umělým osvětlením.

Akvária by měla být umístěna mimo vyhřívací zařízení a baterie. Rovněž je třeba mít na paměti, že i rybí farma, která se skládá z 10 akvárií, bude mít významnou váhu. Abyste to udrželi, podlahy musí být dostatečně silné. Dále je třeba mít na paměti, že akvária nemohou být v žádném případě umístěny do několika vrstev.

Důležitým aspektem

Navzdory skutečnosti, že chov akvarijní ryby nelze považovat za komplexní proces (zejména pokud jde o běžné druhy), je třeba předtím, než takové činnosti vykonáváme, studovat hodně relevantní literatury.

Koneckonců, potřebujete vědět vše o svých odděleních vodních ptáků, abyste jim poskytli vhodnou mikroklímu a optimální podmínky pro reprodukci. Dále bychom měli mít představu o onemocněních, kterým jsou ryby vystaveny. Tato záležitost by měla být brána velmi vážně, jinak byste mohl zůstat bez potomků, a tedy bez zisku.

Realizace ryb

Existují dvě hlavní možnosti prodeje svého živého produktu: přímo soukromým akvaristům, prodejcům nebo prodejnám zvířat. Podnikatelé, kteří se chovají v chovu ryb, zpravidla kombinují oba způsoby uvádění živých produktů na trh. Je však třeba mít na paměti, že při prodeji zboží prostřednictvím prodejců bude cena za něj automaticky nižší, než když se prodává přímo konečnému kupci.

Chov akvarijní ryby jako podnikání: finanční stránka vydání

Za účelem zahájení takového podnikání to bude trvat 150-200 tisíc rublů. Pokud jde o provozní náklady, budou asi 5-7 tisíc rublů měsíčně.

Nyní vypočítat odhadovaný zisk. Za předpokladu, že jedna žena ročně je schopna porodit stovky smažit, a průměrná hodnota dospělých ryb se pohybuje v rozmezí od 300 do 1000 rublů, v závislosti na typu, pak se vaše příjmy z pouhých jeden ženských jedinců může dosáhnout 25-75 tisíc rublů. V tomto ohledu můžeme s jistotou říci, že akvarijní podnikání je poměrně výnosné a slibné podnikání.

Další příjmy

Mnoho lidí, přemýšlejících o organizaci obchodu s rybami, se zeptá: je možné vydělat na rostoucích rostlinách akvária? Odpověď je určitě pozitivní. Koneckonců, člověk se rozhodl mít doma akvárium, chce, aby to sluší, a to může být dosaženo pomocí nejen pěkné ryby, ale také různých řas.

Kromě toho tato činnost nevyžaduje zvláštní počáteční náklady na investice a údržbu. Pokud se tedy rozhodnete plantovat akvarijní ryby, nic vám nebrání v přidělení několika akvárií a rostlin. Nezapomeňte však, že existuje mnoho druhů řas, které potřebují různé podmínky zadržení. Proto, stejně jako v případě ryb, je nezbytné studovat příslušnou literaturu dříve, než se podíváme na jejich chov. Můžete také prodávat řasy přes prodejny nebo trhy zvířat, stejně jako přímo zákazníkům.

Takže chov akvarijních rostlin jako podnik může být vynikajícím doplňkem k vaší firmě prodeje ryb, protože vyžadují investice a práci daleko méně než vodní ptactvo a příjem z nich je docela dobrý.

Jak vydělat peníze na akváriích

Jak vydělat peníze na akváriích

Máte akvárium? Nebo v práci nebo na přátele? Pravdou je, že jsou krásné. Pokud ji nemáte, pravděpodobně jste o tom před chvílí přemýšlel.

A co tím, že se díky takové kráse nejenže dostalo spousty pozitivních a upokojujících, ale také vydělávejte na rostoucích rostlinách akvária!

V nedávné minulosti bylo módní chovat velké ryby v akváriích a v nedávné době se domácí akvária stále více plní malými rybami. Taková ryba vypadá skvěle na pozadí exotických rostlin, které jsou velmi mnoho odrůd. Ale velké ryby během několika dní budou jíst všechny rostliny, a akvárium bude "Naked".

K rozkvětu takového podnikání (chovu akvarijních rostlin) došlo v osmdesátých letech, kdy bylo možné koupit něco velkého a užitečného pro denní příjmy, a za měsíc byl zisk takový, že bylo možné dovolit auto na něm. Jeden podnikatel uspořádal několik bodů, najal prodávající a měl obrovské výdělky. Pochybuji, že můžete vydělat na akváriích?

Na počátku dvacátých let se na akvarijních rybách objevil nový trend - amatéři přešli na dravce. Podkladem pro takové ryby byly oblázky, záhyby a dokonce i lebky. O rostlinách samozřejmě nemohl být žádný problém.

Ale postupně se vše vrátilo k původu. Akvárium se opět stalo zdrojem míru a klidu. Zelené rostliny akvária mají vynikající estetické vlastnosti a jsou opět v poptávce.

Aby se zapojilo do akvarijního podnikání, je třeba mít mnoho akvárií, tím více, tím lépe. Chov ve stejné nádrži a rostlinách a ryba není nejúspěšnějším nápadem. Rostliny se nevyvíjejí dobře. Rovněž je třeba mít na paměti, že existují antagonisté rostlin, kteří nemohou být chováni společně.

