Vlastní podnikání: jak vydělat peníze na mikroúvěry. Jak otevřít firmu na mikrofony

Systém mikroúvěrů pro naši zemi dnes zažívá neuvěřitelné oživení. Počátkem roku byl trh odhadován na 36 miliard rublů.

Analytici tvrdí, že do konce tohoto roku se jeho hodnota zvýší na 56 miliard. Statistika vypočítala, že počáteční balíček mikroúvěrů obyvatelům se vyplácí za pouhé 1-2 měsíce.

První kroky

Kanceláře, ve kterých si můžete půjčit malé množství, rostou ve velkých městech dokonce rychleji než houby po letním teplém dešti. Ale stejně jako v soukromém podnikání musí být podnikatel připraven co nejpřesněji splnit požadavky na podnikatele tohoto druhu. Za prvé, osoba, která se chystá vydělat peníze na mikropočítačích, by měla odpovědět na několik otázek.

 • Bude zvolený podnik konkurenceschopný? (Mikropůjčky jsou nyní vydávány stovkami podnikatelů).
 • Je zakladatel ochoten dodržovat požadavky zákona?
 • Je ochoten utrpět ztráty, pokud některé půjčky nejsou vráceny?
 • Kolik peněz je ochoten investovat do otevření podniku?

Po vysvětlení odpovědí pro sebe a po přečtení článku 3 Federálního zákona Ruské federace č. 151-ФЗ z 02.07.2010 je podnikatel připraven zahájit registraci právnické osoby. Může to být nadace, partnerství, LLC nebo jiný druh organizace, která je mimo rozpočet, který je zapojen do nekomerčního partnerství.

Jak otevřít firmu na mikropůjčky?

Zahájení podnikání se nijak neliší od uspořádání jiné vlastní firmy a začíná papírem. Podnikatel by měl studovat řídící dokumenty, shromažďovat balíček potřebných dokladů, pronajmout si pokoj, který splňuje požadavky Federální služby pro kontrolu ochrany spotřebitelských práv a požární inspekce.

Jediným rozdílem je, že společnost, která provádí mikroúvěr peněz, musí být zapsána do státního rejstříku mikrofinančních institucí. V opačném případě bude její činnost nezákonná. Pro udělení povolení k činnosti bude zapotřebí řada dokumentů.

 • Žádost majitele (se všemi jeho kontaktními a pasovými údaji) o zápisu společnosti (firmy, organizace) do rejstříku mikrofinančních organizací.
 • Registrace (kopie) právnické osoby.
 • Informace o zakladatelích. Obvykle je vzorek tohoto dokumentu zveřejněn na stránkách městských úřadů. V závislosti na městě se formuláře mohou mírně lišit.
 • Rozhodnutí (kopie) o volbě řídících orgánů organizace. Je vyroben v libovolné formě.
 • Standardní balík dokumentů: sv-o o státním zápisu společnosti, listině, zakládajících dokumentech. Charta musí nutně stanovit, že jednou z činností společnosti je vydávání půjček.
 • Doklady potvrzující právní a skutečnou adresu organizace.

Několik tipů pro začátečníky

Jak otevřít podnik "Micro Loans" osobě, která není občanem Ruské federace? Vedle obecného souboru dokumentů bude muset poskytnout:

 • překlad listiny do ruštiny (spolu s kopií ve státním jazyce žadatele);
 • výpis o právním statusu žadatele, vydaný v jeho státě a přeložený do dvou jazyků.

Co je důležité pamatovat?

Všechny dokumenty voliče by mělo dát jasnou představu o tom, že příjmy v důsledku vydání mikropůjčky, které mají být vynaloženy na mikroúvěrů, charity, vzdělání či splacení stávajících půjček (úvěrů).

Vzorky dokumentů začínající podnikatel najdete v příloze zákona ministerstva financí z 03.03.2011 č. 26 n.

Ještě před zahájením podnikání "Microloans", podnikatel by měl jasně pochopit: Státní poplatek za otevření je pouze 1000 rublů. Trest za nelegální vydání peněz - 30000.

Není snadné sestavovat, sestavovat a registrovat všechny potřebné dokumenty: to vyžaduje čas, silné nervy. Proto je lepší najmout právníky. Oni nejen zbavit dlouhé procházky v případech, ale také pomoci správně vyplnit správné papíry. Náklady budou v každém případě odůvodněny.

Důvody selhání

Pokud je balíček dokumentů připraven bez chyb, pak do 14 kalendářních dnů je oprávněný subjekt povinen přidat společnost do rejstříku. Pokud existují důvody, proč nelze žádost vyhovět, musí být uvedeno v písemném odmítnutí.

Z tohoto důvodu, přemýšlet o tom, jak založit firmu pro mikroúvěry, podnikatel musí být přijata úzkostlivě pokyny pro studium a výběr oficiálních dokumentů, které mají být předloženy příslušným orgánům.

Důvody pro odmítnutí lze uvést níže:

 • Špatné dokumenty.
 • Dokumenty s nepravdivými informacemi.
 • Neúplný balíček požadovaných cenných papírů.
 • Pokud byla společnost vyloučena z rejstříku a od okamžiku jejího vyloučení až po podání nové žádosti, rok nevypršel.

Přemýšlíte o tom, jak otevřít „mikroúvěrů“, musí být připraven podnikatel, aby zajistily, že sběr dokladů, evidence právnických osob a vydat rozhodnutí v autorizovaných osob obvykle trvá minimálně 1-3 měsíce. Kromě toho bude chvíle trvat, než přilákáte zákazníky. Společnost začne získávat první zisk z poskytování úvěrů nejdříve za 3-4 týdny.

Jak otevřít mikropůjčku z technického hlediska?

Souběžně s přípravou dokumentů musí podnikatel rozhodnout o konkurenceschopnosti své budoucí společnosti. Organizace, které vydávají malé peníze na úroky, jsou dnes mnoho. Jak otevřít "Microloans", aby se v prvních měsících "nevyhoření"? Koneckonců, organizace mikrofinancování, které nevyžadují (jako banky) velký balíček dokumentů, velmi riskují?

Kromě toho budete muset zaplatit za pronájem prostor, udržovat minimálně zaměstnance. Přesně a správně odpověděte na otázku, jak otevřít "Mikropůjčky", aby se dosáhlo zisku, může vytvořit podnikatelský plán vypracovaný samotným podnikatelem.

Kromě standardních položek údržby personálu, vybavení, výdajů na nájemné atd. Je třeba vzít v úvahu: nejméně 5% prostředků vypůjčených klientům nebude nikdy vráceno. Odborníci se domnívají, že v některých oblastech je tato částka ještě vyšší. Je třeba vzít v úvahu velmi vysoké reklamní náklady.

Jak otevřít firmu na mikroúvěry, abyste získali zisk?

Informovat co nejvíce lidí, kteří mají tendenci půjčovat si peníze. Reklama může být umístěna v médiích, na obrubníku. Barevné letáky a letáky, striže fungují dobře. V některých oblastech jsou i reklamy umístěné na pólech a verandách schopné přilákat zákazníky.

Mohou však také zvýšit riziko selhání úvěrů: tento typ reklamy většinou nepoužívá nejvhodnější vrstva obyvatelstva. Můžete distribuovat letáky nebo letáky, používat suvenýry, propagovat v médiích. Vhodné jsou také desky městské dopravy, obrubníky atd.

Orientační obchodní plán pro organizaci mikrofinancování

Musí obsahovat následující položky. Náklady, které je třeba v plánu zohlednit, se mohou lišit v závislosti na regionu.

Počáteční investice jsou následující.

 • Prostory k pronájmu.
 • Nákup nábytku.
 • Získávání počítačových programů a technologií.
 • Náklady na reklamu, značení atd.
 • Finanční prostředky na první půjčky.
 • Obvykle se počáteční náklady sníží na 1 až 1,5 milionu rublů. Proto, otázka, jak otevřít "Microloans", můžete ironicky odpovědět na toto: "Najděte peníze."

Druhá část plánu by měla zohlednit stávající náklady.

 • Platba nájemného a splátkové úhrady.
 • Platy zaměstnanců.
 • Reklama.
 • Nákup spotřebního materiálu.

Zisk lze považovat za následující. Příjem z 1 mikronu je přibližně 15% -20% za týden, tj. přibližně 80% měsíčně. Z obdržené částky je nutné odvést 5% zpětného vrácení peněz a odložit peníze za případné sankce. Zbývající peníze se stanou očekávaným ziskem.

Kde otevřít problémový bod?

Vypadli jsme na to, jak otevřít "Microloans". Neméně důležitá je otázka, jaké požadavky by měly být splněny v bodě vydání.

 • Především musí být na přeplněném místě. No, pokud se nachází nějaká vzdělávací instituce poblíž, velký obchod, snad továrna procházka nebo pitná zařízení, která nemá nejvyšší postavení. Lidé, kteří mají tendenci půjčovat si peníze "před výplatou", by neměli zaostávat za nimi: koneckonců mohou změnit svůj názor nebo najít jiného věřitele.
 • Je skvělé, pokud je kancelář otevřená nepřetržitě. Jak otevřít "Microloan" a učinit podnik ziskové? Buďte vždy připraveni k poskytnutí služeb těm, kteří to potřebují. Za tímto účelem je výhodné najmout dva zaměstnance pracující na směnách.

A co ti, kdo chtějí vydělat peníze, ale nevědí, jak samostatně otevřít firmu na mikroúvěr, nebo se bojí? Zakoupení licence. Tam jsou finanční společnosti (například "peníze vedle sebe"), kteří nejen rádi poskytnou svou značku, ale také se bude trénovat, poskytne právní podporu, poradit. Tato licence umožní minimalizovat rizika, získat zkušenosti, získat klienty a postupně vstoupit do nezávislé cesty mikrofinancování.

Microloans: kde začít svůj ziskový obchod

V posledních letech se trh spotřebitelských úvěrů začíná znovu obracet. Po krizi roku 2008, kdy bankovní systém po celém světě cítil jeho nedostatky, mnoho lidí se staly opatrný půjčování a pokusit se méně spoléhat na peníze bank a dalších finančních institucí. Úvěry výrazně poklesly a na tomto pozadí se začaly objevovat mikroúvěry.

Na internetu, na zastávkách veřejné dopravy, v metru a na billboardech můžete vidět reklamy na poskytování malých částek peněz na výplatní listiny. Malý zájem, dobré úvěrové podmínky, nedostatek přísných požadavků, které banky kladou svým klientům - to vše činí mikropůjčky atraktivní pro veřejnost.

No, budete souhlasit, je mnohem pohodlnější po dobu 15-20 minut se dostat mikropůjčky ve výši 2.000 rublů, a zároveň poskytuje pouze pas a identifikační kód než půl dne strávit v bance, a pak další týden čekat na schválení vás, jako dlužník. Poptávka po mikroúvěstech roste, což znamená, že musí být splněna odpovídající nabídka.

Ekonomičtí odborníci poznamenávají, že moderní trh mikroúvěrů je velmi slibný. V Rusku se tato sféra začala vyvíjet poměrně nedávno a je v prvních fázích jejího vzniku. Co to znamená? Máte dobrou šanci vstoupit na trh, získat volné místo, organizovat aktivitu a získat dost dobrý zisk. Celkový počet vydaných mikroúvěrů byl v roce 2011 3krát vyšší než v roce 2010. V roce 2012 se tento počet zvýšil o dalších 2krát. Pro rok 2013 a 2014 neexistují přesné statistiky, ale ti, kteří v této oblasti pracují, tvrdí, že poptávka po mikroúvěru roste každým rokem.

V tomto článku budeme hovořit o tom, jak začít podnikat v oblasti mikroúvěru, jaké regulační právní předpisy upravují rozsah tohoto podnikání. Mluvit o tom, co byste měli především věnovat pozornost, kolik budete muset investovat do podnikání, a když to začne vyplácet. Veškeré informace budou prezentovány v tomto článku je založen na osobní zkušenosti s mikroúvěry, stejně jako tipy a triky lidé, pro něž mikroúvěry - základní plat a lukrativní byznys.

Právní úprava mikroúvěru

Každá činnost, která se vztahuje k podnikání a financím v Rusku, je upravena zvláštními legislativními akty. Mikrokreditace není výjimkou. Pokud se rozhodnete zapojit do tohoto typu podnikání, podrobně si prostudujte zákon "O mikrofinančních organizacích". Zákon stanoví, že subjekt finančních aktiv může vydat úvěry v celkové výši maximálně 31.600 dolarů. Současně jsou veškeré vztahy mezi dlužníkem a věřitelem upraveny v souladu s občanským zákoníkem Ruské federace. Proto nebude zbytečné se seznámit s normami tohoto kódu, abyste pochopili, na co se musíte spolehnout a s čím budete muset pracovat.

Postup vytvoření finanční instituce pro mikroúvěry

Mnoho lidí si myslí, že registrace finanční instituce, která se bude zabývat vydáváním mikroúvěrů, je něco komplikovaného, ​​vyžaduje spoustu času, znalostí a zvláštních dovedností. Ve skutečnosti je registrace velmi jednoduchá. Potřebujete zaregistrovat právnickou osobu, zpravidla jde o LLC a společnost musí být zapsána do státního rejstříku, který zohledňuje organizace mikrofinancování. V opačném případě bude jeho činnost považována za nezákonnou.

Pro registraci je třeba tyto dokumenty shromažďovat:

 • Žádost se žádostí o zařazení organizace do rejstříku. Všechny žádosti mají jasnou podobu, podle níž musí být napsány. Vzorky můžete najít na internetu nebo na webových stránkách státního registru.
 • Kopie zakládajících dokladů a osvědčení o registraci právnické osoby. Za zmínku stojí, že certifikát musí být vždy certifikován notářem.
 • Kópie protokolů, které dokládají rozhodnutí zakladatelů založit podnik mikrofinancování.
 • Kopie rozhodnutí schváleného generálním ředitelem nebo jiným vedoucím podniku.
 • Informace o všech zakladatelích právnické osoby.
 • Informace o právní adrese a místě skutečné činnosti podniku. Nezapomeňte, že můžete mít právní adresu sama, ale ve skutečnosti máte právo kdekoliv v naší zemi.
 • Kontrolujte zaplacení státního poplatku za zapsání vaší společnosti do rejstříku. Velmi často se poplatky liší, proto nemůžeme s jistotou říci, kolik budete platit v době zadávání dat.

Po podání dokladů, pokud je vše v pořádku s nimi, do dvou týdnů musí být podnik zapsán do rejstříku. Tuto skutečnost lze zkontrolovat na internetových stránkách státního rejstříku. Také jste povinni vydat příslušný dokument. Právě tímto dokumentem potvrdíte legalitu vydávání mikroúvěrů.

Základní principy mikrofinanční instituce

Práce instituce poskytující mikrofinancování podléhá určitým omezením, která jsou jasně uvedena v zákoně upravujícím její činnost. K těmto omezením je možné nést:

 • Instituce mikrofinancování nemá právo jednat jako ručitel pro jakékoli finanční transakce.
 • Úvěry musí být vydány pouze v národní měně. Tyto instituce nemají právo pracovat s cizí měnou.
 • Aktivity na trhu s cennými papíry jsou rovněž zakázány. Finanční instituce nemohou koupit ani prodat akcie žádné společnosti.
 • Je zakázáno brát v úvahu úrokovou sazbu pro předčasné splacení úvěru.
 • Vydávejte úvěry za částku stanovenou v příslušném zákoně.

Pokud finanční instituce poruší některý z výše uvedených bodů, bude mu uložena pokuta. Je také možné, že transakce prováděné s porušením budou zrušeny, smlouvy zrušeny a úroky od dlužníka nemohou být vráceny.

Každá činnost, zejména finanční, zahrnuje určité riziko. Dokonce ještě před zahájením podnikání byste měli jasně pochopit, jaké problémy můžete čelit, a načrtnout způsoby, jak tyto situace vyjít. Mezi hlavní rizika patří:

 • Nesplacení úvěrů. Možná je to nejčastější problém finančních institucí, které se specializují na poskytování úvěrů obyvatelstvu. A pak nikdo není pojištěn - ať už je to velká a dobře známá banka nebo malý podnik, který vydává mikroúvěry.
 • Porušení zákona a následné sankce ze strany kontrolních orgánů. Samozřejmě všechno závisí na vás. Před zahájením jakékoli činnosti je třeba podrobně studovat legislativní základnu, na níž bude založen váš podnik. Nemůžete pracovat s nadějí, že vaše chyby nebudou zaznamenány, nebo se s nimi zbaví.
 • Soudní spory a spory s dlužníky. Někteří dlužníci, a věřte mi, taková vůle, nesouhlasí s úrokovými sazbami. Myslí si, že jste je oklamal, něco je špatně, někdo udělal chybu a jdou na soud, aby obhajovali svůj případ. Zkoušky představují pro vás další náklady, což snižuje autoritu, potíže a nepříjemnosti.

Co je nezbytné pro organizaci tohoto podnikání

O tom, že nejprve musíte zaregistrovat LLC a dát ji do registru v státním rejstříku, jsme uvedli výše. Co dělat dál? Jaké jsou další kroky k organizaci tohoto typu podnikání?

Dále pokračujeme k nalezení místa pro vaši kancelář. Je důležité najít dobré místo, prezentovatelné tak, aby vyvolalo důvěru. Věnujte také pozornost průchodnosti místa, které si vyberete. Pokud je kancelář někde v divočině, pak je nepravděpodobné, že vás někdo konkrétně hledá. Umístěte svou finanční instituci do obchodních center, na rušné ulici, v blízkosti stanic metra nebo v hustě obydleném obytném čtvrtletí. Měsíční nájemné za kancelář se může lišit v závislosti na regionu, městě, okresu a dokonce i zvoleném nákupním centru.

