Myšlenky podnikání od začátku

romario83 »Před více než rokem

Sušení ryb!

acm »Před více než rokem

Kondraty »Před více než rokem

romario83 »Před více než rokem

romario83 »Před více než rokem

romario83 »Před více než rokem

Nastya38 »Před více než rokem

Valera77 »Před více než rokem

neizoleg »Před více než rokem

Technik »Před více než rokem

Kelvin »Před více než rokem

Torgash »Před více než rokem

Pane Jure »Před více než rokem

Obchod pro prodej ryb

Obchodování s prodejem potravin bude vždy výnosné. Vzhledem k tomu, že ryby dnes jsou mezi spotřebiteli poměrně náročné, organizací jejich podnikání při realizaci tohoto produktu bude začátek úspěšného a výnosného projektu. Zjistíme, co začátečník bude muset začít podnikat.

Studiem situaci na trhu

Prodej ryb jako podniku má určitě jisté zásluhy. Jedná se o trvale vysokou poptávku po výrobcích - protože je doporučeno všem lidem. A chuťové charakteristiky takového produktu jsou podle odhadů mnoha poměrně vysoké. Současně může být sortiment vašeho zboží velmi rozmanitý. Takže pokryjete maximální segment na spotřebitelském trhu. Takové podnikání navíc nevyžaduje příliš mnoho počátečního kapitálu a všechny prostředky, které jste investovali, se zpravidla vrátí za krátkou dobu.

Samozřejmě, že taková zisková výbava v odvětví obchodu je docela nasycená. Jinými slovy, abyste dosáhli určitých výsledků, budete muset vydržet vážnou konkurenci. Přestože se tento bod obvykle stává faktorem určujícím vývoj vašeho případu. Například budete mít příležitost obejít konkurenty a nabídnout kupujícím ty nejlepší podmínky. Mohou se stát cenově dostupnými a odpovídajícími cenami produktů, vysokou kvalitou služeb a bohatou nabídkou zboží.

Přemýšlejte o některých podrobnostech

Samozřejmě, měli byste začít své podnikání, když jste to podrobně popsali a vypracovali podrobný obchodní plán. Rybářský rybolov, stejně jako jeho provádění, stále potřebuje jisté investice na začátku projektu. Samozřejmě, ideální volbou bude využití osobních úspor, ale to není vždy možné. V takových situacích existuje několik různých možností, kde můžete najít zdroj původní investice do projektu.

První myšlenka, která se účastní většiny začínajících podnikatelů, je připsána na bankovní strukturu. Specialisté obvykle nedoporučují zvažovat tento způsob získání finančních prostředků. Nezapomeňte, že pro úvěr musíte podrobně popsat vlastní vývoj věřitelské organizace. Kromě toho neexistují dostatečné záruky, že půjčku půjdete stejně. Banky jsou zpravidla velmi skeptické vůči malým podnikům, které právě začínají pracovat.

Je optimální snažit se formalizovat pomoc státu v centru zaměstnanosti. Takže můžete získat všechny potřebné konzultace, poradenství při přípravě strategie projektu a určitou finanční dotaci. Samozřejmě, jeho velikost není příliš velká, ale přesto nebude zpočátku nadbytečná.

Další možností, která si zaslouží pozornost, je hledání investorů. Spravedlně, když jste mluvili se svými přáteli nebo příbuznými, kteří mají správnou částku, a když jste popsali podstatu myšlenky, máte spoustu finančních možností. Je pravda, že je vhodné předložit lidem, kteří chtějí investovat své peníze do vašeho podnikání, podrobné odhady ziskovosti projektu a přibližné podmínky pro jeho získání z hlediska soběstačnosti. Někdy můžete dokonce vytvořit společnou strategii. Nezapomeňte, že musíte začít podnikání s přemýšlivým přístupem a podrobnými výpočty jeho ziskovosti.

Vydáváme papíry

Získání povolení k otevření prodejního místa je první etapou realizace takového projektu jako obchod s rybami. Podnikatelský záměr vypracovaný v předstihu musí nutně zohlednit všechny související náklady. Potřebujete začít registrací IP. Právě tato forma činnosti doporučuje většina odborníků pro začátečníky v podnikání. Navíc byste měli jít do zjednodušeného systému zdanění.

Dále je důležité získat pracovní povolení od společnosti Rospotrebnadzor, SES a požární dohled. Chcete-li to provést, je nutné, aby vaše prostory byly v souladu s právními předpisy a správně uspořádali zákaznický kout. Bude také vyžadovat povolení k práci a instalace reklamních návrhů od místních úřadů. Nezapomeňte zahrnout do odhadu nákladů pořízení a registraci pokladny - dnes se stala nepostradatelnou podmínkou pro obchod. Chcete-li vyřešit problémy s papírem, budete mít asi 50 000 rublů.

Výběr místa prodeje

Nepochybně bude rozhodujícím faktorem ziskovosti daného případu umístění vašeho podniku. Samozřejmě, věnujte pozornost přeplněným a dobře osídleným oblastem města. Je to dobrý nápad otevřít obchod blízko trhů, supermarketů nebo vlakových stanic. Pamatujte si, že v takové situaci pro vás budou pouze konkurenty specializované maloobchodní prodejny. Zpravidla mohou být oblíbené obchody "domů". Jedním slovem vyberte si pokoj, vezměte v úvahu všechny funkce vaší lokality.

Teď budeme diskutovat o oblasti obchodu tohoto druhu. Je pro začátečníka vhodnější prodávat produkty v malém množství. Takže si vždycky můžete být jisti čerstvostí zboží a být schopen dostat peníze na to včas. Hlavní věcí není zachránit sortiment.

Minimální možná podlahová plocha by měla být od 52 metrů čtverečních. Je pravda, že je třeba zdvojnásobit, pokud se plánuje prodej a předzpracování ryb. Podnikatelský plán by měl zahrnovat náklady spojené s pronájmem obchodního místa. Takže pro malý obchod v rezidenční čtvrti by se měl každý měsíc počítat na 45 000 rublů.

Nezapomeňte, že prostory pro obchod by měly splňovat všechny státní standardy, a tak ušetřit na své vnitřní výzdobě. Vyberte materiály, které jsou omyvatelné a odolné vůči chemikáliím, neboť pravidelná dezinfekce bude nezbytným předpokladem. Současně se snažte udělat dekoraci atraktivní a vypadat úhledně. Při provádění kosmetické opravy obchodního místa na vás zanecháte přibližně 220 000 rublů.

Vybavili jsme obchod

Největší investice do podnikání zahrnuje nákup obchodního vybavení. Vzhledem ke specifikům směru by hlavní akvizicí měly být chlazené a mrazící vitríny. Obecně platí, že nejprve můžete provést následující seznam:

 • mrazicí skříň (2) - 44 000;
 • chladicí pulty (4) - 120 000;
 • kovové stoly s ledem (2) - 150 00;
 • akvárium 200 l s příslušenstvím (1) - 100 000;
 • pokladní automat (1) - 3 000.

Kromě toho budete muset koupit vakuový balicí stroj (30 000 kusů) a háčky, na kterých budou viset uzené a sušené ryby. Podnikání v tomto odvětví poskytuje nákup pomocných zařízení v technických místnostech - boxy, řezací stoly, regály pro třídění. Tak, vybavit malou prodejnu specializovanou na prodej bohatého sortimentu bude stát 500 000 rublů.