Měli byste studovat odbornou literaturu, akvarijních ryb jsou velmi citlivé na různé změny v životním prostředí (pH vody, tvrdosti vody, za přítomnosti světla, vzduchu, teploty). Chcete-li se ponořit do všech jemností tohoto podnikání může trvat déle než jeden měsíc. Je třeba trénovat, začít s malým počtem akvárií a s akumulací zkušeností se rozšiřovat.

Pokud byl start zahájen a byl úspěšný, pak můžete investovat značné finanční prostředky do rozvoje podnikání. Chcete-li koupit 10-20 akvárií pro 200 litrů, stejně jako osvětlení, topení na ně.

Na začátku se doporučuje pěstovat rostliny, které nejsou příliš náladové, například: kryptokory, anubis, echinodokusov atd. Rostou rychle. Rostliny, které jsou náročnější na vnější podmínky, rostou pomaleji, avšak stojí o něco větší, a proto je jejich prodej výhodnější.

Po přistání prvních sazenic v akváriích a před sklizní, které mohou být prodány, bude trvat několik měsíců. Tato doba je nezbytná pro přizpůsobení rostlin.

Významná část nákladů pochází z elektřiny pro osvětlení a ohřev akvárií.

Kde mohu prodávat rostliny? Existují dvě možnosti. Prvním je zaregistrovat stav nouze, získat komoditní patent a prodávat ho sami. Druhý: a na této cestě je většina podnikatelů - je odevzdání rostlin obchodníkům na trhu, stejně jako k prodejnám zvířat, 40-50% z prodeje. Tento druh podnikání může přinést asi 2000 dolarů měsíčně.

Možnosti zvýšení výnosů: zvýšení počtu akvarijních rostlin, rozšíření rozsahu; nebo poskytování doplňkových služeb, například: údržba a registrace akvárií.

Náklady na akvárium v ​​holandském stylu 30000-45000r. Z toho: 10% - náklady na půdu, 30% - dostane akvarista, a 60% - náklady na rostliny.

Registrace a údržba (čištění, výměna vody) akvárií je levnější, ale tato služba je zapotřebí a za to bude placena a to může být také vyděláno!

Nevýhoda tohoto podnikání může být nazývána velkým množstvím práce, s kterou bude obtížné se vypořádat, bude nutné najmout zaměstnance. Ale s velkými objemy, můžete mít stabilní příjem 15-30 tr. za měsíc. Tady jak můžete vydělat na akváriích nemá moc kapitálu.

Jak podnikat na akvarijních rybách a rostlinách

Velké akváriové ryby a rostliny jsou nejhoršími nepřáteli. "Obvykle velké a dravé ryby chytí několik dní, aby zničily vodní flóru," varuje Andrei Abin, odborníka na pěstování rostlin pro podvodní zahrady, kde je faunu dána sekundární role.

Podnikání 1. Zisk na hobby

Před pěti lety, obchodní akvária jako ABIN vážně zraněn - v módě velké ryby a rostliny, jako je poptávka poklesla, že mnoho květinářství ani muset opustit trh. Dnes jsou takzvaná holandská akvária opět na vrcholu popularity a rostoucí sazenice pro ně jsou výhodnější než kdy jindy.

Bojujte s pirany

Andrey začal akvaristika v roce 1998, když byl studentem na pedagogickém institutu Krivoy Rog. Hobby se změnilo v podnikání, když se jeho manželce podařilo shromáždit jednu z nejlepších sbírek Echinodoru ve městě. Nadbytečné kopie Andrew začal prodávat na trhu, který přinesl zhruba 100 UAH za den.

Hvězdná hodina zeleného akvarijního obchodu začala v sovětské éře - koncem osmdesátých let. Poté měli akvaristé jeden den obchodování na trhu, aby získali chladničku, a o měsíc později už bylo možné koupit auto. Nejvíce podnikavý pronajal několik prodejen, najal prodávající, zvyšoval jejich příjmy z rostoucích rostlin na tisíce dolarů měsíčně.

Černý pruh pro "botanisty" přišel v roce 2002, kdy majitelé akvárií, uspokojující podvodní zahrady, chtěli exotické. Začali piranhy, brusle, katechy, v okolí, v němž rostliny zemřou. Ryby jíst rostliny nebo kopat půdu, ničí kořeny. A z pohledu designu zelené listy nesouhlasí s velkými rybami - akvária s predátory jsou vyrobena z kamenů, driftwoodu a dokonce i lebky.

Dále - horší. Geneticky modifikovaný zebrafish, zářil jasně zelené nebo červené barvy s ultrafialovým zářením vstoupil do módy. Ve Spojených státech byly tyto ryby používány jako živý indikátor čistoty vody, ale neobvyklé a jasné "novinky" je okamžitě předepsaly v obchodech s domácími zvířaty. Akvária vybavená ultrafialovým osvětlením se objevila v kancelářích, nákupních centrech a nočních klubech. Bohužel pro akváriá rostoucí rostliny, řasy byly zřídka používány k zdobení takových akvárií. Bylo to tehdy, když většina podnikatelů "botanistů" opustila podnikání a sbírky shromážděné za více než 15 let práce zmizely.