Další výdaje budou za uspořádání prostor. Potřebujeme si koupit nábytek, počítačové a kancelářské vybavení, trezory, stroje pro výpočet peněz, papírnictví atd.

Když mluvíme o zaměstnancích, pak je vše co nejjednodušší. V počátečních fázích vývoje nemůže ve vaší společnosti pracovat více než 2 lidé, kteří budou vydávat úvěry, přijímat platby a uzavírat smlouvy. Platy zaměstnancům do značné míry závisí na výši platů ve vašem regionu. Ale v průměru musíte zaplatit asi 500 dolarů jedné osobě.

Také v počáteční fázi je potřeba věnovat pozornost reklamě. Další podrobnosti o nejúčinnějších způsobech inzerování instituce mikrofinancování budou projednány později.

Koho, kolik a kolik peněz můžu dát

Mikropůjčky jsou dobré v tom, že jsou poskytovány na krátkou dobu, pro konkrétní úkol. Zákon stanoví, že dlužníkem mohou být osoby ve věku od 18 do 60 let. Současně musí mít pas občana Ruské federace. Výše úvěru nesmí přesáhnout tisíc dolarů a období nepřesahující 15 kalendářních dnů. Úrokovou sazbu lze stanovit jednotlivě a zákon nestanoví minimum, z něhož je nutné se při vydání úvěru vzdorovat.

V počáteční fázi, pokud plánujete otevřít jednu finanční instituci, budete mít dostatek 30 000 dolarů vypůjčených prostředků. Obecně platí, že málo lidí za polovinu měsíce vezme tisíc dolarů. Lidé často potřebují několik tisíc rublů, aby si oslovili svou mzdu, aby vyplatili půjčku, splatili dluh jiné osobě, ohlásili a koupili něco potřebného.

Propagujte svou firmu

Finance pokrývá všechny oblasti našeho života. Proto lze s ohledem na tento faktor uvést reklamu. Každý člověk potřebuje peníze a mnoho lidí je připraveno přijmout krátkodobou půjčku v malém procentu. Takže pojďme zvážit a charakterizovat hlavní směry reklamy:

 • Venkovní reklama. Pokud máte prostředky, můžete dát dobrou a vysoce kvalitní venkovní reklamu. Billboardy, bannery, citylights - to vše bude skvělá platforma pro inzerci vašeho podnikání. Obecně platí, že v prvních fázích vývoje společnosti je nejlepší inzerovat ve vaší oblasti nebo v bezprostředním okolí místa, kde získáte úvěry. Vzhledem k tomu, že v tomto segmentu existuje konkurence, neměli byste očekávat od klienta, který bude cestovat přes město, aby získal od vás půjčku.
 • Reklama ve veřejné dopravě může být velmi efektivní. 90% cílové skupiny využívá den veřejné dopravy. Pokud tedy správně vytvoříte reklamní návrh a zvážíte původní podání, je pravděpodobné, že tento typ inzerce bude schopen přinést zákazníkům neustále.
 • Reklama v tištěných médiích. Noviny a časopisy každým rokem stále více ztrácejí zájem o nejlepší stránky pro reklamu. Vydání mikroúvěrů - to je výklenek, který může z těchto zdrojů informací dosáhnout dobrého výsledku. Zde příliš závisí na kvalitě reklamního materiálu, na popularitě novin nebo časopisu, na správném umístění vašich služeb.
 • Koule internetu. Realita moderního světa nám diktuje takové podmínky rozvoje podnikání, ve kterých je absence společnosti na internetu považována za nesmysl a bezvýznamnost. Proto pokud se chcete rozvíjet v této oblasti, pak přemýšlejte nad vytvořením vlastních webových stránek a možností vydávání mikroúvěrů v online režimu přímo na kartu libovolné banky Ruské federace. A vaše stránky by měly být nyní podporovány na různých žádostech, které se týkají mikroúvěrů a půjček. Měly by být vybrány pouze dotazy tak, aby nebyly konkurovány bankami a maximálně shromažďovaly cílové publikum.
 • Sociální sítě jsou také vynikající platformou pro vaši reklamu. Přestože jsou součástí celkové "internetové rodiny", ale chtěla bych věnovat zvláštní pozornost reklamě v sociálních sítích. Výhodou je, že můžete přinést reklamu potenciálním klientům výběrem potřebných parametrů: země, město, věk, pohlaví, místo studia a práce. Reklama v sociálních sítích vám umožňuje dosahovat široké pokrytí, rychle inzerovat svůj podíl nebo speciální nabídku, nastavit reklamní kampaň tak, aby bylo dosaženo maximálního efektu za minimálních nákladů.

Kromě cílení na reklamy prodávané samotnými sociálními sítěmi můžete inzerovat na profilových veřejných stránkách a skupinách. Podívejte se na veřejné komentáře o podnikání, financích, příjmech na internetu, všechno, co se týká peněz. Souhlasíte s administrací ohledně reklamy a propagujte své služby.

Reklama v sociálních sítích, a obecně na internetu, je dobrá, pouze pokud máte vlastní webové stránky a účastníte se online půjčování. Každý ruský občan, který má přístup k internetu, se tak může stát potenciálním klientem. Pokud jsou půjčky vydávány pouze v kanceláři a s podpisem smlouvy, je nutné omezit reklamu pouze mezi uživateli z vašeho města nebo regionu.

Jak udělat podnikatelský plán: investice a návratnost

Nejdůležitější otázkou, která zajímá mnoho začínajících podnikatelů, je, kolik musíte investovat do tohoto podnikání a jak rychle se splácí počáteční investice?

Jedním z bodů vašeho podnikatelského záměru bude nevratná půjčka. Zkušení podnikatelé doporučují, aby počítali s 50% non-refundace. Ve skutečnosti bude tato částka mnohem nižší, ale je lepší být v bezpečí, pak se dostat do těžké finanční situace.

Počáteční náklady budou:

 • Registrace a registrace podniku. Zde částka není příliš velká a pokud uděláte vše samo o sobě, výše platby za všechna cla nepřesáhne 100 USD.
 • Prostory k pronájmu. Možná největší položka výdajů, která bude trvat měsíc až měsíc. Výše nájemného závisí na vašem městě, oblasti, umístění vybraných prostor a na některé další faktory ovlivňující konečnou cenu.
 • Plat mzdy zaměstnancům. Jak jsme psali výše, v počáteční fázi potřebujete jednoho účetního, který bude provádět finanční záležitosti a podat zprávu, a jednoho nebo dva pracovníky kanceláře, kteří formalizují smlouvy a vydávají půjčky.
 • Tvorba a údržba lokality. Pokud se rozhodnete půjčovat online, což vám doporučujeme, budete muset vynaložit peníze na vytvoření vašeho webu. Také internetový zdroj bude vyžadovat měsíční investice, aby byla zachována efektivita. Tyto peníze platit za hosting, za psaní článků pro stránky, pro správce, kteří budou sledovat 24hodinovou dostupnost.
 • Reklamní náklady. V prvních měsících budou náklady na reklamu velmi vysoké. Musíte pochopit, že váš další zisk do značné míry závisí na dobré reklamní kampani. Vyzkoušejte různé způsoby reklamy, nespoléhejte na jednu věc. Je třeba experimentovat, kombinovat internetovou reklamu a bannerovou reklamu v tištěných médiích a propagovat v sociálních sítích. Shromažďujte statistiky, analyzujte zpětnou vazbu a konverzi a včas zjistíte, který směr reklamy musíte investovat do peněz a co můžete a odmítnete.
 • Náklady na nákup kancelářské a výpočetní techniky. Minimum budete potřebovat stolky, židle, několik počítačů, tiskárnu, skener, trezory pro ukládání peněz.
 • Náklady na bezpečnost. Protože práce bude s penězi, doporučujeme Vám podepsat smlouvu s bezpečnostní službou a nastavit tlačítko pro upozornění. Jak říkají, Bůh se stará.

Nyní pár slov o návratnosti. Pokud vezmete za základ 8000 dolarů (měsíční náklady) a pak dosáhnete místa soběstačnosti, musíte vydat úvěry v hodnotě nejméně 20 000 dolarů za měsíc. Mnoho společností, které kompetentně přistupují k organizaci podnikání, v prvních měsících zpravidla ne více než dva, začnou platit za svou činnost. Také zajímavá skutečnost, že objem půjček vydaných v prvních třech měsících může být jeden a půl až dvakrát nižší než výše půjček, které společnost poskytne po jednom roce své práce. Po ročním pracovním čase má mnoho finančních institucí možnost rozšíření, otevření nových poboček nebo zastoupení v jiných městech.

Jak můžete vidět, tato činnost je velmi slibná a zisková. Nevyžaduje kolosální náklady, nemá komplikované schémata práce a registrace, ale současně má po půl roce činnosti rychlou návratnost a dobrý návrat.

Nové obchodní nápady

Bohužel ne všichni můžeme žít v rámci našich prostředků. Zvláště, když na život není dost peněz. Teprve v roce 2017 se podle centrální banky Ruska poptávka po mikroplatcích v Rusku zvýšila o 62,4%. A tam, kde existuje poptávka, existují návrhy. A tam, kde existují návrhy, můžete tam získat. A je dobré, pokud můžete vydělat peníze bez investic. Jak to dělat bez problémů, teď to řekneme.

Nemyslete si, že poptávka po mikropůjčkách vytváří lidé, kteří mají finanční potíže. Tito lidé nejsou více než 22% z celkového počtu. Překvapivě, 58% - většina uživatelů, kteří berou mikrofony na nákup smartphonů, domácích spotřebičů a jiného spotřebního zboží. Zbývajících 20% tvoří zástupci malých a středních podniků. Průměrná výše úvěru je 9,5 tisíc rublů. To znamená, že většina spotřebitelů "vypůjčených peněz" jsou normálními lidmi, kteří nepočítají své finanční schopnosti. Na druhou stranu nemají žádné odmítnutí vydat peněžní půjčky.

Mikrofony - civilizovaný způsob, jak "půjčit" peníze. Nepoužívejte obtěžování přátel, nemusíte se zabývat polokriminálními osobnostmi, nemusíte zkazovat vztahy s lidmi se všemi druhy dluhů, žádostí a následných náhrad. Mikropůjčky - je vždy pohodlné, rychlé a je blízko domu. Proces vydávání úvěrů je hladký a čas na příjem peněz nepřesahuje 15 minut. Někdy kupujete chleba déle. Proto se stále více lidí orientuje na podobné formy půjčky. Hlavní věc bez fanatismu. Snadnost vystavení úvěru je kompenzována závažností splácení dluhu. Stojí za to vynechat termín splácení, protože úroky běží... ale nemluvme o smutných věcech. Koneckonců si pamatujeme, že většina dlužníků jsou slušní lidé, kteří dočasně neměli dostatek peněz na důležitý nákup.

Internet, jako nejprogresivnější druh komunikace v našich dnech, nezůstal zbavený těchto finančních procesů. To je v globální síti microloans získal velkou popularitu. A je pochopitelné, proč. Na internetu nejsou žádné hodiny recepce - vše funguje nepřetržitě; neexistují žádné fronty a impozantní služby - uživatel si vybere to, co potřebuje; Ano, nemusíte vyhledávat peníze - stačí zadat telefonní číslo, údaje o pasu a informace o kartě, která obdrží peníze. A do 15 minut se zůstatek účtu zvýší o částku půjčky. Všechno je děláno, aby proces půjčky byl snadný a snadný. V některých internetových obchodech je obtížnější uskutečnit nákup než dnes.

Velká konkurence vytvořená na trhu mikrofinančních organizací, které vydávají krátkodobé reference, umožňuje uživateli zvolit příznivější podmínky; transparentnější zájem; spolehlivější společnosti. A proces je reciproční. Není neobvyklé, že některé organizace vydaly první půjčku na úrovni 0% - tzv peníze bez úroků. Samozřejmě, bez zájmu, můžete získat krátké částky. Ale těch 58% lidí, kteří nakupují chytré telefony, domácí spotřebiče a další věci, které nemají zásadní nutnost, tyto návrhy velmi srdečně splňují.

Samozřejmě, neexistuje žádný altruismus, organizace očekávají, že vydáním bezúročné půjčky dokážou zhotovit jednorázového zákazníka na trvalý. A zákazníci, kteří si půjčili na 0%, očekávají, že se jedná o první a poslední čas. V každém případě, na křižovatce těchto zájmů, kde jsou peníze rozděleny bez úroků, existuje značná poptávka. A tato poptávka musí být uspokojena. A je možné získat spoustu peněz na uspokojení velké poptávky.

Jak vydělat peníze na mikroúvěry vydané bez úroků

Samozřejmě můžete otevřít organizaci mikrofinancování, ale je to obtížné a vyžaduje kapitálové výdaje. To znamená, že se nehodí všem. A můžete otevřít místo Leads.su - jeden z největších agregátorů partnerských programů mikrofinančních organizací a různých bank. V tomto agregátoru existují nabídky, kde jsou nabízeny peníze bez úroků.

Registrace na webu je velmi jednoduchá. A je známo jakémukoli blogerovi, který ví, jak pracovat s partnerskými programy. Ano, v zásadě každý uživatel, který se podařilo zaregistrovat například ve Vkontakte. Po registraci v adresáři Vedou můžete najít několik společností, které splňují naše podmínky - vydávání peněz bez úroků.

Například IFC Ezaem - nabízí 15 tisíc rublů za 0% pro všechny, kteří to poprvé na svých internetových stránkách. To znamená, že pro ty, kteří se díky návrhu přiblíží k požadovanému iPhone o patnáct tisíc rublů. Nebo telefon Samsung. Nebo ani sen. Co můžete spravovat, ženich a milovat. Ale její výkon nebyl dostatečný 15 tisíc rublů.

A díky tomuto návrhu můžete vydělat. Pro každou novou žádost o vydání, provedenou přidruženým odkazem, se platí 600 rublů. Hlavní věc je zaregistrovat se prostřednictvím Leads. A získat affiliate link IFC Ezaem. Pokud to samo o sobě nepracuje, agregátor má citlivou technickou podporu. Pomůže vám to a řekne vám, jak to udělat správně.

Technologie: jak propagovat svůj odkaz

Tento postulát způsobí smích od moderního webmastera nebo blogera. Ví, jak inzerovat různé affiliate odkazy. Pro ty, kteří nepředpokládají, jsou naše tipy níže užitečné. Ale bez znalosti - jak funguje internet - nebude fungovat.

Na druhou stranu víme příklady, kdy jeden nezkušený uživatel Vkontakte, který má 100 skutečných přátel, právě zveřejnil na svém zdi odkaz na Ezaem s žádostí o to, zda někdo náhle přijde vhod. A jak se ukázalo, 30 lidí okamžitě vzalo tuto půjčku bez úroků. Je snadné vyčíslit, že tento uživatel strávil s velkým potěšením 30 * 600 = 18 000 rublů. A říkáte, že vydělávat peníze na internetu je obtížné!

Je to velmi snadné, pokud budete následovat několik jednoduchých rad.

 • Sociální doporučení. Každý blogger nebo majitel jakékoli skupiny v sociálních sítích, například nákupy v Číně, může doporučit odkaz na své předplatitele. Nebo jen přátelé. Nebo jednoduše ve své skupině nebo blogu nabízíme koupit nový smartphone Xiaomi na kreditní kartě na 0%. Protože telefony tohoto výrobce jsou mnohem levnější než 10 tisíc rublů. A není ani nutné být vlastníkem skupiny, stačí mít alespoň 1 přítele v sociální síti. Doporučení známého člověka jsou doporučení, která vždy fungují dobře. Možná, že tento přítel potřebuje naléhavou půjčku bez zájmu?
 • Místní fóra a komunity. To je také druh doporučení. Můžete najít téma, kde lidé diskutují o finančních otázkách. A poradit jim půjčku na 0%. Můžete se připojit ke komunitě společných nákupů. Můžete se připojit k místnímu klubu motoristů. Peníze jsou předmětem, který bude vždycky slyšet. Protože bez peněz, až dosud nikdo nemůže žít dlouho. Tak je organizována moderní společnost.
 • Youtube. Samostatná platforma doporučení, rámcovaná videem, kde recenze a osobní zkušenost také umožňují najít ty, kteří potřebují mikrofony. Pokud si můžete vytvořit vlastní video a po jeho zveřejnění, můžete získat nepřetržitý tok registrací a v případě půjčky až 600 rublů z každého. Skvělý schéma - nic neuděláte, sledujte video, platí za každou registraci.
 • Vlastní web s návštěvníky. Čím více návštěv - tím více příjmů. 100 aplikací přinese 60 000 rublů. Pokud dostanete měsíční žádost o 100 žádostí o úvěr, měsíční příjem bude 600 rublů.

Obecně platí, že jakýkoli legitimní způsob distribuce partnerských odkazů je vhodný. Práce s partnerskými odkazy MFI spolupracuje s platformami CPA. A o nich na hobiz.ru psáno dost. Hlavní věc je znát místo - kde poskytují výnosné affiliate odkazy, například Leads.su.

Nápady - podnikání s programy CPA:

Otázky, chybové zprávy nebo typografické chyby v tomto článku, prosím, zanechte komentář.

Mikrofony

V posledních letech je mikrofinancování občanů velmi oblíbené při poskytování malých úvěrů na velké procento. Není tak těžké otevřít takovou organizaci, pokud existuje kapitál pro realizaci projektu a ochotu riskovat. Nejvyšší konkurence způsobí obavy z vývoje úvěrů, ale vždy existuje možnost nejprve zhodnotit plnost výklenku a vyhlídky na jeho vstup.

Výhody podnikání na mikroúvěrů

Peníze jsou potřebné všemi a často nestačí k nákupu správného produktu, nebo si musíte vypůjčit svůj plat. Mikropůjčky jsou druhou pomoc potřebným občanům, pro které je účtováno značné procento. Může dosáhnout 1000% ročně. Je zřejmé, že s takovou bláznivou ziskovostí a skutečnou absencí státní regulace práce úvěrových institucí je to jedna z ideálních oblastí investování peněz.

