Podnikatelský plán je kultivace sazenic. Jak otevřít školku jehličnatých rostlin?

Dnes nikdo není překvapen, že velká část občanů v naší zemi usiluje o založení vlastního podnikání. To je způsobeno skutečností, že nikdo nechce záviset na státním platu, což ne vždy a všude umožňuje poskytnout rodině vše potřebné.

Pokud se rozhodnete postupovat cestou nezávislého podnikatele, hlavní problém může být volba směru vlastní podnikatelské činnosti.

Mnozí dávají přednost tomu, aby se vypořádali s jídlem, někdo sleduje cestu organizování soukromých veterinárních klinik nebo prodejen oblečení.

V obou případech však problém spočívá v silném zaměstnávání těchto oblastí činnosti. Konkurence je taková, že podnikatel začínajícího podnikatele má sotva šanci bez bohatých finančních vlivů a silného podnikatelského ducha.

Proto je rozumné hledat ty oblasti činnosti, které v naší zemi prakticky nezajímají.

Pěstování sazenic

Například vám doporučujeme věnovat pozornost našemu obchodnímu plánu. Pěstování sazenic bude naší hlavní činností. Tato činnost je mimořádně atraktivní, protože nevyžaduje žádné vážné výdaje. Samozřejmě, v naší zemi existuje mnoho specializovaných školky, ale jejich výrobní kapacita nezahrnuje stále rostoucí potřeby.

Jaké stromy a keře jsou vyšší?

Nebude novinkou, že více odrůdové sazenice jsou cennější. Snadno si je koupí i ty školky, které nemají vždy možnost koupit odrůdové sazenice od oficiálních dodavatelů. Ty byly vždy známy pro svou neschopnost ve vytváření cen.

Samozřejmě, i tento podnik má své nevýhody. Hlavním negativním faktorem pro podnikatele je jeho přísná sezónnost. Jednoduše řečeno, vrchol prodeje klesá na podzim a jaro. Uprostřed zimy, semenáčky ovocných stromů z nějakého důvodu nikoho nezajímají.

Proto podnikatelé, na rozdíl od výše zmíněných mateřských škol, upřednostňují studovat pouze ty nejnáročnější a nejoblíbenější rostliny. Takže budete mít vždy pravidelné zákazníky prodávající jablečné, hruškové, angreštové, malinové a rybízové ​​sazenice. Nejčastěji se začínající podnikatelé řídí právě tímto obchodním plánem. Pěstování semenáčků semenářských plodin, kde je mnohem pracnější, a proto není tak běžné.

V současné době je rozmnožování ovocných stromů za pomoci odrůd rozšířeno a keře jsou děleny procesy.

Stručné informace o technologii

Řezy stejného rybízu nebo egreše jsou tak pohřbeny, dokud se kořenový systém neformuje do země, poté se přemístí do skleníků, kde jsou pravidelně napojeny a ošetřovány proti škůdcům. Se začátkem jara se osivo materiálu odpovídající kvality masivně odchyluje mezi zahradníky.

Pokud tedy máte zahřátý skleník a několik křoví kvalitních zahradních keřů, bude počáteční investice směšná. Pro začátečníky je to přesně obchodní plán. Pěstování sazenic v složitějších případech budeme zvažovat v další části našeho článku.

Jak pěstovat ovoce?

Pokud máte nějaké zkušenosti v zahradnictví, kde pěstování hrušek, jabloní a podobných plodin vypadá slibně.

Protože to dělají tím, že vysazují již existující sazenice, v tomto případě budou muset vynaložit spoustu peněz na počáteční pěstování. Budeme zvažovat obecnou technologii pěstování sazenic.

Nejjednodušším způsobem je pěstovat vhodné podpatky ze semen divokého jablka a hrušky. V takovém případě bude kulturní odrůda, která bude na nich osázena, získávat vynikající odolnost vůči domácímu nachlazení a místním škůdcům.

Takže budete muset sbírat semena. To se děje na podzim, jako zdroje semenného materiálu, dobře zralé a již začínají hnilobit ovoce.

Jsou ručně mletá, snaží se nepoškodit semena. Poté jsou řádně omyty tekoucí vodou a sušeny v místnosti s přirozeným větráním. Pokud se semena uschnou, nebude růst semenáčků nemožný.

Důležité! Při sušení byste nikdy neměli dovolit tvorbu plísní, protože snadno zničí všechna semena a vy budete mít bez příjmu pro příští rok. Z tohoto důvodu musí být materiál pravidelně obracen, což přispívá k lepšímu větrání a sušení.

Výsev a pěstování

Na jaře nebo před prvním podzimním mrazem se semena vysadí do půdy a sejení je založeno na výpočtu jednoho semena na čtvereční metr plochy. Je-li plánován podzimní výsev, pak uprostřed zimy se semenný materiál umístí do krabice s pilinami, kde se před výsadbou skladuje.

Teplota v místnosti nesmí překročit 5 stupňů Celsia. Obecně platí, že pěstování stromových sazenic předpokládá, že je k dispozici dostatek místností a kontejnerů pro osivo, a proto je třeba se o to pečlivě postarat.

Po týdnu takového vystavení se substrát nalije studenou vodou (piliny by měly být mírně vlhké), po které je krabice převedena do suterénu a udržována na teplotě těsně nad nulou. Po zasažení sněhu se semena vysadí do půdy.

Postup očkování

Před první zimou jsou mladé sazenice pokryty pilinami nebo jiným krycím materiálem. Oni jsou očkováni pro příští rok. Pokud byl postup úspěšný, pak na podzim mohou být hotové rostliny začaly být prodávány. Nejlepší je začít s prodejem v prvních dnech září.

Tento podnikatelský plán (rostoucí semena semenáčků) vyžaduje mnohem více. Ano, a prodej může začít jen od druhého roku práce.

Náklady na hotové sazenice

Takže jaká je finanční odměna, kterou získáváte, když strávíte spoustu času s růstem? Uklidněte se: zisky slibují být dobré. Jedna (!) Dvouletá sadba dobré odrůdy stojí nejméně 700 rublů. Představte si, kolik peněz můžete získat, když se sadba ovocných stromů rozchází jako horké koláče! Mimochodem, cena za jabloní tří nebo čtyř let začíná od 4-5 tisíc, takže vyhlídky na takové podnikání jsou velmi atraktivní.

Náklady na lopaty, hnojiva a elektřinu nepřekročí 50 tisíc. Samozřejmě musíte organizovat své IP a získat všechny potřebné dokumenty.

Pěstování sazenic jehličnatých stromů

Naneštěstí, ale školka z jehličnatých rostlin je často schopna poskytnout majiteli mnohem více peněz. Nicméně cena bude více, jelikož jsou jehličnaté stromy mnohem víc.

