Myšlenky podnikání od začátku

Taragata »Před více než rokem

Prodej obuvi - vaše podnikání od začátku

Prodej obuvi

Administrátor »Před více než rokem

vera-wong »Před více než rokem

Administrátor »Před více než rokem

russia.bratsk »Před více než rokem

Kondraty »Před více než rokem

azazel »Před více než rokem

akajoke »Před více než rokem

azazel »Před více než rokem

akajoke »Před více než rokem

azazel »Před více než rokem

akajoke »Před více než rokem

azazel »Před více než rokem

akajoke »Před více než rokem

azazel »Před více než rokem

akajoke »Před více než rokem

azazel »Před více než rokem

akajoke »Před více než rokem

azazel »Před více než rokem

akajoke »Před více než rokem

Oksana 1708 »Před více než rokem

azazel »Před více než rokem

Tais Afin »Před více než rokem

akajoke »Před více než rokem

Prodej obuvi - vaše podnikání od začátku

Administrátor »Před více než rokem

Podnikatelský plán pro obchod s obuví: tipy od A do Z

Jak otevřít firmu? Jak zkompilovat obchodní plán obchodu s obuví? Kde začít? Na co je třeba nejprve věnovat pozornost, aby nedošlo k triviálním chybám? Tyto a mnoho dalších otázek se ptají na mnoho začínajících podnikatelů. Víme, že zahájení jakéhokoli podnikání, zejména v případě, že se na ni stane nezkušený člověk, je spojeno s množstvím problémů, obtíží a nepochopitelných situací. V tomto článku bychom vám chtěli říci, jak otevřít obchod s obuví a také poskytnout nějaké rady, jak zkompilovat obchodní plán obchodu s obuví.

Ale než si přečtete článek dále, měli byste si jasně uvědomit, že každá obchodní činnost v oblasti obchodu čelí velmi vážné konkurenci. První měsíce neočekávají zisk. Velmi dobře, když můžete pracovat bez ztrát, ale to se nestane často. Bohužel, ale to je realita moderního podnikání a nemohou uniknout. Samozřejmě můžete mít štěstí a budete mít štěstí s umístěním obchodu (ve velkém nákupním centru ve velmi přijatelném místě), nebo budete mít super novinky, které jsou velice žádané. A možná budete mít dobrého prodejce, který může dokonce prodat písek na pláži. Ano, existují štěstí, kteří již v prvním měsíci začnou pracovat v dobrém plusu. Ale to je s největší pravděpodobností výjimka z pravidel, a velmi velký prd. Nezapomeňte na štěstí a začněte s vlastním obchodem. Nejpravděpodobnější skutečnosti nebudou tak zářivé a výpočty uvedené v obchodním plánu obchodování s obuvi se nemusí vždy shodovat s tím, co se skutečně stane. Budete muset pracovat velmi tvrdě, získat důvěryhodnost, zákaznickou základnu a důvěru od kupujících.

Dokumenty potřebné k otevření obchodu s obuví

První věc, kterou musíte začít, je shromažďování potřebných dokumentů, které vám umožní podnikat a provozovat vlastní podnikání. Takové dokumenty zahrnují:

 • Doklad o státní registraci podniku. Nejčastěji k otevření obchodu s obuví registruji IP. Ve vzácných případech, pokud je plánována síť obchodů, můžete zaregistrovat právnickou osobu.
 • Registrace v daňové službě a přijetí příslušných dokladů daňového poplatníka. Musíme také určit daňový systém. Nejčastěji jde o jednu daň. Pokud máte velký obrat nebo chcete otevřít několik obchodů, můžete zvážit další daňové možnosti, které nejlépe vyhovují vašemu podnikatelskému plánu.
 • Smlouva o nájmu nebo dokumenty potvrzující vlastnictví prostor.
 • Seznam produktů, které schválí společnost Rospotrebnadzor.
 • Závěr požárního útvaru, že prostory jsou bezpečné jak pro zaměstnance, tak pro návštěvníky. Aby bylo možné získat takový závěr, je nutné dodržet všechny standardy hasičské služby, instalovat senzory a systémy protipožární ochrany.
 • Závěr ze SES, že prostory vyhovují všem normám a normám a nepředstavují hrozbu.
 • Smlouva se společností, která se zabývá vývozem tuhého domácího odpadu.

Pokud plánujete pronajmout obchod v obchodním komplexu, pak seznam dokumentů potřebných pro podnikání může být širší. Důvodem je skutečnost, že majitelé nákupních středisek často vyžadují dodatečné důkazy a potvrzení legality vašeho podnikání. Ale zpravidla nebude těžké sbírat takové papíry a trvá to ne za hodinu.

Rád bych také poznamenal, že některá obuv vyžaduje povinnou certifikaci. To znamená, že byste měli vždy mít certifikát kvality, který potvrzuje vlastnosti, bezpečnost, šetrnost k životnímu prostředí navrhovaného produktu. Tyto kategorie obuvi zahrnují:

 • Dětská obuv, která je vyrobena z kůže nebo gumy
 • Gumová a textilní sportovní obuv
 • Dětské plstěné boty
 • Yft obuv
 • Chrome Shoes
 • boty, jejichž vrchol je vyroben z textilních materiálů, plsti nebo plsti
 • boty, jejichž vrchní část je vyrobena ze syntetické usně (kromě armády);
 • boty, jejichž vrchol je vyroben z umělé kůže

Je žádoucí mít dokumenty pro jakýkoli produkt, který bude prezentován ve vašem obchodě. Přestože se kupující o tyto dokumenty často nezajímají, kontrolní a kontrolní orgány budou nutně požádat o jejich dostupnost. Při absenci certifikátů riskujete, že dostanete vážnou pokutu.

Pokud plánujete koupit zboží od zahraničních partnerů, měli byste se řídit i několika pravidly a předložit potřebné dokumenty. Také vám doporučujeme seznámit se se zákonem o ochraně spotřebitele a věnovat zvláštní pozornost lehkému průmyslu.

Když otevřete obchod s obuvi, proveďte marketingový výzkum

Zahájení podnikání je spojeno s prováděním detailních marketingových výzkumů. Pokud se jen spoléháte na své pocity, na rady svých přátel nebo na trendy v rozvoji určité oblasti podnikání, pak se podnik může ukončit bez zahájení. Co funguje pro někoho v sousedním městě nebo dokonce v nějaké oblasti, může být ve vašem případě zcela nevyžádané. Doporučujeme vám tyto studie:

 • Nejprve potřebujete studovat poptávku po zboží, které prodáváte. Naštěstí je poptávka po botách vždy a není pravděpodobné, že by se snížila.
 • Analyzujte konkurenci. Naučte se nejoblíbenější a největší obchody s obuví ve vaší oblasti. Jejich rozsah, cenová politika, způsoby, jak přilákat a udržet zákazníky. Můžete studovat tok zákazníků, provádět průzkum mezi nimi, zjistit, co se jim líbilo a co se v tomto obchodě nelíbilo.
 • Prohlédněte si terén. Zvolte nejlepší možnost pro umístění budoucího obchodu. Obchod by měl být na přeplněném místě, s dobrým tokem zákazníků, měl by být viděn z různých míst a přitahovat pozornost kolemjdoucí.
 • Pokud existuje taková příležitost, proveďte rozsáhlou studii a rozhovor s několika tisíci obyvateli oblasti o tom, kde a jak nakupují nové boty. Měli byste ve větší míře zajímat, jaký formát obchodů lidé dávají přednost - diskontní prodejny s velkými slevami, ale ne kvalitní, středně cenové obchody nebo obchody s zbožím, jehož cena je nadprůměrná.

