Podnikání na opravu počítačů doma: obchodní plán, ziskovost, náklady

Počítačová gramotnost lidí neustále roste, takže uživatelé PC mohou samostatně řešit řadu problémů souvisejících s počítačem. I když ne všichni jsou schopni provádět vážné opravy na vlastní pěst. V tomto článku budeme zvažovat podnikatelský plán pro opravu počítačů s výpočty.

Proto existuje poptávka po službách pro obnovu počítače a vytvoření podnikání, které předpokládá poskytování těchto služeb, vypadá slibně. To vyžaduje určité znalosti a organizaci. Tento proces komplikuje množství složitostí a specifických okamžiků, které jsou problematické překonat.

Používají dvě metody budování podniku založené na opravě počítačů. Oba varianty se v některých odstínech liší.

Výhody a nevýhody otevření služby opravy počítačů

V následující tabulce se podíváme na výhody a nevýhody otevření servisního střediska, které opravuje počítačové vybavení. Je třeba poznamenat, že hlavním cílovým publikem jsou lidé, kteří potřebují opravu počítačů a notebooků, stejně jako diagnostiku a léčbu virů.

Jak otevřít servisní středisko od začátku: dokumenty pro registraci do daně

Existují dvě možnosti, jak otevřít počítačové centrum pro opravy: s registrací v daňové oblasti a bez oficiální registrace.

Výhody této metody jsou zřejmé, ale neplatí pro plnohodnotné podnikání, které přináší stálý a hmatatelný příjem. Jedná se pouze o jednu z možností dodatečných příjmů. Touha vykonávat profesionální práci musí být v korelaci s jiným způsobem budování podniku.

Například budete muset sledovat práci mistrů, rozvíjet nové služby, propagovat společnost na trhu atd. To znamená, že zaměstnanci budou přímo opravovat počítače. Často se člověk, který se rozhodl podnikat v oblasti opravy počítačů, začne pracovat sám pro sebe, a v budoucnu poté, co získal počáteční kapitál, se začne vytvářet větší podnikání. Tento přechod je spojen se vznikem určitých rizik a problémů.

Chcete-li se zaregistrovat u daňové společnosti pro opravu počítačů, můžete podat dokumenty pro zřízení IP nebo LLC. Níže v tabulce budeme analyzovat hlavní výhody, stejně jako potřebný seznam dokumentů pro registraci každé právní formy. Při registraci pro OKVED zvolte hlavní činnost: 95.11 - Oprava počítačů a periferních počítačů, navíc můžete zadat kód OKVED 95.12 - Opravy komunikačních zařízení.

 • doklad o zaplacení státního poplatku (800 rublů);
 • ověřená přihláška notáře ve formátu č. Р21001;
 • žádost o přepnutí na UTII nebo USN (jinak to bude výchozí);
 • kopie všech stránek pasu.
 • formulář žádosti # P11001;
 • charta LLC;
 • rozhodnutí o otevření LLC nebo protokolu, pokud existuje několik zakladatelů (partnerů);
 • doklad o zaplacení státního poplatku (4000 rublů);
 • Notářské kopie pasů zakladatelů;
 • žádost o přechod na UTII nebo USN.

Podle zákona nesmí být základní kapitál společnosti LLC nižší než 10 000 rublů.

V daňovém hlášení servisního střediska pro opravu výpočetní techniky je možné použít namísto registračních pokladen (pokladní automaty) / § 2 odst. 2 spolkového zákona č. 54-FZ ze dne 22.5.2003. Přísný formulář pro podávání zpráv lze použít, když poskytujeme služby veřejnosti (jako v našem příkladu). SSR se při prodeji zboží nepoužívá.

Implementace v praxi

 • nízké ceny;
 • vysoká kvalita služeb;
 • okamžité provedení objednávky;
 • široké spektrum služeb;
 • odpovědnost vůči zákazníkům.

Věnujte pozornost úrovni poskytovaných služeb. Pokud po opravě počítače klient znovu narazí na stejný problém, pak je nepravděpodobné, že se k vám vrátí.

Konkurence v segmentu trhu spojená s opravou počítačů je vysoká. Mnoho mladých lidí se snaží obnovit a udržovat počítačové vybavení pro získání dalších příjmů. Proto stanovení vysokých cen v počáteční fázi znamená zbavit klienta příležitost vytvořit klientskou základnu.

Dalším faktorem je rychlost reakce na objednávku. Moderní uživatelé jsou zvyklí hrát své oblíbené hry nebo trávit čas na sociálních sítích. Proto klient upřednostňuje tento typ služby, což pomůže rychle se vrátit ke svému obvyklému rytmu života. Vaše klientská základna se zvýší, pokud dorazíte na adresu v co nejkratším čase a problém vyřešíte.

Počítačová pomoc zahrnuje širokou škálu služeb, včetně:

 • oprava a údržba počítačů;
 • antivirová léčba;
 • vymáhání ztracených dat;
 • nastavení sítě a další.

Velikost vašich zisků závisí na stupni rozšíření rozsahu poskytovaných služeb.

Při každé práci se očekává určitý počet chyb. Například adresa nebyla uložena při nastavování sítě nebo konektor z portu se objevil. Přístup k práci zodpovědně a včas eliminuje chyby a nedostatky ve vaší práci.

Reklamní činnost

Příklad letáku pro opravu počítače

Možná, že jedním z nejúčinnějších způsobů, jak vstoupit do podnikání, bude místní (v nejbližších okresech) zveřejňování reklam na vchody domů, které označují krátký seznam služeb a kontaktní údaje. Váš první úkolem je vytvořit databázi věrných návštěvníků, kteří vás mohou doporučit svým přátelům.

Oprava počítače je vážná. Trestní odpovědnost

Velká část objednávek souvisí s konfigurací softwaru (softwaru). Nezapomínejme však, že současně hrozí nebezpečí, že spadne pod akci články 146, část 2 trestního řádu Ruské federace, což penalizuje instalaci nebo konfiguraci softwaru, který nemá licenci. Pokud je pán zachycen v takovém zaměstnání, čelí pokutě nebo vězení.

Tento problém je velmi důležitý, protože 90% potenciálních zákazníků používá pirátské kopie softwaru. Existuje vysoká pravděpodobnost, že se stanou předmětem běžné kontroly OBEC nebo obětí soutěžících, takže je lepší odmítnout pracovat s programy bez licencí. V tomto případě jsou potíže nevyhnutelné - protože obyvatelé malých měst v Rusku nejsou ochotni poskytnout značné částky za přístup k licencovanému softwaru.

Takže náklady na práci s pirátskými kopiemi budou asi 700 rublů. Z toho 500 rublů. účet za instalaci softwaru a 200 rublů. - pro ladění. Pokud pracujete s licencí, situace se výrazně změní. Budete buď muset vzdát prodejní objednávky, když instaloval pirátskou kopii operačního systému, nebo nabídnout instalaci OS licence pro 3500 rublů. s platbou odborných služeb od 500 do 1000 rublů. Tato situace je nepravděpodobné, že přispěje k růstu počtu ochotných, ochotných zaplatit takovou sumu.

Ukazuje se tedy, že odvětví trhu pro opravu počítačů je dáno vysokou poptávkou po těchto službách, ale zákazníci nechtějí platit poctivě. Takže se podívejte na způsoby řešení tohoto problému. Nejzkušenější podnikatelé doporučují odmítnout používání softwaru bez licence. Jejich rady se snižují na jednu věc - nutnost přesvědčit zákazníky, aby zaplatili za právní software, protože to je pro ně především prospěšné. Licencovaný software zaručuje jeho stabilní provoz a vysoce kvalitní služby.

Webinar o tom, jak otevřít firmu pro opravu počítačů a elektroniky (podnikatel Evgeny Kutsenko)

Poradenství zkušených podnikatelů

 1. Přijměte příjem objednávky získáním informací o softwaru nainstalovaném v klientském počítači. Při používání nelicencovaného softwaru je zákazník informován o nemožnosti poskytování služeb nebo o instalaci oficiálního softwaru.
 2. Pravidelně rozšiřte seznam poskytovaných služeb.
 3. Vyhledávat klienty mezi podnikateli a právnickými osobami - tyto kategorie zákazníků obvykle používají licencované programy.
 4. Kompetentně propagujte své služby, zaměřte se na kvalitu a pracujte pouze s licencovanými produkty.
 5. Mějte pravidelné zákazníky tím, že jim nabídnete slevy nebo nejrůznější bonusy.

Nelze říci, že takové rady vám pomohou snadno a rychle založit vaše podnikání. V počáteční fázi nebude možné dosáhnout hmatatelných zisků, neboť podle pravidla "Pracujeme pouze s licencovaným softwarem" povede k odmítnutí rozsáhlé zákaznické základny. Ale dlouhý a trvalý boj pro každého zákazníka vám umožní dosáhnout požadovaného výsledku.

Počítačová oprava franšízy

Na trhu si můžete zakoupit hotové obchodní řešení pro organizaci počítačového opravárenského centra. "Franchise Viruses.net" (http://www.virusov-net.com) má následující parametry:

 • Kde a jak inzerovat
 • Doporučené reklamní šablony
 • Vytvoření prodejního místa
 • Výuka kontextové reklamy (Yandex.direct)
 • Instrukce pro najatého manažera
 • Ovládání manažera
 • Správce šablon sestav

Podnikový plán pro opravy osobních počítačů nebo jak vydělat prakticky žádné investice

Přemýšlení nad obchodním plánem pro opravu počítačů stojí za to přihlížet k mnoha malým věcem, včetně místa opravy, druhu poskytovaných služeb a nákladů na vybavení a software. Pokud jste nikdy nepracovali v této oblasti, okamžitě otevřete podnik a získáte z něj velký příjem za první měsíc práce, bude to nerealisticky obtížné, ale pro nás to máte. Budeme mluvit o všech komplikacích práce v oblasti opravy počítačů, vysvětlíme, jak můžete podvádět a utrácet méně peněz na opravárenské vybavení a software. Když máte nějaké problémy a objeví se, musíte pokračovat v pohybu a pokoušet se rozvíjet. Jedná se o velmi dobrou firmu s neustálým přílivem nových zákazníků, protože počítače se velmi často rozpadají a pokud stojíte na nohou, můžete bezpečně říkat úspěšného obchodníka.


Potřebujeme se okamžitě rozhodnout, jaké služby vám poskytne vaše opravna. Pokrytí celého spektra služeb bude nerealisticky náročné a nákladné, a proto si vybereme hlavní úkoly a budeme na nich pracovat pouze. Vybíráme služby, kdy nepotřebujete drahé zařízení - instalaci operačního systému, instalaci dalšího softwaru, diagnostiku počítače, výměnu poškozených částí, sbírání počítače od začátku. K provedení těchto služeb potřebujeme trochu utratit operační systém a najít dodavatele dílů.

Kde hledat prostor pro opravu počítačů

Potřebujeme malý prostor pro instalaci několika stolů, skříně a počítačů pro diagnostiku. Vhodné prostory pro 15 až 20 metrů čtverečních, nejlépe s kosmetickou opravou, která by na ni nebyla promarněna. Pronájem takového pokoje bude stát nás 20 tisíc rublů. Jedná se o první výdaje na opravy počítačů. Zkuste najít pokoj v blízkosti známé budovy, které by bylo jednodušší popsat v vizitce a na webových stránkách, jak se dostat do vaší kanceláře. Nicméně, nemusíte se snažit pronajmout pokoj blíž k centru města, protože čím bližší jste do centra, tím dražší je nájemné. Podnikatel začínající si nemůže dovolit pronájem za 200 tisíc měsíčně.

Mnoho podnikatelů v této oblasti, kteří podnikli plán na opravu počítačů, hledají prostor pro dvě místnosti - jeden pro příjem objednávek a druhý pro opravu sám. Nemáme takový rozpočet na pronájem podlahy domu, a proto tento problém vyřešíme jednoduše - zastavíme část místnosti s vitrínou z neprůhledné zadní stěny, na které se dá něco prodávat, a tak dostaneme dvě místnosti. Takže budete zabíjet dva ptáci s jedním kamenem, protože nemusíte utrácet peníze za drahé nájemné a zároveň získávat příležitost prodávat myš nebo klávesnici počítače.

Podnikový plán pro opravu počítačů: vyhledávání pracovníků

Ne všichni podnikatelé chápou v počítačích a vědí, jak je opravit, takže tato práce sama o sobě nebude fungovat. Musíte najít odborníka, který může provádět širokou škálu práce, objednávat od dodavatele podrobnosti o instalaci na nepracujícím počítači. Můžete být zklamáni tím, že odborník v této oblasti bude požadovat plat tisíců, tedy 60 za měsíc, což je pro nás prostě obrovská částka. Půjdeme na druhou cestu a najdeme odborníka, který nevyžaduje tak velký plat.

Ve velkých městech existují vždy technické univerzity, které vyučují počítačové inženýrství, síťové inženýrství nebo programování. Studenti těchto univerzit jsou schopni udělat vše, co potřebujeme - přeinstalovat operační systém, vyčistit počítač, obnovit smazané soubory a nahradit části počítače. Projděte tyto univerzity a nechte letáky o nalezení zaměstnance, popište požadavky a mzdy. Pro 20 tisíc rublů za měsíc se musíte vyrovnat s těmi, kteří chtějí pracovat, stačí jen zbavit laiky. V budoucnu, když příjmy vzrostou na určitou úroveň, můžete najmout profesionála, ale prozatím budeme řídit studenty.

Jak začít podnik opravy počítačů

Rozhodli jsme se řešit opravy počítačů a notebooků a ne obnovení grafických karet a základních desek, takže nebudeme potřebovat žádné drahé zařízení. Maximálně, co potřebujeme, je páječka - spárování pojistek na základní desce. Přidáme zde šroubovák s různými tryskami - což by odšroubovalo víko počítače nebo notebooku a sadu pro čištění prachu. Všechno, náklady na zařízení skončí.

Další věcí je nákup softwaru. Začínající podnikatelé touží okamžitě koupit několik licencovaných disků Windows, nevědí, že z tohoto disku můžete nainstalovat operační systém na 4 počítačích. Pravděpodobně pro vás bude zjištění, že v servisních centrech instalujete pirátské kopie s instalací kompromitovaného klíče. Instalace operačního systému v servisním středisku vás může stát 800 rublů, zatímco licence samo o sobě stojí 4000 rublů. Stojí za to požádat své zákazníky o to, zda chtějí licenci na 4000 nebo pirátské kopie za 800 rublů. Všechny ostatní softwarové programy, jako jsou kodeky, ovladače, se nacházejí na oficiálních stránkách výrobce ve veřejném sektoru.

Vybavili jsme naše prostory dvěma stoly, vitrínem a skříní pro spotřební materiál. Jedna tabulka bude použita v přijímacím prostoru místnosti, kde obdržíte počítač nebo notebook, zaznamenáte typ poruchy a všechny kontaktní informace, druhý použije inženýr k opravě počítačů. Dvě stoly nám stály 2,4 tisíc rublů. Ukázka bude stát 2 tisíc rublů, bude vykonávat dvě funkce najednou. Skříň pro skladování zařízení a spotřebního materiálu bude stát 1,5 tisíc rublů. Přidejte dalších 8 tisíc rublů na nákup dvou počítačů.

Reklama - základ všech obchodů

Vytvoření podnikatelského plánu pro opravy počítačů, musíte jasně pochopit, jak budete inzerovat váš produkt. Budeme mít tři způsoby reklamy: reklama na internetu, distribuce letáků a slova z úst.

Začněme s reklamou na internetu - to je nejlevnější a zároveň nejúčinnější způsob reklamy. Vyberte si pár nejnavštěvovanějších skupin Vkontakte vašeho města a zakupte si jejich reklamní příspěvky s adresou a telefonním číslem vaší služby. Můžete také vytvořit stránku v této sociální síti s popisem všech služeb společnosti. Je lepší, samozřejmě, mít vlastní webové stránky, ale pokud si je nemůžete vytvořit sami, neměli byste to udělat v počáteční fázi, protože profesionálové v budování webových stránek budou potřebovat značnou částku na vytvoření webu. Propagujte svou firmu ve všech sociálních sítích, nepřestávejte to dělat, i když máte stálý proud zákazníků.

Druhým způsobem, jak popularizovat vaši společnost, bude distribuce letáků. Jistě, mnoho lidí má nějaké problémy s počítači, ale nevědí, co s tím dělat a kde mají nosit své "mazlíčky". Rozdávejte letáky v přeplněných místech, v blízkosti nákupních center, kanceláří. Dokonce i kdyby k vám přišla jedna osoba ze stovek, kteří obdrželi letáky, bude již již splacena. Kromě toho můžete rozdávat letáky s kuponem pro bezplatné čištění počítače před viry. Například: "Opravte počítač a získejte zdarma volné vyčištění virů."

Přemýšlejte o tom, kolik vašich přátel má problémy s počítačem? Pravděpodobně mnoho. Informujte je, aby navštívili vaši službu, slibují slevu a služby na nejvyšší úrovni. Tito zákazníci budou tuto službu poradit svým přátelům, a to svým vlastním. Vytváří klientskou základnu mnohokrát rychleji než kterákoli jiná reklama. Zákazníci, kteří mají rádi vaši službu, se opět vracejí.

Náklady a potenciální příjmy tohoto podniku

Jak jsme slíbili, výdaje na opravy počítačů nebudou vysoké. Potřebujeme koupit počítače, abychom obdrželi rozkazy a diagnostikovali zlomky za 8 tisíc rublů, dvě stoly za 2,4 tisíce, skříňku za jeden a půl tisíce rublů a vitrínu za 2 tisíce. Všechny jednorázové výdaje budou činit 13 900 rublů. O trochu více nákladů na provoz podniku - 20 tisíc za pronájem prostor a 20 tisíc za platy zaměstnanců. Výsledkem je 40 tisíc měsíčně za práci firmy.

Potenciální příjem počítačové opravy je obtížné vypočítat, protože přímo závisí na počtu zákazníků. Ale budeme se snažit počítat, kolik je nejoblíbenější služba v servisních centrech - čištění počítače před nečistotami, přeinstalování systému Windows a instalaci hlavních programů. Celkově to bude stát zákazníkovi 1800 rublů, zatímco my nebudeme strávit penny na zásoby.

Podrobný plán uvedení do provozu pro opravy počítačů, notebooků, telefonů a další elektroniky

Výhody podnikání v oblasti oprav elektroniky (počítače)

Činnost opravy a údržby elektroniky ukazuje úžasnou vitalitu. Podívejme se, proč má smysl vstoupit do tohoto podnikání?

 1. Malé množství začít. Chcete-li začít, musíte nejméně 1000 - 2000 dolarů. Tyto peníze se budou věnovat především reklamě a jednoduchému vybavení. O tom později promluvíme.
 2. Flexibilita stanovení cen. V této oblasti je cena za poskytování služeb tvořena především vaším jménem, ​​dovednostmi a náklady na zařízení. Ano, existují tržní ceny typických služeb, například čištění z prachu notebooku. Ale většina oprav je atypická a jedinečná.
 3. Možnost připojení služeb k službám. Pokud opravujete telefony, má smysl prodat kryty a nabíječky.
 4. Minimální rizika. Dokonce i když vaše podnikání nefunguje, vždy můžete aktivitu odvolat. Nemusíte riskovat velké úvěry, investovat do zboží za účelem dalšího prodeje, kupovat / pronajímat drahé nemovitosti.
 5. Stále rostoucí poptávka po službách. Každý rok člověk získává více a více gadgetů, které je třeba opravit. A přínosem jsou takové servisní střediska, jako je ta vaše, ve které můžete opravit zařízení a nekupovat si novou.

Model práce majitele podniku opravy elektroniky (počítače)

Podívejme se na tebe. Tam jsou ruce, nohy, hlava. Teď se podíváme, jaké jsou vaše schopnosti. V závislosti na vašich dovednostech můžete formulovat strategii podnikového vývoje.

 1. Máte technické znalosti - techie. Máte zkušenosti s opravami počítačů a elektroniky. Takže jste technik a můžete začít s minimálním rozpočtem. V prvních fázích to usnadní úkol. Přijímáte objednávky od zákazníků, plníte je a dáte jim. Ve skutečnosti je celý obchodní proces vy. Není třeba sdílet s někým, hlásit, ovládat. V budoucnosti techie najme manažera, nebo se sám stane manažerem. Pokud jste technik-ventilátor, jste se inženýrem výjimečné kvalifikace, pokračovat v provádění oprav.
 2. Nemáte dostatečné technické dovednosti k opravě. Vaše role je tedy manažer. Hledáte lidi, kteří pracují za 10 dolarů, a prodat zákazníka za 20 let. To je to, co vyděláváte. V budoucnu manažer najme mistry a další manažery. Je těžké, aby začal manažer, ale je to spíše obchodník než techie, protože zpočátku řeší manažerské úkoly - nábor.

Tři režimy pro zahájení podnikání k opravě a údržbě počítačového vybavení. Kolik peněz je zapotřebí k zahájení

Chci upozornit na skutečnost, že skutečně nepotřebujete peníze, abyste mohli začít. Potřebujete touhu. Ale peníze vám umožní rychlejší vývoj. Existuje několik modelů založení firmy pro údržbu a opravu elektroniky.

 1. Zahajte vývoj pomocí softwaru a opravy bloků. Poskytujete služby na cestě u klienta, doma nebo v kanceláři. Chcete-li začít, potřebujete pouze zákazníky. Zařízení a prostory neberou, pracují na telefonu. Náhradní díly - vyhledejte dodavatele ve vašem městě. Peníze jsou získány z poskytovaných služeb, jako je odstranění virů, konfigurace operačního systému, síť, směrovače a tak dále. Pokud klient něco přeruší, jako napájení nebo základní desku, změníte uzel zcela bez opravy poškozeného. Dále, pokud zkušenosti a zákazníci získají, připojte opravu hardwaru. V tomto plánu investic pouze stránky a reklamy (vizitky, letáky, městské fórum), asi 1000 dolarů za start, $ 50-100 / měsíc obsah.
 2. Je možné spolupracovat s firmami prostřednictvím správce systému na volání. Jak tato strategie funguje? Vezmete si adresář svého města, zavolejte všechny společnosti za sebou a prezentujte své služby počítačovému opraváři, serveru a síti. Vezměte své počítače pro údržbu. Kromě toho nejste připojeni k tomuto zaměstnavateli. Můžete mít 3-5-10 těchto společností. V tomto schématu je příloha pouze vaše čas a telefon.
 3. Můžete si zorganizovat servisní středisko pro opravy elektroniky. Nyní odhadujeme přibližné minimální peníze na začátek centra pro opravu hardwaru.
   • Vytvoření webových stránek nebo blogů + optimalizace SEO + 50 článků + kontextová inzerce po dobu dvou nebo tří měsíců = $ 1000 + obsah 20-50 $ / měsíc;
   • Pájecí stanice s horkým vzduchem + nástroj + mikroskop + plech + pájky + další nástroje a spotřební materiál = 500 USD;
   • Předpoklad je 300-500 USD za měsíc.

Akční plán. Jak začít podnikat opravy počítačů, telefonů

Mnoho příruček na internetu se doporučuje začít registrací FOP a nákupem zařízení. Jsme však chytří lidé a chápeme, že peníze přinášejí zákazníci, a nikoli FOP a vybavení. Logika tedy naznačuje, že první věcí je hledat klienty.

Existuje mnoho různých způsobů. O tom jsem napsal v článku "107 bodů, kde může klient vidět vaši reklamu". Podívejme se však na ty nejúčinnější, které fungují v mé práci:

 1. Webové stránky vašeho servisního centra. Na placené doméně a hostingu. Motor lze vyjmout zdarma. Hlavní věcí je, aby lidé o tom všichni pochopili. Například si můžete vzít můj www. itsa.in.ua;

Desky bezplatných reklam, například OLX, avito, prom.ua, puls. Jak psát účinné reklamy, přečtěte si článek v článku "Jak psát text volných reklam";

Vizitky, letáky. Poté, co zákazník sloužil, nezapomeňte dát dvě, tři vizitky. Jeden k němu, ostatní k jeho přátelům. Leták taky;

Kontextová inzerce google adwords a yandex přímo;

Vaše osobní kontakty a kontakty. Čip! Po dvou nebo třech týdnech, když zákazník opravil, zavolejte mu na otázku: jak to funguje? Pokud je vše v pořádku, požádejte ho, aby vás doporučil přátelům a známým. Tak vy vyvoláte pověst o sobě.

Účetnictví, zaměstnanci a dodavatelé

Jakmile jste vytvořili tok zákazníků, musíte je sloužit. Aby nedošlo k záměně tam, kde je technika a co je třeba udělat, musíte použít nějaký účetní systém. Nejprve postačí Excel a tabulka v Dokumentu Google. Je však žádoucí okamžitě spravovat ekonomiku v účetním systému pro servisní středisko. Výhoda tohoto softwaru je dost. Některé z nich jsou v článku "Program pro centrum služeb (CRM). Systém účetnictví pro opravy zařízení v dílně. Recenze ».

Poprvé se budete řídit sami, ale přesto se musíte zbavit obratu, abyste se zapojili do rozvoje podnikání. K tomu potřebujete personál - ty lidi, kteří vykonávají část vašich úkolů výměnou za peníze. Platby pocházejí z produktu, který zaměstnanec produkuje. Inženýr - opravy zařízení, manažer - dělá to tak, aby co nejvíce zákazníků opustil opravované zařízení a věci. Z toho považujete procento peněz, které zaměstnanec přinesl.

Dodavatelé jsou ti lidé a firmy, které vám dodávají náhradní díly pro opravu zařízení nebo prodávání zboží. Je důležité si uvědomit, že dodavatelé mohou být také vysoce specializovaní inženýři, například Průvodce obnovením dat.

Co není nutné udělat okamžitě

Za prvé, vyděláváme peníze, pak trávíme proto:

FOP se zaregistrujete až poté, co vidíte skutečné stabilní peníze. Nezačínáte se registrovat a poté už myslíte, co s tím dělat. NE! Nejprve peníze, pak všechno ostatní. Kromě toho je obtížnější zavřít FOP desetkrát, než jej otevřít. KVEDy, daně a vše ostatní, o čem se dozvíte více v daňové kontrole.

Zařízení, které kupujete jen to, co opravdu potřebujete, jako je páječka. Znám mnoho inženýrů, kteří pracují pouze se softwarovou součástí počítačů, jako je nastavení 1C, odstranění virů, nastavení sítě, operační systémy a tak dále. Jejich tarif je hodinový. Ze zařízení - pouze šroubovák a zalomení pro kroucenou dvojici. Ale můžete opravit zařízení na hardware, tam je platba pro výsledek. Nezapomeňte, že jestliže infračervená pájecí stanice stojí 1 000 dolarů a máte jednu opravu za měsíc pro pájení BGA mostu, opravdu ji potřebujete? Kolik jí porazíte? Je smysluplné najít službu, která vám bude opravena se slevou.

Prostory k pronájmu. Nejprve si položte otázku: co mě brání provádět opravy doma? Pokud máte dvoupokojový apartmán nebo je zde prostorný balkon, vytvořte si zde dílnu. Zvláště poprvé, s největší pravděpodobností budete pracovat sami. Poté, jak se zvyšuje množství práce, má smysl pronajmout pokoj, najmout zaměstnance. Ale aniž byste museli platit za stálé výdaje, protože je zaplatíte z kapsy. Například žiji mimo město a já, abych podnikl, jsem potřeboval prostor pro opravy v centru města. Ale ne všichni stejně jako já. Máte jedinečnou kvalifikaci a zákazníci vám zašlou novou zásilkovou techniku ​​s dodávkou domů?

Měřítko a Autopilot

Autopilot je zapotřebí, abyste mohli pracovat bez vaší účasti. Chcete-li to provést, musíte dokumentovat celý obchodní proces, počínaje tím, jak se zákazník dostal do služby před tím, než zařízení převezme z opravy. To znamená, že klíčem číslo jedna je dokumentace. Druhým bodem jsou pokyny k psaní. Vaši zaměstnanci přijdou a odcházejí. Je to normální. Ale neseděte s každou řadou, neříkejte za rukojetí, neříkejte pokyny a řekněte: "Od této chvíle děláte tuto práci přísným dodržováním těchto pokynů." Dáváte si studium, podívejte se, jak se nová osoba naučila.

Škálování je nezbytné, abyste mohli co nejvíce pokrýt trh a provádět stále více a více oprav. Ale toto je již vyšší úroveň řízení podniku.

Popisovala jsem hlavní provozní strategii rozvoje obchodu se servisními středisky. Pracuje pro mě. Rozdávám to. Další informace o zahájení podnikání v centru služeb můžete získat od bezplatného kurzu (domovská stránka, reference) nebo webového záznamu "Elektronická oprava firem od 0 do prvních 1000 dolarů za měsíc". Pokud potřebujete vytvořit firmu od začátku, zaregistrujte se ke koučování.

P.S. Je to užitečné? Namísto poděkování, vložte nebo převeďte do sociálních sítí

Neodolatelná inspirace,
Kutsenko Evgeny

Jak začít podnik opravy počítačů

Výpočetní technika pevně vstoupila do našeho života - nyní téměř každá rodina má 2-3 počítače, laptop, tablet. Někteří lidé používají počítače pro zábavu, druhá vydělávají z nich peníze, ostatní ji využívají pro komunikaci a nakupování. Ale technika se dříve nebo později rozpadne a vyžaduje opravu. Počítače se rozkládají mnohem častěji než ostatní domácí spotřebiče, protože jejich výkon závisí na softwaru. Uživatel může z internetu nainstalovat jakýkoli škodlivý program nebo chytit virus a zařízení musí být provedeno pro opravy. Proto služba opravy počítačů přinese vždy zisk.

Úvod

Zvažte, jak otevřít servisní středisko pro opravy počítačů a co je pro to nezbytné. Oprava počítače je ziskové a slibné povolání. Samotná oprava může být rozdělena do dvou typů:

Jednodušší a levnější než první možnost. Zahrnuje obnovu počítačového softwaru (přeinstalování operačního systému, instalace ovladačů, speciální programy, obnovení dat z pevného disku). V případě selhání některých částí počítače jsou jednoduše nahrazeny celými bloky (paměť, základní deska, grafická karta atd.) Bez opravy a pájení.

Fyzická oprava zahrnuje přítomnost pájecí stanice a konstruktéra okruhu, který může pájit kondenzátory, měnit mosty apod. Tato služba nabízí širší škálu oprav, ale ne vždy platí za investice do ní.

Pozor prosím: v počáteční fázi doporučujeme jednat podle prvního schématu, poskytovat software a blokovat opravy počítačů. Když si uvědomíte, že mnoho vašich zákazníků vyžaduje fyzickou opravu součástí, přejděte do druhého schématu.

Seznam služeb

Čím širší je seznam vašich služeb, tím více segmentu trhu pokryjete. Není nutné omezovat pouze na reinstalaci OS - poskytovat i jiné služby nezbytné pro lidi. Standardní služba obvykle poskytuje:

 1. Instalace a reinstalace operačních systémů.
 2. Výběr a instalace ovladačů.
 3. Instalace a konfigurace různých uživatelských programů.
 4. Konfigurace různých modemů.
 5. Instalační software na mobilních telefonech, tabletech, jejich blikání.
 6. Obnova dat z pevného disku při přeinstalaci operačního systému nebo jeho nahrazení.
 7. Preventivní služby (čištění z prachu, zrychlení počítače, odstraňování virů).
 8. Výměna vyhořelých dílů, jejich opravy.
 9. Tankování tiskáren, jejich opravy.

Po 6 až 10 měsících práce zjistíte, které služby jsou ve vašem městě oblíbené a na co je třeba se zaměřit. Možná instalace softwaru nebo blikání tabletu / telefonu vám přinese více peněz než fyzické opravy mikročipů, takže je lepší se zaměřit na tuto výbavu.

Také nezapomeňte na pohodlí zákazníků. Nezapomeňte zorganizovat službu "navštívit mistr" - mnoho lidí se bojí dát svůj počítač, nebo prostě nemají čas, aby se dostali do služby během pracovní doby. Navštěvující mistr je placen za speciální hodinovou sazbu + má určitou sazbu za rychlost práce, po pracovních hodinách, svátcích atd.

Organizační záležitosti

Chcete-li otevřít počítač opravit počítač, musíte nejprve přijít k daně a zaregistrovat jako IP. Můžete také vybrat registrační formulář LLC - umožní vám to otevřít kanceláře a pracovat s firemními klienty.

Před otevřením si prohlédněte své konkurenty. Zjistěte, jaké služby poskytují, jaký cenový rozsah a jaká hodnocení spotřebitelů mají. Velmi často se lidé vytvořili negativní postoj ke službám, protože nerespektují masivně termíny oprav, měnících se cen v procesu obnovy umění v každém případě porušují dohodu a tak dále. Proto je podoba nového opravárenského centra jistě přivítají s nadšením. Hlavní věc je dodržovat dohodnuté podmínky a vždy být loajální vůči zákazníkům, protože vám přinášejí peníze a zanechávají pozitivní zpětnou vazbu mezi vašimi přáteli a kolegy.

Nábor zaměstnanců

V úvodní fázi práce na opravách a účtování počítačů můžete provádět. Ale pak kvůli rostoucímu počtu zákazníků a nedostatku volného času budete pravděpodobně potřebovat kvalifikovaný personál. Bude nutné najmout dva inženýry, kteří opraví službu, jeden technik v terénu, jeden nebo dva obvody, pokud je to nutné, a přijímač. V budoucnu budou zaměstnanci upravovat v závislosti na počtu objednávek. Také můžete potřebovat administrátora systému, pokud chcete obsadit mezeru malých firem, které si nemohou dovolit najmout si dobrého specialistu. Můžete s nimi uzavřít smlouvu o outsourcingu - administrátor jednoduše opraví zařízení a opraví vážné selhání, ale nesmí být uveden v jejich stavu. Jeden dobrý správce může sloužit až 15 malým firmám nebo 5-7 velkým. Když je cena outsourcingu 10 až 20 tisíc rublů měsíčně, podobný odborník nejen zaplatí sám za sebe, ale také přináší firmě 50-70% čistého zisku.

Musíte provést kvalifikovaný výběr specialistů - měli by být nejen kompetentní, ale i zodpovědní. Také všichni zaměstnanci, kteří kontaktují klienta (recepční, návštěvník, správce) by měli být co možná nejvíce věrní a zdvořilí. Potřebujete rychle naplnit klientskou základnu, takže musíte pracovat co nejsprávněji a nejsprávněji.

Požadavky na prostory a zařízení

Pronájem příliš velkého pokoje nemá smysl - obvykle skupina 5-6 lidí má dost místa na náměstí 30-35, zejména proto, že někteří zaměstnanci budou neustále na silnici. Musí být rozdělena na dvě části - přijetí a vlastní pracovní prostor (je žádoucí oddělit ji od klientů). Důležitou roli hraje umístění vaší služby. Doporučujeme jej nalézt uprostřed prostorů pro spaní nebo nedaleko od hlavních stanic veřejné dopravy.

Pozor prosím: otevřené v blízkosti obchodního centra nebo kancelářských budov - to není nejlepší nápad. Obvykle mají velké firmy vlastní IT oddělení, která slouží všem zařízením. Je lepší zaměřit se na soukromé uživatele.

Ze zařízení budete potřebovat:

 1. PC Card Fault PCI Post Card, který vám umožní diagnostikovat poruchu na nečinném počítači.
 2. Vysoce kvalitní digitální multimetr.
 3. Profesionální spájkovací stanice (pokud se rozhodnete opravit zařízení).
 4. Dobrý digitální mikroskop.
 5. Simulátor procesu.
 6. Pracovní stoly, sada šroubováků, různé spotřební materiál.
 7. Kompresor pro foukání prachu.

V zásadě nebudete potřebovat nic jiného - s tímto souborem můžete začít pracovat. Pokud je něco nutné, jednoduše si zakoupit potřebné vybavení.

Ziskovost

Pokud nemáte v úmyslu být zapojeni do pájení a výměny prvků, pak budete mít k otevření firmy dostatek 70 tisíc rublů. Chcete-li koupit profesionální pájecí stanici se všemi potřebnými, bude nutné strávit dalších 100 000. Také je nutné instalovat počítače pro příjemce a zaměstnance - to bude vyžadovat dalších 100 000 rublů. To znamená, že potřebujete celkem 170-270 tisíc rublů pro otevření.

Povinné platby budou:

 1. Pronájem - 25 tisíc.
 2. Utilities + Internet - 10 tisíc.
 3. Reklama - 20 tisíc.
 4. Spotřební a ostatní náklady - 15 tis.
 5. Mzda pro zaměstnance (6 osob) - 150 tisíc.

Hlavní položkou výdajů jsou mzdy. Na to nemůžete zachránit, jinak zaměstnanci začnou hledat "výdělky" a zkontrolují ty služby, které se ve skutečnosti neukázaly.

Nyní promluvme o ziscích. Zkompilujte podrobný obchodní plán pro opravu počítačů pouze tím, že znáte skutečné podmínky ve vašem městě (náklady na pronájem, velikost ZP, počet zákazníků). V malých městech ve službě může pracovat 3 osoby a v megacities nebude dostatek a 10.

V průměru se všechny investice uskutečněné v dílně vyplácejí za 6-8 měsíců. Jeden kvalifikovaný mistr přináší zisk asi 70-80 tisíc s platy 30. Ale aby bylo dosaženo této úrovně výdělků, musíte si vydělat zákaznickou základnu a získat relevantní zpětnou vazbu.

Reklama

Správná reklama je klíčem k úspěšnému podnikání. Musíte použít všechny možné možnosti: spustit reklamu na papíře (letáky, reklamy, různé kupony), vytvořit dobré znamení, vytvářet reklamy na městských portálech a sociálních sítích, rozvíjet své vlastní služby pro seznamy webových stránek a kontaktní údaje. Také nezapomeňte na reklamu na médiích - rádio, místní televizní kanály. Čím více investujete do reklamy, tím více získáte na konci.

Také nainstalujte systém slev pro své zákazníky. Můžete vytvořit speciální karty nebo je jednoduše přidat do databáze podle telefonního čísla - příjmení. Akce "Přiveďte přítele" jsou dobré - klient vás vede k novému zákazníkovi, pro který dostane slevu na následné opravy. Ale hlavní věc je, že podnik by měl prosperovat, opravy by měly být vysoké kvality. Přepište klienta asi týden po opravě a zeptejte se, zda vše funguje tak, jak by mělo. To vám ukáže lidem, že o ně máte zájem a určitě se s vámi vrátí s následnými opravami.

Jaký druh podnikání lze otevřít pro 50 tisíc rublů? Úspěšný případ od počítačového mistra

V současné době si nedokážeme představit náš život bez moderní výpočetní techniky. Dnes má téměř každá rodina 2-3 počítače, tablety nebo notebooky. Jeden počítač je potřebný pro zábavu, jiní pro studium, a ještě jiní nemohou bez nich, protože si je vydělávají za svůj život. Ale jako každá jiná technika, počítače mají vlastnost rozpadat se. Vzhledem k poměrně vysokým nákladům je častěji vhodnější, aby lidé opravovali než koupit nový počítač. Proto je velmi výhodné opravovat počítače. Takovou firmu můžete začít s minimálními investicemi.

Věstníku Rekonomica se podařilo komunikovat s člověkem, který vytvořil svůj počítač opravit podnikání od nuly s rozpočtem méně než 50 tisíc rublů. Přečtěte si podrobnosti níže.

Pracovat pro mého strýce není můj!

Dobrý den. Jmenuji se Dmitry a mám 37 let. V tomto článku vám řeknu, jak jsem začal svou firmu od začátku a co to vedlo.

Takže myšlenka mého podnikání přišla ke mně před dvěma lety, když jsem si uvědomil, že práce "mého strýce" jako vedoucí nákupu mi nepřináší takové příjmy, které by mohly pokrýt veškeré výdaje rodiny. Jsem ženatý muž a mám dítě. Vzhledem k tomu, že manželka seděla s tříměsíčním dítětem, byla celá rodina závislá pouze na mých výdělcích.

Pro podnikání je důležité vybrat sféru, ve které skutečně rozumíte

Před zahájením svého podnikání jsem pečlivě prozkoumal poptávku na trhu a pokud jde o můj kapitál, který by mohl investovat do podnikání, vybral jsem si oblast služeb nebo přesněji službu pro opravu počítačů. Prostředky přidělené na zahájení podnikání byly skromné, pouze 50 000 rublů.

Volba spadla na oblast služeb právě proto, že jsem v počítačích dobře znal, a to jak v administrativní části, tak v samotném hardwaru. Navíc můj starší bratr je rozhlasovým inženýrem podle vzdělání a tento faktor byl moje pojištění v tom, že při nesrovnatelných otázkách v oblasti opravy počítačů zůstanu bez podpory. A je velmi důležité, abyste si vybrali oblast podnikání, ve které máte dovednosti a další pojištění, pokud jde o pomoc ve správný čas.

Vytvoření počítačové dílny doma - spuštění příloh

Nejdříve jsem vybavil část území mého pokoje do dílny. Co bylo zapotřebí pro toto:

 • velký skládací stůl;
 • kovové regály se 4 policemi;
 • malá kancelářská židle s otočným sedadlem;
 • speciální bodové světlo s možností nastavení směru světla;
 • soubor nástrojů;
 • profesionální páječka;
 • stacionární počítač.

Všechny tyto věci byly koupeny s rukama, a proto stojí asi 35 000 rublů spolu s náklady na dopravu.

Doba pro kompletní vybavení pracoviště trvala asi 14 dní.

Proč jsem se rozhodl udělat doma dílnu a nepůjčil si pokoj k pronájmu? Faktem je, že téměř všichni, kdo si začínají podnikat, jsou příliš přesvědčeni o svém potenciálním úspěchu a předem si uvědomují, jaké náklady nejsou v první fázi povinné. Proto jsem se rozhodl jít po malých krocích, ale pevně. Koneckonců, nikdo mi nedokázal zaručit úspěch začatého podnikání. A proto mým úkolem bylo začít s nejnutnějšími, abych se podíval na ziskovost, a teprve potom, v případě odškodnění, pokračovat v registraci obchodu prostřednictvím daňových úřadů, aby získali formu činnosti a pronajmout prostory.

Nezapomeňte na náklady na reklamu!

Souběžně s tím, když jsem byl zapojen do nákupu potřebných věcí pro práci s, vytisknout oznámení o poskytování služeb v oblasti oprav počítačů a zaslali je na zastávkách a vchodů ve všech oblastech, kde bylo ve městě. Zvláštní pozornost jsem věnovala oblasti, ve které jsem žil, protože zákazník je vhodný k odjezdu do nejbližší čerpací stanice, což mi způsobilo značné úspory, protože náklady na dopravu byly sníženy.

Ale jsem si dobře vědom toho, že některé reklamy omítnuté na sloupech a autobusové zastávky, ne tak uspořádali malou on-line vizitka na internetu, což je celkem (site, doména, hosting) podařilo platit po dobu jednoho roku v 5000 rublů. Poslední krok marketingu byl pořadí vizitek.

Vizuální karty jsou nezbytné pro podnikání.

Koneckonců, tento malý kousek papíru obsahuje všechny potřebné informace o vaší firmě a snadno se potuluje z jednoho zdroje do druhého. Pořadí 100 kusů vizitek stojí jen 500 rublů.

Všechno bylo připraveno přijmout prvního zákazníka do 20 dnů od vzniku myšlenky otevření vašeho podnikání. Všechny mé náklady na zahájení podnikání činily zhruba 41 000 rublů. Zbývající částka, od původně plánovaných 50 000, byla odložena na nepředvídané výdaje.

První klient. Moje výhody oproti konkurenci

První klient se mi o týden později obrátil a pak o klienta za klientem. Brzy slovo "ústní slovo" začalo pracovat mezi mými přáteli a známými. Následovala řetězová reakce, která mi poskytla tok zákazníků.

Moje výhoda v tomto konkurenčním prostředí byla, že jsem pracovala bez bonusů a povinných doplňkových služeb. Klient obdrží první informace o tom, co je třeba udělat, a kolik to bude stát, a když dal svůj souhlas, jsem se pustil do práce. Věděl jsem přesně, co bych měl udělat, aby opravit vadu, a klient věděl, že defekt bude opraven, a kolik to bude stát.

Dělejte vše podle zákona a rozšiřte

3 měsíce po zahájení případu, nemohl jsem se vyrovnat s objemem práce, a často jsem pomohl staršího bratra ve svém volném čase. Po šesti měsících jsem se oficiálně stal LLC a otevřel jsem dílnu v pronajaté místnosti. Podnikání šlo nahoru. Do firmy byli pozváni dva mistři, kteří se zabývali opravami. Udělal jsem úlohu pouze správce a správce všech procesů, které se vyskytují v oblasti oprav a finančních výpočtů.

Na konci roku 2017 jsem úspěšně prodal svůj podnik, tak, jak změnit rozsah svých zájmů a směr pohledu podnikání v uslug.Takim způsobem jsem se stal obchodní projekt, který odstartoval s 50.000 rublů a uvědomil statisíce zisku.

Užitečné tipy pro začátečníky

Na závěr mého příběhu chci dát nějaké rady těm, kteří jsou jen na začátku cesty k založení vlastního podnikání. Doufám, že tyto tipy vám pomohou s organizací své firmy správně s nejmenšími náklady.

 • Důkladně prozkoumejte obchodní téma, s níž se chcete zabývat. Neváhejte se zeptat. Nemyslete si, že se dostanete lépe, začněte od průměrných ukazatelů.
 • Snažte se udělat to, co je blíže vašim schopnostem a zkušenostem. Zamyslete se nad tím, kdo vám bude schopen pomoci, pokud bude potřeba.
 • Na začátku budování podniku provádět pouze ty náklady, které jsou přímo spojeny s daným případem, a ve kterých je potřeba.
 • Rozvíjejte pro sebe několik akčních plánů a připravte se, aby situace mohla jít tak, jak jste o tom nepřemýšleli.
 • Do podnikání nezapojujte externí kapitál, dokud nebudete přesvědčeni o ziskovosti vašeho podnikání.
 • Na počáteční cestě proveďte úsporný marketing (Internet, oznámení na zastávkách, rozhlasové vysílání)
 • Studovat oblast činnosti, kterou chcete udělat, rozvinout konkurenční výhodu pro sebe. Čím více výhod získáte, tím rychlejší bude vaše síť příjmů a zákazníků růst.
 • Opatrně vypočtete položky za první tři měsíce, to vám umožní zůstat na hladině, pokud se podnik vyvíjí pomalu, nebo bude mít trh špatnou dočasnou situaci.

Podnikatelský nápad: Workshop pro opravy počítačů doma

Obsah podnikatelského nápadu

Jaký je dobrý nápad pro opravu domů?

Počet stacionárních a přenosných počítačů se každým dnem zvyšuje. Při opravách doma majitel flexibilně nastavuje ceny a při správné kvalitě práce získá stabilní a neustále rostoucí zákaznickou základnu. Digitální technologie vyžaduje pravidelnou údržbu a obchodní zisky nezávisí na sezónnosti.

Kolik stojí za zahájení a udržování workshopu a kolik z něj přináší zisk?

Otevřením domácí služby pro opravu počítačů ve velké metropoli (například v Moskvě) a obsluhování několika klientů za den můžete obdržet měsíční zisk ve výši 100 000 €. Investice zpravidla vyplácejí půl roku. Pro zvýšení ziskovosti podniku je možné zajistit opravy ostatních elektrických zařízení, zákaznického servisu.

Náklady na otevření opravny v Moskvě:

Měsíční výdaje:

Podniková registrace a dokumentace

IP pro model zjednodušeného zdanění je nejlepší volbou pro opravny. Kód OKVED pro aktivitu je 95.11, ale stojí za to stanovit další kódy (95.12.95.21) pro budoucnost. Pro legální práci potřebujete:

 • Získat certifikát o registraci IP, výpis z Jednotného státního rejstříku právnických osob
 • Při registraci u daňové kontroly
 • Informujte okresní správu a Rospotrebnadzor o zahájení činnosti

Zvláštní licence a obchodní povolení se nevyžadují.

Služby, zařízení a nástroje

V opravárenských počítačích nejen opravují závady v hardwarových zařízeních, nebo je mění na nové. Instalují operační systémy a software, odstraňují viry a odstraňují důsledky svých útoků, konfigurují směrovače a síťová připojení, čistí a obnovují technologii. Pro provedení práce potřebujete:

 • Stacionární PC a licencovaný software pro něj
 • Softwarový a hardwarový komplex
 • Horkovzdušná pájecí stanice
 • Mikroskop
 • Ultrazvuková koupel
 • Programátor
 • Nábytek - stojany, stůl s židlemi (v případě potřeby)
 • Cín, pájka a další spotřební materiál

Získejte lépe zařízení ve specializovaných prodejnách a software - přímo od přímého dodavatele.

Organizační aspekty podnikání

Pro účetnictví a doručování účetních PI jsou k dispozici dostatečné služby účetních outsourcingů. Organizační okamžiky podnikatele mohou převzít. Pro účely klientů a úkolů je žádoucí, aby nebyly omezeny pouze na tabulky Excel, ale aby byly použity specializované softwarové systémy pro servisní centra.

Reklama a propagace

Potřebujete profesionální, přesvědčivé místo se SEO optimalizací a kontextovou reklamou. Můžete také posílat reklamy na:

 • Letáky - položte je do poštovních schránek v oblasti služeb, rozdělte na zastávkách v blízkosti nákupních míst
 • Veřejné / městské portály
 • Reklamní a propagační služby zdarma

Navíc musíte tisknout vizitky, abyste je nechali zákazníkům. Na základě kladné pověsti, kterou zákazník zavolá po ukončení práce - stojí za to po dvou až třech týdnech, zda jsou spokojeni se vším, v jakém stavu jsou opravovaná zařízení a tak dále.

Příklad vizitky počítačového mistra Příklad reklamy mistra počítače

Údržba a opravy počítačů

Počítač je téměř v každém domově a uživatelé často čelí rozpadu jedné nebo jiné části svého počítačového vybavení. Charakteristická vlastnost počítačové sféry spočívá v tom, že lze rozdělit na dvě součásti: hardware a software. Problémy mohou nastat u obou a většina majitelů domácích počítačů je vnímá jako složitou jednotku, opravu je k dispozici pouze profesionálnímu.

Povolání programátora nebo počítačového vědce je nyní vybráno mnoha lidmi, ale i více či méně zkušený uživatel dokáže vyřešit tolik problémů, které nastanou s počítačem. Po přečtení poměrně málo informací a pokusu o vyzkoušení znalostí o vašem počítači někteří lidé začnou pomáhat přátelům při základní údržbě počítačů. Někdy se rozvíjí v malou firmu, kterou staví jedna osoba, dokonce i méně často se stává profesionální činností. A to vše proto, že uživatel dnes nepotřebuje přeinstalovat operační systém, vyžaduje řešení složitějších otázek a pro laika nemá dostatek znalostí a zkušeností.

Důležitým aspektem podnikání v oblasti údržby a opravy počítačů je velmi vysoká úroveň hospodářské soutěže. Už dávno si uvědomil, že průměrný uživatel je absolutní diletant a nerozumí zásadám provozu počítačů, mnoho programátorů a počítačových specialistů obsadilo toto místo, někdy i doma. Nebo s návštěvou domu k zákazníkovi. Nicméně, ne každá společnost nabízí kompletní seznam služeb a úroveň profesionality je velmi žádoucí.

Nabídky franšíz a dodavatelů

Ale také spoléhat na nevědomost konkurentů zpočátku to není nutné, je lepší studovat trh, zhodnotit, jaké služby jsou nabízeny a za jaké ceny. Velmi často se můžete setkat s tím, že takové firmy berou nepřiměřeně velké peníze na svou práci, ačkoli samozřejmě existují výjimky. Aby bylo možné pracovat jak efektivně a rychle získat větší zákaznickou základnu, je lepší začít hned s celkem, tedy nabídnout absolutně všechno možný rozsah služeb, a to umožní získat velké množství závodníků.

Chcete-li zahájit činnost, kterou potřebujete zaregistrovat jako předmět podnikatelské činnosti, je lepší se stát samostatným podnikatelem než zaregistrovat právnickou osobu - méně potíží. Kód činnosti je zcela pokryt (ОКПД 2) 95.11 Služby v oblasti oprav počítačů a periferních zařízení. Některé licence se nevyžadují, ani certifikáty ani povolení. Takový podnik je spíše spjat s oblastí malého podnikání, která se stále rozvíjí, přestože existuje relativně dlouhá doba. Potíže v registrační fázi by neměly vzniknout a je lepší odložit to na 20 tisíc rublů.

Po vyřešení byrokratického problému můžete hledat místo budoucího workshopu. Jak již bylo zmíněno výše, některé firmy pracují doma, ale to nebude mít žádný důvěra ve společnosti jako profesionál, v myslích spotřebitelů, je nepravděpodobné, že by mohl existovat názor, že společnost je jak dobrý a zároveň pracuje na něčí bytě. Kancelář je potřebná - je to zastoupení společnosti. Nepotřebujete k pronájmu obrovský prostor, dostatek 20-30 m 2, i když v případě velkého počtu zákazníků se rozšíří, ale bude třeba získat další pracovníky, a nikoli zařízení.

Někteří podnikatelé pracují na principu volání do domu, to je správná praxe, ale zákazník se vždy nedaří vyřešit problém na místě. Proto volání majitele domu může být dobrou doplňkovou službou nebo službou, nikoliv však jedinou činností. V menších městech, náklady na pronájem tak malém prostoru, je nepravděpodobné, že by překročit 10 tisíc rublů, ale ve větší bude stát ne méně než 20, zejména jestliže se umístil ve středu. Samotné umístění není tak důležité, hlavní věc by neměla být umístěna na okraji nebo v průmyslových zónách, kde je pro zákazníky těžké se tam dostat. V obytných oblastech bude tato lokalita také relevantní (vhodná pro soukromé osoby), stejně jako v podnikání (důraz bude kladen na servisní kanceláře). Avšak společnosti poskytující služby nelze vždy získat dobré peníze, protože mnoho firem dnes mají smlouvy s velkými společnostmi, které nabízejí IT outsourcing nebo hostování a na práci těchto organizací, podpora Počítač je dodáván jako součást služby.

Pokud podnikatel sám rozumí počítačové oblasti, pak bude potřebovat dva zaměstnance, pokud jsou tři. Tři zaměstnanci stačí poskytnout všem zákazníkům služby zpočátku. Separace povinností nastane takto - dva lidé se zabývají softwarem, jedním - hardwarem (tzv. "Železem"). Nejlepší ze všech, pokud je jeden odborník stejně dobře vyznán se softwarem a se železem. Rozdělení odpovědností je následující: jedna osoba se zabývá terénní prací a další dvě jsou v servisním středisku. Pokud neexistují žádné objednávky pro dům, pak všechny tři vykonávají kancelářskou práci. Od profesionálů, kteří se zabývají softwarem, může být skutečný profesionál, druhý může mít méně zkušený. Bude následovat práci pána a učit se složité práci, zatímco dělá světelné příkazy. Seznam služeb počítačové služby může být následující:

Software. To zahrnuje nejjednodušší práci, kterou může dokonce i začátečník, ale mnoho lidí se bojí přizpůsobit počítač samostatně a pověřit tuto činnost odborníky. Jedná se o instalaci / reinstalaci operačního systému, instalaci antivirového softwaru, konfiguraci a instalaci libovolného přijatelného softwaru. Složitější úkoly jsou odstranění virů "ručně", obnovení poškozeného systému, nastavení pro Internet, obnovení hesla správce, čištění a úpravy registru. To zahrnuje nastavení místní podnikové sítě a rozlišení přístupových práv.

Smíšené práce. Požadováno, pokud potřebujete správně nainstalovat a konfigurovat součásti hardwaru a softwaru. Pokud například nainstalujete nové prvky počítače, které je třeba nejen vkládat do svých určených slotů, ale i na nich nainstalovat ovladače. Do této kategorie patří také téměř veškerá práce s periferními zařízeními: instalace tiskáren, skenerů, kopírek, přizpůsobitelných zvukových a grafických systémů, projektorů a mnoho dalšího. Samostatnou kategorii lze označit jako obnovu dat z poškozených médií. K tomu často potřebujete dostupnost speciálního vybavení a speciální programy. Práce na obnovu dat (často najdete také obnovit vzplanutí disk, i když s jinými dopravci také důležité práce, a to zejména s HDD) je jedním z dražší v této oblasti, a jsou často prováděny pouze odborníky.

Oprava hardwaru. Pro pozici specializovaného odborníka na železo musí být najat pouze profesionál, který bude schopen řešit jak obnovu dat, tak přímé opravy. Jeho zodpovědnost zahrnuje také výměnu součástek v netbookech a laptopech, i když to nelze nazvat opravou. Na těchto otázkách bude nejčastěji zacházeno, protože položky jsou tak snadnější a levnější na výměnu, než na opravu. Výjimkou je pevný disk, který je důležitý pro uložené informace, ale osoba obvykle zařízení nepotřebuje, ale jsou potřebná samotná data. Nicméně, můžete si zajistit další příjmy, pokud si koupíte za nic nebo zcela přijmout bezplatně rozbité části počítače. Specialista může obnovit další prodej za nízkou cenu pro nového uživatele.