Vlastní hotelový obchod: jak otevřít penzion

Jako moderní městští obyvatelé, zbaveni příležitosti pravidelně odpočívat na přírodě, snívají alespoň jednou ročně tuto příležitost získat penzion - vynikající volbou pro ziskový a udržitelný obchod. Otázka, jak otevřít penzion je zajímavá pro mnoho podnikatelů.

Výhody a sezónní omezení

Cílovou skupinou tohoto oboru podnikání jsou středního věku a starší lidé, páry, rodiny s dětmi. Mladí lidé si samozřejmě mohou zvolit i ubytování jako možnost ubytování, ale měli by se zaměřit na lidi více či méně bohatí, kteří přišli nešetřit, ale odpočívat. Chtějí zpravidla odpočívat a žít nějaký čas pryč od shonu.

Z jiných zařízení se penzion velmi liší:

 • Je pohodlnější a klidnější než hostel nebo levný hotel.
 • V penzionu můžete získat služby na 4 * úrovni bez přeplatků.
 • Atmosféra je příjemnější a příjemnější než v bytě.
Důležitá rada podnikatelům: neztrácejte čas ani na jednoduché rutinní úkoly, které mohou být delegovány. Převeďte je na volné nože "Executionu.ru". Garantovaná kvalita práce na čas nebo peníze zpět. Ceny dokonce i pro rozvoj stránek začínají od 500 rublů.

Ale aby bylo vše uspořádáno správně, je třeba si uvědomit sezónní omezení a nepocetovat stejný obchodní plán po celý rok. Pokud uvažujete o tom, jak otevřít penzion na moři, podívejte se na statistiku návštěvnosti. Většinou lidé přijíždějí do střediska od května do září, zbytek času nebudou návštěvníci vůbec nebo velmi málo.

Dokonce i když neotevíráte penzion na pobřeží, ale někde jinde, nezapomeňte zjistit, co chtějí turisté na toto místo. To vám umožní vybrat si správné místo a naplánovat výlet za vysokou a nízkou sezónu. V opačném případě může být projekt nerentabilní, ne-li nerentabilní.

Zahraniční a ruské zkušenosti

Přestože penziony existovaly během sovětské éry, dnešní instituce spojují domácí zkušenosti se zahraničními. Moderní penziony již nejsou elitní zařízení "pouze pro své vlastní", ale poměrně přístupná, útulná a klidná místa, která by měla zanechat dobrý dojem. V ideálním případě, pokud je turista dostatečně spokojen, že poradí penzionu svým přátelům, příbuzným a kolegům.

Z pohledu přitažlivosti trhu není otázka, jak otevřít penzion v Rusku, příliš obtížné řešit. Proveďte průzkum nebo průzkum trhu, získáte statistiky o turistickém průmyslu v regionu a zjistěte, co obecně chtějí turisté, a zejména cílové publikum. Statistické údaje jsou obecně následující:

 • V přímořském letovisku je ideální volbou - poskytnout lidem vybavení na pláži: lehátka, deštníky a tak dále. Čím blíže je dům na pláži, tím lépe.
 • Pokud se v okolí nacházejí historické památky, exkurze mohou být nabízeny jako doplňková služba.
 • Existují i ​​jiné způsoby, jak diverzifikovat volný čas, v závislosti na zeměpisné poloze. Včetně tohoto potápění, surfování, rafting, jeeping, lyžování a snowboarding, pěší turistiku a jízdu na koni.
 • Komfort závisí těžce na malých věcech. Dávejte pozor na dostupnost internetu, neukládejte do uspořádání koupelen a toalet. Umožněte hostům v každém pokoji cítit se pohodlně: měkký nábytek zvyšuje komfort a záclony na oknech chrání před zvědavými očima.
 • Transfer, parkování a pronájem automobilů, motocyklů, koloběžek nebo jízdních kol umožňují hostům cítit se volnější a činí pobyt atraktivnějším.

Samostatně je nutné rozhodnout o problému s jídlem. Existují dva základní přístupy. První je poskytnout hostům moderní kuchyň s jídelnou, aby si mohli připravit vlastní jídlo. Druhým je péče o dostupnost stravovacích zařízení co nejblíže, nebo dokonce otevření vlastní kavárny na území. Pokud je to možné, tyto dva přístupy lze kombinovat, aby poskytly maximální svobodu volby.

Mezi další prvky, které mohou být komfort hostů - to je rybaření, ruská koupel nebo sauna, vybavená místo pro piknik a nastavit pro grilování, dětské hřiště, zahrada, venkovní a krytý bazén, a tak dále.

Nábor zaměstnanců

K penzionu pracoval bez přestávek a volných dnů, což hostům poskytlo pohodlí, bude zapotřebí následující personál:

 • vedoucí účetní;
 • administrátoři - od dvou nebo více;
 • pro pěší výlety - průvodce;
 • pro převoz a organizaci výletů - řidičů;
 • pro práci v kavárně nebo baru - kuchař nebo barman;
 • pracovní stráže;
 • čisticí prostředky nebo čisticí prostředky.

V malém penzionu může správce provádět několik funkcí najednou, ale vzhledem k tomu, že návštěvnost roste, bude nutné rozlišovat odpovědnosti. Klíčovými vlastnostmi personálu jsou upřímnost, pečlivost, dobrá vůle a bezkonkurenční konflikt.

Uspořádání budovy a pozemku

Pokud přemýšlíte o tom, jak otevřít penzion v bytovém domě, pak mějte na paměti: je to mnohem jednodušší, aby to bylo v přírodě než ve městě. Opuštění pozemku v penzionu v tomto případě nebude vyžadovat aukční řízení. Bude docela těžké vyzdvihnout místo v již rozvinutém letovisku nebo turistickém městě: obvykle tam už je vše obsazeno. Zvažte malé osady: vesnice, vesnice, vesnice nebo dokonce farmy.

Ideální budova pod penzionem je dvoupodlažní, třípodlažní a čtyřpatrová chata, ve které se budou nacházet čtyři až deset místností. Pokud můžete najít stavbu v dobrém stavu, ušetříte na opravách, ale bez počátečního kapitálu to stále nemůžete udělat. Vyzdobení areálu a samotné budovy musí být doprovázeno uspořádáním společné hostelu, kuchyně nebo jídelny, technických místností, parkoviště. V závislosti na životním prostředí se problém s plotem řeší samostatně. Je zpravidla pevné, s výškou dvou až tří metrů, takže se hosté cítí v bezpečí.

Složení zařízení a materiálů zahrnuje následující kategorie:

 • pro kuchyň: sporák, umyvadlo, stoly a židle, skříňky a police, digestoř, nádobí a příbory;
 • pro koupelny a latríny: instalatérské, vany nebo sprchy, doplňovací sada hygienických a sprchových doplňků;
 • pro obývací pokoje: nábytek, soupravy ložního prádla, klimatizační jednotky nebo dělené systémy, závěsy a dekorační prvky;
 • nástroje a spotřební materiály pro čištění;
 • bezpečnost a bezpečnost: alarm, kamery, požární a poplašné systémy, dveře a zámky.

Použití služeb profesionálního architekta a interiérového návrháře vám umožní vyhnout se obtěžujícím chybám při přestavbě a návrhu budovy.

Právní základ a dodržování norem

Pokud nemáte v plánu vytvořit hotelový řetězec, rozhodněte se vytvořit IP se zjednodušeným systémem zdanění příjmů. To vám ušetří nároky od daňové služby a také vám umožní vyjednávat s cestovními kancelářemi, organizátory zájezdů, zábavními institucemi na stejné úrovni.

Pokud uvažujete o tom, jak otevřít penzion, je třeba, aby dokumenty byly zpracovány v souladu se zákonem. Dokumentační postupy zahrnují:

 • získání povolení Rospotrebnadzor, požární a sanitární epidemiologické služby;
 • certifikace penzionu v souladu s ruskými předpisy založenými na mezinárodní normě ISO;
 • v přítomnosti vlastního baru - povolení k prodeji alkoholu a uzavření souvisejících smluv;
 • v přítomnosti kuchyně, jídelny nebo kavárny - získání povolení, uzavírání smluv o hygieně, odstraňování odpadků, ošetření prostor od škůdců.

Chcete-li vyhlásit své přání a přilákat hosty, budete muset spolupracovat s cestovními kancelářemi a informačními agregátory a hotelovými zařízeními. Pokud chcete, aby přitahovali pozornost hostů dvěma, třemi nebo čtyřmi hvězdičkami rozumně a legálně, přečtěte si požadavky a zkontrolujte, zda vše odpovídá požadované úrovni.

Pokud jde o otázku, jak otevřít penzion, právní rámec je poměrně složitý a vysoce závislé na specifika, nepřehánějte to v ekonomice a hledat pomoc od kvalifikovaných právníků. Několik konzultací vám pomůže splnit zákonné požadavky a vyhnout se mnoha problémům.

Přibližné výpočty

Celkové náklady, jako například splacení, penzionu závisí na regionu a lokalitě. Průměrné náklady jsou přibližně následující:

 • Akvizice budovy s místem - od jednoho a půl milionu rublů.
 • Re-vybavení, vylepšení, dokončení, výstavba dalších staveb - od jednoho milionu rublů.
 • Reklamní kampaň pro "propagaci" - asi 100-150 tisíc rublů.
 • Platy zaměstnancům za měsíc - asi 100 až 200 tisíc rublů.
 • Daně a související náklady na údržbu penzionu za měsíc - od 50 tisíc rublů.

Minimální výše počáteční investice je tedy téměř tři miliony rublů. Současně jsou pokoje zpravidla pronajaty za cenu 500 rublů na osobu a den s minimálním množstvím služeb. Pokud máte další služby a pohodlí na úrovni tří nebo čtyř hvězdiček, můžete zvýšit cenu ubytování na jeden a půl, dvě nebo tři tisíce rublů na osobu a den. Při průměrné návštěvě bude pět standardních dvoupodlažních pokojů generovat tržby přibližně 400-600 tisíc měsíčně. Tak, aby se penzijní důchod udržel při zachování docházky po celý rok, může být po dobu osmi měsíců za přítomnosti vysokých a malých období - po dobu jednoho a půl až dvou let.

Penzion jako podnik může být doporučen podnikatelům s počátečním kapitálem pět milionů rublů nebo více. Ziskovost a stabilita podniku bude vysoká, pokud se kompetentně zaměříte na volbu místa a uspořádání instituce. Nedoporučuje se plně spoléhat na sebe - je lepší zapojit zkušenosti odborníků: právníka, architekta, návrháře interiéru a tak dále. Pokud již v této oblasti podnikáte, bude pro vás mnohem jednodušší; pokud ne, bude muset věnovat spoustu času studování vlastností turistického ruchu, a to od základů.

Jak otevřít host: průvodce krok za krokem

Přidáno do záložek: 0

Jak otevřít hotel od začátku

Potřeba městských obyvatel pohodlně relaxovat mimo město stimuluje podnikání k vytvoření nových odrůd služeb. Jednou z oblíbených služeb lze považovat za hosty, jejichž klienti mají možnost strávit příjemné a tiché víkendy se svými rodinami, odvrácenými od městského shonu. K organizaci takovéto činnosti je důležité znát základní fáze jejího vzniku.

Vlastnosti, výhody komplexů hostů

Mezi neocenitelné výhody ubytovacího komplexu jako podnikání patří zvláštní charakter kategorie zákazníků, kteří tuto službu využívají. Zpravidla se jedná o zajištěné obyvatele velkých měst s vysokou mírou solventnosti. Tak, brzy po otevření takového komplexu, to se vyplatí a začnou přinášet stabilní příjem.

Ve videu: Funkce hotelového podnikání, nástrahy

Dalším přínosem otevření penzionového komplexu nebo penzionu - požadavky všech veřejných služeb ve vztahu k takovému podniku jsou nižší než klasické hotely, což znamená, že zřízení takového podniku bude vyžadovat výrazně menší investice. Hlavní věc, kterou majitel komplexu hostů může vyhrát, je vyšší úroveň pohodlí, která může poskytnout malé komfortní chaty ve srovnání s velkými a hlučným hotelem.

Je však důležité vzít v úvahu určitý nedostatek penzionů - jejich sezónnost: jsou nejvíce populární během prázdnin, zejména od května do září, ve zbývajících měsících bude zisk mnohem nižší.

Hlavní podmínky pro poskytnutí pohodlného odpočinku pro hosty, díky nimž bude komplex hostingu konkurenceschopný, lze pojmenovat takto:

 • umístění na přírodě (ideálně - na pláži nebo jiném vodním toku s vybavenými plážemi, v lese nebo horách);
 • organizování volného času hostů. Takže můžete doporučit návštěvy exkurzí, vstup na koni nebo zajímavé turistické cesty atd.
 • poskytovat hostům internet a pohodlný transfer.

Jídlo je jedním z nejdůležitějších rysů, které ovlivňují úspěch budoucího podniku. Hosté by měli nabídnout lahodné a pestré menu, takže zbytek si bude pamatovat jen pozitivní momenty.

Organizace hostského komplexu: počáteční kroky

První věc, o které musí rozhodnout zakladatel komplexu hostů, je, jaký organizační a právní forma má jeho podnik. Pokud je organizace malá a zakladatel je jedna osoba, můžete začít registrovat jako samostatný podnikatel.

Ve videu: hotelové podnikání od začátku

V některých případech nebude možné vytvořit formu PI a bude vyžadováno založení právnické osoby k zahájení podnikání. S výhodou se obrátí na formulář LLC. Například pokud jsou zakladateli dvě nebo více osob, je nutné založit právnickou osobu. Poskytování úvěrů podnikům bankám vyžaduje také odvolání na takovou organizační a právní formu. Ve zbytku je registrace jako IP výhodnější pro začínajícího podnikatele, neboť je možné zvolit si šetrnou formu zdanění, včetně zjednodušeného zdanění, což značně zmírňuje daňový tlak na podnikání. Navíc individuální podnikatel, na rozdíl od právnické osoby, nesmí objednat pečeť, a v případě porušení jakýchkoli požadavků zákona jsou pokuty za IP mnohem nižší.

Je pravda, že zakladatelé LLC nesou osobní odpovědnost, protože všechny možné ztráty jsou vypláceny na úkor vloženého základního kapitálu.

Na samém začátku registrace společnosti se musíte postarat o výběr vhodného personálu pro hostující komplex. Především potřebujete zkušeného manažera, který je obeznámen se všemi organizačními rysy a finanční složkou podniku tohoto typu. Pokud se nejprve dostanete bez služeb příchozího účetního, což umožní obecně snížit náklady na práci, v budoucnu bude požadován odborný personál tohoto profilu na plný úvazek. Administrátor a ošetřovatelé jsou také povinní: dívky, kuchaři, číšníci, pracovníci v parku a další. Pokud hostující komplex nabízí služby, jako jsou výlety, jízda na koni, masáže nebo sportovní kurzy, měli by být také pravidelní nebo pozvaní pracovníci těchto akcí.

Před zahájením podnikání tohoto typu je třeba sestavit podrobný obchodní plán, ve kterém je třeba vzít v úvahu sezónnost podniku a skutečnost, že hostující komplex přinese nepravidelný zisk s přihlédnutím ke sezónnosti. Příjmy, které podnikatel obdrží během letní sezóny, by proto měly platit náklady na údržbu komplexu po celý rok.

Video: Výhody hotelového podnikání

Jednou z hlavních etap organizace hostinského komplexu je pronájem a koupě pozemku a prostor pro ubytování hostů. Tato nákladová položka bude jednou z nejdražších, protože bude vyžadovat vybavení obývacího pokoje, ložnic a kuchyně s veškerým potřebným nábytkem, spotřebiči a elektronikou. Za účelem přilákání zákazníků placených by měl být interní i externí design komplexu hostů na nejvyšší úrovni. Chcete-li jej vytvořit, doporučujeme kontaktovat profesionální designéry. Kromě služeb interiérového designéra budete potřebovat pomoc krajinného návrháře při návrhu přilehlého území.

Reklama - jedna z hlavních podmínek pro rozvoj podnikání v hotelovém průmyslu. Především se jedná o malé a málo známé, pouze otevřené podniky. Takže hotelový komplex může být ohlášen prostřednictvím internetu, a to jak kontextové reklamy, tak na turistických místech, stejně jako prostřednictvím sociálních sítí.

Média, stejně jako distribuce informačních letáků a brožur také fungují dobře. Nejprve klientům přitahují propagační akce, slevy a různé příjemné bonusy. Na těchto prvcích můžete zvýraznit.

Registrace a provádění dokumentů: hlavní etapy

 • Propsání aplikace na zvláštní formulář, který si zvolil a specifikoval odpovídající druh činnosti a doprovázel jej kódem OKVED;
 • poskytnout minimální balíček dokumentů (kopie pasu a čísla TIN);
 • zaplatit státní poplatek a přiložit k žádosti doklad o zaplacení.

Zaregistrujte PI v daňové službě, která se nachází v oblasti, kde je podnikatel registrován. Na stejném místě berou požadavky na zaplacení daně, které lze uplatnit téměř ve všech bankách, a to pouze s uvedením účelu platby.

Registrační dokumenty PI lze podávat buď osobně, nebo prostřednictvím jejich zástupce, nebo poštou, a to i prostřednictvím internetu. Ve druhém případě jsou všechny dokumenty certifikovány notářem a prošité, navíc potřebujete plnou moc zástupce, který je také certifikován oprávněnou osobou. Pro zasílání dokumentů je vyžadována plná moc. Pokud jsou dokumenty pro registraci zasílány prostřednictvím internetu, na místě daňové kontroly, všechny formuláře jsou vyplněny přímo online a můžete také automaticky platit poplatek.

Ve většině případů se registrace individuálního podnikatele provádí po dobu 3 dnů. Výsledkem je, že vlastník nového podniku obdrží certifikát, ve kterém uvede skutečnost, že podnikatelskou činnost a individuální kód, a záznamový list obsahující základní údaje o IP.

Když rozšiřujete svou firmu, můžete zaregistrovat právnickou osobu, která vám brzy umožní rozšířit se do širšího rozsahu hotelových aktivit. Hlavní podmínkou v tomto případě však bude přijetí certifikátu o hotelovém standardu. Povinností při přechodu na formulář LLC bude objednávka tisku, stejně jako dostupnost určitého schváleného kapitálu, bez něhož nemůže být právnická osoba registrována.

Po dokončení registrace musí zakladatel komplexu hostů získat všechna potřebná povolení včetně potvrzení souladu s požadavky takových specializovaných služeb, jako jsou požární a sanitární prohlídky. Včetně dokumentů, které potvrzují, že místnost je vybavena požární signalizací a hasicími přístroji, stejně jako dezinfekce, deratizace a další nezbytné postupy.

Vytvoření komplexu hostů je tedy celou sérií organizačních akcí, stejně jako významných finančních výdajů, takže nejprve musíte vypracovat kompetentní obchodní plán.

Obchodní plán penzionu: rysy, nuance, tipy

Městští obyvatelé jsou velmi unaveni ze zběsilého rytmu života. Není divu, že často mají touhu po tichu odpočívat na malebném místě.

To lze provést usídlením v penzionu na břehu řeky, na moři nebo na venkově.

Vzhledem k této skutečnosti můžete přemýšlet o své vlastní firmě na základě poskytování ubytování pro rekreanty.

Podnikatelský záměr penzionu mu pomůže správně spustit a rozvíjet.

Vlastnosti, výhody a nevýhody

Ve většině případů jsou rekreanti středního věku, manželé, rodiny s dětmi atd. Mladší generace může také využít penzionu.

Nicméně, spoléhat na ty lidi, kteří nezachrání na své dovolené.

Zaměstnání takového podniku má své klady a zápory.

Mezi plusy patří několik položek:

 • pohodlí, což nestačí v levných hotelech nebo ubytovnách;
 • služby na úrovni čtyřhvězdičkového hotelu za přijatelnou cenu;
 • útulné prostředí.

Nevýhodou je sezónní omezení v podnikání. Pozornost je třeba věnovat předem při přípravě podnikatelského plánu pro penzion.

Vezměte si například moře - turisté to navštíví od května do začátku podzimu. Ve zbytku času je jen málo z nich.

V obchodním plánu je třeba se dozvědět o preferencích těch, kteří se mohou stát návštěvníkem.

Tyto informace pomohou vytvořit kompetentní akční plán pro všechny roční období. Pokud ne, můžete zůstat bez zisku.

Zahraniční zkušenosti

Abyste se dozvěděli všechny funkce tohoto podnikání, musíte věnovat pozornost tomu, jak se to děje v jiných zemích.

Zjistěte, jak v Americe budují penziony v Evropě atd.

Ve většině zemí se tato instituce nepovažuje za elitu.

Obvykle je k dispozici prakticky všem kategoriím občanů. Mírné ceny, čisté prostory, dostupnost potřebných věcí budou nepochybně přitahovat velké množství zákazníků.

Seznam věcí, které turisté potřebují, vypadá takto:

 • Pokud se jedná o přímořské letovisko, lidé budou potřebovat lehátka, slunečníky atd. Bylo by hezké vybrat místo blíže k oblíbeným plážím.
 • Pokud je v okolí spousta atrakcí, výlety mohou být zahrnuty do seznamu poskytovaných služeb.
 • Pokud oblast dovolí a v průběhu roku můžete nabídnout potápění, surfing, jízdu na koni, bruslení nebo snowboarding atd.
 • Je třeba vybavit místnost měkkým nábytkem, domácími spotřebiči, dostatečným množstvím polic a zásuvek. Zůstaňte hosty co nejpříjemnější.
 • Hostům je zde velmi ceněný bezplatný vysokorychlostní přístup k internetu.
 • V blízkosti domu by bylo vhodné parkovat. Můžete si také pronajmout auta, jízdní kola a skútry.

Nezapomeňte na výživu.

Můžete jej uspořádat dvěma způsoby:

 1. Vybavení kuchyně a jídelny, kde hosté mohou vařit a jíst nezávisle.
 2. Otevřete kavárnu nebo jídelnu s lahodným domácím jídlem.

Pokud to finanční prostředky dovolí, můžete to udělat oběma.

Hosté se mohou bavit, můžete jim nabídnout rybaření, návštěvu sauny nebo sauny, bazénu atd. Pro děti je třeba připravit hřiště.

Zaměstnanci

K práci instituce nezastavila a hosté by kdykoli mohli tento problém vyřešit, je třeba postarat se o dostatečný počet zaměstnanců:

 • účetní;
 • Administrátor (je lepší, pokud existují dva nebo více z nich);
 • průvodce;
 • několik řidičů;
 • kuchař nebo barman v kavárně;
 • bezpečnostní stráž;
 • čističů místností a území.

Hlavními vlastnostmi personálu by měla být vstřícnost, schopnost komunikovat se zákazníky, poctivost a schopnost rychle vyřešit konflikt.

Uspořádání prostor a pozemků

Na samém začátku si musíte vybrat místo, kde bude dům umístěn.

Ideální volba - krajina. Je snadnější začít podobné podnikání než v oblíbených městech.

Věnujte pozornost i malým obcím a vesnicím.

Je žádoucí, aby byla budova dvoupatrová, třípodlažní nebo čtyřpodlažní. Počet pokojů - ne více než deset.

Neopouštějte dokončené budovy opravami. Tím ušetříte značné množství peněz.

Ale bez nákladů stále nemůže.

K nákupu vybavení a některých materiálů bude zapotřebí financování:

 • sporák, umyvadlo, jídelní stoly a židle, veškeré skříňky a kuchyňské náčiní;
 • klempířské práce, vany nebo sprchy, sprchové gely, mýdla a domácí chemikálie;
 • nábytek pro obývací pokoje, ložní prádlo, klimatizace, záclony a dekorace;
 • zařízení pro čištění;
 • alarm, CCTV kamery, dveře a zámky.
na obsah ↑

Dokumentace

Za prvé je nutné vydat IP se zjednodušeným systémem placení daní.

Dále musíte sbírat soubor dokumentů:

 • povolení od hygienické a epidemiologické stanice, hasičského oddělení a dalších podobných orgánů;
 • osvědčení penzionu;
 • povolení k prodeji alkoholu;
 • pokud je k dispozici jídelna nebo kavárna, je nutné získat povolení a podepsat smlouvy o odvozu odpadu a speciálním ošetření škůdců.
na obsah ↑

Odhadované náklady a výnosy

Výše počátečního kapitálu a zisku závisí na místě, kde bude instituce umístěna. V průměru jsou počáteční náklady asi 3 000 000 rublů.

Tato částka zahrnuje několik položek (vypořádání v rublech):

 • koupě budovy a pozemků kolem ní - 1 500 000;
 • opravy a vybavení dodatečných budov - 1 000 000;
 • reklama - 150 000;
 • platy pro zaměstnance - cca 200 000;
 • daně a údržbu budovy - 50 000.

Typický pokoj stojí asi 500 rubl za den od jedné osoby. Místnosti se zvýšeným komfortem mohou stát až 3000 rublů.

Pokud například v domě je pět pokojů, průměrný příjem bude přibližně 600 000 rublů měsíčně.

Vzhledem k účasti v různých obdobích lze vypočítat, že investice budou splaceny přibližně za rok.

Je třeba vzít v úvahu všechno: umístění, sezónnost a další služby. Pouze za takových podmínek bude možné získat zisk, nikoliv ztráty.

Podnikatelský plán: penzion

1. SOUHRN PROJEKTU

Projekt zahrnuje výstavbu a provoz penzionu na jeho pozemku, který se nachází na Azovském pobřeží Krasnodarského území. Objekt se nachází v bezprostřední blízkosti Yeiska.

Požadovaná investice činí 13,8 milionů rublů. Projekt je charakterizován vysokou úrovní nákladů a výrazným obdobím návratnosti, ale rizika jsou minimální a trh je dostatečně stabilní.

Hlavní konkurenční výhodou projektu je vysoká úroveň kvality služeb včetně dostupnosti širokého spektra doplňkových služeb. Výhodou penzionu před hotelem je mnohem jednodušší registrace, registrace u dozorčích orgánů. Navíc projekt nevyžaduje vysokou kvalifikaci pracovníků, složitou organizační strukturu a strukturu obchodních procesů.

Klíčové ukazatele ekonomické efektivnosti projektu jsou uvedeny v tabulce. 4.

2. POPIS PRŮMYSLU A SPOLEČNOSTI

Účelem projektu je výstavba penzionu v rekreační zóně (Azovské pobřeží Krasnodarského území, okres Yeisk). Výhodou penzionu v přední části hotelu je mnohem jednodušší pracovní plán: není nutná žádná přeměna pozemku na komerční účely, není požadováno hodnocení hvězdičkami, není třeba organizovat restauraci apod. Počet pokojů v penzionu může dosáhnout 20-30 pokojů, což je zcela v souladu s cíli projektu. Hlavní orientace - rekreanti během prázdnin, od začátku května do konce září.

V uplynulých letech, zájem domácího cestovního ruchu v Rusku roste, což je spojeno s řadou ekonomických a politických faktorů: záboru Krymu, popularizace tuzemských turistických destinací na celostátní úrovni, snížená solventnost obyvatel, ozbrojeného konfliktu na Středním východě, atd

Podle Světové organizace cestovního ruchu navštívilo Rusko v roce 2014 zhruba 28 milionů turistů ze zahraničí, což je z hlediska atraktivity cestovního ruchu na 9. místě na světě.

Podle Federální státní statistické služby se v letech 1995 až 2011 zvýšil příliv zahraničních turistů do Ruska o 27%. Na druhou stranu Rusové také ve stejném období zvládli mnoho zahraničních turistických destinací - především pláže: Turecko, Egypt, Thajsko, Řecko, Bulharsko. Počet domácích turistů v roce 2010 činil 32 milionů lidí. Bohužel podobná data za poslední roky v otevřených zdrojích Federální státní statistické služby nebo Federální agentury pro cestovní ruch nejsou zastoupeny. Je však třeba vycházet z předpokladu, že v roce 2015 byly domácí poptávky po turistice ještě více poptávané než v předchozích letech; a v roce 2016 bychom měli očekávat nebývalý růst tohoto odvětví.