Dále, na základě komplexní studie, musíte rozhodnout o racionálnosti zahájení podnikání. Budete se vejít do stávajícího modelu trhu? Bude váš produkt v poptávce? Budete schopni soutěžit s existujícími obchody? Existují nějaké vyhlídky na vývoj vašeho obchodu s obuví? Pokud jsou odpovědi pozitivní a vidíte skutečné příležitosti, můžete začít hledat pokoj a skutečně podnikat.

Je třeba poznamenat, že takový marketingový výzkum není levný. Ale je lepší strávit 2000 dolarů za účelem shromažďování údajů, než otevřít slepý obchod a ztratit desítkykrát více.

Výběr místa pro obchod s obuví

Takže jste udělali marketingový výzkum, pochopili jste, že podnik má dobré vyhlídky a produkt je v poptávce. Nyní můžete přejít k výběru místnosti pro váš obchod. Zvažme několik možností pro umístění vašeho obchodu a zvýrazněte hlavní výhody a nevýhody této volby.

První věc, která vám přichází na mysli, když si myslíte, že jde o obchod s obuví, je nákupní centrum. Nepochybně, získání obchodního prostoru v centru je velkým úspěchem. Profesionálové jsou zřejmé:

 • Mnoho potenciálních zákazníků, kteří přijíždějí na nákupy a v naději, že najdou něco zajímavého, levného, ​​módního. Mnoho z nich přijede nakupovat, ale často takové "procházky" vedou k úspěšnému nákupu.
 • Nákupní centrum vám poskytuje hotový předpoklad, který vyžaduje minimální investici. Všechna komunikace probíhají, vstupní skupina je zarámována. Potřebujete pouze interiér a dělat to ve svém vlastním stylu.
 • Mnoho nákladů se sníží na nulu. Například není třeba najmout bezpečnostní stráž, provádět alarmy, instalovat kamery a požární systémy. Obchodní centrum se o všechno staralo.

Ale pronájem v obchodním centru má také řadu mínusů. Za prvé, není tak snadné získat místo ve velkém a známém nákupním centru. Samozřejmě, pokud nejste zástupcem světové značky nebo známé značky. Dokonce i když se nějak dokážete dohodnout na pronájmu obchodu, bude to výnosné? Cena je to, co vás může odcizit. Pronájem čtverečních metrů může dělat jako pár velmi drahé boty. Sklad je nejméně 30-40 metrů čtverečních. Nevýhoda je také, že se budete muset přizpůsobit pravidlům a pravidlům nákupního centra, což nemusí být vždy výhodné z hlediska podnikání.

Druhou možností je pronajmout si obchodní prostory někde ve středu města nebo na ulicích "živých" a "přes". Můžete vyzdobit obchod ve vašem stylu, nebude záviset na rozvrhu obchodního centra, můžete nakládat s vaším časem a veškerým pronajatým prostorem podle vašeho uvážení.

A třetí možností jsou rychle se rozvíjející a rozvíjející se obytné oblasti. Zdá se, že otevřít obchod s obuví v rezidenční čtvrti - to není trochu logické. Pokud však uvidíte, že v oblasti již existuje rok, existuje tucet výškových budov a stále je to stejné, znamená to, že brzy bude spousta potenciálních kupců. Obchod můžete umístit na prvním patře nových budov.

Nezbytné vybavení a personál obchodu s obuví

Pokud jde o výběr vybavení, obchod s obuví nemá velký zájem. Nepotřebujete mnoho vnitřních předmětů, a pokud je vše správně provedeno, v minimalistickém stylu, pak budou náklady minimální. Musí být v obchodě:

 • Police a police, na kterých budou boty vystaveny. Pokud chcete získat další příjmy, pak v blízkosti police by měly být umístěny police s ponožkami, prostředky pro péči o boty a další potřebné drobnosti.
 • Místa pro montáž musí být vybavena koberci, obláčky. Nezbytně musí ležet lžíce, aby kupující mohl lehce měřit nové boty. Dobrým způsobem je mít ponožky na jedno použití, které je třeba nosit před montáží. To platí zejména v létě, kdy mnozí nosí ponožky nebo nosí takové boty, které nepotřebují.
 • Zrcadla by měla být ve vašem obchodě. Jsou žádoucí položit několik různých typů. První - malá, kde bude vidět jen část nohy. Druhý - velký, kde se kupující uvidí v plném růstu.
 • Také nezapomeňte na pokladny, které je třeba zaregistrovat u daňového inspektorátu.

To je celá minimální sada zařízení. Další uspořádání obchodu závisí výhradně na vaší vizi a designové fantazii. Můžete použít některé neobvyklé lampy, světla, oslnění, reflektory, aby obchod a zboží zajímavější a neobvyklý vzhled.

Pokud mluvíme o zaměstnancích, pak si stojí za volbu se svou zvláštní pozorností. obchodní úspěch závisí na profesionalitě prodávajícího, jak může podat výrobek, chápe psychologie kupujícího, bude schopen pochopit, co člověk chce, a to je to, co se mu nabízí. Pokud otevřete hlavní obchod se zaměřením na média zákazníků a vysoké příjmy, není to příliš líný vybrat dobrého pracovníka, a motivovat své důstojné mzdy. U malého skladu až 30 metrů čtverečních stačí jeden prodejce-poradce, který může být i pokladníkem. Pokud úložiště střední nebo velké velikosti, má několik oddělení, a je umístěna na frekventovaném místě s velkým proudem lidí, pak budete muset najmout tři nebo více prodávajících, a oddělený pokladní. Žádný klient by neměl čekat na konzultanta a všem je třeba věnovat náležitou pozornost. Ve státě personálu musí být komoditou odborník, který vykonává i odborné funkce pro zadávání zakázek na zboží, žádoucí účetní, ale jeho úkolem je provádět podnikatele, stejně jako komunikace s daní. Strážky, čističe mohou být volitelně.

Reklama a práce s kupujícími

Reklama - motor obchodu, a tím nemůžete hádat. Bez úmyslné a kompetentní inzerce nemůžete závod vyhrát od konkurentů a přilákat nové zákazníky. Proto ušetřit peníze na různé způsoby inzerce vašeho obchodu s obuví. Ale zde vzniká otázka, jaké jsou nejúčinnější způsoby reklamy?

