Získáváme sladkosti: podnikatelský plán pro cukrárnu

Začátek nové hospodářské krize nebo změna starého stavu se stala základem pro vládu, aby přijala další balíček opatření určených k tomu, aby se malé a střední podniky staly atraktivním místem činnosti. Zahrnuje vytváření perspektivních směrů v sektoru služeb. Jako například otevření vlastní kavárny nebo cukrářských výrobků. Jedná se o cukrářské specialisty v oblasti malých a středních podniků, které se skutečně nazývají nejúspěšnějším typem startu. Vytvoření takové výroby vyžaduje minimální množství vybavení a jeho lahodné produkty budou nutně populární.

Za to stojí za to analyzovat konkurence na trhu?

Na začátku mini-cukrářského podnikatelského záměru stojí předem odhadnout popularitu tohoto druhu činnosti. Chcete-li to udělat, můžete jednoduše projít sousedství na vlastní pěst a uvidíte, kolik pekařských prodejen, cukrovinek a míst pro prodej koláčů a pečiva se nachází tam. Cukrářské zboží je v poptávce, ale v situacích nadbytku na trhu tohoto druhu malých a středních podniků bude nutné buď zvolit si zcela jedinečnou řadu činností, nebo zvolit jiný směr práce.

Je třeba mít na paměti, že často všechny tyto četné obchody vyrábějí prakticky podobné výrobky. V tomto případě pomůže jednoduchá analýza trhu vyhodnotit tyto směry vývoje výroby, které nakonec projeví maximální ziskovost. Také je třeba zvážit, zda se pečivo kombinuje s vlastním obchodem nebo kavárnou, nebo se stane podnikem, který se specializuje na dodávky hotových výrobků do prodejen.

Registrace a zdanění

Povinným bodem podnikatelského plánu pro cukrářskou výrobu je také volba způsobu registrace a daňového systému.

Chcete-li zaregistrovat cukrárnu, musíte zaregistrovat vlastníka jako samostatného podnikatele nebo nezapsaného podnikatele. Taková možnost registrace umožňuje pracovat na zásadách zjednodušeného zdanění, což snižuje množství dokumentace, která bude nutná k přípravě na kanceláře federální daňové služby Ruska. Po obdržení registračního certifikátu v roli IP se bude muset zaregistrovat do fondu sociálního pojištění a penzijního fondu.

Významné mravní náklady také vedou k získání všech potřebných povolení nezbytných pro provádění práce související s výrobou potravin. Včetně povolení od požární ochrany a sanitární stanice.

Takže jste se rozhodli otevřít cukrárnu. Kde začít?

Výběr místnosti

Při výběru místa, kde se cukrárna nachází, je důležité vzít v úvahu několik faktory.

Především je to schopnost připojit se k stálému zdroji elektřiny, což zajistí přípravu lahodných produktů a jejich další skladování při optimální teplotě.

Umění vytvářet krásné věci vlastním rukama: jak změnit hobby na zdroj příjmů? Přečtěte si zde.

Místnost musí být dostatečně velký a mít dobrý ventilační systém, aby zajistily, že každý zaměstnanec možnost úspěšného a klidné práci v příjemném prostředí. V prostorné hale je vhodné umístit stoly nebo nákupní střediska a lari. Otevření cukrářský průmysl, v kombinaci s kavárnou, nutně musí poskytnout podrobný plán pro kontrolu struktury umístění, přijímání návštěv, požární evakuační plán, potvrzují možnost vybavit území koupelna kavárnu nebo více bytových jader, v závislosti na odhadovaném počtu návštěvníků.

Důležitým prvkem úspěšné činnosti bude pečlivá volba umístění cukrárny nebo kavárny. Nejlepší možností je zvolit budovu v centrálních částech města, kde můžete navštívit kancelářské pracovníky a spousta turistů, stejně jako v obytných oblastech - kavárny, kde můžete ochutnat sladkou a voňavou pochoutku, se jistě stane oblíbeným místo pro dovolenou pro dospělé i mladší návštěvníky.

Zařízení pro cukrářský průmysl

Kompaktní cukrárna je atraktivní pro start-up jako příležitost koupit minimální množství speciálního vybavení. Jeho sbírka přímo závisí na zvoleném sortimentu výrobků. Včetně práce lze použít:

 • fritovací skříně s 1 nebo více pekařskými komorami stojí od 19 000 rublů;
 • Pečící pece s 1 nebo více pekařskými komorami v ceně 20 000 rublů;
 • pekárenské a pekařské skříně stojí od 35 000 rublů;
 • krbové pece, které stojí od 400 000 rublů.

Kromě toho potřebujete vybavení pro muxing, stall cabinets, dělící a tvářecí zařízení těsta, váhy, pečící plechy a formy a mnoho dalšího.

Chcete-li získat povolení k úspěšné práci s potravinami, se bude rovněž požadovat, aby předložily kontrolní struktury těchto zařízení pro mini-cukrovinek: lednička (y), řezací stoly a nářadí, potřeby pro skladování hotových výrobků, včetně skříňky s chladicí funkci umístění produktu. Celkové náklady na celou sadu budou od 300 tisíc dolarů.

Peněžní pokladna se stává povinným prvkem cukrářského zařízení zabývajícího se nezávislým maloobchodním prodejem. Cena nejjednodušších modelů je asi 25 000 rublů.

Nábor zaměstnanců

Pokud už víte, jak otevřít cukrovinky od začátku, musíte přemýšlet o zaměstnancích. Často se individuální podnikatel v prvních fázích organizace činností rozhodne odmítnout pozvání dalších zaměstnanců, kteří se zabývají prodejem a přípravou koláčů, sladkostí a koláčů. Ve skutečnosti se ukazuje, že bez pomocníků to nedokáže.

V případě, že cukrárna sama prodává své výrobky a nenabízí dodávku zákazníkům, lze takovou personální jednotku spojit se zaměstnancem, který má plnit povinnosti úředníka. Bude také vyžadovat prodávajícího, který má zkušenosti s prací s pokladníkem.

Všichni zaměstnanci mohou být zaměstnáni za podmínek uzavírání smluv na dobu určitou. Poskytování dokumentace pro daňové služby, sociální služby, penzijní fond může provádět pozvaní zástupci specializovaných agentur.

Jaké služby může poskytovat cukrářský průmysl?

Dnes je nejoblíbenější částí činnosti těchto produkce nezávislé pečení s dalším prodejem prostřednictvím obchodních řetězců. V seznamu oblíbených cukrárenských služeb je výroba koláče a sady koláčů na zakázku na základě základní šablony nebo na individuálním projektu zákazníka. Takové sladké pečivo je připraveno být nejlepším darem při každé vážné události. V kavárně a cukrárně je vhodné strávit rodinnou dovolenou, která se může stát zdrojem příjmu pro svého majitele.

Při otevírání vlastní firmy je velmi důležité zvolit správný název instituce. Jak přijít s názvem společnosti / obchodu? Přečtěte si v našem článku.

Užitečné informace o výrobě sýrových produktů v podmínkách moderní reality.

Vliv reklamy na prodej výrobků

Takže pokud jste již rozhodli a co je nejdůležitější vědět, jak otevřít mini cukrovinky, musíte se postarat o kompetentní reklamu instituce. Úspěšný prodej i těch nejkvalitnějších produktů přímo závisí na finančních prostředcích investovaných do jeho vývoje a propagace. Často stačí, aby malý cukrář jednoduše inzeroval v místním tisku nebo malých reklamních plakátech.

Náklady na otevření cukrárny

Přibližný výpočet počátečních nákladů v podnikatelském plánu pekařské pekárny tradičně zahrnoval několik povinné parametry:

 • náklady na nákup zařízení - od 500 000 do 1 500 000 rublů;
 • náklady na pronájem prostor pro cukrárnu a kavárnu - od 200 000 do 500 000 rublů;
 • provádění marketingových výzkumů - ze 150 000 rublů;
 • prostředky potřebné pro zpracování dokladů - od 60 000 rublů;
 • náklady na suroviny ve stadiu počátečního nákupu - ze 100 000 rublů;
 • zaplacení pozvaného interiérového designéra, který provádí návrh výrobků a kaváren při jeho otevírání v cukrárnách - od 100 000 do 200 000 rublů, v závislosti na složitosti projektu;
 • plat pro zaměstnance - od 100 000 rublů.

Jak otevřít cukrárnu a ne "vyhořit"?

Ziskovost takový podnik se výrazně zvýší, pokud vlastník cukrárny vlastní prostory, které splňují požadavky požární a sanitární epidemiologické služby pro otevření takové výroby.

Počáteční investice je atraktivní tím, že se na úvěr uloží potřebná částka. Návrat k výrobě cukrovinek i v prvních fázích činnosti s kompetentně provedeným průzkumem trhu a vysoce kvalitní reklamní kampaní je nejméně 20-30%. Úspěšně se rozvíjející podnikání je připraveno dosáhnout 100% ziskovosti.

Podnikatelský plán pro cukrářství

Podnikatelský plán pro cukrárnu - podrobné výpočty + potřebná dokumentace, prostory a vybavení + propagace reklamy + finanční část + seznam výhod.

Kapitálové investice do podnikání: od 2 000 000 rublů.
Doba návratnosti: 2-3 roky.

I přes známý stav hospodářské krize pro rusky mluvící obyvatelstvo se lidé nebudou vzdát malých potěšení.

Naopak výroba a prodej cukrovinek je cenově výhodná myšlenka.

Nicméně, toto místo je reprezentováno několika velkými obavami, soutěžit s nimiž není tak jednoduché.

Pokud jste vážně, začněte obchodní plán cukrovinek.

Sladké domácí výrobky mohou být prodávány v supermarketech, kavárnách, restauracích a doručování pro jednotlivce.

Jako vyhlídka na rozvoj podnikání stojí za to zvážit myšlenku otevření kavárny se širokou nabídkou lahůdek.

Potřebná dokumentace v obchodním plánu cukrárny


Jakýkoli obchodní plán začíná stručnou informací o tom, která společnost má být otevřena.

Důležitou součástí úvodní části je volba způsobu registrace a seznamu nezbytných dokumentů.

Stručný algoritmus vypadá takto:

Zvolte PI nebo LLC.

První možnost je vhodnější, přístupnější a snadnější.

Pokud však existuje několik zakladatelů, individuální podnikání nebude fungovat.

Vyberte daňový systém.

Pokud jste zaregistrovali IP a můžete zvolit "zjednodušené".

Tím se sníží nejen finanční náklady, ale i objem potřebných informací.

Chcete-li vykonávat jakoukoli činnost, je nutné získat od SES "dobré" a požární bezpečnost.

Je také specifická pro cukrářské výrobky (protože jde o výrobu potravin), potřebujete od místních úřadů získat pracovní povolení.

Poslední příspěvek vám poskytne příležitost podnikat, schválit recept a samozřejmě bude sloužit jako certifikát.

Bez všech těchto dokladů není možné provádět činnosti.

Za prvé, protože žádný vážný kupující uzavře smlouvu bez certifikátů kvality.

Zadruhé, jakmile jakékoli ověření odhalí nepřítomnost dokumentů, budou uloženy obrovské pokuty až do uzavření bodu.

Ale stojí za to si uvědomit: pokud začnete malý, můžete nechat pár týdnů na otestování výklenku.

To platí například pro ty, kteří vyrábějí kapky nebo autorské koláče s malými objemy doma.

Marketingová analýza podnikatelského plánu pro cukrářský průmysl


Jak již bylo řečeno, v současné době existuje několik obrů "sladkého" průmyslu na trhu.

Existuje ale šanci, aby se na něm dostalo počáteční podnikání.

Aby bylo dosaženo úspěchu a stability, je důležité analyzovat situaci na trhu a zdůraznit významné konkurenční výhody.

Analýza trhu s cukrovinkami

Seznam konkurenčních výhod pro cukrárnu


Analýza konkurentů je nutně součástí podnikatelského plánu výroby.

Je zřejmé, že sortiment produktů bude téměř všude stejný.

Proto je třeba hledat další funkce, které vás na trhu oddělí.

Metody propagace cukrovinek v obchodním plánu


V obchodní plán cukrovinek Stojí za to zahrnout seznam metod, které budete používat k propagaci.

Dokonce i malá instituce může dosáhnout významného úspěchu, pokud používáte kompetentní reklamní strategii.

 • Před otevřením instituce stojí za reklamu v místních médiích.

Nabídněte slevy zákazníkům večer.

To umožní prodej zboží s vhodnými termíny vypršení platnosti a přilákat další návštěvníky.

 • Dávejte pozor na jasný design kavárny nebo cukrárny.

  Využijte sílu internetu.

  Kromě povinného kroku ve formě webové stránky věnujte pozornost pokroku prostřednictvím instagramu.

  Výroba cukrářských výrobků umožňuje vytvářet velké množství krásného fotografického obsahu.

  To přiláká mnoho zákazníků, kteří se mohou proměnit v zákazníky.

 • Prodejní místo pro cukrárnu


  Malé cukráři mohou prodávat produkty výhradně přímým zákazníkům pomocí kurýrní dodávky.

  Tímto způsobem většinou prodávají zboží pro svátky: autorské koláče, dárkové soupravy pro muffiny, sladkosti v původním obalu.

  Pokud se snažíte spolupracovat s obchody, mějte na paměti, že velké maloobchodní řetězce nespolupracují se zahajovacími cukrárnami.

  Nebuďte tvrdohlaví a nepokojte se s nimi.

  Je lepší přenést pozornost na malé místní obchody.

  Teprve až se pevně postavíte na nohy, můžete jít do "dobývání" maloobchodních řetězců, ale malých.

  Další dobrá volba pro vývoj - otevření kavárny nebo kavárny v cukrárně, ve kterém budete prodávat výrobky.

  To výrazně zvýší tržby a přiláká nové zákazníky.

  Jak si vybrat místnost pro otevření pekárny?


  Hlavní požadavky, které jsou kladeny v prostorách pro podnikání, vyžadují SES a požární kontrolu.

  V cukrárně by měla existovat pracovní elektroinstalace a zdroj stálé elektřiny.

  Důsledky odstavení a selhání při výrobě sladkostí mohou být mnohem vážnější než u jiných podniků.

  Vysoká teplota a intenzivní pachy vytváří pro zaměstnance nepohodlí.

  Zajistěte dobré větrání.

 • Cukrovinky nelze umístit do sklepů a sklepů.
 • Musí být nouzový východ, hasicí přístroje, požární signalizace.
 • Cukrovinky by měly mít technické místnosti - koupelnu pro pracovníky, odpočinkovou místnost, sklad.
 • Pokud prodáváte produkty přímo vedle výroby, musíte si vybrat místa s velkým množstvím lidí.

  Jaké vybavení potřebujete k otevření pekárny?


  Seznam zařízení v obchodním plánu cukrovinky bude vytvořen v závislosti na budoucím rozsahu a formátu výroby.

  Je zajímavé, že v žádném případě nebude seznam příliš rozsáhlý.

  Podnikatel musí uvést jméno a náklady na zařízení, od koho bude získáno a kdo bude instalovat, upravovat, opravovat.

  Chcete-li ušetřit zařízení pro podnikání, můžete si je koupit z druhé ruky.

  Cukrovinný obchodní plán

  Existuje spousta poptávaných a rychle placených oblastí činnosti na trhu, které jsou vhodné pro začínající podnikatele. Podívejte se na jakýkoli vzorový obchodní plán cukrárny s výpočty a uvidíte, jak výhodný je tento směr. Proč neovladat tuto výbavu? Podnikatelský plán pro organizaci a vývoj cukrovinek zahrnuje zahájení vysoce ziskového podniku pro výrobu koláčů, koláčů, mouky a muffinů. Výše kapitálových investic bude záviset na plánovaném rozsahu podnikání. A podnikatel má možnost začít podnikat i s minimálními investicemi.

