Jak otevřít kosmetologickou místnost?

Chcete-li začít podnikat, není nutné otevřít velký salon krásy - to bude vyžadovat impozantní investice. Proč nezačnete malý - s malou kosmetologickou skříní? Podnik nevyžaduje velké investice a práce lze provádět i samostatně. Jak otevřít kosmetologickou místnost od začátku?

Kosmetická kancelář - něco mezi kosmetickým salonem a kadeřnictvím za rohem. Odborník zde poskytuje postupy zaměřené na zlepšení a omlazení těla. A pokud může kadeřník začít pracovat a oficiálně zaregistroval svoji činnost, soukromý salon krásy bude vyžadovat licenci k výkonu činnosti.

Pokud dobře znáte tento směr dobře, bude mnohem jednodušší podnikat. Ale v každém případě, výpočet všech možných rizik, udělat detailní obchodní plán pro kosmetiku kabinet. Zde zvolte koncept budoucnosti instituce, odrážejte náklady a promyslete marketingovou strategii.

Naše ocenění:

Zahájení investic - 600 000 rublů.

Saturace trhu je průměrná.

Složitost zahájení podnikání je 7/10.

Jak mohu začít podnikat?

Jak začít podnikat? Nebojte se zvážit různé možnosti spuštění. Vyberte ten, který se vám nejvíce prospěje. Jakým způsobem je možné jít?

 • Koupit připravený obchod. Pokud vidíte hodnou nabídku, můžete si koupit "dítě" jiného podnikatele. V takovém případě budete ušetřeni ze shromažďování dokumentace a získání povolení od dozorčích orgánů - vše je připraveno k práci! A ještě jedna důležitá výhoda - společně se zařízením, které si "koupíte" a klientskou základnou, a to stojí za to, protože nebudete muset pracovat celé měsíce a rozvíjet loajalitu zákazníků. Ale ne všechno je tak růžové! Nákup ready-made podnikání je riskantní podnik, protože je velmi pravděpodobné, že získá "nelikvidní". Pokud se rozhodnete uzavřít dohodu, nezapomeňte najímat odborníky, kteří budou provádět účetní audit - je důležité zajistit, aby instituce neměla žádné dluhy a že je "právně čistá".
 • Pronájem podniku. Pokud nemáte peníze na nákup hotových obchodů, můžete si pronajmout kosmetologickou místnost. Podstata transakce v příštím - dostanete ready-made instituce pro použití, každý měsíc ve stejnou dobu platit majiteli podniku určitou částku. Pronájem kosmetologického pokoje může být přínosem pro ty specialisty, kteří získali vzdělání, již pracovali v kosmetickém salónu a chtěli si otevřít vlastní podnikání s minimálními investicemi. Skvělá volba pro zahájení soukromé praxe!
 • Spusťte firmu od začátku. Otevření kosmetologického sálu od nuly bude vyžadovat vaši plnou účast - studovat normy a normy stanovené orgány dohledu, promyslet "sortiment" služeb, které nabídnete zákazníkům; vyzvednout a zdobit místnost; nákupní zařízení. Ale na rozdíl od jiných možností, jak začít s podnikáním, nakonec získáte to, co chcete. V interiéru kosmetologického pokoje, jeho jména a umístění - existuje příležitost přijít s jedinečnými "čipy", které přitahují velké množství zákazníků.

Je možné otevřít pokoj pro kosmetiku doma? Koneckonců, pokud spočítete, je to možnost zahájení podnikání, které bude z finančního hlediska nejziskovější - nebudete muset vynaložit peníze na pronájem a zdobení prostor. Stejně tak mnoho kosmetiček - poskytuje služby, přičemž zákazníky doma. Podle zákona se tato činnost nepovažuje za legální! Za prvé, při vedení soukromé praxe musíte platit daně státu - a to je nemožné bez registrace LLC nebo IP. Zadruhé doma nejsou splněny požadavky SanPiN - pokud učiníte chybu v průběhu řízení, nemůžete se vyhnout soudním sporům. Proto, bez ohledu na to, jak moc chcete zachránit, dělat činnosti doma, tento nápad by měl být opuštěn. Věřte, budete mít více klientů, pokud jsou postupy prováděny v dobře vybavené kanceláři - zákazníci jsou nyní nároční, a nikdo nebude riskovat, pokud jde o odborníka, který podniká doma.

Právní zápis podnikání

Lékařskou a kosmetologickou místnost můžete otevřít pouze v případě, že máte registraci PI nebo LLC. Pokud nejste v úmyslu dále rozvíjet svoji činnost a nemá v úmyslu poskytovat služby, které jsou předmětem licence, zastavit svou volbu v podobě SP - tady a právě očekávají daně, a peníze budou zapotřebí ne tolik. Pro trvalé nákupy speciálních léků a pro zahrnutí do ceníku konkrétních postupů bude lepší zaregistrovat firmu ve formě LLC.

Chcete-li mít právo provádět mnoho postupů, musíte získat licenci. Tento proces je poměrně namáhavý - potřebujete shromáždit celý balíček dokumentů. Jak získat licenci? Povolení k výkonu činností je vydáváno na ministerstvu zdravotnictví. Tyto dokumenty je třeba předložit:

 • Osvědčení o registraci podniku.
 • Dokumenty, které potvrzují, že existuje prostor pro práci (například pronájem).
 • Osvědčení a registrační certifikáty pro zařízení, která mají být použita.
 • Smlouva o údržbě zdravotnického zařízení.
 • Diplomy o přípravě specialistů, kteří budou pracovat.
 • Povolení od SES a požární inspekce (vydaná po prohlídce areálu).

Pokud máte pochybnosti o tom, zda je pro kosmetologickou místnost vyžadováno poskytování lékařských licencí, kontaktujte odborníky z Licenčního úřadu. Například jakákoli "krása injekce" bude vyžadovat odborníka z příslušného vzdělávání a samozřejmě získat povolení k výkonu činností!

Již nyní musíte přijít s názvem instituce. Navzdory skutečnosti, že salon krásy není plnohodnotným kosmetickým salonem s různými službami, volba jména je vhodná. To by mělo být pro zákazníky nezapomenutelné.

Balíček kosmetických salonů

Náklady na otevření kosmetologického pokoje závisí do značné míry na tom, jaké služby nabízíte potenciálním zákazníkům. Na základě "sortimentu" postupů je také nutné zakoupit vybavení, kosmetické přípravky.

Seznam poskytovaných služeb může být vždy rozšířen - tento vývoj bude prospěšný pouze podnikání. Ale již v počáteční fázi načrtněte ty hlavní oblasti, které spotřebitelé požadují, a nabídněte tyto postupy. Podle zkušených podnikatelů úspěch podniku závisí především na kompetentním ceníku poskytovaných služeb!

Kosmetická místnost by měla poskytovat 2-4 "proprietární" procedury. Kromě nich je však potřeba další služby. "Střední" instituce nabízí klientům nejméně 10 různých postupů zaměřených na zlepšení a omlazení těla.

Jaké služby mohu nabídnout?