 • Reklama na internetu. Máte-li webové stránky a mělo by být, a vy se zabýváte prodejem nejen v reálném světě, ale také prostřednictvím sítě, bude logické inzerovat na internetu. Nyní není problém v co nejkratším čase dodávat zboží po celé zemi, přičemž výrazně rozšiřuje svou geografickou oblast prodeje. Ale pokud se vám to zdá velmi problematické, pak můžete jednoduše propagovat svůj obchod regionálními dotazy, jako například "Koupit boty v Ryazanu" nebo "Ryazan boty". Získejte nejpopulárnější a nejžádanější dotazy a vygenerujte své stránky pro ně v nejvyšších vyhledávačích. Tak můžete přitáhnout mnoho nových potenciálních kupujících prostřednictvím internetu.
 • Reklama v místních novinách a časopisech. Máte-li ve městě nějaké módní časopisy, můžete tam zkusit reklamu. Ale tady je třeba se podívat na pokrytí publika, ve svém věku, solventnosti.
 • Reklama na regionálních internetových portálech. Velmi často ve městech existují místní zpravodajské zdroje nebo stránky, které vyprávějí o životě města. Nabízejí bannerovou reklamu na stránkách svého portálu.

V prvních týdnech otevření obchodu je důležité vytvořit informační bombu. Takový efekt lze dosáhnout uvedením letáků, prostřednictvím objednaných rozšíření v blízkosti obchodu, billboardů, propagačními akcemi a dalšími metodami pouliční reklamy. Vyhlaste se nahlas, prohlašujte se efektivně.

Nyní pár slov o práci s kupujícím. Je to správné setkání s člověkem, věnovat náležitou pozornost, správně prezentovat zboží a pomoci s výběrem, který potřebujete pár bot. Také musíte použít některé tajemství z prodejních technik, které pomohou lákat kupujícího a "mu" pomohou koupit:

 • Podle statistik 95% kupujících jde z obchodu zleva doprava. Proto by měly být vpravo od vchodu umístěny nejzajímavější, krásnější a atraktivní modely. To se děje tak, že člověk chodí do kruhu, dívá se na celou řadu a nezastaví hned, jakmile vstoupí do obchodu.
 • Veškeré zboží by nemělo být umístěno nad úrovní zraku průměrného člověka. Kupující by neměl šikanovat hlavu, aby se na něco díval, a ještě více se táhnout a vstávat na prsty, aby získal své oblíbené boty.
 • Zboží musí být jasně seskupeno podle sezóny, pohlaví, věku, velikosti atd. Musí existovat jasný plán a žádný chaos.
 • Je nutné uspořádat vhodné prostory pro montáž a vypočítat je tak, aby i při maximálním toku zákazníků měl každý dostatek prostoru.

Kde koupit boty

A poslední věc, o které bych chtěl mluvit, jsou dodavatelé. Nejvýhodnější možností je nákup přímo z výrobních závodů. V takovém případě budete muset podepsat smlouvu o dodávce a určitou částku věnujte každou sezónu. Na jedné straně je to pohodlné, protože dostanete boty za velmi dobrou cenu a bez dalších okrajů zprostředkovatelů. Ale na druhou stranu se zavazujete na smlouvu, která není dobrá.

Můžete také zvážit možnost přepravy obuvi ze zahraničí. Pokud potřebujete levnější a méně kvalitní, pak je to Čína, Turecko, Thajsko, Indie. Pokud chcete obchodovat dražší, pak je to stejná Čína, jen další cenová kategorie nebo boty z Itálie. Mimochodem, nechte se překvapit o Číně. Kluci tam dělají absolutně všechno a zcela jiné kvality. Pokud zaplatíte 10 dolarů, obdržíte za tuto částku kvalitní boty. Pokud zaplatíte 100 dolarů, kvalita bude někdy lepší.

Tady možná a vše, co jsme chtěli říct v tomto článku. Otevřít obchod s obuví není tak obtížné, je mnohem obtížnější je přinést na úroveň návratnosti. Pokud tedy nemáte hotovostní rezervu a nejste připraveni pracovat déle než šest měsíců bez zisku nebo dokonce s mínusem, pak vám nedoporučujeme, abyste podnikli takovou činnost. Zázrak se děje velmi zřídka, ale zpravidla se obchod s obuvími nevyplácí rychle a jeho vývoj vyžaduje určité úsilí a čas.

Otevřeme obchod s obuví

Mám ve zvyku bezprostředně před zápisem článek jít hledat Yandex vidět Top1 článek, který podle názoru tohoto vyhledávače je nejdůležitější (tedy lepší) a nebyl překvapen, když narazí na místě ideibiznesa.org

Četl jsem článek, v okamžiku, kdy se ukázalo, že je lepší než ty, na které jsem narazil dříve, ale stále se vyskytují spousta stížností:

 • Nejdůležitější je, že se nejedná o obchodní plán obchodování s obuví. Částečně roztrhané informace, z nichž část souhlasím, stále neposkytují úplné informace o tomto podnikání - je to spíše jako obchodní myšlenka;
 • Díky tomu nemůžete ani otevřít obchod s obuví, protože většina otázek se jednoduše nedotkne.

No, pojď - obecně jsem už zvyklý na takové články.

Nyní připravím plnohodnotný obchodní plán pro obchod s obuví, který můžete použít jako krok za krokem k otevření svého podnikání:

Obchod s obuví 2016

A pojďme na to. První věc, kterou musíte udělat při rozhodování o otevření obchodu s obuví, je projít oficiální registrací.

Registrace obchodu s obuví

K tomu musíte zvolit z dostupných forem podnikového vlastnictví nejoptimálnější možnost:

 1. Individuální podnikání;
 2. LLC - společnost s ručením omezeným;
 3. Zemědělská výroba;
 4. AO je akciová společnost;
 5. PAO je veřejná společnost.

Z výše uvedeného se zajímáme pouze o IP nebo LLC, které z nich můžete lépe číst ve svém článku "Co je lepší LLC nebo IP".

Abych neztrácel čas, řekněte, že je nejlepší začít registrovat obchod s obuví s jednotlivými podnikatelskými podnikateli.

Ve výše uvedeném článku můžete vidět všechny výhody a nevýhody IP a LLC, takže nemusím dlouho vysvětlovat své rozhodnutí.

Pro začínajícího podnikatele při otevření prodejny obuvi je IP vhodné, jednou z příčin je možnost využít daň z SPE (toto oprávnění je pouze pro IP). A obecně je IP prvním krokem v podnikání.

Jak správně otevřít PI, můžete si přečíst v článku "Jak otevřít PI v roce 2016".

Činnosti obchodů s obuví

Při registraci IP budete potřebovat typy kódů činnosti.

Od 11. července 2016 vstoupil v platnost nový klasifikátor OKVED 2014, takže je nyní třeba vybírat činnosti z nového klasifikátoru:

52.43.1 - maloobchod s obuví (maloobchodní prodej obuvi z jakéhokoli materiálu a pro různé účely);

Je to takový typ činnosti, který vám umožní obchodovat absolutně jakoukoli obuv v maloobchodě a žádné další aktivity pro obchod s obuví jsou potřeba.

Pokud jste náhle již otevřeli PI, stačí přidat tuto aktivitu k existující.

Nyní máte všechna data k otevření vaší IP a je vhodné vyplnit žádost, zaplatit poplatek a uložit ji do daňových dokladů, které jsou popsány v článku o registraci IP v roce 2016.

Po 3 pracovních dnech obdržíte dlouho očekávané dokumenty.