Stejný osud čekal a Abina. Ale měl štěstí - zájem o velké a exotické ryby zmizel tak náhle, jak se objevil. "Nakonec hrály dost, a zelené akvária jsou zpátky v ceně, jako rostliny," říká Andrei. Toto místo se stalo atraktivním nejen pro nejmenší jediné podnikatele, kteří pěstují podvodní stromky doma. "Jeden podnikatel Krivoy Rog si pronajal budovu bývalé mateřské školky a vybavil tu solidní výrobu," říká obchodník, "nemá žádné problémy s prodejem."

Podvodní odysea

Ne všichni fanoušci akvárií dokáží vydělat své hobby. "Nově příchozí se často pokoušejí pěstovat jak ryby, tak rostliny ve stejném tanku, a proto nic nedosahují - z nadbytku organické hmoty ve vodních rostlinách rostou pomalu," říká Abin. Navíc mnoho rostlinných antagonistů nemůže být vysazeno dohromady. Jedním slovem je, že v kultivaci podvodních zahrad je spousta nuancí, takže budoucí akvarijní podnikatel by měl předběžně studovat profilovou literaturu nebo dokonce lépe procvičovat růst zakoupením jednoho akvária jako prvního. Koneckonců v budoucnu budou vyžadovány značné investice.

Chcete-li vstoupit na trh, budete potřebovat 12-35 tisíc UAH, které budou muset strávit koupit 5-10 akvária s kapacitou 200 litrů, systémy osvětlení pro ně, stejně jako samotné rostliny.

"Je mnohem výhodnější, když rostou nenáročné rostliny, které dávají rychlý nárůst - to jsou nejčastější druhy echinodorus, cryptocoryn, anubis a další," zdůraznil Andrey své zkušenosti. Náklady na jeden keř, v závislosti na velikosti, se pohybuje od 15 do 150 UAH. Někteří začínající akvaristé se okamžitě pokoušejí pěstovat drahé druhy, ale takové iniciativy týkající se příjmů se zpravidla neprojevují pozitivně. Za prvé, nápadné semenáčky se pomalu rozmnožují a zadruhé pro ně neexistuje žádná poptávka.

Příjem akvárií přináší pouze šest měsíců po výsadbě rostlin, je to čas, kdy se semenáři musí přizpůsobit na novém místě a začít se množit. Hlavním výdajem v této oblasti je platba za elektřinu. Měsíčně jedno akvárium spotřebuje elektřinu na 50-100 UAH.

Kultivované rostliny akvaristé nezávisle prodávají na zoo trhu, dříve registrované soukromými podnikateli a získaly komerční patent. Ale většina odborníků stále dává přednost předáním rostoucích rostlin prodejcům na trzích a prodejnách domácích zvířat a získání přibližně 30-50% prodeje výrobků. Taková podnikání přináší průměrně 2 000 dolarů zisku za měsíc.

Příjem podnikatelů se zvyšuje různými způsoby: někteří kupují další akvária, zatímco rozšiřují nabídku rostlin, jiní poskytují služby pro navrhování a údržbu akvárií.

Například, pro návrh holandského akvária, odborníci žádají o 1-1,5 tisíc UAH, z nichž 30% - akvaristické výdělky, 10% - nákup půdy a malých ryb, a 60% - nákup rostlin. Registrace akvária s velkými rybami je levnější - 400-800 UAH. Akvaristé se ochotně zabývají údržbou akvárií, zejména proto, že zákazníci jsou stále snadno nalezeni. Pracovní specialista má 1-2 krát týdně vyčistit stěny akvária z řas a v případě potřeby změnit vodu. Náklady na návštěvu je 50-100 UAH. To pouze slouží více než deseti objektům současně, které jedna osoba nedokáže. Ale i při takovém objemu práce může odborník poskytnout další příjmy $ 500-1000. A pokud se domníváte, že akvária stále více vyvíjejí design ve vnitřních prostorách elitních bytů, restaurací a nákupních center, pak bude trh stačit pro celé množství soukromých obchodníků. Hlavní věc je, že velké ryby opět nechodí do módy.

Zdroj: Smlouvy

* * *Článek více než 8 let. Může obsahovat zastaralé údaje

Automatické podnikání. Rychlý výpočet ziskovosti podniku v této oblasti

Vypočítejte zisk, návratnost, ziskovost jakékoli činnosti za 10 sekund.

Zadejte počáteční přílohy
Příště

Chcete-li spustit výpočet, zadejte startovací kapitál, klikněte na tlačítko níže a postupujte podle dalších pokynů.

Čistý zisk (za měsíc):

Chcete provést podrobný finanční výpočet pro podnikatelský plán? Použijte bezplatnou mobilní aplikaci "Business Calculations" pro Android v Google Play nebo si objednejte profesionální obchodní plán od našeho odborníka v oblasti plánování podnikání.

Pěstování akvarijních rostlin: trendy ve vodním zahradnictví

Pěstování akvarijních rostlin je delikátní, ale ziskové - pokud vezmeme v úvahu potřebné nuance a důkladně se k němu přistupujete.

