Rostoucí slunečnice

Semena slunečnice se používají k výrobě rostlinného oleje v cukrářském průmyslu (halva, kozinaki, jako plnivo pro sladkosti při přípravě koláčů). S 1 hektarem slunečnicových plodin získáte 3 centy rostlinného oleje. Zpracování slunečnicových semínek vedle oleje poskytuje i další produkty, které se dobře používají jako krmivo pro krmivo, jedná se o jídlo (extrakční metoda - 35%) a koláč (metoda lisování - 33%). K dnešnímu dni z celkového počtu krmných přísad se v Rusku vyrábí nejméně 85%.

Plán. Rostoucí slunečnice je jedním z výhodných způsobů výdělku. Ziskovost mnoha zemědělských organizací dosahuje 200% a v některých - více než 300% (v regionech Orel a Krasnodar).

Slunečnice je jarní kultura. Kultivační cyklus začíná na jaře a končí na podzim, trvá pouze 90-120 dní.

Slunečnice je lepší růst na slunných plochách, nemá rád jílovitou, těžkou půdu, roste dobře v oblasti, kde předtím byla pěstována zimní raž. Místo by mělo být připraveno na podzim - vykopáno do hloubky 20 cm a naplněno hnojem rozděleno -1-2 kbelíky na 1 km čtvereční. m. Sesání slunečnice se provádí, když země v hloubce osevu (7-10 cm) zahřeje až na 10 ° C. Péče o slunečnice je jednoduchá: plenění, uvolnění a zalévání. V suchých letech potřebuje slunečnice tři zalévání: tři týdny před začátkem kvetení, kdy rostliny rostou velmi rychle; na samém začátku kvetení; 10 dnů po masovém kvetení. Chcete-li sklizeň slunečnice, můžete postupovat, obvykle po 35-40 dnech po květu, řezání hlavy se srpkem nebo nožem. Semena s obsahem vlhkosti až 12% mohou být ponechány k zasetí v příštím roce.

Nejrychleji rostoucí je stupeň ESAUL (krátký, výnos - až 25 kg semen ze sto dílů), zrající již 70 dní po vzniku. Obvykle se používá k výrobě másla s pozdější splatností - až 100 dní.
Intenzivní kultivační technologie pomůže získat sklizeň slunečnice do 20 a více center od 1 hektaru s obsahem oleje v semeních až do 50%.

Pro výsev na ploše až do 3 hektarů se vyžaduje až 25 kg semen. Osivo semen v této oblasti může provádět dva lidé za 2-3 dny. Je-li pěstování slunečnice možné rozdělit rozsáhlou plochu - 100-200 hektarů, bude zapotřebí speciální zemědělská technika (traktor, secí stroj) a přibližně 1,5 tuny semen.

Podle výrobců, s přihlédnutím ke všem náklady na hnojiva, zařízení, nákup semen, úklid a dokončení semena (až 2500 rublů na 1 ha) s výtěžkem až 20 metrických centů na 1 ha je možné získat čistý zisk ve výši až 10 tisíc. Rublů, návrat na to dosahuje asi 270%. Tak, rostoucí slunečnice, a to i na ploše 100 hektarů, je možné dosáhnout zisku až do výše 900 tisíc. Rublů.

S 1 kg smažených slunečnicových semen, které je prodávají poháry, dostanete až 70-80 rublů zisku. Váš příjem bude záviset přímo na oblasti, kterou můžete rozdělit na pěstování slunečnice.

Doporučení. Pro začátek můžete začít růst slunečnice na malé ploše, postupně rozšiřovat plantáže. Je to levnější, ale dalejší cesta. V tomto případě je lepší pěstovat předčasné zrání odrůd s výtěžností až 25 kg semen ze stovek a organizovat realizaci smažených semen.

U velkých ploch není nutné okamžitě pořídit potřebné vybavení, vždy je možné se dohodnout na pronájmu z velkých farem. Navíc při kultivaci slunečnice ve velkých objemech má smysl produkovat paralelně rostlinný olej, který zpracovává koláč na krmení skotu. Veškeré vybavení lze zakoupit postupně s přijetím hotovosti (viz myšlenka "Výroba rostlinného oleje").

Pěstovaná slunečnice se předává zpracovatelským podnikům (výrobcům rostlinného oleje), prodává se prostřednictvím prodejen na trzích, v obchodech.

Počáteční náklady: 18 tisíc rublů (na 10 hektarů).
Příjem: 100-150 tisíc rublů (při prodeji pražené).

Obchodní myšlenka № 1192. Jak vydělat peníze na pěstování slunečnice?

Dnes budeme hovořit o vážném zemědělském podnikání, jaký je růst slunečnice. Proč se tato firma může nazývat vážná? Ano, protože mluvíme o velkých objemech výroby. Slunečnice je spíše zajímavá a velmi slibná kultura. Konečný zisk však bude záviset na ploše osiva. Jinými slovy, čím větší je plocha polí obsazených slunečnicemi, tím je tento podnik výhodnější.

Ideální volba - využití oblasti - od 100 hektarů nebo více. V tomto případě může být čistý zisk 80-90% původní investice. Pokud budeme hovořit o přesnějších číslech, pak budou investice na každý hektar slunečnice okolo 3500 rublů a celkový zisk - až 6000 rublů. Je-li plocha osiva menší, pak může být ziskovost tohoto podniku nižší.

Po takovém atraktivním vstupním plánu vám nabízíme zajímavé údaje z "života" slunečnice.

Odkud pochází slunečnice a kde se používá?

Dříve na území naší země, stejně jako v celé Evropě a Asii, o slunečnicích a semenách, nikdo ani neslyšel. Tato rostlina přišla k nám díky snahám našeho slavného průkopníka - Petra I. To byl ten, kdo poprvé přinesl tuto zemědělskou kulturu z její vlasti - Severní Ameriky.

Od té doby uplynula spousta času a dnes je slunečnice známá po celém světě. A z toho je připraveno mnoho produktů, bez nichž je dokonce obtížné si představit život moderního člověka. Že existuje pouze jeden slunečnicový olej, který se začal aktivně vyrábět až ve století předcházejícím poslednímu. Také ze semen slunečnice produkují margarín, halva, kasina, sladkosti a dokonce i výrobky osobní péče.

Ale proč jde daleko za příklady. Samotná semena slunečnice (semena) jsou v naší zemi i mimo ni vysoce respektována. Při jejich zpracování a balení podnikatelé získávají slušné peníze.

Obecně platí, že slunečnice je vynikající zemědělská plodina, která se může snadno stát základem vašeho vysoce výnosného podnikání. Za předpokladu, že máte samozřejmě potřebné zdroje. Koneckonců, je to opravdu velký obchod. Podnikání s vážnými investicemi.