Zdanění obchodů s botami

Pokud vezmeme v úvahu daňový systém obchodního plánu pro obchod s obuví v roce 2016, pak existují tři hlavní:

 • UTII (imputed). Omezení skladové plochy o 150 m²;
 • SPE (patent). Tento daňový systém je k dispozici pouze v období šetření a má limit 50 metrů čtverečních. (velmi častá akvizice patentů je nejlepší možností pro obchodování);
 • USN (zjednodušená verze). Tato daň může být zapotřebí k práci s právními a rozpočtovými organizacemi. Upozorňuji, že na tuto daň musíte při platbě hotovosti zřídit hotovostní pokladnu a zaregistrovat ji u daňového inspektorátu.

Jak vybrat daň pro svůj obchod s obuvími, musí provést výpočty pro každý z těchto daňových zvláštních režimů.

Mám tendenci získat patent, já sám jsem na této dani, skvělou volbou.

Obchod pro obchod s obuví

Tato položka zcela závisí na množství peněz, které jste ochotni investovat do podnikání v oblasti obuvi. Pokud nemáte dost peněz, přečtěte si článek "Peníze pro podnikání" a článek "Jak vydělat peníze".

Předpokládám, že nemáte mnoho peněz, abyste mohli začít podnikat. Takže budeme souhlasit, že plocha obchodu s obuví bude menší než 50 metrů čtverečních, v takovém případě si můžete koupit patent.

Jaké prostory budou vyhovovat začátečníkům v podnikání pro otevření obchodu s obuví:

 • Butik v nákupním centru nebo nákupním komplexu. Možná je to nejlepší možnost. Nicméně, TC a TC, které budou muset být butik s podobnými produkty, jako je oblečení, žádný velký problém v případě, že jsou konkurenty s bot - to bude vaše jen plus, od svého příchodu do soutěže a lidé budou dívat na vás. A co je velmi důležité, butik nemusí být někde v průmyslové zóně. Ujistěte se, že potřebují dobré tok lidí, ne lidi - to nebude mít žádný zisk - to je zákon;
 • Druhou možností bude pronajmout samostatný pokoj v 1. patře bytového domu. Pokud byste v prvním případě byli přivítáni, musíte provést studii o mikroregionech kvůli nedostatku konkurentů. Výjezd odděleného pokoje v obchodě s obuví by měl být na červené čáře, tj. Na chodníku a na vozovce.

Řeknu hned, že pronájem butiku bude levnější a bude tak snadněji propagovat místo než samostatná místnost pro obchod s obuví (bude to vážně muset investovat do reklamy).

Při výběru místnosti se v žádném případě nepočívejte, počkejte, dokud se nezobrazí vhodné místo: měsíc, dva, pět. Je lepší počkat, pak musíte pochopit, že správně zvolená místnost je již 50% úspěchu a bude mnohem jednodušší rozloučit.

Podrobněji o tom, jakou místnost vyzvednout, napíšu krátký článek "Občerstvení".

Sortiment obuvi

Vybraný typ aktivity 52.43.1 umožňuje obchodovat s jakoukoli obuví.

Zvažte sortiment zboží obuvi:

Pokud zvážíme prodej obuvi z hlediska ziskovosti, pak Nejvýhodnější je prodej dětské boty a důvodem je jasné, že pro děti je obuv zakoupena 1-2krát ročně. Dále jsou dámské boty. Každý zná lásku žen ke koupi a také dostane 1-2 párů bot za rok.

Pokud jde o pánské boty, pak je situace poněkud upřímná, protože muži nakupují boty pouze tehdy, když se stará zlomí. Ačkoli všichni jednotlivě.

Před výběrem jakého druhu zboží se musí zabývat: dětská, dámská a pánská obuv, je třeba provést průzkum trhu.

Může se jednat o situaci, kdy jsou dětské boty uloženy 20 ks, s dámskými botami 5 ks a pouze s mužským. V tomto případě je výhodnější otevřít obchod s pánskými botami.

Ačkoli máte dostatek financí, můžete otevřít plnohodnotný obchod s obuví s dětskou, dámskou a pánskou obuví.

Kdy začít podnikat na botách

Docela často kladené otázky. Obecně platí, že v ideálním případě je během sezóny jarní sezóny změna otevření obchodu s obuví.

Odcházím z těchto kritérií a říkám, že si můžete kdykoli otevřít svůj obchod s obuví (i když stojí za to, že nám chybí leden).

Zde je nejdůležitější věcí správně zvolený předpoklad pro podnikání v oblasti obuvi a pro kterou období budete nakupovat boty - to jde do pozadí.

Měli byste studovat trh, rozsah, který je na něm nabízen a hledat konkurenční výhody.

Jak si vybrat dodavatele obuvi

Důležitá otázka pro obchod s obuví. Takže se o to postaráme.

Dodavatel pro svůj obchod s obuvími musí být prohlédnut na internetu (docela trite), ale to je, byly chvíle, kdy tzv. Kyvadlové obchodníci projížděli.

Podívejte se na velkoobchodníka a nejlépe 3x s různými modely bot. Přečtěte si recenze organizací na internetu. Můžete jít přímo na výrobce, vše závisí na množství, za které si zboží objednáte.

Samozřejmě, zboží by mělo být v sezóně, nikdo nebude kupovat zimní sandály nebo letní tenisky.

Totéž platí pro dodavatele komerčního zařízení. Nedoporučuji kupovat komerční zařízení ve vašem městě, koupit přímo od výrobce a bude moci výrazně ušetřit. Kromě toho je výběr obchodního vybavení od výrobce obrovský a můžete vyzvednout všechny barvy. Budou psát vybavení pro můj obchod s obuvi v samostatném článku "Vybavení obchodů s obuví".

Logistika a dodávka zboží do obchodu

Všechno, které jste zaregistroval, vybral daň, našel předpoklad, koupil zboží a obchodní zařízení, nyní ho musíte nějak dodat obchod s obuví.

Za tímto účelem existují dopravní společnosti. Uveďte, s jakou společností se jedná o dodavatele a také možnost doručení do vašeho města.

Pokud ve vašem městě existuje zastoupení jedné z TC (dopravních společností), srovnejte ceny a podmínky a již zjistíte, který z nich budete dodat.

To se vlastně nazývá vývoj - logistika.

Poprvé to bude děsivé, v mé mysli si vzpomínám, ale po první dodávce bot a objednaného vybavení budete mnohem jednodušší.

Prodejce pro obchod s obuví

Často jsem opakoval a nepřestávám to dělat, měli byste pochopit při otevírání obchodu pro prodej obuvi (a vlastně jakéhokoli podnikání), že vaše podnikání je pouze pro vás. Všechno ostatní na něm je jedno.

Pokud se chcete stát obchodníkem, ukončete svou práci, žádné prodejce nebo jiné zbytečné výdaje na čističe nebo účetního.

Měli byste prodávat boty ve vašem obchodě přesně tak, jak jste nejvíce zainteresovanou osobou a nikdo to nebude dělat lépe než vy. Takže se připravte na to, abyste se vrhli do světa podnikání.

V každém případě, poprvé, kdy obchod dosáhne stabilní úrovně prodeje, můžete o tom přemýšlet na úkor svého vývoje a najmout si prodávajícího.

