Podnikatelský plán pro kebab: jak zajistit ziskovost populární firmy

Grilování - malé cateringové zařízení. Specializuje se na servírování masových jídel vařených v tandooru, na grilu a na grilu. Nedávno se tento typ podnikatelské činnosti stává stále oblíbenějším a nahrazuje západní rychlé občerstvení. Pro podnikatelský plán kešu se nedá jen těžko kompilovat - stačí znát některé důležité body.

Funkce instituce

Shashlik - není obyčejná kavárna, protože v menu dominuje jedno jídlo. Pouze varianty způsobu přípravy jsou přípustné. Někteří věří, že prodej produktů instituce může být pouze v sezóně. Toto prohlášení platí pouze pro osady malé velikosti. Ve velkých městech jsou grilování poptávané po celý rok.

Bez ohledu na správnost práce obdrží majitel instituce celý soubor dokumentů, povolení a osvědčení, které jsou povinné pro stravovací projekt.

Sběr dokumentů

Jakékoliv podnikání by mělo začít registrací. Nejde o výjimku a organizaci šišského kebabu. Pokud podnik nemá pobočky, stačí se zaregistrovat jako individuální podnikatel. Náklady na registraci jsou asi 800 rublů. V seznamu kódů všech ruských klasifikátorů ekonomických činností (OKVED) vyberte položku 56.10 "Restaurace a služby pro doručování potravin".

Chcete-li podnikateli umožnit otevření šišky, podnikatelský plán by měl být zaměřen na konkrétní formu zdanění. To včas pomůže informovat daňovou kontrolu a vyhnout se zavedení režimu obecného daňového systému. Je to velmi nepříznivé pro malý podnik, který bude na počátku své existence šišský kebab.

Pro začínající podnikatele optimálně zvolit zjednodušený daňový systém (STS): minimální výkaznictví a schopnost vybrat režim optimální alokací umožní malé a střední podniky nejsou uzavřeny na začátku své existence.

Co bude zapotřebí pro aktivity

Seznam pracovních povolení:

 • hygienické osvědčení vydané SES po dobu 5 let a potvrzující, že prostory a metody skladování výrobků jsou v souladu se všemi standardy kvality;
 • pracovní povolení;
 • licence na prodej určitých druhů zboží;
 • lékařské knihy zaměstnanců.

V některých případech podnikatelé nezávisle dovážejí maso do své kavárny. Aby byla dodržena norma zákona, musí mít doprava k dispozici příslušné hygienické a epidemiologické dokumenty. Otázka dodávky surovin by měla být vyřešena ve fázi vývoje obchodního plánu.

Vyberte si pokoj

Při vývoji podnikatelského plánu pro šišovitý kebab je nutné předem určit funkce, které podnik vykoná. Jinými slovy, zda se jedná o letní kavárnu nebo místo pro celoroční cyklus práce. V prvním případě je vyžadován stan, stejně jako vybavené venkovní (částečně uzavřené) dětské hřiště.

Otevření šišského kebabu je výhodné v takových oblastech města:

 • centrum (můžete se soustředit na nádobí na grilování);
 • pracovní místnosti;
 • prostor pro spaní.

Bez ohledu na místo, které je vybráno, je velmi důležité, do jaké míry splňuje požární bezpečnost. Je nezbytné, aby prostory byly připojeny k vodovodnímu systému, městské kanalizaci.

Jaké vybavení bude

Práce šišky kebabu je nemožné bez určitých zařízení. Seznam věcí, které nemůžete udělat bez, vypadá takto:

 • BBQ;
 • gril;
 • špejle;
 • chladicí komora;
 • nábytek, stojan;
 • extrakt.

Samostatně by se mělo zajímat o vybavování úložného prostoru návštěvníka. Pro ziskové provozování šišky kešu by obchodní plán měl obsahovat výdaje na návrh sálu, pokud se jedná o celoroční instituci.

Plánujeme sortiment

Grilování nemůže pracovat bez surovin. Jeho dodavatel musí mít všechna povolení a certifikáty kvality. Dokonce i když jste ctižádostivý podnikatel, doporučujeme si vybrat si maso, ale nekouřit hotové maso. Tak bude zajištěna čerstvost zakoupeného produktu.

Ziskovost podniku závisí a velmi významně na dostupnosti možnosti zakoupit v něm alkoholické nápoje. Aby podnikatel mohl tyto činnosti vykonávat, musí mít licenci.

Také ziskovost šišky kebabů je určena rozmanitými nabídkami. Samozřejmě, že dominantní jídlo je šišský kebab. Neměli bychom však zapomínat na přírůstky:

 • chléb (včetně lavash);
 • různé omáčky;
 • Občerstvení;
 • dezerty;
 • saláty;
 • zelené.

Také je třeba se starat o variabilitu hlavního jídla. Nezakládejte na žádnou verzi šiškového kebabu. Je lepší, pokud v nabídce budou ryby a různé druhy masa, v posledních letech se zelenina stala populární na grilování a kešu z houb. Zákazníci by měli mít také možnost volby mezi možnostmi vaření - na otevřeném ohni nebo grilu.

Některé šišky kebabů praktikují takovou službu, jako je dodávka horké šišky kebab nebo grilované maso do domu. To je také dobrý způsob, jak dokázat sebe a zvýšit ziskovost podniku.

Finanční plán

Podnikatelský plán pro shashlik s výpočty by měl zahrnovat jak počáteční náklady, tak prognózu provozních nákladů.

Otevírání v průměru bude muset utrácet od 250 000 rublů a více. Konečná částka závisí na umístění místnosti a jejím stavu. Zohledňuje také funkční zatížení, které má být přiděleno šišovitému kebabu. Tato částka bude požadována za účelem:

 • pronájem pokoje;
 • provádět potřebné dokončovací / opravárenské práce;
 • koupit nádobí, nábytek, vybavení;
 • platit účty za služby.

Seznam výdajů systematické povahy je typický pro každý obchodní plán shish kebab, i když částky by samozřejmě měly být specifikovány s přihlédnutím k mnoha faktorům:

 • měsíční mzda zaměstnanců bude mít 10 až 15 tisíc rublů;
 • nájemné bude asi 50 000 rublů;
 • nákup surovin, marináda (přísady pro něj) - od 220 000;
 • nákup dalších produktů - 300 000 a více.

Obchodní myšlenka №668. Expresní doručování šišského kebabu doma

V našem věku šílených rychlostí a neustálého pohybu získávají na popularitě různé obchodní myšlenky související s dodáním něčeho zákazníkovi. Pokud se trochu vrátíte a vykopnete do archivu našeho zdroje, naleznete několik materiálů k tomuto tématu. Například o rychlém doručení pizzy, dodávce vařených raků, stravování (ve skutečnosti - doručení jídel do kanceláří) a dokonce o dodání sněhu v zimě. Všechny tyto služby (včetně druhé) jsou neuvěřitelně oblíbené u klientů, protože šetří čas (což je dnes jeden z nejdražších zdrojů).

Pokud si myslíte trochu, můžete pochopit, že obchodování s dodávkami je jedním z nejslibnějších a cenově dostupných. Jako příklad si vezměte tak neuvěřitelně oblíbený produkt v naší zemi, jako je šišský kebab (jak jste si mysleli z názvu, budeme hovořit o expresní dodávce šišského kebabu doma). Toto mistrovské dílo kavkazské kuchyně se nelíbí jen vegetariáni. A pak, dokud náhodou nezkusí (vtip). Zde a tam jsou otevřena řada kebabů, kaváren a dokonce i celé restaurace z kavkazské kuchyně, kde nejchytřejší kuchaři připravují toto neuvěřitelně chutné a voňavé pokrmy.

V důsledku toho máme dvě složky pro vytvoření nového "chutného" obchodu. Instituce, které nabízejí horké šišky kebabu na jedné straně. A hladní zákazníci, kteří chtějí ochutnat pokrm, na druhé straně. A mezi nimi je řada překážek: nedostatek času na výlet do kavárny, odlehlost restaurace od kanceláře nebo bytu potenciálního klienta, špatné počasí a nedostatek vlastní dopravy a jen lidská lenost.

Je tu potřeba, touha a bohatá sada překážek. Úkolem podnikatele v tomto případě je překonat překážky, aby pomohla klientovi a získala jeho vlastní materiální prospěch. V našem příkladě, existují dvě kategorie podniků a podnikatelů (rozdíl mezi nimi Řekneme vám na stránkách Biznesvbloge.ru), které mohou realizovat (nebo doplněk) své vlastní podnikání s pomocí expresní doručení kebab house klienta.

Pro majitele kaváren a restaurací

Pokud vlastníte malou kavárnu, gril nebo dokonce celou kavkazskou restauraci, rychlá dodávka šišky kebab může být vizitkou a dalším zdrojem zisku pro vás. Tuto službu můžete také bezplatně provádět, aby se zvýšila prestiž vašeho instituce. Věřte mi, počet vašich klientů se zvýší mnohokrát a ocení vaši péči (bez ohledu na cenu nebo bez této možnosti).

K tomu je třeba (pokud už máte kavkazského šéfkuchaře, který bude vařit šišovitý kebab), jeden nebo více kurýrů s osobními automobily. Dodávají teplé jídlo zákazníkům. Volba řidičů by měla být řešena velmi vážně. Nejlepší ze všech, pokud jsou milí mladí lidé, kteří znají každý kout vašeho města.

Navíc budete muset objednat propagační nálepky pro kurýrové vozy se symboly a kontaktními informacemi vaší instituce. A zbytečná reklama vám neublíží a taková kurýrní doprava vypadá mnohem přirozeněji. Kromě štítků bude značkou značka speciální oblečení pro vaše řidiče (trička, baseballové čepice, bundy).

Pro začátečníky

Zůstává ještě jedna kategorie (rozsáhlejší) podnikatelů - začátečníci, kteří chtějí organizovat své podnikání na kebab, ale nemají vlastní stravovací zařízení. Pokud jste jedním z nich, nebuďte naštvaní. Můžete také zajistit expresní doručování shish kebabu doma zákazníkům. A ve vašem případě bude organizace podnikání vyžadovat mnohem menší potíže.

Algoritmus vašich akcí (pokud je stručně) je následující. Nejprve potřebujete auto. Pokud už máte jednu, v pořádku. Pokud ne, pak je čas přemýšlet o nákupu. Nepotřebujete drahé vozy, protože budete muset každý den ukrást stovky kilometrů městských ulic a vše se děje na silnicích. Zvláště ve velkých městech během špičky. Důležitým faktorem ovlivňujícím konečný čistý zisk je průměrná spotřeba paliva automobilu. Koneckonců, ceny benzínu rostou každý měsíc.

Jakmile je problém vyřešen transportem, můžete pokračovat do další fáze - "vyhledejte kebab shish". Vážně je třeba uzavřít smlouvy s několika grily, kavárnami a restauracemi, podle kterých vám poskytnou horké kebab (a doprovodné jídlo) ve velkoobchodních (tedy snížených) cenách. Například kilogram krvavého kebabu v restauraci stojí 1500 rublů (čísla jsou fiktivní, například). Restaurace vám dává slevu 10%. To znamená, že vaše cena je 1350 rublů na kg. Ale cena pro zákazníka zůstává stejná (nebo dokonce vyšší než v restauraci). Navíc jsou přidány náklady na dopravu. Například 200 rublů v rámci města limituje.

V důsledku toho zákazník platí pouze za dodávku (pokud jste nezvýšili náklady na jídlo) a váš zisk je 10%, které restaurace odhodila. Jedná se o jednoduchý schéma.

Poskytování služby expresní dodávky šišského kebabu doma, nezapomeňte na jednu důležitou vlastnost tohoto kavkazského jídla. Používá se výhradně v horké formě. To znamená, že vaším cílem je co nejdříve doručit zboží. Pokud má šišský kebab čas na ochlazení, pak jste spokojeni s nespokojeností zákazníka. A příště nebude pravděpodobné, že využije vaše služby. Abyste tomu zabránili, doporučujeme vám, abyste získali speciální termoplasty, termosety a tepelné kapacity. Tím se udržuje teplota nádobí a trochu ulehčí vaše tvrdá práce. Nejlepší štěstí!

Grilování podnikání: jak otevřít šišský kebab. Podnikatelský plán pro kebab: dokumenty a potřebné vybavení

Přišlo jaro a to znamená, že léto není s dovolenou daleko. V tu chvíli se z uprchlických měst do venkovských chalup zrychlí desítky tisíc Rusů. A co může být hezčí než zůstat uprostřed silnice a odpočívat v kavárně na silnici, kde šťavnaté tyčinky kebabů shish přitahují tak úchvatně!

Na tom mnoho podnikatelů dělá dobré peníze. Pokud máte touhu dělat své vlastní podnikání a ve svém kapse je nejméně 300-400 tisíc, pak vám rádi řekneme, jak otevřít šišský kebab. Doufáme, že vám to nejen umožní vydělat si své první peníze, ale také to dělat snadno a s potěšením.

Co je nejvýnosnější?

Odborníci a zkušení podnikatelé říkají, že mezi malými podniky, mimochodem, jsou považovány silniční kavárny, shish kebaby jsou považovány za zvláště výnosné. Jsou také objeveny, protože nevyžadují vážné investice do vybavení, zařízení a personálu. Kromě toho podnikatel nevyžaduje zvláštní dovednosti a znalosti, jako například v restauraci.

V případě šišského kebabu je vše mnohem jednodušší. Navíc, na rozdíl od restaurací patos, shashlik - je to demokratičtější instituce. Kdokoliv zde může vstoupit a ochutnat zde, bez ohledu na stav, kostým a pohodu. Kvůli tomu je zajištěn stálý přísun malých, ale stále více nebo méně stabilních peněz.

Jak otevřít šišský kebab? Jaké dokumenty jsou potřebné?

Před zahájením podnikatelské činnosti nezapomeňte přemýšlet nad všemi vašimi akcemi a lépe je zapište na papír. Shashlik, jehož obchodní plán je kompetentně (s přihlédnutím k případným negativním událostem), jistě přinese majiteli úspěch. Co by měl tento dokument obsahovat? Měli byste přemýšlet o místě, kde si vybudovat nebo pronajmout svou kavárnu.

Poté se musíte zaregistrovat u daně (IFTS), zaplatit v ní státní povinnost, zakoupit minimální soubor vybavení a další potřebné prostředky. Nejlepší způsob, jak vydat nouzovou situaci. K tomu je nutné předložit kopii pasu na daňovou přihlášku, zaplatit státní poplatek. Jeho velikost by měla být uvedena v daňové kontrole. V závislosti na regionu se pohybuje od 800 rublů do 1500.

Ve druhé fázi je nutné vybavit instituci vhodnými zařízeními, organizovat nepřerušené dodávky surovin (za tímto účelem uzavřít příslušné smlouvy), přijímat pracovníky, zavést režim kavárny a nakonec stanovit ceny již hotových výrobků. Nyní si o tom všem hovoříme podrobněji.

Kde se usadit?

Nejprve je třeba určit místo pro kebab shish. Nejlepší je postavit ji na straně centrální dálnice. Tak budete moci poskytnout vaší instituci nepřetržitý proud zákazníků. Pokud finanční prostředky neumožňují, abyste se zapojili do výstavby, najděte vhodnou silniční budovu, kterou byste mohli dlouhodobě pronajmout.

Nacházíte se na silnici, nezapomeňte přemýšlet o parkovacích místech. Je žádoucí, aby byly pro každého dostačující: jak automobily letních obyvatel, tak i těžké vozy kolemjdoucích kamionů. Uznání podnikatelů, méně výhodné místo - v blízkosti autobusového nádraží nebo velkého nákupního centra.

Sběr papírů

Když se rozhodnete s místem a pochopíte, že podnikání slibuje dobrý zisk, je čas se vypořádat s dokumenty. Nejprve se musíte zaregistrovat u daňového úřadu. Budou vyzváni k výběru formy vlastnictví. LLC, LLC nebo IP můžete otevřít. Vše závisí na tom, jakou velikost bude vaše podnikání.

V případě, že se chcete zapojit do malé kavárny s několika tabulkami a malým personálem, zkušení účetní doporučují, aby se omezili na PE. Pokud plánujete luxusní provoz na několika úrovních, s parkováním a řadou zábavních a zábavních bonusů pro vaše zákazníky, zvolte v tomto případě OSS.

Začněte s malým

Chtěli bychom upozornit na skutečnost, že volba druhu obchodní činnosti přímo závisí na posouzení daní. Nejlepší je, aby podnikatel zaregistroval IP. Současně budete potřebovat pouze žádost, cestovní pas a potvrzení o zaplacení státního poplatku 800 rublů.

Mimochodem, za účelem registrace LLC, budete muset zaplatit daň ve výši 4000 rublů a shromáždit celý seznam dodatečných cenných papírů. Kromě daně budete muset od Rospotrebnadzoru dostávat dobro. Tato státní organizace bude muset dát povolení k podnikání. K získání je nutné předložit příslušnému úřadu osvědčení o jakosti.

Udržujte vše čisté

Sanitární a epidemiologická služba po ukončení průzkumu hotového výrobku vaší společnosti uděluje zvláštní závěr a vydá povolení pro práci kešu šišky. Tento doklad je vydán na dobu 1 až 5 let a vydává se do 2 měsíců. Při kontrole vaší kavárny úředníci dávat pozor na zdravotní stav instituce.

Zejména budou mít zájem o dostupnost jednotlivých lékařských knih pro pracovníky. Dále se kontrola dotýká dostupnosti sanitární jednotky v budově, technik vaření a podmínek skladování surovin. V případě, že je vše v pořádku, nebudou vám žádné další otázky. V případě porušení můžete mít odpovědnost za administrativní záležitosti.

Minimální sada

Jak otevřít gril bez vybavení? Je to prostě nemožné. Proto budete muset koupit mrazicí zařízení pro skladování masa. Také si koupte špejle a brazier. Kromě toho musí být k dispozici pražená skříň, mikrovlnná trouba, několik stolů a židlí a rozvaděč.

Zkušení podnikatelé odhadovali, že náklady na uvedené zařízení a vybavení jsou kolem 150 000 rublů. Pokud vaše plány zahrnují poskytování šišky kebab na objednávku, pak můžete snížit náklady, protože stolky a židle prostě nepotřebujete.

V tomto oboru je nejdůležitější správné uspořádání procesu vaření a prodeje. Je velmi důležité najít spolehlivého dodavatele masa. Ve své roli může jednat o stejnou mimořádnou událost, jako jste vy (např. Zemědělec), nebo pevnou strukturu s rozvinutou sítí výroby a prodeje masných výrobků. První možnost je lepší. Bude vám snadnější vyjednat cenu.

Malá důležitost v úspěchu tohoto obchodu bude mít menu shashlik. Měl by mít dostatečně rozmanité pokrmy, aby mohl zákazník v tuto chvíli najít přesně to, co chce. Mimochodem, kromě prodeje praženého masa přímo v kavárně, nevylučují možnost prodávat šišské kebab na objednávku.

Možná, že mnoho motoristů, kteří spěchají, aby se co nejdříve vrátili za volantem, bude tato volba nejvhodnější. Zpočátku můžete svým zákazníkům nabídnout vepřové maso nebo hovězí maso. A navíc, když rozmyslíte svůj názor, můžete udělat odrůdu ve formě skopového, drůbeže a ryb.

Snažte se zajistit, že kvůli bohatému sortimentu a ochotnému personálu má vaše cafe-shashlykaya pravidelné zákazníky. Pro zvýšení obratu by bylo hezké prodat i první, druhou jídla a nealkoholické nápoje. Pokud se vaše instituce nachází na silnici, nevyužívejte na stavbu zámků, položte jednoduchý stan a připravte na ulici pokrmy z masa. Přitahování pachu přiláká nové návštěvníky.

Creative

V tuto chvíli je pizza na volání velmi populární po celé zemi. Zavoláte, objednáte, přinesete. Všechno je pohodlné a jednoduché. Tak proč si neřídíš šišský kebab? Jistě, od těch, kteří chtějí, nebude světlo. A aby podnikání pokračovalo v sedmi ligových krocích, vyzvěte zkušeného shashlik, který bude pracovat.

Osoba by měla vědět o masě absolutně a všechno, a dokonce o trochu víc. V tomto případě je také důležité, jaký druh uhlí pro šišský kebab se používá. Říkají, že mají zvláštní požadavky. Na jedné straně by měly udržovat rovnoměrné teplo, na druhé straně - ne suché jemné plátky skopového nebo mladého vepřového masa. Uhlí pro šišky kešu je důležité zvolit tak úctyhodně jako maso.

Kolik peněz bych měl začít?

Představme si, kolik peněz bude zapotřebí k zahájení vlastního podnikání. Vybavení a vybavení pro kavárnu vás bude stát 150 tisíc rublů. Na utility náklady bude muset alokovat 3000 měsíčně. Platba zaměstnanců (v závislosti na městě) - od 15 tisíc, pronájem kaváren - od 50 tisíc. Stále je třeba vynaložit na nákup masa a dalších surovin. Ale nebojte se, zkušení podnikatelé říkají, že všechny investice můžete získat zpět maximálně za 2 roky.

Doufáme, že jsme vám zcela odpověděli na otázku, jak otevřít šišský kebab, a vy, vyzbrojení znalostmi, budete moci začít podnikat.

Podnikatelský plán shish dodávání kebabů

Na našich stránkách existuje velké množství bezplatných obchodních nápadů.

Na našem webu je zastoupeno velké množství licencí.

Na našich stránkách existuje velké množství bezplatných obchodních plánů.

Obchodní oblasti

Tyto organizace poskytují nejenom hotové shish-kebab, i když je to hlavní rys instituce. Klienti se rovněž vyzývají, aby grilování - polotovar, špejle, dřevěné uhlí, kapalina pro zapálení, skládací mini-grill - všechny věci, které jim umožní, aby se chutné jídlo sami. Kromě misek, pita chleba a palety piva jsou nabízeny, včetně ponoru. Ukazuje se, že ne malý rozsah, mimo to je příliš odlišné kebab (vepřové, jehněčí, kuřecí, krůtí řízek, atd. D.).

Kolik můžete vydělat?

Průměrná cena hotového kebabového vepřového vejce ve velkých městech je ze 130 rublů. na 100 gramů (malá část). Jedna objednávka činí nejméně 4 porce, pivo a jiné nealkoholické nápoje jsou často převezeny do šišky kebabu. S jedním rozkazem obdrží asi 700 rublů. Pokud provádíte nejméně 10 objednávek denně, služba vám pomůže získat zhruba 7 000 rublů. Z této částky 30% - náklady na přísady, 20% - platba kuchařů a 10% - ostatní náklady (včetně dopravy). Ukazuje se, že asi 3000 rublů denně - zisk organizátora případu.

Co potřebujete k založení firmy?

Když začnete podnikat, připravit si kebab na šišky, nemůžete to dělat bez prostor organizovaných podle všech norem SES (jako je výroba potravin). Ve stejné budově můžete zorganizovat sklad surovin, kanceláře a salonku.

Dokonce lépe, pokud uspořádáte plnohodnotný kebab, a to již na jeho základně - shish dodávání kebabu. To je lepší způsob, jak vybudovat podnikání jako klasický kebab více zvyklí na naše zákazníky, a oni by rádi na návštěvu svou restauraci (samozřejmě pokud jsou všechny organizační na nejvyšší úrovni). A tam můžete již inzerovat své doručení "od a do".

Důležitou součástí podnikání jsou dobří kuchaři, opravdoví mistři "shashlik business". Pouze chutné shish-kebab bude objednáno znovu a znovu. Proto je třeba věnovat zvláštní pozornost hledání profesionálních kebabů. Můžete začít hned s výběrem kavkazských kuchařů: mají schopnost vařit lahodné shish kebab položené na genetické úrovni.

Pokud mluvíme o doručení, je důležité, aby byla kvalita a včas. V každém velkém městě jsou kuriérové ​​služby, jejichž služby mohou být použity k doručení objednávek. Také tam jsou řidiči taxi (včetně nelegálních), kteří jsou připraveni pracovat na částečný úvazek na doručování kešu shish. Současně bez osobního vozu - chladnička nemůže udělat. Vaše auto bude potřebné nejen k plnění určitých naléhavých příkazů, ale také k vyřešení mnoha dalších aktuálních záležitostí.

Reklamní služby

K propagaci své služby můžete využít mnoho metod. Nejúčinnější může být reklama na internetu (ve velkých městech) a především vlastní webové stránky, Yandex-direct a skupina v sociální oblasti. sítě. Koneckonců, internet je hlavním zdrojem objednávek pro mnoho takových služeb (dodávka pizzy, rohlíků a jiných potravin). Také určitý efekt může mít za následek rozestup reklamních letáků na vchody domů v oblastech nových budov. Nyní je módní něco udělat, jako brožury - zkratky, které visí na dveřích. To je skvělá alternativa k poštovním schránkám. Muž se vrátí domů, je nutné zjistit, co visí na jeho klice, na rozdíl od schránky, v níž se pokles není vždy a pouze tehdy, když forma reklamy - vše kolem.

Akcie a slevy jsou také důležitou součástí služby. Ve všední dny, kdy se objednávka přijde ne tolik, můžete nabídnout slevu ve výši 10% z objednávky, dát jako dar nebo pita litr piva v případě, že objednávka bude více než určité množství (například více než 1000 rublů).

Úskalí podnikání

Bez ohledu na to, jak atraktivní podnikání vypadalo, měli byste v tomto případě vědět o některých nepříjemných okamžicích.

První věc, kterou byste měli věnovat pozornost, je velikost města. Doporučuje se otevřít dodávku šišského kebabu a doprovodných produktů pouze ve velkých městech s počtem obyvatel více než 500 tisíc obyvatel. V malých městech bude jen málo klientů, díky nimž bude podnikání méně ziskové nebo dokonce neziskové.

Navíc, nestojí za to iluze, že podnikání přinese velké zisky. U mnoha zařízení je dodávání kebabu shish pouze doplňkovou službou, a nikoliv hlavním zdrojem příjmu. Mělo by být zřejmé, že budete muset hodně pracovat, pečlivě inzerovat službu a za 6 až 12 měsíců začne případ přinést dlouho očekávaný příjem.

Jak otevřít obchod se šišky kebabu od začátku?

Grilování se nazývá kompaktní kavárna specializovaného typu, kde se maso a zelenina vaří na grilu jako prioritní sortiment jídel. Otevření šišského kebabu v době letní sezóny může přinést značné příjmy za předpokladu dodržení všech pravidel pro vytvoření a následné řízení tohoto podnikání.

Podnikatelský plán pro shashlik

Klíč k úspěchu každého podniku závisí výhradně na vývoji předběžného podnikatelského plánu a na jeho neochvějném dodržování v budoucnu. Realizace šišských kebabů je jedním z typů podnikání v oblasti stravování, který může přinést významné dividendy vzhledem k obrovské popularitě tohoto jídla. Shish kebab je malá kavárna vybavená specializovaným zařízením, nabízející zákazníkům vysoce specializované menu, ve kterém převažují masné výrobky.

Zahájení grilování zahrnuje sledování souboru povinných položek. Pokyny krok za krokem pro implementaci výše uvedeného nápadu mohou vypadat takto:

 • sběr a příprava potřebné dokumentace;
 • registrace místa veřejného stravování;
 • předběžný výpočet nákladů;
 • výběr vhodného místa;
 • nákup vybavení;
 • náboru.

Požadované dokumenty

Prvním krokem k zahájení podnikání pro realizaci šišských kebabů je nastavení budoucího obchodu, který má být registrován u daňových úřadů. Za prvé, musíte se rozhodnout o typu budoucího podniku. Priorita se nazývá IP a LLC. První možnost je nejvíce přijatelná z důvodu poměrně nízké ceny procedury. Ale určit přesně, co lepší PI nebo LLC pomůže náš další článek.

Hlavní dokumentace k otevření grilování:

 • Dohoda získaná v orgánech Rospotrebnadzor. Tento dokument dává plné právo umístit místo stravování na předem zvolené místo.
 • Sanitární a epidemiologický závěr. Dokumenty tohoto druhu jsou platné po dobu pěti let ode dne přijetí. Podle zkušební provedeny stanovené dodržování hygienických zařízení přímo být vyrobeny v němž se uskutečňuje výroba a následná realizace kebab, zařízení, výrobky používané jako surovina pro přípravu pokrmů, které tvoří základní rozsah kavárna způsoby ukládání meziproduktů a dopravu.
 • Lékařské knihy. Tento doklad je vydán pro každého zaměstnance, který je součástí oficiálního personálu shashlik. Knihy jsou nezbytným předpokladem, protože zaměstnanci zahrnují přímý kontakt s potravinami, skladováním a doručením.

Přijímání všech výše uvedených dokumentů zahrnuje určité finanční náklady, jejichž výše se může trochu lišit v závislosti na způsobu získání služby. Přijetí lékařských knih je například možné poté, co zaměstnanci kavárny předloží nezbytné analýzy. Takový postup lze provádět jak v podmínkách zdravotnického zařízení, tak na území kavárny. Druhý způsob poskytuje poněkud vyšší cenu.

Kritéria výběru umístění

Důležitým aspektem ziskovosti shish kebabu je volba umístění. Nejpřijatelnější možnost přímo závisí na typu kavárny. Hlavní jsou tyto:

 1. Otevřít typ - termín se vztahuje na prostory určené k práci výlučně v létě. Nejčastěji jako otevřená kavárna se nazývají letní terasy, vybavené minimální sadou pomocných zařízení.
 2. Uzavřený typ - Tento typ zajišťuje vyhřívaný pokoj, který zajišťuje potřeby kaváren, a je určen k provozu po celý rok, včetně zimy.

Jak již bylo řečeno, jedním z rozhodujících faktorů ziskovosti podniků, založených na realizaci šišských kebabů, je umístění bodu. Při výběru umístění zvažte následující:

 • průchozí zóna. Jako optimální možnosti umístění jsou pojmenovány místa jako trasa, pracovní a průmyslová zóna, rekreační oblasti. Stručně řečeno, je nejlepší umístit kavárnu tam, kde je vždy možnost najít potenciální návštěvníky.
 • pokud shish kebab podnikání jako priorita nepovažuje prodej shish kebabů přímo v kavárně, a dodávky jídel do domu, umístění nemá velký význam.
 • v létě je ideální umístění kavárny v parcích, v blízkosti různých vodních ploch, na plážích. V takových případech bude nejlepším inzerátem vůně pečeného masa na hořícím uhlí.

