Podnik na výrobu tuleňů a razidel: vybavení a potřebné dokumenty

Podnikání výroby tuleňů a razítek přitahuje mnoho podnikatelů. To je způsobeno především skutečností, že když investujete poměrně malou investici, můžete začít za pár měsíců získat dobrý příjem.

Pokud se rozhodnete podniknout, pak byste měli vzít v úvahu, že pro začátek budete muset vyřešit mnoho organizačních otázek. Proto je nutné předem vyřešit všechny jemnosti této záležitosti.

Jaký je přínos?

Výroba tuleňů a razítek, upřímně řečeno, postup není snadný, ale cena jednoho produktu je asi 10-15 rublů a prodává se nejméně 100 rublů. Proto je to prakticky 1,000% přírůstek. Dříve byly takové činnosti předmětem licencí, nyní nepotřebujete povolení k otevření takové společnosti, což je další přínos pro tuto firmu.

Kromě toho výroba razítka a těsnění nevyžaduje drahé vybavení, můžete si zakoupit pouze expoziční kameru, laserovou tiskárnu, počítač a pronajmout malou místnost. Ale co je nejdůležitější, poptávka po takových produktech je poměrně vysoká a je nepravděpodobné, že se v blízké budoucnosti zmenší.

Soutěž v tomto odvětví je nerovnoměrně rozložena. Například v hlavním městě je významné av regionech je naopak nízké. A pokud se domníváte, že v Rusku je přibližně 4,5 milionu podniků a každý rok je otevřeno více než 100 tisíc nových, pak lze s jistotou říci, že takový obchodní směr je velmi slibný.

Registrace aktivity

Chcete-li začít podnikat výroby tuleňů, musíte projít několika etapami:

- registrovat jako IP nebo právnická osoba;

- najít vhodný pokoj (vhodné i pro malou oblast);

- koupit speciální vybavení a kancelářské vybavení;

- inzerujte svou společnost (média, internet atd.) a začít pracovat přímo.

Etapy práce

Na základě své činnosti výroby tuleňů je důležité vypočítat příležitosti a silné stránky na tomto trhu, protože cesta od objednávky k generování příjmů bude tvořena několika etapami:

 1. V první řadě musíte najít zákazníky.
 2. Po přijetí objednávky je třeba vzít v úvahu přání zákazníka týkající se formy razítka nebo těsnění podle náčrtu připraveného zákazníkem.
 3. Pokud klient neposkytl náčrt, můžete snadno přidat náklady na vytvoření náčrtu ceny budoucího produktu.
 4. Dále je potřeba uvést přímo pro tisk: vytvoření klišé a jeho instalace v okamžiku.
 5. Poté může být těsnění považováno za připravené k prodeji.

Kromě nákladů na klišé je třeba přidat náklady na vybavení (tj. Zařízení, do kterého je vložena již připravená klišé). Jsou vyrobeny z různých materiálů, mohou být různých typů, stejně jako výroba různých zemí. Samozřejmě a cena za ně závisí na všech těchto parametrech.

Vzdálená činnost

Stojí za zmínku, že podnikání výroby tuleňů může být prováděno na dálku. To znamená nejen produkovat pečeti pro společnosti a organizace vašeho regionu, ale také pro jiné podniky, které jsou mimo vaši lokalitu.

Abyste to mohli udělat, stačí, aby vám firmy, které vám nemohou přijít, osobně vám poslaly náčrty tuleňů faxem nebo poštou. Všechny dodatečné podmínky (druh materiálu a vybavení) lze dohodnout telefonicky. Připravené produkty lze odeslat kurýrem nebo poštou. Tento typ činnosti přinese dobrý další zisk.

Výrobní technologie

Po vyřešení všech otázek týkajících se uspořádání je třeba určit takový okamžik, jako je technologie výroby tuleňů. V současné době existuje mnoho různých způsobů výroby tuleňů, zejména nejčastější jsou:

- vulkanizace surové gumy.

Podívejme se na jejich rozdíly. Fotopolymerizace má dvě výhody - nízká produkce a dobrá kvalita, což jsou rozhodující faktory ve výrobě. Nevýhody této technologie jsou však následující: pro výrobu výrobků vyžaduje taková metoda velké množství surovin, tekoucí vody a rychlé opotřebení polymerů. Všechny tyto nevýhody vedou k dodatečným nákladům, když je zařízení velmi zaneprázdněno.

Nejmodernější metodou je laserové gravírování. Tato metoda je však nejdražší. Laserový rytec pro výrobu tuleňů v průměru stojí 20 000 rublů. Kromě toho nákup přístroje nestačí, na takovém zařízení může pracovat pouze speciálně vyškolená osoba. Ale výhoda technologie je také velmi váha - nejvyšší rozlišení.

Metoda blesku je velmi populární vzhledem k tomu, že výrobní proces je spíše jednoduchý a téměř úplně automatizovaný, což mu dává velké výhody ve srovnání s jinými metodami.

Pro výrobu těsnění tímto způsobem je zapotřebí pouze malé zařízení nazvané blesk. Tato metoda zahrnuje výrobu těsnění z pryže (musí být nezbytně jemně porézní).

Naneštěstí, v přítomnosti mnoha výhod má metoda blesku významnou nevýhodu - jeden cyklus produkuje pouze jeden výrobek. To znamená, že taková metoda bude z hlediska času časově náročná.

Metoda vulkanizace kaučuku je levná, ale dostatečně kvalitní technologie. Je pravda, že výrobní proces bude dlouhý, což výrazně snižuje produktivitu.

Zařízení na výrobu těsnění

Pro výrobu fotopolymeru (je to nejoblíbenější) s výjimkou kancelářského vybavení je nutné takové vybavení zakoupit:

 • suchá požární skříňka - asi 5000 rublů (cena bude záviset silně na objemu a teplotním rozmezí), na začátku činnosti může být dočasně nahrazena ventilátorem;
 • vystavující kameru - z 9500 rublů;
 • automatické mytí - od 3000 rublů a více, ale poprvé můžete umýt ručně.

Spotřební materiál

Výrobky pro lisování také vyžadují spotřební materiál:

- tekutý fotopolymer (asi 1000 rublů na kg);

- průhledný nebo matný film (15 listů rubles);

- ochranný film - 1900 rublů;

- hraniční stuha - 370 rublů;

- Výroba substrátu Chemence - asi 50 rublů na arch.

Typy služeb

Můžete nabídnout nejen tisk a razítko, ale i další služby:

 • vytvářet různé výtisky (například "placené", "zaškrtnuté" atd.);
 • můžete do seznamu svých služeb zahrnout obnovu ztracených pečetí a vytváření náčrtek od začátku díky speciálním programům;
 • vyrábět razítka pro státní orgány;
 • faksimile - dojem podpisu ředitele organizace, který může být otiskován v jeho nepřítomnosti;
 • ve formě souvisejících služeb můžete provádět vizitky, provádět služby pro kopírování dokumentů a tak dále.

Startovní kapitál

Před otevřením společnosti, která nabízí služby pro výrobu razítkových výrobků, musíte podniknout obchodní plán. Tisky a razítka jsou výrobky, které budou vždy požadovány.

Abychom získali příjmy, samozřejmě je nutné investovat v tomto směru.

Pokud například naplánujete výrobu těsnění pomocí polymerní technologie, budete muset investovat asi 150 až 200 tisíc rublů.

Samostatnost lze očekávat 3-5 měsíců po otevření a úplná návratnost investic bude možná za 6-12 měsíců. Důvodem je především nízké náklady ve všech fázích výroby.

Klíčem k úspěchu

Bez ohledu na to, jak provádíte podnikání a jakoukoli metodu, kterou produkujete razítko, hlavní věc je, že výroba těsnění a razítek by měla být vysoce kvalitní. Nezapomeňte propagovat svou firmu nejen ve svém regionu, ale i mimo ni. Dobrou volbou pro poskytnutí vaší firmy klientům je partnerství s některou společností, která se zabývá registrací firmy.

Abychom měli vždy velký tok zákazníků, pečlivě dodržujte výrobní standardy a používejte pouze kvalitní suroviny. Pozorný postoj k zákazníkům a úzká spolupráce hrají významnou roli při získávání nových zákazníků. Pouze tímto způsobem budete moci získat maximální příjem, širokou popularitu v této oblasti a pokračovat v rozvoji vašeho podnikání v tomto odvětví.

Podnikatelský plán společnosti pro výrobu tuleňů

Navzdory vysoké konkurenci je výroba tuleňů a razítek vynikajícím obchodem pro začátečníky. Výhody - možnost uspořádat společnost s malým počátečním kapitálem a vysokou ziskovostí.

Než začneme

Studie poptávky po výrobě tuleňů a razítek, situace s konkurencí. Je důležité zohlednit všechny nedostatky a výhody společností pracujících v tomto směru a nabídnout zákazníkům vyšší kvalitu služeb za přijatelnou cenu. Při navrhování podnikatelského záměru přemýšlejte o možnostech poskytováním dalších typů služeb, například prodejem kancelářských potřeb.

Hlavní rizika

Ve velkých městech je konkurence velmi vysoká. Musíte poskytnout širokou škálu služeb a bezvadný servis. V regionech trh zatím není nasycen, ale podnikání tam je mnohem nižší. Požadavek na výrobu těsnění je tedy nižší.

Místo:

Pracovat docela malý pokoj s celkovou plochou 15-20 m². Pro tuto firmu je důležité mít umístění v centru nebo obchodní čtvrti města. Vyhledat pokoje v nákupních nebo obchodních centrech, v přeplněných ulicích, v blízkosti zastávek veřejné dopravy. Potenciální zákazník by neměl mít potíže při hledání vaší kanceláře.

Technologie

Existuje několik technologií pro výrobu tuleňů a razítek. Doporučuje se zvolit jednu nebo několik nejběžnějších.

 • 1 kg polymeru. Cena je 500-700 rublů. Z toho může být vyrobeno ze 100 až 150 těsnění.
 • 1 kotouč obrubníku. Náklady jsou 600 rublů. Dost na 150 těsnění.
 • 25 listů matného a průhledného filmu. Náklady jsou v rámci 300 rublů. Dostatečně pro 200-300 uzávěrů.
 • Sprej pro zvýšení optické hustoty. Cena láhve je 400-500 rublů, v závislosti na výrobci. Spotřeba pro 3-4 kg polymeru.

Metoda vulkanizace také odkazuje na levné technologie. Proces výroby tuleňů trvá dlouhou dobu a spotřebovává více práce. Mnozí nemají rádi silný zápach gumy, který je charakteristický pro práci s touto technologií. Ale ve srovnání s metodou fotopolymeru je kvalita těsnění vyšší. Spotřební materiál:

 • Surový kaučuk. Cena 1 kg je 250 rublů.
 • Matricový karton 650x650 mm. Cena 1 listu je 1 550 rublů.
 • Pevný fotopolymer na kovovém podkladu. Cena A4 listu je 600 rublů.

Technologie blesku je plně automatizovaná a velmi jednoduchá. Utěsnění provedená touto metodou nemají žádnou úlevu. Pro tisk jsou použity záblesky. Jsou kompaktní - zapadají se na malou část standardního kancelářského stolu a jsou snadno použitelné. Existuje však nevýhoda - pro cyklus zařízení, na rozdíl od technologie fotopolymeru, můžete vyrobit pouze jeden tisk. Spotřební materiál - speciální pryžová pryž s vysokým rozlišením s tepelně vodivým povlakem.

Zařízení

Zvažte minimální množinu fotopolymerových technologií, protože se nejvíce začínají nově příchozí. Potřebujete kancelářský nábytek a stánky. Počítač a tiskárna, cena je asi 45 000 rublů. Licencovaný software pro vytváření maket - 2 000 rublů. Speciální vybavení:

 1. Expoziční kamera. Průměrná cena je 10 000 rublů.
 2. Suchá trouba. Cena závisí na objemu a teplotním rozmezí. Minimum je 5000 rublů.
 3. Automatické mytí. Náklady závisí na objemu a trvání cyklu. Minimum je 3000 rublů.

Na trhu speciálních zařízení a spotřebního materiálu pro výrobu těsnění existuje mnoho nabídek od tuzemských i zahraničních výrobců. Můžete ušetřit peníze nákupem použitých strojů. Pokud není počáteční kapitál dostatečný, můžete automatické praní vyměnit za ruční mytí klišé. Obvyklá praxe mezi začátečníky je sušení ventilátoru namísto suché požární skříňky.

Zaměstnanci

Na začátku se práce může vyrovnat s jednou osobou. Ale v takovém případě je nepravděpodobné, že byste mohli zákazníkům poskytovat provozní a kvalitní služby. Je nutné znát technologii výroby těsnění a mít v této oblasti dostatečné zkušenosti. Většina času je věnována hledání nových zákazníků a propagaci nové společnosti. Jedna osoba nemůže zvládnout plné množství práce.

Dokumenty a licence

U společnosti specializující se na výrobu tuleňů není udělování licencí nezbytné. Můžete se zaregistrovat jako IP a vybrat zjednodušený daňový systém. Všechny postupy jsou prováděny rychle a podle standardního schématu. Některé nuance mohou vzniknout v závislosti na místních okolnostech.

Marketing

Použijte všechny dostupné metody reklamy - reklamy v místních médiích a on-line fórech, venkovní reklamy, brožury a další typy tištěných produktů. Ujistěte se, že jste vytvořili stránku vizitky - mnoho zákazníků hledá informace o nejbližších společnostech zabývajících se výrobou pečetí na internetu. Nechte své kontaktní údaje v advokátních kancelářích, které se zabývají registrací firmy. Nabídněte jim doporučení.

Ziskovost

Chcete-li začít podnikat, potřebujete minimální počáteční kapitál ve výši 150 000 až 200 000 rublů, s přihlédnutím k nákupu požadovaných minimálních dodávek, nájemného poprvé a dalších organizačních záležitostech.

Souhrn

Podnikání výroby tuleňů a známek je charakterizováno vysokou ziskovostí. Finanční úspěch však přímo závisí na počtu zákazníků.

vaše podnikání: Vytváření pečetí a razítka od nuly

Vytváření známek je jednoduchý, ale ziskový podnik, což vyžaduje, aby se začala drobná investice. Ale výplata v tomto podnikání není déle než dva měsíce! A to je pochopitelné, protože pečeť, jejíž cena je 10 rublů, se prodává za zhruba 100-600.

Po zrušení licencování této činnosti se stal snadný vstup na trh. Stačí se zaregistrovat jako individuální podnikatel, pronajmout si malou místnost, koupit počítač, laserovou tiskárnu a speciální zařízení, dát reklamu a vše, můžete pracovat!

Služba pro výrobu tuleňů je požadována všude, po celé zemi, ve všech městech bez výjimky. A poptávka po těchto produktech pravděpodobně nezmizí.

Konkurence na tomto trhu je vysoká, ale ne všude. To je odlišné především z kapitálového trhu. V regionech ovlivňuje více objednávek, než kolik činí při tvorbě cen, protože regionální trh je stále daleko od saturace kapitálu.

Proces tisku zahrnuje následující kroky:

- vyhledávání zákazníků;
- přijetí objednávky včetně přání, jaký typ utěsnění by měl být (vzorové modely jsou schváleny registračními orgány), dokumenty o registraci společnosti, hotové skici. Pokud náčrtek budoucího tisku není přítomen, je nutné ho nakreslit (a nezapomeňte na něj mít 3-10 cu);
- uzavřené skici na negativní nebo pozitivní fólie na laserové tiskárně (tento krok je vynechán, pokud máme co do činění s „strojem» StampCreator PRO Brother firmy, které přímo přes port tiskárny nebo myši je připojen k počítači náklady takového zařízení. - 1800 USD layout designer nakreslí skicu pro budoucí tisk, stiskne tlačítko... pak se vše dělá inteligentní přístroje v důsledku ovladače, počítač načítá zařízení jako tiskárny.;
- materializace klišé (ve všech technologiích - různými způsoby), která zahrnuje řadu operací;
- instalace klišé v nástroji s lepicí nebo lepicí páskou.

Prodejní cena tisku je tvořena nejen z nákladů na klišé, ale také z nákladů na vybavení. Tooling je místo, kde je vložena tisková klišé. Svítidla jsou ruční (plastové, dřevěné, kovové) a automatické s vestavěnou inkoustovou podložkou, ruskou a zahraniční produkcí.

Zvláštní zařízení vyžaduje výtisky s inkoustem vyplněným technologií blesku, protože tisk je impregnován inkoustím.

Většina firem nejen v Moskvě, ale také v regionech přešla na dálkovou výrobu tuleňů. Zákazníci by měli posílat e-mailové soubory miniatur ulic a štítků v požadovaném formátu a vybrat materiál a modul snap-in. Když je pečeť hotová (a to může být provedeno během jedné hodiny), můžete ji poslat kuriérem přímo do klienta v kanceláři nebo poštou.

Volba technologie

V současné době existují čtyři běžné technologie pro výrobu razítko: fotopolymer, vulkanizace surového kaučuku, metoda blesku a laserové gravírování.

Technologie fotopolymeru je levná, vysoce kvalitní a proto velmi oblíbená. Z této úrovně doporučujeme zkušené podnikatele: nízké náklady na organizaci. Hlavní výhody technologie fotopolymeru: poměrně rychlý technologický proces, nízké náklady na klišé (0,3 dolaru nebo 10 rublů), neškodná výroba. Nevýhody - potřebujete tekoucí vodu, nebo si musíte koupit automatický mycí automat (od 250 dolarů). Kromě toho je výroba polymerních těsnění z velké části ručně vyráběná. Plus rychlé opotřebení polymerů.

Minimální množství spotřebního materiálu pro tuto technologii zahrnuje 1 kg polymeru, 1 kotouč obrubníku, 25 listů matného a průhledného filmu. Současně bude stačit jeden balíček filmu pro 300 až 1 500 tuleňů, jednu válcovou hranici - pro 150, jednu rozprašovací láhev - pro 1000 a jeden kilogram polymeru v hodnotě 500-700 rublů - pro 100-150 tuleňů.

Výroba tuleňů z pryže metodou vulkanizace je také levnou technologií, ale současně se kvalita tisku získává kvalitativněji. Výrobní proces je však dlouhý a časově náročný, opět bez "manuální práce", kterou nemůžete udělat. Hlavní věc, která stojí za to pamatovat hned - pryž je velmi silná... voní jako vulkanizace.

Metoda Flash je téměř úplně automatizovaná a tak jednoduchá, že snadno přechází do držení desetiletého dítěte. Chcete-li vytvářet dojem na tiskové klišé, používají se speciální zařízení - bleskové jednotky. Jsou kompaktní, lehké, snadno ovladatelné a snadno se vejde na okraj kancelářského stolu.

Těsnění vyrobená bleskovou technologií nemají na rozdíl od polymeru a pryže žádnou úlevu. Pro blesk potřebujete speciální jemně pórovitou gumu s vysokým rozlišením. V jednom cyklu však může být vyrobeno pouze jedno těsnění. Fotopolymerní technologie umožňuje současně "osvětlit v komoře" několik klišé.

Pro vulkanizaci surové pryže Surový pryž je požadováno (250 rublů za kilogram), přičemž matice deska (650h650mm, 1550 rublů na list), pevná látka se fotopolymeru na kovové základně (list A4, 600 rublů). Pro bleskovou technologii - speciální gumové polotovary s tepelně vodivým povlakem.

Laserové gravírování je velmi moderní a technologická věc. Má však jednu velkou nevýhodu - cenu zařízení. Minimální částka - 8 tisíc dolarů. Průměrná cena vysoce kvalitního laserového rytce je 15-20 tisíc. Obvykle jsou takové "nahromaděné" instalace získávány firmami, které jsou na trhu dobře zavedeny a rozšiřují nabídku služeb. Nově příchozí si takové vybavení nemůže dovolit. Hlavní výhodou této metody zůstává velmi vysoká rozlišovací schopnost.

Neexistují žádné problémy s dodavateli v Rusku. Trh zařízení pro razítko je poměrně nasycený. Takže v Moskvě existuje několik významných dodavatelů: "Graphics-M", "Troodat XXI", "Nové razítka", "Tisk". Pokud chcete, můžete najít jakékoli zařízení pro libovolnou technologii. Jeho cena se liší u různých dodavatelů.

Kamery pro fotopolymerní těsnění - Soligor od 380 cu, PLC od 320 cu

Vystavení kamer z VitStamp neověřených od 230 km

Termo-lisy pro vulkanizaci pryže cca 500-700 cu

Japonské jednotky TAIYO pro inkoustové plomby - od 1.500 USD

jedinečný flash systém Brother - 1 800 cu

laserové rytce - Lazer Pro Venus V12 - od 8 000 USD,

Všechny produkty hlavních dodavatelů jsou v záruce. Kromě toho náklady na dodavatele zařízení zahrnují školení - dvouhodinový začátečník, který ovládá práci v závodech.

Seznam služeb výrobce razítkových výrobků

1. Výroba nových tuleňů

- Pečeť právnických osob
Hlavními klienty jsou právnické osoby a soukromí podnikatelé, kteří potřebují pečeť pro svou činnost podle ruských právních předpisů. Tisk je nutný jak pro státní, tak i regionální orgány. Některé firmy úspěšně spolupracují s právními úřady, které poskytují služby pro registraci hotových podniků. Dodávají proud zákazníků a pověřují je.

- Razítka razítka
Státní úřady potřebují speciální pečeť - zbraně s jasným obrazem ruského erbu. K dnešnímu dni představuje výroba razítků známých asi 5% trhu v Rusku a 10% trhu v Moskvě.

- Ostatní razítko
Tisku pro interní použití a zahrnují všechny druhy účetnictví tisku „Přijaté“, „placené“, daters, datum razítkem a číslování (se objeví čísla).

- Faxy
fax - pečeť s razítkem podpisu.

2. Obnova použitých tuleňů pomocí klišé nebo potiskem
Tato služba stojí asi 10-30 USD.

3. Staňte se prodejcem dodavatele zařízení a spotřebního materiálu

Na základě článku Ekateriny Chinarové pro časopis "Business Journal"

* * *Článek více než 8 let. Může obsahovat zastaralé údaje

Automatické podnikání. Rychlý výpočet ziskovosti podniku v této oblasti

Vypočítejte zisk, návratnost, ziskovost jakékoli činnosti za 10 sekund.

Zadejte počáteční přílohy
Příště

Chcete-li spustit výpočet, zadejte startovací kapitál, klikněte na tlačítko níže a postupujte podle dalších pokynů.

Čistý zisk (za měsíc):

Chcete provést podrobný finanční výpočet pro podnikatelský plán? Použijte bezplatnou mobilní aplikaci "Business Calculations" pro Android v Google Play nebo si objednejte profesionální obchodní plán od našeho odborníka v oblasti plánování podnikání.

Výroba tuleňů: obchodní plán

Podnikání výroby tuleňů je jedním z nejoblíbenějších. Nezahrnuje příliš mnoho výdajů, ale přináší poměrně vysoký zisk. Zároveň se investice velmi rychle vyplácejí - podnikatel jednoduše stačí prohlásit se potenciálním zákazníkům a nabídnout výhodnou výrobu tuleňů: správně vypracovaný obchodní plán otevře všechny možnosti dobrého příjmu!

Jak začít podnikat?

K této činnosti potřebujete minimální počáteční kapitál a registraci IP. Nemusíte kupovat žádné licence. Chcete-li pracovat, potřebujete normální kancelář - může být velmi malá (až 20 m2), kancelářské vybavení, stejně jako technika pro výrobu samotných těsnění. Vyžaduje základ výdajové položky a hlavní seznam obsahuje:
• počítač a tiskárna
• Expoziční kamera
• automatické mytí
• Suchá skříň
Budete také potřebovat spotřební materiál pro výrobu těsnění: podnikatelský plán by neměl předpokládat pouze jednorázový nákup, ale pravidelné doplňování zásob. Podnikatel bude potřebovat: kapalný fotopolymer, nosiče filmů, obrubníky, ochranné fólie, oboustranná lepicí páska.
To vše by mělo být předem pokryto. Důležité je také okamžité naplánování výdajů na pronájem kanceláře a placení měsíčních daní.
Jak organizovat proces?
Při výběru kanceláře a nákupu potřebného vybavení může podnikatel začít pracovat. Prvním krokem je studium jemnosti výroby tuleňů a volba základní technologie pro jejich výrobu - to určuje výběr zařízení. Pokud podnikatel to nemůže udělat sám, můžete si najmout zaměstnance, který je s tímto procesem obeznámen. Práce samotného podniku je organizována takto:
1. Po obdržení objednávky podnikatel rozvíjí uspořádání produktu (toto by mělo být provedeno za účasti designéra)
2. Připravené a koordinované uspořádání je vytištěno na fólii a připraveno pro expozici
3. Rozložení je vystaveno použití polymerů a substrátů, které vytvoří klišé budoucího tisku
4. Klišé se zpracovává, připojí k nástrojům a provede několik důkazů
Pokud je výrobek vysoce kvalitní, může být přenesen na zákazníka. Ke toku zákazníků bylo konstantní, musíte se věnovat organizaci efektivní reklamní kampaně.

Výroba těsnění: náklady a výnosy

Celková částka, která by měla být plánována při organizaci obchodu, činí nejméně 200-250 tisíc rublů. To zahrnuje výdaje na:
1. Pronájem prostor - až 10 tisíc rublů
2. Vyplácení inženýrských služeb (pro výrobu tuleňů se vyžaduje zejména pro trvalou dodávku elektřiny a vody) - až do výše 3-5 tisíc rublů
3. Mzdy asistentů - obyčejný mistr tuleňů bude muset zaplatit 12-15 tisíc rublů, návrhář, který se bude rozvíjet vzhled razítek, - 20-25 tisíc minimální
4. Spotřební materiál - z 10 tisíc rublů měsíčně (hlavní výdaje jsou 500-700 rublů na 1 kg polymeru, 250 rublů na 1 kg pryže, 1500 rublů na list matricové desky a tyto materiály vydrží velmi dlouho)
5. Zařízení - od 150 tisíc rublů a více
Technologie není levná. Vystavit kamera bude stát 13-15 tisíc rublů kus, termopressydlya gumová vulkanizace -.. 30-40 tisíc za jednotku, instalace na výrobu barevného tisku -. 80-90 tisíc za jednotku, propláchněte systém - v 90-100 tisíc. můžete také pracovat na laserové technologie pro tisk a výrobu lisovacích nástrojů, ale technika je pro něj ještě dražší - jen jeden stroj bude stát 450-500 tisíc rublů..
Co se týče příjmu, nebudou vás čekat. Profesionální výroba tuleňů, jejichž obchodní plán ani neumožňuje předpokládat skutečnou úroveň budoucích příjmů, se zaměřuje na minimální výrobní náklady - jen asi 10 rublů. pro jeden tisk. V takovém případě zaplatí zákazník 500-600 rublů. - tolik jsou nejjednodušší pečeť právnických osob, fax, razítko. Čím dražší budou tištěné pečeti, stejně jako služby pro obnovu ztracených dojmů. Některé vzácné exempláře stojí 4 až 5 tisíc rublů za kus.
Takovéto "rozpětí" mezi primárními náklady a cenami hotových výrobků vám umožní počítat s návratností projektu během pouhých 4-6 měsíců. Malá společnost plně vrátí všechny své výdaje a pokračuje v trvalém vysokém zisku po dobu 9-10 měsíců. Po tomto období dokonce i velmi skromná společnost může začít fázi prosperity, pokud nezapomene neustále připomínat zákazníky a zlepšit kvalitu svých výrobků.

Jak uspořádat podnikání při výrobě tuleňů a razítek?

Organizace cirkulace dokumentů v moderní organizaci - soukromé nebo veřejné, zahrnuje v mnoha případech povinné používání tuleňů a razítek. Potřeba podniků v těchto produktech může být splněna specializovanou firmou, která vyrábí pečeti a razítka. Budeme studovat charakteristiky organizace své práce.

Jak populární jsou tiskové a razítko dnes?

Podnikání ve výrobě tuleňů a razítek vyžaduje mírné množství investic a současně může být poměrně nákladově efektivní. To může být způsobeno vysokou poptávkou po odpovídajících typech výrobků.

Tisk je nepostradatelným atributem většiny oficiálních dokumentů. Téměř každá smlouva podepsaná společností je potvrzena její pečeť. Totéž lze říci např. O různých typech hlášení, které organizace vytváří. Těsnění a razítka v mnoha společnostech jsou aktivně využívána a mají interní správu dokumentů.

Jak důležité jsou však pečeti a razítka, s přihlédnutím k tomu, že se elektronický oběh dokumentů velmi aktivně rozvíjí a za druhé, že používání tisku je stále méně legální? V tomto případě je oprávněné uvést následující body.

Co se týče správy elektronických dokumentů - vychází z praxe její implementace u mnoha organizací, je zřejmé, že v mnoha ohledech není zdaleka dokonalé v mnoha ohledech. Existuje samozřejmě i úroveň právních vztahů, ve kterých použití elektronického podpisu namísto pečeti není nijak spolehlivější způsob, jak osvědčit dokumenty, a je pravděpodobně výhodnější ve srovnání s papírování (například pokud jde o daňové výkazy). Stává se však také, že používání plně elektronické dokumentace je obtížné kvůli nedostatku potřebných právních norem nebo technických podmínek pro to.

Například elektronická smlouva je stále velmi obtížně uzavřena za účasti jednotlivce. EDS, který může mít občana - například vytvořený pro portál "Státní služba", není ve všech případech vhodný jako nástroj certifikace dokumentů. Například ty, které se týkají bankovnictví nebo odrážejí právní vztah nákupu a prodeje. Pokud tedy firma poskytne služby primárně jednotlivcům, pak bez tisku bude pro její činnost mimořádně obtížné.

Dalším významným segmentem, kde lze uplatnit tradiční pečeť, jsou právní vztahy, které zahrnují zahraniční občany a organizace. Ruská EDS ve většině případů nebude legálně v zahraničí ani v zahraničí - v Rusku. To předurčuje potřebu ruských a zahraničních účastníků právních vztahů ověřovat dokumenty jinými způsoby, a to především tiskem.

Mnoho státních a obecních struktur se pohybuje spíše pomalu k elektronickému oběhu dokumentů. To může souviset se zvláštnostmi jejich práce (například pokud je nutné z bezpečnostních důvodů v zásadě vyloučit kontakt určitých informačních zdrojů, které patří instituci s internetem). Bez ohledu na to, jak se aktivně rozvíjí tok elektronických dokumentů, je pravděpodobné, že tyto organizace používají tradiční pečeť.

Tímto způsobem, výroba tuleňů a razítek jako podnik mohou mít zákazníky v několika segmentech najednou. Zvažte, jak může být tato produkce uspořádána.

Zařízení a materiály

S tím, co začít s uspořádáním podniku na vydání tuleňů a razítek? Za prvé - s nákupem vybavení a materiálů. Budete muset koupit:

 1. Počítač a tiskárna - jako hlavní pracovní nástroj společnosti (investice do nich činí zhruba 50 000 rublů).
 2. Expoziční komora (používá se s jednou z nejběžnějších technologií tisku - fotopolymer), která bude stát asi 15 000 rublů.
 3. Skříň na sušení dotisků (10 000 rublů).
 4. Příslušenství:
 • film pro fixaci obrazu (3000 rublů na 100 listů);
 • fotopolymer (asi 2000 rublů na kg);
 • hraniční stuha (700 rublů za 20 metrů);
 • Ochranná fólie (3000 rublů na 100 metrů);
 • substrát (2000 rublů na 10 stran);
 • oboustranný skot (asi 200 rublů na 5 metrů).

Tento seznam materiálů stačí k zahájení podnikání. V zásadě odpovídá příslušný seznam, i když poměrně nepřesně, odráží měsíční objem výdajů na tiskařské pečeti a razítka. Ale specifická dynamika výdajů těchto materiálů je určena v praxi, je spíše obtížné jej předem vypočítat. Vše závisí na konkrétním typu výrobků vyráběných podnikem. Příslušné produkty mohou být prezentovány například:

 • obyčejné pečeti (průměr za trh jejich výroby je 900 rublů za kus);
 • těsnění s logem (1200 rublů);
 • státní pečeť (2400 rublů);
 • razítka (asi 500 rublů na vzorek o velikosti 40 x 25 mm);
 • faksimile (600 rublů);
 • ex-libris (800 rublů).

V závislosti na konkrétním typu výrobku a také, což je velmi důležité - na úplnost konkrétní objednávky, může se množství spotřebního materiálu lišit.

Splácení a ziskovost

Na základě velmi hrubých odhadů, náhrady podnikání na výrobu tuleňů a známek lze dosáhnout zhruba za měsíc a půl za předpokladu, že podnik bude denně produkovat asi 3-4 obyčejné pečeti nebo 1-2 státy (tato dynamika obecně odpovídá výrobní kapacitě 1 pracoviště - což může být zaměstnán samotným podnikatelem).

Po zaplacení počáteční investice může vlastník výroby očekávat zhruba 30-40% provozních nákladů ziskovost s přihlédnutím k možným nákladům na pronájem pokoje (asi 20 000 rublů měsíčně). Pokud má podnikatel levnější pokoj, může být ziskovost zvýšena.

Výrobní proces

Takže je výhodné, nebo nezačneme podnikat vydávání tuleňů a známek, počítali jsme. Uvažujme nyní o nejdůležitějším praktickém aspektu: způsob, jakým je produkce odpovídajících druhů zboží přímo organizována.

Jak jsme uvedli výše, patří mezi nejpopulárnější technologie pro tisk tuleňů a razidel - fotopolymer. To může být připsáno nejjednodušší, je ideální pro zahájení podnikání od začátku.

 1. Prvním stupněm tisku nebo razítka je vytvoření, podle přání zákazníka, rozvržení. Za tímto účelem se používá počítač. Dokončený obraz je přenesen na nosný film.
 2. Dalším krokem je expozice. V rámci toho se jedná o polymer a substrát. Po výsledné klišé z polymeru musí být promyty. Výsledkem práce bude získání tisku. Meziprodukt musí být polymerizován - pro tento účel se používá expoziční komora a pak se vysuší.
 3. Jakmile je klišé připravena, musí být přenesena do "prezentace" nožnicemi a přilepena k nástrojům (pro tento účel se používá oboustranný skot). Je velmi důležité před přenosem hotového výrobku zákazníkovi otestovat tisk dostatečným počtem zkušebních výtisků pomocí inkoustu.

Jak otevřít firmu vyrábějící pečeti a razítka od začátku

Mnoho podnikatelů při hledání zajímavého obchodního místa nyní přivádí pozornost k službám pro podnikání. Mimo jiné se v tomto segmentu dostává řada žádostí o výrobu tuleňů a razítek. Podnikatel začínající podnikatel potřebuje vědět, jak najít místo ve výklenku výrobních značek, určit způsoby práce, pochopit, kde hledat vhodné prostory, jak přijímat zaměstnance a kolik investic bude zapotřebí k zahájení podnikání.

Jak začít podnikat výroby tuleňů a razítek

Dnes je i nováček podnikatel schopen otevřít vlastní podnikání v oblasti výroby ucpávek a známek. Jedná se o poměrně konkurenční typ podnikání, ale na začátku nevyžaduje velké investice.

Chcete-li zahájit činnost, kterou potřebujete:

 1. Zaregistrujte IP nebo LLC.
 2. Najděte a pronajmeme si prostor pro práci.
 3. Koupit kancelářské vybavení.
 4. Koupit potřebné potřeby a vybavení pro výrobu tuleňů a razítek.
 5. Uspořádejte startovací reklamní kampaň a získáte první zákazníky.

Chcete-li, aby se vaše podnikání ukázalo být ziskové a ospravedlnit naději vlastníka, musíte pečlivě analyzovat situaci, ve které se nacházíte, a pečlivě vypracovat podrobný pracovní plán dříve, než začnete jednat. Kromě toho je třeba určit konkrétní seznam služeb: zda uděláte jak pečeti, tak razítka, použijete komplex technologií nebo pracujete v jednom ze směrů.

Velikost tisku je upravena státními normami. Minimální průměr tiskového klišé je tedy 40 mm a maximální průměr je 50,1 mm. Razítka se také vyskytují v různých tvarech, velikostech a různých obrázcích. Na obdélníkovém pravidlu jsou umístěny informace o detailech organizace (poštovní a právní adresa, bankovní údaje atd.). U interních referencí a dokumentů lze použít i trojúhelníkové razítka. Faxové razítka přesně kopírují podpis osoby. Exlibris razítka se používají v soukromých sbírek knih a jsou nejvíce časově náročné implementovat, protože dojem z těchto známek může být cokoliv - od názvu knihy a jméno hostitele do logu, autogram nebo dokonce rodovým erbem.

Fotogalerie: pečeti a razítka vyrobená za použití různých technologií

Podnikatelský plán společnosti pro výrobu tuleňů

Existuje názor, že podnikatelské plány jsou užitečné pouze pro otevření dostatečně velkého podniku, a to buď při hledání investorů nebo při získávání bankovních úvěrů pod vedením firmy. Podnikatelský plán je však důležitý i pro otevření malého podniku. Je tento dokument vám pomůže vyhodnotit rizika a nastínit očekávaný zisk a určení bodu, odkud není návratu, na jejichž výskyt budete si uvědomit, že se společnost ubírá nesprávným směrem, ve kterém si přejete, a to je čas přijmout drastická opatření.

Hlavní rizika

Mezi hlavní rizika při otevření podniku pro výrobu tuleňů a razítek lze považovat spíše vysokou konkurenci na tomto trhu. Existuje riziko, že podnikatel nebude moci nabídnout svým klientům více atraktivity ve srovnání s konkurenčními podmínkami.

Chcete-li posoudit možná rizika pro váš podnik, musíte provést důkladnou konkurenční analýzu trhu, na kterém hodláte pracovat. Zjistěte, kolik společností nebo společností pracuje v oblasti nebo městě, podobně jako vaše, analyzujte služby, které poskytují, a náklady na práci. Tyto informace vám pomohou určit seznam vašich vlastních služeb a jejich ceník. Podívejte se na statistiku počtu nových firem, které se mají zaregistrovat, abyste pochopili přibližný počet klientů, na které se můžete spolehnout pravidelně. Nedělejte si velké starosti, pokud není tolik nově registrovaných společností. Provozní podniky také pravidelně potřebují aktualizovat pečeti a razítka, aby se vaše zákaznické publikum mohlo rozšiřovat a na úkor těchto zákazníků. Jinými slovy, máte příležitost získat nejen jednorázové, ale i pravidelné zákazníky.

Video: Jak kontrolovat obchodní rizika před spuštěním

Vyberte místo

U tohoto druhu podnikání bude vaše kancelář velmi významná. Úspěch závisí na tom, jak snadno a jednoduše zákazníci najdou vaši kancelář, jak rychle se dostanou od nejbližší stanice metra nebo zastaví veřejnou dopravu, zda budou schopni zaparkovat auto bez problémů. Nejlepší možností je přiblížit se k velkým obchodním centrám nebo samotným obchodním centrám svým potenciálním zákazníkům. Dalším slibným místem pro umístění firmy pro výrobu tuleňů a razítek je blízké státní organizaci, která obdrží obchodní doklady od podnikatelů.

Vstup do místnosti by měl být jasně viditelný. Pokud máte samostatný vchod z ulice, zkuste umístit světlý a nápadný neonový nápis přes verandu. Vezměte v úvahu zvláštnosti vašeho regionu. Například v severních oblastech většina roku brzy ztmavne a dny mohou být zakalené. V takovém případě je nutné se ujistit, že potenciální klient je zachycen pohledem na vaše znamení a neprojde. Je-li místnost umístěna uvnitř kancelářského centra, poskytněte zákazníkům přístupnou a srozumitelnou navigaci: která podlaha se zvedá, kde se má otočit, co se má pohybovat. V obzvlášť obtížných případech můžete umístit na leták malou mapu, která vám říká, jak vás najít.

Pro vybavení výrobní místnosti, kde se uskuteční celý cyklus výrobních tuleňů a razítek, stačí 15-20 metrů čtverečních plochy. Nezapomeňte zkontrolovat dostupnost veškeré potřebné komunikace pro práci (voda a kanalizace, elektřina, telefon a internet).

Výrobní technologie

Technologie jsou rozděleny podle typů materiálů používaných k výrobě těsnění. Uvádíme seznam technologií pro výrobu nejpopulárnějších výrobků, které jsou nejpopulárnější a pak je podrobně prozkoumáme.

Technologie používané při výrobě těsnění a razidel:

 • fotopolymerní technologie;
 • způsob vulkanizace;
 • flash technologie;
 • metoda laserového gravírování.

Fotopolymerní technologie

Nejlevnějším vybavením a materiály potřebnými pro výrobu je fotopolymerová technologie. Proto většina podnikatelů zvolí, aby začala pracovat.

Podstatou metody je použití vlivu ultrafialového paprsku konkrétního spektra na polymerní materiál. UV paprsek ohýbá polymer na určitých místech, takže vytváří těsnění.

Snadnost výroby známkové produkci a vysokorychlostní platemaking nemají vliv na kvalitu konečného produktu, který plně vyhovuje zákazníkovi. Je pravda, že existují určité omezení v používání. Tak, vynaložené na výrobu tiskových fotopolymerů nestabilních na alkoholy a rozpouštědla, které jsou často obsaženy v inkoustu, protože tímto způsobem vyrobené pro lisy a matric je povoleno plavat pouze lisování inkoust na vodní bázi. Tyto těsnění jsou vhodné pouze pro děrování papíru, ale nelze je nanést na fólii, lepenku, pytlovinu a jiné materiály. Fotopolymery navíc poskytují nízké rozlišení, takže se nedoporučuje používat tuto technologii pro tisk a razítka tenkými čarami nebo rastrovými vzory. Měkkost a plasticita použitého materiálu vede k tomu, že během aktivního používání může po několika měsících tisknout mírně vzrůst. Za určitých okolností se taková pečeť stává nevhodná pro další použití.

Video: výroba fotopolymerních známek

Laserové gravírování

Laserové gravírování umožňuje vytvářet těsnění z gumy. Vysoce kvalitní obraz je aplikován na gumovou desku pomocí laserového paprsku (technologie umožňuje dosáhnout ultra vysokého rozlišení až 2540 dpi). Výtisky vytvořené tímto způsobem jsou obtížně zpracovatelné, protože tato technologie umožňuje zavedení pomocných úrovní ochrany před podvody (mikro test, rastrová pole atd.). Jedná se o laserovou technologii, která vytváří razítka v plném souladu se standardy GOST. Dojmy takových pečetí jsou odlišné a vypadají velmi působivě. Laserový tisk bude levný a bude trvat déle, protože výroba používá jednoduché, ale zároveň odolné vůči agresivním chemickým činitelům.

Pomocí techniky laserového gravírování lze v krátké době vyrábět poměrně velký počet klišé (až několik desítek), což umožňuje nabídnout zákazníkům expresní výrobu razítkových výrobků.

Video: laserové razítko

Technologie blesku

Velmi zajímavé výsledky se používají při výrobě těsnění vyvinutých v Japonsku, tzv. Flash technologie. Práce využívá mikroporézní kaučuk citlivý na teplo, slinutý speciální lampou. Taková pečeť nebude mít úlevu a je téměř nemožné ji zpevnit. Výrobní proces je automatizovaný a nevyžaduje mnoho času. Prováděny tímto způsobem mohou zahrnovat tisk plný barevných obrazů s kvalitou rozlišení dosažení statického obrazu (2500 dpi). Tyto těsnění nepotřebují oddělovací razítko a jejich tisk nelze vypláchnout vodou. Jedna náplň je dostatečná pro 5-8 tisíc zobrazení. Kromě toho mohou být v těchto těsnicích materiálech použity také neviditelné ultrafialové inkousty. Bohužel zde existují i ​​nevýhody. Tisk může dojít k úniku (například plnícími pery), může inkoust vyschne v nich, nebo skončí v nejvíce nevhodnou chvíli, tankování se provádí pouze specialisté speciálních materiálů. Kromě toho jsou tyto výrobky poměrně drahé.

Video: Výroba inkoustových těsnění bleskovou technologií

Způsob vytvrzování

Pro výrobu těsnění nestandardních nebo velkých (do formátu A4) se používá metoda vulkanizace. Jedná se o poměrně namáhavou metodu, která vyžaduje velké množství použitých materiálů a zanechává hodně odpadu. Jako hlavní materiál je používán gumový olej odolný proti benzínu. Na základě klišé-negativního pevného polymeru z tepelné karty se vytvoří speciální matrice a pak se kaučuk lisuje do této matrice pomocí horkého lisu. Utěsnění vyrobené tímto způsobem bude velmi trvanlivé (životnost až 10 let) a nebude poškozena destruktivně chemickými látkami používanými v barvě.

Jaké vybavení budete potřebovat?

Pro výrobu těsnění se vyžadují dva typy zařízení: kancelář a výroba. Kancelářské vybavení patří počítač s vysokým výkonem, který je schopen pracovat s grafickými obaly a multifunkční zařízení, které v sobě spojuje funkce kopírky, tiskárny a skeneru. Mezi potřebným nábytkem patří počítačový stůl, židle, police a stoly pro umístění výrobních zařízení. Chcete-li vytvořit návrhové rozvržení štítků a štítků, budete potřebovat určitý software. Nejpopulárnější použití dnes grafický program Corel Draw, což vám umožní rychle vytvářet obrázky ve vektorovém formátu, stejně jako celá řada speciálních aplikací na něm, například SecuriDesign, který umožňuje, aby se krásné pletivo a potrubí pro pečeť a razítka. Kromě toho existují také specializované programy pro výrobu standardních ucpávek a razidel, například razítka 0,85.

Chcete-li rychle vytvářet těsnění, budete potřebovat specializovaný software

Podnikatel začínající se musí sestavit krátký seznam zařízení potřebných k práci na konkrétní technologii, stejně jako přibližnou cenovou úroveň pro toto zařízení a spotřební materiál. Ceny se mohou lišit v závislosti na oblasti nákupu zařízení a také na podmínkách doručení konkrétního prodejce.

Tabulka: Výrobní zařízení pro výrobu těsnění a razítek

Se současným používáním všech typů technologií pro výrobu razítkových výrobků může být požadována počáteční částka na nákup výrobního zařízení ze 145 000 rublů na 725 000 rublů. Pokud však právě začínáte podnikat, není třeba okamžitě investovat do nákupu drahých a poměrně specifických typů zařízení, například pro vulkanizační metodu nebo pro laserové gravírování. Začněte jedinou výrobní metodou a postupně zvětšete výrobní kapacitu.

Mezi nejoblíbenější mezi začínajícími podnikateli patří fotopolymerní technologie. Ona také vyžaduje minimální investice začít.

Fotogalerie: zařízení pro výrobu těsnění pro různé technologie

Navíc ve fázi podnikové tvorby je možné ušetřit peníze na vybavení, výběru modelů domácích výrobců a modely, které byly používány. Můžete vyhledávat již použitá zařízení na portálech inzerce vašeho města nebo regionu. Mezi nejznámější weby s reklamami působícími po celém Rusku dnes patří avito.ru a youla.io. Když vaše podnikání jde do kopce, budete postupně schopni aktualizovat svůj výstroj a zdobit kancelář moderním a krásným nábytkem.

Nábor zaměstnanců

Na počátku podnikání můžete udělat bez velkého počtu najatých pracovníků. Pokud máte skromný rozpočet a nejste připraveni investovat velké částky z vašeho podnikání od prvních dnů práce, můžete pracovat na určitou dobu samostatně. Je však třeba si uvědomit, že po chvíli budete muset najít pomocníky. Kdo bude vaším prvním zaměstnancem, bude záviset na vašich vlastních schopnostech a zájmech.

Pokud je vaším silným bodem přímá výroba tuleňů a známek (od vytvoření rozvržení grafických programů až po propuštění hotových výrobků), budete muset najmout specialisty na reklamu a podporu podnikání. Pokud sami preferujete zapojit se do organizačních aktivit, propagovat a propagovat svou firmu, přilákat nové zákazníky, pak bude nejlepší volbou najímat technického specialistu, který zajistí vývoj návrhových rozvržení a přímou výrobu objednávek. S velkým počtem zákazníků je také užitečné mít administrátora nebo manažera zaměstnanců, kteří budou komunikovat se zákazníky o všech problémech, od přijetí objednávky a řešení aktuálních problémů až po platbu za služby a vydávání hotových výrobků.

Chcete-li hledat zaměstnance, je lepší používat specializované weby, například hh.ru nebo job.ru. Chcete-li najmout personál linky, můžete také získat pomoc od státních středisek zaměstnanosti, které jsou k dispozici v každém městě a poskytují své služby zaměstnavatelům zdarma.

Video: ˘ Rada HR o hledání zaměstnance

Jaké dokumenty a licence budou potřebné?

Obchodování s výrobními pečetěmi a razítky nevyžaduje zvláštní licenci. Ale budete muset oficiálně zaregistrovat vaši firmu. Mezi nejoblíbenější formy registrace malých podnikatelů patří IP (individuální podnikatel) a LLC (společnost s ručením omezeným). Hlavní rozdíl mezi těmito dvěma způsoby registrace spočívá v tom, že IP je zodpovědný za dluhy společnosti se všemi jejími aktivy a LLC - pouze základní kapitál.

Jak IP, tak LLC jsou registrovány v období nejvýše tří pracovních dnů, ale státní povinnost k registraci jednotlivce jako IP je 800 rublů a pro registraci LLC - 4000 rublů. Chcete-li otevřít společnost s ručením omezeným, je také nezbytné, aby se základní kapitál dostavil ve výši nejméně 10 000 rublů. IP může být zaregistrován samostatně, k registraci LLC vyžaduje předem stanovenou chartu, pro přípravu které podnikatelé často musí využít k pomoci zprostředkovatelských právnických firem.

Pro práci se doporučuje zvolit jeden ze zjednodušených daňových režimů, navíc je užitečné prozkoumat místní legislativu pro získání daňových výhod nebo vládních dotací speciálně pro tento typ podnikání.

Video: co je lepší vybrat - IP nebo LLC

Marketing a reklama

Snažte se najít způsob, jak inzerovat o sobě v nejbližších obchodních centrech. Pokud vaše společnost pracuje v budově kancelářského centra, nebuďte líní, abyste procházeli kancelářemi vašich sousedů - podnikatelů a necháte informace o poskytovaných službách. Souhlasíte s administrativou ohledně možnosti umístit reklamu na stánky v sálech obchodního centra. Pokud si přejete, můžete uzavřít dohodu o spolupráci s malými právními společnostmi, které se podílejí na přípravě dokumentů pro registraci podniků. Využijte všechny dostupné možnosti pro vlastní propagaci.

Přemýšlejte o tom, jaké související produkty a služby můžete zákazníkům nabídnout spolu s razítky. Naučte se návrhy od dodavatelů spotřebního materiálu pro vaše podnikání, možná se budete chtít stát prodejcem svých produktů. Navíc, s dostatečným objemem, můžete nakupovat dodávky přímo od výrobce, použít část ve výrobním procesu, a některé - prodávat menším konkurentům.

Reklama a marketing pro jakýkoli druh podnikání vždy vyžaduje finanční investice, takže je důležité pravidelně provádět analýzu účinnosti nákladů na určité typy podpory podnikání. Vezměte si praxi jednou za 2 až 3 týdny k analýze reklamních kanálů používaných pro efektivitu. Můžete tedy vyloučit z reklamních kampaní ty, které si samy nezaplatí, nebo přinesou podstatně méně zákazníků, než byste chtěli. Uvolněné prostředky mohou být směrovány do kanálů, které přinášejí maximální zisk.

Vzácný typ podnikání dnes bez jeho vlastních internetových stránek. Společnost, která se zabývá výrobou tuleňů a razítek, je docela dost běžná vizitka s minimálním počtem stránek. Musí nutně poskytovat příklady děl, spektrum a náklady na služby, jakož i kontaktní informace. Takové stránky můžete vytvořit jak samostatně, tak s pomocí nezávislých nebo organizací specializujících se na výrobu webových stránek.

Samostatná práce na místě bude vyžadovat, abyste měli určité schopnosti a volný čas, ale ušetříte od pěti do patnácti tisíc rublů. Dnes není nutné být návrhářem a návrhářem rozvržení, abyste si vytvořili stylovou stránku. Desítky webů na internetu nabízejí možnost vytvořit stránky zdarma nebo za více než mírný poplatek. K těmto návrhářům stránek patří například wix, lpgenerator.ru, ucoz.ru a další.

Video: jak vytvořit web zdarma na designérovi wix.com

Mezi aktuální nástroje pro propagaci webových stránek patří kontextová reklama ve vyhledávacích sítích Google a Yandex, jakož i cílené reklamy v sociálních sítích. Tuto reklamu můžete nastavit a provádět reklamní kampaně buď samostatně, nebo s pomocí nezávislých nebo specializovaných reklamních agentur.

Video: cílenou reklamu pro začátečníky (Facebook, VContakte)

Neznepokojujte pozornost a reklamu offline. Ujistěte se, že si objednáte vizitku, stejně jako alespoň minimální množství brožur nebo letáků o vašich službách. Na vizitkách a letácích uveďte kontaktní údaje a adresu stránky. V některých případech, dobrý výkon a zobrazit banální reklamy, vložené na bulletinové desky ve vašem okolí poblíž přetížení lidí. V některých městech se reklamy zobrazují v obchodním a reklamním tisku. Experimentujte s reklamou a vždy zhodnoťte její přínos pro společnost.

Výpočet ziskovosti podniku

Náklady na výrobu jedné razítka se pohybují od 40 do 50 rublů při tržní hodnotě 250 rublů a více. Tržní hodnota tisku závisí na použitých technologiích, v oblasti práce a v některých případech i v okrese města, kde se nachází centrum pro výrobu tuleňů a razítek. V tomto typu podnikání závisí příjmy přímo od počtu zákazníků. Podnikatel začínající se může spolehnout na zisk od patnácti do dvaceti pěti tisíc měsíčně. Ve velkých městech mohou dobře orientované společnosti, které se nacházejí na úspěšných místech, získat několik set tisíc měsíčně.

Fotogalerie: Ceník služeb pro výrobu tuleňů a razítek v Moskvě

Odhadujeme přibližné náklady na zahájení podnikání pro výrobu tuleňů a razítek pro Moskvu.