V uplynulých letech však došlo k trendu k tomu, že majitelé venkovských domů jsou stále více ochotni kupovat je pro registraci svých osobních pozemků. Více či méně dospělých stromů se rozkládá za působivé ceny. Takže cena borovice sazenic na metr není menší než 8,5 tisíc rublů. Stromy jsou ve věku 5-6 let a chodí za tisíc dolarů nebo více.

Nezapomeňte předem poradit se specialistou. Zjistěte, jaké druhy jehličnatých stromů mohou růst ve vaší klimatické zóně. Pokud máte v úmyslu uspořádat vlastní školku z jehličnatých rostlin, bude trvat nejméně několik hektarů normální půdy. Také je třeba skleníky.

Pěstování jednoho borovicového sazenice trvá nejméně tři až čtyři roky. Nezapomeňte na potřebu pravidelného plenění a zalévání. Ze dvou hektarů můžete získat asi tisíc semenáčků.

Vývoj prodeje

Je třeba poznamenat, že rostoucí kvalita sazenic je jen polovina z toho všeho. Vezměte prosím na vědomí, že byste měli hledat klienty od začátku února. Za tímto účelem můžete používat jak své přátele, tak reklamu na médiích a blogy. V zásadě zveřejňováním reklam o zahradnických farmách můžete velmi rychle získat pravidelné zákazníky.

Nezapomeňte studovat fóra vašeho města. Zpravidla se v každém případě jedná o sekci věnované zahradnictví. Pokud nechcete být chamtiví a nevystavujte nebe-vysoké ceny, pak bude poptávka určitě tam. Používejte také stránky pro bezplatné umístění reklamy.

Dodatečné služby zákazníkům

Ujistěte se, že používáte všechny své znalosti o tomto tématu. Potenciální kupci často nepoznají mnoho doporučení pro pěstování plodin, a proto budou spokojeni s odbornými a rozsáhlými konzultacemi. Nemáte-li na to peníze, brzy se stanete široce známým a kruhem potenciálních zákazníků. Samozřejmě, že takové konzultace od vás budou trvat nějakou dobu, ale jsou cenné jako prostředek k přilákání zákazníků.

Připomínáme, že rostoucí rostliny smrku jako podnikání mohou zaplatit téměř za jednu novoroční sezónu, takže věnujte pozornost prodeji před dovolenou.

Jak otevřít podnikání rostoucích sazenic

Podnikání související s pěstováním a prodejem sazenic pěstovaných rostlin nevyžaduje vážné finanční investice, což je nepochybně jeho velká výhoda. Sazenice se zpravidla pěstují ve speciální školce. Mnoho malých a dokonce i středně velkých podniků však spravuje vlastní soukromé pozemky.

Sazenice odrůd jsou ceněny nad normální, takže prodej se může stát stabilním zdrojem vašeho příjmu. Nicméně tento typ podnikání, stejně jako kterýkoli jiný, má své nevýhody. Jeho největší nevýhodou je sezónnost. Většina prodeje pochází z března do června a od září do listopadu.

Jednotlivým podnikatelům se zpravidla jedná o ty rostliny, které se snadno a rychle množí a jsou nenáročné v péči. Ve většině případů je rybíz, angrešt, malina. K získání požadovaných odrůd jsou obvykle vysazovány ovocné stromy a rostliny bobulovin jsou pěstovány odřezky, kořenové potomky a vrstvy. Řezy z angreštů nebo rybízu jsou řezány každý rok, dát se na chvíli ve vodě, a pak zasadil ve sklenících, kde jsou pravidelně napojeny a nastříkány. Se začátkem jara jsou sazenice prodávány zahradníkům, kteří je rostou ve své dachi. V tomto případě můžete udělat téměř bez investic, zvláště pokud vaše území již roste plodiny a plodiny bobuloviny.

Máte-li mnoho zkušeností s zahradami a malým počátečním kapitálem, můžete také množit semenáčky ovocných stromů - jablka, hrušky, třešně atd. To se provádí metodou inokulace. Za tím účelem bude zapotřebí růst z podnoží (divoké kachny), které budou ve druhém roce po výsevu vhodné pro roubování. Pokud tedy chcete například prodávat jablečné sazenice, budete potřebovat jablková semena. Po odběru musí být mycí a sušené.

Na jaře nebo na podzim se semena osetou na půdu rychlostí jednoho osiva na metr čtvereční plochy. Pokud je pěstujete na jaře, musí se podrobit dalšímu školení. Uprostřed zimy se semena umístí na týden v krabici s pilinami. Současně by teplota v místnosti, kde je uložena, neměla překročit 5 stupňů Celsia. Během týdne je nutné zalévat zemi a přesunout krabici do suterénu s teplotou mírně nad nulou. Na počátku jara jsou semena zasazena do země. Když se vynoří klíčení, měly by být pravidelně napojeny a krmeny. Ujistěte se, že vzdálenost mezi výhonky není menší než jeden metr.

Na podzim jsou semenáči opět oplodněni a pokrytí pilinami. V druhém roce na jaře jsou očkováni. Pro inokulaci se používá speciální materiál, který odpovídá druhu, který chcete získat. Výsledkem tohoto jednoduchého postupu je rozříznutí horní části divoké rybky a materiál štěpu je umístěn pod kůrou. Poté je nutné rostlinu napojit, oplodnit a chránit před škůdci. Pokud bylo naočkování úspěšné, pak na podzim můžete vysadit sazenice na prodej. Můžete je implementovat od září.

Je zřejmé, že pěstování sazenic ovocných stromů vyžaduje spoustu času, trpělivosti a spoustu peněz. Své sady můžete prodat nejdříve druhý rok práce.

Mnoho školky rostou a prodávají sazenice plodin bez plodů a bobulí a stromů z rodiny borovic - smrku, cedru, borovice. Tyto rostliny jsou mnohem náročnější, jejich kultivace vyžaduje velké úsilí a čas. Přesto jsou mezi majiteli pozemků a venkovských domů velmi žádostí. Obvykle je starší strom, tím dražší je. Takže stromy cedru 3-4 roky ve výšce až 40 cm bude stát 450 rublů, a sazenice 5-6 let na výšku až 80 cm jsou již 2500 rublů. Stromy 10-15 let na výšku až tři metry jsou nabízeny za cenu asi 15 tisíc rublů.

Při výběru plemen však konzultujte s odborníky, kteří vám poradí, které stromy budou růst ve vaší klimatické zóně. Chcete-li vytvořit vlastní školka rostliny budou potřebovat nejméně 1,5-2 hektarů půdy s lůžky a speciálně vybavené skleníky. Mějte na paměti, že pěstování sazenic jehličnatých rostlin na prodej trvá nejméně tři až čtyři roky. A v prvním roce potřebují pravidelné zalévání a plevel. Na ploše 1,5-2 hektarů můžete vyrůst asi tisíc semenáčků.

Nicméně, je jen polovina bitvy o pěstování dobrých a kvalitních sazenic. Nejdůležitější je zajistit prodej tohoto konkrétního produktu. Hledání prodejních kanálů je lepší začít předem - nejméně 3-4 měsíce před začátkem sezóny. Zpravidla zahradníci začnou kupovat sazenice již v únoru. Můžete vyhledávat klienty prostřednictvím svých přátel, umisťovat reklamy do novin a časopisů za pomoci prodejců na trzích. Zkušení podnikatelé také doporučují umístit reklamy do zahradnických partnerství.

Nezapomeňte na internet. Navzdory skutečnosti, že nyní, stejně jako před mnoha lety, zahrádkářství miluje především starší lidé a mají také své vlastní specializované weby a fóra. Dokonce i na městských portálech naleznete části o zahradnictví. Sazenice prodávají i prostřednictvím elektronických bulletinů. A ve většině případů může být jejich reklama zcela zdarma.

Vaše nejlepší doporučení jsou vaše znalosti. Měli byste být schopni rozlišit různé odrůdy ovoce a bobulovin, znát jejich vlastnosti, výhody a nevýhody, být schopni poskytnout zákazníkům vyčerpávající doporučení pro výsadbu a péči o rostliny. Mnoho podnikatelů, kteří prodávají sazenice, dokonce vydává svým stálým i velkým zákazníkům své vizitky telefonem, kde můžete vždy získat bezplatnou konzultaci. Na jedné straně takové konzultace zabírají spoustu času, ale na druhé straně - umožňuje vám získat věrné zákazníky.

Lilia Sysoeva
(c) www.openbusiness.ru - portál obchodních plánů a průvodců

Automatické podnikání. Rychlý výpočet ziskovosti podniku v této oblasti

Vypočítejte zisk, návratnost, ziskovost jakékoli činnosti za 10 sekund.

Zadejte počáteční přílohy
Příště

Chcete-li spustit výpočet, zadejte startovací kapitál, klikněte na tlačítko níže a postupujte podle dalších pokynů.

Jak vydělat peníze na pěstování a prodej semenáčků?

Pokud chcete, aby peníze byly absolutně na všechno, zisk doslova leží na zemi. Pěstování bobulí nebo stromek pro prodej může vydělat dobré peníze. Také podnikání se provádí na sazenicích květin a zeleninových plodin, jako jsou rajčata nebo paprika. Podle teoretických výpočtů internetových odborníků může podnikání v příměstské oblasti přinést až 800 000 dolarů. A pro to potřebujete pouze 10 akrů půdy, malý dům a semena pro chov okrasných, ovocných stromů, keřů. Ale ve skutečnosti je vše mnohem vážnější, než se zdá, a výdělky jsou řádově nižší, než bylo uvedeno. V tomto článku se podíváme na podnikání semenáčků, jejich nuance a možností.

Nuance příjmů

Ihned je třeba poznamenat, že pěstování sazenic na 10 akrů může přinést maximálně až do výše 100, 000 a pak za předpokladu, že každé sazenice - cenný odrůdy ovocných a okrasných stromů, kromě silný a životaschopný.

V tomto případě je třeba mít na paměti, že na 10 hektarů dům, chata, která zaujímá od 3 do 5 hektarů, by měla být umístěna. Kromě toho by se na místě měly organizovat stezky a stezky - průchody na lůžka se sazenicemi a sazenicemi, což snižuje plochu půdy, která vydělává peníze. A to znamená, že několik set metrů čtverečních nebude stačit k organizaci rozsáhlého podnikání, které vytváří působivý příjem.

Proto je nutné dodatečně koupit pozemky nebo je pronajmout. Druhá možnost je mnohem výhodnější a výhodnější. V každém vesnici či předměstí má několik bývalých průmyslových areálů, jejichž majitelé jsou rádi předat svůj nájemné za nominální poplatek, který bude rychle získat zpět zisky z pěstování sazenic.

Zvláštní znalosti

Nyní, když se vyřešil problém půdy, lze začít pěstovat cenné plodiny. Ale kde je získat, kde začít podnikat na sazenicích? Než začnete agrární aktivity, musíte získat konkrétní znalosti:

 • Určete specifické rysy podniku - studovat trh a vyzdvihnout nejvýhodnější směry, například růst hroznů nebo cedru.
 • Naučte se správně pěstovat stromy a keře, postarat se o ně.
 • Přesně vědět, kdy začíná prodejní sezóna a prodej výrobků přinese největší zisk.

Ale mít teoretický základ nestačí, je třeba, aby bylo možné jej uplatnit v praxi. Například je velmi důležité mít možnost provést očkování. Tento postup vám umožňuje vyvést nové odrůdy ovocných stromů a přeměnit běžné odrůdy na elitní odrůdy, a proto vám umožní vydělat více.

Nákup inokula

Chcete-li růst drahé sazenice, musíte získat kvalitní osivo. To platí i pro jahody, maliny. Nákup skutečně kvalitního materiálu pro chov je možný pouze ve specializovaných školkách, takže je třeba hledat na ně přímé zázemí. Je důležité mít na paměti, že pracovníci těchto institucí se zdráhají kontakt s pěstiteli a agronomové milovníky, protože jsou jejich přímými konkurenty, a podnik bude-li pomohly konkurentům nezdaří.

Materiál pro výsev můžete zakoupit ve specializovaných prodejnách, ale není zaručeno, že semena budou vysoce kvalitní. Z praxe vyplývá, že v 50% případů kupující v žádném případě nedostává to, co je potřeba. Nákup materiálů je proto zásadním faktorem, který umožňuje v dlouhodobém horizontu vydělat na sazenicích nebo zůstat s ničím.

Aplikované problémy

Ale i kvalitní materiál by měl být schopen vám přinést na mysli - růst opravdu hodného sazenice. Tento proces je spojen s řadou obtíží:

 1. Poveternostní podmínky. Mráz může snadno zničit podnikání, stejně jako sucha a krupobití. Proto byste měli sledovat předpověď počasí a v případě potřeby přijmout vhodná opatření - zalévání, zabalení sazenic, stromů.
 2. Nemoci. Je třeba, aby bylo možné zjistit a rychle neutralizovat onemocnění rostlin. Jinak to nebude fungovat, veškeré úsilí bude zničeno parazity.
 3. Také, aby bylo dosaženo požadovaného výsledku, je nutné správně krmit návnadu, zvláště to platí při chovu jehličnatých stromů. V prvním roce vyžadují pečlivou péči.
 4. Je třeba mít k dispozici zahradní nářadí: stuner, postřikovač, vrtačku, hrabítko, lopatku. Bez těchto jednoduchých zařízení nemůžete své příjmy uspořádat.

