Obchod s mobilním telefonem: obchodní plán

Jak otevřít prodejnu telefonů

Prodejní místo telefonů po dlouhou dobu a pevně založené na maloobchodním trhu. A pokud se vám zdá, že dnes nemá smysl dostat se do tohoto výklenku, protože vše je obsazeno jak síťovými giganty, tak malými firmami, které prodávají šrot, pak máte jen částečně pravdu. Nemá smysl uvažovat o možnostech organizování takového podnikání, pokud nejste ochotni pracovat tvrdě v hustém konkurenčním prostředí. V ostatních - vítám.

Hlavním argumentem, který může pro podnikatele prokázat zajímavost podnikání, je skutečnost, že salony s telefony se kvantitativně nezmenšují. To znamená, že navzdory dostupnosti prodejních míst hlavních mobilních gigantů, ve kterých je každý roh také prodáván nejaktuálnějšími vozidly, se stále otevřou a zavírají obchody s telefony.

Je jiná záležitost, že intenzita tohoto podnikání je skutečně vysoká, že musíte vydržet konkurenci, že se musíte podařit přilákat kupující, kde poptávka není přinejmenším vyšší než nabídka.

Pokud jde o poptávku, pak překvapivě nemyslí, že by padl. Navzdory všem humbukům kolem nejdražších vlajkových lodí a konkurenčních firem, jednoduché telefony, které jsou také hojně, tiše a tiše, ale úspěšně se prodávají. Prodávám, musím říci, neustále. Proto existují nové a nové návrhy od začínajících podniků.

Ale otevřít bod o prodeji telefonů (stejně jako jakýkoli jiný podnik), musíte pečlivě připravit. Jinými slovy, provést kvalitní analýzu situace na trhu, kde hodláte začít podnikat. Formalizujte všechny výsledky získané v detailním obchodním plánu. Pouze to vám umožní s nejmenšími riziky začít podnikatelskou činnost a být připraveni na jakékoliv neštěstí.

Místnost

Salon, který bude prodávat telefony, může být proveden v každé místnosti o rozloze 30 metrů čtverečních. Pro spuštění a testování firmy se nedoporučují skvělé možnosti. Za prvé, protože výrobek sám nevyžaduje mnoho prostoru a může být kompaktně umístěn i v tak skromném pokoji. Za druhé, protože velké investice v prvních krocích vašeho podnikání nebudou oprávněné, a nájem je stále položka měsíčního výdaju. Za třetí, snížíte riziko v případě nežádoucího selhání. Ve čtvrté místnosti je tato stupnice jednodušší a jednodušší.

Na druhou stranu máte možnost volby. Nikdo vám nezakazuje, pokud máte potřebné finanční prostředky, abyste okamžitě otevřeli plnohodnotný trh. Další věc je to, že je nepravděpodobné, že by to bylo oprávněné, a časový rámec pro dosažení návratnosti podniku, který tak občas zvyšujete. Koneckonců pod velkou plochou bude potřebovat větší škálu zboží. A uspokojit standardní poptávku spotřebitele je možné i v malé místnosti. Nejdůležitější je vybrat správný model zboží a nekouřit vše, co je možné.

Při výběru místnosti je třeba nezapomínat paralelně s potřebnými povoleními, které budete jako podnikatel muset dostat v určitých případech.

- Povolení od místní správy

- Povolení k prodeji mobilních telefonů z dohledu nad požárem

- Licence poskytovat mobilní služby (a je nepravděpodobné, že by bylo prodávat telefony bez souvisejících služeb)

- Povolení společnosti Gossanepidnadzor

Také telefony, které budou prodávány na vašem místě bez SIM karty, musí být vydány společně s záručními kartami a musí být doprovázeny návodem k použití.

Kontrolní orgány mohou mimo jiné požádat o certifikaci. Osvědčení v souladu s normou GOST 50842-95 a normy GKRCH pro elektronické výrobky pro sklad mobilních telefonů. Tyto papíry vyžadují také povolení.

Výběr prostor by se měl uskutečnit po detailní analýze situace na několika faktorech. Prvním je průchodnost místa, kde plánujete pronajmout náměstí. To je nejlogičtější. Pokud lidé neustále chodí v salonu, můžete zapomenout na jakýkoli zisk.

Proto mnoho podnikatelů okamžitě zváží umístění blízké centru města, přestože je tam samozřejmě vyšší. Nebo speciální místa, kde je prostě velké zaměření elektronických obchodů. Jako volby - část plochy velkého obchodního nebo nákupního centra (nemusí nutně stejný směr). Nebo prostě přijatelné místo, jako je například odchod z metra nebo zastávka u hlavního dopravního uzlu, ačkoli takové lokality jsou pravděpodobně již obsazeny. Hlavní věc spočívá v tom, že to bylo v dohledu potenciálních kupujících.

Můžete také přemýšlet o budování samostatné budovy, avšak v tomto okruhu trhu v prvních fázích formování podniků nebude záležitost opodstatněná investicemi. Pouze pokud neplánujete kombinovat prodej telefonů s jiným obchodním sektorem.

Jakmile se rozhodnete o místě, ale předtím, než podepíšete pronájem s majitelem oblasti, musíte zjistit, zda existuje plán na zvýšení nájemného v blízké budoucnosti. A je lepší, obecně zahrnout takovou položku do smlouvy, aby nedošlo k neočekávanému zvýšení nákladů a jednal podle původně vypracovaného podnikatelského plánu.

Zařízení

Přes vybavení pro prodejní prodejnu této velikosti nemusí být dlouhá doba. Budete potřebovat standardní regály pro maloobchodní prodejny. Je to takřka všichni, měli by se skleněnými vitrínami a dveřmi, které zamknou. Pro umístění do třiceti čtverců stačí čtyři kusy.

Také - stojan pro prodávajícího, kde se dá vložit pokladna a notebook a v případě potřeby i laptop, a tam bude malý prostor pro předvedení zboží klientovi (pro tuto potřebu je někdy zakoupen speciální stolek).

Naštěstí na dnešním trhu komerčních zařízení snadno najdete levné modely. A pokud chcete ušetřit, což bude v této fázi opodstatněné, bude snadnější vyhledat použité modely.

Investice

Samostatný článek, který je vždy sestaven samostatně pro každý projekt, jelikož je ovlivněn ovlivňujícími cenovými faktory:

 • Náklady na registraci dokumentů a certifikátů
 • Prostory k pronájmu
 • Reklamní náklady
 • Saldo zaměstnanců
 • Nákup zboží
 • Dodatečné náklady (jsou tam vždycky, takže je nutné zastavit alespoň nějaké peníze)

Tyto položky je třeba vypočítat nejméně dva měsíce předem. Celková částka - a bude částka, která vytvoří potřebnou investici pro otevření obchodu.

