Vlastní podnikání: prodávání vnitřních rostlin. Nezbytné vybavení pro péči o vnitřní rostliny, výpočet návratnosti podnikání

Rostliny krásně zdobí každý pokoj, vytváří atmosféru pohodlí, čistoty a pohodlí. To je důvod, proč mnoho lidí věnuje velkou pozornost ekologizaci jejich bytů, vil a krásných krytých rostlin je nakupováno pro kanceláře a vládní instituce.

Podle průzkumu sociologů je v každém domě průměrně 3-4 květiny, zatímco lidé každým rokem zakoupí 2 nové kopie, aby diverzifikovali svou sbírku. Z toho všeho plyne, že prodávání vnitřních rostlin je ziskové podnikání s velkými vyhlídkami v budoucnu. Poptávka po takovém zboží pravděpodobně neklesne, ale skutečnost, že se pěstitelé květinářů každý rok stále více stávají skutečností.

Stojí za to začít podnikání na rostlinách?

Začali podnikatelé, kteří nikdy předtím nepředstavovali prodej, po dlouhou dobu pochybovat o tom, zda stojí za to začít podnikat vůbec. Dnešní trh je velkou konkurencí mezi prodejci řezaných květin, kytky, ale obchody prodávajícími vnitřní rostliny, ne tolik.

Kromě toho je jejich prodej mnohem jednodušší, protože zboží není podléhající zkáze a řádná péče může udržovat bezchybný vzhled celé roky. Mnozí podnikatelé, kteří začali s květinovým obchodem, postupně přecházejí na prodej vnitřních rostlin, protože jsou výhodnější, výhodnější a mnohem jednodušší.

Jak vybrat sortiment zboží?

Organizace pracoviště a výběr sortimentu výrobků je polovina úspěchu. Podnikání na vnitřních rostlinách by mělo přinést potěšení, pokud je podnikatel chladný vůči flóry, pak je nepravděpodobné, že uspěje v prosperující činnosti. Zvláštní pozornost by měla být věnována sběru květin, nemusíte se omezovat pouze na kvetení nebo stálezelené exempláře.

Kupující jsou různé, někteří dávají přednost malé, nezabírá mnoho místa fialky, muškáty, stejně jako ostatní objemné gumové rostliny, Dracaena juky, jiní nadšeni exotické - Pachypodium, palmy, bokarney, obývací kameny. Prodej pokojové rostliny půjdou nahoru, je-li každý zákazník najde zelenou přítele, jeden by neměl odejít s prázdnou.

Jak vybavit obchod?

Klimatizace - to je hlavní zařízení pro péči o vnitřní rostliny, jeho instalace v místnosti je povinná, protože květiny vyžadují určitou teplotu. Každý den by majitel nebo prodejce měli trávit čas na zalévání, kropení, krmení svých mazlíčků, je to jediný způsob, jak jim poskytnout perfektní vzhled.

Zdravotní rostliny v mnoha ohledech závisí na správnosti jejich umístění. Na okenních křídlech můžete umístit kaktusy, fialky, to znamená květy, které nedosahují přirozeného světla. Vysoké vzorky, jako jsou hrnkové dlaně, fíky, draceny, jsou nejlépe umístěny na nízké lavici nebo přímo na podlaze na stánku.

Zisk na "dodávkách"

Mnoho podnikatelů zabývajících se obchodem s květinami souhlasí se skutečností, že většina zisků, které obdrží z prodeje tzv. "Spotřebního materiálu". To znamená, že prodejci obdrží impozantní výnosy z prodeje hrnců, hnojiv, odvodnění, půdy, skládaných stání atd.

Příslušenství pro pokojové rostliny potřebují každý květinářství, že nezáleží na tom, koupit květiny, nebo ne, ale je to doma už má zelenou domácí zvířata, takže při pohledu na lesklé listy fíkus v obchodě, si o ní myslí a koupit lesk, přemýšlet o změnu v velká kapacita a získat pot a půdy. Většina komerčně prodávané rostliny potřebují transplantaci, bude zákazník bude mnohem jednodušší na místě koupit všechny potřebné materiály a podnikatel bude tahat dodatečný zisk.

Další zdroj příjmů

Úspěšný podnikatel by měl nejen vybavit prostory a sledovat zdraví a vzhled svého zboží, ale také být schopen prodávat své služby. Bez ohledu na to, jak může být profesionální, nemůže přežít na trhu tvrdé a nemilosrdné soutěže, pokud se sám neuplatní. Na internetu by měl vytvořit malý web s popisem rostlin, jejich fotky, ceny a kontaktní informace obchodu. Bylo by také hezké udělat barevné znamení, vložte reklamy.

Nejprve přilákat kupující mohou být akcie, slevy. Pokud existují potřebné znalosti a dovednosti, pak můžete nabídnout své služby pro zdobení místností s květinami. Firmy často nakupují velké množství rostlin, aby ozdobily kanceláře, za poplatek můžete zákazníkovi pomoci vyzvednout nejkompatibilnější exempláře. Díky této službě můžete získat další zisk a mít klienta, a to vyžaduje spoustu volného času.

Základní náklady

Stejně jako každá obchodní činnost, prodej rostlin v interiéru zahrnuje nejen zisk, ale i určité výdaje. Přesná cena otázky je obtížně specifikována, protože ceny v jednotlivých krajích země se liší. Chcete-li začít, musíte mít částku 4000 dolarů, a to nezahrnuje pronájem nebo nákup místnosti. Květinář by měl vynaložit peníze na nákup klimatizace, reklamy a také na nákup zboží. Kromě toho je zapotřebí peníze na pronájem obchodu.

Místnost by měla být zvolena moudře, by mělo být prostorné, mají alespoň jednu, s výhodou dvě velká okna a stinný kout, protože různé květiny, někteří chtěli koupat se ve slunci, jiní dávají přednost být ve stínu. V případě, že obchod nebude fungovat samy o sobě, ale je také nutné, aby být vynaloženy na platy prodejce. Chcete-li ušetřit na nákup materiálu a rostlin, můžete spolupracovat s dalšími podnikateli a nakupovat zboží od velkoobchodníků.

Profesionální prodejce-konzultant je klíčem k úspěchu

Láska, trpělivost, pečlivá péče vyžadují absolutně všechny vnitřní rostliny. Jako podnikání vyžaduje tento typ činnosti nejen dostupnost podnikatelské žíly, ale také umístění květin. Pokud nechcete stát za stolem sám, musíte najít někoho, kdo je zamilovaný do rostlin. Od prodávajícího hodně závisí, měl by být přívětivý, užitečný, ale ne otravný. Tato osoba by měla studovat veškeré zboží, aby věděla, jaká péče je potřebná pro tuto nebo tu rostlinu.

Nadšení, které bude distribuovat prodejce-konzultanta, bude převedeno na klienta. Kupující, který obdržel vyčerpávající informace o záležitostech, které ho zajímají, přijde do obchodu více než jednou. Velmi často lidé nemají konkrétní cíl, kupují dům na dárkové předměty, potřebují radu, takže konzultant by měl určitě dát krátkou exkurzi a nabídnout nejvhodnější možnosti, vysvětlující všechny výhody a nevýhody vybraných barev.

Pracujte s radostí

Prodej vnitřních rostlin přinese hmatatelný příjem pouze tehdy, když podnikatel dostane potěšení z jeho potomků. Duchovní člověk se v každé práci věnuje velkou péči, pokud se povolání nelíbí, pak přináší nespokojenost, vnitřní trápení. Pokud analyzujeme historii života úspěšných lidí, je jasné - podařilo se jim najít vlastní cestu, otevřít své možnosti, rozpoznat touhy.