Hledáme dodavatelské kanály a určit rozsah

Výběr dodavatelů je velmi důležitý, protože úspěch vašeho úsilí závisí na kvalitě prodaných produktů. Specialisté radí nově příchozím, aby dobře studovali trh výrobců a zvolili spolehlivý a testovaný podnik. Samozřejmě, cena zboží zde bude důležitá, ale přesto není nutné šetřit na kvalitu. Nezapomeňte, že vaši zákazníci jistě ocení dobré výrobky v jejich skutečné hodnotě.

Pokud máte možnost uspořádat vlastní farmu pro pěstování ryb, nezapomínejte na tuto myšlenku. Věřte mi, že náklady zde budou zcela srovnatelné se ziskem, který dostanete nakonec. Kromě toho můžete procvičit sebepripravenost určitých kategorií produktů.

Například sušení ryb jako podnikání je velmi dobře prokázáno. Takže s minimálními investicemi zvýšíte své příjmy až čtyřikrát. Můžete také slaný kaviár a balení sami pro prodej zákazníkům. To vyžaduje pouze nákup několika speciálních kontejnerů, soli a plnicího stroje. Samozřejmě by se mělo předpokládat a připravit také prostor pro zavěšení zboží po zasolení.

Když mluvíme o sortimentu výrobků, je důležité zaměřit se na kupní sílu vašich zákazníků a zohlednit umístění obchodu. V našem případě, když se nacházíme ve spánkové čtvrti, je vhodné převzít prodej zboží středního a nízkého cenového segmentu, ale také nemá cenu zcela opomíjet elitní produkty. Odborníci doporučují takový přibližný poměr: 45% - průměrné ceny, 35% - levné zboží, 20% - drahé zboží. Můžete tak vyvážit sortiment poprvé a v procesu práce je vždy možnost jej opravit.

Zaměstnáváme zaměstnance

Když jsou vyřešeny veškeré výrobní a právní problémy, měli bychom začít hledat obchodníky. Zde je třeba nejprve zaměřit pracovní plán obchodu, aby zjistil přesný počet zaměstnanců nezbytných pro jeho normální fungování. Obvykle stačí dva lidé, kteří jednají jako prodavač-pokladník s platností 18 000 rublů, pracujícím na směny a jedním manažerem, který bude sledovat pracovní proces a bude se zabývat nákupy. Může mu nabídnout plat 22 000 rublů. Takže očekávejte, že měsíčně zaplatíte zaměstnancům asi 58 000 rublů.

Jak se podnik vyvíjí, můžete najmout několik dalších stráží a účetního. Ačkoli to poprvé může snadno bez nich. Nezapomeňte, že je důležité, aby lidé, kteří žádají o otevřené pozice, měli příjemný vzhled, byli pečliví a zodpovědní a také kvalitativně sloužili jakémukoli klientovi. Navíc budou muset získat zdravotní knihu a podstoupit pravidelné lékařské vyšetření. Nezapomeňte, že prodávající je tváří vaší společnosti, takže na tento post nezaměřujte.

Marketing a propagace

Dokonce ještě před otevřením bodu byste měli své podnikání dobře propagovat. Prodej ryb, zpravidla a tak docela poptávka, ale potřebujete spotřebitelům předávat výhody nákupu pro vás. Za tímto účelem stačí vytvořit informační tabule a distribuovat reklamní brožury lidem na ulicích. Informace umístěné ve veřejné dopravě také fungují celkem dobře.

Nezapomeňte na hlavní faktor, který přitahuje většinu kupujících - slevy. Neměli byste se však snažit prodat výrobky špatné kvality ani produkty po splatnosti tímto způsobem. Existuje riziko, že trvale ztratíte důvěru zákazníků a způsobíte mnoho problémů s kontrolními organizacemi. Je mnohem efektivnější poskytnout slevy na vlastní výrobky, například stejné sušené ryby.

Ekonomický plán

Podívejme se tedy na finanční stránku tohoto podnikání. Chcete-li otevřít prodejní místo, budete potřebovat součet sestávající z následujících položek:

 • registrace - 50 000;
 • pronájem - 90 000;
 • opravy - 220 000;
 • vybavení - 500 000;
 • Nákup první dávky - 2 000;
 • ostatní náklady - 88 000.

Takže k zahájení podnikání to bude trvat z 960 000 rublů. Současné roční náklady půjdou do níže uvedených fondů:

 • pronájem - 540 000;
 • plat - 696 000;
 • nákupy - 250 000;
 • daně - 200 000;
 • režijní náklady - 104 000.

Běžné fungování obchodu bude asi 1 790 000 rublů. A průměrné roční příjmy budou asi 2 500 000 rublů. Zisk 710 000 rublů tedy umožní navrácení investic po sedmnácti měsících práce.

Takže, pokud máte zhruba milión rublů a chcete začít podnikat v oblasti obchodu, možná stojí za to vážně uvažovat o prodeji ryb. Jak můžete vidět, investice do tohoto podnikání nejsou tak velké a zisk slibuje být vážný. Navíc můžete zvýšit obchodní obrat pravidelným investováním do části výdělku.

Vlastní podnik: tavící a kouřící obchod

Obchodování s rybami je jednou z nejvýnosnějších oblastí práce v potravinářském průmyslu. To platí zvláště nyní, protože i v době hospodářské krize trpí toto odvětví nejmenšími výkyvy trhu. To je relativně stabilní (samozřejmě tento obchod je závislá na tržních podmínkách, ale v menší míře než produkce potravin obecně), stejně jako stálou poptávkou, což je jen nepatrně závislá na ročním období a ekonomické situace v zemi. Zvážit možnost otevřít malý podnik na výrobu takových výrobků jako sušených ryb (cejn, štika, šavle ryby, kapr, cejn, SOPA, okoun, plotice, atlantské, jelce, plotice, platýze, bílá lososů) a různé druhy mořských a sladkovodních ryb a hot studené kouření.

Pokud nemáte zkušenosti pracující přímo v oblasti zpracování ryb, je lepší začít s mini obchodem pro kouření a sušení různých druhů ryb. Obecně se zdá, že tento proces je poměrně jednoduchý a zahrnuje tři hlavní etapy: nákup surovin (čerstvé nebo čerstvě zmrazené ryby), jejich zpracování a prodej prostřednictvím různých prodejen. Obchodní marže pro tyto produkty je asi 45-50%. Výnosnost tohoto podnikání je poměrně vysoká (z 30%), takže veškeré náklady mohou být vráceny během prvního roku provozu. Chcete-li otevřít mini-obchod, bude to trvat od 450 tisíc rublů a pro podnik středních objemů - od 1 milionu rublů.

Ruský trh rybích produktů se aktivně rozvíjí. Jeho roční nárůst je asi 15%. Jeho objem v peněžním vyjádření se odhaduje na 16 miliard dolarů.

Místnost pro rybí dílnu a její vybavení

Upozorňujeme, že dílna na zpracování ryb musí splňovat všechny požadavky, které jsou kladeny na podniky pracující s potravinami. Plocha pod obchodem by měla být nejméně 100 metrů čtverečních. metrů. Současně se podle požadavků hygienické služby musí nacházet ve vzdálenosti nejméně 300 metrů od průmyslových podniků a obytných budov. Kromě toho by měla být místnost vytápěna, musí být dodávána se studenou a teplou vodou, instalovaným větracím systémem a klimatizací. Systém pro mytí kontejnerů, baktericidních lamp a kanalizací je povinný. Nezapomeňte na potřebu vybavit převlékárny a oddělené koupelny pro zaměstnance.

