Podnikatelský plán dětského oděvního obchodu: analýza + výpočty

Podnikatelský plán obchodu s dětským oblečením: analýza trhu, vybavení a počáteční investice + kde zjistit cílové publikum a jaký rozsah ho nabízí + výpočet ziskovosti podniku.

Můžete začít podnikat ve všech oblastech, kde alespoň něco rozumíte.

Máte-li děti a jste zodpovědným rodičem, stanete se odborníkem v dětském oblečení.

Po nárůstu porodnosti se poptávka po zboží pro děti zvýšila a poptávka vytváří nabídku.

Z tohoto důvodu obchodní plán dětského oblečení se stává velmi zajímavým, protože investice je minimální a výsledek může být působivý.

Podnikatelský plán pro prodej dětského oblečení: zahájení podnikání

Začátek dětského obchodu zahrnuje tři klíčové body:

 • přezkum trhu;
 • analýza původního počátečního kapitálu;
 • a ve skutečnosti spuštění prodejny.

To vše bychom měli vzít v úvahu při sestavování obchodního plánu pro prodej dětského oblečení, takže začněte s krátkým přehledem dětského maloobchodního trhu v Rusku.

Přehled trhu s dětským maloobchodem

Podnikatelský plán dětského oděvního obchodu, stejně jako jakýkoli jiný podnik, je založen na ukazatelích poptávky: v případě nákupu zboží budou také prodejny. Jinak byste tuto iniciativu ani neměli.

Neexistují žádné plnohodnotné studie tohoto konkrétního segmentu obchodního trhu v posledních letech, ale existují související, nepřímé a globální údaje, které dohromady umožní získat představu o tom, jaké vyhlídky čeká náš dětský obchod.

Takže první a nejvíce globální položka marketingové části podnikatelského plánu je index porodnosti v Rusku. Čím více dětí - čím širší cílové publikum, tím i poptávka je vyšší.


Ve srovnání s rokem 2000 se míra porodnosti téměř zdvojnásobila. A tyto údaje stále rostou navzdory hospodářskému poklesu.

Takže od vrcholu krize v roce 2015 se přirozený nárůst zvýšil z 146,267,288 na současných 146,804,372.

Proč populace narůstá navzdory hospodářské konjunktuře? Protože z roku 2000 v Rusku existuje řada programů, které stimulují porodnost.

Celkový kapitál (tzv. "Mateřský kapitál") se v průběhu posledních deseti let rozrostl a nyní se pohybuje od 250 000 do 450 000 rublů.

To jsou přesně ty peníze, které rodiče stráví v obchodě s dětskými oděvy, protože přímo ovlivňují přitažlivost tohoto podnikání a jeho vyhlídky během krize. To bude zohledněno v obchodním plánu.

V důsledku růstu porodnosti vzrostla poptávka, včetně dětského oblečení, které se nyní odhaduje na 3 miliardy rublů a stále roste, což zvyšuje význam obchodního plánu.

„Urychluje“ trhu a inflace, takže můžeme říci, že v dohledné budoucnosti bude i nadále pouze růst, což znamená, že obchodní dětského oblečení obchodě plán bude velmi užitečná pro ženy podnikatelky, které na sobě cítil všechny nuance výchově dětí a poptávce po dítěti oblečení.

Cílové publikum a místo pro psaní podnikatelského plánu pro obchod s dětskými oděvy


Z celkového přehledu trhu budeme pokračovat v podnikatelském záměru podle specifik.

Nejčastěji jsou dětské obchody otevřeny ve velkých nákupních centrech, kde je největší návštěvnost kupujících.

Pokud se domníváte, že budete pracovat ve velké oblasti pro 300 000 lidí nebo malé město, návštěva takového nákupního centra bude přibližně 7 000 zákazníků denně a až o víkendu o víkendu o víkendu o více než 10.000.

Současně je až 75% této dopravy tvořeno ženami, z nichž každá pětka je matkou, která navštívila nákupní centrum, zejména za účelem nákupu pro své dítě.

Po jednoduchých výpočtech se ukázalo, že cílové publikum obchodního plánu takového dětského obchodu je asi 1000 lidí denně.

Mělo by se pamatovat na snížení kupní síly obyvatelstva. To znamená, že velký provoz nezaručuje růst tržeb, zejména v prémiovém segmentu.

Od roku 2017 bude průměrná kontrola dětského oblečení asi 1000 rublů. Pokud bude tento tisíc denně utrácet 1000 zákazníků, pak náš trh je asi 1 000 000 rublů.

Nyní víme, kdo je cílem našeho podnikatelského plánu. Případ pro malé - láká je do vašeho obchodu a prodávat zboží.
Pokud se domníváte, že vaše prodejna pravděpodobně není monopol a v okolí (možná dokonce ve stejném nákupním centru) budou soutěžící, pak objem prodejů pravděpodobně nebude vyšší než 10-15% vašeho podílu na dopravě.

Nicméně, pokud jde o malé dětské oblečení, denní příjem 25-30 000 rublů - je také velmi dobrá.

Tato částka je určena pouze: 1,000,000 (objem trhu) vydělí počtem konkurenčních prodejen (např vašich dvou a více), a již z přijaté 300.000 rublů počítat 10-15% a získat 30 - 45 000 rublů denní tržby.

Ve skutečnosti mohou být částky buď vyšší, nebo nižší - hodně závisí na plnosti obchodu, ve kterém se nachází okres (v centru Moskvy nebo na okraji Voroněžské kupní síly se liší) atd.

Navíc sezónní faktor (tržby rostou před začátkem školicí sezóny a zmrazují se v létě).

Proto při vypracovávání obchodního plánu pro obchod s dětskými oděvy doporučujeme zaměření na 20 000 rublů za sezónu. Přinejmenším na začátku.

Registrace a uvedení maloobchodní prodejny dětského oblečení


Chcete-li otevřít obchod s dětskými oděvy, musí být vydán v souladu s ruskými zákony.

Nejjednodušší možností je vytvoření individuálního podnikatele (IP). Budete pracovat podle kódu OKVED 52.42.1, který upravuje obchod s dětským zbožím.

Od roku 2017, po změnách daní, se doporučuje dát obchod na UTII nebo jen "vmenenku".

Pro výpočet imputované daně se používá následující vzorec:

Podnikatelský plán pro prodej dětského oblečení

Toto obchodní plán o tom, jak otevřít obchod s dětskými oděvy.

Dnes se pokouším podrobně popsat kroky, jak otevřít svůj dětský oděvní obchod.

Jako vždy jsem se zpočátku podíval na internetové stránky, které psaly obchodní plány pro maloobchodní prodej dětských oděvů.

A nebyla jsem překvapena všemi obdrženými informacemi, jako vždy existují weby, kde si můžete koupit takový obchodní plán pro 24000-25000 rublů, a když se podíváte na data, bylo jasné, že tyto obchodní plány jsou již dávno zastaralé.

A zbytek materiálů jsou spíše podnikatelskými nápady, nikoli podnikatelskými plány. Takže můj článek bude jen tématem pro ty, kteří chtějí otevřete obchod s dětskými oděvy.

Jak otevřít obchod s dětskými oděvy

A první věc, kterou musíte udělat pro otevření obchodu s dětskými oděvy, je oficiálně zaregistrovat.

Chcete-li to provést, musíte zvolit formu vlastnictví podniku, pod kterým budete pracovat.

Chcete-li otevřít obchod s dětskými oděvy, je nejlepší:

Pokud právě děláte první kroky v podnikání, doporučuji otevřít IP adresu. Toto je nejjednodušší forma vlastnictví podniku a jak jej zrušte o nejjednodušší způsob, jak pracovat: stát povinnost levnější, menší odpovědnost, méně pokut a pence, a co je důležitější, může SP pomocí patentového systému zdanění (ale o tom více níže).

Bez ohledu na typ majetku, který si vyberete, budete potřebovat typy aktivit z klasifikátoru OKVED, v roce 2016 stále používáme starou verzi OKVED 2001.

Druh činnosti pro maloobchodní prodej dětského oblečení:

52.42.1 - Maloobchod s pánským, dámským a dětským oděvem.

Abyste mohli začít podnikat v oblasti obchodu s dětským oděvem, je tento typ činnosti dost tak dobrý, jak jste si pravděpodobně všimli kromě dětského oblečení, můžete také obchodovat s ženami i muži.

Tento typ činnosti bude vyžadován při dokončení přihlášky k registraci IP.

Daň z dětského oblečení

Po úspěšném otevření vašeho PI musíte určit druh daňového zacházení, který bude v obchodě s dětskými oděvy.

Navrhuji následující daňové režimy pro maloobchodní prodej dětského oblečení:

 1. UTII (jednotná daň z připsaných příjmů). Tento daňový režim je přínosný, pokud prodejní plocha skladu dětských věcí nebude velká až do 20 metrů čtverečních;
 2. SPE (patentový systém zdanění). Tento daňový režim stojí za to, pokud prodejní plocha dětského skladu je od 20 do 50 metrů čtverečních;
 3. USN 6% (zjednodušený daňový systém 6%). Tato daň by se měla uplatňovat, pokud prodejní plocha přesahuje 50 m2.

Samozřejmě je pro každý konkrétní případ nutné provést výpočty. Umožním prodejní plochu obchodu až do 50 m². a já uplatnit daňové PSN (kupodivu v mém regionu to není vázáno na velikost prodejní plochy (což je 1 metr čtvereční -, že 50 m patent cena je stejná, rozdíl je pouze v případě, pokud jsou zaměstnanci).

Pokud vím, v některých oblastech závisí velikost ceny patentu na velikosti oblasti), přesto se náklady na patent v každém případě ukáží jako levnější.

Je škoda, že maximální podlahovou plochu 50 čtverečních metrů. Pokud jde o PSN, více, pak už nemůžete tuto daň uplatňovat.

Obchodní prostory pro dětské oblečení

Výběr prostor pro prodej dětského oblečení je jedním z nejdůležitějších okamžiků na začátku maloobchodu.

Správným místem a místem je alespoň ½ úspěchu založení podniku v obchodě.

Vzhledem k tomu, že jste stále začátečník, doporučil bych butik v nákupním středisku, jehož hlavní sortiment jsou jen věci.

Nechte to být dámské, pánské a dětské věci. Najděte nákupní komplex speciálně pro věci pro děti a podle toho, co je k pronájmu místa v něm, je nepravděpodobné.

Musíme si uvědomit, že nákupní komplex by již měl podporovat jiní podnikatelé a měl by dostat dostatečný počet potenciálních zákazníků. Samozřejmě byste si neměli pronajmout místo v nákupním komplexu na okraji města, jehož návštěvnost je 30 lidí denně.

Návštěva nákupního komplexu by měla činit nejméně 500 lidí denně, pokud by byla nižší, pak by neměla být otevřena. Chcete-li zjistit návštěvnost, promluvte si s podnikateli, kteří tam již stojí, nebo nezávisle provádějte průzkum: za jeden den počítat počet kupujících.

Jak ekonomická volba místa pro prodej dětského oblečení může sloužit jako oděvním trhu, je tam bude velký počet potenciálních kupců (minus tady kromě toho, že nemůžete zvýraznit možnost propagovat svou firmu na prodej dětského oblečení).

Pronajmout si butik je v první řadě nutné jej přinést do správného druhu pro prodej dětských věcí.

Proveďte malé kosmetické opravy, aby v butiku vládla útulná a dokonce báječná atmosféra, a to vám pomohou v tomto seriálu obrázky hrdinů vašich oblíbených karikatur.

Když velikost butiku je 50 metrů čtverečních, doporučuji pozvat návrháře interiéru a za nominální poplatek 20 000 rublů. zvolí perfektní možnost opravy vašeho butiku. Pokud je oblast malá, je zřejmé, že návrhář vám zde nepomůže, protože není dostatek místa.

Bližší informace o tom, jak si vybrat místnost pro dětský oděvní prodejnu, píšu v článku "Prostory obchodu s dětskými oděvy".

Nyní je nutné vybavit otevřený obchod s dětskými věcmi.

Vybavení dětských obchodů

Chcete-li otevřít obchod s dětskými věcmi, musí být zpočátku vybaveno:

 1. NMP (cash machine). Vzhledem k tomu, že jsme zvolili daňový systém pro PSN, nepotřebujeme pokladnu a stačí koupit NMP (doporučujeme);
 2. Laptop. Pro správu skladu, práci s bankou a dodavateli apod.;
 3. MFI (kopírka skeneru tiskárny). Pro tisk cenových značek, faktur atd.;
 4. Obchodní zařízení. Regály, regály, vitríny atd.;
 5. Terminál pro příjem plateb kartami. Vydává se v bance, kde máte běžný účet;
 6. Vysokorychlostní internet. Měli byste mít obvyklé internetové připojení, znovu pracovat s bankou a dodavateli.

Téma nákupu vybavení při otevírání skladu dětských věcí vyžaduje podrobnější uvážení. Takže brzy napíš článek "Vybavení dětského oblečení."

Sortiment dětského oblečení

Pokud vezmete v úvahu dětský oděv, pak nejprve musíte věnovat pozornost velikosti místnosti, kterou budete pronajmout.

Čím větší je místnost, tím víc odrůd dětského oblečení v ní můžete umístit.

Pokud jde o sortiment, pozice jsou prostě tisíce.

V případě, že jste omezeni finančními prostředky, doporučuji věnovat pozornost následujícím skutečnostem:

 1. Můžete otevřít specializovaný obchod pro dívky nebo chlapce. Takže budete mít širokou škálu zboží a strávit 2 krát méně peněz na nákup zboží;
 2. Samotný výrobek by neměl být upřímně čínským spotřebním zbožím, přestože je levnější než tisíce takovýchto obchodů a budete se postavit proti jejich pozadí;
 3. Při nákupu zboží nekupujte desítky stejné pozice. Lepší je koupit 2-3 kusy z každé položky, takže vy a obchod bude naplněn zbožím a obrat bude rychlejší;
 4. Jednou za 3 měsíce - v ročních obdobích, provádět prodej stale zboží, je lepší vrátit peníze vynaložené na to s malým ziskem a investovat do jiných modelů. A tak nepatrné zboží prostě zamrzne vaše peníze, které by se měly otáčet a přinášet zisk.

Zde je několik tipů pro začínající začínající firmy otevření obchodu s dětskými oděvy.

Podnikatel musí také rozhodnout o věkové skupině zboží, které prodá. Chcete-li to provést, proveďte průzkum trhu a určit, které kategorie jsou nejmenší.

Dobrý sortiment zboží + ne příliš vysoké ceny vám poskytnou vážnou konkurenční výhodu oproti ostatním účastníkům trhu s dětským oblečením.

Reklamy dětského oblečení

Je třeba zvážit reklamní společnost, aby poměr ceny a kvality byl optimální.

Navzdory skutečnosti, že není příliš mnoho reklamy - nemá smysl snížit 50 000 rublů. ve vzduchu a získat minimum zákazníků.

Takže pojďme zvážit hlavní reklamní možnosti pro nový obchod s dětskými oděvy:

 • Vývěsní štít. Doufám, že nemusíte vysvětlovat, proč by značka dětského oblečení měla být barevná a světlá, přitahující děti i dospělé;
 • Stender. Požadováno pro jakýkoli maloobchodní prodej, je třeba jej dát na ulici s koordináty obchodu s dětskými oděvy. Samotný sloup by měl být také světlý a nezapomenutelný, na něm by mělo být uvedeno číslo butiku, pracovní doba a pracovní telefon;
 • Diskontní karty. Vytvořte si karty se slevami od 5% do 10%, například při nákupu až 5000 rublů. ruční slevová karta 5%, a pokud je koupě více než 5000 rublů. pak již 10% sleva;
 • Letáky. Barevné letáky mohly být rozloženy na schránky okolních čtvrtích, provést nějakou akci, jako je prezentační letáky sleva na zboží 15%, je nutné podporovat potenciální kupce;
 • Reklama ve výtazích. Poměrně efektivní a doporučuji ji také. Jen nedávejte příliš mnoho, dostatečně dost formátu A6 a pak znovu potřebujete nějakým způsobem podněcovat potenciálního kupce, aby navštívil váš obchod, organizoval akci na nějaké kategorii zboží;
 • Telecast. Tak efektivní a ne příliš drahá reklama.

Vaším hlavním úkolem je lákat potenciálního kupce a prodávajícího je podnikání "zpracovávat" kupujícího. Měli byste pochopit, že prodavač také závisí na velikosti prodeje, takže by měl mít zájem o prodej zboží.

Je to přirozené ne všechny druhy reklamy, které můžete použít při otevírání dětského oblečení.

Toto téma je velmi důležité a vyžaduje podrobnější vyšetřování, takže čekejte brzy na můj článek "Reklama dětského oblečení".

Prodejce dětského oblečení

Tento sloupec lze označit za klíšťata. V textu jsem se již zmínil o tom, že by se měl zajímat prodávající o maximální výnosy a vysoké tržby.

A kdo si myslíte, že se nejvíce zajímá o rozvoj a prosperitu obchodu s dětskými oděvy? Řeknu ti tajemství - to jsi ty!

Nikdo kromě vás, podnikání, které jste otevřeli pro prodej dětského oblečení, není potřeba. Pouze vy sami můžete ovládat celou situaci v podnikání, zjistit, co je nejvíce zajímá, a také odborně a zdvořile prodat stávající dětské oblečení.

Pokud už pracujete - Odmítněte! Stačí, abyste pracovali pro třetí strany a začali pracovat pro sebe.

To je možná nejlepší možnost pro podnikání, když se podnikatel sám zabývá vývojem a maloobchodním prodejem.

Chápu, že někteří lidé mají strach... ale najednou nebudou a tak dále.. nemělo by existovat žádná část.

Všechno půjde, hlavní věcí není dovolit kritické chyby a vše bude fungovat. Musíte převzít zodpovědnost ve svých rukou.

Kromě toho podnikatel sám je motorem jeho podnikání. Nemyslím tím, že budete celoživotním prodávajícím, ale doba založení obchodu je 6-12 měsíců. to jste vy, kdo musíte vyměnit své zboží.

Když je vše upraveno a otevření obchodu s ženskými oděvy začne přinášet stabilní zisk, můžete přemýšlet o dalším vývoji a pronajmout si prodávajícího.

To je moje silné doporučení, v tomto případě procento skutečnosti, že podnik bude úspěšný výrazně stoupá.

Příjmy a výdaje dětského oblečení

Nemáte-li dostatek peněz na to, abyste otevřeli obchod s dětskými oděvy, přečtěte si můj článek "Kde získat peníze pro podnikání" a "Jak vydělat peníze".

Při výpočtu příjmu dětského oblečení existuje několik důležitých výhod:

 • U dětských věcí je značně vysoká známka, asi 200%, na malých věcech, celková výše 500%. Pokud budeme brát ohled na podnik jako celek, pak je na oblečení, že obal je nejvyšší;
 • Druhou výhodou je, že děti neustále roste a alespoň jednou za rok vyžadují aktualizaci šatníku nebo dokonce dvakrát ročně.

To činí tento podnik supervýnosným. Pokud jde o příjmy a výdaje, je samozřejmě nutné provést podrobnější výpočty pro každý případ.

Také jsem se rozhodl vynechat toto téma v samostatném článku "Příjmy a výdaje dětského oblečení".

V tom budu provádět výpočty pro otevírání dětského oděvního obchodu s rozlohou 50 metrů čtverečních, takže počkejte v blízké budoucnosti pro tyto informace.

Vývoj dětského oblečení

Pro rozvoj obchodu s dětskými oděvy existuje mnoho možností:

 1. Zvýšení rozsahu - toto může být možná řešeno na dobu neurčitou, pokud to povoluje pouze obchodní oblast;
 2. Otevření dalšího dětského oděvního obchodu. Předpokládejme, že první obchod, který jste otevřeli s oděvy pro chlapce, druhý otevřený s oblečením pro dívky, můžete také otevřít obchod s dětskými botami nebo vzdělávacími hrami a měkkými hračky;
 3. Rozvoj sítě obchodů. V případě, že máte velké město, můžete otevřít specializované obchody po městě.

Existuje mnoho možností pro vývoj dětského oblečení. A uvedu toto téma v samostatném článku "Vývoj obchodu s dětskými oděvy", kde se podrobněji podíváme.

Stáhněte si kompletní obchodní plán dětského oděvního obchodu s výpočty: stáhněte si obchodní plán pro obchod s dětskými oděvy.

Na tom možná všem, obchodní plán dětského oblečení Já skončím.

Máte-li jakékoli dotazy, zeptejte se je v komentářích nebo skupině kontaktů.

Podnikatelský plán dětského oblečení s výpočty

Víte, co lidé nikdy nezachrání? Na jejich děti. To je důvod, proč podnikání související s dětskými výrobky vždy přináší zisk. Řekneme vám, jak otevřít dětský oděv od začátku a kolik toho můžete udělat.

Druhy obchodů

Obvykle jsou obchody rozděleny do věkových skupin a kategorií produktů. Děti se nazývají oblečení, které nosí děti od 0 do 14 nebo 15 let. Ale musíte pochopit, že nebudete schopni pokrýt celou škálu oblečení najednou. Proto začněte s výběrem úzké specializace a poté, co se vyvíjíte, uchopte nové výklenky.

Existuje několik typů dětských obchodů. Uvádíme nejběžnější z nich:

 1. Velké dětské obchody, které prodávají oblečení pro jakýkoli věk.
 2. Prodejny oblečení a různých užitečných věcí pro novorozence.
 3. Prodejny oblečení pro děti od 2 do 7 let (předškolní věk).
 4. Prodejny oblečení pro děti ve školním věku (včetně školních uniform).
 5. Obchody prodávající sportovní oblečení a doplňky.
 6. Obchody prodávající oblečení výhradně pro dívky ve věku od 5 do 15 let.
 7. Obchody prodávající oblečení výhradně pro chlapce ve věku od 5 do 15 let.
 8. Obchody prodejní specializované, karnevalové nebo sváteční oděvy.

Jsou zde i další specializace prodejen, stejně jako různé kombinace stávajících. Vyberte, který směr je nejblíže k vám, a začněte pracovat výhradně na něm.

Průzkum trhu

V obchodních obchodech je obvykle velmi konkurenční, ale s pravým přístupem, můžete určitě vstoupit na trh a vzít si své místo. Před otevřením obchodu doporučujeme shromažďovat informace o konkurenci ve vaší oblasti. Studovat jejich sortiment, úroveň cen, situaci v samotném obchodě. Při procházce promluvte na místních fórech a skupinách mladých matek a zjistěte, jaké oblečení jim chybí.

Pozor prosím: vyřešit sortiment, zhodnotit prodejní úroveň, studovat trh a počet potenciálních kupujících, je žádoucí mít zkušenosti s obchodem s oděvy. Pokud nemáte, můžete získat práci jako obchodník a pracovat po dobu několika měsíců, abyste se seznámili.

Také budete pravděpodobně rozumět dětskému oblečení, pokud jste rodiči malých dětí.

Aby bylo možné úspěšně bojovat proti konkurenci, je nutné kupujícím nabídnout lepší podmínky. Podívejte se na dodavatele, kteří nabízejí lepší ceny, zvážit rozsah, zkuste si vybrat jen ty kvalitní a exkluzivní oblečení, vytvořit jedinečný interiér a koutek pro děti, aby mohli trochu odpočinout, zatímco jejich rodiče si vybírá věci.

Co by měl být obchod

Pro otevření maloobchodní prodejny je zapotřebí minimálně 25 metrů čtverečních, ale nejméně 50 m2 je považováno za nejlepší variantu. To je dost uspořádat několik vitrín a polic, organizovat funkci pokladny, kování, atd Nezapomeňte, že si návštěvníci mohou být hodně -. Je třeba, aby svobodně chodit bez lpění na stole.

Kde je nejlepší způsob, jak organizovat prodej dětských věcí? Nejlepší je u mateřské školy, školy, nemocnice, různých kruhů nebo kreativních domů. Dobré věci se prodávají v nákupních a zábavních centrech, na trzích, na centrálních ulicích a v blízkosti parků, kde mohou rodiče jednoduše chodit s dětmi.

Jak správně zaregistrovat obchodní činnost

Chcete-li oficiálně formalizovat své aktivity, musíte se zaregistrovat u daňového inspektorátu. Existují dvě možnosti registrace:

 1. Individuální podnikání. Nejjednodušší způsob, jak formalizovat IP, je, že nebude trvat hodně času a nebude vyžadovat mnoho peněz.
 2. LLC. Tato možnost je o něco obtížnější, ale umožňuje legálně zaregistrovat několik vlastníků firem.

Pro práci je nejlepší zvolit imputovanou daň (UTII), která nezávisí na příjmu a obratu. Budete také muset zadat prodejní místo do jednoho obchodního rejstříku.

Pozor prosím: pokud ve svém pokoji bývá obytná budova, budete potřebovat od Rospotrebnadzoru, od hasičů a sanitární stanice povolení k zahájení práce.

Pokud si pronajmete místnost, kde obchod již funguje, jsou tyto dokumenty pravděpodobně již vyzdobeny majitelem.

Základní požadavky na obchodní místo jsou popsány v Pravidlech obchodu s určitými druhy zboží - nezapomeňte je studovat, aby nedošlo k žádnému problému během práce.

Než obchodovat

Dětské oblečení je poměrně specifický výrobek, který se rychle stává zastaralým a vhodným pouze pro určitý věk. Nejjednodušší je obchodování s novorozenci - prakticky neexistují žádné rozdíly. Oblečení pro novorozence a nováčky se prakticky nemění, nevychází z módy a je neustále zakoupeno mladými rodiči.

Hlavní věc v dětských věcech je přirozenost, bezpečnost, praktičnost, spolehlivost. Čím méně je na něm ryushechek, kostýmní šperky, spojovací materiál a pásy, tím snadněji se oblékáte a tím lépe se bude kupovat.

Druhým segmentem jsou věci pro mateřskou školu. Zde už potřebujete pochopit, jak se děti oblékají, co mohou nosit, co budou nakupovat častěji nebo méně často. Oblečení pro chlapce - školáky se většinou neliší v rozmanitosti - nezajímá se, co nosit. Ale oblečení pro dívky by už mělo být krásné a tématické. Dívky od raného věku jako krásné šaty, světlé boty, pohodlné tepláky atd.

Třetí se týká oblečení pro školáky. Toto oblečení je spíše jako dospělý, je přísnější a funkčnější. Ale stále potřebujete pochopit, že čím mladší je dítě, tím více je vystaveno módě. Sledujte, co školní děti nosí a prodávají tyto věci ve svém obchodě.

Jak se otevřít

Podívejme se, co to znamená otevřít obchod s dětskými oděvy. Již jste obdrželi potřebné dokumenty, našli jste prostory, zvedli jste dobré dodavatele. Nyní je nutné správně navrhnout vaši zásuvku. Nemyslete si, že pokud si koupíte standardní regály a naplníte je standardním produktem, pak budete mít mnoho kupujících. Musíme vytvořit nějaký druh "čipu", který přiláká lidi. Ujistěte se, že si objednejte dobrý tematický vývěsní štítek, vytvořte krásný interiér, zdobí ho světlými a veselými kresbami (vypadají dobře na stěnách obrazu karikaturních postav).

Nezapomeňte vybavit malý roh pro děti - dát pohodlnou pohovku se stolem, koupit pár desítek časopisů, barviva, tužky. Můžete si dokonce dát malý televizor před gauč a otočit karikatury kolem něj - děti jistě rádi odpočinout, zatímco máma a táta vybrat správné oblečení. Nezapomeňte na vysoce kvalitní osvětlení - světlé a krásné lampy nejen osvětlí vaše zboží, ale také doplní interiérový design.

Nezapomeňte vybavit alespoň dvě šatny vybavené velkým zrcadlem od podlahy, sadu háčků na oblečení a polstrovanou stoličku. Police by měly být umístěny tak, aby vaše potenciální zákazníci viděli oblečení, než aby se k němu dostali. Nejjednodušší způsob, jak umístit police a regály podél zdí a uprostřed uspořádat "ostrov" z police.

Nábor zaměstnanců

Výběr prodejců by měl být řešen s veškerou odpovědností. Doporučuje se, abyste pracoval pro ženy ve věku 25-40 let, kteří měli vlastní děti a mohli s nimi najít společný jazyk. Prodejci by měli být co nejpřesnější, nemějte strach pracovat s dětmi, přátelští a usměvavý. Specifičnost práce s dětmi znamená existenci trpělivosti - často děti jsou škodlivé, rozmarné a odmítají měřit oblečení, zvláště pokud si musíte vybrat dlouhou dobu.

U malého skladu ve výši 50 m2 stačí jen jeden prodejce, u obchodů na úrovni 75-80 budou zapotřebí dva prodejci (přesněji 4 zaměstnanci pracující na směnách). Budete také potřebovat administrátora, který zvládne všechny aktuální věci - účetnictví, daně, organizační otázky. Můžete samostatně hrát roli administrátora, abyste ušetřili plat. Přinejmenším v prvních fázích.

Jak správně inzerovat

Vaše zásuvka by měla být viditelná - vytvořte znamení, vytvořte vitrínu s jasnými tematickými výkresy. Udělejte tak, aby se lidé chtěli vrátit do vašeho obchodu - zorganizovat různé slevy a prodeje, vytvořit systém slev. Inzerujte na fórech a skupinách mladých matek, vytvářejte své vlastní skupiny v sociálních sítích a zveřejňujte oznámení o novém produktu, slevách apod. Objednejte si papírovou reklamu - letáky, plakáty atd.

Ziskovost

Přidáme přibližný obchodní plán pro prodej dětského oblečení s výpočty, na základě kterých si můžete vytvořit svůj vlastní. Náš podmíněný obchod se nachází v nákupním centru a prodává oblečení pro děti ve věku nižšího školního věku. ETato plocha - 50 m2, renovace prostor není vyžadována (pouze povolení). Výdaje jsou tvořeny:

 1. Pronájem - 50 000 rublů měsíčně.
 2. Registrace - 50 000.
 3. Ostrovní stání - 30 000.
 4. Police a vitríny - 50 000.
 5. Vybavení pro dva šatny - 20 000.
 6. Pokladna - 25 000.
 7. Vybavení koutek - 10 000.
 8. Počáteční nákup zboží - 500 000 ks.
 9. ZP prodejci - 25 000 za měsíc.

Celkem za vybavení sálu a práce po dobu 2 měsíců budete potřebovat asi 820 tisíc rublů. Průměrný obal na dětské oblečení je 30-40 procent. V den, kdy prodejna prodává zhruba 10-15 000 rublů, což znamená, že čistý zisk činí nejméně 3000-4000, nebo 90-120 tisíc měsíčně. To znamená, že počáteční investici zaplatíte za 8-10 měsíců, což je poměrně dobrý výsledek.

Podnikatelský plán dětského oblečení s výpočty

Prodej oblečení pro děti se může stát výnosným obchodem, i přes poměrně vysokou úroveň konkurence v této oblasti. Koneckonců, děti rychle vyrůstají z věcí, takže rodiče musí pravidelně aktualizovat svůj šatník. Práce na této myšlence začíná sběrem a analýzou informací, vypracováním obchodního plánu pro obchod s dětskými oděvy. Důležitými momenty při organizaci těchto příjmů jsou analýza trhu, identifikace cílové skupiny a vytvoření originálního konceptu. Je třeba mít na paměti, že poptávka po dětském oblečení poněkud klesá v období jaro-léto, takže je lepší otevřít obchod blíž k podzimu.

Vlastnosti podnikání

Než otevřete od začátku obchod s dětskými oděvy, musíte se ponořit do jemnosti tohoto podnikání, abyste se vyvarovali chyb. Pokud si dospělí mohou koupit věci pro sebe, ne kvůli ekonomice, v zájmu dětí se vybírá nejlepší. Vysoká kvalita dětského oblečení je proto hlavním kritériem při vývoji základního konceptu a cenným doporučením, jak správně otevřít prodej dětského oblečení. V ideálním případě by nákupy měly být přímo od výrobce a certifikáty kvality by se měly zobrazovat pro kupující. Pro mnohé je dnes důležité zajistit bezpečnost zboží zakoupeného pro děti. Nicméně ceny dětských věcí by měly být pro cílové publikum zdviženy. Elite dětské zboží v obvyklém spací mikrodistrict nebude prodáno, avšak v uzavřeném rezidenčním komplexu obchodní třídy bude poptávka.

Navzdory jasně vysoké poptávce po zboží pro batolata začínající podnikatelé stále znepokojují otázku: "Je výhodné otevřít obchod s dětskými oděvy?". Pokud uděláte všechno v pořádku, vezměte v úvahu zkušenosti těch, kteří úspěšně realizovali tuto myšlenku, zvážte několik příkladů obchodních plánů pro dětské oděvní prodejny a přišli s vlastními "žetony", pak šance na úspěch jsou poměrně velké. Kromě toho je marže za zboží obvykle 120-130%, což je docela dobré.

Formát instituce

Důležitým bodem v obchodním plánu dětského oděvního obchodu je od začátku harmonogram práce a náboru. Doporučený pracovní čas je 10 hodin denně, bez vypnutí a přestávek. Vzhledem k tomu, že drobní zákazníci jsou velmi netrpěliví, dospělí, kteří je doprovázejí, nebudou moci čekat, až skončí oběd a ztratit zákazníky. Pokud jde o prodejce - chcete-li otevřít obchod s dětskými oděvy, je lepší vybrat nejen zkušené odborníky v oblasti obchodu, ale také věrné dětem, pacientům a zdvořilým zaměstnancům. Drobní kupci jsou velmi citliví na neomylnost a mohou snadno přesvědčit rodiče, aby opustili místo s nepříjemným prodávajícím a bez nákupu.

Výhody a nevýhody podnikání

Jako každý jiný druh činnosti má obchod s dětskými věcmi své nevýhody. Patří sem:

 • Obrovský počet konkurentů z důvodu jednoduchosti vstupu do firmy;
 • Nevyhnutelné soupeření se síťovými obchodními místy pro děti;
 • Poměrně vysoké náklady na pronájem dobře umístěných prostor;
 • Sezónnost prodeje (letní recese je obtížné kompenzovat i zavedením příslušenství pro letní zábavu do sortimentu).

Mám otevřít online prodej dětských oděvů od začátku? - kontroverzní problém. Na jedné straně jsou naši občané již zvyklí nakupovat online. Mnozí budou však pochybovat o kvalitě zboží nebo o tom, že oblečení vypadá dobře na jejich děti. S největší pravděpodobností bude dostatečně velký počet výnosů a neopatrných odpovědí od rodičů, jejichž děti z nějakého důvodu nedostaly. Proto je otevření online obchodu s dětským oblečením od začátku poměrně riskantní. Ale můžete o tom přemýšlet po úspěšném vstupu na trh v obvyklém formátu.

Registrace činností

 • Osvědčení o registraci IP;
 • Doklad o dani z registrace;
 • Osvědčení o zapsání skladu do jediného obchodního rejstříku (doba platnosti - 3 roky);
 • Závěry z hasičské služby a Rospotrebnadzor.

Kritéria pro výběr umístění obchodu

Ziskovost a úspěch závodu přímo závisí na místě, kde se nachází. Tento bod je třeba pečlivě promyslet před otevřením dětského oděvního obchodu.

Existuje několik principů umístění:

 • V blízkosti nových obytných komplexů (pravděpodobně žije obrovský počet mladých rodin s dětmi);
 • Vedle škol jsou i mateřské školy, místnosti, kde se konají třídy různých úseků a kruhů;
 • Nedaleko parků a rekreačních oblastí.

Vedle základních přístupů se při výběru místa řídí také principem "v blízkosti míst navštěvovaných ženami" - obchody s kosmetikou, obuv a doplňky, kadeřnictví.

Samozřejmě je žádoucí, aby v okolí nebyli žádní konkurenti. Ale pokud to není možné, musíte svůj obchod přidělit pomocí určitého "čipu". Může to být nějaká zábava pro děti nebo přítomnost originálního produktu, který konkurenti nemohou nabídnout zákazníkům. Chcete-li pochopit, kde otevřít obchod s dětskými oděvy, aby přinášel dobrý zisk, musíte analyzovat, kde jsou toky potenciálních kupců.

Vybavení pokojů a interiérové ​​dekorace

Důležitým bodem designu je osvětlení. Jasné barevné lampy příznivě zdůrazňují výhody produktu.

V hotovém obchodním plánu pro obchod s dětskými oděvy nezapomeňte zahrnout položky pro návrh místnosti a návrh interiéru.

V obchodě by mělo být několik místností, které jsou dostatečně velké, aby vyhovovaly dítěti a rodiči. Zrcadla a závěsy v nich by měly být umístěny tak, aby děti mohly pohodlně používat.

Veškeré věci pro děti by měly být umístěny v prodejní oblasti takovým způsobem, aby je mohli oslovit drobní zákazníci. Na stěnách můžete umístit panely s věšáky a ve volném prostoru "ostrovní vybavení", mezi nimiž je vhodné pohybovat se při hledání správné věci.

Finanční investice

 • Registrace IP, získání certifikátů a povolení (10 000 - 15 000 rub);
 • Nájemné (50 000 - 80 000 rub);
 • Náklady na opravy, návrhy interiérů a obchodní zařízení (250 000 rublů);
 • Kancelářské zařízení a spotřební materiál (40 000 rublů);
 • Nákup zboží (500 000 rub);
 • Reklama (30 000 rublů);
 • Plat (60 000 rublů);
 • Komunální platby (30 000 rublů).

Tedy kolem 1 000 000 rublů. - to je, kolik potřebujete otevřít obchod s dětskými oděvy.

Ziskovost obchodu

Pokud vezmete v úvahu všechny tipy na podnikání pro prodej dětských věcí, můžete získat asi 200 000 rublů. za měsíc. Tato úroveň zisku je možná kvůli masové poptávce po zboží, úspěšné umístění prodejny, původní koncepce, vysoká kvalita předaných věcí a dobrá reklamní kampaň. Odpověď na otázku: "stojí za to otevřít obchod s dětskými oděvy?" Je zřejmé - stojí to za to. Jedná se o výnosné podnikání se schopností dosáhnout vysoké marže pro zboží, rozšířit, souběžně s otevřením internetových obchodů.

Doba splácení obchodu

Závěry a tipy

Obchod s dětskými věcmi vyžaduje ponoření do procesu podnikání, aby bylo možné jasně porozumět potřebám zákazníků. Bez předběžného sběru a analýzy informací není možné úspěšně začít v takové nasycené výklenku. Na základě doporučení zkušených podnikatelů a zavedení vlastního nestandardního přístupu k návrhu interiérů a tvorbě sortimentu v obchodě je možné vytvořit konkurenceschopnou prodejnu, která přinese požadovaný příjem. Měli bychom začít s malým obchodem zaměřeným na děti, kde je všechno přemýšleno o posledním detailu, jsou zde všechny druhy stylů, barev a velikostí. Poté bude zásuvka rychle najít pravidelné zákazníky a začnou přinášet stabilní příjem. Samozřejmě, že podnikání na tuto úroveň vyžaduje velké úsilí, nebo můžete jen otevřít obchod s dětskými oděvy pro povolení. Bude to stát mnohem víc, ale mnoho otázek bude vyřešeno a vy budete muset pouze zlepšit vaše podnikání. Mít fungující obchod prodávající dětské věci, můžete přemýšlet o tom, jak otevřít dětský hračkový obchod od začátku. Nebude to tak obtížné, protože už se dobře seznámíte se zvláštnostmi obchodu se zbožím pro děti.

Podnikatelský plán pro obchod s dětskými oděvy s výpočty: hlavní body pro otevírání vlastního podnikání

Dětské výrobky se prodávají dobře vždy a všude. U potomků to není přijato k ukládání. Kromě toho neexistují alternativy k nákupu oděvů nebo obuvi pro děti. Koneckonců, děti nemohou nosit oblečení pro dospělé, a také rychle rostou.

Současně existují určité normy týkající se návrhu, přizpůsobení a kvality věcí. Pokud srovnáváte prodejnu s bodem na trhu, pak první má mnoho výhod. První a nejdůležitější z nich je pohodlí. Na stacionárním místě v budově je pohodlné měřit oděvy (jsou tam zrcadla, dostatečná úroveň osvětlení a topení).

Navíc v řádně uspořádaném prostoru můžete přispět k delšímu pobytu zákazníků v obchodě, což nepochybně ovlivní počet nákupů.

V praxi se však tento nápad nedá snadno realizovat.

Všechna spojení podnikatelského procesu jsou důležitá, od příslušných pracovníků a prostor až po vytvoření "běžícího" sortimentu.

Bez dokumentu, ve kterém budou zapsány hlavní náklady, nebudou zbaveny nuance organizační a spotřebitelské politiky. Pro ty podnikatele, kteří přitahují vyhlídky na to, že se stanou vlastníkem tak ziskového podnikání, představíme jako příklad obchodní plán pro otevření dětského oděvního obchodu s výpočty.

Určete nápad

Než začnete dělat obchodní plán pro obchod s dětskými oděvy, musíte se rozhodnout pro nápad. Skutečnost, že má prodávat dětské oblečení, je směrem. Je důležité pochopit, kdo přesně prodávat a co.

Znát cílové publikum a jeho potřeby, bude snadnější přijít s nějakým "čipem", který vás odlišuje od podobných obchodů. Pokud můžete přijít s něčím zajímavým a dáváte zvláštní pozornost podnikání, kupující vám budou upřednostňovat, i když budou ceny konkurentů nižší. Umístění - to je to, co přispěje k úspěchu obchodu.

Sortiment oděvů pro děti

Když se objeví nápad, je jasné, který formát je pro jeho implementaci vhodnější a výhodnější. Je důležité přemýšlet o návrhu obchodní plochy, druhu služby, zásadách umístění tak, aby se vešly do rozměrů místnosti. Odtud bude "tančit" a reklamní společnost.

V segmentu obchodu s oděvy směřuje dětské oblečení mnoha způsoby. Děti rychle rostou a často si musí koupit oblečení, což je přínosné pro podnikatele. Jak otevřít dětský oděv od začátku: náklady, právní návrh, návratnost a obchodní organizace.

Informace o vlastnostech prodeje chemikálií pro domácnost naleznete zde.

A v tomto tématu http://businessmonster.ru/otkryitie-biznesa/biznes-idei/kak-otkryit-komissionnyiy-magazin-s-nulya.html vše o funkcích otevření obchodu a provizí od nuly. Směrování obchodu, náklady a možné příjmy, stejně jako další okamžiky k otevření vlastního podnikání.

Organizační momenty

Chcete-li otevřít obchod, je třeba věnovat pozornost následujícím otázkám:

 1. Chcete-li otevřít obchod, můžete zaregistrovat LLC nebo IP OKVED-52.42. Dokumenty jsou vypracovány dostatečně rychle (5-10 dní). Má smysl otevřít bankovní účet. Koneckonců, mnozí jsou vypočítáni pro nákup platební karty.
 2. Pokud jde o prostory, jeho úspěch při výběru bude mít značný vliv na účast, respektive na ziskovost obchodu. Pro malý bod stačí mít 35-50 m 2. Požadované prostory a široké průchody mezi řadami (aby vozík mohl volně cestovat). Je-li předpoklad umístěn v nákupním centru, není potřeba dokumentace k autorizaci (jiný než ten, který dává právo obchodovat). V opačném případě (samostatná budova) bude nutné vyřešit problémy se SES a hasiči.
 3. Dodavatelé by si měli vybrat testované produkty, zaměřené na kvalitu svých výrobků. Druhýkrát za špatné oblečení nepřijde. Pokud zakoupené zboží "sloužil" svým pánům dlouhé a pravdivé, pak jsou šance, že většina oblečení pro dítě bude zakoupena od vás. Všechny zadávací operace by měly být prováděny pouze prostřednictvím uzavření smluv. Požadovat certifikáty kvality pro produkty.

Poskytnutím slev a bonusů pravidelným zákazníkům jim pomůžete zůstat pravdiví, dokud dítě nevyrůstá.

Vlastnosti sortimentu

Obchod s oděvy má takovou nevýhodu jako sezónnost. V období "jaro-léto" prodeje, zpravidla, pokles. Proto je rozumné nakupovat minimální množství zboží tak, že metodou "zkušební a chyba" vytvoří sortiment, který nebude uložen ve skladu.

Odborníci doporučují "zředit" sortiment doprovodných dětských výrobků - příslušenství, hračky, určené pro batolata s univerzálními předměty.

Sortiment dětských klobouků

Zkušenosti, že mimo sezónní skladové aktivity budou nerentabilní, nestojí za to. Příslušným řízením sortimentu je včasnost. K poklesu přichází doba aktivního prodeje. Je velmi důležité, aby se tomu nestýkalo. Na "vrcholcích" můžete získat příjmy, které nebyly přijaty mimo sezónu.

Je nutné co nejvíce uvažovat o tom, jak bude zboží obstaráno, jakou zásadou je doplnit sortiment. Pro první věc je rozumné se soustředit na kategorii novorozenců (zde nemůžete zachránit kvalitu) nebo na děti, které nejsou starší než školní věk. Veřejné zakázky se nejlépe uskuteční formou předobjednávky (sezónních) přímo od dodavatelů.

Obchodní zařízení

Předpokládejme, že obchod "Cheburashka" se nachází v 1. patře. TRK na ploše 40 m 2. Režim jeho práce: 11-21. K nábytku (pár malých pohovky, stoly, židle, rack prodávajícího) je třeba kupovat:

 • výkladní skříně;
 • regály;
 • znamení;
 • police;
 • zrcadla;
 • závěsy;
 • figuríny;
 • TV;
 • pokladna;
 • PC;
 • proti krádeži a bezpečnostním systémům.

Pracovníci pro dětský obchod

Malý obchod bude stačit:

 • 2 prodejci pracující na směnách;
 • skladovatel-příjemce zboží;
 • účetní;
 • správce;
 • čistič.

Zaplatit za jejich práci bude trvat asi 120 tisíc rublů. Je důležité vybrat čistý, přátelský a pozorný personál.

Ceny

Než budete rozhodovat o cenách, musíte mít strukturované aktuální informace o stavu trhu (preference spotřebitelů, trendy, konkurence, konjunktury, saturace podle segmentů).

Největší potenciál pro rozvoj je obchod se středním cenovým segmentem. Obchodní marže pro dětské obchody všech kategorií je 110-130%. To je světový standard. Je-li soutěž malá nebo vůbec ne, můžete upravit výrobní náklady ve směru nárůstu. Náklady na módní novinky jsou obvykle vyšší než ostatní výrobky o 20%. Zavedení systému slev vám dovolí hovořit o zvýšení o 75%.

Vývojové středisko pro děti nemůže být nazýváno snadným a rychlým obchodem, ale pokud se vám to opravdu líbí, pak budete moci po nějakém čase dobře vydělávat. Jak otevřít vývojové centrum pro děti od začátku: užitečné tipy pro začátečníky.

Plán pro otevření prodejního místa pro prodej masa bude projednán v tomto článku.

Struktura příjmů

Hlavní příjmy (80%) připadají na vnější oblečení, pleteniny, prádlo a doplňky představují 20%.

Obecně platí, že obchod s dětskými oděvy má náhlou strukturu. Začátkem podzimního a zimního období vzrůstá tržby.

To je způsobeno dražšími náklady na teplé oblečení. Kromě toho, pokud dítě může nosit punčochy nebo košili skoro po celý rok, pak zimní bunda pro období, zpravidla roste.

Celkové náklady

Výdaje zahrnují investice (opravy, pronájem, vybavení a návrh obchodní plochy) a pracovní kapitál (počáteční a systematické zadávání zakázek na výrobky).

Podrobné náklady jsou uvedeny v tabulce.

Podnikatelský plán pro prodej dětského oblečení

1. SOUHRN PROJEKTU

Účelem tohoto podnikatelského záměru je ospravedlnit účinnost projektu otevřít prodejnu dětského a dospívajícího oblečení ve městě s počtem obyvatel méně než 200 tisíc lidí. Cílovým publikem obchodu bude obyvatel města ve věku od 3 do 18 let. V obchodě bude k dispozici široká škála dětského oblečení a příslušenství. Vývod bude otevřen v pronajatých prostorách o celkové ploše 100 m2. metrů, v prvním patře vícepodlažní budovy, která se nachází na jedné z centrálních ulic města. Obchod bude fungovat v cenovém segmentu "pod průměrem", což je způsobeno současnou situací na trhu: poklesem kupní síly a poklesem příjmové úrovně obyvatelstva.

Zahájení investic do otevření dětského oděvního obchodu bude činit 1,9 milionu rublů. Zdroj financování - vlastní zdroje. Doba návratnosti - 27 měsíců. Očekávaný výnos v prvním roce provozu je 500 000 rublů, čistý zisk 58 tisíc rublů, ziskovost tržeb 11%.

Organizační a právní forma podnikání bude IP. Forma zdanění je zjednodušena ("výnosy mínus náklady"). Přípravná doba pro projekt je 2 měsíce. Předpokládané objemy prodeje jsou plánovány na 3 měsíce. práce.

2. POPIS PRŮMYSLU A SPOLEČNOSTI

Dětské a dospívající oblečení je jedním ze tří segmentů trhu s oděvy (FashionRetail), který zahrnuje také dámské oděvy (které tvoří 51% trhu) a pánské oblečení (31%). Podíl dětského oblečení v oděvním maloobchodním prodeji podle údajů za rok 2015 je přibližně 18% (viz obr. 1). Navzdory skutečnosti, že na trhu s oděvy v Rusku dochází k nejlepším časům, což ukazuje na pokles objemu (viz obrázek 2), dětské oblečení zůstává jediným rostoucím segmentem. Podle společnosti Synovate Comcon růst trhu v porovnání s rokem 2013 do roku 2015 zpomalil z 16,5% na 1,6%, ale stále existuje (viz obr. 3).

Obrázek 1. Struktura trhu s oděvy v Rusku, 2015.


Obrázek 2. Objem trhu s oděvy, miliardy rublů, 2009-2015.

Obrázek 3. Objem trhu s dětským oděvem v letech 2010-2015 *

* podle společnosti Synovate Comcon

V mnoha ohledech pomohl trh s dětským oděvem, stejně jako trh s dětskými výrobky, udržet ceny vyšší. Navíc nejčastějším názorem o důvodech krizového odporu tohoto směru mezi odborníky je to, že není přijato, aby děti šetřily. To znamená, že mnoho rodičů je snadněji odmítnout koupit si oblečení pro sebe, než aby si koupil oblečení pro dítě. Nicméně skutečnost spočívá v tom, že v podmínkách krizových jevů se spotřebitel stane více diskriminačním a racionálnějším výběrem dětského oblečení. Druhým trendem je přechod spotřebitelů na levnější cenové segmenty v důsledku poklesu kupní síly.

Nabídky franšíz a dodavatelů

Koncepce níže popsaného projektu je vytvořit dětský obchod provozující segment "pod průměrem", který je nejvíce v souladu se situací na trhu. Maloobchodní prodej dětského oblečení bude otevřen ve městě s počtem obyvatel méně než 200 tisíc lidí. V obchodě bude prezentována široká škála dětského a dospívajícího oblečení pro děti od 0 do 14 let. Vývod bude umístěn v pronajatých prostorách o rozloze 100m2. metrů, v prvním patře vícepodlažní budovy, na jedné z centrálních ulic města.

V našem obchodě Rodiče s dětmi mohou využít horní a spodní oblečení dobré kvality za přijatelné ceny a minimální přirážky, které jim umožní nejen dát dítě do školy nebo na zimu, ale také ušetřit rodinný rozpočet. Dětské oblečení nemůže a nemělo by stát moc - toto prohlášení bude základem koncepce obchodu. Další informace o přirážkách naleznete v tabulce. 3 obchodní plán.

Organizační a právní forma činnosti bude individuální podnikání na zjednodušeném daňovém systému. Personální stůl bude 4 osoby, z toho 2 administrátoři a 2 prodejní asistenti.

Celkové investiční náklady na otevření dětského oděvního obchodu budou 1,9 milionu rublů (podrobnosti viz tabulka 1). Projekt přiláká vlastní prostředky. Otevření obchodu bude vyžadovat přípravnou fázi po dobu 2 měsíců.

Tabulka 1. Investiční náklady na projekt

Registrace a registrace

Reklama před otevřením

Pronájem před otevřením

3. POPIS ZBOŽÍ A SLUŽEB

Sortiment obchodu bude určen pro děti od 0 do 14 let. Zahrnuje veškerý hlavní sortiment oblečení pro dívky a chlapce, včetně svrchního oblečení a spodního prádla. Obchod bude fungovat v cenovém segmentu "pod průměrem". Úroveň příplatku pro hlavní kategorie zboží je uvedena v tabulce. 2 podnikatelský plán. Nákup oděvů se uskuteční z velkoobchodní společnosti, která pracuje přímo s domácími a tureckými výrobci. Dvakrát ročně bude sortiment doplněn o sezónní kolekce (jaro-léto, podzim-zima), aktuální sbírky budou doplněny v závislosti na úrovni prodeje (přibližně 2krát ročně).

Tabulka 2. Průměrné nákupní a maloobchodní ceny

Kupní cena, rub.

Tělo, kombinézy

Kalhoty, kalhoty, legíny

Mikiny, tuniky, mikiny, roláky, svetry

Saka, bundy, vesty, kombinézy

Košile a trička

Sady pro novorozence

Šaty a sarafány

Košile, polos, blůzy

4. PRODEJ A OBCHODOVÁNÍ

Cílovým publikem v obchodě jsou rodiny s dětmi. Podle statistik je asi 70% kupujících žen, protože jsou v rodině, jsou nejčastěji odpovědní za nákup oblečení pro děti. Věk od 20 do 59 let. Oblast zájmů a povolání nezáleží na tom. Pokud jde o příjmy, tito občané s mírou prosperity "střední" a "podprůměrnou", tj. Pro město s počtem obyvatel méně než 200 tisíc obyvatel, je tato kategorie občanů absolutní většinou obyvatelstva.

Konkurenční výhodou obchodu budou dostupné ceny a široká škála výrobků pro děti. Plán prodeje na tři roky projektu je uveden v příloze 1. Dosažení plánovaných objemů prvního roku provozu (500 tisíc rublů) je plánováno na 3 měsíce. práce.

Hlavním prostředkem přilákání zákazníků bude výhodné umístění obchodu a nižší cena výrobků než konkurence. Jako další prostředky budou použity tištěné reklamní brožury, POS-materiály přímo v obchodě. Pro stimulaci prodeje se plánuje využívat tržby, slevy na zbytky sezónních sbírek a nelikvidních výrobků. Před zahájením se uskuteční reklamní kampaň, která bude obsahovat slavnostní výzdobu s umístěním transparentů o zahájení obchodu, dekorace s kuličkami a stuhami. Rovněž je plánováno rozdělení letáků a letáků.

5. PLÁN VÝROBY

Oděvní prodejna se bude nacházet v pronajatém prostoru o rozloze 100 metrů čtverečních. metrů, z toho 63,5 m2. metrů bude plocha obchodní síně 18 metrů čtverečních. metrů bude mít sklad a technickou místnost, 8,5 m2. metrů - fitinková místnost. Prostory budou vyžadovat opravy ve výši 3 tisíc rublů. pro náměstí. metr. a fasádní práce pro částku 95 tisíc rublů. Obchod bude muset být vybaven obchodováním, hotovostí, proti krádežím a dalším vybavením v hodnotě 340,1 tisíc rublů. Podrobný seznam je uveden v tabulce. 3 obchodní plán. Výrobky v hotové podobě budou zakoupeny od velkoobchodu a dodány do skladu v obchodě dopravním podnikem.