  Hlavní ukazatele projektu:

  Cena projektu činí 1000000 rublů.

  Průměrný příjem za měsíc je od 600 000 rublů.

  Zisk je ze 150 000 rublů.

  Doba návratnosti je 12-24 měsíců.

  Počáteční fáze - analýza trhu

  Rozvoj podnikatelského plánu pro cukrářství začíná analýzou trhu. Je důležité pochopit a kolik výrobců obecně nechá vyrábět výrobek na místním trhu. Zjistěte, které produkty jsou mezi kupujícími poptávané, kolik jsou ochotni vynaložit na nákup sladkostí.

  Statistiky ukazují, že iv době hospodářské krize zůstávají obchody na výrobu cukrářských výrobků nad vodou. To lze do značné míry vysvětlit skutečností, že podnikatel má možnost nabídnout spotřebitelům produkty různých cenových kategorií - dokonce i zákazníci s nízkými příjmy si budou moci dovolit. Také analýza trhu pomůže vytvořit konkurenceschopnost plánovaného podnikání. Pokud již ve městě existují desítky miniproduktů cukrovinek, je lepší opustit projekt zcela. Dokonce i v tomto případě jsou si jisti úspěchem? Pak buďte připraveni na to, že musíte vyčnívat z velkého počtu konkurentů - nízké ceny, jedinečné produkty, celou řadu doplňkových služeb.

  Analýza trhu umožní zohlednit všechna stávající rizika. Začnete vypočítávat výdaje, provádět stanovování cen pro produkty, což vám pomůže určit, kdy budou investice splaceny.

  V Rusku existují poměrně velké podniky vyrábějící cukrářské výrobky. To však neznamená, že rozsah není k dispozici pro začátečníky s malými kapitálovými investicemi. Továrny zpravidla spolupracují s velkými hypermarkety. A soukromé obchody budou pracovat s obchody s potravinami, cukrárnami, stánky. A poptávka po takových produktech je, protože spotřebitel má příležitost převzít produkty váhou.

  Při rozhodování můžete uvažovat o tom, jak vytvořit obchodní plán pro cukrárnu.

  Možné formáty mini cukrovinek

  V obchodním plánu otevřít cukrovinky od začátku zahrnout položku na důvod pro výběr formátu budoucího podniku. A podnikatel má několik možností:

  • Domácí výroba. Nemůže být nazýváno plnohodnotným podnikem. Nezaměstnáváme pracovní zaměstnance, je nemožné vydělat hodně! Samotná myšlenka na výrobu cukrovinek doma zahrnuje provedení soukromých objednávek na exkluzivní koláče, dorty a muffiny. Nemusíte kupovat drahé zařízení, které výrazně snižují náklady na začátku. Soudě podle praxe zkušených žen v domácnosti můžete pečeme 2-3 dorty denně. Poplatek je poměrně vysoký - ručně vyrobený dort se prodává v průměru za cenu 700 rublů / kg. Konkurence v tomto segmentu je poměrně vysoká, takže podnikatelský plán domácí mini cukrovinky bude obsahovat odstavec o rozvojové strategii - je důležité propagovat poskytované služby.
  • Obchod. Jedná se o plnohodnotnou cukrárenskou společnost. Při zahájení výroby je třeba vzít v úvahu mnoho nuancí - počínaje hledáním vhodné místnosti a dokončením výběru personálu. S pomocí profesionálního vybavení budete schopni vyrábět velké objemy hotových výrobků a konečný prodejní výnos bude vyšší. Cukrárna bude vyžadovat další výdaje.
  • Cukrářské výrobky. V tomto případě je cukrárna kombinována s kavárnou, kde si návštěvníci mohou odpočinout a vychutnat lahodné sladkosti. Také za účelem získání dalšího zisku stojí za to zvážit poskytování služeb pro realizaci soukromých zakázek na výrobu exkluzivních sladkých výrobků. Přílohy přicházejí hodně - potřebujete nejen vybavit dílnu, ale také přemýšlet o návrhu instituce. Účinnost takového podniku je však vyšší, protože cukrářské výrobky budou prodávány v kavárně s velkým obalem. Pokud se vám kavárna a cukrárna zdá být příliš nákladným nápadem, můžete to udělat jinak - organizovat v prodejně vlastní prodejní místo, kde budou výrobky prodávány.

  Ať už si vyberete jakoukoli možnost, nezapomeňte, že v každém případě organizujete výrobu potravin. A tento směr vyžaduje zvláštní přístup - je nutné shromáždit celý balíček dokumentů, důkladně vypracovat obchodní plán pro výrobu cukrářských výrobků, přemýšlejte o rozvojové strategii.

  Právní aspekt problému

  Registrace podniku je rozhodujícím krokem. Pokud nejste zrovnoprávní v právních záležitostech, je lepší instruovat odborníka.

  Malá společnost může být zaregistrována jako IP. Za 10 dní budete mít všechny dokumenty k dispozici. Je třeba zvolit kód OKVED. Vhodné jsou: 15.81 - Výroba chleba a moučkových cukrářských výrobků bez dlouhodobého skladování; 52.24 - Maloobchod s chlebem, pekárenskými výrobky a cukrovinkami. Při přípravě podkladů pro registraci IP předkládejte daňovému úřadu žádost o uplatnění zjednodušeného daňového systému. Dále otevřete zúčtovací účet - to značně usnadňuje proces vypořádání s dodavateli produktů a umožňuje přijímat bezhotovostní platby od zákazníků. V budoucnu bude nutné získat souhlas k provádění činností v SES a požární kontrole - orgány dozoru budou kontrolovat, jak jsou výrobní prostory vybaveny. Aby nedošlo k ztrátě času na "přepracování", předem si prostudujte všechny regulační požadavky na otevření prodejny potravin.

  Jaký je sortiment sladkých produktů, které mají spotřebitelé nabídnout?

  Čím lépe plánujete nabídku produktů, tím vyšší bude ziskovost plánovaného podnikání. Chcete-li přitáhnout velké a soukromé zákazníky, musíte se lišit od svých konkurentů. A to lze dosáhnout pouze pomocí široké škály výrobků.

  Zahrňte do produktové řady co nejvíce produktů - koláče, koláče, pekařské výrobky, perníčky, sušenky, sladkosti. Všechny recepty a technologické karty pro výrobu plánované pro uvolnění by měly být vypracovány odborníkem. Zboží pro kvalitu bude kontrolováno orgány dohledu.

  Udržujte kvalitu výrobků! To je záruka vysoké úrovně prodeje.

  Výběr cukrárny

  Nehledejte místo, kam se vyhnat venku! Cukrárna - to není případ, kdy potřebujete najít výrobu mimo sídliště. Velkoobchodní kupující se navíc nebudou cítit nepříjemně. Optimální volba - v prvním patře nebo suterénu budovy ve městě. Pokud máte v plánu uspořádat kavárnu, vyhledejte místo s vysokou dopravní kapacitou - velké mikrodistry, obchodní centra.

  Otevření mini-cukrářského prostoru je dostatečné pro plochu až 50 m 2. Místa budou zapotřebí víc, pokud chcete uspořádat veřejné stravování. Výše nájemného bude nízká.

  V organizačním plánu předmětného projektu uveďte položku na rekonstrukci nalezené místnosti. Musí existovat veškeré komunikace - elektřina, kanalizace, zásobování vodou, vytápění, větrání. To vše budou později kontrolovány orgány dohledu. Pronajaté prostory jsou rozděleny do několika zón:

  • Přímo v prodejně s potřebným vybavením.
  • Sklad pro skladování surovin.
  • Sklad pro skladování hotových výrobků.
  • Pokoje pro zaměstnance.
  • Nákupní oblast (pokud otevřete obchod nebo kavárnu).

  Při zdobení obchodní síně nebo kavárny nebude bolet vypracovat projekt pro návrh místnosti. Případ může přilákat profesionální designéry. Je důležité, aby atmosféra v instituci přilákala návštěvníky.

  Zařízení pro mini cukrovinky

  Nákup zařízení bude záviset na plánovaném počátečním sortimentu. Zahrňte náklady na vybavení do plánu výroby projektu, který má být dokončen. Pokud nejsou k dispozici velké investice, je možné vynechat levné poloautomatické zařízení.

  Podívejte se na jakýkoliv příklad podnikatelského plánu pro cukrárnu - jak ukazuje praxe, "průměrný" podnik vyžaduje stejnou sadu zařízení. Co bude zapotřebí?

  • Výkonná kapuce.
  • Váhy.
  • Chladící a mrazící komory.
  • Těsto.
  • Mlýnek na prosévání.
  • Sporák.
  • Konvekční trouba.
  • Míchačka.
  • Blender.

  Nemůžete to dělat bez kuchyňského nářadí - plastové a kovové nádoby, lžíce, nože, pánve, hrnce, pádla. Bude také vyžadovat kuchyňský nábytek - regály, regály, stoly, židle, skříně.

  Finanční plán bude předložen do cukrárny více impozantní čísla, pokud plánované organizaci kavárně. Muset utrácet peníze za vytápění a chlazení vitríny, chladničky na nápoje, káva, bar, stoly a židle, nádobí, pokladny, příbory.

  Chcete-li snížit náklady na provoz podniku, můžete přemýšlet o nákupu použitého zařízení. Ale podle svého výběru je zodpovědný, takže v blízké budoucnosti nemusíte kupovat nová zařízení.

  V budoucnu, kdy podnik začne vytvářet zisk, je lepší si koupit vlastní vozidla pro dodávku hotových výrobků zákazníkům - samozřejmě, nákladní auto není potřebné, bude to dost Gazelle. Zisk brzy splatí tyto investice.

  Kdo si najmete v cukrárně?

  K výrobě fungovalo bez přerušení, budete muset najmout technologa a několik kuchařů, kteří se specializují na pečení sladkostí. Je lepší pozvat a sales manager - vytvoří prodejní kanály. Pokud plánujete otevřít kavárnu, najmout barmana a číšníka, administrátora. Nemusíte šetřit najímání zaměstnanců - čím jsou výrobky lahodnější, tím více získáte zisk.

  Podle požadavků pracovníků SES musí mít zdravotní záznamy!

  Pravděpodobně se zajímá:

  Jak inzerovat pekárnu?

  Bez investic do reklamy nelze vyloučit nově otevřený podnik. Musíme pracovat pro uznání - pak bude více zákazníků.

  V hotovém obchodním plánu pro cukrářskou výrobu uveďte nákladovou položku pro reklamní kampaň. Pokud hovoříme o výrobní hale, bude nutné inzerovat v novinách, v místním televizním a rozhlasovém vysílání. Chcete-li inzerovat kavárnu, přemýšlejte o pouličních billboardech a stříkačkách, jasné vývěsní tabule, distribuci letáků. Bez ohledu na směr, který si vyberete, vytvořte své vlastní stránky a komunity v sociálních sítích. Zde budou prodejci a velkoobchodníci schopni najít veškeré informace o společnosti - ceny cukrovinek, poskytované služby, dodací podmínky.

  Marketingový plán cukrárny by měl obsahovat odstavec o rozvojové strategii. Podnikání samozřejmě má perspektivy, pokud zodpovědně přistupuje k organizaci činností. Rozvíjet loajalitu zákazníků:

  • nabízejí slevy běžným zákazníkům,
  • pravidelně aktualizovat / rozšiřovat rozsah a poskytované služby,
  • uspořádat kampaň v sociálních sítích.

  Pro rozvoj klientské základny bude užitečné navštívit tematické výstavy, kde se účastní potravinářské podniky. Zde můžete také kontaktovat dodavatele produktů, dozvědět se o nových trendech v této oblasti.

  Finanční plán pro cukrárnu

  K minimalizaci finančních rizik je zapotřebí matematických výpočtů - výpočet výdajů a příjmů. Pokud si půjčíte kapitál, bude nutný finanční plán budoucího podniku! Žádný investor nebude investovat peníze do podnikání bez důkazu ziskovosti.

  Výše investice do podnikání bude záviset na zvoleném směru. Pokud chcete mluvit o výrobní dílně, pak ve finančním plánu obsahovat následující položky výdajů:

  • Registrace IP a příjem všech povolení od orgánů dohledu - od 30 000 rublů.
  • Příprava prostor pro práci (pokud není žádná oprava) - z 200 000 rublů.
  • Nákup zařízení - od 500 000 rublů.
  • Pronájem prostor za prvé 3 měsíce - od 100.000 rublů.
  • Nákup surovin za první 3 měsíce - od 100 000 rublů.
  • Plat zaměstnancům - od 80 000 rublů.

  V důsledku toho se ukázalo, že zahájení cukrárny od začátku bude trvat asi 1 000 000 rublů. Když hovoříme o otevření kavárny a cukrářských výrobků, kapitálové náklady budou více (zde bude nutné navrhnout halu a náklady na reklamu) - od 1500000 rublů.

  Jaký druh příjmu získáte při prodeji sladkých výrobků, bude záviset na mnoha faktorech - objemu výroby a prodeje hotových výrobků, cenách. S přihlédnutím k rozvinutému sortimentu může být výtěžek z prodeje od 600000 rub. Pro výpočet čistého příjmu musí podnikatel vzít v úvahu variabilní náklady na nepřerušené obchodní jednání:

  • nákup surovin,
  • vyplácení mezd zaměstnancům,
  • pronájem prostor a zaplacení služeb,
  • dopravní a reklamní náklady.

  Průměrný měsíční čistý zisk malého dílna je v průměru 150000-300000 rub. Náklady na prodané výrobky jsou mnohem nižší než prodejní cena - je možné získat vysoké příjmy. Výnosy z provozování kavárny budou mírně vyšší, neboť výrobní náklady budou vyšší - pak může podnikatel získat až 500 000 rublů za měsíc.

  Ve dnech, kdy obchody s potravinami „zatarivatsya“ dorty, zákusky a dorty, můžete získat nejvyšší zisk - je to nový rok, 8. března Valentýna. Hlavní věcí je připravit se na sezónu a nabídnout zákazníkům celou škálu sladkých produktů.

  Když dobře zavedenou prodejní kanály, v případě, že mini-shop nebude mít zpoždění, a začne okamžitě pracovat, plnit hromadné objednávky kupujících, které investují do podnikání se vyplatí za 1-2 roky. Vynikající ziskovost. Ale to jsou ideální podmínky. Spravidla začínající podnikatelé čelí mnoha problémům - nedostatek klientů, neustálé kontroly dozorčích orgánů, nepravidelné dodávky surovin. Budeme muset neustále řešit vznikající problémy.

  Jak otevřít cukrárnu od začátku

  Dnes se cukrářský průmysl neustále rozvíjí. Organizace takového případu je nepochybně poněkud komplikovaná a vyžaduje značné investice. Navíc tato činnost má své specifické rysy, a proto osoba, která se s takovou pobočkou dříve nevyskytla, může čelit určitým potížím. Nicméně nováček podnikatel může vyzkoušet svou ruku tím, že nejprve otevře cukrárnu a poté postupně rozšiřuje podnikání a doplňuje je svou vlastní produkcí.

  Ztělesňujeme myšlenku v životě

  Pokusíme se zjistit, jak otevřít pekařskou cukrář od začátku. Každý podnikatel ví, že vývoj projektu začíná jeho předběžnou analýzou a stanovením výše kapitálových investic. Ziskovost podniku je také důležitá. Chcete-li, aby výpočty vypadaly přesvědčivě, musíte vytvořit podnikatelský plán pro cukrárnu, kde je třeba plně popsat podstatu případu, hlavní oblasti práce a vyhlídky na start. Samozřejmě, finanční část zde bude mít velkou roli.

  Pak musíte oficiálně zaregistrovat činnost otevřením IP nebo AO. Ve stejné fázi musíte začít hledat vhodné prostory a nakupovat potřebné vybavení, výrobu a reklamu. Dále se věnujte obchodní reklamě a výběru zaměstnanců. Důležité je také najít několik dodavatelů surovin pro vaši výrobu. Systematický přístup k případu zaručí jeho úspěšný start a další vývoj závisí na hloubce analýzy tohoto odvětví v první fázi a na zavádění pružné politiky vůči zákazníkům.

  Možný formát

  Pro většinu začínajících podnikatelů může být užitečné vědět, co potřebujete k otevření cukrárny. Vedoucí odborníci v této oblasti doporučují, abyste nejprve přesně určili směr vašeho podnikání. Koneckonců je na tom závislost velikosti zisku a růstu podniku. Vzhledem k celkové výši investic je vhodné začít malé.

  Například nádherný startup se může stát takovou volbou, jak otevřít cukrárnu doma. Takže můžete získat zkušenosti, určit preference spotřebitelů a získat stálou klientelu. Takové řešení navíc pomůže vytvořit materiální základ pro další rozvoj výroby.

  Druhou možností bude otevření kavárny nebo obchodu, kde budete prodávat svou vlastní produkci. V tomto případě budete muset vzít v úvahu určitou částku za pronájem vhodného pokoje, kde můžete umístit sál pro návštěvníky a výrobní zařízení.

  Nejúčinnějším řešením bude otevření cukrárny od začátku a uspořádání několika prodejních míst pro výrobky různých formátů. Například kavárna, několik obchodů a navíc online objednávky. Toto rozhodnutí však bude vyžadovat obrovské počáteční náklady a zkušenosti s prováděním podnikání. Důležité je také mít připravenou zákaznickou základnu a dobrou pověst mezi zákazníky.

  Vývoj projektu

  Možná byste měli začít realizovat hotovou myšlenku tím, že od začátku vytvoříte podnikatelský plán pro pekárnu, příklady takových konceptů jsou k vidění na webu, včetně našich webových stránek. Pokusme se popsat hlavní nuance finanční složky takového projektu.

  Hlavní nákladová položka obsahuje následující položky:

  1. Výrobní zařízení. Patří sem trouba, míchačky těsta, mixéry, balicí a třídící linky, stoly, palety a regály. Náklady na požadovaný minimální soubor budou asi 800 000 rublů.
  2. Obchodní zařízení. Zde musíte koupit cukrářské regály, vitríny a pult. Budete také potřebovat dvě chladicí jednotky a pokladnu. Pro návštěvníky je nutné zajistit několik stolů a židlí, stejně jako koupit pokrmy a ubrusy. Výše investic bude přibližně 600 000 rublů.
  3. Provádění dokumentů. V takovém případě je třeba počítat s částkou 50 000 rublů, pokud veškerý papír, který hodláte přijmout sami.
  4. Provádění opravy v místnosti, podle hygienických norem bude stát asi 255 000 rublů a nájem za období opravy bude 255 000 r. (podmíněně počítáno po dobu 3 měsíců);
  5. První nákup surovin - 3 000 000 rub.

  Celkově při otevření cukrárny v podobě kavárny s produkcí budete potřebovat přibližně 4 960 000 rublů. Upozorňujeme, že částka je podmíněna a liší se v závislosti na výrobci zařízení, městě a oblasti, kde se zařízení nachází, na kvalitě opravy a na některých dalších faktorech. V našem případě jsou uvedeny minimální ukazatele nákladů.

  Často je celková ziskovost takové produkce na úrovni 25%, plánovaný příjem našeho podnikání bude stanoven na zhruba 20.000.000 rublů. Vypočtěme odhad běžných výdajů (v rublech):

  • pronájem - 1 020 000;
  • daně - 1 200 000;
  • plat - 7 572 000 (podrobný přehled zaměstnanců, který uvidíte níže);
  • nákup surovin - 6 000 000;
  • režijních a stabilizačních fondů - 500 000.

  Roční náklady na údržbu společnosti budou stát 16 292 000 rublů. Zisk dosáhne 3 708 000 r. To naznačuje, že podnik bude platit za sebe o málo více než rok.

  Příprava povolení

  Začínající podnikatelé se obávají problematiky, cukrářského průmyslu, jak začít a co je specificky vyžadováno pro oficiální registraci podniku. Po zaregistrování podnikatelské činnosti samozřejmě potřebujete další dokumenty, abyste mohli pracovat normálně. Seznam požadovaných cenných papírů je následující:

  • dokumenty potvrzující stav podnikatele;
  • osvědčení o registraci ústřední protistrany;
  • povolení SES a protipožární ochrana;
  • doklady potvrzující kvalitu výrobků;
  • povolení k provádění činností (vyžaduje smlouvy o užitkovosti a některé další služby, například likvidace odpadu, větrání, mytí pracovního oděvu).

  Samozřejmě, shromáždění celého balíčku dokumentů bude samozřejmě mnohem levnější, ale bude to trvat spoustu času. Obchodní zástupci doporučují, aby tyto otázky byly delegovány na zprostředkovatelské organizace. Takové služby zvýší počáteční náklady o dalších 150 až 200 tisíc rublů, ale zaručují rychlou a kvalitativní přípravu cenných papírů.

  Prostory pro výrobu a prodej

  Dalším krokem pro ty, kteří nevědí, jak otevřít cukrovinky od začátku, bude volba pronajatého místa. Okamžitě uděláme rezervaci, že variant, který poskytuje nález obchodního sálu a výrobu v jedné budově, je optimální. Současně by tato struktura neměla být umístěna na okraji města, ale na prostranném a živém místě. Kromě toho nelze zvažovat možnosti podlah soklů, protože to odporuje hygienickým normám.

  Celková plocha by měla být nejméně 250 metrů čtverečních a měla by poskytovat několik izolovaných oblastí. Nejprve potřebujeme zónu pro výrobní prostory. Zadruhé bude zapotřebí velká hala, kde je možné umístit komerční vybavení a stoly pro návštěvníky kaváren. Je skvělé, pokud můžete vybavit dětskou hernu.

  Pro dílnu je třeba přidělit nejméně 170 m2. Tam musíte poskytnout místo pro výrobu zboží, koupelnu pro zaměstnance, sklad hotových výrobků a surovin.

  Na výrobní ploše musíte vždy umístit místo k praní. Kromě toho by mělo být umístěno cukrářské zařízení pro malé podniky, respektive, velikost místnosti 100 metrů čtverečních bude nejlepší řešení. Tak jsme vybavili 2 sklady o ploše 25 metrů čtverečních. m. každý, koupelna v 7 a chodba 13 m2. Nezapomeňte, že povrch všech těchto místností musí být vodotěsný a vyroben z nehořlavých materiálů. Obvykle používejte barvy stěn nebo obkladů s dlažbou a dlaždicemi.

  V obchodní síti umístíme cukrářské stojany a vitríny, stejně jako chladicí jednotky. Budeme také instalovat pult s pokladní a tam asi 5 tabulek pro zákazníky. Zbývající plocha je 80 metrů čtverečních. m. Bude to dost. Neexistují žádné přísné požadavky na konečnou úpravu, ale přesto by se měla upřednostňovat lehce omyvatelné a atraktivní materiály.

  Hledáte tým zaměstnanců

  Samozřejmě je pro začátečníka nepostradatelné začít podnikat s objevením obrovských kapacit. Je mnohem vhodnější vyzkoušet si ruku v malém podniku. Optimálním řešením bude mini cukrovinky, obchodní plán, o němž jsme diskutovali výše.

  Pro malou produkci s prodejem produktů na místě a jejich dodáním do několika prodejen jiných podnikatelů je třeba se zaregistrovat do následujících zaměstnanců:

  1. Technolog-cukrář. Tato osoba provádí kontrolu nad produkty. Malá instituce bude potřebovat 1 osobu, jejíž plat činí 25 000 rublů.
  2. Baker. Pro nejrůznější výrobu je třeba vzít 2 pracovníky pro každou z výrobních linek (pouze 2 řádky) pro práce na směny. Celkem potřebujete najít 4 pekaře a 4 pečivo. Plat tohoto volného místa bude 20 000 rublů.
  3. Prodejce-pokladník. Osoba odpovědná za prodej výrobku v místě jeho výroby. Bude nutné otevřít 2 volná místa s platy 18 000 rublů. každý.
  4. Nákup a prodejní manažer. Zde potřebujete 2 osoby pro zajištění logistiky společnosti. Průměrná mzda by měla činit 22 000 rublů.
  5. Řidič. Dodání produktů do obchodních sítí jiných společností by mělo provádět 1 řidič s jeho vozem. Poskytněte mu plat na úrovni 18 000 rublů. Odpisy a další náklady na dopravní služby budou muset platit zvlášť.
  6. Účetní. K udržení outsourcingu a současného účetnictví finančních prostředků bude zapotřebí jeden účetní, případně na částečný úvazek. Tyto služby vám budou stát 18 000 dolarů.

  Při náboru pracovníků věnujte pozornost pracovní zkušenosti žadatelů. Zvláštní pozornost věnujte výběru technologa a manažera. Koneckonců, tito lidé poskytují nepřetržitý pracovní postup, který bude klíčem ke zvýšení příjmů.

  Nabídka

  Důležitým bodem otevření takového případu bude hledání spolehlivých dodavatelů výrobků pro vaši výrobu. Můžete uzavřít dohody s farmami o nepřerušené dodávce zemědělského zboží. Další možností by byla smlouva s velkoobchodní prodejní společností.

  Všimněte si, že na začátku nepotřebujete velké množství surovin. Promluvte si o všech podmínkách doručení předem.

  Také by nemělo být omezeno na jediného dodavatele. Optimální je uzavírat několik dohod s různými dodavateli, aby se zajistila jejich produkce v budoucnu.

  Tajemství profesionálů

  Nyní, když jste zjistili, jak otevřít cukrárnu, kde začít své akce a vědět, kolik investic to bude vyžadovat, můžete se naučit některé nuance podnikání.

  Odborníci doporučují zahájení výroby s dobrou, ale ne příliš rozsáhlou nabídkou. Je lepší, pokud výrobky nejsou příliš drahé.

  Dobrým nápadem bude výroba nejen cukrářských výrobků, ale i pečení, stejně jako chleba. Koneckonců, to je tento produkt je nejoblíbenější mezi spotřebiteli. Pekárna může pomoci zvýšit poptávku po vašich produktech.

  Je dobré přijít s originálním receptorem, například dobře známým dortem. Název produktu zajistí jeho popularitu mezi kupujícími a unikátní recept bude příznivě přidělit vaši společnost mezi dalšími konkurenčními podniky.

  Konečně rozsáhlá reklamní kampaň a pravidelné slevy na výrobku přilákají velké množství potenciálních zákazníků. Uznání vašeho výrobku může být zajištěno zvážením původního návrhu obalových výrobků.

  Takže shrnutím hlavních bodů procesu uspořádání cukrovinek můžeme říci, že toto podnikání může být docela zajímavé a výnosné podnikání. Zvláště v tomto případě je možné začít s malým a postupným rozvíjením podniku na největší síť.

  Potřebné položky podnikatelského plánu cukrovinky od nuly: příklady

  V tomto materiálu:

  Podnikatelský plán cukrovinek od nuly, jehož příklady jsou uvedeny níže, vám umožní vytvořit spolehlivý obchodní projekt, který bude prosperovat av krizi. Projekt se nemusí specializovat výhradně na výrobu moučkových cukrovinek. Společně s výrobou sladkostí podnik může a musí vyrábět chléb.

  Jaké výdaje budou zapotřebí?

  Podnikatelský plán pro cukrárnu s výpočty je nemyslitelný bez zohlednění nákladů na nákup vybavení, pronájem místnosti, nákup surovin atd. Počáteční náklady pouze na nákup potřebného vybavení budou asi 600 000 rublů. Zařízení pro cukrárny je dovezeno i domácí. Rozdíl v ceně je významný ve prospěch druhého. V obchodním plánu pro pekárnu je lepší zahrnout nákup všeho, co potřebuje jedna sada, která vám umožní získat slevu a ušetřit na dodávce a instalaci.

  Vezměte si potřebnou sadu, která vám umožní:

  • pšeničný chléb;
  • rybí pšeničný a pečený chléb;
  • pekárenské výrobky z kvasnicového těsta;
  • moučné cukrovinky;
  • koláče.

  Pokud máte v úmyslu zvolit zařízení různých výrobců, zaměřte se na pečící trouby. Například jejich modely ХПУ-500 a ХПЭ-750, a to i při maximálním zatížení pece, mohou poskytnout stejnou barvu a jednotné pečení výrobků. Zařízení a zařízení musí být vybrány tak, aby zajistily:

  • prosévání, uvolňování mouky;
  • hnětení, které se provádí v hnětacím stroji;
  • příprava cukrárenských hmot - pro tento účel se používá mixér;
  • ruční řezání a tvarování přířezů z textu;
  • dokončení zkoušky zkušebních skříní v zkušební skříni;
  • pečení v pecích.

  Toto zařízení je umístěno na ploše 35-40 m². Jeho výkon je:

  • pekárenské výrobky - 45-50 kg / hod;
  • cukrářské výrobky - 18-20 kg / hod.

  Hlavní zařízení zahrnuje následující (v tisících rublů):

  • pečení z nerezavějící oceli s pekáči 700 × 460 mm - 45;
  • pečení pečicí trouby s časovačem, dveře materiálu - dveře na sklo, s plechy 700 × 460 mm - 65;
  • sliznice s kapacitou 600 kg / h - 27;
  • mixér na těsto s objemem 60 litrů pro hnětení strmého a kvasnicového těsta - 70;
  • mixér s kapacitou 10 litrů se dvěma rychlostmi 40;
  • mixér s kapacitou 4,8 litru se dvěma nízkorychlostními režimy - 60;
  • skříň, sklo - 25;
  • listová hromada, 18 ks. - 42;
  • tvar chleba, 72 ks. - 42.

  Celkem, pro hlavní zařízení bude potřeba 417 tisíc rublů. Ale kromě hlavního, potřebujeme také další vybavení, které zahrnuje více než 10 položek (v tisících rublů), a to:

  • deštníková ventilace 1000x800x450 mm - 9,5;
  • stolní cukrovinky 2000x800x850 mm - 18,5;
  • stůl pro výrobu stolu - 5;
  • umývání vany jednokrojové s rozměry o rozměrech 470x450x870 mm - 3,5;
  • umyvadlo na vaření dvoudílné s celkovými rozměry 850x470x870 mm - 7;
  • rozvaděč o rozměrech 1200x400x1800 mm - 10;
  • vozík na vlasové desky (pro pece KPE) - 22,5;
  • váhy s maximálním limitem vážení 5 kg, 2 ks. - 11,5;
  • váhy s maximální hmotností 20 kg - 5,5;
  • chladicí skříňka pro 700 litrů - 45,5;
  • mraznička 236 litrů - 16.

  Výsledkem je, že 155,5 tisíc rublů půjde o 12 položek dodatečného vybavení. Celková částka, která bude požadována pro zařízení pro cukrárnu, činí 572,5 tisíc rublů.

  Ostatní výdaje

  V podnikatelském plánu pekárny s výpočty musíte zahrnout náklady na následující:

  • pronájem prostor;
  • fond odměňování za práci (FOT);
  • utility;
  • nákup surovin;
  • náklady na pohonné hmoty;
  • nepředvídatelné výdaje.

  Pronájem prostoru 50-60 m ², v závislosti na regionu, bude stát 25 až 50 tisíc rublů. za měsíc. Na samém začátku je nutné platit za první a poslední měsíc, což bude činit 50-100 tisíc rublů. Na nábytek, pokladna, kosmetická oprava, kancelářské potřeby bude trvat dalších 200 tisíc rublů. Kromě toho je třeba zajistit vozový park, který bude sestávat z 3-5 GAZels, což bude vyžadovat další 1,2-2 milionů rublů.

  Měsíční výdaje budou (v tisících rubl.):

  • nákup surovin - 120;
  • PHOT - 250;
  • pronájem - 25-50.;
  • náklady na pohonné hmoty - 50;
  • pomůcky - 25;
  • mimořádné události 30.

  Celkem za měsíc půjde 500-525 tisíc rublů. Zaměstnanci budou mít 3-5 pracovníků z pekárny, technologa, správce a 3-5 řidičů. Kromě toho by zaměstnanci měli vstoupit do správce prodeje, který se bude zabývat uzavřením smluv o dodávkách vyráběných výrobků. PHOT může být vyšší v závislosti na výši mzdy v regionu.

  Očekávaný návrat

  Zisk z výroby závisí na organizaci prodeje. Výrobky patří do produktů podléhajících zkáze, všechny produkty se nemohou prodávat.

  Dobrá hodnota je zvažována, pokud je prodej 75% všech pečených výrobků.

  Dosažení takového ukazatele vám umožní získat čistý zisk ve výši 30-40% obratu nebo 250-280 tisíc rublů. za měsíc. Návrat k počáteční investice ve výši 2-2,8 milionů rublů. je 1,5-2 let, neboť v prvních měsících činnosti podniku nebude možné tento zisk dosáhnout.

  Podnikatelský plán pro cukrárnu na výrobu cukrářských výrobků může obsahovat další údaje. Například majitel může snížit počáteční náklady na vybavení i dopravu a dohodnout se s obchodem na výrobu pečiva ve své oblasti. V takovém případě bude objem výroby malý, ale náklady na dopravu chybí, FOT bude menší.

  Pokud vyberete pekárnu v již fungující kavárně, náklady na její otevření budou nižší. Takový podnik může být otevřen pro 250 tisíc rublů, ale příjmy z něj nepřesáhne 50 tisíc rublů. Současně bude projekt charakterizován sezónností. Můžete se zamyslet nad zahájením podnikání z vlastní kavárny, ve které bude cukrárna jen nedílnou součástí.

  Při otevírání plnohodnotné výroby je třeba uvažovat o zavedení dobré logistiky a prodeje. Uzavření smluv pouze s partnery v obchodní síti nebude stačit, bude nutné najít místa pro instalaci kiosků, přes které budou výrobky prodávány. Náklady na otevření těchto kiosků je 150-300 tisíc rublů, ale každý z nich zvyšuje prodej o 6-10%, nebo o 50-80 tisíc rublů. s měsíčními výdaji za 30-45 tisíc rublů. Přítomnost 10 takových kiosků zvyšuje podnikový zisk o 150-350 tisíc rublů.

  Podnikatelský plán pro cukrárnu s výpočty - jak otevřít cukrárnu

  Odhadovaná data:

  • Měsíční příjem činí 180 000 rublů.
  • Čistý zisk činí 86 720 rublů.
  • Počáteční náklady činí 255 000 rublů.
  • Návrat - od 3 měsíců.

  Obsah

  V tomto článku sestavujeme podrobný obchodní plán pro mini cukrárnu s výpočty.

  Popis služby

  Organizace se zabývá pečením koláčů, palačinek a muffinů na objednávku. Uvažujeme o situaci, kdy soukromý podnikatel samostatně připravuje produkty k prodeji. Nemá žádné další zaměstnance. Tam je jen touha dobrého kuchaře, aby se stal skutečným prodejcem sladkostí. Domníváme se, že si pronajmete pokoj, ale můžete využít také své prostory, pokud jsou k dispozici.

  Analýza trhu

  Dnešní skutečnosti vedou k myšlence, že je téměř nemožné otevřít a udržet nad vodou jednoduchou cukrářskou výrobu. To je způsobeno velmi vysokou konkurencí průmyslu.

  Po analýze analytických údajů lze konstatovat, že průmysl se dnes nevyvíjí. Na trhu se objevilo množství zboží. Od roku 2000 nedošlo k růstu. Dokonce i malé města jsou přesycena cukrovinkami.

  Konkurence v průmyslu je velmi velká a požadavky na výrobky jsou vysoké. Co může přilákat soukromého podnikatele s malým objemem výroby kupujících? Především výhradnost nabízených produktů. Proč jsou lidé připraveni koupit takový produkt? Protože velké obchody nabízejí zákazníkovi stejné zboží. Nemají žádnou rozmanitost, nebo spíše rozmanitost, tedy jen ve velkých supermarketech prodávají to samé jako v malém obchodě. Obecně je to velmi relativní odrůda.

  Lidé chtějí něco zvláštního, což by bylo uděláno jen pro ně. Takže dnes jsou oblíbené koláče z mastic, výrobky s fotografiemi, kresby, malé hračky, figurky. Jak postupuje celý proces? Jedna osoba informuje prodávající o potřebné hmotnosti, samotné události. Pozornost je věnována také specifickým rysům života člověka nebo lidí, pro které bude tento dort vařený. Stejně tak se to stává při pečení malých muffinů, palačinků.

  Důležitou výhodou je, že produkce přímo závisí na počtu zákazníků. To znamená, že si můžete předem objednat požadovaný počet produktů.

  Samozřejmě, když studujete informace o spotřebitelské poptávce, můžete vidět, že koláče a dorty představují pouze 8%. Ale je to tak špatné?

  Za prvé, náš podnikatel se v tak velkých objemech nepřipravuje, aby poskytl velký počet zákazníků. Počet spotřebitelů bude mnohem větší než počet vyrobených výrobků. To zajistí dobrou cenu za ručně vyráběné koláče.

  Za druhé, v segmentu sladkostí a sušenek je nejvyšší poptávka. Současně je konkurence obrovská. Velkou část trhu zaujímají velké cukrárny. Konkurující s nimi je více než obtížné. A zisk z prodeje bude menší, než když vyrábíte koláče.

  Kdo se tedy stane hlavním spotřebitelem sladkostí soukromého podnikatele?

  To může zahrnovat osoby střední a nadprůměrné úrovně prosperity. Lidé si zpravidla objednávají rodinné dorty pro narozeniny, výročí, oslavy narozenin. Stojí za to věnovat velkou pozornost rodinám s malými dětmi. Rodiče mají tendenci přijmout velmi zodpovědný přístup k přípravě dovolené pro své dítě. Dorty ručně vyrobené s vaší oblíbené kreslené postavičky jistě potěší dítě.

  Samozřejmě, že žádná soutěž nebude dělat. Existují tři hlavní soutěžící:

  1. Velké obchody a supermarkety. Ale soukromý podnikatel vyhraje proti svému pozadí kvůli exkluzivitě, individuálnímu přístupu, kvalitě a novosti používaných myšlenek.
  2. Kavárny a ostatní stravovací zařízení. Mohou být odstraněny oddělením výklenku kupujících. Ne každý je připraven jít oslavit oslavu v kavárně, mnozí to dělají doma. A dort bude stát levněji, ale chuť bude lepší.
  3. Ostatní soukromí podnikatelé - cukráři. Dnes je stále více lidí. Můžete s nimi bojovat. Je třeba připravit vlastní koláče tak, aby lidé znovu a znovu přicházeli. Ano, a zákazníci mohou vést nově příchozí. V tomto oboru je to slovo "ústní", které je hlavním motorem reklamy. Proto je vše, co od cukráře vyžaduje, udělat svou práci s láskou.

  SWOT analýza

  Muž, který ví, jak vařit chutné koláče, se často bojí otevřít svou vlastní společnost. A on má všechny důvody pro to. Než budete organizovat podnikání, musíte důkladně studovat sféru, situaci na trhu, posoudit své schopnosti a vzít v úvahu možné obtíže.

  Ne všechny faktory lze ovládat. Existují ti, kteří budou muset přijmout nebo se jim vyhnout.

  Vnější faktory zahrnují:

  1. Vlastnosti:
  • Možnost využití různých zdrojů (velký počet dodavatelů).
  • Nízká aktivita konkurentů (znamená to, že jiní producenti vyvíjejí vlastní výrobu než aby vedli intraclassový boj).
  • Plné řízení vlastních výdajů a příjmů.
  • Vysoká poptávka po zboží.
  • Novinka myšlenky, její "dobrota".
  • Možnost vývoje nových produktů, receptů, odrůd.
  • Růst příjmů obyvatelstva.
  • Spotřebitelova láska k exkluzivním věcem.
  • Velký počet omezení, potřeba certifikace.
  • Trvalá poptávka po výrobcích (v rámci odvětví).
  1. Hrozby:
  • Je obtížné vstoupit na trh (je to kvůli požadovaným dokumentům).
  • Vznik dalších individuálních podnikatelů se stejnou myšlenkou.
  • Vznik nových požadavků, norem pro vyráběné výrobky.
  • Posílení práce v tomto odvětví, související se vznikem nových zákonů, SanPin.
  • Vysoká obchodní citlivost na vnější podmínky.

  Existují také faktory, které podnikatel sám může regulovat. Jsou také nazývány interní. Zahrnují:

  1. Silné stránky:
  • Kvalifikace podnikatele, která určuje kvalitu výrobků.
  • Vysoká motivace.
  • Vysoký výkon.
  • Využijte nejúčinnější způsob reklamy.
  • Exkluzivita výrobků.
  • Práce se spolehlivými dodavateli produktů.
  • Využití kvalitního moderního vybavení.
  • Zkušenosti v oboru (kuchař-cukrář).
  • Práce s určitým segmentem.
  • Zisk bude záviset na samotném podnikateli.
  • Náklady v případě selhání budou minimální.
  1. Slabé stránky:
  • Nutnost počátečních investic.
  • Neexistuje žádná jasná strategie.
  • Nečekanost jako podnikatel.
  • Prodejní kanály nebyly zpracovány.

  Především by podnikatel měl vyřešit tyto problémy:

  1. Zajímat se o vývoj sortimentu. Nejlepší je vytvořit portfolio s vaší prací, cenou s podrobným složením, gramáží, nabídkou, vlastnostmi. To nejen, že vaše podnikání bude více prezentovatelné, ale bude mu také dát respekt, respektování klientů.
  2. Zaměřte se na technologii. Je velmi důležité dodržovat všechny normy, neporušovat zákon. V této fázi je nutné studovat stávající právní předpisy. Můžete využít služby technologa.
  3. Najděte dodavatele produktů. To zaprvé pomůže snížit náklady a za druhé zajistí kvalitu použitých surovin. Stojí za to vynaložit trochu času, ale najít vynikajícího dodavatele se všemi potřebnými certifikáty. Můžete jet kolem místních potravin, porovnat ceny.
  4. V předstihu začněte hledat zákazníky. Můžete to udělat ve fázi certifikace, hledat pokoj.

  Posouzení příležitostí

  Co můžete říct o možnostech? Samotný podnikatel může pracovat kdykoliv ve dne iv noci. Zde vše závisí na počtu objednávek. Režim provozu lze nazvat normální.

  Soukromý podnikatel se nemusí starat o sezónní práci. Spotřebitelé jsou mnohem víc, než koláče.

  Na základě zkušeností mnoha "soukromých cukrářů" pracují o víkendech. A v takových dnech je počet objednávek mnohem větší.

  Můžete najít práci v kterékoli části města. Hlavní věcí je splnit všechny hygienické normy. Hodnotu je třeba také pečlivě zvážit. Neměl by být příliš velký. Můžete si vzít normální pokoj a přivést ho do vhodné formy, v souladu se všemi pravidly a předpisy.

  Je důležité si uvědomit, že možnosti jedné osoby nejsou neomezené. Je-li poptávka příliš vysoká, můžete najmout další pekař, který bude pracovat pro vás a vytvoříte společně mistrovská díla.

  V budoucnu můžete přemýšlet o vývoji vlastních obalů.

  Organizační a právní aspekty

  1. Vzhledem k tomu, že podnikatel bude sám, je lepší zvolit IP. Kromě toho, pokud by nikdy neměl své vlastní podnikání, pak bude moci využít daňových prázdnin, ale o to později. Potřebné jsou následující kódy OKVED:
  • 15.81 - Výroba chleba a moučkových cukrářských výrobků krátkodobého skladování;
  • 52.24.2 - Maloobchod s cukrovinkami.
  1. Daňový systém zvolí USN (můžete a UTII, ale neplatí pro daňové prázdniny). Naše organizace se zabývá výrobou zboží, a proto může požadovat daňovou dovolenou. Kde mám začít? Od studia zákona o daňových prázdninách. Je velmi důležité zjistit, zda je přijata na území vašeho města. Nezapomeňte, že můžete použít daňovou sazbu 0% pouze pro 2 daňové období. Výpočet v tomto obchodním plánu, budeme dělat, postupovat od 0% sazby.
  2. CCM použití ne nutně. Můžete omezit SSR. Tím se šetří náklady na nákup pokladny a její údržbu.
  3. Studujeme všechny požadavky SES, získáme odpovídající povolení (ne nutně, ale kontrola bude stále ještě, takže je lepší připravit se předem). Nezapomeňte, že skupina FEZ by měla označovat rozsah produktů (v příloze).
  4. Osvědčení o shodě výrobků s existujícími požadavky jsou nezbytné.
  5. Zařízení musí mít certifikáty (rusky!).
  6. Je třeba dohodnout vývoj technologických map připravených pokrmů (týká se receptu).
  7. Musí být podepsána smlouva s organizací provádějící dezinfekci, dezinsekci a deratizace.
  8. Žádné licence k práci nepotřebují.
  9. Je nutné vypracovat program pro sledování dodržování hygienických norem v podniku.

  Marketingový plán

  Při určování nákladů musíte pochopit, že lidé jsou ochotni platit za kvalitní zboží dobré peníze. Náklady budou jasně nad tržním průměrem. Myslí někdo, že lahodný, vysoce kvalitní a exkluzivní koláč může stát 300 rublů? Pro lidi bude naopak určitým ukazatelem kvality.

  Při vývoji propagační strategie musíte pochopit, že nepotřebujete používat všechny typy reklamy. To nebude účinné a výrazně také zvýší náklady.

  Jaké typy reklamy mám použít:

  1. Vytváření vlastního webu. Nestojí za to zachránit. Stojí za to důvěřovat odborníkovi, který udělá "chutné" místo za dobré peníze. Je třeba se zapojit do neustálého plnění - přidávat fotografie a recenze svých zákazníků. Samozřejmě, že je důležité a nechte si své webové stránky, aby měli co nejvíce návštěvníků.
  2. Otevření skupiny v populární síti. Práce s komunitou v mnoha ohledech bude podobná práci s webem - fotografie, zprávy, ceny, skladby. Můžete přilákat nové účastníky prostřednictvím reklamy v síti.
  3. Kontextová reklama. S ním můžete inzerovat vlastní webové stránky, kde najdete kontaktní informace nebo skupinu.
  4. «Radio Sarafanne». Tato metoda hraje obrovskou roli. Není možné ji ovládat nezávisle. Ale pracovat - hodně dokonce. Potřebujete jen milovat svou práci, dělat to s láskou! Čím více spokojených zákazníků, tím více nových. Počet z nich roste v geometrickém postupu, založený na profesionalitě pekařského kuchaře.
  5. Holding akcií, slevy, bonusy. Tato metoda vám umožní vytvořit vlastní klientskou základnu. Spolu s předchozí metodou se jedná o skutečné propagační stroje. Časem kontextová reklama prostě nemusí být nutná.

  Výpočet předpokládaného příjmu

  Vycházíme z toho, že cukrář může vařit od 1 do 6 koláčů denně. Všechno zde, samozřejmě, bude záviset na úrovni dovednosti. Průměrná hmotnost dortu není menší než 2 kilogramy. Průměrný výtěžek bude tedy přibližně následující: