Výroba

Pokud jde o růst výroby, ekonomika země je vždy posouzena, v ekonomicky rozvinutých zemích výroba představuje více než 60% HDP. Pokud se snažíte otevřít podnik v takovémto systému vytvářejícím systém, pak je lepší začít bez podrobného obchodního plánu.

Náš portál nabízí volný přístup k podnikatelským záměrem našich odborníků zabývajících se různými druhy výroby, například výroba stavebních a dokončovacích materiálů, podnikání určené pro lehký nebo těžký průmysl.

Každým rokem je stále více a více skla, které musí být zlikvidováno. Nádobí, staré brýle, interiérové ​​předměty, průmyslové spotřebiče a mnoho dalšího se přeměňují na skleničku, která vyžaduje recyklaci. Tento proces v naší zemi, stejně jako v blízké zahraničí, se teprve začíná zlepšovat.

Vzhledem k narůstající popularitě této technologie může být výroba sip panelů dobrým obchodem. Pokud hledáte, kam investovat své peníze, věnujte pozornost výrobě panelů SIP. Musí to být provedeno co nejrychleji, dokud nebude trh přeplňován konkurenty.

Vědci vypočítali, že jeden obyvatel velké metropole vydá 300 kg odpadků. Prakticky 40% této hmotnosti je obsazeno papírovým odpadem nebo odpadním papírem. A i když nejste ekolog, recyklace odpadního papíru může být vynikajícím obchodem.

Produkce skleníků jako podnikatelské činnosti je zisková, ale sezonní. Postupné nastavení výroby kovových konstrukcí, nabízející zákazníkům výhodné ceny a další služby, může vydělat spoustu peněz. Skleníky jsou požadovány s letními obyvateli, zemědělci, vlastníky půdy.

Směsi suchých konstrukcí jsou bez výjimky poptávané ve všech regionech. Široký sortiment vysvětlit požadovanými charakteristikami malt pro různé klimatické podmínky v regionech, kde jsou aplikovány, prioritní oblasti jejich použití při opravách bytových a průmyslových staveb, uspořádání přilehlých oblastí a terénních úprav zahrad.

Dnes jsou pletené pletené rukavice velmi oblíbeným zbožím. Jsou potřebné ve všech odvětvích průmyslu, pro práci na poli a na osobních pozemcích. V každodenním životě nemají obyčejné drobné opravy v domácnosti bez ochranných rukavic.

Pokud se přiblížíme s myslí k řešení takové problematiky, jako je výroba svíček, pak může přinést obrovský zisk. Každý ví, že svíčky jsou všude poptávané. Trh s hotovými výrobky: církevní chrámy, restaurace, prodejny věcí, prodejny domácnosti, obchody prodávající okultní zboží. To všechno je zajímavé, aby svíčky doma, jako podnikání.

Zemědělství v naší zemi se rozvíjí velmi aktivně. Existují nové velké státní podniky a velké množství soukromých malých zemědělských podniků. To je úrodná půda pro rozvoj vlastního podnikání v této oblasti.

Moderní umělý kámen plně reprodukuje přirozený analog. Díky charakteristice zaujímá silné místo na trhu prodeje. Výrobce umělého kamene investuje malé investice s vysokou ziskovostí.

Výroba stropních stropů, stejně jako každá obchodní činnost, vyžaduje podnikatelský plán. Je třeba vyřešit mnoho otázek: cenu zařízení, pravidla pro výběr místnosti a mnoho dalšího.

Pro ty, kteří si dobře představují, jaký je lego-cihla, tento materiál je atraktivní nejen svým původním jménem. V mnoha ohledech je tato popularita postavena na příležitosti otevřít výrobu legových cihel doma.

V uplynulých letech v Rusku dochází ke stavebnímu boomu na venkově individuální trh s bydlením. Na tomto základě dochází k aktivnímu rozvoji různých technologií pro výrobu stavebních materiálů, jejichž výroba a prodej může být úspěšným podnikáním. Dnes uvažujeme o podnikatelském plánu pro výrobu arbolitických bloků, nazývaných také dřevoobeton.

Počet automobilů v Rusku neustále roste, s růstem motorizace obyvatelstva se aktivně rozvíjejí výklenky pro výrobu zboží pro automobily. Dnes budeme zvažovat populární obchodní myšlenku, jejíž realizace nevyžaduje velké finanční investice a složité obchodní procesy - výrobu automobilových šamponů

Síťová síť jako konstrukční materiál byla vynalezena a patentována v roce 1878 Karlem Rabiczem. Vytvořte pletivo z kovového drátu s nízkým obsahem uhlíku, často s povlakem z polymeru nebo pozinkovaným. To je vzácné najít drátěné pletivo z nerezové oceli.

Toaletní papír je pro člověka vyžadován každý den, takže poptávka po něm bude konstantní. Organizace výroby toaletního papíru, která podléhá správné marketingové strategii, umožní obsadit určitou oblast na trhu a získat stabilní zisk.

Co je uhlí? Je známá pro použití v různých domácnostech a výrobních oblastech. Charcoal je jedinečný a šetrný k životnímu prostředí. To bylo těženo v dávných dobách, zejména jeho těžba vzrostla v 20. století.

Sýry - extrémně poptávaný výrobek na ruském trhu s poptávkou po neustálém růstu každoročně. A to znamená, že mini-mlékárna s řádnou organizací podnikání musí nutně přinést dobrý příjem jeho majiteli.

Pokud jste se sami sebe zeptali na to, jak vytvořit vlastní firmu a hledáte cennou nabídku, doporučujeme věnovat pozornost podnikání výroby sendvičových panelů.

Domácí tabák dobré kvality, zbavený dalších nečistot, je vždy v poptávce, jako čistší a ekologičtější produkt. V takovém případě může růst tabáku alespoň přispět k úspoře vlastních nákladů a maximálně k tomu, aby se stal ziskovým podnikatelským projektem.

Cihla je jedním z nejběžnějších výrobků na trhu stavebních materiálů. Většina z nás se narodila v cihlové nemocnici, šla do zahrady postavené z cihel a vrátila se do bytu svých rodičů, který se nachází v cihlové výškové budově.

Podnikatelský plán pro výrobu

Zde je malá sbírka obchodních plánů pro skutečné investiční projekty, které vypracovali profesionální investiční poradci. Všechny obchodní plány lze stáhnout zdarma, jako většina materiálů na našich webových stránkách. V zájmu zachování důvěrnosti se čísla a názvy výrazně změnily, ale jinak jsou všechny dokumenty příklady skutečné práce.

 • Organizace výroby kukuřičných vloček Příklad zdůvodnění efektivnosti organizace výrobní linky
 • Organizace výroby kukuřičných vloček Příklad podnikatelského plánu pro tvorbu výroby na základě vlastních surovin
 • Realizace investičního projektu podniku na výrobu alkoholických a nízkoalkoholových výrobků Příklad podnikatelského záměru pro modernizaci a rozšiřování výroby
 • Organizace výroby sýrů Příklad podnikatelského záměru rozšiřovat činnost podniku
 • Výroba malých šarží pleteného zboží Příklad podnikatelského plánu založení dceřiné společnosti
 • Výroba dětského nábytku z lepenky Příklad podnikatelského záměru otevřít podnik s cílem vstoupit do nového segmentu trhu
 • Výstavba hluboce zmrazeného skladu Příklad podnikatelského záměru přilákat zahraniční investice
 • Investice do opatření na úsporu energie Zvýšení energetické účinnosti v Buryatské republikánské nemocnici pro veterány za války
 • Velkokapacitní výroba měření, řízení a regulace spotřeby tepla a vody Vytvoření podniku na základě původního vývoje
 • Zřízení oddělení počítačového zabezpečení Vyhodnocení investiční příležitosti, jakož i posouzení předpokládané ziskovosti a rizikovosti projektu při jeho realizaci. Vytvoření nového směru mezi službami poskytovanými společností klientům
 • Výstavba výrobního a zpracovatelského zemědělského komplexu v obci. Nikolaevka Založení výroby pro vlastní účely a pro prodej výrobků na domácím i zahraničním trhu
 • Tvorba rybářského průmyslu v oblasti Leningradu Organizace výroby a prodeje produktů na evropském trhu
 • Tvorba nových produkcí na základě rolnického zemědělství Odůvodnění efektivity rozvoje průmyslu, nákupu zařízení, vytváření nových pracovních míst
 • Pořízení nevyužitého komplexu chovu dobytka u obce Vasyaty Vývoj surovinové základny zpracovatelského průmyslu
 • Typografie digitálního tisku v Tyumenu Vytvoření podniku založeného na nových technologiích prostřednictvím různých zdrojů financování
 • Vytvoření supermarketu v Moskvě Projekt expanze a rekonstrukce maloobchodních prostor
 • Organizace síťového počítačového klubu Odůvodnění investic do nákupu zařízení
 • Vytvoření restaurace rychlého občerstvení v Čeljabinsku Výběr nejvíce komerčně efektivní možnosti
 • Vytvoření mini-tiskárny pro malé a střední tisky. Vyhodnocení perspektiv, strategický rozvoj a zvyšování kapitálu
 • Organizace podnikání při poskytování služeb v autoservisu Vytvoření podniku pro opravu a údržbu automobilů
 • Výroba a prodej zdravotnických prostředků pro traumatologii a osteosyntézu Atrakce rizikového kapitálu
 • Organizace výroby měkkých plastových trubek Projekt se zaměřením na středně velké a malé výrobce kosmetiky
 • Objednávka radiografického mamografu pro lékařské a profylaktické centrum Projekt rozšíření nabízených služeb otevíráním mamografické místnosti
 • Organizace sériové výroby materiálů pro šití na chirurgii Vytvoření nové produkce pro atraumatické jehly, modifikované titanové monofily atd.
 • Výroba suchých řeziva a truhlářských výrobků Rekonstrukce dílenského závodu na zpracování dřeva
 • Výroba a prodej betonových a cementových malt. Projekt zakládání podniků v regionu Tomsk a Tomsk
 • Technická přestavba výroby dřevotřískových desek v Cherepovetsi Organizace výroby nových materiálů pro stavební a technické účely
 • Výroba pěnového křemičitanu z průmyslového odpadu Organizace výroby nových materiálů pro stavební a technické účely
 • Multifunkční chata obec Tvorba a vývoj půdy jako nový produkt
 • Komplex opatření pro finanční rehabilitaci závodu na výrobu železobetonových výrobků a K Podnikatelský plán podniku v krizovém stavu
 • Výstavba multifunkčního sportovního a zábavního komplexu s aquaparkem Hodnocení ziskovosti organizace pro volný čas pro obyvatele a návštěvníky města
 • Obchodní plán městského komplexu kulturního a zábavního centra Vytvoření konkurenceschopného podniku, který poskytuje širokou škálu služeb
 • Výstavba hotelu třídy 3 * v regionu N-koy B Zvýšení investiční atraktivity okresu
 • Vytvoření mezinárodního sportovního, kulturního a zábavního centra Hodnocení konkurenceschopnosti společnosti, která poskytuje širokou škálu služeb
 • Plán rozvoje a modernizace podniku pro volný čas v Tulech Vytvoření dodatečných zdrojů příjmů
 • Organizace sériové výroby vysoce efektivních léčebných komplexů a výrobků elektronického inženýrství. Hodnocení komerční efektivity nového podniku a zavádění nového výrobního programu
 • Výroba trakčních řetězů s vysokou pevností pro dopravníky na zpracování hnoje Organizace místa, efektivní využívání zdrojů, zvýšení produkce a prodeje
 • Strategie a podnikatelský záměr pro rozvoj železniční přepravní společnosti Vývoj dopravního a výrobního terminálu s cílem zvýšit zisky společnosti
 • Rozšíření výroby absorpčních zařízení pro automatickou vazbu nákladních vozidel. Údržba bezpečnosti parkoviště, vytváření a uchování pracovišť
 • Výstavba mini-rafinérie v Kyzylordě (Kazachstán) Organizace výroby motorových benzínů, motorové nafty a topných olejů, dopravní služby
 • Výroba tříděných mikroskopických prášků. Vývoj technologie a strategie rozvoje trhu
 • Vývoj a provoz depozitu nekovových surovin Vývoj společnosti a udržení tržního podílu na trhu spedičních služeb
 • Rozšíření flotily železničních tanků Vývoj společnosti a udržení tržního podílu na trhu spedičních služeb
 • Zařízení pro vytváření plynu pro tlakováni práškových hasicích přístrojů s omezenou provozní dobou. Organizace výroby šarží pro vývoj trhu
 • Vrtné soupravy pro výstavbu technických vrtů pro různé účely z podzemních důlních děl Vývoj projektové dokumentace a organizace sériové výroby
 • Vypracování nové cenové strategie pro síť pro dodání květin Způsoby optimalizace struktury nákladů
 • Plochý solární kolektor Helion Tvorba výroby pro soukromé a průmyslové odvětví
 • Organizace strojírenské společnosti v oblasti solární energie Instalace a následná údržba solárních panelů
 • Zřízení specializované stanice třídění odpadu Realizace a využití separovaného systému sběru a sběru odpadu
 • Vývoj obchodní sítě "XXX" na období 2011-2023. Odůvodnění econ. efektivnost výstavby obchodních prostor
 • Výroba, skladování a primární zpracování brambor a zeleniny Provádění zisku pomocí zvládnutí vysoce efektivních technologií
 • 3D Production Studio Organizace výrobního studia pro konverzi video obsahu
 • Výroba methanolu v Republice Sakha (Yakutia) Založení výroby s plynovým chemickým zpracováním zemního plynu
 • Obnova výroby sýra v Poshekhonye Vytvoření flexibilní modulární výroby
 • Výstavba multimodálního logistického centra "Orsha" Odklonění části mezinárodního tranzitního toku
 • Dětská animační škola Vytváření školního studia s učebním plánem a komerčními službami
 • Otevření sítě fotobanek v projektu Ivanovo Student o instalaci fotobanek a jejich propagaci
 • Organizace Centra pro rehabilitaci páteře a velkých kloubů Otevření a rozšíření sítě rehabilitačních center
 • Organizace obchodu s železobetonovými výrobky Používání nových technologií na základě hotových výrobních zařízení
 • Založení a rozvoj společného logistického podniku Zvýšení podílu železniční dopravy na obratu mezi Ruskou federací, Německem a Čínou
 • Podnikatelský plán pro projekt výstavby obytného komplexu Investování do výstavby obytného komplexu
 • Instalace reklamních konstrukcí na čerpacích stanicích. Výtěžnost dodatečného zisku poskytnutím reklamního prostoru
 • Organizace ledovcového paláce v letovisku Anapa Rozšíření stávajícího podniku poskytováním nových typů služeb
 • Podnikatelský plán na rozšíření výroby a zvýšení prodeje léku Polysorb Podnikatelský plán popisuje projekt rozšíření výroby a zvýšení prodeje nejnovějšího léku Polysorb
 • Podnikatelský plán pro výstavbu nové cihelny LSR Group Podnikatelský plán popisuje výstavbu nové cihelny ve městě Nikolskoye
 • Výstavba výrobního komplexu pro nakládání s odpady Podnikatelský plán popisuje vytvoření komplexu pro zpracování výrobního a spotřebního odpadu, který má dohodnutou kombinaci stávajících technologií (vybaveno certifikovaným zařízením, které nevyžaduje vývoj a schválené)
 • Zapojení investic do výroby logových domů Podnikatelský plán popisuje výrobu dřevěných domů ručně vyráběných domů na evropské úrovni jakosti
 • Rozšíření výroby a zvýšení prodeje léku Polysorb Podnikatelský záměr má rozšířit výrobu a zvýšit prodej nejnovějšího léku Polysorb založeného na nanotechnologii, který poskytuje individuální bezpečnost spotřebitelů
 • Zavedení farmaceutické výroby ve Volgogradu Podnikatelský plán navrhuje organizaci podniku, který musí zajistit nepřetržitou výrobu široké škály vysoce kvalitních farmaceutických výrobků (hotových léků a látek), které uspokojí potřeby všech skupin obyvatel v regionu
 • Vytvoření komplexního "Park Extreme", který podporuje rozvoj technických sportů v Rusku Podnikatelský plán navrhuje vytvoření komplexního "Park Extreme". Hlavním cílem projektu je podpora rozvoje technických sportů v Rusku
 • Organizace zábavního centra s komplexem služeb v Magnitogorsku Podnikatelský plán navrhuje organizaci zábavního centra se souborem služeb v Magnitogorsku.
 • Organizace místa podpory DTT V obchodním plánu se navrhuje zorganizovat sekci pro diferencované tepelné zpracování (DTT) záložních rolí.
 • Organizace výroby skleněných obalů Podnikatelský záměr navrhuje vytvořit moderní výrobu vysoce kvalitních skleněných obalů širokého sortimentu, aby vyhověli potřebám lihovarnického, potravinářského a zpracovatelského průmyslu.
 • Budování telekomunikační sítě Navrhuje se vytvořit moderní telekomunikační síť Sberbank na základě technologie ISDN
 • Fotografické služby "Fuji-Smile" Poskytování služeb fotografického tisku, editace a restaurování fotografií a prodej souvisejících výrobků.
 • Organizace dřevozpracujícího podniku Organizace dřevozpracujícího podniku na základě hotových výrobních prostor pomocí špičkových technologických zařízení pro vstup na zahraniční trh
 • Výroba fosfolipidových preparátů Projekt rozvoje výroby léčiv na bázi Ústavu biomedicínské chemie RAMS.
 • Regionální pagingová síť Projekt vytvoření regionální pagingové sítě ve Vyshniích Volochek.
 • Pivovarnická továrna Podnikatelský záměr investičního projektu pro rozvoj výroby v N-pivovaru.
 • Pekařský projekt pekárny.
 • Výroba lepených výrobků z dřeva Rozšíření sortimentu a zvýšení objemu výroby dřevoobráběcích zařízení.
 • Specializovaná flotila Projekt na vytvoření specializované flotily pro lov dlouhosrstých ryb.
 • Řízení rybářské společnosti Založení společnosti pro organizaci účinných rybářských expedic pro ryby a jiné mořské produkty.
 • Komplex pro zpracování sójových bobů Výstavba silného zpracovatelského zařízení na sóju.
 • Mikro karavany, karavany a služby pro ně Podnikatelský plán pro výrobu mikrobů, karavanů a antikorozních služeb
 • Závod elektrotechniky a mechaniky Příklad vnitřního firemního podnikatelského plánu společnosti
 • Podnikatelský plán pro organizaci mini-pivovaru Model podnikatelského plánu, který zvažuje standardní návrh organizace pivovaru
 • Podnikatelský plán pro organizaci výroby plastových obalů Model podnikatelského plánu
 • Podnikatelský záměr "Podnikatelský plán" Model podnikatelského plánu
 • Podnikatelský plán pro výrobu drůbežího masa a nepotravinářských surovin Odůvodnění půjčky na rekonstrukci drůbežárny
 • Výroba střešních a plechových výrobků Podnikatelský plán pro vývoj výroby a zavádění nových technologií

Vzorky obchodních plánů

Podnikatelský plán pro výrobu domácího vína

Výroba vína může být zisková 100%, ale to vyžaduje přesné výpočty a vyvážený přístup. Není to vážné určovat vyhlídky na oko bez kompetentně vypracovaného obchodního plánu, který nemůžete udělat. Co je třeba vzít v úvahu při přípravě podnikatelského plánu a jak zhodnotit možnosti výroby.

Podnikatelský plán pro výrobu mycího prádla

Obrovská škála pěnových produktů na regálech nezabila poptávku po neotřesivých pracích prášcích. Tento produkt má neocenitelné vlastnosti, které mohou v dohledné budoucnosti sloužit jako záruka relevance.

Podnikatelský plán pro centrum spolupráce

Pro Rusko je coworking novým fenoménem. Jedná se o zvlášť vybavené prostory pro práci nezávislých pracovníků, pořádání obchodních jednání. Ve společném pracovišti mohou všichni najít vhodné místo, kde nebudou rozptýleni. Tento nápad se zdá být dost slibný.

Podnikatelský plán kanceláře sázkových kanceláří

Bookmakery jako právní forma malého podnikání, slibné z hlediska výdělku. Tato okolnost přitahuje velké podniky v tomto segmentu a brání rozvoji malých podnikatelů. Problémy a příležitosti v oblasti bookmakingu v Rusku.

Jak vytvořit podnikatelský plán: krok za krokem pokyny pro figuríny

Pokud podnikáte vážně, nemůžete bez podnikatelského plánu. Nejúspěšnější nápad by měl být podpořen dobře navrženým akčním plánem. Pravidla pro vypracování podnikatelského plánu pro malé podniky vám pomohou pochopit postup činností.

Podnikatelský plán pro dočasný sklad

Malé a střední podniky dávají přednost tomu, aby své vlastní skladovací prostory nevytvářely a jejich pronájmy jsou výhodné a výhodné. Stavba, vybavení a údržba skladů se stala odděleným a slibným druhem podnikání.

Podnikatelský plán pro otevření anti-kavárny (čas-kavárna)

mládež. Zde neplatí příkazy, ale čas. Také můžete hrát hry zdarma, používat počítač a zdarma. Hlavní funkce Time-café - uvolněná, téměř domácí atmosféra a příležitost dát jim jídlo.

Podnikatelský plán pro výrobu džemu

Období nadšení s bary a továrními sušenkami se zdálo být předáno. Lidé si vzpomínají na vzpomínku na babičku a rádi si otevřou džbán s třešničkou nebo meruňkou. Na Západě začala růst zájmů spotřebitelů o sochory připravené podle domácích receptů dříve. Mnoho podnikatelů se podařilo sestavit čistý stát na ekologických produktech.

Podnikatelský plán pro fotoknihu

Selfi seriózně konkuroval fotbaletu, ale okamžitá fotopapír s papírovým potiskem stále ještě není bez práce. Fotokabin nyní vypadá jako něco zábavného a trochu "retro" z amerických filmů uprostřed minulého století, ale přitahuje jen zákazníky.

Podnikatelský plán pro instalaci kávových automatů

Když se budete muset ráno probudit, rozveselit se během dne, soustředit se nebo uvolnit, myslíme si, že by bylo hezké pít kávu. Ne vždy je čas jít do kavárny po dobu půl hodiny, ale ze sklenice kávy, kterou můžete pít na cestách, nikdo neodmítne.

Výroba podnikového plánu

Podnikatelský plán je písemným prohlášením o vývoji výrobního procesu a tento plán je potřebný k zvládnutí nových oblastí činnosti společnosti nebo k zahájení nových projektů v podniku, které jí pomohou dosáhnout kvalitativně nové úrovně vývoje. Takže bezpodmínečně by obchodní plán měl obsahovat několik sekcí, z nichž každá hraje důležitou roli.

Vlastnosti podnikatelského plánu výroby

Podnikatelský plán výrobního podniku má řadu rozdílů od plánů komerčních podniků a těch, které poskytují služby. Takže dokument obsahuje aspekty komerční události, které se plánuje vyvíjet. Podnikový plán poskytuje informace o tom, kdo produkt spotřebuje. V procesu, kdy se rozvíjí obchodní plán, jsou odhaleny skryté hrozby a viditelné jsou výhody a nevýhody události. Bude nutné použít hlavní nevýhody a výhody.

Podnikatelský plán výrobního podniku umožňuje řešit úkoly:

 • Odhad a prognózu objemu zisku;
 • Identifikujte nezbytné překážky a učiňte vše, co je možné, abyste je odstranily;
 • Mít informace o kapacitě prodejních trhů a perspektivách rozvoje podniku;
 • Vyhodnoťte hlavní ekonomické ukazatele podniku.

V době, kdy se připravuje obchodní plán výroby (továrna, továrna, kombinace), je celý proces podrobně popsán. Obsahuje popis úplného technologického procesu. Hlavním úkolem výrobního plánu je argumentovat volbou výrobního procesu a zdůvodnit hlavní ukazatele. Jinými slovy, lze říci, že podnikatelský plán má za úkol prostřednictvím výpočtů vyrábět veškeré potřebné množství zboží, přičemž je stále dodržován v termínech.

Seznam otázek zobrazených v obchodním plánu výroby

Obecně lze formulovat otázky, že každý výrobní plán by měl odpovídat:

 • Jaké podmínky budou nejvhodnější pro výrobu zboží?
 • Jaká kapacita bude zapotřebí k zajištění procesu nepřetržité výroby?
 • Kdo se bude zabývat dodáním potřebných surovin pro výrobu zboží?
 • Bude spolupráce a s kým?
 • Jaké vybavení budete potřebovat k nákupu pro úplný výrobní proces?

V sekci je možné rozhodnout, jaká kvalita výrobků bude mít, jak bude kontrolována. Provádějí se prognózy implementace některých plánů a vypočítá se potřeba finančních prostředků na realizaci projektů.

Hlavní části plánu výroby jsou následující:

 • Charakteristika technologického procesu;
 • Zajištění výroby surovin;
 • Informace o zaměstnancích;
 • Mzdový fond, informace o počtu zaměstnanců;
 • Ekologické komponenty;
 • Výpočet hlavních ukazatelů podniku.

Organizační záležitosti a jejich řešení

Předtím, než začnete s uspořádáním výrobních prostor a nakupujete zařízení, je třeba řešit řadu otázek, které vám pomohou hladce zvládnout další akce. Při vyřešení takových problémů je třeba vydávat dokumenty. Navíc musíte zvolit organizační a právní formu, a to může být LLC a má zjednodušený způsob zdanění, stejně jako IP. Je nutné uzavřít všechny smlouvy o dodávkách surovin a vyřešit problém s prodejem hotových výrobků. Potřebujete získat licenci na výrobu potravin a získat certifikát kvality hotového výrobku.

Podnikatelský plán pro výrobu sýrů

Například jste se rozhodli udělat sýr. K zahájení procesu je třeba připravit příslušnou místnost.

Požadavky na prostory

Zařízení musí obecně obsahovat několik místností, je to prodejna pro přímou výrobu, sklad pro skladování hotových výrobků a také prostor pro personální práci.

Kromě toho je třeba poskytnout místo pro komunikaci. Abyste nemuseli investovat spoustu peněz do počáteční fáze otevření vlastního podnikání, doporučuje se, abyste si nekupovali budovu, ale je si ji pronajmout. A pokud v procesu provádění aktiv bude aktivum pro jeho nákup, budova bude možné odkoupit. Obecně platí, že pronájem malého pokoje bude 5 000 rublů měsíčně.

Zařízení

Podnikatelský plán by měl obsahovat veškeré technické popisy zařízení, které budou použity. Takže, budete potřebovat lázně s dlouhou pasterizace, který bude mít kapacitu, stejně jako parafiner (75 l), koupelna IPKS, zprávy, speciální tvary, studené prostory pro skladování, stůl mistra.

Spotřební materiál

Jedním z klíčových bodů podnikatelského plánu na počátku hospodářské činnosti je řešení logistických úkolů. Bude nutné vyřešit problém s dodávkami surovin, stejně jako s hotovými výrobky sítě zákazníků. Není to pro někoho tajemství, že nakonec bude chuť sýra záviset na surovinách použitých pro jeho výrobu. Tato závislost je velmi silná u tvrdého sýra.

Mléčné suroviny používané pro výrobu sýrů mají řadu požadavků:

 • Hodnota pH aktivního indexu kyselosti je poměrně vysoká a není menší než 6,8.
 • Mléko neobsahuje antibiotika;
 • Mléčné suroviny mají řadu specifických ukazatelů: obsah tuku je 3,5%, bílkovina je 3%, teplota při odběru suroviny není větší než 12 stupňů. Při uzavírání smluv o dodávkách surovin musí být v nich specifikovány jednotlivé požadavky.

Zaměstnanci

Personál je důležitým prvkem jakékoli výroby. Pokud chcete otevřít továrnu na výrobu sýrů, pak by zaměstnanci měli mít více než 7 osob. K tomu, aby proces sýra rychle a kvalitativně prošel, měli by zaměstnanci zahrnovat následující pracovníky: technologa, manažera, sýr, skladovatele, pracující v počtu 3 osob. Náklady na práci za měsíc budou asi 120 000 rublů.

Finanční část

Finanční složka je povinná v každém obchodním plánu, protože bez něj nebude celý výrobní proces odůvodněn z hlediska účelnosti. V průběhu výpočtu se počítá ukazatelů, jako je doba návratnosti, což je počáteční kapitálové investice, dělená součtem čistého příjmu po dobu jednoho měsíce, bude výsledkem počtu období, pro které mohou být vráceny investice. Pro výpočet tohoto ukazatele bude nutné provést prognózu čistého zisku, a proto potřebujete znát klientskou základnu.

Předpokládejme, že počáteční kapitálová investice činí 7 100 000 rublů. Budou obsahovat pronájem místnosti, nákup zařízení pro výrobu, instalace.

Je také nezbytné a důležité vzít v úvahu měsíční výdaje, nikoli však počáteční náklady, ale samostatně. Jedná se o pronájem prostor, platy zaměstnanců, odpisy vybavení, platby za služby, daně a tak dále. Celková výše výdajů bude tedy každý měsíc 600 000 rublů. Čistý příjem je rozdíl mezi výnosy za měsíc a výdaji za měsíc a bude to 2 000 000. Takže rozdělení počáteční investice do zisku získáme:

7 100 000/2 000 000 = 3,55 měsíců.

Doba návratnosti projektu bude tedy přibližně 3,5 měsíce a vzhledem k tomu, že se jedná o výrobní podnik, je tento ukazatel velmi dobrý.

Takže výroba sýrů bude vyžadovat značné finanční investice, ale s řádným přístupem k provádění činností, můžete dosáhnout slušné úrovně příjmu v prvním měsíci práce. Nicméně pro to musíte být zapojeni do plánování každý měsíc a krokování krok za krokem, což vám umožní dosáhnout výsledku rychle.

Abychom získali maximální a rychlý výsledek práce a úsilí ve výrobním procesu, je třeba udělat velmi chytrý obchodní plán a zajistit všechny překážky, které mohou vzniknout v průběhu podnikání. Je důležité věnovat pozornost personálu, vybavení a prostorům, které lze zpočátku pronajmout a malé velikosti. S těmito doporučeními může malý podnik stát se snem.

Výroba

Podnikatelský plán každého podniku se provádí podle určitých norem, v závislosti na oblasti bud.

Co obsahuje obchodní plán? Proč je tak důležité věnovat pozornost každé části podnikatelského plánu bez a.

Nyní budeme demonstrovat, jak napsat tento důležitý finanční dokument.

Podnikové plány

Pěnivý nápoj byl vždy velmi žádaný. Dnes nabízí trh nejširší výběr, ale většinou je preferováno živé řemeslo piva. Výroba takového nápoje může přinést.

Podnikatelský plán pro výrobu drátěného pletiva

Vlastní výroba je podnik, který přináší stabilní příjmy. Výroba síťoviny vyžaduje mírné investice a rychle se vyplatí, pokud budete dodržovat příslušný obchodní plán.

Podnikatelský plán pro výrobu pelet

Pelety jsou ekologický typ paliva a výroba dřevěných pelet je výklenkem s dobrým exportním potenciálem. Obliba pelet je v Evropě poměrně vysoká a každoročně roste v Rusku. Ale tohle.

Podnikatelský plán pro zpracování brambor

Zpracování brambor je zajímavou obchodní oblastí ve výrobě. Ale než podniknete tak velký projekt, měli byste studovat obchodní plán.

Podnikatelský plán zařízení na zpracování odpadu

Recyklace odpadů je ušlechtilý obchod, který pomáhá udržet planetu čistou. Současně není konkurence v oblasti nadprůměrnosti tak vysoká. Ale každá produkce vyžaduje jisté znalosti a.

Velká pekárna, která vyrábí chléb a cukrářské výrobky - předprtiyatie, vyžadující větší investice. Je to ještě důležitější, než se podíváte na studium podnikatelského plánu pekárny, abyste přilákali do svého podnikání.

Podnikatelský plán pro výrobu skříňového nábytku

Výroba skříňového nábytku je prakticky bezrizikovou činností. Jak správně uspořádat tuto firmu a vrátit ji v co nejkratší době, vyvolá podrobný obchodní plán s výpočty.

Otevřít vlastní výrobu prostředků na čištění není tak obtížné, jak se může zdát na první pohled. Například zahájení výroby trvá jen 30 dní, pokud přesně víte, co a jak.

Jak otevřít vlastní produkci? Pokud se sami sebe zeptáte na tuto otázku, pak vám tato část pomůže najít odpověď. Aby bylo možné začít s výrobou něčeho, není nutné otevřít velkou rostlinu. Můžete začít podnikat a začít výrobu od začátku s pomocí výroby podnikatelského plánu. Existuje obrovský počet možností pro to, co můžete vydělávat a vydělat, aniž byste museli mít hodně peněz.

Podnikové plány: stáhněte si připravené příklady

365 hotových příkladů obchodních plánů

Upozorňujeme, že níže uvedené materiály obsahují pouze příklady typických obchodních plánů. Údaje, které jsou v nich uvedeny, lze považovat pouze za orientační, protože se trh a ceny neustále mění. Současně výše uvedený podnikatelský plán poskytuje přibližnou představu o krocích, které bude třeba podniknout k úspěšnému spuštění popsaného podnikání.

Pokud potřebujete vytvořit svůj vlastní podnikatelský plán, s přihlédnutím ke specifikům regionu a vaší schopnosti vyhledávat investory a partnery, doporučujeme požádat o pomoc odborného portálu Openbusiness.ru Allaverdyanu VV, která má velké praktické zkušenosti v oblasti investičního poradenství, oceňování činnosti a plánování podnikání.

Stáhněte si připravené obchodní plány:

Podnikatelské plány pro auto podnikání

Příklady hotových obchodních plánů týkajících se automobilového obchodu, nákladní dopravy, výroby zařízení a dopravních služeb.

Podnikové plány pro sektor služeb

Sbírka hotových obchodních plánů pro servisní společnosti

Podnikatelské plány pro cestovní ruch

Stáhněte si příklady hotových obchodních plánů pro podniky cestovního ruchu a pohostinství

Obchodní plány obchodních podniků

Sbírka hotových obchodních plánů pro podniky působící v maloobchodním sektoru

Podnikové plány v oblasti vzdělávání a poradenství

Výběr bezplatných ready-made obchodních plánů pro vzdělávací instituce a poradenské organizace

Podnikové plány pro finanční sektor a B2B

Příklady podnikatelských plánů pro podniky působící ve finančním sektoru ekonomiky

Podnikové plány pro internetový obchod a komunikaci

Podnikové plány týkající se internetového obchodu, špičkových technologií a softwaru.

Podnikové plány v lékařství a farmacie

Připravené obchodní plány pro farmaceutický průmysl a medicínu.

Podnikové plány pro výrobu potravin

Příklady hotových obchodních plánů pro výrobu potravin

Podnikatelské plány na stravování

Sbírka připravených obchodních plánů pro organizace pohostinství

Podnikové plány v oblasti nemovitostí, stavebnictví a designu

Připravené obchodní plány podniků pracujících v oblasti nemovitostí, výstavby, opravy a projektování.

Obchodní plány pro lehký průmysl

Výběr bezplatných obchodních plánů pro podniky lehkého průmyslu

Obchodní plány pro zemědělství

Sbírka připravených obchodních plánů pro zemědělství

Obchodní plány pro sport

Sbírka hotových obchodních plánů pro poptávku

Podnikové plány pro zoobizm

Sbírka připravených obchodních plánů pro podnikání v zoo

Podnikatelské plány pro vydavatelskou činnost a reklamu

Připravené příklady ruských obchodních plánů pro vydavatelské, reklamní, mediální a zábavní průmysl

Tipy pro vytvoření vlastního podnikatelského plánu v sekci:

Chcete vědět, kdy se podnik vyplatí a kolik můžete skutečně vydělat? Volná aplikace "Business Calculations" již pomohla ušetřit miliony.

Najdeme pokoj. Školení personálu. Poskytujeme reklamní podporu. Plná automatizace podnikání.

Zisk až 600 000 rublů měsíčně, splátka 16 měsíců

Přístup k 700 000 vašich potenciálních partnerů, prodejců a velkoobchodníků. Přineseme prodej na federální úrovni.

Podrobný průvodce krok za krokem pro vlastní přípravu podnikatelského plánu. S vysvětleními a příklady.

Zjistěte, jaký druh podnikání bude v nadcházejících letech trend moudře investovat. Porovnejte stovky koncesí za tři dny nebo nabídněte svůj nápad stovkám potencionálních partnerů. 230 značek a 8000 franšízů z 25 zemí. Uvidíme se u BUYBRAND!

Investice ze 100 000 rublů, v závislosti na městě. Síť více než 100 měst Ruska a SNS. Další informace.

Počáteční investice na otevření salonu 8 milionů, ostrovy 3 miliony, sekce 500 tisíc značek. Neexistuje žádný povinný příspěvek. Licenční poplatky 2,73%. Záruka výkupu šperků.

Proč potřebujete obchodní plán pro výrobu?

Obchodní plán výroby: účel a zdůvodnění + 4 klasifikační kritéria + 5 strukturních prvků + charakteristiky každého z nich.

Všechny části podnikatelského plánu pokrývají otázky související s vytvořením nebo rozvojem konkrétního druhu činnosti. Jelikož jsou nedílnou součástí dokumentu, vyžadují psaní podle určitého schématu, aby odrážely všechny užitečné informace.

Pokud se však marketingové a organizační sekce mohou nazývat teoretičtějšími, pak výrobní oddělení popisuje více pracovních okamžiků, argumentuje volbou tohoto nebo těch zařízení, kapacit, technologií apod.

Vzhledem k tomu, že kompilace této části způsobuje spoustu potíží, rozhodli jsme se připravit krátký průvodce, jak napsat obchodní plán výroby.

Proč a kdo potřebuje obchodní plán pro výrobu?

Mnoho se mylně domnívá, že ve výrobním plánu (PP) jsou zapotřebí pouze ti, kteří pracují v oblasti materiálové výroby a realizují hotové výrobky pro spotřebitele.

Ve skutečnosti by měla být tato část podnikatelského záměru vypracována jakýmkoli podnikem:

 • zemědělské,
 • obchodování,
 • průmyslové,
 • obrany,
 • poskytování služeb,
 • vědecká výroba atd.

Potřeba je způsobena skutečností, že jakákoli firma nemůže dělat bez plánování výrobní základny. Tedy. provádění všech druhů činností vyžaduje popis všech strukturních jednotek: administrativní budovy, komunikační systémy a další zdroje používané v podniku.

Hlavním úkolem této části - prezentace informací o výrobním procesu, zdůvodnění výběru infrastruktury, analýza potenciálu a schopností podnikatelského subjektu.

PP odpoví na následující otázky:

 • Kde bude výroba zboží a služeb probíhat?
 • Jaké kapacity podnik potřebuje?
 • Jaké bude technické vybavení?
 • Způsoby získání zařízení?
 • Kde převzít suroviny?
 • Použitá technologie?
 • Jaké organizační požadavky jsou kladeny na výrobu?

Výrobní část podnikatelského plánu by měla podrobně upřesnit celý technologický proces tak, aby potenciální investor nebo sám viděl, že společnost může dosáhnout deklarovaných objemů výroby nebo služeb a vysoce kvalitní a přesně ve stanoveném čase.

Při sestavování se autor opírá o údaje obsažené v marketingovém plánu pro vyráběné produkty, kde se všechny činnosti odrážejí. Aby byl výrobní plán jasnější a lépe srozumitelný, je doplněn kalendářem uvádějícím zamýšlené činnosti a podmínky jejich chování.

Všechny procesy je třeba prezentovat krok za krokem a podrobně popisovat každou chvíli, počínaje hledáním místnosti a končící transformací výsledků výroby na produkt. Je dobré, pokud je možné informace doplnit o tabulky, grafy a schémata.

Jaké jsou typy výrobních plánů?

Výrobní plán spojuje všechny prvky společnosti s jediným organismem a v závislosti na rozsahu pokrytí může být funkční nebo strategický.

Plány jsou navíc rozděleny podle dalších kritérií:

Každý typ PP je postaven na základě průzkumu trhu.

 • Strategická je připravena s definicí možných maximálních objemů uvolňování zboží / služeb. Uvádí, jakou technologii podnik bude podnikat, a další strategické otázky.
 • Funkční slouží k objasnění potřeby výrobních zdrojů.
 • V dlouhodobých plánech jsou zobrazeny záměry a předpovědi. Jsou vyvíjeny těmi subjekty podnikání, jejichž výrobní cyklus je typický pro dlouhé období.

Jednou z hlavních úkolů dlouhodobého PP je stanovení potřebného množství surovin a způsobů dodávek. Mnoho dodavatelů musí objednávat suroviny před několika měsíci. V případě dovozu může dojít ke zvýšení časového rozvrhu. Proto je tak důležité vyřešit tyto problémy v dlouhodobém horizontu.

 • Krátkodobý je doslova vodítkem k akci, který podrobně popisuje produktový mix a jeho charakteristiky.
 • Když se vlastník podniku rozhodne pro sebe, podle jakého typu bude výroba plánována, budou takovéto informace obsaženy v dokumentu: plán práce, požadavky na spotřební materiál, obecný plán.

  Celkový (agregátní) program ukazuje, jak automatizovaný proces bude, na čem se společnost soustředí - flexibilitu výrobního systému nebo jeho efektivitu? Umožňuje vám konečnou volbu týkající se technických prostředků, koncepce (standardní / personalizované).

  Aby byl celkový výrobní program odůvodněný, zahrnuje výpočty výrobní kapacity, jejichž hlavními prvky jsou:

  Celkový plán odráží obecný obraz plánování výroby. Jedná se o specifické podrobnosti, ale hlavní důraz je kladen na požadovanou míru výroby, úroveň zásob, organizaci kontroly jakosti a popis výrobního systému jako celku.

  Nejčastěji podnikatelský plán obsahuje běžné PP. Proto se tam zastavíme.

  Strukturální prvky podnikatelského plánu výroby

  Takže zásadní otázkou je vaření: "Jakou strukturu tvoří podnikatelský plán pro výrobu?" V části dokumentu jsou pokryty 5 hlavních částí konstrukce.

  1. Charakteristika obchodních nebo výrobních prostor, tj. Kde plánujete provozovat své podnikání.
  2. Popis výrobní technologie.
  3. Technické vybavení (název a množství zařízení).
  4. Spotřební materiál, suroviny, zakoupené zboží, komponenty.
  5. Výpočet výrobních nákladů.

  Zvažme každou položku podrobněji.

  №1. Podnikatelský plán výroby: charakteristiky areálu.

  Při popisu polohy vaší společnosti je třeba v obchodním plánu specifikovat, co specificky potřebujete k zajištění běžného průběhu pracovního postupu.

  V závislosti na faktorech, jako jsou objemy výroby, technologie, rozměry zařízení, budete možná potřebovat:

  Zjistěte skutečnou potřebu kvadratury, popište, kam chcete umístit místnost a argumentovat svou volbu. Uveďte, zda vlastníte potřebné oblasti, pozemky nebo je chcete koupit / pronajmout. Kromě toho byste měli zapsat náklady na nákup / pronájem.

  Do každé místnosti, v závislosti na druhu podnikání, jsou jejich požadavky.

  Například společnost zabývající se výrobou nábytku potřebuje dílnu a další administrativní prostory. Umístění - ve velkém městě s počtem obyvatel více než 200 tisíc lidí, kde je dostatečný počet výrobců nebo velkoobchodníků surovin pro montáž nábytku (MDF, dřevotřískové desky atd.).

  Tato část také provádí technologické plánování, které zajišťuje racionální fungování podniku. Zónování se provádí tak, aby se každý pracovník mohl pohybovat volně, byl pohodlný přístup k vybavení, peněžní prostředky byly uloženy po dlouhou dobu.

  Navrhování zohledňuje:

  • konstruktivní vlastnosti místnosti;
  • Uspořádání strojů, kancelářských zařízení a jiných technologických zařízení;
  • funkčnost každé zóny (administrativní / domácí oddělení, dceřiná společnost, technické prostory);
  • přímá produkce;
  • dostupnost logistických uzlů;
  • dodržování pravidel požární bezpečnosti, požadavků SES;
  • interiérové ​​dekorace.

  Při sestavování areálu je vypracován technický plán, který je součástí výrobní části obchodního plánu.

  Podnikání zahrnuje dodávky energií, inženýrskou podporu. Proto jsou tyto otázky nutně zohledněny ve výrobním plánu.

  Je nutné zřídit potřebnou elektrickou energii, inženýrskou infrastrukturu (kanalizace, vodovody, klimatizační a větrací systémy, zásobování plynem, interní komunikační sítě).

  Odůvodnění Možnost volby konkrétní místnosti může být označena následujícími kritérii:

  №2. Popis výrobní technologie v obchodním plánu.

  Po vyznačení potřebných prostorů z hlediska výroby postupujte do popisu použité technologie. Zde je určeno, jak bude produkt vyráběn nebo poskytnutá služba.

  Je-li vypracován podnikatelský plán s cílem přilákat investora, tato část sepisu je napsána tak podrobně, že čtenář, který jej čte, si dokáže představit celý proces tvorby produktu.

  Bez osobní porozumění tomu, jak probíhá výrobní cyklus, je spíše obtížné tuto technologii popsat. Proto je vhodné zapojit technologové. Popis technologie často pomáhá vývojáři podnikatelského plánu identifikovat způsoby, jak zlepšit a rozvíjet výrobu.

  Možná vás to povede k objevení alternativních variant výroby, které pomohou snížit výrobní náklady, zvýšit výhody konkurence, zvýšit zisky a vstoupit na trh.

  Ujistěte se, že předpovídáte pravděpodobné a požadované objemy výstupu.

  Zvolená technologie předurčuje potřebu výrobních zařízení, výběr mechanizačních prostředků apod. Pokud se v budoucnu zamýšlí použít inovativní výrobní metody nebo změna konceptu, mělo by to být uvedeno v podnikatelském plánu.

  Uveďte typ produkce, jakým způsobem ji uspořádáte. Zařízení dále popisuje výrobní cyklus.

  Technologie má jen málo informací, ale je třeba ji hodnotit v následujících oblastech:

  • vhodnost v souladu s požadavky;
  • stupeň účinnosti;
  • automatizace výroby atd.

  V obchodním plánu výroby se zabývá především systémem řízení jakosti, který bude fungovat v podniku. Je nutné informovat o tom, jak právnická osoba plánuje provést kontrolu kvality, na jakých standardech se spoléhá.

  Dokonce i ve výrobním plánu můžete napsat opatření, která budou použita v rámci systému ochrany životního prostředí, například:

  • nakládání s odpady,
  • racionální využívání vodních zdrojů,
  • monitorování životního prostředí,
  • modernizace stávajícího výrobního procesu.

  №3. Odraz v obchodním plánu technických požadavků na výrobu.

  V této části podnikatelského projektu byste měli uvést, jaké vybavení společnost potřebuje a jak ji zakoupíte: leasing, nákup nového nebo použitého, pronájmu.

  Konkurenční výhody umožní dosažení nájemného a leasingu. Kvůli nějaké formě snížené investice do podnikání, a tudíž i nákladové a konečné ceny produktů.

  Kromě názvu a způsobu zajištění výroby zařízení je třeba popsat jeho charakteristiky, náklady, dodavatele. Pro analýzu technických charakteristik můžete použít webové stránky výrobců, recenze spotřebitelů. Zařízení je uvedeno v základním i pomocném obchodním plánu.

  Nezapomeňte se zmínit o načasování, které se bude týkat instalace zařízení, nákladů na uvedení do provozu a následného provozu. Pokud potřebujete přilákat investora, zapište si, jaké faktory jste vybrali při výběru tohoto zařízení.

  Plán výroby zohledňuje potřebu kancelářské techniky, její velikost a množství. Pododdíl lze doplnit popisem umístění zařízení a zařízení.

  №4. Stanovení potřeby surovin a spotřebního materiálu.

  Při vývoji podnikatelského plánu pro výrobu je důležité vědět, kolik potřebuje podnik k výrobě surovin pro výrobu výrobků nebo služeb. Chcete-li zobrazit problémy s napájením, je zvýrazněna samostatná položka.

  Stejně jako v případě vybavení je třeba uvést název materiálů, jejich náklady. Řekněte nám, jak jsou suroviny plánovány k dodávkám, a to buď na vlastní úsilí, nebo dodavateli?

  Mělo by se uvést, kde bude uloženo. Přemýšlejte o tom, jaké metody lze použít ke kontrole kvality vstupů a aktuálnosti nabídky. Máte-li problémy s potenciálními dodavateli, existuje volitelná možnost?

  Čím lépe koordinujete své činy a podrobněji je popíšeme, tím více investorů důvěřuje váš obchodní plán.

  Struktura podnikatelského plánu. Proč potřebujete výrobu
  plán při sestavování podnikatelského plánu?

  Jak vytvořit plán výroby?

  5. Odhad výrobního plánu.

  Ačkoli výpočet všech budoucích nákladů na podnikání je proveden ve finančním plánu dokumentu, část produkce by měla zahrnovat náklady. Tedy. měli byste vyjádřit v hotovosti možné náklady na produkci, které budou v budoucnu odhadovat základ své tržní hodnoty.

  Vypočítat náklady společné (konstanty) a přímý (proměnné). V závislosti na specifikaci firmy bude odhad obsahovat různé grafy.

  Klíč jsou uvedeny níže:

  Nakonec zobrazte kapitálové náklady potřebné k vyřešení všech problémů s produkcí.

  Pokud se chystáte otevřít podnik, který nevyrábí produkty, ale pouze je prodává, předpokládejme obchod s potravinami, podnikatelský plán pro výrobu by neměl být stále ignorován. V tomto případě prostě zjednodušíte a je vysoce specializované.

  Máte-li jakékoli dotazy ohledně toho, jak by měla vypadat tato část plánu - doporučujeme stáhnout připravený příklad