A pokud si myslíte, že tím, že se stanete podnikatelem, okamžitě získáte vavříny a získáte super zisky, jste hluboce mylní. Podnikání je špinavá práce především v samém počátku, zvláště pokud jste začátečník a podniknete jen první kroky.

Takže jste již prodejce našli - stejně jako vy. Dokonce můžete určit plat a obdržet jej každý měsíc, abyste nezůstali bez příjmu. (To vám řekne 100% podnikatelů, všichni prošli, včetně mě).

Příprava na otevření obchodu

Po registraci IP budete muset provést řadu dalších akcí před nástupem nákladu, podrobně jsem popsal v článku "Po registraci IP".

Chci zdůraznit hlavní body, které je třeba učinit před příchodem zboží:

 1. Objednejte tisk. Doporučuji všem, aby si objednali nejjednodušší pečeť za 800 rublů;
 2. Otevřete zúčtovací účet individuálního podnikatele. Je na tom, že budete platit s dodavateli zboží a služeb. Po objednávkách budete účtovány poplatky, za které budete platit za objednané zboží a zboží;
 3. Získejte platební terminál pro plastové karty. Chcete-li tak učinit, kontaktujte banku, kde se otevře zúčtovací účet PI, jsou vám poskytnuty zdarma a budete moci platit kartami z plastu (to je velmi výhodné);
 4. Malá rekonstrukce. Pokud se v místnosti vyžaduje malá kosmetická oprava, samozřejmě to musí být provedeno;
 5. Laptop a tiskárna.Vytisknout cenové značky a smlouvy;
 6. Koupit NMP s krabičkou za peníze. To může být provedeno ve vašem městě v příslušné společnosti;
 7. Spotřebitelský koutek. Ujistěte se, že ji připravíte bezprostředně před příjezdem zboží.

Nyní zbývá počkat na vybavení a zboží. Zařízení uspořádejte podle plánu, stejně jako zboží a tiskové značky pro zboží.

Zůstává trochu - je to reklama, která přitahuje zákazníky.

Reklama na prodej obuvi

Již jsem napsal podrobný článek o tom, jak propagovat vaše podnikání.

Hlavní věc, kterou děláte na začátku, je barevný znak a sloup.

Podrobně o tom, jak inzerovat obchod s obuvi, si přečtete v článku, který budu připravovat v blízké budoucnosti "Reklama na obuv"

Výnosy a výdaje obuvi

Toto téma také vyžaduje samostatnou úvahu, neboť příjmy a výdaje v obchodě s obuví jsou ovlivněny množstvím nuancí.

Řeknu pouze v plusu, boty mají poměrně vysokou marži (nakrutka) a tento obchod je jistě ziskový a slibný, hlavní věcí není chyba od samého počátku. Počkejte na článek "Příjmy a výdaje na obchod s obuví".

Jak vytvořit obchod s obuví

Vývoj obchodu s obuví je poměrně jednoduchý:

 1. Rozšíříme sortiment. Dále můžete prodávat punčochové zboží, punčochové zboží, opasky a kabelky (nezapomeňte však na zahájení těchto činností);
 2. Realizujeme řetězec obchodů ve městě. Proveďte studii o vašem městě a pokud existuje příležitost, to je dobré místo, pak je vhodné otevřít další obchod.

Jedná se o malou volbu pro vývoj obchodu s obuví, ale pro tuto rubriku připravím článek "Vývoj obuvi".

Stáhněte si podrobný obchodní plán pro obchod s obuví s výpočty: stáhněte si obchodní plán pro obchod s obuví.

Při tom možná skončím obchodní plán obchodu s obuví, a očekáváte články, které jsem slíbil v blízké budoucnosti.

Máte-li jakékoli dotazy, kontaktujte nás prosím v komentářích nebo ve skupině VKONTAKT.

Jak otevřít obchod s obuví?

Potřeba oblečení a obuvi bude vždycky, a to lze s velkou jistotou říci. Přes krizi v zemi, obtížné ekonomické časy, obchody s botami nezaniknou. Proto nemůžeme ignorovat tak ziskový obchodní nápad jako otevření obchodu s botami od začátku. V dnešním článku se s vámi podělíme o tajemství úspěchu moderního obuvnictví.

Obuv a oblečení každý z nás neustále nakupuje. Dokonce i rodina s malým rozpočtem v průměru utrácí asi 30% svých měsíčních výdělků na oblečení. Lidé nakupují nové boty, vedené různými motivy. Za prvé, je to sezónnost, v létě nebudete chodit v botách a v zimě v botách. Za druhé - je to móda, mnoho lidí ji pozorně sleduje a neustále aktualizuje svůj šatník. Navíc bude třeba koupit nový pár obuvi, pokud je starý zbořen, a v případě dětské boty se stal malým. Je tedy možné vyvodit zřejmé závěry, že dokonce i nejhospodárnější lidé jsou z času na čas nuceni zakoupit nový pár bot či obuvi. Proto může být otevření obchodu s obuví považováno za vynikající představu o podnikání.

Jak otevřít obchod s botami od začátku?

Určitě každý začínající podnikatel se zajímá, kde získat peníze a kolik stojí za otevření obchodu s obuví?

Všichni chápou, že zahájení podnikání od začátku je poměrně obtížné, takže se tolik lidí snaží začít podnikat. V případě obchodů s obuví je zapotřebí značného počátečního kapitálu k nákupu zboží, pronájmu místa a zaplacení za práci zaměstnanců. Ale nezoufejte, protože neexistují žádné nerealistické úkoly, je jen špatné myšlení.

Kde mohu získat peníze?

 1. Úvěr v bance. Potřebné částky k otevření vašeho podnikání se můžete dostat do banky, poskytovat a vyplňovat všechny potřebné dokumenty. Je však třeba poznamenat, že tato možnost není příliš spolehlivá vzhledem k veškerým rizikům, která mohou vzniknout při organizaci jejich podnikání. Doporučuji, abyste si mysleli, že je to v pořádku, než se rozhodnete učinit tak důležitý krok.
 2. Nápověda od státu. Existuje speciálně vyvinutý program finanční pomoci mladým podnikatelům od státu. Chcete-li získat peníze, musíte být registrováni u zaměstnání jako nezaměstnaní, vypracovat obchodní plán a předložit všechny potřebné doklady pro výpočet této státní podpory.
 3. Otevření společného úložiště. S nedostatkem počátečního kapitálu můžete najít společníka, který bude investovat některé z jeho peněz do rozvoje společného podnikání. Tímto způsobem budete mít správnou částku, která stačí k otevření obchodu s obuví.

Obchodní registrace

Chcete-li začít podnikat, musíte zaregistrovat svou firmu. K tomu je třeba shromáždit a doplnit celý balíček dokumentů.

Dokumenty a povolení k otevření obchodu s obuví:

 • Osvědčení o státní registraci podniku (IP nebo LLC);
 • Evidence druhu činnosti v daňové službě;
 • Osvědčení INN;
 • Charta společnosti v případě registrace právnické osoby (LLC);
 • Pronájem pozemku nebo osvědčení potvrzující majetek prostor;
 • Koordinovaný s sortimentem prodaného zboží Rospotrebnadzor;
 • Povolení od hasičů provozovat areál;
 • Povolení hygienické a epidemiologické služby týkající se souladu prostor a zařízení se všemi hygienickými normami.

