Obchodní nápady pro školáky. Jak získat školu? Jaký druh podnikání může student udělat?

Školní čas je skvělý čas, kdy poprvé přichází realizace, že je čas vyrůst. Každý dospívající dřív nebo později přichází k neochotě vzít peníze od svých rodičů za výdaje na kapsy. Chtějí vydělat peníze, ale nevím, kde začít. Záleží na individuálních kvalitách člověka. Někdo kvůli velkým ziskům bude riskovat a někdo postupně, pomalu, půjde svou vlastní cestou. V každém případě najdete velké množství obchodních nápadů pro školáky, kteří pomohou realizovat sen a vydělat si první peníze. Existuje mnoho příkladů, jak nyní úspěšný a bohatý člověk dělá své první kroky v dospívání. V tomto článku se pokusíme odpovědět na otázku, jak získat školu.

Distribuce letáků

Jak víte, reklama je motorem pokroku. Velké množství společností je o této problematice velmi vážné a distribuuje své produkty všemi možnými způsoby. Distribuce letáků vždy zaujímala vedoucí postavení v hodnocení podnikatelských nápadů pro školáky. To je pochopitelné, jelikož tento trh je v současné době v poptávce a jeho popularita nebude padat přesně v příštích dvaceti letech. Dospělí neochotně souhlasí s tím, že budou stát ve středu města ve speciálním oblečení a rozdávají letáky lidem. Proto je tato práce ideální pro teenagery.

Naneštěstí to může být dobré, když vyděláte. Pracovníci několik hodin denně prosazují až 1000 rublů. Taková práce nebude trvat hodně času, nezaváže se nic a přinese studentovi dobrý příjem. Poté, co se dotknete tohoto pole, můžete jít dále a zahájit reklamní činnost. Není to snadné, ale s náležitou péčí je vše možné.

Provedení příkazů

Na první pohled se tento typ podnikání pro školáky může zdát irelevantní, ale to je běžná mylná představa. Moderní život se stává rychlejším a aktivnějším a na tomto pozadí hraje důležitou roli úspory času. Nedávno bylo vytvořeno mnoho obchodních projektů, které pomáhají lidem řešit každodenní problémy.

Každý člověk takovou situaci, kdy banální žádný čas na úklid, vaření narazil, procházky se psem, pračky atd. D. Pro studenta je skvělý způsob, jak vydělat peníze při provádění jednoduchých operací. Jako podnikatelský nápad pro teenagery otevírá úkoly dobrou perspektivu. Můžete uspořádat skupinu studentů, kteří chtějí vydělat peníze a dát jim příkazy. Při každém hovoru zaveďte malé procento a zároveň pracujte sami.

Zisk na internetu

Tento druh příjmů je nyní všude řečeno. Lidé mají skutečné příklady, když člověk na internetu získává miliony lidí a mnozí se v tom snaží. Zisk na globálním webu je nejoblíbenější odpovědí na otázku, jak získat školu. Je třeba si uvědomit, že na internetu je spousta podvodníků, takže stojí za to být opatrný.

U dospívajících by správnou volbou bylo spravovat skupinu v populárních sociálních sítích. A může jednat jako tvůrce nebo najatý dělník. V prvním případě musíte přijít s nápadem a existuje riziko, že nebude splňovat očekávání. Druhá možnost je spolehlivější a stabilnější.

Nezávislost je také považována za dobrý obchodní nápad pro školáky. Mnoho lidí dosáhlo v této oblasti působivého úspěchu a nyní získává velké částky peněz. Pokud existuje talent a znalost koncepce práce, můžete získat dobrý zisk.

Vedení webinářů v posledních letech získává dynamiku. Teenager může dát video lekce na téma, ve kterém je dobře zběhlý. Výuka studentů k podnikání probíhá také pomocí webových seminářů.

S vlastními rukama

Tento druh příjmů je vhodný pro kreativní lidi. To je případ, kdy je příjemné kombinace užitečné. Teenager má možnost prodávat výrobky vyrobené vlastními rukama, obchody, různými místy, sociálními sítěmi atd. A zde nejsou žádné rámce. Tento podnikatelský nápad pro školáky je postaven na hobby: někdo rád se zabývá vyšíváním, někdy mýdlem, někdo vytváří autorské svíčky.

Aby se v této oblasti stalo úspěšné, není nutné absolvovat speciální kurzy, ve většině případů dostatečné množství vlastních dovedností. Pokud chce teenager rozvíjet, je na internetu velký počet bezplatných mistrovských tříd, které zlepší jejich talent.

Služby nakladače nebo zdravotní sestry

Jaký druh podnikání může student udělat? Pokud má teenager fyzickou sílu a je schopen vykonat tvrdou práci, můžete se stát načtečem. Tato oblast je samozřejmě poptávaná a bude vždy taková. Najdete několik silných kluků a vytvoříte vlastní brigádu. Kromě nakládacích prací se doporučuje naučit se opravovat byty. To může znamenat dobré peníze a klienti by měli hledat nové budovy.

Co se týče služeb chůvy, tento typ příjmu je populární v evropských zemích, nicméně je v naší zemi poptávka. Pokud milujete děti a víte, jak s nimi najít společný jazyk, nabídněte své služby hlídání dětí. Mnoho rodičů má nepředvídatelné situace, kdy neexistuje nikdo, který by dítě opustil. Proto je tato sféra významná v naší době.

Dodání kurýrem

Jako obchodní myšlenka pro školáky není tato oblast vždy vhodná, protože vyžaduje auto. Ale stroj není vždy nutný, tam jsou také dodávky pro chodce. Poměrně populární jsou distribuce novin, doručení pizzy do kanceláří apod. Samozřejmě, pokud existuje dopravní prostředek, pak existuje více příležitostí k získání, ale chodci by tuto možnost neměli vyloučit.

Pokud v tomto oboru dosáhnete úspěchu, můžete uspořádat malý podnik. Začněte jednoduše pozvat přátele a poté co nejvíce rozšířit.

Další prodej

Je ironií, že v tomto okamžiku je prodej zboží nejúčinnějším typem podnikání pro mladistvé. Čínské zboží je velmi populární mezi obyvatelstvem. Hlavním důvodem jsou nízké náklady. Ale mnozí lidé prostě nechtějí čekat měsíc nebo déle k odeslání zboží. Tento bod lze předpokládat a uspokojit potřeby této osoby.

Nejprve je třeba analyzovat poptávku v konkrétním regionu, zjistit, které zboží je nejvíce poptávané a oblíbené. Toho lze dosáhnout prostřednictvím osobních rozhovorů a globálního webu. Pak musíte zboží objednat, ale ne obrovské množství, protože existuje možnost vyhoření. Je lepší, aby vše rychle prodávalo a vyrobilo novou objednávku, než prodat velké množství zboží během jednoho roku.

Samozřejmě existuje možnost, že odeslané produkty nebudou splňovat standardy kvality, existuje určité riziko. To je další důvod objednat v malých dávkách. Je třeba předem uvažovat o tom, jak uskladnit zboží a možná vytvořit vlastní internetovou stránku pro prodej výrobků.

Tento podnik vyžaduje počáteční investice. Je spravedlivé říkat, že přináší dobré výnosy. Příklady obchodních projektů pro studenty o dalším prodeji čínského zboží naleznete v síti. Existuje spousta z nich, protože tato sféra získává dynamiku.

Závěr

Jak získat školu? Výše uvedené byly nejpopulárnější a nejoblíbenější podnikatelské nápady pro teenagery. Každý z nich můžete provést určitým úsilím. Za prvé je třeba zvolit oblast činnosti. Současně se musí spoléhat na vlastní zájmy a záliby. Někdy může být hobby skvělým zdrojem příjmů.

Ne všechny nápady pro podnikání jsou uvedeny v tomto článku. Někteří talentovaní mladíci přicházejí s úplně novým obchodem, který dříve nebyl k dispozici. Zde můžete vyhrát na úkor novosti a významu, takzvaného hlukového efektu. I když něco nefunguje, v žádném případě byste neměli zoufat. Zkušenosti nelze zakoupit a získat nové znalosti a dovednosti. Stojí za zmínku, že zpočátku je vždy obtížné, vše se nestane hladce. Ale touha a touha pomohou začínajícímu podnikateli dosáhnout jeho cílů a stát se úspěšnou osobou.

Nápady pro budování podniku pro studenty a žáky

Každý student nebo student střední školy chce mít kapesní peníze, které ho osvobodí a udělají nezbytné akvizice. Ale ne každý rodič může finančně zabezpečit život svého dítěte.

Ve většině případů jsou studenti nuceni vydělat peníze navíc během volného času tím, že neformálně zajišťují zaměstnavatele, kteří je dávají na špinavé a fyzicky těžké předměty.

Aby se předešlo takovým nepříjemným okamžikům (s nimiž se mnozí potýkají na začátku své "kariéry" práce), je nutné účastnit se různých obchodních projektů, Umožňují studentům dosáhnout finanční nezávislosti.

Chcete-li zahájit vlastní vývoj v obchodním směru, musí student nebo školní dítě splnit jednu povinnou podmínku.

Je také třeba poznamenat, že proces vydělávat peníze v žádném případě by neměla zasahovat do studií, protože o kvalitě in-škole a vysokých škol, bude záviset přímo na studenta příležitost uspět v životě je dobré.

Jak začít podnikat bez přerušení procesu učení

K dnešnímu dni pro studenty a studenty seniorských tříd byly vyvinuty různé obchodní projekty, z nichž některé jsou přímo související s procesem učení:

 • Šití oblečení, které bude vytištěno logo školy nebo vysoké školy.
  Rozvíjet v tomto směru mohou nejen studenti a studenti, kteří mají dovednosti řezačky a krejčí, stejně jako pro takové podnikání můžete použít hotové položky šatníku.

Chcete-li zahájit v tomto směru, začínající podnikatelé měli udělat nebo koupit malou várku oblečení, jako jsou trička, triček, jehož povrchu logo instituce (to může být obtisk či výšivka) je hotovo.

Jakmile zboží projde předprodejním přípravkem, můžete začít používat mezi studenty.

 • Využití doplňků, které používají studenti ve vzdělávacím procesu, které se zúčastní loga instituce.
  Znaky škol nebo univerzit lze nalézt na oficiálních webových stránkách, které jsou přístupné návštěvníkům.
 • Rozložení ikon.
  Chcete-li organizovat tuto firmu, musí student kontaktovat tiskárnu a objednat.

Předběžný návrh ikony (pro tento účel stejné loga vzdělávacích institucí, scény populárních filmů, fotky moderních umělců atd.).

 • Produkce brožur, ve kterých budou shromažďovány lůžka na různých tématech.
  Takové "metodické" materiály jsou velkou poptávkou mezi studenty, kteří se během vzdělávacího procesu příliš neopírají. S pomocí kvalitních jeslí úspěšně absolvují zkoušky a úspěšně absolvují testy a také poměrně složité testy.

Při přípravě rozvržení listu postele by měl být materiál umístěn podle tematických částí tak, aby student ve škole nebo vysoké škole mohl snadno najít odpověď na položenou otázku.

 • Psaní esejí, semestrální práce, práce.
  Toto obchodní směřování přinese příjmy pouze pro tuto kategorii studentů, která má svou povahou vytrvalost a touhu po poznání.

Jedna touha po implementaci tohoto podnikatelského nápadu nestačí, protože zákazníci by měli obdržet kvalitní práci, ve které jsou prezentovány informace, které odpovídají skutečnosti, a výpočty jsou matematické.

Pokud je student schopen pracovat tímto směrem, může se v budoucnu zaregistrovat jako individuální podnikatel a při práci pracovat s využitím práce najatých zaměstnanců.

 • Nastavení a opravy moderních gadgetů, stejně jako psaní a instalace počítačového softwaru.

Několik studentů se bude moci pohybovat tímto obchodním směrem, jelikož nezbytným předpokladem pro jeho úspěšný rozvoj je dostupnost znalostí v oblasti výpočetní techniky, digitální techniky a elektroniky.

 • Tvorba a údržba lokalit.
  Tento předmět podnikání je k dispozici všem důvěrným uživatelům internetu, kteří mají základní znalosti v oblasti výpočetní techniky, používání specializovaných programů a redaktorů, stejně jako schopnost psát kvalitní obsah.

Takové podnikání může přinést dobrý a stabilní příjem. Jeho bohaté příležitosti mohou zajímat jak studenty, tak studenty, stejně jako dospělé, kteří dávají přednost domácí práci nebo hledají možnosti získat další příjmy.

Jak vybrat správné cílové publikum při pořádání prázdninové agentury, promluvíme si zde. Příklad podnikatelského plánu pro zahájení projektu.

Vzorky příprava rozhodnutí jediného zakladatele firmy vytváří naleznete http://svoy-biznes.com/nachalo-deyatelnosti/uchreditelnyie-dokumentyi/reshenie-edinstvennogo-uchreditelya-o-sozdanii-ooo.html. Příprava balíčku dokumentů.

Nápady pro zahájení podnikání ve vašich studentských letech

Chcete-li začít své vlastní podnikání, musíte nejprve potřebovat studenty nebo studenty středních škol určit směr.

Dnes je pro takovou kategorii zaměstnanců možné získat příjmy jako dočasní zaměstnanci, získání zkušeností, které se mohou stát rozhodujícím faktorem při vytváření vlastního podnikání:

 • Mnoho studentů získává během svého volného času další peníze v zařízeních veřejného stravování.
  Chcete-li získat práci, musíte vydat zdravotní knihu. Mnoho zaměstnavatelů formalizuje studenty prostřednictvím účtování a vyplácení platů v souladu s požadavky stávající legislativy.
 • Můžete pracovat na plný úvazek jako kurýr, jehož povinnosti zahrnují doručování korespondence a distribuci propagačních produktů.
 • Dalším běžným řešením pro studenty je práce na čerpacích stanicích, kde vykonávají funkce autoservisů a dalších vozidel.

Obchodní nápady pro studenty bez základního kapitálu

Mnoho studentů hledá příležitost otevřít vlastní podnikání, nevyžaduje startovací kapitál.

V současné době se značně zvýšil počet směrů, kterými lze dosáhnout úspěchu:

 • Vaření.
  Studenti a studenti školských zařízení, kteří vědí, jak se lahodně vařit, mohou připravit složité obědy, pečené koláče na objednávku atd.

K tomu je třeba nakupovat pouze přísady, protože během vaření můžete používat domácí kuchyňské náčiní a domácí spotřebiče.

 • Prodej zeleniny a ovoce, pěstované na vlastní soukromé pozemku.
  Chcete-li uspět v tomto obchodním směru, bude muset student začít pracovat brzy na jaře.

Je třeba připravit půdu pro výsadbu rostlin, v určitou dobu semena rostlin. Aby bylo dosaženo vysokého výnosu, rostliny by měly být pravidelně napojeny, ošetřovány škůdci a zbaveny plevelů. Příjem příjmů nastane, když se sklizeň zřítí.

 • Pěstování a chov rostlin.
  Tento typ podnikání neposkytuje studentovi rychlý příjem. To je způsobeno tím, že rostliny rostou poměrně dlouho.
 • Chov čistokrevných zvířat.
  Každý student nebo školák se může stát chovatelem, který za to dostal souhlas domácnosti.

Začátek podnikatelů by měl vždycky pamatovat na to, že rostou na zvíře ne jeden rok a měl by mu poskytovat dobré životní podmínky: jídlo, lékařskou péči, vlastní místo atd.

 • Čištění obytných a kancelářských prostor.
  Dnes se zvýšil počet lidí, kteří raději využívají úklidové služby, protože většinu dne stráví v práci, nemají kapacitu a moc se očistit.

Tento směr je zajímavý možností nezávislé plánování plánu práce a rozvoje trvalé klientely, - perspektiva vývoje do větší organizace s námezdními pracovníky.

 • Provádění opravářských prací.
  V současné době jsou vysoce kvalitní opravné práce velmi dobře placeny, takže pokud má student znalosti ve stavebnictví a má k dispozici speciální nástroj, může dostat poměrně vysoký a stabilní příjem.
 • Psaní textů.
  Chcete-li pracovat v této oblasti, musí mít student nejprve schopnost kompetentně psát a logicky vyjadřovat své myšlenky.

Najít pravidelné zákazníky, kteří mohou studovat ve škole nebo ve vysokoškolské instituci, na výměnách, které poskytují obrovský počet copywriterů.

Chcete-li získat dobrý příjem, začátečník na volné noze by se měl doporučit na pozitivní straně a psát více než tucet vysoce kvalitních a zajímavých textů.

V tomto článku představíme postup likvidace právnické osoby ve formě schématu.

Je to výhodné pro uvolnění lékárna povolení, najdete po kliknutí na odkaz http://svoy-biznes.com/franchayzing/meditsina/apteka-po-franshize.html. Jak rychle se finanční náklady vyplatí?

Závěr

Většina studentů a studentů ve vyšších ročnících je zřízena pro dočasnou práci vykonanou během volného času. V průběhu doby jsou zde získané dovednosti, které mohou sloužit jako základ pro otevření vlastního podnikání, což jim přináší stabilní příjmy.

Jako student ze zaměstnance, který se stane majitelem svého podnikání, podívejte se na video:

Při výběru obchodního projektu musí student nejprve realisticky posoudit své touhy a příležitosti. Obchodní linky, které se zcela shodují s koníčky života, se nejčastěji rozvíjejí jako významný zdroj příjmů později, i když začátečník bude muset tvrdě pracovat na tom.

Pokud narazíte na chybu, vyberte fragment textu a klikněte na ni Ctrl + Enter.

 • Sdílejte s přáteli:

Líbí se vám článek? Přihlaste se k aktualizacím webu prostřednictvím RSS nebo postupujte podle aktualizací na Facebooku, VKontakte, Spolužáky, Google Plus nebo Twitter.

Přihlaste se k aktualizacím e-mailem:

A zdá se mi, že nejdůležitější věcí pro studenta není přijímat souhlas rodičů, ale spíše slušnou sponzorskou materiální pomoc. Chtěla jsem fotit. ale neexistuje způsob, jak pořídit slušné vybavení a nebylo by to bolet ani to, aby se tohle podnikání učil. Všichni potřebují peníze. Zahájení podnikání od začátku, bez penny - to prostě není reálné.

 • Nick | 03/15/2016 v 04:36:00

Dokonce i bez počítače jsem psala v mém studentském roce kontrolu, kurz a diplom. Samozřejmě rukopis nikoho nezajímal. Proto jsem šla do dívky v hostelu, vytočila to a pomalu. A pak, když mluvili se známým párem, rozhodli se, že podnikání může být společné) Napíšu práci a oni najímá a platí. Studenti byli rádi, že se přihlásili a mé práce dostala nejvyšší známky. Takže to je možné. Hledejte řešení problémů.

Studoval jsem ve třetím roce zákona a již v této oblasti jsem získal praktické znalosti. Rozhodl jsem se, že se pokusím začít vydělávat peníze, to znamená připravovat / kontrolovat formy smluv, konzultovat. Zpočátku jsem pracovala na webových stránkách pro volné pracovníky. Zpočátku to bylo obtížné, ale po splnění několika objednávek se rating zvýšil a klienti začali vyhledávat jednodušeji. Ukázalo se tedy, že vydělat nějaké peníze za výdajové kapsy, aby se rodiče nezatížili. Nyní v myšlenkách spojit své spolužáky a vytvořit webové stránky s právními službami. Ale tento obchod je již složitý, protože konkurence je obrovská, reklama a tak dále. V každém případě by podnikání mělo být vědomě osloveno a vědět, co děláte, zejména u školáků.

Není zcela jasné, proč dostat schválení děkana nebo vedoucího školy k provozování jeho podnikání, myslím, že se to netýká, a kvalita školení a co dělat ve volném čase je osobní záležitostí a zodpovědností studenta. Škoda, pro mladší studenty je málo proveditelných nápadů. Můj první student mi nedávno řekl, že půjde a vyčistí babiččiny byty za peníze, jeho odvaha a podnikavost mě působí a potěšilo mě, ale nenechal mě odejít - je to děsivé!

On sám byl nedávno student. Ve skutečnosti získat studentu spoustu možností. Nyní existuje mnoho různých kanceláří a firem, které nabízejí studentům různou práci s přihlédnutím k jejich plánu, na částečný úvazek nebo ve večerní době. A můžete také pracovat na internetu na různých burzách, nebo pokud je dobré studovat - psát eseje, kurzy, řešit problémy za poplatek. Hlavní věc v tomto podnikání není líná, a pak je možné, kde je výhodné vydělat si dobré peníze.

Jako student bych se chtěl co nejdříve dostat z ruky mé matky. Když jsem byl student, nezkoušel jsem nic, pokud jde o výdělky. Pracoval také jako číšník a na farmě shromáždil některé houby a rozptýlil duchy. Ale nejlepší možností je udělat nějakou práci přímo související se studiem. Studoval angličtinu, a tak napsal překlady.

Nesouhlasím s tím, že kvalita získaných znalostí bude přímo záviset na schopnosti studenta usadit se dobře v životě. Ano, možná je, ale není mnoho z nich. Bratr studoval programátora a nakonec pracoval v továrnách. Chcete-li vydělat, musíte být schopni správně zvládnout své peníze, stejně jako si myslet, že jste hlavou jako podnikatelé. Stále pracujete a není líný. Pokud máte všechny tyto tři základy, vyděláte hodně

Nic nového. Není jasné, proč je rozdělit do samostatné kategorie "pro studenty". Vychází z "podnikání pro začátečníky". Je mnohem spolehlivější, aby si student dostal práci, než aby se tak divně zajímal bez jasné naděje na úspěch. A myslím si, že nepravdivé psaní předmětů a výtahů na objednávku. Není dobré pomáhat odpisovat. Zde je psaní článků na objednávku - je to vhodné. Zejména filologové, novináři a další "učebnice".

Přidat komentář Zrušit odpověď

Pro odeslání komentáře musíte být přihlášeni.

Vzorky obchodních plánů

Podnikatelský plán pro výrobu domácího vína

Výroba vína může být zisková 100%, ale to vyžaduje přesné výpočty a vyvážený přístup. Není to vážné určovat vyhlídky na oko bez kompetentně vypracovaného obchodního plánu, který nemůžete udělat. Co je třeba vzít v úvahu při přípravě podnikatelského plánu a jak zhodnotit možnosti výroby.

Podnikatelský plán pro výrobu mycího prádla

Obrovská škála pěnových produktů na regálech nezabila poptávku po neotřesivých pracích prášcích. Tento produkt má neocenitelné vlastnosti, které mohou v dohledné budoucnosti sloužit jako záruka relevance.

Podnikatelský plán pro centrum spolupráce

Pro Rusko je coworking novým fenoménem. Jedná se o zvlášť vybavené prostory pro práci nezávislých pracovníků, pořádání obchodních jednání. Ve společném pracovišti mohou všichni najít vhodné místo, kde nebudou rozptýleni. Tento nápad se zdá být dost slibný.

Podnikatelský plán kanceláře sázkových kanceláří

Bookmakery jako právní forma malého podnikání, slibné z hlediska výdělku. Tato okolnost přitahuje velké podniky v tomto segmentu a brání rozvoji malých podnikatelů. Problémy a příležitosti v oblasti bookmakingu v Rusku.

Jak vytvořit podnikatelský plán: krok za krokem pokyny pro figuríny

Pokud podnikáte vážně, nemůžete bez podnikatelského plánu. Nejúspěšnější nápad by měl být podpořen dobře navrženým akčním plánem. Pravidla pro vypracování podnikatelského plánu pro malé podniky vám pomohou pochopit postup činností.

Podnikatelský plán pro dočasný sklad

Malé a střední podniky dávají přednost tomu, aby své vlastní skladovací prostory nevytvářely a jejich pronájmy jsou výhodné a výhodné. Stavba, vybavení a údržba skladů se stala odděleným a slibným druhem podnikání.

Podnikatelský plán pro otevření anti-kavárny (čas-kavárna)

mládež. Zde neplatí příkazy, ale čas. Také můžete hrát hry zdarma, používat počítač a zdarma. Hlavní funkce Time-café - uvolněná, téměř domácí atmosféra a příležitost dát jim jídlo.

Podnikatelský plán pro výrobu džemu

Období nadšení s bary a továrními sušenkami se zdálo být předáno. Lidé si vzpomínají na vzpomínku na babičku a rádi si otevřou džbán s třešničkou nebo meruňkou. Na Západě začala růst zájmů spotřebitelů o sochory připravené podle domácích receptů dříve. Mnoho podnikatelů se podařilo sestavit čistý stát na ekologických produktech.

Podnikatelský plán pro fotoknihu

Selfi seriózně konkuroval fotbaletu, ale okamžitá fotopapír s papírovým potiskem stále ještě není bez práce. Fotokabin nyní vypadá jako něco zábavného a trochu "retro" z amerických filmů uprostřed minulého století, ale přitahuje jen zákazníky.

Podnikatelský plán pro instalaci kávových automatů

Když se budete muset ráno probudit, rozveselit se během dne, soustředit se nebo uvolnit, myslíme si, že by bylo hezké pít kávu. Ne vždy je čas jít do kavárny po dobu půl hodiny, ale ze sklenice kávy, kterou můžete pít na cestách, nikdo neodmítne.

Jak začít podnikat se studentem

Většina studentů v mnoha ohledech, pokud ne hlavně kvůli nesprávnému rodičovství, se domnívá, že cesta skutečného podnikatele by měla být následující:

 • škola;
 • instituce;
 • další instituce;
 • souběžné sebevzdělávání;
 • pracovat s cílem akumulace počátečního kapitálu;
 • zahájení podnikání;
 • a... a taky jako štěstí.

A argumentovat tímto způsobem, oni dělají jeden z největších chyb v mém životě, aniž by si uvědomil, že firma se zabývá teď, když se učí ve třetí, šesté a jedenácté platové třídy, a že nepotřebuje žádné zkušenosti, žádné počáteční kapitál, ale pouze jedna - touha získat.

Každý školák, který se rozhodl začít podnikat, by měl rozumět pouze 10 jednoduchým pravidlům, o kterých budeme diskutovat v tomto článku. Pomohou mu začít podnikat a vydělávat peníze. Kolik? Na začátku, samozřejmě, trochu, ale pokud to bude žádoucí, v době, kdy skončí školní docházka, budou školáci schopni získat dostatečný kapitál k zahájení tohoto případu. Ačkoli možná se mýlíme a on bude moci udělat mnohem dříve.

Podnikání je rozděleno do dvou kategorií - obchodních a obchodních služeb. První se týká činností souvisejících s nákupem a prodejem jakéhokoli druhu zboží, druhým - poskytováním placených služeb. Můžete udělat vše, co se vám líbí, hlavní věcí je, že existuje požadavek na váš návrh.

Každé podnikání začíná nápadem. Proto musíte nejprve přijít s tím, co budete dělat, a hned poté se pokusíte přeložit svůj nápad do reality. A to může být všechno - od placených domácích úkolů až po prodej čipů, které si zakoupíte v blízkém obchodě a prodáváte za změny o 50-100% dražší.

Žádný obchod není možný bez trhu. Ve vašem případě je na trhu vaše třída a nakonec i celá škola. Pouze pokud zacházíte se svými spolužáky a spolužáky jako s potenciálními zákazníky a klienty, a proto s úctou a bez podvodů, budou vždy rádi využívat vaše služby.

A pokuste se tedy aplikovat první tři pravidla na skutečnou situaci:

První: Vybíráte typ aktivity - prodej.

Druhý: Vybíráte produkt (myšlenku vaší firmy) - prodej novinek kina.

Za třetí: Odhadujete trh - kolik studentů z vaší třídy bude nakupovat filmy od vás.

A v této fázi je třeba zaručit alespoň jeden prodej, neboť v této fázi je nutné pouze to, aby se vaše podnikání začalo rozvíjet. A co musíte udělat pro to a jak se to stane, budou následující čtyři pravidla říkat.

Každé podnikání je nemyslitelné bez zisku. A skládá se z rozdílu mezi cenou zboží, které prodáváte, a režijními náklady - peníze, které jste vynaložili na nákup, přepravu a dokonce reklamu.

Produkt nemůže být prodáván bez reklamy, takže si vždycky pamatujte, že čím lépe propagujete svůj výrobek, tím dříve jej prodat.

90% lidí nakupuje přesně zboží, které skutečně chtějí koupit, protože je velmi obtížné a někdy dokonce nemožné vydělat peníze na to, co nikdo nepotřebuje.

Jakmile někdo koupí dobrý výrobek, stává se o něco lepší než ostatní, nebo alespoň ne jako ostatní. A cítí to, lidé se pokusí koupit tuto nebo tu věc, aby to drželi krok s tím. Začíná řetězová reakce, která skončí bezprostředně po zakoupení přibližně 70% z celkového počtu možných kupujících; ve vašem případě - vaši spolužáci.

Opět tato pravidla používáme v praxi.

Před prodejem filmů musíte vypočítat, kolik vám bude zaúčtováno kopírování z internetu, psaní na disk, nákup disku samotného a jeho zdobení. Poté přidáte k obdržené částce svůj budoucí zisk a přemýšlejte - zda vaši spolužáci budou nakupovat filmy od vás za takovou cenu, nebo bude levnější, než to uděláte na jiném místě.

Přidáním disků s filmy do učebny, na další změnu, začněte je inzerovat a vyprávíte, jaké skvělé filmy jste viděli. A teprve poté, co se váš příběh zajímá o jednoho ze svých spolužáků, požádejte ho o nákup disku od vás.

Ale aby se prodej uskutečnil, musíte si být jisti, že:

a) váš spolužák nebude moci stáhnout tento film nebo ho z jakéhokoli důvodu sledovat online;
b) má peníze na nákup;
c) film, který nabízíte, je opravdu tak zajímavý, že spolužák prostě nemůže pomoci, ale koupit ho.

A stojí za to, aby někdo uskutečnil nákup, a nedobrovolně se začne předvádět, což způsobí závidění mezi ostatními. Výsledkem je, že po 1-2 lekcích prodáte alespoň deset dalších disků a do konce třídy (pokud určitě ukážeme mobilitu) prodat zbývající disky v jiných třídách.

Abyste zajistili, že vaše podnikání není jednorázová akce, ale začala přinášet trvalý příjem, měli byste si vzpomenout na 3 další pravidla.

Žádný obchod není možný bez vývoje. A to znamená, že při prodeji filmů byste měli nejen být vždy vědomi všech novinek, ale také neustále vymýšlet nové způsoby vydělávání peněz. A v případě, že jsme vzali jako příklad, můžete začít obchodovat hry, kompilace klipů, soubory MP3 a dokonce i eseje a kolekce domácí úkoly.

Respektujeme své zákazníky - vždy nabízejí slevy pro ty, kteří nakupují od vás více než ostatní, a to vždy prodávat pouze kvalitní výrobky, ne odmítnout provést osobní rozkaz, nebuďte chamtiví, a čas od času uskutečňovat bezplatné promo - Například ruku 10 CD zdarma pro ty, kteří mají se nestali vaši zákazníci, protože věděli, že 7 z nich si za pár dní koupí filmy.

Naučte se investovat peníze, protože to je tato dovednost je nejdůležitější podmínkou pro úspěch v jakékoli obchodní činnosti. A pro správné investování peněz se budete muset vrátit k prvnímu bodu a začít znovu. Ale tentokrát to uděláte s mírnou změnou - máte počáteční start-up kapitál, díky němuž máte mnohem více příležitostí k podnikání.

Takže (opět například) můžete otevřít vlastní webové stránky, najmout vynikající studenty z různých tříd, kteří pro něj budou psát, abyste mohli začít vydělávat na internetové reklamě.

Jak můžete vidět, všechno je tak jednoduché, že zítra můžete otevřít vlastní podnik. A to znamená, že za pár týdnů budete mít od svých rodičů úplnou finanční svobodu a můžete si koupit sami sebe, o čem jste už dávno snili. Nebo otevření účtu u banky začněte šetřit počáteční kapitál pro opravdu vážný obchod. A jak začít, řekneme vám ve velmi blízké budoucnosti.

Můj komentář k článku:

Samotný přístup k této záležitosti je správný. Pouze příklad s filmy není úspěšný. Zákon by neměl být porušován. Neporušujte autorská práva, je trestné. Vyberte si zboží nebo služby, které lze legálně prodávat.

Podnikatelský plán pro soukromou školu

Otevření komplexní soukromé školy je slibnou investicí. K realizaci této myšlenky je ale zapotřebí kompetentní plánování. Doporučujeme, abyste se seznámili s příkladem soukromého školního podnikatelského plánu s výpočty.

Shrnutí podnikatelského plánu soukromé školy

Obchodní plán je určen pro města Jaroslavli, jejichž populace je 606 703 lidí. Město je oblastním centrem. Počet středních škol - 79. Tento model soukromého školního podnikatelského záměru může být použit pro města, to je regionálním centrem s počtem obyvatel 500 000 až 800 000 lidí.

Je plánováno otevření soukromé obecné školy.

Formát vzdělávací instituce:

 • základní vzdělání (1. až 4. ročník);
 • střední vzdělání (stupně 5 až 11);
 • kurzy cizího jazyka a matematiky;
 • kruh pro děti předškolního věku (5-7 let);
 • tříd v tance a hudbě;
 • přípravné kurzy pro USE a OGE.

Hlavním cílem je individuální přístup ke každému studentovi a rozvoj schopností a talentů.

Výhodou při zahájení podnikání je dostupnost vlastní třípatrové budovy v rezidenční čtvrti města. Prostředky potřebné k pronájmu budovy tedy půjdou na výstavbu školních tříd a nákup nových zařízení. V blízkosti školy jsou zastávky veřejné dopravy.

Podle výpočtů bude muset otevřít soukromou vzdělávací instituci 10 562 000 rublů. Doba návratnosti bude 3 roky.

Přehled trhu

Další částí podnikatelského plánu je průzkum trhu. Tato položka pomáhá identifikovat přítomnost konkurentů, jejich výhody a nevýhody.

Podle údajů zpracovaných marketingovou společností je konkurence v této oblasti nízká, což je důležitá výhoda.

Pro dnešek v Jaroslavle je jedna autonomní nevládní organizace "Mezinárodní inovační střední škola" Mishka ".

Druh činnosti konkurenční organizace: základní všeobecné a úplné středoškolské vzdělávání.

Navíc soukromá škola nabízí vývojové a přípravné kurzy pro předškolní děti.

Podrobné údaje o počtu vzdělávacích institucí ve městě a profilových předmětech se odrážejí ve vzorovém obchodním plánu.

Zboží a služby

Vzorový obchodní plán obsahuje část, která podrobně popisuje nabízené služby.

Soukromá škola organizuje výuku od 1. do 11. ročníku. Počet lidí ve třídě by neměl přesáhnout 9 studentů. Takže učitel má možnost vyřešit obtížné chvíle s každým studentem individuálně. Sada žáků ve třídách se koná každý rok od konce května.

Pro sledování pokroku dětí každý z rodičů dostane přístup ke škole, kde může studovat všechna hodnocení za týden nebo čtvrtinu.

Profiling předměty jsou angličtina a matematika. Chcete-li se učit jazyk, každá třída je rozdělena do dvou skupin založených na úrovni angličtiny. Školení probíhá v těchto oblastech:

 • fonetika;
 • gramatika;
 • mluvící a tematické studie;
 • dopis;
 • politická angličtina (pro žáky ve třídě 9-11).

Soukromá škola poskytuje kurzy pro děti ve věku od 5 do 7 let. Tyto kurzy jsou zaměřeny na přizpůsobení se procesu učení. Děti získají základní znalosti z matematiky, ruštiny a angličtiny, literaturu a přírodní studia. Navíc se zabývají výkresovými třídami a modelováním plastelínu.

Pro tělesný rozvoj studentů budou kurzy aerobiku a tance probíhat ve skupinách až 12 osob. Studenti budou rovněž vyzváni, aby navštěvovali jednotlivé kytarové kurzy. Přípravy na EGE a OGE se konají pro studenty seniorů.

Formulář podnikatelského plánu obsahuje informace o cenách služeb.

Rodiče si mohou vybrat a změnit seznam tříd po celý školní rok. Každá vybraná služba musí být zaplacena od 20 do 30 v aktuálním měsíci.

Právní aspekty

Jednou z hlavních částí podnikatelského plánu jsou právní aspekty. Měl by obsahovat seznam všech dokumentů o založení soukromé vzdělávací instituce.

Soukromá škola musí být registrována jako nezisková organizace (NPO) v souladu se zákonem o vzdělávání. Zahrnutí této formy chování by se mělo projevit ve jménu školy.

V obchodním plánu je třeba specifikovat, že pro otevření soukromé školy byste měli získat licenci v Obrnadzoru. Bez tohoto dokumentu je zakázáno vykonávat činnosti.

Podnikatelský plán rovněž odráží informace, které lékařská kancelář potřebuje získat od Ministerstva zdravotnictví.

Po uplynutí pětileté činnosti v Obrnadzoru je nutné předat akreditaci vzdělávací instituce, která umožní vydávání osvědčení o ukončeném středním vzdělávání.

Celý pedagogický pracovník by se měl každých pět let vyhodnocovat. Tento dokument potvrzuje shodu instruktora s postavením.

Zaměstnanci

Příklad podnikatelského plánu obsahuje položku týkající se zaměstnanců a jeho odpovědnost.

Pro práci soukromé školy budete muset zaměstnat učitele. Hlavními požadavky jsou dostupnost vyšší pedagogické výchovy, tvůrčí schopnosti, láska k dětem, schopnost nalézt cestu z konfliktních situací a touhu rozvíjet se v oblasti vzdělávání. Zkušenosti učitelů by měly být v této oblasti nejméně tři roky.

Budeme potřebovat učitele v základních předmětech, stejně jako 2 učitele základních škol. 9 učitelů bude pracovat ve státě a 9 v kombinaci. Učitelé jsou zodpovědní za proces výuky, mimoškolní práci se studenty a rodiči.

Kromě toho musíte najmout zástupce ředitele, jehož povinností je vzdělávací proces, vedoucí ekonomické části, která se bude zabývat nákupy a vedením domácností. činnosti. Budeme potřebovat také účetní, jídelnu, čisticí ženu a bezpečnostní stráž.

Platy učitelů se odrážejí v šabloně obchodního plánu.

Marketing a reklama

Příklad obchodního plánu soukromé školy obsahuje podrobný popis reklamních činností.

Při analýze trhu v tomto regionu jsme zjistili, že nejúčinnější formou reklamy pro soukromou školu bude reklama na místních televizních kanálech. Zobrazování reklamy začne 3 měsíce před začátkem školního roku.

Reklama by měla obsahovat informace o náboru studentů v soukromých školních třídách, jakož io nákladech a přínosech.

Podnikatelský plán by navíc měl naznačovat, že se plánuje inzerovat v místních novinách a časopisech o vývoji a výchově dětí předškolního a školního věku.

Tři měsíce před otevřením soukromé vzdělávací instituce se plánuje zahájit vlastní internetové stránky. Mělo by obsahovat následující informace:

 • popis poskytovaných služeb;
 • seznam základních předmětů a volitelných předmětů;
 • ceny;
 • časový rámec pro nábor dětí pro třídy a přípravné třídy;
 • kontakty ředitele a učitelů;
 • se studenou kartou.

Musíte platit za kontextovou reklamu v Yandex a Google. Propagace webu bude prováděna prostřednictvím nástrojů optimalizace SEO.

Podrobný finanční plán, popis rizik a investiční výpočty naleznete v šabloně soukromého podnikatelského plánu, který si můžete stáhnout do počítače.

Připravený obchodní plán: jak otevřít soukromou školu

1. Shrnutí projektu

Účel projektu - otevření nestátní vzdělávací instituce (LEU), která poskytuje služby pro primární všeobecné a střední všeobecné vzdělávání ve městě s počtem obyvatel více než 1 milionu lidí. Podle ruské legislativy patří činnost LEU k neziskovým organizacím, a proto cílem zisku je rozšíření aktivit a plnění poslání rozvoje vzdělávání v regionu.

Projekt zahrnuje vytvoření placené soukromé škole (polopenze), což je komplexní formátu, včetně základní školy (stupně 1-4), střední školy (stupně 5-9), stejně jako angličtina jazykové kurzy, příprava na zkoušky a sekce Oge. Přínosy projektu patří přítomnost vlastního domu, a tudíž absence nákladů na nájemné článku, které si konkurující instituce mohou být až polovinu z celkového rozpočtu. Potenciální zákazníci jsou školy - děti rodičů s vysokými příjmy, kteří chtějí dát svým dětem slušnou budoucnost, stejně jako děti, z jakýchkoli důvodů, jsou nevhodné pro hromadnou školy (problémy logopedie, vývojové zpoždění, atd.)

Relevance Projekt je vysvětlen potřebou zlepšování kvality vzdělávacích služeb v zemi. V podmínkách ztráty důvěry ve státních vzdělávacích institucích roste přednost rodičů ke soukromým školám s individuálním přístupem ke studentovi a předsudkem k studiu cizích jazyků, především angličtiny.

Hlavní vzdělávací služby LEU jsou:

1. Základní vzdělání

2. Sekundární všeobecné vzdělávání

3. Přípravné kurzy pro USE a OGE

4. Kurzy angličtiny

5. Taneční kurzy, choreografie, vokály

Náklady na projekt bude 14 530 000 rublů, z toho 10 530 000 bude počáteční investice na otevření a 4 000 000 rublů. - oběžná aktiva. K realizaci projektu bude zapotřebí získat půjčky ve výši 2 000 000 rublů. Úvěr je vydán po dobu 24 měsíců. Úroková sazba je 22%. Odložení plateb je 3 měsíce. Objem vlastních prostředků činí 12 530 000 rublů. nebo 86% požadované částky.

Projekt je plánován do 9 měsíců. Spuštění LEU je naplánováno na září 2016.

2. Popis průmyslu a společnosti

Koncepce bezplatného veřejného vzdělávání stále ztrácí důvěru rodičů. Nestandardní služby vzdělání, nízká úroveň ponoření do předmětu kvůli potřebě neustále zpomalit proces učení pro tahání učí pomalu, neschopnost škol v přípravě na jednotnou státní zkoušku (USE) a další vzdělávání v prestižní vzdělávací instituce - to jsou jen některé z faktorů výběru ve prospěch soukromého vzdělávání. Rodiče často upřednostňují nestátní školu kvůli vlastnostem svého dítěte, například řeči, tělesnému postižení, vývojovým zpožděním. Počet soukromých škol v Rusku nepřekročí 1%. V podstatě se nacházejí v Moskvě av Moskvě, v Petrohradě, stejně jako ve městech s počtem obyvatel nad jeden milión. Úroveň hospodářské soutěže na tomto trhu je minimální.

Společnost je soukromá střední škola (polopenze), která poskytuje služby v oblasti základního všeobecného vzdělání, středního všeobecného vzdělávání, jakož i provádění dalších tříd v rámci přípravy na školu, vede kurzy anglického jazyka, příprava pro jednotnou státní zkoušku (USE) a základní státní zkouškou ( OGE). Třídy se konají v malých skupinách až 8-10 osob. Maximální počet žáků ve škole (bez dodatečného vzdělávání) je 150 osob. Vzdělávací proces je založen na individuálním přístupu ke každému žákovi, na hloubkovém studiu všech předmětů. Plná penze s dalším vzděláním zahrnuje školení od 8:00 do 18:30.

Třídy jsou prováděny kvalifikovanými učiteli výhradně s vysokoškolským vzděláváním, včetně učitelů první a druhé kategorie. Počet pedagogických pracovníků je 15 osob. Z toho zaměstnanci na plný úvazek - 10 zaměstnanců na částečný úvazek - 10. Celkový počet zaměstnanců instituce je 26. Škola je otevřená od pátku do pátku od 8 do 18,30 od září do června. V sobotu a neděli probíhají individuální i skupinové lekce.

Nabídky franšíz a dodavatelů

Prostor školního areálu je 1500 metrů čtverečních. metrů. Budova má dvě nadzemní podlaží, jedno přízemí. Počet učeben je 9. Škola je vybavena počítačovou třídou, hudební třídou, sportovní halou, jídelnou. Stráž je zodpovědný za zajištění bezpečnosti dětí.

Organizační a právní forma školy je nestátní vzdělávací instituce (LEU). Vzhledem k tomu, LEU je nezisková organizace, přijaté zisk je distribuován k rozšíření aktivit s cílem zlepšit kvalitu služeb: nákup nových zařízení, otevírání nových tříd přitahovat učitelů z vysokých škol k otevření nových oborů. Systém zdanění je zjednodušený (USN).

3. Popis služeb

Soukromá škola organizuje výuku od 1. do 9. ročníku. Hlavními předměty instituce jsou fyzika a matematika, které jsou nejúplněji studovány. Zvláštní místo se věnuje výuce angličtiny, což je odpověď na jednu z nejčastějších požadavků rodičů. Výuka dětí ve věku od 7 do 15 let probíhá v malých skupinách od 3 do 8 lidí se stejnou úrovní znalostí. Kurzy probíhají podle metod amerických univerzit. Studie probíhá na několika základních aspektech, včetně mluvení, psaní, gramatiky, čtení. Cílem školení je odstranit takzvanou hovorovou jazykovou bariéru, schopnost jasně a jasně vyjadřovat své myšlenky a myslet v angličtině. Na rozdíl od výsledků školní docházky, kdy absolvent má pouze "angličtinu se slovníkem", výuka v soukromé škole sleduje dosažení konkrétního výsledku, např. Dalšího studia v zahraničí, přesunu do zahraničí na trvalé bydliště. Studenti dostávají praktická doporučení k přípravě na zkoušky TOEFL, GRE, SAT, GMAT.

Také na škole jsou kurzy přípravy na USE a OGE na předměty: sociální studia, fyzika, matematika, ruština, chemie, angličtina. Vzhledem k tomu, že práce školy směřuje k komplexnímu rozvoji dítěte a zpřístupnění tvůrčího potenciálu, věnuje se aktivní pozornost dalším třídám (klavír, zpěv, tance). Na rozdíl od aktivit školy se studenty jsou prováděny zdravotní cvičení. Náklady na školení zahrnují tři jídla denně (snídaně, oběd, večeře). Kromě všech výše uvedených skutečností instituce pracuje s předškolními dětmi a připravuje se na proces učení. Úplný seznam služeb se sazbami je uveden v tabulce. 1.

Cenový úsek školy je středně kvalitní, což potvrzuje i kvalifikace učitelů.

Tabulka 1. Seznam služeb

Organizační a právní forma školy je nestátní vzdělávací instituce (LEU). Podle ruské legislativy podléhá vzdělávací činnost povinnému udělování licencí, které provádí státní vzdělávací orgán subjektu Ruské federace. Náklady na státní dani z roku 2015 - 7,5 tisíc rublů. Lhůta pro posouzení žádosti o licenci je 2 měsíce. Kódy klasifikátoru OKVED - 80.10.1, 80.10.2, 80.10.3, 80.21.1.

Po prvním vydání studentů, nejdříve však 3 roky po obdržení licence, má instituce právo požádat Ministerstvo školství o získání státní certifikace pro následnou akreditaci a vydání státně uznávaných dokladů studentům. Před absolvováním akreditace mají absolventi instituce možnost absolvovat zkoušky externě v jiné vzdělávací instituci, která absolvovala akreditaci. Vedle licence k provozování vzdělávacích aktivit bude mít zdravotnická kancelář ve škole k dispozici lékařskou licenci.

4. Prodej a marketing

Trh soukromého vzdělávání v Rusku se objevil od počátku 90. let. Podle marketingového výzkumu zůstává počet soukromých škol přibližně na stejné úrovni. Takže pokud v roce 1998 bylo 520 škol, pak do roku 2010 bylo jejich počet asi 550. To je způsobeno tím, že nové školy nahrazují uzavřené školy. Podíl nestátních vzdělávacích institucí v Rusku se odhaduje na přibližně 1%. Mezi faktory, které zpomalují rozvoj soukromého vzdělávání v Rusku, lze říci vysokou úroveň školních nákladů na pronájem, slabou úroveň státní podpory sociálně odpovědného podnikání a také zrušení daňových výhod.

Dnes má toto město asi 35 soukromých vzdělávacích institucí. Mezi nimi jsou mateřské školy, soukromé školy i instituce, které kombinují několik typů činností. Vzhledem k obecně nízké úrovni hospodářské soutěže se každá instituce snaží zaujmout určité místo. Při výběru specifikace tohoto projektu byly rozhodující dva faktory: rodičovská poptávka a trendy na domácím trhu práce. Podle prvního faktoru byl kladen důraz na hloubkové studium anglického jazyka a účelnou přípravu studentů na absolvování předmětu USE v této oblasti, jakož i na absolvování zahraničních zkoušek. Podle druhého faktoru bylo rozhodnuto soustředit se na hloubkové studium fyziky a matematiky v souvislosti s vnímáním nedostatku kvalifikovaných odborníků v technických specialitách v zemi.

Tréninkový plán tvo ř í t ř etky t ř etích skupin: skupiny z fyzické a matematické oblasti, skupiny hloubkové studie anglického jazyka, skupiny dodate č ného vzd ě lávání. Jedná se o specializaci školy, stejně jako o kvalitu poskytovaných služeb, což je hlavní způsob, jak přilákat zákazníky. Před zápisem do kurzu se dítě a rodiče podrobí průzkumu, aby lépe porozuměli úrovni znalosti prvního a zohlednili přání druhého.

Na začátku činnosti s cílem získat první zákazníky plánované reklamní kampaně v médiích (televize a tisku), a rozhovor s ředitelem soukromé školy na otevírání nových provozoven. Podle průzkumů veřejného mínění, rodiče vybrat školu podle těchto kritérií: pověst školy (57%), kvalifikace učitelů (55%), blízkost domova (43%), recenze známých (35%), materiální zdroje (11%). Vzhledem k tomu, že na začátku své činnosti instituce není vhodné mluvit o jejich pověsti, se zaměřují na informační mediálních materiálů plánovaných dělat na rozvojových plánů a poslání nové instituce, hlavní slabiny moderního veřejného vzdělávání, které budou překonány v průběhu podnikání, metody výuky.

Nabídky franšíz a dodavatelů

Na internetu bude soukromá škola zastoupena oficiální webovou stránkou, kde rodiče najdou komplexní informace o škole, učitelích, poslání školy, o vzdělávacích programech a budou klást otázky prostřednictvím elektronické podoby. Informace o cenách vzdělávacích služeb budou také zveřejněny na zdroji školy ve veřejném sektoru. Náklady na vedení reklamních akcí o otevření s účtem pro vytvoření webu bude 70 tisíc rublů.

5. Výrobní plán

Geograficky, soukromá škola se nachází ve velké rezidenční čtvrti města s přímým přístupem k veřejné dopravě. Vzdálenost k autobusové zastávce je 300 metrů. Třídy v režimu polopenze se konají od pondělí do pátku od 8.30 do 18.30 od září do června, v sobotu a neděli, další kurzy a kurzy se konají od 9.00 do 21.00. V letním období dochází k rozšíření sady pro další vzdělávací skupiny (intenzivní kurzy).

K opravě a vybavení budovy, stejně jako vybavení domácího území, bude trvat 10,5 milionů rublů. Celková plocha budovy je 1500 metrů čtverečních. metrů. Plocha učeben je 400 metrů čtverečních. metrů, počet učeben - 10, což odpovídá přijatým standardům pro počet metrů čtverečních. metrů pro 1 student (z 2,5-3,5 m2 na jednoho studenta). Náklady na vybavení školy jsou uvedeny v tabulce. 2. Kromě těchto výdajů se počítá s obstaráváním zařízení pro území loděnice a instalací požárních poplachových systémů.

Tabulka 2. Náklady na zařízení

Správa funkcí je svěřena řediteli (zakladateli projektu) a zástupci pro vzdělávací a metodickou práci. Celodenní pedagogičtí pracovníci jsou zastoupeni 10 učiteli (viz tabulka 3). 5 další učitelé (učitel ruského jazyka a literatury, historie a učitel společenských věd, choreograf, učitel učitel fyziky a matematiky učitel), stejně jako logoped a psycholog pracující v kombinaci. Škola má také zdravotní sestru, kuchaře a školní jídelnu, úředníka, čističe a strážce, který uspokojí potřeby studentů.

Tabulka 3. Zaměstnanci a fond odměňování

Náklady současného období zahrnují platy učitelům a ostatním zaměstnancům, nákup výrobků pro školní jídelnu, údržbu budovy a úhradu veřejných služeb.

6. Organizační plán

Plánovaný termín zahájení projektu je 9 měsíců. Zahájení činnosti je naplánováno na začátek akademického roku - září 2016.

Vedoucí školy je ředitelem školy, která má právo, v mezích své kompetence, dát závaznou objednávku všem zaměstnancům nebo studentům. Ředitel vykonává obecné řízení všech směrů školních činností v souladu s Listinou instituce a zákony Ruské federace. Je odpovědný za strategické plánování, rozvoj školy, stanovení cílů a cílů. Ředitel schvaluje a provádí vzdělávací programy, učební plány, kurzy, obory, roční kalendář tréninku, rekrutuje a definuje povinnosti zaměstnanců.

Přímo ředitelka školy je podřízena zástupci ředitele pro pedagogickou a vzdělávací činnost. On je zodpovědný za školní aktivity organizace a plánování dopředu, vzdělávacího procesu a metodické činnosti, koordinace práce učitelů k realizaci osnov, rozvoj výuky a jinou dokumentaci potřebnou pro školních aktivit, reporting, dokumentace, výchovné práce s kontrolou rodičů a analýza procesu učení, atd.