Chov králíků jako podnikání: plánování a výpočty

Vedení zemědělce nebo malého soukromého podniku nedávno získalo popularitu jako zdroj hlavních nebo doplňkových příjmů. Hlavním úkolem této činnosti je vybrat správný sektor živočišné výroby a poskytnout podmínky pro zvířata. Chov králíků vám přinese zisky nebo poskytne vaší rodině jídlo. Ale nejprve musíte udělat podnikatelský plán pro chov králíků, který zahrnuje výpočty počátečního kapitálu, položky výdajů a výnosů, další zisky. Je také užitečné seznámit se se zvláštnostmi péče o zvířata.

Králíci mohou přinášet dobré zisky

Maso těchto zvířat je charakterizováno jako dietní, má jemnou chuť, je absorbováno tělem a nezpůsobuje alergickou reakci. Zahrnuto do menu pacientů trpících metabolickými poruchami.

Příjem přinese oběma směrem maso a kožešinu chov králíků.

Výhody

Králíci se vyznačují řadou výhod, které se stanou zdrojem zisku:

 • plodnost;
 • krátké období sarkasmu;
 • Produktivita: jak maso, tak kůže.

Chovné králíky jsou přínosné i pro začínajícího obchodníka:

 • rychle se vyplatí;
 • Zisk za malý čas a úsilí;
 • nevyžaduje velký počáteční kapitál;
 • nepodléhá vysokým daním;
 • nevyžaduje velké náklady na údržbu zvířat.

Mínus - ztráty mezi mladými zvířaty.

Náklady na chov králíků se rychle vyčerpávají

Odrůdy

Vyberte si masné plemena, jelikož hlavní příjem z králíků je maso. Mezi tyto odrůdy jsou populární:

 • Červená Nový Zéland - hmotnost do 5 kilogramů, předčasná splatnost;
 • Novozélandský bílý - rychle rostoucí hmotnost, již tři měsíce váží až tři a půl kilogramu;
 • Californian - brojlerské plemeno, o pět měsíců vzorek váží čtyři a půl kilogramu, se zvýšením až o 45 g denně.

Zástupci těchto plemen chovatelů získávají na zvláštních veletrzích a výstavách zemědělství. Vyhněte se nákupu hospodářských zvířat na trzích s ptáky.

Červený novozélandský zástupce králičího masa

Kde začít?

Otevření farmy pro králíky nevyžaduje velké počáteční příspěvky. Takže údržba stád až do 1000 kusů bude vyžadovat pozemek, který nesmí překročit šest set standardů. Domácí klece a zařízení pro jídlo, voda budou mít vliv na snížení nákladů.

Než začnete chov králíka, zvolte způsob registrace aktivit. U mini-podniku je nejvhodnější osobní typ dceřiného zemědělství. Další možností je získat dokumenty jednotlivého podnikatele. Řešení je spojeno s způsoby prodeje produktů.

Pokud jste přemýšleli o trhu (maso prodávané přátelům nebo vystaveno na veletrzích venkovské produkce), budete potřebovat osobní pomocnou farmu (LPH).

Ušetříte na daních. Volba činnosti jednotlivých podnikatelů (PI) se zcela rozvine, ale s některými nedostatky:

 • zvýšené náklady na organizaci podnikání;
 • je nutné získat povolení.

Buňky s králíky zaberou spoustu místa

Chcete-li otevřít farmu pro chovné králíky, potřebujete místo, kde je postavíte. To se provede na vlastní nebo pronajaté zahradní ploše. Vypočítat ztráty z registrace podniku. Samostatnou položkou výdajů je zajištění vstupního a odvodňovacího systému. Rovněž budou zapotřebí materiály pro výstavbu budov haly:

 • jemná oka se zinkováním;
 • tyče ze dřeva;
 • plechy a profil;
 • materiály na střeše.

Domácí krmítka a pijáci sníží platby, ale chladírenské zařízení a stroje pro přípravu kombinovaných krmiv jsou nákupy skladu. Pokud máte v úmyslu najmout zaměstnance pro krolefermu, pak jejich mzdy představují dodatečné náklady.

LPH nebo PI?

Při výběru soukromé farmy budete potřebovat k založení firmy následující dokumenty:

 • potvrzení práv pozemku;
 • vaše zdravotní záznamy;
 • záznam knihy o zdraví vozu, na kterém je králík doručen (pokud je to vaše osobní vozidlo);
 • osvědčení veterinárního lékaře o stavu králíků;
 • hodnocení bezpečnosti masa získané od veterinárního laboratoře.

Dokumenty, které budou vyžadovány pro registraci šlechtění IP a králíků:

 • certifikáty: farmy pro králíky, rostlinolékařská kontrola;
 • prohlášení o shodě se státními standardy kvality.

Stav IP znamená platbu daní

LPH není zdaněn, protože IP platí jednu daň z zemědělství.

Činnosti soukromé farmy jsou sledovány venkovskou nebo městskou vládou a Rosselkhoznadzor je zodpovědný za období šetření. Kód vaší ekonomické aktivity - A.01.25.2, že je „Chov králíků a kožešinových zvířat v zemědělském podniku,“ a uložila zákaz výroby kůží-sobecký živočišného původu vytěženého lovci.

Podmínky výstavby

 • zjistit v místní správě požadavky na vzdálenost mezi zemědělskými budovami a domy;
 • zvolit rovnoměrnou plochu na kopci, aby nedošlo k záplavám během období dešťů nebo při tání sněhu;
 • vyberte si klidné místo, daleko od hlučných stezek;
 • Vyhněte se mokřinám s vysokou vlhkostí (králíci se z toho zhorší);
 • Vložte asfalt na území králíkové farmy, zajistěte odvodnění vlhkosti.

Králíci jsou kontraindikováni vlhkostí

Články s pevnými náklady

Chcete-li udržet hospodářská zvířata, budete potřebovat náklady na služby veterináře a krmení. Každoročně mrzák přináší 24 (více či méně) mláďat. Králíci jsou exkomunikací za dva měsíce, ale za 90 dní jsou zabiti. Chcete-li krmit rod raků a telat, připravte 340 kilogramů kombinovaného krmiva za rok.

Pokud kilogram takového jídla stojí v průměru ne více než 9 rublů, pak náklady na krmení rodiny králíků budou 3000 rublů. Tři přístřešky ročně spotřebovávají krmivo pro asi 126 000 rublů.

Výroba domácích smíšených krmiv z obilovin a bylinné mouky s vitamínovými a minerálními doplňky sníží náklady na jídlo. Šťavnaté potraviny a seno lze sklízet vlastními silami, ale nedoporučuje se vynakládat peníze na hospodaření více než tisíc kusů.

U veterinárních služeb odložte na hlavu 300 rublů nebo více. Tři přístřešky, z nichž každý obsahuje 14 háčků, budou potřebovat více než 12 tun žita. Přidejte k tomu platby za elektřinu (1500 rublů) a seno (2000).

Králíci mohou potřebovat veterináře

Články s trvalým příjmem

Prodej masných výrobků je hlavním příjmem v chovu králíků. Vyčistěte vyčištění z hlavy - 2 kg. Tři Shed komplexy dávají každoročně až 1000 hospodářských zvířat mladých zvířat, celkem 2000 kilogramů, 250-300 r.

Za rok za takové ceny bude zisk z prodeje masa 500 tisíc rublů. Pokud odečtete od této částky výdajových položek, pak je 360 ​​tisíc rublů (30 tisíc měsíčně).

Odděleně vypočítáme výtěžnost vedlejších produktů - játra a ledviny (plus dva tisíce ročně). Zaměstnanost králíků se vyplácí do šesti měsíců.

Další zisk

Peníze pomáhají i za králičí kůže, které jsou nejlépe zachovány během porážky v létě. Ve studiích nebo v továrnách jsou za 30 až 40 rublů oblečeny jsou dražší (až 150). Prodej ročně za tisíc kůže, chovatel získá až 150 000 rublů.

Doporučujeme používat stelivo pro výrobu biohumu, které se získává po fermentaci exkrementů v bioplynových stanicích.

Biohumus z vrhu králíků přinese další příjmy

Prodejní trhy

Vytvořte si vlastní zákaznickou základnu. V počátečních fázích bude zahrnovat příbuzné, známé a podobně. Dejte reklama do novin, publikujte reklamy na ulici. Prodáváme masné výrobky přímo z langusty. Pokud vás blíží prodejci, předloží jim certifikát veterináře.

Pro spolupráci s restauracemi budete potřebovat certifikát veterináře formuláře číslo 2.

Vedle veterinární správy navštívit SES, místní centrum pro normalizaci a metrologii, s cílem orientovat se v normách uvádění masných výrobků na trh.

Je nepravděpodobné, že se velký řetězec supermarketů stane slibným trhem pro vás. Tito dodavatelé nabízejí příliš nízké velkoobchodní ceny masa.

Králík ochotně koupil restaurace

Organizace péče o zvířata

Pro chov, koupit 45-50 hlavu rodokmenu mladých (výdaje až 13,500 rublů). Nejpohodlnějším systémem, který představuje možnosti automatizace obsahu zvířat a úspory místa, jsou buněčné baterie (systém haly).

Dvě baterie jsou kombinovány pomocí střechy. Plášť je vyroben ze dřeva nebo kovových surovin, průchod mezi bateriemi a podlahou je pokrytý deskami nebo nalit betonem.

Pod systémem přístřešků jsou buňky a další prostory pro domácnost umístěny na jednu sotku, kde se ročně (v metrech čtverečních) pěstuje až tisíc výtisků:

 • tři komplexy kůlny (20 * 2,4 * 2,8 m) - 360;
 • prostor pro smíšené krmivo, obiloviny, se vstupem - 200;
 • skladovací prostor pro inventář - až 50;
 • místo pro porážku a chlazení masa (s ventilací a dodržováním hygienických norem) - až 50;
 • betonová vrata do hloubky tři metry, pod vrchlíkem - 30;
 • zbytek - průchody pro malý traktor.

V dvouvrstvé metodě se umístí 60 buněk s parametry 1,3 x 0,7 x 0,55 metru. Pro výrobu buněk použijte pozinkované okénko s malými články (v mm) 18 x 18, 20 x 20, 16 x 48. U podlahového zařízení nakloněte zadní stěnu místnosti o 20 centimetrů pod přední část. To usnadní čištění. Podlahová uspořádat dvojí na střechu do spodní části slouží jako kolektor pro horní patro vrhu obyvatel (v dolní vrstvě je rovněž nutné dvojité podlahy).

Na jatkách se dodává keramika a trouba, ve které se po porážce spaluje odpad. Pokud vybavíte chladničky v blízkosti, usnadní to zpracování masa a ušetří čas.

Buněčné baterie jsou nejvhodnější volbou pro uchování králíků

Krmení a chov

Pro pěšáky a výrobce mužů jsou v horní části kůlny přiděleny oddělené místnosti (14 buněk plus jeden). Ve zbývajících 45 buňkách žije mladá, 7-8 kopií ve skupině. Udržujte čisté, vyměňte podlahu včas a odstraňte podestýlku, dezinfikujte ji.

Krolomatki připraveni k reprodukci bezprostředně po narození, ale zemědělci doma dovolí jim k sobě 3-4krát ročně (na jaře, léto a podzim).

Na světle se objeví 6-8 králíků, které samice podává nejméně dva měsíce. Celkový obsah ve čtrnácti krolematok Schede přináší každý rok od 250 do 350 hlav, a společnost, v níž tři Shedao vzdát tisíce králíků mrtvých těl.

Mezi místy příjmu potravy a hnízda v buňkách jsou umístěny školky z sítě 35 (25) o 35 milimetrů, naplněné seno. Pod nimi nainstalujte podavače a pijáky.

Koncentrované potraviny (obiloviny, směsné krmiva) se skladují ve speciální suché místnosti. Smíšené krmiva, vyrobené ručně, budou levnější. Je mnohem užitečnější než koupená, která obsahuje syntetické vitamíny a nežádoucí látky pro zvířata. V létě dostávají čerstvou trávu pod trávu a seno je sklizeno na zimu. Nabídka ošetřovatelských a kojeneckých žen je pestřejší a výživnější, včetně šťavnatých odrůd krmiv a doplňků minerálních a vitaminových prvků.

Smíšené krmivo pro králíka si můžete koupit nebo připravit sami

Pro vlastní výrobu smíšených krmiv nakupujte drtič obilí a extruder pro peletizaci. Jeden z receptů na domácí krmiva obsahuje (v procentech):

 • Podzemní zrno ovsa a pšenice - 30;
 • mletý ječmen a kukuřičné zrno - 45;
 • pšeničné otruby - 12;
 • koláč - 12;
 • křída - 0,5;
 • sůl - 0,5.

Za den konzumuje dospělý králík (v gramech):

 • byliny - do 1500;
 • fazolové seno - 1200;
 • podávání větví - 600;
 • mrkev - 600;
 • zelí krmiva - 600;
 • krmná řepa - 200;
 • otruby - 100.

Přísady do základního menu - živočišného původu mouky (15 g), sodné soli - 2,5 g, drceného křída - 2 v ranním krmivu hrnou šťavnaté a zelená píce, k večeři a večer - píce, zrnin. V pijácích nalévejte čerstvou čistou vodu, mírně zahřátou.

Nízký trh s králičím masem je nyní na rozdíl od kuřecího nebo vepřového masa málo obsazen.

Být dokonce začátečníkem chovatel, pokud máte přemýšlivý obchodní plán, budete vydělávat peníze s malými výdaji. Chov králíků, který byl dříve opomíjen, se postupně stává ziskovým podnikatelským podnikem.

Podnikatelský plán pro otevření konkurenceschopné králíkové farmy

Maso je nejoblíbenějším jídlem pro lidi a stravovací produkty králíků jsou velmi žádané.

A ačkoliv jsou obchody plné rozmanitých masných výrobků, vytváření chovných chovů je nákladově efektivní myšlenkou k založení vlastního podnikání.

Navzdory skutečnosti, že se v posledních deseti letech počet zemědělských podniků výrazně zvýšil, v Rusku stále existuje značný potenciál pro rozvoj mnoha živočišných odvětví.

Mezi nejslibnější oblasti rozvoje této sféry, vedoucí myšlenkou je myšlenka otevření farmy pro chov králíků. V naší zemi je mnoho milovníků králíků, ale maso tohoto zvířete ve městě není tak snadné najít.

Kromě toho je třeba zmínit zvláštnosti výroby chovu králíků:

 • Maso obsahuje mnoho proteinů a velmi málo cholesterolu.
  Vzhledem k tomuto vztahu je umístěn jako dietní. Lékaři doporučují jeho použití u lidí s ledvinovými, kardiovaskulárními a gastrointestinálními onemocněními. Také králík je užitečný pro děti a lidi, kteří trpí nadváhou.
 • Kůže Zvíře je velmi oceňováno mezi výrobci oděvů.
  Nízká cena kožešin a kvalita kožešiny, která není nijak výrazně nižší než nork, činí tuto surovinu velmi populární.
 • Tam jsou také okrasné horniny, které jsou chovány pro další prodej jako domácí zvíře.
  Mají povzbuzující charakter a nejsou nároční v péči.

Přípravná fáze projektu

Králíci se velmi dobře reprodukují. V průběhu roku jedna fenka přináší potomky 5-6 krát a v každém případě může být 8-15 mláďat, takže jejich chov s řádnou organizací hospodářství se může stát velmi ziskovým druhem podnikání.