Osvědčení o prodeji zboží

Je třeba poznamenat, že každý specializovaný obchod s obuví musí mít certifikáty, které potvrzují kvalitu a bezpečnost prodaných výrobků. V souladu s legislativními normami podléhají tyto druhy obuvi povinné certifikaci: pryž a kůže, dětské i speciální.

Prohlášení o shodě je předmětem obuvi:

 1. Gumy (s výjimkou pro děti);
 2. Sporty (tenisky, mokasíny atd.);
 3. Yft a chrómová obuv (kromě dětských);
 4. Zboží s textilním vrchlíkem (plstěné), syntetická kůže, s výjimkou armády;
 5. Neformální boty s povrchovou úpravou z umělé kůže.

Navíc jako majitel obchodu s obuví byste měli studovat zákon o ochraně spotřebitele a pravidla obchodu s nepotravinářskými výrobky. Také si přečtěte, jaké dokumenty jsou potřebné k otevření obchodu s potravinami.

Formát obchodu s obuví

Než se ponoříte do podnikání, musíte určit formát vaší zásuvky, a proto zvolte směr. Samozřejmě můžete prodat dětské, dámské a pánské boty současně, ale v takovém případě budete muset něco obětovat a zpravidla se jedná o kvalitu zboží.

Prodej dětských obuvi

Otevření specializovaného dětského oblečení od začátku je vynikajícím obchodním nápadem, který si zaslouží podrobnou analýzu. Abych vám byl jasnější, poskytnu vám několik důvodů, které vás přesvědčí o výhodách tohoto směru.

Proč je výhodné obchodovat s dětskou obuví?

 1. Dítě nohy roste velmi rychle, takže musíte neustále zakoupit nový pár bot;
 2. Dětská obuv, na rozdíl od dospělých, se často neopravuje, ale okamžitě koupí novou;
 3. V průměru, dokonce i malé dítě, bota je mnohem větší než u dospělého: boty, boty, sandály, pantofle, tenisky, boty, vyjímatelné boty, a to je neúplný seznam.

Dá se tedy dospět k závěru, že i lidé s průměrnými příjmy pravidelně vynakládají určitou částku na nákup dětské obuvi. Není žádným tajemstvím, že dospělí se často obětují, ale budu si koupit dítě, je třeba věci. Z tohoto důvodu je závěr zřejmý, prodej dětské obuvi je nákladově efektivní podnikání.

Obchod s dámskou obuví

Dámská obuv je velmi oblíbená kdykoli během roku. Na rozdíl od mužů se dámy nezastaví na jednom páru bot nebo botách a pokud je to možné, bude nutně doplňovat svůj šatník s novým modelem. Proto je otevření obchodu s obuví pro ženy ne méně výhodné než prodej dětské obuvi.

Pánská obuv

Pokud se rozhodnete otevřít obchod s pánskými botami, měli byste vědět, že poptávka po nich je mnohem menší než u dětí nebo žen. Ale to neznamená, že tato sféra je nerentabilní, jedinou negativou je delší návratnost podnikání.

Po určení formátu zásuvky můžete zvolit její umístění.

Kde otevřít obchod s obuví?

Přitažlivost klientů je hlavním úkolem každého obchodníka. A co mám dělat, abych získal zákazníky? Správně, zajímat je s výnosnými akciemi, přitahuje pozornost s jasnou vývěsní tabule a úspěšné umístění zásuvky.

Obchod s obuví je nejlépe otevřen v přeplněných místech s vysokou dopravou. Například je výhodné otevřít prodejnu v centrální nebo obchodní oblasti, pronajmout si prostor ve velkém nákupním nebo zábavním centru.

Plocha. Je-li to možné, je žádoucí pronajmout plochu o velikosti nejméně 40 metrů čtverečních. m., aby dal velký sortiment zboží.

Nemáte-li žádné peníze k pronájmu místa v centru, pak můžete otevřít prodejnu obuvi na místním trhu nebo v obytné čtvrti města, obvykle na takových místech, průchodnost je poměrně velká. Při výběru místa zvažte kupní sílu kupujících. Souhlasíte, je hloupé otevřít elitní obchod s obuví v rezidenční oblasti.

Zařízení

Úložiště musí být řádně vybaveno tak, aby měli zákazníci přístup ke zboží, byli pohodlně se pohybující kolem obchodu a snažili se o své oblíbené boty.

Potřebné vybavení:

 • Vitríny - místo, kde budou vystaveny vzorky zboží;
 • Police pro boxy s obuví;
 • Regály;
 • Čalouněný nábytek (pohovka, kufříky pro pohodlné uchycení obuvi);
 • Zrcadla. Je třeba, aby byly umístěny na úrovni nohou, aby kupující mohl vyhodnotit model na boku;
 • Vybavené místo prodávajícího (stůl, židle, pokladna, počítač).

Zaměstnanci

V závislosti na oblasti obchodu vyberte správné množství zaměstnanců pro zákaznický servis.

V případě otevření malé prodejny stačí najmout jednoho nebo dva prodejní konzultanty, kteří budou pracovat na směnách.

Pokud otevřete velký obchod, je navíc zapotřebí najmout manažera, čistič a případně strážce.

Z práce prodejních konzultantů přímo závisí na vašem zisku a návštěvě prodejny. Proto převezměte odpovědnost za výběr personálu. Prodejce-poradce by měl být příjemný vzhled, dokonale veden v sortimentu zboží, aby byl pozorný a dobrovolně přizpůsobený klientům.

Sortiment a nákup zboží

Jak již bylo uvedeno výše, můžete obchodovat jako samostatný druh obuvi (například dětské) a všichni současně. V závislosti na zvoleném směru určit rozsah zboží.

Boty jsou produkt, který se mění s ohledem na sezónu. Zvažte to a nabídněte svým zákazníkům aktuální modely. Kromě toho zorganizujte prodej zimních, letních bot se slevami - to přiláká další zákazníky.

Obstarávání zboží by mělo být prováděno pouze u osvědčených výrobců. Nezachovávejte nízké ceny a nakupujte boty pochybných značek, lepší zaměření na kvalitu.

Reklama

K přilákání klientů vám pomůže dobře rozvinutá reklamní koncepce. V závislosti na umístění zásuvky se náklady na reklamu značně liší. Například v obchodním centru bude dostatek jasných značek s názvem obchodu a kompetentně navrženou vitrínou. Pokud jde o obchod se nachází v rezidenční části města, pak je to stojí za to informovat zákazníky prostřednictvím distribuce letáků s adresou prodejny, a visel reklamy v přeplněných místech.

Finanční náklady a zisky

Dokonce i otevření malého obchodu s obuvími vyžaduje solidní finanční investice.

Výdaje:

 • Registrace podniku, získání všech potřebných povolení;
 • Pronájem nebo koupě prostor;
 • Nákup zboží;
 • Plat mzdy zaměstnancům;
 • Reklama.