Akvarijní rostliny jsou živým příkladem kombinace krásy a dobrého. Koneckonců, otázka není jen o zdobení akvária, ale také o potřebě vegetace pro obyvatele vodního prostředí. Akvarijní flóra absorbuje oxid uhličitý a čpavek, uvolňuje kyslík, potřebné pro "místní lidi", poskytuje jim přírodní vitamíny, mikro a makro prvky. Díky akvarijním rostlinám vytváří přirozené zdravé a pohodlné prostředí pro ryby, které také potěší oko.

Čtěte také:

 • Obchodní nápady pro začátečníky. Jak začít podnikat?
 • 5 tipů, jak implementovat svůj obchodní projekt
 • Jak vybrat výklenek pro vaše podnikání

Vychází z toho, že poptávka po akváriích je poměrně velká. Zvlášť teď, když jsou přijata nejen pro malá akvária v domácnostech (i když někdy nějaké luxusní byty se mohou pochlubit i celé akvárium stěny), ale také přizpůsobit komerčních a obchodních center, jejichž počet neustále roste množství kanceláří, restaurací.

Studujeme, investujeme, čekáme a prodáváme

Je třeba postupně vstoupit do podnikání rostoucích rostlin akvária. Cesta je:

 1. Zpočátku je třeba studovat profilovou literaturu, která odhalí mnoho jemností a nuancí této lekce: složení vody, její čištění, půdy, osvětlení, zacházení s různými druhy rostlin a jejich kompatibilita v jedné oblasti. Teprve po úspěšné bouři teorie může člověk začít praktikovat.
 2. Dalším krokem je investice. Nebudete muset vynakládat peníze globálně, ale nemyslíte. Pouze pro počáteční zkušenost potřebujete nejméně pět, ačkoli je lepší na deseti dvě stě galonových akvárií. V závislosti na jejich náklady, bude trvat nejméně 10 tisíc UAH. Po - koupíme sazenice. Jejich cena se také liší - od 15 do 200 USD jedna, v závislosti na tom, jaké druhy rostlin se rozhodnete vysadit. Další vybavení: čištění vody systémy (náklady přijde na 1,5 tisíc UAH.), Žárovky nebo zářivek pro osvětlení (plus měsíční poplatek za elektřinu), bez nichž rostliny se neobejde bez, speciální zařízení nebo balónek systém s CO 2 zlepšit růst. Půda by měla být také specializovaná, obohacená potřebnými hnojivy, radikálovými přísadami, které budou muset být vynaloženy. A pro plovoucí rostliny byste měli pečovat o tekuté živiny. Další položka zpronevěry jsou různé testy, které určují nedostatku nebo přebytku určitých složek životního prostředí, které by mohly nepříznivě ovlivnit „sklizeň.“ Mimochodem, různé rostliny vyžadují různé stanoviště, které je třeba nejprve vzít v úvahu.
 3. Pokud se chcete zabývat touto činností, neměli byste očekávat rychlý výsledek. Trvá 7-8 měsíců (většina rostlin je k prodeji v průměru o šest měsíců později), aby se seznámili s celým pohledem a dostali produkty k prodeji. Proto trpíme, sledujeme vodní zahradu a počkáme na výsledek.
 4. A poslední etapa - jdeme na prodejní trh, kde vás vedou dvě cesty. První je založení vlastních kanálů, zejména prostřednictvím internetu (v tomto případě se musíte zaregistrovat jako soukromý podnikatel, ale bonus nezávislého prodeje je dostupnost dalších služeb). Druhou je marketing získaných rostlin prostřednictvím obchodů s domácími zvířaty a firem specializujících se na instalaci a dekoraci akvárií, které obdrží 30-50% tržeb.

Učení se od chyb jiných lidí

Profesionálové, kteří jedli psa v tomto případě, upozorňuji nově příchozí na některé běžné chyby v podnikání rostoucích rostlin akvária. Mezi ně patří:

 • Pěstování vzácných nebo rozmarných rostlin. Jejich náklady na trhu mohou být zavádějící, abyste mohli zpočátku profitovat více než z prodeje běžných a nenáročných druhů. Aby se taková věc uskutečnila, je třeba získat dostatečné zkušenosti. Jinak, po získání poměrně drahých sazenic, můžete prostě vyhořit z neschopnosti péče o ně. Vycházejíc z toho, podle doporučení specialistů, začátečníci by měli začít podnikat s takovými rostlinami, jako jsou anubis, cryptocoryn a echinodorus. A dále, jestliže proces jde, můžete rozšířit svůj rozsah.
 • Pěstování rostlin a ryb v jednom akváriu. Přítomnost velkého množství organické látky v jednom prostředí nepříznivě ovlivňuje jak flóru, tak faunu. Přestože v tomto vydání existuje jeden nuance. Před prodejem produktů je lepší provádět určitý druh testu, přesunout některé z jejich vlastních rostlin v akváriu s rybami, aby bylo možné posoudit jejich životaschopnost.
 • Pěstování neslučitelných druhů rostlin v jednom akváriu. A to se stane s těmi, kteří nepovažovali za nutné seznámit se s odbornou literaturou.
 • Zaměřuje se pouze na rostoucí rostliny. Chcete-li vytvořit vážná věc, a ne hrát si ve vodě zahradník, musíte pochopit, že často kupují akvarijní rostlina, jehož cena může dosáhnout několika milionů hřiven, a to i pro malé akvárium, bude skutečný znalec chtějí vytvořit jedinečný svět pro domácí mazlíčky. Návrhářská výzdoba jejich stanoviště bude tedy dobrou volbou pro diverzifikaci podniků. V opačném případě je vždy někdo, kdo může nabídnout více než soubor rostlin. Můžete být také v seznamu svých služeb, aby zahrnovala dohled a péči o rostliny prodávané, jak umírají, a nákupu nových dražší nesprávným zacházením než periodisekoy dítě již k dispozici.

"Zkušený" obchod pro pěstování rostlin na akváriu se nazývá dobrá čísla: měsíční zisk dosahuje 2 tisíce dolarů. Možná, že plody práce pro začátečníky nebudou tak štědré, ale důkladný přístup k věci může dát dobrý výsledek.

Chcete být první, kdo obdrží důležité a užitečné informace o PENĚŽ a BUSINESS? Přihlaste se k našim účtům v instant messengerů a sociálních sítích: Telegram, Twitter, Google+, Facebook, Instagram.

Aquaristika od nuly jako podnikání

Přidáno do záložek: 0

Jak vydělat peníze na akváriích

Aquaristika je dnes populární koníček, jehož historie byla více než století a půl. Takový prvek interiéru, jako akvárium, dodá komfort a bude vynikající dekorací pro jakýkoli pokoj, ať už je to kancelář nebo byt. Pozorování exotických ryb, klidně plovoucích mezi řasami a oblázky, může být vynikajícím způsobem relaxace.

Existuje mnoho sběratelů, kteří se zajímají o tropické ryby a chovají je pro své potěšení. Stojí za zmínku, potěšení není z levných. Pokud však máte minimální finanční prostředky, můžete začít s chovem akvarijních ryb a pak tuto profesi změnit na lukrativní podnikání.

Faktem je, že když jste koupili jen pár guppií (každý vás stojí asi 1 dolar), můžete zvětšit hejno na 50-60 během několika měsíců tím, že prodáte každý smažený pes za dolar. Poté, co čekáte na růst ryb, můžete otevřít svůj akvarijní obchod: pár desítek kopií guppy by mělo stačit na to, aby mohla prodat smažit.

Aquaristika jako podnikání

Co potřebujete k zahájení podnikání

Kromě zřejmých věcí, jako jsou akvária, domácí zvířata a krmiva, při chovu ryb na prodej je třeba vzít v úvahu spoustu nuancí. Nejdůležitější jsou zvláštní požadavky na stanoviště, které mají akvarijní ryby. Vaše domácí mazlíčky se mohou výrazně lišit v jejich přírodních stanovištích, preference v oblasti teploty a dalších vlastností vody, stravy a návyků. Proto budete určitě potřebovat několik akvárií (pokud nebudete chovat jeden nebo dva velmi podobné druhy).

Než začnete nový typ ryb, ujistěte se, že se seznámíte s jeho charakteristikami a konzultujte s zkušenými akvaristy. Kromě toho, nekupujte vodní rostliny pro vaše akvárium, pokud byly uchovávány při teplotě pod 18-20 stupňů - takové rostliny, pravděpodobně rychle zemřít. A v žádném případě by neměli ryby pro akvárium (a ještě více - pro prodej) v místních vodních plochách: v akváriu prostě nepřežijí.

Jaká ryba se rozhoduje pro chov doma

Krmení má také množství nuancí: musíte správně dávkovat krmivo a vybrat si dietu. Většina ryb bude odpovídat množství krmiva, což odpovídá zhruba 5-10% jejich velikosti za den. Důležité je, abyste své domácí mazlíčky nepřevýšili a dali jim mnoho jídla.

Budete také muset teploměr sledovat teplotu vody v akváriu. Pro chov některých druhů ryb vyžaduje provzdušňovače, speciální filtry, akvarijní dekorace (vejde jen naplavené dříví, neprůhledné poháry a další věci, které mohou sloužit jako úkryt pro domácí zvířata) a osvětlením (možno přizpůsobit tento jednoduchý stolní lampy). Zařízení je největší výdajovou položkou v novém podnikání.

U některých druhů akvarijních ryb je důležitá kvalita vody včetně její acidobazické rovnováhy. To také stojí za zvážení při chovu.

Souběžně s rybami můžete vytvářet okrasné řasy, žáby, hlemýždi, raky a další zástupce vodní fauny a flóry. Výhodou tohoto přístupu je, že vodní rostliny jsou poměrně snadno pečlivé a náklady mohou konkurovat rybám. Pro pěstování vodních rostlin mohou být zapotřebí speciální hnojiva. Ale nenechte v akváriu příliš mnoho vodních rostlin - to může způsobit nepříjemnosti pro ryby. Je třeba vzít v úvahu kompatibilitu různých druhů rostlin, ryb a dalších vodních obyvatel.

