Jak otevřít vodní park: podniknout obchodní plán

Vodní park je relativně nová zábava, která se stala populární již od počátku 90. let. Nejprve se otevřely pouze ve velkých městech a téměř zcela odpovídaly evropskému standardu. Když se tato podnikatelská aktivita začala rozvíjet v regionech, situace se mírně zhoršila, protože značka "aquapark" začala blikat i přes běžné bazény s několika dětskými skluzavkami.

Před zahájením plánování takových aktivit je nutné vzít v úvahu přání potenciálních návštěvníků, aby bylo možné jim poskytnout pohodlný, zábavný, pestrý, zajímavý a bezpečný odpočinek.

Souhrn

Ve skutečnosti je podnikatelský plán podrobný návod, který vám umožní vytvořit efektivní podnik. V tomto případě je to vodní zábavní komplex, který může návštěvníkovi nabídnout širokou škálu vysoce kvalitních služeb a plně komfortní odpočinek pro klienty v jakémkoli věku.

Takže bude nutné:

 • analyzovat stávající trh a případné konkurenty;
 • provést finanční výpočty (velikost kapitálových investic, ziskovost, doba návratnosti atd.);
 • Vyvinout efektivní marketingovou strategii a optimální personální zajištění;
 • popište hlavní organizační aspekty.

Analýza trhu a hospodářské soutěže

Je třeba provést důkladný průzkum trhu. Tam je hodně vodních atrakcí, ale nemohou přijmout všechny příchozí. Proto by bylo vhodné říci, že existuje velká poptávka po této zábavě, protože neexistuje dostatečný počet návrhů. Analytici se domnívají, že v příštích 5-6 letech nejsou významné změny v situaci plánovány. Obecně platí, že teď je okamžik, kdy můžete vzít vaše místo.

Velká část podnikatelů a investorů se snaží investovat na trhu malého města, protože zde je mnohem levnější než v metropoli. Dalším plusem je skutečnost, že v malém městečku není mnoho zábavy, takže se nemusíte obávat stálého toku zákazníků. Hlavním cílem je prokázat návštěvníkům, že je to takový druh zábavy, který je různorodý a zajímavý.

Mezi úspěchem a účastí je jasně viditelná přímá závislost. Trvalý tok zákazníků lze zajistit, pouze pokud jsou dodrženy následující klíčové faktory:

 • bezpečné a pohodlné prostředí;
 • dostupné ceny;
 • širokou škálu zábavy.

Proto by se ve vodním parku měly nacházet nejen nejrůznější skluzavky, ale také další atrakce, odpočinkové prostory, kavárny a bary.

Bude to obecně ideální, pokud je tato vodní zábava představována komplexním zařízením, ve kterém najdete potravinářské kurty, obchody se sportovním příslušenstvím a rozsáhlé zábavní zóny. Je velmi vhodné zavést plaveckou školu pro děti a jejich rodiče. Navíc sauna, horká vana a masážní služby nebudou ponechány bez pozornosti.

Finanční plán

Není možné předložit podnikatelský plán, v němž není uvedena žádná položka obsahující podrobné informace o nákladech na zahájení a udržování projektu, výši plánovaného zisku a délce přibližné doby návratnosti. Například, velký vodní komplex, vybavený velkým množstvím atrakcí, vyžaduje přibližně 30 milionů dolarů jako kapitálové investice.

Tato částka zahrnuje:

 • pořízení pozemků - 1-3 miliony;
 • stavební, montážní a dokončovací práce - 15 mil. Kč;
 • vybavení s potřebným vybavením - 10-12 milionů;
 • plat zaměstnancům, daně - 10 tisíc dolarů;
 • reklamní kampaně - 20 tis.
 • vývoj jejich vlastního stylu - 20 tisíc dolarů.

Tento druh činnosti je velmi obtížné začít samostatně, protože výše počáteční investice je velmi vysoká. V tomto případě je vhodným řešením hledání investorů. Samozřejmě, můžete vyzkoušet bankovní úvěr, ale pro výstavbu takového zábavního centra je nepravděpodobné, že to dá.

Část nákladů je samozřejmě obrovská a děsivá, ale zisk, který tato aktivita přináší, je přiměřená - asi 12-15 milionů dolarů. za rok. Ziskovost se liší od 50 do 70%, to znamená, že otevření takového podniku je pro podnikatele velmi přitažlivé. Kapitálové investice se vyplatí včas do 5 let.

Vývoj marketingové strategie

Měli bychom také věnovat pozornost vývoji efektivní marketingové politiky. Měla by být založena na přilákání klienta jakéhokoli věku a úrovně prosperity.

Musíte také věnovat pozornost vytvoření značkového formuláře a organizaci bonusového systému. Forma disciplíny a slevy přitahují další zákazníky.

Dalším důležitým bodem je reklamní kampaň. Tento postup musíte spustit po dobu 2-3 měsíců až do okamžiku, kdy je vodní atrakce oficiálně otevřena. A samotný otvor by měl vypadat jako velká a nezapomenutelná dovolená s pozvanými slavnými hosty a maximálními možnými slevami.

Plán pracovníků

Dokonce i když jste si jisti, že vodní park se brzy neotevře, musíte hned vyhledat obsluhu. To může být provedeno samo o sobě nebo se může obrátit na náborovou agenturu. Přestože odborníci tvrdí, že druhá možnost nemůže být nazývána optimální. Sebe-výběr umožňuje zjistit nejen pracovní zkušenosti a vzdělávací úroveň, ale i samotnou osobu, komunikovat s ním.

Instruktor nemusí mít sportovní regálie a ceny. Je to docela dobrá schopnost plavat a schopnost přijít na záchranu jak dítě, tak dospělého. V takovém případě nezapomeňte na taková kritéria, jako je zdvořilé chování, protože tato kvalita je nejlepší reklama vašeho zábavního centra.

Pro zajištění stabilního fungování instituce byste měli přijmout alespoň takový minimální počet zaměstnanců:

 • 2 pokladníci;
 • 2 administrátoři;
 • 4 instruktory.

Organizační plán

Místo, kde bude komplex umístěn, nemá žádný vliv na úspěch tohoto podnikání, protože většina zákazníků používá své vozidlo jako vozidlo. Ale nezapomeňte na základní dopravní dostupnost pro část návštěvníků, kteří se nemohou pochlubit osobním autem. Velmi důležitým bodem je uspořádání na území prostorného parkoviště.

Pak přichází další etapa: výstavba a výstavba samotného vodního parku. Předtím se musíte obávat dostupnosti stavebního projektu a veškeré potřebné dokumentace. Pro pomoc můžete kontaktovat stavební společnost nebo architektonickou a stavební kancelář, která je hojná ve velkých a středně velkých městech.

Stavbu by měla provádět společnost s rozsáhlými zkušenostmi a dobrými doporučeními na trhu. Přítomnost několika dokončených objednávek této povahy je ideální volbou. Doba výstavby je silně ovlivněna složitostí a rozsahem díla, ale, jak ukazuje praxe, dokončení postupu přichází do 1 roku.