Co se týče návrhu obchodního práva, v tomto typu podnikání je zpočátku vhodnější forma IP a zjednodušeného daňového systému. Důrazně se však doporučuje, aby alespoň zjistili, jaké formy mají, jaké to jsou a jaké závazky následují. A teprve potom se rozhodněte. Je lepší mít po ruce osobu, která již rozumí a může poskytnout dobrou radu.

Sortiment pro sklad mobilních telefonů

Provedení pultů na všechny dostupné a možné modely nemá smysl. Většina z nich vy a budete shromažďovat prach za sklem. Mezitím, na trhu dnes, různé modely od různých výrobců - více než dost. Proto by se při výběru zboží mělo přistupovat velmi vážně.

V sortimentu vašeho obchodu musíte být zastoupeni známými značkami, které se již velkým spotřebitelem představily (prostřednictvím téže reklamy). Měly by být ty telefony, které se mohou pochlubit dobrými recenzemi. Často kupující předběžně vybírá telefon s pomocí internetu a pak jde do salonu a konzultuje s odborníkem (tedy se svým prodejcem).

Umístěte telefony do obchodu, který potřebujete, podle věkové kategorie, společenského postavení kupujícího a jeho finančních možností. Pokud se například zaměřujete pouze na drahé modely a umístíte se jako luxusní obchod, zůstanete s nosem. Ale naklonit se k druhému extrému, vystavování pouze rozpočtových modelů nestojí za to. Zesilujte jeden druhého.

Koupit zboží lépe přímo od dodavatele. To bude přinejmenším levnější a ušetří vás z podílu na riziku získání chybných modelů bez možnosti výměny.

Jak již bylo uvedeno výše, obchod, kde se prodávají mobilní telefony, by neměl být omezen pouze na tento výrobek. Budete muset mít v přítomnosti příslušenství - kryty, filmy, sluchátka a ruční zařízení.

Požadovanou volbou bude smlouva s mobilním operátorem, která vám umožní prodat kromě elektroniky i další SIM karty.

V rozvojových plánech (a pokud je to požadováno, a ihned) bude možné uspořádat vedle prodejního místa, bod opravy buněčných. Tím zvýšíte zájem potenciálních kupujících, věnujete zvýšenou pozornost a zvýšíte zisk, což je cíl.

Zaměstnanci

Zaměstnanci mohou být přijímáni jakýmkoli způsobem. Nikdo vám nedovolí být prodávajícím, abyste snížili náklady. Nezapomeňte však, že nebudete mít vůbec čas, ale je třeba vyřešit mnoho organizačních úkolů. Salon by měl pracovat co nejdéle.

Proto dva prodejci - konzultant - minimum, které musíte navigovat. Budou pracovat ve směnách.

Někteří věří, že pro práci s elektronikou jsou vhodné především muži, protože se o tuto oblast více zajímají. Ale je to jen stereotyp. Hlavním úkolem prodávajícího je prodat.

Ale nezapomeňte, že klient očekává ve vašem prodávajícím osobu, která je v modelech a jejich práci dobře orientovaná. A může nejen pomáhat při výběru správného modelu, ale také zobrazovat funkčnost. Obchodník v salonu by měl mít možnost najít společný jazyk s lidmi, protože klientské publikum je velmi široké a mění se jak finančním postavením, tak věkem. Dobrý prodejce, který nejen chápe sortiment, ale také ví, jak přesvědčit klienta - váhu zlata. Ale to vše v maloobchodě, jak ukazuje praxe, je hodně plynulé.

Standardní plat je rozdělena na plat a procentní podíl na tržbách, což je hlavním motivátorem co nejvíce prodávat, a tedy i zisku pro obchod a pro vás.

Reklama

Reklama by neměla být věnována menší pozornost než jiným procesům rozvoje podnikání. Kompetentně navržená reklama může významně zvýšit ziskovost firmy. V zásadě, stejně jako obecně v maloobchodě, ve výklenku mobilních telefonů může přijít se všemi standardními způsoby inzerce salonu. Zvláště pokud máte něco vyniknout z ostatních podobných bodů (například - opravit buňku na stejném místě).

Každá metoda by se však měla zacházet opatrně a předem by měla být analyzována její účinnost. Musíte pochopit, zda reklama osloví vaše cílové publikum, nebo jednoduše informujte každého bez rozdílu o dostupnosti běžného místa prodeje mobilních telefonů na takové a takové ulici.

Vhodné pro spotřebitele jsou různé propagační akce a slevy ("dva za cenu jednoho", sleva je časovaná do 8. března a tak dále).

Neméně důležitou roli hraje jednoduchá venkovní reklama. Ujistěte se, že značka vašeho salonu přitahuje pozornost kolemjdoucích, je dobře informovaná a viditelná.

A samozřejmě se doporučuje mít vlastní stránku na internetu a různých sociálních sítích. I když to vyžaduje neustálé ztráty času, aby si udržel svou relevanci, takové opatření bude schopno vyhledávat vaše zákazníky. Přinejmenším by měly být kontaktní informace. A je lepší současně dát příležitost nechat zpětnou vazbu a získat informace o nových produktech ve vašem obchodě.

Jak uspět s obchodem s mobilními telefony

Všechna výše uvedená opatření budou fungovat v případě, že jako podnikatel provedete metodickou analýzu a práci. Úspěch vašeho podnikání bude záviset především na vás. Z vaší schopnosti používat informace, držet krok s vývojem a pohyby na trhu, stejně jako schopnost organizovat se. Hlavní body, které vás povedou k úspěchu, jsou jednoduché:

 1. Správně vybraná místnost
 2. Dobré umístění
 3. Kvalifikovaný personál
 4. Účtování zboží a prodeje
 5. Dostupnost sortimentu kvality
 6. Marketingová společnost schopná přilákat publikum

Obchod s mobilními telefony je komplikovaný obchod. Ale navzdory vysoké konkurenci můžete dosáhnout dobrých výsledků v tomto výklenku a také se vyvíjet z mělkého bodu do velkého obchodu s opravdu dobrými zisky a stálým obratem.

Otevřeme prodej příslušenství pro telefony a tablety

Obchodní oblasti

Tento obchod je atraktivní, protože malý obchod může být otevřen pouze 4-6 m². Může se jednat o místo pod eskalátorem v nákupním centru (kde je maximální provoz) nebo oddělení ve formátu komerčního ostrova. Je žádoucí otevřít v oblastech s vysokou dopravou s bohatým publikem. V tomto ohledu jsou hlavní nákupní centra mezi nejlepšími místy navzdory vysokému nájemnému (z 5 000 rublů za m2). Klientela v největších nákupních centrech je nejbohatší.

Rozsah příslušenství obchodě pro telefony a tablety, včetně takových položek, jako jsou přikrývky, případech, dekorace pro mobilní telefony, kabely, nabíječky, ochranné fólie, sluchátka a sluchátka s mikrofonem pro iPhone a iPad příslušenství, perem a rukavice, autodoplňků pro telefony, gadgets pro smartphony a tablety, baterie, tašky na tablety. Současně většina prodeje pochází z produktů Apple, říkají účastníci trhu. Produkty této společnosti by měly být uchovávány v maximálním množství:

V některých případech neomezujte jen na příslušenství. V nabídce můžete přidat telefony a tablety z nejpopulárnějších modelů: Iphone, Ipad, Mac Book. Volitelně ve velkých číslech můžete umístit pozice 5-10. Už víc než jednou se zjistilo, že při přidávání telefonů, prodeje a příslušenství pro ně se několikrát zvyšuje.

Velkou hodnotou při otevírání obchodu je věnování hledání ziskových dodavatelů. Příslušenství - zboží je levné a hlavní výnosy jsou na úkor vysokých obchodních marží. Není-li možnost nakupovat zboží za nízké ceny, není vhodné začít podnikat. Dokonce i příplatek ve výši 100% je považován za nedostatečný. Nejčastěji se výrobek prodává s přírůstkem 200%. Pouze tímto způsobem můžete vydělávat peníze v tomto oboru.

Téměř v každém obchodním centru existují tři nebo čtyři mobilní komunikační salony, které mají také dobrý sortiment doplňků, i když za velmi silně nafouknuté ceny. Ale salony mají své výhody: dobře vyvinutá značka, světlý design, velký sortiment přístrojů, obrovské investice, vysoká návštěvnost. Příslušenství nejsou jejich hlavními výdělky, ale jsou prodávány dobře, protože téměř každý nákup telefonu nebo tabletu je také nákupem koženého pouzdra nebo kabelky k němu.

Tržní hráči sdílejí informace, že v Novosibirsku se nacházejí dobří velkoobchodní dodavatelé příslušenství: mají dobrou kvalitu a sortiment je různorodý. V extrémních případech můžete vždy hovořit o obchodních podlahách v Číně (alibaba a aliexpress). Vždycky je spousta levných věcí. To je to, co dělají většina malých internetových obchodů, které prodávají příslušenství.

Chcete-li zaregistrovat firmu, nepotřebujete žádné licence a další povolení: stačí zaregistrovat samostatnou firmu v místní daňové službě, což bude trvat pouze 5 dnů ode dne předložení dokumentů. Při vyplňování žádosti je obvykle uveden kód OKVED 52.4 "Jiný maloobchod ve specializovaných prodejnách". Jako daňový systém je nejčastěji vybrán UTII - jediná daň z imputovaných příjmů. Jedná se o nejoptimálnější daňový režim pro malé obchody. Vaše daň je vždy pevný poplatek (platí jednou za čtvrtletí). UTII osvobozuje podnikatele od placení daně z příjmů, daně z nemovitosti a DPH. Ale nejdůležitější je, že "vmenenka" umožňuje, abyste při výpočtu se zákazníky nepoužívali CMC.

Podnikatelský plán pro prodej mobilního příslušenství

1. Shrnutí projektu

Cílem projektu je vytvoření mikropodniku v Krasnodaru. Oblast činnosti - prodej příslušenství pro mobilní telefony na "ostrově" ve velkém nákupním centru. Předpokládá se, že iniciátor projektu je samostatně výdělečně činný.

Poptávka po zboží projektu je dána celkovou situací na mobilním maloobchodním trhu: snížením solventnosti obyvatelstva, což vedlo ke snížení poptávky po nových mobilních telefonech a smartphonech. To zase zvyšuje poptávku po mobilních opravách, stejně jako příslušenství, pomocí něhož můžete zařízení individualizovat nebo jej chránit před fyzickým poškozením.

Investiční náklady směřují k vytvoření nájemního vkladu po dobu tří měsíců, k výrobě obchodního stánku, k nákupu zboží ak vytvoření fondu provozního kapitálu před návratností návratnosti návratnosti projektu.

Tabulka 1. Klíčové ukazatele výkonnosti projektu

Doba návratnosti (PP), měsíce.

Diskontovaná doba návratnosti (DPP), měsíce.

Čistá současná hodnota (NPV), rub.

Koeficient návratnosti investic (ARR),%

Interní míra návratnosti (IRR),%

Index ziskovosti (PI)

2. Popis společnosti a odvětví

Jedním z nejživějších indikátorů spotřebitelského sentimentu v dnešním Rusku je trh s mobilními zařízeními - smartphony a tablety. V stabilní ekonomické situaci mnozí Rusové upřednostňovali průměrnou změnu smartphonu jednou za rok a půl - dva roky. V posledních dvou letech se situace dramaticky změnila.

Zaměření na ukazatele indexu podpory RSBI sestavené ruskou podporou s PSB, podnikatelské sentimenty v Rusku zastavily pokles a ukázaly tendenci určitého růstu.

Obrázek 1. Výkon RSBI, 2014-2016

Nicméně mobilní maloobchod (trh s mobilním telefonem b2c) naznačuje vážnější pokles spotřebitelského sentimentu. Například v roce 2015 byly hlavní trendy trhu:

 • snížení podílu prémiového segmentu na celkovém objemu prodeje na pozadí rostoucí popularity nových (převážně čínských) značek; Zároveň spotřebitelé upřednostňovali zachování výkonnosti zařízení, nikoli však přeplatku za značku; podíl tradičních výrobců smartphonů klesl na méně než 50% celkového prodeje
 • zvýšení průměrné maloobchodní ceny zařízení - podle odborníků se v porovnání s rokem 2014 zvýšil o 9%; zatímco růst byl výrazně nižší než v ostatních segmentech trhu s domácími spotřebiči a elektronikou
 • růst funkčnosti smartphonů - zvýšil podíl zařízení podporujících LTE, NFC, dvě SIM karty atd.
 • smartphone výměnu konvenčních mobilních telefonů, které v roce 2005 představují 33% celkového prodeje

V roce 2015 se trh s mobilními zařízeními v Rusku poprvé od roku 2009 projevil negativním trendem: v porovnání s rokem 2014 se prodeje fyzicky snížily o 3%. Zvýšený prodej smartphonů v důsledku poklesu prodeje konvenčních mobilních telefonů - smartphonů, podle analytické agentury TrendForce, se prodal o 22% více než v roce 2014 (v peněžním vyjádření).

Počátkem roku 2016 zaznamenalo několik významných hráčů na mobilním maloobchodním trhu výrazný pokles fyzického prodeje - v roce 2015 o 8,4% ve srovnání s rokem 2014. Výnosy však nadále rostly kvůli nárůstu nákladů na zařízení. Průměrné náklady vzrostly z 8,9 tisíc rublů na jednotku v roce 2014 na 10,1 tisíc rublů. v roce 2015. Podíl smartphonů s podporou LTE představoval zhruba 57% prodeje z fyzického hlediska.

Začátkem září analytická společnost IDC oznámila předběžné výsledky ruského trhu mobilních zařízení za první pololetí roku 2016. Odborníci zaznamenávají stabilizaci ukazatelů a návrat k úrovním před krizí. Nicméně, podle prognóz IDC, v dolarovém vyjádření trh nebude znovu získat své předchozí pozice. Ve střednědobém horizontu bude trh nadále vysoce konkurenceschopný a cenově citlivý.

