Jak otevřít soukromou mateřskou školu: podrobný obchodní plán

Začátkem roku 2000 se míra porodnosti v zemi prudce snížila. Lidé nejedli v nejlepších časech a ekonomika začala jen vycházet a dlouhá stagnace. Na tomto pozadí se myšlenky na děti objevily extrémně zřídka a počet novorozenců rychle klesal. V jednom okamžiku bylo jasné, že mateřské školy nebyly řádně obsazeny. Bylo rozhodnuto uzavřít mnoho až do lepších časů. A teď přicházejí nejlepší časy, mladé maminky a taťky každý den stále více a více a mateřské školy nejsou přidány.

Pokud uvidíte, že ve vaší oblasti, městě, regionu existuje skutečný problém, aby dítě dostalo dobrou mateřskou školu, pak musíte přemýšlet o tom, jak uspokojit poptávku po tomto typu služby.

V jednom z našich předchozích článků jsme hovořili o tom, jak otevřít dětské vývojové centrum, které je analogické se všemi známými mateřskými školami, jen s omezeným počtem dětí. Tento článek byl více doporučující a objevil skutečnosti a jen velmi málo údajů a konkrétních skutečností. Mnoho čtenářů se začalo ucházet o žádost o malování podrobného a pracovního podnikatelského plánu pro otevření mateřské školy.

Jak otevřít mateřskou školu: tipy, doporučení, obchodní plán

Zpočátku se zdálo, že nápad je dobrý a nezbytný, ale v této oblasti nebyly žádné praktické znalosti. A před měsícem se náš tým setkal s mužem, který tři roky vyvíjí svou soukromou mateřskou školu. Zeptali jsme se, aby nám držet vhled do jeho případu, poskytnout rady a doporučení pro zavedení číslům, náklady, zisk, a vše, co bude zajímavé pro naše čtenáře.

Chtěla bych okamžitě říct, že zahrada je v Moskvě otevřená, ale všechny rady jsou účinné pro jakékoliv jiné město. Je jasné, že budeme muset provést určitou korelaci na číslech, no, už to není problém, hlavní věcí je vědět, co počítat nejprve a co by mělo být vyřazeno.

Podnikatelský plán pro soukromou mateřskou školu

Jak již bylo řečeno, v Moskvě pracuje mateřská škola a pro ni byla pronajata prostor o ploše 500 m2. Nájem není hlavní položkou výdajů, protože existuje mnoho dalších povinných. Mezi ně patří:

 • Oprava v prvním roce - 100 tisíc rublů. Jedná se o jednorázovou investici, která je v každém případě nutná. Ať už je to dobré umístění, budete muset něco upřesnit s tím, že to bude mateřská škola. V budoucnu budou opravy místní a nejsou tak drahé.
 • Požární bezpečnostní zařízení, alarmy, poplašné tlačítka - instalace 30 000 rublů, údržba za rok 100 tisíc rublů. Pokud jde o bezpečnost, neměli byste zachránit, protože budete pracovat s dětmi, jejichž rodiče důvěřují vašemu životu.
 • Smlouva se soukromou bezpečnostní službou činí 1 milion rublů ročně. Není to levné, a služby jsou více loajální. Cena závisí na objemu služeb, které společnost PSC nabízí.
 • Nábytek, vybavení, nářadí, hračky, nádobí atd. - od 5 milionů rublů.
 • Pronájem pokoje je 500 tisíc rublů měsíčně. V ideálním případě, pokud je místnost již tam, koneckonců, nebude tam žádný významný nákladový prvek. V opačném případě musíte zaplatit a ne tak trochu. Také prostory takových rozměrů, a dokonce i technické, nejsou tak snadné najít. To je první věc, kterou musíte začít.
 • Utility - 80 tisíc rublů
 • Stravování pro 40 dětí a 20 zaměstnanců - 200 tisíc rublů
 • Spotřební materiál. Vše závisí na tom, jak intenzivně budete pracovat a používat vše. V tomto případě je to 60 tisíc rublů měsíčně.
 • Plat, odměny, sociální platby a daně - 1,1 milionu rublů měsíčně.
 • Reklama - 100 tisíc rublů. Zde již na vaše žádost, ale v počátečních fázích těchto nákladů nelze vyhnout.
 • Vstupní poplatek (původní členství) - 68 tisíc rublů
 • Měsíční poplatek. Sadik pracuje 9 měsíců v roce a pro letní období je uzavřen. Pro 40 dětí je poplatek 25 milionů rublů ročně, což je asi 5 750 rublů za měsíc.
 • Jednotlivé lekce s dítětem (kresba, cizí jazyky, zpěv atd.) - 100 000 rublů ročně.
 • Krátkodobé skupiny (až 8 dětí) - 500 tisíc rublů ročně.

Minimální počet zaměstnanců mateřské školy

Zaměstnanci jsou nedílnou součástí vašeho podnikání. V tomto obchodním plánu uvedeme potřebné minimum zaměstnanců, které by měly být pro běžné fungování mateřské školy. V průběhu činnosti a rozvoje můžete přilákat více a více lidí, kteří rozšíří síť služeb a zvýší vaše příjmy. Mohou to být učitelé cizích jazyků, umění, hudba. Ale v počáteční fázi budete potřebovat:

 • Pro každou skupinu jsou 2 opatrovníci a chůva. V našem případě existují 2 skupiny.
 • Dětský psycholog, který se specializuje na předškolní děti
 • Pracovníci v kuchyni jsou šéfkuchaři a dva asistenti
 • Pronajímatel nebo stavební dělník

Pod tímto odkazem si můžete stáhnout podrobnější obchodní plán pro fungující mateřskou školu, která byla otevřena ve městě Ulyanovsk. Tento podnikatelský plán obsahuje 25 stran podrobných informací se seznamy, tabulkami, infogramy a finančními výpočty.

Podnikatelský plán mateřské školy: algoritmus akce

Pro mateřskou školu si můžete zvolit dvě právní formy - LEU, nestátní vzdělávací instituci a pravidelnou mateřskou školu bez školení. Pokud si vyberete LEU, musíte pochopit, že pro vzdělávací instituci potřebujete velký prostor, jehož pronájem může znemožnit celý podnik. Proto byste měli vše detailně vypočítat.

LEU bude muset provést následující kroky:

 • Registrace mateřské školy v příslušných soudních orgánech jako LEU. Celý proces bude nejlépe trvat jeden měsíc.
 • Staňte se daňovým účetním ve státní daňové službě
 • Teď je to na pokoji. Vyhledání může obvykle trvat velmi dlouho, protože to není kancelář o rozloze 40 m2, ale spíše velká místnost, která splní mnoho kritérií. Snažte se uzavřít dlouhodobý pronájem po dobu několika let s právem na další odkup.
 • Oprava a reorganizace prostorů v souladu se všemi standardy hygienicko-epidemiologických služeb a kontroly požárů
 • Vybavení mateřské školy potřebným nábytkem, hračky, herní příslušenství atd.
 • Dále je třeba dostat závěr ze strany SES a hasičů, že tento předpoklad je bezpečný a splňuje všechny normy.
 • Vytvořte chartu a pravidla pro mateřskou školu, kterou musí všichni rodiče souhlasit, než vám dám dítě.
 • Zvedněte personál. To také není jednoduchý a poměrně zodpovědný proces.
 • Reklama a předběžná komunikace s mladými rodiči
 • Získání licence k výkonu vzdělávacích aktivit. K tomu je třeba kontaktovat ministerstvo školství

Chcete-li získat tento druh licence (pro vzdělávací aktivity), potřebujete:

 • Kopie zakládání společnosti
 • Kopie pronájmu prostor nebo kupní smlouvy
 • Závěr ze strany SES a hasičů
 • Plán vzdělávacího programu. Co, jak, jak a proč to uděláte
 • Důkaz dostupnosti materiálové a technické proveditelnosti těchto činností
 • Informace o učitelích, jejich pracovní zkušenosti, vzdělání
 • Informace o počtu dětí v mateřské škole

Jak můžete vidět, musíte shromažďovat spoustu dokumentů, získat více než jedno povolení, obcházet desítky instancí. A to je vše, pokud se rozhodnete vybrat LEU. Chcete-li otevřít pravidelnou soukromou zahradu, musíte se zaregistrovat jako individuální podnikatel. Nepotřebujete žádné licence a požadavky kontrolních orgánů jsou mnohem nižší. Například pokud IP porušuje některé normy SES, bude platit pokutu od 1000 do 3000 rublů. Pro LEU budou stejné porušení stát 20 až 40 tisíc.

Pokud se rozhodnete otevřít mateřskou školu v bytě, pak hned řekneme, že to není zcela legální. Za prvé, budeme muset jednat se SES a hasiči, protože splnit všechny jejich pokyny v bytě je téměř ne realistický. A příjmy zde také nebudou moc uklidňující. Dokonce i v prostorném apartmánu můžete pracovat s maximálně 10 dětmi.

Nejlepší volbou pro domácí školku bude použití chaty. V něm budou zapojeni do vzdělávání 40-50 lidí, a tak přinést všechno k požadovaným bezpečnostním normám. Tou nejlepší volbou byste chtěli registraci IP, a zavolal do zahrady jako Child Development Center (CRR) nebo centra pro péči o děti (MCC).

Algoritmus akce pro mateřskou školu doma je podobný algoritmu pro LEU, pouze bez získání zbytečných licencí a povolení.

Podnikatelský plán pro mateřskou školu: nábor

Zaměstnanci vaší mateřské školy jsou základem úspěšného podnikání. Je třeba si uvědomit, že to jsou lidé, koho si vyberete, kteří budou s dětmi komunikovat, děti o tom řeknou rodičům a svým přátelům. Dobrý učitel, chůva, vynikající kuchaři - to je váš cíl a orientační bod.

Ale bez ohledu na to, jak profesionální profesionálové jsou lidé, měli byste s nimi provést rozhovory pod velmi pečlivou kontrolou. Můžete dokonce dát fotoaparát, zapsat si všechno, o čem mluvíte, a sledovat reakce na určité otázky. Vždy najme nové osoby s povinnou zkušební dobou.

V každém případě budete potřebovat:

 • Pedagogička - toto je osoba, která by měla způsobit důvěru a respekt rodičů. Měl by myslet v jednom sociálním jazyce s mladými matkami a táty. Podmínkou je povinné vysokoškolské vzdělání a pracovní zkušenosti. Nebude to bolet, když zjistím, proč někdo opustil své předchozí zaměstnání, které vyvolalo takové rozhodnutí, vzít telefon předcházejícího vůdce a osobně zjistit vše, co ho zajímá.
 • Metodista - osoba, která tvoří způsob výchovy a vývoje dětí. To není teoretik, který ví o děti v knihách a přednáškách ústavu, je odborník, který pracoval ve veřejném školce, snadno najít kontakt s rodiči, kteří znají současné trendy vzdělávání a rozvoje dětí.
 • Psycholog. Neberte mladého odborníka. Ačkoli teď je spousta inteligentních mladých psychologů, nestojí to za riziko. Vezměte muže se zkušenostmi, ale že nebyl sovětským ztuhnutím. Osoba musí být středního věku, nejvýše 35 let.
 • Ředitel. Pokud sami nemáte vztah k pedagogice a nikdy se nenacházíte v mateřských školách, pak potřebujete pro místo ředitele, který může organizovat správnou činnost mateřské školy.
 • Žena v domácnosti. Každý hozrabotnik, dokonce i stejná čistící dáma, by měl jasně pochopit, že vaše mateřská škola není státní úřad, kde je vše oficiální. Musí být ekonomický, pracovitý. Musím vzít mateřskou školu jako něco vlastní a pracovat s odpovídajícím dopadem. Od vás dobrý plat a motivace, od kvalitativně vykonané práce hozrabotnika.

Zachování a rozvoj zaměstnanců

Pokud chcete být nejlepší, vždy jděte o krok napřed před konkurencí, použijte aktuální metody a přístupy výchovy, pak musíte přilákat super profesionály z vašeho podnikání. Ale tito lidé budou muset motivovat je, aby zůstali u vás, než aby šli do práce pro konkurenta. Je zřejmé, že nejlepší motivací je zvýšení mezd. Ale nemusíte jen zvyšovat, ale zapojit zaměstnance takovým způsobem, že za určité úspěchy dostávají bonusy.

Také se snažíme vytvořit atmosféru týmu. Dovolená, společné prázdniny, narozeniny - vše, co byste měli spojit se svým týmem, by měl každý cítit, že je součástí něčeho velkého a důležitého.

6 tipů a doporučení, které vám pomohou otevřít mateřskou školu

Mnoho dívek si myslí, že otevírají svou mateřskou školu. Myslím, že nikomu není tajemství, že by tohle podnikání bylo lepší pro ženy. A když se dívka stane matkou, pak za dva roky touha může narůstat do potřeby. Proč někomu dát dítě, jestli můžete organizovat svou mateřskou školu. Pokud příležitosti dovolí, musíte to zkusit. Zde jsou některé tipy, které rozhodně pomohou těm, kteří se rozhodnou přijmout tuto riskantní a velmi zodpovědnou činnost:

1. Pokud jste v této oblasti nikdy nepracovali, nemusíte převzít odpovědnost. Je lepší najmout ředitele se zkušenostmi v administrativních pozicích a vzdělávání učitelů. V ideálním případě, pokud je to bývalý šéf mateřské školy. Ředitel může výrazně zjednodušit váš život, protože pomůže vybrat dobrý a profesionální personál, vybrat si pokoj, vybavit potřebný nábytek atd.

2. Upravte volbu místnosti. Velmi dobré, pokud máte v nemovitosti vhodný majetek. Tím se odstraní většina nákladů. Ale s největší pravděpodobností je třeba vzít předpoklad v nájemném, který si vyžádá další rizika a odpovědnost. Vyzkoušejte si od prvních dnů, abyste vytvořili důvěryhodný vztah s pronajímatelem, a přimět ho k tomu, abyste měli stejnou myšlenku.

3. Spřátelejte se s pracovníky společnosti SanEpidemSluzhby. To by nemělo být naštvaný oficiální příchod kterých se bojíte, ale opravdový přítel, který vám řekne, pomůže, poradí a doporučení, aby dále nedocházelo k problémům a pokuty.

4. Nezapomeňte se seznámit s právním rámcem pro provozování vašeho podnikání. Pochopte všechny jemnosti zdanění. To vám umožní efektivněji a legálně budovat svoji firmu.

5. Vždy sledujte poměr příjmů a výdajů. Mnoho mateřských škol zaplatí vstupní poplatky za pokrytí určitých rizik a získává další zisk.

6. Aby se minimalizovala rizika, je třeba začít s malou mateřskou školou. Pracujte tímto způsobem, podívejte se na vaše chyby, obtíže a úskalí tohoto podnikání. Pokud vše funguje dobře - rozšiřte a pracujte v plné síle.

Příklad podnikatelského plánu pro soukromou mateřskou školu

Vážení návštěvníci webu, je uveden příklad podnikatelského plánu pro soukromou mateřskou školu s ekonomickými výpočty, který lze použít k sestavení vlastní verze. Vzorek se snadno přizpůsobí jakémukoli městu, má soubor s výpočty, ve kterém můžete zadat vlastní údaje a získat výsledky pro vaši situaci. Výpočty jsou připraveny ve formátu Excel, který jim umožňuje opravit s přihlédnutím k realitě vašeho podnikání.

Pokud máte jakékoliv dotazy ohledně tohoto podnikatelského záměru nebo o vývoji obchodních plánů obecně, můžete je vždy požádat poštou, níže v komentáři nebo v naší skupině vkontakte.

Souhrn

Co by mělo obsahovat shrnutí, přečtěte si strukturu souhrnu obchodního plánu.

Účel: "otevření soukromé mateřské školy v obytné čtvrti města Tambov"

Úkoly: "získání zisku z poskytování služeb pro péči o děti v soukromé mateřské škole"

Iniciátor projektu

Iniciátorem projektu je bývalý učitel mateřské školy, který s dětmi pracoval již více než 20 let.

Investiční náklady

Za účelem otevření mateřské školy se plánuje opravit prostory, které budou přijaty za dlouhodobý pronájem, stejně jako nákup nábytku, hraček, kuchyňského vybavení a učebních materiálů. Celková výše investic bude asi 610 tisíc rublů.

Financování projektu

Projekt bude financován ze dvou zdrojů. Prvním zdrojem jsou vlastní zdroje projektu, jejich podíl činí 30% celkové investice.

Zbytek bude financován bankovním úvěrem. Výše úvěru je 420 tisíc rublů, doba je 5 let, úroková sazba je 19%, splátkový kalendář je anuitní platby. Úvěr je poskytnut iniciátorovi projektu bez zajištění.

Ukazatele návratnosti projektu

Pro výpočet návratnosti projektu na organizaci soukromé mateřské školy vznikl finanční model, který počítá s peněžními toky z podnikání v příštích 10 letech. Na základě tohoto modelu byly vypočteny následující ukazatele výkonnosti projektu:

Projekt má velmi dobré ukazatele návratnosti, takže bude atraktivní pro investory a úvěrové organizace.

Dodavatelé a dodavatelé

Za účelem opravy prostor pro budoucí mateřskou školu bude zapojen stavební tým 2 osob. Každý odborník tohoto týmu má více než 10 let zkušeností a má doporučení.

Jako dodavatelé nábytku byl vybrán místní výrobce nábytku skříně, který na požádání vytvoří potřebné množství stolů a postelí, v místním obchodě budou zakoupeny židle a matrace.

Služby

Hlavní službou nabízenou v mateřské škole je příjem dětí pro denní pobyt v mateřské škole s jídlem a denním spánkem. Děti opouštějí své rodiče ráno a chodí do práce a večer jsou odvezeni.

IN NI M A N Y E.

Praxe ukazuje, že při objednávce obchodní plán od odborníků, ušetříte čas, zvýšit kvalitu hotového dokumentu v 4-5 krát, a zvýšit šance na získání investice do 3 krát.

Investiční plán

O tom, jak vytvořit investiční část, si přečtěte článek o struktuře investičního plánu pro podnikatelský plán.

Objem investic

Hlavní náklady na otevření soukromé mateřské školy mají opravit prostory. Projekt poskytuje jednu skupinu, ve které budou pobývat děti ve věku od 2 do 6 let. Maximální počet dětí v mateřské škole je 15 osob. Na základě těchto předpokladů provádíme opravy v místnosti, nákup nábytku a kuchyňského vybavení.

Dekódování investičních nákladů je uvedeno v následující tabulce:

Krabice pro šatny

Plán investičních plateb a prací

Níže je pracovní plán pro otevření soukromé mateřské školy:

Níže je plán placení za práce a vybavení pro mateřskou školu

Výrobní plán

Informace o tom, co by měla obsahovat výrobní část podnikatelského plánu, naleznete v článku Struktura plánu výroby podnikatelského plánu.

Místnost

K tomu, aby byla zřízena mateřská škola, byl vybrán předpoklad, který byl pro tyto účely již použit, ale jeho majitelé nepodnikali obchodní organizaci a byli nuceni ji uzavřít. K dnešnímu dni jsou prostory prázdné a majitelé jsou ochotni ji dlouho pronajmout za poměrně nízkou cenu - 15 000 rublů. plus nástroje.

Rozloha místnosti je 120 m2 a samotná místnost se skládá z následujících místností:

 • vestibul
 • Ložnice
 • Hry
 • Kuchyně
 • Ekonomický blok
 • výuka a výuka, bufet
 • Koupelna pro děti
 • Koupelna pro dospělé
 • Šatna

Pracovní doba

Předpokládá se, že MŠ bude probíhat od 7-30 do 19-00, která umožní rodičům, aby komfort pro děti v dopoledních hodinách a večer vyzvednout ne tolik spěchat do práce.

Pořadí dne dítěte v mateřské škole

 1. Po obdržení dítěte ho pedagog přijme do obecné skupiny, kde už jsou děti.
 2. V 8:30 začínají děti snídat.
 3. Po snídani a před 10:00 děti hrají.
 4. V 10-30 hodin po oblékání jsou děti vedeny na procházku.
 5. V 12-00 se děti vrátí z procházky.
 6. V 12:30 - oběd
 7. V 13:00 - tichá hodina
 8. V 14:30 - odpolední svačinu.
 9. V 15-00 - třídách.
 10. V 16-00 - pěšky.
 11. Ve dnech 17-30 - večeře.
 12. Po 18:00 začnou děti odjíždět domů.

Proměnlivé náklady

Proměnné náklady na mateřskou školu se vztahují pouze na výživu dětí. Ale vzhledem k tomu, že výše platby za potraviny je stanovena s přihlédnutím k přibližné ceně výrobků a je 200 rublů. za den na jedno dítě, nebudeme počítat s potravinami ani jako výdaje, ani jako příjmy.

Marketingový plán

O tom, co by mělo obsahovat marketingovou část obchodního plánu, si přečtěte článek Struktura marketingového plánu pro obchodní plán.

Soutěž

K dnešnímu dni má město asi 400 různých soukromých mateřských škol, které poskytují podobné služby. K dispozici jsou také zahrady, které lze rozdělit do následujících typů:

 • Velké soukromé mateřské školy založené na dříve existujícím státě a nacházející se ve svých prostorách.
 • Střední soukromé zahrady, organizované v soukromých domech a mají své vlastní soukromé území pro pěší.
 • Malé soukromé zahrady se otevřou v apartmánech.

Naše mateřská škola bude druhá, proto analyzujeme cenové nabídky, zaměříme se konkrétně na tato zařízení.

Umístění

Pokoj pro naši zahradu se nachází v rezidenční čtvrti města Tambov a je zaměřen na uspokojení poptávky obyvatel této oblasti. Tato oblast je dostatečně velký, přítomnost veřejné zeleně na jednoho obyvatele není na požadované úrovni, av rozhovorech s mými rodiči neustále slyšel názor, že by měla být ještě jedna školka a tady jsou velmi líto, že předchozí majitelé zavřel restauraci.

V tomto ohledu je potřeba uspořádat mateřskou školu velmi vysokou, a proto bylo rozhodnuto zahájit tuto činnost.

Sortiment služeb a cen

Jak již bylo řečeno, hlavní službou je návštěva dětské mateřské školy. Jeho cena bude konstantní bez ohledu na to, kolik dní se dítě děje za měsíc a bude činit 10 000 rublů. Za každý den pobytu dítěte na zahradě rodiče zaplatí dalších 200 rublů. pro jídlo.

Níže uvedený diagram ukazuje rozdělení příjmů mezi tyto typy služeb:

Objem prodeje

Jak již bylo zmíněno, maximální počet dětí v instituci činí 15 osob. Předpokládá se, že mateřská škola dokáže přijmout takový počet dětí po roce zaměstnání a v prvním roce bude pracovat jen na polovinu svých možností.

Níže je uveden časový rozvrh pro 100% výkon poskytovaných služeb:

V tomto sektoru služeb je i sezónnost, jejíž rozvrh lze vidět níže:

Reklamní strategie

Chcete-li do mateřské školy přilákat více dětí, je naplánována následující reklamní strategie:

 • umístění dva měsíce před otevřením a následně každý červenec-srpen reklama ve výtazích nedalekých domů přilákat děti do mateřské školy 15 000 za každý měsíc;
 • vytvoření vlastního areálu a jeho údržba v provozuschopném stavu - 5 000 pro tvorbu a každoročně 2 000 rbl. na doméně a hosting.

Zbývající marketingové kanály nejsou tak účinné, takže se neplánuje používat.

Organizační plán

O tom, jak vytvořit organizační sekci, si přečtěte článek o struktuře organizačního plánu podnikatelského plánu.

Obchodní registrace

Podnikání se plánuje provádět formou individuálního podnikatele. Za účelem minimalizace daní se předpokládá, že základem pro daň z příjmů bude 15% příjmů snížených o náklady podniku.

Zaměstnanci a struktura zaměstnanců

Pro plné fungování podniku budou vyžadovat následující pracovníky:

Myšlenky podnikání: podnikatelský plán soukromé mateřské školy s výpočty

Zvýšení porodnosti, obrovské fronty za místo ve státní (městské) mateřské škole a obecné zlepšení kvality života Rusů vedou k tomu, že otevření soukromé mateřské školy jako podnikání se stává velmi slibným směrem.

Navíc je to skvělá příležitost k zahájení podnikání pro ženu. Koneckonců, nalezení dnešní maminky "ve vyhlášce" není snadné. Ve městě-milionu se tato služba stává stále oblíbenější. Postupně "vytahujte" a menší města.

Výhody otevření soukromé mateřské školy jako nápad pro podnikání

Kromě soukromých mateřských škol, navržených podle všech pravidel a licencovaných k poskytování vzdělávacích služeb, existují i ​​domácí mateřské školy. Takové instituce fungují zpravidla pololegické. V apartmánu, ve kterém je jen pár místností pod zahradou.

Chcete-li vytvořit takovou zahradu, stačí pouze formalizovat svou činnost jako IP. Zákony však nemůžete vykonávat obchodní činnost v obydlí. To je potrestáno kodex správních přestupků Ruské federace a pokutu ve výši 10 až 15 minimální mzdy (1000-1500 rublů).

Pro rodiče a jejich děti jsou výhody soukromé mateřské školy před domem zřejmé:

 • bezpečnost dětí (vlastní oplocená plocha pro chůzi, ochranu);
 • zákonnost (stát, vydávání povolení mateřské škole, a tím převzít odpovědnost za své činnosti na sebe).

Jak otevřít soukromou školku?

Mateřská škola - předškolní vzdělávací instituce, jejíž vytvoření a provoz je upraven zákonem Ruské federace "o vzdělávání", normy SanPin. Činnosti předškolního zařízení podléhají povinnému udělování licencí.


Jak otevřít auto servis? Přečtěte si zde.

Nábytek: od obchodu do továrny.

Doma, v bytě

Organizace soukromé mateřské školy v bytě není zcela legální. Pro provozování komerčních činností je podle zákona (článek 17 LC RF) povoleno v prostorách klasifikovaných jako nebytové.

Kromě toho, aby byt v plném souladu s normami požární bezpečnosti a SanPin (pro předškolní zařízení), je téměř nemožné.

Více než 6 - 8 dětí ve standardních rozměrech bydlení nemůže být ubytováno. Zahrnuje hernu, ložnici a jídelní kout.

Pokud jste se rozhodli vytvořit v bytě zahradu, musíte se zaregistrovat jako IP. Pronájem velkého 3-4-pokojového bytu. Přemýšlejte o systému požární bezpečnosti na nejmenší detail. Dobře opravte. Koupit potřebný nábytek, hračky a další vybavení. Dobrým příkladem takové zahrady je možné vidět v tomto videu:

Praktické a správné bude rozhodnutí organizovat soukromou mateřskou školu doma. V takovém zařízení může být vyvedeno několik skupin, a to v celkové výši 40 až 50 osob. Není to příliš velký soukromý dům nebo chata.

Nejvýnosnější plnění soukromé mateřské školy je 3 skupiny 10-15 dětí.

Předpoklady

Předpoklad budoucí mateřské školy by měl splňovat všechny normy SanPin a GosPozhnadzor, které jsou stanoveny pro dětské předškolní zařízení. Takže pro každé dítě je podle norem stanoveno minimálně 4 metry čtverečních. m. Musí být:

 • oddělená místnost pro spánek;
 • oddělená místnost pro hry a kurzy;
 • oddělená místnost pro tělesnou výchovu a hry v přírodě, hodiny hudby;
 • různé metodické pomůcky, hračky;
 • prádelna s pračkou;
 • kuchyň s veškerým potřebným vybavením pro vaření a stravování;
 • vybavená lékařská kancelář;
 • koupelna.

Zisk na úklidových kancelářích - jednoduše a efektivně.

Co obsahuje obchodní plán? Přečtěte si zde.

Pro fungování mateřské školy bude zapotřebí také personál:

 1. Ředitel, který by měl mít dobré organizační kvality (pokud se neplánuje provozovat mateřskou školu nezávisle).
 2. Pedagogička. Přesněji dva pedagogové pro jednu skupinu a zdravotní sestra.
 3. Metodista. Musím pochopit moderní metody včasného rozvoje.
 4. Psycholog.
 5. Pracovníci v kuchyni a prádelně.
 6. Čističe.

Oprávnění a dokumenty

Chcete-li získat oprávnění k výkonu vzdělávacích aktivit, musíte si vybrat určitý balíček dokumentů:

 • charta soukromé mateřské školy;
 • dokument potvrzující registraci instituce;
 • pronájem prostor (nebo smlouva o prodeji);
 • závěry SES a GosPozhnadzor, že prostory splňují všechny nezbytné požadavky;
 • certifikovaný vzdělávací program;
 • doklad potvrzující úplnost veškeré potřebné vzdělávací a metodologické literatury;
 • informace o přijatých pracovnících a počtu skupin.

Výpočet přibližných investic na zahájení podnikání

 1. Pronájem prostor - 35 - 500 tisíc rublů měsíčně, v závislosti na regionu a dalších podmínek.
 2. Oprava - ze 100 tisíc rublů.
 3. Signalizační a hasicí zařízení - 130-150 tisíc rublů (instalace a údržba).
 4. Poplatek za služby je asi 80 tisíc rublů.
 5. Ochrana (CHOP) - 1 milion rublů ročně.
 6. Strava (děti a zaměstnanci) - asi 200 tisíc rublů.
 7. Platy zaměstnancům - 1, 1 milion rublů (plus daně a odpočty).
 8. Reklama - asi 100 tisíc rublů.
 9. Ostatní výdaje - asi 60 tisíc rublů měsíčně.

Vyhodnocení soutěže

SWAT analýza. Silné stránky:

 • absence frontů pro přijetí;
 • individuální přístup ke každému dítěti;
 • malý počet dětí ve skupině;
 • kvalitativně a různě;
 • bohaté vzdělávací programy vyvinuté na základě populárních metod včasného rozvoje;

Neměli bychom zapomínat, že v soukromé mateřské škole pracují pouze vysoce kvalifikovaní zaměstnanci, jsou dobře vybaveni vzdělávacími a hracími materiály.

Důležitou výhodou je poskytnutí nejpohodlnějších podmínek pro pobyt dětí v mateřské škole (prostor pro hry, spánek, krmení) a
flexibilní pracovní plán.

Slabé stránky:

 • vstupné na místo v mateřské škole;
 • vysoký měsíční poplatek za dítě;
 • nízká ziskovost podniku;
 • zvýšená úroveň sociální odpovědnosti;
 • dlouhou dobu návratnosti projektu (3-5 let).

Organizace podnikání v této oblasti otevírá takové příležitosti jako přitahování pozornosti státu k problémům předškolního vzdělávání dětí, uchování a zvyšování úrovně kvalifikace pedagogických pracovníků, údržba s pracovišti s vyššími platbami.

Dále poskytuje rozšíření rozsahu poskytovaných vzdělávacích služeb, aktivní zapojení inovací do vzdělávacího procesu, vytvoření konkurenceschopné značky mateřské školy. Je však důležité vzít v úvahu nestabilitu ekonomické situace v zemi, negativní trendy ve fungování rodinné instituce.

Jak začít podnikat?

Chcete-li uspořádat soukromou mateřskou školu doma, musíte nejprve zaregistrovat jako IP nebo zaregistrovat mateřskou školu jako LEU. To trvá asi měsíc.

Další:

 1. Vyrobeno Registrace daně D / S, (přiřazené číslem TIN).
 2. Vyrobeno registrace v Penzijním fondu, FOMS, FSS a Goskomstat pro získání OKVED a OKPO kódů.
 3. Je vybrána vhodná místnost a jedná se o dlouhodobý pronájem nebo smlouvu o prodeji.
 4. Pronájem nebo koupě místnost je opravována. To je uvedeno do souladu s nory SanPin a Gospozhnadzor.
 5. Mateřská škola je vybavena nábytkem, hračky, literatura atd.
 6. Zaměstnanci SES a Hasičského oddělení jsou pozváni, kteří vydávají vhodné závěry o dodržování všech nezbytných standardů.
 7. Charta se vytváří nová instituce, zaměstnance jsou najatí, pracovníci jsou psaní.
 8. Je poskytována reklama, prohledává se klient.

V závěrečné fázi je mateřská škola, která absolvovala všechny "testy", udělena licence, která dává právo na vzdělávací činnost.

Soukromá mateřská škola - podnikání je poměrně komplikované. Vyžaduje mnoho přípravných prací: shromažďování dokumentů, povolení, příprava prostor. A samozřejmě obrovská láska k dětem. Je to spíše společenský projekt. Ačkoli jeho dividendy samozřejmě přinesou. Ale o tři roky později, ne dříve.

Bude to také zajímavý nápad organizovat dodávky jídel.

Jak otevřít soukromou mateřskou školu?

Jak otevřít soukromou školku, kde začít, kolik peněz bude trvat? Je to legální? Jak uspořádat teplé jídlo, denní spánek a procházky pro malé zákazníky? Jaké dokumenty je třeba vydat, potřebuji získat licenci, převést prostory do nebytového fondu? Tyto a další otázky jsou zodpovězeny v tomto článku. Zde najdete komplexní informace o tom, jak uspořádat soukromou mateřskou školu ve svém bytě nebo pronajatou chatu, získat spoustu praktických rad, uvidíte skutečné údaje o vašich výdajích.

Sotva je správné nazvat otevření soukromé mateřské školy jednoduchým obchodem. To je docela obtížné podnikání, které vyžaduje bdělost a velký vliv. Na druhé straně je to užitečná aktivita, která přináší spokojenost tvůrci a četným klientům. Ano, a sousedé s dětmi jsou docela tolerantní - situace se náhle vyvine tak, že oni sami potřebují takovou zahradu.

Se správnou organizací se bude rozvíjet soukromá mateřská škola jako podnik a přinese to zisk a zákazníci budou vždycky. Jedná se o:

- děti, které jsou často nemocné

- takzvané děti "nesadikov", které potřebují individuální přístup

- drobky, které na základě svého věku ještě nejsou převzaty do obecních institucí

- děti vašich přátel a známých.

V době krize budou domácí zahrady obzvláště v poptávce, protože mohou nabídnout věrné ceny matkám, které jsou nuceny pracovat před splatností.

Právní otázky

Jak otevřít soukromou školku? Odborný podnikatel začne řešit podobné problémy z podnikatelského plánu. Domácí školky však často nejsou otevřeny "obchodními žraloky", ale učitelé, vychovatelky a maminky v rozhlase. Nejvíce se obávají legality takové události.

Mohou být ujištěni, tato činnost je legální a je podporována státem. Základní zákon, který musíte znát: zákon o vzdělávání v Ruské federaci. Článek 91 tohoto dokumentu říká, že pouze vzdělávací instituce podléhají licencování. Bude také užitečné, aby prozkoumala kodex bydlení uvádí, že tyto prostory mohou být použity pro osoby samostatně výdělečně činné, v případě, že majitel žije legálně, a jeho činnost není v rozporu se sousedy (kapitola 2, článek 17).

V roce 2013 bylo přijato usnesení generálního hygienického lékaře Ruské federace, které popisuje všechny požadavky na předškolní zařízení. Z praxe vyplývá, že kontrolní orgány (SES, Pozhnadzor, Rospotrebnadzor) jsou také velmi věrné podnikatelské činnosti "pro děti" - pokud na zahradě není samozřejmě stav nouze a četné stížnosti od rodičů přicházejí.

Naše mateřská škola tedy není vzdělávací institucí, ale rozvojová škola pro děti. Koncepce naší školy vývoje, pro kterou jsou prováděny výpočty na návratnost podnikání, je malá mateřská škola s délkou pobytu dětí přibližně 4 hodiny, náklady na poskytování služeb pro dítě nejsou zahrnuty. Provozní režim je od 9-30 do 13-30. Pokud je to žádoucí, rodiče s dětmi jim dávají, aby jedli ovoce, kashki, ale to vše musí být zabalené a dobré kvality.

Jak otevřít soukromou mateřskou školku bez licence: Často kladené otázky

 1. Je pravda, že nepotřebujete licenci k otevření soukromé mateřské školy? - Je to pravda. Licence je vyžadována pouze pro vzdělávací programy. Péče o dítě, dohled a vývoj není vzděláním.
 2. Potřebuji převést byt z bytu do neobydleného fondu? "Ne nutně." Zákon umožňuje otevřít soukromou zahradu v bytovém domě (dům).
 3. Jak otevřít soukromou mateřskou školu na druhém (pátém, devátém) podlaží? - Stejně jako první. Samozřejmě, první patro je pohodlnější, ale ostatní podlaží nejsou zakázány.
 4. Je vyžadováno pedagogické vzdělání? - Nevyžaduje se, ale bude velkým přínosem pro pověst vaší instituce.

Co potřebujete k otevření soukromé mateřské školy: nejdůležitější dokumenty

Kromě dobré vůle a dobré nálady pro otevření soukromé mateřské školky budete potřebovat:

 1. Certifikát podnikatele (individuální podnikatel). Všechny výše uvedené výhody státu se vztahují pouze na IP.
 2. Smlouva o pronájmu, pokud se zahrada otevře v něčím jiném bytě (domě). Ve smlouvě by měla být položka, kterou pronajímatel souhlasí s tím, že v pronajatých prostorách otevře soukromou mateřskou školu.
 3. Smlouvy se zaměstnanci (chůvy, čističe, kuchaři).

Ale povolení k otevření mateřské školy není potřeba! To vyplývá z výše uvedených dokumentů. Upozorňujeme, že nedostavení licence minimalizuje komunikaci se společnostmi SES a Pozhnadzor. Jejich četné požadavky stojí za zvážení, ale oficiální povolení těchto organizací se nevyžaduje.

Počátek všech začátků - tužka, kalkulačka, zdravý rozum

Než otevřete soukromou mateřskou školu doma, podnikatelský plán a jeho analýza jasně ukáží váš odhadovaný zisk. Vytvořte plán ve všech podrobnostech, založený na reálných číslech. Kolik je sada dětského nábytku, jaká bude cena jídla? Možná budu muset převést toaletu, opravit? Nezapomeňte na daně - nováček IP může pracovat pod zjednodušeným systémem a má řadu výhod.

Pokud jde o původní částku, závisí to na tom, zda se instituce otevírá ve vlastních nebo pronajatých prostorách. V prvním případě budou náklady minimální, v druhém - podstatnější. Je obtížné určit přesné údaje. Vždy existuje možnost snížit část výdajů: koupit nábytek v prodeji, převzít funkce účetního, vařit, zdravotní sestra, odložit nákup předmětů, které nejsou první potřeby později. Podle odhadů z různých zdrojů bude cena plnohodnotné mateřské školy v samostatné místnosti s několika skupinami a kvalifikovaným personálem od 300 tisíc do několika milionů rublů (v hlavním městě).

Jak vytvořit soukromou mateřskou školu od začátku je nejjednodušší nápad

Pokud nepřijímáte absolutně žádné peníze, ale máte vlastní životní prostor, můžete vytvořit soukromou mini-zahradu na tom. Přemístěte apartmán do pořádku, oddělte některé hračky od svého dítěte a dejte do péče 1-2 děti. Pokud se věci daří dobře, můžete se rozšířit.

Co potřebujete k otevření mateřské školy ve svém bytě

Za prvé, děti musí mít:

- (koneckonců, soukromá mateřská škola je děti od 0 do 3-4 let, musí spát během dne)

- speciální nábytek (stůl a několik židlí)

- hračky, knihy, vývojové výhody

- podmínky pro venkovní hry, outdoorové aktivity

Nezapomeňte na jednotlivé ručníky a čisticí prostředky, protože v zařízeních péče o děti se provádí čištění několikrát denně pomocí speciálních dezinfekčních prostředků.

Plán pro otevření soukromé zahrady: považujeme za příjmy

Počítání příjmů je velmi příjemný proces, ale doporučujeme se k němu přistupovat třikrát. Je třeba skutečně posoudit solventnost obyvatel vašeho okresu (města). V Moskvě, poplatek za 1 dítě může jít až na 20 tisíc rublů a překročit tuto částku, ale v malém městě (vesnice) s malými platy 5 tisíc rublů se může zdát nepřiměřené.

Možná má smysl otevřít soukromou zahradu po dobu půl dne bez spánku a výživy. Nebo si dejte děti 2-3 dny v týdnu místo pěti. To sníží vaše náklady a ceny pro rodiče. V každém případě musíte pečlivě prozkoumat poptávku po vaší službě. Zjistěte, zda je v městské zahradě dostatek míst, ať už jsou v okolí. Vezměte na vědomí, že ve velkém městě je poptávka po zahradě větší než v malé vesnici. Plánování příjmu s přihlédnutím k rizikům.

Pro naše výpočty přijímáme, že naše skupina pracuje od 9-30 do 13-30, cena služby je 10 000 rublů. Průměrný počet dětí ve skupině za měsíc je 8 osob. K práci s dětmi najmeme jednoho zaměstnance, druhý je iniciátorem projektu. U činností, které registrujeme, je zdanění zjednodušený systém hlášení.

Naše zahrada bude umístěna v pronajatém bytě, v prvním patře.

Shrňme naše výpočty v tabulkách. Začněme seznam potřebných investic.

Podnikatelský plán pro otevření soukromé mateřské školky: příklad s hotovými výpočty

Otevřete soukromou mateřskou školu - v tuto chvíli nejsou zprávy. Pouze zde se tato společnost zabývá pravděpodobností kategorie sociální a bude vyžadovat stálé investice, zejména poprvé.

Aby se zajistilo, že nebudou žádné nepríjemné překvapení ve formě neziskové činnosti domácí mateřské školy, je nutné, aby ve fázi podnikatelského plánování stanovila sled činností a vypracovala podnikatelský plán pro mateřskou školu. Samozřejmě můžete stáhnout i připravený vzorek, ale je lepší vyčíslit všechno sami.

Algoritmus akcí

Nejprve se musíte rozhodnout, jak bude vaše organizace formalizována. V Rusku mohou podnikatelé a právnické osoby zapojit se do vzdělávacích aktivit.

Pokud vaše plány zahrnují poskytování služeb pouze pro péči o děti a pořádání zajímavých volnočasových aktivit pro ně, pak stačí formalizovat PI a otevřít odpovídající OKVED. Tento druh činnosti nevyžaduje licenci. Buďte opatrní - koncept domu nebo mini zahrady nemá právní důvody, takže ve jménu takových institucí slovo "zahrada" chybí úplně. Říkají takové organizace různá centra:

 • Volný čas;
 • Péče o děti;
 • Vývoj dětí, atd.

Pokud váš druh činnosti zahrnuje předškolní vzdělávání dětí, pak je v tomto případě nutné zaregistrovat vytvoření právnické osoby. Legislativa stanoví normu, podle níž by všechny organizace poskytující vzdělávací služby měly být nekomerční a jakákoli společnost s ručením omezeným, JSC a podobně k provádění těchto činností nemají nárok. Proto je nejlepším řešením nevládní vzdělávací instituce. V tomto případě je nutné udělovat licenční řízení, aby bylo zajištěno oprávněné právo na vzdělávací činnost.

Pořadí akcí při otevírání LEU:

 1. Registrace a registrace pro daňové a statistické účetnictví;
 2. Nabytí nebo pronájmy hotových prostor; Nedotýkáme se tu předmětu stavby - pro to nebude dostatek úspor;
 3. Re-vybavení prostorů v souladu s požadavky SES a protipožárními orgány;
 4. Opravy;
 5. Vybavit budoucí minigradní zahradu potřebným nábytkem, vybavením atd.;
 6. Přijetí závěru z požární kontroly a SES o shodě prostorů se zavedenými normami;
 7. Vytvoření charty organizace, personální obsazení;
 8. Nábor zaměstnanců;
 9. Získání licence.

Když otevřete soukromou mini-zahrádku doma, algoritmus akce je téměř stejný. Pouze zde jsou menší požadavky: nebudete muset přijímat závěry ze strany Státní požární dozorové služby a SES, sestavit chartu a seznamy zaměstnanců a získat licenci. Tato možnost bude snazší při registraci a případné sankce pro podnikatele jsou mnohem nižší než u porušení právnických osob.

Počáteční náklady

Výše finančních investic může být vypočítána pouze přibližně, protože závisí na regionu vašeho umístění. Není žádným tajemstvím, že ve vzdálených částech země jsou ceny za pronájem nemovitostí a nákupních zařízení několikrát nižší než například v Moskvě. Výše nákladů závisí také na obsazené ploše areálu a počtu skupin.

Pokud otevřete mateřskou školu v bytě, můžete současně vyvést až 10 osob. Zde budou hlavní náklady téměř stejné jako u velkých skupin žáků, ale výše rodičovské platby je mnohem nižší. Současně organizace velkého počtu skupin okamžitě vyžaduje velmi velké investice do pronájmu a opravy slušného pokoje.

Optimálním řešením s relativně krátkou dobou návratnosti je organizace tří skupin dětí s 15 lidmi. Prostor potřebný pro ubytování 45 dětí by měl být přibližně 400-500 m². Na základě těchto údajů sestavíme podnikatelský plán pro soukromou mateřskou školu s příkladem výpočtu pro Moskvu.

Podnikatelský plán pro soukromou mateřskou školu - jak otevřít soukromou mateřskou školu

Odhadovaná data:

 • Měsíční příjem činí 156 000 rublů.
 • Čistý zisk činí 30 600 rublů.
 • Počáteční náklady - 315 800 rublů.
 • Návrat - od 8 měsíců.

Obsah

Poznámka: Tento obchodní plán, stejně jako všechny ostatní v sekci Podnikové plány, obsahuje výpočty průměrných cen, které se mohou lišit. Proto doporučujeme provést výpočty pro vaše podnikání individuálně.

V tomto článku sestavíme podrobný obchodní plán pro malou soukromou mateřskou školu s výpočty.

Popis služby

Soukromá mateřská škola poskytuje rodičům péči o své malé děti (od 3 do 7 let). Organizace je malá a je navržena tak, aby sloužila současně 10-12 dětem. Seznam služeb zahrnuje přítomnost dětí v mateřské škole, stravování, procházky, kurzy. Nedostatek pobytu dítěte v mateřské škole není zajištěn. Samotná organizace se bude nacházet v prvním patře obytné budovy, byt bude předem přeložen do nekomerčních nemovitostí. V tomto obchodním plánu budeme zvažovat variant s nemovitostmi v pronájmu. Pokud však máte v prvním patře vlastní byt, pak se vaše výdaje slušně sníží a zisk se zvýší.

Analýza trhu

Problém umísťování dítěte do mateřské školy je dnes velmi akutní. Takové státní instituce nestačí. Rodiče čekat velmi dlouho na svůj obrat, někdy to trvá několik let. V této situaci se mnozí snaží najít alternativní řešení problému. Soukromé mateřské školy získávají na popularitě.

Rodiče dětí, kteří jsou již schopni mluvit a chodit, mají zpravidla naléhavou potřebu starat se o děti. Věková kategorie je od 3 do 7 let. Starší věk není vůbec relevantní, protože děti už chodí do školy. Velmi malé děti vyžadují pečlivou péči a dohled. Matky obvykle sedí s nimi, na tento účel jim poskytuje mateřská dovolená a rodičovská dovolená. Největší poptávka je zaznamenána ve středním věku. Právě tyto děti přijdou podnikatelem v mateřské škole.

Obzvláště relevantní je tento druh podnikání pro ženy s pedagogickým vzděláním. Mohou být zároveň majitelem podniku, učitelem, kuchařem a čističem, pokud je to nutné. Proto má takový podnik určitý "přízvuk" žen.

Omezený počet městských mateřských škol vede k velkému rozdílu mezi velkou (konstantní) poptávkou po službách a nabídkách mateřských škol v tomto sektoru trhu. Zákazníci v tomto typu podnikání budou vždy. A pravděpodobně se stanou běžnými zákazníky. Tím se sníží náklady na reklamu.

Obecně je lepší otevřít takovou soukromou mateřskou školu v oblasti města, kde žijí bohaté rodiny. Oni se zpravidla uchýlí k službám těchto organizací a mají větší důvěru v ně. Tímto způsobem, portrét potenciálního kupujícího budou vypadat takto: jsou to rodiny s dítětem ve věku 3-7 let, jejich životní úroveň je stanovena na průměrné úrovni a nad průměrem (stojí za to, aby byla orientována poslední kategorie).

Hlavními konkurenty budou jiné nedaleké soukromé mateřské školy a obecní instituce tohoto typu. Hlavním bojovým zbraněm bude odbornost personálu, poskytování kvalitních služeb a také neobvyklé návrhy (například vedení bojových umění nebo tanečních kurzů profesionálním trenérem). Náklady, které je třeba udělat pod tržním průměrem, nemá smysl - v tomto případě se náklady jednoduše nezaplatí a organizace nepřinese žádné příjmy.

SWOT analýza

Před otevřením soukromé mateřské školy se musíte seznámit s hrozbami a příležitostmi. Prvotní mohou bránit úspěšnému rozvoji podniku, zatímco druhý, který ho může urychlit a způsobit další příjmy.

Faktory ovlivňující podnik jsou obvykle rozděleny na vnější a vnitřní. První soukromý podnikatel se nemůže změnit. Může však minimalizovat dopad negativních faktorů a využít příležitostí pro sebe. Vnější faktory zahrnují:

 1. Vlastnosti:
 • Úroveň soutěže není příliš velká, jelikož je dnes obtížné otevřít mateřskou školu, tento druh podnikání vyžaduje značné počáteční náklady.
 • Poskytování široké škály služeb.
 • Možnost přilákat investice do tohoto sektoru ekonomiky.
 • Nízké náklady na reklamu.
 • Změny v legislativních aktech.
 • Nízké tresty za IP (asi 1-3 tisíce rublů).
 1. Hrozby:
 • Vysoká úroveň byrokratizace v této oblasti.
 • Snížení příjmové úrovně obyvatelstva v důsledku krize.
 • Přítomnost finančních překážek vstupu na trh.
 • Nutnost registrace dokladů pro přechod z kategorie soukromých mateřských škol do LEU.
 • Přísné požadavky na SES a požární inspekci.

Majitel vnitřních faktorů se může pokusit vyloučit, pokud jsou negativní. A pozitivně ovlivňovat podnikání lze nejen využít pro dobro, ale také posílit jejich vliv. Interní faktory zahrnují:

 1. Silné stránky:
 • Možnosti dalšího rozšíření.
 • Volba území, kde je úroveň hospodářské soutěže minimální.
 • Výhodná poloha pro uživatele služeb (v tomto případě bude mateřská škola umístěna v oblasti, kde žijí bohatí rodiny).
 • Velké množství specialistů v této oblasti (mnozí se dohodnou, že půjdou do práce ve vaší organizaci, neboť v obecních mateřských školách nabízejí velmi malý plat).
 • Zvýšení nákladů na služby je možné.
 • Zkušenosti s prací v této oblasti s podnikatelem.
 • Dostupnost všech druhů pokročilých kurzů.
 1. Slabé stránky:
 • Vysoká úroveň fixních nákladů.
 • Nedostatek jakékoli klientské základny, potřeba vyhledávat zákazníky.
 • Vysoká odpovědnost, vážné důsledky jsou možné (například v případě traumatizace dítěte).
 • Neschopnost uspokojit zvýšenou poptávku (nedovolí přítomnost malého počtu dětských míst).
 • Nutnost vážné opravy.
 • Vysoká cena potřebného vybavení a nábytku.
 • Snížení kvality služeb kvůli nedostatečné motivaci zaměstnanců.

Je důležité si uvědomit, že tyto nebo jiné faktory nemusí být v konkrétním podniku přítomny. Je již důležité provést studii o místním trhu a pracovních podmínkách.

Posouzení příležitostí

Soukromá mateřská škola bude pracovat 5 dní v týdnu. Pracovní den je od 7:30 do 18:00. Abychom neměli problémy, sestavujeme pedagoga za jeden a půl sázek.

V mateřské škole bude učitel kresby a hudby přijít samostatně. Pouze 2 krát týdně. Mohou být navrženy jako zaměstnanci na částečný úvazek nebo prováděny jako outsourcing. V našem případě jsme zvolili druhou možnost vyloučení nákladů na placení pojistného.

Jeden učitel bude pracovat s dětmi. Mezi jeho úkoly patří péče o děti, zpoplatňování, každodenní procházka (1-2 krát denně), provádění vývojových aktivit (účet, abeceda atd.).

Můžete si najmout jednu z hospody, která bydlí ve stejném vchodu, jako šéfkuchař a čistič. Přijde 3krát denně.

Mateřská škola bude umístěna v 3-pokojovém bytě.

Vezměte prosím na vědomí, že pokoje pro spaní, hraní her a jídla by měly být vybaveny. V našem případě bude kuchyně připravena

ki, 1 pokoj - jídelna, 2 místnost - herna, 3 místnost na spaní. V herně bude také výcviková oblast.

Stojí za výběr apartmán se samostatným vchodem v prvním patře.

Během přijetí do mateřské školy musí rodiče zaplatit vstupní poplatek. S jedním dítětem - 7 tisíc rublů. Tato částka se může lišit v závislosti na regionu. V průměru od 5000 r. až 15 000 rublů. Tyto peníze budou posuzovány samostatně a zaslány na splacení počátečních nákladů. Celková částka činí 84 000 rublů.

Organizační a právní aspekty

Chci okamžitě upozornit na skutečnost, že mateřská školka jako právní forma podnikání chybí. Nezapomeňte, že pokud v názvu existuje slovo "škola" nebo "mateřská škola", pak nebude možné se zaregistrovat jako IP, majitel se musí zaregistrovat jako právnická osoba. V tomto případě budete muset získat také příslušnou licenci k organizaci činností na ministerstvu školství.

Chcete-li zachovat stav IP, můžete zavolat vaší organizaci "Centrum péče o děti", "Rekreační středisko pro děti" nebo "Centrum předčasného rozvoje". Tyto formulace umožňují pracovat jako IP.

 1. Zaregistrujeme se jako IP. Zaplatíme státním poplatkem 800 rublů. Je-li to nutné, otevřete zúčtovací účet pro IP. Kód OKVED může být: 85.32 "Poskytování sociálních služeb bez ubytování", 80.10.1 "Předškolní a primární všeobecné vzdělávací služby", 0.10.3 "Doplňkové vzdělávání pro děti".
 2. Můžete použít UTII nebo USN. Ve druhém případě existují dvě možnosti - USN "Výnosy" 6% nebo USN "Příjmy mínus výdaje" 6-15% (sazba se určuje v závislosti na regionu).
 3. Upozorňujeme vás na skutečnost, že není nutné získat licenci s příslušným názvem organizace.
 4. Rovněž je nutné se zaregistrovat u penzijního fondu a povinného zdravotního pojištění.
 5. Činnosti péče o děti nepodléhají licencování. Je důležité vybrat správný název.
 6. Podle článku 48 "Zákon o vzdělávání"Individuální pedagogická činnost nepodléhá licencování.
 7. Je důležité připravit smlouvu o poskytování služeb. Pro pomoc při navrhování je lepší konzultovat právníka.
 8. Nezapomeňte na dodržování hygienických norem a pravidel požární bezpečnosti!

Marketingový plán

Cenová politika:

Cena bude stejná pro všechny zákazníky. Bude nastavena na úrovni nepatrně nad tržním průměrem. To je způsobeno skutečností, že hlavními klienty budou bohatí lidé, pro něž se náklady často stávají indikátorem třídy poskytovaných služeb.

Marketingová strategie:

Vzhledem k tomu, školka bude zaměřena na rodiny žijící v okolních domech, pak reklama ušetříte docela vážně. Mezi způsoby podpory v tomto případě patří:

 • Vývěsní štít. Měla by být velká, jasná, zajímavá a nezapomenutelná. Je důležité vybrat chytlavé jméno.
 • Malovat reklamy. Je lepší je vyrobit z vysoce kvalitního papíru, který předem sestavuje prodejní text.
 • Poradenství potenciálním klientům, kteří mají "rodičovský den". Takový večer je možné zavést rodiče do stávajících programů a podmínek.
 • Instalace ukazatelů. To přidá vážnost organizací.

Ale objížďky bytů je lepší vyloučit. Může vyděsit bohaté klienty. V takovém případě bude reklama v novinách a v televizi neúčinná. Počet klientů je malý a náklady na tuto reklamu jsou velmi vážné. Navíc výše uvedené metody vám pomohou rychleji najít potenciální zákazníky.

Reklama na využívání internetu, pokud tyto váhy i nepraktické. Záchranářům jsou lidé z různých částí města, ale je nepravděpodobné, že chtějí vést děti v zahradě na druhé straně města.