Proto, aby zahradnické podnikání přineslo příjmy, je nutné neustále sledovat, zda se sadba, keř nepodléhá dlouhodobému dopadu negativních faktorů. Chcete-li to provést, je třeba rozstřikovat, hnojit a vysadit stromy včas.

Prodej produktů

Prodej pro dospělé - další potíže. To je třeba provést nezávisle, protože obchodníci na trzích poskytují velmi malou cenu a výdělky budou nepřiměřeně nižší než vynaložené úsilí.

Kromě toho musíte vydobýt pověst čestného zahradníka, protože semeno, její kvalita, může být určena až po několika letech, kdy se změní na strom a začne přinášet ovoce. Vždy existuje riziko, že kupující zaplatí za obvyklé divoké meruňky dobré peníze, a nikoliv za elitní odrůdu. Proto se lidé snaží kupovat stromy od důvěryhodných prodejců.

Jako reklama, vizuální agitace je lepší mít fotku ovoce, které přinese tato nebo semena. Ale okamžitě očekávejte, že příjmy z prodeje stromů nebudou působivé, bude to trvat několik let, než se bude podporovat podnikání. V tomto ohledu je mnohem snazší pěstovat květiny, jako jsou růže, jsou vždy v poptávce.

Obchodování se sazenicemi a sazenicemi nevyžaduje impozantní finanční investice, ale zde potřebujete tvrdou práci a specializované znalosti. Nepředpokládejte, že by se uvízla v zemi větvička nebo semeno sám se změní v luxusní sazenice!

Podobné obchodní nápady:

 • Jak vydělat peníze rostoucí zelení
 • Sběr bylin jako podnikání
 • Jak vydělat peníze na jahody doma

Organizace a provádění podnikání na sazenicích

Organizace obchodu se sazenicemi nevyžaduje zvláštní znalosti a technologie. Stačí, abyste měli malý pozemek, abyste měli obvyklý inventář: lopata, sapa, loutna a pracovní rukavice. Navíc udržování a provozování podniku nevyžaduje spoustu peněz.

Kde začít?

Každá obchodní činnost začíná vytvářením obchodních a zprostředkovatelských vztahů. Zkušení podnikatelé doporučují, aby se v prvních fázích nakupovaly semena od zemědělců, protože zřídka pěstují plodiny na prodej na jednotlivých farmách. Při vytváření prvních obchodních vztahů se zemědělci se můžete dohodnout na trvalých nákupech. Semena jsou nejlépe zakoupeny v pozdním podzimu, kdy ještě není silný nárůst a poptávka po nich. Ceny za semena blízko konce zimy silně rostou.

Pokyny: Pokuste se zakoupit semena od pravidelného dodavatele. Velmi se nedoporučuje nakupovat semena od různých dodavatelů nebo na trhu. Takže si riskujete, že si budete kupovat falešné nebo nepravidelné zboží.

Po vyřešení problému u dodavatele je nutné získat rostlinolékařskou certifikaci. Nechte žádost o kontrolu vašich výrobků v jakékoli sanitární prohlídce a jděte do obchodní organizace. Jakmile jsou semenáčky zralé, budou kontrolovány hygienicko-epidemiologickou stanicí. Úspěšný test bude legitimizovat podnikání rostoucích sazenic.

Tipy pro výběr semen

Bylo napsáno výše, že je lepší koupit semena od zemědělců nebo od jednotlivých zemědělských podniků. Při nákupu je třeba klást důraz na osivo pro sazenice. Snažte se nakupovat semena v plastových sáčcích, nakupujte je lépe ve velkém balení a v papírových sáčcích nebo zabalených v hadřích.

Pokud zemědělci nemohou plně zásobovat semeny, zbytek je zakoupen osivovými instituty. Je třeba poznamenat, že názory podnikatelů na získávání osiva od zemědělců nebo institucí, které se týkají osiva, jsou rozděleny přibližně stejně. Neexistuje tedy žádné nebezpečí nebo riziko při získávání semen těchto nebo jiných.

Požadavky na půdu

Bez dobré půdy nelze pěstovat kvalitní zboží. Sazenice rostou nejlépe na suché půdě. Taková půda se vyznačuje nízkým obsahem organických látek, humusu a dusíku. V zahradnictví používají dva typy humusu: legkodernovuyu (složený z 30% jílu) a tyazhelodernovuyu (složené na 62-65% jílu). Praxe ukázala, že je lepší použít půdu lehké půdy k pěstování sazenic - obsahuje více organických látek pro mladé rostliny.

Sladkovodní půda je tradičně sklizena na konci léta. Je odříznut v širokých vrstvách a posílá se do prodejních míst. Kousky trávníku jsou položeny blízko sebe. Pro zvýšení koncentrace živin je půda často posypaná koněm nebo kravským trupem.

Jaké druhy semenáčků jsou velmi žádané?

Podrobná analýza moderního trhu ukázala, že existují vyhlídky:

Sazenice ovocných stromů. Pěstování hotového výrobku trvá 2 roky. V prvním roce se pěstuje semeno a ve druhém roce je vakcína inokulována. Sazenice ovocných stromů jsou velkou poptávkou mezi zahradníky a zahradníky, zejména na počátku jara.

Pěstování borovic. Nejoblíbenější jsou cedr, borovice a smrk. Sazenice těchto plemen jsou vysoce ceněny na trhu. Například, pro malé borovice 2m sazenice zahradníci jsou připraveni dát asi 2000 rublů.

Sazenice růží nikdy neztratí jejich význam. Prodej sadounů růže jako podnik má velký ukazatel významnosti.

Sazenice zahradních plodin: okurka, rajčata, zelenina, zelí atd. Sazenice těchto plodin byly vždy velkým požadavkem mezi zemědělci a zemědělci. Odkazují na zboží rychlého obratu. Pěstování zahradních plodin je optimálním řešením pro zahájení podnikání.

Hledání a přitažlivost klientů

Je žádoucí pečovat o metody prodeje hotových výrobků v předstihu. Zkušení podnikatelé doporučují vytvářet seznamy potenciálních zákazníků několik týdnů před úplným zrání semenáčků. Tato kategorie zahrnuje:

 • Zahradníci a zahradníci;
 • Botanické zahrady;
 • Sdružení zahradníků;
 • Příbuzní nebo přátelé.

Při hledání a přitažlivosti kupujících je nutné využívat bezplatné zdroje reklamy - fóra, zahradní portály a sociální sítě. Propagujte své výrobky, malujte jejich důstojnost a kvalitu. Stojí za zmínku, že reklamní kampaně se ve vaší oblasti nejlépe provádějí, aby vás našli kupující.