Nabídky franšíz a dodavatelů

Když hledáte pokoj pod obchodem, dáváte přednost možnostem, kdy se kdysi nachází potravinářská výroba nebo stravování (například jídelna), protože v tomto případě nemusíte investovat do velkých oprav. Vzhledem k tomu, že vaše podnikání přímo souvisí s potravinami, pak ji bude SES kontrolovat. Zdravotní služba odebírá každý měsíc vzorky produktů z toku pro laboratorní testy. Kromě toho bude nutné získat povolení od hasičů, veterinární služby, Rosprirodnadzor a Rostekhnadzor.

Ať už máte možnost prodávat hotové výrobky přímo z obchodu - je to na vás. Ale často se ukázalo, že je neadekvátní. Zařízení obchodu vyžaduje dodatečné (a značné) výdaje a odlehlost místa vašeho obchodu od obytných budov výrazně omezuje nákupní činnost.

Pro zpracování ryb bude vyžadováno speciální zařízení. Nejprve potřebujete chladicí komory pro skladování surovin. Někteří používají mrazírenské kontejnery, které jsou z vnitřní strany ořezány s potravinovou ocelou. Takový kontejner je docela prostorný a lze ho instalovat i venku, aby se ušetřilo místo. Najde to však, je docela těžké a není to levné. Možná budete muset dodat z jiného regionu, a tak zvýšit náklady na dopravu. Budete také muset regály nebo vana rozmrazovat rybí lázně na mytí surovin, technologické tabulky pro úpravu ryby, nože a krájecí prkna, vany pro moření výrobků, udírna (kamery pro uzené ryby), vyalochno-sušičky, kráječ pro řezání hotový výrobek na rovných řezů a jeho umístění do zásobníků, zařízení pro vakuové balení produktů, termální tiskárny, elektronické váhy pro vážení hotového výrobku a tisk etiket, zařízení pro čištění ryby, odstranění kostí a kůže z oddělení masa, přijatého I zaoblit Mail ochranné rukavice a zástěry, které chrání proti pořezání při manipulaci s nožem.

Technologie zpracování ryb

Zpracování ryb je z technického hlediska poněkud komplikovaným procesem, který se provádí v několika fázích. Každá z nich vyžaduje dostupnost speciálního vybavení a zkušených odborníků. Samozřejmě nyní najdete velké množství moderních zařízení a popis nových způsobů zpracování ryb. Ale u malé dílny je to spojeno s nadměrnými náklady. Klasická verze zpracování a zpracování ryb je navíc nejoblíbenější mezi výrobci i spotřebiteli.

Zjednodušené schéma lze znázornit následujícím způsobem: nejprve se ryby v čerstvé nebo zmrazené části ryby příjmu se přenáší, a pak se do skladu. Zajištění surovin od velkoobchodních společností s povinnou kontrolou jakosti každé dávky ryb při přijímání zboží. To je řešeno kvalifikovaným technologem, který musí být schopen správně zjistit, kdy byla ryba ulovena a jak dlouho byla uložena.

Před zahájením jakékoliv výroby je surová surovina předem ošetřena: ryby jsou tříděny podle hmotnosti a velikosti, vypláchnuty ze slizu a vyříznuty. Část ryb již v této fázi může být balena a prodávána jako polotovar a část je poslána k dalšímu zpracování.

Zvažte podrobněji technologii sušení ryb. Sušení je proces pomalé dehydratace předolených ryb v přírodním nebo umělém prostředí. Výsledkem jsou komplexní biochemické procesy. Chuť a vzhled výrobku se mění a může se užívat i bez dalšího kuchařského zpracování. Pro sušení jsou vhodné téměř všechny ryby, ale nejlepší suroviny pro toto zpracování jsou tučné a mastné ryby. Jsou nejen chutné, ale také výhodnější ve výrobě, jako procento z jejich hmotnosti v procesu vaření je mnohem nižší než při zpracování méně tučné ryby. Poměr bílkovin a tuku v sušině ryb by neměl být nižší než 0,8. Pokud suroviny obsahují méně tuku, pak je vhodnější použít k sušení.

Existuje několik druhů ryb polotovarů pro sušení: ne vyčištěny, nestažených bezhlavý, vykuchané, s hlavou, zabrenaya (s dálkovým žábrami), bezhlavý vrstva, vrstva s hlavou poluplast, back-Balyk, bokovnik. Druh léčby závisí na velikosti ryb. Například celých nebo vzdálených žábry může trhnout malé ryby -.. sušené ryby plotice, IDE, makrela, kranas, Rudd sleď, okoun, atd Ale velkou rybu vždy svlékl.

V dalším stupni se ryba osolená suchou nebo smíšenou solí na obsah soli nejméně 6% ve vrstvě masa. Může to trvat asi týden. Poté je ryba namočená, což zabraňuje vzniku konečného produktu tak zvaného placeného slaného roztoku. V závislosti na velikosti namočených kusů mohou být ryby uchovávány v čisté vodě nebo ve slabém roztoku solanky několik hodin.

Nápady na malé podniky

Novinky:

 • Nápady pro malé firmy »
 • Otevřete svou firmu »
 • Obchodní nápady bez příloh (Moderátoři: hks74, Irina moderátor, Alex White, 5566, domácí podnikání) »
 • Sušené ryby na prodej

Hlasování

Váš názor na tuto myšlenku?

Hlasovali uživatelé: 13. místo

Autor tématu: Sušené ryby na prodej (Přečteno 8968 krát)

0 uživatelé a 1 host zobrazuje toto téma.

Jak otevřít podnik na zpracování ryb? Kouření, sušení, konzervování

Trochu na současném trhu

Zákony moderního trhu jsou takové, že největší zisk v oblasti potravin je dosažen, pokud jde o vzdálenost od přímé výroby. Zeptat se na volno: za jakou cenu mléčná společnost nakupuje mléko od zemědělce. Porovnejte toto číslo s velkoobchodní cenou za litr baleného mléka a teprve potom se podívejme na cenu v obchodě. Ukazuje se jednoduchý mechanismus, ve kterém síť maloobchodníků dostala nejvíce, následuje mlékárna a poté majitel farmy. Nebo ještě jeden příklad: srovnejte cenu kilogramu čerstvě zmrazeného lososa a 200 gramů průhledného obalu s chutně rozloženými kořeněnými rybami. Rozdíl, jak se říká, je zřejmý.

Navzdory tomu, že pro výrobu rybí konzervy nepotřebuje speciální vzdělání, není nutné spustit střemhlav do advokátní kanceláře a nahrát další „GlavRybTorg“. Stejně jako v každém podnikání musíte nejprve analyzovat již existující trh. Chodit do obchodů a trhů, údaje se vztahují na rozsahu místní (v různých regionech naší rozlehlé země - jejich preference) přípravku, zeptejte se prodejce o nejoblíbenějších druhů ryb lahůdek a určitě koupit několik druhů nejvíce běží v konzervách. Pak navštivte internetové stránky se širokou škálou produktů z ryb. V důsledku "zkoumání" trhu můžete získat ze 3 strategií, z nichž budete muset vybrat optimální:

 1. Můžete dát na místní trh jedinečný rybí produkt, který je populární i v jiných regionech.
 2. Můžete zlepšit kvalitu již vyráběných typů konzervovaných potravin.
 3. Můžete nabídnout kupujícímu minimální cenu v tomto segmentu, přičemž všechny ostatní věci jsou stejné.

Pokud se uskuteční alespoň jedna z možností, můžeme bezpečně pokračovat v vytváření vlastní dílny pro ryby. První věc, kterou musí čelní potravinářský magnát čelit, je koordinace GOST a Technických podmínek (TU). Během komunistické vlády se každá sféra výroby řídila přísnými normami a pravidly. "Pioneer Dawn" nezaznamenala dlouho, ale standardy zůstaly a od té doby se nezměnily. V hospodářství bez hospodářské soutěže by taková politika mohla žít a být zdravá, ale moderní trh diktuje její pravidla. Kupující musí neustále překvapovat něčím novým a chutným, což soutěžící nemá. Podle GOST je to prostě nemožné. Proto bez zrušení základních standardů vláda zavedla technické podmínky. Můžete si vytvořit vlastní recept produktu a přenést ji na jednotlivé TU. Navíc již existující vývoj lze zakoupit v institucích pro výzkum potravin. Náklady na dobrý TU se pohybuje mezi 40 a 60 tisíc rublů.

Podrobný plán otevření produkce ryb (konzervované potraviny)

K rybím - jejich požadavkům, do obchodu - jejich vlastní. Vaše výrobní zařízení by mělo mít plochu nejméně 100 metrů čtverečních a nemělo by se nacházet o více než 300 metrů od obytných budov. Nemůžete to udělat bez dalších prostorů, dodávky teplé a studené vody, mytí, větrání, kanalizace a dodržování hygienických předpisů (hygienické předpisy a normy). Do 1,5 metru jsou podlahy a stěny hotové dlaždice, nahoře - s barvou. Pokud není touha stavět celou tuto technicky správnou velkolepost znovu, můžete si koupit bývalou jídelnu v dobách Sovětského svazu. Pro výrobu konzervovaných ryb budete potřebovat certifikát, licence není potřeba.

Jaké zařízení si vyberete pro výrobu ryb (konzervovaných)

Dalším krokem je důležité - nákup vybavení, a tady potřebujeme značné množství peněz (od 600 tisíc rublů). Record a pamatujte: dvě ledničky na 50 kubických metrů (dle norem surovin a hotových výrobků by měly být uloženy v různých nádobách) - 180-300 tisíc rublů, stojan na rozmrazování - 30 tisíc rublů, stoly pro úpravu ryby - od 2 do 8 tisíc rublů za kus, řezací nože a desky - 10 tisíc rublů. Pro kouření ryb si můžete koupit elektrickou troubu pro 80-150 tisíc rublů. Pokud chcete maximálně automatizovat výrobu a přiblížit ji evropským standardům, nemůžete to udělat bez řezačů. Tato zařízení pomáhají řezat ryby na kusy v přísně specifikovaném úhlu. Kráječe mohou být manuální a automatické, cena se tedy pohybuje od 6 000 do 1 milionu rublů. A všechna tato technologická nádhera vakuového balicího stroje, který stojí od 40 do 600 tisíc rublů, je dokončen.

Suroviny pro výrobu

Pro úspěšné provozování rybí dílny dobře vybavené výroby samozřejmě nestačí. V popředí surovin. Časy se mění, a dnes neexistuje zvláštní potřeba cestovat na Dálný východ při hledání levných cen pro ryby. Velkoobchodní ceny v rybolovných oblastech se výrazně neliší od cen ve středním Rusku. Proto si bezpečně vybírejte pro sebe nejdůležitějšího a nejvýnosnějšího regionálního dodavatele, najmete si technologa a proveďte svůj první nákup surovin. Nezapomeňte, že byste neměli provádět své první nákupy bez odborníka. Koneckonců, riskujete nákup ryb s trvanlivostí, která vyprší v příštích dvou až třech dnech. Stejné riziko může vést k lákavé a naléhavé nabídce od dodavatele za výhodné ceny. S největší pravděpodobností se mu nepodařilo prodat zboží včas a nyní se snaží "opustit" důvěřující nově příchozí. Také nezapomeňte na zlaté pravidlo obchodu, známé od dob Ostap Bender: "Ráno, židle - ve večerních penězích", zvláště pokud pracujete s netestovaným partnerem.

Prodej produktů

Pokud vyloučíte jemnost výroby a práci oddělení pro ryby, která bude trvat více než tucet článků, zůstává konečná fáze - prodej produktů. Musíte určit prodejní trh i při formování svého podnikatelského plánu, alespoň obrazně. Seznamte se ředitelé a manažeři velkých maloobchodních prodejen, provádět pre-bulletin (nesmí být zaměňována s spam) e-mailové adresy prodejen, pracující s rozumnou cenu a stručný popis všech kouzel navrhovaného výrobku. Kruh běžných zákazníků, stejně jako v každém obchodě, se bude časem vyvíjet.

Kolik můžete vydělat na produkci produktů z ryb

Zpracování ryb může přinést v rozmezí 50 000 - 700 000 rublů čistý zisk za měsíc. Například při výrobě konzerv můžete získat až 300 tisíc zisků.

Kolik peněz potřebujete začít

Chcete-li otevřít mini-shop to bude trvat od 500 tisíc rublů a pro podnik průměrných objemů vybavení a zpracování - od 1 milionu rublů.

Které OKVED pro výrobu

Organizace obchodu pro produkci rybích produktů je upravena hlavním kódem 10 odpovědným za výrobu potravinářských výrobků, jmenovitě p.10.2 Zpracování a konzervování ryb.

Jaké dokumenty jsou potřebné k zahájení podnikání

Přijetí jednotlivých obchodů. Proto budete potřebovat cestovní pas, žádost o státní registraci, doklad o zaplacení poplatku, kopii certifikátu TIN.

Jaký je daňový systém pro výrobu cukrovinek?

Pokud je podnikatel vybrán jako forma podnikání, zjednodušený systém zdanění (zjednodušená daň), tj. Výnosy mínus výdaje, činí 15%. Nebo 6% příjmů.

Potřebuji povolení k zahájení podnikání?

Uvolňování produktů z ryb není licencováno, ale je požadována certifikace každého sortimentu. A musíte splnit povinné standardy pro výrobu potravin, to znamená různé hygienické, požární a ekologické požadavky.

Výrobní technologie

Podnik má zákonné právo rozvíjet svůj původní recept a vyrábět výrobky podle vlastních registrovaných specifikací (technické specifikace). Podstata technologického procesu se však omezuje na několik etap.

 1. Výsledná čerstvá nebo zmrazená surovina projde počáteční úpravou: je tříděna podle hmotnosti a velikosti, vyprázdněna je řezána a zpracovávána podle schválených specifikací.
 2. Pak mohou být různé procesy: solení a další sušení nebo kouření? příprava konzerv nebo konzervovaných potravin.

Z odpadních a nestandardních surovin připravte rybí moučku nebo náplň píce. S příslušným receptorem a technickými specifikacemi je možné uspořádat prakticky bezodpadovou výrobu.

Obchod pro kouření a kouření ryb

Obchodní oblasti

Jedním z nejziskovějších směrů zpracování ryb je kouření a sušení. Po zpracování produkt dodává až 200% ceny a umožňuje získat i ty podniky, které se nacházejí daleko od místa lovu ryb.

Pro kouření jsou ideální pro ty druhy ryb, které mají silné váhy. V procesu kouření se kůže těchto ryb nezavírá, což zachovává prezentaci lahůdky. Jedná se o takové slavné rybí druhy, jako je mořský a říční biskup, břečťák, makrela, kapr, břečťan. Také často uzené sleďy (levné a obyčejné ryby), stejně jako šťuka, platýs a podzimní terpug.