Nejdůležitější je vhodné klima

Ať už se dá říci cokoli, je zapotřebí začít s přípravou na realizaci podnikání na pěstování slunečnice s výběrem regionu. Je to region, nejen pozemek. Daleko od jakéhokoli území, nikoli z půdy, žádné klima není vhodné pro získání dobré úrody slunečnicových semen.

Tato kultura miluje teplé a suché klima. A jako ideální půdu vhodný chernozem. Daleko od všech oblastí Ruska se může pochlubit tím, že má jednu a druhou podmínku pro pěstování slunečnice. Nejvhodnějšími územími v naší zemi jsou tedy okresy Kuban, Stavropol a Volga. V těchto oblastech se můžete spolehnout na maximální výnos slunečnicových semen.

Funkce obchodování na slunečnici

Nejdůležitějším problémem, kterým čelí téměř všichni podnikatelé zabývající se pěstováním slunečnice, je hledání vhodných pozemků. Samozřejmě je v naší zemi spousta pozemků. Faktem však je, že slunečnice je velmi náročná na minerální a organické složení půdy.

Během růstu tato rostlina doslova vylučuje všechny užitečné látky z půdy, téměř úplně je vyčerpává. Proto po sklizni slunečnice se doporučuje měnit místa setí. To znamená, že musíte hledat nové pozemky. Na stejném místě se nedoporučuje slunečnice po čtyři až šest let (podle odrůdy).

Pokud je tato funkce ignorována a vysazována na stejných polích od roku do roku, pak na konci získáte obrovské území, které nebude vhodné pro pěstování zemědělských rostlin. Naneštěstí mnozí podnikatelé v naší zemi jsou příliš ochotni na svůj vlastní zisk a nevěnují pozornost takovým věcem.

Nejlepší odrůdy slunečnice

Nejvhodnější variantou v případě výsevu velkých ploch polí jsou hybridní odrůdy slunečnice. Mají spoustu výhod.

Za prvé, méně vyčerpají půdu.

Za druhé zrychlí rychleji.

Za třetí, méně náchylné k infekci různými nemocemi.

Za čtvrté, semena budou mít stejnou velikost. To je obzvláště důležité pro ty, kteří vydělávají na smažených semenech.

A konečně, pátá, hybridní odrůdy slunečnice mají důležitou vlastnost - dozrávají najednou. To je velmi důležité při sklizni.

S známkami trochu rozuměli. Nyní musíme pochopit, kolik slunečnicových semen bude zapotřebí k zasazení plánované půdy. To je důležité vědět i ve fázi plánování rozpočtu.

Jeden kilogram kvalitních slunečnicových semen stojí v průměru 200 rublů. Přibližně 5 kg semen je vysazeno na hektar. To znamená, že náklady na hotovost budou - asi 1000 rublů na hektar. Pokud potřebujete zasít 100 ha, pak nákup semen bude trvat asi 100 tisíc rublů. Zde je taková jednoduchá aritmetika.

Jak se slunečnice pěstuje?

Především je třeba připravit půdu (to platí pro pěstování všech zemědělských rostlin). Práce začínají na podzim. Zem je orána traktorem. Technika se může dostat do nemovitosti (pokud na vás dalekosáhlé plány bude příznivé) nebo pronájmu. Brzy na jaře se půda opětovně zpracovává zemědělskými stroji - obdělávanými a kultivovanými.

Rostliny slunečnicových semen na jaře, jakmile se počasí stane stabilní, a teplota neklesne pod značku o 10 stupních Celsia. Hloubka výsadby by měla být nejméně 8 cm a nejvýše 10 cm. To jsou ideální podmínky pro získání rychlé a vysoce kvalitní sazenice.

Důležitým (a zcela logickým) stavem je zasít pole na jeden (maximálně, dva) dny. Pouze v tomto případě můžete počítat s jednotným jednorázovým dozráváním celé plodiny.

Slunečnice jsou spíše "sobecká" kultura. Neuznává sousedství s plevely, které jsou v blízkosti. Oblast mezi řádky proto musí být periodicky odstraněna. Pokud jde o vlastní zahradu, může to být provedeno ručně. Ve velkých oblastech je optimální využití technologické kapacity zemědělských strojů. Naštěstí dnes existuje mnoho různých traktorů a adaptací, které nám umožňují bojovat s plevelem prakticky bez manuální práce.

Sklizeň se sklízí po téměř všech rostlinách se zlatým vysušeným vzhledem. Odstranit celou plodinu za několik dní. Za tímto účelem se používají harvestory, které automaticky vyříznou rostlinu, očistí zrno a potom je posílají do těla nedalekého vozu.

Se sklizní slunečnicových semen můžete dělat cokoli. Například prodávat je výrobcům smažených slunečnicových semen nebo halva. Nebo poslat do továrny na máslo. Nebo použijte ve své vlastní produkci jakékoliv produkty. Ať už si zvolíte jakoukoli možnost, bude to ziskové a slibné podnikání. To je všechno. Přejeme Vám úspěch!

Myšlenky podnikání od začátku

Rostoucí slunečnice (minimální investice)

Ninna »Před více než rokem

Rostoucí slunečnice (minimální investice)

Rostoucí slunečnice (minimální investice)

Lenok »Před více než rokem

Ninna »Před více než rokem

Lenok »Před více než rokem

Administrátor »Před více než rokem

neizoleg »Před více než rokem

Lenok »Před více než rokem

ddabb »Před více než rokem

AntonJuraš »Před více než rokem

Danieje »Před více než rokem

Lenok »Před více než rokem

Administrátor »Před více než rokem

ddabb »Před více než rokem

rty »Před více než rokem

Technik »Před více než rokem

Kelvin »Před více než rokem

Gotcman »Před více než rokem

viva7708 »Před více než rokem

Gotcman »Před více než rokem

ddabb »Před více než rokem

Gotcman »Před více než rokem

podnikání na slunečnici

ddabb »Před více než rokem

Gotcman »Před více než rokem

Rostoucí slunečnice (minimální investice)

natasha_pilot »Před více než rokem

Ruslan1900 »Před více než rokem

Podnikání v pěstování slunečnice

Slunečnice se pěstuje téměř všude. Jeho vlasti je Severní Amerika. V Rusku vznikla slunečnice díky Petru I. Průmyslová produkce slunečnicového oleje začala až v první polovině 19. století. Kromě slunečnicového oleje se vyrábí margarín, mýdlo, halva a slunečnicová semínka je oblíbeným způsobem pro mnoho našich krajanů. Dále jsou vyráběny pryžové a palivové brikety ze slunečnice.