Chcete-li efektivně realizovat projekt, musíte vážně zvážit proces plánování, provést analýzu trhu a vytvořit podnikatelský plán krok za krokem pro vytvoření farmy pro chov králíků. Při sestavování plánu Je třeba věnovat pozornost následujícím okamžikům:

 • Získání základních znalostí pro chovné zvířata.
  Musíte číst odbornou literaturu. Můžete také získat praktické rady od zkušených chovatelů králíků tím, že je budete kontaktovat prostřednictvím fór.
 • Registrace farmy a získání povolení.
  Obvykle se začínající podnikatelé registrují jako soukromí podnikatelé a formalizují osobní dceřinnou farmu. Licence na chov králíků není potřeba, ale musíte získat povolení od hygienického inspektorátu.
 • Výběr místa s místností a nákup zařízení.
  Chcete-li zorganizovat mini-farmu pro 1000 kusů, potřebujete pozemek nejméně šest set metrů čtverečních.
 • Výběr plemene pro chov.
  Na tom závisí potenciál a možné směry rozvoje vašeho projektu.

Zvažme některé z těchto bodů podrobněji.

Uspořádání prostor

Chcete-li uspořádat firmu, budete potřebovat stránky, které si můžete koupit i pronajmout.

Nemůžete stavět farmy v mokřinách a místa s vysokou vlhkostí. Oblasti kolem, pokud je to možné, potřebujete asfalt.

Při organizaci farmy by měly být na pozemku poskytovány následující typy prostor:

 • Přístřešky - oblast, na které budou umístěny buňky se zvířaty.
  Pokud máte buňky ve dvou vrstvách, pak v jedné kůlně můžete umístit asi 60 buněk.
 • Shed, kde bude potravina skladována.
  Pro snížení nákladů se doporučuje zakoupit velkoobchodní dávky smíšených krmiv a obilovin. V tomto případě a potřebují místo pro jeho bezpečné skladování.
 • Prostor pro inventarizaci.
 • Jatka pro králíky s přítomností chladniček pro skladování masa.
 • Yama, ve kterém budou uloženy exkrementy. Hnůj je velmi dobré hnojivo, které lze snadno prodávat zemědělským podnikům.

Hlavním stanovištěm králíků budou buňky. V závislosti na vašem rozpočtu můžete nakupovat materiály a stavět buňky podle výkresů nebo zakoupit hotové výrobky. Pro začátečníky je lepší investovat do průmyslových vzorů, při navrhování, které zohledňují mnoho faktorů.

V buňkách musí být podavač a mísa na pití.

Také v procesu přípravy podnikatelského plánu Stojí za to zvážit nákup speciálního vybavení.

Výběr plemene

K dnešnímu dni existuje asi 200 plemen králíků, které jsou rozděleny do tří skupin:

Mezi celou sadu, vhodnou pro chov doma, je maximálně 15 plemen.

Jak dosáhnout ziskovosti chovu raků v akváriu, řekneme vám zde. Kdy mohu očekávat první zisk?

O vyhlídkách vývoje mléčné farmy, budeme mluvit http://svoy-biznes.com/biznes-planyi/fermerstvo/molochnaja-ferma.html. Co by se mělo projevit v podnikatelském plánu?

Podnikatel začínající je lepší zvolit chov králíků z masa a kůží.

Nejslavnějšími představiteli této skupiny jsou:

 • Bílý obr
  Hrubá - 5-6 kg, čistá - až 54% hmotnosti. Průměrná plodnost - 8 králíků pro jeden okrol.
 • Šedý obr
  Hrubá - 5-5,5 kg, čistá - až 58% z celkové hmotnosti. V průměru bere 7-8 králíků za okrol.
 • Chinchilla
  Hrubá - 5 kg, čistá - až 63% celkové hmotnosti. Průměrná plodnost - 7 - 8 králíků pro okrol.
 • Černá a hnědá
  Hrubá - 5 kg, čistá - až 58% z celkové hmotnosti. Průměrná plodnost - od 8 a více králíků pro okrol.

Organizace procesu

Velké popularita mezi chovateli králíků používá metodu Mikhailova. Na základě fyziologické povahy zvířat vyvinula vědec z Petrohradu zvláštní metodu pro chov králíků v klecích.

Takže podestýlka jedné ženy zajistí přijetí 30 kg masných výrobků do jednoho roku. Pro více informací o zahájení profesora Michajlov můžete získat http://fermerskii-dvorik.ru/25-mini-ferma-mihaylova.html odkaz.

Pro úspěch podniku stojí za to věnovat pozornost následujícím faktorům:

 • Komfort.
  K tomu, aby se králíci kvalitativně spojili a často se množili, je nutné správně uspořádat jejich stanoviště.
 • Napájení.
  Podle Michailovova systému by mělo být zvířatům zajištěno volný přístup k jídlu. Měli by jíst často a mít příležitost jíst až 80krát během dne.
 • Žádné stres.
  Je nezbytné eliminovat všechny podněty a minimalizovat riziko stresu u králíků.

Na videu pro další článek budeme hovořit o způsobech, jak vést domácí houby žampionů.

Jak organizovat činnost chovných prasat, budeme tady http://svoy-biznes.com/biznes-planyi/fermerstvo/razvedenie-sviney.html mluvit. Příklad finančního plánu pro rozvoj dceřiných pozemků.

Reprodukce

Králíci poměrně rychle dosahují věku puberty. To trvá maximálně 4 měsíce. Odborníci však kategoricky zakazují umožnění mladým zvířatům spojovat se během tohoto období. Zápas s mužskou ženou je uspořádán až po dosažení úplného zrání.

Proces by měl být opakován s frekvencí 1 týden. Když se stane, hnojení, bude žena již o sebe postarat sami muži, že je čas, aby ji přesadit do samostatné cely, kde bude vrh stalo a kde se bude starat o nové potomstvo.

Mladí budou krmit mateřským mlékem po dobu 60 dní.

Krmení

V podmínkách pomocného chovu králíků, Měly by být krmeny speciálním smíšeným krmivem. Obsahuje nutriční složky nezbytné pro zvířata a splňuje všechny požadavky stravy. Kromě krmení v létě je žádoucí dát zvířatům čistou zelenou trávu z pastviny, v zimě se můžete omezit na seno.

U těhotných žen by měla být strava diverzifikována - bude mít silné a zdravé potomstvo. Jako doplňky k hlavnímu jídlu je nutné používat speciální vitamínové a minerální doplňky, které obsahují šťavnaté potraviny.

Králík během roku přináší potomky v počtu 24 mláďat:

 • Žena spotřebuje až 45 kg smíšeného krmiva za rok.
 • Na tele je spotřeba krmiva přibližně 12-13 kg.

Celkem u 1 samice s potomstvem je nutné asi 0,34 tuny smíšeného krmiva za rok. Maximální cena je 9 rublů na 1 kg.

Příklad organizace organizace králíků naleznete na videu:

Finanční výpočty

Uvádíme přibližné výpočty pro vytvoření dceřiné farmy.

Výdaje - 493 050 р. (na začátku podnikání a prvním rokem provozu)

Investice - 164 000 rublů.

 • Vybavení prostor - 50 000 р.
 • Registrace - 10 000 r.
 • Získávání buněk - 50 000 r.
 • Pořízení hospodářských zvířat - 54 000 r. (60 zvířat s maximem 900 řek).

Současné náklady - 329 050 s. (za rok)

 • Pronájem místa - až 80 000 r.
 • Výdaje na smíšené krmivo - 157 050 р.
  (50 žen s potomkami * 340 kg * 9 řek a 10 mužů * 45 kg * 9p)
 • Výdaje na seno - 7 000 r. (2 tuny * 3500 rublů)
 • Náklady na veterináře - 15 000 р.
 • Komunální náklady - 50 000 r.
 • Ostatní výdaje - 20 000 rublů.

Příjem - 863 400 rublů.