Cílovým publikem je střední třída. Mezi potenciálními zákazníky jsou ti, kteří oficiálně nepracují a nemohou v bance vydat kreditní kartu. Na rozdíl od bankovního úvěru je mikrofon vystaven na pasu každému.

Některé smlouvy v institucích pro mikrofinancování se uzavírají 10 minut poté, co se osoba obrátila na manažera. Klient je rád, že neztrácí čas na frontu a kontroluje historii úvěru a příjmy. Pro podnikatele existuje riziko, že nebude vrácena peníze, ale v takovém případě existuje mezera - "prodat" dlužníka inkasním agenturám.

Co bude nutné otevřít

Poskytování mikroúvěrů nepotřebuje mnoho prostoru nebo speciálních zařízení (docela málo notebooků s internetem), ale je třeba splnit několik podmínek. Chcete-li začít v této oblasti, budete potřebovat:

 • Analyzujte místo v regionu pro přítomnost konkurentů.
 • Pozorně si přečtěte federální zákon č. 151-FZ, který upravuje činnost organizací tohoto druhu.
 • Zaregistrujte právnickou osobu.
 • Předložit žádost o zařazení do státního rejstříku organizací poskytujících mikrofinancování.
 • Najděte několik míst (nákupní centra, poblíž hlavních zastávek, rezidenční komplexy).
 • Zamyslete se nad pojetím půjček (vyhněte se nadměrnému dumpingu cen konkurentů, avšak na začátku bude muset být úroková sazba snížena).
 • Uveďte každý bod dvěma manažery (manažer a konzultant).
 • Uzavřete smlouvu s inkasní agenturou.
 • Vstupte do dohody s vnější bezpečností.
 • Provést reklamní kampaň.
 • Zaregistrujte pokladnu a otevřete účet zúčtování.

Princip činnosti

Zásada vydávání mikroúvěrů je podobná tomu, jak banky poskytují svým klientům půjčky. Rozdíl je pouze v rychlosti registrace, částka (maximální platba - 1 milion rublů.) A výši úroků.

Stupně mikrofinancování jsou následující:

 1. Přilákat potenciální zákazníky. Při získávání dluhu jsou zpravidla lidé s nízkou a průměrnou úrovní příjmu, na ně a je třeba věnovat pozornost během reklamní kampaně a umístění bodů. Nejlepší možnosti: trhy, supermarkety, stanice, zábavní a nákupní centra, zastávky. Zavřete velké znaky s velkými nápisy, které lze vidět z dálky. Můžete použít štíty kolem města, tisk (drahé způsoby), bannery nebo letáky (pro malé rozpočty).
 2. Příjem žádosti. Implementace mikroúvěrů zpravidla zajišťuje údržbu vlastní zákaznické základny a tvorbu úvěrové historie. Mnoho velkých společností poskytuje úvěry na dálku pomocí služeb online - přemýšlejte o této možnosti.
 3. Plnění smlouvy. Je třeba upřesnit podrobnosti o navrácení vydaných částek a úroků z nich, výši pokuty.
 4. Vydání peněz. Pokladní prostředky a prostředky elektronického obchodování pro bezhotovostní převody.

U bezúhonných dlužníků zvažte způsob vrácení peněz dvěma způsoby:

 • Advokát (na plný úvazek nebo na volné noze) se specializuje na přípravu smluv a splácení dluhů.
 • Oddělení sběratelů nebo smlouva s inkasní agenturou (optimální pro malou firmu).

Je také možné pracovat v kombinaci se zapojením právníka i sběratelů.

Nakonec,

Aby bylo možné občanům poskytnout mikroúvěry, je nutné zaregistrovat právnickou osobu (forma OP je nepřípustná), dostat se do státního rejstříku, najít vhodné místo. Počáteční kapitál je dostatečně velký, je obtížné bez investic.

Organizace na mikroúrovně dostávají obrovské příjmy v procentech, přičemž využívají chudobu lidí. Pokud se morální aspekt problému neobtěžuje, přistupujte profesionálně k vytváření podnikání - a zisk vás nezabrání čekat.

Jak otevřít mikrofony pro veřejnost. Pokyny krok za krokem

Jak otevřít firmu na mikroúvěry a vydělat obrovské peníze na zuřivé procento? Většina lidí si myslí, že je to velmi jednoduché, ale je to chybný nápad, který nemá nic společného s realitou. Otevření vlastního podnikání při poskytování mikroúvěrů obyvatelstvu od nuly je velmi drahé a pochybné "potěšení".

Podnikání - mikročipy před výplatou na obyvatele

Podstatou tohoto obchodního modelu je poskytnutí vlastních nebo vypůjčených prostředků v dluhu za úroky. Hlavní příjem tvoří úroky za použití vypůjčených prostředků, které jsou vybírány z částky jistiny dluhu a jsou vyplaceny dlužníkem v den splatnosti.

Nejvýhodnější je vydávat krátkodobé půjčky na platy. Na nich průměrná úroková sazba činí 2% za den, a na mikroúvěry na dlouhou dobu 0,5-1% za den. Vydání mikroúvěru na krátkou dobu, peníze mohou být vráceny rychle a poslány na novou půjčku jinému klientovi. Zvyšuje se tak ziskovost ve srovnání s poskytováním dlouhodobých půjček.

Představíme-li si, že průměrný MFI v malém městečku poskytuje denně až 15 mikro-úvěrů ve výši 5000 rublů po dobu 10 dnů, bude čistý zisk společnosti za celý den se 1500 rublů za 10 dnů - 15.000 rublů za 30 dnů - 45.000 rublů. A to je nejmírnější výpočty. Ve skutečnosti, a to i v malých městech v MFI hladce otočil potenciálních dlužníků získat peníze na výplaty pohledávky.

Jak otevřít mikrofony? Co potřebujete otevřít?

Chcete-li otevřít organizaci mikroúvěrů od začátku, budete potřebovat působivé kapitálové investice a postup pro vydávání měnové finanční instituce bude trvat asi 1-2 měsíce. Pokud vypočítáme nejvíce rozpočtovou verzi offline MFI v malém městě na periferii, odhad bude vypadat takto:

 • Registrace, státní povinnost, odborná pomoc (asi 10 tisíc rublů.)
 • Pronájem kanceláře, drobné kosmetické opravy - asi 25-35 tisíc rublů, následné pronájmu objektu s měsíční splátkou. Levnější možností je umístění prodejního stojanu do velkého nákupního centra.
 • Nákup vybavení (stoly, židle, počítače a příslušenství, tiskárna, skener atd.) Je asi 50 tisíc rublů, pokud ušetříte peníze a vše vezmete v dobrém stavu.
 • Výběr zaměstnanců / plat. Aby bylo možné maximálně snížit náklady na podnik, může se řídit jeden z manažerů konzultantů, kteří budou působit jako pokladník, bezpečnostní stráž, bezpečnostní stráž, čistič. Nejčastěji se jedná o místní místní měnové finanční instituce. Plat v malém okrajovém městě bude kolem 12-20 tisíc rublů. pro každý.
 • Náklady pro účetního. Zde můžete ušetřit zaměstnáním účetního pro práci na částečný úvazek a rozdáním dokladů, které vyplníte bezprostředně před podáním hlášení vyšším orgánům, daňovým úřadům, centrální bance atd. Takováto jednorázová práce účetního bude stát zhruba 4-8 tisíc měsíčně.
 • Každodenní výdaje. Vedle základních nákladů majitele podniku čekají malé, ale velmi důležité měsíční platby. Tato platba účtů za internetovou a telefonickou komunikaci (mobilní a stacionární). To bude trvat v průměru 1000-1500 rublů za měsíc. Nákup kancelářské potřeby, doplňování kazet pro tiskárnu apod. V závislosti na podmínkách pronájmu místnosti mohou být náklady na elektřinu a vodu. Nezapomeňte na služby tiskárny (vizitky, různé formy, atd.) Obecně platí, že pro měsíční potřeby bude stále asi 3-5 tisíc rublů.
 • Velmi důležitým faktorem je kontrola dlužníka. V závislosti na rozpočtu může majitel použít různé metody ověření:
 1. Bodování je nejdražší volbou. Musíte si zakoupit licencovaný program a zaplatit za něj spoustu peněz.
 2. Dotazy na BCH a volání na kontaktní osoby. Můžete propojit dávkové (velkoobchodní) požadavky nebo jednotlivé. V prvním případě se náklady na žádost liší od 150-200 rublů. a vyšší. Ve druhém je minimum 250-300 rublů.
 3. Volná poptávka v základně FSSP a volání kontaktovat osoby. Volné a nejnebezpečnější pro způsoby ověřování měnových finančních institucí, které zvyšují procentní podíl úvěrů podvodníkům a hlavním dlužníkům.

V důsledku toho se ukazuje, že otevření nejrozsáhlejší mikrofinanční organizace v malém městě na periferii bude stát majitel 125-135 tisíc rublů. Částka je malá, ale je vytvořena bez zohlednění tvorby a podpory webu bez reklam, operátorů hotline, bodovacích systémů pro ověření klienta nebo placených dotazů v BCH, bezpečnostních služeb, pokladny apod. S těmito součástmi by vytvoření MFI mělo stát alespoň 3-4krát vyšší než minimální odhad.

Kde a jak se zaregistrovat?

Proces registrace a stav ICC (mikroúvěry organizace) - pečlivý a dlouhotrvající povolání, které vyžaduje peníze, čas a úsilí. První věc, kterou majitel budoucí podnikání je třeba, aby všechny právní dokumenty (stanovy, jednací běžných provozních podmínek, atd), dokumenty musí být připraven v souladu s ruskou legislativou a konkrétních federálních zákonů (№151, 152, 230, 115 a tak dále. atd.)

Pak musíte určit právní formu: LLC, AO, atd. a zaregistrovat právnickou osobu v daňové kontrole, která zaplatila státní povinnost (4000 rublů.) Seznam potřebných dokumentů lze specifikovat v jakékoli pobočce daňové inspekce. Registrační procedura je standardní, trvá to 5 dnů, po které je možné jít za certifikát a další dokumenty.

Dále musíte objednat pečeť a otevřít bankovní účet. K tomu je třeba zvolit vhodnou úvěrovou instituci, seznámit se se seznamem všech potřebných dokumentů pro otevření zúčtovacího účtu právními osobami. Přibližně po 2-5 dnech bude účet otevřen.

Poté musíte odeslat státnímu poplatku CBR ve výši 1000 rublů z tohoto účtu organizace. Státní daň se platí za zadání informací o právnické osobě do státního rejstříku organizací poskytujících mikroúvěry. Pro účely platby musíte přesně napsat.

Kdy bude vyplacena kolek, je třeba poslat balíček dokumentů spolu s dokladem o zaplacení poplatku na centrální banky za stavu ICC a seznam účastníků finančního trhu (MFI registraci). V průběhu 14 dnů by měla služba centrální banky pro finanční trhy rozhodnout o zařazení organizace do registru nebo o odmítnutí.
Jakmile budou informace o organizaci přidány do registru, budou moci poskytovat mikropůjčky v hotovosti v kancelářích a místech prodeje.

Franchises of microloans: Co to je, co si vybrat?

Máte-li vlastní síly nestačí vytvořit MFI od nuly, a myšlenka vytvořit svůj první milion je Microloan se vás nenechá, to je nejlepší podívat se na Microloan povolení.

Alternativní volbou je, jak otevřít bod na mikroúvěr bude franšízem organizace mikrofinancování. To je skvělá volba pro začínající podnikatele s nedostatkem zkušeností a velkou touhou vypořádat se s tímto konkrétním obchodem.

Povolení mikroúvěrů je právo užívat duševní vlastnictví (značka, logo, náležitosti, dokumenty, podmínky atd.) Velké mikrofinanční organizace "mladšího bratra". Podnikatel začínající podnik zaplatí majiteli velké měnové finanční instituce peníze za právo otevřít středisko mikroúvěrů, které bude fungovat pod obchodním názvem "rodičovské" organizace. V tomto případě transakce stanoví, že franchisant bude dodržovat chartu a všechny regulační dokumenty franchisora.

Mezi mikrofinančních institucí, které nabízejí povolení lze rozlišit: Peníze pro vás peníze na zaplacení, v okamžiku, kdy peníze Miladenezhka, FastFinans, Udobnodengi, MasterDengi, Migomdengi a další.

Pokud jsou založeny na termínech franchisingu a recenzích zákazníků, získají se velmi slušné odhady od franšízy FastMani MFI a Moneyman. V anti-TOP byly peníze před plat a Momento Money.

5 důvodů, proč pracovat na franchisingu

Pokud nemáte dostatek zkušeností a peněz, nevíte, jak otevřít mikropůjčku od začátku, pak je lepší používat franchising. A proto:

 1. Bylo velmi obtížné a nákladné otevřít vlastní měnové finanční instituce a je dokonce obtížnější jej provádět (oběh dokumentů, podávání zpráv, kontrola CB atd.).
 2. Posouzení dlužníka bude provedeno ústředím organizace. Nemusíte utrácet další peníze na dotazy na BKI, volání na kontakty atd. Možná, že franchisor má svůj vlastní software nebo scoring program, který může být použit v dalších kancelářích pracujících v rámci franšízy.
 3. Účetní a právní služby se postará o hlavní organizaci. Franchisant ukládá účetnímu, bezpečnostní službě, právníkovi atd.
 4. Rozpoznatelná a propagovaná značka, pomoc v reklamě. Majitel nového podnikání budete muset odpočinout od začátku, zde si můžete vychutnat všechny připravené (nákresy, video tutoriály, call centrum s bezplatnou zákaznickou podporou, pokyny pro online propagaci prostřednictvím SMS novinek, návod, jak otevřít centrum mikropůjček, atd ).
 5. Ani Vymáhání organizace poté, co vstoupí v platnost zákona „Na kanále“ (FZ-№230) nebude fungovat s malým MFI, která poskytuje úvěry pouze v jedné vesnici na okraji. Pokud pracujete s franchisorem, budete mít přístup ke kosmické lodi, s níž spolupracuje "starší bratr".

Často velké franšízové ​​společnosti používají nezkušenost potenciálních „partnery“ a upřímně řečeno, velmi lukrativní předem investiční marnotratnost 300-500 tisíc. Rub., Krátká doba návratnosti několika měsíců, slibují neomezený zisk prognózy, pomoc při organizaci a školení, atd. Ve skutečnosti, po obdržení paušálních a licenční poplatky „velký bratr“ jen zapomenout na své nově nabyté partnera. Na konci se ukáže, že neexistuje žádný přebytek zisků, není odplata úvěrové portfolio je příliš nízká, a kapitál nestačí. To je důvod, proč je nutné pečlivě přečíst recenze franšízy, studijní podmínky, vážení „výhody“ a „nevýhody“.

Jak otevřít mikrofony od začátku?

Dokonce i ti, kteří se nikdy uchýlili k spotřebitelským úvěrovým službám, mohou pozorovat velké množství nabídek mikroúvěrů od různých společností, které se v poslední době objevily v hojnosti.

Obsah

Bankovní instituce, které byly dříve lokomotivy pro spotřebitelské úvěry, postupně začínají pociťovat narůstající konkurenční hrozby od mnoha organizací poskytujících mikrofinancování.

Ta druhá získává trh díky rychlému a pohodlnému servisu a často i zcela vzdálenému zákaznickému servisu.

Je zřejmé, že rostoucí počet měnových finančních institucí na trhu je dán touhou vydělat peníze na rostoucí poptávku mezi obyvatelstvem.

Mikroúvěra je slibným a velmi výnosným obchodním směrem. Na rozdíl od bankovních institucí nevyžaduje otevření společnosti pro mikrofinancování významné investice a může být zpřístupněna širšímu spektru podnikatelů.

Jak otevřít mikrofony od začátku? ↑

Mikrokreditace jako obchodní linka má řadu funkcí, které ji velmi výrazně odlišují od bankovních spotřebitelských úvěrů.

Nepochybně má na domácím trhu spíše vysoké vyhlídky, což svědčí i rostoucí počet společností poskytujících mikrofinancování.

Avšak za účelem vytvoření služby pro mikroúvěry, které následně přinesou značné zisky a budou oblíbené u zákazníků, je nutné pečlivě analyzovat mnoho etap a věnovat pozornost důležitým nuancům.

Od výběru jména až po pracovní algoritmus a umístění zastoupení společnosti, pokud služba zahrnuje osobní setkání s dlužníkem.

Takže je třeba nejprve porozumět terminologii a definicím. Nedávno přijatý v Ruské federální zákon №151-F3 ze dne 02.07.2010 na „On mikrofinancování a mikrofinančních organizací“ roztroušených mezi soukromými věřiteli a malé firmy, které nabízejí krátkodobé úvěry pro veřejnost.

Tyto služby jsou nyní jasně kontrolovány a podléhají stejným pravidlům. Například mikroúvěry zahrnují úvěry ve výši až 1 000 000 rublů.

Mikrofinanční činnost znamená poskytování těchto velmi mikroúvěrů veřejnosti.

Aby bylo možné vydávat krátkodobé peněžní půjčky jednotlivcům, je nutné zaregistrovat mikrofinanční organizaci - právnickou osobu, která má podle výše uvedeného zákona jeden z povolených forem vlastnictví.

Všechny organizace mikrofinancování, jejichž činnost probíhá na území Ruské federace, jsou povinně zapsána do státního rejstříku, kde jsou uvedeny jejich náležitosti.

Činnosti společností, které nejsou uvedeny na seznamu, jsou zakázány.

Na první pohled jsou zásady fungování měnových finančních institucí prakticky shodné s bankovními úvěry, ale pokud se na ně podíváte podrobněji, můžete vidět hlavní rozdíly mezi těmito činnostmi od stejných bank:

 • Mikropůjčky jsou vydávány výhradně v národní měně - ruské rubly;
 • samotná organizace mikrofinancování nemá v žádném případě legální právo jednostranně měnit podmínky smlouvy;
 • předčasné splacení dluhu ze strany dlužníka nemůže být předmětem sankčních sankcí ze strany společnosti, ale pod podmínkou, že klient o tomto úmyslu předem informoval;
 • organizace mikrofinancování nemají přístup a právo provádět jakékoli operace na burze cenných papírů;
 • Rovněž stojí za zmínku mnohem transparentnější a minimální požadavky pro potenciální dlužníky.

Je společnost otevřena povolení nebo vlastní podnik? ↑

Pokud zvážíte možnosti a možnosti otevření vlastního podnikání v oblasti mikrofinancování, můžete jít dvěma způsoby, z nichž každá má své vlastní nuance:

 1. Použití neuzavřeného názvu těch společností, které nabízejí franšízy.
 2. Vytvořte vlastní organizaci mikrofinancování od začátku.

Podrobněji analyzujeme vlastnosti každé z uvedených metod. V prvním případě postup pro zahájení vlastního podnikání vypadá mnohem jednodušší a nevyžaduje vážné výdaje.

Samozřejmě, franchisingové podmínky pro každou společnost jsou různé - někdo poskytuje podporu, software, školení a mnoho dalších, a další organizace mohou být omezeny na velmi skromnou účast v práci franchisanta.

Jednoduchost této cesty však často znamená výrazně nižší příjem. Tito členové sítě nebo franšízové ​​zpravidla pravidelně platí příspěvky za práci pod ochrannou známkou společnosti poskytující mikrofinancování.

Druhá možnost je zdlouhavější a bude vyžadovat, aby vlastník podniku nebo jeho manažer prošel všemi etapami - od vytváření podnikatelského plánu a jeho výpočtu do práce s problémovými dlužníky.

Tento způsob zahrnuje mnohem více investic do času a peněz a také nese mnoho rizik, ale nakonec může přinést působivý příjem podléhající pečlivému zpracování.

Jak ukazuje praxe, na trhu je poměrně mnoho společností poskytujících mikrofinancování, jejichž činnost začala rychle růst, což vedlo k jejich uzavření mezi všemi ruskými vůdci.

A abyste se dozvěděli více o mikroprocesoru Čestné slovo, můžete nám poskytnout odkaz.

Jak vydělat peníze? ↑

Od starověku je poskytování úvěrů a zůstává velmi lukrativní činností. V moderních realitách existuje mnoho funkcí, které mohou ovlivnit ziskovost takového podniku.

Není žádným tajemstvím, že nejpopulárnější mikroúvěry využívá část obyvatelstva, která se neliší v hlubokých znalostech o financích a zásadách práce úvěrových institucí.

To je důvodem, proč jsou vysoké úrokové sazby charakteristickým znakem mikroúvěru.

Vysoká výše celkových nákladů na úvěr pro koncového uživatele je rovněž způsobena tím, že dlužníci, kteří provádějí mikroúvěry, velmi často nesplňují své povinnosti.

Z tohoto důvodu jsou rizika kompenzována stejnými vysokými úrokovými sazbami a malými částkami samotných úvěrů, přinejmenším pro nové zákazníky.

Při přípravě podnikatelského plánu na otevření společnosti pro mikrofinancování od 10 do 20% se uvádí v ukazatelích jako ztráty z nesplácených úvěrů vydaných dříve.

Jedná se o standardní indikátor, který lze v případě potřeby upravit libovolným směrem.

Pokud se předpokládá rychlý postup pro vydávání mikroúvěrů s minimální kontrolou, 30 nebo dokonce 40% nevratných úvěrových prostředků by mělo být připsáno problémovým půjčkám.

V případě, že úvěrovému přehledu předchází důkladná kontrola a hodnocení vážných bodů, můžete snížit riziko nevratnosti vydaných finančních prostředků a pod úrovní 10%.

Konečný výsledek finanční činnosti společnosti pro mikrofinancování je také ovlivněn tím, jak bude pracovat s dlužníky.

Služby mikroúvěrů často nemají vlastní bezpečnostní službu a právníky, takže práce s dlužníky je převedena na třetí strany.

Velké inkasní agentury nakupují s určitým koeficientem dluhy organizací poskytujících mikrofinancování.

Takové podmínky neumožňují trávit čas a peníze na práci s dlužníky, ale prostě prodávají právo sbírat je na jiné právnické osoby.

Velikost poměru bude v budoucnosti záviset na úrovni zisku nebo ztrát organizace pro mikrofinancování.

Právě dobře zavedený obchodní proces, charakterizovaný vysokou úrovní optimalizace a minimální úrovní nákladů, umožní organizaci mikrofinancování přilákat zákazníky, rozvíjet a přinášet značné příjmy.

Jak otevřít firmu na mikropůjčky? ↑

Takže rozhodnutí o otevření vlastního podnikání při vydávání mikroúvěrů je přijato a nyní je třeba vypracovat obchodní plán.

Zvažte možnost, kdy je taková společnost zcela vytvořena od začátku. Vzhledem k stávajícímu legislativnímu rámci je nyní nyní jednodušší, protože formalizace a regulace postupu pro otevření MFI.

Přes existenci státní kontroly nad činnostmi organizací poskytujících mikrofinancování je mnohem méně důkladná než ve srovnání s bankovním sektorem.

Organizace mikrofinancování tak mohou:

 • nezávisle regulovat výši vlastního kapitálu;
 • nestanoví rezervy pro úvěrové operace;
 • nezaplatí pojistné do účelových fondů;
 • zaregistrovat se pro relativně jednoduchý postup.

Federální zákon nestanoví přísnou kontrolu nad měnovými finančními institucemi, takže na trhu existuje řada takových společností, jejichž činnost není zcela legální a údaje o nich nejsou k dispozici v státním rejstříku.

Nicméně oficiální registrace umožňuje přilákání fondů investorů, zajištění pojištění vydaných úvěrů a podstatné zvýšení klientské základny společnosti.

Pokyny krok za krokem ↑

Pokud vyloučíte proces přípravy podnikatelského plánu, stejně jako související činnosti, jako je vytvoření marketingového konceptu, poskytnutí materiální základny apod., Může být vytváření měnových finančních institucí prezentováno ve dvou fázích.

Jsou povinné a skrze ně předávají všechny, kteří vytvářejí vlastní mikrofinanční organizaci.

Tyto etapy vypadají následovně:

 1. Provedení postupu registrace právnické osoby, pod níž bude fungovat MFI.
 2. Získání statutu mikrofinanční organizace v souladu s požadavky federálního zákona.

Proč jsou tyto dvě etapy hlavní? Faktem je, že v řadě případů podnikatelé, kteří rozvíjejí podnikání v oblasti mikrofinancování, nemusí mít předem připravený podnikatelský plán, postrádají marketingovou složku, nebo například systém práce společnosti neposkytuje síť poboček.

Registrace právnické osoby s pozdějším přijetím postavení MFI je však povinná a prostřednictvím ní neprochází pouze účastníci stínového trhu nebo společnosti působící mimo právní rámec.

Video: Jak začít podnikat s nulou? Tajemství od V.Dovgana

Registrace právnické osoby ↑

Je možné zvážit různé možnosti registrace právnické osoby jak samostatně, tak s pomocí společností poskytujících podporu v tomto směru.

Pro zjednodušení se bude zvažovat případ, kdy bude ředitel (budoucí) právnické osoby kombinovat povinnosti vedoucího účetního u jedné osoby.

Tato možnost je nejoblíbenější mezi malými společnostmi, které právě začínají svou činnost.

Forma vlastnictví je společnost s ručením omezeným, jako nejběžnější v takových případech.

Může to být také otevřená nebo uzavřená akciová společnost, ale tyto možnosti zahrnují složitější postup.

Chcete-li ji otevřít, budete muset připravit:

 • v předem připraveném nájmu;
 • rozhodnutí zakladatelů o založení společnosti;
 • příkaz k jmenování ředitele společnosti;
 • aktualizovaná kopie formuláře p11001;
 • doklad o zaplacení státního registračního poplatku;
 • žádost o převod na konkrétní formu zdanění (obyčejné nebo zjednodušené);
 • žádost o kopii charty.

Po zaregistrování právního subjektu je nutné získat status peněžní měnové finanční instituce a za to budete potřebovat dokumenty, které jste obdrželi při registraci.

Získání statusu MFI ↑

Postavení mikrofinanční organizace obdrží právnická osoba současně se zápisem jejích údajů do jednotného státního rejstříku měnových finančních institucí.

Aby k tomu mohlo dojít, je nutné poslat balíček dokumentů právnické osoby Federální službě pro finanční trhy.

Mezi nimi musí být:

 • žádost o zapojení právnické osoby do rejstříku měnových finančních institucí;
 • kopie certifikátu státní registrace LLC (s uvedením hlavního státního registračního čísla);
 • zakladatelské listiny společnosti (listina, objednávka jmenování ředitele a další);
 • rozhodnutí o založení měnové finanční instituce
 • rozhodnutí o jmenování řídících orgánů měnových finančních institucí;
 • osvědčení o skutečném umístění měnové finanční instituce;
 • potřebné informace o všech zakladatelích společnosti;
 • přijetí platby státního poplatku;
 • seznam všech předložených dokumentů.

Nejpozději do 14 dnů od předložení celého souboru dokumentů je Federální služba pro finanční trhy povinna právnické osobě přiznat status mikrofinanční společnosti za předpokladu, že jsou k dispozici všechny potřebné dokumenty a jsou v pořádku.

Během této doby by měly být aktualizovány údaje o jediném registru měnových finančních institucí a můžete sledovat vzhled registrované společnosti v ní.

Dokumenty ↑

V procesu otevírání společnosti a získání statusu mikrofinanční organizace je vydáno velké množství dokumentů.

Pro plnohodnotnou práci organizace bude zapotřebí velké množství dokumentů nejen pro pravidelné kontroly ze strany kontrolních orgánů, ale také pro předvedení potenciálním zákazníkům na požádání.

Každá měnová finanční instituce oficiálně registrovaná na území Ruské federace musí mít tyto dokumenty:

 1. Osvědčení o zápisu do státního rejstříku organizací poskytujících mikrofinancování.
 2. Osvědčení o státní registraci právnické osoby.
 3. Pravidla pro poskytování mikroúvěrů.
 4. Balík dokumentů o organizaci vnitřního kontrolního postupu.

Při kontrole ze strany kontrolních orgánů bude kontrolováno mnohem více dokumentů, ale výše uvedené jsou povinné a jsou uvedeny v zákoně o činnostech mikrofinancování.

Obchodní organizace ↑

Jaká je hlavní výhoda mikroúvěrů před spotřebitelskými bankovními úvěry?

Za prvé, je to rychlost, s jakou jsou navržena. V některých případech může příjem microloanu trvat 10 minut za předpokladu, že oblíbené vzdálené služby jsou používány s platbou na bankovní kartu nebo virtuální peněženku.

Za druhé, jde o minimální požadavky pro dlužníky, které jsou omezeny na dostupnost občanství Ruské federace a dosáhnou věku 18 let.

Avšak zpravidla zákazníci, kterým banka popírají, půjčují organizacím mikrofinancování za půjčku.

Bankovní instituce velmi reagují na hodnocení dlužníků, ale MFI ji prostě nemohou mít.

Všechna vznikající rizika zahrnují vysoké úrokové sazby a sankce.

Samozřejmě můžete použít údaje úvěrových úřadů nebo jiných bank, ale to bude znamenat zvýšení podmínek pro posouzení žádostí o úvěr, zvýšení nákladů a v důsledku toho ztrátu konkurenčních výhod.

Koneckonců, pro kontrolu kreditní historie i těch zákazníků, kteří budou později muset odmítnout spolupracovat, mikrofinanční organizace bude muset zaplatit.

Dalším důležitým bodem je práce s problémovými dluhy.

Je na velkých hráčích, aby ji nezávisle získali za pomoci kvalifikovaných právníků.

Ale i ti, kteří dávají přednost převodu práva sbírat na třetí strany - inkasní agentury.

Poté, co jste se dohodli na přijatelných podmínkách prodeje dluhu, nemusíte se obávat vrácení finančních prostředků.

Tipy pro začátečníky ↑

Organizace mikrofinancování zpravidla zpřístupňují ty, kteří velmi dobře znávají specifika tohoto podnikání nebo vlastní dostatečný kapitál nebo způsoby, jak je přitahovat.

Není překvapením, že vzhledem k velkému počtu měnových finančních institucí se mnoho nově příchozích také snaží vytvořit vlastní mikrofinanční společnost.

Každá z nich má vizi rozvoje nebo to dělá podle již připraveného scénáře, ale ve všech případech bez výjimky nebudou mít některé tipy:

 1. Konkurenční výhody. V současné fázi vývoje tohoto trhu je velmi obtížné vyniknout jakýmikoli inovacemi v oblasti mikroúvěru. Mnoho společností prochází testovanou cestou a pracuje podle dobře zavedených obchodních modelů.

Může se jednat o zcela vzdálený úvěrový servis, síť pravidelných pokladen nebo jiné možnosti.

Chcete-li získat konkurenci, je třeba vytvořit velmi rozvětvenou síť, velmi rychlou a bezproblémovou online službu nebo přicházet s inovací, která vám umožní nabídnout trh "exkluzivní" bez významných investic. Takovou možností může být například dohoda o partnerství s jinou maloobchodní společností.

 • Než otevřete vlastní měnové finanční instituce, měli byste se pokusit vniknout do tohoto podnikání zevnitř. K tomu můžete projít několika podobnými společnostmi a pokusit se o půjčku.

  Po několika organizacích bude možné porovnat přístupy k práci s klienty nebo vyhodnotit technické možnosti služby.

 • Nepokoušejte se obcházet všechny soutěžící, ale snažte se soustředit se na určitý segment a stát se tím nejlepším. Mnoho velkých společností již působí na trhu a poté, co se dozvěděli o svých slabostech, je snadné určit priority jejich budoucího vývoje.
 • Také na našich webových stránkách si můžete přečíst článek o úvěru Micro Vivus. Podrobnější informace jsou shromažďovány zde.

  A pokud máte zájem o mikroúvěr společnosti Manimen, doporučujeme si přečíst článek o této organizaci mikrofinancování.

  Důvody odmítnutí

  V procesu registrace mikrofinanční společnosti mohou její majitelé čelit odmítnutí vstupu do státního rejstříku měnových finančních institucí.

  Na právním základě je to možné pouze v těchto případech:

  1. Pokud dokumenty předložené k vkládání měnových finančních institucí do státního rejstříku nejsou v souladu se zákonem nebo byly připraveny v rozporu s postupem.
  2. Dokumenty poskytnuté oprávněnému subjektu nejsou plně připraveny.
  3. Pokud byla právnická osoba vyloučena ze státního rejstříku kvůli porušení požadavků federálního zákona o organizacích mikrofinancování.

  Mikrofony pro populaci podle franšízy ↑

  Otevřením společnosti pro mikrofinancování pod rouškou populární značky je velmi atraktivní podnikání, i když s omezenějšími příležitostmi v budoucnosti.

  Často podnikatelé musí zaplatit pouze náklady na používání ochranné známky určité PFI, jak je možné začít pracovat s klienty, protože se dříve dohodly na všech požadavcích mezi stranami.

  Často jsou tyto platby pravidelné povahy nebo jsou určeny jako procento z přijatých příjmů.

  Přístup různých společností k podpoře vlastních franšízů je také odlišný. Některé poskytují přístup k softwaru, proprietárním reklamním produktům, formě zaměstnanců a pomáhají v současné práci, zatímco jiné se mohou omezit pouze na právo pracovat pod jménem společnosti.

  V každém případě je obliba franšízy v oblasti mikrofinancování velkou a mnoho společností považuje tuto možnost za jednu ze slibných oblastí vývoje.

  Video: Jak začít podnikat od začátku?

  Kde otevřít problémový bod? ↑

  Stejně jako mnoho jiných typů maloobchodních obchodů a mikroúvěrů lze spolehlivě přičítat, vyžadují velký tok zákazníků a je žádoucí, aby se místo vydání úvěrů nacházelo v takovém místě.

  Při výběru místa zastoupení společnosti je důležité si uvědomit, že blízký velký supermarket nebo zábavní centrum může výrazně ovlivnit počet zákazníků ve směru jejich nárůstu.

  Nemluvě o tom, složitost hledání místa ve zvlášť frekventovaných částech velkých měst, můžeme říci, že malý bod vydávajících mikroúvěrů na stanici nebo v jiných přeplněných místech mohou přilákat více zákazníků než velké kanceláře v obytné zóně.

  Výhody a nevýhody ↑

  Jakýkoli druh příjmů, včetně poskytování mikroúvěrů pro obyvatelstvo, má své výhody a nevýhody.

  Z pozitivních aspektů mikrokreditace stojí za zmínku:

  • rostoucí popularita a vysoká poptávka;
  • vysoká marže;
  • relativně nízká vstupní prahová hodnota (v peněžním vyjádření).

  Z negativních bodů lze identifikovat:

  • potřebu zohlednit řadu parametrů pro soudržné a nákladově efektivní činnosti, jako jsou partnerství s inkasními agenturami.

  Líbí se vám článek? Přihlaste se k aktualizacím webu prostřednictvím RSS nebo postupujte podle aktualizací na VKontakte, Classmates, Facebook, Google Plus, Twitter.

  Řekněte svým přátelům! Řekněte o tomto článku vašim přátelům ve vaší oblíbené sociální síti pomocí tlačítek na panelu vlevo. Děkuji!