Nové obchodní nápady

Pokouším se napsat něco podobného podnikatelskému plánu.

Podstata myšlenky: organizace výnosného nábytkového obchodu.

Popis společnosti: plánuje se otevřít podnik přijímající žádosti od obyvatelstva pro výrobu skříněk s posuvnými dveřmi pro jednotlivé projekty.

 • Měření místnosti
 • Konzultace
 • Projektování
 • Výroba
 • Informace o odeslání
 • Montáž

Výrobní plán: vyhledání klientů je plánováno tak, že se vytvoří letáky (nejlépe na nových budovách), umístí se inzeráty do novin a na informační tabule na internetu a reklama v sociálních médiích. sítě. V budoucnu by měla být vytvořena prodejní stránka na internetu. Kancelářské prostory se proto nevyžadují. Výrobní oddělení a obráběcí stroje nejsou také potřebné, protože plány jsou pro řezání dřevotřískové desky. Pro přípravu na instalaci a skladování je vhodná středně velká garáž.

Další částí plánu je příprava potřebných nástrojů, dodávek a softwaru, jakož i hledání firem, které budou provádět řezání a montáž dveří.

Zaměstnanci v podniku budou tři lidé, všichni vlastní, budou pracovat na částečný úvazek!)

Finanční plán podniku: v této části uvedu přibližné příjmy / výdaje v počáteční fázi vývoje podniku, které pomohou při vývoji a kompetentním přidělování zdrojů.

 • Nájem: 2 000 / měsíc 24 000 / rok
 • Nástroje: 20 000
 • Reklama: 6 000 / měsíčně 72 000 / rok
 • Ostatní náklady: 5000 / měsíc 60 000 / rok

Celkem: 33 000 / měsíc (jednou) 13 000 / měsíc 156 000 / rok

Proto je žádoucí mít počáteční kapitál 8000-13000 rublů, protože některé nástroje jsou k dispozici.

 • 139 000 / měsíc = 1 668 000 / rok = 8 klientů / měsíc, průměrná kontrola / 19 000

Z výpočtů je zřejmé, že podnikání je ziskové.

Zdá se, že vše je jednoduché.

Budeme se snažit tuto věc implementovat.

Kritérium dokončení

Čistý příjem je 139 000 za měsíc.

Osobní zdroje

Zkušenosti s budováním skříňového nábytku

Zkušenosti při výrobě a montáži skříní s posuvnými dveřmi

Flexibilita komunikace s klientem

Vyhledávání informací

Získejte informace z fór o tom, kdo a jak začít.

Software pro práci. Výběr / trénink / nastavení

Tato fáze zahrnuje výběr nejvhodnějšího = vhodného softwaru pro návrh skříní s posuvnými dveřmi. Volba je omezena na nalezení volného řešení. Po výběru a instalaci se budeme muset naučit pracovat v programu a přizpůsobit jej potřebám.

Výběr firem pro řezání

Je třeba vybrat konkrétní společnosti, s nimiž budeme pracovat. Musí splňovat tato kritéria: dobrá kvalita, přijatelná doba výroby, rozumná cena. Musíte si vybrat jednu nebo dvě firmy.

Nástroj potřebný pro práci

Tato fáze zahrnuje vyhodnocení stávajícího nástroje a sestavení seznamu potřebných nástrojů pro instalaci.

Reklamní společnost.

Objednáváme letáky a vložíme je do nových budov.

Vlastní podnikání: otevírání malé výroby skříní s posuvnými dveřmi

V současné době je moderní nábytek (zejména vestavěný a na zakázku) slibnou oblastí pro malé podniky.

Při přestěhování hodně lidí dává přednost vybavení nového bytu s novým nábytkem a lidé, kteří opravují, často mění nábytek.

Nejjednodušší ve výrobě a běžícím zboží jsou zabudované a samostatně stojící kufry-oddělení. Jejich výroba nevyžaduje příliš vysokou kvalifikaci a celková doba výroby za normálních podmínek nepřesáhne 2-3 dny.

Výdaje na otevření malé výroby skříněk s posuvnými dveřmi

Chcete-li otevřít vlastní podnik, potřebujete minimální náklady a investice. Za účelem optimalizace zdanění je nově založený podnik registrován jako IP, zabývající se montáží skříňového nábytku z hotových dílů.

Registrace požadovaného balíčku dokumentů bude stát 9 000 rublů. Počet zaměstnanců - 3 osoby (s podmínkou, že generální ředitel plní včetně provozních vlastností), a je žádoucí, aby alespoň dva měl svůj vlastní vůz, a alespoň jeden z nich - kategorie „univerzální“ (např 2104).

Samozřejmě, začínající podnikatel si nebude moci dovolit ani stroj pro řezání formátů (od 85 000 rublů), ani hranici (od 45 000 rublů).

Podrobnosti budou muset objednat v jedné z mnoha dřevozpracujících firem. Zpočátku stačí pouze sestavit skříně z těchto částí.

Ale na druhé straně, v této situaci, nemusíte platit nájem v obchodě nebo skladu - všechny náklady budou pouze náklady na komponenty a mzdy zaměstnancům.

Seznam požadovaného nástroje a jeho cena jsou uvedeny v následující tabulce.

Celkem za tabulku: 11894,43 rublů.

Je vhodné, aby pracovníci přiřadili pevný plat, který nezávisí na objemu výroby. Výše 12 tisíc rublů. pro sběratele nábytku bez osobního automobilu a 18 tisíc rublů. s vozem bude docela spravedlivé pro většinu provinčních měst.

Ceny jsou nižší než ceny konkurentů a čistý zisk je vyšší!

Zvažte například typický dvoukřídlý ​​šatník (ne vestavěný) o velikosti přibližně (HxWxD) 2400x1500x600 mm.

Při výrobě takového kabinetu odejít 1.5 list dřevotřísky 16 mm (asi 1600 rublů), 1,5 10 mm dřevotřískové desky listů (asi 1400 rublů.), Dvě sady kování pro dveře (3200 rublů.) A 30-40 šrouby 3, 5x32 mm (balení 100 kusů - 18,94 rublů).

Kromě toho budou pro zadní stěnu potřeba dvě třetiny fólie HDF o tloušťce 3 až 4 mm (asi 280 rublů) a pro konečné dokončení - asi 12 metrů od okraje 1 mm (asi 200 rublů). Celkové náklady na materiál jsou 6698,94 rublů.

Použití okraje je 16 rublů. na běžný metr (celkem 192 rublů). Řezání DSP - 170 rublů. pro list (ale za 1,5 listu zaplatit za 2, tj. 340 rublů.), snížení HDF bude stát 100 rublů. Celkové zpracování materiálů - 632 rublů.

Celkové náklady na materiál jsou 7330,94 rublů.

Zvažte ceny podobných skříněk vyrobených IKEA a Stolplit: cena šatníku od IKEA je 22960 rublů, od Stolplita - 16660 rublů. - bez montáže a montáže.

Když okraje o více než 100% a prodejní skříň 15000, levnější nejbližší konkurenti, nadějné podnikatele (ve výrobě 2 případy týdně, přestože tři z nich, můžete sestavit a instalovat, a 3) obdrží čistý zisk ve výši více než 30.000 rublů. v prvním měsíci, který o jednu třetinu překročí všechny předběžné náklady na zahájení výroby. A to je jen začátek!

Ve skutečnosti, v průběhu prvního roku činnosti skutečně koupit Formát panel a olepovačky a najal další dva pracovníci začnou poskytovat služby popsané v této části článku o zpracování materiálů. Navíc díky zdokonalení dovedností můžete rozšířit sortiment výrobků a rychlost (stejně jako kvalitu) výroby. Například výroba kuchyní je nejvýnosnější: jejich cena často přesahuje sto tisíc s marží 300 nebo více procent.

Automatické podnikání. Rychlý výpočet ziskovosti podniku v této oblasti

Vypočítejte zisk, návratnost, ziskovost jakékoli činnosti za 10 sekund.

Zadejte počáteční přílohy
Příště

Chcete-li spustit výpočet, zadejte startovací kapitál, klikněte na tlačítko níže a postupujte podle dalších pokynů.

Čistý zisk (za měsíc):

Chcete provést podrobný finanční výpočet pro podnikatelský plán? Použijte bezplatnou mobilní aplikaci "Business Calculations" pro Android v Google Play nebo si objednejte profesionální obchodní plán od našeho odborníka v oblasti plánování podnikání.

PRÁCE A PODNIKATELSTVÍ

Vyberte si cestu

PRÁCE

Naučte se vydělat hodně

BUSINESS

Obchodní nápady s nízkými investicemi

Podnikové plány

Výroba šatních skříní jako podnikání

Skříně-oddělení jsou zabudovány do prostoru libovolné konfigurace a objemu, jsou pohodlné, praktické a funkční. To je dáno stálou poptávkou po nich

Přehled trhu pro výrobu skříněk s posuvnými dveřmi

V současné době je jedním z nejoblíbenějších kusů nábytku šatní skříně s posuvnými dveřmi.

Ty se objevují ve všech typů a konfigurací: vestavěné v každém výklenku v bytě (domě) jsou v podstatě sada dveří do otvoru - také plnění (police, trubkové závěsy, pantografy, háky, atd) je připojen přímo ke stěnám ; vestavěný, připevněný k rohu má pouze jednu "skutečnou" boční stěnu, austroeno-připevněnou k ploché stěně - dvě; verze samostatného skříně má zadní panel (stěnu) z dřevotřískové desky (LDW). Výška rozlišuje skříně s horním horizontem (pod výškou místnosti) a bez ní (kde horní dráha posuvného systému je připevněna přímo k rovině stropu).

Se všemi rozmanitostmi skříní nejsou v návrhu dveří obvykle žádné zvláštní lahůdky. Tato situace je docela paradoxní - koneckonců, dveře jsou jediným prvkem šatníku, který lze vyzdobit a současně i nejdražší.

Celkově náklady na skříň k objednávce jsou určeny náklady na dveře. Ale ve většině moderních firmách maximum, které si mohou přát zákazníka - složkou dveří dva nebo tři prvky, například s vložením do zrcadla, nebo (méně často), mléčného skla, je to, že hrubostí stroje.

To je způsobeno skutečností, že spotřebitel si není vždy vědom možností zdobení dveří - tak řečeno, člověka, skříně. A tyto možnosti jsou téměř neomezené: různé varianty kombinované (například sklo-zrcadlo-MDF a mnoho dalších.

Obvykle firmy, které vyrábějí zakázkové skříně s posuvnými dveřmi, nabízejí dva nebo tři primitivní návrhy dveří a zákazník si zvolí jednu z nich, vtipně. To dělá podnikání výroby dekorativních dveře skříně (stejně jako podobné interiérové ​​dveře nebo na vnitřní posuvné příčky, které používají stejný systém drah a běžců) velmi výnosný obchod.

Prostory, pracovníci a zařízení pro výrobu dveří pro skříně s posuvnými dveřmi

Počet zaměstnanců a plocha výrobních zařízení přímo závisí na objemu výroby. Minimální počet bude 2-3 osoby plus měřidlo s osobním vozem, jehož funkce však mohou být na počátku prováděny samotným začínajícím podnikatelem.

Pro normální práci každého člena týmu potřebuje plochu nejméně 8-10 metrů čtverečních na osobu, z čehož část bude zabírat široký průchod a montážní stůl.

Navíc, zvláštní místo (asi 30 čtverečních

Vedle zmíněného stroje je nutné zásobit koncovku (10-15 tisíc rublů). Určeno pro řezání hliníkového profilu.

Každý zaměstnanec musí mít vlastní šroubováku Bez malého sadu ručního nářadí (3-8 tis.): Sada šestiúhelníků, šroubovák, kladivo (palicí), sešívačky (tackers) a podobně, celkem křížení 2 tisíc rublů.

Každá montážní tabulka by měla být pokryta hustou látkou z textilního materiálu, aby nedošlo k poškození (poškrábání) obrobků. Pokud jde o pokoj jako celek, mělo by to být suchá a nutně vyhřívaná dílna - mnoho prvků ozdobných dveří je lepeno a lepidlo se "nechystá" dobře při nízkých teplotách a ještě víc, když je vysoká vlhkost.

Vzhledem k tomu, bude probíhat v místnosti s dřeva, třískové desky (dřevotřískové desky), sololit (LDVP), MDF, překližky a dalších materiálů na bázi dřeva, musí být nutně vybaven požárním štítem v souladu s požadavky na místní požární bezpečnosti. Kromě toho nemůžete použít plyn k ohřevu místnosti (pokud není parní kotel s plynovým hořákem umístěn v samostatné místnosti).

Pokud jde o zaměstnance, můžeme říci, že není nutné okamžitě přijímat zkušené pracovníky architektů nábytku a fasády.

To je prostě ekonomicky nepraktické: práce tohoto pána sama činí 15-20% z celkového objemu provedené práce (výpočet rozměrů a konečné úpravy prvků dveří, instalace a nastavení, zajištění kvality montáže).

Zbytek práce (řezání materiálu, příprava materiálů a prvků, primární sběr dveří apod.) Snadno vykoná pomocný neprofesionál.

Optimální poměr v tomto případě je 3: 1, tj. jeden odborník musí mít 3 společníky.

Schéma práce na výrobě dveří pro skříně s posuvnými dveřmi

Zákazník získá skříň odpovídající velikosti a úplnosti, která není vybavena dveřmi. Pokud se chcete obrátit na vaši společnost, zavolá měřidlo. Přijatý měřič měří potřebná měření a vypočítá velikost požadovaných dveří.

Společně se zákazníkem, že diskutovali o možnosti vyplnění dveří (pokud je to nutné poskytnout zákazníkovi nejkomplexnější informace:. Katalogy, prospekty, atd; mluvit o načasování produkce a cen určitého materiálu, je-li to nutné, konzultovat jakoukoli možnost na základě přání a finanční část problému) a dospět k nějakému optimálnímu řešení.

Po podepsání smlouvy o poskytování služeb zákazník přispívá až 50% z předčasného splacení (samozřejmě, když podnik dosahuje určité úrovně, můžete bez něj) za přibližně stanovenou cenu. V tomto případě existuje jedna nuance: měřidlo samozřejmě nemůže přesně určit cenu objednaných dveří.

Proto je důležité jmenovat nejbližší číslo. Obvykle náklady na práci při bodování zamerschik stanoví o 10-15% k jejímu navýšení: v tomto případě je lepší, aby se o něco více než platbu předem (na základě a „pesimistické“ ceny), ale v případě, že skutečně vynaložené náklady budou nižší, než se očekávalo, přičemž konečné platby zákazník poskytne o něco menší příplatek, který může být vždy umístěn jako druh "slevy".

Takový systém zlepší pověst vaší společnosti, o čemž všichni budou říkat, že poskytuje skutečné slevy. V případě, že měřič nemýlil, a skutečné náklady rovnaly „teoretický“, bude příplatek být na úrovni původně očekávané zákazníkem - tedy v tomto případě nikdo nemá co ztratit: to jen označit přesná cena je považováno za dobré formě.

Pokud jde o načasování výroby dveří pro skříň, měly by být nejmenší. Montáž obyčejných, nezdobených dveří není v zásadě delší než hodina. S dveřmi zdobené poněkud obtížnější: vše závisí na přítomnosti nebo nepřítomnosti požadovaného materiálu ve skladu (nebo dodavatelích). Samozřejmě, někdy existují případy, kdy zákazník poskytne materiál, který si sám oblíbil a získal předem.

Navíc některé materiály vyžadují další zpracování (např., Kůže - předběžné protahování a zarovnání, barvy - sušení a často, primer, téměř všechny spojovacího prvku - montáži a upevnění atd.), A některé z nich - ve skutečnosti výroba ( fotografické tapety z fotografií zákazníků, některé typy látek atd.). Nicméně, že rychlé provedení objednávky pomůže nejen vysokému zisku, ale i pozitivní reputaci společnosti.

Takže po výrobě, instalaci a nastavení dveří pro skříň se uskuteční konečné vypořádání mezi zákazníkem a firmou.

Perspektiva vývoje podnikání pro výrobu dveří pro skříň s posuvnými dveřmi

Nejobvyklejší vyhlídkou je výroba skříní na zakázku. Na jedné straně je to pravda, protože je optimální soustředit celý "řetězec" výroby ve vašich rukou, ale na druhé straně byste měli vědět, že nejvýnosnější výroba je s celou sadou zařízení. A to znamená, že budete muset také zakoupit stroj na ohýbání hran (cca 220-450 tisíc rublů) a také výrazně rozšířit jak výrobní plochu, tak počet personálu.

V zásadě nejsou náklady příliš vysoké a výhody jsou poměrně významné. Takže to vše závisí na vaší touze rozšířit a finanční příležitosti.

Jak otevřít zakázkovou kancelářskou firmu

Vysoce kvalitní a funkční nábytek je vždy na vyžádání, takže skříně s posuvnými dveřmi mohou být dobrou volbou pro organizaci vašeho podnikání. Zvažte, co musíte spustit a jaký zisk můžete získat měsíčně.

Zařízení a nástroje

To jsou hlavní náklady při otevření dílny. Pokud vezmeme v úvahu příklad malé firmy (forma SP), nejlepším řešením by bylo postavit skříně z hotových vzorů (dřevotřísky, nábytku, kovových profilů a dalších složek).

V tomto případě je výroba nábytku omezena na použití následujících nástrojů:

 • šroubovák s tryskami (při 12V);
 • vrtáky na kov - 2 kusy;
 • Měřicí páska;
 • nástroj pro řezání kovů;
 • elektrická polohovací pila.

Použitím sady výše uvedených nástrojů a dokončených konstrukcí ušetříte prostor pronajatých prostor a nákup drahých strojů.

O pokoji a auto

Pokud jde o prostory: jestliže naše výroba je malá a spočívá výhradně v sestavování skříní na zakázku, pak stačí pronajmout prostor o rozloze 20 m2. metrů. Musí být suché, vytápěné a s elektřinou.

Při pronájmu je třeba vzít v úvahu, že bude provádět funkce skladu: zde budou spotřební materiály a kovové doplňky a profily: jejich skladování předpokládá optimální vlhkost a teplotu vzduchu.

Při organizaci dodávky hotových skříní je smysluplné koupit nebo si pronajmout nákladní automobil: gazelu, sobolí nebo jinou.

Zaměstnanci

Pro malou firmu stačí mít dva pracovníky a jeden řidič (za předpokladu, že budete účtovat sami sebe).

Suroviny pro výrobu skříní s posuvnými dveřmi

S nástroji jsme pochopili - teď se podíváme, jaké materiály jsou potřebné pro výrobu dobrého případu. Základní sada obsahuje:

 • desky MDF, dřevotříska - pro boční stěny a dveře;
 • flexibilní desky sololit - pro příčky a zásuvky, stejně jako zadní stěny skříně;
 • dveře: s brýlemi nebo zrcátky, neslyšící, s výzdobou nebo v klasickém stylu (vše závisí na přání zákazníka);
 • kovové profily, kluzné systémy, všechny druhy úhlů a stop;
 • doplňky: rukojeti, zámky a závěsy, omezovače pro dveře.

Pokud zamýšlíte vyrábět nejen stacionární, ale také vestavěné skříně, budete navíc potřebovat upevňovací prvky pro jejich montáž na stěny.

Na součástech, které nelze uložit - jejich kvalita závisí přímo na úrovni pevnosti, snadnosti provozu a vzhledu dokončené skříně. Můžete si koupit hromadný materiál, dáváte přednost prokázaným dodavatelům.