Slunečnice se na černozemě vyskytuje v suchém klimatu. Vedoucí představitelé pěstování slunečnice na světě - Rusko, Ukrajina, Argentina a Turecko. Hlavními producenty slunečnice v Rusku jsou jižní, střední a volgské regiony. Ideální klimatické podmínky pro tuto rostlinu existují v Rostovsku, Krasnodaru a Stavropolském území. Slunečnice se neustále zvyšují a podle odhadů Ministerstva zemědělství Ruska do roku 2020 bude nejméně 7,5 milionů hektarů obsazeno slunečnicemi.

Pěstování slunečnice je ziskové podnikání, to je nejvýnosnější plodina olejniny v naší zemi. slunečnice hektarový výnos může dosáhnout až 20 metrických centů, ale v Rusku tato čísla jsou nižší, protože nerespektovaly pravidla střídání plodin a agronomické pěstování této plodiny.

Zvláštností rostoucí slunečnice je její neobvykle vysoká poptávka po organických a minerálních hnojivech. Na stejném místě je možné vysévat teprve po 6-8 letech (i když některé hybridy mohou být recyklovány již po dobu 4-5 let), jinak se půda rychle stane nepoužitelným pro zemědělství, které je, co se děje v některých oblastech země kvůli nedbalému postoji agronomy.

Jako semeno je lepší používat hybridní rostliny, protože dospívají současně a mají přibližně stejnou velikost. Rostoucí období slunečnice trvá 100 až 120 dnů, respektive zrání izolované hybridy 4 skupiny: raná, je střední, střední a středního.
Sekací poměr na hektar je 60 000 semen. Kvalita semen se snadno stanoví podle hmotnosti: 1000 semen by mělo vážit nejméně 50 gramů. Náklady na osiva slunečnice od 180 do 250 rublů na kilogram.

Nejlepší prekurzory slunečnice jsou silážní kukuřice, kukuřice, ricinový olej. Není nutné produkovat očkování po trvalých travinách a cukrovce, protože vyčerpávají půdu. Příprava půdy by měla začít na podzim: produkovat disky a orat. Brzy na jaře se dělá bolest a pak - před sejbou kultivace. Aby bylo zajištěno minimální poškození rostlin při následném vracení, je nutno před výsadbou vyrovnat povrch pole.

Slunečnice lze zasít, když teplota dosáhne 10-12 stupňů v hloubce 8-10 cm. Pokud jsou tyto podmínky splněny, semena budou rychle a současně klíčit. Včasné setí vede k částečné ztrátě klíčivosti a dlouhému klíčení.

Hustota výsevu závisí na klimatu a odrůdě. Například v semi-vyprahlé stepu, norma dospělých rostlin na hektar je 35-45 tisíc rostlin, a les-step a stepní oblasti s vysokou vlhkostí - 40-50 tisíc. Hustota stání prvního hybridu může být zvýšena na 55 až 60 tisíc rostlin na hektar.

Ve výpočtech by měly být provedeny následující korekce: míra klíčivosti pole je o 10-15% nižší než u laboratorní; úmrtí rostlin při hromadění je 8-10%; přirozený odpad rostlin - až 5%. V tomto ohledu je množství semen výsevu se zvýšil o 15-25%, pokud máte v plánu zničit plevele boronirovaniem, a 10-15%, pokud máte v plánu používat herbicidy.

V průměru, jak bylo uvedeno výše, se na hektar osije 60 tisíc slunečnicových semen (4-6 kg).

Výsev by měl být prováděn během jednoho až dvou dnů v optimální hloubce, což zajistí současný vzrůst a minimální poškození při úderu. Pro secí práce se jedná o 2-5 osob, traktor, secí stroj a nákladní automobil pro přepravu osiva a hnojiv.

Slunečnice by měla dostat 4-4,5 kg dusíku na každý obchodovatelný produkt. V případě přebytku nebo nedostatku hnojiva není možné zabránit ztrátám plodin.

Zpracování promotoru by mělo probíhat pravidelně po celou dobu růstu slunečnice a bojovat proti plevelům. Při použití herbicidů postačí jediná úprava, když rostliny dosáhnou výšky 30-40 cm.

Hlavním onemocněním slunečnice je vertikilóza. Ztráty v této nemoci mohou dosáhnout 50%. Aby se zabránilo porážce, měli byste pozorovat střídání plodin a používat semena ošetřená fungicidy.

Zvýšení výnosu slunečnice o 4-5 c / ha a kvalita osiva je podporována pěstováním slunečnice při zavlažování. Je však třeba mít na paměti, že zalévání také povede k významnému zvýšení množství plevelů, což bude vyžadovat dodatečnou úpravu herbicidů.

Zahájení můžete začít, když 12-15% rostlin se žlutými a žluto-hnědými košemi zůstane na poli a zbytek je hnědý a suchý. Doba čištění by neměla trvat déle než jeden týden.

Když se sklizeň nemůže vyhnout ztrátám plodin, důležitým úkolem je minimalizovat jejich ztráty. Ve výrobních podmínkách můžete ztratit až 3 centy výnosu na hektar. Chcete-li snížit ztráty, musíte začít a dokončit čištění včas, za příznivých povětrnostních podmínek. Snížení ztrát usnadňuje sklizeň slunečnice při vlhkosti 18-20%, což vám umožní vydělat až 1,5 centů / ha. Sběrná hromada by měla být okamžitě vysušena na vlhkost 12%.
Ztráty pro kombajn by neměly překročit 3%. Obvykle se každé 2 hodiny během sklizně zastaví a provede se kontrola kvality. Kombinace produkuje řezání, mlácení, separaci, čištění zrna a akumulaci zrna v bunkru a také následné vyložení do vozidel.

Výnosnost pěstování slunečnice je vyšší, čím větší je plocha pro sklizeň. Při setí plochu alespoň 100 ha spotřeby pro pěstování na hektar bude asi 3-3,5 tisíc rublů, v závislosti na množství pronájmu, příznivých povětrnostních podmínek, za nepřítomnosti nebo za přítomnosti onemocnění. Zisk na hektar s úrody 20 centů bude asi 6 tisíc rublů.

Automatické podnikání. Rychlý výpočet ziskovosti podniku v této oblasti

Vypočítejte zisk, návratnost, ziskovost jakékoli činnosti za 10 sekund.

Zadejte počáteční přílohy
Příště

Chcete-li spustit výpočet, zadejte startovací kapitál, klikněte na tlačítko níže a postupujte podle dalších pokynů.

Čistý zisk (za měsíc):

Chcete provést podrobný finanční výpočet pro podnikatelský plán? Použijte bezplatnou mobilní aplikaci "Business Calculations" pro Android v Google Play nebo si objednejte profesionální obchodní plán od našeho odborníka v oblasti plánování podnikání.

