Podnikatelský plán pro květinářství s výpočty 2018

Touha otevřít vlastní podnikání nás konfrontuje s vážnou volbou: jakým směrem bychom měli upřednostňovat? Podnikatel začínající by měl určitě studovat obchodní plán květinářství. Pokud hledáte firmu s malými investicemi a rychlou návratností, pak předložený projekt je pro vás. Navzdory skutečnosti, že v tomto odvětví je vysoká úroveň konkurence, stejně jako zřejmá sezónnost a spojení s určitými dny, s určitými doporučeními, můžete rychle dosáhnout zisku.

Analýza trhu a konkurence

Posouzení trhu s květinami je vícestupňový proces, který vyžaduje zvážení velkého množství faktorů. Především je třeba určit, jaký formát bude nový obchod dodržovat, protože definice cílového publika přímo závisí na tom. Návrh obchodu, jeho styl a cenová politika závisí také na formátu, takže si stojí za to zvolit nejsilněji. Mezi existujícími dnešními směry lze přidělit:

 • Klasické malé květinové pavilony, které se zpravidla nacházejí v křižovatkách, na zastávkách a na jiných místech s velkým množstvím lidí. Podobné obchody nevyžadují speciální dekorace a jsou charakterizovány nízkou cenou, kterou ocení řada kupců.
 • Body v nákupních centrech, které lze již připsat průměrnému cenovému rozpětí. V tomto případě budete muset věnovat zvláštní pozornost návrhu, protože návštěvníci a potenciální kupci budou věnovat pozornost nejen cenám, ale také úrovni služeb. Je třeba udělat tak, aby osoba chtěla jít dovnitř.
 • Salony Premium a butiky v plné kráse, kde se vše dělá na nejvyšší úrovni, od návrhu vitríny až po samotné barvy. Takové butiky se otevřou buď ve velkých nákupních centrech, nebo v blízkosti obchodních center. Ceny v nich jsou mnohem vyšší, ale je to kvůli kvalitě prezentovaných produktů a vysoké úrovni služeb.
 • Za zmínku stojí také možnost otevření online květinářství, kde můžete nabídnout nabídky všech cenových kategorií. Internetový obchod má řadu vlastních vlastností, které je třeba vzít v úvahu, včetně návrhu místa, vyhledávání vhodných prostor a kompetentní dodávky.

Nikdo vás nebrání v tom, aby si nejen zvolili jeden konkrétní formát, ale také je kombinoval a vymyslel něco nového. Například, můžete otevřít luxusní butik a paralelně s tím vyvíjet online obchod, nastavit dodávky a zvýšit vlastní zákaznickou základnu.

Jako druh analýzy pro určení vhodného podnikatelského záměru je zvolit obchod se středním cenovým segmentem, který se často vyskytuje, stejně jako internetový obchod vytvořený pro něj. V tomto případě bude možné nejlépe stanovit všechna možná rizika a přínosy, aby bylo možné přesně představit, co přesně na vás čeká v budoucnu. Nicméně, bez ohledu na váš výběr, účetnictví vyžaduje mnoho prvků, o kterých začínající podnikatel ani nemyslí. Například mluvíme nejen o návrhu prostor, ale také o vytvoření kytic, ve kterém vám mohou pomoci profesionální floristé.

Samozřejmě je třeba nejprve studovat činnost konkurentů a situaci na trhu jako celku. Stojí za zmínku, že ruský trh není tak sezónní, jak by se dalo předpokládat. Ano, počet prodaných kytic značně vzrůstá na určité svátky, ale majitelé obchodů jednoduše reagují zvýšením cen, po které se vše vrátí k normálu. V každém případě je kvalita prodávaných květů první, stejně jako rozsah kytic prezentovaných. Chcete-li příjemně překvapit návštěvníka a rychle získat publikum, je nutné zodpovědně přistupovat k výběru personálu s potřebnými dovednostmi.

Cílovou skupinou květinářství jsou lidé, kteří kupují nejen kytice, ale rostliny v květináčích. Mohou to být muži, kteří kupují kytici jako dárek, ženy, které si koupí rostlinu, organizace, které nakupují za odměnu svých zaměstnanců nebo interiérového designu, nebo kdokoliv jiný. V každém případě musí být splněny potřeby zákazníka, aby nedošlo v budoucnu k negativní reakci.

SWOT analýza při otevření květinářství: hodnocení rizik

Každý podnikatelský subjekt vyžaduje předběžnou přípravu a vyhodnocení všech možných hrozeb, zejména pokud jde o otevření vlastního obchodu. Obecně platí, že všechny faktory jsou rozděleny na vnější a vnitřní. Je důležité pečlivě je přečíst a posoudit nejen možné hrozby, ale také připravit řešení problému, který se ještě předem neobjevil, aby mohl být rychle odstraněn.

2. Díky předem dohodnuté analýze situace na trhu můžete maximalizovat výhody.

3. Květinová činnost se může stát zdrojem vysokých příjmů, zejména pokud je rozumné přistupovat k jejímu rozvoji.

4. Nemusíte vyhrát své malé místo, protože můžete okamžitě pokrýt působivý segment trhu.

5. Poptávka po květinách bude vždycky, zejména když se blíží určitá dovolená.

6. Zajištění řady dalších služeb, které jsou také ziskové.

7. Není třeba ztrácet čas na výrobu výrobků, je důležité pouze zajistit dodávky a prodej.

8. Životní úroveň obyvatelstva roste, což příznivě ovlivní úroveň zisku majitele květinářství.

2. Poptávka po květinách je pravidelná, ale problém sezónnosti stále zůstává. Pokud bude 7. a 8. března váš obchod obdržen měsíční zisk, pak po prázdninových zákazníků bude velmi malý.

3. Hledání odpovědných dodavatelů je v tomto případě vážným problémem. Nečitelné překvapení mohou vzniknout kdykoli.

4. Kvety mají velmi omezenou trvanlivost, takže je nutné předpovídat kompetentní budoucí poptávku, aby bylo možné objednat požadované množství.

5. Otevření vlastní květinářství vyžaduje velké množství dokumentů a povolení, které nejsou tak snadné získat.

2. Kvalifikovaný personál schopný kompetentně organizovat práci obchodu.

3. Široká škála produktů, kde si každý kupující může pro sebe najít vše, co je nezbytné.

4. Klient může vždy konzultovat a dostávat odpovědi na všechny dostupné otázky.

5. Možnost uspořádat reklamní kampaň a přilákat mnoho zákazníků, kteří propagují své vlastní produkty.

2. Nedostatek potřebných zkušeností může na počátku způsobit řadu potíží.

Vnitřní faktory jsou něco, na co se majitel firmy může soustředit na to, že hraje dopředu a přeměňuje je na výhody. Je důležité pouze kompetentně přistupovat k řešení konkrétního problému, aniž bychom učinili urychlené závěry. Je třeba poznamenat, že existují více pozitivních faktorů než negativní faktory, což naznačuje vysokou pravděpodobnost úspěšné výstavby vlastního podnikání pro každého podnikatele. Podnikatelský plán pro květinářství pomůže zamezit zbytečným rizikům a určit správný směr.

Předběžné hodnocení příležitostí

Mezi velkým množstvím různých faktorů, které je třeba vzít v úvahu před otevřením vlastní květinářství, stojí za zmínku několik klíčových bodů, o kterých budeme v budoucnosti hovořit podrobněji. Mezi ně patří:

 • Umístění obchodu je jedním z nejdůležitějších okamžiků, odkud závisí úroveň zisku. Nesnažte se ušetřit na nájemném, a hledat levnější místo. Pokud vyberete správné místo, zvýšený nájemný poplatek plně vyplatí výsledný zisk. Animované zobrazení nebo viditelné místo zvýší počet spontánních nákupů, což ovlivní výtěžek.
 • Otevírání online obchodu může být nazýváno nepostradatelnou součástí rozvoje podnikání, protože každý den se tyto online služby stávají stále oblíbenějšími. Lidé nechtějí opustit dům, aby hledali vhodný obchod, protože stačí strávit pár minut, aby kytici donesla na zadanou adresu. Současně internetový obchod prodává nejen květiny, ale také související produkty, jako jsou sladkosti, měkké hračky a mnoho dalšího.
 • Nebojte se o sezónnosti poptávky. Mnoho majitelů těchto obchodů za období od prosince do března vydělává více než zbytek roku.
 • Registraci internetového obchodu je třeba věnovat zvláštní pozornost a současně ušetřit peníze. Mělo by to být krásné místo, které přitahuje pozornost a dělá, že chcete zůstat déle. Je důležité prezentovat krásné fotografie kytic, které jsou k dispozici v prodeji, a také nezapomeňte na zpětnou vazbu, aby potenciální kupující mohl kdykoli kontaktovat zaměstnance a získat odbornou radu.
 • Jedním z nejdůležitějších otázek, které je třeba vyřešit na začátku, je hledání dodavatelů. Trvá pečlivě pracovat, abyste zjistili, kdo přesně splňuje vaše požadavky a je schopen vykonávat svou práci na správné úrovni. V budoucnu, po úpravě pravidelných dodávek, můžete snížit náklady, ale na začátku cesty to stojí za to, aby to bylo co nejpřísněji, protože získání šarže nestandardních květin nejenom ztratit peníze, ale také vyděsit první klienty.
 • Při uspořádání dodávek z vlastního internetového obchodu byste měli kontaktovat příslušnou doručovatelskou službu, protože to bude nevýnosné používat své vlastní zaměstnance poprvé.
 • Vyhledávání zaměstnanců vyžaduje nalezení kvalifikovaných specialistů pro všechny pozice. Plán je postaven s ohledem na pracovní plán bez pracovních dnů od 10 do 22 hodin, což znamená 84 hodin týdně nebo 360 měsíčně.

To je jen malá část úkolů, které je třeba vyřešit před otevřením květinářství. Pokud kompetentně přistupujete k problému a postupně se vypořádáte se všemi nuancemi, můžete se vyhnout možným obtížím a získat ziskové podnikání, které nezpůsobí odsouzení.

Příprava potřebné dokumentace a řešení organizačních a právních otázek

Otevření květinářství vyžaduje přísné dodržování všech zákonných norem. Především je třeba určit kódy OKVED, které jsou uvedeny v dokumentaci. Mohou být:

 • 48.32 Kód pro maloobchod s květinami, osivy, hnojivy a rostlinami obecně.
 • 48.34 Kód pro maloobchodní prodej suvenýrů, pohřební potřeby.
 • 12 Kodex pro provádění kurýrních činností.
 • 87.4 Kód pro provádění činností v oblasti projektování.
 • 82 Kód poskytující právo na balení.
 • 61.2 Kód pro maloobchod prostřednictvím televize a internetu.

Je nutné předem určit, jakým způsobem se vaše podnikání vyvíjí. Je lepší okamžitě uvést ty kódy, které budete potřebovat později, než znovu zaregistrovat všechny dostupné dokumenty.

Kromě toho organizační a právní otázky vyžadují následující akce:

 1. Definice systému zdanění. Nejlepší volbou je USN (zjednodušený daňový systém).
 2. Koordinace činností v Rospotrebnadzor a získání programu sanitární a výrobní kontroly.
 3. Získání smluv, které poskytují právo provádět deratizace, dezinsekci a dezinfekci v prostorách. Tyto postupy by měly být prováděny pravidelně, protože malý hmyz a různé houby mohou vážně zranit vaše podnikání.
 4. Zkontrolujte všechny ventilační a klimatizační systémy.
 5. Získání smlouvy, která uděluje právo na vývoz a likvidaci pevného odpadu.
 6. Mezi dokumentaci, která je v obchodě, musí být záznamy o účtování produktů po splatnosti a o účetnictví dostupných dezinfekčních prostředků. Budete také potřebovat seznam produktů prodávaných v obchodě.
 7. Získání hygienických povolení ze sanitárně epidemiologické služby nebo příslušných certifikátů jakosti.
 8. Je nutné pečlivě číst vyhlášku Rosselkhoznadzor o rostlinách, stejně jako celní kodex.
 9. Budete potřebovat svolení k obchodování s květinami.
 10. Nezapomeňte na otevření vlastního zúčtovacího účtu, protože platba v obchodě by měla probíhat nejen hotově, ale i bankovními kartami.

Kromě toho nezapomeňte na takové důležité dokumenty, jako jsou nájemní nebo komoditní nákladní listy. Všechny tyto dokumenty by měly být k dispozici, takže v případě ověření je můžete ukázat zástupcům příslušných inspekcí.

Výběr a příprava místnosti pro květinářství

V závislosti na směru vašeho květináče, jak je uvedeno výše, je vybrána vhodná místnost, která splňuje všechny požadavky. Je důležité si uvědomit, že úspěch vašeho podniku bude také do značné míry záviset na podmínkách, takže byste měli věnovat maximální pozornost jeho výběru. Existuje několik základních typů bodů:

 • Květinový pavilon. Kompaktní sklad, určený pro segmenty s nízkou a střední cenou. Pavilony jsou v naší zemi velmi oblíbené, takže buďte připraveni čelit vážné konkurenci. Přesto s náležitým vývojem a nastavením vlastního podnikání můžete rychle najít své publikum. Pro pavilon je dostatek sortimentu 20 druhů květin. Kytice jsou vytvářeny zaměstnanci přímo na místě a pro jejich výzdobu jsou prezentovány různé druhy obalů. Pavilony by měly být umístěny v blízkosti metra nebo hlavních dopravních uzlů.
 • Květinářství. Obchod má velkou plochu, která vám umožní umístit na své území působivý sortiment výrobků. Zde můžete vidět nejen nejrůznější květinové uspořádání, ale i mnoho dalších věcí, včetně váz, hrnců, různých prostředků pro péči o rostliny atd. Další produkty budou vyžadovat zvýšení úrovně počáteční investice, ale také zaručují vyšší zisk, čímž bude podnik stabilnější. Přibližná výše investice do obchodu bude asi 1 milion 300 tisíc rublů. Nejlepší volbou pro umístění obchodu bude nákupní centrum.
 • Květinový salon nebo butik. Jedná se o nejprestižnější druh květinářství. Obvykle je to pokoj s vlastním vchodem, který se nachází v prvním patře mrakodrapu. Zde jsou poměrně vysoké ceny, které jsou plně vysvětleny nejen v nabídce, ale také kvalitou služeb. Specialisté pracující v butiku mohou nejen doporučit správnou volbu kytice, ale také pomáhat s návrhem konkrétní dovolené. Připravte například vše potřebné k ozdobení svatebního hostinu. Počáteční náklady v tomto případě se pohybují kolem 5 milionů rublů, ale zisk se odhaduje na minimálně 300 tisíc rublů měsíčně. Otevřete salon v centru města, na rušném místě.

Pronájem pokoje je samostatná položka nákladů, která vyžaduje účetnictví a plánování. Vykoupit místo pro obchod je nerentabilní, protože to povede k velkým výdajům, kterým lze zabránit. Avšak tím, že podpisem nájemní smlouvy, nesmíte zapomenout uvést řadu významných faktorů, včetně toho, zda je možné umístit venkovní reklamy, zda je možné provádět opravy v místnosti nájemného náklady a jsou zahrnuty v ceně nájmu, pokud velikosti účty.

Bez ohledu na zvolené prostory bude vyžadovat opravy, které jsou také součástí podnikatelského plánu. Mezi požadavky na opravu stojí za zmínku:

 • K přilákání kupujících je nutné vybavit skleněné vitríny. To umožní potenciálním kupcům seznámit se se sortimentem a interiéry, aniž by se dostali dovnitř. Budete také demonstrovat vlastnosti obchodu i těm lidem, kteří prostě projíždějí. Také to pomůže ušetřit na reklamě, protože prezentované produkty ji dokonale nahradí. Nezapomeňte však, že taková skleněná vitrína bude plnit svou roli pouze s příslušným osvětlením.
 • Zvláštní pozornost je věnována osvětlení. Tlumené světlo činí i ty nejvíce stylové kytice neatraktivní. Světlo by mělo jasně osvětlit celý obchod a každou jednotlivou kytici, aby kupující mohl pečlivě zvážit kompozici, která ho přitahovala, a ocenila všechny jeho zásluhy.
 • Při výběru oblasti prostor začínáte od dostupného sortimentu a množství zboží, které se stalo nepoužitelným. Je důležité si uvědomit, že velká místnost, ve které je malý produkt, bude vypadat málo a malá místnost, ucpaná odpadem, způsobí nepohodlí.
 • Zvláštní pozornost je věnována elektrickému vedení. Pronajímatel musí poskytnout všechny schémata a povolení a budete muset sledovat jeho stav.
 • Nezapomeňte, že jedním z nejdůležitějších prvků květinářství je odpovídající lednička. Je důležité předem určit vhodné místo pro něj a zajistit volný průchod.

Návrh interiéru závisí zcela na vaší představivosti. Je důležité přidat kreativitu k překvapení návštěvníků. Můžete například použít stěny a strop, které nejen zdobí pokoj, ale také ušetří místo. Je však důležité, aby se to nepřehnulo, aby nedošlo k odmítnutí kupujících.

Nábor zaměstnanců

Přijímání zaměstnanců k práci v květinářství vyžaduje zohlednění řady faktorů, které mohou mít příznivý vliv na zisky a vést ke ztrátám:

 • Zpočátku musíte zvolit provozní režim. Obvykle je to buď od 10 do 22, nebo od 08 do 22 denně. Otevření ve středu města, přemýšlejte o nepřetržitém provozu, protože v rušných místech bude tok zákazníků i v noci.
 • Zaměstnání je lepší pro dvě směny, protože práce na směny umožní zaměstnancům získat požadovaný počet dnů volna.
 • Prodejci by měli mít minimální floristické schopnosti, aby mohli rychle sestavit požadovanou kytici. Také by měly být opatrní, aby zajistily, že všechny květiny jsou ve vodě. Jednou stačí, abych nesledoval klienta, který samostatně vytáhl květinu, aby čelil ztrátám.
 • Personál by měl zahrnovat administrátora, účetního, prodejce, údržbáře a bezpečnostní stráž. Některé z těchto funkcí může majitel zpočátku převzít.
 • Pozice prodejců je najímat ženy, protože květiny jsou často zakoupeny muži a ženy budou prodávány snadněji. Přitažlivost a dobročinnost jsou závaznými vlastnostmi každého prodejce.
 • Nastavením výše platby můžete dělat ve prospěch hodinové sazby a odměňovat zaměstnance bonusem ve formě procentního podílu prodeje.

Po nalezení kompetentních zaměstnanců můžete značně usnadnit práci a získat čas na další rozvoj svého podnikání, aniž byste se museli starat o stav obchodu.

Marketing

Propagace květinářství je okamžik, který má v počáteční fázi vývoje zásadní význam. Nicméně, mnozí podnikatelé mu nedávají náležitou pozornost, v důsledku toho ztrácejí velké množství potenciálních kupců. Je důležité nejen propagovat vaši showroom, ale udělat to tak, aby vaše cílové publikum zaznamenalo reklamu. Pokud mluvíme o obchodě určeném pro segment průměrné ceny, můžeme vyčíst následující marketingové kroky, které vám v této věci pomohou:

 • Kompetentní rozvoj vlastní značky. Značka je něco, co by mělo přilákat kupujícího a pamatovat si ho. Značka je tedy na prvním místě. Kupující by si neměl pamatovat na váš obchod na adrese - dostatečné jméno a vybavení.
 • Venkovská reklama je nedílnou součástí zisku květinářství, protože může výrazně zvýšit počet spontánních nákupů. Muž právě prošel kolem, ale uviděl reklamu a rozhodl se, že potěší milovanou osobu s krásnou kytici.
 • Mnoho z nich považuje tuto metodu za zastaralou, ale distribuce propagačních letáků v nejbližších domech je stále relevantní. Ano, většina lidí způsobuje podráždění, ale podvědomě lidé budou vědět, že vedle jejich domu se objevila nová květinářství. V případě potřeby půjdou k vám.
 • Pokud máte internetový obchod nebo jen stránku obchodu v jedné ze sociálních sítí, musíte se také postarat o reklamu na internetu.
 • Všechny druhy propagačních akcí, slev a bonusů pomohou přilákat další publikum.

Název obchodu by měl být jednoduchý a nezapomenutelný. Nikdo nechce jít do květináče s názvem "Květiny". Váš salon bude jednoduše zapomenut. Pokud věnujete pozornost značkám, pak i v případě nuceného přemístění budete moci ušetřit spoustu běžných zákazníků.

Finanční obchodní plán pro květinářství

Je poměrně obtížné přesně stanovit budoucí výnos květinářství, protože tento ukazatel může ovlivnit příliš mnoho faktorů. Pokud použijeme průměrné statistické údaje pro průmysl, můžeme určit přibližné údaje.

Podrobný obchodní plán pro otevření květinářství - příklad s výpočty

Květinová činnost je romantická, ale je počítána s nejmenšími detaily.

Získání estetického potěšení z provedené práce je možné pouze po úspěšné propagaci obchodu a po vzniku čistého zisku z prodeje zboží. Počáteční kapitál může být až 10 tisíc rublů a 900 010 rublů. Vše závisí na rozsahu myšlenky a sledovaných cílech.

Úspěch podniku převážně závisí na přemýšlivém podnikatelském plánu. Co je obsaženo v tomto dokumentu a jak ho kompilovat, naleznete v novém článku na našem portálu.

Popis květinového obchodu

Květiny jsou základním prvkem mnoha událostí. Bez nich, svatba, narozeniny, důležité chvíle v životě člověka to neudělají. Koneckonců, ne všechno, jako autorka písně "Já budem řídit kolo na dlouhou dobu" zastaví mé dvoukolové na hlubokých loukách a vybere si květiny pro své milované.

Pohodlnější a levnější volba z hlediska investování sil - nákup květin ve specializovaném obchodě.

Zdá se, že závěr naznačuje, že organizace květin je jistým způsobem úspěchu.

Ale je vše tak jednoduché, jak se zdá na první pohled? Samozřejmě že ne. A prvním krokem na dlouhé cestě k úspěchu je vypracování podnikatelského plánu.

Během psaní byste měli odpovědět na následující otázky:

 1. Existuje dostatek znalostí pro podnikání v této výklenku.
 2. Jasně definuje účel projektu.
 3. Kolik peněz je zapotřebí k úspěšnému zahájení podnikání.
 4. Existuje poptávka po službách.
 5. Jak důkladně je pojem podnikání promyšlen.

Představme si, že Vasilí Ivanov si uvědomil, že je připraven se uvědomit, že je soukromý podnikatel a že už nechce pracovat pro svého "strýce".

Myšlenka je otevřít květinářství přišli proto, že jeho žena není první rok pracoval květinářství v jednom z nejznámějších obchodů v centru N. Cílem již byla stanovena - Provádění květinových výrobků na skladě s příbuznými výrobky pro pěstování rostlin v domácnosti, v květináčích a skleníků.

Květinové podnikání od začátku

Z krátkodobého hlediska jsou tyto cíle: zahájení startu, získání zákaznické základny, dosažení zisku. Z dlouhodobého hlediska - rozšíření sortimentu, seznam služeb, podepisování smluv s firmami na projektování prostor pro svátky, otevření nových prodejních míst zboží.

Cíle projektu jsou definovány, pak budeme zvažovat fáze vytváření kvalitního podnikatelského plánu.

Analýza trhu a konkurence

Analýza konkurence na trhu obchodů, které se zabývají prodejem květin, dosáhla Vasilyho závěru, že je poměrně vysoká. To se vysvětluje nízkou vstupní bariérou a vynikajícími vyhlídkami, pokud vybereme správné způsoby rozvoje a zlepšení služeb a zboží.

Ivanov analyzoval činnost konkurentů v prodejní oblasti a po celém městě. To nebylo tak těžké. Navštívil každý kiosk a salon, seznámil se s cenami a exkluzivními nabídkami, vyhodnotil sortiment.

Budoucí podnikatel zjistil, že některé butiky ve městě mají své vlastní internetové obchody nebo stránky sociálních sítí, kde jsou nabízeny nabídky a ceny. Tato skutečnost také poznamenala Basil.

Určete cenu dokončeného kytice

Kromě analýzy konkurentů se Vasily rozhodla určit, co potenciální klient chce. Za tímto účelem odhadl průměrný příjem obyvatelstva v oblasti budoucích prodejů výrobků, zjistil, kolik podniků pracuje v blízkosti a analyzovalo, kdy se místní obyvatelé obrátili na květinářství.

Po takové práci má podnikatel jasnou představu o svých zákaznících a cílech, o schopnostech konkurentů.

Výrobní plán

Plán výroby pomůže co nejrychleji a nejúčinněji spustit projekt.

Zvažme hlavní body plánu.

Krok 1. Najděte správné prostory

V našem případě měl Basil 3 možnosti:

 1. Pavilion na rušném místě. Nejvhodnější lokalitou je metro, trh, křižovatky, zastávky veřejné dopravy. Portrét klienta: osoba s průměrným a nižším průměrným příjmem, která nakupuje květiny na prázdniny a není připravena kupovat zboží za nadměrnou cenu. Pro takové cílové publikum nemusíte investovat spoustu peněz do designu, přitahuje nízkou cenu za výrobky.
 2. Bod v obchodě. Zákazník je osoba s průměrným a vyšším průměrným příjmem, připravena platit více za původní dodávku produktů. Chcete-li přilákat kupujícího, musíte investovat do reklamy a designu obchodu.
 3. Samostatná místnost. Například v prvním patře bytového domu v centru města, který se stane květinovým salonem nebo butikem. Jedná se o prémiový segment: klient má vysoký materiálový příjem, je připraven přeplnit za vynikající služby, autorský květinový styl, exotické květiny.

Nebojte nic, co si chcete pronajmout, a vytvořte internetový obchod se skladištěm. Tato možnost přitahuje univerzálnost, protože klienti se mohou stát lidmi s různými příjmy.

Volba Vasily padla na místo v nákupním centru, protože plánuje dále vytvořit síť obchodů a přilákat zákazníky autorskými květinovými díly.

Druhým důvodem pro výběr je úspěšné umístění nákupního centra ve městě, absence konkurentů. Nejbližší soupeři v podnikání jsou v necelém kilometru od nákupního centra - to je pavilon v přechodu. Důležité je, že samotné místo realizace v obchodním centru je dobře vidět, což znamená, že lidé mají spontánní nákupy.

Internetový obchod je Ivanov dalším krokem po úspěšném spuštění prodejny.

Krok 2. Výběr dodavatelů

V první řadě se Vasily rozhodl najít slušné dodavatele.

Vzhledem k tomu, že předtím podnikatel začínající s takovými společnostmi nemusel pracovat, začal hledat informace na internetu a našel několik tematických fór. Seznámil jsem se s údaji na stránkách dodavatelů, přezkoumala jsem všechny recenze. Po vyzvání podniků k dodávce zboží, po srovnání cen a podmínek, si vybrala příslušnou společnost.

Záměrným výběrem dodavatelů je správná cesta k úspěchu obchodu

Krok 3. Navrhněte prodejnu

Vasily chápe, že objednávání květin, když vybavení ještě není zakoupeno - je hloupé.

Proto ve svých plánech koupit:

 • lednička pro květiny;
 • regály;
 • regály;
 • pracovní stůl;
 • postřikovač;
 • nádoby na zalévání;
 • sekací stroje;
 • zařízení pro řezání trnů;
 • nože a nůžky;
 • sešívačka;
 • balicí papír, páska.

Krok 4. Nákup zboží

Průměrně jsou řezané květiny uchovávány v lednicích po dobu 7 dnů. Takový krátký "život" ukazuje, že nestojí za to, že byste měli koupit velké množství najednou. Vasily se domnívá, že první nákup by vyžadoval asi 350 000 rublů. Cena zahrnuje: řez květin, květináčů, květin, hnojiv, osiva, balicího papíru atd.

Přečtěte si článek o příbuzném tématu květinového obchodu od začátku.

Nábor - jaký druh zaměstnanců a co se rozhodují

Startovní kapitál Vasilyho není tak velký, že by přilákal velký počet zaměstnanců k práci v obchodě. Nejprve se rozhodl spravovat dvě květinářství (jeden z odborníků je manželka), který bude pracovat na směnách. On sám bude jednat jako prodejce a účetní. Pokud jde o čističe, povinnosti budou sdíleny mezi zaměstnanci.

Zpočátku Vasilie neočekává velké dodávky objednávek s dodávkou, takže pokud jsou k dispozici, zamýšlí distribuovat květinové kompozice zákazníkům. Během doby, kdy budou stránky fungovat v plné kapacitě, bude nutné najmout kurýr s osobní přepravou pro doručení online nákupů.

První Ivanov chtěl zachránit jeden květinářství a samostatně tvořit kytice, ale pochopit otázku, jsem si uvědomil, že tímto způsobem riskuje svých rukou zničit podnikání.

Důvod: květináři jsou specialisté ve svém oboru, jsou to ti, kteří jsou schopni vytvořit autorské kytice, které budou v budoucnu přitahovat zákazníky do obchodu. Šikovnost specialistů vytvoří jméno pro butiku a amatérství vystraší kupce. Po oslabení pověsti je téměř nemožné obnovit.

Mistrovské kurzy v oboru květinářství - rozvoj květinového podnikání

Také přilákání profesionálních květinářů pomůže včas získat své znalosti. Specialisté mohou provádět mistrovské kurzy, poskytovat služby pro zdobení místností pro různé akce. Vzhledem k vyhlídkám je Vasily připraven zaplatit více a najmout profesionální mistry.

Marketingový plán

Startup už pracoval v reklamní činnosti, a tak jsem se ani sám sebe neptal, zda propaguje váš nápad. Především je důležité pokrýt reklamní produkty potenciálních zákazníků - lidí, kteří žijí v blízkosti.

Jaká opatření mají být přijata:

 1. Proveďte pojmenování a branding. Nejprve, když městští obyvatelé nemohou vyhodnotit obchod pro personální práci, je důležité je přilákat pomocí nezapomenutelné značky.
 2. Instalujte venkovní reklamu. Takový pohyb zajišťuje přitažlivost spontánních zákazníků.
 3. Rozšiřovat letáky. Vasily věří, že je dobré seznámit obyvatele v okolí, že v blízkosti se nachází květinářství. Například distribuujte brožury do domů a nechte je v poštovních schránkách. Takový marketingový krok je nemožný bez účasti odborníků na vytvoření kvalitního rozvržení letáků.
 4. Rozšiřte reklamy na vývěskách v blízkosti domů v oblasti, kde se obchod otevřel.
 5. Umístěte reklamu na internet. Správným kurzem je umístění informací na stránkách městských internetových publikací, místních tematických fór.

Také dobrý marketingový krok je otázkou slevových karet. Bonusy a slevy přilákají zákazníky a příjemné služby, kompetence mistrů zajišťují návrat kupujícího.

Později, po podpoře podnikání, Vasily plánuje také vydávat dárkové certifikáty pro jednotlivé mistrovské kurzy na floristiku.

Připravený příklad podnikatelského plánu pro květinářství s výpočty

Jak vytvořit obchodní plán pro květinářství? Níže uvádíme postupné pokyny pro otevření salonu s výpočty a nuancemi podnikání.

Souhrn

Příklad stručného popisu projektu:

Činnost: realizace květin a souvisejících výrobků.

Umístění: v centru města v blízkosti nákupního centra nebo stanice metra.

Plocha: 30 metrů čtverečních.

Forma vlastnictví: pronájem.

Plán: 10: 00-22: 00, bez volných dnů.

Organizace obchodu

Pro otevření projektu od začátku zaregistrujte případ jako LLC nebo IP. Požadované kódy OKVED: 2.48.32 - „Maloobchod květin a dalších rostlin, semen a hnojiv“ (hlavní činnost), 74,82 - „Obaly“, 74.87.4 - „Aktivity v oblasti designu“ (činnosti, pokud bude poskytnuta odbavení a vybavení služeb), 64.12 - "Kurýrní činnosti s výjimkou činností národní pošty" (pro pořádání doručování objednávek).

Kiosk musí mít následující dokumenty:

 • Program sanitárně-průmyslové kontroly s Rospotrebnadzor souhlasil;
 • Certifikáty potvrzující kvalitu výrobků a hygienické povolení ze Sanitární a epidemiologické služby;
 • Smlouvy s městskými službami: dezinfekce, deratizace, odvoz odpadu, dezinsekce, údržba větrání a klimatizace.

Marketingový plán

Podnikatelský plán pro květinářství nutně zahrnuje strategii pro propagaci trhu prostřednictvím reklamy.

Metody propagace

První položkou je venkovní reklama. Hledáte atraktivní znak, billboard a ukazatel v okolí. Pokud tam jsou okna - vyrobte je květináče s nejlepšími kytice. Účinně vystavte na ulici u vchodu do pavilonu několik kytic. Je obtížné projít produkty, které jsou v délce paží. Exteriér by měl jasně informovat kolemjdoucí o prodeji květin. Počet spontánních nákupů se tak zvýší.

Reklama na internetu. Nejméně jsou zapotřebí komunity v sociálních sítích (VKontakte, Facebook, Instagram). Publikujte fotografie nových květinových děl, nové produkty, informace o propagačních akcích, slevách, prodeji. Je to dobrý způsob, jak sdělit zákazníkům o sobě zdarma.

Můžete si vytvořit malý internetový obchod s fotkami hotových kytic a zajistit jejich doručení. Tím se výrazně zvýší počet nákupů.

Uspořádejte distribuci propagačních letáků do poštovních schránek nedaleké domy. Když lidé potřebují takový dar, okamžitě si budou pamatovat na váš salon.

Propagační kanály

Hlavní způsoby inzerce: prostřednictvím internetu, externích médií (včetně kreativní "partyzánské" reklamy), konvenčního rádia a ústní. Nejlepším kanálem pro propagaci je zpětná vazba od spokojených zákazníků.

Sortiment a ceny

Než začnete kupovat květiny, zjistěte, které z nich jsou nejvíce poptávané a vypočtejte správné množství zboží pro počáteční nákup. Každá květina by měla být čerstvá, takže neberte velké množství. Dovozní data by měly získat více zboží.

Důležité odstíny výběru sortimentu a ceny:

 1. Kromě hlavních produktů, nákupní dárkové karty, koše, plněné hračky nabízet zákazníkům celé dárkové soupravy;
 2. Sortiment vyžaduje velký výběr plsti, barevné stuhy, balicí papír;
 3. V běžném čase držet ceny na průměrné úrovni, na dovolené (8. března, 1. září apod.), Náklady mohou zvýšit o 60-100%.

Výrobní plán

Vývod je umístěn na přeplněném místě s velkým množstvím dopravy. V blízkosti stanic metra, trhů, nákupních center, parků a náměstí. Má smysl otevřít květinový obchod v srdci spánku. Nejvíce často se tento samostatný pavilon nebo salon nachází v prvním patře rezidenčního nebo nákupního komplexu.

Celková plocha je 30 metrů čtverečních. Z toho 20 metrů čtverečních. m - obchodní prostory, 5 m2. m - sklad s lednicí, 5m2. m - koupelna. Požadavky na pokoj: dobrá cirkulace vzduchu a klimatizační systém, dobré osvětlení, dostupnost hasicích prostředků.

Nájem bude vyžadovat 350 dolarů za měsíc a investice do oprav a dokončení (přibližně $ 2000).

Technická základna

Hotová sada vybavení pro salon:

 • Chladnička je zasklená pro uskladnění vypnutí - 1200 $. Nejlepšími producenty jsou Polair, Ariada, MariHolodMash, RegionHolod;
 • 1 stojan a 2 stojany s kontejnery - 350-400 $. RegionHolod, VolgodonFurniture, West Group;
 • Plastové podlahové vázy pro kytice (15 ks) - 50 USD. OOO "Raduga", "Tekhosnastka", Cubico;
 • Balící pracovní stůl - 60 $. Chcete-li ušetřit peníze, kupte si běžný kovový kovový stůl. Levný a pevný stůl lze zakoupit od společností "Al'mest", LLC "Plant Metal", "Ural Hydraulics";
 • Malé nástroje: rozprašovač, konev, nože (včetně květinových odstranit trny), nůžky, lepicí pistole, kleště, nůžky, sešívačky. Celkově to bude stát 30-40 USD.

Budeme muset utrácet na obalových materiálech: papír, stuhy a luky, koše, celofán, plst, organza, páska, síťovina. Neustále udržujte barevnou rozmanitost obalových materiálů. Na takové drobnosti za měsíc to trvá asi 100-120 $.

K řešení dodávky budete potřebovat ojetý vůz. Jeho nákup bude stát asi 3000 dolarů.

Organizační plán

Je nutné začít pracovat na směnách - o týden později. Musíte najmout dva pracovníky. Květinářka v malé prodejně může nejen učinit květinové uspořádání, ale také provádět funkce prodávajícího. Pro doručovací službu je požadována doručovací služba. Účtování provádí externí dodavatel. Měsíční mzdový fond bude činit 1600 USD.

Zaměstnanci lépe nabízejí jako motivaci malý plat + procentní podíl příjmů.

Spuštění

Příprava na otevření trvá 3-4 měsíce. Klíčové etapy a jejich posloupnost:

 1. Registrace;
 2. Hledání správného místa, podepsání nájemní smlouvy, opravy a dokončení, uvedení komunikace;
 3. Evidence dokumentů a licencí;
 4. Nabytí zařízení;
 5. Hledání zaměstnanců;
 6. Nákup odřezků květin;
 7. Reklamní kampaň.

Finanční plán

Vytváříme obchodní plán pro otevření květinářství s investičním výpočtem. Ukázka výpočtu kapitálových nákladů:

 • Registrace dokumentů - 90-100 $;
 • Pronájem za tři měsíce a opravy - 2600 USD;
 • Řízení a pokladna - 120 $;
 • Vůz je 3000 dolarů;
 • Vybavení a nástroje, klimatizace - 2200 USD;
 • Nákup šarže květin a obalových materiálů, související produkty (pohlednice, hračky) - 800 dolarů.

Investice do otevření - asi 8700 dolarů. Stálé výdaje jsou kolem 2700 USD. Zahrnuje nákup čerstvého zboží, balení, pronájem pavilonu, platy a služby.

Účinnost a příjmy

Dokončujeme práci s finančním obchodním modelem výpočtem zisku. Minimální objem prodeje je 10-15 kytic denně. Měsíční příjem - přibližně 4000 USD. Čistý zisk - 1300-1500 USD za měsíc.

To jsou základní nuance, jak otevřít květinářství. Chcete-li zvýšit počet prodejů, snažte se vystupovat mezi okolními konkurenty, organizovat propagační akce a vytvářet zajímavé návrhy. A dobrá kvalita výrobků nakonec vytvoří základ pro stálé zákazníky.

HD video na téma:

Líbí se vám článek? Sdílejte s přáteli:

Podnikatelský plán pro květinářství s výpočty o tom, jak otevřít květinářství v roce 2018

Květiny, možná v každé osobě, jsou spojeny s prázdninami, památnými událostmi, dobrou náladou. Jsou zakoupeny příbuznými a přáteli, aby mohli pobavit nebo poblahopřát k narozeninám, 8. března, jménem. Otevření vlastního salonu květin je zajímavým nápadem, který může přinést dobré peníze správným přístupem. Malý počáteční kapitál a právní jednoduchost jsou ještě dvěma argumenty ve prospěch takového případu. Hlavní věc je v počáteční fázi sestavit přemýšlivý obchodní plán pro květinářství a následovat ji.


Stáhněte si připravený obchodní plán pro květinářství. Všechny výpočty platí pro rok 2018.

Naléhavost otevření květinářství

Květinová činnost přitahuje mnoho začínajících podnikatelů. Tento zájem se vysvětluje řadou výhod:

 • nízké počáteční kapitál (stačí 300 000 až 500 000 rublů za otevření stacionárního bodu);
 • vysoká úroveň zisku;
 • vynikající ukazatele ziskovosti (pro stacionární body - až 30%, pro internetové obchody ještě vyšší);
 • rychlá návratnost (investice můžete vrátit do 3-6 měsíců);
 • rychlý přístup na trh (můžete uspořádat vlastní květinový salon za pouhý měsíc);
 • neexistence byrokratických formalit (pro práci v průmyslu nejsou licence potřebné a počet dalších povolení je mnohem menší než například v oblasti stravování);
 • vysoký požadavek na navrhované zboží (a to je zaznamenáno i v době krize).

To všechno tlačí nezkušené podnikatele, aby se pokusili sami v květinářství. Existuje řada rizik, která by podnikatel měl vzít v úvahu při otevření svého salonu. Patří sem:

 1. Silná sezónnost. Největší poptávka po květinách je v únoru, březnu, květnu, září a prosinci. Důvodem je mimo jiné přítomnost všech ruských svátků v těchto obdobích. Ale v létě je poptávka po květinách výrazně snížena a pokud podnikatel nemůže správně předpovídat objem prodeje, část výrobku se jednoduše zhorší, což povede ke ztrátám.
 2. Omezená životnost. Obvykle řezané květiny nežijí déle než jeden týden. Někdy podnikatelé prodloužit uměle realizace pomocí různých chemických látek, avšak v tomto případě více než 2 týdny, může květiny nezachrání prezentaci. Aby nedošlo k vážnému poškození, je nutné neustále sledovat úroveň poptávky, měnit v souladu s tím, objem dodávek. Část ztrát musí být zastavena v ceně prodaných produktů.
 3. Závislost na dovozu. Více než polovina květin prodávaných v Rusku jsou zboží z jiných zemí. Pouze část poptávky potkávají místní květináři. Více než polovina všech výrobků je dovezena do Ruska z Nizozemska z Ekvádoru a Keni (předtím, než se stalo sankce, dodalo Holandsko téměř polovinu výroby, ale v posledních letech bylo nahrazeno Ekvádorem). Přibližně 13% květin pochází z Kolumbie a pouze o něco více než 6% dováží další producentské země.
 4. Závislost na směnných kurzech. Toto riziko vyplývá z předchozího, protože pokud dovážející země, měna se zvýší vůči rublu, podnikatelé, přední květ podnikání, budou muset zvýšit cenu svých produktů.

Aby se zabránilo vážným ztrátám, musí podnikatel vypracovat obchodní plán pro květinářský podnik, který bere v úvahu situaci nejen v zemi, ale také v průmyslu jako celku, konkrétním regionu a městě.

Analýza trhu s květinami

Rusko je jedním z nejaktivnějších a největších spotřebitelů květin. A poptávka po nich rostla i v době krize. Odborníci naznačují, že růst spotřeby bude pokračovat. Obecně odhadují potenciál květinového trhu na 40 milionů dolarů, což odpovídá zhruba 2,4 miliardám rublů. Dokonce i s nejpozitívnějšími prognózami nebude země schopna dosáhnout této značky v příštích 2 letech:

Část objemu trhu roste a kvůli zvýšeným nákladům na květiny. Pokud by v roce 2012 byla cena jedné květiny 69 rublů, pak v roce 2018 již překročila 104 rublů.

Přibližně 65 - 70% objemu prodeje připadá na malé květinové pavilony a stánky. Postupně vzrůstá počet prémiových butiků, z nich je asi 20%. Zbytek je účtován v internetových obchodech a jejich zájem kupující postupně roste. Mnozí dávají přednost kytici na dovolenou, aniž by opustili domov.

Při hodnocení trhu s květinami je třeba vzít v úvahu nejen celkovou situaci v zemi, ale i objem spotřeby v konkrétním regionu nebo městě. Současně je třeba vzít v úvahu velikost obyvatelstva, úroveň jejich příjmů a průměrnou roční spotřebu, která obecně v Rusku vypadá takto:

Například v roce 2017, ve městě s populací 500 000 lidí, bude objem spotřeby: 856,6 milionů rublů. Kromě toho je třeba zvážit počet odbytišť ve městě. Pokud je například asi 100, každý z nich bude mít průměrný zisk 8 566 000 rublů ročně nebo 713 840 rublů měsíčně. Kromě toho budete muset zvážit náklady. Taková důkladná analýza umožní sestavit nejspolehlivější obchodní plán vašeho květinářství a vypočítat plánované ukazatele příjmů a zisku.

Nabídka produktů a služeb

Největší poptávku mezi Rusy požívají růže, chryzantémy, tulipány, pivoňky, karafiáty. Jejich maloobchodní prodej a přináší hlavní příjmy majitelům květinářství. Konečná přirážka může být 100 - 300% z kupní ceny.

Chcete-li se zabývat výhradně prodejem klasických kytic, dnes je nerentabilní. Mnozí Rusové dávají přednost neštandardním květinovým kompozicím s neobvyklými akcenty a designem. Zvyšte zisky z prodeje tím, že svým zákazníkům nabízíte další služby:

 • dodávka květin kurýrní službou;
 • květinové uspořádání pro svatby a jiné svátky;
 • krásné nebo originální balení dárků, květin;
 • prodej měkkých hraček, čokolády, karet, sladkostí a jiného zboží doprovázejícího květiny;
 • neobvyklé květinové kompozice se sladkostmi, hračky;
 • dekorativní kompozice květin;
 • kreslení nápisů nebo malých kreseb na okvětních lístcích (dnes je mnoho lidí požádáno o uvedení jména osoby, jíž je určena kytice).

Hitem dnešního prodeje je "duhová" ekvádorská růže. To může být namalováno v nejvíce exotických barvách: od modré k zelené, černé.

Během období poklesu poptávky může květinářství snížit cenu růží nebo nabídnout další produkty. Například to může být květiny v květináčích, hnojiva pro ně. Pokud máte zkušenou květinářku, můžete spolupracovat s firmami, které zajišťují svatby, zdobí banketové sály pro ně. V létě se počet ženatých lidí zvyšuje, což umožní získat další zisk.

Obchodní model květinářství: vyberte vhodný koncept

Podnikatel potřebuje vhodný koncept květinářství před zahájením svého podnikání. Současně musí posoudit úroveň konkurence, obyvatelstvo, dostupné prodejní místa, vlastní zkušenosti a velikost počátečního kapitálu. Dnes existují následující koncepce květinářství:

 1. Květinové pavilony. Nejjednodušší možnost, pokud jde o přilákání investic. Pro otevření může být stačilo 200 000 až 300 000 rublů a někdy i méně. Na zastávkách veřejné dopravy, v přechodech metra, jsou takové pavilony. Cestující jsou hlavními spotřebiteli zboží. Jsou přitahovány dostupností květin a jejich nízkou cenou.
 2. Květinové obchody. Složitější z hlediska formátu otevření. Pro začátek budou vyžadovány vážnější investice - od 500 000 do 1 000 000 rublů. Tyto obchody umísťují na místa s vysokou dopravou, například na prvním patře nákupních center, na centrálních ulicích. Zde jsou zákazníkům nabízeny květiny za vyšší ceny, náklady na tvorbu jednotlivých kompozic, krásný vzhled kytic.
 3. Květinové butiky. Jedná se o nejmenší skupinu obchodů. Obvykle jsou otevřeny ve velkých městech. Hlavním rysem těchto obchodů je vysoká cena a kvalita prodávaných květin. Lidé sem přicházejí s vysokými příjmy, aby získali exkluzivní kytici, někdy společně s jinými dary. Při otevírání výstupu se může pohybovat až 3 000 000 - 5 000 000 rublů. Zapojit se do tohoto podnikání je lepší zkušený podnikatel. Bude muset věnovat pozornost vytvoření individuálního konceptu, hledání kvalifikovaných, zkušených a zdvořilých pracovníků.

Nyní online květinářství získávají popularitu. Jsou prospěšné všem stranám: majitel šetří nákupní plochy a zaměstnance a klient získává kvalitní výrobky za nižší cenu a při dodání na správnou adresu.

Flower franchise

Nezkušený podnikatel, který se nezajímal o květiny, je smysluplné zvážit možnost otevření vlastního obchodu pro franšízy. To vám dá spoustu výhod:

 • rozpoznatelná značka;
 • hotový obchodní model;
 • dodavatelská základna;
 • výhodné dodávky komerčního vybavení;
 • poradenská podpora;
 • reklamy na úrovni regionu nebo země.

Nejtěžší bude kvůli hledání franchisora ​​v dobré víře. Dnes nejoblíbenější květinové franšízy jsou následující:

Podnikatelský plán pro květinářství

Představujeme vám standardní obchodní plán (studie proveditelnosti) pro otevření květinářství. Tento obchodní plán může sloužit jako příklad pro získání úvěru od banky, státní podpory nebo přilákání soukromých investic.

Doporučujeme studovat typický obchodní plán pro otevření květinářství pro získání úvěru od banky.

Popis projektu

Účelem tohoto projektu je otevření květinářství ve městě s populací 800 tisíc lidí. Hlavním předmětem činnosti organizace bude prodej čerstvých květin a souvisejících výrobků městskému obyvatelstvu.

Kolik peněz potřebuje k otevření květinářství?

K realizaci projektu se plánuje navýšení vlastních zdrojů ve výši 300 000 rublů a půjčených prostředků (bankovní úvěr) ve výši 710 000 rublů. Celkové celkové náklady projektu podle výpočtů podnikatelského plánu činí 1 010 000 rublů.

Odhad startovacích nákladů:

Jaký daňový systém si vyberete

Organizační a právní formou bude individuální podnikání. Činnosti budou zaregistrovány v Ivanově II. Jako daňový systém pro květinářství bude vybrán zjednodušený daňový systém, který bude představovat 15% zisků obchodu.

Postupné otevírání květinářství

Květinový pavilon bude umístěn v těsné blízkosti zastavovacího komplexu v rezidenční čtvrti města.

V současné době byly zahájeny praktické aktivity k realizaci projektu:

 1. Registrace individuálního podnikání v místním IFNS;
 2. Byla uzavřena předběžná nájemní smlouva o pozemku o rozloze 60m², který je v soukromém vlastnictví. Nájemné je 25 tisíc rublů měsíčně.
 3. Hledání prodejce komerčního pavilonu "na klíč" o rozloze 30m2. Cena pavilonu je 349 000 rublů.

Sortiment výrobků

Sortiment produktů bude obsahovat:

 • Čerstvě řezané květiny a kytice (asi 15 položek);
 • Květináče;
 • Půda, hnojivo;
 • Semena a okrasné rostliny;
 • Měkké hračky;
 • Dárkové atributy.

Zákazníkům bude také nabídnuta služba rozvozu květin v rámci městských hranic.

Hlavní sortiment řezu květin budou prezentovány importovanými barvami, jako jsou Holandsko, Ekvádor a Turecko. Nejoblíbenější květina je růžice, zpravidla tvoří více než 60% prodeje prodejny.

Hlavním příjmem organizace bude prodej květiny - až 80% zisku pavilonu:

Dodatečný poplatek za zboží se bude pohybovat od 100 do 200% a bude v průměru činit 150%. Vysoká známka zboží, zejména na květinovém řezu, je způsobena rychlým zhoršením barev. Na svátcích, jako je 8. března, 1. září, 9. května, 14. února, budou ceny mírně vyšší.

Provozní režim zásuvky bude nastaven od 8:00 do 21:00 bez dnů volna.

Otevírání zásuvky je naplánováno na Den svatého Valentýna. To umožní první den práce získat první zákazníky a získat značné zisky na začátku projektu.

Marketingový plán

Jak víte, klíčovou podmínkou pro úspěch takového podnikání je úspěšné umístění zásuvky. Náš obchodní pavilon se bude nacházet v rezidenční čtvrti města s počtem obyvatel asi 40 tisíc lidí. Nejbližší závodníci, a to jsou dva květinové pavilony, jsou ve vzdálenosti 300 a 450 metrů. Sortiment zboží a kvalita služeb těchto obchodů je na dostatečně vysoké úrovni. Jedná se o dobře zavedené odbytiště, které mají dlouhou dobu základ věrných zákazníků.

Hlavní konkurenční výhody našeho obchodu budou:

 1. Výhodnějším místem výstupu je zastávkový pavilon na křižovatce několika ulic s velkým provozem kolemjdoucích;
 2. Relativně nízké ceny;
 3. Delší provozní režim pavilonu;
 4. Práce s dodáním kytic;
 5. Aktivní podpora služeb na internetu.

Stanovíme potenciální příjmy podniku.

Květiny - to není spontánní typ nákupu. Kvety zpravidla chodí záměrně. Hlavní zákazníci našeho obchodu budou obyvatelé spací plochy ve věku od 20 do 55 let. Jejich podíl na celkovém počtu obyvatel je 25 tisíc lidí. Přinejmenším 70% z nich vyrábí květiny nejméně jednou za rok, získáme 17,5 tisíc lidí. Průměrný doklad o nákupu je 600 rublů. Roční kapacita trhu činí 17 500 osob. * 600 rublů. = 10,5 milionů rublů.

Vzhledem k přítomnosti našeho obchodu a dvou konkurentů představuje každý obchodní bod průměrně 3,5 milionu rublů ročně.

Počítáním možných ročních příjmů v prodejně, měli byste také vzít v úvahu svátky, ve kterých je v obchodě dodatečné 20% z celkových příjmů za rok. Celkový počet let 4,2 milionů rublů.

Měsíční objem prodeje bude vypadat takto:

Nejvyšší příjmy byly zaznamenány v únoru a březnu, kdy je prázdninová sezóna - 14. a 23. února a 8. března. Pokles tržeb bude pozorován v létě.

Výrobní plán

Jako prostor pro výstupek bude využíván nákupní pavilon o rozloze 30m2. Podle plánu je pavilon dodáván "na klíč", jeho instalace nebude trvat déle než 3 dny. Tento pavilon je non-stacionární obchodní zařízení a nevyžaduje výstavbu nadace.

Konstrukce pavilonu může být opakovaně rozebrána a zahrnuje následující komponenty:

 1. Střecha z ocelových plechů;
 2. Dekorační hledí na kovovém rámu, profilovaný plech s povlakem z polymeru;
 3. Vnější povrch pavilonu je kovový plech s povlakem z polymeru;
 4. Vnitřní dekorace pavilonu - stěny a strop PVC panelu, izolace URSA, parozábrana;
 5. Okna - plastová okna s dvojitým zasklením;
 6. Kovové dveře;
 7. Zapojení.

Jaké vybavení si vyberete pro květinářství

Hlavním zařízením, které se má používat v obchodním pavilonu, jsou chladicí jednotky, které prodlužují životnost řezaného květináče. Celkem bude v květinářství instalována jedna chladící komora pro skladování květin a jedna chladící vitrína pro demonstraci kytic a květin řezaných zákazníkům.

Chladicí jednotka udržuje teplotu na +4 +9 gr.

Dodatečné vybavení může obsahovat stolní a speciální nářadí: nůžky, sešívačky, skotky, nože, zalévací nádoby, zahradnické stroje atd.
Personální uspořádání bude vypadat takto:

Vzhledem k tomu, že pracovní režim obchodu bude od 8:00 do 21:00, prodejci budou pracovat ve 2 směnách. Ke zvýšení motivace zaměstnanců bude zaveden platební systém: plat plus procentní podíl na tržbách. Nenechte se vyloučit a pojistné na výsledky vysokého prodeje.

Nábor zaměstnanců

Při výběru schopnosti personálu navrhnout dívky (pro registraci kytic) a schopnost komunikovat s klienty bude zváženo. V budoucnu bude každý zaměstnanec obchodu povinen projít květinovými kurzy.

Část pracovníků obchodu, konkrétně účetní a čisticí dáma, bude pracovat na částečný úvazek. Měsíční náklady v rámci smluv o placených službách činí 12 tisíc rublů.

Práce s dodavateli:

 1. Dodání květin a dalších produktů do pavilonu budou prováděny regionálními velkoobchodními organizacemi;
 2. V souladu s pravidly a předpisy SanPin bude uzavřena smlouva o vývozu tuhého domácího odpadu a odpadků z území květinářství;
 3. Aby byla zajištěna bezpečnost v květinovém pavilonu, bude instalován poplašný systém a poplachové tlačítko.

Finanční plán

Měsíční náklady organizace jsou uvedeny v následující tabulce:

Celkové měsíční náklady činí 161 tisíc rublů. Struktura ročních nákladů je prezentována ve formě diagramu:

Hlavní náklady jsou náklady na květinářství na platy mezi jednotlivé prodejce - 37% celkových nákladů na úložiště, splátky - 16% z celkových nákladů a 13% jsou náklady spojené se ztrátou (poškození) z květu řezu.

Kolik můžete vydělat za provádění květin

Odstupný bod prodeje s průměrným obchodním rozpětím 150% bude 268,3 tisíc rublů měsíčně:

Výpočet ekonomické výkonnosti organizace je uveden v tabulce - prognóza příjmů a výdajů:

Čistý zisk pavilonu za rok činí 907,8 tisíc rublů. Výnosnost květinářství podle výpočtů podnikatelského plánu činila 29%. S takovými ukazateli se projekt vyplatí za 14 měsíců.

Který OKVED mám specifikovat při registraci květinářství

Hlavní OKVED při otevření květinářství 51.22 - velkoobchod s čerstvými květinami.

 • 48.32 - Maloobchod s živými květinami a jinými rostlinami, semeny;
 • 61.2 - maloobchod na internetu;
 • 12 - kurýrní doručování kytic;
 • 81 - fotografování pro komerční účely, stříhání kytic a kompozic, jejich umístění na reklamní účely.

Jaké dokumenty potřebujete k otevření obchodu

Pro organizaci obchodu bude vyžadovat registraci IP nebo LLC. Daňové experti doporučují otevřít IP, protože tento typ činnosti v prvních fázích nepotřebuje registraci podniku. Pro registraci IP je nutné podávat fotokopie pasu a rodného listu, zapsat si přihlášku a zaplatit povinnou státní službu.

Dalším krokem je zakoupení pokladny a její registrace u daňového inspektorátu.

Potřebuji zvláštní povolení k podnikání?

Chcete-li otevřít květinářství, speciální povolení není nutné. Každý může podnikat za přítomnosti registrovaných dokumentů a registrace v orgánech státu. Nicméně obchod by měl být vždy:

 • Povolení k provádění obchodních činností;
 • Závěr SES;
 • Komoditní faktury pro výrobky;
 • Kniha stížností a návrhů.

Technologie výroby kytic

Existuje mnoho technik pro výrobu kytic a kompozic čerstvých květin. Stojí za to začít s nejjednoduššími kompozicemi, které je doplňují všemi druhy příslušenství. Po čase, po získání zkušeností, buky budou stále sofistikovanější. Další možností studovat technologii vytváření kompozic je navštívit květinové kurzy. Jednoduché mistrovské kurzy pomohou začátečníkovi naučit se umění vytvářet nejoriginálnější kytice.