Čtěte také:

Potřebné vybavení

Jako zařízení, které je nutno zakoupit v počáteční fázi kešu, je třeba uvést následující:

 • špejle, vyrobené z vysoce kvalitního kovu a brazíru, což bude proces vaření masa.
 • Pokud je uzavřená místnost používána jako shashlik, je nutné ji vybavit silná těžba.
 • nádobí, která bude použita jak pro vaření výrobků, tak pro podávání hotových jídel. Druhá možnost může být vyloučena v případě, že se plánuje použití jednorázových nádob.
 • chladničky a mrazničky. V ideálním případě musíte vybavit kavárnu dvěma jednotkami. Jedna z nich bude poskytnuta pro skladování polotovaru a surového masa a druhá pro hotové výrobky.
 • řezání tabulky, stejně jako skříňky, buď police, potřebné pro skladování příborů a některých výrobků.
 • stoly a židle, určené pro návštěvníky.
 • pilíř, Používá se jak pro distribuci hotových jídel, tak pro vizuální oddělení kuchyně a místnost publika.
 • další příslušenství, potřebné pro vytvoření útulného pokoje a pohodlí.

Nábor zaměstnanců

V závislosti na velikosti budoucí shashlik by zaměstnanci měli mít potřebný počet jednotek práce. Takže pro fungování malé kavárny stačí jen tři lidé:

 • Přímo šéfkuchař nebo šišákový kebab, který se bude zabývat výrobou přednostního pokrmu - šišákový kebab. Pokud máte v plánu připravit další produkty, například saláty, dezerty, druhé kurzy, měli byste zaměstnat dva kuchaře.
 • Čistič, jehož povinnosti mohou zahrnovat čištění místnosti a mytí nádobí.
 • Číšník nebo barman. Obecně platí, že v malých kavárnách je tento sloupec kombinován pouze jednou osobou vzhledem k omezenému počtu míst pro návštěvníky.

Jako další příspěvky je celkem správné pojmenovat administrátora. Nicméně činnost malého šišky kešu může být úspěšně provedena bez jeho účasti.

Správná organizace výroby

Důležité! Bez předem plánované a kompetentní organizace produkce nebude podnikání přinést požadované výsledky.

Pro úspěšné fungování šišky kešu musí být dodrženy následující body:

 • Výběr spolehlivého dodavatele čerstvého masa, které mají potřebnou dokumentaci a potvrzují kvalitu prodaných produktů. Často majitelé malých kaváren získávají maso již připravené na smažení v marinádě. Toto není doporučeno. Abychom byli přesvědčeni o kvalitě a svěžesti produktů, je nutné je řezat a marinovat samostatně.
 • Vývoj menu. Navzdory skutečnosti, že hlavním pokrmem z jakéhokoliv grilu jsou šišky kebabů, je nutné doplnit menu o chlebové výrobky, čerstvé saláty, zeleniny, nápoje. Je také přijatelné připravit druhý kurz. Je nepravděpodobné, že by kavárna, kde se prodávají pouze grilování, bude zisková.
 • Příjemná atmosféra, útulný interiér, klidná hudba - všechny specifikované detaily umožňují zapojení většího počtu návštěvníků. Nezapomeňte na čistotu místnosti, špinavé stoly s jídelními zbytky, které nejsou odmyty od dne otevření podlahy, vyděsí všechny, i ty nejnáročnější klienty.

Očekávaný odhad příjmů a nákladů

Při předběžném výpočtu odhadovaných nákladů je třeba rozlišit dva hlavní typy: měsíční a jednorázové. Měsíční investice znamenají:

 • zaplacení mezd zaměstnancům;
 • nákup masných výrobků;
 • nákup dalších produktů.

Pokud jde o jednorázové náklady, zahrnuje opravy prostor, nákup vybavení, nábytek, jakož i zavedení určitých částek pro registraci podniku.

V číselném ekvivalentu mohou náklady vypadat takto (všimněte si, že ceny jsou přibližné, mohou se značně lišit v závislosti na regionu):

 • Celková výše jednorázových nákladů v závislosti na dostupnosti hotových prostor je asi 300 000 až 500 000 000 rublů.
 • Během každého měsíce, při zohlednění výplaty mezd pro tři osoby a nákupu produktů, činí náklady asi 200 000 rublů.

Co se týká příjmů, podle hrubých odhadů činí během každého měsíce nejméně 500 tisíc rublů čistého zisku. Samozřejmě, je to možné, pokud je kavárna umístěna na přeplněném místě a nejméně 150 - 200 porcí šiškového kebabu nebo 50 kg masa denně.

S cílem seznámit se s hlavními etapami a otevření a následné uplatňování obchodních pravidel, založený na přípravě a realizaci grilování, můžete vidět video, které obsahuje informace o vlastnostech a složitosti otevření kavárny:

Možnosti grilování

Úspěch shish kebab a úroveň popularity instituce s návštěvníky přímo závisí na místě. Jako nejobvyklejší možnosti prodávání šišského kebabu, stejně jako další produkty vařené na grilu, se říká:

 • Shashlik v místnosti. Tato kavárna funguje zpravidla po celý rok a přináší nejvyšší zisky. Jako hlavní nevýhodu v tomto případě můžeme jmenovat značné náklady spojené s přípravou prostor, stejně jako nákup potřebného vybavení.
 • Shashlik na trase. Také velmi výnosná investice. S určitou vzdáleností od osad, jako je barbecue, pokud si uvědomí opravdu lahodné a vysoce kvalitní produkty, bude velmi populární.
 • Grilování pro pohostinství. Grilování tohoto druhu vyžaduje minimální investice, protože není třeba připravovat sál pro návštěvníky a koupit potřebný nábytek. Příjem však nemusí být příliš vysoký.
 • Shish dodávka kebab do domu. V současné době se zvyšuje popularita doručování potravin přímo do domu. Shish kebab v tomto případě není zdaleka prioritou, což znamená, že má příležitost zaujmout hodné místo v této oblasti.

Takže příprava a provozování podniku založeného na realizaci šišských kebabů je velmi výnosný podnik, který přinese značný příjem, pokud budou dodrženy všechny předpisy a předpisy. Kavárna, která funguje po celý rok, zpravidla umožňuje pokrýt předběžné náklady v jednom až dvou letech.

Podnikatelský plán pro prodej shish kebab

Shish kebab je vynikající pokrm, který nikdy neztratí význam mezi návštěvníky zařízení rychlého občerstvení. Proto je nejlepším řešením, pokud chcete začít podnikat.

Popis činnosti

Shashlik - specializovaná instituce, v níž převládají odrůdy nakládaného masa na kůži nebo barbecue. Na rozdíl od relativně nových typů stravování (fastfoods a sushi barů), tradiční šišky kebabů jsou i nadále populární u ruských návštěvníků.

Masové pokrmy, které jsou domácímu spotřebiteli obeznámeny, se podávají v shashliku. Takové jídlo je spojeno s příjemnou zábavou v kruhu přátel a rodiny. Většina lidí si přeje, aby se lépe zacházeli se sociálním zařízením v příjemné atmosféře, než aby zbytečně strácali čas a energii na vaření. Zvláště na to potřebujete speciální vybavení. Proto je myšlenka na otevření kavárny, kde bude prováděn prodej šišských kebabů, nejlepší možností pro zahájení podnikání.

Poskytované služby

Hlavní věc ve shish kebab kavárně je vysoce kvalitní a chutné vařené maso. Tradiční kebab shish je vyroben z jehněčího masa, ale v poslední době získávají oblíbenost pokrmy z kuřecích, vepřových a jiných druhů masa. Také těžký doplněk k menu bude: grilované maso, různé vedlejší pokrmy ze zeleniny, saláty a dezerty. Doporučujeme zahrnout alkoholické nápoje do seznamu služeb a zvláštní pozornost by měla být věnována vinařskému seznamu.

Relevance

Obchod s kebaby je dobrým řešením pro ty, kteří chtějí mít trvalý zisk. Předtím byly šišské kebaby považovány za letní obchod, ale v průběhu času se stále více institucí, které pracují po celý rok. Zásada sezónní kavárny se nijak neliší od instituce, která funguje nepřetržitě. Časový rámec lze tedy určit nezávisle. Důležité je také načrtnout umístění kavárny.

Varianty kebabů

Obchod s kebaby lze otevřít:

 1. Ve městě. Chcete-li otevřít plnohodnotnou kavárnu ve městě, musíte vybrat správný pokoj. Je žádoucí, aby se nacházelo v centrálních oblastech města, ale můžete vybrat centrum okolí. Hlavním důvodem je, že místo je přeplněné a vaše šišky kebab nezůstanou bez povšimnutí.
 2. Na trati. Je také důležité, abyste byli na veřejnosti. Nejlepší je velká dálnice pro několik pruhů, které často řídí motoristé.

Otevřít

Grilování na ulici je malý stan s grilem a terasou. Takové kavárny jsou důležité na silnicích, aby přilákaly pozornost lidí, kteří projíždějí. Další verzi grilování v přírodě může být kavárna na kolech. Pro letní období jsou v podstatě otevřené kebaby.

Zavřeno

Uzavřené grilování je místnost s pult, nábytek pro návštěvníky, kuchyň a veškeré potřebné vybavení. Chcete-li otevřít kebab shish, musíte vyzvednout pokoj, který splňuje všechny hygienické normy a pravidla požární bezpečnosti. Je třeba zajistit elektrickou energii a vodu.

Dodávka potravin

V průběhu času si více lidí objednává jídlo domů. Tento trend může sloužit jako nápad pro otevření šišského kebabu. Nebo můžete doplnit dodávku jídla do domu v seznamu poskytovaných služeb.

Video popisuje podrobněji myšlenku doručování šišského kebabu z kanálu "Sedlák".

Popis a analýza trhu

Chcete-li udělat gril dobrý příjem, musíte se rozhodnout:

 • odhadovaný počet návštěvníků;
 • než je možné vyniknout příznivě;
 • jak propagovat vaši instituci a přilákat zákazníky.

Cílové publikum

Před otevřením kavárny byste měli určit, kdo má být ve vaší instituci pravidelným zákazníkem. Pokud se zaměřujete na osoby s nadprůměrným příjmem, musíte vytvořit vhodné podmínky a řádně uspořádat interiér. Pokud se shashlik nachází v blízkosti silnice, dekorace haly by měla být útulná, připomínající domácí prostředí.

Konkurenční výhody

Hlavní výhodou grilování je domácí kuchyně, tedy pokrmy známé ruskému lidu. A pokud jsou také lahodně vařené a návštěvník bude mít rád jídlo, určitě se vrátí a poradí s kebabem přátelům a známým. Je důležité přemýšlet nad cenovou politikou se zaměřením na místo, kde se nachází kebab shish.

Můžete také přijít s vlastním čipem, který rozlišuje vaši kavárnu od jiných zařízení. Např. Na masové pokrmy nabídnout omáčky v sortimentu, připravené podle zvláštních receptů. Mnoho lidí ráda experimentuje, takže se chtějí vrátit znovu, aby ochutnali novou chuť ochucení masa.

Propagace a reklama

Při zahájení podnikání by měl být propagován, aby získal návštěvníky a tedy i příjmy. Na ulici můžete rozdávat letáky, objednávat propagační bannery, držet propagační akce a remízky. Reklama v rádiu může být také dobrá volba. Vše závisí na množství, které máte a můžete vynaložit na propagaci vašeho shashlik.

Co potřebujete otevřít?

Pro založení vašeho kebabu potřebujete:

 • shromažďovat příslušné dokumenty a licence;
 • najít pokoj;
 • nákup zařízení, výrobků a výrobních zařízení;
 • shromáždit pracovní kolektiv.

Dokumenty

Chcete-li otevřít vaši firmu, musíte se nejprve zaregistrovat jako podnikatel. Pokud chcete otevřít pouze jednu kavárnu, je lepší zaregistrovat se jako IP s kódem OKVED 55.30 ("Aktivity restaurací a kaváren"). Poté je třeba určit daňový systém, je lepší zvolit platbu jedné dlužné částky (15% z rozdílu mezi výnosem a výdajem). Vzhledem k tomu, že návrh by neměl být zpožděn, jinak stát udělí APSO, nevýnosný způsob podnikatele.

Dokumenty, které potřebujete:

 • hygienické osvědčení SES;
 • povolení otevřít pohostinské zařízení v určité oblasti;
 • licence na nákup a prodej některých produktů a alkoholu;
 • lékařské knihy pro zaměstnance.

Máte-li v úmyslu přepravovat maso zakoupené na jídlo nezávisle, měla by mít doprava také sanitární epidemiologická stanice.

Místnost

Také byste měli zvolit pokoj, který splní všechny požadavky a být v průchozí cestě, přilákat potenciální návštěvníky. Za prvé, můžete odstranit malou oblast a nakonec rozbalit.

Požadavky

Když vyzdvihnete místo pro otevření shashliku od nuly, měli byste zvážit několik pravidel:

 • prostor musí splňovat techniku ​​požární bezpečnosti;
 • musí být napojeny na vodu a elektrickou energii;
 • tam by měla být zvláštní místnost s vybavením pro hosty (můžete si koupit bio-toaletu);
 • je žádoucí, aby se kavárna nacházela na přeplněném místě (v blízkosti nákupního centra, tržiště, parky).

Zařízení a inventář

Bez ohledu na to, jaký šišský kebab se chystáte otevřít, budete potřebovat koupit zařízení:

 • chladničky (nejméně dvě: pro surové maso a hotová jídla, ale lépe tři);
 • Stoly na krájení masa;
 • rozvaděč pro rozdělení jídel (rozděluje halu a kuchyň);
 • kuchyňské náčiní, nádobí, speciální vybavení (pece, špejle);
 • nábytek pro haly (stoly, židle);
 • výkonný extraktor.

Pokud vaše šišky kebab bude pracovat po celý rok, postarat se o šatníku.

Zaměstnanci

Chcete-li začít podnikat, potřebujete 5 lidí:

 • shish kebab nebo kuchař;
 • číšník;
 • správce;
 • barman;
 • kliner (čistič).

Každý zaměstnanec musí mít zdravotní záznamy.

Pokyny krok za krokem

Než začnete otevírat šišovitý kebab, musíte se rozhodnout, kde začít. Díky podnikatelskému plánu krok za krokem ušetříte co nejvíce času.

 1. Shromažďování dokumentů. Trvalo dost času na vydání potřebných licencí, proto je lepší lépe jednat s cennými papíry.
 2. Vyhledejte pokoj. Najděte ten správný pokoj pro vás, není to tak snadné. Nezapomeňte vzít v úvahu jeho umístění, přítomnost světla, plynu a vody v něm, stejně jako finanční možnosti.
 3. Nákup zařízení.
 4. Hledání dodavatelů masa, výrobků a průmyslových surovin. Můžete se vypořádat s farmáři na trhu nebo v řeznictví. Maso musí mít zvláštní certifikáty. Také dodavatel je povinen vás informovat, kde jsou suroviny dodány.
 5. Nábor zaměstnanců.
 6. Registrace pokoje "pro sebe". Na samém konci budete potřebovat navrhnout interiér vašeho podniku, uspořádat nábytek, věnovat pozornost obsluze stolů. Na každém stolu by měla být sada koření (sůl, pepř), ubrousky a párátka.

Finanční plán

Před otevřením šišovitého kebabu byste měli určit výpočty nákladů. Pro začátečníky bude částka stačit v rozmezí od 1 000 000 do 1 500 000 rublů. Můžete rozdělit výdaje na jednorázové nebo počáteční a trvalé výdaje.

Primární investice (příklad):

 • nákup vybavení a pokrmů - 160 tisíc rublů;
 • nábytek, uniforma pro zaměstnance, obalové materiály (s nimi) - 200 tisíc rublů;
 • kosmetické opravy a dekorace prostor - 250-300 tisíc rublů;
 • registrace: FE - 800 rublů., LLC - 4 000 rublů;
 • san. dokumenty pro zaměstnance - 600 rublů. a vyšší na osobu.

Pravidelné investice

Plánování měsíčních výdajů zahrnuje následující položky:

 • platba za prostory a služby - 50 tisíc rublů;
 • plat zaměstnanců (pro 5 osob) - 100 tisíc rublů;
 • nákup masných surovin a jiného zboží - 70 tisíc rublů.

Podmínky otevření

Jak rychle bude fungovat kebab shish závisí na vás. Ale pokud si myslíte, že shromažďování dokumentů trvá déle než dva měsíce, pak pokud je počáteční kapitál, minimální doba pro otevření kavárny je 3-4 měsíce.

Rizika a návratnost investic

Aby bylo možné co nejdříve dosáhnout čistého zisku, je nutné korelovat klady a zápory podniku a vypočítat možné náklady a příjmy. Jak rychle se váš šiškový kebab vyplatí, závisí na rozvrhu práce a počtu nabízených pokrmů. Podle odborníků se shish kebab podnikání vyplatí během 1,5-2 let s obratem 12,000,000 rublů. Jeden kuchař na pracovní směnu může vařit 170 porcí šišských kebabů za cenu 150 rublů za kus. Den se pohybuje kolem 25 500 rublů. A za měsíc můžete získat 765 000 rublů. Pokud odečtete měsíční náklady, čistý příjem je přibližně 500 000 rublů.

Ziskovost podniků na šišských kebabů se tedy odhaduje na 20%.

Video "Podnikatelský plán pro postupný kebab shish"

V tomto videu vám Centrum pro podporu podnikání řekne, jak otevřít firmu shish kebab.

Podnikatelský plán kebab

1. Shrnutí projektu

Účel projektu - otevření barbecue v Rostově na Donu, které funguje ve formě mini-kavárny a "take-away". Shashlik je malá instituce s rozlohou 30 metrů čtverečních. metry nabízející hlavní nádobu ke krému. Cílovým publikem zařízení jsou obyvatelé čtvrti Alexandrovka a Rostov na Donu, stejně jako návštěvníci města. Hlavními službami grilování jsou: příprava šišákových kebabů pro odvoz, služby mini-kaváren a letní kavárny, doručovací služby. Menu Instituce zahrnuje:

1. kebab vepřového šiška;

2. Shish kebab ze skopového masa;

3. Shish kebab z hovězího masa;

4. kuřecí kuřecí maso;

Cena za otevření grilování bude 1 101 700 rublů. Hlavní investice si vyžádá výstavbu domů kešů se šiškou a nákup vybavení - 811 700 rublů. Projekt je plánován na vlastní náklady. Doba návratnosti projektu od počátku prodeje bude 14 měsíců.

* v nejvyšších měsících

Stavbu a výzdobu prostor, stejně jako registraci potřebných zařízení, se plánuje dokončit do 5 měsíců. Otevření šišky kebabu je plánováno na červen 2016.

2. Popis průmyslu a společnosti

Cílem projektu je otevřít ve městě Rostov-na-Don šišský kebab. V jádru bude shashlik představovat "restauraci jednoho pokrmu" - šišský kebab. Jako formu práce bylo rozhodnuto zvolit dva směry - formát mini kavárny pro samoobslužnou službu pro 12 míst a formát "take-out". Od dubna do začátku října se plánuje zdvojnásobení počtu míst přidáním letních stolů. Kvůli tomu má využívat možnosti instituce v nejteplejším období roku, kdy je šišský kebab největším požadavkem mezi Rostovci a hosty města.

Shashlykaya se nachází na jedné z nejrušnějších ulic města - Prospekt 40 let vítězství (microdistrict Alexandrovka), na první řadě domů. Vzdálenost od centra města (Teatralnaya náměstí) je 5 km, vzdálenost od federální dálnice M-4 "Don" - 3 km.

Jako forma vlastnictví byla vybrána IP se zjednodušeným daňovým systémem (6% získaných příjmů). Struktura správy instituce je velmi jednoduchá. Řízení projektu provádí individuální podnikatel, funkce pro přijímání klientů a plnění objednávek jsou prováděny dvěma zaměstnanci pracujícími na plný úvazek ve směnném režimu. V teplé sezóně díky nárůstu prodeje a otevření letní kavárny je možné najmout najatého zaměstnance. Zaměstnanci se také podílejí na poskytování doručovacích služeb.

3. Popis zboží a služeb

Hlavní jídlo grilování - špízy z různých druhů masa: vepřové, hovězí, jehněčí, drůbež. Podrobná cena za produkty šišky kešu je uvedena v tabulce. 1 tohoto obchodního plánu. který nesl hlavní předností je kvalita kebab masa, nákup z místních rolnických farem a okamžité vaření zabývá sám jediným vlastníkem, vlastní dlouholeté zkušenosti a grilované pokrmy na grilu, stejně jako dva zaměstnance na plný úvazek. Kvalita kebab rovněž umožní včasnou dodávku masa a skladování splnění podmínek, které se používají na osobní zkušenosti a moření metod pražení. Shish kebab a další pokrmy lze objednat bez návštěvy kebabu: instituce zajišťuje doručovací služby. V době psaní, návrh podnikatelského plánu je v raném stadiu: země pohyboval od stavu individuální bytovou výstavbu v oblasti komerčních nemovitostí, projektové a rozpočtové dokumentace, podepsala předběžnou dohodu o dodávce masa do jednoho z kfh.

Tabulka 1. Cena prodaných výrobků

Nabídky franšíz a dodavatelů

K poskytování služeb popsaných výše je nutné zaregistrovat se jako podnikatel (podnikatel) s kódem OKVED 55.30 "Činnost restaurací a kaváren". Činnost shish kebabu vyžaduje hygienicko-epidemiologický závěr, evidenci mednizhki, povolení založit pohostinské zařízení, což potvrzuje, že na tomto místě může být vybaven šišský kebab. Následuje úplný seznam dokumentů, které je třeba předložit společnosti Rospotrebnadzor:

1. osvědčení o vlastnictví prostor;

2. Zpráva o projektu o zařízení veřejného stravování (nebo samotný projekt, pokud nebyl vypracován žádný závěr);

3. Výpočet množství potravního odpadu v závislosti na kapacitě podniku;

4. Povolení k ubytování;

5. kopie plánu ZISZ s vysvětlením pro potravinářskou společnost;

6. kopie hlavního plánu území;

7. Schéma komunikace (větrání, zásobování vodou, kanalizace);

8. Uspořádání technologického zařízení;

9. kopie stávající smlouvy s firmou Vodokanal;

10. Pasy pro stávající klimatizační jednotky a klimatizační systémy;

11. Zákon o auditu, čištění a dezinfekci větracích, kanalizačních systémů, zkoušení tepelných a chladicích zařízení v potravinářské jednotce;

12. Smlouva o údržbě větracích systémů a klimatizačních systémů, vč. dezinfekce;

13. kopie bakteriologického a chemického rozboru pitné vody;

14. Kópia osvědčení o státní registraci grilu.

15. kopie osvědčení o registraci daně;

16. bankovní údaje (v plné výši), potvrzené podpisem a razítkem ředitele;

17. kopie příkazů k jmenování odpovědných osob za PC (kontrola výroby);

sortiment výrobků;

18. kopie smluv o nakládání s odpady: pevný odpad, potraviny, fluorescenční lampy obsahující rtuť;

19. kopie smluv o dodávkách potravin a potravinářských surovin;

20. kopie smlouvy o deratizace, dezinsekci a dezinfekci (+ licence);

21. kopie smlouvy o pravidelných lékařských prohlídkách (+ licence);

Hygienický pas pro objekt (je vyhotoven v des.sluzhbe);

22. zdobený roh spotřebitele;

23. věstník účetnictví a výdaje na prostředky dezinfekce se schváleným výpočtem;

vydával lékařské knihy zaměstnanců.

4. Prodej a marketing

Kupující kebabů jsou téměř všichni kategorie obyvatel, kteří mají rádi tuto pokrm a nejsou lhostejní k masa. Je třeba poznamenat, že v posledních letech začala růst spotřeby masa v Rusku. Pokles počátku devadesátých let, který trval až do počátku roku 2000, kdy spotřeba masa na jednoho obyvatele klesla o třetinu, uplynula. Podle údajů Federální státní statistické služby do konce roku 2014 spotřeba masa v Rusku činila 74 kg na jednoho obyvatele. Zároveň je spotřeba masa v jižním federálním okresu tradičně vyšší než průměr pro Rusko a dnes je asi 78 kg.

Hlavní požadavky zákazníků shish kebab jsou chuť masa. Shish kebab by měl být měkký, šťavnatý a nejlépe se dostat na stůl "s teplem a teplem." Prakticky povinným atributem šišského kebabu je omáčka, smažená zelenina, občerstvení, saláty. Na jihu Ruska je kebab nejlépe podávaný s lavašem.

Obecně platí, že v Rostově můžete počítat zhruba za sto zařízení, ve kterých se jedná o shashlik. V tomto případě je formát shashlik méně častý - ve městě je asi 20-30 jednotek shashlik. V podstatě taková zařízení nabízejí odlehčovací služby, včetně horkých druhých jídel kavkazské kuchyně a salátů. Méně časté jsou instituce, které fungují v mini-café nebo restauračním formátu. Navzdory množství kebabů není mnoho skutečně populárních institucí. Pouze 5-6 institucí města se může pochlubit "láskou lidí" a velkou část pravidelných zákazníků. Jako doplňková služba většina zařízení zahrnuje bezplatnou dodávku kešu. Mezi přímými konkurenty, kteří se nacházejí v blízkosti barbecue, se nacházejí dvě zařízení, která se zabývají přípravou šišského kebabu pro pohostinství a pozitivní zpětnou vazbu od zákazníků. Jedním ze společných připomínek k grilování, kromě tvrzení o kvalitě šišského kebabu, lze nalézt nízkou rychlost obsluhy a vaření, nízkou úroveň služeb, "hmotnost" zákazníků.

Prodej shish kebab se koná přímo v zařízení (pro odběr) as pomocí dodávky. V teplé sezóně (od dubna do začátku října), shashlik pracuje ve formě letní kavárny. Šaláty na kávu a šišky se podávají na jednorázové pokrmy. Hotový kebab na výrobu šišky pro balení je balen ve speciálních jednorázových nádobách. Klient si v nabídce může objednat saláty, nápoje a občerstvení. Grilování funguje denně od 10:00 do 23:00.

Chcete-li přilákat zákazníky, používá se externí značka s rozsáhlými písmeny zářícími ve tmě. Také se rozděluje rozdělení řezů, letáků s menu, kontakty a telefonem s dodáním kešu Shish. Ceny za šišky kešu jsou stanoveny na základě průměrných cen pro město, stejně jako při zohlednění výrobních nákladů.

5.Plán výroby

Grill House se rozhodl umístit do proletářské čtvrti Rostov na Donu, v ulicích 40. výročí vítězství ve okolí Aleksandrovka, v těsné blízkosti majitele domu. Populace proletářského regionu podle údajů za rok 2015 činí 119 tisíc lidí. Přinejmenším polovina této populace žije v sousedství Alexandrovky a v okrese je mnoho vícepodlažních bytových domů. Vzhledem k tomu, že se gril nachází v blízkosti vozovky, není toto umístění tak dobré z hlediska vzhledu instituce pro kolemjdoucí. Prospect je klíčová tepna města, spojující federální dálnici M-4 "Don" s centrem Rostov-na-Donu. V tomto ohledu mohou být potenciálními zákazníky nejen obyvatelé tohoto okolí a města, ale i návštěvníci města.

Náklady na výstavbu plochy shashlik 30 metrů čtverečních. metry na klíč budou vyžadovat 540 000 tisíc rublů ve výši 18 000 rublů. pro náměstí. metr čtvereční. Vybavení prostor bude vyžadovat dalších 311,700 rublů. Celkem v nemovitosti bude investováno 851 700 tisíc rublů.

Tabulka 2. Náklady na zařízení

Hlavní povinnosti přijímání objednávek a vaření provádí dva pracovníci shish kebab pracující na směnách (viz tabulka 3). Zaměstnanci se podílejí hlavně na organizaci dodávky, stejně jako v teplém počasí pro podporu práce s růstem toku zákazníků.

Tabulka 3. Zaměstnanci a fond odměňování

Po dobu jednoho pracovního dne může kešu mini kavárny smažit až 50 kg surového masa, což znamená, že produkce bude asi 37,5 kg. Proto je maximální objem hotových výrobků za měsíc 1140 kg. S přihlédnutím k prodeji dalších produktů může měsíční příjem šišského kebabu dosáhnout 1,2 milionu rublů. Hlavními výdaji v hlavním období jsou nákupy masa a dalších produktů. Maso pro šišky kebab je koupeno od jedné farmy. Náklady na libru vepřového masa jsou 190 rublů, hovězí maso - 210 rublů, Lamb - 230 rublů. Kuřecí křídla jsou zakoupeny za cenu 90 rublů. za kilogram kuřecího filé pro šišky kebab - 175 rublů. Vzhledem k tomu, že výroba spotřebního materiálu je dřevěné uhlí a jednorázové nádobí. Mezi další výdaje lze nazvat služba najal personál (především na dopravu) - 7000 rublů, náklady na spotřebu energií a elektřiny. - 5 tisíc rublů, tisk vizitek a letáků -.. 5 tisíc rublů, stejně jako odpisy dlouhodobého majetku.. - 2,6 tisíc rublů. s přihlédnutím k životnosti - 10 let.

6. Organizační plán

Období realizace projektu s ohledem na stavbu, vybavení a zpracování požadovaných dokumentů bude 5 měsíců. Povinnosti pro obecné řízení grilování zůstávají u majitele. Přímo podřízený jeho pravidelným a najatým zaměstnancům. Proces přijímání a servisu zákazníků provádí dva zaměstnanci shish kebab, pracující na směnách. Neexistují žádné přísné požadavky na kvalifikaci a vzdělávání zaměstnanců. Školení technologie práce a vaření provádí individuální podnikatel.

7. Finanční plán

Finanční ukazatele projektu, včetně výnosů, cash flow, variabilní a fixní náklady jsou uvedeny v příloze 1. Výpočty jsou provedeny na období pěti let na základě ukazatelů sezónnosti a rostoucí zátěže výkon až 67% v důsledku zvýšení informovanosti o grilování a zvyšující se počet pravidelných zákazníků.

8. Hodnocení účinnosti projektu

Projekt pro otevření šišského kebabu se vyznačuje nízkými počátečními investicemi a vysokou ziskovostí. Náklady na přípravné období, včetně nákladů na výstavbu, vybavení, registraci atd. Činí 1 101 700 rublů. Když dosáhnete plánovaných čísel prodeje, návratnost podniku lze očekávat po dobu 14 měsíců od začátku práce. Diskontní doba návratnosti bude 14 měsíců. Ukazatele efektivnosti projektu jsou uvedeny v tabulce. 4.

Tabulka 4. Ukazatele výkonnosti projektu

* v nejvyšších měsících

9. Rizika a záruky

Shashlik je podnik s nízkou mírou rizika. Zahájení investic je minimální a technologie výroby a prodeje je velmi jednoduchá. Vzhledem k tomu, že cenový segment podniku je průměrný, rizika pro návratnost a ziskovost projektu jsou minimalizována. Úspěšná realizace myšlenky a usnadňuje hledání majetku v nemovitosti. V tabulce. 5 tohoto obchodního plánu je analýza možných rizik pro otevření a provoz instituce.

V nejhorším scénáři není podnikatelský bankrot možný, protože investice jsou investovány do likvidního hmotného aktiva. Zejména je možné prodat ready-made podnikání, nebo ji pronajmout.

Tabulka 5. Hodnocení projektových rizik a opatření k zabránění jejich výskytu nebo jejich důsledků

10.Požadavky

Hlavní finanční ukazatele projektu v pětileté perspektivě