Zisk z podnikání

Zisk je částka získaná v důsledku prodeje zboží. Koupíte tak boty od dodavatele za velkoobchodní cenu a prodáváte v maloobchodě (přidáte procento zábalu). Odplata podniku závisí na procentu obalu na každé dvojici obuvi, tím vyšší je, tím rychleji budou všechny náklady vráceny. Je zpravidla 100% nebo vyšší.

Jak otevřít obchod s obuví: spusťte obchod s obuví

Obuv je vždy vysoká poptávka a prodej může přinést velmi dobrý příjem. Ale při otevření obchodu s botami existují určité nuance, které začátečník může snadno přehlédnout a s nímž je tak důležité se poprvé seznámit.

obchod s obuví - to je velmi výnosné, protože lidé kupují boty po celý rok, ať už je zateplený kožešinou zimní boty nebo lehké sandály pro letní dovolenou. Noví příchozí však mohou čelit překážkám, které ani nepochybují. Tak jak otevřít obchod s obuví a uspět v tomto podnikání?

Studium na trhu

Když se pevně rozhodnout sami, že budete chtít otevřít obchod s obuví, druhý krok pro vás je zjistit velikost vašeho obchodu: jeho velikost, cílovou skupinu, velikost obchodu, typu (sport, zimní, muž, žena), třída (elitu střední třída nebo nízká) a tak dále. Bez ohledu na zvolený formát byste měli vyhodnotit podmínky pro provozování obuvi ve vašem městě a právě pro to se provádí průzkum trhu.

 • Začněte podrobně studovat všechny obchody s obuví ve vašem městě, a to jejich umístění, sortiment výrobků, cenovou kategorii a počet zákazníků.
 • Zvýrazněte své nejsilnější konkurenty.
 • Z získaných informací zjistěte nejziskovější oblasti ve vašem městě a poznamenejte si, kde se vaše konkurenti nacházejí poblíž.
 • Zvláště se doporučuje provést malý průzkum obyvatel lukrativních oblastí: kde si raději koupí boty, jak často a za jakou cenu.
 • Zvýrazněte tržní segment, ve kterém budete pracovat: bude váš obchod určen pro kupce s nízkými příjmy (pravidelné tržby), střední nebo vysoké příjmy (prémiový obchod). Vyhodnoťte shromážděné informace o vybraném segmentu.

Nyní, když máte představu o poptávce a konkurenci na trhu s obuví, můžete zhruba zhodnotit, zda vaše podnikání bude vytvářet příjmy za takových podmínek. Pokud je vaše odpověď "ano", pak byste měli určit strategii a směr rozvoje podnikání. A pro to musíte se ptát sami sebe, než se váš obchod s obuví liší od ostatních obchodů, to je, než si lákáte zákazníky.

Vyberte si místo

Při výběru místa pro váš obchod začněte z výsledků průzkumu trhu. Nejúspěšnější volba - pronájem pokoje v nákupním centru. Výhodou takového pronájmu jsou: konstantní tok návštěvníků a snížení nákladů na opravy a bezpečnost. Nevýhody: vysoké poplatky a obtížnost získání samotného pronájmu, neboť většinou nákupní střediska vybírají slavné nájemníky jako nájemce a dohodnou se na leasingu v nákupním centru co nejdříve, dokonce i ve stadiu výstavby centra.

Není-li možnost pronajmout si pokoj v obchodním centru, je důležité zajistit, aby vybrané prostory splňovaly všechny potřebné hygienické normy a pravidla požární bezpečnosti.

Také nedělejte obchodní podlahu malou (méně než 50 metrů čtverečních), jinak to bude způsobovat nepříjemnosti pro kupující při zkoušení bot. Místnost by měla mít také malé místo pod skladištěm, kde se skříňky s botami skryjí.

Řešení právních otázek

Chcete-li otevřít jakoukoli firmu, musíte se nejprve zaregistrovat u daňové služby jako zdanitelná osoba, bude to vaše forma organizace IP nebo LLC. Pokud neplánujete pracovat s právnickými osobami av budoucnu byste otevřeli řetězec obchodů, registrace IP bude stačit.

Pokud chcete otevřít malou firmu (až 100 zaměstnanců), pak spadáte pod zjednodušený daňový systém (USN) - 6% příjmu nebo 15% příjmů snížených o náklady. Někteří odborníci nicméně doporučují, aby se uplatňovala jediná daň z imputovaných příjmů (UTII). V maloobchodě se UTII vypočítává podle plochy obchodní plochy a počtu dnů podnikatelské činnosti v měsíci jako daňový poplatník. Oba systémy zdanění jsou přijímány na dobrovolné bázi a máte právo zvolit si nejvhodnější pro svůj podnik nebo kombinovat obojí.

Z dokumentů budete potřebovat také odborná stanoviska ze strany SES a požární dohled nad možností podnikání v určité místnosti.

Kromě toho je pro obchod s určitými druhy obuvi nutné další dokumenty. Proto je potřeba certifikovat gumovou a koženou obuv (dětskou a speciální). U některých jiných typů, jako je pryž (s výjimkou dětských), sportovní pryž, boty s umělou kůží atd., Je vyžadováno prohlášení o shodě.

Vykupujeme vybavení

Nejdůležitějším vybavením ve vašem obchodě bude pokladna, která by měla být zapečena a registrována u daňové služby. Kromě hotovosti budete potřebovat následující:

 • regály a pódiá pro boty;
 • zrcadla;
 • kufry, koberečky, lžíce pro montáž;
 • vitríny pro jiné výrobky (krémy, kartáče, příslušenství a tak dále);
 • regál pod pokladnicí;
 • vývěsní štít.

Kupujeme výrobky

Rozsah produktů bude záviset hlavně na výsledcích průzkumu trhu. Zpravidla je největší poptávka po dětských botách, pak u žen. Nejméně běžné jsou pánské boty. Navíc váš obchod může prodávat věci jako tašky, kufry, krémy a kartáče na boty, punčochové zboží a tak dále.

Výrobky můžete zakoupit přímo od výrobců obuvi. K tomu je třeba s nimi vytvořit obchodní vztahy. Můžete také koupit boty na velkoobchodním trhu a prodávat je ve svém obchodě za maloobchodní ceny, ale tento režim bude méně výnosný.

Zaměstnáváme zaměstnance

V průměrné velikosti, samoobslužný obchod s prodejní plochou asi 50 metrů čtverečních. bude vyžadován následující personál:

Jak otevřít obchod s botami od začátku?

Nabízíme vám podrobný průvodce, jak otevřít obchod s obuví od začátku. Užitečná doporučení, hotové výpočty a tabulky v článku.

♦ Kapitálové investice - 450 000 rublů
♦ Doba návratnosti - 6 měsíců

Když čtete historické knihy, mnozí jsou zděšeni, jak by mohl žít v době, kdy člověk musel vytáhnout boty nebo boty před otvory a teprve pak koupit další pár.

Ano, je toho daleko: dokonce i naše babičky a některé - a matky - pamatují na sovětskou dobu, kdy nebylo možné koupit krásné boty, všechno bylo trochu monotónní a vzrušující.

V dnešní době se oko líbí botanickým butikům.