Povinná registrace není daleko od všeho, co právnická osoba potřebuje. Poté následuje řada potřebných dokladů a povolení, jejichž vydání je pod dohledem stavební inspekce, hasičského oddělení a Rospotrebnadzor. Tato fáze je velmi obtížná a je povolena pouze po dokončení přípravy předmětu pro doručení. Mimochodem, tento typ činnosti nepodléhá licencování.

Ruská legislativa říká, že vodní park je totožný s veřejným bazénem, ​​takže nemůže být otevřen před provedením kontroly dodržování sanitárního a epidemiologického režimu. Specialista Rospotrebnadzor nutně prohlédne filtry, pokoje, sprchy atd.

Nyní můžete začít nakupovat potřebné vybavení. Problém momentu spočívá v tom, že vodní atrakci bude možné vybavit pouze nákupem zahraničního vybavení.

Organizace potravinového soudu vyžaduje nákup vhodného vybavení a nábytku. Kromě toho musí mít instituce potřebné množství lehátek, lehátek a dalších nezbytných doplňků.

Všechny výše uvedené procesy mohou být reprezentovány následující vizuální tabulkou:

Obchodní plán vodního parku: vybavení, dokumenty a požadavky SES

První vodní parky v naší zemi se začaly objevovat v polovině 90. let minulého století. Velmi rychle získala popularitu mezi obyvateli a stala se trvalým místem pro rodinnou dovolenou v horkých letních dnech. V souvislosti s tím, že takové parky vodních atrakcí jsou velmi žádané, je jejich objev velmi přínosný. Navrhujeme dnes, abychom se naučili, jak vytvořit obchodní plán pro vodní park a kolik peněz bude potřebné k zahájení takového podnikání.

Co je aquapark?

Je to veřejný zábavní a rekreační komplex, který je vybaven řadou zařízení pro vodní zábavu. Patří mezi ně bazény a dětská hřiště, různé atrakce pro děti i dospělé, hydromasážní vany, sauna, místnost pro fitness tříd, jakož i kaváren, barů a restaurací.

Co určuje úspěch vodního parku?

Úspěch vašeho podniku bude přímo záviset na jeho účasti. Aby byla zajištěna stejná stálý proud zákazníků je vodní park obchodní plán musí být založena na takových faktorech, jako je bezpečnost, pohodlí, ceně a dostupnosti celé řady zábavy. V této souvislosti je nutné vybavit vaše voda zaparkovat nejrůznější skluzavky, atrakcí, letovisek, kavárny, bary a tak dále.. Kromě toho byste měli najmout dostatečný počet zaměstnanců, jakož i záchranné instruktory s příslušnou pracovní zkušenosti.

V ideálním případě by měl váš vodní park být komplexní zařízení s potravinovým kurtem, obchodem se sportovními potřebami a vše potřebné k rekreaci a samozřejmě i rozsáhlou zábavní zónou. Kromě toho může být na základě střediska uspořádána plavecká škola pro děti i dospělé. Navíc návštěvníci ocení přítomnost sauny, hydromasážní vany a služby masérského terapeuta.

Vyberte si místo pro vodní park

Umístění parku vodních atrakcí nehraje rozhodující roli v jeho úspěchu, jelikož většina vašich zákazníků dosáhne na svých vlastních vozidlech. Neumisťujte však vodní park mimo hranice dopravní dostupnosti pro ty, kteří nemají osobní vozidla. Při vybavení terénu nezapomeňte zajistit prostorné parkoviště.

Analýza a průzkum trhu

Obchodní plán vodního parku musí obsahovat tento okamžik bez zbytečného odkladu. Dnes v Rusku existuje více než sto velkých parků vodních atrakcí, které se nemohou vyrovnat s přílivem návštěvníků. V tomto ohledu můžeme bezpečně říci, že poptávka po takové zábavě je dostatečně velká a stále není spokojena. Podle analytiků bude tato situace pokračovat po dobu nejméně 5-7 let. V tomto ohledu je nyní čas, abyste se dostali do tohoto místa.

Pokud jde o podnikatele a investory, zpravidla se snaží vstoupit na trhy malých měst, kde náklady na pozemky nejsou tak velké, jako v megacities. Navíc obyvatelé těchto měst nejsou rozmazlováni různými druhy zábavy, které zaručí nepřetržitý tok zákazníků do vodního parku. Jak již bylo řečeno, hlavním úkolem je poskytnout návštěvníkům různorodou a zajímavou dovolenou.

Marketingová strategie

Podnikatelský záměr na výstavbu aquaparku nemůže bez podrobné marketingové strategie. Jeho hlavní specifičností by mělo být přilákání klientů různých věkových skupin a úrovně prosperity.

Také marketingový plán bude zahrnovat rozvoj firemní identity: logo, jméno, znak, firemní barvu, design vstupenek, slogan. Kromě toho je nutné vytvořit značkový formulář pro zaměstnance a přemýšlet nad systémem bonusů a slev pro stálé zákazníky.

Důležitým bodem je reklama na vodní park. Mělo by být zahájeno několik měsíců před otevřením vašeho zábavního centra. Již ve stejný den otevření stojí za to udělat opravdovou dovolenou, pozvat slavné hosty, hudebníky a udělat dobrou slevu pro návštěvu této akce pro všechny zákazníky.

Právní nuance: dokumenty a povolení

Kromě povinné registrace vaší firmy jako právnické osoby budete potřebovat také povolení k provozování vodního parku od stavebních inspekcí, hasičské a sanitární epidemiologické stanice. Tato fáze je docela obtížná a můžete k ní přistoupit pouze tehdy, když je objekt připraven k uvedení do provozu. Licence pro tento typ činnosti se nevyžaduje.

Podle ruských právních předpisů je vodní park rovnocenný veřejnému bazénu, proto před jeho otevřením bude nutné provést kontrolu dodržování hygienických a epidemiologických norem. Specialisté ze společnosti SES prohlédnou všechny filtry, místnosti, sprchy atd.

Zařízení pro vodní park

Bohužel dnes v naší zemi není možné získat veškeré potřebné vybavení pro park vodních atrakcí, takže je budete muset koupit od zahraničních výrobců. Takže kromě samotných atrakcí, bazénů, fontán atd., Budete potřebovat také vybavení pro klimatizaci, čištění vzduchu, topení, různé čerpadla, potrubí a tak dále.

Navíc pro potraviny soudy potřebují odpovídající vybavení a nábytek. Nezapomeňte, že vodní park by měl mít dostatek lehátek, lehátek a dalších místech, kde se pohodlně odpočívá. V průměru, na nákup potřebného vybavení bude muset utrácet asi 250-300 tisíc dolarů.

Náklady na výstavbu vodního parku se budou skládat z nákladů na sestavení návrhových odhadů, nákup stavebních materiálů a placení práce pro inženýry a pracovníky. Veškeré potřebné suroviny a materiály lze zároveň zakoupit u domácích firem. Cena této položky bude asi 1,5 milionu dolarů.

Finanční kalkulace

Podnikatelský záměr vodního parku nemůže dělat bez položky popisující náklady na jeho otevření a údržbu, stejně jako plánované výnosy a plánovanou dobu návratnosti investic. Takže v průměru za účelem otevření velkého parku vodních atrakcí to bude trvat tři až čtyři miliony dolarů.

Tato částka zahrnuje náklady na nákup pozemku, placení za stavební, montážní a dokončovací práce, nákup zařízení, nábor zaměstnanců, rozvoj firemní identity a realizace reklamní kampaně během prvních měsíců provozu vodního parku. Vzhledem k tomu, že náklady jsou poměrně velké, je logické najít investora. Co se týká bankovního úvěru, pak pro takový zábavní komplex bude obtížné ho získat.

Když hovoříme o ziskovosti tohoto podniku, činí to od 50 do 70%, což činí tuto společnost velmi atraktivní. Doba návratnosti stejné počáteční investice se může pohybovat od 3 do 5 let.

Otevření nafukovacího vodního parku

Vzhledem k tomu, že výstavba rozsáhlého parku vodních atrakcí vyžaduje velmi významnou investici, kterou mají pouze velké společnosti, je také třeba zvážit možnost podnikání na základě nafukovacího vodního parku. Co je to? Vybavení pro vodní park tohoto typu zahrnuje několik nafukovacích prvků, které jsou umístěny na hladině vody v libovolném pořadí.

Kam dát takovou atrakci?

Existuje několik požadavků na umístění nafukovacího vodního parku.

 1. Ideálním místem pro umístění takové atraktivity je městská pláž, kde je v létě spousta turistů.
 2. Umístěte nafukovací vodní park do příliš hlubokého rybníka, aby jeho návštěva byla bezpečná pro děti. Mimochodem, děti mladší 14 let by měly mít dovoleno jezdit pouze v doprovodu svých rodičů.
 3. Místo, kde plánujete umístit vodní park, musí mít přístup k elektrické energii, která zajistí připojení elektrických čerpadel.
 4. Aby bylo zákazníkům snáze dosaženo atraktivity, mělo by se nacházet blíže k pobřeží.
 5. Nezapomeňte uzavřít pronájem s administrací pláže.

Vzhledem k tomu, že tato činnost je sezónní, musí být všechny organizační záležitosti vyřešeny před zahájením koupací sezóny.

Personál pro nafukovací vodní park

Pro úspěšné fungování jízdu, budete potřebovat šest zaměstnanců: pokladní, správce (pokud je to žádoucí, tyto funkce mohou být kombinovány) a čtyři záchranáři (dva na pláži a dvě přímo do vodního parku).

Zařízení

Můžete si koupit nafukovací vodní park od jedné ze zahraničních firem zabývajících se výrobou podobných atrakcí. Jeho průměrná cena činí asi 50 tisíc dolarů. Takový vodní park bude obsahovat 20 připojených nafukovacích prvků. Jeho rozměry v sestavené formě budou asi 40 x 35 metrů s hmotností dvou tun.

Otevření nafukovacího vodního parku: finanční stránka vydání

Průměrné náklady na otevírání a udržování vodního parku budou:

 • nákup vybavení - 50 000 dolarů;
 • plat zaměstnanců - 4000 dolarů měsíčně;
 • zapůjčení místa pro aquapark - 1500 dolarů za měsíc;
 • reklama - 2000 dolarů;
 • služby příchozí účetní - 300 USD za měsíc;
 • další výdaje - 500 dolarů.

Celkem za otevření nafukovacího vodního parku bude muset vynaložit zhruba 58 000 dolarů.

Pokud jde o zisk, pak s účastí 200 lidí denně a cena vstupenek 6 dolarů za měsíc, můžete vydělat asi 36.000 dolarů. Počáteční investice se tedy vyplatí po několika měsících práce.

Obchodní plán: jak otevřít vodní park

Podrobný návod, jak otevřít vodní park

Vodní park je zřídkakdy považován za podnikání začínajícími podnikateli, protože masy jsou zvyklí na skutečnost, že jedno zábavní zařízení tohoto typu stačí pro jedno město. A pak, pokud je město dostatečně velké, aby ve svém vodním parku získalo mnoho návštěvníků, včetně seznamu zákazníků od lidí z blízkých osad.

Nicméně vodní park dnes není v žádném případě posledním místem v seznamu zábavy pro celou rodinu kdykoliv během roku. A pokud se zpočátku, když se v 90. letech tento druh volného času začal stát v naší zemi, služby vodního komplexu byly poměrně monotónní - bazén a pár vodních skluzavků, nyní to trvá celý den, aby si plně užívali všechny zábavy.

Proto poptávka po těchto službách stále roste. Lidé mají rádi přístupnost, rozmanitost a rodinnou zábavu v aquaparku.

Hlavním důvodem, proč ne každý může zaujmout úkol otevřít vodní atrakce, zůstává extrémně vysokým barem investiční náklady, a také spíše velké, dokonce i podle obchodních standardů doba návratnosti. V nově otevřeném vodním parku dosahuje průměrně čistý zisk až po 4 - 5 letech provozu. Taková doba návratnosti nutí i ty, kteří mají správný počáteční kapitál, aby se ustoupili.

Pokud se tedy stále rozhodnete přijmout velký závazek, bude důležité, abyste v podnikatelském plánu nejprve přemýšleli a malovali všechny dostupné a možné způsoby, jak zvýšit ziskovost podniku.

Atrakce návštěvníků

Každý případ se musí spoléhat počet klientů. A to je na tomto ukazateli určí ziskovost, a tudíž výnos z čistého zisku vodního parku.

A že mezi mnoha druhy zábavy, které si potenciální publikum zvolí váš návrh, musíte poskytnout komplexu maximální škálu služeb. A co je důležitější, jejich kvalita. Úkolem centra je zamilovat se do rodiny tak, aby lidé rádi navštěvovali vodní park ne jednou za rok, ale spousta. Stálým zákazníkům jsou nejen ti, kteří milují vodu a skluzavky, ale i někdo, kdo se někdy objeví ve vašem vodním parku.

Kromě různých domácích zábavy, které jsou určeny pro různé věkové kategorie (například bar nebo bazén pro malé děti s animátory), musíte se postarat o jiné stejně důležité sousední služeb. A mohou být také maximálně diverzifikováni a dělat vše, co je možné, aby zákazníci mohli všude hromadit.

 • Parkovací místo. Požadovaný atribut. Mělo by být pohodlné, přemýšlivé a přístupné. A co je nejdůležitější - prostorné. Počet nejméně 200 míst pro automobily. Je žádoucí více. Koneckonců, zákazníci půjdou k vám z celého města, a někteří z okresů. Na veřejné dopravě se samozřejmě také dostanou, ale v moderní realitě to je malá část potenciálního publika. A pokud se nestaráte o pohodlné parkoviště, které může vyhovět všem návštěvníkům, a to i v případě, že je aquapark podle přání zákazníka, stále se nevrátí.
 • Hotel. Ne první nutnost výstavby. Nicméně, pokud plánujete pokrýt celé možné publikum, vezměte v úvahu hosty vašeho města. Ne nutně to budou ti, kteří pocházejí z jiných měst kvůli vodnímu parku. Nicméně jeho umístění v pěší vzdálenosti od místa osídlení povzbudí turisty, aby přidělil čas na návštěvu vašeho centra.
 • Čerpací stanice. Čerpání paliva není to, co se očekává u vodního parku. Podle statistik však zákazníci, kteří přicházejí z dálky, budou rádi využívat služby čerpací stanice před cestou zpět. A plánovat výlet příště - nebudete se bát o nedostatek benzínu a najít blízké předměty.
 • Vody. Kombinace umělých bazénů, tobogánů a služeb na přírodní nádrži poskytne obrovský nárůst návštěvnosti. Například, pokud je vodní park se nachází vybavená pláž se všemi důsledky - solária, čistého písku a vody, dětské oblastech, na nájem vodní vozidla, budete moci udělat jednoduchou vodní park celé rekreační oblasti. A i kdyby klient neměl v úmyslu jít do samotného vodního parku, může se na své zemi vyrovnat na pohodlné pláži. Hlavním úkolem je zpřístupnit ji většině obyvatelstva finančně a nepřiřadit resort VIP zóny.
 • Půjčovna kol. Pokud to velikost území dovolí, pak spolu s pláží můžete také vytvořit speciální trasy pro milovníky jízdních kol. To značně diverzifikuje možnosti pro zábavu v rekreační oblasti.
 • Vedle přímé služby by měli být organizováni ti, kteří bydlí na území vašeho vodního parku pohodlný a žádoucí. Mluvíme o kotelně pro vytápění hotelu a interiéru parku. O čistírnách odpadních vod a kanalizačních systémech, které musí splňovat všechny bezpečnostní normy. Koneckonců lidé jsou lidé. Čistota a pohodlí je třeba udržovat denně.

Zařízení

Vzhledem k tomu, že vodní parky nejsou nejoblíbenějším zbožím na moderním domácím trhu, výrobci podobných druhů plastových výrobků se obvykle vyhledávají v zahraničí. Samozřejmě to ukládá určitá omezení a zvyšuje výdaje. Koneckonců musíme vynaložit na logistickou složku a celní odbavení.

Nicméně, nenechte si ujít příležitost najít mezi výrobci ruského trhu alespoň některé z možných detailů. To vám ušetří peníze. Situace s výstavbou vodního parku, hotelového komplexu, technologických sítí a území je mnohem jednodušší. Zde můžete najmout odpovědného dodavatele, aniž byste se uchýlili k službám zahraničních firem.

V každém případě budete potřebovat několik jednotek pro plný provoz vašeho komplexu. Proto je lepší provést kvalitativní analýza trhu v době podání návrhů, než investujete peníze do první organizace, která se objevila. Připomeňme, pro vás je kvalita důležitá. Zvláště pokud jde o poskytování služeb pro lidi.

Zařízení bude vyžadováno:

 • Systémy čištění vzduchu
 • Ventilační zařízení, klimatizační zařízení a systémy dodávek vzduchu
 • Topné jednotky
 • Radiátory
 • Mnoho různých typů sítí potrubí
 • Nábytek
 • Bazény
 • Zařízení pro vybavení koupelny a sauny
 • Zařízení kanalizační sítě
 • Zásobování plynem
 • Vybavení pro organizaci solária
 • Zařízení pro úsporu energie

Zapište rozpočet přechází z řady 300 tisíc dolarů za všechna zařízení. Ale to je extrémně průměrná cena. Trh se neustále mění a závisí na hospodářské a politické situaci v zemi. Jak je známo, v této fázi vývoje je nestabilní.

Navíc bez důkladné analýzy trhu dodavatelů nebude možné zvolit optimální poměr cena / kvalita zakoupeného výrobku, a to i v případě, že je evropský, přestože cena je již značně velká.

Zaměstnanci

Chcete-li zajistit, aby váš aquapark a veškeré okolní území s různými službami fungovaly a přinášely příjmy, je třeba zajistit práci velkého počtu zaměstnanců, což bude jednou z hnacích sil při zajišťování kvality a poptávce.

A protože všechny služby budou spojeny s rekreanty ve vašem komplexu lidí, všichni zaměstnanci musí být profesionály ve svém oboru. Samozřejmě, můžete si samy zaměstnat zaměstnance, provádět rozhovory. Výsledky však vyjdou, takže bude levnější okamžitě se obrátit na specializovanou agenturu.

Takové firmy se s tímto úkolem lépe vyrovnají, a co je nejdůležitější - rychlejší a lepší. Například vám bude těžké nalézt lidi s úzkou specializací a mnoho agentur a HR podniků vydělávají na tom, proto se lépe vyrovnávají.

V povinném personálu vašeho vodního parku bude několik míst:

 • Správce vodních parků. Vzhledem k tomu, že tato pozice znamená velkou odpovědnost, je třeba najmout pouze osobu s manažerskou zkušeností. Pokud se s touto funkcí chcete vyrovnat sami, doporučujeme vám, abyste o tom přemýšleli. Máte jako podnikatel a tak bude velký problém a budete muset pracovat v tomto postu po celou dobu, takže možná bude muset být nalezena alespoň jedna náhrada.
 • Administrátoři. Oddělení správy celého komplexu do zón a jmenování pro každou zodpovědnou osobu je nezbytnou volbou. Proto se v administraci podílí různí lidé.
 • Instruktoři na koupání. Na stejné místo je možné zahrnout záchranáře, které jsou nezbytné ve sféře vodohospodářských služeb.
 • Šermíři. Nechte svůj vodní park začít, stejně jako jakékoliv divadlo, od šatníku, kde jsou lidé přivítáni dobrými službami.
 • Prodejní konzultanti ve sportovních odděleních, bary, kavárnách a pokladnách.

Kromě výše uvedených příspěvků ve státě budou i další čísla, z nichž každý odpovídá za svůj vlastní úkol. Vše závisí na tom, jaké služby se rozhodnete implementovat ve vlastním vodovodním centru. Nezapomeňte také na technický personál. Koneckonců, pro všechny tyto věci, plněné s mnoha technologií a elektroniky bude muset neustále sledovat, včasné řešení problémů a reagovat rychle.

Je nemožné přesně vypočítat náklady bez vypracovaného vysoce kvalitního podnikatelského plánu orientovaného na konkrétní stavební oblast a současných skutečností cen, ekonomické situace a příjmů obyvatelstva. Ale v průměru počáteční investice do prostor, vybavení, reklamy, obchodních výdajů, administrativních výdajů apod. Budou nejméně třicet pět milionů dolarů.

Částka je značná, ale samotný úkol je obrovský. Navíc toto číslo zahrnuje také:

 • Náklady na suroviny a materiálů
 • Pomůcky a tarify
 • Náklady na stavební vybavení a služeb smluvních firem
 • Mzdový fond personálu vodního parku a okolních oblastí
 • Daňové odpočty a odchází do fondu sociálního pojištění
 • Náklady na organizaci a implementace marketingové společnosti
 • Výdaje za pronájem náměstí a dočasné prostory.

Kde dostat peníze z

Problémem je nejen to, že celá částka prostředků na realizaci projektu začínající podnikatel je nepravděpodobné. Ve skutečnosti žádná banka nebude souhlasit s vydáním úvěru této velikosti ani s nejlepším obchodním plánem, který přesně odráží všechny podmínky, náklady, příjmy a rizika. Proto musíme hledat způsoby řešení tohoto problému. A je několik z nich.

Přinejmenším začít realizovat projekt sám. Spolupráce s jinými podnikateli je nejlepší cestou. V takovém případě již můžete očekávat, že většinu investice půjčíte. A vodní park bude uveden do provozu mnohem dříve. Ale měli byste mít v každém případě slušné počáteční úspory.

Ukončete návrat k čistému zisku

Jak již bylo uvedeno výše, doba návratnosti je přibližně pět let. Za předpokladu, že roční příjem provozního vodního parku činí přibližně 15 milionů dolarů. Částka je skutečná. Náklady na údržbu podniku na základě průměrných údajů za takový komplex mohou činit 700 tisíc dolarů měsíčně. Zdanitelný příjem - asi 6,9 milionu dolarů.

Výsledek

Vytváření a spuštění vlastního vodního parku s rekreační oblastí, které vám umožní najít způsob, jak trávit svůj čas kdykoli v průběhu roku, je rozsáhlé podnikání, které vyžaduje velké úsilí a investice. Nicméně, ziskovost Tento druh servisního centra je vysoký - až 80 procent. Proto můžeme dospět k závěru, že při správném přístupu může podnikání v této oblasti přinést značný příjem.

Samozřejmě to bude trvat investice. Start-up projekt - příčina, pro kterou je třeba vzít v obchodní spolupráci s dalšími podnikateli, nebo v případě, že již máte velké zkušenosti, start-up kapitál a vysoce kvalitní obchodní plán, který umožňuje vypočítat a předvídat chování trhu, poptávky a dostupnosti rizik.

Dalších 1000 nejlepších obchodních modelů najdete v sekcích: Obchodní nápady nebo Franchise

Obchodní plán vodního parku

Není žádným tajemstvím, že úroveň konkurence v zábavním průmyslu dnes překračuje všechny rozumné limity. Zvláště v metropolitním regionu a ve městech s milionem obyvatel. Nicméně některé typy zábavních zařízení postavených v provinčním městě se mohou stát novinkou pro obyvatele a přinášejí svým majitelům vynikající zisky. Malý vodní park odkazuje na takové objekty. Vzhledem ke specifické složitosti provádění tohoto podnikatelského projektu se každý podnikatel nebude snažit jej realizovat. Prezentované v tomto materiálu, podnikatelský plán vodního parku s výpočty pomůže začínajícím a zkušeným podnikatelům střízlivě posoudit rizika, náklady a potenciální příjmy z výstavby aquaparku v malém ruském městě.

Investice do výstavby vodního parku a jeho následné "přemýšlení" bude mít za následek zhruba 120 milionů rublů. Je vhodné přilákat tyto prostředky z několika zdrojů, včetně bankovních úvěrů, přímých investic a osobních peněz podnikatele.

Stručný popis konceptu

Vodní park, který je zde zastoupen, musí být registrován ve formě LLC. Výběr správného daňového systému není zcela zřejmý, nicméně, jak ukazuje praxe, bude USN nejvhodnější s daňovou sazbou 6% z celkové částky příjmu. Měli byste však mít na paměti, že pokud vaše výnosy za zdaňovací období přesáhnou 120 milionů rublů (v roce 2017), ztratíte právo na zjednodušení daně. Při registraci vodního parku byste měli zvolit správné OKVED kódy, a to:

 • 93.21 "Činnosti kulturních a rekreačních parků a zábavních parků".
 • 93.29.9 "Zábavní zábavní činnosti, které nejsou zahrnuty v jiných skupinách".

Po dokončení registrace v pobočce Federální daňové služby se podnikatel musí postarat o provedení následujících dokladů:

 • Povolení pro výstavbu "vodního parku" z městského výboru pro urbanistické plánování a architekturu.
 • Povolení od SES a požární služby regionu, bez něhož je z právního hlediska nemožné pověřit budoucí vodní park.

Za zmínku stojí také to, že organizace vodního parku se nevztahuje na licencované činnosti.

Kolik investovat do otevření

Náklady na výstavbu vodního parku a uvedení do provozu vypadá takto:

Výpočty ukazují, že náklady na výstavbu vodního parku představují více než 80% počátečního kapitálu. Proto je pro podnikatele nesmírně důležité, aby se co nejvíce zodpovědně zabýval výběrem dodavatele. Pověřit výstavbu aquaparku je nejlépe testována společnost s bezvadnou pověstí, mnoho let pracuje na trhu. Zbývající peníze půjdou na nákup vybavení, reklamy a různé "malé" náklady.

Marketingový plán

Dobře navržený marketingový plán hraje rozhodující roli při rozvoji tohoto druhu podnikání. Chcete-li přitáhnout největší počet návštěvníků do vodního parku, měli byste provést následující marketingové kroky:

 • Spusťte rozsáhlou reklamní kampaň ve všech druzích médií v regionu - od novin a časopisů až po místní rozhlas a televizi.
 • Vývoj jasného informačního místa vodního parku s funkcí nákupu lístků online.
 • Tisk barevných reklamních letáků a letáků a jejich následná distribuce prostřednictvím poštovních služeb mezi potenciálními zákazníky.
 • Vypracujte roční plán pro tematické akce, a to jak pro dospělé, tak pro děti.

Maximální cena vstupenky pro dospělé je 600 rublů, minimální cena dětské vstupenky je 200 rublů. Průměrná cena jedné vstupenky do vodního parku bude tedy 400 rublů. Při průměrné denní návštěvě 200 lidí bude měsíční příjem z provozu vodního parku 2,4 milionů rublů. Roční výtěžek z vodního parku bude asi 29 milionů rublů a její částka může růst každý rok, pokud vlastník firmy udržuje vysokou kvalitu služeb zákazníkům.

Výrobní plán

"Plot" pro výstavbu aquaparku bude pozemkem ve městě s rozlohou nejméně 2 hektary. Na tomto místě byste měli umístit tobogány, bazény, hřiště a sezónní atrakce. Také byste měli postavit oddělený uzavřený pokoj, aby se ubytoval prostor recepce a šatny. Pro pohodlí návštěvníků by měl být vodní park "rozdělen" na dvě zóny - dětskou a dospělou zónu. V zóně pro dospělé je nutné postavit dva bazény a pět tobogánů. Dětská zóna bude obsahovat tři vodní skluzavky, malý dětský bazén a herní zónu pro hraní na pláži.

Zařízení pro vybavení aquaparku je nejlépe zakoupeno ze zahraničí. Samozřejmě budete muset zaplatit trochu, ale v budoucnu se investované prostředky vyplácejí několikrát.

Rozvrh vodního parku neznamená existenci dnů volna. Každý měsíc by však měl být přidělen jeden nebo dva dny na sanaci a údržbu. Konkrétní termíny stanoví vedení vodního parku na základě aktuální situace a vznikajících potřeb. Nejvhodnější variantou pracovního plánu vodního parku je následující:

 • Od pondělí do pátku od 10:00 do 22:00.
 • Sobota - neděle od 09:00 do 23:00.

Seznam zaměstnanců vodního parku je uveden v následující tabulce:

Typický projekt vodního parku

Aquapark je veřejný a zábavní komplex s různými zařízeními určenými pro vodní zábavu. Jedná se o bazény a bazény, mnoho atrakcí pro děti i dospělé, hydromasážní koupele, sauny, solária, fitness, atd., Stejně jako kavárny a snack bary. Statistiky ukazují, že vodní parky neztrácejí svou popularitu mezi obyvatelstvem, ale naopak, popularita těchto služeb roste každým rokem.

Ziskovost tohoto druhu podnikání je dána nepřetržitým tokem návštěvníků a pro zajištění stálého toku klientů je nutné vypracovat obchodní plán pro vodní park s ohledem na následující faktory:

 • bezpečnost;
 • pohodlí;
 • cenová dostupnost;
 • zájem.

To vše přímo závisí na poloze parku, kvalitě vybavení a personálu. Chcete-li otevřít vodní park, potřebujete vážný počáteční kapitál. Chcete-li vytvořit funkční systém, přilákat investory, pro výpočet rizika a perspektivy rozvoje, s cílem ověřit proveditelnost stavby, plánovat posloupnost úvodních etap, jakož i detailní pohled na další významné momenty, budete muset napsat podnikatelský plán. Pouze hotový stavební projekt poskytne úplný obraz o plánovaném podnikání.

Kompetentně vypracovaný obchodní plán je klíčem k úspěšnému podnikání. S důvěryhodnými informacemi a jasným akčním plánem můžete zájem investorů a bank a vypořádat se se složitými úkoly, které se jistě setkají v procesu organizace.

Při vytváření obchodního plánu můžete použít tradiční strukturu, která se skládá z následujících položek:

 1. Analýza a průzkum trhu.
 2. Marketingový plán.
 3. Právní nuance.
 4. Vybavení a personál.
 5. Finanční kalkulace.

Analýza a průzkum trhu

V Rusku je asi 97 vodních parků. Stávající vodní parky se nesetkají s přílivem zákazníků.

Poptávka po takových službách je skvělá a stále není spokojena. Obvykle se investoři pokoušejí vstoupit na trh malých měst, protože cena pozemků je mnohem nižší a pravděpodobně přitahuje volné investice do rozvoje různých zábavních projektů, včetně vodních parků.

Hlavním tajemstvím úspěšného vytvoření podnikatelského záměru vodního parku je množství navštívených akcí. Doporučujeme umístit do vodního parku kavárnu nebo malou restauraci, otevřené plavecké kurzy, zajistit rekreační areál, otevřené sportovní obchody. Náklady na vstupenky na vodní park přímo závisí na jeho zeměpisné poloze. Vstupenky budou rozděleny na: děti a dospělé, ve všední dny a o víkendech.

Cenová politika společnosti by měla přitahovat širokou škálu návštěvníků všech věkových kategorií. Cena vstupenek na pracovní den je 850 rublů, o víkendu 1200 rublů. Příznivé podmínky pro otevření podnikání v oblasti aquaparku budou vzhledem k odhadu analytiků pokračovat i v příštích 3-4 letech. Ti, kdo včas využijí situaci, zaručují maximální zisky a stabilní postavení na trhu.

Marketingový plán

Charakteristická vlastnost vodního parku, jako marketingového objektu, může být nazývána soutěž mezi různými skupinami návštěvníků v jednom prostoru. Vycházíme z toho, že je nutné nejen předvídat a kvantifikovat vliv přežití určité třídy návštěvníků, ale také vytvořit všechny podmínky pro účelnou stabilizaci toku.

Potřebuji vytvořit firemní identitu, a sice přijít s logem, název vodního parku, logo, firemní barvy identifikovat, rozvíjet návrh vstupenky, za diskontní systém, zavést oblékání pro zaměstnance a samozřejmě slogan. Také je třeba uvažovat o stylu informací prostřednictvím tiskových zpráv, informací a podkladů, nabídek pro různé společnosti, dětských institucí, vzdělávacích institucí a cestovních kanceláří.

Co se týče vstupních vstupenek, musí být v korporátním stylu, což představuje jakousi suvenýr, což je příjemné, aby někdo dal nebo zachránil. Vývoj systému slev bude proveden na základě výsledků prvních měsíců aktivní činnosti, neboť v počáteční fázi je zjištěna potřeba změny cenové politiky společnosti.

Chcete-li vytvořit zvukový a nezapomenutelný slogan, návštěvníci vám pomohou. Oznámte soutěž s názvem "Nejlepší slogan vodního parku" a jako cenu si můžete zdarma objednat.

Pokud mluvíme o firemním stylu šíření informací, pak kromě různých brožur a brožur můžete publikovat svou vlastní informační a zábavnou publikaci a distribuovat ji na území vodního parku. Vezmeme-li toto vydání u vchodu, návštěvníci se mohou seznámit s zábavním programem vodního parku a také zjistit veškeré informace o probíhajících akcích.

Otevření vodního parku může být nazváno významnou událostí kvůli jeho sociálně-ekonomickému významu pro město, takže je vhodné uspořádat oficiální zahájení tím, že pozvete zástupce místních úřadů a televize.

Právní nuance

Nejtěžší a zdlouhavější etapou v právním vyjádření je získání povolení od hygienické a epidemiologické stanice, hasičského závodu, stavební inspekce. Provedení takové obtížné etapy je možné až po výstavbě vodního parku, jelikož inspekce uvedených služeb se uskuteční v dokončené budově, která je již připravena k uvedení do provozu. Pokud jde o licenci, není to nutné.

S ohledem na právní předpisy Ruské federace, vodní park může být právně přirovnáván k veřejnému bazénu, takže když otevřete, budete muset být testován na dodržování sanitární-epidemiologické norem. Všechny filtry pro vodu, vstup a výstup, místnosti, sprchy atd. Budou kontrolovány. Co se týče stavebního dozoru, je povinen ověřit soulad s normami EU na výstavbu všech zařízení a jejích částí, které budou vybavené bazény, a to výpočet zatížení na podlaze a na opěry upevnit pod umyvadlo, pevnost konstrukce střechy a stav ventilačním systémem.

Vybavení a personál

Zařízení pro vodní park bude muset objednat od zahraničních firem, neboť dnes neexistují tuzemští výrobci vybavení pro vodní parky. Tento podnikatelský plán pro výstavbu vodního parku je představen s ohledem na nákup vybavení v Evropě, což vysvětluje vysokou úroveň cen. Pro vodní park je nutné zakoupit následující zařízení:

 1. Čištění vzduchu.
 2. Větrání.
 3. Kondicionéry.
 4. Vytápění.
 5. Úspora energie.
 6. Čerpadla.
 7. Radiátory.
 8. Trubky.
 9. Nábytek.
 10. Krby.
 11. Fontány.
 12. Bazény.
 13. Koupelna.
 14. Sauny.
 15. Solária.
 16. Úprava vody.
 17. Dodávka vody.
 18. Kanalizace.
 19. Zásobování plynem.

Na nákup zařízení bude zapotřebí přibližně 300 000 USD.

U stavebních materiálů by neměly vznikat problémy, neboť produkty ruské výroby nejsou nijak podřazené západním analogům. Suroviny a materiály potřebné pro výstavbu budou zakoupeny od domácích výrobců. Odhadované náklady činí 15 000 000.

Složení výrobních pracovníků lze stanovit zaměřením na počet zaměstnanců podobných stavebních firem.

Pojem odměny bude časově náročný. V budoucnu se plánuje přechod na bonusový platební systém, který flexibilněji zohledňuje množství a kvalitu vynaložené práce. Pokud jde o platy vedoucích pracovníků, jedná se o platy, které přímo závisí na množství odpracované doby a na konečném výsledku činnosti jejich jednotek.

Nápad č. 282: Jak otevřít vodní park a kolik to bude stát?

Zkušení podnikatelé mohou mít zájem o otázku, kolik stojí otevření vodního parku a jak to udělat. Koneckonců takový projekt nebude moci přinutit nováčky v obchodním světě. Taková myšlenka je považována za dostatečně rozsáhlou, nákladnou, komplexní a časově náročnou v procesu provádění. Výsledné zisky však budou pokrývat všechny investice a náklady.

Takové zábavní komplexy se začaly objevovat v zemi v polovině 90. let. Dnes jejich počet dosáhl 100 bodů a každý rok se otevírají nové vodní parky. Nicméně až do úplného nasycení trhu je stále daleko. A pokud se v USA nebo Evropě pro každou podobnou instituci nachází asi 300 tisíc obyvatel, pak v Rusku - alespoň 6 milionů. Výhledy na rozvoj jsou zřejmé.

Vlastnosti podnikání a formát práce

Vzhledem k tomu, že tento druh činnosti vyžaduje velké kapitálové investice, je třeba nejprve uvažovat o tom, jak uspořádat celý proces. Vodní park je komplex zábavních služeb využívajících umělé nebo přírodní vodní útvary. Existují dva hlavní typy:

 1. Vnitřní, stacionární - za předpokladu solidní instituce, kde jsou bazény, několik zábavy ve formě skluzů, skoků apod. Tento komplex může být libovolné velikosti a nabízí nejširší nabídku služeb.
 2. Otevřená, nafukovací - vyžaduje méně investic a umožňuje změnit polohu. Je instalován na otevřených nádržích přírodního charakteru a může být organizován v rekreační oblasti, parky, v centru města. K tomu je postačující instalovat požadované vybavení a spustit vodu v umělém bazénu.

Každá z možností má svou atraktivitu jak pro podnikatele, tak pro návštěvníky. Druhá je jednodušší k organizaci v pobřežních oblastech, kde lze využít přírodní vodní zdroje. Takové podnikání se však liší od sezónnosti a přísné závislosti na povětrnostních podmínkách. První, přestože funguje po celý rok, ale bude vyžadovat mnohem více času, úsilí a peněz, aby se otevřel.

Vzhledem k nenasycení trhu pro tento druh zábavních služeb lze předpokládat, že jeho organizace bude dostatečně jednoduchá a v krátké době přinese zisk. Ale dříve, než se s takovým projektem zabýváte, stojí za to uvažovat komplexně o všech stávajících výhodách a nevýhodách.

Vezměte v úvahu skutečnost, že klima v naší zemi má více stacionárních institucí než otevřený komplex. Nafukovací odrůdy jsou relevantní pouze v jižních oblastech s délkou koupací sezony nejméně 4 měsíce.

Registrační otázky

Organizace podnikání začíná svou registrací. Za prvé bude nutné vytvořit LLC nebo jinou formu činnosti právnické osoby. Současně je nutné stanovit chartu, stanovit velikost fixního kapitálu a připravit další interní dokumenty.

Je nepravděpodobné, že bude možné budovat krytý vodní park jako PI, protože za účelem nalezení takových velkých částek je nutné získat podporu několika spoluzakladatelů, investorů nebo akcionářů.

Kromě toho budeme muset vydat řadu dalších dokumentů:

 • Smlouva o nájmu nebo koupi pozemku.
 • Povolení k výstavbě a uvedení do provozu dokončené budovy.
 • Po kontrole vodního parku vydávají hygienická a epidemiologická stanice a požární útvar příslušné dokumenty.
 • Je třeba vypracovat smlouvu o sběru odpadu a likvidaci odpadu.

Jelikož takový komplex nemůžete spravovat sám, budete muset najmout další zaměstnance. A proto byste se jako majitel měl zaregistrovat u FSS a penzijního fondu jako zaměstnavatel a měsíčně platit sociální odpočty od mzdy.

Aby nebylo nutné opakovat vše několikrát, je lepší předem požádat o hlavní kontrolní orgány těchto zařízení. Jsou popsány v dokumentu nazvaném SanPiN 2.1.2.1331-03. Také je nutné se seznámit s federálním zákonem "Technické předpisy pro bezpečnost atrakcí".

Jaké služby potřebují zákazníci?

Aktivity vodních parků se mohou výrazně lišit v závislosti na konkrétním komplexu, jeho umístění, počátečních finančních investicích a hlavní myšlence majitele. Může to být malá budova pro 2-3 bazény se skluzavkami nebo plnohodnotný komplex, kde zákazníci tráví celý den na různých atrakcích.

S cílem přilákat více lidí a zvýšit zisky ve vodním parku nabízí také:

 1. Kavárna, bary.
 2. Dětské a dospělé bazény.
 3. Atrakce v jakémkoli množství a sortimentu (dnes je jejich výběr poměrně rozmanitý).
 4. Normální nebo hydromasáž.
 5. Sauna, sauna.
 6. Solárium.
 7. Vířivka.
 8. Aqua aerobik.
 9. Různé vodní sporty.
 10. Plavecký výcvik.
 11. Pěnové party.
 12. Zajímavé programy.
 13. Prodej suvenýrů a sportovních výrobků.

Hledání správného místa

Je důležité správně přistupovat k umístění vodního parku. Mělo by se nacházet v hranicích města a mělo by být přístupné různým návštěvníkům - vlastníkům vlastní dopravy a těm, kteří chodí nebo využívají městské autobusy.

Pro výstavbu rozsáhlého komplexu je žádoucí pronajmout nebo koupit pozemky o rozloze cca 2 hektary. To stačí k vytvoření všech atrakcí a souvisejících rekreačních oblastí. Když otevřete nafukovací vodní park, výhodnější místo bude pláž a většina přírodního vodního útvaru. Poté stačí vydat krátkodobou smlouvu o pronájmu s městskými úřady po dobu několika měsíců.