Náklady a příjmy

Vypočítáváme částku počátečního kapitálu investovaného jednotlivým podnikatelem pro výrobu a prodej skříněk s posuvnými dveřmi. Standardní náklady budou:

 • pronájem prostor: 240 $ za měsíc;
 • nástroje: asi 300 dolarů;
 • spotřební materiál pro výrobu jedné skříně: $ 130 (pro klasickou skříňku s parametry 2,5 * 1,5 * 0,5m);
 • náklady na dopravu (za předpokladu, že auto máme): asi 150 dolarů měsíčně za malé město (údržba vozidel a benzín);
 • plat pro zaměstnance: 800 $.

Celková výše počátečního kapitálu bude: 1620 USD.

Nyní o příjemném: čistý zisk z prodeje jednoho kabinetu bude asi 170 dolarů (za předpokladu, že jedna jednotka prodáváme za 300 dolarů). Pokud za měsíc prodáme 20 skříněk (což je docela možné s nízkou konkurencí nebo organizováním dobré reklamní kampaně), pak čistý zisk z jejich prodeje činí 3 400 USD. Snižte nájemné, dopravu a další výdaje a získejte $ 3400 $ -240 $ -150 $ -800 $ = 2210 $. Jedná se o čistý zisk za měsíc.

Tato činnost se splácí za měsíc jejího fungování. Ale pro to je nutné najít kupce, ideálně - trvalý. Jednou z možností by bylo prodávat nábytek prostřednictvím vlastního webu maloobchodu (pak a cena za jednotku bude vyšší), spolehlivější způsob, jak je uzavřít smlouvu s zprostředkovatelů, kteří jsou připraveni k nákupu velkoobchodní nábytek (cena při stejné řádově nižší, ale jsou zaručeny prodeje).

Výroba šatních skříní jako podnikání je tedy výnosným obchodem s malými investicemi a rychlou návratností. S úplným prodejem produktů můžete dosáhnout velkého úspěchu a v budoucnu je možnost rozšíření a růstu.

Video na téma:

Líbí se vám článek? Sdílejte s přáteli:

Podnikání dnes

Místo o podnikání: obchodní nápady, finance, právní aspekty, podnikání a poradenství

Podnikatelský nápad: výroba skříní s posuvnými dveřmi

Na Západě získaly v 80. letech minulého století šatní skříně popularitu a úspěšně nahradily obvyklé výkyvné konstrukce. Dnes je takový nábytek nedílnou součástí interiérů bytů a soukromých domů, je přinesen do rozvržení ve fázi návrhu bydlení. Stále ještě musíme staré skříně vyměnit za nové, posuvné.

Zvláštností výroby skříní posuvných dveří je, že jsou vyráběny hlavně na zakázku pro konkrétní místnost. Sériovou výrobu skříně, zabudovaného nábytku obsluhuje pouze velká továrna, která obdrží velkou objednávku, například z nové budovy. Kusové objednávky nejsou zajímavé pro velkou a středně velkou produkci. Proto soukromí podnikatelé pracují pro jednotlivce, kteří individuálně aktualizují interiér. A to je obrovský výklen a slibný druh nábytku. Samozřejmě se správnou organizací.
Šatní skříně a jejich výhody

Hlavní výhodou takové skříňky je, že se vejde do jakékoliv místnosti a bude vybavena pro váš interiér, životní styl a každodenní potřeby. Počet a velikost regálů, výška, šířka, hloubka, dekorativní povrch - vše je na přání zákazníka upraveno. Skříně jsou vhodné pro obývací pokoj, ložnici, chodbu, školku. Pokud je to žádoucí, mohou být přeměněny na šatnu, protože design je přizpůsoben parametrům konkrétní místnosti (a to i se zřejmými nedostatky ve formě šikmých stropů nebo ne přísně svislých stěn).

A hlavním rozdílem mezi "kupé" a obvyklými skříněmi jsou posuvné dveře, které nevyžadují samostatný prostor, jako jsou standardní výkyvné dveře. Proto jsou skříně velice žádané. A vzhledem k tomu, že takový skříňový nábytek se skládá hlavně z lineárních návrhů - je to docela možné, aby se stal laikem po krátkém tréninku a přípravném kurzu.

Designové prvky skříně.

Posuvné skříně mohou být:

Některé povrchy skříně používají stavební konstrukce místnosti (stropní, boční a zadní stěny, podlaha). Bytový nábytek poskytuje pevné připojení, které tvoří ne mobilní kabinet, který vám umožní skrýt nebo praktické použití neobvyklé rozložení (výklenky, klenby, zkosený podkroví, nerovnoměrné úhly), atd.

Mají všechny prvky skříňového nábytku, to znamená z obyčejné skříně, liší se pouze přítomností posuvných dveří. Mohou být přesunuty, přepravovány, shromažďovány na modulárním základě.

Hlavní konstrukcí každého skříně jsou přední posuvné / skládací dveře vybavené posuvným systémem. Z kvality příslušenství a správné instalace tohoto prvku závisí životnost tohoto druhu dřevěného nábytku.

Posuvný systém je kombinací válečkových mechanismů a kovových profilů.

Jako referenční stopa mohou sloužit:

- pouze horní systémy,
- pouze spodní systémy,
- horní i spodní část současně.

Profily jsou ocelové a hliníkové, uzavřené a otevřené. Kvalitní válečkový mechanismus obsahuje ložisko a speciální tichý povlak, který prodlužuje životnost konstrukce. Samotné válce mohou být vyrobeny z plastu nebo oceli (první - levnější, druhá - spolehlivější).

Vnitřní "náplň" skříňky je doplněna různými závěsy, velikostmi a účelovými závěsy, policemi, košemi, stojany. Standardní volba - regály a bedny z překližky, LDW nebo dřevotřískové desky. Ale existují také originální "plástové" vzory z ocelových pletiv s vinylovým povlakem.

Takové složky jsou ve vzrůstající poptávce, protože:

- v případě potřeby snadno vyjmout prostor pro velké předměty;
- v průhledných buňkách je jasně vidět, kde leží;
- věci "neleží", kvůli neustálému proudění vzduchu;
- krabice lze kombinovat s tradičními regály z dřevotřískové desky.

Přední pláty skříní s posuvnými dveřmi se mohou stát nepostradatelným interiérem. Je vyplnit pomocí sklo (matné a transparentní, barevný film, pískované úprava, tisk fotografií), zrcadlo, plastové, kovové desky, dřevěné obložení s napodobeninou drahého dřeva, vyřezávání, atd.
Suroviny a materiály potřebné pro výrobu šatníku:

- dřevotřísková deska (MDF),
- sololit (LDW),
- hliníkové profily, válce, dorazy, podporuje nebo ready-made sady, posuvné dveřní systémy renomovaných výrobců (např «Komandor», «Rolla», «ARISTO», atd.);
- příslušenství (pera, háčky, konzoly, závěsy, držáky, kukátka atd.)
- kontaktní lepidlo,
Rozpouštědlo 646,
- hranový materiál (PVC fólie, melaminová hrana atd.)
- hřebíky, šrouby, šrouby,
- dekorativní úpravy (zrcadlo, sklo, dřevo, bambus).

Výroba šatních skříní se řídí GOSTs:

Tento seznam obsahuje:

- 16371-93. Nábytek. Obecné specifikace;
- 13025.1-71 Nábytek, domácnost. Funkční rozměry;
- 26800.4-86: Nábytek pro kancelářské prostory. Funkční rozměry skříní;
- 19882-91: Nábytek skříně. Metody zkoušení stability, pevnosti a deformovatelnosti;
- 6449-76 Výrobky ze dřeva a dřevních materiálů.

Vybavení a nástroje pro výrobu šatníku.

Nástroje pro výrobu skříní.

Sada standardních zařízení:

- elektrická vrtačka - 2000 rublů;
- elektrická skládačka - 2500 rublů,
- ruční elektrická fritéza - 3000 rub,
- svorky - 900 rublů,
- řezačky (v závislosti na příslušenství) - 5 kusů 300 rublů,
- pilová elektrická pila - 8500 rub;
- šroubovák - 2500 rublů,
- pomocné nástroje: šestihrany klíče, nůž, pro vrtací kladiva (průměr 5, 6, 8, 9,5 mm), což je soubor, brusný papír na tkaniny a pěny na bázi - 2500 rublů
- měřící přístroje: level, gon, ruleta - 600 rublů.

Celkem: 24 000 rublů.

Technologie výroby šatníku.

1. Odjezd zákazníkovi, výrobek měření a výběr modelu skříně.

Současně je třeba definovat tyto parametry:

- materiál výroby. Všimněte si, zákazníkovi, že pro každou konstrukci, horní a dolní vložky může být vyrobena pouze z tloušťky dřevotřískové alespoň 16 mm (dřevotřískové desky, MDF, atd., Ale ne dřevovláknitá deska, sklo a jiné materiály, nedostatečně vysokou pevností..);
- vzhled a design;
- dekorace fasády a dekorace (zrcadlo, skleněné panely, bambus, ratan, plastový nábytek atd.);
- přítomnost osvětlení regálů a horního panelu skříně;
- vnitřní "plnění" - rozměry a umístění polic, počet oddílů, zásuvek apod.

V počáteční fázi nemůžete bez laptopu. Docela často, že zákazník neví, co chce, tak to není na škodu vyzvednout několik desítek různých modelů skříní různých konfiguracích a nastavit jednoduchý konstruktoru programu (například „Basis-nábytek“, „PRO 100“ nebo „Woody“), navrhnout a ukázat "Na místě" hrubý návrh budoucího projektu. Pomocí těchto programů představují řezné a mapových listů, se umístění a velikosti otvorů pro vrtání a upevňovací kování.

1. Schválení náčrtu.

2. Řezání materiálů.
Po odsouhlasení náčrtu je nutné řezat materiály z dřevotřískové desky, dřevotřískové desky podle mapy pro řezání plechů.

3. Broušení ze zadku.
Koncové hrany jsou broušeny, aby nedošlo k pádu dřevotřískové desky pod melaminovou hranou.

4. Přiložte okrajový film.
Na koncích a okrajové fólii aplikujte kontaktní lepidlo na dřevotřísku, stojte 5 minut před namáčením. Pak následuje okraj přitlačí na čelní straně, kterým se po celé délce s „žehleného“ (druhé metody - žehlit horkou žehličkou přes plstěným tkaniny). Po lepení všech konců nechte prvek po dobu 2 hodin, dokud lepidlo zcela nevystříhá.

5. Zpracování převisů.
Po zaschnutí lepidla je nutné odstranit převisy - přebytečnou hranu, která vyčnívá za dřevotřískovou desku.

6. Marafet.
Pomocí ručního routeru nebo brusného papíru upravte okraje na hladkost.
Všechny hotové díly by měly být otřeny rozpouštědlem, aby se odstranily zbytky lepidla.

7. Spojovací prvky
Označte a vyvrtejte otvory pro spojovací prvky. Namontujte upevňovací spojku a armatury na všech částech.

8. Montáž rámu z profilů

Na plátně předního povrchu dveří instalujte rámeček profilů. Pack a přejděte na místo shromáždění.

9. Instalace rámu.

Při instalaci dna nezapomeňte zkontrolovat úroveň. Na vyrovnaném dně postavte konstrukci rámu a spojte součásti se spojovacími prvky.

10. Vnitřní plnění skříně.

Po připevnění horní a zadní stěnové panely, zkontrolujte znovu vertikální úrovně, nastavené vnitřní náplň s odpovídajícími kování (montážních konzol, tyče, táhla, že vodítka pro zásuvky).

11. Instalace čelního povrchu.
Profily horního a spodního vodítka jsou připevněny k samořezným šroubům.

12. Vodicí válec.
Na horní straně předních dveří instalujte vodicí válec.

13. Válečky v dolní části.
Na spodní straně předních listů připevněte válečky k nastavovacímu šroubu.

14. Montáž a nastavení skříně.
Při montáži samotného "kupé" nejprve zasuňte zadní dveře a zkontrolujte jejich rovnoběžnost se stěnami rámu. V případě mezery - poloha dveří se nastavuje pomocí nastavovacích šroubů na válečcích.

15. Montáž druhých dveří.
Pak jsou instalována další dveře, jejichž paralelnost je kontrolována stejnými manipulacemi.

Podnikatelský plán pro malou výrobu skříněk s posuvnými dveřmi.

Uvažujme například o tom, že ziskovost výroby je plná 1,5 listů sestavy s dvojitým kloubem v rozvaděči o velikosti 2,4 * 1,5 x 0,6 m.

1) Materiální náklady na jednotku

Materiálové náklady na jednotku výkonu:
- dřevotříska 16 mm - 1,5 listů - 1600 rublů;
- dřevotříska 10 mm - 1,5 listů - 1400 rublů;
- 4 mm LDF (pro zadní stěnu) - 2/3 listů - 320 rublů;
- systém posuvných dveří - 3500 rublů;
- příslušenství - 1300 rublů;
- Okraj okraje - 12 m - 350 rublů;
- kontaktní lepidlo - 300 rublů;
- Samořezné šrouby - 20 rub.

2) Prodejní cena.

Pro určení prodejní ceny - zvažte návrhy a cenovou politiku konkurentů pro podobné produkty. Například skříně této velikosti v IKEA stojí asi 22500 rublů, v Stolplit - 17700 rublů. Chcete-li přilákat zákazníky, je vhodné stanovit cenu o 5-10% nižší než u nejbližšího konkurenta. To znamená, že prodejní cena našeho kabinetu bude 16.000 rublů.

Výnosy z prodeje jedné šatny - 7200 rublů! A když si uvědomíte, že nákup zařízení bude potřebovat asi 24 000 rublů, se zdá, že počáteční investice do zahájení malý podnik, může platit pro sebe ve čtvrtém článku.

3) Ostatní náklady.

Samozřejmě, aby zvážila jen by výnosy z prodeje špatně, protože ekonomická aktivita i těch nejmenších výroby, existují další náklady, které by měly být zahrnuty v současném obchodním plánu (náklady za energie, náklady na dopravu, daně a mezd pracovníků, možnost pronájmu).

Pro malou produkci bude dostatek prostoru do 20m2 (ideálně - vlastní). Hlavní požadavek - suchost, vytápění a přítomnost elektřiny. Výpočty těchto nákladů se musí provádět individuálně na základě cen a sazeb v jednotlivých regionech.

Přibližný výpočet ostatních nákladů na jednotku výstupu vypadá takto:

- Komunální náklady - 250 rublů;
- náklady na dopravu (dodávka stavebních materiálů do dílny, dodávka dílů - přířezy do montážního místa) - 1200 rublů;
- plat 1 pracovníka (v hodině) - 1000 rublů;
- Daně - 350 rublů.

Náklady = materiálové náklady + ostatní náklady

Cena za 1 šatník = 8800 + 2800 = 11600 rublů.

5) Čistý zisk a hodnocení finančního výsledku

Čistý zisk = výnos - cena nákladů = 16 000 rublů - 11 600 rublů = 4400 rublů.

Závěr: Malá výroba skříní s posuvnými dveřmi je vysoce výnosná, investice, které se vyplácejí již na 6. vydání produktu.

Na co můžete uložit:

1. Koupit suroviny a komponenty pouze pro konkrétní objednávku. Samozřejmě, že některé běžné spotřební materiály budou nakupovány ve velkém objemu (například stejné hranové pásky, lepidlo, hřebíky, šrouby apod.). Ale koupit dekorativní prvky, které jsou poměrně drahé (zrcadla, bambusové ozdoby) a dokonce i dřevěné desky pro budoucí použití není nutné - pro jejich skladování potřebujete velkou a neustále vyhřívanou místnost.

2. Nejdůležitější nákladovou položkou při zakládání podniku je nákup zařízení. Ale v počáteční fázi můžete udělat s minimální sadou, aniž byste házeli drahé stroje. A pak, pro rozšíření podnikání, postupně kupovat nejvíce potřebné vybavení.

3. Řezání dílů a obrácení k okraji lze provádět i na objednávku. To nejen zvýší náklady na nábytek, ale ušetří vám peníze na nákup obráběcích strojů. Například, řezání dřevotřískové desky stojí asi 200 rublů / list, dřevovláknitá deska - asi 120 rublů / list, s použitím hrany - 20 rublů / běžný metr. S takovým technologickým procesem je požadovaný počáteční kapitál "snížen" na 10 000 rublů.

4. Organizační forma. V počáteční fázi se stačí zaregistrovat jako individuální podnikatel. Stejně tak, pro malé objemy, vážné slevy při nákupu materiálů "neohrožují" a velkoobchodní objednávky za nepřítomnosti strojů budou problematické. Ale můžete vážně ušetřit na daních a udržovat účtování sami (pro IP, pořadí jeho údržby je značně zjednodušené) nebo svěřit outsourcingové společnosti.

A na to, co není nutné zachránit.

Samozřejmě, na mistr-sběratel, kvalita materiálů a zejména příslušenství. Navzdory drahé reklamě velkých společností na nábytkářství se kupující nepřestal věřit drobné výrobě. Kdo chce soukromého podnikatele, uspokojí i sebemenší rozmary a realizuje své vlastní představy o zákazníkovi o pohodlné a krásné šatně?

Ale informace na internetu o kvalitě nábytku ao ověření této kvality jsou úplné. Proto se stane nejhorším doporučením neprofesionální montáž nebo rychlý odchod z postavení posuvných systémů, což může dokonce zničit počáteční podnikání.

Výrobní podnik: vyrábíme zakázkové skříně (nápad pro malé firmy)

Západ skříně s posuvnými dveřmi dokonce i v 80. letech minulého století získaly popularitu a úspěšně nahradily obvyklé výkyvné konstrukce. Dnes je takový nábytek nedílnou součástí interiérů bytů a soukromých domů, je přinesen do rozvržení ve fázi návrhu bydlení. Stále ještě musíme staré skříně vyměnit za nové, posuvné.

Zvláštností výroby skříní posuvných dveří je, že jsou vyráběny hlavně na zakázku pro konkrétní místnost. Sériovou výrobu skříně, zabudovaného nábytku obsluhuje pouze velká továrna, která obdrží velkou objednávku, například z nové budovy. Kusové objednávky nejsou zajímavé pro velkou a středně velkou produkci. Proto soukromí podnikatelé pracují pro jednotlivce, kteří individuálně aktualizují interiér. A to je obrovský výklen a slibný druh nábytku. Samozřejmě se správnou organizací.

Šatní skříně a jejich výhody

Hlavní výhodou takové skříně - bude se hodit do jakékoliv místnosti a bude uspořádán speciálně pro váš interiér, životní styl a domácí potřeby. Počet a velikost regálů, výška, šířka, hloubka, dekorativní povrch - vše je na přání zákazníka upraveno. Skříně jsou vhodné pro obývací pokoj, ložnici, chodbu, školku. Pokud je to žádoucí, mohou být přeměněny na šatnu, protože design je přizpůsoben parametrům konkrétní místnosti (a to i se zřejmými nedostatky ve formě šikmých stropů nebo ne přísně svislých stěn).

A hlavním rozdílem mezi "kupé" a obvyklými skříněmi jsou posuvné dveře, které nevyžadují samostatný prostor, jako jsou standardní výkyvné dveře. Proto jsou skříně velice žádané. A vzhledem k tomu, že takový skříňový nábytek se skládá hlavně z lineárních návrhů - je to docela možné, aby se stal laikem po krátkém tréninku a přípravném kurzu.

Designové prvky šatníku

Posuvné skříně mohou být:

1) Vestavěný

Některé povrchy skříně používají stavební konstrukce místnosti (stropní, boční a zadní stěny, podlaha). Bytový nábytek poskytuje pevné připojení, které tvoří ne mobilní kabinet, který vám umožní skrýt nebo praktické použití neobvyklé rozložení (výklenky, klenby, zkosený podkroví, nerovnoměrné úhly), atd.

2) V plném rozsahu

Mají všechny prvky skříňového nábytku, to znamená z obyčejné skříně, liší se pouze přítomností posuvných dveří. Mohou být přesunuty, přepravovány, shromažďovány na modulárním základě.

Hlavní konstrukční prvek každého šatníku - Přední posuvné / skládací dveře vybavené posuvným systémem. Z kvality příslušenství a správné instalace tohoto prvku závisí životnost tohoto druhu dřevěného nábytku.

Slip systém - kombinace válečkových mechanismů a kovových profilů.

Jako referenční stopa mohou sloužit:

 • pouze horní systémy,
 • pouze nižší systémy,
 • horní a spodní část současně.

Profily jsou ocelové a hliníkové, uzavřené a otevřené. Kvalitní válečkový mechanismus obsahuje ložisko a speciální tichý povlak, který prodlužuje životnost konstrukce. Samotné válce mohou být vyrobeny z plastu nebo oceli (první - levnější, druhá - spolehlivější).

Vnitřní "náplň" skříňky je doplněna různými závěsy, velikostmi a účelovými závěsy, policemi, košemi, stojany. Standardní verze - Police a boxy z překližky, LDW nebo dřevotřískové desky. Ale existují také originální "plástové" vzory z ocelových pletiv s vinylovým povlakem.

Takové složky jsou ve vzrůstající poptávce, protože:

 • V případě potřeby lze snadno vyjmout prostor pro objemné předměty;
 • v průhledných buňkách je jasně vidět, kde leží;
 • věci "neleží", kvůli stálému proudění vzduchu;
 • Krabice lze kombinovat s tradičními regály z dřevotřískové desky.

Přední pláty skříní s posuvnými dveřmi se mohou stát nepostradatelným interiérem. Je vyplnit pomocí sklo (matné a transparentní, barevný film, pískované úprava, tisk fotografií), zrcadlo, plastové, kovové desky, dřevěné obložení s napodobeninou drahého dřeva, vyřezávání, atd.

Suroviny a materiály potřebné pro výrobu šatníku:

 • Laminovaná dřevotřísková deska (MDF),
 • Dřevovláknitá deska (LDW),
 • hliníkové profily, válečky, zátky, držáky nebo hotové sady systémů posuvných dveří od uznávaných výrobců (např. "Komandor", "Rolla", "ARISTO" atd.);
 • příslušenství (pera, háčky, konzoly, závěsy, držáky, kravaty atd.),
 • lepicí kontakt,
 • rozpouštědlo 646,
 • (PVC fólie, melaminová hrana atd.),
 • hřebíky, šrouby, šrouby,
 • dekorativní úpravy (zrcadlo, sklo, dřevo, bambus).

Výroba šatních skříní se řídí GOSTs:

Tento seznam obsahuje:

 • 16371-93. Nábytek. Obecné specifikace;
 • 13025.1-71 Nábytek, domácnost. Funkční rozměry;
 • 26800.4-86: Nábytek pro kancelářské prostory. Funkční rozměry skříní;
 • 19882-91: Nábytek skříně. Metody zkoušení stability, pevnosti a deformovatelnosti;
 • 6449-76 Výrobky ze dřeva a dřevních materiálů. Tolerance a výsadba.

Vybavení a nástroje pro výrobu šatníku

Sada standardních zařízení:

 • elektrická vrtačka - 2000 rublů;
 • elektrická skládačka - 2500 rublů,
 • ruční elektrická fritéza - 3000 rub,
 • svorky - 900 rublů,
 • Frézy (v závislosti na vybavení) - 5 kusů 300 rublů,
 • Viděl konec elektrický - 8500 rub;
 • Šroubovák - 2500 rub,
 • pomocné nástroje: klíče, hexaedrony, nůž, kladivo, vrtáky (průměr 5, 6, 8, 9,5 mm), file, nazhdachka na tkanině a pěnové gumě - 2500 rublů,
 • měřící nástroje: level, gon, ruleta - 600 rub.

Celkem: 24 000 rublů.

Technologie výroby kufru

1. Odjezd zákazníkovi, výrobek měření a výběr modelu skříně.

Současně je třeba definovat tyto parametry:

 • materiál výroby. Všimněte si, zákazníkovi, že pro každou konstrukci, horní a dolní vložky může být vyrobena pouze z tloušťky dřevotřískové alespoň 16 mm (dřevotřískové desky, MDF, atd., Ale ne dřevovláknitá deska, sklo a jiné materiály, nedostatečně vysokou pevností..);
 • vzhled a design;
 • dekorace fasády a dekorace (zrcadlo, skleněné panely, bambus, ratan, plastový nábytek atd.);
 • přítomnost osvětlení polic a horního panelu skříně;
 • vnitřní "plnění" - rozměry a umístění polic, počet oddílů, zásuvek apod.

V počáteční fázi nemůžete bez laptopu. Docela často, že zákazník neví, co chce, tak to není na škodu vyzvednout několik desítek různých modelů skříní různých konfiguracích a nastavit jednoduchý konstruktoru programu (například „Basis-nábytek“, „PRO 100“ nebo „Woody“), navrhnout a ukázat "Na místě" hrubý návrh budoucího projektu. Pomocí těchto programů představují řezné a mapových listů, se umístění a velikosti otvorů pro vrtání a upevňovací kování.

2. Řezání materiálů

Po odsouhlasení náčrtu je nutné řezat materiály z dřevotřískové desky, dřevotřískové desky podle mapy pro řezání plechů

3. Broušení ze zadku

Koncové hrany jsou broušeny, aby nedošlo k pádu dřevotřískové desky pod melaminovou hranou.

4. Přilnavost okrajového filmu

Na koncích a okrajové fólii aplikujte kontaktní lepidlo na dřevotřísku, stojte 5 minut před namáčením. Pak následuje okraj přitlačí na čelní straně, kterým se po celé délce s „žehleného“ (druhé metody - žehlit horkou žehličkou přes plstěným tkaniny). Po lepení všech konců nechte prvek po dobu 2 hodin, dokud lepidlo zcela nevystříhá.

5. Zpracování převisů

Po usušení lepidla odstraňte převisy - překročení hrany překračující rámec EAF;

6. Marafet

Pomocí ručního routeru nebo brusného papíru upravte okraje na hladkost.

Všechny hotové díly by měly být otřeny rozpouštědlem, aby se odstranily zbytky lepidla.

7. Spojovací prvky

Označte a vyvrtejte otvory pro spojovací prvky. Namontujte upevňovací spojku a armatury na všech částech.

8. Montáž rámu z profilů

Na plátně předního povrchu dveří instalujte rámeček profilů. Pack a přejděte na místo shromáždění.

9. Instalace rámu

Při instalaci dna nezapomeňte zkontrolovat úroveň. Na vyrovnaném dně postavte konstrukci rámu a spojte součásti se spojovacími prvky.

10. Vnitřní výplň šatníku

Po připevnění horní a zadní stěnové panely, zkontrolujte znovu vertikální úrovně, nastavené vnitřní náplň s odpovídajícími kování (montážních konzol, tyče, táhla, že vodítka pro zásuvky).

11. Instalace čelního povrchu.

Profily horního a spodního vodítka jsou připevněny k samořezným šroubům.

12. Vodicí válec

Na horní straně předních dveří instalujte vodicí válec.

13. Válečky v dolní části

Na spodní straně předních listů připevněte válečky k nastavovacímu šroubu.

14. Montáž a nastavení skříně

Při montáži samotného "kupé" nejprve zasuňte zadní dveře a zkontrolujte jejich rovnoběžnost se stěnami rámu. V případě mezery - poloha dveří se nastavuje pomocí nastavovacích šroubů na válečcích.

15. Montáž druhých dveří

Pak jsou instalována další dveře, jejichž paralelnost je kontrolována stejnými manipulacemi.

Podnikatelský plán pro malou výrobu skříněk s posuvnými dveřmi

Uvažujme například o ziskovosti výroby, která je plná 1,5-násobné dvojkřídlé skříně s posuvnými dveřmi o rozměrech 2,4 * 1,5 x 0,6 m.

1) Materiální náklady na jednotku

Materiálové náklady na jednotku výkonu:

 • Laminovaná dřevotříska 16 mm - 1,5 listů - 1600 rublů;
 • Laminovaná dřevotříska 10 mm - 1,5 listů - 1400 rublů;
 • LDL 4 mm (pro zadní stěnu) - 2/3 listů - 320 rublů;
 • systém posuvných dveří - 3500 rublů;
 • příslušenství - 1300 rublů;
 • okraj hrany - 12 m - 350 rublů;
 • kontaktní lepidlo - 300 rublů;
 • samořezné šrouby - 20 rub.

Celkem: 8800 rublů.

2) Prodejní cena

Pro určení prodejní ceny - zvažte návrhy a cenovou politiku konkurentů pro podobné produkty. Například skříně této velikosti v IKEA stojí asi 22500 rublů, v Stolplit - 17700 rublů. Chcete-li přilákat zákazníky, je vhodné stanovit cenu o 5-10% nižší než u nejbližšího konkurenta. To znamená, že prodejní cena našeho kabinetu bude 16.000 rublů.

Výnosy z prodeje jedné šatny - 7200 rublů! A když si uvědomíte, že nákup zařízení bude potřebovat asi 24 000 rublů, se zdá, že počáteční investice do zahájení malý podnik, může platit pro sebe ve čtvrtém článku.

3) Ostatní náklady

Samozřejmě, aby zvážila jen by výnosy z prodeje špatně, protože ekonomická aktivita i těch nejmenších výroby, existují další náklady, které by měly být zahrnuty v současném obchodním plánu (náklady za energie, náklady na dopravu, daně a mezd pracovníků, možnost pronájmu).

Pro malou produkci bude dostatek prostoru až do 20m 2 (ideálně - vlastní). Hlavní požadavek - suchost, vytápění a přítomnost elektřiny. Výpočty těchto nákladů se musí provádět individuálně na základě cen a sazeb v jednotlivých regionech.

Přibližný výpočet ostatních nákladů na jednotku výstupu vypadá takto:

 • Komunální náklady - 250 rublů;
 • Náklady na dopravu (dodávka stavebních materiálů do dílny, dodávka dílů - výplně do montážního místa) - 1200 rublů;
 • Plat 1 pracovník (hodinový) - 1000 rublů;
 • Daně - 350 rublů.

Celkem: 2800 rublů.

4) Náklady na prodej

Náklady = materiálové náklady + ostatní náklady

Cena za 1 šatník = 8800 + 2800 = 11600 rublů

5) Čistý zisk a hodnocení finančního výsledku

Čistý zisk = výnos - cena nákladů = 16 000 rublů - 11 600 rublů = 4400 rublů.

Závěr: Malá výroba skříní s posuvnými dveřmi je vysoce výnosná, investice, které se vyplácejí již na 6. vydání produktu.

Na co můžete ušetřit?

1. Koupit suroviny a komponenty pouze pro konkrétní objednávku. Samozřejmě, že některé běžné spotřební materiály budou nakupovány ve velkém objemu (například stejné hranové pásky, lepidlo, hřebíky, šrouby apod.). Ale koupit dekorativní prvky, které jsou poměrně drahé (zrcadla, bambusové ozdoby) a dokonce i dřevěné desky pro budoucí použití není nutné - pro jejich skladování potřebujete velkou a neustále vyhřívanou místnost.

2. Nejdůležitější nákladovou položkou při zakládání podniku je nákup zařízení. Ale v počáteční fázi můžete udělat s minimální sadou, aniž byste házeli drahé stroje. A pak, pro rozšíření podnikání, postupně kupovat nejvíce potřebné vybavení.

3. Řezání dílů a obrácení k okraji lze provádět i na objednávku. To nejen zvýší náklady na nábytek, ale ušetří vám peníze na nákup obráběcích strojů. Například, řezání dřevotřískové desky stojí asi 200 rublů / list, dřevovláknitá deska - asi 120 rublů / list, s použitím hrany - 20 rublů / běžný metr. S takovým technologickým procesem je požadovaný počáteční kapitál "snížen" na 10 000 rublů.

4. Organizační forma. V počáteční fázi se stačí zaregistrovat jako individuální podnikatel. Stejně tak, pro malé objemy, vážné slevy při nákupu materiálů "neohrožují" a velkoobchodní objednávky za nepřítomnosti strojů budou problematické. Ale můžete vážně ušetřit na daních a udržovat účtování sami (pro IP, pořadí jeho údržby je značně zjednodušené) nebo svěřit outsourcingové společnosti.

A na co není nutné zachránit?

Samozřejmě, na mistr-sběratel, kvalita materiálů a zejména příslušenství. Navzdory drahé reklamě velkých společností na nábytkářství se kupující nepřestal věřit drobné výrobě. Kdo chce soukromého podnikatele, uspokojí i sebemenší rozmary a realizuje své vlastní představy o zákazníkovi o pohodlné a krásné šatně?

Ale informace na internetu o kvalitě nábytku ao ověření této kvality jsou úplné. Proto se stane nejhorším doporučením neprofesionální montáž nebo rychlý odchod z postavení posuvných systémů, což může dokonce zničit počáteční podnikání.