Podnikatelský plán hostitelské společnosti

Rostoucí počet moderních lidí se snaží na internetu otevřít své vlastní podnikání, protože s touto prací získáte docela dobrý zisk. Však být vědomi, že konkurence na internetu je extrémně vysoké a těsné, tak aby bylo dosaženo dobrých výsledků, je třeba neustále sledovat podnikání, rozvíjet a provádět změny.

Podnikatelský plán hostitelské společnosti bere v úvahu, že pokud jste správně a kompetentně přistupovali k procesu vytváření společnosti, můžete dosáhnout dobrých výsledků s minimálními náklady a krátkou pracovní dobou. Je třeba si uvědomit, že k vytvoření hostingové společnosti je nutné pracovat dlouho a tvrdě a také mít určité komplexní znalosti.

Hosting je místo na serveru hostitelské společnosti, ve kterém jsou k dispozici dostupné materiály pro weby, které jsou k dispozici kdykoli.

Server pro vytváření společnosti

Podnikatelský plán hostitelské společnosti bere v úvahu, že základem pro vytvoření této firmy je server, neboť k otevření společnosti musíte nejdříve rozhodnout. Server je výkonný počítač, který je stále připojen k internetu, takže webové stránky, které je na něm bude vždy ve veřejné doméně, což vede k tomu, že bude viditelný ve vyhledávačích. Můžete si vybrat libovolný vhodný server, protože je spousta. Nicméně je nejlepší věnovat pozornost známým serverům, které vyžadují spíše vysoké ceny služeb, ale fungují hladce.

Reseller Hosting

Každý podnikatel, který si přeje vytvořit hostingovou společnost, musí pamatovat na to, že je nutné jej znovu otevřít. Spočívá v poskytování služeb jménem hostingu. Právě zde by měla společnost uvést své hlavní partnery a dokonce i uživatele.

Je třeba si uvědomit, že podnikání na internetu je vážná záležitost, která vyžaduje neustálé změny, aktualizaci informací a nástrojů, stejně jako kvalitní služby. Je nutné stanovit běžné a vysoce kvalitní ceny služeb a pro správné fungování společnosti je nutné pravidelně provádět údržbu. Zvláštní pozornost je věnována různým finančním problémům, které musí být rychle vyřešeny. Nedoporučuje se věnovat pozornost affiliate programům, protože prodejce je výhodnější proces, který přinese podnikatelům dobrý příjem.

Každý, kdo se rozhodl podnikat, si musí vzpomenout, že i když se nachází na internetu, vyžaduje to neustálé sledování, bez kterého nebude možné získat zisk. Je třeba mít na paměti, že hosting společnost vyžaduje investovat velké dost peněz, takže doba návratnosti a příjmy je třeba věnovat této činnosti tak dlouho, jako každá jiná práce.

Organizační záležitosti hostingu

Podnikatelský plán hostitelské společnosti dokazuje, že nejprve musíte vytvořit vlastní webové stránky, a to může udělat sám podnikatel s potřebnými znalostmi nebo tuto práci lze objednat od odborníků. Po jejím vzniku je nutné investovat do propagace, plnění obsahu a také do propagace, aby se stránka stala slavnou, zajímavou a navštěvovanou. Nejčastěji se jednalo o zaměstnance, kteří se specializují na tvorbu elektronických zdrojů a jejich propagaci.

Vzhledem k tomu, že vedoucí hostující společnosti komunikuje s klienty sám, musí být kompetentní, zdvořilý a znalý člověk, který může kdykoli kontaktovat své klienty. Nicméně je prostě nemožné zůstat na internetu po dobu jednoho dne na jedné osobě, takže i v první fázi práce je třeba najmout si lidi, kteří budou na místě a komunikovat s klienty. Výběr zaměstnanců by měl být zodpovědný, protože zaměstnanci musí být zdvořilí a inteligentní a také zodpovědní, protože se o ně musí spolehnout.

Hlavní body hostingové společnosti

A co je nejdůležitější, co by mělo zvážit usilování podnikatel, otevření web hosting společnost - server, který má být stabilní a spolehlivé, protože má vliv na jeho výkon, stejně jako popularitu a poptávku na hostingové služby.

Neměli bychom zapomenout na ovládací panel, který velmi usnadňuje práci lidí, kteří jsou administrátory společnosti. To je způsobeno tím, že tento panel skrývá mnoho nepotřebných položek, které narušují normální, rychlou a pohodlnou správu. Kromě toho poskytuje řadu dalších důležitých funkcí a schopností a jsou poskytovány nejen ředitelům hostitelské společnosti, ale i zákazníkům.

Důležité v hostingu je fakturační systém, který je nezbytný k získání peněz od zákazníků za poskytované služby. Neměli bychom zapomenout ani na propouštění, stejně jako zálohu, protože tyto nástroje poskytují údaje o bezpečnosti získané od zákazníků, díky kterému hosting společnost bude vždy spolehlivé informace o každém klientovi.

Neměli bychom zapomenout na správné a neustálé podpoře lokality tak, jak by mělo být nejen zajímavé, ale i srozumitelné uživateli, snadnou správu, a měl by nabízet pouze spolehlivé a relevantní informace. Mělo by mít chuť a bude se lišit od mnoha jiných stránek na internetu. Nejlepší je studovat elektronické zdroje jiných hostingových společností, abychom pochopili jejich výhody a nevýhody.

Nejlepší je zaregistrovat hostující společnost ve speciálních elektronických platebních systémech, od té doby bude velmi pohodlné a snadné přijímat peníze z práce společnosti přímo na podnikatelský osobní účet.

Reklamní hostitelská společnost

Reklama je nepostradatelným prvkem jakékoli společnosti a hostingová společnost není výjimkou. Nejlepší je umístit je na známé a oblíbené stránky, stejně jako v různých sítích.

Rozpočet a ziskovost podnikatelského plánu hostitelské společnosti

Chcete-li otevřít hostingovou společnost, musíte utrácet nějaké peníze.

  • Obchodní registrace - 2 000 rublů;
  • Tvorba a propagace stránky - 35 000 rublů;
  • Platy zaměstnancům - 40 000 rublů;
  • Serverový poplatek a další výdaje jsou 30 000 rublů.

Všechny náklady se vyplácejí, pokud je podnik řádně spravován do 3 měsíců a čistý zisk může činit 70 000 rublů.

Jak otevřít hosting. Podnikatelský plán hostitelské společnosti: náklady na vybavení a potřebné dokumenty

Postupně se podnikání postupně přechází z reálného světa do virtuálního světa, kde se otevřou nové obrovské příležitosti. K dnešnímu dni již existuje slušný počet způsobů, jak získat přes internet, a maximální návratnost lze získat, pokud otevřete svůj vlastní hosting. Nicméně to není zábava, takže otevření hostitelské služby by mělo být bráno velmi vážně, pochopit všechny aspekty a vypracovat podrobný obchodní plán. Jinak riskujete ztrátu všech svých peněz.

Co je Hosting?

Chcete-li odpovědět na otázku: "Jak otevřít svůj hosting?", Je nutné pochopit, co hostování je obecně. Vysvětlení je poměrně jednoduché, protože všichni již navštívili mnoho stránek.

Ale tyto stránky samy o sobě neexistují - jsou založeny někde na internetu a jejich základna je jenom jiný hosting. Hosting poskytuje klientovi místo na serveru, kde si může vytvořit svou vlastní internetovou stránku.

Nejčastěji hosting zahrnuje již řadu doplňkových služeb, jako například souborový server pro ukládání dat, poštovní služby a databáze.

Hosting jako typ služby

Pokud uvažujete o tom, jak otevřít svůj hosting, pak musíte pochopit, že nejste jen vytváření vlastního podnikání - poskytnete vám plné služby. Samozřejmě, takové věci jako zařízení, technické součásti, software a tak dále jsou důležité v takové otázce. Za zmínku stojí, že každá společnost, která si otevře vlastní server, musí mít kvalitní vybavení a vše, co se týká technické stránky problému.

Proto je kvalita soutěže rozhodující pro kvalitu služeb. Způsob, jakým se zabýváte zákazníky, jaké další funkce poskytujete zdarma, jak reagujete na problémy, k nimž došlo, jak rychle je eliminujete, to vše ovlivní popularitu vaší společnosti a tím i počet vašich zákazníků a jejich věrnost vůči vám.

Dva typy hostingu

Prioritou při rozhodování o tom, jak otevřít vaši hostitelskou společnost, je definice způsobu, jakým otevřete své podnikání v této oblasti.

Nejjednodušší a nejlevnější způsob je pronájem části serveru od jakékoli velké hostingové společnosti. V takovém případě se stáváte prodejcem, věnujete minimální finanční prostředky a úsilí, ale získáváte i velmi omezené příležitosti.

Druhou možností je pronájem serveru od velké hostitelské společnosti. Budete muset investovat více, ale získáte více pravomocí, budete moci nainstalovat vlastní hardware a software, restartovat server a tak dále.

Nákup hosting

Ale pokud se rozhodnete zakoupit vlastní hosting tak, aby nebyl závislý na větších představitelích, pak budete muset vynaložit mnohem více peněz. Ale to je jediná nevýhoda, protože vše ostatní je solidní plusy: můžete si koupit hardware a software, uspořádat hostování podle vašeho uvážení a co je nejdůležitější - nemusíte platit velké částky za pronájem.

Získání hostingu pro trvalé užívání je proto z dlouhodobého hlediska považováno za nejdůležitější řešení. Takový případ však bude vyžadovat mnohem působivější školení, takže se musíte dozvědět více o tom, co budete potřebovat v budoucnosti.

Otevření a obchodní plán společnosti

Je nepravděpodobné, že přijde myšlenka na nákup hostingu jako jednotlivce, takže první krok bude otevření vaší společnosti. Můžete zaregistrovat jakoukoli formu podniku podle vašeho uvážení.

Mnohem důležitější je podnikatelský plán hostitelské společnosti, v rámci kterého budete muset podrobně vypočítat, na co budou vynaloženy finanční prostředky. Vzhledem k tomu, že otevření a provozování takového podniku nutně vyžaduje používání vysokých technologií, musíte se připravit na získání vysoce kvalitního vybavení, personálu, který mu bude sloužit, a mnoha dalších výdajových položek.

Existuje dostatek nuancí, na které byste měli věnovat velkou pozornost, a pak nedělat vážné chyby, které mohou vést k nepříznivým důsledkům. Kompetentně vypracovaný obchodní plán je klíčem k úspěchu každého podniku, včetně hostitelské společnosti. Je také nutné vzít v úvahu, že před zahájením činnosti je nutné získat všechny dokumenty.

Zvolte právní formu a zaregistrujte LLC nebo IP a také navštivte daňovou kontrolu a postavte společnost na seznam daňových poplatníků. To jsou hlavní právní otázky, které nelze zapomenout na oficiální jednání. Bez nich budete čelit pokutám.

Základní náklady

Hosting jako podnik může přinést impozantní zisk, ale musí čekat a dosáhnout. Proto se nejprve musíte připravit na skutečnost, že čekáte na různé investice, které se nevyplácí najednou.

Za prvé, budete muset vynaložit peníze na registraci společnosti, protože tento proces také stojí za peníze. Poté budete muset zvolit kancelář, kterou si najmete - zde můžete ušetřit výběrem malého a levného pokoje, pokud neplánujete pronajmout hodně lidí ve státě.

Jak otevřít server bez podpory dalších odborníků? Přesto musíte najmout několik lidí, protože absolutně nemůžete dělat všechno. V tomto okamžiku byste neměli šetřit, protože kvalita práce vašich zaměstnanců bude přímo záviset na kvalitě služeb, které budete poskytovat.

A poslední z nejdůležitějších položek výdajů je nákup zařízení. Stejně jako v případě zaměstnanců se nedoporučuje šetřit na zařízení, protože kvalita vašeho serveru bude záviset na tom. Celkově budete muset strávit asi dva miliony rublů, abyste mohli úspěšně začít podnikat. Výnosnost těchto projektů je velmi vysoká. Celý roční obrat může činit šedesát milionů, takže nebudete muset dlouho čekat na zisky.

Definování tarifních plánů

Poté, co zjistíte všechny výdaje, budete muset přemýšlet o budoucích příjmech. Obdržíte je přímo od zákazníků, kteří si zakoupí místa na vašem serveru. Proto musíte stanovit tarifní plány, které budou fungovat ve vaší společnosti.

Můžete nabídnout několik tarifů, které se liší v závislosti na různých podmínkách. Samozřejmě, hlavní podmínkou je množství prostoru na disku přidělené klientovi - čím více je k dispozici, tím vyšší je cena za pronájem. Cena je také ovlivněna počtem stránek, které si klient může vytvořit při přihlášení k určitému tarifu.

A závislost těchto dvou indikátorů je nepřímá - někdo může požádat o 5 lokalit s celkovým diskovým prostorem 2 gigabajty a někdo bude potřebovat pouze jednu stránku, ale pro něj potřebuje 10 gigabajtů místa na disku. Chcete-li přilákat lidi k dražším tarifům, mohou to být různé další funkce, které nejsou k dispozici u levných analogů.

Marketingová strategie

Neočekávejte, že otevřete svůj hosting a klienti budou okamžitě k vám běžet. Mnoho podnikatelů předtím, než jste již zahájili tento podnik a dostali své místo do výklenku tohoto odvětví. Proto se budete muset snažit přilákat zákazníky - možná budete nejprve muset pracovat na nízké sazbách, abyste někoho zajímali o své služby.

Ale stále: jak spustit server od začátku přímo na trh, plný zkušených konkurentů? Samozřejmě budete potřebovat kvalitní marketingovou strategii. Budete muset uchýlit se k různým způsobům inzerce, abyste zajímali potenciální zákazníky. Rozhodně jsou zde všechny prostředky - kontextová reklama, propagace SEO a virální reklama.

Nikdo zakazuje používání tradičního marketingu na billboardech, vývěskách a tak dále. Pokud sami budete rozumět marketingu, bude z vašeho seznamu vyloučen další položka výdajů. Pokud tomu tak není, budete se muset obrátit na specialisty, kteří budou účinně provádět reklamní kampaň, po které budete muset již nezávisle udržet zákazníky - s pomocí kvalitních služeb a kompetentních služeb.

Práce do budoucna

Samozřejmě, příběh o tom, jak otevřít hosting, neskončí - stále máte spoustu práce, kde můžete také potřebovat užitečné tipy. Chcete-li pracovat v budoucnu, můžete otevřít affiliate program a věrnostní program, který poskytne příležitost přilákat více nových zákazníků a zachovat staré.

Budete muset udržet vaši popularitu, takže potřebujete dlouhodobější marketingovou strategii. Pak můžete již vrátit investice investované do tohoto podnikání a začít profitovat z toho, který se při správné aplikaci může ukázat jako velmi slušný.

Hosting jako podnik. Obecné informace

  • Otevření velkého datového centra
  • Otevření středního a malého datového centra
  • Startovní cena
  • Závěry


V dnešní době většina lidí rozumí tomu, co nám obrovská obchodní příležitost dává globální síť. Jedním ze slibných směrů podnikání na internetu je podnikatelský hosting nebo vytvoření webu založeného na serverech hostitelské společnosti.

Webhostingové služby můžete prodat několika způsoby. Nejlevnější z nich se prodává. Jedná se o pronájem pronajatého serveru od hostitele. Můžete také uzavřít smlouvu o servisu vašeho vlastního serveru a pro koncového uživatele prodávat hostitelské služby.

Další metodou je otevření autonomního datového centra. Současně s přihlédnutím k současným tržním trendům je žádoucí, aby to bylo provedeno v přesně vymezené výbavě. Má smysl vytvářet návrhy na rozvoj a získávání impulsů jednotlivých CMS systémů.

Plnohodnotná hostingová společnost působí v samostatné místnosti s vlastním vybavením. V naší zemi však neexistují zvláštní povolení a požadavky pro její otevření. Stačí se zaregistrovat jako právnická osoba, abyste si koupili potřebné vybavení. Ti, kteří chtějí vytvořit velké datové centrum, by však měli být trpěliví, protože postup pro získání povolení je zdlouhavý a velmi obtížný.

Otevření velkého datového centra

Majitelé velkých datových center ve výstavbě by se měli řídit požadavky mezinárodních norem TIA / EIA-942. To zajistí vysokou kvalitu poskytovaných služeb a usnadňuje práci centra. Samotná výstavba je ovšem oprávněna pouze pro velmi velké společnosti. Zároveň existují jistá rizika.

Pro účely výstavby můžete najmout specializovanou firmu nebo systémového integrátora. Kromě toho je při vytváření datového centra nezbytné vyřešit problémy IT. Tak špatné plánování může vést k poruchám zařízení, přehřátí systému. Proto se neustále zvyšují požadavky na kvalifikaci zaměstnanců zapojených do tvorby a implementace databází.

Otevření středního a malého datového centra

Průměrná datová centra často pronajmou pokoj. Zároveň mají komunikační kanály s omezenou šířkou pásma. Pokud máte zájem: jak otevřít svůj hosting malého množství, pak mějte na paměti, že s nízkoenergetickým zařízením a špatně přizpůsobenými prostory, můžete poskytnout minimální balíček služeb. Současně vzhledem k vysoké úrovni hospodářské soutěže není třeba očekávat velký příliv zákazníků.

Podle mezinárodních standardů kvality existují čtyři úrovně spolehlivosti hostitelů. Tier 1 je nejnižší a nejvyšší Tier 4. Konkurenční hosting by se měla zaměřit alespoň na standardní Tier 3: Více kanálů připojení k ISP, připojení veškerého vybavení na dva samostatné mřížky, 2 samostatná generátoru a UPS, používání chladicích zařízení.

Doporučeno pro seznámení: jak otevřít fotogalerii.

Podle odborníka, ve skutečnosti v naší zemi neexistuje žádné komerční datové centrum splňující výše uvedené standardy, ačkoli některé firmy prohlašují dodržování předpisů, ale to není pravda.

Startovní cena

Chcete-li začít ve formě opětovného prodeje, stačí zakoupit balíček služeb od hostitele (maximálně 20 USD za měsíc) a rozvinout webovou stránku (v závislosti na typu složitosti až do výše 1.000 USD). Investice budou splaceny za pár měsíců. Pronájem dedikovaného serveru, kde můžete hostovat několik set malých klientských webových stránek, bude stát alespoň 100 dolarů za měsíc a nákup vašeho vlastního serveru je 1000 dolarů plus měsíční poplatek za údržbu ve výši 80 dolarů za měsíc. Úhrada takového projektu je jeden rok.

Chcete-li otevřít malé datové centrum, bude to trvat od 40 tisíc dolarů. Jedná se o 5-6 serverů, přepínačů, kancelář a zaměstnanců 5-6 osob, fakturační panel, software. Doba návratnosti je 5 let.

Výstavba středních a velkých datových center se odhaduje na několik milionů dolarů. Současně je návratnost přibližně 3 roky.

Závěry

Přítomnost obrovské konkurence vyžaduje vytvoření vysoce kvalitního hostingu s velkou šířkou pásma a poskytováním rozšířeného balíčku služeb. Organizace takového podnikání je však možná pouze tehdy, pokud existuje obrovský počáteční kapitál. Začátečníci se vyzývají, aby se vyzkoušeli ve formě převzetí. Zisk není velký, ale investice jsou minimální, neexistují prakticky žádná rizika.

Vlastní podnikání: hostingová společnost

Průmyslová společnost byla nahrazena postindustriální nebo, jak se také nazývá, informace. Moderní svět je nemožný bez vysokorychlostního přenosu informací, poštovní poštovní zásilka zapomněla, nahrazena poštovními operátory, které jsou již nahrazeny e-mailem. Zvláště důležité je dnes internet, před patnácti lety to byl luxus, a nyní - nepostradatelná část života.

Mnoho podniků začíná pracovat na internetu, vyhledávat prostřednictvím nich partnery nebo klienty, možnost rychlé komunikace a přístup k informačním základnám již není výhodou, nýbrž nutností. Více webových stránek vytváří jejich webové stránky a všechny databáze pro práci společnosti musí být někde uloženy. Získejte svůj vlastní server a udržujte personál drsných vládců oblasti IT - programátoři - prostě není ziskové; server a jeho služby potřebují místo a neustálou investicí finančních prostředků. Nicméně, bez zavedené komunikační síť do práce je velmi obtížné, kromě výstupu celosvětovou sítí zaměstnanci musí být schopni komunikovat mezi sebou v reálném čase, aniž by museli opustit pracovní místa a nutí majitele firmy, aby uspořádala informační systém s organizacemi třetích stran. Celý tento soubor prací předpokládá hostitelská společnost.

Je však třeba poznamenat, že služby hostingové společnosti jsou v zájmu nejen komerčních organizací. Hosting je poskytováním místa na serveru, úložišti osobních dat, která je připojena k World Wide Web 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Vzhledem k tomu, server - něco docela těžkopádné, obtížně udržovat, spotřebovává poměrně velké množství elektrické energie, a tedy i nákladné kupovat, že si nemohou dovolit ani mnoho středních podniků, nemluvě o malé firmy a další běžné občany, kteří chtějí mít vlastní webové stránky. Hostingová společnost nabízí využití prostoru na svém serveru za poplatek, na kterém můžete odeslat jakékoliv informace, které se vám líbí. Ale podle zákona, samozřejmě, protože informační bezpečnosti - povinnosti hostitelské společnosti, které se musí dodržovat až do spolupráce s orgány činnými v trestním.

Aby nedošlo k záměně v podmínkách, musíte vědět, že server v tomto případě je hardware (hardware, real agregát) a hosting je služba, která poskytuje informační prostor na serveru. Typicky může hostitelská společnost nabídnout následující:

Kolokace. Služba pro umísťování fyzického zařízení klienta nebo jeho poskytovatele na jeho území je v datovém centru.

Dedikovaný server včetně virtuálních. To znamená, že uživateli je přidělen jeden fyzický stroj, v případě virtuálního vyhrazeného serveru je tento proces napodoben počítačovou technologií.

Virtuální hosting - přesný opak předchozího odstavce, protože zde jsou webové stránky umístěné na stejném webovém serveru, ale jsou zpracovávány stejným softwarem. Nejhospodárnější typ služby.

Software jako služba (SaaS) - vývoj softwaru, který se prodává klientovi jako uživatel prostřednictvím internetu. V takovém případě je klient zbaven potřeby instalace softwaru doma, všechny práce v aplikaci jsou také prováděny prostřednictvím internetu.

Datový sklad a vyvíjející se "cloud storage". Jak můžete vidět z názvu - vyhrazená oblast pro ukládání informací klienta, ke kterému má přístup. Druhý typ služeb může stále zpracovávat informace.

Registrace doménových jmen. V podstatě je to další typ služeb, ale většina hostingových společností se zabývá touto problematikou pro klienta, což je vhodné vyřešit problém vytvoření stránky prostřednictvím jedné společnosti.

Hostery jsou také často oslovovány za možnost umístění hry nebo poštovního serveru. Ano, a budeme muset spolupracovat nejen s právnickými osobami, ale také s fyzickými osobami, kteří si jistý nedostatek prostoru. Musíte však pochopit rozdíl mezi hostitelem a poskytovatelem, druhý poskytuje přístup k síti a první místo informace. Poskytovatelé internetu často hostují, ale pro ně to bude další typ služeb.

Obecně platí, že hostingové služby společnosti mohou být prováděny v několika formátech a nejjednodušší z nich je opětovný prodej (opětovné prodeje). Ten zahrnuje prodej míst na jiný server, který je zde zaměstnán jako zprostředkovatel, často zároveň jedná vlastním jménem a značkou, ale prakticky bez vybavení, ale jen smlouvy s poskytovateli hostingu. Činnosti Resselingovaya - je najít klienta, druh agenturní činnost z prodeje, prodejce sám stanoví cenu za vaše služby (avšak část nákladů, samozřejmě, je uveden tento hostingu), jednání s klienty, ale je omezen, jak ovládat sílu, kterou nelze, a nebudou moci změnit konfiguraci zařízení. Mnoho podnikatelů začalo touto formou podnikání, protože můžete začít od začátku, aniž byste museli vynakládat poměrně drahé vybavení.

Nabídky franšíz a dodavatelů

Dalším typem plného pronájmu serveru, kde jsou po prodeji místa, je podnikatel již nucen platit měsíčně za pronajaté auto, ale má právo nezávisle vytvářet podmínky pro spolupráci se zákazníky a zároveň mu poskytuje technickou podporu. To znamená, že od plnohodnotného hosta se bude vyznačovat pouze nedostatkem vlastních zařízení, ale pronajaté automobily jsou konfigurovány způsobem, jakým podnikatel potřebuje, nikoliv pronajímatel. Nicméně podrobněji stojí za zvážení chování plnohodnotné hostingové společnosti.

Za prvé, jako vždy, musíte zaregistrovat formu předmětu podnikatelské činnosti, v této oblasti podnikání neexistují žádná omezení. Kód činnosti (NRCA 2) 63.1 Zpracování dat, hostování a související služby; portály v informační a komunikační síti internetu; V závislosti na tom, jak může práce zadat na (JECFA 2) zpracování 63.11 dat, hosting a související služby, nebo (JECFA 2) 63.12 Obsahem portálů v oblasti informací a komunikace na internetu. Registrace IP je obvykle mnohem levnější a zřídka přesahuje 5 tisíc rublů, právní subjekt pro její registraci bude vyžadovat více dokumentů a možná i mírně vyšší částky. Máte-li brát v úvahu všechny druhy pokut a nákladů, registrace může stát až 20 tisíc rublů (v případě otevření společnost bude muset vyčlenit minimálně 10 tisíc až do základního kapitálu).

Po dokončení této etapy stojí za to věnovat pozornost skutečnosti, že tyto činnosti vyžadují licencování. V zákoně neexistuje pojem "hosting", ale pro přenos zpráv a poskytování přístupu k informacím prostřednictvím informačních a telekomunikačních technologií je vyžadována licence. Hostingové služby plně spadají do této definice. Existují případy, kdy hostingové společnosti obcházení tohoto zákona, pronajaté, nebo dokonce mají vlastní servery v jiných zemích, pak i úspěšně určitou dobu existuje, ale i jakýkoliv drobný problém (zákazník umístil zakázané informace, například) bude přitahovat pozornost příslušných orgánů. Pokud se ukáže, že hostitel je zapojen do nelicencované činnosti, pak to nejmenší, že čelí - slušné pokuty. Ale důsledky mohou být mnohem horší. Získání důležitých licencí je proto důležitým krokem, který by se měl podniknout, nebude trvat rok a nebude vyžadovat velké finanční prostředky, pokud nebude vyřešeno prostřednictvím zprostředkovatelů. Potřebujete kontaktovat místní oddělení Federální služby pro dohled v oblasti komunikace, informačních technologií a hromadných komunikací - Roskomnadzor. Podává se žádost se žádostí o vydání licence a potvrzení o zaplacení poplatku (6 tisíc rublů). Poté bude držitel licence potřebovat následující dokumenty:

Všechny dokumenty týkající se registrace fyzické nebo právnické osoby, kontaktní údaje.

Informační dokumenty na území, kde budou prováděny komunikační služby (umístění datového centra v případě hostingu), kategorie komunikační sítě, plánovaný čas poskytování služeb.

Popis komunikačních prostředků.

Plán a studie proveditelnosti pro instalaci a rozvoj sítě.

Schéma budování komunikační sítě.

Doba odezvy je 30 dní. Ukazuje se, že v této fázi je nutné mít zařízení organizována datových center a dokonce i zaměstnanců, protože neznalí lidé (a podnikatel může být stejně daleko od počítačové techniky), je nepravděpodobné, aby mohli kvalifikovaně provádět technické dokumenty Roskomnadzor, a budou účtovány nejkvalifikovanějších zaměstnanců. V tomto případě je po nezbytném povolení k uvedení do provozu komunikační centrum, certifikovaný servis účetního systému a získat osvědčení pro zařízení, které jsou vydané Ministerstvem komunikací. Pokud má poskytovat služby pro umístění někoho jiného, ​​bude nutné kromě získání licence na komunikační služby pro přenos dat. To samozřejmě bude vyžadovat čas, úsilí a finance, ale dá možnost pracovat, aniž by se museli starat každý den o vystoupení na prahu energické muže policie. Specifika práce může přitáhnout pozornost i FSB, takže rizika v tomto ohledu by měla být minimalizována na minimum. Obdržení balíčku povolení může vyžadovat 20 tisíc rublů, z nichž více než polovina půjde do společnosti třetí strany. Teoreticky můžete získat licenci na výše zmíněných 6 tisíc.

Z hlediska přesně provedených prací a jejich kvality nelze ušetřit ani na zařízení, ani na zaměstnance - to je klíč k úspěchu. Špatný hosting bude vyděsit všechny zákazníky, bez ohledu na úroveň marketingu a nabízených cen. Spotřebitel samozřejmě hledá možnosti spoření, ale nikdo nebude využívat služby hosta, který neustále vytváří server, ztracenou komunikaci a bez informační bezpečnosti.

Spotřebitelská psychologie obecně očekává, že hostitelská společnost bude vždy zajišťovat kontinuitu práce za jakýchkoli podmínek, aniž by přemýšlela o plánovaných restartů, úpravách a nastaveních. Jak ukazuje praxe, klient může odejít po první poměrně dlouhé přestávce ve spojení a to může být dokonce chápáno - nikdo nechce zůstat nespojen v době, kdy je to zvláště nutné. V mnoha firmách by měla být zajištěna dostupnost efektivní komunikační sítě a její webové stránky vždy a bez přerušení. Na druhé straně je klient soucitný, pokud je předem varován před údajnou prací a společně s ním zvolí čas, kdy může být síť nepřítomná. Zpráva o odpojení obvykle vede ho ze sebe a nutí ho odejít pro své konkurenty. Vzhledem k jejich velkému počtu nemůžete nejenže ztratit tohoto klienta, ale kvůli "ústnímu jednání" ztratit mnoho potenciálních zákazníků. Kvalitní služby však zpočátku nebudou stačit, spotřebitelé by se nejprve neměli obrátit na konkurence a zde je potřeba dobrá reklamní kampaň.

Je hloupé představit si společnost, která pracuje v IT sféře a nemá vlastní webové stránky, takže vytváření vlastního portálu na internetu bude hlavní prioritou. Další reklama jde stejně jako prostřednictvím World Wide Web, ale najatý obchodní ředitel může nezávisle hledat klienty. Je lepší udělat to sami kvůli ekonomice. Reklama v televizi a rozhlase (nikoliv z úst z úst) je obvykle účinná v tomto případě se nestane, stejně jako všechny ostatní techniky ATL. Klienti jednodušší a rychleji se ocitnete.

Před nákupem zařízení je lepší najít specialisty, kteří vám nejen říkají, který server si zvolí, ale také vám řeknou, s jakým hardwarem a softwarem mohou pracovat. To se týká zejména nákupu ovládacího panelu, protože je spousta, a také výjimečný odborník stejně úspěšně pracuje ve všech. V závislosti na očekávaných pracovních podmínkách a poskytovaných službách, zaměstnanci budou říkat, že je vhodnější. Počínaje tím můžete začít hledat prostor pro datová centra. Je nepravděpodobné, že bude větší než 50 m 2, současně bude nutné rozdělit na serverovou místnost a kancelář, ve které pracují pracovníci obsluhující zařízení a zákazníky. Náklady na pronájem místnosti začíná od 30 tisíc rublů.

Server spravuje správce systému (sysadmin) - bůh počítačové sféry a všechny IT, dva mu pomáhají, pokud zařízení nestačí. Je lepší mít také dva lidi, kteří se podílejí na práci na silnici - je pravděpodobné, že každý zaměstnanec v kanceláři klienta (hlavním zdrojem problémů pro programátory pohled - účetní, že se jim nelíbí, je zvláště silný) zahájí špatný program, nebo restartuje svůj špatný vodič, které opustí celý úřad bez komunikace. Není možné vyloučit technický faktor, zařízení se může také rozpadnout a musí být pravidelně nastavováno a síla může být k dispozici nejen od hostitele, ale také od klienta. Samozřejmě, ve většině případů je kancelář zřízena v autonomním režimu a vzhled IT specialistů obecně není poskytován, ale některé služby tuto možnost předpokládají.

Nabídky franšíz a dodavatelů

Aby vše fungovalo, potřebujete alespoň jeden server a ovládací panel. Pokud je však server jeden, nelze poskytnout služby vyhrazeného počítače. Vše však závisí na výši, kterou má podnikatel, ale na začátku se nedoporučuje koupit více než 5 zařízení. Ovládací panel lze nalézt a zdarma, ale zřídka fungují kvůli omezené funkčnosti a špatné skořepině. Mezi nejčastější - cPanel (kromě běžného Linux v režimu beta a podporuje Windows, který rarita), jeho cena začíná od 16 $ měsíčně (ale pouze pro „cloud“ hosting). Je to jednodušší trvat rok - za 425 dolarů můžete získat poměrně dobrou funkčnost. Server je vybrán v závislosti na počtu prvních potenciálních zákazníků a požadovaném výpočetním výkonu. Cenový rozsah je od 20 do 500 tisíc rublů. Optimální stroj lze nalézt na 100 tisíc rublů. Práce zaměstnanců se platí z následujících výpočtů:

Správce systému - z 30 tisíc rublů.

IT-specialisté (2 osoby) - 40 tisíc rublů.

Polní inženýři (2 osoby) - 70 tisíc rublů.

Je lepší nabídnout zaměstnancům ne tak vysoký plat, ale dobrý bonus v závislosti na kvalitě práce. Výše základního kapitálu tak bude:

Registrace a licencování - asi 40 tisíc rublů.

Pronájem prostor - 30 tisíc rublů.

Zařízení (3 servery), ovládací panel a kancelářské vybavení - 400 tisíc rublů.

Outsourcing, úplatky (elektřina na prvním místě) - asi 30 tisíc rublů.

Platba zaměstnanců je 140 tisíc rublů.

Částka na začátek - 640 tisíc rublů, měsíční platby - 200 tisíc rublů. Pokud je zařízení méně, je zaměstnanec snížen a za ním - a náklady. Náklady na hostování pro klienta začínají od 4 tisíc rublů. To znamená, že 50 klientů bude hradit pouze náklady na údržbu společnosti a pouze větší počet začne vytvářet zisky. 60 zákazníků - to je 40 tisíc provozních zisků, 100 zákazníků - 200 tisíc. Chcete-li zvýšit toto číslo, můžete vyhledávat uživatele, a to nejen ve svém městě, ale také v sousedních, ne-li v celé zemi (ale musí brát v úvahu skutečnost, že tito klienti konzultace po telefonu, příjem). Pro velké město je to docela realistické, ale poprvé musí mít určitou rezervu finančních prostředků. Doba návratnosti projektu může být několik let, v závislosti na tom, kolik spotřebitelů může být přitahováno, a ziskovost je přímo závislá na počtu zákazníků a roste s každým novým spotřebitelem.

Mathias Laudanum
(c) www.openbusiness.ru - portál obchodních plánů a pokynů pro otevření malého podniku

Rychlý výpočet ziskovosti podniku v této oblasti

Vypočítejte zisk, návratnost, ziskovost jakékoli činnosti za 10 sekund.

Zadejte počáteční přílohy
Příště

Chcete-li spustit výpočet, zadejte startovací kapitál, klikněte na tlačítko níže a postupujte podle dalších pokynů.

Čistý zisk (za měsíc):

Chcete provést podrobný finanční výpočet pro podnikatelský plán? Použijte bezplatnou mobilní aplikaci "Business Calculations" pro Android v Google Play nebo si objednejte profesionální obchodní plán od našeho odborníka v oblasti plánování podnikání.

Zpět na výpočty

Vývoj obchodních plánů, pomoc při ospravedlnění podnikatelského záměru pro investora

Stovky úspěšně realizovaných projektů, 20 let zkušeností

Reklamní agentura v obchodních centrech Abc-holding

Městský portál s aplikacemi iOS a Android od společností CitySites

Balení podniků ve franchise od firmy "Franchising 5"

Výroba čokoládových past

Pokud se rozhodnete otevřít vlastní výrobu čokoládových těstovin, pak musíte nejdříve najít vhodný pokoj. Vybavení malé dílny se všemi potřebnými komunikacemi bude stát co nejméně.

Podnikatelský plán pro grafické studio

Objem investičních nákladů při otevírání ateliéru grafického ladění je 1,5 milionu rublů; hlavní náklady souvisejí s vytvořením fondů provozního kapitálu až do okamžiku návratnosti návratnosti společnosti

Novinkou na zábavním trhu je skládačka

Náklady na uspořádání místnosti samotné hádanky začíná od zhruba 100 tisíc rublů a může dosáhnout 2,5 milionu - ale to je maximum, které bylo vynaloženo na vytvoření místnosti v Rusku.

Přehled ruského cukrářského trhu

Podle odborníků se prodej cukrářských výrobků od roku 2014 do roku 2016 snížil fyzicky o 12%; Spotřeba na obyvatele klesla z 5,1 na 4,5 kg na osobu.

Neobvyklý obchod: soukromý park

Zlepšení soukromého parku vyžaduje od 700 tisíc rublů na 100 čtverečních metrů. metrů. Obecně platí, že soukromé parky jsou ziskové podnikání, říkají odborníci, ale... v budoucnu. Když tato perspektiva přijde a kdy.

Vlastní podnikání: prodejní automaty na prodej květin

Jeden automat na prodej květin pro 32 kytic bude stát ve výši 280-300 tisíc rublů. Praxe ukazuje, že s jedním strojem, nainstalovaným na úspěšném místě s vysokou dopravou, m.

Vlastní podnikání: mateřská škola doma

Dříve jsme psali o tom, jak uspořádat soukromou mateřskou školu doma, což nevyžaduje velké investice. Od psaní článku uplynula poměrně dlouhá doba a teprve nyní byla potvrzena.

Vlastní podnikání: nové požadavky na autoškoly

V roce 2014 došlo k významným změnám ve vnitrostátních právních předpisech týkajících se práce autoškol. Například formálně doba studia pro získání práv nejoblíbenější kategorie "B" uv.

Finanční výpočet: výroba křepelčího masa

Tento finanční výpočet odhaluje některé pokyny pro otevření křepelčí farmy ve svých vlastních oblastech s produktivitou 400 kg. křepelky měsíčně (přibližně 2000 kusů, s jatečnou hmotností 200 gramů).

Suroviny z gumových pneumatik, jako druh podnikání

Při shromažďování asi 15% pneumatik nákladních automobilů a automobilů bude kapacita trhu s surovinami na výrobu pryžových třísek přibližně 1 600 až 1 700 tun za rok (s výjimkou použitých pneumatik.

Vlastní podnikání: jak otevřít prodejnu zvířat

V průměru se otevírá prodejna 50 metrů čtverečních. metry budou vyžadovány od 1,5 milionu rublů. Otevřete malý obchod s protiprůmní plochou 10 metrů čtverečních. metrů může být, mít 300-350 tisíc rublů.

Vlastní podnikání: geologický průzkum a vrtání

Náklady na nákup vybavení pro vrtání společně s spotřebním materiálem poprvé bude stát minimálně několik set tisíc rublů. Náklady na přepravu automobilů obvykle bývají.

Vlastní podnikání: hostingová společnost

Průmyslová společnost byla nahrazena postindustriální nebo, jak se také nazývá, informace. Moderní svět je nemožný bez vysokorychlostního přenosu informací, poštovní poštovní zásilka zapomněla, nahrazena poštovními operátory, které jsou již nahrazeny e-mailem. Zvláště důležité je dnes internet, před patnácti lety to byl luxus, a nyní - nepostradatelná část života.

Mnoho podniků začíná pracovat na internetu, vyhledávat prostřednictvím nich partnery nebo klienty, možnost rychlé komunikace a přístup k informačním základnám již není výhodou, nýbrž nutností. Více webových stránek vytváří jejich webové stránky a všechny databáze pro práci společnosti musí být někde uloženy. Získejte svůj vlastní server a udržujte personál drsných vládců oblasti IT - programátoři - prostě není ziskové; server a jeho služby potřebují místo a neustálou investicí finančních prostředků. Nicméně, bez zavedené komunikační síť do práce je velmi obtížné, kromě výstupu celosvětovou sítí zaměstnanci musí být schopni komunikovat mezi sebou v reálném čase, aniž by museli opustit pracovní místa a nutí majitele firmy, aby uspořádala informační systém s organizacemi třetích stran. Celý tento soubor prací předpokládá hostitelská společnost.

Je však třeba poznamenat, že služby hostingové společnosti jsou v zájmu nejen komerčních organizací. Hosting je poskytováním místa na serveru, úložišti osobních dat, která je připojena k World Wide Web 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Vzhledem k tomu, server - něco docela těžkopádné, obtížně udržovat, spotřebovává poměrně velké množství elektrické energie, a tedy i nákladné kupovat, že si nemohou dovolit ani mnoho středních podniků, nemluvě o malé firmy a další běžné občany, kteří chtějí mít vlastní webové stránky. Hostingová společnost nabízí využití prostoru na svém serveru za poplatek, na kterém můžete odeslat jakékoliv informace, které se vám líbí. Ale podle zákona, samozřejmě, protože informační bezpečnosti - povinnosti hostitelské společnosti, které se musí dodržovat až do spolupráce s orgány činnými v trestním.

Aby nedošlo k záměně v podmínkách, musíte vědět, že server v tomto případě je hardware (hardware, real agregát) a hosting je služba, která poskytuje informační prostor na serveru. Typicky může hostitelská společnost nabídnout následující:

Kolokace. Služba pro umísťování fyzického zařízení klienta nebo jeho poskytovatele na jeho území je v datovém centru.

Dedikovaný server včetně virtuálních. To znamená, že uživateli je přidělen jeden fyzický stroj, v případě virtuálního vyhrazeného serveru je tento proces napodoben počítačovou technologií.

Virtuální hosting - přesný opak předchozího odstavce, protože zde jsou webové stránky umístěné na stejném webovém serveru, ale jsou zpracovávány stejným softwarem. Nejhospodárnější typ služby.

Software jako služba (SaaS) - vývoj softwaru, který se prodává klientovi jako uživatel prostřednictvím internetu. V takovém případě je klient zbaven potřeby instalace softwaru doma, všechny práce v aplikaci jsou také prováděny prostřednictvím internetu.

Datový sklad a vyvíjející se "cloud storage". Jak můžete vidět z názvu - vyhrazená oblast pro ukládání informací klienta, ke kterému má přístup. Druhý typ služeb může stále zpracovávat informace.

Registrace doménových jmen. V podstatě je to další typ služeb, ale většina hostingových společností se zabývá touto problematikou pro klienta, což je vhodné vyřešit problém vytvoření stránky prostřednictvím jedné společnosti.

Hostery jsou také často oslovovány za možnost umístění hry nebo poštovního serveru. Ano, a budeme muset spolupracovat nejen s právnickými osobami, ale také s fyzickými osobami, kteří si jistý nedostatek prostoru. Musíte však pochopit rozdíl mezi hostitelem a poskytovatelem, druhý poskytuje přístup k síti a první místo informace. Poskytovatelé internetu často hostují, ale pro ně to bude další typ služeb.

Obecně platí, že hostingové služby společnosti mohou být prováděny v několika formátech a nejjednodušší z nich je opětovný prodej (opětovné prodeje). Ten zahrnuje prodej míst na jiný server, který je zde zaměstnán jako zprostředkovatel, často zároveň jedná vlastním jménem a značkou, ale prakticky bez vybavení, ale jen smlouvy s poskytovateli hostingu. Činnosti Resselingovaya - je najít klienta, druh agenturní činnost z prodeje, prodejce sám stanoví cenu za vaše služby (avšak část nákladů, samozřejmě, je uveden tento hostingu), jednání s klienty, ale je omezen, jak ovládat sílu, kterou nelze, a nebudou moci změnit konfiguraci zařízení. Mnoho podnikatelů začalo touto formou podnikání, protože můžete začít od začátku, aniž byste museli vynakládat poměrně drahé vybavení.

Dalším typem plného pronájmu serveru, kde jsou po prodeji místa, je podnikatel již nucen platit měsíčně za pronajaté auto, ale má právo nezávisle vytvářet podmínky pro spolupráci se zákazníky a zároveň mu poskytuje technickou podporu. To znamená, že od plnohodnotného hosta se bude vyznačovat pouze nedostatkem vlastních zařízení, ale pronajaté automobily jsou konfigurovány způsobem, jakým podnikatel potřebuje, nikoliv pronajímatel. Nicméně podrobněji stojí za zvážení chování plnohodnotné hostingové společnosti.

Za prvé, jako vždy, musíte zaregistrovat formu předmětu podnikatelské činnosti, v této oblasti podnikání neexistují žádná omezení. Kód činnosti (NRCA 2) 63.1 Zpracování dat, hostování a související služby; portály v informační a komunikační síti internetu; V závislosti na tom, jak může práce zadat na (JECFA 2) zpracování 63.11 dat, hosting a související služby, nebo (JECFA 2) 63.12 Obsahem portálů v oblasti informací a komunikace na internetu. Registrace IP je obvykle mnohem levnější a zřídka přesahuje 5 tisíc rublů, právní subjekt pro její registraci bude vyžadovat více dokumentů a možná i mírně vyšší částky. Máte-li brát v úvahu všechny druhy pokut a nákladů, registrace může stát až 20 tisíc rublů (v případě otevření společnost bude muset vyčlenit minimálně 10 tisíc až do základního kapitálu).

Po dokončení této etapy stojí za to věnovat pozornost skutečnosti, že tyto činnosti vyžadují licencování. V zákoně neexistuje pojem "hosting", ale pro přenos zpráv a poskytování přístupu k informacím prostřednictvím informačních a telekomunikačních technologií je vyžadována licence. Hostingové služby plně spadají do této definice. Existují případy, kdy hostingové společnosti obcházení tohoto zákona, pronajaté, nebo dokonce mají vlastní servery v jiných zemích, pak i úspěšně určitou dobu existuje, ale i jakýkoliv drobný problém (zákazník umístil zakázané informace, například) bude přitahovat pozornost příslušných orgánů. Pokud se ukáže, že hostitel je zapojen do nelicencované činnosti, pak to nejmenší, že čelí - slušné pokuty. Ale důsledky mohou být mnohem horší. Získání důležitých licencí je proto důležitým krokem, který by se měl podniknout, nebude trvat rok a nebude vyžadovat velké finanční prostředky, pokud nebude vyřešeno prostřednictvím zprostředkovatelů. Potřebujete kontaktovat místní oddělení Federální služby pro dohled v oblasti komunikace, informačních technologií a hromadných komunikací - Roskomnadzor. Podává se žádost se žádostí o vydání licence a potvrzení o zaplacení poplatku (6 tisíc rublů). Poté bude držitel licence potřebovat následující dokumenty:

Všechny dokumenty týkající se registrace fyzické nebo právnické osoby, kontaktní údaje.

Informační dokumenty na území, kde budou prováděny komunikační služby (umístění datového centra v případě hostingu), kategorie komunikační sítě, plánovaný čas poskytování služeb.

Popis komunikačních prostředků.

Plán a studie proveditelnosti pro instalaci a rozvoj sítě.

Schéma budování komunikační sítě.

Doba odezvy je 30 dní. Ukazuje se, že v této fázi je nutné mít zařízení organizována datových center a dokonce i zaměstnanců, protože neznalí lidé (a podnikatel může být stejně daleko od počítačové techniky), je nepravděpodobné, aby mohli kvalifikovaně provádět technické dokumenty Roskomnadzor, a budou účtovány nejkvalifikovanějších zaměstnanců. V tomto případě je po nezbytném povolení k uvedení do provozu komunikační centrum, certifikovaný servis účetního systému a získat osvědčení pro zařízení, které jsou vydané Ministerstvem komunikací. Pokud má poskytovat služby pro umístění někoho jiného, ​​bude nutné kromě získání licence na komunikační služby pro přenos dat. To samozřejmě bude vyžadovat čas, úsilí a finance, ale dá možnost pracovat, aniž by se museli starat každý den o vystoupení na prahu energické muže policie. Specifika práce může přitáhnout pozornost i FSB, takže rizika v tomto ohledu by měla být minimalizována na minimum. Obdržení balíčku povolení může vyžadovat 20 tisíc rublů, z nichž více než polovina půjde do společnosti třetí strany. Teoreticky můžete získat licenci na výše zmíněných 6 tisíc.

Z hlediska přesně provedených prací a jejich kvality nelze ušetřit ani na zařízení, ani na zaměstnance - to je klíč k úspěchu. Špatný hosting bude vyděsit všechny zákazníky, bez ohledu na úroveň marketingu a nabízených cen. Spotřebitel samozřejmě hledá možnosti spoření, ale nikdo nebude využívat služby hosta, který neustále vytváří server, ztracenou komunikaci a bez informační bezpečnosti.

Spotřebitelská psychologie obecně očekává, že hostitelská společnost bude vždy zajišťovat kontinuitu práce za jakýchkoli podmínek, aniž by přemýšlela o plánovaných restartů, úpravách a nastaveních. Jak ukazuje praxe, klient může odejít po první poměrně dlouhé přestávce ve spojení a to může být dokonce chápáno - nikdo nechce zůstat nespojen v době, kdy je to zvláště nutné. V mnoha firmách by měla být zajištěna dostupnost efektivní komunikační sítě a její webové stránky vždy a bez přerušení. Na druhé straně je klient soucitný, pokud je předem varován před údajnou prací a společně s ním zvolí čas, kdy může být síť nepřítomná. Zpráva o odpojení obvykle vede ho ze sebe a nutí ho odejít pro své konkurenty. Vzhledem k jejich velkému počtu nemůžete nejenže ztratit tohoto klienta, ale kvůli "ústnímu jednání" ztratit mnoho potenciálních zákazníků. Kvalitní služby však zpočátku nebudou stačit, spotřebitelé by se nejprve neměli obrátit na konkurence a zde je potřeba dobrá reklamní kampaň.

Je hloupé představit si společnost, která pracuje v IT sféře a nemá vlastní webové stránky, takže vytváření vlastního portálu na internetu bude hlavní prioritou. Další reklama jde stejně jako prostřednictvím World Wide Web, ale najatý obchodní ředitel může nezávisle hledat klienty. Je lepší udělat to sami kvůli ekonomice. Reklama v televizi a rozhlase (nikoliv z úst z úst) je obvykle účinná v tomto případě se nestane, stejně jako všechny ostatní techniky ATL. Klienti jednodušší a rychleji se ocitnete.

Před nákupem zařízení je lepší najít specialisty, kteří vám nejen říkají, který server si zvolí, ale také vám řeknou, s jakým hardwarem a softwarem mohou pracovat. To se týká zejména nákupu ovládacího panelu, protože je spousta, a také výjimečný odborník stejně úspěšně pracuje ve všech. V závislosti na očekávaných pracovních podmínkách a poskytovaných službách, zaměstnanci budou říkat, že je vhodnější. Počínaje tím můžete začít hledat prostor pro datová centra. Je nepravděpodobné, že bude větší než 50 m2, současně bude třeba rozdělit na serverovou místnost a kancelář, ve které pracují zaměstnanci a zaměstnanci. Náklady na pronájem místnosti začíná od 30 tisíc rublů.

Server spravuje správce systému (sysadmin) - bůh počítačové sféry a všechny IT, dva mu pomáhají, pokud zařízení nestačí. Je lepší mít také dva lidi, kteří se podílejí na práci na silnici - je pravděpodobné, že každý zaměstnanec v kanceláři klienta (hlavním zdrojem problémů pro programátory pohled - účetní, že se jim nelíbí, je zvláště silný) zahájí špatný program, nebo restartuje svůj špatný vodič, které opustí celý úřad bez komunikace. Není možné vyloučit technický faktor, zařízení se může také rozpadnout a musí být pravidelně nastavováno a síla může být k dispozici nejen od hostitele, ale také od klienta. Samozřejmě, ve většině případů je kancelář zřízena v autonomním režimu a vzhled IT specialistů obecně není poskytován, ale některé služby tuto možnost předpokládají.

Aby vše fungovalo, potřebujete alespoň jeden server a ovládací panel. Pokud je však server jeden, nelze poskytnout služby vyhrazeného počítače. Vše však závisí na výši, kterou má podnikatel, ale na začátku se nedoporučuje koupit více než 5 zařízení. Ovládací panel lze nalézt a zdarma, ale zřídka fungují kvůli omezené funkčnosti a špatné skořepině. Mezi nejčastější - cPanel (kromě běžného Linux v režimu beta a podporuje Windows, který rarita), jeho cena začíná od 16 $ měsíčně (ale pouze pro „cloud“ hosting). Je to jednodušší trvat rok - za 425 dolarů můžete získat poměrně dobrou funkčnost. Server je vybrán v závislosti na počtu prvních potenciálních zákazníků a požadovaném výpočetním výkonu. Cenový rozsah je od 20 do 500 tisíc rublů. Optimální stroj lze nalézt na 100 tisíc rublů. Práce zaměstnanců se platí z následujících výpočtů:

Správce systému - z 30 tisíc rublů.

IT-specialisté (2 osoby) - 40 tisíc rublů.

Polní inženýři (2 osoby) - 70 tisíc rublů.

Je lepší nabídnout zaměstnancům ne tak vysoký plat, ale dobrý bonus v závislosti na kvalitě práce. Výše základního kapitálu tak bude:

Registrace a licencování - asi 40 tisíc rublů.

Pronájem prostor - 30 tisíc rublů.

Zařízení (3 servery), ovládací panel a kancelářské vybavení - 400 tisíc rublů.

Outsourcing, úplatky (elektřina na prvním místě) - asi 30 tisíc rublů.

Platba zaměstnanců je 140 tisíc rublů.

Částka na začátek - 640 tisíc rublů, měsíční platby - 200 tisíc rublů. Pokud je zařízení méně, je zaměstnanec snížen a za ním - a náklady. Náklady na hostování pro klienta začínají od 4 tisíc rublů. To znamená, že 50 klientů bude hradit pouze náklady na údržbu společnosti a pouze větší počet začne vytvářet zisky. 60 zákazníků - to je 40 tisíc provozních zisků, 100 zákazníků - 200 tisíc. Chcete-li zvýšit toto číslo, můžete vyhledávat uživatele, a to nejen ve svém městě, ale také v sousedních, ne-li v celé zemi (ale musí brát v úvahu skutečnost, že tito klienti konzultace po telefonu, příjem). Pro velké město je to docela realistické, ale poprvé musí mít určitou rezervu finančních prostředků. Doba návratnosti projektu může být několik let, v závislosti na tom, kolik spotřebitelů může být přitahováno, a ziskovost je přímo závislá na počtu zákazníků a roste s každým novým spotřebitelem.