Mezi hlavní trendy trhu v roce 2016 patří:

 • pokračující zájem o funkčnost zařízení (výkon, podpora LTE, kvalita fotografií a videa atd.)
 • spotřebitelé mají menší pravděpodobnost změny mobilních telefonů (podstatně zvýšily podíl zařízení zakoupených před více než 12 měsíci)
 • růst prodeje monobrandových sítí, pokles prodeje více značek; (v první polovině roku 2015 nakupovaly mobilní přístroje od provozovatelů 21% zákazníků, v letech 2016 - 24%)
 • růst prodeje zařízení pod vlastními značkami mobilních operátorů; zpravidla se jedná o rozpočtová zařízení čínské výroby

Obrázek 2. Jak dlouho si kupujete mobilní telefon / smartphone, který používáte dnes (podle ACM)

Obrázek 3. Struktura prodeje mobilních zařízení (podle ACM)

V souhrnu lze říci, že v nejbližších letech bude trh pravděpodobně ve stagnaci. Podíl maloobchodních značek bude stále klesat, ale nezmizí úplně. Význam vlastních kanálů distribuce provozovatelů mobilních komunikací poroste.

Uvedené údaje naznačují pokles poptávky po nové mobilní elektronice, což vede k nárůstu poptávky po náhradních dílech a příslušenství. Díky příslušenství můžete "oživit" vzhled i v podstatě zbitého smartphonu a prodloužit jeho životnost.

Podnik je organizován "od začátku", registrovaný v příslušných státních strukturách. Umístění zásuvky - "ostrov" v největším nákupním centru v Krasnodaru. Pod ostrovem se rozumí prodejní místo o rozloze 2,5 m2 v galerii nákupního centra. Předpokládá se, že iniciátor projektu je samostatně výdělečně činný.

Krasnodar je město na jihu Ruska, správní centrum Krasnodarského území, jedno z největších měst v jižní federální čtvrti. Velké hospodářské, obchodní, průmyslové a kulturní centrum. Počet obyvatel města je 853 tisíc lidí.

Pro ubytování je vybráno největší nákupní centrum města, celková plocha centra je 180 400 m2, prodejní plocha 142 000 m2, parkoviště pro 3 500 vozů. V nákupním centru se nachází: největší na jižní potravinami hypermarket, supermarket stavebních materiálů, sklad nábytku, sportu a rekreace, domácích spotřebičů a elektroniky, oděvů a obuvi pro děti i dospělé, bowling.

Vývod je umístěn na místě s největším provozem, v jedné z centrálních galerií nákupního centra, v bezprostřední blízkosti potravinářského dvora.

3. Popis zboží a služeb

Projekt realizuje doplňky pro mobilní telefony a smartphony z rozpočtových a středních cenových segmentů, především z čínské a ruské výroby. Patří mezi ně jak dekorativní prvky (zadní kryty), tak funkční (nabíječky, přenosné reproduktory) a ochranné (ochranné fólie, kryty). Kompletní seznam výrobků (podle kategorie) je uveden v tabulce. 2. Pro zjednodušení výpočtů se používají průměrné náklady na zboží v každé kategorii.

Tabulka 2. Sortiment, variabilní náklady a prodejní cena

Produkt / služba

Náklady na
jednotek, rublů.

Obchodní fórum

Příslušenství pro telefony

Stylfoto dne 26. června 2016

Kind celý den a noc! pravděpodobně již 1001 témat o obchodu s osami. Takže máme zkušenosti v této oblasti (4 roky), znalost některých dodavatelů, kteří pracují s regiony, a samozřejmě touha otevřít vlastní podnikání. Z mínusů, po celý rok sedí v jiné sféře, spadl z reality trhu - že se ptají, co se prodává a co ne na objednávku. Aqsa pro jablka je sama o sobě, je to vždy relevantní. Kromě toho plánuji flash karty, externí akkumy. Co jiného? No, na místě rozpaků. Nebo si vybrat obchod, který prodává výrobky (manažeři cross-country se říká, že 7500 lidí denně, ale v mém reálném jeden a půl tisíce), nebo si vybrat nákupní centrum, kde je prodejna vybavení, oblečení, jídlo, kino, ale méně lidí každý pár. Nájemné v obchodě s potravinami je těsně nad průměrem města (25 000 na 15 čtverců). Pronájem v obchodním centru 1000 čtverečních, a nyní mají druh akcií dva měsíce nájem zdarma. Za všechny rady budu vděčný, možná že mi něco chybí.

BeMobile dne 27. června 2016

Dobrý den, po dobu jednoho roku se nic zásadně nezměnilo, běžící zboží může nahlédnout do podobných obchodů ve vašich nebo sousedních oblastech.

Co se týče ostatních, sluchátka, ochranné brýle, přenosné reproduktory, sim karty, kabely a nabíječky, držáky, vlastní vlastnosti (balení a čočky)

S ohledem na místo samo o sobě byla měřena propustnost a zvolte místo, kam to už.. Ale nezapomeňte, že váš CA není babičky, které mnozí v potravinářských obchodech, mají tendenci jít v první polovině dne, aby zjistili, co je v obchodě na druhé, podívejte se na šeky, při každém splácení a tak dále..

Je divné vidět takové akce v TTS k pronájmu, je to nudné vidět je..

Stylfoto dne 27. června 2016

No, obecně ano, jsou smutné, stejně jako v jiných nákupních centrech. Oddělení byla uzavřena nemereno všude, mnozí, kteří pronajali nájem. Na sklenici, atd., Ano, zapomněl jsem jim o nich psát. Nyní považují konverze jak se ukázalo, bohužel v roce 1000 spuštěním pomocí tří denních tržeb, nebo se mýlím někam (1000 absolvování, z toho 3% má zájem, je 30 osob, 30 z nich jedno procento koupí, tento 3 osoby). V případě, že chyba nebo průměrně a tam (tyto statistiky nejsou udržovány, který se používá k tomu ode mě jeden z 10 lidí jít jen dva), ale odbor byl na konci své práce podporoval. Co jiného hledat, kromě běžeckých tratí? Druhý obchod, kde nájemné je dražší než babičky v dopoledních hodinách na večerní piknik kešabu. Postačí, když animované, ale pochybuji, že budu s nimi, výfuk, ještě přišli o jídlo a ne kryt a procento impulzních prodeje je extrémně malý zbožím.

Zapomněl jsem dodat - město je asi 500 000, tam je město tvořící podnik. Trh je přeplněný nad všemi, ale my jsme v papeži světa, a tak mnoho "čipů" velkých měst dosud nedosáhlo (pro ně by byli velice vděční). s aksy je obtížné v tom smyslu, že každý objednává z Číny?


Příspěvek editoval Stylfoto dne: 27. června 2016 - 15:57

Nikolay Ryazan 27. června 2016

Bimobile nic neřekne, každý ví, že má v této zkušenosti spoustu zkušeností, a proto by měl být jeho názor určitě věnován.