 • různé typy odlupování a čištění;
 • masáže (lékařské, anticelulitidní);
 • lymfodrenáž a elektro-epilace;
 • odstranění jizev a jizev na pokožce;
 • komplexní péče o pleť (masky, masáže);
 • mezoterapie, biorevitalizace, utahování kůže, mikrodermabraze, kryozestrukce.

Pokud hodláte pracovat nezávisle bez dalších specialistů, sestavíte seznam služeb budoucího kosmetologického salonu na základě jejich znalostí a vzdělání. Chcete-li rozšířit seznam postupů, budete muset absolvovat školení.

Najděte vhodný prostor pro kosmetologickou místnost

Požadavky na kosmetickou kabinet od SES a hasičského oddělení jsou velmi přísné. Správné osvětlení, dostupnost vytápění a odpadních vod - k opravě prostor bude muset být vynaloženo! Optimální plocha skříně není menší než 15 m 2 (nejméně 4,5 m 2 na pracovišti). V menším pokoji prostě nesedí vybavení kosmetického salonu - všechny budou kontrolovány orgány dohledu.

Podívejte se pod kosmetologickou místnost pečlivě. Vhodným místem může být centrum města nebo živá spací část. Mělo by být vhodné se tam dostat. "Bonus" pro zákazníky bude v blízkosti parkoviště. Je nepravděpodobné, že by malá instituce získala klientskou základnu z celého města - stojí za to počítat s návštěvníky z nejbližšího okolí. Proto je vhodné přemýšlet o otevření kosmetologického pokoje v prvním patře obytné budovy. K dispozici je i dobrá volba - pronájem samostatného pokoje v provozním kosmetickém salonu, kde nabízejí pouze kadeřnické služby, manikúru a pedikúru. Tato "sousedství" bude přínosná pro obě strany!

Návrh kosmetologického pokoje může být odlišný. Typicky v institucích takového plánu, při zdobení místnosti, se používají světlé barvy - situace by měla být "uvolňující". Kromě toho je třeba se soustředit na požadavky SES a požární inspekce - studovat pravidla, která jsou navržena pro dokončení institucí poskytujících lékařské a kosmetologické služby.

Přečtěte si více:

Vybavení kosmetologické místnosti

A co potřebujete vybavit kosmetologickou místnost? Zde je nejprve třeba zaměřit se na služby, které instituce nabídne. V každém případě budete muset koupit nábytek pro kosmetickou místnost:

 • gauč,
 • křeslo,
 • skříně a regály,
 • stůl,
 • stacionární a mobilní skříně,
 • police.

Bude nutné zakoupit vybavení pro kosmetologickou místnost - například sterilizátory pro přístroje, parní tácky. Seznam může být velmi dlouhý, protože každá služba má vlastní zařízení. Specializované vybavení je poměrně drahé. Ale tohle není případ, kdy můžete ušetřit - spolupracovat pouze s osvědčenými značkami!

Pravidelně nakupujte ručníky, ubrousky, zástěry, vatu, stříkačky. Kromě toho je nutné vybrat kosmetické výrobky, které budou v práci používány. Jedná se o profesionální kosmetiku - je to realizováno pouze odborníky v oboru kosmetiky. Najít výrobky, které jsou samozřejmě samozřejmostí - přirozeně musí být doprovázeny certifikáty kvality.

Rozvoj plánovaného podnikání

Chcete-li otevřít kosmetologickou místnost od začátku s malým seznamem služeb, bude trvat nejméně 600 000 rublů. Náklady budou vynaloženy na dokumentaci, nákup nábytku a kosmetických přípravků, pronájem a výzdobu prostor. A pokud budete chtít koupit drahé zařízení, budou investice mnohem větší.

Vzhledem k vysokým nákladům na kosmetické postupy se investice rychle vyplatí - za rok můžete "jít na nulu". Ale to je s konstantním tokem zákazníků. Je snadné najít klientskou základnu pro dobrý odborník - ve chvíli, kdy "zákaz ústní" bude fungovat, když zákazníci doporučují kosmetologům svým známým. Nemusí dokonce vyžadovat další reklamu. Ale nejprve byste měli myslet na marketingovou strategii. Používejte různé platformy pro inzerování vašich služeb - inzeráty v novinách, časopisech a na internetu. Dobrá návratnost je věnována skupinám v sociálních sítích a jejich vlastním místě.

Kosmetický obchod: jak otevřít kosmetický salon. Podnikatelský plán pro kosmetologickou místnost: seznam dokumentů a vybavení

Kosmetické služby se vždy velmi oblíbily u obyvatel velkých měst. Nyní se tento trend stále rozvíjí, protože ekologie megalopolisu je velmi žádoucí.

Pro mnoho lidí se návštěva kosmetologa stala zvykem a každoročně se v těchto salonech zvyšuje počet mužských klientů, což hovoří o poptávce po službách kosmetických salonů. Tak proč je to, že ti, kteří chtějí začít podnikat, nepovažují tento typ činnosti za další a možná za hlavní typ výdělku? Pokusíme se zjistit, jak otevřít kosmetický salon.

Začněme

Začněte tím, že stojí za to pochopit, jak vidíte vaši firmu. Bude to malá kancelář, která nabízí jen málo služeb nebo velkou firmu, do které se zapojuje velké množství specialistů? V závislosti na tom je nutné vypočítat náklady.

Jak otevřít kosmetický salon a kde začít? První věc, kterou musíte věnovat, je místnost, kde budou poskytovány všechny služby. Stojí za to volit takové místo ve městě, ve kterém se lidé "neustále" otáčejí. V tomto případě je žádoucí, aby se jednalo o místo pro spaní. Dobrou volbou je první patro obytné budovy nedaleko jakéhokoliv zdravotnického nebo zábavního centra, trhu, sauny atd. Někdy bude velmi užitečné vybavit si salon krásy v blízkosti kosmetického salonu.

Zaměstnanci

Pouze osoby se středním nebo vyšším lékařským vzděláním nebo v krajních případech s dokladem o absolvování kosmetologických kurzů mohou pracovat. Každý zaměstnanec musí mít lékařský průkaz (a nejlépe lékařskou knihu). Je nutné ji projít jednou za rok.

Dále před otevřením kosmetický salon, je nutné stanovit přísná pravidla pro zaměstnance: každý zaměstnanec by měl být oblečený v bílém rouchu a vlasy čistý pod šátkem nebo klobouk. Specifické požadavky pro masérka - ona potřebuje snížit nehty krátké, aby nedošlo ke zranění klienta je zakázáno nosit šaty s úzkými rukávy (měly by být zabalené volně), všechny prsteny a další šperky s tím by měly být odstraněny.

Jak najít dobré odborníky?

Nejlepší možností je přitahovat profesionály z již známých kosmetických salonů. Je to velmi pohodlné, ale ne bezpečné. Například po pár měsících práce a po prozkoumání všech svých "žetonů" může zaměstnanec jednoduše utéct předtím vlastníkem a dát mu všechny informace.

Také před otevřením salónu krásy můžete inzerovat v novinách o volném místě pro kosmetologa (nebo jiného zaměstnance). Pokud chcete, zorganizujte něco jako místo soutěže. Pokud máte v kosmetologii málo porozumění a ani nemáte podezření, jak si vybrat odborníka, můžete pozvat odborníka z populárního salonu (pokud mu to jeho pán dovolí).

