Vývoj obchodních plánů a studií proveditelnosti

Krok 1: Proč otevřít letiště?

Perspektivy rozvoje civilní letecké dopravy v Rusku jsou nejednoznačné. Na jedné straně došlo v posledních letech k výraznému poklesu osobní dopravy na mezinárodních trasách. To znamená, že letiště Moskva trvalo jen 14,6 milionu. Cestující v první polovině letošního roku, zatímco v roce 2015 odpovídající údaj byl 17,6 milionů. Zároveň však roste počet cestujících v letecké dopravě v této zemi o 7% ve srovnání s předchozím rokem. Jinými slovy, je obtížné jednoznačně předvídat budoucnost tohoto podnikání v Rusku.

Například doba návratnosti osobního terminálu Platov v Rostově na Donu vzrostla ve srovnání s očekáváním investorů. Výkonný ředitel "RostovAeroEnvest" Sergej Krasnov řekl: "Projekty této velikosti jsou docela dlouhá doba návratnosti, a nyní je více ovlivněna tržní infrastruktury, která se objevuje v leteckém průmyslu s odchodem jednoho z hlavních hráčů „Transaero“ a snížit dopravní hřiště u hlavních dopravců - „UTair“ a „Sibiř“. Letecký trh nevykazuje takové tempo růstu, jak to bylo před 2-3 lety. Pokud tedy dříve očekáváme návratnost projektu do 20 let, nyní se tento termín může zvýšit na 30 let. "

Ale pokud je přání vybudovat letiště stále velké, pak by bylo vhodné pečlivě pochopit celý postup pro zřízení letiště.

Za prvé, stojí za to přesně určit a zda je toto letiště nezbytné. Tato firma se vyplácí dostatečně dlouho, takže očekávejte, že v blízké budoucnosti nebude mít velký zisk, ale problémy se zřetelně zvyšují. Takže peníze nejsou cílem samy o sobě, měli byste zvážit jiný způsob, jak je utrácet: otevřete kavárnu, vytvořte značku oblečení nebo podívejte se do Las Vegas.

Podnikání v oblasti letecké dopravy je strašně nevděčné zaměstnání. Pro všechny ostatní je to přirozený monopol, takže byste se měli okamžitě připravit na to, že stát bude muset přejít na "vás". Bohužel, většina letišť je nerentabilní a nadále funguje pouze kvůli významným dotacím.

Krok 2. Jaký typ letiště si vyberete?

Klasifikace letišť a letišť zohledňuje řadu charakteristik. Například je nutné určit, jaký druh dopravy se bude provádět, stav letiště v zemi a objem letecké dopravy.

Za prvé, je obvyklé přidělit mezinárodní letiště a letiště domácí dopravy. Nikdo nesmí kombinovat směry letiště. Za druhé, existují letiště s federálním, regionálním a místním významem. Nejzajímavějším znakem letiště je objem provozu, na němž závisí jeho třída. Celkem je celkem pět tříd, do nich jsou přidány mimoškolní a nezařazené.

Samozřejmě, existuje mnohem více klasifikačních charakteristik, ale nejprve se můžete omezit na tyto nemnoho.

Krok 3. Vyhledejte investice

Nejvíce úspěšní podnikatelé nevyvíjejí svůj projekt pouze na úkor svých vlastních prostředků. Je mnohem výhodnější (a ještě racionálnější) najít lidi, kteří mají dostatek peněz a v neposlední řadě i zájem o budoucí letiště. Kromě toho, outsourcing umožňuje investorům realizovat ambiciózní projekt, a to iv případě, že je iniciátorem nejsou zahrnuty do top 10 nejbohatších lidí v závislosti na autoritativní vydání světě.

Tip: Vybírejte budoucích investorů, aby při státní registraci neexistovaly zbytečné potíže a dotazy. Šedá, a ještě víc, černé účetnictví zde neprochází.

Nejčastěji jsou potenciálními investory letišť stát nebo řada velkých společností přímo spojených s leteckou dopravou. Například partneři nedávno otevřeného mezinárodního letiště Ramenskoye byli státní společnost Rostekh, skupina Avia Solutions Group a jeden z největších ruských dopravních a výstavních komplexů.
Nejlepší je poskytnout si další kapitálové injekce a rozšířit možnosti tím, že veřejně nabídnete akcie na akciovém trhu. Nicméně, přemýšlet o tom bude po přistání na přistávací dráze pět nebo dva letadla.

Krok 4. Vývoj projektu letiště a odpovídajícího podnikatelského plánu

"Myslím, že ďábel znovu plánoval peklo, seznámil se se zkušenostmi s plánováním letiště." Anthony Price

Nezáleží na tom, jak moc chcete ušetřit na všechno, co lze ušetřit, projekt letiště by měl být pro tento účel svěřen speciálně vyškoleným osobám. Existuje řada architektů a inženýrů, kteří budou podrobně zpracovávat, jak uspořádat přistávací dráhy a kde je lepší stavět hangáry pro letecké giganty.

Navíc požadavky na specifikace letišť jsou poměrně vysoké, takže kromě generelu areálu budete potřebovat značný počet společných komunikačních výkresů a specifických komunikačních prostředků, které není určeno k poznání poté, co opustil střední nebo vysoké škole většinu.

Často je uspořádána nabídka na výstavbu letiště, takže konečný obchodní plán kombinuje ideální rovnováhu mezi náklady na výstavbu a budoucími příjmy.

Krok 5. Registrace státních letišť

Činnost letiště je daleko od obchodních koláčů na metru, takže nebude možné zůstat ve stínu ekonomiky. Pro úspěšnou registraci na letišti, musíte poskytnout dokumenty a informace o něm (za předpokladu, že úspěšnou registraci) budou zahrnuty do státního rejstříku ruských civilních letišť a letišť Ruské federace státního rejstříku. Poplatek činí 10 000 rublů.

V tomto informačním zdroji mohou všichni najít základní informace o letišti: název, umístění, informace o majitelích, technické charakteristiky, stav atd.