V průměru, u plemen, do věku zabijáků králíků váží 5,1 kg.

Z jednoho zvířete se dostane průměrně 2,9 kg masa (58% z celkové hmotnosti).

Také z jednoho jatečně upraveného těla můžete získat tuky na 0,07 kg. Tuk zvířete se aktivně používá v medicíně a voňavkách.

Zavádění hnoje a vnitřních orgánů není bráno v potaz.

Vycházíme z toho:

 • Příjem z prodeje masa = 1200 * 2,9 * 210 rublů. za 1 kg za velkoobchodní cenu = 730 800 rublů.
 • Kožešina - 1200 * 100 p. (průměrná cena za kůži) = 120 000 rublů.
 • Tuk - 1200 *, 07 * 150 r. = 12 600 р.

Zisk před zdaněním bude 863 400 rublů. - 493 050 р. = 370,350 r. rok nebo 30 862,5 rublů měsíčně.

Pokud narazíte na chybu, vyberte fragment textu a klikněte na ni Ctrl + Enter.

 • doma
 • chov dobytka
 • chov králíků
 • vedlejší farmu
 • Sdílejte s přáteli:
 • Líbí se vám článek? Přihlaste se k aktualizacím webu prostřednictvím RSS nebo postupujte podle aktualizací na Facebooku, VKontakte, Spolužáky, Google Plus nebo Twitter.

  Přihlaste se k aktualizacím e-mailem:

  Dříve, když žil ve svém domě, jsme stále králíky, maso je chutné, strava, než se podobá kuře, ale chutnější a zdravější, kožešinové šité klobouky, A proč je tato část zvířete nezaslouženě zapomenutý, a přesto, podle mého názoru, chovu tato zvířata není nijak zvlášť obtížné, navíc spolu s masem, mohou být pěstovány a okrasné skály, králíků ochotně brát děti jako domácí mazlíčky.

  Stáli králíci na balkonu ve výškové budově, tolik touha po jejich kultivaci. Doposud nezanecháváme s manželem sen, aby zahájil králičí farmu. Se zájmem jsem se seznámil s výpočty podnikatelského plánu. Vidím, že je velmi obtížné najít králíky z hornin uvedených v článku. Koupili jsme čistokrevné reklamy na internetu a ze 4 králíků, pouze jeden se ukázal jako plnokrevník. Maso, které mají, je dietní, užitečné a velmi drahé v obchodě, místní produkce - ne, většinou dovážené. Poptávka je tam, takže si myslím, že všechny investice, které jsou skutečně zapotřebí k návratu do prvního roku.

  • Grigory | 08/04/2016 v 04:07:52

  Dobrý den. Všimli jste si, že je těžké najít skutečné plemeno. Souhlasíte s vámi. Druhý rok jsme chováni králíci, bílé giganty a sovětskou činčily, výrobci koupili osobně od dobrých chovatelů. na základě toho, jak obsahují a kolik odpovídají majitelé. prodáno na jaře 12 žen - všechno se vyplatilo za půl roku.

  Zisková a konkurenceschopná farma je možná (podle mého názoru) pouze ve venkovských oblastech. Protože je na prvním místě. s uspořádáním buněk pro udržování zvířat. přítomnost nezbytných přírodních krmiv atd. Znala jsem jednoho obchodníka, který se rozhodl krást králíků v městských podmínkách. přesněji na předměstí. Pronajal jsem si pozemek od soukromé osoby, kde jsem postavil klece. ale brzy musel opustit tento nápad. Za prvé začaly plynout stížnosti od sousedů kvůli nepříjemnému zápachu pocházejícímu z této králíkové farmy. Za druhé, podnikatel dát do vchodu v blízkosti bytové domy malých nádob pro sběr odpadu potravin (chléb krusty. Zbytky zeleniny, atd.) Ale někteří lidé v bezvědomí začali házet zde obyčejný domácí odpad. a pak zasáhl a vedení domu, zakázat tyto kontejnery. Takže dobrý nápad "musel žít dlouho."

  Plně souhlasím s Leonti, že chovné králíky, stejně jako ostatní zvířata, nejsou pro městské podmínky. Ke všem uvedeným nepříjemnostem: vůně, nespokojenosti sousedů, dodávám, že je prostě nerentabilní. Ve stísněných městských skutečnostech není možné stanovit výkrm tolika zvířat, které by přinesly stabilní příjmy. Zde a problém krmení, jejich vysoké náklady. Ano, hygienická a epidemiologická stanice si připomene při první stížnosti sousedů.

  Pokud budete postupovat podle všech doporučení uvedených v článku, pak bude s bankou obtížné se dohodnout. Pokud si v ideálním případě koupíme vše, co je pro chovné králíky opravdu nezbytné, půjdeme ven za sumu, jejíž návrat bude mít i za minimální míru desítky let. Během této doby se bude hodně měnit, počínaje návratem masa z EU. Proto, pokud začnete, pak u chaty s 10 páry, když se podíval, jako to dělá u souseda. A tam se podívat.

  Přidat komentář Zrušit odpověď

  Pro odeslání komentáře musíte být přihlášeni.

  Podnikání pro chovné králíky

  Předmět chovu králíků odhaluje úspěšný ruský podnikatel, který se profesionálně angažuje v různých oblastech agrobyznysu již více než 15 let. Podílel se na tvorbě a vývoji vlastních i třetích stran. Má rozsáhlé znalosti v mnoha oblastech zemědělské výroby. Článek obsahuje krátký, ale velmi ambiciózní obchodní plán pro chovné králíky (až 1000 zvířat za rok) se specifickými údaji o příjmech a výdajích.

  Určitě znáte řeč: "Nejbezpečnějším způsobem, jak házet peníze, je investovat do zemědělství". No, je načase úplně vyvrátit toto řečení a zapomenout na to jednou provždy. Koneckonců, bude to asi jeden z nejstabilnějších a výnosných směrů - chov králíků jako podnikání. Konkrétně o vytvoření vlastní králičí chovatelské mini-farmy, která vám poskytne stálý zdroj příjmů po celý rok.

  Za prvé, Králičí maso má výjimečné, dietní vlastnosti. Kromě toho, že králičí obsahuje všechny esenciální aminokyseliny, je absorbován v lidském těle o 90% (vepřové maso, hovězí maso a jehněčího pouze 60%) a usnadňuje úpravu metabolismu. A na těchto vlastnostech králíka můžete hrát dobře. Souhlaste s tím, že lidé, kteří dodržují dietu z jednoho nebo jiného důvodu, nyní více než dost.

  Za druhé, trh s králičím masem není prakticky obsazen a není těžké se k němu připojit. To je způsobeno především k tomu, že králičí maso nikdo nemůže soutěžit s:.. NO drůbežárnách, žádné prasat nebo skotu, chovných komplexů, tedy to výklenek je prakticky prázdný. A zeptejte se sami sebe, jak často vidíte na regálech supermarketů velké množství králičích trupek domácí produkce?

  Organizační a právní aspekty řízení králíků

  Před otevřením mini-farmy zvažte dvě nejvhodnější formy podnikání: PF a PI.

  Zemědělci (rolnické zemědělství).

  Ve skutečnosti je činnost PF stejná jako PI, ale pouze s jedním rozdílem: může zahrnovat občany, kteří společně vlastní majetek podniku a mají právo vykonávat jakoukoli ekonomickou činnost. V tomto případě PF nemá své zákonné dokumenty, zakládací smlouvu a vlastní jméno. Registrací PFK ve vlastním jménu se stanete jeho hlavou, nebo přesněji obyčejným individuálním podnikatelem.

  Ale zda stojí za přijetí nových akcionářů či nikoliv, závisí na situaci, ale řeknu ne. Jelikož v případě úspěchu budou nevyhnutelně vznikají problémy s partnery (vlastníky), což může vést k úplné likvidaci podniku. Kromě toho máte zákonem právo spravovat rolnické hospodaření u jedné osoby. Výhodou PF je, že může spoléhat na státní podporu ve formě různých dotací a daňových výhod.