Nabídky franšíz a dodavatelů

Hlavní překážkou růstu popularity vnitřních směrů je nedostatečně rozvinutá infrastruktura: relativně nízká kvalita počtu místností, služeb, nedostatek širokého spektra služeb; to vše na pozadí poměrně vysoké úrovně cen.

Pobřeží Azovského moře je dnes o něco ekonomičtější možností pro odpočinek ve srovnání s pobřežím Černého moře na Krasnodarském území nebo na Krymu. Zvláštní je, že výskyt Yeisků navštěvují turisté i ze vzdálených oblastí, jako je oblast Novosibirsk, autonómní oblast Yamal-Nenets atd. Většina návštěvníků je ale návštěvníky přímo z Krasnodarského území a Rostovského kraje, kteří si odpočinuly na víkend. Územní a cenová dostupnost umožňuje dosáhnout vyšší úrovně obsazenosti penzionu ve srovnání s hotelem na pobřeží Černého moře.

Hospodářská soutěž v regionu je mnohem nižší než na pobřeží Černého moře, to samé platí pro úroveň služeb. V důsledku toho bude mít společnost, která nabízí nejrozsáhlejší nabídku služeb s vysokou kvalitou, oblíbenou popularitu. To je plánováno jako hlavní konkurenční výhoda projektu.

Samotný penzion je třípodlažní budova s ​​přízemím a přilehlým územím, na kterém je pro návštěvníky k dispozici parkoviště a odpočinková zóna. V přízemí se nachází recepce, kuchyň, stejně jako obytné prostory majitelů a údržbářů, v suterénu se nachází: prádelna, kotelna a další technická a pomocná zařízení. Hotel se skládá z 10 pokojů s celkovou kapacitou 30 osob (6 dvoulůžkových a 6 třílůžkových pokojů). Odstranění penzionu v přímém směru od pobřeží - 800 m, od veřejné pláže - 1200 m; Penzion se nachází v bezbariérové ​​dostupnosti veřejné dopravy pro pohodlí hostů bez auta. Samozřejmostí je možnost připravit si pokrmy samostatně v zařízené kuchyni i na grilu, který se nachází na přilehlém území.

Řídící struktura penzionu je také jednoduchá. Řízení provádí majitel projektu, který je neustále v penzionu. Pomocné funkce pro čištění domu a území, mytí atd. sezónních pracovníků z řad místních obyvatel. Vysoká kvalifikace personálu se nevyžaduje.

Celková plocha penzionu je 600 m². Investiční náklady na výstavbu a dokončení stavby jsou vypočteny na základě průměrných tržních cen stavebních firem - 18 000 rublů. / m2. a činí 10,8 milionů rublů. Vybavení budovy a území - asi 3 miliony rublů. Celkem - 13,8 milionu rublů, které se očekávají na půjčku na dobu 18 měsíců.

Všechny pokoje jsou vybaveny split systémy, televizí a koupelnou se sprchou. Vytvoření dalších míst v každém pokoji je možné díky použití křesel-postele.

Jako forma vlastnictví je vhodné vybrat IP se zjednodušeným systémem zdanění (předmětem zdanění je příjem). Majitel provádí základní manažerské a obchodní funkce.

3. POPIS SLUŽEB

Ubytovací zařízení zajišťuje především ubytovací služby pro hosty, obvykle krátkodobé - v průměru 10 dní. K zajištění konkurenceschopnosti se očekává, že poskytne řadu souvisejících služeb, většinou bezplatně. Úplný seznam služeb je uveden v tabulce. 1.

Cenový segment projektu je středně velký; zatímco kvalita služeb a stav počtu pokojů je nadprůměrný. To přiláká více hostů a zajistí jejich věrnost za opakované návštěvy a doporučení.

Tabulka 1. Seznam služeb

Licencování služeb se nevyžaduje, není třeba potvrdit kategorii hotelu. Je třeba získat povolení od hasičské služby a Potřeba dohledu.

4. PRODEJ A OBCHODOVÁNÍ

Podle společnosti Rosstat se trh s hotelovými službami do roku 2014 snížil oproti roku 2013, což je spojeno s poklesem solventnosti obyvatelstva a úspory peněz. Dochází k poklesu výdajů na turistické i služební cesty. Nicméně výsledky roku 2015, získané extrapolací údajů za první tři čtvrtletí, zůstávají na úrovni roku 2014. Současně rostou ukazatele zisku a ziskovosti, které dosahují rekordních hodnot.

Nabídky franšíz a dodavatelů

Obrázek 1. Dynamika hlavních finančních ukazatelů na trhu hotelových služeb v Rusku v letech 2011-2015 v tisících rublů /

Mělo by se očekávat, že hlavní pokles trhu nastane na úkor služebních cest a segment cestovního ruchu poroste podle všech ukazatelů. To je způsobeno, jak bylo uvedeno výše, kvůli popularizaci domácích středisek, rozvoji infrastruktury a blokování populárních turistických destinací.

Popularita Yeisk Spit jako turistické oblasti díky své mírné podnebí, turistické infrastruktury v bezprostřední blízkosti (Yeisk) - aquapark, delfinárium, akvárium, kavárny, restaurace, parky, atd. Kromě toho je tato mikroregion oblíbená z hlediska aktivní rekreace, především windsurfingu. Navíc je 40 km od Yeiska jezero Khan, které je známé svým léčivým bahnem a jód-bromovým a hydrogensulfidovým pramenem minerálních vod. Tak můžeme jen mluvit o vyhlídkách na růst popularity Yeisk a Yeisk spit jako resort.

V širším smyslu mohou být všechny podniky pohostinství, které se nacházejí v tomto mikroregionu, považovány za konkurence: penziony, hotely, mini-hotely a penziony. Jejich celkový počet je asi 100 jednotek. Vzhledem k rozdílné úrovni poskytovaných služeb a umístění by však měly být pouze hosty považovány za přímé konkurenty - asi 30 jednotek. K hlavním nedostatkům stávajících penzionů je třeba přičítat malá kapacita - většinou soukromé domácnosti, přeměněné na penzion; jednotný číslovaný fond - několik identických, poměrně velkých čísel; komfort v pokoji - společná toaleta a sprchový kout pro několik pokojů; nepřítomnost nebo nízká kvalita doplňkových služeb - nedostatek služeb pro kuchaře, praní prádla, výměnu prádla každých 7-10 dní atd. V souladu s tím je implementace všech uvedených v tabulce. 1, poskytne tomuto projektu nepochybnou konkurenční výhodu.

Prodej služeb penzionu probíhá prostřednictvím cestovních kanceláří, jejichž průměrná odměna činí 10% nákladů, a také prostřednictvím internetových stránek booking.com, eisk-leto.ru atd.; část objemu prodeje bude mít zprostředkovatelé, kteří pracují přímo na železniční a autobusové stanici města. Podíl na tržbách prostřednictvím agentur a zprostředkovatelů v prvních dvou letech projektu může dosáhnout 80%, pak se výrazně sníží na pátý rok projektu na 30-40%. Navíc musíte vytvořit vlastní webové stránky s úplným popisem domu, počtem místností a služeb. Objem prodeje stránek s dobrým indexováním ve vyhledávačích může dosáhnout 30-40%. Podíl opakovaných návštěv s dobrou kvalitou služeb, který zajišťuje vysokou loajalitu hostů, by měl činit nejméně 25-30%.

Nabídky franšíz a dodavatelů

Interakce s agenturami a zprostředkovateli provádí přímo majitel penzionu bez účasti externích specialistů.

5. PLÁN VÝROBY

Geograficky se zařízení nachází v bezprostřední blízkosti Yeisk, v přímém přístupu k veřejné dopravě. Odstranění penzionu v přímém směru od pobřeží - 800 m od veřejné pláže - 1200 m. Yeisk - letovisko Azovského pobřeží Krasnodarského území, přístaviště. Počet obyvatel města je 85,7 tisíc lidí; je u základny Yeiskova spití, umyté vodami Taganrogského zálivu a ústí řeky Yeisk. Podnebí je mírně kontinentální, má relativně malé množství srážek a nedostatek častých teplotních změn. Prázdninová sezóna trvá od začátku května do konce září. Dopravní infrastrukturu tvoří železniční a autobusové stanice. Dálnice regionálního významu spojují Yeisk s hlavním městem regionu Krasnodar a hlavním městem federální čtvrti - Rostov-on-Don.

Požadované náklady na výstavbu a vybavení budovy - 13,8 milionů rublů. Plocha budovy je vypočtena na základě průměrných standardů hotelového průmyslu - pro jednoho hosta je 12 m2. celková plocha budovy, což je průměrný ukazatel segmentu mini-hotelů, tj. vyšší než hostince. To také zajistí další konkurenceschopnost projektu.

Pro stavbu budovy penzionu se plánuje přilákání místní stavební firmy vybrané na základě soutěže. Kritériem výběru jsou nejen celkové náklady na výstavbu, ale i využití moderních technologií, stejně jako kvalita projektů, které společnost podnikla dříve. Plánovaná výstavba a dokončení budovy je 10-11 měsíců.

Náklady na vybavení prostor penzionu jsou uvedeny v tabulce 2. Kromě nákladů uvedených v tabulce jsou také náklady na vybavení přilehlého území, požární poplach a tak dále.

Tabulka 2. Náklady na vybavení penzionu

Většinu práce zajišťující fungování penzionu provádí přímo majitel a jeho rodina. Pro výkon pomocných prací v sezóně (červen - srpen) jsou zaměstnáni zaměstnaní pracovníci (tabulka 3); účetnictví by mělo být externě zajištěno, stejně jako bezpečnostní funkce.

Tabulka 3. Zaměstnanci a fond odměňování

Hlavní položkou stávajících nákladů jsou platby za služby, které mohou být podmíněně rozděleny na konstantní a proměnnou část. Do stálé části (fixní náklady) je minimální platba mimo sezónu. Variabilní část se liší podle počtu hostů za sezónu. Vedle faktoru sezónnosti je také nutné vzít v úvahu obsazenost hotelu v souvislosti s jeho popularitou; v prvním roce je pravděpodobné, že maximální obsazenost nebude vyšší než 50% v hlavní sezóně. V budoucnu se však očekává, že obsazenost dosáhne 90%.

Sezónní prodejní plán je uveden v dodatku 1.

6. ORGANIZAČNÍ PLÁN

Majitel projektu realizuje všechny řídící, obchodní a marketingové funkce: plánování, průzkum trhu, interakci s zprostředkovateli a rezervační systémy. To vám umožní vyhnout se výdajům na placení správce. Navíc v rozsahu penzionu tyto funkce nevyžadují vysokou kvalifikaci a zvláštní znalosti. Účetnictví je outsourcováno. Organizační struktura jako taková není poskytována, protože zaměstnanci, kteří jsou na zakázku a outsourcovaní, jsou přímo podřízeni vlastníkovi projektu.

7. FINANČNÍ PLÁN

Náklady na přípravné období zahrnují investiční náklady na výstavbu a výzdobu budovy, stejně jako na výstavbu projektu - 13,8 milionů rublů. Náklady na základní období jsou: zaplacení inženýrských sítí, platby námezdní práce a outsourcing pracovníků spáchání cestovní kanceláře, bukingovyh systémů a zprostředkovatelů, jakož i poskytování náklady doplňkové služby, jejichž velikost je extrémně malý a je obtížné předpovědět.

Finanční ukazatele projektu - příjmy, peněžní toky, čistý zisk - jsou uvedeny v dodatku 1.

8. HODNOCENÍ ÚČINNOSTI PROJEKTU

Projekt má vysokou úroveň finančních i dočasných nákladů. Výhodou je současně nízká úroveň rizik a vysoká ziskovost dosažení plánovaných cílů.

Doba návratnosti projektu je 28 měsíců, zlevněná doba návratnosti je 34 měsíců. Vzhledem k potřebě poskytování úvěrů začíná projekt generovat zisk z druhého roku implementace. Ukazatele efektivnosti projektu jsou uvedeny v tabulce. 4. Ukazatele jsou vypočteny na dobu tří let, avšak s přihlédnutím k dlouhodobé návratnosti a neomezené trvání projektu v době, již v pětiletém horizontu budou mnohem vyšší, a to až do 1,5 milionu. Rub. čistý zisk za rok.

Tabulka 4. Ukazatele výkonnosti projektu

9. RIZIKA A ZÁRUKY

Projekt se týká odvětví služeb v dobře rozvinutém odvětví. Průmysl je zvládnut jak z pohledu technologie pro poskytování služeb, tak z geografického hlediska - region je již dostatečně rozvinutý jako rekreační oblast. Rizika spojená s realizací projektu jsou minimální. Aby se snížilo riziko je rovněž ovlivněno umístěním projektu ve středním segmentu s vysokou kvalitou služeb - v případě potřeby pro zvýšení ziskovosti projektu, můžete zvýšit náklady na služby o 20% bez významných nepříznivých účinků na elasticitě poptávky. Obecně lze říci, že s nárůstem hodnoty poptávka zůstává pozitivní - nepružná a získává značnou elasticitu s poklesem hodnoty.

Tip 1: Jak otevřít penzion

Tip 2: Hostinec - skvělý odpočinek, dobrý obchod

Chcete-li otevřít vlastní hotel, je pro bohaté lidi možnost. Ale penzionu - Projekt je poměrně cenově dostupný. Tento formát je velmi známý na Západě, v Rusku se začíná rozvíjet, ale má velké vyhlídky.

Chcete-li zorganizovat penzion, nepotřebujete velký startovací kapitál. Koneckonců, můžete otevřít takový mini-hotel na základě stávajícího domu v obci. Samozřejmě, ideální volba - Penzion u moře. Ale je docela výhodné, aby se stal mini-hotel v hezké ruské vnitrozemí, kde je v blízkosti les, řeka a další krása.