Státní registrace letiště však neznamená, že následující den můžete ohlásit odjezd do teplých oblastí. Nejtěžším a časově náročnějším úkolem je zahrnout letiště do letecké jednotky lokality, poblíž letiště. Existence čtyř provozních mezinárodních letišť poblíž Moskvy významně komplikuje situaci, neboť je zapotřebí přidělit proudění vzduchu pro nové letiště tak, aby se netýkaly stávajících letišť.

Krok 6. Během výstavby a po ní

Nejzajímavější etapa - takzvaný content „nádivka“ na letišti, ale uzavírání smluv s obchodními misemi vytvořit tolik oblíbenou turistickou zónu Duty Free.

Vedle mnoha obchodů, kaváren a stánků, které samozřejmě vytvářejí obvyklou atmosféru letišť, je nutné, aby alespoň několik leteckých společností souhlasilo s tím, že letí z tohoto letiště a opustí své domovy. Úkol není tak jednoduchý, jak se zdá na první pohled, i když se letiště specializuje pouze na vnitrostátní dopravu.

Celní služba, bezpečnost, policie, personál údržby - to je další bod, kdy je soustředěna pozornost manažerů.

Krok 7. Otevření

Zdá se, že budovy jsou postaveny, zaměstnanci jsou najati a složitosti jsou urovnány - je čas koupit šampaňské a mít velkolepé otevření. Ale tady všechno není tak jednoduché.

Před otevřením veřejnosti musí být letiště testována. K tomu se shromažďuje tým dobrovolníků, který za několik dní bude hrát roli cestujících, a tím určí, kolik je nové letiště připraveno pro zákaznický servis. Během těchto testů se objevuje řada problémů. Typicky se tyto testy provádějí několika s rozdílem dvou až tří týdnů, během nichž se odstraní všechny problémy.

A teprve poté je čas poslat pozvání a připravit se na zahajovací ceremoniál.

Stáhněte si bezplatný obchodní plán letecké společnosti

Stáhněte si bezplatné obchodní plány ze speciálního katalogu:
"BEST FREE BUSINESS PLANS OF RUNET"!

Pozor prosím! Volný obchodní plán nabízený ke stažení níže je příkladem. Podnikatelský plán, který nejlépe vyhovuje vaší firmě, musí být vytvořen za pomoci odborníků.

Obchodní procesy letecké společnosti prostřednictvím podnikatelského plánu

Souhrn

Při plánování vytvoření letecké společnosti s dobou splácení dvou let by měl budoucí projekt zajistit vysokou ziskovost, vytvářet zisk a poskytovat dopravní služby obyvatelstvu.

Realizace projektu je možná v případě přijetí úvěru ve výši 525000000 rublů, zatímco je plánováno zajistit organizaci a realizaci vysoce kvalitní dopravní přepravy.

Pokud je projekt úspěšně realizován, odhadovaný příjem investora bude 357 700 rublů. Od prvního měsíce realizace projektu se plánuje zaplatit úroky z úvěru ve výši 17,5% a po dvou letech bude celková částka z úrokové sazby 35770000 rublů.

V budoucnu banky plánují snížit úrokové sazby z úvěru. Doba návratnosti je 21 měsíců, při zohlednění diskontování - 2 roky. Odhad ekonomického efektu bude 285182240 rublů.

Obchodní model letecké společnosti v obchodním plánu

Výdaje

Pro realizaci obchodního plánu pro otevření letecké společnosti bude požadovaná částka 566251800 rubl za rok.

Tyto investice budou převážně:

 • Výstavba areálu činí 1500000 rublů;
 • Nákup zařízení - 467865200 rublů;
 • Získávání počítačového vybavení - 120 000 rublů;
 • Tvorba webových stránek, platba za hostování, nákup scénářů, vývoj elektronické tabulky a nákup vstupenek v interaktivním režimu - 120000 rublů;
 • Stálé náklady na nákup jetového paliva a jiného spotřebního materiálu (ze 100 litrů) - 15309000 rublů ročně;
 • Reklama - 600 000 rublů / rok;
 • Mzda účastníků projektu je 333547800 rublů / rok;
 • Zdanění - 10087800 rublů / rok;
 • Nepředvídané výdaje - 47189800 rublů.

Pro začátečníky a zkušené podnikatele bude užitečné přečíst článek "Jak vytvořit pracovní podnikatelský plán pro malé podniky".

Jaká literatura by měla být použita při vytváření obchodního plánu, přečtěte si zde >>

Hlavní vybavení, které je nezbytné pro podnikání:

1. elektronický displej;
2. letadlo;
3. vrtulník;
4. Technická podpora letadel a vrtulníků MI-18;
5. zařízení pro ukotvení;
6. uzemňovací zařízení;
7. Napájení.
8. Osvětlení, komunikace, čerpací stanice.

Výrobní zařízení:

 • Podkroví hangáru;
 • Místo parkování pro údržbu;
 • Ostatní pokoje;
 • Vybavená spíž, místnost na nářadí, spíž.

Pro provozní údržbu leteckých aktiv se technická zásoba skladuje v skladovací skříni a ve skladu letecké společnosti.

Při označování, zaznamenávání, skladování a vydávání náhradních dílů a materiálů ze skladu se berou v úvahu požadavky STERAT HA-93.

Technické vybavení letecké společnosti by mělo zajistit růst produktivity, poskytnout účastníkům projektu bezpečné pracovní podmínky.

Tabulka č. 1. Potenciál spotřebitelů leteckých společností v Rusku

Závěry

Tvorba letecké společnosti může být přičítána rizikovému, ale superziskovému podnikání, jehož úspěšná realizace závisí na velkých investicích.

Chcete-li vytvořit projektový manažer letecké společnosti by měl být připraven pro celkového závazku, mají dobré znalosti v této oblasti, být ohleduplní a připraven k obtížím byrokratické registrační dokumentace.

Je třeba si uvědomit, že takové podnikání bude vyžadovat pečlivé studium a investice.

V případě, že manažer si je vědom odpovědnosti takové akce ve velkém měřítku, vezme všechny obtíže a přebírá odpovědnost za životy účastníků projektu, takový projekt bude nejen zisk, ale také obrovský přínos pro obyvatelstvo a hospodářství.

Obchodní třída letecké společnosti "TransAero"

Stáhněte si další bezplatné obchodní plány ze speciálního katalogu:
"BEST FREE BUSINESS PLANS OF RUNET"!

Vývoj obchodního plánu pro leteckou společnost

Perspektivy založení malého leteckého podniku v Rusku. Obchodní plán letecké společnosti, popis a analýza služeb. Odůvodnění efektivity organizace výletních a exkurzních letů. Leasing na vytvoření letecké společnosti. Předpověď očekávaných výnosů.

Posílání dobré práce do znalostní základny je snadné. Použijte níže uvedený formulář

Studenti, postgraduální studenti, mladí vědci, kteří používají znalostní bázi při studiu a práci, vám budou velmi vděční.

Hosted on http://www.allbest.ru/

MINISTERSTVO VZDĚLÁVÁNÍ A VĚDY

AUTONOMNÍ VZDĚLÁVACÍ INSTITUCE

Petrohradská polytechnická univerzita Petra Velikého

Ústav průmyslového managementu, ekonomiky a obchodu

Vysoká škola zboží a služeb

k disciplíně: "Obchodní plánování"

na téma: "Rozvoj obchodního plánu letecké společnosti"

1. Historie letectví v Rusku

2. Popis obecných informací o podniku, popis odvětví a vyhlídky jeho vývoje

2.1 Činnosti a produkty a služby

2.2 Partnerství

2.3 Popis a analýza leteckých služeb

3. Podnikatelský plán podniku

3.1 Technologie a požadovaná úroveň dovedností

3.2 Objem výroby, potřebné vybavení, materiály, popis výrobního procesu

3.3 Předpověď očekávaných výnosů

Seznam použité literatury

Cílem podnikatelského záměru je vytvoření malé letecké společnosti, která se zabývá výlety a vyhlídkovými lety.

Podnik bude vytvořen na základě již existujícího letiště v okrese Gatchina v oblasti Leningrad - Sivoritsa, vybavené veškerou potřebnou moderní infrastrukturou a přístupovými cestami.

Nika malých leteckých společností pro tento typ činnosti (vyhlídkové lety) v okrese Gatchina v oblasti Leningradu je zcela zdarma.

Firma má skvělé vyhlídky - as realizace hlavních směrů budou moci rozvíjet a otevírají nové oblasti činnosti - dopravu na trasách místních leteckých společností, provozu letadel, původní letový výcvik, stejně jako členství v aeroklubu a kluzák činnost a Jets sportů.

Začátek realizace projektu nebude vyžadovat velké kapitálové investice - jen 3 miliony rublů. Projekt je s nízkým rizikem.

Potřeba personálu není také skvělá - 5 lidí a 2 administrativní zaměstnanci.

Vzhledem k úrovni vývoje malých letadel v Rusku ve srovnání s Evropou nebo Spojenými státy má projekt obecně velké vyhlídky.

1. Historie letectví v Rusku

První letecké závody v Rusku se vyvíjely z dílny, ve kterých byly opravovány letadla zahraničních pilotů, kteří přišli do Ruska na turné a letadla prvních ruských leteckých letounů. Velmi brzy však byly objednány nejen opravy, ale i výroba nových letadel.

Takže v roce 1909 se zrodil ruský letecký průmysl, který rok po jeho narození začal vyrábět letadla. První vytvoření ruské letecké techniky, vydané na základě návrhu závodu Henri Farman „První All-ruská Asociace letectví“, dostal jméno naší velké vlasti - dvouplošník byl pojmenován „Rusko-A.“

Letadlo "Rusko-A" bylo srdečně přijato leteckými kruhy země. Ještě před průchodem letové zkoušky se mu dostalo na jaře roku 1910 na III mezinárodním autosalonu v nálezu St. Petersburg - stříbrnou medaili Ministerstva války a byl koupen v All-ruské carské aeroklubu. Náklady na ruské letadlo bylo téměř jeden a půl krát méně než náklady na zahraničních letadel, a je-li Farman prodával své stroje za 14 tisíc rublů, pro „Rusko-A“ All-Russia Aeroklub závod zaplatil pouze 9000 rublů.

Nyní se nám zdá divné, že odměnou byla letadla, která se ve vzduchu nikdy nezvedla. Ale letadlo v podstatě reprodukovalo dobře známou konstrukci farmanu a odborníci neměli pochybnosti o tom, že bude letět. Pokud vezmeme v úvahu, že ve Francii vyrábí Farman letouny byly velmi hrubý a nedbale udělal, zatímco letadlo „Rusko-A“ potěšil úplnost dokončení, je jasné, proč se nepokračuje.

V dnešní době, kdy jsou závody výroby letadel obřími továrnami, které produkují desítky strojů za den, je zajímavé vidět, jak vypadá letecká elektrárna na počátku vývoje letectví.

Rostlina „První All-ruská Asociace letectví“, který je vybaven v lednu 1910 na shell ulici v Petrohradu, se rozkládá na ploše pouhých 4000 metrů čtverečních, a jeho mocenská základna byla kapacita parní stroj 60 koňských sil. Ale přes tak malý čas to byla letadla, nikoli řemeslná dílna. V samostatné budově se koncentroval energetický sektor: parní stroj, stohovač, elektrárna. V jiných se konaly dílny (pak nazývané dílny): mechanické, dřevozpracující, šicí, slévárenské, montážní. Umístění závodu bylo zvoleno s ohledem na možnost jeho dalšího rozšíření. Zařízení mělo nejnovější stroje na zpracování dřeva a kovu; v dřevozpracujícím obchodě probíhala sušárna prvotřídní, ve které byl za pomoci parních trubek a elektrických ventilátorů zajištěn potřebný sušicí režim. Mnoho z těchto technických zařízení nebylo ani v zahraničních leteckých podnicích.

Správa zařízení, která správně posuzovala důležitost přípravy výroby, přitahovala ty nejlepších inženýrů k práci a poskytla jim podmínky pro práci. Vedle výrobních dílny měla závod vynikající výkres, laboratoř pro testování stromů a plátna, aerodynamická laboratoř apod. Inženýři závodu prováděli rozsáhlé práce na použití domácích materiálů.

Díky vynikající přípravě výroby zařízení stavělo letadlo po dobu jednoho měsíce a mohlo by to v případě nouze snížit na dva týdny, zatímco u zahraničních závodů byl letoun vybudován po dobu nejméně tří měsíců.

V klidném počasí na úsvitu 15. srpna 1910 bylo "Rusko-A" prvním letovým testem. Na Gatčině letiště dorazil z inženýrů St. Petersburg, kteří postavili tuto rovinu: SS Schetinin ředitel závodu Výrobní ředitel Dybchinsky, designérů a Rebikov BN Vorobiev.

Závodní aviátor-vetřelec V. A. Lebeděv, v minulosti cyklista a motorista, který krátce předtím obdržel diplom pilota-aviátor ve Francii, zaujal jeho místo v autě. Podle pokynů Lebeděva mechanik několikrát otočil šroub a motor rychle dostal dostatek trakce. Aby motor mohl vyvinout počet otáček potřebných k vzletu, pracovníci chytili letoun ocasem a drželi ho na svém místě. Na znamení pilota nechali auto a "Rusko-A" rychle vyletělo do vzduchu. Rozsah prvního letu byl přes dva kilometry. "Rusko-A" složilo zkoušku a o týden později, 21. srpna 1910, s velkým shromážděním veřejnosti, se uskutečnil první veřejný let tohoto letadla.

Zde je, jak tato událost populární v té době leteckého časopisu „Bulletin of Aeronautics“ „Když byl nakonec vyřazen z hangáru dvojplošníku“ Rusko-A „a odvezen na místo vzletu, za ním přítomni důstojníky Life Guards kyrysníka obrovský veřejný dav. regiment laskavě nabídl, že pomůže jejich týmy udržovat pořádek, a obrovský dav a pomůže vytvořit prostor pro běžící stroj. ovládané vozidla pilot VA Lebedev. řečený orchestru se setkal ruský letoun vzletem zvuky pochodu. Rychle oddělen od Země, v doprovodu zvuků gremevshego ho po pochodu, letoun rychle rozběhl a pak se obrátil na levé straně, byl velký okruh kolem letiště. Tady se blíží k davu na druhé straně letiště. Přesně jako šíp, je přístroj ve vzduchu a mírně snížen před davem na jeho kola. bouřlivým potleskem a „na zdraví“ letí směrem k němu. létající ruský stroj inspiruje k davu, a všichni se těšíme na budoucí mise. "

Letoun "Rusko-A" přitahoval pozornost nejen široké veřejnosti, ale i leteckých specialistů. Poručík-plukovník SA Ulyanin, jeden z průkopníků, kteří létali draky a organizátor serpentinových týmů v ruské armádě, pečlivě prozkoumal přístroj a vylezl do vzduchu. Po dokončení letu se Ulyanin, který se právě vrátil z Francie poté, co studoval v Farmanově škole, ocenil první ruský letoun, který nebyl nižší než cizí auta

Úspěch prvorozeného ruského leteckého průmyslu inspiroval naše konstruktéry letadel. Pro dvojplošníku „Rusko-A“ rostlina Shchetinina produkoval jednoplošník „rusko-B“ a potom skútr servisního technika BV Vorobyov, letadlo kapitán původní stavební SA Ulyanina, draci jeho vlastního návrhu. Na hady Ulyanin chtějí zůstat trochu víc.

Několik let před vynálezem letadla kapitán Ulyanin navrhl použití draků pro výrobu pozorování a průzkumu. Z jeho iniciativy byly hady uvedeny do provozu ruskou armádou, kde byly vytvořeny speciální serpentinové týmy. Aby zajistil bezpečnost letu, Ulyanin navrhl stavět ne jeden obří hada, ale několik malých, spojených se společným serpentinovým vlakem. Vlak osmi hadů, postavený v továrně "První všestranné asociace letectví", mohl současně zvednout tři lidi do vzduchu. Hady Ulyanina neztratili význam a po vynalezu letounu a dokonce i během první světové války byly použity pro pozorování lodí a ponorek.

Rok po letu „Rusko-A“ konstrukci letadel se zapojil do moskevské továrně na kole „Dux“, pak je úřad letadlo otevřen v rusko-Baltského závodu vozu, který stavěl letadla Igor Sikorsky. Kromě toho Gakkel návrháři Steglau, Kudashev a jiní pokračovali v budování rovin řemeslně.

Vznik leteckého průmyslu způsobil zvýšený výzkum v oblasti letectví a skvělé úspěchy Žukovského, Chaplyginu a dalších světových výrobců ruského letectví přispěly k rozvoji prvních leteckých továren. V první světové válce se Rusko přiblížilo, protože již provozovalo letecké závody vyrábějící takové letadlo jako Ilya Muromets II Sikorsky.

Obrovskou roli v propagandě myšlenky letecké dopravy hrála Vše ruský balónkový festival v Petrohradě, který se konal na podzim téhož roku 1910. Tato dovolená byla pečlivě a dlouhodobě připravena zvláštní komisí All-Russian Aeroclub. Jako výsledek, svátek vyústil v grandiózní konkurenci letec pro tu dobu.

Aby přilákali největší počet účastníků, podmínky soutěže kromě vysokých cen také stanovily náklady na cestu pěvců do Petrohradu a přepravu jejich vozidel. Množství cen určených pro slavnostní letectví bylo tak velké, že podle předpisů Mezinárodní letecké komise neodpovídalo národním, ale mezinárodním soutěžím.

Organizátoři svátku proto museli svůj program rozdělit do tří samostatných cyklů: 1) první všestranný letecký týden; 2) leteckou dopravu a 3) druhý rusko-letecký týden. Pro každý z těchto cyklů byly vytvořeny jejich podmínky.

První svátek ruských pilotů bylo zaměřeno na řešení dvou úkolů: zdokonalování umění pilotace a vyvíjení návrhů letounů, které existovaly v té době.

Překladatelé soutěžních podmínek se postarali o přidělení vysokých cen nejen pilotům, ale i návrhářům prvního ruského letadla, aby mohli ospravedlnit náklady vzniklé při konstrukci a testování zařízení, které navrhli. Tato okolnost by měla být zvláště zdůrazněna, protože historie vědy a techniky zná řadu příkladů, kdy nebyly realizovány pozoruhodné návrhy z důvodu nedostatku finančních prostředků od jejich autorů. Pouze třicet let před prvním všestranným svátkem letectví nemohl kapitán A. Mozhaiský dokončit výstavbu a testování svého letadla kvůli nedostatku peněz.

Na soutěž se sešli nejlepší ruské piloty Mikhail Yefimov, který založil krátce před světový rekord letu pro cestující, Sergei Utochkin - slavný sportovec, první pilot v All-Rusko aeroklubu, Segni, letec Lebedev, důstojníci - piloty Lieutenant Gorshkov, poručík Rudnev, plukovník Ulyanina kapitán Matsievich nadporučíka flotily. Piotrovsky. Jedenáct účastníků festivalu hrálo na letadlech a pět vozidel lehčí než vzduch.

Během dovolené poručík Piotrovský odvedl odvážný let do Kronstadtu a otevřel novou cestu k této impregnatelné pevnosti, kde nikdo nepřicházel kromě ledu a moře. V Kronstadtu se vojenští námořníci a civilní veřejnost setkali s energickým pilotem a nakonec ho donutili přednést přednášku o letectví na volném prostranství.

Krásný let po Petrohradě vykonal poručík Rudnev, který letěl kolem katedrály sv. Izáka.

Během prázdnin bylo instalováno sedm nových ruských záznamů o letadlech. Zajímavé je zmínit některé z nich: záznam trvání letu je 2 hodiny 24 minut. 36 sekund; záznam o výšce je 1260 metrů; rychlostní rekord je 96 km / h; záznam nosnosti je 210 kilogramů.

Svátek sjednotil ruské letectví a ukázal celému světu, že v oblasti letectví není Rusko nižší než ostatní země. Svátek letectví vyvolal velký zájem o letectví v širokých kruzích ruské společnosti. V dnech prázdnin letiště navštívilo 145 tisíc lidí. Rychlý rozvoj letectví v Rusku, který začal po svátku roku 1910, je nejlepším odhadem jeho místa v historii leteckého dobytí.

2. Popis průmyslu a společnosti

2.1 Popis obecných informací o společnosti, popis odvětví a perspektivy jeho vývoje

Vytvoření malého leteckého podniku v Rusku má dnes velké vyhlídky. Na rozdíl od zemí Evropy a Severní Ameriky se v Rusku prakticky nevyvíjí malé letectví. Zatížení při vývoji malých letadel je způsobeno především špatným řízením s ohledem na dědictví SSSR (letouny, letiská, infrastruktura, vybavení pro údržbu), stejně jako nedokonalost naší letecké legislativy. Dovozní cla u cizích letadel jsou stále velmi vysoké.

V zahraničí se v téměř každé vesnici nachází aeroklub, ve kterém je možné prakticky získat celou řadu služeb malých letadel:

- exkurze a vyhlídkové lety;

- Letecká doprava na trasách místních leteckých linek (letecké taxi);

- počáteční letový výcvik na různých typech letadel (ultralehké letadlo, kluzák, letoun, helikoptéra atd.)

- členství v leteckém klubu a kurzy aerobních sportů (letadlový sport, vrtulník sport, kluzácký sport, parašutismus);

- provádění letecké práce (letecká fotografie, letecké a chemické práce, lesnické práce atd.).

V SSSR tyto funkce vykonávaly dvě společnosti: Dobrovolná společnost pro pomoc armádě letectví a námořnictva (DOSAAF) a Aeroflot. S rozpadem SSSR na celém svém území zůstalo mnoho osiřelých zemědělských letišť a letišť létajících klubů DOSAAF. Po 10-15 letech po zhroucení Sovětského svazu prakticky neexistoval malý letecký průmysl a teprve v posledních deseti letech se začaly objevovat plnohodnotné malé letecké podniky. Obecně vznikají na základě bývalých zemědělských letišť DOSAAF. Například v oblasti Leningradu je více než 20 letišť. Základem budoucí letecké společnosti bude letiště v letovisku DOSAAF v obci. Nikolsky Gatchina, okres Leningrad. Dnes je středisko padáku DOSAAF. To znamená, že na letišti se v současné době jedná pouze o jeden směr - padákový sport, který přináší velký zisk, aeroklub má moderní letadla pro výkon seskoků padáku. Jiné směry (letadla pro přepravu a výcvik, drak letadla) nejsou k dispozici vůbec, ačkoli jsou na papíře a vybavení pro tyto směry v létajícím klubu k dispozici. Jedná se o rozvoj těchto oblastí a bude to podnikatelský plán pro malý letecký podnik.

Téměř všechny výše uvedené pokyny v Ruské federaci jsou realizovány v jediné plně letecké společnosti "Airline of Chelavia". Letecká společnost nemá vlastní pobočku v Leningradském regionu, takže soutěž nebude konkurovat společnosti.

2.2 Aktivita a produkty a služby

Rekreační a exkurzní lety

1) Směr a oblast použití:

Směr potěšení a vyhlídkových letů je určen absolutně všem cestujícím. Letecké výlety do historických míst v oblasti Leningradu jsou organizovány.

2) Klíčové vlastnosti:

Turistické procházky a výlety budou uspořádány na obou typech letadel v závislosti na kapacitě letadla. (bod 3.5 "Technické vlastnosti letadel letecké společnosti").

K službám turistů jsou vysoce kvalifikovaní piloti malé letecké společnosti, kteří jsou také vyškoleni v dovednostech průvodce.

3) Konkurenceschopnost: vysoká.

K dnešnímu dni organizovala pouze výlety vrtulníkem v Petrohradě.

4) Patentovatelnost a autorská práva: nevyžaduje se

5) Přítomnost nebo nezbytnost licencování: ne, za předpokladu členství turistů v létajícím klubu.

Obecně platí, že bude uděleno povolení letecké společnosti pro leteckou dopravu (bod 3.2).

6) stupeň připravenosti na uvolnění a prodej výrobků (služeb): vysoký, na technické připravenosti letadel na lety;

7) Dostupnost certifikátu kvality: pro každé letadlo v souladu s právními předpisy o letecké dopravě je vyžadováno osvědčení o letové způsobilosti vydané Federální agenturou pro leteckou dopravu na základě certifikátu typu (osvědčení o způsobilosti);

8) Bezpečnost a šetrnost k životnímu prostředí: vyžaduje se vysoký, ale vysoce kvalifikovaný personál a vysoce kvalitní údržba letadel;

9) Dodací podmínky, balení: je třeba zasílat reklamu o službě;

10) Záruka a servis: Pravidelná údržba letadla je požadována podle předpisů;

11) Provoz produktů: Ti, kteří chtějí přijmout službu, dorazí na letiště, zaplatí požadovaný čas letu v závislosti na požadavcích;

12) Likvidace: prakticky se nevyžaduje, oddělují se jednotlivé části ozbrojených sil, které obsluhovaly svůj technický čas.

V budoucnu chce letecká společnost v budoucnu poskytovat následující služby:

- exkurze a vyhlídkové lety;

- letecká přeprava na krátké vzdálenosti (letecká taxi);

- letecké práce (letecké fotografie, letectví a chemické práce v zemědělství Leningradského kraje);

- počáteční letový výcvik na kluzácích a letadlech;

- členství v létajícím klubu a zapojení se do kluzáků a leteckých sportů.

Klíčem bude směr letecké dopravy a letecké práce na oblasti leteckého snímkování a letecké chemických prací v zemědělství Leningradské oblasti. Nebude směr padáku - naši partneři na letišti se zabývají.

Chcete-li vytvořit tento malý letecká společnost bude muset pronajmout jeden univerzální malé letadlo (Cessna 172) a vykoupit (pick) osiřelý klouzavý techniku ​​v Aeroklubu DOSAAF.

2.3 Partnerství

Konkurence mezi malými leteckými společnostmi v oblasti Leningradu je poměrně nízká, protože se nacházejí na různých letištích. Klíčový předpoklad - pokud již existuje určitý prostor malého letadla na letišti, pak ji znovu a soutěžit uvnitř letiště nemožné. Takže všechny aerokluby Leningradského regionu nebudou konkurenti, ale partneři nově vytvořené letecké společnosti. Přátelské vztahy s partnery jsou také důležité, protože jejich letiská obdrží vstupní taxi z našeho letiště.

Naším partnerem budou tyto společnosti létající kluby:

- Centrum výcviku padáku DOSAAF, letiště Sivoritsy, naši sousedé na letišti

- Aeroklub "Pátý oceán", letiště Seltso;

- "Nevsky Aeroklub", letištní nemocnice;

- Aeroklub "Dolphin", letiště Kronstadt;

- Aero-kluby letišť Kasimovo, Kummolovo, Lisiy Nos atd.

2.4 Popis a analýza služeb

Za prvé, plánuje se koupit nebo pronajmout letadlo

Cessna 172. Typ certifikátu: ano.

Množství: 1 letoun

Kapacita: 3 osoby + 1 pilot.

Náklady na letadlo: 15 000 dolarů (900 tisíc rublů) - zcela nové z továrny v USA.

Použité: od 10 000 dolarů (600 tisíc rublů.) V plně funkčním stavu;

Charakteristickým znakem letecké společnosti bude skutečnost, že celý rozsah služeb poskytnou stejní zaměstnanci (piloti) ve stejném investičním majetku (letadle). Klíčovým bodem - realizace jakéhokoli konkrétního směru nevyžaduje významnou reorganizaci podniku a najímání dalších zaměstnanců. Například - pěší a vyhlídkové lety a výcvik budou prováděny na stejném letadle stejnými zaměstnanci (piloty) podniku.

Výhledy na vývoj malých letadel v Rusku jsou přirozeně velmi vysoké, protože malé letouny, jak je napsáno v odstavci, jsou prakticky nevyvíjeny. Hlavní důraz jak je psáno výše - budou chodit a vyhlídkové lety, klíčová fakta - budou všechny oblasti se provádí ve stejné rovině, a tak otevírá nový směr není spojena s novými kapitálových investic, a bude pouze z důvodu, že je třeba pro tuto službu mezi spotřebiteli. Podnik tak přinese velký zisk, který lze investovat do nákupu nového, nikoliv použitého letadla.

Přitažlivost spotřebitelů se bude provádět v reklamě v novinách, na stránkách atd. A především - prostřednictvím exkurzí a cestovních kanceláří okresu Gatchina a dokonce i Petrohradu.

Letecká společnost má velmi výhodnou polohu (po federální dálnici E95), je možné přistupovat k osobní a veřejné dopravě z centrální stanice Gatchina. Na letišti Sivoritsy sousední letecká společnost DOSAAF již uspořádala pohodlné parkoviště. Také na letišti jsou k dispozici veškeré potřebné komunikace - zásobování vodou a elektrickou energií, hangárové stavby pro skladování zařízení.

Pro budoucnost letecké společnosti v prvních fázích vývoje se bude uplatňovat lineární řídící struktura:

Následně se zvýšením flotily, posílení štěpných produktů ve směru otevírání a větví na další letiště bez možného lineární transformace na funkční struktury.

Všechna potřebná pracoviště, která letadlo již poskytuje:

- Rozteč dráhy 1800 x 100 m;

- Rekreační budovy a občerstvení pro hosty (zákazníky) provádějí externí organizace.

Přizpůsobivost použitého letadla je v souladu s normami mezinárodní organizace pro civilní letectví.

3. Podnikatelský plán podniku

Forma vlastnictví letecké společnosti je společností s ručením omezeným (LLC). Volba této formy vlastnictví je spojena se zjednodušeným daňovým systémem (6% příjmů), stejně jako s možností rozvoje letecké společnosti. Podobná forma vlastnictví byla vybrána mezi soutěžícími, kteří se nacházejí na letištích Leningradského kraje.

Saldo zaměstnanců v závislosti na odbornosti bude:

1) Pilot - 40 000 rublů za měsíc na osobu;

2) Technické složení - 30 000 rublů za měsíc na osobu;

3) Administrativní pracovníci - 25 000 rublů za měsíc na osobu.

Měsíční mzdové platby se provádějí v 1. den každého měsíce.

Náklady na pronájem hangáru prostor na letišti DOSAAF Sivoritsy v obci Nikolskoje Gatchina oblasti bude 5000 rublů měsíčně po dobu 1 letadlo. Také na letišti se zdarma využijí výcvikové kurzy a vybavení pro údržbu.

Kromě pronájmu letiště bude zřízena kancelář letecké společnosti v Gatchině, kde bude umístěn správní personál. Administrativní pracovníci v kanceláři se zabývají reklamou, prodejem certifikátů služeb letecké společnosti a vydáváním dokladů pro poskytování služeb. Také účetní kancelář letecké společnosti bude umístěna v kanceláři.

Náklady na pronájem kanceláře je 25 m2 - 30 000 rublů.

3.1 Technologie a požadovaná úroveň dovedností

Zaměstnanci v závislosti na vykonávaných povinnostech musí mít následující kvalifikaci:

4) Létající složení (pilotů) - přítomnost průkazu způsobilosti obchodního pilota (obchodního pilota), získaný v certifikované instituci (pilot certifikační školicí střediska je oprávněn orgán, který odpovídá stavu), také žádoucí technické vzdělání;

5) Technické složení - středoškolské nebo vyšší odborné (letecké) technické vzdělávání;

6) Administrativní pracovníci - nejlépe vysokoškolské vzdělávání.

Měsíční mzdové platby se provádějí v 1. den každého měsíce.

Za účelem zajištění bezpečnosti pracovníků, především letového personálu, jsou prováděny zvláštní pravidelné školení pro záchranné záchranné školení.

3.2 Objem výroby, potřebné vybavení, materiály, popis výrobního procesu

Minimální plánovaný objem výroby je 5 letadel za každý den volna pro pěší a vyhlídkové lety

Čerpání paliva a maziv do prvního stupně rozvoje podniku bude prováděno na základě smlouvy od tankerů sousední letecké společnosti DOSAAF Rusko. V budoucnu se plánuje zakoupení vlastních nádrží pro skladování paliv a paliv.

Typickým výrobním procesem v budoucnosti letecké společnosti je následující cyklus:

1) nabytí osvědčení pro let (práci) klienta v městské kanceláři (zastoupení) letecké společnosti, čas příjezdu klienta na letiště;

2) Přílet klienta na letiště;

3) příprava letadla pro let (prohlídka, doplňování paliva atd.);

4) Předletový výcvik posádky (pilot);

5) výkon práce (let s klientem přímo) nebo na základě pokynů klienta;

6) shromažďovat zpětnou vazbu od zákazníků za účelem zlepšení kvality letecké společnosti;

7) Pravidelná údržba letadel.

3.3 Předpověď očekávaných výnosů

Prognóza očekávaných výnosů se počítá čtvrtletně za tři roky dopředu (2017, 2018, 2019).

Výpočet jednotkových nákladů. Jednotka zboží (služby) je vyhlídkový let. Náklady na jednotku budou tudíž náklady na provedení poločasového letu na čtyřmístném letounu Cessna 172.

Součásti nákladů na jeden polhodinový let

Odůvodnění zaručeného objemu prodeje. Garantovaný objem prodeje je stanoven z průměrného počtu letů za den. Během prvního a čtvrtého čtvrtletí (na podzim a v zimě) podnik provede 5 letů a v letošním a letním období 10 letů denně. Let bude probíhat o víkendech a svátcích.

Za měsíc v průměru - 2 x 5 - 8 dní. 5 letů se provádí za 1 den volna. Za měsíc - 50 letů, za čtvrtinu - 150 vyhlídkových letů, resp.

V létě se tento údaj zdvojnásobuje díky rostoucímu toku turistů.

Na základě těchto údajů můžete vypočítat celkové náklady na lety

letecký podnikový leasingový plán

2) Aktuální náklady

Během práce bylo možné zjistit, že trh letecké společnosti má místo. Je to velmi rostoucí a dynamický průmysl, protože je jedinečný. Velmi málo podniků se zabývá zábavními a poznávacími lety.

Analýza konkurentů také potvrdila, že otevření letecké společnosti v Petrohradě je potenciálně úspěšným projektem, protože úroveň hospodářské soutěže je velmi nízká.

V průběhu kurzu bylo možné dosáhnout všech zadaných úkolů:

1. Byla zvažována historie letectví v Rusku jako celku.

2. Byla provedena analýza stavu průmyslu v Rusku a Petrohradě.

3. Vypočte si aktuální náklady a investice pro otevření tohoto podniku.

Seznam použité literatury

1. Statistiky EMISS [Elektronický zdroj]. - Režim přístupu: https://www.fedstat.ru/

7. Moderní právní úprava leasingu letecké dopravy v Ruské federaci. Evstigneeva IS, Yuriev SS 2014g.

Typický obchodní plán letecké společnosti

Společnost společnosti Ensk Airlines je letecká společnost, která je ve výrobě. Tato společnost byla vytvořena tak, aby zaplnila výklenku letecké dopravy za malou vzdálenost za malou cenu. Poptávka po tomto typu služeb je skvělá, zejména ve středním Rusku, takže společnost může očekávat dobrý zisk.

Společnost je vedena zkušenými leteckými společnostmi, kteří mají zkušenosti v oblasti letecké dopravy. Prognózy a výzkum ukazuje, že první rok společnosti v držení šesti lodí, mohou získat příjem ve výši až tři miliony rublů, zatímco zaměstnanost vložky bude přibližně stejná jako padesát pět procent.

Druhý rok společnost obdrží zisk pěti a půl milionu rublů a náklad leteckých letadel bude již šedesát procent, třetí rok bude zisk činit devět milionů rublů a pracovní zátěž - osmdesát procent.

V prvním roce bude společnost hradit velké výdaje, bude to pokračovat až do okamžiku, kdy se podniková aktivita stabilizuje. Velké výdaje souvisejí s úhradou právních služeb a organizačními činnostmi. K řešení problémů s finančními prostředky je nutné přilákat investory.

Posláním společnosti je poskytovat levnou, efektivní a bezpečnou leteckou dopravu. Hlavní prioritou společnosti je bezpečnost. Tato bezpečnostní společnost vybírá pouze ty nejspolehlivější modely letadel.

Také společnost Enskiye Avialinii je uzavřená akciová společnost, která byla zaregistrována 1. ledna 2007 ve městě Ensk. Společnost má dvacet milionů akcií. Jeden milion je pro manažery společnosti, akcie budou rozdány po skončení počátečního období.

Kapitál bude získán prostřednictvím emisí směnky, které budou distribuovány prostřednictvím soukromého umístění. Také bude kapitál přijat výměnou za akcie a různá práva. Pak se investice projeví prostřednictvím prodeje akcií na otevřeném trhu.

Během prvního roku provozu plánuje společnost otevřít nové trasy, které budou nejvíce požadovány a přinese největší zisk. A po obdržení potřebných zisků si kupte stále více nových letadel.

Společnost Ensky Airlines bude střílet malou kancelář ve velikosti, která se nachází v blízkosti letiště, na předměstí. Společnost Enskiy Airlines plánuje provést leteckou dopravu za malý poplatek na krátké vzdálenosti.

Tato společnost je sleva. Jeho hlavním sloganem je slogan "no frills". Hlavní prioritou společnosti je bezpečnost. Tato bezpečnostní společnost vybírá pouze ty nejspolehlivější modely letadel. Pro společnost je důležitá kvalita služeb pro cestující.

Vstupenky na všechny lety společnosti budou vyhovovat pasažérům, kteří chtějí ušetřit peníze a nepřejí si pohodlí. To však v žádném případě neovlivní bezpečnost letů. Úspora je dosažena tím, že se odvětví služeb sníží na minimum.

Nyní se připravuje reklamní dokumentace společnosti Enskiye Airlines. Všechny produkty společnosti budou popsány v reklamních produktech, stejně jako v programech slev.

Společnost plánuje pronajmout několik letadel bez pohonných hmot. V této době probíhají jednání o nájmu. V nadcházejících letech bude flotila doplněna osmi lety linky IL-99. Společnost bude letoun provozovat asi sto dvacet dní v roce po dobu dvou let.

Hlavní výhodou použití jednoho typu letadla je, že je možné ušetřit peníze na výcvik letové posádky a na údržbu letadla.

Plánované práce týkající se údržby letadel budou provádět pracovníci společnosti Enskiye Avialinii na každém letišti. V každém městě bude vytvořen sklad náhradních dílů pro letadla společnosti Enskiy Airlines.

Podle vedení společnosti, zajištění bezpečnosti letů a udržení vysoké úrovně služeb vyžaduje přítomnost skladů s náhradními díly v každém městě, ve kterém jsou lety prováděny. Hlavní opravy letadel bude provedeno v továrně výrobcem letadla za cenu 875 rublů za hodinu.

Údržba letadla tedy neovlivňuje konkurenceschopnost společnosti. Pozemní obsluha zahrnuje parkování, vykládku a nakládku zavazadel. Potraviny na palubě lodí tvoří pouze nealkoholické nápoje a cukrovinky. Všechny tyto potraviny budou zakoupeny od dodavatelů.

Zařízení, které zakoupila společnost společnosti Ensk Airlines, podstoupí důkladnou kontrolu. Hlavní technickou výhodou společnosti je, že letadla Il-99 jsou nejspolehlivějšími a nejnovějšími letadly. Všechny problémy s těmito vložkami vznikají pouze z důvodu použití zastaralých zařízení.

I přes nízké náklady na pronájem takových letadel je jejich použití spojeno s poměrně velkým rizikem. Taková letadla jsou často vybavena poruchami zařízení, které vedou k zpoždění letu, nebezpečí letu a nespokojenosti cestujících.

Společnost společností Ensk Airlines se domnívá, že je možné zachránit vše kromě bezpečnosti cestujících, posádek a letu jako celku. Společnost je řízena vysokými standardy spolehlivosti.

Všechna letadla, která společnost plánuje pronajmout, jsou vydávána za dva tisíce let, takže společnost nebude muset v příštích několika letech přemýšlet o revizi linerů. Také pronájem nového letadla eliminuje problém a let a hledá náhradní díly pro letadla.

Společnost Enskiy Airlines plánuje zavést nejnovější rezervační systém jízdenek. Společnost si ve stádiu stání vybere nejmodernější automatizovaný systém, pomocí něhož je možné rezervovat a rezervovat elektronické letenky.

Takový systém má několik výhod: celistvost, rychlost a pohodlí výcviku personálu pro práci s takovým programem. Systém umožňuje výrazně zkrátit životnost každého zákazníka na minimum.