Podnikatelé z tohoto důvodu často nepřemýšlejí, jak otevřít obchod s obuví, protože toto spuštění může být přeměněno na ziskové podnikání.

Boty - běžící zboží, naboso teď nikdo nechodí a každý módista v šatně zdobí pár tuctů různých druhů bot.

Závěr - obuv se bude odebírat bez ohledu na ekonomickou situaci, takže můžete od začátku otevřít obchod s obuví.

Vše, co potřebujete, je shromažďovat počáteční kapitál, provádět konkrétní výpočty, přemýšlet o všech nuancích a vyhýbat se hlavním chybám začínajících podnikatelů.

Funkce otevření obchodu s obuví


Nezakládejte novou firmu, aniž byste pochopili všechny její nuance.

Proto je možné se vyhnout hlavním chybám podnikatelů, kteří utrpěli finanční kolaps.

Vlastnictví obchodu s obuví má své vlastní vlastnosti:

 1. Podle statistik, je to ženy, které nejčastěji navštěvují obchody s obuví, i když nezískáte boty pro sebe, ale pro svého manžela nebo dítě, takže v žádném případě nemůže zapomenout na estetické designu interiéru obchodu s obuví nebo výlohách.
 2. Přemýšlejte od začátku až do konce koncepce svého botního butiku a držte se ho ve všem: výběr místa obchodu, sortiment výrobků, cenová politika atd.
  Například, pokud snít o tom, že se stanete majitelem obchodu, kde budou prodány drahé italské boty, pak si na trhu nepůjdete stan.
  Navzdory vysoké propustnosti lidí na tomto místě nenajdete zákazníky za své zboží.
 3. Je velmi důležité vytvořit správný sortiment zboží s přihlédnutím k nejnovějším statistickým údajům o poptávce spotřebitelů:
  60% - dámské boty podle sezóny,
  20% - pro děti,
  15% - samec,
  5% mimosezónní boty.
 4. Správně vykreslete okna vašeho obchodu.
  Umístěte nejzajímavější vzory v vitrínách, které jsou viditelné z ulice, to bude vyzvat kupce, aby šli přímo do vašeho butiku.
  Mnoho majitelů obchodů s botami rozšiřuje nabídku zboží s kabelkami, punčochovým zbožím, opasky.
  To dává smysl, ale nezapomeňte, že hvězda vašeho obchodu je boty, takže je třeba, aby se hlavní místo v oknech.
 5. Nepřeplácejte ceny.
  Nezapomínejte, že obrat je lepší zvýšit kvůli velkému počtu prodaných párů obuvi a nikoliv kvůli vysoké marži na pár.
  Dostupné ceny přilákají více zákazníků k vám.
 6. Pro prodej obuvi je třeba mít certifikáty kvality pro různé skupiny zboží a poskytnout zákazníkům záruku.
  Pokud obuv v rámci záruční lhůty neprošla, pak jste povinen jej vrátit zákazníkovi nebo mu dát další pár.

Nevýhody otevření obchodu s obuví

Majitelé obchodů s botami nemohou vždy spustit start do lukrativní činnosti.

Docela často musí uzavřít svůj obchod, protože to nebylo možné ziskat.

Tento podnik má své nevýhody:

 • otevřeno od začátku je obchod dost obtížný, aby se stal oblíbeným místem pro nákupy pro obyvatele vašeho města;
 • vysoká úroveň hospodářské soutěže v tomto odvětví - bližší pohled a uvidíte, kolik obchodů s obuví se nachází v nákupních centrech, trzích a dalších místech;
 • zisky z prodeje obuvi nejsou vždy dostačující, aby stačily na život samotného podnikatele a udržovaly si obchod a kupovaly si novou dávku zboží;
 • je těžké přesně vypočítat, jaký druh zboží bude mezi kupujícími poptávat, tak často je dvorek plný zbytků bot, které je třeba prodat mnohem levněji, jen aby vrátily peníze vynaložené na nákup;
 • složitost s volbou koncepce: který obchod s obuví se otevře, aby přinesl zisk: žena, muž, děti, kombinované.

Konkurenční výhody a reklama obchodu s obuví


Bez vytváření konkurenčních výhod a úspěšné realizace reklamní kampaně není obchodní činnost spojená s obchodem možná, totéž platí io vlastnictví obuvi.

Měli byste o tom a druhém uvažovat, než se rozhodnete otevřít butik.

Konkurenční výhody

Úroveň konkurence v prodeji obuvi je neuvěřitelně vysoká. Obchody obuvi jsou tolik, že je těžké lákat kupujícího do svého vlastního.

Ale pokud ne, zažijete finanční kolaps.

Konkurenční výhody boutique boty mohou být vytvořeny takto:

 1. Vedení rozumné cenové politiky.
  Náklady na zboží, které prodáváte, musí odpovídat kvalitě a finanční situaci vašich běžných zákazníků.
 2. Servírování všech zákazníků bez výjimky na nejvyšší úrovni.
  Vaši prodejci by měli být zákazníky velmi spokojeni a kompetentně zodpovědět jejich otázky.
 3. Vydávání slevových karet běžným zákazníkům a povzbuzovat je k návštěvě vašeho obchodu.
 4. Být upřímný vůči zákazníkům.
  Není nutné říkat, že čínské sandály za 800 rublů budou nosit deset let.
  Ještě lépe řečeno, že trvanlivost těchto obuvi je malá a pokud má klient zájem o dlouhodobé nošení sandálů, pak je lepší, aby se podíval na kvalitní, ale drahé vzorky.
 5. Umístěním prodejny na místo s nejvyšší dosažitelností lidí, které zvýší množství neformálních klientů.
 6. Pravidelně věnujte různým činnostem a prodeji obuvi - všichni zákazníci ji milují.
 7. Neustále rozšiřování sortimentu ve vztahu k chuti zákazníků.

Reklama na obchod s obuví

Zajímavý fakt:
Vysoké podpatky byly mezi prvními, které nosily mongolští muži, takže jejich nohy by při jízdě nevyklouzly z třmene.

Provedení plnohodnotné reklamní kampaně (videa v rozhlase a televizi, články v tisku, nákup reklamních bannerů atd.) Má smysl pouze tehdy, když otevřete velký obchod s obrovským sortimentem zboží.

Obrat zboží a kapitálu v tomto středisku obuvi bude velký, takže reklamní kampaň bude platit za sebe.

Pokud otevřete velmi skromný boutique boty s jednou obchodní halou o ploše 20-30 čtverečních, postačí následující:

 • objednat jasný znak, který by okamžitě zachytil vaše oko;
 • tisk vizitek novým zákazníkům;
 • zaregistrovat se na městském fóru av sociálních sítích pod rúškou spokojeného zákazníka, který již koupil;
 • tiskněte malé propagační letáky a rozdělte je na nějakém přeplněném místě poblíž jejich zásuvky.

Kalendář plánuje otevření obchodu s obuví

Jak rychle spustíte spuštění, závisí na rozsahu vašich plánů.

Pokud otevřete obrovský trh, bude trvat asi šest měsíců, než se dostanete první návštěvník.

Pokud se rozhodnete otevřít malý obchod s obuví v obchodním centru, pak za 3-4 měsíce můžete začít pracovat.