Na videu: Akvarijní obchod v zahraničí

Jak uspořádat firmu

Jednou z hlavních potíží pro akvarijní obchod je najít dostatečný počet kupujících pro vaše domácí mazlíčky. Mnoho akvaristů, kteří obchodují s rybami, dodržují jinou strategii, zaměřenou nejen na množství, ale na kvalitu svých produktů a větší rozmanitost.

Takže kromě již zmíněných guppií (nejběžnějších, levnějších a nejoblíbenějších obyvatel akvárií) můžete chovat i jiné druhy ryb.

Zde jsou nejoblíbenější plemena, která jsou vhodná pro chov pro prodej:

 • Neon je další populární pro různé barvy a cenově dostupné rybí plemeno, které je nejlépe cítit ve velkém hejne příbuzných a ve velkém akváriu.
 • Clownfish: Existuje několik typů těchto ryb, jsou poměrně levné - pouze 10-30 dolarů, v závislosti na druhu, a užívat si stálé poptávky.
 • Sumec-předkové nejen vypadají neobvykle a nebudou zasáhnout do kabelky, ale také přispívají k čistotě v akváriu, ale často se tento druh nesdílí s jinými rybami.
 • Pekoltiya - jeden z nejdražších ryb pro bohaté chovatele a kupující jsou schopny se však přizpůsobit se životních podmínek a dobře s jinými druhy.
 • Astronotus - populární akvárium dravec, který bude vždy v poptávce, zejména mezi vášnivými akvaristy; nedostatek tohoto plemene v teritoriality a náročnost čistoty nádrže - potřebujete samostatné akvárium, silný filtr, provzdušňování a úkryt.
 • Gurami také potřebují útočiště, provzdušňování a pravidelné čištění akvária, stejně jako v otevřených prostorech a živých rostlinách, ale pokud to vše můžete zajistit, budou snadno vysazeny.
 • Zlatá rybka - možná nejoblíbenější obyvatelka akvária, ale mohou být agresivní, pokud je umístíte do těsného prostoru nebo nabit příliš mnoho sousedů.

Na videu: Kolik stojí akvárium, objem investice pro podnikání

Kapitálové investice

Cena vodní fauny a flóry zpravidla závisí na třech faktorech:

 1. krása a rarita;
 2. přežití;
 3. nenápadnost a zvláštní podmínky péče.

Kromě řádného chovu ryb a vodních rostlin se můžete zabývat výrobou a prodejem akvárií. Není to složité a nevyžaduje velké investice, ale k výrobě akvárií k prodeji potřebujete zvládnout některé profesionální dovednosti.

Výkresy a pokyny pro výrobu akvárií naleznete na internetu. Následně je možné vyrábět pokročilé verze akvárií s vestavěným osvětlením se speciálními zařízeními a ručně vyrobenou scenérií. Uvolnění velkých akvárií o objemu více než 20 litrů však bude vyžadovat trochu více prostoru, zkušeností a pravděpodobně i některých stavebních dovedností, ale příjmy přinese mnohem více. Uspořádání velkých mořských akvárií stojí zákazníkům víc než sladká voda.

Můžete také zvládnout uspořádání umělých nádrží s následnou údržbou. Samozřejmě, pro umělé rybníky, můžete pěstovat ryby přizpůsobené pro takové médium, například japonské koi kapry.

Video: Ziskovost podnikání v akvarijních rybách

Měli byste okamžitě vzít v úvahu, že pokud jste se rozhodli vyrábět akvária, neměli byste ušetřit na vybavení - nakupujte vysoce kvalitní akvarijní zařízení od zahraničních (včetně čínských) výrobců. Levné, zpravidla, rychle stane bezcenné. Jako materiál pro výrobu akvárií jsou nejlepší křemičitany a akrylové sklo. Běžné - příliš křehké, zvláště pokud jde o velké akvária.

Pokud jste dobří v biologii, můžete začít vyrábět suché potraviny pro různé druhy ryb. Ale pro to potřebujete zařízení pro broušení surovin.

Další oblastí využití vašeho úsilí může být čištění akvárií. Máte-li klientskou základnu, může toto povolání přinést stabilní vysoký příjem. Mějte však na paměti, že chemické čištění akvárií vyžaduje znalost správných dávek, zejména pomocí léčiv založených na chlóru. Mnoho výrobců uvádí průměrné a nepřesné dávkování v pokynech a použití těchto dávek za určitých podmínek může vést k úmrtí zvířat. Použití uhlíkových filtrů pro spouštění vody je mnohem méně riskantní, i když časově náročnější.

Kde najít kupující

Jak bylo uvedeno výše, nalezení velkého počtu zákazníků při obchodování s akvarijními rybami bude problematické. Pokud se ale pokusíte, můžete nastavit celou síť klientů s běžnými spotřebními materiály. Můžete obchodovat prostřednictvím internetu, propagovat své domácí mazlíčky na prodejních místech nebo v sociálních sítích a prodávat je na trhu s ptáky ve vašem městě.

Vedle soukromých sběratelů mohou být vaši zákazníci:

 • prodejci second-hand, připraveni vzít ryby a řasy v malém velkoobchodu;
 • obchody s domácími zvířaty, pro které se můžete stát pravidelným dodavatelem;
 • právnické osoby, jako jsou firmy a restaurace, nákup akvárií pro zdobení prostor (platí více, ale obvykle mají vysoké požadavky na kvalitu).

Na videu: Jak vyrobit více peněz na akváriích? Tipy pro obchodní mládež

Výhody a nevýhody akvaristiky jako podnikání

Kromě obtíží, které mohou způsobit čas mezi zákaznickou základnu, „nástrahy“ akvárium podnikání je potřeba porozumět tomuto tématu, určité finanční investice na začátku a na rizika neodmyslitelně spojená s jakoukoli obchodní činností na chov zvířat a rostlin. Proto, pokud nejste znalcem akvarijního umění, měli byste začít s chovem nejmladších a nejlevnějších druhů akvarijních ryb, které se postupně obrátí na elitní. Aquaristika je časově náročná úloha.

Dalším problémem pro obchodování s exotickými rybami je konkurence velkých společností, které se zabývají chovem ryb na prodej na velkoobchodních měřítcích.

Výhody akvarijního obchodu jsou:

 • rychlá návratnost a vysoká ziskovost;
 • možnost rychle rozvíjet své podnikání prostřednictvím propagace na internetu;
 • kombinace obchodu s potěšením - akvária budou ozdobou nejen pro byty a kanceláře vašich klientů, ale i pro váš domov.

Závěry

Samozřejmě stojí za zvážení různých faktorů poptávky při organizaci vašeho podnikání v akváriu. Ve velkých městech bude mnohem jednodušší otevřít obchod pro chov akvarijních ryb a rostlin nebo pro výrobu akvárií. V malých městech je nepravděpodobné, že by takový podnik přinesl značné zisky, zejména pokud nemáte osobní dopravu.

Měli bychom mít na paměti, že akvaristika je sezónní podnikání. Můžete se setkat s klidem na začátku léta a pozdní zimy a se zvýšeným přílivem zákazníků od poloviny léta do nového roku. A je nejlepší začít v období klidu, aby se ponořil do nuance podnikání postupně.

Obchodování s akvarijními rybami

Akvarijní obchod má některé funkce, které musíte zvážit, pokud chcete vytvořit ziskové a rozšiřitelné podnikání.

♦ Kapitálové investice - 200 000 rublů.
♦ Doba návratnosti - 1 rok.

Ryby jsou jedním z nejvíce nenáročných zvířat.

Nepotřebují zvláštní péči (mytí akvária není takový problém), nezpůsobují alergie, nepotřebují drahé krmivo nebo pravidelné kontroly od veterináře.

Kromě toho, podle fenushuyu, akvárium s rybami (zejména - zlato) je schopen čerpat peníze do domu.

To vše povzbuzuje kupce k instalaci akvárií doma a ke studiu podnikatelů podrobněji akvarijní obchod, vydělat peníze na chov a prodej ryb.

Toto spuštění má mnoho výhod, i když má některé funkce, které je třeba zvážit, pokud chcete vytvořit ziskové a rozšiřitelné podnikání.

Akvarijní obchod: výhody a nevýhody


Před spuštěním startu musíte pochopit, jaké výhody a nevýhody musí přijmout nejváženější rozhodnutí.

Akvarijní obchod má následující výhody:

 1. Tento podnik lze řešit jako plný úvazek a kombinovat chov ryb s dalšími aktivitami.
 2. Nemusíte pronajmout kancelář.
  Můžete snadno umístit několik akvárií přímo doma.
  Ale na druhou stranu máte místo, kde pěstovat.
  Když vytvoříte dostatečně širokou síť klientů, můžete si pronajmout samostatnou kancelář nebo otevřít plnohodnotný obchod s domácími zvířaty.
 3. Nízká úroveň soutěže.
  Budete soutěžit pouze se stejnými představiteli drobného podnikání jako sami, ale nemůže se bát tlak velkých konglomerací, protože v naší zemi neexistují velké společnosti, které se zabývají chovem akvarijních ryb.
 4. Mnoho zdrojů prodeje, od obchodů s domácími zvířaty až po prodejce živého zboží na trzích.
 5. Příležitost dělat tento podnik na vlastní pěst bez utrácení peněz na platy zaměstnanců.
  Můžete jen přemýšlet o nábor pomocníků, když váš akvarijní obchod začíná růst.
 6. Nízké kapitálové investice na zahájení startu, které mohou i lidé s nízkými příjmy dělat.
 7. Obrovské množství informačních zdrojů, které vám pomohou správně vytvářet akvarijní ryby, čímž snížíte ztrátu smažení na minimum.
 8. Příležitost najít další zdroje příjmů, zejména pokud budete prodávat své zboží na trhu nebo v obchodě sami, prodejem řas, dekorativních oblázků a skořápek, jídla a dalších věcí.

Vážné nevýhody v akvarijním podnikání jsou jen dva:

 1. Problémy s víkendy a svátky, protože ryby potřebují nepřetržitou péči a opouští své živé zboží po dlouhou dobu, kterou nemůžete.
 2. Potíže s prodejem, zejména v počáteční fázi spuštění.
  Jakmile máte první velké zákazníky, například obchody s domácími zvířaty, které budou neustále vezmou vaše farmové ryby, budou věci hladké.

Vlastnosti vedení akvarijního obchodu


Akvarijní činnost je velmi specifická, takže se musíte dozvědět všechny nuance, abyste se vyhnuli nepříjemným překvapením.

Zde jsou některé tipy od zkušených akvaristů:

 1. Pečlivě si přečtěte, jaké druhy akvarijních ryb:
  • nejvíce poptávka na trhu;
  • snadné chov i doma;
  • může vám přinést tolik peněz;
  • mají vysokou schopnost reprodukce;
  • nenáročné a životaschopné.

Populární a miloval mnoha druhy akvarijních ryb jsou snadno k chovu - zlatá rybka, ostny, cichlids, guppies, molinezii, všiml sumec, Synodontis a další.
Pokud byste nemohli prodat všechny hromadné ryby, nenechte se odradit.
Budete moci vyzkoušet své štěstí znovu, když ryby poprvé dosáhnou dospívání, a pak - reprodukční.
Pro každý produkt existuje poptávka.

 • Nabídka nejrůznějších produktů: populární i levné druhy ryb a vzácnější a dražší.
  Tak můžete kupujícího zajímat a vyhnout se vážné konkurenci.
 • Prozkoumejte úroveň soutěže ve vašem městě, abyste pochopili, zda je dobré podniknout akvarijní činnost vůbec nebo zda jsou všechny volné výklenky již dlouho obsazeny a budete muset hledat další start-up.
 • Analyzujte zdroje prodeje.
  Pokud nejsou dostatečné nebo nejslibnější a ziskové možnosti jsou již obsazeny vašimi přímými konkurenty, je lepší udělat něco jiného.
 • Léto je mrtvá sezóna pro tržby, takže se snažte ve vysokých sezónách vydělat tolik, aby se vydrželo, až do okamžiku, kdy se prodeje neobnoví znovu.
 • Jsou chvíle, kdy nelze uložit: vybavení a krmivo.
 • Proveďte podrobný obchodní plán s konkrétními výpočty, abyste zjistili, kolik peněz budete muset investovat do zahájení startu a jak rychle se tyto investice vyplatí.
 • Akvarijní podnikání je poměrně složité, vyžaduje neustálou pozornost a vyznačuje se velkými (psychologickými i fyzickými) zátěžemi na těle.
  Zamyslete se nad tím, zda se můžete vypořádat s touto obtížnou podnikatelskou činností.
 • Cílové publikum v oblasti akvária

  Zajímavý fakt:
  Nejdražší akvarijní ryby na světě, nejvzácnější a nejcennější jsou dračí koňovití nebo tzv. Arovan. Cena za to se pohybuje od 80 000 dolarů v závislosti na barvě.

  Před zakoupením akvárií a začleněním do akvarijního obchodu byste měli určit cílové publikum.

  Chcete-li pokrýt maximální počet prodejních zdrojů, je třeba použít různé možnosti jak pro velkoobchodní, tak pro maloobchodní prodej.

  Můžete prodat dospělé ryby a smažit se za maloobchodní ceny zákazníkům, kteří chtějí začít s relativně malým akváriem doma nebo v kanceláři.

  Tito zákazníci nebudou více než 15-25% z celkového prodeje.

  Můžete vyhledávat takové zákazníky, a to jak prostřednictvím internetu, tak i prodávat ryby na nejbližším trhu s ptáky.

  Hlavní zdroje prodeje vašeho produktu budou:

  • prodejna zvířat;
  • soukromí akvaristé;
  • prodejců z druhé ruky na trzích.

  Tito zákazníci budou kupovat váš produkt za velkoobchodní ceny (jednou za dva až tři menší než amatérských akvaristy), ale v průběhu doby oni získají ne 5-10, ale pár set svých odděleních.

  Reklamní činnost na akvarijních rybách

  Aby bylo možné maximalizovat cílové publikum, musíte použít různé způsoby inzerce:

  • outdoorová reklama;
  • letáky;
  • Média;
  • internet a další.

  Není nutné si objednat reklamní předměty nebo reklamy v rozhlase a televizi a vynakládat spoustu peněz na ně, pokud máte v úmyslu zapojit se do akvarijního podnikání v malém měřítku.

  Ale nejúčinnější způsob, jak najít zákazníky, je jít na ně pro setkání.

  Projděte všechny obchody s mazlíčky a tržní prodejce vašeho města, škol, mateřských škol, kancelářských prostor, restaurací, zábavních center a dalších potenciálních zákazníků tím, že jim nabídnete své zboží.

  Akvarijní obchod: plán kalendáře

  Tento druh podnikatelské činnosti nepotřebuje dlouhé přípravné období.

  Samozřejmě budete potřebovat nějaký čas k nákupu zařízení a krmení, připravit prostor pro pěstování akvarijních ryb, hledat zdroje prodeje a další organizační detaily, ale to nevyžaduje více než 2-3 měsíce.

  Hlavní věc - pečlivě studovat teorii a najít dobré reference pro chov obyvatel akvária, aby nedošlo k utrpí ztráty v důsledku vysoké úmrtnosti potěru i dospělých.