Nejčastějšími technologiemi jsou kouření horkými a studenými. Studené kouření se provádí při teplotě nižší než 30 g. A horké - v rozmezí 100 - 120 g. Na rozdíl od chladu, s horkým kouřením, produkt je napařován, zabíjí všechny možné bakterie, takže tento výrobek je připraven k použití bez předběžného ošetření. Existují další technologie pro kouření ryb, jako je napůl horké, bezdymové a elektrické kouření. Takové metody však nemají širokou průmyslovou distribuci, protože produkt je získáván buď s nízkou dobou skladovatelnosti nebo se špatnými chuťovými vlastnostmi.

Umístění workshopu

Při zahájení této činnosti je důležité nedomontovat zeměpisné umístění obchodu. Tento případ přímo závisí na dostupnosti spolehlivých dodavatelů ryb, připravených dodávat čerstvé produkty bez selhání (zmrazené ryby nejsou příliš vhodné pro kouření). V tomto ohledu budou některé podniky mít některé výhody, které se nacházejí v blízkosti míst produkce ryb. V tomto případě společnost obdrží pravidelné dodávky čerstvých ryb za nízkou cenu, aniž by trávila čas na přepravu.

Místnost

Některé potíže mohou vyvstat při výběru prostor pro pořádání obchodů s kouřením. Znamená to, že Rospotrebnadzor (SES) požaduje pro takové objekty velmi přísné požadavky. To znamená, že vzdálenost ryby Zpracovny od nejbližších bytových domů by měla být alespoň 300 m. V místnosti sám musí být nutně připojena ke všem komunikací (elektřina, horké a studené vody, kanalizace a ventilační systém). Také ve výrobním oddělení musí být instalovány baktericidní lampy, detektory kouře a stěna ve výšce 1,5 metru je vyložena dlažbou.

Jak jste pochopili, je velmi obtížné najít hotový předpoklad, který splňuje tyto požadavky. Ideální volbou mohou být prostory bývalé obecní jídelny, neboť podobná zařízení byla postavena podle všech norem SES. V opačném případě mohou náklady na opětovné vybavení prostorů činit desítky tisíc dolarů. Pro organizaci workshopu bude vyžadovat plochu 50 až 200 metrů čtverečních. m. Měsíční nájemné bude od 40 do 80 tisíc rublů, v závislosti na stavu areálu.

Další možnost může být použita jako předpoklad: mobilní rybářský obchod "KOLAKS" (stejnojmenná společnost). Obchody jsou dodávány v různých úrovních: pro zpracování 200, 500 a 1000 kg ryb za směnu. Takový workshop je doplněn o vše potřebné pro primární a následné zpracování ryb (velvyslanec, sušení, sušení, kouření). Workshop splňuje všechny požadavky Federální služby pro ochranu spotřebitelských práv, požární a elektrické bezpečnostní normy a je doprovázen příslušnou dokumentací. Cena "Kolaks" od 1,0 milionu rublů (při nejnižší výrobní kapacitě). Ve skutečnosti si koupíte dílnu na klíč a stačí najít dodavatele surovin (ryb) a najat pracovníky:

Obchodní registrace

Chcete-li začít pracovat, musíte zaregistrovat firmu. Pro individuální podnikání lze zaregistrovat malou dílnu. Náklady na otevření "IP" je minimální (pouze 800 rublů státních povinností), a trvá takový proces jen 5-7 dnů. Nejvhodnějším systémem zdanění je zjednodušený (USN) systém.

Licencování nepodléhá této činnosti a certifikace je dobrovolná. Ale musíte mít doprovodnou dokumentaci a závěr Vet. doktor pro každou dávku ryb. Také takové dílny neustále dohlížejí na SES (výběr vzorků ryb, kontrolu dodržování hygienických požadavků).

Zaměstnanci

Z personálu je zapotřebí příslušného technologa. Hodně závisí na jeho práci. V první řadě bude technik rozvíjet recept na kouření a sušení, bude kontrolovat výrobní proces a kvalitu výrobku. Práce technologa je vysoce placená a stojí 20-30 tisíc rublů měsíčně. Kromě technologa bude zapotřebí pronájmu pracovníků kouření, údržbářů, řidičů, obchodních manažerů, správců. Účetnictví a čisticí dáma mohou být přijata na práva outsourcingu.

Prodej produktů

Je třeba vzít v úvahu, že organizace výroby je stále polovina bitvy. Vzhledem k rostoucí konkurenci na trhu je stále důležitější vytvářet prodejní kanály pro výrobky. Uzená ryba je produkt, který je podléhající rychlé zkáze, a proto je nutné okamžité dodání do místa prodeje konečnému spotřebiteli. Nejmenší porušení termínu - a výrobek bude rozmazlován a podniku vzniknou ztráty. Proto před zahájením podnikání je důležité vyřešit všechny možné možnosti marketingu produktu:

 • velkoobchodní prodejci;
 • maloobchodní prodejny;
 • trhy s potravinami;
 • specializované rybí stánky;
 • obchody s rybami;
 • kavárny a restaurace.

NGS.Biznes - obchodní časopis online

Jde o prodej sušených ryb

14.02.14 10:30 Odpovědět na zprávu Vaše obchodní prodej sušených ryb uživatelů E14

14.02.14 10:33 Odpovědět na zprávu Re: Váš obchod-prodej sušených ryb uživatele A2L

14.02.14 10:41 Odpovědět na zprávu Re: Váš obchod-prodej sušených ryb uživatele E14

Buďte opatrní s trávou!
Jestli máš spoustu odpadků
Vezmi tě se mnou
Evil mimozemšťané

14.02.14 10:45 Odpovědět na zprávu Re: Váš obchod-prodej uživatelských sušených ryb craxx

14.02.14 10:47 Odpovědět na zprávu Váš obchod-prodej sušených ryb uživatele E14

14.02.14 10:58 Odpovědět na zprávu Re: Váš obchod-prodej sušených ryb uživatele A2L

14.02.14 11:03 Odpovědět na zprávu Re: Váš obchod-prodej sušených ryb uživatele E14

14.02.14 11:09 Odpovědět na zprávu Re: Váš obchodní prodej sušených ryb uživatelů A2L

14.02.14 11:12 Odpovědět na zprávu Re: Váš obchod-prodej sušených ryb uživatele E14

14.02.14 11:22 Odpovědět na zprávu Re: Váš obchod-prodej sušených ryb uživatele A2L

14.02.14 11:32 Odpovědět na zprávu Re: Váš obchod-prodej uživatelských sušených ryb A2L

Opraveno uživatelem Naaatta (14/02/14 18:37)

od Řeků až po Vikingy

14.02.14 11:51 Odpovědět na zprávu Váš obchod-prodej sušených ryb uživatele E14

Podle mého pokorného názoru
Ελληνες του Πόντου

14.02.14 15:21 Odpovědět na zprávu Vaše obchodní prodej sušených ryb uživatele E14

14.02.14 18:56 Odpovědět na zprávu Re: Váš obchodní prodej sušených ryb uživatele Kazinaka

14.02.14 19:18 Odpovědět na zprávu Re: Váš obchod-prodej sušených ryb uživatele E14

Ve výšce svých přání.

14.02.14 23:22 Odpovědět na zprávu Re: Váš obchod-prodej sušených ryb uživatele medmedal

Buďte sami, bez ohledu na to, co říkají.

