Vypracování obchodního plánu s čísly a výpočty pro podnikání s květinami

Květiny byly a zůstanou jedním z nejoblíbenějších, a tedy i výnosných. Okraj pro květiny může dosáhnout od 150 do 300%, takže malá květinářská prodejna může přinést stabilní a dobrý příjem.

Před otevřením květinového obchodu byste měli pečlivě přemýšlet, protože květiny jsou zbožím podléhajícím zkáze. Provádění květin by mělo být provedeno co nejdříve, jinak budou prostě vyčerpat a ztratíte značnou část svých prostředků.

Samozřejmě, podnikání je doprovázeno určitými potížemi spojenými s vlastnostmi produktu a vysokou konkurencí. Ale vážná nálada jistě pomůže dosáhnout úspěchu v této oblasti.

Odrůdy květinového obchodu

Květinový obchod lze rozdělit do několika kategorií:

 • Květinové pavilony. Jedná se o místnost, která se podobá jednoduchému kiosku. Prodejci v pavilonech nabízejí svým zákazníkům levné květiny (obvykle je prodávají jednotlivě nebo v malých kyticích). To znamená, že kupující jednoduše vybírá požadovanou odrůdu, volá počet barev a nakupuje je.
 • Obchody Je pokoj umístěn v budově, nikoliv na ulici. Vysokou ziskovost květinářství zajišťuje velký tok lidí.
 • Květinový butik. Prodávají pouze drahé kytice nejkvalitnějších květin. Tato firma může přinést velmi vysoký příjem, ale náklady na její otevření jsou poměrně vysoké.

Než začnete svou květinovou firmu, musíte jasně určit její budoucí směr. Co přesně byste chtěli udělat: prodávat nebo rostoucí květiny?

Rychlá návratnost je hlavní charakteristikou této firmy. Malý stánek může začít přinést čistý příjem za šest měsíců nebo rok (asi 2500 dolarů). Průměrný počáteční kapitál pro jeho otevření nepřesáhne 10 000 dolarů. Přilákat pravidelné zákazníky do obchodu může být také kvůli prodeji keramiky, podsypok, obalů, hnojiv a různých produktů péče o rostliny.

Květinový salon

Nejprve otevřete květinářství, musíte se zaregistrovat jako individuální podnikatel. Pak byste si měli vybrat vhodné místo (například malý stánek v rušné ulici nebo oddělení v nákupním centru). Výhodná poloha kupujícího je velmi důležitou podmínkou pro stabilní příjem.

Místo, které si vyberete, by mělo obsahovat alespoň 50 metrů čtverečních. m., kde bude umístěna obchodní síň a kancelářské prostory. Nezapomeňte nainstalovat kvalitativní systém řízení teploty (v obchodním patře a ve skladu).

Poté je třeba určit vlastnosti produktu a jeho rozsah. Můžete například například prodávat pouze kytice pro kytice. Pokud je v místnosti dostatek prostoru, můžete prodávat vnitřní rostliny se všemi doprovodnými produkty (hnojiva a půda, dárkové balíčky, hrnce atd.). Nejprve se doporučuje omezit pouze na nejoblíbenější odrůdy: chryzantémy, růže, karafiáty.

Co potřebujete otevřít?

Obecně je třeba provést následující kroky:

 1. Otevřete společnost nebo se stanete individuálním podnikatelem. Licence na prodej květin se nevyžaduje. Pokud již máte prodejní místo, musíte ještě získat další povolení k obchodování s květinami.
 2. Pronájem malého kiosku nebo obchodu. Nejdůležitější detail - prodejce by měl mít vždy přístup k čisté vodě.
 3. Potom musíte pronajmout prodejce.
 4. Organizujte ve své oblasti alespoň malou reklamu, která zvýší tok zákazníků.
 5. Objednávka od dodavatele první dávky květin (pokud se rozhodnete udělat vlastní kultivaci, pak může být tato položka vynechána).

Hlavní náklady budou následující:

 • Pronájem prostor - od 15 do 25 tisíc rublů;
 • Nákup zboží - ze 100 tisíc rublů;
 • Plat mluvčího - od 15 tisíc rublů;
 • Platba daní závisí na daňovém systému;
 • Obchodní zařízení - od 10 tisíc rublů;
 • Dopravní náklady - od 2 tisíc rublů.

Hledání dodavatelů

Pokud se váš obchod nachází ve velkém městě, nesmí nastat problém s nalezením vhodného dodavatele. Ve velkých městech jsou malé květinové plantáže a velké velkoobchodní základny, kde najdete vše, co potřebujete.

Ale v malých městech není všechno tak jednoduché, takže nejprve je třeba se postarat a najít stálé dodavatele. Musíte znát jejich ceny, pracovní podmínky a pravidelnost dodávek. Někteří dodavatelé pracují pouze s malým velkoobchodem a jiní pouze s velkými částmi.

Pro malé obchody průměrná cena za měsíční nákup květin je asi 20 tisíc rublů.

Kromě dodavatele květin je třeba najít i lidi, kteří se zabývají dodávkou příslušenství a obalových materiálů. Nyní je výběr prostě obrovský, takže stačí zvolit pro sebe nejvhodnější a výhodnější variantu.

Pokud máte zájem o otevření obchodu s díly pro automobily, přečtěte si tento materiál.

Pěstování květin

Pěstování květin je neméně výhodnější než jejich prodej. Navzdory skutečnosti, že většina rostlin je přivezena ze zahraničí, mohou být v naší klimatické zóně také pěstovány některé odrůdy květin. Kultivace na prodej je dobrá, protože první dávka se dá získat za pouhé 3-4 týdny. Při správném přístupu může ziskovost firmy dosáhnout 300%.

Chcete-li pěstovat květiny, budete potřebovat:

 • skleník;
 • zařízení pro skleníky;
 • výsadba;
 • hnojivo;
 • pracovníků.

Pro začátek je nutné pečlivě prozkoumat všechny skleníkové konstrukce, domácí i zahraniční výrobce. Skleníky z Holandska jsou velmi žádané.

Jedním z nejvhodnějších výsadbových materiálů jsou žárovky, ze kterých je možné získat Lilie, tulipány, narcisy, hyacinty a sněženky. Pokud se o ně správně staráte a pečlivě sledujete kultivační režim, během sezóny z jedné žárovky můžete získat ještě stovku mladých. Na velké plantáži s tímto přístupem bude příjem velmi hmatatelný.

Vytvoření mikroklímy ve skleníku

Květy mohou být pěstovány v otevřených oblastech od června do září a ve zbytku času ve skleníku.

Při pěstování ve skleníku jsou velmi důležité následující podmínky:

 • vlhkost vzduchu;
 • správné přistání;
 • teplotní režim;
 • pravidelná péče;
 • hnojivo;
 • vysoce kvalitní větrání.

Jedním z důležitých faktorů je také správné osvětlení, protože nedostatek slunečního světla může zpomalit vývoj rostlin a nadbytek - nechte je spálit. Z tohoto důvodu někdy ve skleníku visí záclony, které poskytují spolehlivou ochranu květin ze slunce.

Kromě toho je velmi důležité zajistit včasné zalévání rostlin. Poprvé po výsadbě jsou květy napojeny co nejčastěji, a to až 3-4 krát denně. Vzduch ve skleníku by měl být vlhký, ale neměl by být přehřát, jinak by rostliny mohly mizet. Bude také nutné instalovat zavlažovací systémy, které automaticky postříkají rostliny po určitou dobu.

Jedním z nejoblíbenějších typů je horní větrací systém, který se používá především v létě. V zimě je screening častější.

Péče o květiny v zimě

Snad nejvíce ziskové období pěstování květin je zima, kdy květiny v přírodních podmínkách jednoduše nemohou růst.

V tomto období je žádoucí vytvořit nejpohodlnější podmínky pro rozvoj rostlin:

 • V den výsadby by teplota ve skleníku měla být +1 stupňů Celsia.
 • Potom by měla teplota vzduchu do 10 dnů dosáhnout +5 stupňů.
 • V budoucnu by měla teplota postupně (během několika dní) vzrůst o 2-3 stupně, dokud nedosáhne 18 stupňů.
 • Po výskytu prvních pupenů se teplota sníží na 15 stupňů.

Vyhledávání zákazníků

Jakákoli úspěšná firma začíná hledáním zákazníků. Co musíte udělat, abyste našli své zákazníky?

 • Hromadná média. Jedna z nejjednodušších a nejoblíbenějších metod hledání zákazníků. Nemáte-li představu o tom, kde najdete kupující, ale pravidelně sledujte televizi, webové stránky na internetu, čerstvé noviny - můžete tuto metodu bezpečně přijmout. Můžete sledovat inzeráty ostatních lidí a reagovat na ně nebo dát své vlastní reklamy. Mezi média patří rádio, noviny, časopisy, televize, webové stránky s reklamami na internetu.
 • Účast na všech druzích událostí. Jedním z nejbezpečnějších způsobů, jak najít nejen zákazníky, ale i obchodní partnery. Nezapomeňte nosit vizitky s kontakty. Mezi takové akce patří firemní svátky, oslavy, výstavy, sportovní akce atd.
 • Osobní spojení. Tato metoda je považována za jednu z nejefektivnějších, protože zahrnuje kontakt s potenciálními kupci kvůli jejich spojení se správnými lidmi. Nemáte-li takové známé, musíte se ujistit, že se objeví. K tomu musíte navštívit sportovní haly, kluby, uzavřené přehlídky a všechna další místa, kde se mohou objevit potenciální klienti.
 • Provádění prezentací a propagací. Chcete-li najít své zákazníky, musíte lidem říci o svém produktu. Kompetentně uskutečnená akce si lidé mohou dlouho vzpomenout a přivést do svého obchodu. Mezi nejčastější možnosti těchto akcí patří: distribuce vizitek a letáků, prezentace na místech velkých davů, osobní setkání s potenciálními zákazníky.

Pokud se rozhodnete podniknout květiny, doporučuje se poprvé najít mistr, který vám v této oblasti pomůže. Zkušená osoba vám řekne všechny nuance skladování, nákupu a prodeje květin, takže v budoucnu budete schopni úspěšně podniknout tuto činnost sama.

Video o tom, jak vydělat peníze na květiny

Na videu - podrobný a zajímavý příběh o květinářství:

Kde začít květinový obchod: základ a jemnosti

Tipy od profesionální květináře Arina Alexandrova

Jak začít s květinovým obchodem: jak otevřít a zaregistrovat květinářství, co potřebujete otevřít (reklama, vybavení, doprovodné výdaje), umístění a umístění, sortimentní pravidla a podrobnosti o nákupu zboží.

To není jen podnikání. Časem se to stává způsobem života. On fascinuje, fascinuje, zachycuje. Co? Neustálý kontakt s přírodou. Trvalý pocit, že člověku přinášíte krásu světa, dáváte lidem radost. Aktivita plná emocí. Kdo se kdysi vrhl do kvetinového obchodu, rozloučil se s ním pouze kvůli vyšší moci.

Ovšem budeme hovořit o uvedeném správném přístupu, který vám umožní získat maximální možný zisk z obchodování s takovou komplexní komoditou.

Postup při otevírání květinářství

Zvažte otázku, jak začít a jak uspořádat obchod s květinami.

Registrační formulář

Pokud jde o tisk, PI má právo pracovat bez něj. Avšak ne všichni dodavatelé jsou připraveni uvolnit výrobky bez razítka na dokladech. V největší míře se to týká následujících skupin zboží: hrnce, půdy, hnojiva, přípravky.

Povinná dokumentace

V zásuvce (bez ohledu na oblast) musí být k dispozici balíček dokumentů a většina z nich by měla být k dispozici kupujícím. Patří sem:

Ostatní zbývající dokumenty (leasingová smlouva, potvrzení o registraci pokladny, pokladna) jsou také s výhodou uchovávány na zásuvce. Prodejci a květináři musí mít lékařské knihy, stejně jako odznaky s jménem a fotografií.

Certifikace

Certifikace se nevyžaduje, ale je tu nuance. Tento dokument inspiruje důvěru a náklady na fotokopie stojí podnikatel. Většina renomovaných dodavatelů podstoupí dobrovolnou certifikaci. Zbývá jen, aby si při zakoupení zboží pořídil kopii.

Co potřebujete k otevření květinářství

Největší infuze přicházejí v reklamě a vybavení. Nicméně rozdíl mezi množstvím vynaloženým na otevření bodu v tónové a vnitřek květin, docela solidní.

Reklama

Začátek bez dobré vnější reklamy je plytvat penězi. Pokud je místnost pavilonem, měli byste položit světelné krabice

ze čtyř stran. Samotná krabice stojí asi 1000 dolarů, ale je to jen špička ledovce. Hlavní náklady - dohoda ve správném případě, který může stát 10 tisíc dolarů (Moskevský čas). V regionech jsou tyto údaje mnohem nižší, ale nemohou být ignorovány (solidní položka výdajů).

Zařízení pro květinářství

Bez chladničky se nemůžete otevírat. Chladicí komora může být hotová, ale je velmi nepohodlná. Je lepší udělat "pro sebe". Není tedy nutné se okamžitě zabývat "mistry chladu". Nejprve je třeba vytvořit velmi "předpoklad" (výhodnější). Jedna strana chladničky by měla být "neslyšící". Je dobré, když je to zeď. Zbytek - plastové "okna" vyrobené individuálním měřením.

Dveře jsou povinné a je lepší pár (podle velikosti). Po vybudování kamery nainstaluje kazetový rozdělovací systém nebo kandidánek (možná i když existuje další "slepá" stěna). Spolu se všemi pracemi bude chladicí komora stát ve výši 120 až 200 tisíc rublů.

V tónech nebo malých pavilonech je nainstalován standardní split systém se zimní volbou. Proto jsou to náklady na konvenční klimatizační zařízení.

Potřebujete stojany na květiny, stejně jako květináče. Ve velkých komorách obvykle budují police a používají skleněné vázy. V tonerech a malých pavilonech se jedná o speciální stavby (asi 4 tisíce kusů) a plastové baňky (od 80 do 150 rublů).

Pokladna

Náklady na registrační pokladnu se pohybují od 9 do 15 tisíc rublů.

Nákup oddílu na malém pavilonu bude stát zhruba 40 tisíc rublů (moskevský čas). Kompletně vyplňte zboží velkým sklem: od 300 do 400 tisíc.

Související náklady

Balení pro květiny je nutné. Pro začátečníky se nemůžete dostat příliš unášet s barevnou schématem, můžete si koupit univerzální odstíny: oka, plsť, rohož, sisal, stuha. Transparentní celofán - №1. Vždy nutné. Jedná se o nejoblíbenější typ obalu. Dále budete potřebovat: drát pro gerbery, tep, lepicí pásku, lepidlo "pistole". Z nástrojů: stříhání, nůžky, floristické nože, štěrky. Všichni dohromady stojí asi 5 tisíc rublů.

Obchod s květinami a jejich umístění

Úložiště nebo zásuvka může být umístěna:

 • V tuně. Malý pokoj na kolech. Ve skutečnosti, přívěs.
 • V pavilonu. Malé místnosti, modulární konstrukce.
 • Ve zvláštní místnosti (vzácné, téměř nereálné štěstí).
 • V prvním patře obytné budovy (pouze první linka).
 • V nákupním centru.

Nejnižší nájemné je v obchodních centrech. Pak - tonery a pavilony.

Samostatná linka: internetový obchod. Měl by být otevřen s plně zavedenou obchodní činností. Nemůže existovat samostatně.

Geografická poloha květinářství (DŮLEŽITÉ!)

Ze správné volby umístění prostor, určených pro květinářství jakékoli úrovně, záleží, není moc, ani trochu, "osud" podnikání.

Okolí stanice metra není vždy velkou výhodou. Důležité je, kde odjíždí z nádraží: lidé přijedou domů nebo odejít z domova. Ale to není hlavní věc. Hlavní proud - dálnice. To dává velký proud.

Pokud si vyberete místo na trase blíže ke středu města, pak bude nejsilnějším dopravním prostředím, kde bude doprava směrem k oblasti a naopak: pokud se nacházíte ve spacích oblastech, potřebujete směr do centra.

Pokud je obchod umístěn u metra, ale vedle něj není žádná silnice, velké denní prodeje nemohou čekat. Samozřejmě, že v případě, že profesionalita personálu je na nejvyšší úrovni, a sortiment je vždy plná, včetně vzácných exotických květin a rostlin, dříve či později, se společnost bude pracovat na plný výkon, ale to bude trvat nejméně tři roky. Navíc musíte neustále provádět finanční injekce v reklamě, platit vysoce kvalifikované floristy a udržovat rozsah na správné úrovni. Podobné uspořádání interiéru barev - příliš dlouhý rubl.

Existují nuance. Ne každá skladba je zaručena rychlý start. 50% snížení kupní síly, pokud se nachází v obchodě:

 • na dálnici, na jehož silnicích je zakázáno zastavování automobilů.
 • Na trati, která se zdvojnásobuje.
 • Přímo na zastávce veřejné dopravy, kde je také parkování nemožné.

"Úskalí" pronájmu

Pokud pronájem svátků, stojí za to být opatrný. Nemůže existovat naléhavost. Dovolená - standardní potřeba jakékoli obchodní organizace. Je třeba alespoň vybavit prostory, přinést vybavení, zboží, zdobit okna. Ve většině případů to trvá několik týdnů. Pokud potřebujete opravu kosmetiky, některé změny, to bude trvat měsíc. Odmítnutí pronajímatele v standardní poptávce je důvodem, proč tento nájemní prvek nepůjdeme. S největší pravděpodobností buď neexistují žádná práva, nebo budou mít problémy se zdaněním.

Požadavek na zálohu ve výši dvou měsíců je oprávněn pouze pro nákupní střediska. Nedávno to ani praktikují.

Při registraci nájmu je nutné objasnit, zda je zahrnut měsíční poplatek účty za služby. Tarify za elektřinu a komunální služby pro komerční podniky se výrazně liší od spotřebitelských sazeb. Platba za elektřinu může dosáhnout 300 USD za měsíc. Náklady likvidace odpadků je také mnohem vyšší. Dále je nutné objasnit, zda pronajímatel obecně tuto dohodu uzavírá. Pokud tomu tak není, pak existuje riziko, že zbývá bez možnosti zbavit se obalového obalu a jiného vrhu, což bude hodně.

Při pronájmu v obchodním centru nebo bytovém domě byste měli okamžitě zkontrolovat dostupnost příležitostí pro vnější reklamu. Snadno to nemůže být. V tomto případě je rozumné opustit areál a najít další. U pavilonů existuje i toto pravidlo. Existují situace, kdy výška místnosti je taková, že vnější reklama nemůže být umístěna z důvodu nesouladu s architektonickým plánem okresu.

Obecně platí, že při uzavírání smlouvy byste se měli ucházet o pomoc právníka. Není to tak drahé, ale může vás ušetřit z mnoha potíží, až na to, že termín pronajímatele končí přidělením pozemku. Bude to velmi nepříjemné, pokud za pár měsíců bude budova v demolici.

Vlastnosti řady, jaké barvy se mají obchodovat

Pro malé plochy Nejlepší možností je obchodovat s čerstvě řezanými květinami. Potterové plodiny a příbuzné produkty na těchto místech jsou extrémně vzácné. Produkt této kategorie zaujímá vzácné místo, které může a mělo by být použito pro zvýšení rozsahu řezů.

Sortiment pro rampu

Sortiment je minimální. Tato oblast neumožňuje zachovat žádnou vážnou úroveň.

 • Karafiáty (několik barev: červená, bílá, skvrnitá).
 • Cluster karafiát (několik barev: bílá, růžová, skvrnitá).
 • Chrysanthemum je jednohlavý (bílá, žlutá, lila).
 • Chrysanthemum bush (bílá, žlutá, pestrá).
 • Rose (vínová, bílá, růžová, žlutá, skvrnitá).
 • Bush rose (růžová, bílá).
 • Gerbera (směs).
 • Tulipán (od února do června: bílá, žlutá, růžová).

Sortiment pavilonu

Pokud je plocha pavilonu řádově 10 metrů čtverečních, potom se sortiment prakticky neliší od sortimentu v tonaru. Počínaje 18 m2 můžete již koupit: orchideje, anthuriums, duhovky + zvýšení počtu odrůd růží.

Sortiment pro obchod

Počínaje 30 metrů čtverečním má smysl prodávat květináče, půdy, hrnce, krabice. V 50 metrové oblasti bude sortiment kompletní:

 • Celý možný řez, včetně exotických, ve velké chladicí komoře.
 • Umělé květiny. Sušené květiny. Hrnčířské plodiny, včetně velkoplošných.
 • Hrnce všeho druhu: plastu, hlíny, keramiky.
 • Půdy, hnojiva a jiné přípravky.
 • Vázy: od obyčejného skla až po autorovy práce.
 • Pohlednice.
 • Různé výzdoby pro dům a zahradu.
 • Předmětová literatura.

Ve velkém obchodě můžete a musíte organizovat balení dárků. Vítáme výrobu autorských karet. V kurzu jde všechno: sušené květiny, korálky, korálky, stuha, barevný papír. Hlavní věc je fantazie květinářství.

Jak uskutečnit nákup zboží

Hlavní nezměnitelné pravidlo - Nikdy neuzavřete jednoho dodavatele, i když má superprodukt. Nějaký druh vyšší moci a můžete zůstat nejen bez zisku v nepřítomnosti zboží, ale také způsobit nepředvídané výdaje spojené s platy zaměstnanců. Dále by měl být zohledněn nájem.

Ideální volbou je vybrat tři hlavní dodavatele. Trh je široce zastoupen: Holandsko, Ekvádor, Rusko. Takže musíte vybrat tři velkoobchodníky. Pokud dojde k jedné věci, obdržíme v každém případě dvě třetiny objednaného zboží.

V Rusku je Kolumbie velmi široce zastoupena. Tento výrobek je vhodný pouze pro pavilony. Prodáváme to rychle. Cena je poměrně nízká. Ruské květiny jsou dražší jednoznačně. Keramické kultury - Holandsko a Rusko.

Pro malé předpoklady, které jsou nutně vyžadovány na začátku, je nejlepší dodavatel "7 barevin. " Jedná se o demokratické ceny, široký výběr, plastový přístup. Kontaktujte správce a všechna omezení budou odstraněna (testováno). Je to holandská společnost, mezinárodní společnost. Co se týče zbývajících dodavatelů, musíte si vybrat nezávisle na základě jejich ceny a kvality dodaného zboží.

1. Základní nákup

V průběhu práce bude existovat základní sortiment - pozice a jejich množství, které se v každém případě prodávají. Bude to hlavní nákup. Bude muset provést předběžnou objednávku se všemi dodavateli, aby bylo zajištěno, že zboží bude přijato v určitých dnech. Je mnohem vhodnější vytvořit takové uspořádání pro životní prostředí. Za prvé, bude muset být několikrát znovu vydáno, pak se hlavní nákup uskuteční automaticky.

2. Nákup

Je to docela delikátní okamžik, který vyžaduje zkušenosti. Zde se koupí květiny, které se údajně prodávají. Je téměř nemožné vytvořit robustní seznam. Je třeba mít na paměti, že předkup je vždy dražší, protože jsou k dispozici základní slevy.

3. Nákupy svátků

14. února se uskuteční dvojí nákup. Navíc hlavní + předkup. Výrobek by měl být objednán tři týdny před dovolenou. Někteří velkoobchodníci mohou požadovat objednávku měsíc před dodávkou. Jejich poptávka by měla být uspokojena.

Objednávka na 8. března se provádí měsíc před datem 1. Tento nákup je desetinásobný. Bude nutné předplatit alespoň 30%. Při plánování toku finančních prostředků by se měl tento aspekt vzít v úvahu, stejně jako skutečnost, že ceny rostou poměrně vážně.

Snažit se vyjednávat s dodavateli o platbě po faktu může vést k jejich souhlasu a žalostnému výsledku. Riziko, že zůstane bez zboží v nejvíce obchodních dnech roku je příliš velký. Požadavky dodavatelů jsou více než opodstatněné. Vypočítají se pro květiny z vlastních prostředků, které pro sváteční objem prostě nemají dost. Na dražbách a na plantážích nesmějí květy jít do dluhů.

Ceny

Standardní zisk je 200%. Nicméně, pokud jde o produkt, který vypadá dražší, měli byste cenu uvést vyšší, protože se pravidelně snižuje na nový řez. Kromě toho při určování nákladů na čerstvě řezané květiny by se mělo začít z maximální ceny zboží, tj. Nákladů na květiny zakoupené při předkupu (je to dražší než hlavní). To se provádí pro stabilitu. Zákazníci nemají rádi cenovou nabídku. Zákazníci mají tendenci podívat se na květiny předem, několik dní před navrhovaným nákupem. Pokud se vybraný výrobek najednou stal dražším, člověk ho koupí, ale do tohoto obchodu se nedostane více.

Snížené ceny

V květinářství je tento proces povinný a musí být proveden včas. V chladicí komoře jsou květiny uchovávány poměrně dlouho, ale je nutné snížit jejich cenu nikoliv podle vzhledu, ale podle data nákupu. Nečekejte, až se ztratí prezentace. To se stane okamžitě a neodvolatelně. Pokud se květiny neprodávají do jednoho týdne, jejich náklady by měly být sníženy bez selhání. Květinářka je musí nejprve dát do práce.

Sezónní a svátky

Obchod s květinami je nepřetržitý proces, ale je velmi předvídatelný. Pokles se projevuje v následujících obdobích:

 • První dva týdny ledna kvůli dovolené.
 • Skvělý příspěvek. Slabé obchodování činí 49 dní, s výjimkou 8. března.
 • Květnové prázdniny (svátky).
 • Poslední dva srpen. Důvodem je příprava dětí do školy.
 • Září od druhého týdne. Důvod: období sametů.
 • Poslední dva týdny v prosinci. Každý se připravuje na oslavu nového roku.

Kromě těchto standardních "selhání" trh květin reaguje na prudké změny směnných kurzů a kolapsy burz cenných papírů. Důvody k identifikaci obtížné, ale trend je sledován. S řádným řízením obchodu nemá významný dopad na stav věcí.

Hlavní svátky je 8. března. Intenzivní obchod je zaznamenán téměř týden. Hlavní hype je 6. března, 7, 8. 4, 5 a 9 lze porovnat s méně významnými svátky. Poté klesá: 14. února, 1. září (dvojí základní nákup), Nový rok, Den učitelů, Den Tatiana.

Když se obchod nachází v centru města, v sobotu a neděli jsou "klidné" dny. Obchod zamrzne. Ve spacích oblastech naopak: Sobota je nejvíce obchodním dnem v týdnu.

Souhrn

Nejvýhodnější možností ve všech ohledech bude výběr velké plochy umístěné v prvním patře nákupního centra, tak blízko k centrální vstupní skupině. Samozřejmě, umístění samotného nákupního centra by mělo být optimální a splňovat výše uvedené požadavky. Bude to rychlý start.

Několik neměnných pravidel

 • Nemůžete ušetřit staré květy. Nelikvidní zboží poškozuje vitrínu a způsobí mnohem větší ztráty, než se zbavit.
 • Peníze na nákup prodaných souvisejících produktů musí být okamžitě odloženy. Pokud přenesete "později", můžete skončit s prázdným úložištěm.
 • Zaměstnanci musí být přímo závislí na zisku. Plat je přiřazen minimální. Zbytek -% tržeb. Čím více si květinářství získává, tím vyšší je zisk obchodu. Závislost je přímá a velmi rigidní.

Je třeba zajistit, aby květinářka byla spokojena. To je kreativita. To záleží příliš na něm. Nicméně, bdělost nemůže být ztracena. Organizace video dohledu je nejlepší cesta. Můžete zaplatit hodně, ale nemůžete se nechat oklamat. Bohužel, květinářství nemůže být postaveno na důvěře, nicméně by to bylo žádoucí. V opačném případě majitel obchodu hrozí, že jeho zisk bude nižší než plat prodávajícího.

Mám otevřít květinářství na základě povolení?

Jednou z možností, jak otevřít květinový obchod, je zakoupení franchisingu provozního obchodu. S touto volbou získáte připravený obchodní model s podrobným popisem místa, kde můžete koupit květiny, jak je ukládat, a odpovědi na mnoho dalších otázek, které vzniknou během práce obchodu. Co se týče těchto informací, je však nutné zaplatit (jak je známo, že sýr je zdarma pouze v pasti na myši a dokonce i tehdy jen pro druhou myš).

Podívejme se na příklad franchisové nabídky "Mambuket", která poskytuje nákup franšízy ve srovnání s otevřením obchodu od začátku.

Srovnávací tabulka otvírání skladu franšízou a samostatně (podle prezentace "Mambuket")

Podnikatelský plán pro květinářství

Navzdory převládání myšlenky květinářství a intenzivní konkurence roste každý rok prodej v této oblasti. To určuje relevanci a proveditelnost podnikání v této oblasti.

Podnikatelský plán pro květinářství

Velmi mnoho start-upů, tento podnikatelský nápad přitahuje svou estetikou. Navíc má tento případ vysokou ziskovost. S kompetentní obchodní organizací s jasně vyvinutou marketingovou strategií můžete velmi rychle dosáhnout dobrého příjmu. Ale nezapomeňte na slabiny projektu, jeho rizika, která mohou způsobit vážné škody na podnikání. V tomto článku uvádíme podrobný obchodní plán pro květinářství, kde ospravedlňujeme proveditelnost projektu, vypočítáme dobu návratnosti a ziskovost.

Shrnutí projektu

Tato část odráží relevanci podnikatelského myšlení a proveditelnost podnikání tímto směrem.

Cílem projektu je otevřít květinářství ve městě s populací 1 milionu lidí.

Hlavní službou je prodej květin a kompozic.

Doprovodné služby - registrace svateb, slavnostních akcí, návštěvnické ceremonie s květinami, prodej pohlednic a suvenýrů, měkké hračky a sladkosti.

Cílovou skupinou projektu jsou lidé ve věku od 19 do 55 let s průměrným příjmem. Každoročně se organizační složka svátků, krásné události rychle rozvíjí. To vyžaduje rozmanitost scenérie a barev. Dnes je květinářství jedním z nejpopulárnějších a nejoblíbenějších, což umožňuje vlastníkovi dosáhnout stabilního příjmu již 6-7 měsíců po startu.

Hlavní výhody květinářství jsou:

 • minimální počáteční náklady;
 • celkovou poptávku po zboží;
 • vysoké zisky z dlouhodobého hlediska;
 • možnost rozvoje podnikání a poskytování souvisejících služeb;
 • rentabilita podnikání je 20-30%.
 • vysoká konkurence;
 • závislost na vnějších faktorech (cla, politiky, dovozy;
 • sezónnost podnikání;
 • zboží podléhající rychlé zkáze.

Funkce květinového obchodu

V roce 2016 se trh s květinami v Rusku odhadoval na 160 miliard rublů. Analytici předpovídají další růst cen květin a zvýšení prodeje. To naznačuje slib květinového obchodu.

Současně bychom neměli zapomenout na možná rizika, která doprovázejí obchodní činnost tímto směrem.

Hlavní hrozba souvisí se sezónností produktu a rychlým poškozením.

Existuje vysoká pravděpodobnost nesprávného plánování prodeje v období od května do srpna, což ohrozí stabilitu podniku.

Největší vrchol prodeje květin spadá na zimní měsíce a začátek jara. Doba prodeje tohoto výrobku je kratší než týden, takže velký důraz by měl být kladen na podporu služeb, čímž se rozšiřuje základna běžných zákazníků.

Dalším významným rizikem je závislost na dovozu.

Dnes Rusko zaujímá 6. místo v dovozu květin, ale je také pozitivní dynamika prodeje domácích výrobků. Je to způsobeno rozvojem zemědělské ekonomiky, rozvojem malých a středních podniků v oblasti pěstování květin.

Reklama, vytvoření vernostního programu, kvalitní služby a široká škála doplňkových služeb pomůže vyrovnat se s těmito riziky a dosáhnout dobrých stabilních příjmů.

Analýza trhu

Navzdory velké konkurenci na trhu s květnovými službami je třeba poznamenat, že tento produkt je velkým požadavkem. Zvláště poptávka po službách a produktech tohoto segmentu přichází v době prázdnin.

Produkty pro květinářství

Existuje v tomto oboru sezónnost? Zde si můžete spíše promluvit o fusing barvy, které jsou víceméně v poptávce v každém ročním období. Ale vzhledem k tomu, že každý den lidé potřebují sváteční kytice při různých příležitostech, není nutné mluvit o sezónnosti projektu jako jeho slabé straně.

Mezi další služby a zboží je odvětví floristických služeb jednou z nejslibnějších. S řádným plánováním a vývojem společnosti můžete v krátké době dosáhnout ziskovosti 20-30% a získat dobrý zisk.

Před zahájením realizace projektu je nutné určit formát podnikání. To přímo závisí na měřítku města.

Formát určuje cílové publikum, obecný koncept obchodu, jeho stylovou orientaci a design.

Dnes nejoblíbenější obchody v tomto segmentu jsou:

 • malé pavilony na trzích a zastávkách;
 • květiny malých obchodů v přechodu metra;
 • obchody v nákupních centrech;
 • salonů a butiků.

První dvě možnosti jsou navrženy tak, aby vyhovovaly velké poptávce, ale kvůli určitému cílovému publiku nemůže nabídnout vysokou cenu.

Obchody v nákupních centrech slouží střednímu segmentu cen. Zde pro klienta, kromě ceny a sortimentu, je důležitý styl obchodu, opravy, úroveň služeb.

Salony a butiky se zaměřují na segment s vysokou cenou, který diktuje určitá pravidla. Salon by měl odpovídat ceně zboží a lišit se designovým designem, kvalitativním servisem, vysoce kvalifikovaným výběrem personálu a širokým spektrem služeb.

Další oblastí, která získává popularitu dnes, jsou on-line obchody, prodej zboží, ve kterém je určen k dodání kurýrní po celém městě.

Při hodnocení a rozhodování hlavních konkurentů je třeba věnovat pozornost eleganci a harmonii kytic, čerstvosti zboží, cenové kategorii a stylu místnosti.

Velký důraz by se měl klást na správné vymezení cílového publika, na tvorbu cenové politiky a na rozvoj marketingových opatření ke zvýšení prodeje.

Neměli bychom zapomenout na konkurenci. Vzhledem k vysoké konkurenci je třeba pečlivě analyzovat silné a slabé stránky vašich konkurentů a vytvořit tak seznam výhod vašeho podnikání.

K tomu je vhodné provádět SWOT analýzu a identifikovat slabé a silné stránky projektu, hrozby a možnost rozvoje.

SWOT analýza květinového obchodu

Vlastnosti:

 • rozvoj podnikání a otevření poboček;
 • prodej online;
 • vysoká ziskovost;
 • možnost pokrýt velký segment trhu;
 • možné zvýšení poptávky jako celku;
 • možnost dodatečných služeb;
 • není potřeba zavést výrobu, zaměřit se na prodej zakoupených výrobků.

Hrozby:

 • vysoká konkurence;
 • krátká trvanlivost výrobků;
 • sezónnost;
 • problémy s celními orgány;
 • možné problémy s dodavateli.

Stylový design interiéru

Silné stránky:

 • vysoká známka produktů;
 • výhodné umístění obchodu;
 • dodávka květin kurýrní službou;
 • vysoká kvalifikace personálu;
 • široký sortiment;
 • dostupnost služeb;
 • vysoce kvalitní služby;
 • efektivní reklama;
 • věrnostní program.

Slabé stránky:

 • možné chybné výpočty týkající se poptávky po výrobcích;
 • nedostatek zkušeností v tomto oboru.

Definice cenové politiky

Při určování cen vašeho obchodu byste měli spoléhat na dva faktory:

 • objem nákladů;
 • kolísání poptávky.

První faktor je výrazně ovlivněn směnným kurzem, cenou benzínu, celními sazbami. Jak vidíte, tento faktor se vztahuje více na vnější podmínky, které nemůžete ovlivnit.

Druhý faktor v mnoha směrech závisí také na sezónnosti, na svátcích a na ekonomické situaci v zemi. Ale obecně může podnikatel ovlivnit poptávku po produktech prostřednictvím aktivní podpory služeb, zlepšení kvality služeb a rozšíření nabídky služeb.

Pokud mluvíme o malém formátu podnikání, na úrovni květinového pavilonu nebo zásobníku na trhu může být cena zboží 100-150%. Pokud plánujete otevřít velkou květinářskou prodejnu s rozsáhlým seznamem služeb a prodejem souvisejících výrobků, může být přirážka na zboží 200-300%.

Stanovení ceny a sortimentu

Dnes se zvyšuje popularita prodeje květin přes internet. Ceny za prodej v maloobchodě a online obchodování se mohou lišit.

Příliš vysoká známka na květinách nestojí za to kvůli obrovské konkurenci a krátké skladovatelnosti. Na svátcích (nový rok, 8. března, 1. září a promoce 14. února) se cena květin může zvýšit o 5 až 6krát.

Služby květinářství

Jedním z hlavních atributů každé dovolené jsou květiny. Tradice ozdobit místnosti s květinami a dát je jako symbol pozornosti a zvláštní uspořádání pocházel z Ruska před mnoha staletími. Proto i přes hospodářskou krizi, pokles kupní síly v mnoha obchodních oblastech, květinářství vždy vyhledá svého klienta.

Poptávka po těchto službách je odrazem finančního stavu společnosti. Čím vyšší a stabilnější je ekonomická situace v zemi, tím více barvy jsou realizovány.

Dokonce i v případě akutní hospodářské krize kvetinové obchody nadále existují a přinášejí zisk. Snad jen důraz je posunut na cenový segment a sortiment barev, zatímco objem prodeje není snížen.

Pozitivní dynamika tohoto segmentu podnikání je doložena údaji, které jasně ukazují ziskovost tohoto podnikatelského nápadu. Takže za posledních 5 let se množství prodaného zboží zvýšilo o 30% v Rusku.

Chcete-li zvýšit tržby a rozšířit zákaznickou základnu, můžete dodatečně prodat související produkt:

 • měkké hračky;
 • kurýrní služba;
 • balení dárků;
 • kresba nápisů na okvětních plátnech;
 • výroba suvenýrů;
 • sladkosti;
 • pohlednice;
 • zdobení událostí s květinami;
 • formulace svatebních kytic;

Navíc zákazníci mohou nabídnout službu k dodání květin uvnitř města nebo mimo ni.

Pro realizaci této služby bude nutné zajistit nákup přepravy nebo uzavřít smlouvu o partnerství s jednou z taxislužeb města.

Přidružené zboží pro květinářství

Pro předvedení prací na registraci svátků a vytvoření svatebních, slavnostních kytic je třeba objednat krásný fotografický katalog děl. Tím se zvýší úroveň firmy v očích zákazníků a příznivě se přidělí na pozadí konkurence.

Chcete-li zvýšit tržby a rozšířit cílové publikum, můžete navíc vytvořit vlastní webové stránky, kde bude prokázána celá řada květin a kytice. Prostřednictvím webu si zákazníci budou moci doma objednat online službu rozvozu květin.

Pro určení hlavního sortimentu obchodu je nutné pečlivě analyzovat konkurenční prostředí a určit cílové publikum.

Tento obchodní plán je vyvíjen pro segment průměrné ceny a město s populací 1 milionu lidí. Hlavním sortimentem obchodu budou tedy výrobky z Turecka, Ekvádoru a Holandska.

Jednou z nejprodávanějších květin, dnes je samozřejmě růžová. Podle statistik činí tento výrobek přibližně 60% veškerého prodeje. Okraj pro zboží je 200-300%, v závislosti na typu výrobku, sezóně, jeho kategorii a kvalitě.

Hlavním sortimentem tohoto obchodu jsou řezané květiny:

Při zohlednění sezónnosti, svátků se může seznam dodatečných služeb lišit.

Organizační plán

Aby bylo možné řádně realizovat projekt a úspěšně vstoupit na trh pro prodej květinových výrobků, je třeba postupovat krok za krokem následujícími kroky:

Psaní podnikatelského plánu

 1. Zaregistrujte firmu.
 2. Najděte pokoj a podepište nájem.
 3. Nákup komerčního vybavení.
 4. Najděte dodavatele a uzavřete smlouvu o dodávkách.
 5. Najme zaměstnance.
 6. Vyvinout marketingovou strategii a způsob, jak propagovat služby.

Registrujeme obchod s květinami

Před zahájením postupu pro vydávání dokumentace a přímým spuštěním projektu musí být vypracován podrobný algoritmus a přísně dodržován.

Chcete-li otevřít instituci, musí se podnikatel nejen registrovat u daňového inspektorátu a penzijního fondu, ale také získat povolení od Federální služby pro dohled nad ochranou spotřebitelských práv a protipožární kontroly. Chcete-li otevřít květinářství, potřebujete:

 1. Odeslání dokumentů k registraci jako IP.
 2. Vybudovat a vybavit prostory v souladu s požadavky státních inspekcí, zajistit bezpečnost pracovníků a návštěvníků.
 3. Získejte povolení otevřít v Pozhnadzor a Rospotrebnadzor.

Pro registraci jedné zásuvky je nutné zaregistrovat IP a zaregistrovat se v OKVED 52.48.32 "Maloobchod s květinami a jinými rostlinami, osivy a hnojivy". Daňový systém bude UTII nebo USN.

Pokud plánujete podnikání ve velkém měřítku a otevřete několik bodů najednou, je nutné vydat LLC.

Budete muset vytisknout, abyste nepracovali s klienty, ale aby spolupracovali s dodavateli, takže se nezapomeňte zaregistrovat.

Chcete-li zavést další řadu služeb, je třeba vydat následující kódy:

 • 78.3 Maloobchod se suvenýry, výrobky lidového umění a řemesel.
 • 12 Kurýrní činnost, s výjimkou činnosti vnitrostátní pošty.
 • 10 Činnosti poskytování služeb v oblasti designu.
 • 92 Obalové činnosti.

Také z dodatečné dokumentace budete potřebovat:

 1. Závěr SES o shodě (hygienická a epidemiologická odbornost);
 2. Kniha stížností a návrhů;
 3. Komoditní faktury (TORG-12);
 4. Smlouva o nájmu.

Pro práci je třeba zakoupit pokladnu a mít pokladnu. Čas na registraci trvá 2 až 3 pracovní dny.

Hledání pokojů

Obchodní plán pro otevření květinářství předpokládá správnou volbu umístění.

V závislosti na formátu a měřítku firmy si můžete zvolit pokoj na trhu, v nákupním středisku, v chodbě metra apod.

Jedním z hlavních požadavků bude větší dopravní dostupnost a dopravní dostupnost.

Pokud očekáváte otevření salonu nebo butiku, je lepší to udělat v centru města, v blízkosti módních obchodů, kosmetických salonů nebo kavárny. Vezměte prosím na vědomí, zda je v blízkosti parkoviště a jak pohodlný je vstup pro automobily. To zvýší tržby o 15-20%.

Zařízení pro květinářství

Také při výběru místnosti je třeba dbát na následující faktory:

 • cena nájemného;
 • dlouhodobý pronájem;
 • možnost pronájmu svátků;
 • zda jsou zapůjčeny poplatky za služby;
 • povolení k opravě a přestavbě prostor;
 • povolení k umístění externí reklamy.

Vyhledávání zaměstnanců

Zisk a úspěch podpory služeb na trhu závisí především na řádně vybraném personálu.

V závislosti na rozsahu podnikání můžete potřebovat jiné složení a počet zaměstnanců.

Dáváme průměrný počet zaměstnanců pro malý obchod s plochou 30 metrů čtverečních:

 • Ředitel (nákupní manažer). Tento odborník může kombinovat práci správce a účetního.
 • Květinářství - zaměstnanci, kteří poskytují poradenské služby, sbírají kytice, ozdravují svátky květinami.
 • Prodávající - povinnosti tohoto zaměstnance budou zahrnovat pouze přímý prodej květin a další produkty.
 • Cleaner - pro úsporu peněz lze tento personál přijmout v kombinaci s prodávajícím.

Harmonogram obchodu by měl být prováděn nepřetržitě, s ohledem na specifika podniku. Chcete-li to udělat, musíte prodat prodejce a květinářství v dvojnásobném množství. Velmi pečlivě odkazujte na výběr prodejců a konzultantů. Kromě komunikovatelnosti a příjemného vzhledu musí dokonale rozumět psychologii kupujícího, být schopen nabídnout zboží.

Nákup zařízení

Ve květináči je třeba udržovat konstantní teplotu + 5 ° až + 8 ° C. Tento teplotní rozsah je pro květiny nejvhodnější.

Lednička pro květiny

Pro organizaci obchodu je nutné nakupovat:

 • klimatizace;
 • speciální chladicí komora pro ukládání květin;
 • nábytek pro zaměstnance;
 • plastové vázy;
 • počítač;
 • videokamera;
 • malý inventář pro floristy;
 • police a pulty;
 • pokladna.

Chcete-li snížit náklady na vybavení, můžete si koupit použité zařízení v provozuschopném stavu. Dalším důležitým bodem je instalace bezpečnostního a hasičského vybavení.

Nejdůležitějším stupněm práce je nákup květinových výrobků. Z této fáze záleží na zisku obchodu, takže je velmi důležité přistupovat k tomuto okamžiku. Zohledněte sezónnost, poptávku po určitém produktu, svátky.

Objem prodeje závisí na sezóně

Je třeba poznamenat, že doba pro realizaci čerstvých řezaných květin není delší než 5 dnů. Proto je důležité zajistit dodávku každých 5 dní. To znamená, že nákup zboží bude proveden 5-6krát měsíčně.

Chcete-li vyplnit obchodní místo o rozloze až 20 metrů čtverečních barevných sortimentů, budete muset zakoupit zboží za 70 tisíc rublů. Každý další nákup zboží bude stát 15-20 tisíc rublů.

Marketingový plán

V souladu s formátem podnikání a cílovým publikem je nutné rozvíjet konkurenční výhodu a marketingovou strategii.

Abyste se mohli příznivě lišit od konkurence, je třeba přemýšlet nad svým vlastním firemním stylem, zaměřit se na balení, servis. Můžete přijít s kreativními službami, které budou poskytovány pouze ve vašem obchodě.

Propagace služeb a zboží

Hlavními způsoby propagace služby budou:

 • noviny;
 • reklama v rozhlase a televizi;
 • outdoorová reklama;
 • affiliate programy s kurýrní službou, taxi, obchod s hračkami a cukrovinky;
 • sociální sítě;
 • vlastní stránky.

Chcete-li aktivně propagovat obchod, je třeba přemýšlet o loajalitě programu, o všech druzích akcií, slevových spořicích kartách pro běžné zákazníky. Tím zvýšíte tržby a vytvoříte základnu pro běžné zákazníky.

Účastněte se městských akcí - umožní vám vytvořit obchodní partnerství s dalšími organizacemi, které budou schopny nabídnout vaše zboží jako doprovodnou službu.

Efektivní reklama v tomto segmentu je venkovní. To je způsobeno skutečností, že lidé velmi často kupují květiny impulzivně. Barevná vývěsní tabule, světlý originální exteriér, venkovní reklama a index pomohou zvýšit prodej.

Dávejte pozor na propagaci obchodu v sociálních sítích. Zejména tato marketingová metoda je relevantní pro ty, kteří prodávají květiny prostřednictvím kurýrní dodávky. Tím se rozšíří cílové publikum a zvýší se tržby.

Rozvoj podnikového stylu

Vynikajícím marketingovým krokem bude vytvoření vlastní firemní identity, rozvoj dárkového balení. To bude vaše vizitka. Ale nezapomeňte, že tento "čip" pracoval pro vás, měli byste věnovat velkou pozornost reputaci společnosti. Reputace společnosti se skládá z vysoce kvalitního personálu, široké nabídky služeb, rychlého servisu, optimálního poměru ceny a kvality.

Propagace propagace květinářství nebude drahá. Vzhledem k vysoké konkurenci v tomto segmentu však musíte rychle vstoupit na trh a získat jeho výklenek.

Video. Podnikatelský plán pro květinářství

Hledání dodavatelů

Dalším důležitým bodem podnikání je hledání dodavatelů květinových výrobků.

Pro úspěšnou organizaci podnikání musí být tomuto okamžiku věnována velká pozornost. Jelikož jde o koordinovanou práci dodavatelů, cena a spolehlivost prodejců, která určí kvalitu výrobku.

Můžete vyhledávat partnery prostřednictvím Internetu. To je dlouhá a namáhavá práce. Neprodleně objednávejte celý produkt od jednoho dodavatele. V prvních měsících bude vhodné pracovat přímo s 3-5 dodavateli. Navzdory skutečnosti, že takový přístup bude vyžadovat dodatečný čas a úsilí, určuje nejlepšího dodavatele, s nímž bude možné v budoucnu uzavřít smlouvu a požádat o další slevu.

Finanční plán

Výdaje

 • opravy - 100 tisíc rublů;
 • nákup komerčního vybavení - 150 tisíc rublů;
 • obchodní registrace - 3 tis. Kč;
 • reklama na otevření - 10 tisíc;
 • nákup zboží - 50 tis

CELKEM: 313 tisíc rublů

 • mzda pro zaměstnance - 70 tis.
 • pronájem prostor - 20 tisíc;
 • platby za energie - 15 tis.
 • nákup zboží - 60 tis.
 • další náklady - 30 tisíc.

CELKEM: 200 tisíc rublů

Příjem

Květinová činnost je velmi specifická a je velmi obtížné předvídat zde stálý příjem. V každém případě je třeba vzít v úvahu svátky, sezónnost, cenový segment, dostupnost hlavních konkurentů, specifičnost regionu.

Abychom prokázali příjmy a ziskovost v tomto obchodním plánu, budeme vycházet z průměrných ukazatelů trhu.

Statistiky ukazují, že v průměru obchod prodává asi 300 kytic měsíčně. Vzhledem k průměrnému cenovému segmentu a různým cenám převezmeme poměr 70/30, kde prodej cenově výhodných kytic je 70% a výhradní - 30%.

Průměrná cena kytice je 300 rublů. Drahé kytice - 1 000 rublů.

Budeme vypočítávat příjmy z prodeje květin:

210 kytice * 300 rublů = 63 tisíc rublů.

90 kytice * 1 tisíc rublů = 90 tisíc rublů

CELKEM 153 tisíc

Kromě prodeje suvenýrů, pohlednic, měkkých hraček, sladkostí, kytice, můžete získat až 50 tisíc příjmů.

Celkem, průměrný příjem obchodu na měsíc je - 203 tisíc rublů.

Hodnocení účinnosti

Doba návratnosti počátečních investic ve výši 200 tisíc rublů a měsíčních výdajů ve výši 153 tisíc bude 3-4 měsíce.

Plánovaná ziskovost v prvním roce práce by měla činit 20-22%.

Video. Umění květinového obchodu

Možná rizika

Květinová činnost je spojena s různými riziky, která by měla být brána v úvahu při plánování:

 • Tento výrobek se velmi rychle zhoršuje, takže musíte správně provést odhad nákupu, zohlednit sezónnost, svátky.
 • Existuje vysoká pravděpodobnost, že budete mít zastaralý nebo vadný produkt. Minimalizace těchto rizik je spojena s výběrem spolehlivých dodavatelů a správným vypracováním smlouvy. Zvažte možnost vrácení zboží v případě manželství.
 • Nesprávná předpověď nákupu zboží může vést k rozsáhlému využití květinových výrobků. Po celou dobu, sledovat trh, studovat statistiky loňského prodeje. Původním řešením je nainstalovat snímač u vchodu do skladu, který vypočítá návštěvnický bod a provede srovnávací analýzu pro rok.
 • Kolísání směnného kurzu.
 • Změna celní politiky.
 • Zvýšení nájemného. Pokuste se okamžitě uzavřít dlouhodobou smlouvu, ve které bude předepsána cena a povinnosti pronajímatele.
 • Vznik silného konkurenta vedle vašeho obchodu. Dobře promyšlená marketingová strategie, kvalitní produkty a vynikající služby minimalizují toto riziko.

Závěr

Stručně řečeno, mělo by se říci, že květinářství je slibná a výnosná investice peněz.

Pro úspěšné provedení tohoto projektu je třeba vzít v úvahu jeho slabiny, sezónnost a kategorii zboží podléhajícího rychlé zkáze. Důležitým aspektem úspěchu společnosti bude správné umístění odbytu a kvalifikovaný personál.