  Individuální podnikatel.

  Například, abyste získali zvýhodněnou půjčku pro zemědělské producenty, musíte požádat místní správu okresu. Komise, která uvažuje o takových žádostech, bude mít dobré strýce a tetové, kteří mají zásadní zájem o získání těchto půjček. A teď hádej, kdo vyhraje nabídku na zvýhodněné půjčky?

  Forma zdanění pro chov králíků

  Jako daňový systém pro tento druh činnosti je třeba zvolit ze dvou forem zdanění: zjednodušený režim zdanění, výnosy mínus výdaje nebo jednotná zemědělská daň.

  Kód druhu hospodářské činnosti

  Organizace materiálové a technické základny

  Aby bylo možné maximalizovat celý proces pěstování a udržování králíků, je nejlepší použít systém haly. Bouda je kůlna s dřevěným nebo kovovým rámem, který kombinuje pod jednou střechou buňky s králíky.

  Místo pro mini farmu

  Chcete-li postavit mini-farmu, není vyžadováno zvláštní povolení. Vše, co potřebujete, je mít pozemek mimo město, který je vlastněn nebo pronajatý. Jediným závažím je přípustná vzdálenost miniparku od obytných budov. Stejné věci řídí místní samosprávy, takže se předem zeptat, kam můžete farmu dát a kde je to nepřijatelné.

  Samotné místo pod farmou by mělo být na kopci nebo na pozemku s mírným sklonem.

  Snažte se vyhnout se nížinám, protože králíci netolerují vysokou vlhkost. V ideálním případě by celá plocha pod farmou měla být asfaltová, betonová nebo pokrytá štěrkem, a také zajistit stokovou kanalizaci a odvodňovací systém.

  Takže projekt mini-farmy umožní obdržet 700-1000 jatečně upravených těl králíků za rok a plocha farmy bude asi 800-1000 m² pozemků.

  • Přístřešky - 3 ks. Celková plocha je 360 ​​m².
  • Kormotseh a přístup k autu - 200 m².
  • Prostor pro zásoby a náhradní stavební materiály - 40-50 m².
  • Místnost pro jatka a chladící zařízení - 40-50 m².
  • Sběrač hnoje - 30 m ².
  • Zbytek oblasti jsou průchody a průchody pro mini traktor.

  Shady pro chov králíků

  Vzhledem k tomu, že buňky v přístřešcích jsou umístěny na jednom místě, šetří se zde spousta stavebních materiálů a doba jejich údržby. Buňky v přístřešcích jsou instalovány ve dvou vrstvách na obou stranách krytého průchodu. Aby buňky s králíky získaly více světla a čerstvého vzduchu, na svých zadních stěnách se vyrábějí okna o rozměrech 20x100 cm s odnímatelnými pláty na závěsech. Délka kůlny může být libovolná (v našem případě je 20 m), výška je 240 cm, šířka průchodu je 120-140 cm. Podlaží v průchodu je betonováno nebo asfaltováno se sklonem směrem k buňkám.

  Klece pro králíky

  Klec pro stáda má délku 100-130 cm, šířka - 60 až 70 cm, s přední výšky stěny 55 cm, zadní -. 35-40 cm, pro pohodlné čištění hnůj střešních spodní vrstvy buněk z šikmých zpět a druhý kontinuální dolní části pro buněk horní vrstvy. Podobná paleta by měla být také pro buňky nižší vrstvy.

  Všechno buňky jsou vyrobeny z pozinkovaného svařovaného drátěného pletiva (velikost buněk je 18X18, 20X20, 16X48 mm).

  Shedah buňky jsou rozděleny do dvou částí - krmiva a hnízdění, a mezi nimi umístit postýlku mesh (velikost 35x35 buněk nebo 25x50 mm), ale krmítka a waterers mají žlab, který významně šetří místo. Jedna buňka tedy obsahuje 60 buněk, ve kterých může ročně vyrůst až 400 mladých zvířat.

  Krmný mlýn

  Kormotseh je místnost, kde bude uložena působivá zásoba koncentrovaných krmiv (krmiva, obilí), která by měla stačit po dobu 2-3 měsíců. Pokud je to požadováno, může být potravina vybavena profesionálním vrtacím zařízením (nejméně 500 kg / h) a granulátorem, který samostatně vyrábí smíšené krmivo a ušetří na tomto nákladovém místě.

  Také na území mini-farmy by měl být prostor pro náhradní zásoby (krmítka, pijáci atd.) A stavební materiály (oka, desky, spojovací materiál atd.).

  Jatka a chladicí zařízení

  Při masivním zabití králíků je třeba postavit samostatnou místnost nebo spíše rozšíření konstrukce, kde bude umístěno chladicí zařízení. Na jatkách je samostatné jatečné místo, které je vybaveno průtokem krve a speciálním zařízením. spalovna (hlavy, tlapky, entrály, nelikvidní kůže atd.). Tento přístup umožňuje vytvoření kontinuálního procesu zpracování jatečně upravených těl králíků. To znamená, že kohouti, řezali, okamžitě zabalili a zmrazili.

  Sběrač hnoje

  Sběrač hnoje je obyčejná jáma s betonovými stěnami a otevřenou střechou (vrchlíkem). Hloubka jámy je minimálně 3 metry široká a délka je libovolná. Sběrač hnoje se nachází v nejvzdálenějším rohu farmy a co nejdále od haly, krmivářského a chladírenského zařízení.

  Obchodní proces: pěstování a krmení králíků.

  Zvažte obchodní procesy pro pěstování králíků pro maso.

  Jaký druh králíka je přínosné pro chov?

  Vzhledem k tomu, že hlavním produktem králičího mini-farmy je maso, potom musí být i plemena králíků. Žádná holubice, maso a drůbež a ještě více králíci nesmí být. Na první pohled neexistuje žádný rozdíl v hmotnosti dospělých králíků z masa a hovězího a masného plemene, ale tito již dosáhli tělesné hmotnosti 3,5 kg ve věku 3 měsíců. Existují pouze tři: Nový Zéland červený, Nový Zéland bílý a Kalifornie.

  • Nový Zéland červený. Dospělí králíci dosahují živé hmotnosti 4,5-5 kg. Jsou charakterizovány vysokou energií růstu, zejména v raném věku.
  • Nový Zéland bílý. Tito králíci mají také vysokou energii růstu, masivnosti a rané zralosti. Živá hmotnost mláďat ve věku tří měsíců činí 2,7 až 3,5 kg.
  • Kalifornie. Průměrný denní zisk mladých zvířat tohoto plemene je 40-45 gramů. na den až dva měsíce věku, takže tyto králíky-brojleři dosáhnou hmotnosti 4,5 kg za 5 měsíců.

  Moje rada k vám: Nekupujte rodokmen na trzích s ptáky. Nejlepší místo k nákupu je specializovaná farma. výstavy. Zde najdete dobré dodavatele čistokrevných králíků, zhodnoťte své produkty přímo na místě a porovnejte navrhované králíky s normami plemene.

  Organizace krmení

  Velmi často jsem slyšel takový názor, že králíci jsou bylinožravci a na jedné trávě můžete získat tuny králíka. Věřte, ale ne.

  Šťavnaté a bylinné krmivo (tráva, seno, sláma atd.) Ve stravě králíků pro nutriční hodnoty je pouze 15-20%, zbytek je krmivo na zrno. V tomto případě existuje obrovské množství stravy krmných králíků, stejně jako charakteristika krmiva, která jim byla podána. Abyste se nezaměňovali ve všech druzích srovnání, níže uvedu tabulku kombinovaného typu krmení. Vědět, že šťavnaté a bylinné krmiva v této tabulce jsou zaměnitelné.

  Tabulka 1: Maximální denní dávky hlavního krmiva pro králíky v gramech.

  Pokuste se dodržovat normy doporučené v tabulce a ne králíky s nadměrným napájením.

  Ale následující tabulka vám pomůže pochopit nejen roční množství krmiva pro každou kategorii králíků, ale také vypočítat potřebu krmení až do každého dne.

  Tabulka č. 2: Roční potřeba králíků v krmivech pro kombinovaný typ krmení.

  Ráno králíci dostávají šťavnaté potraviny a zeleniny a večer i večer - koncentráty (smíšené krmiva, zrno). V tomto případě by králíci měli mít nepřetržitě čistou pitnou vodu.

  Reprodukce králíků

  Při reprodukci králíků používám následující schéma. Chodba pro 60 buněk, horní vrstva buněk obsazených samicemi (14 buněk) plus jeden samec (1 klec). Zbývajících 45 buněk se používá k chovu mladých zvířat. Z každého králíka dostanu 3 prameny: jaro, léto a podzim. Králíci a samice drží dohromady až 2 měsíce věku a někdy více (v pozdním podzimním období). Od jedné ženy za rok je asi 25 králíků, které v celkové hmotnosti jsou 300-350 jednotek mladých zvířat (14 žen násobí 25 králíků).

  Přesná postava mladých lidí nelze určit, protože ústup mezi králíky je nevyhnutelný, takže si vezmeme minimálně 300 kusů. Tento počet mladých zvířat je volně umístěn na zbývajících vrstvách s buňkami (7-8 kusů na klec). V důsledku toho máme tyto údaje: třikrát násobit 300 kusy. králíků a na výstupu jsme dostali 900 jatečně upravených těl králíků za rok.

  Ale nedoporučím vám, abyste drželi odděleného stáda pro čistokrevná chov. Pokud vylíčíte obsah takového stáda za čas a peníze vynaložené na krmivo, bude snadnější koupit chovné mláďata každé dva roky.

  Jak uložit na zdroj

  Jak jste pochopili, hlavní položka výdajů v chovu králíků jako podnik je krmivo. Je velmi drahé podávat králíky s nakoupenými směsnými krmivy, je nemožné pěstovat obilniny sami, není také možné snížit množství krmivových norem, protože to povede k prudkému poklesu produktivity. Proto jediný způsob, jak snížit tuto položku výdajů - zahájit vlastní výrobu smíšených krmiv.

  Vše, co potřebujete, je silný drtič obilí a krmivo pro peletizér, protože zrno v půdě formy králíků se zdráhá jíst. A samozřejmě i suroviny ve formě odpadů z obilí a zrn. To je právě podstata ekonomiky, jelikož odpad z obilí je dvakrát levnější než smíšená krmiva.

  Níže uvedu 3 recepty smíšeného krmiva pro králíky všech věkových kategorií.

  1) recept č. K-92-1 koncentrovaný krmný koncentrát pro dospělé králíky.

  2) Recept č. K-91-1 směsný krmný koncentrát pro mladé zvíře.

  3) recept na koncentrovaný krmný koncentrát pro králíky všech věkových skupin.

  Nesnažte se připravit na zimu takové šťavnaté potraviny jako siláž a kořenové plodiny. Je to jedna věc, když držíte 20-30 králíků, a je to úplně jiná věc, když jejich dobytek přechází přes 1000 kusů. Sklizeň a pěstování takových krmiv bude trvat ne jen hodně času, ale bude vyžadovat impozantní investice na zaplacení zaměstnanců. Jedinou výjimkou je seno, protože je obtížné koupit dobře oblečené a vitamínové seno.

  Pokud je to možné, zkuste to mechanizovat veškerou manuální práci. Dobrou volbou v tomto případě je mini-traktor, na kterém můžete přinést jídlo do přístřešků a vytáhnout hnůj. Také se starat o automatické krmení vody králíkům.

  Způsoby realizace

  Takže jsme přišli na hlavní součást našeho podnikání na králících - kteří prodávali maso. A pak musíte zvážit všechny možné způsoby.

  Vlastní zákaznická základna

  Dobrým začátkem může být vytvoření zákaznické základny. To jsou přátelé, příbuzní, známí přátel a tak dále. Tato kategorie lidí by neměla být podceňována. Byly chvíle, kdy jsem opustil téměř celou další dávku králíků přímo z dvora. Někdo vzal naživu, některé hotové kostry, ale další věc je důležitá, jak vytvořit tuto databázi rychle a efektivně?

  S přáteli a příbuznými je vše jasné, volali, přišli a koupili, ale cizinci jsou přitahováni prostřednictvím reklamy. Používejte jakoukoli reklamu: reklamy v novinách, na ulici apod. Hlavní věcí je přijatelná cenová politika. Nezničte cenu masa na obloze, nechte ho k dispozici všem kategoriím zákazníků, a ti, kteří chtějí vyzkoušet nabídku, domácí králík, nebude dlouho přicházet.

  Maso můžete prodávat přímo z farmy bez dokladů o povolení. Výjimkou jsou prodejci z druhé ruky, kteří potřebují pravidelné osvědčení z veterinární medicíny o přítomnosti králíků ve vaší domácnosti.

  Provádění králičích těl přes restaurace

  Realizace jatečně upravených těl králíků prostřednictvím restaurací je na první pohled velmi atraktivní. Buďte však připraveni na skutečnost, že v téměř každé restauraci budete odmítnuti. A to vše proto, že ve většině restaurací v jídelníčku nejsou žádné králíky.

  Proto, ne přímo kontaktovat správu těchto institucí s návrhem na nákup králičího masa. Je lepší se obrátit na šéfkuchaře a s námětem nekoupit si maso, ale jen ho vařit a představovat mu 2-3 jatečně upravená těla králíka. Pro mnohé je tento přístup směšný, ale věřte mi, že to funguje skvěle. Samozřejmě, že ne všechny restaurace se stanou vaši zákazníci a zpočátku ztratíte nějaký zisk, ale ti, kteří souhlasí, se stanou stabilním prodejním kanálem.

  Nicméně zde, na rozdíl od prodeje masa z dvora, vy bude vyžadovat formulář veterinárního osvědčení č. 2. Vedle místního veterinárního řízení se nezapomeňte obrátit na místní SES, regionální centrum pro normalizaci a metrologii. Faktem je, že všechny druhy pravidel, které upravují prodej masa, se neustále mění, takže ve výše uvedených případech byste měli konzultovat.

  Obchody

  Velkoobchodní základny, obchody a supermarkety v rámci našeho projektu nejsou volbou. Jednoduše, vše závisí na objemu vyrobeného masa a objemy jsou malé - 2 tuny masa ročně, které se skládají z následujících ukazatelů: 1 jatečně upravená těla králíka - 2 kg, 1000 jatečně upravených těl - 2000 kg. Je to všechno o certifikaci samotné farmy, jatka, zpracovatelského průmyslu atd. Roční registrace a potvrzení všech těchto dokladů, bude jíst většinu zisků. Ale pokud se rozhodnete tuto možnost využít, doporučuji vám kontaktovat prodejní místa přímo a vyřešit takové otázky individuálně.

  Pokoušíte se prodat králičí maso prostřednictvím maloobchodních řetězců, setkáte se s velkými velkoobchodními dodavateli, a to jsou extrémně nízké ceny za váš produkt. A jsou tak nízké, že mohou úplně zničit váš podnik. Takový způsob implementace je vhodný pouze v případě, kdy vyrobené objemy projde 5-6 tuny masa ročně a k tomu budou přidány dodatečné zdroje příjmu.

  Další zdroje příjmů

  Zvažte, jak používat vedlejší produkty k získání dodatečných příjmů.

  Králíkové kůže

  Pro většinu populace králíci jsou nejen chutné a dietní maso, ale také kožešiny. Nicméně situace s realizací kůže - hrozný, ale ne slepý konec.

  Při zabíjení králíků nezapomeňte zachovat kůže bez ohledu na to, co jsou, v létě nebo v zimě, jako u každého produktu existuje kupující. Jen jejich cena je poměrně nízká, někde kolem 30-40 rublů. apiece. Jsou získávány hlavně velkými podniky pro výrobu kůže a kožešinových výrobků. Proto se ve volném čase ujistěte, že hledáte ty ve svém regionu. Nepochybně na této položce příjmů nebudete vydělávat moc, ale alespoň zaplatíte část stejného krmivu.

  Vrh

  Přirozená organická hnojiva byla vždy a bude v ceně, ale kvůli malým objemům nevydáváte spoustu peněz na hnůj. Další věc biohumus. Biohumus je kapalné vysoce koncentrované hnojivo získané v důsledku fermentace hnoje ve zvláštních zařízeních na výrobu bioplynu. Jistě jste o tom slyšeli, když se ze živočišných odpadů extrahuje metan zemního plynu, ale biohumus je vedlejším produktem zpracování. Podobné hnojivo, nalije do plastových lahví, viděl jsem v obchodech pro letní obyvatele a byl ochoten koupit. Takže nikdo vám nebrání v tom, aby podnikl takovou práci, kromě toho, že biohumus má dlouhou trvanlivost.

  Inventář

  Podavače bunkrů, systémy na pití králíků a buněčné baterie jsou vždy požadovány. Mnoho majitelů venkovských domů dává přednost tomu, aby v teplé sezóně rostly malá zvířata pro své vlastní potřeby. Například buňka 3 buňky z pozinkovaného pletiva a kovu. profil, a také vybavené krmítka a vodní, trh stojí v hodnotě asi 5-8 tisíc rublů.

  Výnosy a výdaje na podnikání pro pěstování králíků

  Počáteční investice.

  Ale tady, milí chovatelé králíků, nemohu dát přesné údaje o počátečních investicích, s vůlí. A vzít je ze stropu, aby nakreslil krásný snímek (jak je to všude hotové), když se podíváme na to, jaký je dojem zjednodušeného a vícestranného zisku, neudělám to. Vše závisí na konkrétní situaci.

  Za prvé, ceny stavebních materiálů v každém regionu jsou různé. Za druhé, někdo už má potřebné vybavení, zásoby stavebních materiálů, stejný mini-traktor atd. A někdo bude muset začít od začátku. Proto budu jednoduše vypsat potřebné vybavení a stavební materiály, ze kterých můžete snadno vypočítat počáteční náklady.

  • Stavební materiály - kovový profil, pozinkovaná síť, střešní krytina a řezivo.
  • Registrace dokumentů k pozemku. V nemovitosti - drahé, k pronájmu - téměř zdarma.
  • Dokončení mini-farmy - bouře, odpadní vody, asfalt, beton nebo drcený kámen.
  • Náklady na výstavbu farmy jsou výplaty pro pracovníky pracující v mzdě nebo pro vlastní práci.
  • Zařízení - mini-traktor, mrazničky, drtič obilí, granulátor.
  • Kmenové králíci - nejméně 50 kusů ve věku 3-4 měsíců.
  • Možné náklady - nákup zásob (neposkytuji radu, lépe to dělat sami).

  Příjem za měsíc a za rok

  Vypočítání přibližných příjmů za rok z naší mini-farmy je mnohem jednodušší, protože víme, kolik naše krmivo spotřebuje krmivo - 1 ženu a 25 králíků.

  • Spotřeba smíšených krmiv pro 1 výrobní jednotku - 340 kg vynásobená 5 rulami. za kg získáme 1700 rublů. a přidejte k této částce 300 rublů. pro ostatní výdaje: provedení dokladů, pohonných hmot atd. Výsledkem je, že jedna jednotka produkce stojí 2 000 rublů. za rok.
  • V mini-farmě s třemi hangárkami máme 42 výrobních jednotek (14 fen v každém kůlně), 42 jednotek se vynásobí 2000 rublů a roční výdaje jsou 84 tisíc rublů. Ale jak je známo na papíře, všechno je krásné, ale ve skutečnosti jinak, a tak přidáme k tomuto číslu pár vyšších zásahů a zaokrouhlujeme na 100 tisíc rublů. za rok.
  • Jedna výrobní jednotka je 50 kg králičího masa (25 jatečně upravených těl 2 kg). Buďme realističtí, protože většina vašich zákazníků nebude věnovat pozornost dietním a užitečným kvalitám králičího masa. Pro ně je hlavní věc cena produktu, takže jej vystavíme v rámci 200 rublů. na kg. A dostaneme takovou postavu - 10 tisíc rbl. z jedné výrobní jednotky.
  • Dále je vše jednoduché, od 10 tisíc rublů. odečteme naše výdaje - 2000 rublů. a my dostáváme čistý zisk 8 tisíc rublů, které se množí o 42 výrobních jednotek - 336 tisíc rublů. za rok. Za měsíc je to asi 30 tisíc rublů.

  Poslední argument: vy nikdo nenaruší čas prodlužovat výrobu. Jakmile je systém spuštěn a bude ospravedlnit sám, a uvidíte, že jsou schopny více, neváhejte a jděte do toho, učit více a více na nové trhy.

  Králíková farma jako podnik: kde začít a jak chovat králíky

  Králičí chov je známo lidstvu od starověku. Jeho význam není v moderním světě ztracen: výrobky získané z této oblasti národního hospodářství jsou na trhu velmi žádané. Začátek králíků chovatelé budou užitečné, aby se naučil základy, na kterých je úspěšné chov králíků založen, a co dělat, aby se králík farmě generovat příjmy.

  Chov králíka jako podnikání: je to ziskové?

  Cílem každého živočišného průmyslu je získat požadované produkty v maximálních možných množstvích. Chovné králíky se osvědčily pouze z nejlepší strany. To bylo usnadněno následujícími důvody:

  • nenápadnost. Chov králíků nevyžaduje velké ekonomické náklady;
  • produktivitu. Hospodářská zvířata rostou rychlým tempem;
  • poptávky. Poptávka po králičím masa a kožešině je stabilní a spolehlivá.

  Králíci jsou nenároční, produktivní a žádají

  • maso. Je to hlavní typ příjmu. Zkušení chovatelé se specializují především na získávání masa. Velkoobchodně nebo maloobchodně prodáno. Obzvláště populární v restauracích. Podíl masa z celkové hmotnosti zvířete je přibližně 50%;
  • kožešiny. Používá se v lehkém průmyslu jako materiál pro elegantní a teplé oblečení;
  • přímo králíků. Rodokmenové jsou ceněni jako domácí zvířata;
  • Králičí exkrementy jsou považovány za vynikající hnojivo pro mnoho plodin.

  Ziskovost chovu králíků je přibližně 70%. Je to skvělý ukazatel, což naznačuje vysokou pravděpodobnost úspěchu podniku. Mnoho lidí ví o plodnosti králíků: dospělá žena může přinést až 30 králíků za rok, což zaručuje rychlou návratnost podnikání. Zvířata rostou rychle: po 1 měsíci se hmotnost jednotlivce zvyšuje přibližně 10krát. Během tří měsíců průměrný králík váží asi 2,5 kilogramu.

  Výběr plemene je přímo spojen s cíli. Nicméně, nejvíce zkušení zemědělci preferují univerzální plemena. Příklad: urychlovače králíků, které získávají váhu jen za pár měsíců.

  Jak začít?

  Než začnete, měli byste se starat o právní a ekonomické aspekty podniku. Podnikání od začátku bude vyžadovat následující zdroje:

  • prostor pro pěstování. Bude to pozemek, jehož požadovaná velikost není menší než 15 akrů. Právní předpisy zakazují pěstování v blízkosti obytných budov;
  • elektřina, voda, teplo. Stejně jako všechny ostatní živé druhy potřebují králíci základní podmínky pro existenci;
  • vybavení: místa pro pijáky, potraviny, klece, nářadí;
  • jatka. Je nutná pro přímou výrobu;
  • feed.

  Uvedené zdroje jsou povinné jak pro velký podnik, tak pro mini-farmu. Nepovinný personál může být požadován, pokud začátečník nebude pracovat sám.

  Leví podíl na nákladech bude krmivo. Doporučuje se, abyste několik měsíců předem zakoupili speciální sklad se zásobami. Jídlo je jednodušší nakupovat ve velkém množství: velké množství za nízkou cenu. Oblíbené jídlo - seno a obiloviny. Zkušenosti odborníků ukázaly, že králíci nemají rádi rozdrcené obiloviny. Nejlepší je vytvořit směsi z různých kultur.

  Krmivo pro králíky

  Výběr krmiva pro králíky

  Malý podnik by měl začít s 2-3 mini-farmami, které budou zahrnovat 3 ženy a 1 muže. Pokud vezmete v úvahu zařízení a krmiva, konečná výše základního kapitálu bude přibližně 120 000 rublů. Malé podniky mají malé riziko a vyžadují skromné ​​investice.

  Systém dvou mini zemědělských podniků nabízí dobrý start do podnikání

  Tip: 16 žen je ideální částka pro produktivní a výnosné aktivity. Jak se událost rozrůstá, měli byste jít na toto číslo.

  Přibližný obchodní plán tak vypadá takto.

  Právní aspekt problému

  Králičí farmu lze otevřít ve dvou organizačních a právních formách: PI a LPH. Srovnání je uvedeno v následující tabulce.

  Chov v soukromé farmě na částečný úvazek. Pohodlné a není třeba platit daně

  Který z nich si vyberete? Soukromá ekonomika je vhodná pro malé zemědělské podniky, protože neexistuje žádné daňové zatížení. Na druhé straně jsou agenti trhu a státní podniky ochotnější spolupracovat s jednotlivými podnikateli. Kromě PI a PI můžete také vytvářet PF. Povaha hospodářství se FE neodlišuje. Dvě nuance PF jako organizační a právní forma: právní nejistota (vágní normy zákona) a příležitost získat podporu od státu. Nejdůležitější: pro účast na trhu je nejlepším řešením IP, pro skromný podnik "pro sebe" - pomocné zemědělství.

  Jak nakupovat?

  Začátečníci se musí postarat o poměr pohlaví jednotlivců. V praxi je nejběžnější koeficient 1 muž na 10 žen. Pohlaví je definováno jednoduše: dáváme králíka na zadní stranu a zatáháme. Přítomnost výhonku ve formě trubice svědčí o muži, jeho absence ukazuje ženu.

  Kde koupit zvířata? Soukromé organizace se zabývají prodejem. Nemá smysl jít do obchodu s domácími zvířaty - existuje vysoká pravděpodobnost, že tam nebudou. Obecné rady: vyhledat nabídky profesionálních farmářů. Pomozte internetu, novinové reklamy a informace od přátel. V každé oblasti jsou tucty králíků.

  Při nákupu byste měli dodržovat následující pravidla:

  • doporučujeme koupit králíky. Zvířata rostou rychle a cena mladých zvířat je mnohem nižší než u dospělých. Ideální věk pro akvizici je od 2 do 6 měsíců;

  Mladý růst je vynikající volbou

  Zdravý králík má suchý nos, husté vlasy a žádné oko kolem očí

  Kompetentní volba počátečního dobytka rozhodujícím způsobem ovlivňuje budoucí chov. Další důležitou věcí je zvířecí plemeno.

  Vyberte si plemeno

  Vše závisí na cílech stanovených začátečníkem. Je-li úkolem je produkovat maso, pak by měla být upřednostněna plemena masa, jestliže kůže je kožešina.

  Velké množství masa je zaručeno těmito plemeny:

  • Bílý Nový Zéland. Velké a mohutné. Průměrná hmotnost je asi 5 kg. Neexistují prakticky žádné nadbytečné tukové usazeniny. Podíl masa je přibližně 70%;

  Od články zjistíte, které králíky dávají největší množství masa. Popis masa, kožešin, plevelů. Porady pro jejich chov a údržbu, výkrm a ošetření masných králíků.

  Kvalitní kožešina přináší zástupci těchto plemen:

  • Rex. Nejoblíbenější možností. Toto plemeno je nezpochybnitelným vůdcem kožešiny. Latinský překlad jména je "král";

  Kromě kožešin a masných plemen se jedná o smíšené druhy, jejichž chov přináší kvalitní kůži i vynikající maso. Příklady:

  • Černá a hnědá. Ruské plemeno. Nekomplikované a odolné. Průměrná hmotnost je 6 kg. Kožešina černohnědé barvy se podobá kůži liščí. Velmi silná;

  Má smysl nejprve užít albínů. Bílý obr, Nový Zéland, Kalifornie - plemena se používají téměř všude. Jejich charakteristické rysy: klidné chování a univerzálnost výrobků.

  Jak prodat výrobky?

  Úspěch dříve nebo později vás přiměje přemýšlet o prodeji konečného produktu. Zemědělství zpravidla přináší příjmy již na konci jednoho roku od data vzniku. Před okamžitou realizací studie na místním trhu. Požadavek na výrobky je stanoven. Praxe ukazuje, že existuje mnoho prodejních míst, ale není dostatečná konkurence.

  Metody prodeje masa:

  1. Reklama prostřednictvím novin nebo internetu.
  2. Volání do obchodů a restaurací. Králičí maso je považováno za pochoutku a mnoho restaurací je připraveno spolupracovat.
  3. Hanging reklamy.

  Králík maso v poptávce v restauracích a obchodech

  Nejlepším řešením je použití všech metod v komplexu. Nezůstávejte klidně, procházejte každou zásuvkou a nabízejte zboží. Můžete prodat produkty soukromým osobám, ale je to delší a časově náročnější proces. Hlavními prodejními místy jsou supermarkety a provozovny na zpracování masa, nejprve je k nim apelujeme. Neštandardní přístup: k přepravě produktů do jiných regionů, avšak v počáteční fázi je taková událost problematická.

  Co potřebujete vědět o krmení a chovu?

  Optimální variantou krmení je smíšené krmivo. Jeho složení bylo vypracováno odborníky s přihlédnutím ke všem požadavkům rostoucího organismu. V létě se doporučuje přidat čerstvou trávu na zádi a v zimě seno. Těhotné a nemocné by měly dostat minerální komplexy. Jsou požadovány ovoce a zelenina. Hlavní jídlo je zelenina. Někdy můžete hýčkat zvířata s potravinami živočišného původu, ale v malém množství.

  Principy, které jsou základem správného krmení: čerstvost jídla, rozmanitost a množství potravin. Požadavky se snadno implementují, pokud budete postupovat podle následujících jednoduchých pravidel:

  • poskytovat domácím zvířatům konstantní tok jídla;
  • postupujeme podle čistoty vody;
  • nedávejte jídlo bohaté na sacharidy (sladkosti, mouku);
  • používáme krmné žlaby;
  • sledovat reakci těla po jídle.

  Domácí nápoj pro králíky

  Chov se provádí s přihlédnutím k těmto základním požadavkům:

  • nepřekročte dobře krmené jedince. Velké riziko sterility a špatného stavu potomstva;
  • udržovat konstantní teplotu média;
  • zajištění bezpečnosti jednotlivců;
  • Dodržujte režim osvětlení. Sexuální aktivita dosahuje vrcholu v denní době.

  Dobře krmená osoba má problémy s pářením

  Vzhledem k výše uvedeným požadavkům začátečník chovatel králíků zajistí jeho prosperitu a prosperitu.

  Metody udržování králíků

  V chovu králíků jsou běžné různé způsoby chovu králíků.