Rostoucí slunečnice (slunečnice): ziskový podnik na jeden hektar

Informace o společnosti

Společnost a trh

Pomoc v jakékoli záležitosti

Dokumenty a odkazy

Dokumenty a odkazy

Rostoucí slunečnice (slunečnice): ziskový podnik na jeden hektar

Zemědělské činnosti zřídka přitahují podnikatele. Pěstování slunečnic není snadným úkolem, zvláště pokud se začnete věnovat takovým činnostem v oblasti, která je vhodná pro klima. Vysoká ziskovost podnikání přitahuje podnikatele. Dobře organizované podnikání může přinést 200 nebo 300 procent zisků. Vysoké ukazatele lze dosáhnout v oblastech vhodných pro pěstování květů.

Obchodní produkty na slunečnicích

Produktem rostoucí slunečnice jsou její semena. Z nich je vyráběno mnoho dalších lidských produktů:

 • Můžete jíst čisté semena slunečnice;
 • Výroba slunečnicového oleje - nepostradatelný produkt nalezený v každé kuchyni;
 • Výroba margarínu - analogu másla;
 • Výroba užitečných sladkostí: halva, kozinaki a sladkosti;
 • Semena jsou používány cukrářským průmyslem pro výrobu a dekoraci výrobků.

O produktu, jako je slunečnice, až donedávna nic nevěděl, přišel k nám ze severní Ameriky pouze pod Petrem první.

Slunečnicové odrůdy - co si vybrat pro podnikání?

Chcete-li účinně vypěstovat slunečnice na prodej, musí zemědělec zvolit pro svou oblast nejvhodnější odrůdu:

 • Pružina. Nejčastěji se vyskytuje v Rusku řada slunečnic. Rostliny této odrůdy mají nejkratší vegetační dobu, která trvá pouze 83 dní. Tato třída je vhodná pro výrobu ropy, což přispívá k vysokému obsahu (55) procent. Z jednoho hektaru lze sbírat až 30 centů plodiny i za nepříznivých povětrnostních podmínek.
 • Gurmán. Tato odrůda byla představena poměrně nedávno, ale již získala popularitu. To přispělo k vysokému výtěžku. Z jednoho hektaru se shromažďuje minimálně 35 centrů. Semena této odrůdy se vyznačují velkým pravidelným tvarem, díky němuž získali lásku cukrářů, kteří je používají při zdobení svých výrobků. Rostliny se dobře vyrovnají s možnými nemocemi.
 • Yenisei. Rostlina je odolná vůči chorobám, rychle zraje. Od okamžiku výsadby až po sklizeň uběhne pouze 90 dní. Odrůda dává velké semena, výnosy až 4 jádra při zhroucení. Ale rostliny této odrůdy mají nízké ukazatele: procento obsahu oleje je pouze 46 a z jednoho hektaru není vždy možné shromáždit více než 24 centrů plodiny.

Hlavní genetickou nevýhodou každého druhu slunečnice je jeho heterogenita. Semena dozrávají asi 2 měsíce, během doby sklizně některé rostliny jsou již plně zralé, zatímco ostatní x bratři právě začínají kvést. Čištění polí několikrát za rok je velmi drahé, takže nezralé semena musí být vysušeny.

Dalším znakem rostliny je její fenotypová heterogenita. Klíčení rostlin, jejich kvetení a zrání nejsou jednotné, všechny květy budou mít různou výšku, velikost košů a jejich svahy. Z tohoto důvodu bude úklid velmi komplikovaný.

Bojem proti těmto problémům lze použít hybridy. Takové odrůdy mají několik výhod:

 • Menší vyčerpání půdy;
 • Rychlé zrání;
 • Prakticky nepodléhá nemoci;
 • Všechna semena budou mít stejnou velikost;
 • Současné zrání všech vzorků rostlin.

Semena hybridů jsou mnohem dražší než jednoduché odrůdy, a proto je zemědělci často upřednostňují, ale při sběru "ekonomických" zemědělců budou čekat neočekávané výdaje:

 • Vzhledem k různorodosti plodiny se zařízení vyvíjí mnohem rychleji a brzy bude vyžadovat nákladnou opravu nebo výměnu;
 • Když sklizeň ztratila třetinu plodiny;
 • Není vždy možné účinně uschnout semena.

Výběr místa pro pěstování slunečnice

Hlavním rysem rostoucí slunečnice je potřeba neustálé změny míst růstu květiny. To je způsobeno tím jedinečnou vlastnost rostlin - to „vysává“ z půdy všechny živiny to zcela vyčerpávající a otáčením celé sezóny kdysi úrodnou do neživého zemi.

K boji proti tomuto onemocnění odborníků na půdu doporučujeme neustále se měnící místa růstu květiny a nechat zemi odpočinout alespoň za pár ročních období.

Výsev a pěstování slunečnic

Sezení začíná zakoupením semen. Na pozemku o hektaru bude vyžadovat asi 5 kilogramů kvalitních semen. Jeden kilogram stojí asi 200 rublů, takže nákup semena pro místo bude stát 1000 rublů.

Po nákupu potřebného množství semen je nutné připravit půdu na místě:

 • V podzimním období je půda zoraná pomocí traktoru. Zařízení nemusí být ve vlastnictví, pronájem zemědělských strojů je běžný.
 • Na jaře, po roztavení sněhu a zahřátí půdy, musí být lokalita obdělávána a kultivována.
 • Po stabilizaci klimatu nad 10 stupňů Celsia a při vytváření teplého počasí jsou semena vysazena. Pro vytvoření ideálních podmínek růstu se slunečnicová semena umístí do půdy na 8-10 cm. V tomto případě se výhonky objeví co nejrychleji.
 • Jednotné dozrávání semen je zajištěno současným vysazením všech semenných materiálů za jeden den.

Je důležité sledovat nepřítomnost plevelů u polí se slunečnicemi. V boji proti nadměrným rostlinám musí být prostor mezi řadami slunečnic pravidelně odstraňován, čímž se odstraní přebytečné výhonky.

Sklizeň slunečnic

Sklizeň začíná, když se většina rostlin hnědá. Shromažďování začíná, když pole je pouze 10% žluté. Zbytek by měl být suchý.

Veškeré sklizně je třeba provést za méně než týden. V tomto případě budou ztráty minimální. Budou tvořit asi 5% celkové úrody. Pro snížení ztrát je nutné se postarat o včasný sklizeň. Nejlepší čas na sběr je slunečný suchý den s vlhkostí až 20%.

Zemědělská technika se používá k sklizni plodin. Kombinace by neměla mít více než 3% plodiny.

Pro zvýšení účinnosti sklizně a zabránění úbytku plodin se doporučuje každé tři hodiny stroj zastavit k prohlídce. Musí účinně vykonávat svou práci:

 • Separace;
 • Mlácení;
 • Čištění zrna;
 • Akumulace sklizně.

Prodej produktů

Při prodeji produktů musí zemědělec uzavřít smlouvy s cukrárnami, prodejními místy a továrnami pro výrobu ropy. Doporučuje se, abyste nečekali na zrání rostlin. K ochraně před neočekávanými ztrátami plodin a při nedodržení smluv je možné je uzavřít na objemu plodiny, který je nižší než odhadovaný výnos. Nerealizované produkty mohou být ponechány pro osobní nebo maloobchodní prodej.

Skladování nerealizovaných výrobků

Semena okamžitě po sklizni špatně tolerují skladování, podléhají změnám a hnilobě. Vysoká vlhkost a zanášení ovlivňují životnost tohoto výrobku.

Velký obsah oleje také nepřispívá ke zvýšení trvanlivosti, olej ovlivňuje strukturální složení osiva. Dokonce i několik hodin slunečnice ležící ve vlhké místnosti je nevhodná pro získání kvalitního oleje. To je chyba sebeohřevu. Tento proces probíhá ve čtyřech fázích:

 • Teplota semen stoupá na 25 stupňů Celsia. Zároveň tekutost, vůně, chuť, lesk, barva a klíčivost se nemění.
 • Teplota stoupá až o 40 stupňů. Na semenech se mikroorganismy rychle rozvíjejí. Vůně se stane nehybnou, chuť hořkou, ztráta lesku a samy semena jsou pokryty plísňovými houbami. I barva jader se mění. V tomto stádiu semena přestávají být vhodná pro další použití. Velká část semen je velmi zhutněna, olej je charakterizován zvýšením kyselosti. Rychlost klíčení semen výrazně klesá.
 • Ve třetí fázi dosahuje teplota 55 stupňů. V tomto okamžiku se aktivně vyvíjejí teplomilné bakterie. Nepríjemné vkusy a pachy se zhoršují, skořápka semen začne ztmavovat, lesk zmizí. Kyselost oleje se stává kritickou, semena jsou již nevhodná k jídlu o 85%. Jejich klíčení úplně klesá na nulu.
 • Ve čtvrtém stupni semena dále zvyšují svou teplotu. Tato fáze se vyznačuje 100% defektností semen.

Pokud chcete udržet osivo, které potřebujete k monitorování vlhkosti a teploty hromady. Pro skladování jsou vhodné pouze suché a dobře čištěné semena.

Dlouhodobé skladování bude účinné pouze v případě, že si vybere semena s nízkým zanesením do 2%. Měly by být vysušeny na vlhkost 5 - 7%. Pro účinné skladování jsou ochlazeny na nízké, ale kladné teploty.

Pokud jsou tato pravidla dodržována, slunečnicová semena mohou být skladována až 6 měsíců.

Ziskovost podnikání na slunečnicích

Výnosnost podniku závisí na kombinaci příjmů a výdajů. Chcete-li zpracovat jeden hektar, budete potřebovat následující postup:

 • Předežená léčba bude stát 3 000 rublů.
 • Léčba škůdci - další 1200.
 • Náklady na čištění 2000.
 • Cena pohonných hmot bude přibližně 1000 rublů.

Příjem bude 40 000 rublů za tunu. Z jednoho hektaru je možné shromáždit asi 2,5 tuny sklizně s ohledem na ztráty. Příjem je 100 000 - 7 200 = 92 800 rublů na hektar.

Obchodní myšlenka: rostoucí slunečnice

Přílohy: z 1 000 000 rublů

Zpětná platba: od 5 měsíců

Slunečnice je mimořádně nadějná plodina, pokud jde o agrární podnikání. Tato nenáročná a bohatá rostlina pro sklizeň. Slunečnice mohou vydržet krátkodobé mrazy až na 6 ° C. Příjem závisí na oseté ploše. Čím více jsou, tím výnosnější podnikání. Zvažte, jaké funkce a rizika jsou v této činnosti a jak získat maximální zisk.

Obchodní koncept

Technologický proces pěstování slunečnic není obtížný, dokonce i začátečník se s ním dokáže vypořádat. To je důvod, proč mnozí podnikatelé zabývající se zemědělstvím dávají přednost této kultuře. Od 1 hektaru půdy můžete získat až 30 centů plodiny.

Tuto firmu lze zvládnout pouze v podmínkách vesnice, protože není výhodné zasévat předměstské oblasti slunečnicemi.

Zvláštností slunečnice je nerovnoměrné zrání: na poli současně existují rostliny s nažloutlými, zelenými a hnědými hlavičkami. Je důležité správně vypočítat čas sklizně. Pokud začnete příliš brzy nebo příliš pozdě, sklizeň se sníží. V prvním případě je kvůli nízké produktivitě nezralých košů ve druhém způsobeno vylučováním suchých semen.

Trh pro sklizeň je poměrně velký. Tam jsou také výrobci občerstvení (smažené slunečnice, kozinaky), cukrárny a továrny na výrobu rostlinného oleje. I při dostatečně vysoké konkurenci je docela možné najít kupce. A to zaručuje stabilní zisk.

Co bude nutné pro implementaci?

Na začátku podnikání si můžete pronajmout vše, co potřebujete k práci:

 • pozemní plocha;
 • zemědělské stroje;
 • skladovací místnost.

Nebude těžké nalézt odborníky, protože v současné době je téměř nemožné nalézt práci na venkově a vesničané vykonávají jakoukoli práci. Pro výsev dvou set hektarů bude zapotřebí šest pracovníků. Před sklizní je také užitečné najmout hlídače.

Zařízení bude vyžadovat osivo, traktor a nákladní automobil pro přepravu hnojiv a semen. Při průměrném výpočtu se zvýší o 1 hodinu nájemného ve výši 2000 rublů.

Pokyny pro spuštění krok za krokem

Nejprve vypracujte podnikatelský plán a prostudujte zemědělskou plodinu rostliny. Další etapy budou:

 1. Registrace IP s daňovým režimem ECCN. OKVED - 01.11.31. Vzhledem k tomu, že pěstování plodiny vyžaduje velké plochy, stejně jako práce najímaných pracovníků, není možné podnik formalizovat jako soukromou farmu na částečný úvazek a vyhnout se placení daní. Ale nyní začínající zemědělské podniky mají nárok na "daňové prázdniny" s možností ušetřit na platech po dobu dvou let.
 2. Získání fytosanitárních povolení.
 3. Pronájem pozemků a zařízení, nákup osiva. Hledání potenciálních kupujících stojí také v této fázi.
 4. Příprava pozemku. Pro pěstování slunečnice se to děje na podzim. Příprava se skládá z jednoduchého uvolnění, hnojení a hlubokého orění.
 5. Sejení a úprava. Plodina vyžaduje předčasné hromadění prvního výhonku, aby se zabránilo růstu plevele a postup opakování po vytvoření jednoho nebo dvou párů letáků. Existují také dvě nebo tři příčné kultivace hnojením minerálních hnojiv. Stálé zavlažování a plenění jsou povinné.
 6. Sklizeň. Je vhodné se k němu přiblížit při obsahu vlhkosti 15-16%, když většina hlav je horká a zbytek je zažloutlý. Semena dozrávají 2-3 měsíce. Abyste zabránili hnízdění ptáků, používejte fólie, strašáky, rakety.

Semena musí být pečlivě zbavena nečistot a usušena. Bez toho by mohli žalovat. Skladování slunečnicového oleje s vysokým obsahem oleje je přípustné hromadně ve výšce nejvýše jednoho metru a obsah vlhkosti v osivech není větší než osm procent. Ale je lepší skladovat v pytlích s obsahem vlhkosti semen až o deset procent. Sklad by měl být čištěn a ošetřen antiseptiky.

Finanční výpočty

Chcete-li zjistit, zda vaše firma bude pro slunečnice výhodná, musíte provést pečlivé předběžné výpočty.

Počáteční kapitál a měsíční výdaje

Nejvýhodnější je zasadit plochu 200 hektarů. To bude vyžadovat 1,5 tuny semen. Podle odhadů zkušených farmářů, nákupu osiva, pronájmu polí a zemědělských strojů, různé dodatečné hnojení bude vyžadovat 900 000 rublů. K tomu je třeba přidat mzdy zaměstnancům za první měsíc - 90 000 rublů. A 10 000 půjde do dokumentace. Celkový počáteční kapitál bude 1 000 000 rublů.

Měsíční výdaje zahrnují platy, nájem zařízení, nepředvídané výdaje. V průměru - 200 000 rublů.

Kolik můžete získat a dobu návratnosti

Můžete investovat do první sezóny, pět měsíců po zasetí. Pokud se vám podaří prodat celou plodinu, příjmy budou nejméně 3 000 000 rublů.

Ziskovost rostoucí slunečnice - 300 procent!

Pokud odečtete měsíční výdaje a počáteční investice, čistý zisk za sezónu činí 1 200 000 rublů.

Výhody agrobyznysu a možné rizika

Efektivnost a ziskovost agrobyznysu je, že s 5 až 10 kilogramy semen pro výsev můžete sbírat 25 procent výnosů na 1 hektar pole.

Jaké výhody a nevýhody tohoto druhu podnikání by měly zohlednit ti, kteří to chtějí udělat:

Technologie růstu slunečnice v Rusku

Jmenuji se Rogozin Ivan. Žiji celý život v městě Krasnodar. Navzdory mému městskému životu, miluji zemědělství, takže jsem spojil svůj život s rostoucí slunečnicí.

Polní oblasti Krasnodar byly velmi plodné. Během několika let začalo podnikání přinášet dobré výsledky ve formě zisků. Postupně jsem zvýšil plochu pod sejbou a dnes mám k dispozici asi 30 hektarů půdy.

Celkový výtěžek činí asi 600 centů.
Čistý zisk - z 300 tisíc rublů.
Celková ziskovost - od 270%.
K dispozici je také další příjem - prodej smažených semen za cenu 70-90 rublů na kilogram. Příjem z tohoto směru je ze 100 tisíc rublů.
Počáteční náklady - od 60 tisíc rublů.
Personál - 4 osoby.

Jako úvod

Dnes je rostoucí slunečnice jednou z nejvýnosnějších podniků. To vysvětluje popularitu růstu této kultury nejen v naší zemi, ale i ve světě.

Peter já jsem se stal zákonodárcem "módy" pro slunečnice, ze které vyráběli olej, mýdlo, margarín a halva. Samostatný rozhovor je semeno, bez něhož je obtížné si představit moderní život.

Jaké jsou výhody podnikání?

Výhodou slunečnice je její nenáročnost. Dokonale se cítí ve vyprahlém klimatu a pod hořícím sluncem. To je velmi populární pěstování slunečnice na Ukrajině, Turecku, Rusku a dokonce i v Argentině.

Pokud budete mít v Rusku, pak ideální podmínky pro podnikání na Stavropol a Krasnodar území. Oblasti Země, obsazené slunečnicemi, neustále rostou.

Předpokládá se, že za několik let bude v rámci této plodiny zaměstnáno asi 8 milionů hektarů půdy.

Slunečnice je rostlina odolná proti suchu a nachlazení. V důsledku toho je ideální pro naše klima. Doba kultivace - pouze 80-120 dní (vše závisí na typu odrůdy a zvolené technologii).

Je podnikání komplikované?

Pěstování slunečnice je velmi výnosné a technologie pěstování slunečnice je jednoduchá a přístupná i pro začátečníky. To je důvod, proč mnozí farmáři dávají přednost zisku z plodů této kultury. Z jednoho hektaru půdy můžete získat až 18-30 centů plodiny.

Jaká by měla být země?

Musíte jasně pochopit vlastnosti rostoucí slunečnice, stejně jako důležitost kvality půdy. Zejména půda musí obsahovat všechna potřebná minerální a organická hnojiva.

Sesání slunečnice na stejném místě nesmí být starší než 7-8 let. V opačném případě i cernozem je rychle vyčerpán a stává se nevhodným pro výsadbu zemědělských produktů. V důsledku toho by se měly střídat plochy pod slunečnicemi.

Příprava půdy k výsadbě je nutná na podzim. Proces obtěžování se provádí od začátku jara a poté začíná pěstování před sejbou.

Chcete-li chránit rostliny před negativním účinkem bručení, je vhodné vyladit povrch pole před výsadbou slunečnice. Sečení může začít, když teplota dosáhne 11-13 stupňů Celsia.

Pěstování slunečnice v Rusku bude účinné v hloubce výsadby asi 8-10 centimetrů. Pro pěstování je lepší vybrat jílovou půdu a samotné místo musí být otevřené pro přístup na slunce.

Slunečnice rostou nejlépe v oblastech, kde se pěstovala zimní žito.

Jak se starat?

Slunečnice nevyžaduje žádnou zvláštní péči. Vše, co potřebuje, je včasné plenění, uvolnění a voda.

V případě, že doba je příliš suchá, pak se přidá voda slunečnice musí být nejméně třikrát - za 20-22 dnů před květem, druhý čas - na začátku květu a potřetí - po 10-12 dnech po ukončení procesu kvetení.

Která slunečnice by měla být vysazena?

Nejkvalitnějšími jsou hybridní slunečnice. Jejich výhodou je stejná velikost a stejná doba zrání. Vegetační doba trvá přibližně 100-110 dní.

Jmenovitý počet semen, které musí být vysety na jeden hektar - asi 60 tisíc.

Ale zkontrolujte semena tak, aby byly vysoké kvality.

Jednoduše to definujte - tisíc semen by mělo mít hmotnost asi 50-60 gramů.

Můžete si uvést medvědí mládě ve vaší dachi, která je zdobí, jehož kultivace nezpůsobuje potíže ani milovníkům letní sezóny.

Mimochodem, dnes slunečnice dekorativní a její kultivace je velmi módní, mimochodem, je získává stále více a více obrátky k začínajícím podnikatelům.

Další dobrou kvalitou je ESAUL. Má dobrý výtěžek a krátký vzhled. Zralost lze očekávat již 65-70 dní po zasetí.

Můžete použít i pozdější odrůdy. Při vysazování hektaru trvá přibližně 8 kilogramů semen a 8-10 hodin. Náklady na kilogram semen jsou 80-120 rublů.

Jak zasít?

Zvláštní pozornost věnujte hustotě setí. Zde vše závisí na typu slunečnice a klimatu regionu, kde se pěstuje. Předpokládá se, že ve vyprahlých stepích nejlépe na jeden hektar osetých asi 40 až 45.000 elektráren a ve stepních oblastech, jejich počet může být zvýšen na 60 tisíc.

Takže pokud se rozhodnete vysadit slunečnice, studijní oblasti v Rusku jsou povinné. Výsev není žádoucí, aby se časem roztahoval - je lepší pracovat do 1-2 dnů.

Nezapomeňte, že slunečnice je pěstována ze semen, takže doporučená hloubka výsadby by měla být přísně zachována (asi 20 cm).

Užitečné odkazy na případy, které vám vyhovují:

Co je třeba z personálu a vybavení?

Pro provedení všech prací je nutné přilákat několik lidí (minimálně 2-3). Navíc, těsně před sklizní může být potřeba jeden nebo dva strážci.

Mzdy sekačky a sběratele jsou od 20 000 rublů a stráž - od 15 000 rublů.

Zařízení bude potřebovat osivo, traktor a nákladní automobil, ve kterém se mohou dopravovat hnojiva a semena. Nemusíte kupovat vybavení - můžete jej pronajmout. V průměru bude jedna hodina stát ve výši 2 000 rublů za hodinu.

A co je zapotřebí z hnojiv?

Pro úplné "krmení" by slunečnice měla dostat zhruba 5 kg dusíku v procentech. Je nutné provést přesný výpočet požadovaného objemu hnojiv. V případě překročení nebo snížení rychlosti můžete dokonce zůstat bez sklizně.

Během růstu slunečnice je vhodné věnovat pozornost čištění plevelů. Je-li potřeba použití herbicidů, postačuje k jednorázovému ošetření (ale pouze pokud výška rostliny dosáhne 40 cm).

Tím zajistíte nejlepší čistotu a minimální poškození při čištění.

Stojí za to, že slunečnice může ublížit. Nejčastějším onemocněním je vertikulóza. Pravděpodobnost infekce je asi 40-50%. Aby se zabránilo poškození, je nutné ošetřit semena fungicidy.

Pro zvýšení výnosu slunečnice je žádoucí pěstovat ji při zavlažování. Není zbytečné poskytovat zalévání (v tomto případě bude vyžadováno dodatečné ošetření herbicidy).

Náklady na nákup různých sloučenin a zpracování je od 2 000 rublů.

Produkce slunečnice

Kdy sklízet?

Abyste se nemýlili s termíny, měli byste mít na dosah ruky technologickou mapu rostoucí slunečnice. Zpravidla je těžba nutná, když na poli zůstane 10-13% rostlin se žlutými košemi. Zbývající část by měla být suchá a mít hnědou barvu.

Sběr slunečnice s výhodou v co nejkratší možné době - ​​během 5-7 dnů. Nevylučujte určité ztráty. Jak ukazuje praxe, mohou činit 3 až 5% celkové plodiny.

Dosáhnout snížení úbytku plodin je zcela reálné, pokud se výsev a sklizeň provádí včas. V tomto případě je žádoucí vyrobit sběr při vlhkosti nepřesahující 20%.

Kombinace by neměla mít více než 3% slunečnice. Každé 2-3 hodiny je třeba zastavit a zkontrolovat kvalitu procesu čištění. Úkolem kombajnu je oddělování, mlácení, akumulace a čištění zrna.

Potenciál spotřebitelů produkce slunečnicového oleje v Rusku

Jaká je rentabilita podnikání?

Co se týká hlavního faktoru pro podnikatele - ziskovost, pak bude vyšší, tím více se zasadí území. Z jednoho hektaru půdy můžete získat v průměru až 10 tisíc rublů.

Tak, podnikání pěstování slunečnice je velmi atraktivní směr. Pokud je měřeno v procentech, pak v některých regionech v Rusku dosahuje ziskovost 200-300%.

Růst účastníků trhu s ropou v prvním čtvrtletí roku 2014
proti 1. čtvrtletí 2013

Shrnutí:

Celkové náklady na sklizeň a přepracování semen - od 2000 rublů na hektar.
Zahájení investic - od 60 tisíc rublů.
Čistý zisk na hektar - z 10 tisíc rublů.
Hnojiva, zpracování (náklady) - od 2000 rublů.
Plat zaměstnance - od 35 tisíc rublů.
Ziskovost podnikání - 200-300%.
Návratnost nákladů je jeden rok.

Rostoucí slunečnice je tedy jedním z nejbezpečnějších, nejvýnosnějších a nejzajímavějších podniků. Nezapomeňte však, že vyžaduje, abyste měli k věci určitý vědomý a odpovědný přístup.

Pěstování slunečnice - technologie výroby

Otázky je možné požádat až po registraci. Přihlaste se nebo se zaregistrujte, prosím.

Konečným cílem každé investice je získat určitý zisk. Existuje obrovský počet způsobů, jak získat tento zisk (např. Milion). Rozdíl mezi těmito metodami je následující:

-kde investovat;

-jaká je ziskovost investic;

-jak rychle se tyto investice vyplatí;

-jaké daně budou zaplaceny a kolik; a další.

Zemědělství jako odvětví a zejména rostlinná výroba má řadu výhod oproti jiným odvětvím. Tyto výhody a nevýhody uvidíte dále.

Nejjednodušší, což vyžaduje malé množství investic, vysoce ziskové, s rychlou dobou návratnosti investice a daňově zvýhodněný způsob, jak vydělat - rostoucí slunečnice.

Zdá se, že každý zemědělský podnik pěstuje slunečnici, ale většina těchto podniků pracuje se ztrátou a je v úpadku. Teprve poté, co pracujete v jednom z těchto podniků, můžete pochopit, že tyto ztráty jsou umělé.

Slunečnice má řadu funkcí, které ji příznivě odlišují od ostatních plodin:

1) Jedná se o jarní plodinu, což znamená, že výrobní cyklus začíná na jaře, končí na podzim a trvá pouze 100 - 150 dnů, v závislosti na odrůdě a technologii.

2) Jedná se o zařízení odolné proti chladu, odolné proti suchu v počátečním období růstu před květem, tedy přizpůsobené našemu klimatu.

3) Při intenzivní technologii slunečnice v oblasti Voroněž dosahuje výnos slunečnice 20 až 25 centrů semen na hektar a obsah oleje v semenech je 50 až 54 procent.

4) 5 až 10 kg semen je vyžadováno pro setí 1 hektar, což znamená, že plocha 200 hektarů bude vyžadovat pouze 1-2 tuny semen, což znamená:

a. minimální náklady na přepravu a skladování osiva;

b. minimální náklady v peňažním vyjádření na hektar pro osivo;

c. setí 200 hektarů strávit 3-5 osob po dobu 7-10 dnů v přítomnosti 1 MTZ-80.82, vrtáky SUPN-8, 1 vůz, který je schopen řídit 1-2 tun semen a nějakým hnojivem.

5) Dostupnost potřebné sady zemědělských strojů k provádění všech nebo téměř celého komplexu prací na pěstování slunečnice v každém, dokonce i nahodilého podniku.

Slunečnicovým nevýhodou je neschopnost slunečnicový setí na jednom místě dříve, než po 8 letech přičemž otáčení v konstrukci zabírá 10-12% z celkové plochy.

Zvažte náklady na technologie pro pěstování slunečnice na ploše 200 hektarů.

Podle tabulky lze konstatovat, že produkce slunečnice je účinná, zisková, zisková. Kromě toho, v případě, že struktura celkových příjmů příjmů společnosti pro zemědělské produkty trvá nejméně 70%, tato společnost získává statut agro-výrobci, který má určité daňové výhody, stejně jako umožňuje získat dotace na podporu výroby z federálních a místních rozpočtů.

Zde jsou - výhody zemědělství před ostatními průmysly. Kde jinde můžete investovat s výnosností 300 a více procent? Kde se vyrábějí produkty za 1,5 milionu rublů. může produkovat několik lidí, kteří skutečně pracují 1,5-2 měsíce, a zároveň platit 1,2 milionu zisků z minimálních daní a bez porušení zákona? (není třeba například uvést výrobu přírodních monopolů a těžebního průmyslu).

Rostoucí slunečnice je malá viditelná část ziskovosti zemědělské produkce. Jakákoli zemědělská plodina je zisková.

Chci> 300% ročně.

Konečným cílem každé investice je získat určitý zisk. Existuje obrovský počet způsobů, jak získat tento zisk (např. Milion). Rozdíl mezi těmito metodami je následující:

-kde investovat;

-jaká je ziskovost investic;

-jak rychle se tyto investice vyplatí;

-jaké daně budou zaplaceny a kolik; a další.

Zemědělství jako odvětví a zejména rostlinná výroba má řadu výhod oproti jiným odvětvím. Tyto výhody a nevýhody uvidíte dále.

Nejjednodušší, což vyžaduje malé množství investic, vysoce ziskové, s rychlou dobou návratnosti investice a daňově zvýhodněný způsob, jak vydělat - rostoucí slunečnice.

Zdá se, že každý zemědělský podnik pěstuje slunečnici, ale většina těchto podniků pracuje se ztrátou a je v úpadku. Teprve poté, co pracujete v jednom z těchto podniků, můžete pochopit, že tyto ztráty jsou umělé.

Slunečnice má řadu funkcí, které ji příznivě odlišují od ostatních plodin:

1) Jedná se o jarní plodinu, což znamená, že výrobní cyklus začíná na jaře, končí na podzim a trvá pouze 100 - 150 dnů, v závislosti na odrůdě a technologii.

2) Jedná se o zařízení odolné proti chladu, odolné proti suchu v počátečním období růstu před květem, tedy přizpůsobené našemu klimatu.

3) Při intenzivní technologii slunečnice v oblasti Voroněž dosahuje výnos slunečnice 20 až 25 centrů semen na hektar a obsah oleje v semenech je 50 až 54 procent.

4) 5 až 10 kg semen je vyžadováno pro setí 1 hektar, což znamená, že plocha 200 hektarů bude vyžadovat pouze 1-2 tuny semen, což znamená:

a. minimální náklady na přepravu a skladování osiva;

b. minimální náklady v peňažním vyjádření na hektar pro osivo;

c. setí 200 hektarů strávit 3-5 osob po dobu 7-10 dnů v přítomnosti 1 MTZ-80.82, vrtáky SUPN-8, 1 vůz, který je schopen řídit 1-2 tun semen a nějakým hnojivem.

5) Dostupnost potřebné sady zemědělských strojů k provádění všech nebo téměř celého komplexu prací na pěstování slunečnice v každém, dokonce i nahodilého podniku.

Slunečnicovým nevýhodou je neschopnost slunečnicový setí na jednom místě dříve, než po 8 letech přičemž otáčení v konstrukci zabírá 10-12% z celkové plochy.

Zvažte náklady na technologie pro pěstování slunečnice na ploše 200 hektarů.

Podle tabulky lze konstatovat, že produkce slunečnice je účinná, zisková, zisková. Kromě toho, v případě, že struktura celkových příjmů příjmů společnosti pro zemědělské produkty trvá nejméně 70%, tato společnost získává statut agro-výrobci, který má určité daňové výhody, stejně jako umožňuje získat dotace na podporu výroby z federálních a místních rozpočtů.

Zde jsou - výhody zemědělství před ostatními průmysly. Kde jinde můžete investovat s výnosností 300 a více procent? Kde se vyrábějí produkty za 1,5 milionu rublů. může produkovat několik lidí, kteří skutečně pracují 1,5-2 měsíce, a zároveň platit 1,2 milionu zisků z minimálních daní a bez porušení zákona? (není třeba například uvést výrobu přírodních monopolů a těžebního průmyslu).

Rostoucí slunečnice je malá viditelná část ziskovosti zemědělské produkce. Jakákoli zemědělská plodina je zisková.

Téměř úplný laik v slunečnicích, všechno je bolestivé, nestane se.