Vyberu z jeho poselství a přeformuluji

1. Měli byste se zajímat o střední Asii, nikoliv obecně o průchodnost

2. Akce s volným nájemným je také pochybné, protože vůbec nejsou dobrovolníci

Hodně štěstí! S doplňky nyní bude obtížné

Stylfoto dne 27. června 2016

BeMobile dne 27. června 2016

No, obecně ano, jsou smutné, stejně jako v jiných nákupních centrech. Oddělení byla uzavřena nemereno všude, mnozí, kteří pronajali nájem. Na sklenici, atd., Ano, zapomněl jsem jim o nich psát. Nyní považují konverze jak se ukázalo, bohužel v roce 1000 spuštěním pomocí tří denních tržeb, nebo se mýlím někam (1000 absolvování, z toho 3% má zájem, je 30 osob, 30 z nich jedno procento koupí, tento 3 osoby). V případě, že chyba nebo průměrně a tam (tyto statistiky nejsou udržovány, který se používá k tomu ode mě jeden z 10 lidí jít jen dva), ale odbor byl na konci své práce podporoval. Co jiného hledat, kromě běžeckých tratí? Druhý obchod, kde nájemné je dražší než babičky v dopoledních hodinách na večerní piknik kešabu. Postačí, když animované, ale pochybuji, že budu s nimi, výfuk, ještě přišli o jídlo a ne kryt a procento impulzních prodeje je extrémně malý zbožím.

Zapomněl jsem dodat - město je asi 500 000, tam je město tvořící podnik. Trh je přeplněný nad všemi, ale my jsme v papeži světa, a tak mnoho "čipů" velkých měst dosud nedosáhlo (pro ně by byli velice vděční). s aksy je obtížné v tom smyslu, že každý objednává z Číny?

Kde je napsáno, že konverze je 3%? nebo je to zkušenost někoho? to je také závislá na mnoha faktorech, obchod, druh vratkých rustikální toalety, a světlo, bílý a čistý obchod, budou mít různé konverze při stejné proudu.. Je třeba otevřít tento druh obchodů (z vlastní zkušenosti), kdy průchodnost 1500-2 pokud tento proud probíhá další 2-5 metrů, pak můžeme s jistotou počítat s rychlostí od 250 do 400 (ale opět záleží na dodavateli a na rozsahu) a na tom, kolik tok vysoce kvalitních, vhodné pro vaši cílovou skupinu.

Právě udělal% Pulse skvělé série jedeme na grilování na chatě, nabíjení zapomněli doma, nebo je potřeba hudba, přenosný ohřívač, nebo selfie hůl, i když tak shromažďovat, fotky zůstanou, a tak dále.

Pokud jde o některé žetony, je těžké říct, že nevím, co máte a co není, je pro vás snadnější přijít

Bimobile nic neřekne, každý ví, že má v této zkušenosti spoustu zkušeností, a proto by měl být jeho názor určitě věnován.

Vyberu z jeho poselství a přeformuluji

1. Měli byste se zajímat o střední Asii, nikoliv obecně o průchodnost

2. Akce s volným nájemným je také pochybné, protože vůbec nejsou dobrovolníci

Hodně štěstí! S doplňky nyní bude obtížné

Děkujeme za vaše ocenění, nečekaně a příjemně))


Zpráva editovaná společností BeMobile: 27. června 2016 - 17:06

Stylfoto dne 27. června 2016

BeMobile dne 27. června 2016

Nechápali jsme obrat 250-400, je to počet prodejů? 3% se setkalo na některých místech věnovaných analýze efektivity obchodního místa. Jak vypočítat skutečnou průchodnost, týden sedět "úsvit do soumraku" před obchodem? Nebo opravdu na počítačích návštěv, například rozdělíte jejich ukazatele o tři? Na impulzních prodeje upřímně překvapený pak, pokud vezmeme v úvahu, že ve výrobku neleží, a cross-country 7500 denní zamítá prodejci dostat pět tisíc, a to i s malou konverzí, to vypadá atraktivně. Ale to nepatří k duši (plus kazí dojem správce arende- návrh na místa, které chcete, je obsazeno, ale pokud se zeptáte, tím více peněz to bude tvoje, kde je záruka, že někdo jiný nenabídne víc). Přijde nám, od nás do Moskvy 2500 km, a nejméně 40 000 nákladů, nemyslím si, že teď je vhodné jít na čipy, což není fakt, který uvidím za jeden den.

250-400 tisíc peněz) s průměrnou kontrolou 500-600, s průchodností 1,5-2,000.

Proč vlastně sedět na nákup každého supermarketu pokladny guma, v dopoledních hodinách, a pak přijít a udělat to samé ve večerních hodinách, příjem hotovosti se zobrazí čísla zjistit, která z nich byl, které se staly, a proto pro každou kancelář.

S ohledem na CA, sedět v obchodě, ve špičce a kouře bambusu, ale kdo dělá cross-country, ještě lepší by bylo, aby pochopil, co měl v úmyslu TSA supermarket Pyaterochka jednu abecedu chuti, kde Loeb maso stálo docela jiného.. vás a rozsah a ceny budou muset čerpat v závislosti na tom.

S ohledem na manažera, který bezesporu nabízí takové věci, blázen, který zkazí jeho pověst, a společnost, ve které pracuje. Ve skutečnosti to je všude, takže teprve teď, tak na čele, to není hlášeno. Zvláště PI, zvláště nováček, který nemá ve svém pronájmu sítě.

Někteří navštěvují státy, do Evropy, nápady pro obchody), vše závisí na tom, jak moc to chcete udělat, a jaký rozpočet tančíte.

Pokud nemůžete jít, je internet v nápovědě, podívejte se na stránky, on-line obchody a tak dále.


Tento příspěvek byl upraven BeMobile: 27. června 2016 - 17:54

Stylfoto dne 27. června 2016

250-400 tisíc peněz) s průměrnou kontrolou 500-600, s průchodností 1,5-2,000.

Proč vlastně sedět na nákup každého supermarketu pokladny guma, v dopoledních hodinách, a pak přijít a udělat to samé ve večerních hodinách, příjem hotovosti se zobrazí čísla zjistit, která z nich byl, které se staly, a proto pro každou kancelář.

Skvělý nápad s pokladníkem, děkuji.) Přesto jsem si zatím takovou rychlost nepomyslel, zatímco si na to zvykli. supermarket křižovatka, obchod ve staré části města, která je považována za "bohatou". zpochybňuje jeho průchodnost a nabídka k pronájmu je dva měsíce zdarma.

BeMobile dne 27. června 2016

Skvělý nápad s pokladníkem, děkuji.) Přesto jsem si zatím takovou rychlost nepomyslel, zatímco si na to zvykli. supermarket křižovatka, obchod ve staré části města, která je považována za "bohatou". zpochybňuje jeho průchodnost a nabídka k pronájmu je dva měsíce zdarma.

Pokud jsou informace zmatené, ujistěte se sami o svých plynech, sedněte si v autě nebo na lavičce a počítte doslova.. prostě promluvte s obchodníky, kteří tam již pronajmou, s prodejci místních obchodů. Podívejte se na nájemce kotev, také zkontrolujte jejich kontroly na kontrolách, dobře, a na základě těchto údajů rozhodnout.. Neleťte čas! tyto nesprávné výpočty při výběru místa jsou drahé pro další propagaci, a to jak v časovém, tak ve finančním vyjádření.


Tento příspěvek byl upraven BeMobile: 27. června 2016 - 18:22

Jak vydělat peníze na prodejní případy pro Iphone a Ipad

Dobrý den, drahí čtenáři. Dnes pokračujeme v podnikání s Čínou a prodáváme produkty na internetu. Zvažte dnes, budeme takový běžící produkt, jako kryty pro iPhone a iPad, který má konkurenci, ale také má velký požadavek. Zmínila jsem se o tomto druhu zboží v článku "Co prodávat na internetu", protože se s ním setkávají moji známí a chci se s nimi podělit o své zkušenosti dnes!

Obsah

Něco o tomhle obchodě

V tomto článku nebudu chvástat, protože výsledek bude fakta a čísla ze slov mých kamarádů v Omsku, kteří se zabývají prodejem obalů pro gadgety I-jen něco málo přes rok, ale již dosáhly velmi dobrých výsledků. Začali prostě se skupinou a účet v VC, pak pronajímá kanceláře ve středu v kanceláři, a každý den jsou nuceni kupovat desítky kryty. Coz i odhalit postavy příjmů, nebude jim odkazy, pak mi odpustí) V okamžiku, čistý zisk ve výši mezi 15 000 až 30 000 rublů měsíčně. Před svátky (nový rok, 23. února, 8. března) v měsíci, až 50.000 rublů čistého zisku. Pro Moskvu jsou tyto částky velmi malé a pro regiony je to celkem dobré. Ale v Moskvě je poptávka i kupní síla vyšší, takže příjmy budou vyšší.

Také moji čtenáři mi neustále píšou a jeden čtenář v jejím městě se také začal zabývat případy. Po dvou měsících jsem napsal, že prodej jde dobře, takže tento nápad má místo!

Odhad poptávky

Je to velmi jednoduché! Přejdete do služby Yandex - Wordstat, zareagujete v Rusku nebo ve vašem městě a řídíte správnou frází a zjistíte, kolik lidí měsíčně požaduje pro Iphone. Udělal jsem to pro vás ve srovnání v mém městě Omsku, v Moskvě av Rusku a to se stalo:

Moskvě

Omsk

Ruská federace

Jak vidíte na žádosti, jsou to a oni stačí na to, aby vydělali. Nyní můžete pokračovat ve výpočtu ziskovosti.

Ziskovost

Obal v této firmě je více než 500% a v některých případech je dokonce více než 1000%. Kupní cena pokrývají v průměru 30 až 100 rublů. Tam jsou také drahé kůže, ale to je samostatné téma, hlavně cena je v oblasti 50 rublů. Maloobchodní cena je v průměru 400-500 rublů. Tam jsou levné tašky pro 200-300 rublů, ale tam je více než 500 rublů. Není to špatné nakonec koupit za 50 rublů a prodávat za 400 rublů?) Myslím, že to není ani špatné! Nevěřte mi? Zde je kupní cena od Alyexpress a Ebay nezmínit Taobao:

Ebay

Ale prodejní cena na trhu Yandex:

Cenově efektivní? Ano! Pojďme pokračovat.

Proč koupíte?

Nemluvě o tom, že můžete dělat všechno mnohem lépe než současné prodejce případů, můžete dokázat vše prostým faktem. Cena! Cena v obchodech je v průměru 700 až 1500 rublů. A to jsou kryty, které můžete prodávat za 400-500 rublů s 500% cheat! Plus pro všechny - rozsah. V obchodech je to skromné ​​a můžete experimentovat a přenést ty kryty, na které ostatní nedosáhli, protože jejich výběr je obrovský.

Také můžete provést bezplatnou přepravu nebo nabídnout jinou službu. Obecně uvádíme a pracujeme na fantazii!

Kde koupit věci pro iPhone a iPad

Je to velmi jednoduché. V Aliexpressu, na Taobao a na Ebei. Pokud kliknete na odkazy, přejděte k článkům, které jsem napsal o tom, jak objednat z těchto stránek a jak s nimi obchodovat. Na obrázcích s nákupními cenami jsem ukázal zboží z Ebay a Alyexpress, na Taobao je ještě levnější.

Jak prodat

Ti, kteří mi opravdu neříkají, abych začal se skupinou a účtem ve VC s penězi, jako jsou moji přátelé. Přidejte lidi do skupiny, inzerujte ve svém městě ve městě, zvete přátele do svého obchodu a komunikujte s lidmi. Do soutěží, propagací a dalších fascinujících věcí. Začněte s tím teď. Pak můžete otevřít plnohodnotný internetový obchod nebo pronajmout malou kancelář v centru města (drahé pro Moskvu). Také nezapomeňte na desky typu Avito, kde se zboží prodává velmi dobře.

Pokud chcete prodávat po celém Rusku, rád bych doporučil zásilku. Můžete udělat nižší cenu, ale lidé budou muset dlouho čekat na jejich objednávku. Tzn. Musíte nejprve koupit z webu, pak si objednat od Aliexpress na adresu kupujícího, a ponechat rozdíl v ceně pro sebe. Ale zde budete muset nastavit platební systémy a internetový obchod.

Celá schéma a myšlenka jsou obecně velmi jednoduchá. Koupit zboží, hledat kupce a prodávat, zatímco pracuje se zákazníky tak, aby se stali trvalými. Nebo nejprve hledáte kupce, pak si koupíte zboží na jejich adrese.

Moje rada k vám

Vždycky jsem byl propagantem kvalitních služeb. S postavením Ruska kvalitní služba nefunguje, a tak vám doporučuji, abyste udělali online obchod místně pro vaše město. Mám v Omsku internetový obchod s taškami a moji klienti jsou velice rádi, že dostanou jejich objednávku dnes, než aby počkali, až budou dovezeni z Moskvy nebo odjinud. V našich dnech lidé nechtějí čekat dlouho, tak rychlé doručení a kvalitní služby budou hrát do vašich rukou! A jako poslední myšlenka na toto téma... můžete stále mít v sortimentu kryty pro Samsung, jsou velmi dobře zakoupeny!

Hodně štěstí!

Čekám na vaše dotazy, připomínky a předplatné blogu ve formuláři pod článkem. A také nezapomeňte svému přáteli sdělit článek pomocí níže uvedených tlačítek;) Vím, že se ptám příliš, ale stále)

Podnikatelský plán pro prodej mobilního příslušenství na "ostrově"

1. SOUHRN PROJEKTU

Cílem projektu je vytvoření mikropodniku v Krasnodaru. Oblast činnosti - prodej příslušenství pro mobilní telefony na "ostrově" ve velkém nákupním centru. Předpokládá se, že iniciátor projektu je samostatně výdělečně činný.

Poptávka po zboží projektu je dána celkovou situací na mobilním maloobchodním trhu: snížením solventnosti obyvatelstva, což vedlo ke snížení poptávky po nových mobilních telefonech a smartphonech. To zase zvyšuje poptávku po mobilních opravách, stejně jako příslušenství, pomocí něhož můžete zařízení individualizovat nebo jej chránit před fyzickým poškozením.

Investiční náklady směřují k vytvoření nájemního vkladu po dobu tří měsíců, k výrobě obchodního stánku, k nákupu zboží ak vytvoření fondu provozního kapitálu před návratností návratnosti návratnosti projektu.

Tabulka 1. Klíčové ukazatele výkonnosti projektu

Doba návratnosti (PP), měsíce.

Diskontovaná doba návratnosti (DPP), měsíce.

Čistá současná hodnota (NPV), rub.

Koeficient návratnosti investic (ARR),%

Interní míra návratnosti (IRR),%

Index ziskovosti (PI)

2. POPIS SPOLEČNOSTI A PRŮMYSL

Jedním z nejživějších indikátorů spotřebitelského sentimentu v dnešním Rusku je trh s mobilními zařízeními - smartphony a tablety. V stabilní ekonomické situaci mnozí Rusové upřednostňovali průměrnou změnu smartphonu jednou za rok a půl - dva roky. V posledních dvou letech se situace dramaticky změnila.

Zaměření na ukazatele indexu podpory RSBI sestavené ruskou podporou s PSB, podnikatelské sentimenty v Rusku zastavily pokles a ukázaly tendenci určitého růstu.

Obrázek 1. Výkon RSBI, 2014-2016

Nicméně mobilní maloobchod (trh s mobilním telefonem b2c) naznačuje vážnější pokles spotřebitelského sentimentu. Například v roce 2015 byly hlavní trendy trhu:

snížení podílu prémiového segmentu na celkovém objemu prodeje na pozadí rostoucí popularity nových (převážně čínských) značek; Zároveň spotřebitelé upřednostňovali zachování výkonnosti zařízení, nikoli však přeplatku za značku; podíl tradičních výrobců smartphonů klesl na méně než 50% celkového prodeje

zvýšení průměrné maloobchodní ceny zařízení - podle odborníků se v porovnání s rokem 2014 zvýšil o 9%; zatímco růst byl výrazně nižší než v ostatních segmentech trhu s domácími spotřebiči a elektronikou

růst funkčnosti smartphonů - zvýšil podíl zařízení podporujících LTE, NFC, dvě SIM karty atd.

smartphone výměnu konvenčních mobilních telefonů, které v roce 2005 představují 33% celkového prodeje

V roce 2015 se trh s mobilními zařízeními v Rusku poprvé od roku 2009 projevil negativním trendem: v porovnání s rokem 2014 se prodeje fyzicky snížily o 3%. Zvýšený prodej smartphonů v důsledku poklesu prodeje konvenčních mobilních telefonů - smartphonů, podle analytické agentury TrendForce, se prodal o 22% více než v roce 2014 (v peněžním vyjádření).

Nabídky franšíz a dodavatelů

Počátkem roku 2016 zaznamenalo několik významných hráčů na mobilním maloobchodním trhu výrazný pokles fyzického prodeje - v roce 2015 o 8,4% ve srovnání s rokem 2014. Výnosy však nadále rostly kvůli nárůstu nákladů na zařízení. Průměrné náklady vzrostly z 8,9 tisíc rublů na jednotku v roce 2014 na 10,1 tisíc rublů. v roce 2015. Podíl smartphonů s podporou LTE představoval zhruba 57% prodeje z fyzického hlediska.

Začátkem září analytická společnost IDC oznámila předběžné výsledky ruského trhu mobilních zařízení za první pololetí roku 2016. Odborníci zaznamenávají stabilizaci ukazatelů a návrat k úrovním před krizí. Nicméně, podle prognóz IDC, v dolarovém vyjádření trh nebude znovu získat své předchozí pozice. Ve střednědobém horizontu bude trh nadále vysoce konkurenceschopný a cenově citlivý.

Mezi hlavní trendy trhu v roce 2016 patří:

pokračující zájem o funkčnost zařízení (výkon, podpora LTE, kvalita fotografií a videa atd.)

spotřebitelé mají menší pravděpodobnost změny mobilních telefonů (podstatně zvýšily podíl zařízení zakoupených před více než 12 měsíci)

růst prodeje monobrandových sítí, pokles prodeje více značek; (v první polovině roku 2015 nakupovaly mobilní přístroje od provozovatelů 21% zákazníků, v letech 2016 - 24%)

růst prodeje zařízení pod vlastními značkami mobilních operátorů; zpravidla se jedná o rozpočtová zařízení čínské výroby

Obrázek 2. Jak dlouho si kupujete mobilní telefon / smartphone, který používáte dnes (podle ACM)

Obrázek 3. Struktura prodeje mobilních zařízení (podle ACM)

V souhrnu lze říci, že v nejbližších letech bude trh pravděpodobně ve stagnaci. Podíl maloobchodních značek bude stále klesat, ale nezmizí úplně. Význam vlastních kanálů distribuce provozovatelů mobilních komunikací poroste.

Uvedené údaje naznačují pokles poptávky po nové mobilní elektronice, což vede k nárůstu poptávky po náhradních dílech a příslušenství. Díky příslušenství můžete "oživit" vzhled i v podstatě zbitého smartphonu a prodloužit jeho životnost.

Podnik je organizován "od začátku", registrovaný v příslušných státních strukturách. Umístění zásuvky - "ostrov" v největším nákupním centru v Krasnodaru. Pod ostrovcem se rozumí maloobchodní prodejna o velikosti 2,5 m 2 v galerii nákupního centra. Předpokládá se, že iniciátor projektu je samostatně výdělečně činný.

Krasnodar je město na jihu Ruska, správní centrum Krasnodarského území, jedno z největších měst v jižní federální čtvrti. Velké hospodářské, obchodní, průmyslové a kulturní centrum. Počet obyvatel města je 853 tisíc lidí.

Pro ubytování je vybráno největší nákupní centrum města, celková plocha centra je 180 400 m 2, prodejní plocha 142 000 m 2, parkoviště pro 3 500 vozů. V nákupním centru se nachází: největší na jižní potravinami hypermarket, supermarket stavebních materiálů, sklad nábytku, sportu a rekreace, domácích spotřebičů a elektroniky, oděvů a obuvi pro děti i dospělé, bowling.

Vývod je umístěn na místě s největším provozem, v jedné z centrálních galerií nákupního centra, v bezprostřední blízkosti potravinářského dvora.

3. POPIS ZBOŽÍ A SLUŽEB

Projekt realizuje doplňky pro mobilní telefony a smartphony z rozpočtových a středních cenových segmentů, především z čínské a ruské výroby. Patří mezi ně jak dekorativní prvky (zadní kryty), tak funkční (nabíječky, přenosné reproduktory) a ochranné (ochranné fólie, kryty). Kompletní seznam výrobků (podle kategorie) je uveden v tabulce. 2. Pro zjednodušení výpočtů se používají průměrné náklady na zboží v každé kategorii.

Tabulka 2. Sortiment, variabilní náklady a prodejní cena

NÁKLADY NA JEDNOTKU. Ruble.

NÁKLAD JEDNOTKY, rub.

Nabíječky / síťové adaptéry

Paměťové karty Micro SD

Zaměstnanci projektu také poskytují služby pro lepení ochranného filmu, instalace zadních krytů, nastavení reproduktorů a tak dále. Všechny služby jsou poskytovány zdarma.

Zboží je zakoupeno ve velkoobchodním skladu velkého síťového velkoobchodního dodavatele mobilního příslušenství. Sklad se nachází v Krasnodaru, což značně usnadňuje logistiku a snižuje náklady na dodávku zboží.

4. PRODEJ A OBCHODOVÁNÍ

Cílovým publikem projektu jsou muži a ženy ve věku od 14 do 45 let s mobilním telefonem nebo smartphone s příjmovou úrovní až 50 000 rublů. Veškerý prodej se uskutečňuje přímo v prodejně v nákupním centru. K přilákání zákazníků se používá speciálně uspořádané uspořádání zboží, které demonstruje nejživější a originální příslušenství. Navíc se pravidelně demonstruje zboží - například práce přenosných reproduktorů.

Další pokrok se provádí prostřednictvím sociálních sítí a služeb na internetu zaměřených na mládež, což je nejaktivnější segment cílových skupin. Používáme sociální sítě ok.ru, vk.com a služby Instagram. Vytvářejí se veřejné stránky, naplněné různým obsahem:

užitečné - tipy a tipy pro používání mobilních telefonů a příslušenství, které se o ně starají (40% hlasitosti)

reklama - informace o nových položkách, slevách a propagacích (20% objemu)

zábavné - zábavné příběhy a obrázky související s předmětem stránek (25% hlasitosti)

Zapojení - soutěže, průzkumy (15% objemu)

Frekvence publikování - 3-4 příspěvky za den.

Nabídky franšíz a dodavatelů

Jádrem konkurenceschopnosti projektu je jeho úspěšná poloha. Na území obchodního centra existují obchody s digitálním zařízením, které nabízejí také příslušenství pro mobilní telefony a smartphony, avšak vzhledem k tomu, že tento směr není jejich specializací, sortiment zpravidla není tak hluboký. Obvykle skladová zásoba mobilních maloobchodních prodejen se skládá z příslušenství nejnovějších modelů zařízení, která jsou přímo na prodej. S ohledem na skutečnost, že fond mobilních zařízení v zemi rychle stárne, jsou potřebné doplňky pro starší modely. Projekt zohledňuje tuto skutečnost a věnuje pozornost nákupu takového příslušenství, což pozitivně ovlivňuje ziskovost projektu, protože zastaralé modely jsou zakoupeny ze zásoby velkoobchodních dodavatelů se slevou.

Ukončete plánované objemy prodeje - pravděpodobně od čtvrtého měsíce realizace projektu. Ukončete do bodu rovnováhy - do třetího měsíce realizace projektu. Poptávka po produktech projektu nemá výrazný sezónní charakter, s výjimkou výbuchů spotřebitelské aktivity v období před dovolenou - do 23. února, 8. března a na Nový rok.

Tabulka 3. Plánované objemy prodeje

PRŮMĚRNÝ PLÁN PRODEJNÍ OBJEM, jednotku / měsíc.

VARIANTNÍ VÝDAJE, RUB.

Nabíječky / síťové adaptéry

Paměťové karty Micro SD

5. PLÁN VÝROBY

Realizace zboží se uskutečňuje prostřednictvím obchodního stánku, který se nachází v galerii nákupního centra. Stojanová plocha je 2,5 m 2. Provozní zásoby zboží jsou uloženy uvnitř stánku v uzamykatelných bednách. Prostory nákupního centra jsou střeženy centrálně, takže noční skladování zboží na stánku je bezpečné. Hlavním komoditním skladem je iniciátor projektu, pro který je ve svém domě vybaven zvláštní místnost.

Obchodní stánku vyrábí nábytkářská společnost v Krasnodaru na zakázku na individuálně vyvinutých výkresech. Návrh nabízí nejvhodnější otevřené uspořádání, které může přilákat pozornost návštěvníků do nákupního centra. Doba výroby a montáže stánku (výrobce) činí 7 kalendářních dnů.

Nákup zboží se uskutečňuje ve skladu velkého velkoobchodního dodavatele mobilního příslušenství. V závislosti na výši jednorázového velikosti nákupu velkoobchodní slevy se budou lišit, ale iniciátor projektu se nepodařilo dosáhnout dohody s regionálním vedením, kterým se stanoví maximální slevy za předpokladu, hrubý měsíční objem nákupů, který není menší než 150 000 rublů. Plánovaný objem nákupů (podle tabulky 3 - 171 200 rublů).

Objem skladu je plánován na úrovni 2-2,5krát měsíčně, takže 2-3 měsíční nákupy zboží za jinou částku. To vám umožní přesněji vytvářet akcie, vyhnout se vzhledu nelikvidních výrobků a zvýšit obrat provozního kapitálu.

Zboží je dodáváno v originálním balení. Záruční doba závisí na kategorii produktu.

6. ORGANIZAČNÍ PLÁN

Všechny řídící a řídící funkce jsou prováděny iniciátorem projektu. Má zkušenosti s organizováním maloobchodu a propagací na internetu. Účetnictví je outsourcováno. Rozpis zásuvky je od 10:00 do 22:00. Předpokládá se pracovní plán - 2/2, případně druhý prodejce. Prodejce je vybrán během přípravné fáze projektu. Délka přípravné fáze je 1 týden. Během tohoto období se také provádí výroba a instalace obchodního stánku, zakoupí se první skupina zboží. Poté začíná provozní doba podniku.

Projekt má omezenou dobu realizace - pět let, po níž se plánuje jeho likvidace s realizací aktiv a stanovením zisku. Základem pro toto rozhodnutí je nepředvídatelnost vývoje mobilních technologií a ekonomická situace v zemi.

Jako organizační a právní forma zvolená IP. daňový formulář - jednotná daň z imputované příjmy, oddíl 8 „Maloobchod provádí prostřednictvím infrastruktury stacionární obchodní sítě, která nemá žádné prodejní plochy, jakož i prostřednictvím non-stacionárních objektů obchodní sítě, oblast maloobchodních prostor, ve kterých ne více než 5 metrů čtverečních.“

Tabulka 4. Zaměstnanecký a mzdový fond