Svatební obchod: jak vydělat peníze na svatbě. Jak začít svatební podnik od začátku

V Rusku se každoročně zaznamenává obrovský počet sňatků. Nemluvte o rozruchu, který doprovází svatbu. Budoucí manželé chtějí bez zbytečných potíží dělat všechno, aby událost byla úspěšná.

Dnes je spousta svatebních agentur, které se zabývají celou organizací dovolené a nabízejí pronájem svatebních dekorací, oblečení a dalších atributů. Při využívání svých služeb se mnoho párů osvobozuje od problémů a dává otěže vlády do rukou profesionálů. O tom, jak začít svatební podnik od začátku, budeme mluvit o tomto článku.

První kroky

Chcete-li uspořádat malý podnik pro svatby, potřebujete určité peníze. Jejich velikost závisí na tom, jaké služby plánujete poskytnout. Pokud vynaložíte maximální úsilí, projekt může přinést hmatatelné zisky, ačkoli tento segment trhu má vysokou úroveň konkurence. Tradičně salon pro novomanžele poskytuje služby pro pořádání, doprovázení a pořádání svatebních oslav. Ale aby byl tento případ účinný už v první fázi, mělo by být vše pečlivě naplánováno.

Projekt a obchodní plán

Zahájení svatebního podnikání, jako každý jiný typ činnosti, vyplývá z vypracování kompetentního projektu a podnikatelského plánu. Máte-li dostatek zkušeností v této oblasti, můžete přijít s plánem sami, pokud ne, pak existují designové kanceláře, které nabízejí ready-made schémata pro ekonomický vývoj výroby ve svatebním průmyslu. Odborníci hodnotí úspěch tohoto druhu podnikání jako vysoký, protože počet klientů svatebního salonu se z roka na rok zvyšuje s ohledem na korekci sezónnosti.

Organizační a právní forma

Dalším krokem k vytváření vlastního podnikání bude volba organizační a právní formy. Můžete se zaregistrovat jako samostatný podnikatel nebo založit LLC (společnost s ručením omezeným). Začátek svatební podnikání, je lepší vybrat první možnost. Díky tomu můžete slušně šetřit daně a zjednodušit účetnictví. Kromě toho jsou klienti svatebního salonu většinou jednotlivci, proto nemá smysl skompilovat život s právními vztahy.

Směrnice podnikání

Služby svatební agentury jsou poměrně rozsáhlé. Před zahájením podnikání si přemýšlejte o tom, co chcete klientovi nabídnout. Můžete například vytvořit salon, který by poskytoval služby jednotlivcům na svatby a doprovodné akce se vším potřebným. Nebo chcete otevřít studio pro pronájem oblečení pro nevěstu a ženicha.

Pokud jste zastavili poslední možnost, musíte se zaměřit na vybraný úzký směr. V tomto odvětví je třeba analyzovat trh služeb vašeho města a dát mu objektivní a úplný popis. Věnujte pozornost a zhodnoťte všechny výhody a nevýhody konkurentů. Zkopírujte to nejlepší, co mají, a v budoucnu zohledněte nedostatky jejich práce.

Bižuterie a doplňky k pronájmu

Svatební dekorace jsou další oblastí dotyčného podnikání. Mnoho lidí, kteří hrají na svatbě, věří, že krása nemá cenu zachránit, je potřeba udělat vše, aby si hosté dlouho pamatovali na své oslavy. Ale ve stejné době, je třeba chápat, že všechny oděvy a doplňky, zakoupené před svatbou za slušné ceny, je pravděpodobné, že nakonec bude jen ležet někde ve skříni.

No, pokud mohou prodat a vrátit některé peníze. Proto existuje další řada podnikání - pronájem svatebních šperků v pronájmu. Může se jednat o šaty, boty, různé kostýmní šperky a doplňky (kožich, závoj a pokrývky hlavy, rukavice, krajkový deštník atd.). Kromě toho může být klientovi nabídnut návrh hal: dekorace pokoje s vlastními květinami, kuličkami, pláštěm na židlích apod.

Zákazníci budou schopni výrazně snížit náklady na pořádání oslav a vy - dosáhnete zisku. Kromě toho podnikání pronájmu svatebních ozdob a doplňků nevyžaduje velké finanční náklady a investované prostředky se splácejí prakticky za první pronájem. Je pravda, že je důležité najít dobré dodavatele s cenami, které vám budou vyhovovat.

Dekorace

Svatební dekor jako podnikání je zvláštní směr, který vyžaduje profesionální přístup. Kompetentní kombinace barev, tkanin, různých způsobů drapení a jemnosti floristického umění je to, co promění obyčejnou dovolenou na nezapomenutelnou extravaganci lásky a štěstí. Dekor je navržen tak, aby vytvářel atmosféru oslav, která se promítá do nábytku, interiéru sálu.

Chcete-li to udělat, budete potřebovat zkušené návrháře a květinářství, kteří mohou vyzvednout harmonické kompozice pro nevěstu, její přítelkyně, zařídit kytici a elegantně zdobit svatební kortege. Dodatečné služby mohou být nabízeny zákazníkovi. Například květinové deště nebo zdobení jídel a stolů s čerstvými květinami.

Výběr místnosti

Po rozhodování o směru svatebního podnikání jděte na další otázku. Musíte najít a organizovat prostor pro společnost. Optimální volbou je dlouhodobý pronájem v přeplněném a přes město.

Otevření salon s plným rozsahem služeb (prodejních objednávek, organizování banketu, pronájem aut, foto a video služby, práce Toastmasters, pomoci stylisty a květinářství), vyberte plochu asi 100 metrů čtverečních prostoru. m. Umožní to uspořádání všech služeb s výhodou pro klienta. Kromě toho bude vaše váha společnosti v očích zákazníků a vytvořit další pověst.

Než otevřete společnost, potřebujete opravit a ozdobit místnost, rozdělit ji na nezbytné prostory. Správně zvolený svatební styl umožní vyjádřit směr činnosti vaší firmy. Kromě toho v hale můžete zajistit prodej různých nápojových doplňků, které jsou často využívány na svatbách a jsou již po mnoho let drženy novomanželkami.

Například slavnostní brýle pro mladé lidi, figurky novomanželů, rodinné krbové kování, které se při takových událostech obvykle vznítí. Ukažte své představivosti, jděte kolem několika salonů konkurentů, studujte webové stránky na internetu a vytvořte si svůj vlastní jedinečný svatební styl.

Struktura služeb

Vytvoření svatebního podnikání, musíte pečlivě přemýšlet nad její strukturou. Zde je orientační seznam základních a sekundárních služeb:

 • prodej a pronájem oblečení pro novomanžele;
 • prodej a pronájem svatebních ozdob;
 • výběr, návrh prostor pro bankety;
 • tamada služby, psaní scénářů pro svatbu;
 • pronájem automobilů;
 • svatební fotografie a video.