Velký krytý komplex je většinou vybudován od začátku, protože v již existujících budovách není možné najít vhodné prostory. Proto budeme muset uzavřít dohodu s projektovou dílnou, přemýšlet o umístění každého prvku, získat stavební povolení, najít odpovědné dodavatele a koupit stavební materiály. To vše bude vyžadovat značné finanční náklady a dlouhou přípravnou dobu.

Výběr vybavení

Přesný seznam všech položek, které je třeba koupit pro vodní park, závisí rozhodně na formátu činnosti (nafukovací nebo stacionární) a nabízených službách a atrakcích.

Při výběru každého prvku věnujte pozornost jeho výkonnosti, ceně, kvalitě a zárukám od výrobce. Kromě vybraných atrakcí byste měli určitě koupit následující části v správné výši:

 • samotné bazény;
 • čističe vzduchu;
 • vodní filtry;
 • klimatizační systém;
 • topné prvky;
 • čerpadla, potrubí atd.;
 • lehátka, lehátka, nábytek pro odpočinek;
 • kanalizační systémy;
 • sprchové kabiny;
 • skříňové prvky;
 • energeticky úsporných zařízení.

Je-li potravina kurt, obchody a další rekreační oblasti, bude muset v rozpočtu, a dodatečné náklady na nábytek pro jídelny, barové pulty, stoly, masáže, jacuzzi, solárium zařízení, kuchyňské spotřebiče a tak dále.

Zaměstnanci

Správa moderního komplexu bude poměrně obtížná, takže pomoc bude muset najímat odpovědné pracovníky. Hlavní pozice jsou následující:

 1. Manažer, který se může stát vlastníkem.
 2. Administrátoři - jejich počet závisí na objemu projektu a jednotlivých zónách pro zábavu.
 3. Záchranáři - nejméně 4 osoby, pečlivě sledovat bezpečnost na vodě.
 4. Instruktory pro plavání - pokud je taková služba určena.
 5. Servisní pracovníci pro potravinářské dvory, maloobchodní prodejny a další rekreační oblasti.
 6. Pokladní.
 7. Mechanik, který bude sledovat provozuschopnost zařízení.
 8. Šermovna.
 9. Čistič.

Reklamní instituce

Doporučujeme zahájit marketingovou kampaň několik měsíců před otevřením zábavního komplexu. Věnujte pozornost obyvatelům a hostům města, že brzy bude nová atrakcí a místo, kde se můžete pobavit s rodinou.

Vzhledem k tomu, že taková instituce ráda navštěvuje lidi různých věkových kategorií a společenského postavení, pak se musíte orientovat v reklamních kampaních na poměrně široké publikum. Chcete-li to provést, použijte všechny dostupné kanály:

 • Internet - vytváření webových stránek, zveřejňování informací v sociálních skupinách, na fórech.
 • Polygrafické výrobky - letáky, plakáty.
 • Další reklamní plošiny - billboardy, městská doprava, metro, zastávky, vývěsky.
 • Média - časopisy, noviny, rozhlas, televize.

Nabídka propagačních akcí, bonusů. Vyvinout pohodlný a ziskový systém oceňování. Například pro velké společnosti nebo dlouhodobý pobyt v komplexu můžete poskytnout slevy. Obvykle jsou hodinky ve všední dny charakterizovány nízkou návštěvností, takže v tomto okamžiku jsou nastaveny minimální ceny.

V den zahájení zahájíte zajímavou událost - koncentrátor, program show, sezonní lístky nebo ceny. Pravidelně můžete pořádat penězové večírky pro mladé lidi, tematické prázdniny atd. Čím více bude tento komplex zajímavější, tím více lidí bude chtít navštívit.

Mini-vodní park

Budeme popisovat zásadní rozdíly v organizaci nafukovací varianty vodního parku. Hlavní přednosti kryté konstrukce:

 1. Trvá mnohem méně peněz.
 2. Rychlá návratnost - po první sezoně jsou vráceny všechny náklady na nákup zařízení.
 3. Kvalitní materiál pro nafukovací prvky bude trvat několik let, protože je určen pro aktivní provoz po dlouhou dobu.
 4. Při reklamě nemusíte utrácet spoustu peněz, protože s úspěšnou polohou v rekreační oblasti na pláži můžete například počítat s velkým počtem návštěvníků.
 5. Snadná instalace nafukovacích konstrukcí, pro které nemusíte platit za práci profesionálů.
 6. Mobilita - pokud chcete, můžete rychle přetočit všechny atrakce a přejít na nové, výhodnější místo.

Nezapomeňte však, že tento typ podnikání je považován za sezónní a silně závisí na rozmaru počasí. Je výhodné ho otevřít pouze v oblasti, kde teplá sezóna trvá nejméně 4 měsíce.

Zde si můžete stáhnout zdarma obchodní plán aqua park jako ukázku.

Ziskovost

Náhrada projektu závisí výhradně od objemu investic, stanovených cen pro návštěvu komplexu, poskytovaných služeb, doplňkových služeb, dostupnosti blízkých konkurentů, velikosti města a dalších faktorů. Vypočítání přesných čísel je obtížné, protože je třeba vzít v úvahu všechny podrobnosti této myšlenky.

Hlavní body výdajů budou:

 • koupě nebo pronájmu pozemku;
 • projekční a stavební práce;
 • registrační záležitosti;
 • instalace a instalace zařízení a základních komunikací;
 • získání atrakcí, nábytku a dalších prvků;
 • rozvoj značky a stylu;
 • realizace reklamní kampaně.

Měli byste také očekávat měsíční výdaje:

 1. Na plat zaměstnanců.
 2. Užitkové platby.
 3. Daně.
 4. Podporní reklama.
 5. Spotřební materiál.
 6. Oprava zařízení atd.

Předpokládá se, že celková částka, která by měla být orientována na otevření velkého zábavního komplexu, dosahuje 150 milionů rublů. Ačkoli pro organizaci nafukovací malý vodní park dostatek 1,5 milionu, ale zisky v tomto případě přinese významné výhody.

Takže když navštívíte komplex 300 lidí denně a průměrnou kontrolu 400 rublů, můžete očekávat měsíční příjmy ve výši 3 600 000 rublů. S neustálým růstem a vývojem za 4-5 let se všechny investice plně vyplatí.

Video: obchodní plán vodního parku.

Recenze

Alain:
"Neustále mě přitahovala myšlenka otevření vodního komplexu ve městě. Ale bohužel, naše řešení je pro takové podnikání příliš malé. I když přesunete přízvuk mírně blíže ke středu oblasti a investujete do výstavby hotelu, pak se to opravdu stane atraktivní turistickou atrakcí. "

Vasily:
"Úroveň investice a velikost budovy by se měla lišit v závislosti na městě. Například Moskva potřebuje elegantní komplexy se širokým spektrem služeb a atrakcí. Ale pro vzdálenější místa je dostačující malý vodní park s několika tobogány a několika bazény. A to je již možné i pro začínajícího podnikatele. "

Oleg:
"Každý rok instaluji nafukovací atrakce na pláži a dostanu z toho spoustu peněz. Existuje však vždy riziko konkurentů. Proto se snažím sledovat novinky a neustále si objednávat další návrhy, které přitahují moderní náročné zákazníky. "