15.02.14 04:08 Odpovědět na zprávu Re: Váš obchod-prodej sušených ryb uživatele Asi

15.02.14 10:13 Odpovědět na zprávu Re: Váš obchod-prodej sušených ryb uživatele E14

15.02.14 10:41 Odpovědět na zprávu Re: Váš obchod prodávat usušené ryby uživatele A2L

15.02.14 10:46 Odpovědět na zprávu Re: Váš obchod-prodej sušených ryb uživatele E14

15.02.14 12:04 Odpovědět na zprávu Re: Váš obchod-prodej sušených ryb uživatele A2L

15.02.14 12:12 Odpovědět na zprávu Re: Váš obchod-prodej sušených ryb uživatele E14

15.02.14 12:14 Odpovědět na zprávu Re: Váš obchod-prodej uživatelských sušených ryb medmedal

15.02.14 13:18 Odpovědět na zprávu Re: Váš obchod-prodej uživatelských sušených ryb painmar

15.02.14 14:25 Odpovědět na zprávu Re: Váš obchod-prodej sušených ryb uživatele A2L

15.02.14 16:04 Odpovědět na zprávu Re: Váš obchod-prodej sušených ryb uživatele E14

15.02.14 23:10 Odpovědět na zprávu Vaše obchodní prodej sušených ryb uživatele E14

v životě je všechno jednoduché - podívat se na kořen

16.02.14 12:07 Odpovědět na zprávu Re: Váš obchod-prodej sušených ryb uživatele Igor_Borisov

Osud je velmi pohodlné slovo, které se nedá přijmout.

od Řeků až po Vikingy

16.02.14 12:20 Odpovědět na zprávu Re: Váš obchod-prodej sušených ryb uživatele Evgeny NSK2010

Podle mého pokorného názoru
Ελληνες του Πόντου

16.02.14 13:08 Odpovědět na zprávu Re: Váš obchod-prodej sušených ryb uživatele Evgeny NSK2010

v životě je všechno jednoduché - podívat se na kořen

16.02.14 15:43 Odpovědět na zprávu Vaše obchodní prodej sušených ryb uživatele Igor_Borisov

Osud je velmi pohodlné slovo, které se nedá přijmout.

v životě je všechno jednoduché - podívat se na kořen

16.02.14 15:44 Odpovědět na zprávu Re: Váš obchod-prodej sušených ryb uživatele Alippa

Osud je velmi pohodlné slovo, které se nedá přijmout.

v životě je všechno jednoduché - podívat se na kořen

16.02.14 15:45 Odpovědět na zprávu Váš obchod-prodej sušených ryb uživatele Igor_Borisov

Osud je velmi pohodlné slovo, které se nedá přijmout.

16.02.14 19:28 Odpovědět na zprávu Re: Váš obchod-prodej sušených ryb uživatele Evgeny NSK2010

16.02.14 21:49 Odpovědět na zprávu Váš obchod-prodej sušených ryb uživatelů Igor_Borisov

>>> Vraťte se do USS. A © >>>
Dolů s pokrytectvím!

16.02.14 22:53 Odpovědět na zprávu Re: Váš obchod-prodej sušených ryb uživatele wobbler

v životě je všechno jednoduché - podívat se na kořen

17.02.14 09:49 Odpovědět na zprávu Vaše obchodní prodej sušených ryb uživatele Igor_Borisov

Osud je velmi pohodlné slovo, které se nedá přijmout.

17.02.14 22:39 Odpovědět na zprávu Re: Váš obchod-prodej sušených ryb uživatele Evgeny NSK2010

v životě je všechno jednoduché - podívat se na kořen

18.02.14 12:15 Odpovědět na zprávu Váš obchod-prodej sušených ryb uživatele Igor_Borisov

Osud je velmi pohodlné slovo, které se nedá přijmout.

18.02.14 13:24 Odpovědět na zprávu Váš obchod-prodej sušených ryb uživatele E14

Profesionálové postavili Titaniku a archa byla postavena amatérkou.

18.02.14 20:56 Odpovědět na zprávu Re: Váš obchod-prodej sušených ryb uživatele Evgeny NSK2010

18.02.14 21:21 Odpovědět na zprávu Vaše obchodní prodej sušených ryb uživatele E14

v životě je všechno jednoduché - podívat se na kořen

18.02.14 22:50 Odpovědět na zprávu Vaše obchodní prodej sušených ryb uživatele Igor_Borisov

Osud je velmi pohodlné slovo, které se nedá přijmout.

18.02.14 23:59 Odpovědět na zprávu Re: Váš obchod-prodej uživatelských sušených ryb Klima

19.02.14 01:59 Odpovědět na zprávu Váš obchod-prodej sušených ryb uživatele E14

20.02.14 12:26 Odpovědět na zprávu Re: Váš obchod-prodej uživatelských sušených ryb AlexPav

20.02.14 13:49 Odpovědět na zprávu Re: Váš vlastní obchodní prodej sušených ryb uživatele painmar

20.02.14 20:07 Odpovědět na zprávu Re: Váš obchod-prodej uživatelských sušených ryb AlexPav

20.02.14 21:09 Odpovědět na zprávu Re: Váš obchodní prodej sušených ryb uživatele painmar

Přejděte na fórum

Přečtěte si, kde je to vhodné

Síťové vydání NGS.NOVISTI (18+)
Registrován Federální službou pro dohled v oblasti komunikací, informačních technologií a sdělovacích prostředků (Roskomnadzor)
Osvědčení o registraci hromadných sdělovacích prostředků čísla EL # FS č. 77 - 70959 ze dne 13. září 2017.
Zakladatel: LLC "Síť městských portálů"
Vydání: LLC "Síť městských portálů"
Šéfredaktor: Agafonov Alexander Sergejevič
Adresa redakce: 630099, Novosibirsk, Novosibirsk, ul. Lenina, 12., 6. patro, telefon +7 (383) 227 00 14
E-mailová adresa redakce: [email protected]

NGS.BIZNES je obchodní internetový časopis v Novosibirsku. Denně čerstvé novinky ze světa podnikání, ekonomiky a financí, komentáře odborníků. Díky webu se můžete dozvědět měnové citáty a vybrat si mezi nabídkami příznivý příspěvek Novosibirsk bank najít reklamy pro nákup a prodej podniků, vybrat hypotéku, auto úvěr, a diskutovat o podnikatelské nápady a dotazy od čtenářů u obchodního fóra.

Funkce a úskalí rybího obchodu

Rozhovor se zakladatelem společnosti "Tsarskaya Ryb" Herman Smirnov

Prodej a zpracování ryb je složitou činností, při níž dochází často ke ztrátám. Před zahájením podnikání byste měli počítat všechny rizikové faktory a vypracovat podrobný obchodní plán. Je extrémně obtížné konkurovat velkým společnostem, cesta je vystupovat proti jejich pozadí nebo přitahovat kupující za nízkou cenu.

Společnost "Royal Fish" působí již více než osm let. Během této doby se výrobky pevně usadily v prémiovém segmentu a našly pravidelné zákazníky. Setkali jsme se s majitelem společnosti Herman Smirnov a mluvili s ním o tématu podnikání.

Hlavní teze rozhovoru

 • Typ činnosti: obchod a zpracování rybích produktů
 • Umístění firmy: Rusko, Bryansk
 • Povolání před zahájením podnikání: obchodní ředitel
 • Datum zahájení podnikání: 2008 rok
 • Organizační a právní forma podnikání: individuální podnikatel
 • Velikost počáteční investice: 5 milionů rublů (k otevření výroby)
 • Zdroj počátečního kapitálu: vlastní úspory
 • Doba návratnosti investic: dva roky
 • Vzorec úspěchu: Pečlivě si prostudujte průmysl, vaši konkurenti, identifikujte potenciální kupce, dodavatele a trhy.

Dobrý den, Herman. Řekni mi, kdy a proč jsi se rozhodl stát se obchodníkem?

Jako dítě se moje rodina přestěhovala do Bryansk z Kazachstánu. Samozřejmě vznikla otázka hledání zaměstnání. Můj otec se usadil ve velké společnosti ve stavebnictví a po chvíli začal rozvíjet své vlastní podnikání a poměrně úspěšně. Samozřejmě jsem získala určité zkušenosti a charakter od svého otce, protože příklad rodičů je pro dítě nejvýraznější. Obecně platí, že v mé rodině se každý podniká a každý si zvolil jinou oblast činnosti.

Ve věku 18 let jsem začal pracovat ve stavební společnosti svého otce, ale tato činnost se mi nelíbila. Přesto by si měl každý zvolit směr v souladu se svými zájmy a talenty, nejvíce se mi líbil prodej. Takže zpočátku jsem dostal práci jako obchodní ředitel pro velkou společnost. Tam jsem získal spoustu dobrých zkušeností, absolvoval mnoho školení a brzy jsem se stal vedoucím obchodního oddělení. Vynikající chápání prodeje, byl jsem ve vedení slabý, ale díky studiu profilové literatury jsem tento rozdíl vyplnil. Pak přišel čas, kdy jsem se rozhodl investovat své příjmy a podnikat.

Nejprve jsme museli pracovat v multitasking režimu, všichni podnikatelé v počáteční fázi - účetní, nakladače, manažeři a dopravci na jedné osobě. Samozřejmě, hodně záleží na místě, tím více je, tím více úkolů. Mám teď na mysli obchodníky, kteří nepoužívají úvěry, jako my. Možná, že růst společnosti kvůli tomu nebyl tak vysoký, ale nepřijímali jsme půjčky, ale postupně vydělali vydělané peníze.

Několik let jsem obchodoval pouze s červeným kaviárem, pak to bylo v Bryansku prakticky zdarma a já se mi podařilo stát se vůdcem. Správná volba odvětví ovlivnila můj další vývoj, pak jsme se rozhodli zapojit do výroby ryb. Na této činnosti společnosti nejsou omezeny, zabýváme se také dalším prodejem - máme smlouvy na dodávky kuřat, vepřového masa, hovězího masa, to jest, my jsme zástupci továren. Ale toto je druhotné, hlavním směrem je ryba.

Co Vás motivovalo stát se podnikatelem - finanční nezávislost nebo něco jiného?

Nejdřív jsem chtěl více svobody, nechtěl splnit něčí nálady a pokyny, přišel do osm hodin do práce a vždy cítil nepatrnou nelibost vůči šéfům. Chtěla jsem být sám šéfem a můj sen od dětství je vytvořit velkou společnost.

A jaký druh ryb nejvíce obchodujete?

Ryby jsou převážně z biologických plemen - sleď obecný, makrela obecná, ančovička, kapřince, pstruh, losos a mnoho dalšího. Nabízíme téměř celou řadu populárních ryb, která je poptávka od masového kupce. Vzácné a málo známé odrůdy neobchodují, zaměřujeme se na to, co se jim líbí. Například kouřovaný člověk se někdy objevuje v obchodech, ale je to velmi malá částka. Existuje určitá cena výrobku, která je určena nejen náklady na suroviny, ale také výrobní technologií, je nutná dokumentace, nezbytné technické podmínky, certifikace, etikety, což zvyšuje náklady na výrobek. Ale hlavní věc je poptávka, a pokud tomu tak není, pak nemá smysl vyrábět produkt.

Vaše společnost je neúplná společnost, to znamená, že koupíte ryby a zpracováváte je. A kde nakupujete výrobky?

Většina produktů pochází z Murmanska, také z Grónska, Faerských ostrovů, Kaliningradu, lososa a pstruha jsou zakoupeny v Karelii.

Kde distribuujete své produkty?

Máme distributory v Moskvě, Kaluge, Tula, Orel, Smolensk a Zheleznogorsk. V Bryansku jsou naše ryby zastoupeny v menší míře, protože nemůžeme soutěžit s velkými továrnami, pokud jde o objemy. Jsme spíše pro kvalitu, proto jsou v sítích prezentovány minimálně.

Jak dlouho trvalo, než se stalo sebepodporujícím obchodem?

Asi dva roky.

Před několika lety jste otevřeli vlastní dílnu na zpracování ryb. Jaký byl důvod tohoto rozhodnutí?

Asi šest let jsme se zabývali pouze prodejem červeného kaviáru, ale postupně jsme dospěli k závěru, že je nutné rozšířit a zvýšit objemy. A jakmile byly k dispozici finanční prostředky, rozhodli se otevřít malý obchod.

Výhody vlastní výroby jsou zřejmé - jde o vaši osobní značku, můžeme řídit kvalitu a vlastnosti produktu.

Z čeho vystupujete proti vašim konkurentům?

Nyní jsme zahájili projekt síťového marketingu (http://king-fish.org), kdy se prodej uskutečňuje pomocí katalogu ryb. Máme konzultanty, kteří nabízejí produkty z katalogu, po kterém je objednávka doručena na požadovanou adresu. Zboží v katalogu je prezentováno za stejnou cenu jako v obchodech, dodávka je zdarma. Poradci samozřejmě dostávají procento z prodeje.

Minimální objednávka z katalogu začíná od 500 rublů, můžete se stát také klientem našeho klubu a získat slevu 20%. Samozřejmě, že prodej ryb v katalogu není tak výhodný, jako je kosmetika, musíte investovat další finanční prostředky na dodávku a zajistit bezpečnost ryb.

Tato myšlenka vznikla před mým novým rokem. Mnoho lidí se obrátilo na žádost o prodej kvalitního kaviáru a lososa, jelikož výrobky v obchodě jim nevyhovovaly. Obchody obvykle nemají zájem o kvalitu, potřebují nízkou cenu. A nabízíme prodávat čerstvé produkty z výroby za tržní cenu. A každý den náš slibný projekt síťového marketingu získává dynamiku.

Vaše výrobky nejsou zastoupeny ve všech obchodech. Jaký je důvod pro to?

Nyní populární online obchody, které za účelem přilákat kupující by měl dát atraktivní cenu. Každý produkt má však určitou hodnotu a často není možné snížit cenu bez ohrožení kvality. Například vyrábíme kaviár pouze jako prémiový segment, protože po dlouhém studiu psychologie prodeje jsem dospěl k závěru, že prodej levného kaviáru prostě nedává smysl. Osoba si koupí kaviár na dovolenou, nějakou významnou událost a chce si vychutnat a užít si skutečného chuti a nezískat pochybný produkt nejasné kvality.

A jaké jsou klady a zápory odvětví rybolovu?

Ryby jsou oblíbeným produktem, jedí je každý, což znamená, že bude vždy poptávka.

Mínus je surovina, protože ryby jsou zboží podléhající rychlé zkáze. Kromě nesprávného skladování jsou ryby často ohromeny kalanusem - malým planktonem, který jedí rybí kostru a zjemňuje ho. Tento korýš je pro člověka bezpečný, ale po poškození se produkt zhoršuje a není vhodný k použití. Proto je hlavním zdrojem kvalitních surovin a dobré suroviny stojí za značné peníze.

Je v rybářském průmyslu sezónní?

Ano, v létě se výrazně snižuje prodej slané a uzené ryby, ale sušené ryby jsou dobré. Tato sezóna trvá od května do srpna.

Jaké překážky vznikly na začátku podnikání?

Úskalí stačí. Postupně byl jasně nedostatek cenného personálu, vysvětlujete pracovníkům, jak dělat úkol, ale dělají to svým způsobem. Aby to bylo možné, jako podnikatel chce, může to být velmi malý počet lidí, jelikož pronajatí pracovníci nepronikují do myšlenek a nápadů jiných lidí. Proto je důležité jasně určit úkol a způsoby jeho řešení.

Problémy vznikly s návrhem IP, musel se s touto problematikou zabývat. Pronájem prostor, registrace zaměstnanců, přeprava výrobků, dodání, platby, psaní obchodních procesů - to vše jsou otázky, které vyžadují studium a pozornost.

Jak vytvoříte vztahy se zaměstnanci?

Dospěl jsem k závěru, že by měly být uvedeny všechny povinnosti a požadavky pro zaměstnance. Dobrý vůdce je špatný vůdce, protože pokud jste přítelem vašich podřízených, začnou s vámi zacházet s věrností. Musí existovat určité požadavky na denní rutinu, na povinnosti každého zaměstnance a na jeho přínos k podnikání. Mnoho společností má určitá pravidla a firemní standardy, pokud jim zaměstnanec nedodržuje, pak to brání celému týmu.

V naší společnosti zaměstnává asi 30 lidí, všichni pracují efektivně, nepotřebujeme volnoběžky. Proč získávat obrovský počet lidí, kteří budou pracovat s polovičním srdcem? Po komunikaci s mnoha obchodními trenéry a na základě zkušeností jsem byla přesvědčena, že pro vedení personálu stojí za to použít pravidlo tří. Například člověk je jednou pozdě, dává mu varování, podruhé - pokutu a třetí - propuštění. Většina rozumí po pokutě.

Jaká nedokonalost ruských právních předpisů brání v práci?

Jedná se o judikaturu - pokud čelíte podvodu nebo osoba prostě nechce platit peníze, pak je velmi obtížné dokázat fakt podvodu.

Nedokonalosti Rospotrebnadzor, as nevěnoval dostatečnou pozornost teplotnímu režimu skladování v obchodech.

Existují často ztráty v odvětví rybolovu?

Ano, v rybářském průmyslu docela často. Nejčastější příčinou je špatná teplota v obchodě, protože ryby by měly být skladovány při teplotě 0 až -2, ale často teplota dosahuje +10. A pokud se produkt zkazí, vrátíme se. Některé společnosti uplatňují dodatečné zacházení s chemikáliemi a prodlužují jejich trvanlivost, neděláme to. Stanovení jejich požadavků na obchod není možné - prostě odmítnou spolupracovat. Komerční sítě diktují pravidla a musí je následovat.

Čerstvost a bezpečnost výrobku můžeme ovládat pouze do místa prodeje. My, samozřejmě, ukládáme ryby v ledničkách a doručujeme je do auta s lednicí.

A jak může jednoduchý kupující určit čerstvost ryby na pultu?

Když hovoříme o zpracovaných produktech - je to hustota, ryba by neměla být měkká a beztvará. Kvalita mraženého zboží je určena dobrou zdravou barvou, nedostatkem ledu a mechanickým poškozením.

Jak často probíhají inspekce produktů?

Máme velice komplexní a přesnou veterinární kontrolu. Každý měsíc příslušné orgány provádějí test ryb a každé čtvrtletí absolvují komplexní kontrolu všech produktů. Například, pokud jsme koupili určité množství ryb podle hmotnosti a výstup se ukázal být více či méně, pak mají inspektoři určité otázky.

Znamená ekonomická krize prodej?

Samozřejmě se nyní spotřebitelský koš průměrného kupujícího trochu změnil, s důrazem na levnější výrobky. Na domácím trhu je pokles ve všech odvětvích, je dobré pouze pro ty společnosti, které pracují pro export. Pokud budeme mluvit o drahé ryby - losos a pstruh, objemy klesly asi o 50 procent, například před lidmi pravidelně zapojených do světského pstruha nabídky nebo lososa, je nyní nahrazen mnoho lososa. Kupující neznižují objem svých košů, ale jednoduše je nahrazují jinými produkty ze stejné linky. V měnícím se hospodářství je výhodné vyrábět levnější výrobky. Je důležité se přizpůsobit zájmům kupujícího.

Například uzená makrela je vždy poptávaná a obvykle se prodává bez hlavy. Snažili jsme se ho prodat na hlavu, ale 30-40% levnější, a to začalo rozptýlit mnohem rychleji, i když je to jen trik, a psychologický moment, protože dům je stále v čele snížit makrela, a dojem, že tato ryba je levnější, bude i nadále.

Všichni kupující jsou rozděleni do tří kategorií. Prvním lidem jsou lidé, kteří přijedou do obchodu a řeknou, dejte mi nejlepší kvalitu, cena je nedůležitá. Druhý si zvolí kvalitní produkt, ale za přijatelnou cenu. A třetí se zajímá o nejlevnější zboží, kvalitu na posledním místě. Pokud si myslíte, že statistika, první skupina je 20% z celkové populace a 2 a 3 skupiny - 40% každý.

Existuje šanci pro začínajícího podnikatele, aby nyní vybudoval úspěšnou firmu v obtížné ekonomické situaci?

Zde značně závisí na značce a cenovém segmentu. Samozřejmě, vstup na trh je lepší s nízkými cenami. Stačí, když nabídnete zboží o 10-20% pod průměrnou cenu, a budete mít určitou výbavu, ale náklady na zboží v tomto případě budou nižší. Jediná otázka je, bude taková strategie prospěšná pro začínajícího podnikatele?

Bude každý schopen podnikat nebo to vyžaduje určité dovednosti?

Myslím, že ne všichni potřebují určitý světový názor, správné prostředí a zkušenosti. Je také důležité správně počítat všechno, zvláště teď je každý detail důležitý v měnícím se hospodářství.

Klíčovým okamžikem je příprava podnikatelského plánu, bez něj byste neměli začít podnikat vůbec. Jasně definujte prodejní oblast a teprve potom samotný produkt, protože poptávka vytváří nabídku. Mnoho lidí se domnívá, že nyní koupí zboží a začnou se šířit prodejem, ale bez určení prodeje nic neprodávají. Hlavní věcí je zjistit, kde a komu budete nabízet výrobky, a najít zboží již není problém.

Co byste radil těm lidem, kteří chtějí podnikat v odvětví rybolovu?

Mohu odpovědět frází z knihy jednoho obchodního autora: Nesnažte se soutěžit se svými soupeři na stejné úrovni, budou vás jen jíst. " Je hloupé pokusit se obcházet velké společnosti, které na trhu již dlouho existovaly. Proto vám doporučuji, abyste hledali originální přístup, nová a nestandardní řešení, která vás přidělí mezi konkurenci.

Co je pro vás podnikání?

Podnikání je vývoj, komunikace se zajímavými lidmi. Během mé doby na mě byl změněn kruh dialogu, nyní mezi přáteli většina obchodníků.

Být podnikatelem je obtížné, ale velmi zajímavé. Je to způsob, jak se dostat z komfortní zóny, zbavit se strachu a změnit svůj život.

Co doporučujete začínajícím podnikatelům?

Definujte svůj cíl - chcete jen podnikat nebo oblíbenou věc.

Nepleťte ruce, protože budou vždycky mít negativní momenty.

Za prvé pečlivě prostudujte průmysl, vaši konkurenti, identifikujte potenciální kupce, dodavatele a trh. A jen když vytvoříte úplný obraz, vyvodíte závěry.