Všechny typy výše uvedených služeb mohou poskytovat vlastní společnosti nebo se mohou stát zprostředkovateli. První možnost bude vyžadovat nábor zaměstnanců, což znamená dodatečné náklady na mzdy. Tento článek byste měli vzít v úvahu při vytváření obchodního plánu. Videozáznam a fotografické pořady může provádět osoba, která pro vás nepracuje, ale nabízí pouze jeho pomoc prostřednictvím vaší společnosti.

Doporučujeme, abyste si vzali malé procento z každé transakce. Navíc stojí za to najít spolehlivé dodavatele a exekutory, kteří vás v kritickém okamžiku nezklamou. Promluvte si s nimi o všech nuancích spolupráce a v případě potřeby uzavřete písemné dohody.

Zaměstnanci

Jak bylo uvedeno výše, bude trvat několik zaměstnanců, aby vaše svatební podnikání bylo efektivní a přináší velký zisk. Stav bude záviset na tom, jakým směrem jste si vybrali.

 • prodejní asistenti v oddělení oděvů pro novomanžele;
 • kadeřník-make-up umělec s odjezdem do domu;
 • svatební fotograf a videographer;
 • řidiči pro pronajaté automobily;
 • toastmaster;
 • květinářství, stylista atd.

Na závěr

Když se rozhodnete otevřít svatební salon, ujistěte se, že se tato událost shoduje se začátkem sezóny. Svatby v naší zemi jsou přijímány chodit od jara až do pozdního podzimu. Vrchol je v letních měsících. Dbejte na to, aby byly všechny potřebné přípravky dokončeny včas. Při plánování otevření nezapomeňte na reklamu.

Může být umístěn v médiích, v místní televizi, v novinách a na internetu. To lze provést v zimě. Takže na začátku sezóny budete schopni přilákat pozornost potenciálních kupců. Při otevírání obchodu organizujte malou propagaci a nabídněte zákazníkům další slevy při objednávání maximálního počtu služeb.

Praxe podnikatelů, kteří pracují pro dlouhou dobu v této oblasti ukazuje, že návrat na svatební obchod pro velké investice trvá v průměru 2 až 5 let.

Jak otevřít svatební agenturu od nuly?

Jak otevřít svou svatební agenturu od nuly v Rusku po dobu 6 měsíců - jednoduše a rychle: ziskovost, objem investic, položky výdajů, emise.

Počáteční kapitál: od 25 000 do 100 000 rublů.
Ziskovost: 25 - 40% ročně.
Doba návratnosti: 6 - 18 měsíců.

To je věřil, že nejšťastnější den v životě každé dívky je ten, když se ožení. Nepřijímáme úsporu na novomanželé.

V opačném případě, podle označení, "vadný" pak celý jejich život bude žít v chudobě.

Z hlediska podnikání otevření takové svatební agentury je výhodou pro všechny.

Umožňuje nejen získat dobré příjmy, ale také zpříjemnit mnoho lidí, napravit statistiky porodnosti v zemi a obecně se účastní velmi užitečného pro podnikání společnosti.

Kromě toho, kdo nechce pracovat jako dovolenou? Není to podnikání, ale sen! Pokud samozřejmě hledá odpověď na otázku "Jak otevřít svatební agenturu?"Přiblížit se rozumně.

Jak to udělat, co je důležité vzít v úvahu a jak organizovat práci agentury, vám pomohou pochopit naše stránky.

Průmyslová analýza


Před zahájením podnikání byste měli analyzovat trh.

Za prvé, dáváme průměrné údaje o průmyslu, abychom zjistili kapacitu svatebního trhu a pochopili, zda má smysl investovat do něj, otevřít jeho podnikání.

Budeme také hodnotit silné a slabé stránky.

Mám otevřít svatební agenturu?

 • Výhody: Sociálně významná aktivita, rychlá návratnost po otevření, vysoká ziskovost podnikání i v krizi nevyžaduje speciální licence nebo povolení, nevyžaduje speciální vybavení a velký personál.
 • Nevýhody: sezónnost, vysoká konkurence s podobnými agenturami, "jednorázové" služby (lidé se často nevydávají, protože zde není pojem "pravidelní zákazníci"), hned po otevření vyžaduje velké investice do reklamy.

Studujeme stav věcí na trhu

Všimněte si, že výše uvedené údaje o investicích, ziskovosti a návratnosti jsou přibližné. Faktem je, že tyto ukazatele při zahájení svatební agentury závisí na mnoha faktorech.

Minimální částka je v případě, že agentura odmítne z kanceláře. Ale pokud okamžitě otevřete agenturu v centru hlavního města, bude částka obrovská.

Indikátory Moskvy a regionů se mohou navzájem radikálně lišit. Je lepší začít jako svatební poradce zdarma a pak můžete otevřít kancelář.

Současně je ruský svatební trh obrovský.

Takže až v roce 2016 bylo podle předběžných údajů Rosstatu uzavřeno 985 834 sňatků.

Oddělení předpovídá, že statistika začne znovu růst za několik let, kdy děti demografického boomu začínají dvě tisíce - to je jen čas, kdy se vaše svatební agentura sama prohlásí.

Ukazuje se, že Rusko je schopno "krmit" asi 41 000 (!) Svatebních agentur.

Za předpokladu, že všichni novomanželé přitahují profesionály, spíše než zkušený soused, který pracuje pro potraviny. To znamená, že vyhlídky na Vaši agenturu jsou nejrozsáhlejší.

V Moskvě začínají pouze služby fotografa a operátora od 45 do 50 tisíc rublů.

Co dělá svatební agentura?


Nyní budeme specifikovat, co přesně tato podnikání dělá, aby lépe porozuměla zásadám jejích příjmů, kdy bude nakonec otevřena.

Zde je orientační seznam služeb:

 • Pořádání svatebních obřadů a jiných oslav, přípravy sňatku pro registraci;
 • pořádání předběžných stran ("stag parties", "slepičí", firemní večírky atd.);
 • pomoc při pořádání "líbánky";
 • organizace dopravy a foto / video, dekorace místnosti;
 • Příprava slavnostního stolu;
 • pořádání zábavy a hudebního doprovodu, pronájem zprostředkovatele;
 • práce s hosty (odeslání pozvánek, pomoc při sestavování seznamů hostů atd.);
 • méně často - přizpůsobení nebo pomoc při výběru šatech a kostýmů nevěsty pro ženicha, make-up, nevěstu a družičku atd.


Jak můžete vidět, existuje mnoho služeb a podnikání se snadno měří.

Navíc je možné otevřít kancelář bez kanceláře - pracovat jako svatební konzultant nebo jako "vaši vlastní agenturu", abyste mohli provádět všechny základní funkce sami, čas od času najímat svobodné povolání.

Celkově je svatební agentura zprostředkovatelskou strukturou, která pomáhá profesionálně připravit událost, otevřít cestu mladým lidem do šťastného rodinného života a nechat je jen dovolenou bez starostí a starostí.

Za to si vzal pověření.

Vzhledem k nákladům a ziskovosti takový vlastní podnik vypadá velmi atraktivně.

Pokud jste schopni porozumět svatebním subtilitám, můžete ji plně otevřít.

Podrobný plán o tom, jak otevřít svou svatební agenturu od nuly


Agentura nevyžaduje zvláštní povolení a certifikáty, proto je relativně snadné ji otevřít.

Pro kvalitu jídla, nápojů a hudby z hlediska práva jsou vaše dodavatelé zodpovědní.

Jste jen zprostředkovatelem a udržujte odpověď pouze před zákazníkem o designu, designu a celkové koordinaci oslav.

Hlavní nevýhodou nespokojenosti zákazníka jsou náklady na obraz. V agentuře se špatnou pověstí je nepravděpodobné, že bude vybudována řada zákazníků.

Obraz - i váš kapitál, který se po objevu bude muset těžko vydělat. Ale o všechno v pořádku.

Chcete-li pracovat na tomto trhu, můžete jít dvěma způsoby:

 1. Otevřete svatební agenturu od začátku.
 2. Otevřete agenturu získáním práv na známou franchisu.

S franšízou je vše jasné - získáme hotový "případ", který zahrnuje obchodní plán svatební agentury, kontakty dodavatelů a inzerentů. Klíčovým bodem je, že odečteme určité procento z našich objednávek.

Takže například jedna známá ruská síť svatebních agentur navrhuje otevřít pod svou značkou agenturu za 24 000 rublů.

Licenční poplatky - 8 000 rublů ročně, ale pouze za první rok po otevření (pokud vyhoříte, pak tedy není nutné zaplatit poplatky).

Objem investic je 25 000 - 90 000 rublů a doba návratnosti je 6 měsíců.

V práci pod zastřešující značkou existují jak výhody, tak i nevýhody:

 • Na jedné straně nemusíte hádat o svém obchodním plánu pro svatební agenturu, design před otevřením. Všechno pro vás bude uděláno.

To znamená, že otevření takového podnikání je velmi jednoduché, ale bude to stát víc.

 • Na druhou stranu je škoda sdílet peníze, které jste právě získali. To platí zejména na začátku činnosti, hned po otevření, kdy peníze budou neustále chybět.
 • Jak otevřít svatební agenturu: prostory, vybavení, personál

  1) Registrace "svatebního" obchodu

  A teď se podíváme, jak otevřít svou svatební agenturu od začátku. Předpokládejme, že jste již velkým specialistou v tomto odvětví, víte, jak je "REGISTRACE" dekódováno a na kterém prstenu jsou kroužky opotřebované.

  V takovém případě byste měli jít do státního registrátora a vyřídit nouzovou situaci nebo LLC.

  Registraci podniků zajišťuje Federální daňová služba Ruské federace https://www.nalog.ru/rn77/related_activities/registration_ip_yl

  Zde poskytují tyto služby:

  Tam můžete také provádět všechny zprávy prostřednictvím elektronických formulářů. Vše je optimalizováno, funkce lze otevřít / aktivovat jedním nebo dvěma kliknutími myší.

  Co si vybrat pro svatební agenturu - formu "soukromého obchodníka" nebo společnosti s ručením omezeným, je nutné před zahájením rozhodnout o předem.

  Klíčovým rozdílem je, že mezi IP / PE klienty nemohou existovat žádné právní subjekty (společnosti, organizace).

  Právní registrace obvykle trvá několik týdnů a vyžaduje zhruba 10 tisíc rublů. Nechte svatební agenturu nepotřebovat licence, ale potřebujete bankovní účet a objednejte si vlastní tisk.

  Řešení těchto problémů trvá většinu času před objevem.

  Pokud se zabýváme právní stránkou problému, stojí za to jít přímo z části "výroba".

  Na základě seznamu služeb určíme, jaká by měla být naše kancelář (a zda ji vůbec potřebujeme), jaké vybavení stojí za nákup a kdo by měl být odvezen k zaměstnancům, aby se nepodařilo zavřít okamžitě po otevření.

  2) Hledání místa pro svatební agenturu


  Pro plnohodnotnou agenturu poskytující celou řadu služeb je kancelář povinná.

  To by mělo být poměrně velký kancelářský prostor rozdělený do větví:

  • jedna část, kde můžete chatovat se zákazníkem v uvolněné atmosféře;
  • za druhé, kde budou vaši zaměstnanci přímo umístěni.

  Pokud mluvíme o velkých městech, je pronájmem kanceláře klíčová položka výdajů. Zvláště jestliže výběr upadl do centra města.

  Doporučujeme světlý pokoj o rozloze 20 metrů čtverečních. Tento pokoj musí být nezbytně stylově zdobený a čistý, jinak zákazníci vám nebudou důvěřovat organizaci svatby.

  Musíte pochopit, že vy a zaměstnanci úřadu budete sedět v kanceláři. Právě tam oslavu nikdo nebude oslavovat. Pro svatbu bude pronajata samostatná místnost.

  Přesto zde budete jednat se zákazníky a protistranami. Ve stavu vaší kanceláře zhodnotí vaši firmu. Pokud otevřete kancelář, tak stylové!

  3) Jak vybavit "svatební" kancelář?

  Je-li vaše kancelář velmi skromná, bude to docela standardní: kancelářský stůl, dvě nebo tři židle a nejlépe malá pohovka nebo pohovka - funkční kancelářská výzdoba.

  To je bez ohledu na počítače, telefony a další kancelářské vybavení. Ve všech těchto případech můžete v bance otevřít úvěrovou linku, ale kurzy se nyní "kousají".

  V naší době je dalším významným atributem svatební agentury projektor, stejně jako barevná tiskárna s vysokou kvalitou tisku.

  Ten, který budete potřebovat ještě před otevřením - vytisknete reklamní materiály. To je nejméně 50 000 rublů.

  Nákup profesionální kamery, osvětlení a další vybavení pro střelbu může stát dalších 100 000 rublů.

  Vaše podnikání závisí na tom, takže je vhodné nevybírat nejlevnější zařízení.

  Organizace svateb, kde začít podnikat

  U nás je pořádání svatebních oslav relativně mladým druhem podnikání. Jak začít podnikat, co je třeba vzít v úvahu a jaké problémy mohou vzniknout - všechny tyto otázky budou zodpovězeny v našem článku. Dále vám řekneme, jaké odstíny je třeba považovat svatební specialista a jak rozvíjet svou vlastní atraktivní a jedinečnou nabídku.

  Přehled trhu

  Dnes je mnoho firem, které poskytují služby pro pořádání svateb, dětských párty, párty a firemních akcí. Navíc některé salony pro prodej svatebních výrobků také poskytují pomoc při pořádání oslav.

  Zvláštní agentury specializující se na svatební oslavy nejsou tolik. Nedávno se počet svateb značně zvýšil, což činí tento typ podnikání velmi relevantní. Nejplodnější měsíce, ve kterých se manželství koná, je srpen-září.

  Souhrn

  V zájmu poskytování kvalitních služeb v tomto směru jsou zapotřebí zaměstnanci s vysokou kvalifikací, kteří jsou schopni najít společný jazyk s lidmi. Kromě toho musíte mít představu o tom, co ve vašem regionu jsou obchody, kavárny a restaurace, které jsou oblíbené při organizaci a vedení svatebních oslav. Vycházejíc z toho, že tento druh činnosti znamená spíše těsnou komunikaci se zákazníky, měli by mít pořadatelé touhu pochopit všechny potřeby zákazníků a zohlednit možné rozmary.

  Níže uvádíme příklad otevření svatební agentury pro organizaci stylizovaných svateb. Taková agentura nebude prakticky mít žádné konkurenty, takže je tu příležitost, aby se místo na místě včas a vydělat dobré peníze.

  Video na téma: Svatební agentura jako podnik

  Obecná obchodní koncepce

  Je známo, že pro rozvoj následného provádění jakéhokoli podnikatelského projektu je velmi důležité definovat jeho základní koncepci, která by ji příznivě odlišovala od stávajících návrhů. V procesu definování koncepce je velmi důležité definovat segment a navrhnout návrh s přihlédnutím k základním potřebám zákazníků. Také je třeba vzít v úvahu úroveň příjmů a některé další nuance.

  V našem případě jsou hlavním cílovým publikem novomanželé, kteří chtějí svatbu držet jiným způsobem než tradiční. Nedávno se stále více prosazují stylizované svatby. Takové svatby jsou uspořádány jak bohatými novomanželkami, tak lidmi s průměrným příjmem, a proto je cílové publikum poměrně rozsáhlé.

  Seznam služeb poskytovaných agenturou

  Po vymezení konceptu je nutné vytvořit seznam služeb, které budou poskytovány a návrh budou sestaveny. Uvádíme standardní služby, které musí být nutně zahrnuty do navrhovaného seznamu. Takže seznam standardních služeb:

  • Registrace místa oslavy a svatebních vozů;
  • Organizace registrace odchodu;
  • Uskutečňování a zasílání pozvánek na svatbu;
  • Fotografické a video natáčení oslav;
  • Služby make-upu, stylisty, kadeřnictví;
  • Registrace kytic a tabulek;
  • Výběr restaurace a svatební menu;
  • Objednat svatební dort;
  • SVATSKÁ SCRIPTURE;
  • Hudební doprovod, který dává vedení;
  • Organizace svatebních cest.

  Podnikatelský plán pro otevření svatební agentury

  Většina firem, které pracují v této oblasti, raději ušetří v areálu a opustí dům. Abychom však přilákali více klientů, je třeba se starat o dostupnost kanceláře a kompetentních zaměstnanců, kteří by mohli poradit klientům ve všech záležitostech týkajících se organizace svatby. Kancelář může být buď vlastní, nebo pronajata. Hlavní věc je, že by měla být moderní a solidní, neboť v tomto okamžiku se formuje postoj klientů k firmě.

  Při organizaci kanceláře je třeba vzít v úvahu některé požadavky na prostory. Základní parametry:

  • Mít dobrou opravu;
  • Pohodlné územní umístění;
  • Optimální poměr ceny a kvality;
  • Dostupnost potřebného vybavení (počítač, tiskárna, nábytek, telefon, atd.).


  Zaměstnanci

  Při zahájení podnikání musí být věnována velká pozornost výběru personálu. V našem případě je při výběru zaměstnanců nutné věnovat pozornost pracovním zkušenostem při provádění slavnostních akcí. Hlavními vlastnostmi zaměstnanců svatební agentury by měla být komunikace, přívětivost a atraktivní vzhled. Chcete-li uspořádat svatební podnikání, musíte vybrat pracovníky, kteří budou ředitelem, účetním a manažeři pracovat se zákazníky.

  Jak správně inzerovat tento typ podnikání

  Při zahájení podnikání se musíte věnovat reklamě. Čím více se bude řídit reklamní společnost, tím více zákazníků se zaměří na služby. Jaké propagační aktivity mohu použít?

  • Rozvíjet firemní webové stránky a postarat se o jejich propagaci;
  • Umístěte atraktivní reklamy do tištěných publikací a na internetové stránky;
  • Vyvinout kvalitní portfolio.

  Kromě toho je třeba souhlasit se spoluprací se svatebními salony, restauracemi a společnostmi, které poskytují automobily k pronájmu. To je jediný způsob, jak zajistit zákazníkům komplexní a komplexní služby.

  Video na téma: Organizace a dekorace svatby v evropském stylu


  Finanční plán

  Vypracování obchodního plánu je neoddělitelně spojeno s ekonomickými výpočty. Kromě nákladů musíte přemýšlet o dalších příležitostech pro rozvoj vašeho podnikání, stejně jako o určení doby návratnosti.

  Počáteční náklady:

  • Pořízení nábytku a kancelářského vybavení může stát až 150 tisíc rublů;
  • Registrace jako individuální podnikatel - asi 10 tisíc rublů;
  • Náklady na rozvoj a propagaci místa je 30 tisíc rublů.

  Měsíční výdaje:

  • Pronájem kancelářských prostor - od 20 tisíc rublů;
  • Platy zaměstnancům - od 60 tisíc rublů;
  • Reklamní náklady - z 30 tisíc rublů;

  Doba návratnosti:

  Doba návratnosti projektu přímo závisí na nabízených službách, a proto nelze přesně vypočítat. Pokud však měsíční příjem činí zhruba 500 tisíc rublů, pak doba návratnosti nepřesáhne šest měsíců.

  V případě potřeby zvýšit zisky se doporučuje posílit propagační aktivity a rozšířit území poskytování služeb. Kromě toho můžete přepracovat seznam nabízených služeb a přidat některé inovace.

  Možná rizika

  Zahájení podnikání je nutné vzít v úvahu novinku nabídky a sezónnost. Většina svateb se koná v létě. V zimě je ziskovost takového podniku výrazně snížena. Aby bylo možné minimalizovat rizika, je třeba se postarat o dobrou reklamu, aby se informace o sobě informovaly co nejvíce spotřebitelů.

  Rovněž je třeba vzít v úvahu i takové nuance, jako je vypracování smlouvy a zavedení zálohových plateb novomanželkami. V takovém případě se agentura pro pořádání svateb bude moci pojištět proti nepředvídaným výdajům souvisejícím s odmítnutím zákazníků od určitých služeb, za které již byly peníze vyplaceny.

  Idea číslo 174: co je zapotřebí k otevření svatební agentury?

  Potenciální trh svatebních služeb se odhaduje na miliony rublů. V Rusku je módní přitahovat soukromé společnosti na oslavy. Jak otevřít svatební agenturu od začátku? Jak začít podnikat? Tyto otázky jsou důležité pro podnikatele, kteří se rozhodli vydělat peníze na svatební pole.

  Dobrá agentura nabízí svatební služby za libovolný rozpočet - od skromného svátku pro 10 lidí až po velkou hostinu stovek hostů. Čím blíže k regionálním center, tím oblíbenějším slavnostním službám, ale i v malých městech, novomanželé se snaží zachovat významnou událost bez zbytečných obav.

  Podnikatelský plán

  První věc, kterou musíte udělat podnikateli před zahájením podnikání, je sestavit podnikatelský plán pro svatební agenturu:

  1. Průzkum trhu.
  2. Tvorba sortimentu služeb.
  3. Pronájem kanceláří.
  4. Obchodní registrace.
  5. Zaměstnávání zaměstnanců.
  6. Reklama.
  7. Finanční výpočty.

  Vzorový obchodní plán lze stáhnout z tohoto odkazu, provádí dvě funkce: pokyny k zahájení projektu a pomoc při získávání investic.

  Průzkum trhu

  Studie o trhu s organizací svatebních akcí pomůže identifikovat cílové publikum, identifikovat slabé stránky a výhody podnikání. Statistiky ukazují, že vysoce specializované agentury jsou málo. Společnosti poskytují širokou škálu služeb pro pořádání firemních večírků, dětských párty, párty, včetně svateb. Ve stejné době je kvalita služeb snížena z důvodu nedostatečného školení.

  Hlavní nevýhodou podnikání je výrazná sezónnost - většina svateb se hraje v létě a na začátku podzimu. Proto je většina firem v období recese zapojena do poskytování souvisejících služeb.

  Výhody podnikání jsou:

  • vysoká ziskovost;
  • nízké riziko vzniku ztrát;
  • Nepotřebujete registraci povolení k činnosti.

  Organizování svatby prostřednictvím agentury stojí od 200 000 rublů. až do jednoho milionu rublů, v závislosti na požadavcích regionu a zákazníků.

  Sortiment služeb

  Spolupráce s klienty jakékoli sociální úrovně a bohatství by agentura měla poskytovat následující služby pro pořádání svatby:

  1. Obecné otázky o události (ve kterém stylu bude svatba vykonána, v jakém scénáři se bude konat banket a svatební obřad). Stále častěji se jedná o kostýmní a tematická svatba, při registraci manželství není v kanceláři, ale na nějakém zvláštním a krásném místě.
  2. Vypracování seznamu hostů a zasílání pozvánek - trvá poměrně dlouho a zaměstnanci agentury poskytují ženě s nevěstou značnou pomoc.
  3. Hudební design - pro velkorysé svatby profesionální umělci, skupiny jsou pozváni, je organizován program výstavy. Pokud neočekáváte, že se jedná o velkou houpačku, vytvoří se podle přání zákazníka playlist.
  4. Servisní host - na svatbě je téměř vždy přítomen toastmaster - osobě, která spravuje událost a pracuje podle předem sestaveného scénáře.
  5. Organizace jelenu a slepice pro nevěstu a ženicha. Tradiční událost, která se může stát nezapomenutelnou událostí s tvůrčím a originálním přístupem organizátorů.
  6. Výběr svatebních šatů - agentura uzavře smlouvu se specializovaným obchodem, který poskytuje výhody a slevy na zboží. Návrháři vám pomohou rozhodnout o barvě, typu tkaniny, stylu šatů a kostýmu.
  7. Příprava svatebního tance - choreograf spolu s nevěstou zvolí vhodný tanec. Je třeba trvat déle než jeden den, aby se naučil pohyb, takže příprava začíná za několik týdnů.
  8. Objednávkový dort - pekařství je objednáno v cukrárně, kde je velký výběr krásných vícepodlažních dortů s figurkami, květinami a ozdobami
  9. Výběr make-up, manikúra, služby kadeřnické - Agentura spolupracuje se stylisty a salonu pány, kteří tvoří zkušební make-up a vlasy, vybrat nejlepší možnost.
  10. Vytváření kytic - budete muset sestavit kompozici pro nevěstu, ozdobit banketovou halu - to je to, co květináři dělají.
  11. Poskytování dopravy, včetně výzdoby - pro pohyb hlavních viníků slavnostní preference je dáno limuzínům a luxusních vozů. Hosté si objednají autobusy a minibusy. Ozdobte stroje květinami, kuličkami, stuhami, srdcem, nápisy a figurkami.
  12. Fotografování a videography - agentura najme fotografa na zaměstnance nebo pracovat s jedním nebo dvěma osvědčenými odborníky, kteří nejenže odstraní svatbu, ale i zpracovávaného materiálu, tvoří alba a smontovány klíčovými válečky.
  13. Pořádání svatebních výletů - to pomáhá tour operátorovi.

  Zahajovací agentura působí jako zprostředkovatel po dohodě se specialisty - designéry, stylisty, floristy, cestovní kanceláře. V budoucnu, pokud existuje konstantní tok objednávek, je možné najmout fotografa a další profesionální zaměstnance.

  Místo:

  Chcete-li setkat s klienty, musíte otevřít kancelář. Ačkoli je možné vyřešit problémy v prostorách zákazníka nebo v kavárně, abychom získali image solidní organizace, potřebujeme vlastní prostory.

  Práce v kanceláři bude manažerem, takže stačí pro jeden stolek, několik pohodlných židlí, počítač, multifunkční zařízení. Chcete-li ukázat portfolio událostí a vzorků produktů, je lepší vytvořit alba, která bude vhodná pro zákazníky.

  Registrace společností

  Další etapa, pokud jde o otevření svatební agentury od začátku, je právní registrace podniku. Je levnější a jednodušší, aby se majitel zaregistroval jako samostatný podnikatel, aby provedl zjednodušený systém účetnictví, výkaznictví a placení daní.

  Při registraci do aplikace je nutné zadat kódy OKVED - druhy činností z klasifikátoru:

  • 29.3 - Organizace obřadů (svatby, výročí), včetně hudebního doprovodu;
  • 06 - Poskytování ostatních osobních služeb;
  • 20 - Fotografické činnosti.

  Pro podnikání nejsou vyžadována žádná zvláštní povolení ani licence. Pokud firma poskytuje výlučně služby obyvatelstvu, místo pokladny je povoleno používat potvrzení zřízeného vzorku.

  Zaměstnanci

  Individuální podnikatel, který se domnívá, že provádí zprostředkovatelské činnosti, může dělat bez zaměstnanců, kteří se samostatně podílejí na organizaci všech činností, uzavírání smluv a podávání zpráv. Tímto přístupem budou minimální náklady, ale nebude možné sloužit mnoha klientům samotným.

  Pokud se ujmete asistenta manažera a designéra, zvýší se produktivita a příjmy se zvětší. Čím větší je portfolio, tím rychleji se agentura stane populární.

  Při náboru je třeba věnovat pozornost následujícím vlastnostem zaměstnanců:

  1. Schopnost přemýšlet kreativně.
  2. Schopnost dobře komunikovat se zákazníky, najít kompromisy a řešit složité problémy.
  3. Příjemný vzhled, kompetentní řeč.
  4. Organizační.

  Fotograf, řidič, přednášející a další odborníci se podle potřeby účastní jednorázového poplatku za služby.

  Reklama

  Pro svatební podnikání se vyznačuje křížová reklama, kde jsou propojené firmy vzájemnou ochranou. Například fotograf radí klientům, aby se obrátili na designéra a ten zase pošle zákazníkům fotografovi. Proto je důležité udržovat vzájemně prospěšné vztahy s celým řetězcem blízkých svatebních firem.

  Standardní metody přinesou jejich procento klientů - informace v tisku, média, inzeráty v odborných publikacích, letáky, vizitky. Flexibilní cenová politika, individuální přístup k zákazníkům, tvorba balíčku akcí, slevy a propagační nabídky - vše se používá k získání co nejvíce svatebních objednávek.

  Finanční výpočty

  Kolik peněz bude potřebovat k založení svatební agentury? V případě, že zaměstnavatel není k pronájmu kanceláře a najímat pracovníky, a omezený self-hledání klientů a plánovat oslavy prostřednictvím smluvních partnerů, náklady činí 5 000-10 000 - pro registraci IP a reklamy.

  Pokud se uplatní vážnější přístup k podnikání, za pomoci asistentů a při vytváření pracovního prostředí, odhad počáteční investice zahrnuje:

  Organizace svateb jako podnikání

  Lidé tvůrčích povolání se zpravidla začali angažovat ve výročích, svatebních a jiných svátcích na amatérském základě, vnímají je jako další zdroj příjmů. Příjmy ze strany biznisu začaly růst a lidé se začali profesionálně zabývat organizací svého podnikání.

  Chcete-li začít podnikat, nevyžadují se téměř žádné peníze. All neobhodimo- tento hudební a organizační schopnosti, hudební nástroje a partnerům, kteří mají své vlastní zařízení (fotograf, kameraman, DJ, kadeřník, maskérka, a tak dále). Mimochodem, nástroj lze pronajmout.

  Personál pro pořádání svateb se skládá z toastmasteru, bajanisty, fotografa, kameramana, DJu. Obvykle se tito specialisté spojují, protože je mnohem jednodušší najít zákazníky, je levnější umístit reklamu do médií a mezi nimi existuje "vzájemná záruka", když jeden odborník doporučuje svým zákazníkům jiný z týmu. S touto technikou se každý poskytuje sám - kamera, videokamera, rádiový mikrofon, hudební centrum atd. Nejprve, pronájem kancelářských prostor nemá smysl, protože většinu problémů lze vyřešit na domácím telefonu, a pokud je to nutné, pak jít přímo na klienta.

  Trh volnočasových aktivit má tři hlavní oblasti: svatby, firemní a dětské svátky, výročí. Každý směr má své vlastní zvláštnosti přípravy a postupu, a proto není příliš neúčinné zapojit se najednou.

  Svatby obvykle zpravidla zaujímají silnou poptávku, podle účastníků trhu zaujímají 80 až 90% celkového objemu poskytovaných služeb. Zvláště mnoho svateb se slaví na jaře, v létě a na začátku podzimu.

  Provinční svatební agentura může obdržet příjem z jedné svatby ve výši 100-150 dolarů s průměrnou svatební cenou 1500 dolarů. Pro Moskvu jsou tyto údaje mírně vyšší: průměrné náklady na svatbu se odhadují na 3-3,5 tisíce a příjem je 400-500 dolarů.

  Propagujte jejich agenturní služby prostřednictvím specializovaných časopisů a internetu a propojujte jejich vlastní zdroje na tématické svatební fóra.

  Samozřejmě, hlavní a nejúčinnější způsob, jak přilákat nové zákazníky, zůstává "ústně", když bývalé spokojené zákazníky doporučují agentuře svým přátelům, přátelům a příbuzným.

  Dříve nebo později každý podnikatel myslí na rozšíření svého podnikání a na založení IP na vytvoření plnohodnotného právního subjektu. Budoucnost svatebního podnikání je pro firmy. Mají velký potenciál při vytváření nestandardních možností svateb.

  Firmy jsou schopny nabídnout novomanželům mnohem větší nabídku služeb. To může být i živá hudba, show-ballet, pronájem holubi, síň dekorace koule, dekorace svatební kortedzha, jízda na koních, ohňostroj, ohňostroj, Služby profesionálních vizážistů a choreografů, školení svatební valčík.

  Obecně platí, že každá firma má své vlastní know-how, vlastní čip, vlastní koktejl. Někdo vyvíjí scénáře pro "hvězdné téma" a někdo pořádá párty v muzeu ve stylu 19. století. Hlavním úkolem je kreativně přistupovat a vyjít z krabice. Pak bude svátek úspěšný. A zákazníci budou spokojeni.

  Na základě článku Mikhaila Gusmanova v "Business Journal"

  * * *Článek více než 8 let. Může obsahovat zastaralé údaje

  Automatické podnikání. Rychlý výpočet ziskovosti podniku v této oblasti

  Vypočítejte zisk, návratnost, ziskovost jakékoli činnosti za 10 sekund.

  Zadejte počáteční přílohy
  Příště

  Chcete-li spustit výpočet, zadejte startovací kapitál, klikněte na tlačítko níže a postupujte podle dalších pokynů.

  Čistý zisk (za měsíc):

  Chcete provést podrobný finanční výpočet pro podnikatelský plán? Použijte bezplatnou mobilní aplikaci "Business Calculations" pro Android v Google Play nebo si objednejte profesionální obchodní plán od našeho odborníka v oblasti plánování podnikání.

  Zahájení vašeho podnikání: pořádání svateb

  O tom, jak otevřít svatební agentura říká generální ředitel agentury Krok za krokem Anastasia PTUHA.

  Předpokládá se, že taková agentura poskytne plnou škálu služeb těm, kteří uzavírají manželství, od šití šatů k nevěstě, pořádání párčích jelenů a koní svatební cesty. Investice společnosti Sarthe do agentury činí 2.250 dolarů. Celková výše nezbytných investic činí 55 tisíc dolarů.

  Číslo problému 1. Umístění na trhu

  Především je nutné určit umístění produktu na trhu.

  Existují dvě hlavní možnosti pro umístění na svatebním trhu:
  - pracovat se všemi novomanželkami, kteří mohou být přitahováni;
  - zvolte úzkou skupinu nebo konkrétní produkt a zaměřte se na něj.

  Zvolíte-li první volbu, pak je třeba, aby segmentu publika:.. Ve věku, majetku, místa bydliště, atd Například můžete rozdělit potenciální zákazníky do tří kategorií: „bohatý“ „studenti“, „levné“ občany a Každá z těchto skupin potřebuje svůj vlastní přístup a svůj jedinečný návrh.

  Pro „studenti“, kteří požadují nízké ceny a přehlednosti práce Svatební služby bude zajímavé „box“ návrhy, včetně celé škály svatebních služeb: zakázkové objednávky, doprava, květiny, fotografie, banket.

  Pro "ekonomické" zákazníky je také důležitá hodnota za peníze. V tomto segmentu mohou být nejen mladí, ale i zralí lidé, kteří netrpí nedostatkem peněz. Proto potřebují nabídnout různorodější kompozice a cenové možnosti "krabice".

  Pokud jde o "bohaté" zákazníky, je důležité prokázat individuální přístup k servisu. Proto "krabice" již nejsou vhodné. Pro ně jsou velmi důležité doporučení a pověst firmy. Pro tuto kategorii zákazníků stojí za to udělat fotoalbum z předchozích svateb a nabídnout jej jako prezentaci.

  Každá z těchto tří skupin musí pracovat jinak. Do té míry, že stojí za to vyvíjet tři různé firemní styly pro návrh vizitek a propagačních produktů. Kromě toho musí různé agenty pracovat s každým ze tří segmentů.

  I když je z finančního hlediska poměrně nákladné pracovat s několika skupinami klientů najednou, je mnohem levnější pracovat v jedné úzké tržní mezeře. Řekněme, rozvíjet jeden svatební skript a nabídnout jen to.

  Například nyní východ je v módě. Můžete si představit svatbu v japonském stylu atd. Toto a na svůj jedinečný produkt můžete nastavit vysoké ceny.

  Číslo problému 2. Snížení rizika

  Svatební agentura je velmi riskantní projekt. A pro začínajícího podnikatele, který nemá žádné zkušenosti s podnikáním, jsou všechna tato nebezpečí zdvojnásobena. Proto je důležité hledat způsoby, jak snížit rizika na minimum.

  Odborníci agentury Krok za krokem doporučujeme použít strategii "podnikání na dvou nohách". Její podstatou je následující: vyvíjí se exkluzivní produkt, který přináší hlavní zisk, a souběžně je organizován systém "prodeje na pozadí", který podporuje společnost.

  Například drahý produkt může být drahé velkokapacitní svatba. A prodej na pozadí může poskytnout levné boxed svatby. Nebo můžete uspořádat další biznis, například prodej pyrotechniky nebo balónů.

  Číslo č. 3. Sezónnost podnikání

  Téměř všechny agentury jsou univerzální - stejně tak ochotně drží firemní večírky, prezentace, bankety a samozřejmě i svatby. Faktem je, že služby, které jsou požadovány na všech svátcích, jsou v podstatě stejné, všichni stejní dodavatelé jsou zapojeni do všech svátků: umělci, květinářské a dopravní společnosti. A pokud jde o svatby, je obtížné se specializovat v tomto směru, protože tato činnost je přísně spojena se sezónností. Svatební sezóna začíná v červnu a končí v říjnu. Zbývající měsíce jsou klidné.

  Proto, pokud považujete svatební podnik za hlavní zdroj existence, musíte si vzít všechno: svátky, firemní večírky.

  Problém č. 4: Pronájem kanceláře

  Vzhledem k tomu, že stále musíte přijmout zákazníky na vašem území, je lepší pronajmout kancelář v obchodním centru a nejlépe v centru města. Samotná budova a interiér kanceláře by měly zákazníkovi přinést dobrý dojem.

  Mnoho agentur vytváří napodobování velké kanceláře s mnoha odděleními, které působí na zákazníka.

  Číslo problému 5. Vztahy s dodavateli

  Nebuďte iluze o bezúhonnosti dodavatelů. Mnohé z nich nejsou schopny ocenit, jaké agentury jim poskytují příkazy a zachází s nimi, jako by dali své peníze do kapsy. Dodavatelé se často snaží obcházet agenturu a vyjednávat přímo se zákazníkem. Není snadné najít spolehlivé a slušné dodavatele, a pokud jste je našli, je třeba je chránit.

  S květinovými salony, ateliéry, dopravními a pyrotechnickými firmami se musíme dohodnout na slevách. Zpravidla poskytují 20% slevu agenturám, které neustále využívají své služby.

  Umělci, fotografové a operátoři se obvykle nacházejí prostřednictvím reklam v novinách. Má smysl spolupracovat pouze s těmi, kteří již pracovali na svatbě. Takže fotograf by měl dobře znát svatební obřad, vlastní reportážní natáčení a znát některé jemnosti svatební fotografie. U umělců (fotografů, kameramanů) vždy platí až po události. S "družicovými společnostmi", které se specializují na květiny, pronájem limuzín atd., Můžete pracovat na plném nebo částečném předplatném. Pokud dojde k situaci, kdy se událost rozpadne a dodavatel již odešel na místo, je nutné zaplatit za jeho služby.

  Problém č. 6: Vztahy se zákazníky

  S klienty agentury pracují na plné platbě.

  Koneckonců, umělci plánují svůj plán předem, květinové společnosti také předem objednají květiny od přímých dodavatelů a limuzíny jsou rezervovány skoro za měsíc - poptávka po nich přesahuje nabídku. Částečná platba předem je možná pouze při organizaci firemní akce.

  Ihned po skončení akce byste měli podepsat akt předání a přijetí práce pro všechny objednané předměty: květiny, olovo, kouzelník, ohňostroj. S tímto dokumentem můžete bezpečně požadovat od klienta zbytek nákladů na poskytované služby. Existují případy, kdy klient odmítá například výkon některých koncertních čísel. V tomto případě bude dokladem vaší správnosti doklad podepsaný zástupcem zákazníka na dovolené.

  V poslední době se zákazníci stali náročnějšími a snažili se ovládat celý proces. Trvá to velmi dlouho. Existuje několik technik, které usnadňují práci. Můžete například rozdělit umělce do tří cenových kategorií a představit zákazníkovi každému z nich. Takže můžete ušetřit čas.

  Dobrý manažer může prodávat i nejnáročnějšímu zákazníkovi, co společnost potřebuje. Například ženích je připraven využít 400 dolarů za pronájem restaurace. Nejprve ho vezmete na dražší místo, pak do nejhorší restaurace z cenové kategorie, která mu vyhovuje, a pak do té, kterou mu chcete prodat. Samozřejmě si zvolí druhou.

  Cena služby je tvořena jejími náklady a obalem agentury. Tyto údaje jsou zpravidla zpřístupněny klientovi. Slevy pravidelných dodavatelů však nejsou inzerovány. Sleva pro zákazníka se obvykle provádí uvnitř vnitřního obalu. A vypadá to, že prodáváte službu za cenu.

  Ale když přijde na objednání slavným umělcem, je nutné specifikovat v odhadu jejího skutečného poplatku a částku, která je potřebná pro správu. Skutečnost spočívá v tom, že zákazník může snadno ověřit tržní hodnotu hvězdy prostřednictvím jiných agentur nebo tím, že vyrazí na svého výrobce.

  Ve smlouvě se zákazníkem jsou sankce nutně předepsány v případě poskytování nekvalitních služeb nebo jejich nečinnosti vůbec. Agentura zpravidla vyplácí klientovi 20% nákladů na službu v případě, že služba byla špatná, a plně uhradí její náklady, pokud vůbec nebyla poskytnuta.

  Ale odpovědnost klienta ve smlouvě musí být nezbytně předepsána. Pokud například zákazník odmítne službu později než den, peníze se mu nevrací. V případě zpoždění platby agentura si vyhrazuje právo účtovat 1% nákladů na službu za každý den prodlení.

  V praxi se takové sankce jen zřídka používají. Ale jsou důležité v případě, že existuje bezohledný klient.

  Na základě materiálů časopisu Vlastní podnikání

  * * *Článek více než 8 let. Může obsahovat zastaralé údaje

  Automatické podnikání. Rychlý výpočet ziskovosti podniku v této oblasti

  Vypočítejte zisk, návratnost, ziskovost jakékoli činnosti za 10 sekund.

  Zadejte počáteční přílohy
  Příště

  Chcete-li spustit výpočet, zadejte startovací kapitál, klikněte na tlačítko níže a postupujte podle dalších pokynů.

  Čistý zisk (za měsíc):

  Chcete provést podrobný finanční výpočet pro podnikatelský plán? Použijte bezplatnou mobilní aplikaci "Business Calculations" pro Android v Google Play nebo si objednejte profesionální obchodní plán od našeho odborníka v oblasti plánování podnikání.

  Ženské podnikání ve svatební organizaci - co potřebujete vědět?

  Každým rokem je pro mladé podnikatele těžší stlačovat nějakou záležitost. Musíme jednat rychle a rozhodně, abychom neztratili naši šanci. Zvláště pokud jde o organizaci svateb jako podnikání. Jak začít a jak uspět v tomto nádherném a ženském způsobu výdělku? Všechny užitečné informace, které se naučíte po přečtení našeho článku.

  Pokyny

  Takže, pokud jste se rozhodli otevřít firmu na svatby, je třeba nejprve stanovit základní služby, které se zabývají tzv svatební agentury. Volba je zde široká:

  • pronájem a prodej šatů;
  • výběr restaurace a svatební menu;
  • svatební registrace;
  • objednávání a zdobení stroje;
  • registrace nebo pořadí kytice;
  • pořádání sjezdového ceremoniálu;
  • výběr toastmaster, DJ, umělců;
  • tisk a zasílání pozvánek;
  • pořadí fotografa a natáčení videa;
  • pozdravy, čokoládové fontány a další služby.

  Všechny tyto aktivity se zpravidla nazývají "organizace svatby na klíč", tj. jako all inclusive pro zákazníky, kteří nemají čas nebo touhu připravit se. Nicméně nejčastěji se pořádá oslavy jako podnikání s návrhem sálu. Možná je třeba začít s tím, a poté se trochu věnovat všem ostatním úkolům.

  Pokoj a personál

  Organizace svateb se považuje za podnik bez velkých investic, neboť v podstatě jste prostředníkem mezi zákazníky a exekutory. V každém případě nemůžete bez stylové malé kanceláře v rozmezí 10-20 metrů čtverečních. Zákazníci by měli pochopit, že se zabývají vážnou firmou. Pronajmout si nebo koupit pokoj je žádoucí v centru města, v místech s vysokým provozem. Dobrou volbou je pronajmout v prvním patře velkého obchodního centra.

  Abyste si mohli všimnout, udělejte jasné znamení a ušetříte další prostředky na reklamu. Doporučujeme vytvořit vlastní skupinu v sociálních sítích a na webu, protože většina potenciálních zákazníků vás vyhledá na internetu.

  Pokud jde o zaměstnance, budete potřebovat jednoho nebo dva pomocníky v roli správců účtů a příchozí účetní. S fotografy, make-up umělci, módní návrháři, umělci, květináři a návrháři budete muset spolupracovat, a to je jeden z nejtěžších okamžiků v tomto podnikání. Je třeba vytvořit základnu nejlepších odborníků, kteří si stanovují ceny za služby. Vaším úkolem - dohodnout částku se zákazníkem na svatbě, s přihlédnutím k závěru pro vaši organizaci oslavy.

  Registrační formulář

  Samozřejmě, že nemůžete udělat, aniž byste se registrovali, abyste otevřeli obchod pro svatby. Vaše aktivity můžete zaregistrovat jako IP nebo LLC. Každá možnost má své výhody a nevýhody. IP je jednodušší a levnější, zatímco LLC má velkou důvěru od zákazníků a umělců. Navíc je tato registrace vhodnější, pokud spolupracujete s právnickými osobami.

  Zvažte zisk

  Kolik můžu získat při organizaci svatebního podniku? Nejprve vypočítáme jednorázové a měsíční výdaje. Takže, za nákup nábytku a opravu kanceláře, registrace a reklama (vytvoření webové stránky, znamení, vizitky, atd.) Bude muset utrácet asi 150.000 rublů. Jedná se o jednorázovou cenu objevení. Každý měsíc bude nutné přidělit finanční prostředky na pronájem prostor, platy zaměstnanců a reklamní agentura. Přibližně za toto přidělíte 100 000 rublů.

  Pokud jde o příjem, je třeba poznamenat, že návratnost podnikání na svatbách činí zhruba 3-12 měsíců, ziskovost - 50%. V takovém případě bude vše záviset na tom, v jakém ročním čase otevřete případ. Nezapomeňte, že vrchol svateb padá na léto - začátek podzimu, nejneziskovejší čas je zima. Pro pořádání svatebních akcí můžete požádat o 10% z celkové částky. Předpokládejme, že za měsíc pořádáte 5 svateb za 300 000 rublů, z těchto slavností můžete získat 150 000 rublů. Snižte měsíční výdaje a získejte 50 000 rublů čistého zisku.

  Obchodní plán svatební agentury si můžete stáhnout od našich partnerů!

  Nyní znáte základní informace o tom, kde začít a jak uspět v uspořádání svateb jako podnikání. Pamatujte si, že je to zajímavá, ale velmi zodpovědná práce. Zákazníci důvěřují vašim rukám o jednu z nejdůležitějších událostí ve vašem životě. Vidět vděčnost v očích novomanželů je nejcennější, takže se nezdařte!

  Nakonec doporučujeme přečíst si video o úspěchu svatebního pořadatele:

  Užitečné téma:

  • Jak můžete pojmenovat vaši společnost
  • Podnikání na kytice sladkostí
  • Jak otevřít květinářství od začátku