V extrémních případech mohou být sazenice vždy (a poměrně úspěšně) prodávána na místním trhu.

Náklady a návratnost

Obchodování s prodejem sazenic se vyznačuje rychlou návratností. Při plné návratnosti trvá průměrně 3-4 roky.

Uvažujme o dvou variantách obchodování: individuální a průmyslové.

K podnikání potřebujeme 1-2 skleníky s celkovou plochou cca 50 m2. Stavba takového skleníku bude vyžadovat zhruba 50 000 rublů. Přidáme dalších 5 až 10 tisíc na nákup semen. Přidáme náklady na dopravu, hnojiva a péči o sazenice asi 15 tisíc. Ukazuje se, že organizace jednotlivých obchodních vyžaduje průměrně 70-80 tisíc rublů. Odplata malého podniku je asi 2 roky, při zohlednění skleníku. Pokud jste nevynaložili peníze na výstavbu skleníku, pak je návratnost podnikání možná až na konci první sezóny.

Pokud jde o organizaci podnikání v průmyslovém měřítku, pak pro jeho vytvoření bude trvat asi 1,7-2 milionů rublů:

 • Platy zaměstnancům - asi 100-150 tisíc rublů;
 • Nákup dopravy - asi 700 tisíc rublů;
 • Pronájem obchodního pavilonu - 100-130 tisíc rublů;
 • Náklady na pronájem půdy a skleníků je asi 300 tisíc rublů;
 • Registrace obchodního podniku - 200 tisíc rublů;
 • Nákup semen a hnojiv - 200 tisíc rublů.

Se správným přístupem k pěstování semen v jedné sezóně můžete obdržet asi 500 tisíc rublů ze sazenic. Průměrná doba návratnosti podniku na sazenic v průmyslovém měřítku je přibližně 3-4 roky.

Obchodní fórum

Podnikání na jehličnatých rostlinách

Mozzart dne 27. června 2016

zzlltt dne 27. června 2016

pevgen dne 27. června 2016

Bylo zajímavé číst. Jsi dobře hotovo
Tuyu na Sibiři není možnost růst?

Viděl jsem několik stromů zasazených, zmrazili. A práce na úkrytu - to jsou ty ještě náklady.

sergey1343434 dne 27. červen 2016

Mozzart dne 27. června 2016

Bylo zajímavé číst. Jsi dobře hotovo
Tuyu na Sibiři není možnost růst?

Pěstujeme Sibniiskoe, zdá se, že je úspěšný, nezmrazuje.

Zbývá mnoho let růst?

Můžete prodat ve stejném roce, můžete růst na velké velikosti po celá léta.

Shangrila 27. června 2016

Pěstujeme Sibniiskoe, zdá se, že je úspěšný, nezmrazuje.


To znamená, že za jeden rok můžete vysadit a růst a prodat?

alef dne 27. června 2016

Omlouvám se za offtopic, auto bylo v místnostech?

Mozzart dne 27. června 2016

Omlouvám se za offtopic, auto bylo v místnostech?

Ne, odstranili čísla. Číslo bylo 001 GS. Zvláštní signály také vzlétly

Igor161 28. června 2016

velmi zajímavé. čeká na pokračování

Mozzart 28. června 2016

To znamená, že za jeden rok můžete vysadit a růst a prodat?

Zopakuju tu odpověď všem. Ať uděláte cokoli, budete muset hledat výsadbu. Můžete se množit semenáčky ze semen, ale je to dlouhé. Chcete-li získat z cedru cedru, potřebujete minimálně dva roky. Nejjednodušším způsobem je koupit dávku sadby, prodávat ji maximálně ve svém regionu s určitou ziskovostí a všechny neprodané paralelně vysazené v zemi. Ať už se dá říci, že prodej je důležitý v každém obchodě, nejprve v každém případě budete muset prodávat materiály jiných lidí, stavět klientskou základnu a v průběhu let vaše rostliny rostou.

Mozzart 28. června 2016

Promluvme o rostlinách semenáčků. Na jaře plánuji zasít 1 hektar půdy se smrkem a semeny borovice, 50 akrů pro každé plemeno. Cílem je růst 1 milionů semenáčů borovice a 1 milionu smrkových sazenic. O dva roky později prodat vše najednou ve velkém za 2 rubla (to je cena velkého velkoobchodu od sto tisíc kusů). To znamená očekávané příjmy ve výši 4 milionů rublů.

1. Semena. 60 kg semen na hektar, tj. 30 kg smrkových semen a 30 kg borovicových semen. Cena semen je 5000 r. za kg, což je 300 tisíc rublů.

2. Na orba půdy - 16 000 r. Mletí - 400 rublů na sto, 40 000 na hektar, celkem 56 000 rublů.

3. Platy: 3 osoby za 15 tisíc rublů, celkem 45 000 rublů.

4. Zavlažování. 20 vlaků o objemu 3 m3. na 500 r. pro let = 10 000 r.

Je možné snížit cenu nákladů díky nezávislému nákupu kuželek a následnému sušení. Koupit kužely na 20 rublů na kilogram, nebo 2000 na 100 kg, se sazenicí vstupní míra 1%, dostaneme 1 kg semen na 2000 rublů. Můžete si jednoduše najmout tým sběračů kužele od 3 lidí, měsíc sbírat 6000 kg kužele, zaplatíte jim 15 tisíc rublů. každý, a pronájem teplého skladu pro shishkushilku za 30 tisíc rublů. na pár měsíců. Můžete jít do lesa sami a shromáždit kužele :-) Ale bude to dlouhé.

Celkové náklady na vylodění budou od 186 do 411 tisíc rublů. (186 TR - pokud najmete tým sběracích kuželů, 411 TR - pokud si koupíte hotová semena).

Za 10 až 15 dní se objeví první výstřely. O dva roky později budou sazenice silnější. Ve prospěch nezávislého sbírka kuželek je také skutečnost, že je nutné zasadit jehličnaté rostliny ze semen sklizených v místě výsadby, to je Omsk semena by měla být zasazena v Omsku.

AlexandroInfo 28. června 2016

Velmi zajímavé téma.

K dispozici je také pozemek o rozloze 3 a 5 hektarů. Jeden pozemek pro orbu, druhý pro kosení.

Chci dělat kultivaci jehličnanů. Mám v úmyslu prodat rostlinu lesům za účelem výsadby území.

Zatím ale informace znám pouze.

Je velmi zajímavé mluvit o tomto tématu s znalými lidmi.

Mozzart 28. června 2016

Velmi zajímavé téma.

