Podnikatelský plán pro dodání květin

Dodávka květin je slibná podnikatelská činnost vhodná pro širokou škálu začínajících podnikatelů. V tomto článku budeme diskutovat o tom, jak vytvořit obchodní plán pro dodávky květin, popsat hlavní etapy zahájení projektu a finanční náklady. V důsledku toho zjistíte, jaké přílohy jsou potřebné k otevření služby pro doručování květin.

Souhrn

Hlavními výhodami této myšlenky jsou minimální náklady na začátku práce a reálné příležitosti k intenzivnímu rozšiřování a rozvoji. Můžete kompetentně plánovat rozvoj podnikání tím, že vytvoříte svůj vlastní obchodní plán pro dodávání květin pomocí výpočtů.

Můžete začít pracovat v oblasti dodání květin ihned po registraci IP. K tomu není vůbec nutné pronajmout kancelář nebo prostor pro uložení květin, zakoupit drahé vybavení a najmout si velký personál. Nicméně je třeba si uvědomit, že můžete pracovat sami ve svém bytě jen v "první fázi". Již v krátké době bude nutné pronajmout si pokoj pro kancelář, vybavit jej nábytkem a vybavením pro plodnou práci a rozvojem malého podniku. To bude vyžadovat určité investice, na kterých bude záviset ziskovost organizace.

Budeme analyzovat obchodní plán dodávky květin po etapách, abychom pochopili, kde začít a jaký by měl být výsledek.

Analýza trhu

Chcete-li najít své místo ve výklenku, konsolidovat a postupně rozvíjet měřítko, je třeba provést analýzu trhu, kde bude práce plánována.

 • Území prodeje zboží / služeb.
 • Identifikace cílové skupiny a její objem: podle statistik více než 85% - jsou muži ve věku 25 až 60 let, 10% - jsou ženy různých věkových kategorií, a jen 5% - jsou mladí lidé 16-25 let.
 • Po sledování je nutné určit nejoblíbenější odrůdy květin a cenovou politiku.
 • Proveďte analýzu dodavatelů květin, zastavte alespoň 2. Dodavatel musí nabízet širokou škálu barev na skladu, produkt musí být kvalitní a za přijatelnou cenu.
 • Harmonogram služby, vhodný pro klienta (přijímání aplikací nepřetržitě, konzultace a doručení od 9 do 20).
 • Způsoby komunikace s klientem (všechny způsoby jsou dobré: telefon, pozemek s funkcí k opuštění aplikace, sociální sítě, instant messaging, jako Viber a WhatsApp).

Analýza trhu by měla co nejvíce pokrývat všechny výše uvedené body, které umožní kvalitativně orientovat směr podnikání a přímé náklady na prioritu.

Obchodní registrace

Chcete-li začít činnost, musíte se zaregistrovat u místních úřadů. Zvolte typ právní registrace může být IP a LLC. Chcete-li otevřít službu doručování květin, bude dostatečné IP, usnadní to zdanění. Náklady na tuto položku se budou pohybovat od 1000 do 2000 rublů.

 • Fotokopie pasu.
 • Žádost o státní registraci fyzických osob jako PI v úředním formuláři P21001.
 • Potvrzení o zaplacení státního poplatku.
 • Aplikace na daň v souladu s vybranou registrací - IP.

Sortiment

Široká škála květin a kytic bude konkurenční výhodou služby květin. Zákazníci si mohou vybrat mezi různými službami a internet je plný nabídek. Proto byste měli vyplnit barevný katalog alespoň s následujícími stupni barev:

 • Růže (holandský, slečna Piggy, Salinero, Naomi, Talea, Avalanche, Topaz, Zodiac nebo Abeba).
 • Rose bush "Mirabel".
 • Chryzantémy.
 • Alstroemeria.
 • Karafiát.
 • Tulipány.
 • Mattioli.
 • Callas.
 • Irizy.
 • Gerberas.

Sortiment by měl zahrnovat nejen květiny na kus, ale i kytice jednobarevných květin a smíšené. Také by zákazník měl mít možnost nabídnout krásné greeny pro výzdobu a obaly. Pro zvýšení zisku je nutné do sortimentu zahrnout i doprovodný produkt. Dobrým příkladem jsou krabice se sladkostmi, měkké hračky, pohlednice. Pro provozní práce a dodávky květin se doporučuje pronajmout pokoj a zakoupit základní druhy květin tak, aby klient nečekal dlouho a dostal objednávku během několika hodin. K tomu je třeba určit nejoblíbenější květiny a kytice, které připraví plnohodnotná květinářka za hodinu. Přibližné náklady na květiny a související produkty, které stojí za koupi za účelem zahájení doručovací služby:

Po doručení zásilky na telefonní a internetový prodej byste měli začít vytvářet kytice a prodávat z vašeho minipokladu nebo obchodu. Musí existovat alespoň růže, chryzantémy a tulipány. Za měsíc můžete určit poptávku po zbývajících odrůdách květin a zakoupit je, aby byly k dispozici a doručení bylo provedeno okamžitě.

Pro dodatečné příjmy je nutné zboží zakoupit:

Doručovací služba, stejně jako nejmenší podnik, může fungovat a rozvíjet s pomocí zaměstnanců. Pro práci doručovacího servisu budou tyto zaměstnanci potřebovat:

Minimální počet zaměstnanců pro novou květinovou službu je manažer, květinářství, kurýr a řidič. Část funkcí může provádět tvůrce společnosti. Nákup květin může být přidělen manažerovi jako dodatečná zátěž s dodatečnou platbou a podnikatel sám může poskytovat účetnictví a propagaci.

Sklad nebo kancelář

Pro plnohodnotné aktivity budete muset pronajmout pokoj pro kancelář a sklad pro květiny a přinést potřebné vybavení. Prostory pro práci zaměstnanců mohou být malá kancelář nebo salon s květinami, kde budou květy prodávány online i offline. V tomto případě bude květinářka jednat jako prodejce.

Prostory pro skladování květin potřebují malé, asi 20-30 metrů čtverečních. m s přírodním a dodatečným osvětlením, stejně jako vybavení pro udržení potřebného klimatu v místnosti. Pouze za těchto podmínek si květiny udrží svou prezentaci 3-4 dny.

Pronájem kancelářských prostor, v závislosti na regionu a místě, může stát od 1,5 do 50 tisíc na 1 čtverec. m. Pokud otevřete květinářství s funkcí dodání, měla by být pronajata na dobře cestě, na centrálních uličkách, náměstích nebo v nákupním centru. Pokud je pouze služba doručování a prostory potřebné výhradně pro práci zaměstnanců a vytváření kytic, můžete si pronajmout tuto oblast na levnějším místě.

Pro výpočty budeme mít pokoj v hodnotě 7 tisíc rublů na 1 km čtvereční. m. Pokud si pronajmeme pokoj 25 m2. m, náklady se vydají ve výši 175 000 rublů. Nezapomeňte na účty za služby i pro malou pronajatou oblast. Chcete-li interiér kanceláře poskytnout potřebné barvy, potřebujete alespoň 3000 rublů měsíčně. Seznam zařízení najdete v tabulce:

Květinový obchod: jak vytvořit úspěšný obchod?

Jsem si jistý, že každý člověk alespoň jednou v životě, ale koupil květiny. A každý z nich čelí takové situaci, kdy je třeba doručit květiny příbuzným, příbuzným, milovaným lidem v jiném městě. V takových případech musíte kontaktovat službu doručování květin, která vám rád pomůže splnit všechna vaše přání a poskytne Vám chvíle štěstí a radosti.

Dnes začínáme řadu článků z rubriky "Nápady na podnikání: Tipy praktikujících". Chtěl bych zdůraznit, že všechny nápady, které najdete na našich stránkách, není založen na teorii, nalezený v rozlohách internetu, a ve větší míře praktických znalostí, dovedností a schopností lidí, kteří pracují nebo pracovali v tak či onak oblasti podnikání.

Jak vytvořit svůj květinový obchod: tipy, doporučení, obchodní funkce

Květinářství, a jeho součást podnikání v dodávkách květin, to je místo, kde jsme chtěli začít náš cyklus. Může vzniknout logická otázka, proč jsme v prvním článku věnovali pozornost květinové firmě, protože existuje mnohem více moderních a slibných sfér činnosti. Odpověď je jednoduchá - já, autor tohoto článku, jednou jsem začal cestu do světa financí přesně s organizací květinového obchodu v jeho městě. Proč dělám elektronický obchod a psaní článků? Pojďme dopředu a všechny informace postupně ukážeme. Chcete vás zajímat, chci to okamžitě říct. Organizoval jsem květinový obchod ve věku 20 let, nemám ani znalosti ani dovednosti v této oblasti, ani startovní kapitál, ale velkou touhu pracovat, rozvíjet a stát se nejlepší. A jako konečný výsledek - největší a nejznámější společnost v mém městě, s populací 700 000 lidí, která se zabývá dodávkou a prodejem květin. Nyní se obchod prodává a já jsem se rozhodl vyzkoušet sám v jiných oblastech. Ale tato zkušenost, chyby, které jsem udělal, znalost, kterou jsem dostala, bude neocenitelná pro začínajícího obchodníka, který se rozhodl otevřít obchod s květinami ve svém regionu.

Květinový obchod: jak jsem začal své podnikání a jak to skončilo

Předtím, než začnete pracovat s praktickými radami a doporučeními, které vám pomohou zabránit chybám, které jsem udělal, a minimalizovat potíže s tímto obchodem, chtěla bych vám trochu říct, jak to všechno začalo. Nevím, jestli se o to budete zajímat, protože jste možná přijeli za suchou teorii a konkrétní doporučení, ale když jsem právě začal, inspirovaly mi příběhy podnikatelů, kteří již v této oblasti praktikují. Věřím, že můj malý, ale produktivní způsob v květinářství vás povzbudí k práci a rozvíjení vašeho podnikání s ještě větším nadšením a silou.

Takže všechno začalo být docela truté - chtěl jsem vydělat peníze. Byl to lednový měsíc a já, chudý student z druhého ročníku, neměl ani nápady ani příležitosti začít něco. A pak přišla myšlenka, že brzy 14. února a 8. března, den, kdy květiny dávají vše, dokonce i ty, kteří to nikdy neudělají. Všechno se narodilo spontánně a zcela nepochopitelně. Pak jsem žil ve velkém hutnickém městě a já jsem věděl, že tvrdý dělník z práce by nešel do květinářství, ale koupil tulipány na prvním místě, který našel. Takže bylo rozhodnuto jednat. Zapůjčila jsem si přítele na týden za 500 dolarů, koupila jsem volně ložené tulipány, protože teď si pamatuji 800 kusů a vložím 2 body na vstup do závodu. Po dobu 3 dnů, od 6. do 8. března, byly prakticky všechny květiny prodány a zisk činil 1000 dolarů. Byly to první peníze získané tak rychle, a poměrně těžké. Ale pak jsem neměl žádné myšlenky na vytvoření plnohodnotného podnikání, ale tato úspěšná zkušenost mě vedla k vážnému uvažování o vážné budoucnosti za rok.

A teď jde rok. Začátkem ledna a už začínám uvažovat o opakování loňského úspěchu. Ale jednorázový příjem 500 dolarů není vážný. Chtěla jsem něco stabilního a většího. Pak přišel nápad vytvořit webové stránky pro doručení květin, organizovat skupiny na sociální síti „Vkontakte“, navázat spolupráci s kavárnami a restauracemi, obecně dělat vše pro to, vydělat nejen během prázdnin, ale i na všední dny. Dále vám řeknu víc, jaké problémy se vyskytly při organizaci květ podnikání, a teď bych chtěl jen nakreslit čáru a říci, že v roce, který jsem plně placenou svou společnost, jsme byli schopni, aby se stal nejlepší ve městě, získal desítky objednávek za den, dodáno tisíce růží měsíčně, rozvíjet dobré obchodní vztahy a vytvářet partnerství s mnoha společnostmi města. Neřeknu, jaký je přesný zisk, protože prakticky vše, co bylo vynaloženo, bylo okamžitě investováno do reklamy a dalšího vývoje. Ale měl jsem 1000 dolarů měsíčně. Při průměrném platu ve městě 350-400 dolarů se tyto příjmy zdají být velkým úspěchem.

To je, pokud je to velmi krátké, můj příběh. Řeknu jen jednu věc - všechno je skutečné, velmi reálné. Bez znalosti, bez počátečního kapitálu, bez vazeb, bez známých, můžete vytvářet a rozvíjet své květinové obchody, dělat to nejlepší a přivést je na slušnou úroveň. No, teď se pusťme do praktičtějších okamžiků.

Květinový obchod: kde začít, co hledat, jaké chyby je třeba předcházet

Takže, jak jsem psal dříve, cesta pro květinové obchody nebyla pro mě snadná. Začal jsem bez znalostí, dovedností, dovedností a financí. Ale díky tomu jsem se mohl hodně naučit a všechny vaše zkušenosti s radostí vám budou dány, drahí čtenáři.

Proč bychom měli začít?

Studie trhu a soutěže

Téměř každý podnik začíná s tím, že jste studoval poptávky a nabídky na trhu, s cílem zjistit, zda nebo ne váš produkt nebo služba je v poptávce, nebo zda se stanete stotiny společnost nabízet nepotřebné věci. Zvláštní pozornost by měla být věnována i konkurentům.

V květinářství to platí zejména. Studovat jejich nabídku, ceny, způsoby doručení, pracovní plán, propagační a bonusové nabídky, věrnostní a odměnové systémy. Nezapomeňte, že jdete-li na trh, kde už jsou velké hráči, pak se řídit jejich model, dělat všechno v dobách lépe.

Abych byl upřímný, měl jsem štěstí. Ve městě, kde jsem otevřel květinový obchod, nebyla žádná vážná doručovací služba. To je velmi zvláštní, protože ve velkém hutním centru s počtem obyvatel 700 000 lidí není dobré a slušné dodání květin. Je jasné, že už je mnoho z nich, ale já jsem byl první a nastavil tón pro všechno. Ačkoli, jak se později dozvěděli, některé obchody nabízely k dodání květiny, ale to je tak trochu, že ani nevěnovali pozornost, protože nemohou být nazýváni konkurencí.

Dodavatelé

Dalším velmi důležitým bodem je hledání dodavatelů. Existují dvě možnosti: buď si koupíte květiny velkoobchodně, přímo ze skleníků, nebo si vezmete od malých obchodníků ve vašem městě.

Na svátcích, kdy jsme prodali až 1000 růží denně, jsme si koupili přímo ve sklenících. Tam je cena lepší, a květina je čerstvá. Ale v běžných dnech, kdy takové objemy není třeba, byly převzaty od malých obchodníků. Samozřejmě, že první dvojice budete potřebovat 20-40 růží v den, je to asi 2-3 pořadí, proto mají jen koupit za velkoobchodní sklady, kde je možné užívat 1 balení.

Udělal jsem to. Obdržel jsem rozkaz, obdržel zálohu, koupil jsem zásobu 20 růží a dodal. Dokud jsem nedosáhla slušné úrovně, fungoval takový systém.

Ujistěte se, že najdete ve svém městě kvalitní a spolehlivé dodavatele, studovat jejich sortiment, přepsat název květin, ceny, zjistit data nových dodávek. Dobrý dodavatel je základem květinářství.

A opět jsem měl velké štěstí, že se velkoobchodní sklad nacházel 10 minut chůze od domu a okamžitě jsem mohl doručit zásilku po obdržení platby. Musíte hledat něco podobného ve vaší oblasti, nebo můžete zjistit, kde si můžete koupit květiny v malém velkoobchodu.

Způsob práce

Rozhodněte se, jak budete pracovat. Okamžitě řeknu, že je hloupé koupit květiny předem, a očekávám, že objednávky půjdou. Na mně tak skončila strana z 200 růží a stala se poučením pro celý život. Je lepší přeplatit, ale nakoupit na fakt objednávky, než aby levnější, hromadně, ale pak polovinu vyhozet. Květiny nejsou konzervované potraviny a je třeba je skladovat za zvláštních podmínek. Nejlepší vzestup v balení bude mít tržní vzhled ne více než 10 dní. Vše, co je více, je již potenciální "koště". A pokud nemáte dobrý sklad, se správným teplotním režimem a vlhkostí, pak za 3-5 dnů květy ztratí svůj vzhled.

Pracoval jsem takto - vzal jsem rozkaz, obdržel zálohu, šel do skladu, koupil květiny, dělal dodávky, fotografoval příjemce z kytic. Samozřejmě, byli zákazníci, kteří nechtěli pracovat na předplacení, ale je pro mě snadnější odmítnout objednávku, než připravit čaj ze sušené růže. Později, když již byly oba recenzenty a fotografie příjemců, byly odmítnuty sníženy na nulu. Všichni pracovali na předplacení.

Radím vám, abyste tuto schému použili.

Internetu a sociálních sítí

Většina klientů, ne-li 99%, našla mou společnost prostřednictvím vyhledávačů nebo v sociálních sítích. To byla první věc, kterou jsem přidělil - za vytvoření nenáročného místa + za rozvoj skupiny Vkontakte. Website objednat za $ 50 zapojena do propagace samotného a 3 měsíce ho později přivedl do Googlu Top1 a Yandex na regionálních potřebách „Doručování květin“, „Dodávka růží“, „Koupit růže“, atd. Mimochodem, tato zkušenost SEO optimalizace byla pro mě užitečná v budoucnu, když jsem začal chápat a vydělávat online.

Nezapomínejte na sociální sítě, protože mohou vzdát až 90% všech vašich zákazníků. A pokud v předvečer svátků provést kompetentní reklamní kampaň, bude počet objednávek jednoduše neuvěřitelný.

Stojí za zmínku, že po roce práce, 14. února, naše společnost splnila více než 200 objednávek, což byl rekord na jeden den. A nejzajímavější je, že 94% všech objednávek prošlo prostřednictvím sociálních sítí.

Spolupráce

Od prvních dnů práce jsem si uvědomil, že většina z tohoto podnikání je daleko od plavby. Musíme hledat partnera. Pracovali jsme na principu výměny - my PR na našich zdrojích, máte nás doma. Ukázalo se, že souhlasí s jednou kavárnou, takže všechny stolky naskládaly na naše podnikatele, cestovní kancelář a společnost pro pořádání svateb. Neřeknu, že bylo mnoho příkazů, ale byli. Kromě všeho - to je dobrý bonus pro obrázek.

Podívejte se na všechny způsoby, jak spolupracovat, vyjednávat, pokusit se o co nejvýhodnější podmínky pro vás a pro partnery. Teprve teď jsem pochopil, jak těžké by bylo bez všech našich přátel, kteří radostně reagovali v počátečních fázích vývoje květinových obchodů.

Buďte kreativní

Květy jsou dobré. Ale v jednom okamžiku přišla realizace, že sortiment je třeba rozšířit. Košíky z ovoce a čokolády, měkké hračky, všechny druhy "pánských" košů, naplněné dobrými pivy - to vše šlo do našeho sortimentu. Každý den bylo vynalezeno něco nového a bylo to mezi zákazníky.

Snažte se být co nejzajímavější, nabízejte širokou škálu služeb. Pokud si člověk objednává květiny, možná potřebuje medvídek nebo krásnou ručně vyrobenou kartu, nebo možná chce dát láhev drahého šampaňského. Uspokojí všechny požadavky, aby se klient mohl spoléhat na vás, a nehledat společnost, která provede vše a okamžitě.

Všechny nejzajímavější a kreativní nápady, které jsme získali od společností z USA a Evropy. Jdou deset kroků dopředu, vědí, co a jak přilákat kupujícího.

Sortiment

Věnujte zvláštní pozornost rozsahu. Růže, alstroemerie, lilie, karafiáty, chryzantémy, čerstvé květiny všeho druhu - to vše a mnohem víc byste měli mít. Neomezujte se na standardní sadu. Nechte všichni nemuseli doručit, nechat všichni jíst ve skladech, ale ukázat, že místo stojí za to. Pokud vás někdo zavolal, objednal si například lilie, ale není - není to děsivé. Vždy můžete říci, že před pár hodinami jste vyvedli vynikající tulipány a nebudou to ani horší.

Samozřejmě, že bude v pořádku, pokud můžete vždy naplnit objednávku zákazníka, ale v prvních fázích kvetinového obchodu to nebude vždy fungovat. Nebudete schopni doručit vše, ale je lepší než 2-3 pozice na webu, které vypadají špatně a mizerně.

Propagace, slevy, věrnostní programy.

Jak jsem říkal, koupil jsem všechny květiny ve skladech. A tam jsou jen balíčky. Místní růže - 20 kusů, ekvádorské 25 kusů v balení. Musel jsem se vyhnat, dát slevy, dělat dobré ceny pro ty, kteří si objednali tolik, že bych mohl koupit svazky. Pokud člověk chtěl 15 růží, pak jsem se ho snažil přesvědčit, aby přijal 19, ale současně dal dobrou slevu na další čtyři růže. A já jsem v pořádku, nic nezůstává a je dobré, aby si za malý příplatek dostal větší kytici.

Pro stálé zákazníky existovaly slevy, probíhaly různé propagační akce a existovaly věrnostní systémy. Vše závisí na vás a vaší představivosti.

A nakonec bych chtěla uvést několik krátkých doporučení. Jsem na tomhle vycpaném víc než jeden náraz a radím vám, abyste opakoval své chyby.

 • Nepracujte v dluzích. Dělat všechno předplacením. Pouze pravidelní zákazníci mohou učinit určité odpustky
 • Vždy fotografujte příjemce s kyticí. To a důkaz, že jste doručili a vynikající materiál na webu.
 • Neuchovávejte květiny doma nebo v nezamýšlených místnostech. Je lepší přeplatit, ale nakupovat ze skladu, než aby si hodně a pak házet polovinu.
 • Nemávejte peníze na reklamu. V předvečer svátků se dobrá reklama vyplácí desítkykrát.
 • Neztrácejte peníze. Investujte je do rozvoje podnikání.
 • Neustále rozšiřujte svůj sortiment o nové nabídky.
 • Vytvořte obchodní spojení a partnerství
 • Nečekejte na klienta, "prodávejte" sebe a své služby. Před absolvováním jsme chodili na všechny školy ve městě a nabídli velkoobchodní dodávku květin. Ano, chodili kolem stovek škol, strávili spoustu času, ale v důsledku toho bylo přijato 3 objednávky na 400 růží.
 • Nebojte se konkurence. Vždycky můžete být lepší. Já sám jsem čelil skutečnosti, že velké a velké obchody začaly organizovat dodávky květin v mém městě. Ale agility našeho týmu, tvořivost, mladé nadšení a touha jim umožnily, aby se dostaly před nimi několika kroky a staly se nejlepšími.

Květinářství velmi zajímavé, slibné, takové, že dává radost a potěšení. Článek se ukázal být dlouhý, ale napsal jsem ho. Rozumím, že mohu napsat a psát, sdílet mnoho jemností a okamžiků. A tak jsem se snažil maximalizovat všechny funkce, které vám umožní začít rozvíjet svůj květinový obchod.

Někdo se může zeptat: "Pokud je vše v pohodě, co teď neuděláte?" Odpovím krátce - přestěhoval jsem se do jiného města a rozhodl se prodávat květinový obchod a investovat své peníze do něčeho nového. Nikdy nezastavujte dosažené cíle, nevyvíjejte, nepokoušejte se experimentovat.

Mimochodem, po dokončení článku jsem našel jedno vynikající video na internetu. Osoba má více zkušeností než já a říká mnoho užitečných věcí. Pokud opravdu chcete slušný květinové podnikání, pak se podívejte na toto video.

Vlastní podnikání: on-line dodání květin. Jak otevřít službu doručování květin

Moderní život získává impuls a lidé mají méně času na svůj osobní život. Nákupy se proto často stávají těžkou zátěží.

Proto se obyvatelé různých měst stále více obracejí na firmy, které poskytují služby pro získávání a dodávky různých výrobků, jejichž rozsah je poměrně široký: od potravin až po oblečení.

Díky tomu v uplynulém desetiletí se různé doručovací služby staly rychle rostoucím a výnosným podnikem.

Obchod s květinami

Dodání různých zboží (včetně květin) je docela jednoduché. Organizace takové práce je založena na minimální investici a je omezena na proces běžných nákupů. Zakladatelé takové firmy nemusí kupovat drahé vybavení. Jejich výdaje se týkají především provozu osobních vozidel. Hlavními podmínkami jsou přítomnost starého automobilu a vynikající znalost míst ziskových nákupů zboží.

Podnikatel často začíná takový obchod ve svém volném čase. Umístění takové společnosti je v podstatě její vlastní dům nebo byt podnikatele. A pouze s vytvořením základny ziskových zákazníků si může najmout zaměstnance, což výrazně zvýší počet nových zákazníků a zvýší jejich roční příjem.

Doručování květin: detaily a funkce

Před zahájením podnikání této povahy je třeba nejdříve rozhodnout, zda je vhodné nebo ne. K určení finanční stránky této práce je třeba zkontrolovat existenci trhu pro podobné služby.

Lidé s průměrnou úrovní příjmu nebo nižšími úrovněmi tedy nemohou být zákazníky služby rozvozu květin v Rusku.

Odborníci vypočítají, že příjem potenciálního klienta by měl být alespoň 600 dolarů za měsíc. Proto je nezbytné provádět průzkum trhu s definicí dostatečného počtu kupujících těchto služeb prostřednictvím internetu. Dodávka květin (úspěšný vývoj) závisí na kvalitě jak samotných výrobků, tak nabízených služeb.

Proto by všechny služby měly být poskytovány na vysoké profesionální úrovni. Podnikatel a jeho manažeři musí být schopni si vybrat vysoce kvalitní zboží. Úspěch takového podnikání, jako je dodání květin na internetu, přímo závisí na plynulosti vztahů s vlastníky různých prodejen, velkoobchodních dodavatelů a samotných výrobců. Právě tato organizace práce přispěje k získání nejlepších výrobků za přijatelné ceny.

Potřeba kreativního přístupu k práci

Tento obchod (dodávka květin) je založen na správném a originálním designu dárků. Často jsou objednané kytice pro milované. A tady už potřebujeme určité znalosti v oblasti psychologie.

Dalším faktorem úspěšného rozvoje takového obchodu, jako je dodání květin na internetu, je reklama. K tomu je třeba určit velikost rozpočtu a poté se efektivně organizovaná reklamní kampaň stane zárukou vysokých příjmů a úspěšného podnikání.

Jak otevřít službu doručování květin

Úspěšným způsobem, jak otevřít podobnou firmu, je poprvé použít svůj vlastní dům nebo byt. Vzhledem k tomu, že tento typ podnikání je spojen s výpočetní technikou, musíte si koupit dobrý telefon se záznamníkem, počítačem se spolehlivými periferiemi a sadou psacích potřeb.

V počáteční fázi můžete použít domácí počítač, protože aplikace, které jsou součástí práce, nepotřebují vysoký výkon. Tiskárna si vybírá lepší inkoust: je cenově výhodná a je schopna zajistit dobrou kvalitu tisku.

Práce bude vyžadovat fotoaparát. Jeho použití poskytne vizuální návrhy kytic a různých květinových kompozic. Kupující takovou prezentaci ocení a výrazně rozšíří klientskou základnu.

Domácí kancelář může být vybavena levným a ne úplně novým nábytkem: stůl, pohodlná pracovní židle, skříňka a knihovna.

A konečně hlavní část výdajů je auto, na kterém má služba největší podíl na všech výdajích.

Ceny

Vzhledem k tomu, že květiny jsou specifickou komoditou, není třeba investovat peníze do nákupu. Na státní svátky (například 8. března nebo Den milovníků) bukety a květinové kompozice budou vyžadovat mnohem více a za to budou potřebovat velkoobchodní dodavatele. Proto musíme mít vždy na mysli takové společnosti.

Při tvorbě ceny za váš produkt je třeba vzít v úvahu veškeré režijní náklady, pracovní náklady a časové náklady. Měl by být rovněž stanoven očekávaný slušný příjem. Za tímto účelem by měla být dobře prozkoumána platební schopnost tohoto tržního sektoru.

Dodávka květinových kompozic: tvorba klientské základny

Za přítomnosti potenciálního trhu s více než 100 tisíci osob je vhodné, aby podnikatel zapojil květináře - odborníka zabývající se nejen přípravou kytic, ale i zdobením místností s květinami.

Pokud je počet zákazníků nižší, poptávka po takovém profesionále bude nízká. Tyto služby lze proto nabízet ve velkých městech, kde je umístěno velké množství podniků.

Hlavním kruhem klientů budou muži, kteří jsou spokojeni a zároveň velmi zaneprázdněni. Takový seznam doplní podnikatelé, kteří si chtějí koupit kytice nebo různé kompozice z květin pro své klienty nebo zaměstnance, stejně jako manželky, kteří chtějí darovat svým ženám, ale nemají čas si vybrat.

Je jim jednodušší objednat si nádhernou kytici přes internet, květiny budou dodány v dohodnutém čase. Chcete-li rozšířit nabídku potenciálních zákazníků, může podnikatel nabídnout krásné karty nebo drobné dárky jako doplněk k buketům.

Pro větší počet podnikatelů působících v tomto sektoru služeb může sloužit jako zdroj stabilních příjmů řada firem a podniků. Koneckonců, při pořádání svátků je věnováno zvláštní místo designu místnosti.

A zde znalosti a dovednosti květinářů budou užitečné. A pokud jsou tito zákazníci spokojeni, podnikatel bude mít zdroj trvalých příjmů a příkazů. Také spokojení zákazníci mohou poskytnout pozitivní doporučení ostatním majitelům firem, což zajistí rozšíření klientské základny. A v tomto případě hraje důležité místo řádná organizace reklamních kampaní.

Reklamní služby k dodání květin prostřednictvím internetu

Při organizaci činnosti tohoto druhu však podnikatel při organizaci jakékoli činnosti musí vypracovat obchodní plán, dodávku květin, které by mělo být prováděno od konkrétních dodavatelů, a musí být stanoveny podmínky, za nichž mohou být kytice odesílány.

Také tento dokument by měl stanovit dobu trvanlivosti tohoto výrobku, protože může být považován za kazitelný.

Vývoj reklamní kampaně vyžaduje průzkum trhu s definicí prostředků upozornění potenciálního klienta. Studie samotného trhu nebude stát spousta peněz. Dokonce je můžete držet sami sebe podnikateli.

Je nutné prostě diskutovat o myšlenkách, které vznikly při organizaci vašeho podnikání se zaměstnanci a známými. Podnikatelský plán pro dodávky květin musí obsahovat část věnovanou organizaci reklamy společnosti na dodávku kytic a květinových uspořádání.

Jako reklama vaší společnosti můžete sdělovat média.

Potenciální příjem služby rozvozu květin

Tento typ podnikání lze připsat sezónnímu, takže podnikatel získává největší příjmy během nejčastějších svátků. Avšak se správnou organizací může tento druh činnosti přinést stabilní příjem.

Potíže v počáteční fázi podnikání

Hlavní počáteční obtížnost při uspořádání internetového obchodu pro doručování květin je vývoj vlastních webových stránek. Zvláště pokud podnikatel sám nemá určité dovednosti v programování. Zde se můžete spolehnout na odborníky v oblasti informací. Druhým problémem je výběr kvalifikovaných pracovníků (v tomto případě - květinářství). Ale všechny tyto potíže jsou překonatelné.

Podrobný obchodní plán pro dodávky květin

Poskytování služeb k dodání květin kvůli jejich nízké ceně je jedním z nejslibnějších pokynů pro začínajícího podnikatele. Podnikání na dodávku květin s vhodným přístupem se může vyplatit již během prvních šesti měsíců práce.

Relevance

Každý rok rostou objemy květinového trhu, což svědčí o aktivním vývoji tohoto odvětví. Navzdory saturaci ruského trhu s květinářství je vytvoření podnikání dodávání květin do domu nyní považováno za víc než nadějné.

Hlavní výhodou je, že za účelem uspořádání dodávky květin do vašeho domova nebo kanceláře, poprvé stačí na minimální vybavení a personál. Důvodem je skutečnost, že kurýrní činnost je průměrná. Doručovací služba spojuje dodavatele a zákazníka.

Myšlenka je také dobrá v tom, že otevírá cestu pro spolupráci s firemními zákazníky. Tím se násobí objemy a tím i zisky.

Návod práce

Chcete-li zvýšit ziskovost a poskytnout nejpohodlnější službu zákazníkům, plánování plánovací služby pro květiny může zahrnovat několik směrů.

 • kompilace a dodávky klasických květinových kompozic a mono-kytic;
 • kompilace a dodávky květin v moderních kloboucích a plastových průhledných obalech;
 • kompilaci a doručení komplexních dárků.

Přítomnost v sortimentu složitých dárků poskytuje příležitost vydělat peníze na další zboží a pomáhá zvýšit průměrnou kontrolu.

Související návrhy mohou zahrnovat:

 • sladkosti;
 • ovoce a ovoce;
 • pohlednice;
 • hračky.

Náklady na další služby a pokyny by měly být vzaty v úvahu všechny hlavní výdaje.

Popis a analýza trhu

Analýza trhu by se měla podmíněně provádět v těchto směrech:

 1. Území. Kde bude služba implementována. Vlastnosti, síla, číslo.
 2. Sortiment. Definice odrůd, pojmů, krmiv. Pak je provedena analýza a výběr nejlepších dodavatelů.
 3. Publikum. Portrét klienta v současnosti lze pochopit z vestavěných statistických nástrojů sociálního. sítě.
 4. Propagace a komunikace s klientem.

Jedním z rysů trhu je orientace na dovoz dodavatelů. Dosavadní podíl dovozu řezaných květin v Rusku je asi 90%. Podle předpovědí analytiků bude Rusko v příštích deseti letech po Německu na druhém místě v Evropě, pokud jde o objem dovozu.

Rozložení podílu dovozu podle zemí:

 • Nizozemsko 44,7%;
 • Ekvádor 36%;
 • Kolumbie 12,8%;
 • ostatní země 6,5%.

Výhody a nevýhody

Směr dodávky květin má jak jeho plusy, tak i mínusy.

Cílové publikum

Cílové publikum lze rozdělit na dva typy:

 • jednotlivci: muži středních a vysokých příjmů, věk od 25 do 60 let;
 • firemní zákazníci: firmy pro pořádání prázdnin s neustálým tokem zákazníků.

Přestože zákazník je člověk, je důležité si uvědomit, že koncovým uživatelem jsou ženy od 25 do 60 let. Podle jejich názoru se opakuje léčba. Proto je třeba věnovat zvláštní pozornost předběžné konzultaci a psychologii zákazníka.

Konkurenční výhody

Všechny výhody plynou z uspokojení klíčových požadavků zákazníka.

Hlavní požadavky jsou:

 • originalita;
 • bezvadná služba;
 • rychlé a bezchybné provedení aplikací.

Konkurenční výhody by měly být:

 1. Optimální náklady. Dosahuje se rozvíjením partnerských programů s dodavateli a získáním slev na nákupy.
 2. Dostupnost v nabídce oblíbených květin a kytic.
 3. Rychlé doručení a konzultace. Chcete-li to udělat, doporučuje vám pronajmout mini sklad nebo obchod.
 4. Dostupnost souvisejících produktů.
 5. Pracovní režim je 24 hodin.

Reklamní kampaň

Efektivním způsobem propagace jakéhokoli podnikání je internet. Vedle soc. marketingové sítě v této oblasti hovoří o efektivitě používání instant messengerů.

Měli byste začít implementací následujících nástrojů:

 1. Vytvořte jednostránkový web se základními a oblíbenými produkty, nabídkami a kontakty. Je nutné co nejvíce zjednodušit možnost vyplnění objednávky.
 2. Registrace v sociálních sítích. sítě: Instagram, VC. Facebook. Tato metoda může být efektivní, pokud věnujete náležitou pozornost původnímu pojetí a kvalitnímu obsahu.
 3. Vývoj primárních prvků podnikové identity.
 4. Rozvoj spolupráce s partnery - svatební salony, restaurace, butiky atd.
 5. Práce na re-objednávkách a recenzích. Měli byste udržovat databázi zákazníků s kontaktními informacemi. Získejte zpětnou vazbu a včas reagujte na jakoukoli zpětnou vazbu o společnosti.

Pokyny k otevření krok za krokem

Základní kroky k zahájení podnikání:

 1. Analýza trhu a veškeré doručovací služby města.
 2. Vytvořte si vlastní koncept a pracovní systém založený na výhodách.
 3. Určení podmínek pro spolupráci s dodavateli a květinářství.
 4. Tvorba a implementace metod propagace.
 5. Registrace IP.
 6. Zaměstnávání zaměstnanců.
 7. Školení zaměstnanců.

Registrační formulář

Chcete-li zahájit podnikatelskou činnost, musíte dokončit registrační postup. Můžete zaregistrovat společnost jako IP nebo LLC. Forma IP usnadní postup zdanění - formalizuje zjednodušený systém.

Dokumenty pro registraci IP:

 • fotokopie pasu;
 • žádost o státní registraci fyzických osob;
 • příjem platby státního poplatku;
 • uplatnění daně v souladu s vybranou registrací.

Pokud okamžitě plánujete uspořádat sklad s květinovými výrobky, musíte získat certifikát od hygienicko-epidemiologické stanice a hasičského oddělení.

Dále musíte otevřít účet u banky, pomocí kterého budou platby uskutečněny. Na základě příjmů a výdajů jsou roční daňové závěrce předkládány daňové službě a zaplaceny jsou státní poplatky.

Místnost

Organizace dodávky květin zpravidla nevyžaduje speciální místnost. Kancelářská oblast může být asi 25 metrů čtverečních. Pronájem, v závislosti na regionu, stojí od 1 do 40 tisíc za 1 m2. Místo je nejlépe vybráno na základě územní blízkosti dodavatele.

Pokud je v místnosti k dispozici zóna pro ukládání květin, měla by být přirozená a dodatečná osvětlení. A také s vybavením pro udržení požadovaného teplotního režimu. Za těchto podmínek může materiál uchovat svou prezentaci za neúplný týden.

Zařízení a inventář

 • auto k dodání;
 • počítačové vybavení;
 • chladicí zařízení.

S rozšířením podnikání bude nutné zakoupit určité šarže květin a uložit je před objednáním. Vzhledem k tomu, že každá odrůda má své vlastní požadavky na klima, je žádoucí používat speciální chladicí komory nebo skříně.

Bude vyžadovat dodatečný nábytek a součásti:

Dodávka květin: obchodní plán pro otevření

Doručení květin je docela zajímavá záležitost, můžete začít od začátku, mít ve svém arzenálu auto, moped nebo jízdní kolo. Vše, co potřebujete, je najít dodavatele, zákazníky a stát se mezi nimi. Aritmetika tohoto obchodu na dodávku různých kytic květin je taková, že čím více zákazníků máte, tím větší je sleva, kterou vám poskytovatel dává, a tudíž váš zisk stoupá. Tato výklenka je také dobrá, protože můžete spolupracovat s podnikovým sektorem, kde je zisk mnohem vyšší než z objednávek jednotlivců.

Hlavní činnosti

Chcete-li uspořádat firmu při dodání květin, potřebujete minimální sadu nástrojů. Hlavní podstatou této služby je, že obdrží žádost od klienta pro doručování květin, koupit u dodavatele a přepravovat. Důležitým faktorem jsou vaše znalosti barev samotných, což vám pomůže poradit zákazníkům při výběru. Také nezapomeňte, že můžete mít tři možnosti pro rozvoj podnikání.

 • Najděte dodavatele, vytvořte fotografické produkty a vytvořte galerii výběrů na webu;
 • stačí platit za dodání květin z jakéhokoli místa prodeje;
 • uzavřít dohody o partnerství s prodejními místy ve vašem městě.

První způsob je nejlepší, protože vám umožní dosáhnout nejvíce zisku z přirážky na samotné květiny a platbu za doručení. Ale druhý způsob je jednodušší, ale nepohodlný, protože v obchodě, z něhož potřebujete dodat květiny, nemusí být čerstvé. Pokud jde o třetí, lze říci, že vám umožní pracovat se všemi body a dodavateli, kteří chtějí uzavřít smlouvu s vámi.

Pokyny, jak otevřít a co potřebujete

Pro podnikání s květinami budete potřebovat trochu vybavení a dobré komunikační schopnosti. Nejtěžší částí podnikání je reklama a komunikace s dodavateli. Je to kvůli skutečnosti, že ve vašem městě existují další doručovací služby, které se zabývají vše od doručování zásilek až po přemístění, takže je musíte s nimi soutěžit. Za tímto účelem je důležité určit výhody, například v oblasti služeb, čerstvosti kytic a dodání minut za minutu.

První kroky k otevření:

 1. Analýza trhu a veškeré doručovací služby města.
 2. Vytvořte databázi dodavatelů a květinářství.
 3. Registrace IP.
 4. Značka auta.
 5. Uzavření smluv o velkoobchodních cenách.
 6. Vytvoření webu.
 7. Zaměstnávání zaměstnanců.

Fáze 1 - příprava a příprava dokumentů

Podle dokumentace v této výklenku je vše jednoduché, stačí zaregistrovat IP. Pokud se v budoucnu budete organizovat sklad s výrobou květin, bude balík dokumentů zvýšit na pomoc jednotného evropského nebe a hasičů.

Krok 2 - Vyhledejte pokoj

Tato činnost je docela mobilní, takže budete potřebovat nejjednodušší prostor pro práci několika zaměstnanců. K tomu může kancelář přistupovat, za 25 metrů čtverečních. Místo je také zvláštní role nehraje. Samozřejmě, pokud pracujete s jedním dodavatelem, je nejlepší sedět vedle něj, což zkracuje čas vychystávání objednávek ze skladu.

3. etapa - nákup a instalace potřebného vybavení

Zařízení, které potřebujete, je standardní pro kancelář. Uvedli jsme co nejširší možný seznam toho, co by mohlo být v této činnosti potřeba. V tomto obchodním plánu popisujeme začátek činnosti bez přítomnosti jakéhokoli nástroje.

 • auto (od 100 000);
 • GPS navigátor (od 2 000 rublů);
 • počítačové vybavení (od 9 000 rublů).

Fáze 4 - výběr zaměstnanců

K této činnosti potřebujete pár lidí. Hlavní věcí je rozdělení prodejního a odbytového oddělení. Uvedli jsme seznam s ohledem na minimální počet zaměstnanců.

 • Manažer prodeje (35 000 rublů);
 • kurýr (30 000 rublů).

Fáze 5 - propagace a reklama

Jak již bylo uvedeno výše, hlavním zdrojem aplikací mohou být partneři, tj. Odbytiště. Ale nezapomeňte také na studená volání, která přiláká zákazníky z podnikového sektoru.

 • volání;
 • vytvoření místa s galerií zboží;
 • reklamní služby prostřednictvím sociálních sítí;
 • reklamní plakáty v partnerských obchodech.

Finanční plán

Konečný závěr je učiněn na základě absencí jakýchkoli nástrojů. Některé položky výdajů mohou být nahrazeny levnějšími, jako je auto pro moped nebo jízdní kolo.

 • zaměstnanci (65 000 rublů);
 • vybavení (111 000 rublů).

Celkem: 176 000 rublů.

Možná rizika

Z možných rizik, které stojí za zmínku, jako je nedostatek objednávek, negativní zpětná vazba a porušení dodacích lhůt.

Video «Dodání květin»

Velmi krásná reklama jedné z firem za dodání kytic.

Dodání květin po celém světě: 5 kroků k zahájení podnikání

Dodání květin po celém světě: jaká je zvláštní podnikání + 5 detailních kroků k zahájení vlastního podnikání + způsoby, jak přilákat zákazníky + plusy a minusy mezinárodní dodávky květin.

Bez ohledu na cenu květin stále nakupují. Koneckonců, každá žena s potěšením obdrží krásné kytice od milovaného člověka a není nutné dělat jen na dovolenou.

Poptávka po tomto produktu je vždy, takže dodávka květin po celém světě může být vynikající obchodní záležitostí.

Zpočátku nepotřebujete hodně peněz, takže tento podnik může být na všech silách.

Jaké jsou vlastnosti obchodování s květinami po celém světě?


Nedávno se stále více podnikatelů zabývá dodávkou květin, spíše než obsahem květinových kiosků.

Jaký je důvod takového převratu v podnikání?

Faktem je, že někdy lidé prostě nemají dostatek času, aby mohli volat před slavností a koupit kytici pro viníka události.

Vynikající cestou z této situace je objednávat dodávku a v jakékoli části světa.

Pro obchodníka, který se rozhodl vypořádat se s dodáním kytic, nebudou žádné ztráty. Všechna práce jsou založena na uzavření partnerských smluv s velkými květinářskými obchody v různých zemích.

Samozřejmě, to může trvat dlouho, protože musíte najít spolehlivé partnery.

Nemusíte kupovat květiny k dodání, je vaším úkolem přijímat objednávky od zákazníků a odesílat je květinářům.

Poté se kuriéř dostane k připravené kytici, která ji předává do pravé ruky.

Konkurence je na trhu stále malá, ale podnikání se rychle rozvíjí a může brzy dosáhnout nových výšek.

Ceny za květiny by měly být pro kupujícího přijatelné. Objednávka musí být provedena jasně a dodávka by měla být provedena co nejrychleji, aby kytice neztratila svou čerstvost a krásu.

5 kroků k uspořádání dodávky květin po celém světě


Než začnete se zabývat dodávkou květin z celého světa, musíte přemýšlet nad všemi nuancemi a vypracovat jasný plán, po kterém budete úspěšní v podnikání.

Krok č. 1. Registrace společnosti pro doručení do daňové služby.

Dodání květin po celém světě nevyžaduje od vlastníka firmy balíky dokumentů a povolení LLC. U takových služeb stačí otevřít stav jednotlivého podnikatele.

Pro registraci IP bude jednotlivec potřebovat:

 1. Požádejte daňový úřad vašeho města.
 2. Připravte si fotokopii pasu a číslo jednotlivých daňových poplatníků.
 3. Zeptejte se daňového inspektora na vzorovou přihlášku a vyplňte ji.
 4. Vyberte typ zdanění (zjednodušený systém bude vhodný pro doručování květin) a počet OKVED (53.20.31 "Kurýrní doručení různými způsoby dopravy").
 5. Zaplatit státní poplatek. Do pěti dnů budou dokumenty připraveny.
 6. Ověřte svůj podpis od notáře a objednejte si pečetě pro vedení účetní závěrky.

Ujistěte se, že otevřete účet u banky, přes kterou budou všechny peníze společnosti projít.
Na základě příjmů a výdajů na konci dubna je nutné předložit daňovému úřadu roční účetní závěrku a uhradit státní rozpočet státu.

Číslo kroku 2. Vybavení a personál.


Vzhledem k tomu, že se soustředíme na dodávku květin a nikoli na jejich prodej, zařízení bude potřeba pouze stacionární a mobilní telefony, stejně jako počítač.

Vše, co musíte udělat majitelům této firmy, je zavolat dodavatele a určit adresu dodávek.
Všechna data o partnerech a záznamy s objednávkami, které uložíte v počítači. Prostřednictvím toho musíte také udržovat firemní záznamy.

Pro takovou firmu nebude mnoho lidí potřebovat, obvykle vydáváním květin po celém světě se účastní rodinné smlouvy, která ušetří mzdy.

Obecně platí, že seznam personálu společnosti pro dodávku květin vypadá takto:

Může také zastávat pozici obchodního manažera.

Na jeho ramenou spočívá také uzavírání smluv s dodavateli po celém světě.

 • Vývojář webu.

  Poskytování služeb květin po celém světě vyžaduje přítomnost vlastního webu.

  Chcete-li vytvořit stránku na internetu a její vývoj bude muset najmout samostatného odborníka.

  Může pracovat nepřetržitě, ale pokud je to nutné, například když je nutné provést nebo změnit data atd.

 • Účetní.

  Zjednodušený daňový systém nevyžaduje měsíční hlášení, takže se můžete vydat bez účetního na plný úvazek.

  Doporučujeme vám požádat o outsourcingovou společnost, která poskytuje služby při přípravě zpráv pro vládní agentury.

 • Prodejní manažer.

  Pro jednoho člověka je obtížné zvládnout dohled nad dodávkou květin po celém světě.

  Budeme muset najmout manažera, který bude jednat s dodavateli, stejně jako přijímat hovory od zákazníků.

 • Týmové kurýry.

  Minimálně jeden zaměstnanec v každém městě, ve kterém hodláte pracovat.

  Je logičtější hledat místní obyvatele, kteří jsou v ulicích a okresech dobře orientovaní.

  S rozšířením podnikání by se počet kuriérů měl také zvýšit proporcionálně.

 • Relativní, kde bude vaše společnost umístěna.

  Je-li to rodinný podnik, může to být doma. Pokud máte v plánu pracovat s několika manažery, vývojáři webu, pak byste si měli pronajmout malou kancelář na okraji města, abyste neplatili peníze.

  Krok č. 3. Jak si vybrat obchodní partnery?


  Nejtěžší věcí v celosvětovém obchodě s květinami je nalezení spolehlivých zahraničních partnerů. Tento proces může trvat déle než měsíc.

  Nejprve vám doporučujeme, abyste se spojili se zeměmi SNS. S nimi je snazší dohodnout se na spolupráci, neexistuje žádná jazyková bariéra.

  Jakmile podnik začne přinášet stabilní zisk, můžete rozšířit oblast služeb.

  Co potřebujete od zahraničních dodavatelů květinových kompozic:

  1. Široká škála barev, vytvoření kytic s různou složitostí.
  2. Cena výrobku musí být přijatelná pro spotřebitele.
  3. Stlačené doručení květin.
  4. Různé platební možnosti objednávky (nejvýhodnější je bankovní převod prostřednictvím Visa / MasterCard).
  5. Dodavatelé musí dokumentovat kvalitu květin a jejich původ, způsob, jakým rostou, a nepřítomnost zakázaných aditiv.

  Krok č. 4. Formujeme cenovou politiku.


  Když vytvoříte místo pro doručování květin, je třeba jej vyplnit pomocí příkladů kytic a ceny za jejich dodání do různých regionů.

  Jak vzniká hodnota? K ceně samotné kytice je třeba přidat náklady na logistické služby.

  Určete také procentní podíl, který chcete obdržet z každé objednávky.

  Aby nedošlo kdykoli k výpočtu nákladů na doručení, vytvořte ceník se všemi okraji, se zaměřením na region.

  Když zákazník objedná na webu, je nutné, aby tyto údaje označil:

  • Jméno příjemce;
  • kontaktní telefonní číslo;
  • adresa doručení (PSČ, město, ulice, dům, byt);
  • název květin, popis složení kytice, obsah pohlednice (pokud je přiložen).

  Chcete-li zachovat loajální cenovou politiku, je důležité volat všechny dodavatele týdně, aby sledovali ceny květin a upravili ceník.

  Zeptejte se, jaké ceny nabízejí vaši konkurenti. Tímto způsobem usnadníte vaši práci a nepomůžete se s nadměrným poplatkem.

  Je velmi důležité získat spolehlivé partnery, protože pokud nebude objednávka splněna, pak budete zodpovědní za nedbalost vašich kolegů a vrácení peněz. Riziko spočívá v tom, že při ztrátě hodnotných zákazníků.

  Krok č. 5. Reklama.


  Hlavním nástrojem v práci související s dodávkou květin po celém světě je místo. Z jeho návrhu bude plnění záviset na další prosperitě podniku.

  Jak již bylo řečeno, dodávka květin je objednána velmi zaneprázdněnými lidmi. Nemají čas hledat reklamy na pólech nebo v novinách. Pro ně je nejlepší volbou "google" potřebné informace.

  Na váš web byl první v seznamu výsledků vyhledávačů, musíte si najmout osobu, která propaguje portál a jeho optimalizaci SEO. Kromě toho bude muset stránky neustále naplňovat novými informacemi, fotografiemi květin a cenami.

  Můžete také navíc objednat kontextovou reklamu vaší společnosti od odborníků tohoto profilu.

  Jak to funguje? Vaše mezinárodní oznámení o dodávce barev se zobrazí na první žádost v prvních řádcích výsledků vyhledávání. Většina uživatelů internetu je zpravidla přes tyto odkazy.

  Pak vše závisí pouze na návrhu webu.

  Na vašem portálu by nemělo být příliš mnoho informací.

  Nejdůležitější je určit tyto informace:

  • kontaktní informace (telefon, e-mail, vibeer, Skype);
  • seznam zemí, se kterými spolupracujete;
  • ceny hlavních pozic;
  • dodací lhůty;
  • způsoby platby (peníze od zákazníků by měly být přijímány prostřednictvím terminálů, elektronických peněženek a bankovních karet);
  • "Zpětná vazba", aby zákazníci mohli opustit svůj názor na vaši práci.

  To pomůže zvýšit počet zákazníků, protože velmi často se lidé spoléhají na názory ostatních.

  Jak přilákat potenciální zákazníky pro obchod s květinami?


  Počáteční projekt by měl být doporučen z nejlepší strany. Na internetu už existuje mnoho reklam o dodávkách květin po celém světě, ale jak to udělat, aby si vybrali vaši společnost?

  1. Sortiment zboží by měl být maximální, květináři jsou povinni provést libovolnou květinovou kompozici.
  2. Cena by měla být přijatelná, zpočátku byste neměli přeceňovat náklady na služby, jinak by zákazníci nebyli nalezeni.
  3. Logistika v této věci je na prvním místě. Všechno je důležité zde: rychlost (maximální doba dodání květin po celém světě je 1-2 dny), vzhled kurýra, způsob komunikace.
  4. Příjemce květin by měl od kurýra vzít čerstvou kytici.
  5. No, pokud kromě květin bude vaše společnost schopna nabídnout doručení šampaňského, sladkostí, hraček a dalších romantických atributů.
  6. Chcete-li, aby byli vaši první zákazníci stálí kupci, musíte přijít s flexibilním systémem slev, bonusů a propagací.

  Všechny výše uvedené pozice jsou důležité pro úspěch obchodování s květinami po celém světě. Zavedená práce s klienty pomůže získat čistý zisk v co nejkratším čase.

  Výhody a nevýhody obchodu s květinami po celém světě

  Abychom konečně pochopili, jaký stupeň rizika existuje při vytváření takového podnikání, stojí za to analyzovat všechny jeho výhody a nevýhody: