Podnikatelský plán pro chov raků.

Znalec dobrého masa rakoviny jsou nejen rybáři, ale také ti, kteří jsou pro rybolov neutrální. Prodej lahůdky v oddělení rybích je obtížné, protože ne všechny ryby chov raků a výrobní období je omezeno indikátory počasí. Pokud takový druh rybolovu není ve vaší lokalitě, pak je příležitost prozkoumat podnikatelský plán pro chov raků a posoudit jejich schopnosti.

Shrnutí projektu

Pěstování raků nevyžaduje velké investice. Pro úspěch případu je zapotřebí čistá voda bez kontaminace a rak s kaviárem nebo dospělými páry ulovenými z jiných řek, nádrží.

Existují dva směry v oboru rakoviny:

 1. Malé podnikání v osobní ekonomice - stačí kopat rybníček, vytvářet podmínky blízké přírodním podmínkám, zahájení raka s přihlédnutím k oblasti. Množství produktů bude stačilo na dodávky do malého obchodu, hospody nebo soukromých zákazníků.
 2. Chovatelská stanice pro chov raků v průmyslových množstvích - očekává se, že použijí velkou plochu s čistou vodou, kde je instalováno speciální zařízení, které řídí teplotu vody a její kontaminaci. Farmy mohou také chovat jiné druhy ryb, aby kompenzovaly pokles úlovků raků v zimní sezóně.

Raci prudce reagují na pokles teploty vody. Pohodlí pro růst a reprodukci je značka na teploměru nad +17 stupňů. Při poklesu teploty mohou členovci spadnout do režimu hibernace, což zpomalí jejich vývoj a povede k narušení podmínek nebo ztrát.

Je žádoucí kultivovat raky v jižních oblastech, aby se prodloužila doba produkce. V centrální zóně Ruska trvá úlovky od května do října. Pokud je touha prodloužit období, musíte vytvořit umělé podmínky:

 • Uzavřené rybníky nebo rybníky pro velké množství produktů.
 • Doma, umístění raků v akváriu a vytváření komfortních podmínek. Objemy budou malé, ale běžní zákazníci budou mít rak po celý rok.

Příkladem našeho podnikatelského plánu pro chov raků s výpočty je malá zemědělská usedlost ve venkovském prostředí. K dispozici je pozemek, na kterém můžete vykopat rybníček a ubytovat velkou rodinu raků.

Charakteristika projektu

Druh činnosti: Rybolov. Pěstování raků pro komerční účely.

OKVED: №03.22 Sladkovodní rybolov, pěstování sladkovodních korýšů.

Registrační formulář: IP.

Poloha: Ekologická oblast na venkově. Podnikatel vlastní pozemek, který se nachází 2 km od obce. Území je obklopeno lesy. Je nutné vykopat díru pod jezírkem, vybavit ji v souladu s přírodními podmínkami chovu raků.

Harmonogram práce

Farma bude aktivní od jara do podzimu. V zimě zmrzne rybníček a rak je v režimu hibernace. Na území potřebujete vybudovat teplou místnost, kde si můžete udržet malé množství raků v akváriu, abyste udrželi klientskou základnu.

Pracovní den není standardizován. Počet hodin závisí na množství práce.

Seznam služeb

 • Chov raků pro následnou realizaci živé hmotnosti v obchodech a zařízeních veřejného stravování.
 • Maloobchod s rakovinou na specializovaném trhu, soukromým kupcům.
 • Doručování raků na vyžádání telefonem a internetem.

Investiční plán projektu

V této části podnikatelského záměru určíme investice, které ekonomika potřebuje v počáteční fázi. Hlavní náklady vznikly teprve na začátku podnikání, protože vyžaduje uspořádání území, vybavení pro udržení objemu vody a čistotu v rybníku, prostředky na lov raků a jejich přepravu zákazníkům. Potřebujete obklopit území plotem, abyste zabránili pytláctví, popelnici v rybníku.

Není-li možné zachytit první dávku raků, která by mohla vyrazit do vašeho rybníka, budete potřebovat finanční prostředky na nákup koček s kaviárem od rybářů nebo jiných rybích hospodářství.

V teplé místnosti potřebujete stavební materiály. Pěstování raků doma je nepohodlné, je lepší vybavit pro zimní údržbu samostatné místo. Velké akvária jsou vyžadovány, což také vyžaduje finanční prostředky. Veškeré položky výdajů ve stadiu přípravy hospodářství pro zahájení rakoviny jsou uvedeny v tabulce:

Výše investice může být více či méně. Vše závisí na velikosti území, na kterém jsou vytvořeny podmínky pro raci. Náklady na materiály, akvária, služby pracovníků a řemeslníků závisí na regionu a osobní účasti podnikatele na přípravě ekonomiky za prací. Pokud je připravený rybníček již v arzenálu, náklady na start budou výrazně sníženy. Vrtání studny může být také vyloučeno, když se nachází další zdroj sladké vody (řeka, jezero, podzemní pramen, kanál).

Bude to vyžadovat investiční reklamu. Můžete vytvořit web nebo stránku v sociálních sítích a začít ji propagovat. Komerční nabídky majitelům sauny, koupelen, hospůdek, restaurací, oddělení ryby mohou být zaslána e-mailem nebo osobně na schůzi. Přidejme 50 tisíc rublů na propagaci.

Můžete investovat do podnikání po etapách. Na jaře investujte obsah raků do rybníka, blíž k podzimu, a začněte s výstavbou teplé krabice s akváriemi, pokud je to nutné.

Plánování začátku podnikání

Pěstování raků má sezónní orientaci. Základní příjem malého statku je od konce jara do poloviny podzimu. Trvání sklizně závisí na teplotě vody. Pokud vám chybí čas, můžete ztratit zákazníky - najdou dalšího dodavatele.

Orientace je nezbytná pro povětrnostní podmínky v určité oblasti. Jaro v různých částech Ruska přichází různými způsoby. V dubnu je žádoucí dokončit práci s uspořádáním území a instalací zařízení. Možnost přípravy na sezónu od podzimu je možná, takže s nástupem jarního tepla ekonomika začne přinést první zisk. V tabulce je uveden přibližný plán práce:

Příprava území pro vypouštění raků nebude trvat dlouho, pokud podnikatel předem nalezne vhodnou lokalitu, na které nebudou mít problémy s dodávkou vody. Raki žijí pouze v čisté vodě, která musí být povinně obnovena. V určitém okamžiku se část vody z rybníka spojí a stává se čistá.

Je-li k dispozici hotové vodní těleso uzavřené od neoprávněných osob, může se datum zahájení práce změnit. Bude nutné najít pouze prodejce raků nebo chytit první šarži k chovu samostatně. Načasování příjmu prvního příjmu závisí na účinnosti reklamy a hledání zákazníků.

Zaměstnanci

Jedna osoba v počáteční fázi může vykonávat veškerou práci na farmě. Zvláštní péče v péči tam. Je třeba poskytnout raci s potravinami, aby bylo možné sledovat čistotu vody a zdraví korýšů. Pokud jsou podmínky pohodlné, obyvatelé rybníka nebudou cítit rozdíl ve svém prostředí.

V budoucnu podnikatel potřebuje dovednosti na lov raků a speciálních sítí. Dodávání výrobků může být zajištěno podnikatelem nebo diskutovat o podmínkách samo-exportu se zákazníky, což snižuje náklady na 1 kg rakoviny.

Jediným bodem v otázce zaměstnávání zaměstnanců je ochrana území v noci nebo v nepřítomnosti vlastníka. Existují dvě možnosti:

 • Vydání služby v soukromé bezpečnostní agentuře.
 • Najděte strážce za určitou odměnu.

V prvním případě není zapotřebí zaregistrovat status zaměstnavatele a platit daně, příspěvky pro zaměstnance. Druhá možnost zahrnuje formulaci pracovních smluv.

Jak se stupnice ekonomiky rozšiřují, můžete pozvat asistenty na práci podpisem smlouvy.

Finanční plán

Výnosnost podniku musí být vypočtena předem, aby bylo jasné, zda má smysl investovat do této sféry. Chov raků zahrnuje několik způsobů zisku:

 • Osobní obchod s výrobky na trhu nebo prostřednictvím reklam, pak by cena měla být zaměřena na konkurenty.
 • Velkoobchodní prodej langusty v obchodě, kavárna, restaurace. Obvykle jsou výnosy nižší, ale je zde více volného času, neexistuje riziko zkažených produktů kvůli nedostatku kupujících.

Podnikatelský plán zahrnuje použití obou způsobů implementace. Vezmeme v úvahu pouze fakt, že rakoviny nezrůstají měsíce, ale po celé roky. Mladý může dosáhnout požadované hmotnosti pouze ve věku 2-3 let. To je třeba vzít v úvahu při nákupu první dávky rakovin pro chov.

Jedna rakovina v dospělém stádiu dosahuje hmotnosti 250-300 g. Tržní cena se pohybuje v rozmezí 400-500 rublů na kg (3-4 kusy dospělého raka). Rodina 200 osob se může rozložit na 50 kg, což bude dosahovat příjmu 22-25 tisíc rublů.

Každá žena během sezóny může přinést 30-40 mladých korýšů a zvýšit počet hospodářských zvířat v rybníku. 300 žen bude mít potomky ve výši 12 tisíc kusů až do hmotnosti 250 gramů. Celkový objem výroby je 3 tis. Kg.

Když se raci prodávají za cenu 400 rublů / kg, mohou farmy obdržet tržby 1 milion 350 tisíc rublů.

Ve stádiu investování do pěstování raků bylo investováno zhruba 500 tisíc rublů. Kromě toho farmy platí za služby, údržbu rybníka a akvárií, potravu pro raky. To bude vyžadovat zhruba 300 tisíc rublů. Výtěžek po provedení rakoviny může činit 500-600 tisíc rublů. Ujistěte se, že v první sezóně nemůže podnikatel získat žádný zisk, pokud je hlavním cílem získání rakoviny vynášet nové potomky a zvýšit počet oddělení.

Ziskovost podniku v případě rakoviny je vysoká, pokud má podnikatel možnost čekat na výsledek 1-2 let. Po absolvování fáze formace a vytvoření nepřerušeného procesu dodávání čerstvých produktů zákazníkům můžete získat čistý příjem bez vážných nákladů.

Nakonec,

Obchodní činnost v oblasti chovu krabů v naší zemi značně rozvinutý, což dává šanci nadšenci a milovníci rybaření vyjadřovat. Podnikání je ziskové, ale vyžaduje vytrvalost a finanční nezávislost, protože hlavní příjem se objeví teprve po 2-3 letech. Pro chov raci v průmyslovém měřítku vyžaduje značné počáteční kapitál, uspořádat farmu s několika uzavřených nádrží nebo akvária na 200-300 litrů vody s dobrou filtrační systém, topení a provzdušňování.

Podnikatelský plán pro chov raků. Domácí farmy, nebo Jak chovat raky doma

Existuje mnoho nápadů pro podnikání. Jedním z nejvýnosnějších a výhodnějších je chov raků. Zboží je vždy velmi oblíbené a velice žádané. Problémy s prodejem by proto neměly nastat. Hlavní věcí je najít kanály pro realizaci, registrovat se jako podnikatel, organizovat kultivační proces a samozřejmě mít počáteční kapitál. Pojďme podrobněji diskutovat o obchodním plánu pro chov raků.

Vlastnosti

Jako hlavní směry této činnosti můžete identifikovat následující:

 • rostoucí členovce v pronajatých nádržích nebo nádržích s jejich dalším prováděním;
 • organizace vlastní farmy (vytvoření umělého rybníka);
 • chov doma v akváriových nádržích.

Nepochybně nejnákladnějším projektem je zlepšení vlastního rybníka. To je pro poskytnuté lidi. A všem ostatním nabízíme chov raků doma s minimálními náklady.

Úvod

Takže jste se vážně a trvale rozhodli rozvíjet tuto jemnou pochoutku a získat dobrý zisk. Než začnete překládat myšlenku do reality, měli byste otevřít LLC nebo IP, a zároveň zvolit OKVED kód 01.21 (pro pěstování mazlíčky).

Pokud hodláte podnikat v maloobchodě (prodávat velkoobchodním prodejcům), musíte si vybrat 52.23.

Pak jasně napište podnikatelský plán pro chov raků, který by měl obsahovat každý detail a vypočítat odhad. Kultivace domácích členovců doma se provádí pomocí velkého akvária. Vyžaduje také kompresor a čerpadlo na čištění vody. Ujistěte se, že zakoupíte kameny a písek, protože raci rádi vybavují noky.

Dávejte pozor, aby se akvárium nacházelo v dobře vyhřívaném pokoji. Přemýšlejte o krmení pro domácí zvířata. Jezte různé druhy kaše, červů a ryb, o tom později. Než začnete pěstovat raky doma, doporučujeme si přečíst informace o těchto obyvatelích. Věnujte pozornost skutečnosti, že členovci pravidelně skočí a vypadají "mrtví", odmítají jíst. Nebojte se o to. A konečně přemýšlejte o prodeji produktu.

Které raky si vybrat?

V zajetí se pěstují rakovina a jezera. Okamžitě udělejte rezervaci, že členovci řek druhů jako teplé klima - to by mělo být vzato v úvahu. Pokud váš region není Soči, doporučujeme vám, abyste chovali jezero "pet". Také se nazývá "modrá", rychle dosahuje velikosti komodity a má dobré chuťové vlastnosti.

Při jejich pěstování je třeba připravit ženu na nohách živým kaviárem. Například k chovu tuny raků bude trvat nejméně 500 žen, které jsou uloveny v běžných nádržích. Muži žijí v oddělených kontejnerech a pouze na podzim jsou připojeni k samici (2 ženy mají 1 pes). Výsledkem je, že od jedné ženy můžete získat až 100-150 larv.

Jak uspořádat rybník?

Při vytváření podnikatelského plánu pro chov raků nezapomeňte do nich zahrnout podmínky zadržování, které napodobují přírodní vodní útvary. K tomu není nutné kopat hluboké jámy a naplnit je vodou, můžete pěstovat ve velkých kontejnerech. Máte-li pozemek, pak si můžete poměrně snadno vybudovat rybníček na něm, pouze se střechou a topením, takže raci neumírají v chladné sezóně. Samozřejmě, to je velmi práce, takže se podívejme na akvárium.

Získáváme zázračné "farmy" pro chov raků - tři objemové kontejnery. Nevhodné nádoby vyrobené z plastu nebo z plexiskla jsou pro tyto účely zcela vhodné. A čím větší je objem umělých nádrží, tím lépe. V akváriu o objemu 250 litrů je tedy možné zasadit 50 raků najednou.

Okamžitě řekneme, že k tomu, aby je po desetiletí zřídila, nebude možné, protože se rozpadají jednou za čtyři roky. Na první pohled se zdá, že nebudou žádné problémy, ale je to jen podvodný dojem. Buďte připraveni na cokoli. Přinejmenším v prvních letech se pokusíte permanentně instalovat rybníček.

Proč potřebujeme tři tanky?

Dospělí lidé se rychle přizpůsobí novým podmínkám, na rozdíl od novorozenců, proto je třeba je vysadit. Bezprostředně po vzhledu nové dávky členovců provádějte transplantaci dospělých od mladých. Po dva dny by se voda neměla měnit, protože existují příznivé podmínky pro rozvoj a růst umělé nádrže. Farmy raků ve svém domě mohou přinést velké zisky a za minimální cenu.

Údržba a péče

Tento podnik bude zpočátku vyžadovat spoustu trpělivosti od vás. Vy sám budete muset pro ně vytvořit optimální podmínky pro růst: vyčistěte, napájejte a monitorujte teplotu vody. Jak bylo řečeno výše, raky jsou pro tyto podmínky nenáročné, rychle se množí a jdou všechny po sobě. Uvědomte si, že vaše domácí mazlíčky by měly být vždy plné, lepší na přežití než podvýživu.

Pečlivě sledujte čistotu nádrže, což pomůže speciálním filtrům. Nezapomeňte si zakoupit zařízení pro svůj úlovek. Teď pojďme hovořit o tom, co má rakovinu doma. Pro vaše "drahé" domácí mazlíčky můžete koupit krveprolití, žížaly, krevety, hřebenatky, hovězí srdce, chléb a mořské řasy (můžete je nahradit salátem a špenátem). V tomto případě lze potravu vysušit, čerstvé a zmrazené. Podávání jídla by mělo probíhat třikrát denně.

Prodej zboží

Podnikatelský plán pro chov raků doma není tak komplikovaný, jak se zdá. Všichni dokonale rozumíme tomu, že zboží přináší skutečný příjem, musí být realizováno.

Ale jak to udělat bez datování? Nejprve doporučte pochoutku přátelům, příbuzným a přátelům a řeknou svým přátelům. Takže budete moci najít první zákazníky. Reklama na prodej rakoviny v novinách, na internetových portálech.

Procházka obchody, kavárny, restaurace spolu s zbožím. Strategie je zde jednoduchá - nabídka je pod tržní cenou. Chcete-li zajistit, aby vaši zákazníci zůstali s vámi na dlouhou dobu, sledujte kvalitu lahůdek. Naučte se složitosti prodeje - více chvály, jít na kompromisy a poskytnout slevy. Mimochodem, můžete doručit do regionu. To bude obrovský krok kupředu!

Finanční stránka

Nyní definujeme finanční stranu. Kolik vás rak přinese? V každé ze tří uměle vytvořených nádrží spustíme 100 jedinců (celkem 300 členovců). Za to budeme platit asi 15 000 rublů. Samostatně vypočítáme náklady na zlepšení akvárií - to je dalších 20 000 rublů. Celkové náklady - 35 000 rublů.

Vypočítáme, co dostaneme na východ. Dnešní nákupní cena za kilogram raka kolísá do 200 rublů. Jeden člověk váží asi tři sta gramů. Při plném prodeji váš příjem nebude menší než 100 000 rublů měsíčně. Finanční výpočty ukazují, že se jedná o skutečný a výnosný podnik s minimálními kapitálovými investicemi.

Závěrečná část

Vyhlídky na rostoucí rakoviny vypadají velmi růžově, protože chov dobytka je rychle chován a nevyžaduje zvláštní péči a obrovské investice. Jediným zásahem je nalezení klientely, ale s velkou touhou a minimální konkurencí, obtíže pravděpodobně nevzniknou. Můžete rychle rozbalit a získat skutečný zásobník. Nejdůležitější je zvýšení poptávky a nalezení pravidelných zákazníků, pak budou zisky větší a pobídky se nedostanou.

Je těžké poskytnout přesné odhady první univerzální investici na vybudování ekonomiky rakoviny, protože hodně záleží na době začátku kultivace, procesních podmínek, počet členovců, náklady na zboží na trh a mnoho dalšího. Ale podle názoru podnikatelů, kteří jsou již dlouho v tomto podnikání, můžete jasně konstatovat, že návratnost při maximálním úsilí nebude trvat dlouho. Pokud jsou splněny všechny požadavky a pravidla za rok, můžete získat více než 200% čistého příjmu.

V této technologii je důležité vzít v úvahu okamžik chřadání a hibernaci raků. Samozřejmě, během tohoto období je nárůst hmotnosti a růst výrazně zpomalen a při častém přejíždění se naopak zrychluje.

V tuzemské výrobě je snadné zvýšit počet linek až třikrát ročně, což je velmi dobrý ukazatel. Raci mohou být prodáváni živí, vařený-mražený a vařený.

Ale pro jejich přípravu je potřeba zařízení, protože s velkými dávkami, konvenčními lednicemi a plynovými kamny nelze zabránit.

Také potřebujete auto pro přepravu - doporučujeme vám uzavřít dohodu s nějakou společností dopravce. V souvislosti s certifikací, označováním, balením a veterinárními důkazy vzniknou dramatické problémy.

Ale všechny tyto momenty jsou řešeny, pokud existuje pozitivní dynamika a jsou vidět grandiózní vyhlídky. Pamatujte si - všichni mají obtíže, zvláště zpočátku. Ve skutečnosti každá aktivita vyžaduje maximální úsilí a trpělivost a výsledek přímo závisí na vás. Pokud se snažíte stát se vlastníkem vašeho výnosného podnikání, nezůstávejte v klidu a nezůstávejte na svých schopnostech.

Chov raků jako podnikání

Chov raků je skvělý start-up, který vám umožní získat slušné peníze pro celou rodinu s minimálními investicemi. Podnikání je již dlouho známo v Turecku a ve Spojených státech. V naší zemi není kultura rakoviny podnikána příliš rozvinutá, ale jako jedna z možností založení vlastního podnikání stojí za zvážení.

 • vodní nádrž nebo speciální nádrže;
 • produktivních jedinců rakoviny, které mohou dát potomkům;
 • dostupnost speciálních zařízení pro vytváření mikroklímy;
 • potraviny pro rakovinu;
 • čas.
Stejně jako v každém oboru je chov raků obchodem, který musí být zodpovědně zacházeno, vyžaduje přísné dodržování kultivačních technologií, režimu, disciplíny.

Zásobníky pro raky.

Hlavním místem chovu raků jsou rybníky. Mohou být přirozené nebo kusové. Je třeba poznamenat, že bez ohledu na to, zda existuje tělo nebo přírodní jezírko, musí být izolované, protože v případě těžkých mrazů mohou všechny rakoviny zemřít. Nádrže mohou být postaveny na základě finančních možností:

Bazén

Nejvýhodnější volbou je bazén, který může být v zimě skrytý, což zvýší produktivitu 2krát, protože rak nepřejde do hibernace. Pokud stavíte až 4 takové bazény, pak můžete z jednoho chovného cyklu získat až čtyři sta rakoviny. Chcete-li vytvořit bazén pro raky s vlastními rukama, je nutné dno nádrže s velkými sutinami a nalít.

Akvárium

Pro malé objemy produkce je možné vyrobit i obvyklé akvárium pro pěstování raků. Ale z toho byste neměli očekávat dobrou návratnost a problémy s vytvářením přírodních podmínek budou více: raci potřebují čistou vodu, která bude muset být pravidelně čištěna. Při pěstování raků v akváriu mohou vzniknout problémy s kanibalismem: menší jedinci musí být drženi v samostatném kontejneru, protože budou konzumováni většími raky. Je třeba vědět, že akvária s raky nesmí být osídlena drahými rybami a chobotnicemi.

Rybníky

Jak pěstovat raky

Při vývoji podnikatelského plánu pro chov raků doma je třeba vzít v úvahu skutečnost, že můžete prodat velikost, kterou prodáváte za několik let. Po přípravě kapacity pro reprodukci se do ní spouští rak. Voda by měla být vyčištěna a kvalitní, takže je třeba ji měnit několikrát za měsíc. Pro zajištění snadného způsobu výměny vody je nutné ve všech nádržích předvídat systém sestupu a napájení. Přívod vody lze provádět ze studny nebo nádrží s čistou vodou - řekami.

 • tuky;
 • zelenina se spoustou vlákniny;
 • syrový a stravitelný protein;
 • mleté ​​ryby a mouku;
 • přísady s vápníkem.

Kde mohu získat raky?

Pěstování raků jako podniku zahrnuje neustálé zakoupení jedinců ženského a mužského pohlaví. Okamžitě si můžete koupit pouze ženy, které již budou mít vajíčka. Pokud existuje možnost vzít ženy z otevřených nádrží, pak nebude nutné kupovat vůbec, bude nutné je pečlivě sestavit a přemístit na rostoucí místo.

Existují společnosti, které již mají zavedené podnikání pro chov raků, nabízejí na prodej jednotlivce.

V závislosti na druhu rakoviny existují různé způsoby držení.

Rakovina Austrálie

To se liší od zbytku s jeho drápy, které jsou spíše masité. Tato rakovina chce žít v teplém prostředí, takže bude snadné růst doma. Je také nutné zajistit bazén v akváriu a možnost dosáhnout povrchu. Kůrovci potřebují vybudovat tolik vrhů, protože potřebují samostatné místo k jídlu, oddělené pro spaní. Po opracování se raci budou muset skrývat v díře a čím hlouběji to bude, tím lépe. Australští raci konzumují ryby a mořské řasy. Také nepovažují chléb ani krmení.

Modrá kubánská rakovina

Taková rakovina může být pěstována v otevřené vodě, protože je poměrně nenáročná. Hlavní podmínkou je zajistit teplotu 26 stupňů a konstantní návnadu. Tato rakovina je rychle rostoucí, dosahuje velikosti potřebné k prodeji za pouhých šest měsíců. Chov takových druhů rakoviny v akváriu je možný, ale dno musí být písečné a pokryté tvrdými rostlinami. Je také nutné zajistit dobrou filtraci a vytvořit mnoho norků.

Rakovina mramoru

Tento druh je stejně náročný jako australský. Musí vytvořit 20-28 stupňů, musíte se živit neustále a hojně. Tato rakovina je dostatečně velká - roste až na 15 cm. Elite plemeno je dražší a ziskové.

V Rusku, chovaných Dálného východu a evropského raka, doma je lepší pěstovat druh druhů. Mají vlastní 2 poddruhy - raky široké a dlouhé laločnaté. První je cennější díky přítomnosti kvalitního břicha. Tento druh lze vysadit na otevřených plochách v celém Rusku. Tento druh není špatný, je dobrý v studené vodě s teplotou nad 4 stupně, a v teplé vodě - až 28 stupňů bude pohodlné.

Krmení raci

V přírodních podmínkách rak živí vše, co najdou na dně nádrže. Mohou to být zbytky ryb, řas, hmyzu, červů, malých korýšů a obecně všech organických odpadků. Vzhledem k tomu, že všechny druhy rakoviny jsou kanibaly, je nutné zajistit konstantní a správné oblékání. Potraviny by měly být hodnoceny do kontejneru, kde se pěstují raky, jednou za několik dní. Přítomnost řas poskytne stravě potřebné minerály a prvky, je obzvláště důležité, aby v potravě bylo dostatečné množství vápníku, protože je to hlavní látka pro tvorbu skořápky korýšů. Jídlo se vloží do klecí pro krmení. Je žádoucí, aby velikost byla přibližně 40 x 40 cm. Pokud se voda zahřeje nad 7 stupňů Celsia, je nutné přidat k jídlu kromě zeleniny, masa a žížal. Příliš mnoho jídla je špatné. Pokud kvete voda po přeplnění zbytkem krmiv, bude nutné provést čištění. Není-li situace velmi kritická, je nutné do vody přidat žížala, budou schopni situaci napravit.

Recepty domácího křenu nebo krmiva

Recepty na jídlo č. 1. Následující komponenty potřebné pro sestavení krmiva: zmrazený špenát, hrách, špenát, mrkev, sušené listy kopřivy mořské mandle, sójová mouka zdravé výživy, pstruh krmiva (nebo granule pro akvarijní ryby), laskavec vysuší, uhličitan vápenatý, prášek ze Chlorella a Spirulina. Všechno by mělo být smícháno v mísiči, dokud nebude dosažena homogenní hmota. Poté se kaše rozloží na konvenční ledové formy a umístí se do mrazícího prostoru chladničky. Před podáváním se přeruší správné množství potravy, jejíž jednotlivá dávka závisí na počtu raků nebo krevet. Ale pro přípravu suché směsi není: v důsledku kontaktu s atmosférickým kyslíkem výživové hodnotě takové směsi se nakonec klesat postupně.

Chytání raků

Jak odstranit raky

Chytání raků v rybnících se provádí pomocí speciálních sítí, rybářských prutů nebo bohatství.

Většinou v pasti do konce podzimu. Nejjednodušší je chytit raky v létě, kdy jsou noci teplejší. Nejrychlejší lov raků je sběr vody, ale měl by být použit pouze tehdy, když jsou mladí úplně odstraněni. V jiném případě může zemřít.

Potíže s chovem raků

Nejtěžší věcí, kterou je třeba řešit při chovu raků, je sledovat kvalitu životního prostředí - vodu. Nejprve musí být nasycen kyslíkem. Jak již bylo uvedeno výše, pro dostatečný příjem kyslíku je nutné vyplnit 30% vody, což s kyslíkem nasytí 1 litr na 5-6 mg. Vodík potřebuje 7-9 mg na 1 litr vody. Speciální přístroje vám umožňují měřit počet těchto prvků v číslech. Stejně důležitá je i přítomnost minerálů. Tam jsou také ukazatele, které ukazují, kolik vápníku a křemíku jsou ve vodě. Pokud tyto látky nestačí, rakovina skořápky se neztvrdne. Hlavním zdrojem vápníku jsou řasy, které musí být neustále osídlené, protože jsou potravou pro rakovinu a sníží se v průběhu jídla. Na povrchu rybníka je nutné zajistit rychlost výměny vody, která činí 50 litrů za minutu na 1 000 m. m2 m.

A teď, počítáme ziskovost a návratnost chovu raků.

Nyní, když jste četli takové množství informací o kultivaci rakovin, pokuste se přiblížit se k naší firmě "těsněji" a vypočítat výnosy a hlavně zisk tohoto podnikání. Pokusíme se vážně přistupovat k této záležitosti, protože plánujeme růst našeho raka v UZV. USV - instalace uzavřeného zásobování vodou. Náš UZV je modul ve formě 6 nádrží, jejichž celkový objem je 1,5 m3. Rozměry každé nádoby jsou 1,5 x 0,75, výška stran je 0,25 m, nižší je 0,35 m. Spotřeba elektřiny je 81 Wh / hod.

Mimochodem, v UZV je možné pěstovat humry. Pro obsah 100 kg humra je v USV dostatek vody 250 l. při teplotě 5 až 10 stupňů při rotaci vody 1000 litrů / hodinu.

Zařízení USV je vybaveno oběhovým čerpadlem, UV lampou, kompresorem s baterií, ohřívačem vody a pokyny pro montáž a provoz. Náklady na takovou instalaci činí 60 000 rublů. Doprava není zahrnuta v ceně. Taková instalace může být provedena sami, mnoho takových činitelů to dělá. Níže uvádíme, kolik takových instalací potřebujeme k nákupu a jakou oblast prostoru bude zapotřebí.

Počáteční data

Rakovina Australian krasnokleshnevy (Cherax quadricarinatus nebo Red Claw raci nebo Cancer Red Claw) nebo Accra, druh rakoviny sladkovodních obývat potoky severozápadní Queenslandu a severním teritoriu v Austrálii.

Plánujeme vyrobit 5 000 kilogramů ACCR za rok nebo 417 kilogramů za měsíc. Doba pěstování rakoviny na prodej je 9 měsíců, průměrná hmotnost je 80 gramů. Pak se ukázalo, že máme deklarovaný objem, který bychom se měli narodit v měsíci 5212 račat. Dejme 20% míru úmrtnosti a dostáváme 6255 račat měsíčně. Stupně vývoje kaviáru jsou určeny jeho barvou:

1. stupeň - lehký krém 1-3 dny při teplotě 28 ° C
2. stupeň - tmavě hnědá 12-14 dnů
3. stupeň - vzhled očních bodů - 20-23 dní
4. etapa - oranžově-červená - 28-35 dní
5. etapa - setkání korýšů - 35-40 dní

Organizační plán společnosti pro raky:

Chov raků jako podnik: náklady na zjišťování a vývojové funkce

Pro obyvatele naší země je chov raků jako směru podnikání zcela nový, ale již se ukázal jako účinný. O tom, jak výnosné bude chov raků, jaké náklady budou potřebné k vytvoření podnikání a jak nejlépe je realizovat, dnes budeme hovořit.

Palačinky

Je to výhodné?

O tom, zda podnikání je ziskové, o tom každý začínající podnikatel myslí.

Jak ukazuje praxe, toto podnikání je víc než ziskové a po počátečních investicích kolem 200 tisíc rublů může být jeho první milion za méně než dva roky.

Situace se samozřejmě může změnit v závislosti na řadě faktorů, včetně regionu a cen prodeje. Celkově však náklady na tento proces jsou výrazně nižší než čistý zisk dosažený při rozmnožování rakoviny.

Kdo může začít takové podnikání?

V teorii, něco takového podnikání může být jakýkoliv, ale to se nejlépe hodí do venkovských obyvatel, což je ohraničený vody a je v těsné blízkosti malých měst (s počtem obyvatel asi 80 tisíc lidí).

Je to způsobeno skutečností, že k zahájení vlastního podnikání pro růst rakoviny bude vyžadovat dostupnost pozemku, který vytvoří dva jamy o velikosti 2 x 10 metrů a hloubce jednoho a půl metru.

Vzhledem k tomu, že je možné začít podnikat za účelem chovu korýšů s oběma vážnými investicemi a prakticky bez nich, téměř každý venkovský obyvatel může začít pěstovat raky.

Klady a zápory: co potřebujete vědět

Mezi hlavní výhody chovu rakoviny patří například:

 • náklady na materiál pouze v počáteční fázi:
  • pro organizaci chovného místa;
  • nákup speciálního vybavení;
  • zajištění rakoviny;
 • nízká konkurence;
 • velká poptávka;
 • možnost rozšíření podnikání;
 • Minimální úsilí při léčbě rakoviny.

Mezi podstatné nedostatky tohoto podnikání patří:

 • sezónnost podnikání;
 • opožděný start (kvůli zvláštnostem růstu korýšů);
 • významných výdajů v počáteční fázi.

Jakým problémům lze čelit, na co se dáme na pozoru?

Funkcí chovu raků je nemožnost dosáhnout zisku v prvním roce práce. Kvůli zvláštnostem růstu a činnosti raků dosahuje vrchol zisku pouze třetí rok.

Jak otevřít podnik pro chov raků?

Smluvní podmínky

Odborníci se domnívají, že k otevření podnikání za účelem rakoviny, je třeba pečlivě promyslet prostřednictvím akčního plánu, který se skládá z následujících fází:

 • volba optimální metody chovu raků;
 • Přemýšlení nad procesem vytváření hospodářství;
 • vypracování postupného plánu;
 • výpočet všech položek výdajů;
 • definice distribučních kanálů.

Po sestavení plánu je třeba začít jej realizovat:

 • vybudovat rakovinové jámy (rybníky, bazény);
 • k nákupu rakoviny;
 • kolonizovat langusty.

Organizace zemědělských podniků

Jak ukazuje praxe, organizace farmy je nejlepší ve venkovských oblastech sousedících s vodními zdroji a nachází se v těsné blízkosti měst.

Nejdražší částí podnikání chovu raků z hlediska času a financí je výstavba rakovinných vrtů.

Rakovina může být vytažena ručně, což ušetří na rypadle.

Rozměry rakovinných vrtů by měly být následující:

 • délka: 10 metrů;
 • šířka: 2 metry;
 • Hloubka: 1,5 metru.

Vzhledem k této záběry, které pečují o rakovině otvoru této velikosti je velmi jednoduchá, stejně jako sezónní podnikající v horní části jámy lze nastavit skleník, čímž se vytvoří potřebná klimatu rakoviny.

Pokud je jámka vyrobena s ohledem na budoucnost, je nejlepší okamžitě pokrýt jámu speciální fólii určenou pro umělé nádrže.

Dno rakovinových vrtů by mělo být pokryto vrstvou drceného kamene ve výšce asi 10-15 centimetrů. Na vrcholu je třeba nalít asi 35 centimetrů hlinitého písku.

Je důležité zvážit směr jámy. Ideální je umístění jámy v průběhu slunce - od východu na západ, protože v horké sezóně bude snazší chránit jámu před spalujícími slunečními paprsky.

Při základním uspořádání jámy mohou být celkové náklady $ 500. Při vytváření jámy na dobu tří let se výše výdajů sníží o 150 dolarů. Instalace skleníku na jámu může také vyžadovat finanční náklady až do výše 200 USD.

Nákup langusty

Při nákupu raků o dodavatelích je třeba vzít v úvahu, že pro domácí chov by měly být ženy a muži pohlaví užívány stejně.

Upozornění: Jedna žena má v jedné sezóně asi 100 vajec, zatímco jen polovina je životaschopná.

Na základě těchto údajů se původní potomstvo (po roce chovu) zvýší přibližně o 40-50krát. Nejlepší způsob, jak zahájit vlastní podnikání pěstování raků, je proto, že se dostanete do vodních toků 80 osob, ačkoli někteří podnikatelé se domnívají, že by mělo začít s 200 druhy rakoviny.

Je důležité si uvědomit, že kolonizace korýšů v umělém jezírku se provádí nejdříve dva týdny po zaplavení vody.

Způsoby chovu

Odborníci identifikují čtyři hlavní způsoby chovu rakoviny, včetně:

 • v přírodním jezírku;
 • v umělém rybníku;
 • v suterénu;
 • v akváriu.
V rybníku

Chov raků v přírodní nádrži je levnější. To je způsobeno nejen nedostatkem potřebu investovat do akvárií a prostor, ale také skutečnost, že v přírodním koupališti u raků je dostatečné množství přirozené potravy: řasy, bahno a dokonce odpadky.

Je však obtížné řídit kvalitu a složení vody, což je mimořádně důležité, protože raci jsou obzvláště nároční na čistou vodu.

Je třeba mít na paměti, že chov raků vyžaduje pravidelné čištění dna do minimální hloubky dvou metrů.

Nedostatek kyslíku v hlubokých vrstvách a nadbytek sirovodíku negativní vliv na pohodu korýšů, takže ziskovost chov raků v přírodních vodách je nízká. Jediným způsobem, jak je realizovat, bude hledat rybníček s přírodním přítokem vody - tekoucí řekou nebo potokem. V tomto případě je nejprve podnikání nejlépe podporováno dalším chovem ryb.

Doma - v akváriích

Chov raků domácím způsobem zahrnuje pěstování:

 • umělé nádrže;
 • suterén;
 • speciální rakoviny.

Tato metoda je kompromis mezi obsahem rakoviny v přírodních a rostlinných podmínkách.

V tomto případě podnikatel získá příležitost ovládat složení vody, její cirkulaci a podmínky raka. V takovém případě je možné řídit populaci zvířat, rozdělit je podle věkového principu, což výrazně zvýší množství zboží na odbytu.

Důležitou nevýhodou této metody je podstatná materiálová složka nezbytná pro instalaci a údržbu speciálního cirkulačního systému vody.

Další významnou nevýhodou domácího chovu raků je omezená oblast, která vede k umělému omezení populace.

Při chovu raků v akváriu se rozumí použití nádrže o objemu asi 250 litrů, které je speciálně vybaveno systémem čištění a kyslíku.

V tomto případě je dolní část rozložena:

Je důležité vzít v úvahu, že krab, kteří žijí v akváriu, vyžadují zvláštní péči založenou na:

 • udržování optimální teploty;
 • filtrace vody;
 • horní obvaz s vitamíny.
Další způsoby

Chov korýšů v továrně zahrnuje pěstování raků ve specializovaných velkých akváriích, které jsou v uzavřeném prostoru, který se nejčastěji používá jako suterén.

Výhodou této metody je zajištění stabilního mikroklimatu, který je nezbytný pro 24 hodinovou reprodukci a růst raků.

Důležité: Při tomto způsobu chovu raci nespadají do režimu hibernace, což umožňuje několikrát zvýšit účinnost kultivace.

Navzdory skutečnosti, že suterén není třeba izolovat pro raky, je nutné pečlivě sledovat teplotu a zabránit jejímu poklesu na 7 stupňů Celsia.

Dobré osvětlení v suterénu poskytne korýši s maximálním komfortem. Chcete-li to provést, musíte nainstalovat lampu uprostřed místnosti.

Odborníci doporučují pro pohodlí péče o zvířata uspořádat akvária s raky na regálech.

Nevýhodou této metody chovu je vysoká úroveň nákladů v počáteční a následné fázi podnikání.

Kde a jak prodat raky?

Hledání možností prodeje výrobků je jednou z nejdůležitějších etap při zakládání podniku pro pěstování rakoviny.

Tyto instituce zpravidla získávají korýši:

Důležité: Můžete prodat nejen raky sami, ale také jejich kaviár, který chutná jako červený lahůdek kaviáru.

Podnikatelský plán pro chov raků

Vypracování podnikatelského plánu pro chov rakoviny může být provedeno sami, ale je nejlepší svěřit takovou věc odborníkovi: v takovém případě bude možné získat spolehlivé údaje a očekávaný výsledek.

Chcete-li vypočítat přibližnou ziskovost takového podniku, zvážit příklad s rokem a půlročním rakem rostoucím v rybníku o rozloze přibližně dva metry čtvereční.

V takovém rybníku můžete provozovat až 200 jedinců najednou, jejichž celková hmotnost je 30 kilogramů.

Na takovém počtu jedinců bude potřebovat asi 600 gramů jídla, proto jídlo za rok a půl bude trvat asi 4 tisíc rublů.

Za předpokladu, že tržní hodnota jednoho kilogramu raka je asi 400-500 rublů, zisk za 18 měsíců bude 26 tisíc rublů. Další rozvoj podnikání bude trvat asi pět let, a každý rok bude příjem trvale růst.

Po několika letech bude skutečný přínos pocházet z chovu raků, po kterém bude možné rozšířit podnikání.

Pomocí čtyř vodních útvarů s hloubkou asi dvou metrů a plochou asi 50 metrů čtverečních v rybnících lze zahájit šest set rakovin s celkovou hmotností asi 200 kilogramů.

Při velkoobchodním nákupu raků bude cena asi 20 tisíc rublů.

Za předpokladu, že jeden jedinec vydá alespoň 30 korýšů, za rok bude možné prodat 6 tisíc kilogramů produktů. Ve velkoobchodních sazbách prodeje výroby (v 200 rublů za kilogram) bude zisk činit více než jeden milion rublů.

Kompetentní přístup k vypracování a realizaci podnikatelského plánu pro pěstování rakoviny tak umožňuje organizovat velmi výnosný vlastní podnik, který nejen zaplatí sám za sebe, ale přinese velké peníze majiteli.

Video

Podívejte se na doporučená videa pro rostoucí rakoviny doma:

Pěstování krabů je podnikání s velkým písmenem, protože rakovina je nejen jedním z nejžádanějších produktů, ale také jedním z nejdražších. V důsledku toho dokonce začínající podnikatel může cítit, že se s touto záležitostí marně neruší. Peníze v doslovném smyslu protékají řekou, hlavním úkolem je trochu počkat.

Vážení čtenáři! Pokud potřebujete a odborné poradenství o otázkách otevírání a organizaci podnikání (obchodní právo), on-line pokladních odděleních, doporučujeme, abyste se okamžitě obrátili na naše kvalifikované advokáty:

Moskva a region: +7 (499) 455-12-46

Petrohrad a oblast: +7 (812) 426-11-82

Vážení čtenáři! Pokud potřebujete a odborné poradenství o otázkách otevírání a organizaci podnikání (obchodní právo), on-line pokladních odděleních, doporučujeme, abyste se okamžitě obrátili na naše kvalifikované advokáty:

Moskva a region: +7 (499) 455-12-46

Petrohrad a oblast: +7 (812) 426-11-82

Stručný obchodní plán pro růst raků

Článek je jedinečný materiál založený na autorově metodě intenzivního pěstování raků ve středním pásmu a na severu Ruska. V tomto obrovský business příručka obsahuje úplný seznam zařízení, podrobný plán organizace rakorazvodnoy farmy, seznam umožňuje intenzivní chov metoda rak, stejně jako informace o investicích a očekávaný zisk.

Provádění podnikatelského plánu pro pěstování rakoviny se skládá ze 3 hlavních etap:

 1. První je vytvoření umělých nádrží, s celkovou rozlohou 920 m². Jedna část vodních útvarů (320m²) bude kompletně pokryta, s nemrznoucí vodou po celý rok, bude otevřena druhá část rybníků (600m²) pro pěstování rakovin v přírodních podmínkách.
 2. Druhý je rozvoj intenzivní metody růstu rakoviny, který zahrnuje: výběr a chov druhů, složení krmiva a krmení, kontrolu vodního prostředí a údržbu farmy.
 3. Třetí je vytvoření implementační sítě, který zahrnuje všechny možné marketingové kanály, správný úlovek a přepravu živých raků.

Jako výsledek, na základě níže uvedeného podnikatelského plánu pro pěstování raků, majitel farmy obdrží za rok až 30 centů hotových výrobků, průměrnou cenu 500 rublů. pro 1 kg.

Jaká je podstata intenzivní metody růstu rakoviny a relevance obchodních myšlenek?

Podle nejnovějších výzkumů na trhu s korýši a měkkýši v Rusku v roce 2012 jsou hlavními dodavateli této oblíbené pochoutky Kazachstán, Ukrajina, Altai a Krasnodarské území. Kromě toho je podíl dovezených raků z Altai a Kubanu velmi malý, protože výroba korýšů probíhá přirozeně komerční cestou a kvalita dodávaných partií je nízká.

Zdá se, že situace je naprosto příznivá pro průmyslovou kultivaci rakovin, kde lze celkový objem produktů maximalizovat a prodávat za nejvýhodnější ceny. Například, jak se dělá ve státě Louisiana (USA), 2000 farmy, které obdrží až 50 tisíc tun raků ročně a vydělávají asi 100 milionů dolarů. Nebo částečně na Ukrajině, kde se počet rakovin pěstovaných v umělých nádržích blíží k 10 tunám.

Nicméně problém spočívá v biologických charakteristikách chovu raků, které rostou v přírodě po velmi dlouhou dobu, získávají obchodní váhu na 4-5 let života. To znamená, že v centrálním proužku a na severu Ruska během pěti až sedmi měsíců vůbec neprocházejí a částečně spadnou do hibernace. A průmyslové vybavení, které se používá v Evropě a USA k získání rakoviny komodit v krátkém časovém období, je v Rusku neúčinné, protože na zahřátí hangárů bude zapotřebí obrovské množství peněz.

Proto je otázka: "Co mám dělat?" získáme jednoduché a efektivní řešení: používat metodu založenou na kultivaci rakovin v krytých rybnících a vodních útvarech, což dává podnikateli řadu výhod:

 • Získat první dávku rakoviny komodit za pouhých 1,5 roku, kdy každý může dosáhnout hmotnosti 300 g. S velkoobchodní hodnotou 500 rublů. za 1 kg!
 • Problém implementace je zcela vyřešen, neboť tento typ produktu má neustálý a rostoucí poptávku od barů, restaurací a podobných zařízení, včetně vysoké poptávky v maloobchodě.
 • Nedostatek konkurence a schopnost ovlivňovat tvorbu cen na místním trhu díky nabídce vysoce kvalitních produktů.

Organizační a právní referenční formy

Registrace fyzické osoby jako samostatného podnikatele je předpokladem pro vytvoření rozvodového podniku. K chovu raků jako podnikání není postavení majitele pozemků pro soukromé domácnosti vhodné, protože v budoucnu bude muset vydat osvědčení o shodě pro tento výrobek. A přijetí tohoto dokumentu v rámci IP výrazně usnadňuje tento úkol.

OKVED a forma daně

Podle Národní klasifikace ekonomických činností (OKEČ), chov rak v umělých rybnících spadají do hospodářské činnosti s následujícím textem: „Rozmnožování ryb a vodních biologických zdrojů zemědělských výrobců“, číselným kódem: 05.02.01. V souladu s tím, podnikatel zabývající se podobným typem podnikání, zařadila mezi automatickým C / s producenty, a jako forma zdanění mohou vybrat jeden zemědělskou daň (UAT).

Seznam dokumentů pro otevření rozvodové farmy

Chcete-li otevřít rozvodovou farmu na pozemku, nepotřebujete získat žádné licence a předat řadu schválení ve všech druzích případů. Za tímto účelem stačí dodržet několik nejjednodušších podmínek, které budeme brát v úvahu podrobněji.

Normativní dokumenty upravující práci rozvodového podniku:

Takže na základě čl. 40 odst. 1 Kodexu země Ruské federace má vlastník pozemku plné právo vybudovat rybníček, stejně jako jeho využití pro své vlastní účely, s výhradou dodržování urbanistických, environmentálních a hygienických norem a pravidel.

A tady je klíčové slovo "vlastník pozemku". To znamená, že budoucí majitel farmy musí tento pozemek vlastnit a nepoužívat ho jako půjčku. V opačném případě stavět nádrž, budete muset projít dlouhým procesem získávání různých povolení v nejrůznějších orgánech.

Na základě čl. 8 odst. 2 vodního řádu Ruské federace je rybníček nebo jiné vodnaté tělo vody, které se nachází na území vlastního pozemku vlastníka, jeho plným vlastnictvím.

Hlavní věc je, že rybníček nebo rybníky nejsou spojeny s přírodními vodními útvary, které podle stejného vodního zákona patří k federálnímu majetku.

V souladu s odstavcem 2 článku 10 federálního zákona "o rybolovu a zachování vodních biologických zdrojů" jsou veškeré vodní biologické zdroje, které žijí v takovém rybníku, majetkem jeho majitele.

K tomu je třeba dodat, že podle federálního zákona "Na podloží" by hloubka rybníka neměla být větší než 5 m. Proto by se měl brát v úvahu tento bod při výstavbě nádrží.

Seznam dokumentů pro implementaci živých raků

V budoucnu budou pro realizaci živých raků právnické a fyzické osoby (obchody, restaurace apod.) Potřebovat 4 typy dokumentů:

 • Zdravotní pas pro přepravu raků.
 • Veterinární osvědčení číslo 2.
 • Prohlášení o shodě.
 • Povinná certifikace podle GOST R 50380-2005.

Prvním dvěma doklady, hygienickým pasem a veterinárním osvědčením se obdrží místní veterinární stanice. Samotný postup pro získání dokumentů a podmínky jejich jednání by měly být uvedeny na místě. Pokud jde o prohlášení o shodě a certifikaci zboží, jsou vydávány akreditovanými subjekty, například místní pobočkou společnosti Rosselkhoznadzor nebo komerčními organizacemi.

Organizace rozvodového podniku

Pozemek

Z výše uvedeného je zřejmé, že výstavba rozvodového hospodářství vyžaduje pozemek, který je vlastněn. Stejné místo pro farmu musí splňovat určité požadavky:

 • Rozloha pozemku je od 2000 m² (20 m²).
 • Dostupnost pohodlného vstupu pro těžké vybavení (bagr).
 • Maximální plochý povrch.
 • Kousek půdy by neměl spadat do zaplavené zóny.

Rozložení rybníka na farmě

Chcete-li pochopit, jak řádně používat pozemky pod rozvodnou farmou a podle toho, jaký plán mají mít rybníky, musíte tento bod zvážit na samostatném příkladu.

Předpokládejme, že je pozemek 25 m široký a 100 m dlouhý, tedy 25 stovek. Na jedné straně místa, například vlevo budou postaveny kryté rybníky v počtu 10 kusů. velikost 4X8m, délka od východu k západu, se vzdáleností mezi nimi 3m. Na druhé straně místa budou postaveny již otevřené rybníky, a to i v množství 10 kusů, uspořádání od východu k západu, o rozměru 6X10m, se vzdáleností mezi nimi 3m.

Existuje přirozená otázka: "Jaký je účel vnitřních a venkovních rybníků?".

To jsou jen pokryté rybníky a jsou určeny pro rostoucí rakoviny intenzivní metodou. Díky speciálnímu vybavení a polykarbonátovému povlaku nebude voda v těchto nádržích zmrznout ani v nejhorších mrazu. V souladu s tím, langusty, nebude spadat do suspendované animace, bude neustále jíst, bourání každé 2 měsíce a velmi rychle zesílí váhu.

Dva kryté rybníky deseti jsou určeny pro neustálou údržbu dospělých samic a samců. Dva další rybníky budou sloužit jako druhy inkubátorů, zbytek rybníků bude využíván k pěstování mláďat.

Ale 10 otevřených rybníků o větším objemu bude využíváno pro růst rakoviny v přírodních podmínkách.

- Proč to je?

 • Za prvé, pokrýt všech 20 rybníků s polykarbonátem je velmi nákladné.
 • Za druhé, přítomnost otevřených nádrží umožňuje racionálnější využívání půdy.
 • Za třetí, tyto otevřené rybníky poskytnou podnikateli příležitost získat širokou škálu produktů. To znamená, že rakoviny různých velikostí a závaží odpovídají nákladům.

V budoucnu, jak postupuje výroba, mohou být všechny rybníky přeměněny na vnitřní režim a zcela přešli na intenzivní způsob chovu raků.

Požadavky na rybníček

Rybník musí splňovat následující požadavky:

 • Tvar rybníka je přísně pravoúhlý.
 • Boční stěny rybníku jsou rovnoběžné s dnem pod úhlem 90 °.
 • Dno rybník je ploché, s danou nosností.
 • Hloubka rybníka je nejméně 2 m.
 • Rybinové vložky z polypropylenu o tloušťce 8 mm.

- Proč je lepší používat plechy z polypropylenu pro zakrytí rybníků?

Například pokud se výstelka základny rybníku provádí klasickými způsoby, tj. při použití železobetonu nebo dřeva se dramaticky zvyšuje pravděpodobnost znečištění vody. To platí zejména u železobetonových konstrukcí, které mají schopnost vstoupit do chemické reakce s vodou. Dřevo se také nedoporučuje používat jako pokožku pro stěny rybníka. Za prvé, to rychle hnilobě, a za druhé, stavba stěn ze stromu a jejich následné nahrazení je příliš drahé.

Jakmile se vodní nádrž rám budou namontovány na spodní vrstvě se nalije velké kameny nebo zlomků keramických cihel 20 cm tlusté. Horní kryt 10 cm silná vrstva hrubého písku a potom naplní čistou vodou rybníka. To bude sloužit jako spodní vrstvení rakoviny druh úkrytu a současně bude základem pro vodní vegetace.

Zařízení pro rakovinnou farmu

Vybavené rybníky jsou základem pro chov raků, díky nimž se realizuje výrobní fáze plánu. Je známo, že sladkovodní korýši jsou velmi nároční na podmínky jejich údržby, zejména na kvalitu vody. V této souvislosti nestačí pouze přítomnost rybníků pro úspěšné chov raků a je třeba je vybavit příslušným zařízením.

Povrchová úprava jezírka

Jako tepelná izolační struktura, která udrží teplotu vody v rybnících ve stanovených parametrech, slouží běžný skleník na bázi polykarbonátu. A zde můžete použít dvě možnosti:

 • První je přeměnit obyčejný skleník na skleník v termosféře, kde obrovský sluneční kolektor může snadno zahřát veškerou vodu v rybníku. Takový skleník je vynikající pro chov raků v severních oblastech Ruska.
 • Druhý - použít průmyslové skleníky "farmář", který vzhledem k jejich velkým rozměrům, zachytit a nechat hodně slunečního světla a tepla.

Rám rybníka

Jak je uvedeno výše, rám rybníku je nejlépe vyroben z polypropylenových fólií. Tento materiál je naprosto neutrální vůči vodnímu prostředí a pomocí polyfúzních svařovacích fólií z polypropylenu lze snadno a rychle spojit a vytvářet silný, vodotěsný design.

Aerátor

Je-li rybník není nastavena brány dána moc, to je vzduchový kompresor, pak poté, co voda v jezírku bude stagnovat pár měsíců, zezelená a v něm, kromě larev komárů a jiného hmyzu živých tvorů, nikdo nepřežije.

Oxidátor

Oxidační činidlo je nezbytné pro saturaci vodní nádrže s kyslíkem. Toto zařízení je obzvláště důležité v zimní sezóně, kdy otevřené rybníky budou pokryty ledem a rakoviny mohou mít nedostatek kyslíku. Na podzim je na podzim instalován oxidační přístroj a kvůli kazetě s suchým peroxidem vodíku postupně obohacuje ledovou vodu kyslíkem.

Průtokový filtr

Pro udržení vysoké životnosti raků je třeba nainstalovat filtrační systém. Postupně se dno nádrže, podobně jako voda, znečišťuje zbytky krmiv a produkty života korýšů a dalších organismů, které do vody vypouštějí toxické látky. A pokud takový systém není instalován předem, objemy výroby se prudce sníží.

Měřící přístroje

Vzhledem k tomu, že kvalita vody a její teplota hrají rozhodující roli při kultivaci rakovin, je nutné pro sledování jejích parametrů použít následující nástroje:

 • Oximetr - měří koncentraci kyslíku rozpuštěného ve vodě.
 • Solemeter - určuje hladinu solí ve vodě a podobných látkách a také odhaduje celkovou tvrdost vody.
 • Konduktometr - měří elektrickou vodivost vody, na základě které se kontroluje účinnost čisticích systémů.

Tabulka 1. Kompletní seznam zařízení pro farma mýval s rozlohou 1100m².