Jak otevřít auto kina: potřebné vybavení, výpočet nákladů a potřebné dokumenty pro spuštění

Jedním z nejoblíbenějších typů zábavy dnes jsou kina. Přes téměř 100% dostupnost různých multimediálních přehrávačů, stejně jako rychlý přístup k internetu, lidé v každém domě přitahují romantická a tajemná atmosféra, která vládne v temné síni.

V současnosti existuje obrovské množství kin a soutěž je velmi vysoká. Z tohoto důvodu majitelé takových zařízení vynaloží veškeré úsilí, aby přišli s jejich originálním "čipem", který přiláká diváky do haly. Jeden z těchto zadumok - avtokinoetatr pod širým nebem. V něm návštěvníci cestují do svých vozů do vybavené oblasti, která je určena pro sledování fascinujícího filmu, neobvyklého romantického data nebo přátelského rozhovoru.

Velmi často se vyskytují situace, kdy běžní diváci v kině sedí na sousedních židlích a zabraňují plnému užívání akčního filmu, komedie nebo melodramy. Pobyt ve vlastním autě při sledování filmu přináší návštěvníky blíže k pohodlnému domácímu prostředí. Koneckonců, je možné sdílet zobrazení po celou dobu trvání relace, pít, popraskat popkornem, aniž by to rušilo ostatní diváky. Na druhou stranu nejsou schopni vás odvrátit.

Pojďme se ponořit do historie

Nejjednodušší, ale současně skvělý nápad - sledovat film na otevřené noční obloze v aute - se objevil ve třicátých letech dvacátého století. Američan jménem Richard Hollingshead uspořádal takové zasedání ve svém dvoře.

K jeho chování potřeboval pouze mobilní filmový projektor, stejně jako bílou látku, kterou táhl mezi stromy. Svědci zasedání byli sousedy, kteří ocenili tuto mimořádnou podívanou. V důsledku toho získal Richard Hollingshand patent na osobní vynález a stal se prvním člověkem na světě, který otevřel kino na čtyřech kolech.

Takové instituce dosáhly svého rozkvětu v padesátých letech. Mnoho z nich tehdy přemýšlelo o tom, jak otevřít auto kina. V polovině minulého století byl počet míst pro filmové přehlídky po celé Americe pět tisíc. Největší kino na kolech obsahovalo až dva tisíce pět set vozů.

Aby přilákali více zákazníků, jejich majitelé otevřeli v blízkosti dětské hřiště, výstavy zvířat, atrakce, kavárny a restaurace, stejně jako vzletové proužky pro malé letadla. Ale v osmdesátých letech dvacátého století přišla doba kabelové televize a video kazet. Z tohoto důvodu začala poptávka po auto-kinech prudce klesat.

Nedávno se zájem o takové instituce znovu rozvinul. Je třeba si uvědomit, že rozsah je úplně jiný, i když retro fanoušci a prostě zanícení kinománi takový zábava nemůže zachytit. V Rusku je také zřejmá tendence otevřít takové instituce. Vzhledem k tomu, že toto téma mezi obchodníky je dnes důležité, pojďme diskutovat o tom, jak otevřít auto kina.

Vzhled moderního místa

Velikost standardního plátna je třicet a dvanáct a půl metru. Nachází se ve výšce šesti metrů nad zemí. Úhel bílé plátno je asi tři až čtyři stupně. Vzdálenost od ní až po první řadu automobilů je zpravidla nejméně dvacet pět metrů.

Přijatelný počet strojů na filmové výstavě by měl být vypočítán na základě návrhu speciálně vybaveného místa. Obdélníkový tvar může přizpůsobit maximální počet vozů. Podle bezpečnostních opatření musí být vzdálenost mezi stroji nejméně čtyři metry. Také je nutné mít na levé a pravé straně místa sedm metrů široké.

Odjezd a vstup

Je nutné, aby výstup na hlavní silnici byl co nejvíce pohodlný, a to široký, bez strmých úseků a ostrých otáček. Tyto podmínky zajistí bezproblémovou situaci. Vzhledem k tomu, že převažující počet zasedání bude zobrazen večer nebo v noci, musí být kino dobře osvětlené. Instalace retroreflexních značek na vstup-výstup a samotné místo je také nutné.

Rampy

Bez zařízení, které pomáhají lehce zvýšit přední část vozidla, budoucí majitelé institucí nemohou dělat, a proto je třeba je zakoupit. Automatické kino s takovým "čipem" bude více populární, protože umožňuje pohodlnější sledování filmů z auta.

Terminál

Kazeta musí být umístěna tak, aby se zabránilo tvorbě velkého množství strojů. Zvlášť se týká směru k hlavní silnici.

A jak poslouchat?

Vysílání zvuku probíhá prostřednictvím zvláštního snímače malého FM pásma v rádiu. Je nutné, aby byly ty naladěny na specifikovanou vlnu. Také je nutné instalovat zařízení pro auto-kina, která řeší oblast pokrytí signálu v rámci speciálně vybaveného místa (zpravidla je poloměr sto metrů).

Vlastnosti podnikání v našem regionu

První auto kino divadlo, jehož obchodní plán byl vyvinut v Rusku, se objevil na začátku ledna 2000 v kulturním hlavním městě - Petrohradě. Majitelé stránek chtěli na začátku nového tisíciletí zapůsobit na diváky. A v této věci se jim to podařilo.

Kino pracuje asi šest let. Na základě výše uvedených myšlenek, můžeme s jistotou říci, že ne teplé klima tkvící v naší zemi, není překážkou pro ty, kteří zamyšlení nad otázkou, jak otevřít drive-in kina. I když je nutné vzít v úvahu, že není výhodné konat sezení v těžkém chladném počasí. Hlavním obdobím trvalé práce instituce jsou teplé měsíce (přibližně sto dvacet dní v roce). Během této doby je nákladově efektivní umístit letní kavárny na území místa prodejem rychlého občerstvení, popcorn a nápojů.

Pokud vážně přemýšlíte o tom, jak otevřít auto kino, nezapomeňte nejprve koupit licenci, která umožňuje pronájem filmů. Velký zisk lze získat z vysílání fotbalových zápasů. Dodatečné výnosy pocházejí z reklamy, která je zobrazena před zahájením zasedání. Průměrná cena za jeden jízdenku je dvě stě rublů. Chcete-li přilákat návštěvníky do vašeho budoucího automobilového kina, může fungovat systém slev.

Investice a návratnost investic

Klíčem k úspěchu vašeho podnikání je správně vypracovaný obchodní plán. Kameraman je opravdu otevřený, pokud máte startovní kapitál ve výši tři sta tisíc rublů. Dále závisí pouze na požadavcích podnikatele. Hlavní počáteční náklady půjdou k pronájmu místa pro kino, nákup vybavení a také zařízení na místě.

Někteří analytici poptávky na trhu v Ruské federaci si nejsou jisti o ziskovosti tohoto případu. Tvrdí, že návratnost takové činnosti nastává až po deseti až patnácti letech. Jiní však tvrdí, že pokud budou dodržena určitá pravidla, časový limit se může výrazně snížit.

Hlavní podmínky návratnosti jsou následující:

  1. Je nutné, aby místo obsahovalo minimálně dvě stě sedadel pro automobily.
  2. Prodej různých suvenýrů a zboží pro diváky (CD disky, náhradní díly a další).
  3. Na území kina je nutné organizovat realizaci občerstvení a nápojů.

Auto Cinema je zajímavý nápad pro podnikání

Před mnoha lety bylo nemožné vstoupit do kina, bylo nutné zůstat v řadě, aby hráli v roli šťastného diváka, který dostal příležitost podívat se na zajímavý film. V současné době se můžete doma podívat na jakýkoli film, ale i přes to, že kinematická úloha stále nevyšla. Mnoho lidí stále chtějí s hrdinami empatovat, když sedí v kině. Zajímavou myšlenkou pro vaše vlastní podnikání je auto kino divadlo, které je zcela originální ve své podstatě.

Etapy podnikové organizace

Automobilová kina již má velmi slušný věk a dosahuje osmdesát let. Taková podnikání je však na západě běžná. Právě v Americe byla vypuštěna skvělá myšlenka spojená s demonstrací filmů na volném prostranství. V Rusku podnikání začíná dobyti otevřené prostory, nemůže být nazýváno široce rozšířené. Mnoho podnikatelů se obává, že investování velkých finančních prostředků nebude ospravedlňovat jejich naděje, protože zvláštnosti takového podnikání jsou v jeho sezónnosti, auto kino divadlo je schopné pracovat jen třetinu roku.

Organizace prostoru

Před zahájením realizace svého snu je důležité vytvořit podnikatelský plán, v němž byste chtěli charakterizovat všechny kroky, které je třeba podniknout k zajištění úspěchu dalšího podnikání. Podnikatelský plán by měl také obsahovat způsoby řešení všech vzniklých problémů. Pokud se budeme věnovat všemu nejmenším detailům, pak se nám nestane žádná vážná překážka a nebudeme schopni zabránit organizaci vlastního kina.

Zpočátku byste měli najít volné místo, na kterém se mohou nacházet až dvě stě vozů najednou. Menší počet bude přispívat k dosažení nižšího zisku, resp. K navrácení investovaných prostředků a získání čistého zisku bude možné až po dlouhé době. Nadměrně malá prohlížecí platforma neumožní, aby byla firma zisková.

Na stránkách, které se bude konat do drive-in kina, je žádoucí, by měly být daleko od obytných oblastí, protože hlasitý zvuk vyvolá neustálé stížnosti lidí, kteří žijí v okolních domech. Ideální volbou pro organizaci takového podnikání jsou velké hypermarkety, které se nacházejí daleko od obytných budov. Stěna takových hypermarketů může fungovat jako obrazovka, takže náklady jsou již propojeny bleskem.

Je-li nalezena odpovídající pad, by měly být upraveny nájemné, dbát o plot, stejně jako, kterým se pevný kryt jakýchkoli vozidel by mohlo snadno manévrovat a nevytvoří překážky pro jiné avtozriteley.

Jakýkoli prostor, ve kterém by měla být větší spokojenost lidí doprovázena zvýšeným komfortem, jinak byste si příště nemohli počkat na dostatečný počet spotřebitelů těchto služeb. Plán by měl obsahovat opatření, která zajistí umístění v blízkosti suchých skříní.

Doplňkové vybavení pro pořádání kina

Autopůjčovna potřebuje velkou obrazovku, dobrou akustiku a dobrý zvuk. Může to být výkonný reproduktor nebo vynikající rozhlasová stanice, která přenáší zvuk, a řidiči mohou správně poslouchat zvuk rádia v autě.

Obrazovka může být dokonce nafukovací. Takovéto nafukovací obrazovky byly úspěšně použity, jejichž výška dosahuje deset metrů. Chcete-li jej nasadit, trvá to asi pět minut. Obrazovka by měla být umístěna tak, aby řidiči na dálnici nemohli vidět obraz. Z bezpečnostního hlediska je to důležité, protože to je viděno jako diverzní akce otupí bdělost řidiče, který řídí. Je také důležité, aby se obraz na displeji byl k dispozici pouze pro diváky, kteří navštívili drive-in kina, pokud jde o ziskovost, že nebyl mazaný, kdo bude ochoten zůstat v blízkosti a dostanete stejné služby, ale zdarma.

Pro demonstraci filmů musíme projektor dostatečně zakoupit dostatek výkonných projekčních svítilen, aby nepříznivé počasí nebylo překážkou pro realizaci takové služby pro zainteresovanou populaci.

Uskutečnění podnikatelského nápadu

Samozřejmě, že získání jediného materiálu nestačí k tomu, aby se stal úspěšným obchodníkem. Podnikatelský plán by měl obsahovat také pokyny týkající se přijímání zaměstnanců za práci, poskytování účastníků se souvisejícími službami za účelem získání dodatečného zisku, jakož i řádného výběru repertoáru.

Kolik stojí nápad automobilového kina?

Ti, kteří již mají praktické zkušenosti spojené s vytvářením takového původního podnikání jako auto kina, tvrdí, že pro úspěšný start bude trvat asi 50 tisíc dolarů. Asi 60% této částky je určeno k nákupu zařízení, třetí část celkové částky je potřebná pro modernizaci území, zlepšení úrovně komfortu, budování personálu a organizování další kavárny, která poskytuje další služby. Zbývající část je zaměřena na inzertní činnost a také na platy zaměstnancům. Autopůjčovna potřebuje malý personál. Stačí, když asi pět nebo sedm zaměstnanců poskytne divákům kvalitní full-service služby. Také je vyžadováno několik strážných, které poskytují vysoce kvalitní ochranu prostoru po celý den.

Mini-kavárna není povinná, ale přesto patří do kategorie žádoucí, protože je možné získat další zisk. Diváci, kteří sledují film venku, mají jedinečnou příležitost ochutnat horký sendvič, pít pivo, koktejly nebo jiné zajímavé občerstvení.

Automatické kino divadlo může postupně rozšiřovat nabídku svých služeb. Takže v obchodním plánu je možné představit nové nápady spojené s organizací mytí automobilů nebo montáží pneumatik, které se nacházejí u vchodu do automobilového kina. Moderní řidič bude těmto službám vysoce oceňovat, neboť pro něho je nejdůležitější čas, který je velice nedostatečný pro řešení všech otázek. Při poskytování celé řady souvisejících služeb má divák jedinečnou příležitost vyřešit všechny problémy současně.

Podnikatelský plán by měl předvídat dodatečné náklady spojené s pořízením licencovaných filmů, takže v budoucnu nebudou mít žádné problémy s dozorovými orgány.

Výhody a nevýhody podnikání

Počet zasedání závisí nikoli na přání obchodníka, ale na denní a sezónní úrovni. V létě je obvykle možné uspořádat pouze jedno zasedání, které začíná po desáté večer. V období podzimu a zimy, vzhledem k tomu, že se snižuje doba trvání světelného dne, můžete uspořádat dvě zasedání, počínaje devíti večer.

Placené filmy mohou být uloženy pro každého diváka nebo pro každé auto. Obrovskou výhodou takového podnikání je to, že se nemusíte bát o pohodlném sezení, protože diváci sedí v sedadlech svých vozů.

Aby se zvýšil zisk pokladníka, realizace vstupenek musí nabídnout brožuru, která obsahuje seznam nabídek a seznam dalších doplňkových služeb. Pokud divák potřebuje služby číšníka, je obvyklé hlásit to zapnutím nouzového osvětlení na deset sekund.

Diváci nesmějí rozptýlit odpadky a také mohou obsahovat světla, zvukové signály, které narušují komfortní prohlížení filmu jinými návštěvníky. Na území automobilové kinematografie je vždy pravidlo, jak snížit rychlost na 10 km / h.

Autopůjčovna je stále skvělý nápad, jak odborníci odhadli, že i při nevýznamném plnění (až 40 vozů) měsíčně je možné mít až sedmdesát tisíc rublů čistého příjmu. Pokud jasně sledujete plán úspěšné propagace takového podniku, bude zajištěn růst zisku.

Podnikatelský plán: open-air kino

Nyní uzavřené kina se staly tradičními a stávají se nudné určitému kontingentu spotřebitelů, kteří chtějí zajímavější zábavu. Tuto touhu můžete uspokojit tím, že obyvatelům vašeho města nabízíte obvyklou službu v novém (nebo spíše - dobře zapomenutém starém) formátu.

Ve dvacátém století byly kinosály pod širým nebem, ve kterých bylo možné sledovat film sedící v kabině jeho auta nebo jen na trávě, známým a populárním formátem pro rekreaci. Takové projekce byly uspořádány na stadionech, v dětských táborech a na venkově. Pak se romantismus filmů pod otevřenou oblohou postupně stává minulostí - milovníci filmu se přestěhovali na střechy, do komfortních pokojů s pohodlnými židlemi a špičkovými akustickými systémy.

Dokumenty a licence

Především je třeba se zaregistrovat jako podnikatelská entita. V tomto případě je vhodné domluvit individuální podnikání - to je nejméně levná a jednoduchá: pouze pas podnikatel, jeho číslo plátce DPH, aplikace vzorku R21001 a po zaplacení registračního poplatku ve velikosti 800 rublů. Pro registraci IP nepotřebuje základního kapitálu a právní adresu společnosti však tato forma podnikání má jednu velkou nevýhodu - v případě neúspěchu v podnikání podnikatel riskuje veškerý majetek, zatímco například tvůrci společnosti s ručením omezeným v krizové situaci jsou zodpovědné jen jeho částí základního kapitálu.

Zařízení

Samozřejmě, že největší investice bude vyžadovat nákup velkoplošného displeje. V závislosti na rozpočtu a požadované úrovni můžete vybrat z následujících možností:

  1. - Mobilní projekční plátno. Prakticky univerzální řešení. Mohou být vyrobeny v různých modifikacích a připevněny jak ke zdi, tak přímo k zemi. Je vyrobena s pomocí vstřikování vzduchu, proto se poněkud podobá trampolíně. Cena se pohybuje v rozmezí 200 000 rublů, proto je tato možnost vhodná pro začínající podnikatele. MPE je vhodná pro dopravu - veškeré vybavení potřebné pro zobrazování filmů může být uloženo v malém minibusu, který by vám v případě potřeby umožnil, abyste se neomezovali do jedné oblasti a nezřídili "bloudění kina".
  2. - Stěna budovy je matná. Tato metoda je nejekonomičtější, protože díky speciálnímu vybavení potřebujete pouze projektor. Nevýhody však jsou zřejmé: tuto metodu si můžete uvědomit pouze tím, že souhlasíte s pronájmem s velkým zásobníkem paliva nebo nákupním centrem a zobrazováním filmů na parkovišti těchto zařízení. Platba za používání stránky je však delší, než za měsíc nebo za rok, ale za určitou relaci. Tuto možnost lze oslovit jako snadný start pro ty podnikatele, kteří mají velmi málo počátečního kapitálu a plánují ušetřit peníze a nakonec si otevřou své vlastní stránky.
  3. - LED obrazovka (LED-displej). Největší high-tech, ale dražší varianta - náklady na kompletní sada spolu s doprovodným hardwarem a instalace bude asi 15 milionů rublů, kromě toho, že je třeba ještě najít výrobce, který se zavazuje k výrobě LED obrazovku této velikosti, které jsou vhodné pro danou lokalitu s kapacitou 200 vozů. Co se týče úspor v nepřítomnosti projektoru, je to symbolické ve srovnání s náklady samotné obrazovky.

Rovněž je třeba dbát na tom, jak bude zvuk vysílán doprovodný obrázek (verze zobrazeno pouze němého filmu, je nerentabilní, protože tento žánr má velmi úzký okruh fanoušků a nepřinese žádný významný zisk). Pokud umístíte reproduktory blízko obrazovky, zvuk nemusí být dostatečně silný, aby je mohl slyšet ti, kteří jsou v autě stojící v zadních řadách. Pokud zvyšujete sílu reprodukce zvuku, pak ve tmě je to plné pokuty za porušení veřejného pořádku. Varianta se sloupci uspořádanými po obvodu "kina" je vhodnější, ale také mnohem dražší.

Místo:

Hledání místa pro otevřené kino je možná nejtěžší etapa při zahájení tohoto podnikání. Zde můžete jít na jednu ze tří cest.

  • - Pronajmout nebo koupit pozemek mimo město. Autopůjčovna není jen příležitostí ke sledování filmu, ale je také dobrým nápadem pro romantický výlet, takže pokud je lokalita úspěšná, zákazníci nebudou obtížné se k vám dostat. Vybraná lokalita by neměla být vyloučena z městských hranic více než 10 kilometrů (na dlouhé vzdálenosti mohou vyděsit i milovníci romantiky) a její kapacita by neměla být menší než 200 automobilů. Přibližná plocha jednoho parkoviště je 125 metrů (při zohlednění potřebné vzdálenosti mezi automobily). Oddělené místo by mělo být také vyčleněno na prázdný prostor před obrazovkou - automobily by neměly jet až o 25 metrů blíže, aby nevytvořily nouzovou situaci v případě selhání konstrukce. Cena za roční pronájem jednoho metru čtverečního v rámci Moskevské oblasti činí 500-1500 rublů ročně. Provoz otevřených kin je sezónní, takže v chladné sezóně je možné zvýšit ziskovost případu pronájmem prázdného místa k pronájmu - například na autoškoly.

Je třeba si uvědomit, že hřiště a přístupové cesty k němu by měly být správně asfaltu - špatný stav cesty k vašemu filmu se zákazníkům nebude líbit. Vzhledem k měnícím se povětrnostním podmínkám bude dobré, pokud bude také vybudován odvodňovací kryt.

  • - Pronájem parkoviště pro velký nákupní a zábavní komplex. To vám pomůže nejen uložit některé z prostředků na reklamní kampaň, ale také neinvestovat do instalace bariéry a přinášet stránky do správné podoby. Hlavní nevýhodou tohoto způsobu podnikání - je obtížné dosáhnout dohody s vlastníky SEK (stále v rámci City Limits hlasitého zvuku z večera filmu (a provozu letní kino je obvykle v noci) mohou interferovat s rekreace pro obyvatele okolních domů, stejně jako potenciálně zvýšení počtu " králíci ".
  • - Pronájem dětského hřiště v parku, na stadionu nebo na podobném místě. Pozemky této povahy jsou většinou ve státním vlastnictví a smlouvu můžete uzavřít během otevřené aukce. Samozřejmě, že v parku nebo na stadionu nebude možné uspořádat auto kina, ale samotný formát sledování filmů pod širým nebem (publikum obvykle sedí na trávě) je původní formát pro rekreaci. Co pomůže přilákat zákazníky.

Zaměstnanci

personál divadlo pod širým nebem jsou pracovníci promítač (mzdy - 20-30 000), který je zodpovědný za provoz zařízení pro přehrávání (plátno, projektor, atd), správce a kolektor vstupenek (jejich platy také se liší od 20-30 000 rublů). K úspoře fondu na odměňování za práci může sám podnikatel vykonávat funkce správce nebo držitele vstupenek.

Marketing

Propagace auto-kina pod širým nebem bude vyžadovat značné investice - asi 100 000 rublů. To bude zahrnovat nástroje, jako jsou billboardy a znamení podél silnice (uplynulém - vždy osvětlené), reklamy v novinách a časopisech, zábavy, televizních a rozhlasových stanic - hlavně těch, kteří poslouchají motoristy. Propagovat menším měřítku pod širým nebem, kino, které je umístěné na stadionech a v parcích bude levnější - zde důraz by měl dělat na reklamu ve školách a sociální sítě, protože většina potenciálních návštěvníků k danému formátu budou mladí lidé.

Ziskovost

Počáteční cena, která je nezbytná pro otevření kina v přírodě, začíná od 2-3 milionů rublů. Pokud zvážíme příklad s automatickou kinematografií pro 250 automobilů, pak s průměrnou cenou 200 rublů a plným zatížením automobilů může mít filmová výstava zisk 50 000 rublů. Podle různých odhadů a při zohlednění sezónnosti podnikání je doba návratnosti projektu od dvou do tří až deseti období. Chcete-li zvýšit ziskovost podniku, můžete prodávat potraviny a nápoje na území kina, a to nalezením vhodných partnerů. Další možností doplňkové služby pro vaše klienty je mytí automobilů, které bude také požadováno.

Podnikový plán společnosti Auto Cinema

1. SOUHRN PROJEKTU

Cílem projektu je otevření automobilového kina pro prodej služeb v oblasti pronájmu filmů ve městě s počtem obyvatel více než 500 tisíc obyvatel na jihu Ruska. Hlavní zdroj příjmů - platba za cestu na území automobilového kina pro sledování filmu.

Autopůjčovna je venkovní parkoviště, kde je instalována velká obrazovka a je zachycena určitá FM frekvence, takže si můžete užít sledování bez opuštění auta.

Chcete-li výhody Tato činnost by měla zahrnovat:

- poptávka na trhu zábavy;

- nová forma organizace volného času;

- Formát automobilového kina potřebuje v porovnání s konvenční kinematografií podstatně menší investice;

- možnost diverzifikace podnikání prostřednictvím alternativ k využívání komerčních prostor;

Cílové publikum - Mladí lidé, kteří mají auta. Cenový segment - střední.

Investiční náklady ve výši 804 tisíc rublů byly směřovány na nákup vybavení, terénní úpravy a vytvoření fondu pracovního kapitálu.

Tabulka 1. Klíčové ukazatele výkonnosti projektu

Doba návratnosti (PP), měsíce.

Diskontované období (DPP), měsíce.

Čistá současná hodnota (NPV), rub.

Koeficient návratnosti investic (ARR),%

Interní míra návratnosti (IRR),%

Index ziskovosti (PI)

2. POPIS PRŮMYSLU A SPOLEČNOSTI

Autopůjčovna je parkoviště, před nímž je velká obrazovka. Diváci sedí ve svém vlastním autě, naladí se na požadovanou FM frekvenci a dívají se na film venku. Tento druh zábavy se objevil v Rusku docela nedávno a přicházel k nám ze Západu. První automobilová kina byla otevřena v Americe zhruba před 80 lety - a je stále zachována jako obchodní myšlenka. V Rusku se v roce 2000 objevilo první auto kino v Petrohradě. Zájem o domácí podnikání v divadlech automobilového kina však vznikl o několik let později.

Podnikání v oblasti zábavy je jedním z nejvýnosnějších a nejoblíbenějších. Zábavní průmysl se neustále vyvíjí a nabízí nové typy volnočasových aktivit. Tento segment trhu, jako auto-kina, je volný a velmi slibný. Počet komerčních kin je ročně roste: v roce 2015 byla míra růstu 5,4% a do konce roku 2016 překročila 10%. To naznačuje vývoj trhu distribuce filmů v zemi.

Statistiky ukazují, že kina jsou oblíbeným způsobem využití volného času. Dynamika návštěvy kin v Rusku demonstruje rostoucí poptávku po kinech a kinosálech. Během uplynulých 5 let vzrostl počet návštěv kina o 19%. Současně se tempo růstu zpomalilo: vrchol aktivity je v roce 2013, po němž došlo k výraznému poklesu. Tento trend je spojen s hospodářskou krizí a nárůstem cen vstupenek.

Ceny vstupenek neustále rostou. Prudký skok v cenách byl v roce 2012 - poté se cena zvýšila o 10%. Náklady na lístky dále rostly mírněji a po dobu 5 let se zvýšily o 18,4% a dosáhly hodnoty 252 rublů. V roce 2016 pokračuje trend růstu cen vstupenek, ale tempo růstu není tak výrazné. Průměrná cena lístku v roce 2016 pro tuto zemi činila 253 rublů. V souvislosti s městy vede Petrohrad (+ 9,3%) a města s populací 250-500 tisíc lidí - zvýšení ceny o 2,5%. Je třeba poznamenat, že tempo růstu cen je určeno hlavně ve městech, kde se nejvíce aktivně otvírají nová kina a kina.

Nabídky franšíz a dodavatelů

Podle odborníků se v roce 2015 zvýšila úroveň kinematografie (tj. Počet pokojů na 100 000 obyvatel) ve všech skupinách měst. Nejvyšší tempo růstu bylo zaznamenáno ve městech s počtem obyvatel 250-500 tisíc osob a činilo 22%. Současně je umístění kin a kin v okolí ruských měst spíše heterogenní. Normální úroveň kinematografie - více než 5 kin na 100 tisíc obyvatel - je k dispozici pouze ve 30% měst, kde jsou kina a žije pouze 15,3% obyvatel země. Extrémně nízká úroveň nasycení kin a kin je zaznamenána v 99 kincifikovaných městech, kde žije 8,7% obyvatel země. Moskva je nezpochybnitelným vůdcem, pokud jde o počet obrazovek ve městě - představuje asi 16% všech obrazovkách země. Rozdíl mezi městy s více než jedním miliónem lidí a malými městy je 2,3 krát. V městech s populací 250-500 tisíc lidí však zaznamenal nejvyšší nárůst obrazovky - v roce 2015 to bylo 22%.

Růst cen určuje pozitivní dynamiku distribučních poplatků za kinematografii v Rusku. Poplatky v rublech vykazují stabilní nárůst, a to v průměru o 10% ročně. Výjimkou je rok 2015, charakterizovaný krizovými jevy v ekonomice: ukazatel vzrostl pouze o 3,7%.

Tyto statistiky nám umožňují vyvodit závěry o vývoji filmového distribučního průmyslu v zemi, růstu průměrné ceny vstupenek, aktivaci podnikání ve městech s počtem obyvatel 250-500 tisíc obyvatel - zde trh distribuce filmů je nejvíce svobodný a slibný.

Rozvoj trhu distribuce filmů v Rusku nám tak umožňuje nabídnout spotřebitelům nové typy zábavy, mezi něž patří auto kina. Podle požadavku na webu VKontakte je v Rusku 78 auto-kin. Průměrná kontrola auto-kin je 220 rublů.

Hlavním problémem, kterým čelí majitel automobilového kina, je sezónnost podnikání a velká závislost na počasí. Dny kina v přírodě jsou omezeny klimatickými podmínkami. V centrální části Ruska může divadlo auto kina pracovat 100-120 dní v roce, na jihu je tento ukazatel mírně vyšší.

Autopůjčovna může fungovat pouze v noci - je to 4-5 filmových nocí denně.

Neuskutečnění premiérů kvůli drsným podmínkám uváděným prodejci.

Rizika návratnosti projektu. Bez pečlivého plánování a optimalizace nákladů se projekt může vyplatit asi 10 let. Nicméně praxe ukazuje, že v Rusku existují auto kina schopná vyplatit 1 sezónu.

Požadovaný směr v zábavním průmyslu

Nízké náklady na zaměstnance

Formát auto kina divadla se liší v ekonomice a nízké úrovni investic ve srovnání s obvyklým kina

Diverzifikace podnikání prostřednictvím alternativ k využití komerčního prostoru. Takže za účelem získání dodatečných příjmů v časech mimo výstavy lze místo auto kina zapůjčit autoškolům, organizátorům výstav, využívaným jako placené parkoviště atd. Zavedením sázky na poskytování služeb "in-load" můžete dosáhnout ziskovosti až do výše 50%.

Odborníci identifikují následující podmínky návratnosti projektu:

Místo pro výstavy by mělo obsahovat 200-250 míst pro automobily. Rozloha tohoto pozemku je asi 2000 m².

Musí být zřízena platforma pro prodej souvisejících produktů: rychlé občerstvení, popcorn, občerstvení, nápoje. Statistika tvrdí, že prodej dodatečného zboží a služeb může přinést zisk 60 až 300% nákladů na samotnou vstupenku na výstavu

Vedení paralelního obchodu v průběhu dne.

3. POPIS ZBOŽÍ A SLUŽEB

Hlavním typem kinematografie je promítání filmů na širokoúhlé obrazovce. Alternativou je vysílání fotbalových zápasů. Navíc dostupnost dalších služeb zvýší zisky a přiláká pozornost zákazníků. Co může být zahrnuto do seznamu doplňkových služeb?

Prodej potravin a nápojů může zahrnovat nejen čipy, popcorn a sódu. Čaj a káva budou v chladné sezóně důležité, a obyčejné rychlé občerstvení, jako je kebab s horkým šištem, klobásy s grilováním, horké psy a hamburgery, osloví publikum. V takovém případě můžete sami uspořádat mini-kavárnu nebo zajistit franchising s jedním z řetězců rychlého občerstvení.

Popularita získává poskytování automatických služeb během filmové výstavy. Například, za nominální poplatek můžete otřít čelní sklo pro ty, kteří neměli čas volat u dřezu. Během dne na místě můžete vybavit mytí automobilů nebo montáž pneumatik.

Vodní dýmka, pronájem stolů na volantu, přikrývky a skládací židle pro ty, kteří chtějí získat čerstvý vzduch.

Přítomnost číšníka, který dodává jídlo a nápoje přímo k autu. Volání číšníka se provádí zapnutím signálu "nouzového zastavení".

Pro pohodlné sledování filmu doporučujeme zajistit rampy na území, které zvedají přední část vozu o 10-15 cm. Je také žádoucí, aby na území existovaly 1-2 suché skříně.

Pokud máte vlastní sociální sítě nebo skupinu, můžete sestavit mřížku zobrazení a navrhnout budoucím divákům, aby vybrali filmy k prohlížení. Praxe ukázala, že nejoblíbenějšími žánry jsou komedie, karikatury a melodramy.

Můžete si připravit tematické promítání filmů: filmy o lásce, komedii, thrillerech, noční hrôzu nebo filmové práce populárních herců.

Při plánování seznamu služeb je třeba vzít v úvahu zvláštnosti území, kde se automobilová kina nachází. Například zóna placeného parkoviště bude důležitá pro blízkost obchodních center nebo trhů. Pokud se místo kina v autě nachází v parkovišti nákupního centra nebo v jeho blízkosti, je nepravděpodobné, že bude placené parkoviště požadováno. Existují však výjimky - pokud je místo nákupního centra vybaveno malým počtem parkovacích míst s velkým množstvím návštěvníků, bude placené parkoviště relevantní.

Výběr vhodného místa je nejpilnější a nejsilnější fázi otevření automobilového kina. Existují tři zásadně odlišné přístupy k výběru místa:

Pronájem nebo nákup pozemků mimo město. Místo by nemělo být z městských omezení odstraněno o více než 10 kilometrů a její kapacita by měla činit více než 200 parkovacích míst. Nevýhodou této možnosti je, že ne každý, kdo má rád filmy, bude chtít trávit čas se dostat do auto kina divadla, ale jít do nejbližšího kina v obvyklém formátu.

Pronájem pozemního parkoviště nákupního a zábavního komplexu. Tím se vyhneme nákladům na instalaci bariéry a realizaci reklamní kampaně, ale mohou se vyskytnout potíže s majiteli výdejních stojanů, kteří předkládají zvláštní požadavky.

Pronájem dětského hřiště v parku nebo na stadionu. Pozemky této povahy jsou obvykle ve vlastnictví státu a smlouva o nájmu může být uzavřena během otevřené aukce. Nevýhodou této možnosti je, že ne každé místo tohoto druhu je vhodné pro formát automobilového kina - v parku bude možné vytvořit kino na volném prostranství.

Chcete-li vybrat vhodnou lokalitu, je třeba zhodnotit výhody a nevýhody každé možnosti porovnáním konkrétních nabídek na trhu. Volba a organizace místa pro auto kina by měla být provedena, řídil následujícími pravidly:

Vzdálenost od obytných budov, aby se předešlo stížnostem obyvatel;

Absence kopcovité krajiny země;

Požadovaná plocha pozemku se vypočítá na základě požadavku: 125 m pro 1 auto + vstupní prostor s pokladnou. Z bezpečnostních důvodů odstraňte první řadu vozidel 25-30 m od obrazovky;

Maximální pohodlný vstup a výstup - široký, bez strmých úseků a ostrých závitů, vybavený odrazivými značkami. Tím se zabrání nehodám. Kromě toho by mělo být území kina dobře osvětlené;

Dobře promyšlené a pohodlné umístění pokladny, aby se zabránilo dopravní zácpě;

Hranice musí být asfaltová.

4. PRODEJ A OBCHODOVÁNÍ

Cílovou skupinou kina jsou mladí lidé, kteří mají auta.

V souladu s tím se doporučuje provést reklamní kampaň na internetu - je to poměrně rozpočtová volba, která pokrývá velké publikum. Reklamní kampaň by měla být zahájena předem, asi měsíc před otevřením. Tento čas bude stačit k tomu, aby upoutal pozornost potenciálních zákazníků a zajistil účast na prvních přehlídkách. Můžete si uspořádat bezplatnou zkušební show, která zajímají lidi. Další možností propagace je soutěž o bezplatnou návštěvu nebo bonus, když navštívíte auto kino, například bezplatné občerstvení. Můžete také spustit reklamu v rozhlase - nicméně tento marketingový nástroj je poměrně drahý. Levnější možností je vynechání plakátů a oznámení s časovým rozvrhem pro blízkou budoucnost.

Při hodnocení efektivnosti marketingových nástrojů a finančních možností projektu byly jako propagační kanály vybrány následující kanály:

sociální sítě (vytváření účtů, držení výkresu pro návštěvu kina zdarma pro repost);

držení propagace - den bezplatného prohlížení;

vysílání billboardů ve městě. Pro výrobu reklamního materiálu se plánuje utrácet 5000 rublů.

5. PLÁN VÝROBY

Sezónnost podnikání určuje dobu provozu automobilového kina - od dubna do října, tedy 8 měsíců v roce. Ve zbývajících měsících se plánuje využívat místo jako placené parkoviště. Proto při výběru místa byste měli posoudit poptávku po parkovacích službách. Vrchol prodeje je v letních měsících, na jaře a na podzim tržby zpravidla klesají o 30%.

Vzhledem k tomu, že se displeje mohou uskutečňovat pouze během tmy, otevírací doba kina je v pracovních dnech od 21:00 do 12:00 a od víkendů od 21:00 do 12:00. To znamená, že v jednom dni budou vysílány 2 filmy.

Je plánováno vytvoření automobilového kina pro 200 automobilů ve městě s počtem obyvatel zhruba 500 tisíc, které se nachází na jihu Ruska (územní poloha určuje dobu trvání filmové sezóny). Pro automobilovou kinematografii je pronajímána lokalita o rozloze 2000 m 2 - průměrná cena takového pozemku činí 97 000 rublů.

S přihlédnutím k sezónnosti podnikání je nutné zvolit si na jaře, aby bylo možné dosáhnout vrcholu spotřebitelské poptávky.

Průměrná cena za jízdenku na auto je 220 rublů. V tomto projektu je cena jízdenky účtována za průjezd 1 auta na území automobilového kina bez ohledu na počet návštěvníků a je stanovena na 200 rublů. S kapacitou 200 vozů a 2 sezení denně, měsíční návštěva při 100% zatížení bude činit 12 000 vozů.

Nabídky franšíz a dodavatelů

Tabulka 2 znázorňuje prodejní plán a výpočet příjmů. Plán realizace se provádí s ohledem na provozní režim, počet návštěvníků (stroje), počet zasedání za den, zatížení místa.

Podnikový plán společnosti Auto Cinema

1. SOUHRN PROJEKTU

Cílem projektu je otevření automobilového kina pro prodej služeb v oblasti pronájmu filmů ve městě s počtem obyvatel více než 500 tisíc obyvatel na jihu Ruska. Hlavní zdroj příjmů - platba za cestu na území automobilového kina pro sledování filmu.

Autopůjčovna je venkovní parkoviště, kde je instalována velká obrazovka a je zachycena určitá FM frekvence, takže si můžete užít sledování bez opuštění auta.

Chcete-li výhody Tato činnost by měla zahrnovat:

- poptávka na zábavním trhu;

- nová forma volného času;

- formát automobilového kina potřebuje v porovnání s konvenční kinematografií výrazně menší investice;

- příležitost diverzifikovat podnikání prostřednictvím alternativ k využití komerčního prostoru;

Cílové publikum - Mladí lidé, kteří mají auta. Cenový segment - střední.

Investiční náklady ve výši 804 tisíc rublů byly směřovány na nákup vybavení, terénní úpravy a vytvoření fondu pracovního kapitálu.

Tabulka 1. Klíčové ukazatele výkonnosti projektu

Doba návratnosti (PP), měsíce.

Diskontované období (DPP), měsíce.

Čistá současná hodnota (NPV), rub.

Koeficient návratnosti investic (ARR),%

Interní míra návratnosti (IRR),%

Index ziskovosti (PI)

2. POPIS PRŮMYSLU A SPOLEČNOSTI

Autopůjčovna je parkoviště, před nímž je velká obrazovka. Diváci sedí ve svém vlastním autě, naladí se na požadovanou FM frekvenci a dívají se na film venku. Tento druh zábavy se objevil v Rusku docela nedávno a přicházel k nám ze Západu. První automobilová kina byla otevřena v Americe zhruba před 80 lety - a je stále zachována jako obchodní myšlenka. V Rusku se v roce 2000 objevilo první auto kino v Petrohradě. Zájem o domácí podnikání v divadlech automobilového kina však vznikl o několik let později.

Podnikání v oblasti zábavy je jedním z nejvýnosnějších a nejoblíbenějších. Zábavní průmysl se neustále vyvíjí a nabízí nové typy volnočasových aktivit. Tento segment trhu, jako auto-kina, je volný a velmi slibný. Počet komerčních kin je ročně roste: v roce 2015 byla míra růstu 5,4% a do konce roku 2018 překročila 10%. To naznačuje vývoj trhu distribuce filmů v zemi.

Statistiky ukazují, že kina jsou oblíbeným způsobem využití volného času. Dynamika návštěvy kin v Rusku demonstruje rostoucí poptávku po kinech a kinosálech. Během uplynulých 5 let vzrostl počet návštěv kina o 19%. Současně se tempo růstu zpomalilo: vrchol aktivity je v roce 2013, po němž došlo k výraznému poklesu. Tento trend je spojen s hospodářskou krizí a nárůstem cen vstupenek.

Ceny vstupenek neustále rostou. Prudký skok v cenách byl v roce 2012 - poté se cena zvýšila o 10%. Náklady na lístky dále rostly mírněji a po dobu 5 let se zvýšily o 18,4% a dosáhly hodnoty 252 rublů. V roce 2018 pokračuje trend zvyšování cen vstupenek, ale tempo růstu není tak výrazné. Průměrná cena za vstupenku v roce 2018 pro tuto zemi činila 253 rublů. V souvislosti s městy vede Petrohrad (+ 9,3%) a města s populací 250-500 tisíc lidí - zvýšení ceny o 2,5%. Je třeba poznamenat, že tempo růstu cen je určeno hlavně ve městech, kde se nejvíce aktivně otvírají nová kina a kina.

Podle odborníků se v roce 2015 zvýšila úroveň kinematografie (tj. Počet pokojů na 100 000 obyvatel) ve všech skupinách měst. Nejvyšší tempo růstu bylo zaznamenáno ve městech s počtem obyvatel 250-500 tisíc osob a činilo 22%. Současně je umístění kin a kin v okolí ruských měst spíše heterogenní. Normální úroveň kinematografie - více než 5 kin na 100 tisíc obyvatel - je k dispozici pouze ve 30% měst, kde jsou kina a žije pouze 15,3% obyvatel země. Extrémně nízká úroveň nasycení kin a kin je zaznamenána v 99 kincifikovaných městech, kde žije 8,7% obyvatel země. Moskva je nezpochybnitelným vůdcem, pokud jde o počet obrazovek ve městě - představuje asi 16% všech obrazovkách země. Rozdíl mezi městy s více než jedním miliónem lidí a malými městy je 2,3 krát. V městech s populací 250-500 tisíc lidí však zaznamenal nejvyšší nárůst obrazovky - v roce 2015 to bylo 22%.

Růst cen určuje pozitivní dynamiku distribučních poplatků za kinematografii v Rusku. Poplatky v rublech vykazují stabilní nárůst, a to v průměru o 10% ročně. Výjimkou je rok 2015, charakterizovaný krizovými jevy v ekonomice: ukazatel vzrostl pouze o 3,7%.

Tyto statistiky nám umožňují vyvodit závěry o vývoji filmového distribučního průmyslu v zemi, růstu průměrné ceny vstupenek, aktivaci podnikání ve městech s počtem obyvatel 250-500 tisíc obyvatel - zde trh distribuce filmů je nejvíce svobodný a slibný.

Rozvoj trhu distribuce filmů v Rusku nám tak umožňuje nabídnout spotřebitelům nové typy zábavy, mezi něž patří auto kina. Podle požadavku na webu VKontakte je v Rusku 78 auto-kin. Průměrná kontrola auto-kin je 220 rublů.

1. Hlavním problémem, kterým čelí majitel automobilového kina, je sezónnost podniku a velká závislost na počasí. Dny kina v přírodě jsou omezeny klimatickými podmínkami. V centrální části Ruska může divadlo auto kina pracovat 100-120 dní v roce, na jihu je tento ukazatel mírně vyšší.

2. Auto kino může fungovat pouze v noci - je to 4-5 filmových zasedání denně.

3. Nemožnost premiér v důsledku drsných podmínek předložených obchodníky.

4. Rizika návratnosti projektu. Bez pečlivého plánování a optimalizace nákladů se projekt může vyplatit asi 10 let. Nicméně praxe ukazuje, že v Rusku existují auto kina schopná vyplatit 1 sezónu.

1. Požadovaný směr v zábavním průmyslu

2. Nízké náklady na zaměstnance

3. Formát auto kina divadla se liší v ekonomice a nízké úrovni investic ve srovnání s konvenční kina

4. Diverzifikace podnikání prostřednictvím alternativ k využití komerčního prostoru. Takže za účelem získání dodatečných příjmů v časech mimo výstavy lze místo auto kina zapůjčit autoškolům, organizátorům výstav, využívaným jako placené parkoviště atd. Zavedením sázky na poskytování služeb "in-load" můžete dosáhnout ziskovosti až do výše 50%.

Odborníci identifikují následující podmínky návratnosti projektu:

1. Místo pro kina by měla obsahovat 200-250 míst pro automobily. Rozloha tohoto pozemku je asi 2000 m².

2. Měla by existovat platforma pro prodej souvisejících produktů: rychlé občerstvení, popcorn, občerstvení, nápoje. Statistika tvrdí, že prodej dodatečného zboží a služeb může přinést zisk 60 až 300% nákladů na samotnou vstupenku na výstavu

3. Provádění paralelních obchodů v průběhu dne.

3. POPIS ZBOŽÍ A SLUŽEB

Hlavním typem kinematografie je promítání filmů na širokoúhlé obrazovce. Alternativou je vysílání fotbalových zápasů. Navíc dostupnost dalších služeb zvýší zisky a přiláká pozornost zákazníků. Co může být zahrnuto do seznamu doplňkových služeb?

1. Prodej potravin a nápojů může zahrnovat nejen čipy, popcorn a sódu. Čaj a káva budou v chladné sezóně důležité, a obyčejné rychlé občerstvení, jako je kebab s horkým šištem, klobásy s grilováním, horké psy a hamburgery, osloví publikum. V takovém případě můžete sami uspořádat mini-kavárnu nebo zajistit franchising s jedním z řetězců rychlého občerstvení.

2. Popularita získává poskytování auto služeb během filmové výstavy. Například, za nominální poplatek můžete otřít čelní sklo pro ty, kteří neměli čas volat u dřezu. Během dne na místě můžete vybavit mytí automobilů nebo montáž pneumatik.

3. Vodní dýmka, pronájem stolů na volantu, koberce a skládací židle pro ty, kteří chtějí získat čerstvý vzduch.

4. Přítomnost číšníka, která dodává jídlo a nápoje přímo k autu. Volání číšníka se provádí zapnutím signálu "nouzového zastavení".

5. Pro pohodlné sledování filmu doporučujeme zajistit rampy na území, které zvednou přední část vozu o 10-15 cm. Je také žádoucí, aby na území byly umístěny 1-2 suché skříně.

6. Pokud máte vlastní sociální síť nebo skupinu, můžete sestavit mřížku přehlídek a navrhnout budoucím divákům, aby si vybrali filmy pro prohlížení. Praxe ukázala, že nejoblíbenějšími žánry jsou komedie, karikatury a melodramy.

7. Můžete uspořádat tematické filmy: filmy o lásce, komedii, thrillerech, noční hrůze nebo filmová práce populárních herců.

Při plánování seznamu služeb je třeba vzít v úvahu zvláštnosti území, kde se automobilová kina nachází. Například zóna placeného parkoviště bude důležitá pro blízkost obchodních center nebo trhů. Pokud se místo kina v autě nachází v parkovišti nákupního centra nebo v jeho blízkosti, je nepravděpodobné, že bude placené parkoviště požadováno. Existují však výjimky - pokud je místo nákupního centra vybaveno malým počtem parkovacích míst s velkým množstvím návštěvníků, bude placené parkoviště relevantní.

Výběr vhodného místa je nejpilnější a nejsilnější fázi otevření automobilového kina. Existují tři zásadně odlišné přístupy k výběru místa:

1. Pronájem nebo vyplacení pozemků mimo město. Místo by nemělo být z městských omezení odstraněno o více než 10 kilometrů a její kapacita by měla činit více než 200 parkovacích míst. Nevýhodou této možnosti je, že ne každý, kdo má rád filmy, bude chtít trávit čas se dostat do auto kina divadla, ale jít do nejbližšího kina v obvyklém formátu.

2. Pronájem pozemního parkoviště nákupního a zábavního komplexu. Tím se vyhneme nákladům na instalaci bariéry a realizaci reklamní kampaně, ale mohou se vyskytnout potíže s majiteli výdejních stojanů, kteří předkládají zvláštní požadavky.

3. Pronájem dětského hřiště v parku nebo na stadionu. Pozemky této povahy jsou obvykle ve vlastnictví státu a smlouva o nájmu může být uzavřena během otevřené aukce. Nevýhodou této možnosti je, že ne každé místo tohoto druhu je vhodné pro formát automobilového kina - v parku bude možné vytvořit kino na volném prostranství.

Chcete-li vybrat vhodnou lokalitu, je třeba zhodnotit výhody a nevýhody každé možnosti porovnáním konkrétních nabídek na trhu. Volba a organizace místa pro auto kina by měla být provedena, řídil následujícími pravidly:

- Odlehlost od obytných budov, aby se předešlo stížnostem obyvatel;

- nepřítomnost kopcovité krajiny země;

- Požadovaná plocha pozemku se vypočítá na základě požadavku: 125 m pro 1 auto + vstupní prostor s pokladnou. Z bezpečnostních důvodů odstraňte první řadu vozidel 25-30 m od obrazovky;

- Maximální pohodlný vstup a výstup - široký, bez strmých úseků a ostrých otáček, vybavených světelnými reflexními značkami. Tím se zabrání nehodám. Kromě toho by mělo být území kina dobře osvětlené;

- Dobře promyšlené a pohodlné umístění pokladny, aby se předešlo dopravní zácpě;

- Pozemek musí být asfaltová.

4. PRODEJ A OBCHODOVÁNÍ

Cílovou skupinou kina jsou mladí lidé, kteří mají auta.

V souladu s tím se doporučuje provést reklamní kampaň na internetu - je to poměrně rozpočtová volba, která pokrývá velké publikum. Reklamní kampaň by měla být zahájena předem, asi měsíc před otevřením. Tento čas bude stačit k tomu, aby upoutal pozornost potenciálních zákazníků a zajistil účast na prvních přehlídkách. Můžete si uspořádat bezplatnou zkušební show, která zajímají lidi. Další možností propagace je soutěž o bezplatnou návštěvu nebo bonus, když navštívíte auto kino, například bezplatné občerstvení. Můžete také spustit reklamu v rozhlase - nicméně tento marketingový nástroj je poměrně drahý. Levnější možností je vynechání plakátů a oznámení s časovým rozvrhem pro blízkou budoucnost.

Při hodnocení efektivnosti marketingových nástrojů a finančních možností projektu byly jako propagační kanály vybrány následující kanály:

- sociální sítě (vytváření účtů, pořádání výkresů na návštěvu kinematografie zdarma);

- Propagace - volný den prohlížení;

- Umístění plakátů ve městě. Pro výrobu reklamního materiálu se plánuje utrácet 5000 rublů.

5. PLÁN VÝROBY

Sezónnost podnikání určuje dobu provozu automobilového kina - od dubna do října, tedy 8 měsíců v roce. Ve zbývajících měsících se plánuje využívat místo jako placené parkoviště. Proto při výběru místa byste měli posoudit poptávku po parkovacích službách. Vrchol prodeje je v letních měsících, na jaře a na podzim tržby zpravidla klesají o 30%.

Vzhledem k tomu, že se displeje mohou uskutečňovat pouze během tmy, otevírací doba kina je v pracovních dnech od 21:00 do 12:00 a od víkendů od 21:00 do 12:00. To znamená, že v jednom dni budou vysílány 2 filmy.

Je plánováno vytvoření automobilového kina pro 200 automobilů ve městě s počtem obyvatel zhruba 500 tisíc, které se nachází na jihu Ruska (územní poloha určuje dobu trvání filmové sezóny). Pro automobilovou kinematografii je zapůjčen pozemek o rozloze 2000 m2 - průměrná cena takového pozemku činí 97 000 rublů.

S přihlédnutím k sezónnosti podnikání je nutné zvolit si na jaře, aby bylo možné dosáhnout vrcholu spotřebitelské poptávky.

Průměrná cena za jízdenku na auto je 220 rublů. V tomto projektu je cena jízdenky účtována za průjezd 1 auta na území automobilového kina bez ohledu na počet návštěvníků a je stanovena na 200 rublů. S kapacitou 200 vozů a 2 sezení denně, měsíční návštěva při 100% zatížení bude činit 12 000 vozů.

Tabulka 2 znázorňuje prodejní plán a výpočet příjmů. Plán realizace se provádí s ohledem na provozní režim, počet návštěvníků (stroje), počet zasedání za den, zatížení místa.