Pokud existuje finanční příležitost, můžete posílat odborníky na opakovací kurzy. I když v některých případech mistři platit vlastní výcvik nebo splácet svůj dluh, pracují tvrdě.

Nebo možná je lepší koupit?

Existuje několik možností, které jsou možné při podnikání v kosmetologii. První je otevřít ji od začátku. To je docela vhodné pro ty, kteří neradi opravují chyby jiných lidí, a zvykli si dělat všechno sami. V takovém případě budete postupně obsazovat své místo v kosmetologii, získáte přesně vaši pověst a nepoužíváte někoho jiného.

Pokud na to není čas, můžete si koupit hotovou věc. Stojí však za to, že při nákupu kosmetického zboží je třeba pečlivě zkontrolovat všechny dokumenty, ujistit se, že neexistují žádné dluhy a studovat pověst salonu od klientů.

No, třetí možnost - podnikatelská činnost v rámci franšízy. Jinými slovy, podnikáte hotovou podnikatelskou činnost jakékoliv firmy a vést ji pod svou vlastní značkou podle toho, jaký systém vyvinul. Tato možnost je vhodná pro ty, kteří se nechtějí ponořit do podrobností o propagaci své značky na trhu a věnovat čas marketingové strategii. Ale i zde je mínus - úplná závislost na množství a kvalitě zboží a cen od prodejce franšízy.

Náhrada projektu

Před otevřením kosmetického salonu musíte vypočítat jeho ziskovost. Chcete-li začít podnikání v této oblasti, stačí 400 000-500 000 rublů. Ale ani s takovými náklady byste neměli očekávat okamžitý zisk. Když nastavíte ceny za služby poskytované v kanceláři, věnujte pozornost nejen částce investované do projektového financování, ale také cenám konkurentů. Možná, že v prvních měsících budete muset pracovat i za ztrátu.

Proto je velmi obtížné mluvit o podmínkách navrácení podniku. V průměru s trvalou investicí do vývoje případu to bude trvat od 2 do 5 let.

Služby, které mohou nabídnout kosmetologickou místnost

Již zkušení odborníci doporučují, aby otevřeli své podnikání v tomto směru s podmínkou, že salon bude mít alespoň 5 pracovišť, s různými směry. Mezi nejběžnější služby patří například:

 • péče o kůži na obličeji;
 • péče o tělo;
 • epilace;
 • masáže;
 • kadeřnické služby;
 • manikúru a pedikúru.

Některé z těchto typů služeb lze kombinovat v závislosti na zaměstnání mistrů. V takovém případě může být záruka úspěchu považována za přitažlivou pro zákazníky s jakýmkoliv "chutí". Můžete například koupit zařízení pro laserové odstranění chloupků.

Co potřebujete k otevření kosmetologického pokoje?

O tom, co je nejlepší mít váš mini-salon, jsme již řekl. Nyní mluvte o potřebných zařízeních a nástrojích.

Takže malý seznam vybavení potřebného pro otevření kosmetologického obchodu:

 • toaletní stolek se zrcadlem, skříně a speciální šroubová židle;
 • pro provádění parních procedur musí být samostatný stůl;
 • speciální kosmetické prádlo - ubrousky, plechy, zástěry, ručníky, župany, klobouky, šátky, atd.;
 • masážní stůl;
 • speciální vybavení: žehlička, vysoušeč vlasů, kadeřnictví, parní lázeň, sterilizátor atd.;
 • různé misky, nádoby s víčky, lahve, nádoby a tak dále;
 • nástroje: sondy, řasy nebo svorky, natáčky na řasy, nůžky, lžíce a speciální jehly pro čištění pokožky atd.

Všechna zařízení pro kosmetickou skříňku musí být neustále dezinfikována a přístroje, které jsou používány v těchto postupech, musí být po každém použití sterilizovány.

Pokud budeme hovořit o potřebných dokumentech, které budou potřebné při otevření kosmetologického pokoje, pak jejich přibližný seznam je následující:

 • registrační doklady a osvědčení o vybavení;
 • Diplomy potvrzující dostupnost potřebného vzdělání pro odborníky;
 • pronájem prostor;
 • doklady potvrzující souhlas s otevřením skříně požární dohled a SES;
 • smlouva o pravidelné údržbě zdravotnických prostředků a přístrojů uzavřená s příslušnými firmami.

Poté, co budete mít všechny výše uvedené dokumenty, dostanete obecný doklad, bez kterého prostě nemůžete otevřít kosmetický salon - licenci.

Cena za dotazy

Před otevřením kosmetologického pokoje je třeba správně vypočítat všechny nadcházející náklady. V průměru vypadají takto:

 • Pronájem prostor bude vyžadovat od 20 000 do 50 000 rublů měsíčně, v závislosti na místě.
 • Chcete-li koupit kosmetiku (a nejlépe zvolit jednu linku), bude muset být vidlice od 20 000 do 40 000 rublů. Podle znalých lidí to určitě nemůže být zachráněno.
 • Pro nákup zařízení potřebujete zhruba 100 000 až 20 000 rublů. Toto množství nezahrnuje laserová zařízení. S nimi bude od 1 000 000 do 3 000 000 rublů.
 • Uspořádání kabinetu pro manikúru a pedikúru bude stát nejméně 150 000 rublů.
 • Nezapomeňte na kvalitní opravy, které návštěvníci na první pohled hledají. Může být vynaloženo nekonečně, ale v průměru to "trvá" od vás od 10 000 do 30 000 rublů na metr čtvereční.
 • Místnost pro administrátora a masážní místnost vás bude stát 50 000 až 70 000 rublů.

Mějte však na paměti, že hodně závisí na tom, jak je vaše kosmetologická skříňka navržena pro lidi s jakým příjmem. Podnikatelský plán, který je uveden výše, je vhodnější pro dražší salony.

A přesto

Pokud je vaší prioritou zákazníci patřící do střední třídy, můžete si trochu uložit. Například místo pro uspořádání vlastní kosmetologické místnosti se nachází ve spánkové a ne příliš hlučné oblasti. Pronájem těchto prostor nebude stát příliš mnoho - od 250 do 400 rublů na metr čtvereční.

Můžete si zakoupit zařízení od velmi drahého výrobce - tchajwanského nebo polského shromáždění. Takže například pedikúra a manikúra budou muset trávit kolem 70 000-80 000 rublů a masáže - ne více než 20 000 rublů. Mimochodem, při nákupu vybavení a nástrojů pro kosmetickou kabinet můžete věnovat pozornost nejen zahraničním výrobcům, ale také našim domácům. Jak ukazuje praxe, v kvalitě jsou téměř horší.

Váš kosmetický obchod od začátku

Postavili, postavili a postavili

Při otevírání krásy je trochu trik.

Každý ví, a pokud někdo neví, teď víme, že první vrchol toku zákazníků na jaře, kdy se lidé sundat klobouky, a druhá - dne 1. září (plus nebo minus za týden), kdy lidé přicházejí do moře.

Možnost 1 - rychlá.

Pokud to uděláte po celé léto, vaše náklady začnou "bránit" na podzim.

Možnost 2 - líný.

Pokud nemáte čas, získáte více zákazníků na jaře.

Začněte kosmetické podnikání od začátku, zapomeňte na to, co "ziskovost" přinejmenším v prvních týdnech práce. Při tvorbě nákladů na služby budete muset vzít v úvahu ceny konkurentů, a tak přilákat zákazníky, budete muset pracovat i pro sebe sama se ztrátou.

Doba návratnosti kosmetických salonů - od tří do pěti let

Kosmetická skříňka

Od kosmetického salonu se liší pouze malým sortimentem nabízených služeb

1. Chcete-li otevřít skříňku - $ 10-15 tisíc,

2. pro uvedení salonu - 60 až 80 tisíc dolarů,

3. klinika - více než 250 tisíc dolarů.

Řeč o kosmetické kabině?

1) nejprve doporučujeme pronájem s následným nákupem. Velmi módní schéma.

2) Levnější zařízení, jmenovitě koupíme domácí stoly pro manikúru a pedikúru. Jsou levnější než zahraniční.

Pro srovnání: stůl na manikúru - německá cena 1.600 dolarů, mořská panna - od 120 do 200 dolarů.

Učit. Nebo zemře z nevědomosti?

Můžete ušetřit na židlích, ale nemůžete ušetřit na zaměstnance. Zvláště pokud jde o zlepšení jeho dovedností.

Specialisté se zdravotním vzděláním jsou nyní přeškoleni kosmetologům stejně jako v roce 1941 byli lékaři přepracováni na vojenské polní lékaře.

Základní trénink - od $ 300 do $ 1000.

Rekvalifikace a pokročilé školení - školení v oblasti kosmetologie hardwaru a všech ostatních čipů vyžaduje dodatečné náklady.

Můžete zaplatit za výcvik buď vy nebo svého pána. Pokud zaplatíte, nezapomeňte podepsat smlouvu, podle které je pro vás povinen pracovat jako "distribuce", nejméně jeden rok.

-A platí? - Jak moc.

Takže, 1) Cosmetologists mohou dostávat od 10% až 30% stejného dne příjmy,

2) majitelé manikúry - 20-30%,

3) majitelé pedikúry - 30-40%,

4) Masážní terapeut - 20%.

Nejlepší je otevřít salon s pěti pracovišti.

Nejběžnější služby:

a) péče o pleť na obličej,

b) péče o tělo,

e) kadeřnické služby.

Pokud nejste kosmetický salon, ale kadeřník s kosmetickým salónem, pak pro vás - celou cestu. První - kadeřnické služby a nakonec péče o pleť na obličeji.

A další...

Náklady na vybavení - 3-4 tisíc dolarů.

0,7-1 tisíc dolarů za nákup dodávek,

Pronájem cca 150-200 USD za měsíc.

Specifikujeme...

Salon pro bohaté klienty. Počáteční náklady činí nejméně 60-80 tisíc dolarů.

Jsou složeny z:

pronájem v centru města (za měsíc na 1 m - od 10 USD),

stylová oprava (od 100 USD za 1 m2),

vybavení známých německých značek - Italové - rozbít, mějte na paměti. (40 až 50 tisíc dolarů bez laseru). Laserový systém pro odstranění pigmentovaných formací stojí 54 tisíc dolarů.

kosmetické prostředky drahé značky, okamžitě celou linku za 4-5 tisíc dolarů.

Uspořádání manikúry a pedikúru - 5 tisíc dolarů.

masážní místnost a administrativní sál - 1,5-2 tisíc dolarů.

pronájem v spacích oblastech za 1 metr čtvereční - 5 dolarů za měsíc. To je 60 metrů čtverečních. m měsíčně je $ 300,

opravy - 1,5 až 2 tis.

vybavení polského nebo tchajwanského shromáždění

pro kosmetickou kabinet - $ 2-4 tisíc,

pro manikúru / pedikúru - 2 000 USD,

pro masážní místnost - 300 USD).

Ale hlavní věc, co musíte vždycky pamatovat: salon krásy se otevře "pod hlavním a zlatým rukama", jako restaurace pro kuchaře. A tak, pokud nemáte spojení ve světě kosmetologie, pak je lepší nechat se vyhnout. Jednoduše tak v neznámých salonech jde jen o opravu obočí a to - ne seberešujících lidí.

* * *Článek více než 8 let. Může obsahovat zastaralé údaje

Automatické podnikání. Rychlý výpočet ziskovosti podniku v této oblasti

Vypočítejte zisk, návratnost, ziskovost jakékoli činnosti za 10 sekund.

Zadejte počáteční přílohy
Příště

Chcete-li spustit výpočet, zadejte startovací kapitál, klikněte na tlačítko níže a postupujte podle dalších pokynů.

Čistý zisk (za měsíc):

Chcete provést podrobný finanční výpočet pro podnikatelský plán? Použijte bezplatnou mobilní aplikaci "Business Calculations" pro Android v Google Play nebo si objednejte profesionální obchodní plán od našeho odborníka v oblasti plánování podnikání.

Business od začátku: salon krásy

Analýza trhu

Každým rokem se zvyšuje poptávka po kvalifikovaných službách, která nabízí velké množství kosmetických salónů.

Ženy chtějí být krásné a vypadají dobře upravené, někdy tráví spoustu peněz na to. To na jedné straně dělá podnikání kosmetologického salonu potenciálně prospěšné. Na druhou stranu, kvůli vysoké popularitě a zdánlivě snadnému provozu tohoto druhu podnikání, je trh přeplněný. Při tom můžete dosáhnout úspěchu pouze tím, že podrobně prostudujete všechny faktory a funkce, které mohou ovlivnit ziskovost skříně, zvýhodněně ji odlišovat od konkurentů a přinést vlastníkovi stabilní příjem.

Registrace a organizace

Začátek vlastního podnikání vyžaduje jeho registraci u příslušných státních orgánů.

Požadovaná dokumentace

Seznam potřebných akcí pro otevření kosmetologické místnosti a získání potřebné dokumentace je následující:

 • zápis podnikatele (podnikatele) nebo společnosti s ručením omezeným (společnost s ručením omezeným) do daňového úřadu v místě právní adresy subjektu-podnikatele;
 • zaregistrování se jako plátce daní, získání osvědčení;
 • zápis do penzijního fondu a fondů zdravotního a sociálního pojištění;
 • uzavření nájemní smlouvy;
 • získávání a registrace pokladny;
 • uzavírání smluv na sběr a likvidaci odpadu;
 • Ministerstvo zdravotnictví, aby se získala licenci na poskytování služeb, které se týkají zdraví (všechny druhy léčebné masáže, peeling a odstranění kuřích ok, různé procedury proti celulitidě, elektrolýzu, lymfodrenáž, odstraňování zarostlých nehtů, mezoterapie, mikrodermabraze, kryochirurgii, invazivní postupy);
 • obdržení dokladů od SES a Gospozhnadzor o splnění požadavků na podobné zařízení (tato povolení jsou získána po úplné přípravě kanceláře pro otevření a nábor zaměstnanců).

Zvláštní pozornost je třeba věnovat získání licence. Především bude nutné připravit všechny dokumenty, které obsahují:

 • zakládající dokumenty;
 • potvrzení o státním zápisu;
 • smlouva o pronájmu (nebo doklady o titulu);
 • Kvalitativní certifikáty a certifikáty pro zařízení a zařízení;
 • smlouva o údržbě zařízení;
 • dokumenty o vytvoření zaměstnanců, kteří budou provádět licencované postupy.

Pokoj a jeho dekorace

Když hledáte pokoj, kde se budete moci ubytovat v kosmetologickém pokoji, měli byste věnovat pozornost objektům, které se nacházejí v prostorech projížďky, kde se denně pohybuje velké množství potenciálních zákazníků:

 1. V centrální části města v ulicích s výhledem na silnici.
 2. V blízkosti velkých pracovních organizací a institucí.
 3. V nákupním centru.
 4. V oblasti spaní - pro mnoho klientů spolu s kvalitou služeb důležitým faktorem je také blízkost domu.

Vytvoří prostor na prvním místě by měla být prováděna v souladu s dokumentem „Hygienické požadavky na umístění, zařízení, vybavení, údržby a provozu organizací komunální účely, které poskytují kadeřnické a kosmetické služby,“ SanPiN 2.1.2.2631-10 se.

Mezi hlavní požadavky lze identifikovat následující:

 • umístění objektů tohoto typu jsou povoleny ve vestavěných a oddělené umisťování staveb, v prvním patře (se samostatným vchodem a samostatnou ventilací), v suterénu a přízemí (s výhradou nezbytných norem pro osvětlení a výměnu vzduchu);
 • různé postupy by měly být prováděny v oddělených místnostech nebo by měly být chráněny přepážkami o výšce nejméně 1,8 m;
 • materiály pro vnitřní obložení musí být naprosto bezpečné pro lidské zdraví, pro které musí mít odpovídající potvrzení;
 • Povrch stěn a zařízení musí mít konstrukci a konfiguraci, která umožňuje vysoce kvalitní čištění a dezinfekci;
 • Předpokladem by měl být zavedený systém zásobování vodou a odtok vody;
 • salonek se vypočítá na základě normy 12 metrů čtverečních na sedadlo, každé další místo bude vyžadovat více čtverečních metrů.

Zařízení a vybavení

Otevření kanceláře bude vyžadovat získání veškerého potřebného vybavení a vybavení pro vysoce kvalitní služby zákazníkům. Zařízení je vybráno v závislosti na směru a druhu postupů, které budou poskytnuty. Zde je příklad (základní) seznam:

 • zrcadla;
 • nábytek pro správce (regál a židle);
 • nábytek pro klienty;
 • kosmetická židle;
 • šroubové židle;
 • umyvadla;
 • parní lázeň;
 • pinzety, nůžky;
 • sterilizátory;
 • špachtle;
 • bixes;
 • specializované lžíce (Unny, Vidal);
 • ubrousky;
 • negligee pro klienty;
 • šátky a čepice pro zákazníky a zaměstnance;
 • oblečení pro zaměstnance.

Nabídka služeb

Nabídka poskytovaných služeb může být velmi rozsáhlá, ale nejoblíbenější jsou následující:

 1. Normální a léčebná masáž.
 2. Odstranění chloupků (depilace) z různých částí těla.
 3. Čištění obličeje.
 4. Různé postupy péče o tělo a obličej.
 5. Konzultace kosmetologa bez provedení procedur a před nimi.
 6. Piercing.
 7. Visage.
 8. Všechny druhy kadeřnických služeb.

Zaměstnanci

Počet klientů kosmetologického sálu a jeho ziskovost závisí převážně na kvalifikaci a dovednostech zaměstnanců.

Za prvé, měli bychom pochopit, že přijímání zaměstnanců je nezbytně nutné, aby byla zajištěna přítomnost odborného vzdělání uchazeče, doklad o diplomů nebo osvědčení o absolvování vzdělávacích kurzů nebo se podílet na seminářích.

Všichni zaměstnanci musí nutně absolvovat příslušné lékařské prohlídky a provést testy, které jsou následně zapsány do zdravotního rejstříku. Je důležité sledovat četnost obnovení značek a obnovit je včas a obejít nezbytné lékaře.

Seznam klíčových zaměstnanců požadovaných pro práci v salonu je následující:

 • kadeřnictví;
 • masér;
 • stylista;
 • make-up umělec;
 • lékař příslušné kategorie;
 • správce;
 • čistící prostředek;
 • účetní.

Stálá sazba v tomto případě může mít čistící dáma a účetní.

Marketing

Pro dobrý začátek podnikání a jeho úspěšný rozvoj je třeba aplikovat následující reklamní kroky:

 1. Přítomnost originálního, nezapomenutelného názvu skříňky, světlé vývěsní tabule, která je zvýrazněna ve tmě a přitahuje pozornost exteriéru kanceláře.
 2. Distribuce letáků, letáků v prostoru skříně.
 3. Reklama v sociálních sítích a na různých specializovaných fórech.
 4. Vytvoření vlastního webu obsahujícího rozsah poskytovaných služeb, ceny za ně, kontaktní údaje a pozitivní zpětnou vazbu od zákazníků.

Finanční složka podniku

Základem pro podnikání je její finanční složka. Zvažme základní směry výdajů.

Náklady na otevření a údržbu

Množství potřebných prostředků na investice do zahájení podnikání přímo závisí na následujících faktorech:

 • náklady na pronájem místnosti;
 • seznam poskytovaných služeb;
 • počet klientů kabinetu;
 • ceny spotřebního materiálu a potřebného vybavení.

Orientační seznam počátečních nákladů je následující:

 • registrace činností, vydávání povolení - od 10 tisíc rublů;
 • pronájem (s předplacením) - od 40 tisíc rublů;
 • nákup potřebného vybavení, nábytek - od 300 000 rublů;
 • opravy prostor, výroba a instalace vývěsní štítky - z 200 tisíc rublů;
 • nákup materiálu - od 100 000 rublů;
 • nákup pokladny - od 5000 rublů;
 • reklamy a propagace - od 80 000 rublů.

Celková výše investic může být od 725000 rublů.

Měsíční náklady na údržbu budou:

 • nákup spotřebního materiálu - ze 100 000 rublů;
 • plat za zaměstnance - od 150 000 rublů;
 • Pronájem - od 20 000 rublů;
 • zaplacení poplatků - asi 5000 rublů;
 • placení daní - z 10 000 rublů;
 • další náklady na údržbu - od 30 000 rublů.

Celková výše výdajů bude od 315000 rublů.

Výše budoucích příjmů

Velikost budoucích příjmů, stejně jako efektivita investic do otevírání kosmetologického kabinetu, lze určit pomocí následujících základních ekonomických ukazatelů:

 1. Zisk z poskytování služeb.
 2. Úroveň ziskovosti práce.
 3. Doba návratnosti kapitálových investic.

Jak ukazuje praxe, úroveň ziskovosti tohoto podnikání je na úrovni 10-15% v závislosti na různých faktorech a může přinést měsíční zisk 100 tisíc rublů nebo více.

Doba návratnosti

Investice na otevření kosmetologického salonu v průměru splácejí během jednoho roku. Je zřejmé, že ve stabilní zisk ve výkonu činnosti je možné pouze s vážnou přístup k věci, s přihlédnutím ke všem faktorům, které ovlivňují kvalitu a úroveň služeb, které mohou významně ovlivnit výnosy společnosti.

Podnikatelský plán kosmetologie

Zpětná vazba na obchodní plán
kosmetologická klinika

Podnikatelský plán umožnil přilákat potřebné investice do projektu (180 milionů rublů), a nakonec jsme mohli objevit moderní kosmetologii. Výjimečně profesionální přístup, hluboký úvod ke specifikům naší práce.

majitel soukromé kosmetologické kliniky,
Saint-Petersburg

Zpětná vazba na obchodní plán
stomatologie

Podnikatelský záměr, provedený podle všech standardů UNIDO as ohledem na přání banky, umožnil získat úvěr ve výši 165 milionů rublů. Práce byla provedena ještě před dohodnutou dobou.

LLC "Bílá perla"

Zpětná vazba na obchodní plán
salon krásy

Trochu se obává při objednávání obchodního plánu, že nebude možné přesně vypočítat a předvídat hlavní kroky. Ale nakonec vše bylo velmi kvalitní: počítaly všechny investice, vzali v úvahu všechna mé přání a přání investora. Děkuji za vaši dobrou práci.

Zpětná vazba na obchodní plán
chata vesnice

Otevřeli úvěrovou linku ve výši 700 milionů dolarů. rublů pro výstavbu chatové vesnice. Rozvinutý obchodní plán byl testován v bance, nevznikly žádné další problémy.

vedoucí účetní společnosti LLC "StroyServisPlus"

Souhrn

Trh kosmetologických služeb roste každým rokem. Podnikatelský plán kosmetologie obsahuje seznam akcí pro zahájení podnikání, stejně jako výpočty ukazatelů výkonnosti a investiční přitažlivost projektu.

Pro účely tohoto dokumentu se očekává, že instituce poskytne péči a omlazovací služby prostřednictvím hardwaru, injekcí a neúčinných postupů, stejně jako masáže, služby pro odstraňování vlasů apod. Úroveň zákazníků z hlediska cenového segmentu je střední.

Splácení - asi 2 roky.

Obsah podnikatelského plánu kosmetologie:

 1. Souhrn.
 2. Popis myšlenky projektu.
 3. Strategie zvyšování kapitálu.
 4. Sortiment a cenová politika.
 5. Charakteristika marketingového plánu, výpočet příjmů.
 6. Aktuální náklady, provozní analýza činností.
 7. SWOT analýza projektu.
 8. Výpočet konečných finančních a investičních ukazatelů.
 9. Posouzení rizikových faktorů.
 10. Závěry.

Proč potřebujete obchodní plán?

 1. Pro plánovanou a efektivní realizaci vašeho podnikatelského nápadu s přihlédnutím ke všem známým nuancům této oblasti podnikání.
 2. Posoudit současnou situaci na trhu a organizovat podnikání tak, aby plně vyhovoval potřebám vybraného cílového publika zákazníků.
 3. Poskytnout dokument finanční a úvěrové instituci za účelem získání půjčky za nejvýhodnějších podmínek.
 4. Vyrovnat rizika a problémy projektu.

Příklad podnikatelského plánu pro kosmetologii

Vyberte prosím
vhodnou volbou

Pokročilé
s finančními výpočty
s finančním modelem Excel

Pokročilé
s úpravami

Standardní obchodní plán

Pokročilý obchodní plán kosmetologie s kompletní obchodní analýzou a finančním plánem na 5 let

Pokročilý obchodní plán kosmetologie s kompletní obchodní analýzou a finančním plánem na 5 let

Podrobný finanční model kosmetologie

Podrobný finanční model kosmetologie

 • Analýza zisku a ziskovosti podle jednotlivých obchodních linek a produktů
 • Analýza rizik a bezpečnostní marže podniku z hlediska prodeje, nákladů a úvěrového zatížení
 • Čtvrtletní prodejní předpověď na 5 let
 • Čtvrtletní předpověď na 5 let
 • Výpočet podmínek pro získání a splacení úvěru
 • Výpočet bodu zlomu
 • Zpráva o čtvrtletních peněžních tocích po dobu 5 let
 • Analýza finančních a investičních ukazatelů
 • Analýza zisku a ziskovosti podle jednotlivých obchodních linek a produktů
 • Analýza rizik a bezpečnostní marže podniku z hlediska prodeje, nákladů a úvěrového zatížení
 • Čtvrtletní prodejní předpověď na 5 let
 • Čtvrtletní předpověď na 5 let
 • Výpočet podmínek pro získání a splacení úvěru
 • Výpočet bodu zlomu
 • Zpráva o čtvrtletních peněžních tocích po dobu 5 let
 • Analýza finančních a investičních ukazatelů

Přizpůsobení obchodního plánu vašim osobnostem silami našich analytiků do 5 pracovních dnů

Rozšířený obchodní plán zahrnuje finanční model kosmetologie ve formátu Excel.

Podnikatelský plán je vypracován s přihlédnutím k praxi hodnocení projektů v ruských bankách, jakož i při zohlednění požadavků investorů a fondů na podporu podnikání v Ruské federaci. Umožní to zdůvodnit rozhodnutí vedení při investování do tvorby a rozvoje kosmetologie, předpovídat její finanční výsledky a posoudit rizika.

Kompletní popis podnikatelského plánu lze stáhnout z odkazu:

Chcete-li číst obsah, stáhněte soubor:

Tabulky a grafy

Chcete-li se seznámit se seznamem tabulek, grafů a diagramů, podívejte se na soubor:

Platba a doručení

Můžete platit následujícími způsoby:

 • Bankovní karty (Rusko)
 • Elektronické peníze
 • Terminály a komunikační salony
 • Převody peněz
 • Bankovní karty (mezinárodní)

Odeslání obchodního plánu a finančního modelu:

Odeslání probíhá do 24 hodin po zaplacení na vaši e-mailovou adresu.

Organizace obchodu

Prostřednictvím úsilí kosmetologických organizací, výrobců léků, technik a léčiv v oblasti estetické medicíny se poptávka po tomto druhu pomoci neustále rozrůstá a pokrývá nové výklenky. Pro mnoho lidí, kteří navštěvují takové instituce, se už dávno stalo zvykem a stalo se tak samozřejmostí jako chodit do kadeřnictví nebo fitness klubu. Chcete-li začít podnikání, které přinese požadovaný návrat, nezapomeňte připravit profesionální obchodní plán pro kosmetologii.

Jaké kroky je třeba podniknout k zahájení podnikání?

 1. Analyzovat tržní prostředí včetně hlavních konkurentů, geografické umístění potenciálních zákazníků, případné dodavatele dodávek (kosmetika, drogy atd.).
 2. Zvedněte pokoj.
 3. Objednejte návrhový projekt.
 4. Provádí dokončovací činnosti.
 5. Koupit zařízení.
 6. Zaměstnávat zaměstnance a provádět odpovídající školení o používání zařízení, léků a kosmetiky.
 7. Přemýšlet a připravit ceník, webové stránky společnosti atd.
 8. Spusťte reklamní kampaň.
 9. Začněte.

Při organizaci podniku je třeba nejdříve určit umístění objektu. Je nutné, aby se prostory nacházely na území s maximální průchodností cílového publika, například v nových obytných oblastech, v blízkosti nedotčených soukromých zdravotnických středisek atd. Také je třeba dbát na to, aby návštěvníkům zařízení nebyly žádné zeměpisné bariéry, a to pohodlné parkování.

Analýza trhu a popis projektu kosmetologie

Podle statistických licencí datových kosmetických služeb v Rusku více než 7000 organizací, a to i přes obtížnou ekonomickou situaci, většina firem se neplánuje zavřít nebo zúžit rozsah své činnosti, některé z nich naopak plánu růst ve směru otevírání nových obchodních míst přítomnosti, nebo rozšířit rozsah návrhů. I přes poměrně vysokou konkurenci nám specifické rysy trhu umožňují nalézt vlastní výklenky a bezpečně pracovat v nich.

Vyráběné zboží / služby

Pomoc při péči, omlazení obličeje a těla za použití hardwaru, injekčních a neinjekčních postupů.

Potenciální zákazníci

Výpočty pro zjištění kosmetologie jsou uvedeny níže ve vzorovém obchodním plánu.

Jak otevřít kosmetologickou místnost?

Přidáno do záložek: 0

Jak otevřít kosmetologickou místnost? Podnikatelský nápad

Vypadat krásně v moderním světě se stalo víc způsob života, něco obvyklého. Návštěva kosmetického salónu nebo kosmetického salonu není drahá radost, ale častý postup. Potřeba sledovat vaše zdraví a vzhled vedla k nárůstu počtu klientů (a zákazníků!) Z podobných zařízení.

Současně nejen ženy, ale i muži aktivně využívají služby různých kadeřnických salonů, lázeňských salónků, kosmetologických pracovišť. Popularita kosmetických salonů mezi muži každý rok.

Tento typ podnikání je poskytování služeb.

Objevil se už dávno a v našich dnech se dynamicky rozvíjí. Nové technologie v oblasti krásy a kosmetologie umožňují všem lidem vypadat velmi krásně a moderní, berou v úvahu přísně individuální parametry jako věk, typ obličeje, stav kůže, zdraví. Tento typ podnikání byl vždy slibný, protože každý člověk cítí potřebu potěšit ostatní lidi, vypadat krásně a dělat dojmy. Průměrný občan, ať už žena nebo muž jednou za měsíc, nutně navštíví kadeřnický nebo kosmetický salon.

Chci otevřít kosmetologickou místnost. Jak to udělat?

Pokud jde o vývoj, ziskovost a význam pro tento typ podnikání (v pětibodovém systému), můžete dát pět pevných. Tento příklad podnikatelského záměru je určen osobě, která nemá velké finanční prostředky k pronájmu drahého bytu, koupí drahé vybavení a generální opravu za účasti designéra. Žije ve středním nebo velkém městě nebo v regionálním centru. Podnikatelský plán kosmetologického pokoje je navržen tak, aby poskytoval úzkou škálu kosmetických služeb pro péči o tělo a obličej.

Jak uspořádat kosmetologickou místnost?

Nejprve je třeba se zaregistrovat jako adresa IP a specifikovat typ činnosti spojené s poskytováním určitého typu služeb veřejnosti. Forma zdanění je jediná daň. Po registraci musíte okamžitě navštívit zdravotnickou službu, kde pečlivě přečtete hygienické požadavky na místnost, ve které budou tyto služby poskytovány, stejně jako seznam dokumentů, které vaše zaměstnanci potřebují. Rovněž bude nutné věnovat pozornost zvláštnostem pracovního práva a daňovým poplatkům.

Doporučuje se navštívit službu, která se zabývá požární bezpečností. Po pečlivém studiu a dokončení všech výše uvedených postupů můžete pokračovat v otevření krásy.

Umístění kanceláře

To zcela závisí na vašem příjmu a toku zákazníků.

Zařízení pro kosmetiku

Různí výrobci nabízejí široký sortiment vybavení pro salóny krásy pro každou chuť a kabelku. Jak bylo uvedeno výše, náš obchodní plán je navržen tak, aby otevřel třídu ekonomické třídy pro kosmetické účely. Za prvé bude nutné koupit speciální židle, lehátka, klempířství, které budou sledovat elektrické spotřebiče. Nezapomeňte, že hlavní kosmetologové mají vlastní individuální sadu nástrojů.

Součástí výdajů bude i nákup kosmetických materiálů: masky, krémy a další prostředky pro péči o tělo a obličej.

Marketing a reklama

 1. Chcete-li začít, musíte ohlásit služby, které poskytnete svým přátelům, příbuzným a známým. Vytvořte příslušné skupiny v sociálních sítích.
 2. Vyzkoušejte hodnocení vašich konkurentů a seznamte se s metodami jejich práce a využijte nejlepších služeb.
 3. Jako reklama můžete rozdávat letáky inzerující vaše služby.
 4. Poskytněte svým klientům bonusy a slevy, pokud je to možné, zajistěte propagační akce.

Nejlepším marketingovým výzkumem je, když je sám provedete

Zaměstnanec kosmetologa

 • kosmetologové, kteří se zabývají estetikou tváře a těla zákazníků, vytvářejí řasy biologicky kompatibilní, masírují obličej, vytvářejí masky a peeling.
 • specialisté na manikúru a pedikúru.

Pro malou kancelář budou tito specialisté prozatím dostačující. Pokud jste zvládli tyto typy aktivit, můžete pracovat v kanceláři sami, abyste šetřili peníze. Například se můžete i nadále pokoušet zvládnout poskytování takových oblíbených a v zásadě jednoduchých služeb, jako je například krvavá depilace.

Kolik stojí za otevření kosmetologického pokoje?

Vypočítat celkovou výši nákladů v tomto případě je problematické, musíte začít od rizika, zohledněte možnou inflaci a změna v kurzu dolaru zahrnuje inflaci. Náklady budou zahrnovat i měsíční pronájem prostor.

Celkové náklady na akvizici všech výše uvedených a zahájení podnikání činí zhruba 100 000 rublů.

Zvažte seznam počátečních nákladů:

 • pronájem prostor - 35 tisíc rublů.,
 • vybavení pro služby - 340 tisíc rublů.,
 • kosmetické výrobky - 200 tisíc rublů.,
 • reklama - 120 tisíc rublů.,
 • registrace a opravy prostor - 210 tisíc rublů.

Náklady na služby se budou lišit od složitosti a poptávky. Celkový příjem za měsíc činí 14 400 rublů.

Doba návratnosti je 9 měsíců.

Na videu: Kadeřnická kancelář a služby

Je výhodné otevřít kosmetologickou místnost?

Tento typ podnikání v moderním světě má stabilní dynamiku vývoje a rychlé návratnosti. Téměř každý člověk potřebuje tento druh služeb, takže otevření kosmetického salonu nebo dokonce malé kosmetologické místnosti je velmi důležité v každém městě nebo vesnici. Začněte malý - a možná i v budoucnu se stanete vlastníkem sítě VIP salonů!

Jak otevřít kosmetologickou místnost?

Kosmetický průmysl je rychle rostoucí a docela výnosný podnik. K organizaci takového případu nebudou vyžadovány žádné velké investice. Mnoho žen monitoruje jejich vzhled a nešetří peníze na to, takže kosmetické salony obvykle netrpí nedostatkem klientů. V tomto článku budeme hovořit o tom, jak otevřít kosmetologickou místnost a učinit ji ziskovou.

Obchodní registrace

Před otevřením kosmetického salonu musíte nejdříve vytvořit právní základ. Chcete-li to provést, zaregistrujte IP nebo LLC. Pokud nebudete dále rozšiřovat svou firmu ani neposkytujete licencované služby, můžete vydat PI. To vám umožní otevřít v co nejkratší době a platit daně zjednodušeného daňového systému.

Někteří začínající podnikatelé se ptají, jak otevřít kosmetologickou místnost bez licence? Pokud v seznamu služeb kosmetologie nejsou zahrnuty ty, které jsou považovány za lékařské, nebudete potřebovat licenci. Abyste se vyvarovali chyb při přípravě dokumentů, požádejte o pomoc specialisty.

Chcete-li získat licenci, musíte předložit následující dokumenty:

 • Certifikáty pro vybavení;
 • Diplomy specialistů;
 • Smlouva o pronájmu prostor;
 • Povolení od SES a požární inspekce;
 • Smlouva o údržbě zařízení.

Abyste neztráceli čas při přípravě dokumentů, můžete si koupit hotovou firmu nebo otevřít instituci pro udělení licence.

Startovní kapitál

Před otevřením kosmetologického pokoje od začátku budete muset vybírat počáteční peníze. Banky odmítají půjčit takový obchod a je téměř nemožné nalézt partnery nebo investory. Takže musíte využít osobní úspory.

Můžete se také pokusit vypůjčit peníze od přátel nebo příbuzných. Pokud plánujete půjčku, nezapomeňte, že salon krásy se vyplatí během 2-3 let.

Pokud nemůžete najít správné množství, můžete se dozvědět, jak otevřít pokoj pro manikúru doma. To vám umožní vydělat peníze a realizovat svůj sen.

Kde začít?

Při vývoji uspořádání prostorů by měly být zohledněny všechny normy a požadavky stanovené ministerstvem zdravotnictví. Plocha místnosti by měla být nejméně 15-20 metrů čtverečních. metrů, aby bylo možné volně vložit veškeré potřebné vybavení. Kromě toho musíte přidělit prostor pro šatní skříň, technickou místnost, toaletu a čekárnu.

Dokončení skříně se nejlépe provádí v klidné barevné schémě, která umožňuje zákazníkům relaxovat a naladit se na určitý postup. V místnosti je třeba neustále udržovat ideální čistotu, aby nedošlo k vystrašení zákazníků. Nepokládejte vysoké ceny za služby, protože vaši návštěvníci mohou jít na konkurenty, kteří je budou přitahovat levnými nabídkami. Ale to není vše, co je zapotřebí k otevření kosmetologického pokoje. Musíte si stále vybrat vybavení, najmout zaměstnance a provádět reklamní kampaň.

Seznam služeb

V dobrém salonu by měly být přítomny následující služby:

 • Epilace;
 • Čištění obličeje;
 • Masáže;
 • Konzultace specialistů;
 • Manikúra a kadeřnictví.

Vybavení pokojů

Navíc zařízení pro kosmetické kabiny obsahuje:

 • Parní lázeň pro praní;
 • Sterilizátor;
 • Přístroj Darsonval;
 • Speciální laser a další.

Také budete potřebovat kosmetické prádlo, ubrousky, tampony, masky, toniky a tak dále. Kosmetické přípravky, které používáte pro postupy, by měly být uvedeny na seznamu sestaveném Ministerstvem zdravotnictví.

Zaměstnanci

Velké kosmetické salony pro své zaměstnance provádějí mistrovské kurzy a pravidelně je posílají na opakovací kurzy.

Mezi povinnosti kosmetologa patří:

 1. Provádění postupů týkajících se estetické kosmetologie obličeje;
 2. Estetická kosmetologie těla - korekce postavy, odstranění chloupků, programy SPA a tak dále;
 3. Registrace lékařských dokumentů;
 4. Konzultace.

V popisu práce kosmetologa je uvedeno, že musí mít řádné vzdělání, lékařskou knihu, pracovní zkušenosti a dobře upravený vzhled. Při náboru specialisty se ujistěte, že splňuje všechny tyto požadavky.

Výdaje

Počáteční náklady:

 • Pronájem prostor - od 30 tisíc rublů;
 • Nákup zařízení - od 150 tisíc rublů;
 • Kosmetika a speciální prádlo - od 120 tisíc rublů;
 • Reklama - od 80 tisíc rublů;
 • Oprava a návrh prostor - od 100 tisíc rublů.

Fixní náklady

 • Platba mzdy zaměstnancům;

 • Placení daní a nájmu prostor;
 • Nakupování spotřebního zboží (kosmetika).
 • V závislosti na ceně služeb se měsíční příjem takového podniku pohybuje v rozmezí 35 až 60 tisíc rublů. Chcete-li zvýšit zisky, můžete se zeptat, jak otevřít solárium od začátku. To vám umožní nabídnout zákazníkům další služby. Počáteční investice se vrátí za 1,5 až 2 roky. Podle odborníků dosahuje ziskovost tohoto odvětví 20%.

  Reklamní kampaň

  Po zakoupení zařízení, pronájmu personálu a provádění oprav v místnosti byste měli přemýšlet o tom, jak přilákat zákazníky do salonu krásy. Instituci můžete inzerovat v médiích nebo na internetu. Abyste mohli věnovat pozornost potenciálním spotřebitelům služeb, dejte si v přístřešcích letáky, nabízejte certifikáty a kupony jako dárky. Počáteční období je nejtěžší a nákladnější. Abyste na chvíli vytvořili klientskou základnu, budete muset pracovat se ztrátou, ale díky tomu po nějaké době váš příjem rychle poroste.

  Užitečné tipy pro začátečníky

  Pokud budete pracovat s klienty s průměrným příjmem, můžete ušetřit hodně při pronájmu místnosti a nákupu vybavení. V klidné vilové čtvrti si můžete pronajmout levný pokoj. Pokud jde o vybavení, polští a tchajwanští výrobci nabízejí vybavení za přijatelné ceny. Například zařízení pro pedikúru a manikúru vás bude stát 50-60 tisíc rublů, a pro masáže - 15 tisíc rublů. Můžete si také koupit domácí spotřebiče, které mají kvalitní a cenově dostupné ceny.

  Někteří podnikatelé se zajímají o to, jak otevřít kadeřnictví od začátku krok za krokem? Je to mnohem jednodušší, než uspořádat práci kosmetického salonu. Proto, aby se zabránilo problémům s papírování, podnikatelé nejprve otevřít kadeřnictví, a kosmetické služby jsou nabízeny v ní jako další. Takové instituce přitahují menší pozornost kontrolních orgánů.

  Závěry

  Kosmetické podnikání je spíše slibným směrem aktivity, který je atraktivní pro začínající podnikatele. Pokud začnete správnou práci na začátku, včas vám přinese stabilní vysoký příjem.