Pěstitelé květin jsou v některých ohledech poněkud blázniví, mohou se neúnavně starat o své zelené domácí zvířata, vybírat vzácné exotické vzorky z různých částí světa a naučit se nové informace. Takový zájem a povědomí ve velké míře pomáhá v podnikání, protože je pro podnikatele zajímavé, je to velmi dobré, když se koníček stává zdrojem příjmu.

Podnikání na vnitřních rostlinách

Máte vnitřní rostliny? A vaši přátelé? A od přátel vašich přátel? Odpověď je pravděpodobně zřejmá. Dokonce i v apartmánech s minimalistických interiérů, ne, ne, ano, a bude plnit hrnec fialek koupil pro krásné květiny nebo schovává za monitorem nepatrný kaktusy obdržel jako dárek.

Proč to dělám? A kromě toho, že pokojové rostliny, spolu s jídlem, oblečením, hygieny oceli pro velké množství lidí, kteří jsou nedílnou součástí jejich života. Květiny na pokoji mají módu a neustále se mění. Vždy existuje poptávka po určitých typech. Vydáte-li se do nejbližšího supermarketu, kde je oddělení vnitřních rostlin, pak s největší pravděpodobností zjistíte, že Phalaenopsis jasný, delikátní brambořík, a trochu blíže do nového roku, bude police být orgie požáru vánoční hvězdy, vánoční květina světového významu. Je zřejmé, že pěstování pokojových rostlin jako podnikatelský nápad není nový, a na tomto trhu existují mocné hráči, doručuje květiny ve všech městech v zemi, ale jako krásný obchodních domů a dodatečný zdroj příjmů není bez možnosti odvolání.

květiny pěstované doma je mnoho malých a jedna obrovská výhoda oproti květiny jsou prodávány v supermarketech, obchodech s skleníků, botanické zahrady a podobných institucích. Tato výhoda spočívá v tom, že jsou přizpůsobeny prostorovým podmínkám standardního bytu nebo domu. Již dlouho je známo, že míra přežití dospělých pokojových rostlin zakoupených v obchodě je padesát padesát. Jednoduše řečeno, buď přežijí, nebo ne. Důvodem jsou podmínky pěstování a údržby před prodejem. Producenti pěstují květiny s použitím různých hnojiv, růstových hormonů, za určitých podmínek, při určité teplotě, vlhkosti, osvětlení. Není proto divu, že jsou doma hezký světlý hireyut vpředu a nakonec zemřít, nebo přežije, ale roste velmi pomalu a majitel nikdy nedostane, že bohaté kvetení, což mu uchváceni z regálů v obchodě. Zkušení pěstitelé květin - amatéři jsou schopni přizpůsobit obchody rostlinám, ale ne vždy to dostanou.

Květinový obchod je dlouhodobý obchod. Čím starší je rostlina, tím dražší je. V každém obchodě porovnávejte náklady na mladé a staré rostliny. Rozdíl je v tisících rublů. Například, vzít monstrum. Rostou rychle, nenáročně, ale vyžaduje velkou místnost.

Strom rostliny lze zakoupit za 20 rublů. Po sedmi až osmi měsících může být desetměsíční rostlina o výšce 35-40 cm prodána za pět set rublů. Dále rostlina rychle hromadí růst a hmotnost listů a o čtyři až pět let dosahuje výšky dva nebo dva a půl metru. Takové rostliny se používají v interiérech, kancelářích, soukromých zimních zahradách a cena začíná od patnácti tisíc. Nemáte-li prostor pro údržbu a další pěstování velkého monstra, je rozumnější prodat jeden a půl metru rostliny, bude to stát asi pět až osm tisíc.

Náklady, které vynaložíte, zahrnují:

 • -stromek
 • - hrnce (dospělá rostlina vyžaduje překládku každých 2-2,5 let)
 • - hnojiva, kontrola škůdců
 • - speciální literatura nebo internet

Jiný příklad: cyklámen. Tyto světlé rostliny s dekorativními listy a šťavnatými, vzdušnými barvami nenechávají nikoho lhostejný. Kolik lidí by nebylo dovezeno do našeho místního hypermarketu Okey před svatbami, za pár dní jsou jen zmačkané a sušené vzorky. A mezitím je možné tuto krásu vyrůst ze semen. Za rok a půl rostlina kvete, což znamená, že se stává vhodným k prodeji.

Domníváme se, že taška semen stojí 50-70 rublů. Náklady na dospělé cyklámen začínají od 200 rublů a dosahují 500-800 rublů, v závislosti na kvalitě, velikosti rostliny a počtu květin.

Vaše výdaje budou opět zahrnovat:

 • Semena
 • Hrnce pro pěstování a transplantaci
 • Hnojiva a ochrana proti škůdcům
 • Referenční literatura nebo internet.

Pro úspěšnou realizaci vašich mazlíčků můžete používat slovo z úst, přátele, známí, internetové stránky. Můžete se dohodnout na realizaci květinářství nebo salonů. Můžete si pěstovat rostliny na objednávku, například pro kanceláře nebo soukromé vlastníky.

Chcete-li začít realizovat tento podnikatelský nápad, váš dům bude perfektní, i když není možné přidělit samostatnou místnost pro květiny. Všechny specializované informace o pěstování rostlin v krytých rostlinách najdete na internetu, na stránkách a fórech pěstitelů květin.

Přibližný seznam nejoblíbenějších vnitřních rostlin, tj. ty, které stojí za to věnovat pozornost v prvé řadě patří velké závody pro kanceláře (monstera, banán, yucca, Dracaena, fíkus, Zamioculcas, filodendron) a kvetoucí rostliny pro dům (fialky, Hippeastrum, fuchsie, brambořík, azalky, Wanda, vriesias, phalaenopsis, cymbidia).

Tento seznam, samozřejmě, není úplný, můžete si vybrat, co chcete. Pokud se vám líbí myšlenka pěstování rostlin na vnitřních pozemcích pro prodej, začněte psát obchodní plán a vytvořte si vlastní podnikání!

Chcete dostávat nové obchodní nápady poštou? Zadejte níže svou e-mailovou adresu

Prodej vnitřních rostlin

Další možností podnikání pro ženy je pěstování vnitřních rostlin na prodej. Je třeba okamžitě poznamenat, že tato možnost je vhodná zejména pro ty, kteří mají zájem o květinářství a mají určité znalosti v této oblasti, a také neprovádí rychlou plat.

Takové podnikání je spojeno se spoustou obtíží, z nichž hlavní je vysoká konkurence. Dnes lze koupit rostliny všude: od velkých hypermarketů po malé stánky nebo od soukromých obchodníků na trzích.

Proto, jakmile stojí za zmínku, že prodávat to, co se tak všude prodává, je to cesta, na které se mluví. "Je třeba zájem kupující se vzácností nebo vzhled rostlin, obyčejné nestačí pro každého" - říká podnikatel z Lipetsk Denis. Současně to, co přesně potřebují vaši zákazníci, je určeno pouze zkušenými způsoby, a to bude trvat spoustu času a bude růst mnoho květin.

Při rychlém zisku byste neměli ani počítat. Hlavně proto, že rostoucí pokojová květina není rychlá věc a neexistuje způsob, jak tento proces urychlit. Samozřejmě můžete prodávat velmi mladé rostliny, ale není to tak ziskové. Čím větší je rostlina, tím vyšší je její cena: mezi výškou rostliny 70 cm až 90 cm rozdíl v ceně je více než 500 rublů.

Obchod s vnitřními rostlinami však může začít s minimálními investicemi. Chcete-li nasadit plnohodnotnou firmu ve vnitřních barvách, budete potřebovat dostatek volného prostoru pro jejich umístění, stejně jako různá zařízení, která pomohou vytvořit správnou atmosféru rostlin: fluorescenční světla, zvlhčovače vzduchu, hnojiva. A samozřejmě budete potřebovat hrnce, půdu a klíčky.

Zpočátku to není nutné brát vážně: stačí prodávat pouze 2-3 rostliny a postupně zvyšovat rozsah získaných peněz. Tento přístup nám zároveň umožní pochopit, které květiny jsou největší poptávka.

Nicméně, pokud jde o solidní příjmy v takovém podnikání, musíte počítat pouze s poměrně velkým počtem zákazníků - od několika desítek lidí. A to znamená, že několik desítek rostlin bude pěstováno.

Společně s rostlinami můžete také prodávat nejrůznější příbuzné produkty: hrnce, půdy, vhodné hnojiva. Tím se zvýší průměrná kontrola bez velkých časových nákladů.

Mimochodem, je velmi žádoucí připojit instrukce pro péči o každé květiny nabízené k prodeji. Nezapomínejme, že kromě vzácnosti rostliny hrají pro tuto firmu velkou roli její kvalita, stejně jako kvalita půdy a její kapacita.

Můžete prodat vzácné rostliny přímo z domova, zatímco kupující je budou moci exportovat na vlastní pěst. Můžete také vyjednávat s květinovými stánky a dát jim své rostliny k prodeji. Ačkoli tito prodejci dávají přednost práci s více či méně velkými kvetinovými základnami.

Pěstování vnitřních rostlin na prodej

Přidáno do záložek: 0

Podnikatelský nápad je založen na rostoucích vnitřních květinách pro prodej doma. Cena rostliny závisí na věku - čím je starší, tím vyšší je její cena.

Začneme tím, že vypočítáme potenciální příjmy, které budou získány z chovných a rostoucích rostlin. Například budou zvažovány náklady a příjmy z pěstování penězového stromu, dracaena a monstra.

Chov penězového stromu.

 1. Náklady: klíček - 50 rublů;
 2. 2 hrnce - 200 rublů;
 3. Hnojiva - 100 rublů;
 4. Čas je 2 roky.
 5. Příjmy: dospělá rostlina může být prodána za 800 rublů, po odečtení výdajů bude zisk 450 rublů z jednoho stromu.

Kultivace dracaena.

 1. Náklady: klíček - 200 rublů;
 2. Hrnce - 500 rublů;
 3. Hnojiva - 200 rublů;
 4. Čas je 4 roky.
 5. Příjem: Dracen dospělý, růst asi jeden a půl metru lze prodat za 3,5 tisíc rublů. Zisk po odečtení výdajů činí z jedné továrny 2600 rublů.

Chovné příšery.

 1. Náklady: klíček s hrncem - 600 rublů;
 2. 2 květináče na transplantaci - 1000 rublů;
 3. Hnojiva - 500 rublů;
 4. Čas je 5 let.
 5. Příjmy: monstera, která dosahuje 5 let 2-2,5 metru na výšku, stojí asi 10-15 tisíc rublů. Zisk po odečtení nákladů činí nejméně 7900 rublů.
 6. Existuje však jedna nevýhoda při chovu příšer doma, rostlina vyžaduje velký volný prostor pro růst. Proto bude pro výdělek a prodávání mladých monster výhodnější, ale budou levnější o faktor 2.

Z těchto tří příkladů lze vidět, že chov a pěstování květin uvnitř domu, které jsou prodávány jako podnikání, je velmi výnosné, ale to vyžaduje spoustu času a pozornosti.

Než začnete s plantáží pro podnikání, měli byste studovat speciální literaturu. Budete potřebovat vědět vše o osvětlovacích zařízeních, jaké půdě potřebují, o režimu výsadby a další podmínky pro růst rostlin krásnou a zdravou. Veškeré informace, které potřebujete, můžete snadno najít na internetu, na různých fórech i ve speciální literatuře.

Na bytu je možné uspořádat podnikání založené na pěstování a prodeji květin, ale nejlepší možností je samostatná místnost s dobrým osvětlením a nejlépe v soukromém domě. Místnost, která se používá k chovu květin, musí být prostorná a velká, nejméně 20 metrů čtverečních. metrů. V místnosti s takovou plochou bude možné umístit asi 100-150 pokojových rostlin a jejich péče bude trvat 1,5-2 hodiny denně.

Metody prodeje vnitřních rostlin

 1. Docela zajímavým kanálem pro prodej indoorových rostlin je realizace prostřednictvím inzerce známých, tzv. "Slovo z úst", které bude velmi účinné, pokud máte mnoho známých.
 2. Nejjednodušší způsob je inzerovat na internetu. Můžete umístit reklamy, inzeráty nebo vytvořit osobní stránky s fotografiemi a ceníkem. Také můžete přijímat objednávky přes internet.
 3. Prodej v květinářství. Chcete-li to provést, budete potřebovat kontakty s květinářstvím a zabývat se dodávkami rostlin pro konkrétní objednávku nebo hromadně.

Tento obchodní nápad je ideální pro ty, kteří milují květiny a chtějí získat další příjmy z tohoto vedle hlavního zdroje příjmů, stejně jako pěstování krytých květin k prodeji jako jeden z typů domácího podnikání bude vyhovovat důchodců.

Vlastní podnikání: prodej vnitřních rostlin

Vegetativní syndrom

Jsme již zvyklí na hojnost prodejen, které nabízejí odstřih, to jsou rostliny na kytice. Tento trh je však tak konkurenceschopný (přesněji zkorumpovaný a zločinecký), že je zcela bezvýznamné vstoupit do něj dnes v naději na rychlou "propagaci". Mnohem jednodušší vyvíjet nové mezery v této oblasti, a nejslibnější - prodej není tolik exotické pokojové rostliny, které se v poslední době staly velmi populární mezi námi, protože mnoho objektů, nástroje a lektvary, které jsou potřebné pro jejich úspěšný růst.

Při přípravě tohoto materiálu jsme rozhovory s majiteli téměř jedné a půl tuctu květin v Moskvě. Ve většině případů byly jednomyslné: hlavním zdrojem příjmů v květinářství je "spotřební materiál", což je v zásadě pravda téměř ve všech průmyslových odvětvích. Jak víte, dokonce i takové giganty jako HP nebo Xerox obdrží významnou část zisku z prodeje kancelářského vybavení, kazet a dalších "spotřebních materiálů".

Prodej zeleného přítele

Pěstitelé květin - lidé jsou trochu šílení. Sami říkají, že se chovají v květinářství, "jako kozy v zahradě." Ve skutečnosti potřeby každého z nás jsou různé, a je-li jeden, najít kýžené kopii rostlin, zastavit alespoň na chvíli, druhý bude kupovat v této době tucet. Nicméně, bez ohledu na velikost odběru všechny fanoušky pokojové rostliny potřebují nejen „Topy a Roots“, ale také schopnost vyhovět jim, různých velikostí, vyrobené z nejrůznějších materiálů, vhodné pro celou řadu interiérů, jakož i hnojiva, půdy, mřížky pro popínavé rostliny, expandovaná hlína pro odvodnění.

Přestože otázka, zda stojí za to zahrnout do sortimentu obchodu prodávajícího příslušenství, vnitřní květiny, se na programu, jak se ukázalo, nestojí za to vůbec. "V mnoha takových zařízeních byly vnitřní květiny takovým druhem mostu z obchodu, který se proměnil na současný scénář," říká Tatyana Ivanenko, manažerka Moskevského obchodu "Svět květin". - Nejprve jsme obchodovali pouze s kyticemi, pak byly přidány nejjednodušší druhy pokojových rostlin: fialky senpolie, dracaene, kolanchoe, chryzantémy. Nyní v našem obchodě existuje mnoho druhů hrnců, typů půdy, hnojiv, květinových stojanů atd. Před třemi lety jsme odřízli odřezky. Ovocné rostliny, přestože dávají mnohem menší zisk, budou zachovány. Velmi často k nám přicházejí zákazníci, přitahovaní svěží zelení na chodbě, kvetoucí orchideje, neobvyklé odrůdy ibišek. Tyto rostliny obvykle zpravidla stojí za to, a i kdyby se kupující rozhodl okamžitě je zakoupit, určitě projde celým sálem. Připomeňme například, že jeho fikus už dlouho potřeboval leštění listů a koupil aerosol za 120 rublů. A pak uvidí vhodné palety pro senpolium - to je další 50-100 rublů. Pak objeví rozkošný stojan na květiny. A konečně, žádný kupující, nejde bez pár balení vhodné půdy. " Podle Tatiana průměrná kontrola ve svém obchodě činí asi 400 rublů. Když tok zákazníků od 60 do 150 lidí denně, denní příjem dosahuje 60 tisíc rublů.

Mluvit o ziskovosti květinářství v přesných číslech není snadné. Podle Vadim Sohnadze, vlastník květinového stánku v blízkosti vlakového nádraží v Kyjevě, je velmi závislý na chuť k jídlu obchodníka a jeho schopnost výpočet přesného rovnováhu mezi kupní schopnost a ochota obyvatel zaplatit určitou částku „Nemáme zase až jejich ceny na okrasných kvetoucích rostlin v květináčích, dát totéž Gardenia jen 350 rublů, zatímco konkurenti je prodávají za 450. A obecně je držíme jen na návnadu. Ale chytrý obchodník okamžitě nabídnout kupujícího a krásné hrnce na voňavé keře a pár pytlů s hnojivem, takže celý nákup pull RUB 600. "

Prodej hrnkových květin v megacities se nedávno stal výhodou velkých nákupních center, která mohou nabídnout ceny výrazně nižší než jednotlivé maloobchodní prodejny. „Víte, my fialky jsou 120 rublů, přidáme na velkoobchodní cenu ne více než 40 procent nákladů,“ - říká Dmitrij Sotskov, majitel tří květinových pavilonů v různých částech hlavního města. Konverzace byl ve svém obchodě v blízkosti stanice „Smolenskaya“, má zákazník jen přešel k paletě s fialkami a rozhořčeně odfrknutím, řekl, že cena je „nestydatě Zadran.“ "Hypermarkety, zejména profily, si mohou dovolit provést superakce, aby přilákaly kupce. Například v "Den Violet" tyto rostliny prodávají jen 40 rublů, což je mnohem nižší než velkoobchodní cena velkoobchodníků! Proto se snažíme přejít na příslušenství. "

Při nákupu květináčů od stejných velkoobchodníků, kteří pracují s velkými nákupními centry, by mohli malé maloobchodní prodejny dosáhnout dobrých slev kombinací svých objednávek. "Bohužel, s odborem jde špatně," říká Dmitrij rukama. "Snažili jsme se nabídnout takovou spolupráci několika firmám, ale okamžitě začaly břitvy, protože každý má představu o tom, co přesně potřebuje koupit."

Nepoužívejte bohové spalovat hrnce

Dáváme přednost nákupu velkoformátových (tzv. Rostlin velkých velikostí), stejně jako prodejních zařízení v hypermarketech. Ale pak, když zelené trofeje jsou již v bytě, otázky jejich uspořádání jsou vyřešeny v nejbližším terénu.

- Obvykle nahvatyvaya svazky hrnce květiny na levné, kupující si nemyslím, že na tomto místě, že v blízké době budou muset vysadit, - říká Olga Kökar, spolumajitel pavilonu „FloraPlyus“. - O něco později zjištěno, že květiny rostou v zemi, určený výhradně pro přepravu, že plastových květináčů ve velkých stromů světlejších a nestabilní, protože, že kaučukové rostliny potřebují střih, ibišek - vroubkovým a Jasmines místnosti - podpora pro tkaní. Chcete-li jít na takové drobnosti ve stejném OBI, je těžko doporučené. A pak kupující přicházejí k nám.

Nejčastěji se zakoupí půda, hrnce a hrnce. V Rusku už existuje mnoho výrobců půdy, takže si je můžete koupit přímo od nich a ve velkoobchodních společnostech. Je žádoucí, protože výzva obchodníci mají několik druhů na zemi.. Univerzální Pro palem, azalky a rododendrony, atd Převážná část hrnce a plantážníci jsou převzaty z velkoobchodů a velkých firem, jako je například společnost „7 barev“, dodat mu náleží v zahraničí, zejména plastové.

- Nejlepší jsou plastové a nejjednodušší keramické hrnce bez glazury hnědých, terakotových tónů - Tatyana Ivanenko sdílí své zkušenosti. - Vypadají přirozeně v každém interiéru a jsou levné. Obzvláště praktické jsou plastové - jsou dobré pro dopravu, protože váží velmi málo. V tomto případě jsou vydávány jako celek. Tyto hrnce snadno zapadají do sebe, což láká mnoho pěstitelů, aby je koupili najednou v dávkách. Tyto stejné hrnce se nejlépe používají na regálech, které jsou připevněny k rozpěrkám mezi podlahou a stropem: keramika je pro takovou konstrukci příliš těžká.

Dnes však existuje mnoho domácích výrobců keramiky, včetně hrnců. Výrobky mají jednu společnou nevýhodu - mají příliš silné stěny, jsou těžké v dopravě a často vystrašují tuto kvalitu svých zákazníků. "Nicméně existují příjemné výjimky," říká Olga Chekar. - Například krásné hrnce z keramiky se nyní vyrábějí v Jaroslavle, v Jekatěrinburgu, hrnce z nejbližšího města Nevyansk jsou velmi žádané. " A existuje mnoho takových příkladů. "Stojí to za to, že se podíváte blíže na místní výrobce a možná začnete s ním" vysvětlující "práci," vtipkuje. - Udělali jsme totéž v naší době, protože jsme vedli řadu jednání s jedním z moskevských výrobců keramiky. Nikdy předtím nezažil květinový směr a my jsme přišli s našimi nabídkami na nákup včas. To mu umožnilo vyhnout se mnoha chybám, které novináři v této záležitosti udělali, a my - abychom dosáhli přiměřeného poměru cena / kvalita a našli trvalého a spolehlivého partnera. " Zdá se, že tato spolupráce "FloraPlus" si váží především proto, že zdvořile dala koordináty svého partnera ve společnosti.

Cena za dotazy

Ukazuje se, že tento druh podnikání má dnes jednu z nejnižších latí pro spuštění. Jak řekl Dmitrij Sotskov, který začal podnikat před čtyřmi lety, a pak, a nyní bude pro začátek stačit částka 3-3,5 tisíc dolarů. Samozřejmě, nezahrnuje náklady na pronájem pokoje nebo pozemek pro stánku. A co je nejdůležitější, měli byste mít klimatizaci, aby udržoval určitou teplotu v místnosti, říká. Nejlepší je začít na jaře, kdy je možné dát na chodník pár krásných květinových stojanů, aby přilákali kupce. Navíc v této sezóně jsou nejvíce nadšenci květinářství. "Zdá se, že samotná příroda nás tlačí k podnikání," vtipkuje Dmitri. - Všimněte si, protože jsem se v této době roku podílela na květinářství. Připadalo mi to velmi lákavé a příjemné trávit život v tak krásném prostředí. Samozřejmě, rutina se ukázala jako trochu suchá, - poznamenává. "A přesto se mi to líbí."

Tito lidé - milovníci květin - a podle Dmitriho by měli vybrat příslušenství pro obchod. „Jen dobře informovaný, horlivý může prodávající, na jedné straně, dát rozumnou radu, odborné poradenství pro klienta a aby ho můj kamarád poté, a na druhé straně - nebudou ho nechat jít s prázdnýma rukama.“ Celkem v hlavním městě, podle samotných obchodníků, každá rodina má v průměru 3-4 pokojových rostlin. A každý rok si koupí pár, tj. Zhruba milion rostlin ročně získává nové vlastníky. "Tento trh roste před našimi očima," říká Olga Chekar. "Je načase vstoupit, protože spoluobčané teprve začínají uvědomovat si chuť života mezi květinami."

Jak zdůrazňuje Dmitrij Sotskov, výdělky majitelů květinových doplňků závisí na nadšení a na touze pracovat: "Jeden z mých kolegů má v jedné z pasáží jediný bod. Navzdory vysokému nájmu organizoval podnik takovým způsobem, že měsíční zisk činí asi 30 tisíc dolarů. A jeho úspěch se může opakovat. "

- Myslím, že v regionech mohou květináři dobře žít, - přiznává Tatyana Ivanenko. - Přirozeně, všude jejich nuance. Takže je nepravděpodobné, že balení s půdou bude mít velký úspěch kdekoli v Kostromě nebo Novgorodu. Nicméně, krásné hrnce dnes si mohou dovolit téměř každou rodinu a místní producenti mají dost.

Konečně existuje další nevyvinutá oblast - jak to prodávají rostlinné rostliny a příslušenství pro ně, na trhu specialistů, kteří se starají o vnitřní květiny, vznikla naléhavá potřeba. Toto povolání je stále vzácností, říkají, ale v nedávné době byla stejnou exotikou specialisté na péči o akvarijní ryby. Nyní můžete zavolat profesionála, abyste si vyčistili domácí rybník nebo vyléčit nemocnou tilapii. Podobně po roce nebo dvou můžete pozvat mistra, který transplantuje obzvláště pichlavý kaktus nebo uloží infikovanou oranžovou kůru - výklenek je volný. Je čas vrátit se ke kořenům!

Kusové zboží

Docela populární věc nedávno u majitelů velkých sbírek se stala různými držiteli nádob. Ti, kteří se zdobí rostliny verandy a balkony, je možné nabídnout zábavné řešení: Stojan hrnce v dřevěném vozíku kov myš s kolečkem, kde je pot umístěna, atd. Tyto výrobky dostat do ruky, aby domácí a řemeslníky... Jsou dosud neobchodovatelné, což znamená, že jsou natolik originální, že přitahují pozornost amatérů. Mohly by se stát velkým oběhem, ale pro kupce by nebylo štěstí, kdyby neštěstí nepomohlo. Jako majitel kvetinového průmyslu Dmitrij Sotkov říká: "Skutečný karelianský řemeslník vyrábí dřevěné vozíky a stojany pro nás. My jsme se snažili s nimi vyrazit do velkých květinářských center v obchodech OBI, IKEA, ale cena vstupů byla taková, že ovčinka nestojí za svíčku. "

Mimochodem, okřídlený výraz ovčí kůže způsobil, že Dmitri přemýšlel o novém směru v podnikání a poté ho provedl. Jeden z jeho známých byl přáteli s mužem, který se objevil v programu "sám režisér" s jedinečnými miniaturními valenoky velikosti dámské dlaně. "Jedná se o skutečný ruský suvenýr, je dobře zakoupen nejen v létě, ale i v zimě a také vypadá velmi ekologicky na jehličnatých velkých velikostech," směje se Dmitry. - Teď vadový materiál pro nás ten pán vyrábí v celé šarži! "

Valenochka na cyprech je čistě ruský vynález. Existuje však mnoho již realizovaných nápadů pro uspořádání vnitřních rostlin, které se nám dostaly ze Západu. Například velmi často květinářství používají suché barvené mech - nejen zelené, ale také modré, žluté, fialové, červené. Dobrý vzhled v širokých květinových paletách pestrobarevných oblázků. Květináče s ozdobnými listnaté rostliny, které ze své podstaty, že nikdy kvést nebo kvetou poměrně neatraktivní spoluobčanům šťastné podselyayut umělé motýli, brouci, vážky na dráty a kolíček na prádlo. Celá tato velkolepost může být provedena vlastní rukou a výroba takových řemesel bude stát naprosto směšnými penězi. Sestavte a malovat mech z podmíněné protihodnoty pro vaši společnost se dohodly, že jakékoliv svižné babička z předměstských obcí a oblázky a křemenného písku budou realizovány v pobřežních tety, dobrý, končiny Rusku dost.

www.business-magazine.ru

* * *Článek více než 8 let. Může obsahovat zastaralé údaje

Automatické podnikání. Rychlý výpočet ziskovosti podniku v této oblasti

Vypočítejte zisk, návratnost, ziskovost jakékoli činnosti za 10 sekund.

Zadejte počáteční přílohy
Příště

Chcete-li spustit výpočet, zadejte startovací kapitál, klikněte na tlačítko níže a postupujte podle dalších pokynů.

Čistý zisk (za měsíc):

Chcete provést podrobný finanční výpočet pro podnikatelský plán? Použijte bezplatnou mobilní aplikaci "Business Calculations" pro Android v Google Play nebo si objednejte profesionální obchodní plán od našeho odborníka v oblasti plánování podnikání.

Podnikání na vnitřních rostlinách

Podnikatelé jsou zvyklí na léčbu květinového podnikání jako příležitost vydělat na řezané květiny pro kytice. V praxi však mnohé rozšiřují své sortimenty prostřednictvím vnitřních rostlin. Současně se jen málo lidí rozhodlo uspořádat samostatný obchod těchto živých produktů. A tento směr je ve skutečnosti poměrně atraktivní z hlediska dosažení zisku.

Dokumenty pro podnikání

Chcete-li otevřít obchod, musíte zaregistrovat svou firmu. Nejlepší je zvolit PI, protože dokumenty jsou předkládány málo a registrace dojde během dvou týdnů. Kromě registračního certifikátu musíte mít tyto dokumenty:

 • doklad o zaplacení jediné daně (pokud je vybrán USN);
 • povolení od Rospotrebnadzor, hasiče, SES;
 • smlouva o pronájmu;
 • hygienické závěry SES o každé rostlině;
 • smlouva o nakládání s odpady;
 • povolení k označení a pokladně.

Hlavní zdroje příjmů

Odborníci tvrdí, že zisk těchto prodejen je postaven především na prodeji spotřebního materiálu pro domácí rostliny. Patří sem:

Vázy sami produkují menší zisk, ale stanou se ideálním předmětem interiéru skladu. Lidé, kteří zde hledali půdu nebo hnojiva, mohou ocenit žít, jak používat stejné stojany, mříže. Dobrým příkladem je obvykle inspirace nákupu dalších pomocných materiálů.

Kromě toho mohou fanoušci různých exotických rostlin mít zájem o vázy rostoucí v obchodě. Přibližně k těmto zásadám se podnikání vytváří na vnitřních rostlinách.

Tvorba sortimentu a cen

Prodej živých váz často patří do sekundární skupiny supermarketů a velkých nákupních center. Chcete-li s nimi soutěžit, je důležité nabídnout za svůj produkt dobrou cenu. Snížení kontroly pomáhá při nákupu velkoobchodních květináčů od výrobců květin nebo při výrobě květináčů.

Musíme pochopit, že cílové publikum se snaží koupit květináče za nízké ceny. Ale zřídka se některý z klientů stará o další péči o ně. Proto se zákazníci často vracejí znovu po nové váze poté, co zemřel předchozí. Další skupina cílového publika je opravdu milenci rostoucích domácích rostlin, které se také vrátí do hrnců, podvazků, zemin, drenážních hnojiv a dalších spotřebních materiálů. Tato skupina kupujících preferuje koupit vázy od důvěryhodných prodejců, kteří nabízejí zdravé rostliny. Proto je důležité studovat konkurence a nabízet kvalitní produkt.

Často v takových obchodech vypadají interiéroví návrháři, aby našli živou květinu, která pomůže k umístění akcentů do místnosti, kterou vytvořili. Proto se nezaměřujte na návrh typických rostlin. Exotická bude také poptávka.

Podle sortimentu je třeba vzít v úvahu konkurenci těch, kteří pěstují rostliny doma a uvádějí je do prodeje. Pokud ve vašem regionu existují nějaké, můžete je vyrobit jako dodavatele vašeho obchodu. Souběžně nabízet zákazníkům ty druhy rostlin, které nejsou zastoupeny v řadě domácích květinářů. Nezapomeňte však, že takové rostliny by neměly vyžadovat komplexní péči, jinak nebudou populární.

Prodejna

Pro otevření obchodu je vhodná i nejmenší plocha. Na 20 metrů čtverečních. m. nákupní prostor lze uspořádat dobrý sklad pokojových rostlin. Místnost musí být vybavena klimatizací pro udržení teploty potřebné pro pěstování rostlin.

Vázy jsou nejlépe umístěny podle druhů a odrůd, které pomáhají kupujícímu navigovat v sortimentu. Je vhodné použít různé stojany, grily, hrnce, aby kupující mohli vidět z vlastní ruky, jak vypadá rostlina nebo příslušenství v interiéru.

Vzhledem k tomu, že hlavním cílovým publikem v prodejně jsou ženy v domácnosti, je velmi výhodné otevřít obchod v obchodním centru, v prvním patře budovy ve spacích prostorách nebo vedle trhu.

Organizace prodeje

Úspěch prodeje závisí na organizaci prodejního prostoru. Je důležité vytvořit atraktivní a příjemnou zelenou oázu, která bude přitahovat vzhled kolemjdoucích. Proto by měly být u uličky umístěny nejjasnější a nejkrásnější vzorky.

Při sebemenším zájmu kolemjdoucích by se mělo začít s dialogem o pokojové rostliny nimi mluvit o předložených kopií, zvláštnosti jejich péči, krásu květu, prospěšné vlastnosti a tak dále. D. Z tohoto důvodu je důležité, aby najmout zaměstnance, který nemá prostě miluju rostliny, ale také chápe jejich pěstování, péče, má i některé prodejní dovednosti.

Kromě přímého prodeje lze dohodnout i na pěstování některých typů rostlin pro návrh kanceláří.

Výhodou podnikání je to, že na začátku to bude vyžadovat ne více než 3 tisíce dolarů, ale zpravidla jsou investice mnohem nižší. Zároveň se náklady mohou vyplatit za šest měsíců, pokud je případ správně uspořádán.

Podnik pro pěstování rostlin na vnitřních pozemcích k prodeji

Pěstování květin na prodej je dobrou záležitostí pro všechny milovníky indoorových rostlin. Byt, zdobený květinami, získává útulnější a obývanější vzhled.

To je část volně žijících živočichů, kterou si mnozí z nás mohou dovolit, aniž by měli možnost mít domácí zvířata.

Pokud se dostanete do pěstovat rostliny doma a se vám bude líbit, tak proč ne, aby to vaše podnikání? Můžete si vybrat rostliny, které vás zajímají, zbytek: exotické (palmy, ananas, citróny), zelenina a okrasná zeleň (paprika, rajčata), květiny (fialky, Pelargónie, begónie).

Každá z možností má právo na život a každá z nich má své vlastní charakteristiky. Pro pěstování exotických rostlin budete potřebovat počáteční kapitál, speciální hnojiva, více intenzivní péči, která často vytváří speciální mikroklima.

Je pravda, že zisk bude hmatatelnější, i když ne rychle. Exotické rostliny zpravidla dosáhnou dlouhodobě atraktivního druhu. Je jednodušší, rychlejší a hospodárnější pěstovat zeleninu. Na balkoně, v lodžii nebo v dobře osvětleném pokoji můžete dosáhnout dostatečné hloubky.

Tuto firmu můžete kdykoli začít, stačí nakupovat semena a v budoucnu to nemusíte dělat - budou mít své vlastní. V mělké zásuvce nebo plastové krabici s navlhčenou půdou vytvořte malé prohlubně a semena rostlin.

A tak šli nahoru, budete potřebovat hodně světla, takže umístěte krabici na balkoně nebo na okenním parapetu. Jednotlivé boxy vyklíčí kopr, petržel, cibule, ředkvičky, rajčata, atd Když sazenice klíčení a růst silnější, přesadit ho do „individuální“ kontejneru -.. Z plastové láhve, květináče, jednorázové cup, atd...

Brzy uvidíte hmatatelné výsledky vašeho úsilí - rostlina bude růst v plném rozsahu, budete muset jen čas uvolnit půdu a vodu rostlinu.

Pro pěstování vhodného domu:

 • Dekorativní rajčata "Balkon zázrak", "Pygmy", "Pinnokkio", "Minibel", "Florida"
 • Hybridní rajčata "Krásná paní", "Semko-Sinbad"
 • Ampelové rajčata "Peruánský domov", "Žlutá hruška", "Cherry žlutá", "Cherry", "Ildi"
 • Pepř "Black Pearl", "Orange Light", "Mandarin", "Malý zázrak", "Svíčka"

Můžete prodat rostliny kdekoli. Pracujte nejlépe "z úst". Doprajte své sousedy s balkáním rajčaty nebo pepřem a s největší pravděpodobností existují lidé, kteří chtějí koupit rostlinu.

Můžete podat reklamu na bezplatné noviny nebo na zdroj na internetu s fotografií rostliny. Dospělé rostliny jsou dražší než mladé. Výhody tohoto podnikání jsou zřejmé - s minimálními investicemi zdrojů a sil můžete získat příležitost trvalého výdělku.

Výpočty a příklady

Například zvážit několik možností pro náklady a výnosy z rostoucích populárních rostlin.

Peníze strom

 • klíček - 50 rublů;
 • hrnce (2 kusy) - 200 rublů;
 • hnojivo - 100 rublů;
 • Čas - 2 roky.

Příjmy: dospělý peněžní strom se může prodávat za 800 rublů.

Zisk - 450 rublů.

Dracaena

 • klíček - 200 rublů;
 • hrnce - 500 rublů;
 • hnojivo - 200 rublů;
 • Čas - 4 roky.

Výnosy: Dracaena asi 1,5 metru stojí 3 500 rublů.

Zisk činí 2600 rublů.

Monster

 • rozkvět-600 rublů;
 • hrnce - 1000 rublů;
 • hnojivo - 500 rublů;
 • čas - 5 let.

Příjmy: Pět let staré monstrum dosahuje výšky 2-2,5 m a stojí 10 000 až 15 000 rublů. Tato rostlina je velmi žádaná a zpravidla nesníná.

Zisk bude činit nejméně 7 900 rublů.

Rostlina však vyžaduje spoustu prostoru pro růst. Proto je vhodnější vysadit a prodávat mladé rostliny, i když ceny za ně jsou na polovinu nízké.

Tyto příklady ukazují, že to je docela výnosný a nevyžaduje mnoho úsilí. A přesto, než začnete tento podnik, číst literaturu, aby přesně věděli, co rostliny můžete dát přednost, a jak se péče potřebuje určité pokojových rostlin.

Chcete-li zorganizovat výnosné podnikání, potřebujete samostatnou místnost - pokoj s minimální rozlohou 20 metrů čtverečních s dobrým osvětlením. V této oblasti můžete vyrůst až 150 rostlin. Péče o tuto farmu nebude trvat déle než dvě hodiny denně. Od vás budete potřebovat smysl pro účel, pozorný postoj a lásku rostlin.

Vnitřní květinářství jako podnikání

Jste tady

Stránky

Otázky je možné požádat až po registraci. Přihlaste se nebo se zaregistrujte, prosím.

Podívám se, v této sekci není absolutně žádná, myslím - alespoň vytvořme téma. Myslela jsem, že dělám barvy domu jako obchodní zálibu.
Všechna okna v domě jsou vybavena policemi ve třech úrovních a umístěna nad nimi. U vzorků vysazených sadbových rajčat a paprik trochu, přišlo asi pět set kořenů, no, květiny pro ulici se stovkou. Zatímco rostou, normálně se takřka neroztahují, ačkoli okno na východní straně, slunce svítí až do oběda.
Spíše, moje žena a trochu pohádali a poslal ji do skleníků, tři dny neobsahovalo podsvícení, klíčky začít stretch bohužel cherrikam plnou str. P (((. Moje žena si myslí, že zvýraznění rozmar a nepotřeboval okna ani utkvělo noviny, typ slunečního světla, které slouží k sazenic neshoří. MDA. slunce během těchto tří dnů ještě nikdy předtím neviděl. v současné době, nemohl odolat, promiň sazenice no, to v žádném případě na vině. vzal noviny, včetně osvětlení.

Fotik scha charge, vyhodit obrázek.

Sobsno otázka: Může někdo sdílet fakta o tomto druhu ziskové podnikání, které rostou, že poptávka je v zásadě jsem docela nováček a ani neví, co se správně ptát.

Moji manželka - dát to okamžitě do nesmysly rostlin vylézt. Minulé léto, na ulici, ne v stínu, v červnu přistáli Cyclamens v zemi. vyrostla, ačkoli, jak říká moje sestra, je to z definice nemožné. Před rokem jsem zasel jahody. a ve stejném roce jahody přinesly sklizeň, musím říci, že není ani křehký. Dívky v práci nevěří. I když to ani nevím, může to být normální?
Ale rajčata jistě, prakticky bez péče rostou obrovské a hodně. viděl. Nějak trochu chaotický, omlouvám se.

pysy: a tady. co mě zajímá - kolik květin potřebuji k růstu obchodu? Růže jako dárek, rostoucí na 15 - 17 cm a kvetou již. jak dlouho bude růst? Jedno okénko s osvětlením 15 hodin (v zimě) denně bude "jíst" 4,5 kW. mda, jestli to a vyrostou dlouhou dobu. eh. Požádejte prosím, prosím, tento infu, komu to může)))).

Windows se chystá expandovat dvakrát, police naroschu spíše Pristrom police z kovu k oknu a myslet na dvou svítilen Osram'ovskie reflektory svrganyu, hrnky myslím 11 cm v průměru dodat. Na okně bude 132 oken. Na ulici má malý skleník pro letní růst pravděpodobně smysl udělat?

Chci růst růží, mám pro ně slabost, dárkové certifikáty; jako začátečník, myslím také na kaktusy.
Může sdílet, co jiného má smysl růst, přímo jsem ztracen? Tam jsou tajemství. Velmi rád bych viděl, že vaše fotky, a ne nutně obchod, se prodávají samostatně, ale rostou. a co je nejdůležitější, co růst.

Zde je fotografie, brilantní trubka - je budoucnost reflektor chtít okna - okleit svahy a místo pověsit záclony, takže světlo se odráží není v domě, na květiny.

velký zájem mezi obyvatelstvem (zejména v městském provozu) nyní kvetoucí pestré druhy halových rasteniy..a jak propagovat je třeba číst literaturu a praktikovat ru.. Už dlouho jsem tento nápad přišel zbytečně. Mám spoustu pokojových rostlin a rostou..a do šířky a výšky..All míst již zanyaty..okna, skříně, police a na podlaze.. Dělám výměnu barterové..tipa k tomu, že nemám ani hodně..

Chci růst růží, mám pro ně slabost, dar

to je, který pokoj? velmi obtížné jedno, jestli..a mikroklima vašeho bytu..vy přijde nejprve, že zkoumal..prezhde než v průmyslovém měřítku startovní..mikroklimat je velmi důležité pro rostliny průchodky..U každý má svou vlastní domovinu, a víte, že stanoviště nezbytné pro tento přístup..Tam je mnoho odolné rostliny, ale jejich populace a plně..legko množí snadno udržovat..nu, že něco takového..

Vím, četl jsem - v kořeni je problém, roste hluboko a v malém hrnci nebudete růst zvlášť.
Ale nakonec lidé roste stejně? A mikroklima v mém domě bude tak, jak říkám)), mám soukromý dům.
Kromě toho můžu jen vytvořit krabici z polykorbátu a zvýšit vlhkost tam, například, nebo teplota, pro 5 oken bude mít 1 list = 4,5 kilobbles.
Nyní kresluji webové stránky pro sebe, můžete to udělat tam a udělat stránku okna. Obecně se mi líbí jen růže a měsíčky, v létě na mnoha místech země nevidím ve dvoře. v létě udělám obrazy, rozložím.

A je to opravdu průmyslová škála?
To znamená, že když jsem si - můžete udělat jen málo oranzhereyku denih málo ((, 3x6 například tam může být již něco méně závažné rostlin v našich městských lidí udělal sebe tak Nitsche, zrekonstruovaném domě vyrobené, stroj koupil....

A toto, chci udělat hobby přinášet peníze, okna zmizí. ale to je vše, co je třeba vědět. Budeme trénovat.

A potřebují pěstovat rostliny. které se těžko reprodukují. ale poměrně normálně rostou v bytech již pěstovaných. jako růže. v této pomoci se zeptám.

tady mimochodem fotka:

Ale nakonec lidé rostou?

Mám jen jednu negativní zkušenost je..lyubimy prezentovány v hrnci na 8. a marta..nu fse..sdohla.. na můj dům, v zimě je horký a suchý, nemohl žít..v Spartan podmínkách.. Žiju jenom adaptované rostliny..
na úkor průmyslové - že jsem žertoval.. každý z jeho měřítka..
mimochodem na úkor sadenic, je to skvělé! zisk z provozu oken bude přesný..
Mám rád také růže.. ale nerozrůstáme na otevřeném terénu - je to velmi chladné, ale měsíčky nejsou daaaa! každý druh sazí v každém roce, všude, kde popékám po zahradě.

Jestli to mám dostat - mohu udělat skleník,

myšlenka je dobrá a máte to všechno!

No s koupeným v obchodě je všechno jasné, jsou pěstovány k prodeji jako živá kytice, pár týdnů nebo o něco víc žijí a všechno, kajuk. Musí být okamžitě odříznuty a transplantovány do normálního hrnce dobré půdy. Moje sestra tak učinila, čekám na výsledek, jestli si na to zvyknu, opakuji její zkušenost.
Koupili jsme si růži na 5. března 8. března a ona ji přesunula za tři dny. tam byly čtyři kusy.
Takto domorodé růže byste s největší pravděpodobností neměli zemřít, jsou přizpůsobeny domu, a to jsou skleníky a na oblékání.

A neprodávám rajčata na prodej. Myslím, že kvůli testu přistanete stovky ze 3 - 4 nejlepších, ve skleníku a půdě a prodávejte zbytek.

Pokojové růže mají velmi velký problém - roztoč. On je velmi miluje.

Agverotin, Actellik, Neoron, Phytoverm, tekutina Bordeaux.

Dejte hrnci s růží v blízkosti velkého mraveniště během činnosti mravenců, vedle hnízda, mravenci netolerují parazitismus tohoto hmyzu, to je jejich velká populace. Oni zapolzut Růži a je hotovo, neuvidíte nic, bitvu před vámi se tak nestane, dát jim čas a tick zmizí z růže pro tři dny webu.

Upravte napájení - půda by měla vyschnout až na dno hrnce po dobu 3-4 dnů.

To je to, co jsem vykopal na internetu.

Dejte hrnci s růží v blízkosti velkého mraveniště během činnosti mravenců, vedle hnízda, mravenci netolerují parazitismus tohoto hmyzu, to je jejich velká populace. Oni zapolzut Růži a je hotovo, neuvidíte nic, bitvu před vámi se tak nestane, dát jim čas a tick zmizí z růže pro tři dny webu.

a místo roztočů - vše bude pokryto mšicemi, které se budou vyrovnávat všemi stejnými mravenci.

Dejte hrnci s růží v blízkosti velkého mraveniště během činnosti mravenců, vedle hnízda, mravenci netolerují parazitismus tohoto hmyzu, to je jejich velká populace. Oni zapolzut Růži a je hotovo, neuvidíte nic, bitvu před vámi se tak nestane, dát jim čas a tick zmizí z růže pro tři dny webu.

a místo roztočů - vše bude pokryto mšicemi, které se budou vyrovnávat všemi stejnými mravenci.

md. ne myšlení napsal))), ačkoli na druhé straně, mšice mravenci kousají křídla, jen kartáčováním mšice, to padne a to je ono. No, chemie je lépe řešit. obecně pro několik včel, metoda je docela stejná, pokud si to necháte pro sebe. Tématem se stále vyskytují rostliny v květináčích, ale mohou být jak pod baldachýnem, tak ve skleníku a hned dál odneseny. No, jestli ano. řekněme 50 hedvábných keřů. pak ano, problém. od mravenců.

"Krásně kvetoucí a rozmanité druhy rostlin v interiéru jsou velmi žádané mezi obyvateli (zejména ve městě)."

Jo, vidím. a pro začátečníky můžete zadat název podle jména?
a přesto, kdo mi poradit pár dobrých internetových obchodů, kde můžete velkoobchod semena a věci koupit?

a téma nakonec zmizelo..

Vložím 5 kopek. I já jsem 8. března dodal malý, ale se třemi pupenymi se zvedl v hrnci. Žádná informace o názvu odrůdy, o péči o balení nebyla. Okamžitě jsem ji přemístil do většího hrnce. A začalo rychle růst a hojně kvést. Okna jsou velká, okna jsou široká. Položila růže na nejjižnější největší okno. Rostla tak rychle, že za šest měsíců musela mnohokrát transplantovat. Myslela jsem, že miniaturní růže a měla přestat růst. Nebylo to tam! Největší hrnce, kterou mohu na okenní parapet umístit, byl tříjádrový hrnce. V něm rostl obrovský růžový bush, který zakrýval okno na samém vrcholu. Tsvetkov - moře, a jsou mnohem větší než ty, které byly na začátku. Přes objem nádoby bylo zavlažování nejméně 2 krát denně, několik litrů vody najednou. Plus konstantní postřik. V srpnu se objevil roztoč. Vzhledem k tomu, že dál tento dům v domě neměl smysl, v září ho přistál na otevřeném pozemku. Pokračoval v rozkvětu.
Oříznutí, odřezky vložené do vody (předem namočené ve vlhkém). Z několika málo desítek se zrodilo jen jedno! Z toho rostla další růže. Vyrostla a rozkvetla celou zimu a na jaře, nebylo žádné klíště. V květnu přistala v přední zahradě a tento křovík zde několik let žil. A ten velký nepřežil ani jednou.
Bush je kompaktní, až do velikosti, která v podmínkách místnosti nevyrůstá. A další rozdíl: barvení květin v místnosti je šarlatová a na ulici tmavě červená (oba jsou velmi krásné).
Na ulici nevidím žádný roztoč. A mravenci jsou pohroma! Vyberte si lepší květinu a vydejte z ní mraveniště. Kořeny se hnaly a rostlina kohouta. No a mšice, samozřejmě. Takže růže musela být zachráněna před touto neštěstí. Navíc pochva a květenská chyba až do poloviny léta hubí květiny. Navíc nějaké listy odpadků dělají krajky. Sotva to vidíte - někdo už jíst květinu. Domy jsou klidnější, ale silně roste a roztoč.
Pokud jde o pěstování květin na prodej, jsem o tom skeptický. Podle mého názoru je trh přeplněný (mluvím pouze o mém vlastním regionu). Přesně proto, že většina lidí, které máme, je ekonomická, "šikovná". Podmínky pro všechny jsou stejné, rozdíl je pouze v přítomnosti nebo nepřítomnosti místa pro pěstování sazenic. Ten, kdo miluje květiny, vždy poroste pro sebe. A nemůžete odmítnout seznámit se svými sousedy, nebudete od nich platit. Někdo koupil něco nového, za 2-3 roky už šel do celé vesnice. Bez podnikání.
A další. Pokud všechna okna zabírají sazenice, žijí s umělým osvětlením nebo co?

Nemyslím si, že květiny pokryjí slunce. Bude to velmi hezké na balkoně. Přestože intenzita záře slunce jistě zmizí kvůli listům, které osvětlují světlo.

Miloval jsem a miloval sen o květinovém podnikání v nějakém druhém roce. Zatímco jsem přemýšlel a sníval, shromáždil jsem malou sbírku oblíbenců - abutilones. Souběžně jsem začal experimentovat s opylováním svých květin.
Jako výsledek, za tři roky, nebyl žádný obchodní sen, ale tam bylo asi 50 hrnců s abutilones (20-25 odrůd v té době) a tři jejich hybridů. V té době jsem zasel vše, co by padlo pod paži a je v otevřených prostorách sítě. Některé rostlinné semenáčky s kódovým názvem "bella mixed" se ukázaly být hezké a zůstaly k trvalému pobytu.
Jedna z pokojů našeho bytu byla v regálech pro domácí mazlíčky. Okna byla pro ně. Obecně platí, že všude tam byly abutilony.
A pak přišla k nám přítel mého manžela a byl velmi překvapen, že jsem stále ve svých snech, a ne v podnikání. Nabídl mu pomoc při tvorbě webu - vysvětlil, jak to udělat. No, otočila se.
Moje podnikání je nyní tři roky. Jdu s ním na můj hrabítko jako minové pole :-) a před třemi měsíci se setkalo s tímto fórem. Hřeben v té době určitě nekončil, ale jejich počet se výrazně snížil. Eeehhhh. Bude to brzy.

Nyní případ je následující: asi 100 mateční buňky (asi 40 odrůd), dokonce stovky mladých rostlin - dvoulůžkové a vystavovatelů, 200-250 sazenice ze semen této minulého léta, a asi 50 non-core rostliny.
Rostliny žijí v pronajatém bytě, ve kterém po stavbě nedošlo k žádné opravě - cihly a pěnové bloky, betonová nerovná podlaha a vyčnívající armatury.

Ze zařízení: stojany, ESL žárovky o různých kapacitách od 25 do 60 W, skladovací nádrže na půdu, nádrže na vodu.

Zaměstnanec 2 - Já a můj nejlepší asistent - můj manžel, odborník na stavbu, elektrické, těžké práce a tak dále.

Mladé rostliny se prodávají prostřednictvím internetového obchodu. První místo, které jsme pracovali po dobu 2,5 roku, to, co bylo vyrobeno na koleně tři společně: já, můj manžel a jeho přítelkyně. Nyní máme novou stránku, objednané od specialistů, tk. První z nich nesplňovalo potřeby a potřebovalo mnoho času na zveřejnění nových informací.