U penzionů je poskytováno preferenční zdanění, pokud není více než 10 pokojů, není nutné zaregistrovat právnickou osobu, certifikace je přísně dobrovolná. Ovšem samozřejmě majitelé samých mají zájem o poskytování kvalitních služeb. Koneckonců, úspěch projektů tohoto formátu je založen na ohleduplném postoji k hostům, domácí atmosféře a nějaké "želé", kterou majitelé přišli.

Někdo organizuje pro hosty řadu programů, jako je jízda na koni nebo noční rybolov, někdo nabízí parník v reálné ruské lázni nebo rafting podél řeky - tvůrčí v tomto případě je vítán. Důležitou součástí úspěchu je lahodné domácké jídlo, které hostí hosté, kteří obvykle bydlí poblíž. Samozřejmě, musíme se postarat o pohodlí cestujících, zajistit různé typy pokojů s možností umístit přistýlku, organizovat parkoviště.

Pokud se turisté podařilo mít dobrý odpočinek, oni říkají přátelům a známým o penzionu, a také tam přijdou, věří v "ústní slovo". Odborníci to říkají soukromý penzion se vyplácí 2,5-4 let. Ziskovost se pohybuje mezi 20-30%. V mnoha ruských regionech dnes orgány podporují rozvoj penzionů. Existují speciální programy, školy pro správu soukromých hotelů.

Podnikatelský plán pro penzion

1. Shrnutí projektu

Projekt zahrnuje výstavbu a provoz penzionu na jeho pozemku, který se nachází na Azovském pobřeží Krasnodarského území. Objekt se nachází v bezprostřední blízkosti Yeiska.

Požadovaná investice činí 13,8 milionů rublů. Projekt je charakterizován vysokou úrovní nákladů a výrazným obdobím návratnosti, ale rizika jsou minimální a trh je dostatečně stabilní.

Hlavní konkurenční výhodou projektu je vysoká úroveň kvality služeb včetně dostupnosti širokého spektra doplňkových služeb. Výhodou penzionu před hotelem je mnohem jednodušší registrace, registrace u dozorčích orgánů. Navíc projekt nevyžaduje vysokou kvalifikaci pracovníků, složitou organizační strukturu a strukturu obchodních procesů.

Klíčové ukazatele ekonomické efektivnosti projektu jsou uvedeny v tabulce. 4.

2. Popis průmyslu a společnosti

Účelem projektu je výstavba penzionu v rekreační zóně (Azovské pobřeží Krasnodarského území, okres Yeisk). Výhodou penzionu v přední části hotelu je mnohem jednodušší pracovní plán: není nutná žádná přeměna pozemku na komerční účely, není požadováno hodnocení hvězdičkami, není třeba organizovat restauraci apod. Počet pokojů v penzionu může dosáhnout 20-30 pokojů, což je zcela v souladu s cíli projektu. Hlavní orientace - rekreanti během prázdnin, od začátku května do konce září.

V uplynulých letech, zájem domácího cestovního ruchu v Rusku roste, což je spojeno s řadou ekonomických a politických faktorů: záboru Krymu, popularizace tuzemských turistických destinací na celostátní úrovni, snížená solventnost obyvatel, ozbrojeného konfliktu na Středním východě, atd

Podle Světové organizace cestovního ruchu navštívilo Rusko v roce 2014 zhruba 28 milionů turistů ze zahraničí, což je z hlediska atraktivity cestovního ruchu na 9. místě na světě.

Podle Federální státní statistické služby se v letech 1995 až 2011 zvýšil příliv zahraničních turistů do Ruska o 27%. Na druhou stranu Rusové také ve stejném období zvládli mnoho zahraničních turistických destinací - především pláže: Turecko, Egypt, Thajsko, Řecko, Bulharsko. Počet domácích turistů v roce 2010 činil 32 milionů lidí. Bohužel podobná data za poslední roky v otevřených zdrojích Federální státní statistické služby nebo Federální agentury pro cestovní ruch nejsou zastoupeny. Je však třeba vycházet z předpokladu, že v roce 2015 byly domácí poptávky po turistice ještě více poptávané než v předchozích letech; a v roce 2016 bychom měli očekávat nebývalý růst tohoto odvětví.

Hlavní překážkou růstu popularity vnitřních směrů je nedostatečně rozvinutá infrastruktura: relativně nízká kvalita počtu místností, služeb, nedostatek širokého spektra služeb; to vše na pozadí poměrně vysoké úrovně cen.

Pobřeží Azovského moře je dnes o něco ekonomičtější možností pro odpočinek ve srovnání s pobřežím Černého moře na Krasnodarském území nebo na Krymu. Zvláštní je, že výskyt Yeisků navštěvují turisté i ze vzdálených oblastí, jako je oblast Novosibirsk, autonómní oblast Yamal-Nenets atd. Většina návštěvníků je ale návštěvníky přímo z Krasnodarského území a Rostovského kraje, kteří si odpočinuly na víkend. Územní a cenová dostupnost umožňuje dosáhnout vyšší úrovně obsazenosti penzionu ve srovnání s hotelem na pobřeží Černého moře.
Hospodářská soutěž v regionu je mnohem nižší než na pobřeží Černého moře, to samé platí pro úroveň služeb. V důsledku toho bude mít společnost, která nabízí nejrozsáhlejší nabídku služeb s vysokou kvalitou, oblíbenou popularitu. To je plánováno jako hlavní konkurenční výhoda projektu.

Samotný penzion je třípodlažní budova s ​​přízemím a přilehlým územím, na kterém je pro návštěvníky k dispozici parkoviště a odpočinková zóna. V přízemí se nachází recepce, kuchyň, stejně jako obytné prostory majitelů a údržbářů, v suterénu se nachází: prádelna, kotelna a další technická a pomocná zařízení. Hotel se skládá z 10 pokojů s celkovou kapacitou 30 osob (6 dvoulůžkových a 6 třílůžkových pokojů). Odstranění penzionu v přímém směru od pobřeží - 800 m, od veřejné pláže - 1200 m; Penzion se nachází v bezbariérové ​​dostupnosti veřejné dopravy pro pohodlí hostů bez auta. Samozřejmostí je možnost připravit si pokrmy samostatně v zařízené kuchyni i na grilu, který se nachází na přilehlém území.

Řídící struktura penzionu je také jednoduchá. Řízení provádí majitel projektu, který je neustále v penzionu. Pomocné funkce pro čištění domu a území, mytí atd. sezónních pracovníků z řad místních obyvatel. Vysoká kvalifikace personálu se nevyžaduje.

Celková plocha penzionu je 600 m². Investiční náklady na výstavbu a dokončení stavby jsou vypočteny na základě průměrných tržních cen stavebních firem - 18 000 rublů. / m2. a činí 10,8 milionů rublů. Vybavení budovy a území - asi 3 miliony rublů. Celkem - 13,8 milionu rublů, které se očekávají na půjčku na dobu 18 měsíců.

Všechny pokoje jsou vybaveny split systémy, televizí a koupelnou se sprchou. Vytvoření dalších míst v každém pokoji je možné díky použití křesel-postele.

Jako forma vlastnictví je vhodné vybrat IP se zjednodušeným systémem zdanění (předmětem zdanění je příjem). Majitel provádí základní manažerské a obchodní funkce.

3. Popis služeb

Ubytovací zařízení zajišťuje především ubytovací služby pro hosty, obvykle krátkodobé - v průměru 10 dní. K zajištění konkurenceschopnosti se očekává, že poskytne řadu souvisejících služeb, většinou bezplatně. Úplný seznam služeb je uveden v tabulce. 1.

Cenový segment projektu je středně velký; zatímco kvalita služeb a stav počtu pokojů je nadprůměrný. To přiláká více hostů a zajistí jejich věrnost za opakované návštěvy a doporučení.

Host jako podnik: jak otevřít podnik

V tomto materiálu:

V poslední době začíná stále více začínajících podnikatelů přemýšlet o tom, jak otevřít penzion a uvědomit si, jak moc mohou být ziskové. V současné době nemá každý obyvatel města možnost získat kvalitní odpočinek. Ale někdy chceš trávit čas v přírodě, ale příprava na odpočinek trvá hodně času, takže se každý rozhodne, že se s touto záležitostí sám vypořádá. Chcete-li si odpočinout a strávit příjemný čas mimo město, mnoho penzionů. Nabízí celou škálu služeb, které mohou být zajímavé pro rodiny, kteří jsou unaveni městským životem.

Pros investovat do penzionu

Funkcí penzionů je, že jsou většinou využíváni střední a starší generací, tj. Zákazníci s penězi, které jsou připraveny strávit na pohodlí. Samozřejmě, že i mladí lidé si mohou vybrat svůj penzion, ale především mladí lidé preferují aktivnější a dokonce i extrémní odpočinek.

Hosté těchto domů jsou zpravidla obyvatelé měst s průměrnou nebo vysokou úrovní příjmu. Pro ně je komfort důležitý během zbytku, takže vše musí odpovídat vysoké úrovni. To zase bude vyžadovat značné investice. Ale všechny náklady se vyplatí, protože hostince jsou dnes velmi oblíbené.

Charakteristickým znakem tohoto druhu rekreace je, že penziony jsou útulnější než levné hotely a sanatoria. Úroveň služby zde zpravidla trvá na všech čtyřech hvězdách, ale v tomto případě neexistuje žádná nadměrná platba. Majitelé penzionů se snaží vytvořit nejjemnější a přátelskou atmosféru, která přispívá k rekreaci a je tak oblíbená u obyvatel měst. Kvůli obrovským výhodám těchto zařízení jsou v poslední době velkou poptávkou.

Ale tady stojí za zmínku jeden mínus, totiž sezónnost práce.

Penziony, jako například obchod, mohou být velmi výnosné pouze během prázdnin, tj. Od května do září.

V zimě jsou návštěvníci penzionů velmi málo. Výjimkou může být pouze úspěšné umístění firmy. Například, pokud podnikatel může získat místo pro výstavbu v blízkosti turistického místa, může se dostat po celý rok.

Důležité body pro otevření penzionu

Takové typy hotelů existovaly i v době Sovětského svazu a byly docela populární. Jenže dříve se jednalo o jednoduchou alternativu k sanatoriu a nyní zůstává v penzionu nazýváno elitní odpočinek. Úroveň služby by proto měla být v nadmořské výšce.

Jednou z nejlepších možností je otevření penzionu u moře. Takové domy jsou v sezóně velkou poptávkou, ale počáteční investice bude velká. Pozemek u moře je drahý. Kromě toho je třeba vybavit pláž turisty. Jedná se o lehátka, deštníky, záchrannou stanici a vodní aktivity. To vše není předpokladem, ale pomůže zvýšit podnik na novou úroveň. Dobré pláže vždy přitahují lidi, kteří budou odpočívat u moře.

V případě, že místo pro výstavbu penzionů bude v blízkosti atrakcí, můžete si udělat další výlety. Je to velmi výhodné pro hosty a je výhodné pro majitele domů. Můžete si zorganizovat další volný čas. Pokud je to možné, stojí za to organizovat potápění, rafting nebo vodní lyžování. Jízda na koních a pěší turistika jsou vždy velmi žádané.

Vzhledem k tomu, že v penzionu převážně lidé, kteří upřednostňují pohodlí, stojí za to postarat se o to, aby byl zajištěn vysoce kvalitní internet a vybavení komfortní koupelny s teplou vodou. Doporučujeme vám nabídnout hostům transfer. To je velmi důležité pro ty zákazníky, kteří zůstanou v penzionu poprvé.

Obecně platí, že penziony jsou vybaveny pohodlným nábytkem, ale bez výrazných excesů. Samozřejmě, můžete vydat jednu místnost pro "luxus", ale obecně, poptávka po domích z obvyklé kategorie "standard" a "pohodlí."

Samostatně je třeba rozdělit jídlo, protože musí být nabízeno v penzionu. Zde můžete jít dvěma způsoby, to znamená pozvat hosty k použití kuchyně nebo využít služby "místního" šéfkuchaře, který bude sloužit snídani, oběd a večeře (jídlo je zahrnuto v ceně pokoje). Je žádoucí vybavit speciální prostory pro vaření kešu. Mohou být instalovány v blízkosti bazénu.

Dokumenty pro otevření penzionu

Kromě toho, abyste mohli sestavit kompetentní podnikatelský plán pro penzion, pokud je to malý projekt, a ne hotel v síti, musíte se zaregistrovat jako IP. Jedná se o nejjednodušší organizační a právní formu, která vám umožní vybrat nejjednodušší a nejvhodnější daňový systém. Vypořádání se s prací v penzionu nebude fungovat samostatně, takže budete muset najmout zaměstnance. To by mělo být zohledněno a registrováno jako zaměstnavatel v Penzijním fondu.

Kromě toho k otevření hotelového podnikání bude muset získat požární oddělení, SES a Rospotrebnadzor. Pokud má penzion vlastní bar, musíte získat také licenci na prodej lihovin. Existuje povinná smlouva o vývozu odpadků, dodávky elektřiny a vody.

Dodatečná dokumentace závisí na specifikách firmy. Je možné, že majitel penzionu bude chtít poskytnout hostům další služby, například prohlídku památek. Zde budete muset získat příslušná povolení a certifikáty. Pokud podnikatel potěší zákazníky s procházkami na koni, to znamená, že bude mít vlastní stáj, bude to vyžadovat spoustu dalších dokumentů a především veterinární závěry o zdraví zvířat.

Kolik stojí dům?

Náklady na takový projekt, stejně jako rychlost jeho návratnosti, závisí přímo na tom, kde se dům nachází. Počáteční náklady budou nutné k nákupu místa a budování vhodné budovy, která bude stát nejméně 1,5 milionu rublů. Dodatečné vybavení bude stát další milion. Reklamní činnost bude vyžadovat zhruba 200 tisíc.

Každý měsíc vzniknou určité náklady. V hlavní sezóně budou více, ale zisk se zvýší. V průměru je 100 000 měsíčně vynaloženo na mzdy, 50 000 na daně a účty za služby.

Odborníci odhadovali, že při investicích do penzionu přinese 3 miliony firem každý měsíc kolem 400 000. Se všemi měsíčními výdaji se podnik vrátí po 2-3 letech, což je považováno za vynikající výsledek.