K dispozici je také pozemek o rozloze 3 a 5 hektarů. Jeden pozemek pro orbu, druhý pro kosení.

Chci dělat kultivaci jehličnanů. Mám v úmyslu prodat rostlinu lesům za účelem výsadby území.

Zatím ale informace znám pouze.

Je velmi zajímavé mluvit o tomto tématu s znalými lidmi.

Leshoze zpravidla pěstují vlastní výsadbu na prodej, ale v poslední době to nestačí. Konkrétně v Omsku nemůžeme nic koupit v leshoz. Přinesl jsem veškerý materiál z jiných regionů. Ptejte se, mohu vám pomoci.


Příspěvek editoval Mozzart dne: 28. června 2016 - 13:18

Půlnoc 28. června 2016

s potěšením číst vaše zprávy děláte dobře! : Ac7: často říkají, že budou házet všechno a osázen borovicemi, pole, jen jim a můj nadávat stejně jako vaše pravděpodobně nebude fungovat ráda, ale stále chci borovice a jedle zasadil, tvrdohlavá jako vy tady o sazenice dvuhletki chtějí! ? ptát, co jste hledali kupce ani ovládnout, aby tě na něco zeptat, že - to pomůže v případě, že plot z vandalů moji příbuzní taldychit místní barbaři všichni poisportyat, jsou neustálé útoky a že v blízkosti se nachází výsadba a žít v objetí s brokovnicí na hooligans střílet. nemáš tohle, bůh nechť, samozřejmě: 16:

AlexandroInfo 28. června 2016

Ano, správně jste si všimli, že se mnoho lesů rozrůstá, ale postrádají vlastní materiál.
Proto se ucházejí o sazenice. V podstatě je to borovice a smrk. Kupují také velké objemy, nejmenší viděla 300 tisíc kusů. a až 1 500 000 ks. z 1,8 na 2,2 rublů.

Tam je taková otázka: na místě 3 hektarů, kolik může být pěstováno v kusech? Pokud je vysazen osivem.

Půlnoc 28. června 2016

Bydlím v blízkosti Buzuluku boru g Buzuluk Orenburg region, na hranici s Kazachstánem Máme jen kilometr od města má Buzuluku les, kde se každoročně realizovat borovic na prodej a jídlo, aby nedošlo k konkurovat myslet nutné jít k 0renburga, ale jedna otázka bolí to naše smyslný atmosféru stepi v létě i v zimě do plus 40 minus 40: 16: je to počasí borovice stojí příbuzné zase odradit mi říká, půda potřebujeme ostrý měkké dřevo a podnebí, všechny ohnuté?


Zpráva editovala Midnight: 28. června 2016 - 13:38

Mozzart 28. června 2016

s potěšením číst vaše zprávy děláte dobře! : Ac7: často říkají, že budou házet všechno a osázen borovicemi, pole, jen jim a můj nadávat stejně jako vaše pravděpodobně nebude fungovat ráda, ale stále chci borovice a jedle zasadil, tvrdohlavá jako vy tady o sazenice dvuhletki chtějí! ? ptát, co jste hledali kupce ani ovládnout, aby tě na něco zeptat, že - to pomůže v případě, že plot z vandalů moji příbuzní taldychit místní barbaři všichni poisportyat, jsou neustálé útoky a že v blízkosti se nachází výsadba a žít v objetí s brokovnicí na hooligans střílet. nemáš tohle, bůh nechť, samozřejmě: 16:

Začnu od konce :-) Plot pomáhá zvířatům. Pokud se člověk chce s tebou bát, on a plot se nezastaví, zkontroluje se. Jednou z výhod rostoucích jehličnanů - i když někdo chce ukrást, a to zejména zloděj nebude vědět, co s nimi dál. Nejí, nenecháte se moc prodat, prodat - také musíte hledat kupce. Proto jsem v zásadě nedělal žádnou obranu. Za celý měsíc jsme měli plnou hromadu cedru, místní jednou pokusil pilin skommunizdil a cedry nám řečeno, a dar není nutné :-) Před rokem hooligans vytáhl desku ze střechy, slušné množství, nebyl jsem hledal budovu, obecně, řekl jsem, že místní že zjistit, kdo ukradl deska není dělat velké úsilí, protože všichni ve vesnici všichni víme, tak se pojďme společně žít.

O tom odejde nebo ne. Záleží na tom, jaký cíl jste nastavili. Strom bude růst, nemůže růst.

Pokud jde o kupce - tam je internet, fóra, tam jsou prodejci, kteří prodávají sazenice. Například prodávají 3 ruble každý. Nabídněte jim cenu 2 rublů a vše je v pořádku. Tady výše Alexander o nabídkách napsal - leshozes koupit sazenice. Opravdu nemají dost.

Ano, správně jste si všimli, že se mnoho lesů rozrůstá, ale postrádají vlastní materiál.
Proto se ucházejí o sazenice. V podstatě je to borovice a smrk. Kupují také velké objemy, nejmenší viděla 300 tisíc kusů. a až 1 500 000 ks. z 1,8 na 2,2 rublů.

Tam je taková otázka: na místě 3 hektarů, kolik může být pěstováno v kusech? Pokud je vysazen osivem.

Z jednoho hektaru je možné růst 1 až 2 miliony kusů semenáčků ze semen.

Bydlím v blízkosti Buzuluku boru g Buzuluk Orenburg region, na hranici s Kazachstánem Máme jen kilometr od města má Buzuluku les, kde se každoročně realizovat borovic na prodej a jídlo, aby nedošlo k konkurovat myslet nutné jít k 0renburga, ale jedna otázka bolí to naše smyslný atmosféru stepi v létě i v zimě do plus 40 minus 40: 16: je to počasí borovice stojí příbuzné zase odradit mi říká, půda potřebujeme ostrý měkké dřevo a podnebí, všechny ohnuté?

Můžete zavolat lesnictví sami a zjistit, jaká je jejich situace s rostlinným materiálem. Může to být dokonce i to, že nemají dostatek sazenic, a oni sami získají sazenice. U nás v Omsku, například cedru, nikdo se nechce kultivovat a jedle v lešochách v podstatě.

Obecně mám sen, vytvořit soukromý les na území 100 hektarů. Je soukromá. Dnes je les ve státních rukou jako granátové jablko v rukou opice. Možná není jasné, kam jít a nikdo nepotřebuje nic, ale na věc se na to podíváte a vy můžete vykopat stromy a vytvořit zónu dobrého odpočinku.


Příspěvek editoval Mozzart dne: 28. června 2016 - 14:36

AlexandroInfo 28. června 2016

Také řekni mi pliz, co semena je lepší vzít, jaký výrobce to říkat. Mám v úmyslu růst v oblasti Uralu, Kurganské oblasti !?

A můžete také posílat odkazy na stránky a fóra pro prodej osiva.

A zasít 1 hektar, kolik kilogramů semen potřebujete?
A kolik procent nebude přicházet?

Stále existuje takový okamžik jako sbírka (například sbírka roku 2015), kolik semen má platnost v čase?

Dobře a stále voprosik: pokud shishki shromáždíte, místo nákupu semen je možné podrobněji o této technologii. Nebo může člověk prostě jít do lesa a shromáždit všechny kužely, které leží na zemi?


Tento příspěvek byl editován Алексан Алексан от: 28 June 2016 - 15:49

Mozzart 28. června 2016

Také řekni mi pliz, co semena je lepší vzít, jaký výrobce to říkat. Mám v úmyslu růst v oblasti Uralu, Kurganské oblasti !?

A můžete také posílat odkazy na stránky a fóra pro prodej osiva.

A zasít 1 hektar, kolik kilogramů semen potřebujete?
A kolik procent nebude přicházet?

Stále existuje takový okamžik jako sbírka (například sbírka roku 2015), kolik semen má platnost v čase?

Dobře a stále voprosik: pokud shishki shromáždíte, místo nákupu semen je možné podrobněji o této technologii. Nebo může člověk prostě jít do lesa a shromáždit všechny kužely, které leží na zemi?

Nejlepší je získat semena ze stejného regionu, v němž plánujete růst. Agroservver.ru - tam ve vyhledávání psát "semena borovice" a dostat kontakty. Na 1 hektar potřebujete 60 kg semen. 1000 semen borovice a smrku má hmotnost 5,5-8 gramů podle různých údajů a různých regionů, tj. 60 kg je přibližně 7,5 až 10 milionů. Ze všech semen bude jeden nebo dva miliony přežít na trhu. Semena borovice a smrky mají trvanlivost 4 až 5 let od doby sklizně.

Nemůžeš si vzít kužele na zemi. Obvykle nejsou žádné semena. V listopadu až únoru je nutné shromáždit čerstvé kužely, které mají nyní zelenou barvu. Budou mít nejlepší semena.

V příloze několika fotografií (nevím, jak sem vložit).

1. To vypadá jako čerstvý borový kužel s nejlepším semenem.

2. A takto se bude vysílat při sušení a ze které se nebudou nalévat semena.

3. Kužele byly jako by byly pokryty váhy. Pokud jsou desky těsně uzavřeny, je kužel čerstvý. Za nového roku si pamatuji, že jsem shromáždil spoustu kužely, dal jsi je na stůl pro krásu - za celý den je celý stůl zakrytý semeny :-)

4. Jedná se o otevřený kužel ze smrku. No, jeho semena.

Několik informací o shromažďování kužely na semenech.

Semena shromážděná ze stromů rostoucích ve vaší oblasti, když se vysévají, poskytují nejlepší výsledky. Z těchto semen rostou stromy, které jsou nejlépe přizpůsobeny místním podmínkám života (především klimatu). Semena stromů různých plemen dozrávají a padají v různých časech, proto je třeba je shromažďovat ve vhodnou dobu. Doporučené načasování sběru osiva v středoevropském Rusku.

Jak otevřít rostlinnou školku od základů: 3 hlavní pravidla

Otevření školky je nejen příležitostí získat dobrý zisk, který roste každým rokem, ale také způsob, jak trávit čas s přínosem pro zdraví a duši. V současné době je odvětví plodin prakticky zdarma a může ubytovat více podnikatelů, kteří chtějí v této oblasti otevřít své vlastní podnikání.

A pokud přemýšlíte o vybudování vlastní školky, musíte začít realizovat plány, i když jsou ještě volná místa. Tak, jak otevřít rostlinnou školku od začátku?

Vlastnosti rostlinné školky

Když mluvíte o podnikání v závodě, můžete určit řadu vlastností, které jsou pro něj charakteristické:

1. Sezónnost

Dětská rostlina může a přinese vysoký zisk, ale ne celoročně. Jaro a podzim jsou čas, kdy zahradníci, zahradníci jsou aktivováni a začínají hromadně odstraňovat všechny "zelené" zboží. Letní a zimní období je zpravidla klidné a není poptávka po rostlinách, ledaže se jedná o květiny v květináčích nebo jen o květiny.

2. Sortiment

Aby podnikání přineslo příjem, musíte nabídnout širokou škálu rostlin na výběr, v ideálním případě až 30 druhů různých květin, stromů atd. A to znamená existenci zkušeností a znalostí v péči o tyto nebo ty odrůdy.

3. Náklady na práci

Podnikání na rostlinách je sezónní, ale péče o školku je nutná po celý rok. Péče vyžaduje jak rostliny, tak i půdu - hnojivo, hnojení, atd., Není snadné nazývat tuto věc.

Postup při otevírání chovatelské stanice

Chcete-li otevřít vlastní školku, je třeba provést několik akcí:

 • Legalizujte své aktivity.
 • Prozkoumejte půdu a podnebí v oblasti, kde budete rozbít školku.
 • Analyzovat poptávku po těchto službách a identifikovat nejběžnější typy rostlin.
 • Najít správné místo.
 • Nábor pracovníků se zkušenostmi nebo přinejmenším vzdělání v této oblasti.
 • Koupit zařízení potřebné pro zemědělství, semena nebo klíčky, hnojiva atd.
 • Zamyslete se nad místem prodeje.

Chovatelské stanice od začátku: podnikatelský plán s výpočty

Na počátku podnikání v závodě budete muset vytvořit kompetentní obchodní plán, který obsahuje klíčové aspekty organizace práce, účelu, nákladů, plánovaných příjmů a tak dále. K plnění svých činností musí být striktně v souladu s plánem.

Účel - proč otevřete školku?

Za prvé, musíte se rozhodnout, co máte v úmyslu dosáhnout a co zákazníci počítá, když otevřete vlastní školku.

Existuje několik směrů:

 • amatérští zahradníci;
 • letní obyvatelé;
 • návrháři krajiny;
 • administrativy, parky a vlastníky sanatoria.

Pokud plánujete pěstovat sazenice zeleniny, ovoce a bobulovin, malinových keříků, rýží, jahodových sazenic, jahod, s největší pravděpodobností, vaši zákazníci budou zahradníci a zahradníci, kteří chtějí nejen zelenou svou lokalitu, ale také si sami nabízejí ovoce a zeleninu.

Také atraktivní jsou příkazy městské správy, provádění zahradnictví území, ale zde budou vyžadovány velké objemy, což je zpočátku velmi problematické.

Nejvýhodnějším směrem v počátečním stádiu je prodej zboží dachovi a zahradníkovi. A jak se podnik stabilizuje, bude možné zvýšit sortiment, oblast školky a zákaznickou základnu.

Podnikatelský plán pro úspěšnou školku.

Registrace činností

Za účelem legitimizace podnikání a jeho bezproblémového rozvoje Je třeba zaregistrovat se v jedné z právních forem - IP nebo LLC. První možnost je jednodušší a rychlejší, vyžaduje minimální počet dokumentů (TIN, pasové kopie, potvrzení o zaplacení státního poplatku 800 rublů). Poté se musíte zaregistrovat u daňových úřadů.

Registrace bude stát zhruba 5 000 rublů.

Určete rozsah

Úspěch rostlinné školky jako podniku přímo závisí na tom, jak jste získali sortiment. Abychom úspěšně překonali tuto fázi, podnikneme tři kroky:

 • zkoumáme terén;
 • analyzujeme potřeby obyvatelstva;
 • identifikujeme optimální odrůdy rostlin.

Prvním krokem bude studium půdy a klimatu v oblasti, posouzení jeho vhodnosti pro pěstování plodin. Vlhkost, převládající vítr, první a poslední mráz - vše musí být vzato v úvahu.

Druhým krokem bude analýza poptávky po těch druzích rostlin, které hodláte realizovat. Bude také nutné studovat a nabízet podobné školky, aby okamžitě odhodili rostliny, které jsou nejoblíbenější a snadno dostupné.

Konečná fáze bude úprava sortimentu na základě dříve shromážděných údajů o vlastnostech terénu, poptávky a nabídky.

Chcete-li koupit sadební materiál, je nutné odložit zhruba 400 000 rublů.

Místo pro umístění rostlinné školky

Při výběru místa pro otevření školky byste měli zvážit takové faktory, jako je dostupnost zásobování vodou, stůl podzemní vody, dostupnost škůdců, kvalita půdy.

Po vybrání potřebného místa bude nutné zónovat na větvích: děloha, řízky, sejení, školy. Kromě těchto zón je nutné vybavit pomocnou plochu - přístřešky, koleje, kompost, zásobník a rezervu.

Pokud se mateřská škola plánuje nacházet v otevřeném prostoru, bude nutné se starat o ochranu rostlin před větry a zasadit živý plot na straně, kde se fouká studený vítr. A na obvodu je nutné zakrýt školku s plotýnkem.

Nejvhodnějším místem pro umístění školky je území blízké městu v blízkosti dálnice. Měli by být jasně viditelné z cesty, aby vás viděli dachové na cestě do vesnice a přítomnost jasných vývěsních tabulek a rozcestníků, nádherná a svěží stromy, budou na vás dívat.

Nájemné bude stát 35 000-60 000 rublů, a nákup vlastní stránky od 400 000. Výstavba ekonomického bloku bude stát 100 000 rublů.

Pracovníci pro práci

Chcete-li zvládnout malou oblast, můžete se připojit k rodinným podnikům nebo najímat pět nebo sedm zaměstnanců. Kromě pracovních rukou budete potřebovat najít technologa, účetního a manažera, můžete dočasně provádět funkce technologa sami.

Zkušenosti s prací s pracovníky jsou povinné, navíc je nezbytné pravidelně zvyšovat jejich dovednosti formou přednášek, vedení školení apod.

Průměrná mzda je 67 000 rublů měsíčně.

Zařízení pro školky

V mateřské školce budete muset koupit několik skleníků, s výhodou snadno sestavit, s nimiž si to můžete udělat sám.

Průměrná cena v rozmezí 1 000 čtverečních. m. Budete také muset koupit zásoby, materiály, zavlažovací a topné systémy, hnojiva, hnojení atd.

Nákup bude mít za následek 300 000 rublů.

Nutné vybavení pro školky.

Zapojení klientů do realizace závodu

Doporučuje se využívat internet k propagaci školky. Chcete-li to provést, musíte najít příslušné fóra a seznámit se s nimi, vyprávět o sortimentu, nízké ceny, přátelské zaměstnance, kvalitní služby a sortiment.

Reklama bude trvat asi 40 000 rublů.

Chcete-li otevřít rostliny školky, bude potřebovat asi 900 000 rublů.

Ziskovost školky

Chcete-li zvýšit ziskovost, je třeba pravidelně upravovat rozsah, založený na potřebách zákazníků a uvědomit si události. Pokud se například v tomto roce rajčata nenarodí nikdo, je třeba se na ně zaměřit, takže do příští sezóny můžete nabídnout lidem různé druhy sazenic rajčat.

Ziskovost podniku je vysoká, za předpokladu, že sortiment je úspěšně vybrán a je velice žádoucí, využívají se kvalitní hnojiva a spolehlivé skleníky.

Doba návratnosti rostlinné školky trvá ze čtyř měsíců do pěti let. Záleží na tom, jakou kulturu jste si vybrali. Pěstování sazenic jehličnatých stromů, například, trvá až 3-4 roky, a růže do 3 měsíců.

Při standardním maloobchodním rozpětí ve výši 150% v prvním měsíci můžete získat 150 000 rublů, což je 1 800 000, zpravidla se příjem každoročně zdvojnásobuje.

Úspěšný výběr sortimentu pro školku

Zde je několik nejžádanějších, nejprodávanějších zařízení:

 1. Jahody může přinést pro sezónu od 350 000 do 790 000 rublů. S 1 čtvercem. m. Můžete získat až 300 jednotek, tj. 100 metrů čtverečních. asi 30 000 sazenic. Za cenu 20 rublů bude výnos 600 tisíc rublů.
 2. Růže rychle se rozcházejí zejména v prázdninových dnech. K tomu, aby měli čas na jejich růst, budou muset stavět skleníky. Dvanáct tisíc sadbových růží lze pěstovat na 10 akrech půdy po dobu tří měsíců. Při jejich prodeji, a to i za nejnižší cenu 150 rublů, budou příjmy 3 000 000.

Mezi nejoblíbenější plodiny a ovoce v létě žijí obyvatelé jabloně, malinové keře a rybíz.

Možné problémy spojené s otevřením rostlinné školky

Hlavní obtíže, s nimiž se může na trase plodin setkat, jsou obtíže při získávání zákazníků a sezónnost podnikání. Je vhodné, abyste byli připraveni na skutečnost, že v létě a v zimě nebude podnikání přinášet příjmy a budete muset investovat do nich. Ano, a prodejní místo není snadné najít, musíte pracovat tvrdě předtím, než se lidé začnou oblékat.

Profesionální zákaznické služby, doprovázené cennými radami o rostoucích plodinách zakoupených, vysokokvalitní sazenice může zaručit nejrychlejší příliv spotřebitelů.

Jak otevřít školku a uspět, můžete se dozvědět v příštím video rozhovoru: