Jak otevřít podnikatelský pokoj

Pro ty, kteří jsou do konce víkendů do kina a bowlingu docela unaveni, pro ty, kteří již všechny nudle porazili a navštívili všechny protiprávně, je čas na živé hledání!

Ale ty úkoly, u kterých dříve hrál zahleb našich starších bratrů v počítači a mladší - na iPhone, a to pátrání v reálném životě: nejzajímavější, nejvíce vzrušující a dobrých spínacích mozky z každodenních starostí.

Živé úkoly jsou příběhové hry na hraní rolí, které mohou probíhat v omezeném prostoru, v otevřeném terénu a dokonce i v přírodě. A je-li počáteční úkoly jsou navrženy a provedeny především na ulicích (to je čas si vzpomenout na stejné hodinky nebo Encounter) dnes, navíc k nim můžete otevřít a quest pokoje a vyprávění hraní rolí s kostým nápady a určité cíle ve hře.

Jako obchodní pobyty ve skutečnosti příliš zajímat: cílové skupiny - mladí lidé od 20 do 35 s příjmy průměrné nebo vyšší, kteří preferují aktivní formy rekreace, stejně jako firemní zákazníky, kteří počítají s pomocí questů spřátelit z odboru „s zamyšlený účetnictví ". Nejslibnější je jít do oblastí, kde jsou již známé questy, ale nadvláda ještě není dodržena - to pomůže dosáhnout návratnosti zhruba za 3-6 měsíce.

Než začneme

V posledních několika letech ponaotkryvayuschiesya úkoly ve skutečnosti a různé quest pokoje mají získal titul jedné z nejvíce se rozvíjejících oblastí v akci podnikání - a žádná krize není překážkou pro ně. Samozřejmě, že obchodníci jsou trochu falešné, říká, že v době právě taková hra s nestandardních situací, která umožňuje zapomenout bytovuhe, přišel do popředí, ale že každý vtip má nějakou pravdu. Zvlášť, že podnik má zajímavou specifičnost - soutěžící není tolik konkurovat jak si navzájem pomáhají, i když neochotně: muž zajímavé hrát v hledání pouze jednou, a pak to začne, co je ještě zajímavější je ve městě.

Prvním krokem k vytvoření vaší úlohy je rozhodnout o formátu hry. Například v questy typ uniknout z místnosti, musíte se dostat ven z uzamčené místnosti při řešení různých úkolů - tyto úkoly vyžadují větší investice do prostoru a může být i intelektuální hra soutěžního charakteru a přesunout klienty alternativní realitě. Další věc - na hrdiny hry s úkoly, roztroušeny po celém městě, nebo detektivky, když je potřeba, aby odhalili strašlivé tajemství, aby odhalili případ a najít vraha, paralelní lezení na skládkách, se snaží najít NPC, přijímání SMS přes nezávisle stanovení budoucí průběh děje.

Mimochodem, na rostoucím trhu jsou nyní všechny nové nabídky questů pro franchising. Zde a proslulý DozoR a Encounter a pokoj "Claustrophobia", Rabbit Hole, Real Quest, Questime, "Room", "Leave the Room" jsou obecně miliony. Umožňují vám pracovat pod známým názvem a často se opravdu netěší nad vývojem skriptů a automatizovaných herních systémů. Navzdory působivému vstupnímu poplatku se podnikatelé stěžují: vývoj stejných scénářů stojí za spoustu peněz a vyžaduje důkladné testování a propagace webových stránek spotřebuje spoustu času.

Hlavní rizika: Předpokládejme, že vaše podnikání - je „na Fang“ pro pokoje - velké investice do městských questy - závislost na povětrnostních podmínkách, silná závislost na pověsti (řekněme, že máte všechny chladné 10 let, a pak se někdo během ztratila quest a vše, je odliv zákazníků zajištěn).

Místo:

S místností pro vytvoření vaší cesty je vše jednoduché - je to buď potřebné, nebo nepotřebné. Chcete-li například otevřít místnost pro hledání, potřebujete slušné místo s opravdovou opravou, která bude letět do hezké penny a dobrého dopravního přístupu, možná v centru. Hraní rolí může být provedena v anti-kavárně knihoven běžné hračky typu, kde lidé přicházejí ke každému - ze všeho nejvíc v této situaci, můžete dokonce ani platit nájem, ale najít kompromis, zajímavé pro obě strany. Ale pátracích a úkolů, stejně jako na návštěvě questů, kteří sami rádi přišli na svatbu, narozeniny nebo firemní akci, v místnosti není třeba ani není nutné na prvním místě.

Zařízení

Základem každého hledání, bez ohledu na jeho typ - je skript. Scénáře jsou vytvořeny podle podobného principu, jako u filmů a představení. Ve společnostech, kde jsou úkoly skutečně uvedena do provozu, obvykle spolupracuje s režiséry, spisovateli a redaktory, aby vytvořili další scénář. Tuto práci můžete svěřit jednotlivým osobám se zkušenostmi: tyto můžete najít buď prostřednictvím známých nebo na starých starých. A pokud máte ochranu ze strany společnosti franšízy, scénář, můžete poskytnout zdarma nebo rozvíjet příplatek.

Obvykle by skript měl být založen na nějakém druhu tajemství nebo tajemství a výsledek by měl být logický, ale ne zcela předvídatelný. Nejlépe, když mají organizátoři několik typů pozemků, které jsou vybrány podle věku, zájmů diváků, jejich zkušeností s hrou nebo přítomnosti určitých rolí, které by vyrovnaly šance hráčů.

Než skript přejde k masám, musí se podrobit důkladnému testování a testování v poli, které opravuje nejnovější nedostatky, přidává nebo odstraňuje další znaky a děje. Pro testování můžete volat své přátele nebo přilákat dobrovolnické společnosti na sociální sítě.

Chcete-li otevřít quest room, musíte také investovat do dobré opravy a vybavení. Hlavní věc je doprovod, takže místnost musí být pečlivě vybavena ve stejném stylu a podle úkolů scénáře jsou také vítány zvukové a vizuální speciální efekty, které přispívají k realismu, ke kterému dochází.

Pro živé questy budete možná potřebovat kostýmy a hratelné rekvizity - najdete je v prodejnách zboží k výkresům. A v městských úkolech musíte nejdříve vytvořit spojení s hráči: mohou to být tradiční obálky a sms. Mimochodem, když je mnoho hráčů, proces bude muset být automatizován.

Zaměstnanci

Začněme s vámi. Vzhledem k tomu, že k otevření svého hledání můžete udělat bez dalších agentů najatých - dostatek 2-3 organizátorů - budete potřebovat živý zájem. Také zkušenosti v akciových společnostech a přinejmenším základní dovednosti vedoucích událostí jsou žádoucí. Scénáře, jak již bylo řečeno, lze objednat na stránkách freelancování nebo například uspořádat soutěž v sociálních sítích.

Obecně platí, že čím složitější a zajímavější jsou vaše questy, tím více hráčů nebudete muset připojit. Nejprve můžete přilákat známé a najmout osoby ze třetích stran, například s platbou za čas. V budoucnu je lepší vytvářet personál vlastních agentů, z nichž každý se může účastnit několika úkolů najednou.

Dokumenty a licence

Pro nejjednodušší legalizaci jejich činností je nejlepší uspořádat banální IP. Co jiného bychom měli vzít v úvahu? Quest hry - zábava není vždy bezpečná. Pokud jsou quest-pokoje více či méně jasné, pak když hrajete na ulicích města, dochází k úrazům a nehodám. Aby ochránili sebe i své hráče před zbytečnými problémy, organizátoři buď změnili formát hry, zcela opustili všechny rizikové faktory nebo vedli bezpečnostní instruktáže, a na papíře se zcela vzdali odpovědnosti za akce hráčů. Každopádně, pokud do vaší duše vnikla pochybnost, je mnohem lepší se obrátit na právní poradenství.

Marketing

Potenciální zákazníci obvykle hledají questy na internetu, takže optimalizované místo s dostupnými questy, plány a cenami je prostě nutností. Kromě propagace webu také nezapomeňte propojit sociální sítě, kontext, bannery v regionálních fórech a městských portálech. Samozřejmě, velkou roli hraje slovo z úst, vývoj úkolů ve vašem městě a pověst vašich přímých konkurentů: pokud se člověku líbí pátrání od jiné společnosti, pak se s největší pravděpodobností obrátí na vás příště.

Co jiného může fungovat? Letáky a vizitky v místech hromadného sběru potenciálních hráčů. Aktivní blog se zprávami o nejnovějších událostech. Slevy pro pravidelné zákazníky, hry zdarma v určitých dnech, soutěže o nejlepší scénář. Nebojte se experimentovat - samotná koule to má!

Souhrn

Úkoly ve skutečnosti, ať už jde o úkoly městské plot nebo quest místnosti - rozhodně ne nudné podnikání, ale stále rychle roste, a to zejména v regionech. V první fázi můžete udělat s minimálními investicemi: dost místa, dobrý skript a pár pomocníků. Jedinou výjimkou je vytvoření honby pokojů - bude muset strávit pořádek částku v areálu, a na výběr doprovodu a speciálními efekty, kvůli které však budou moci vyhrát i slabší scénář. Situace v každém případě mají dobrou dráteník a otestovat v terénu nejméně desetkrát. Nicméně, pokud se dáte do série, nebudete moci otevřít své pátrání po slavném jménu, ale také vyřešit problém s předměty pouze: některé franšízy nabídnout kompletní skripty (jejich cena je zahrnuta v částce pashualki), jiní jsou připraveni k jejich rozvoji zdarma, zatímco třetí je vždy možné objednávat podporu nebo vývoj dalších scén příběhu.

Organizace úkolů

Realistické questy se objevily v roce 2007 v Číně a byly úspěšně přijaty našimi podnikavými podnikateli, kteří přilákali četné mladé společnosti. Kvůli tomuto směru přitahuje stále více a více podnikatelů na tento trh, protože v něm není tolik konkurentů. Buďte připraveni investovat peníze, čas a talent - to je užitečný závazek, který může přinést solidní příjem.

Význam questomania

Moderní mládež je tak přiložena k počítačovým hrám, fantastickým filmům a paralelní realitě vymyšlené v nich, že ztělesnění něčí fikce v předmětech hry získává zájem rostoucího počtu spotřebitelů. Questy jsou podobné kdysi populárnímu blesku, pevně spojenému se zdravím, týmovou hrou, zajímavým řetězcem úkolů. Podnikání v tomto směru je atraktivní tím, že nabízí levné volno s pravidelně se měnícím menu. Ceny za týmový lístek se pohybují od 2 do 6 tisíc rublů, doba trvání hry je asi 1-2 hodiny.

Vaším cílem - vytvořit zajímavé příběhy a hádanky, abyste vytvořili design v daném stylu. Tito mohou být populární filmy, kde hlavní postavy jsou hráči, nebo úzká specializace nějakého žánru (horor, detektiv, rytíři, Vikingové). Můžete si vzít za základ oblíbenou hru "Ford Boyard" a dát si na každý ostrov řetězu dobrodružství muže, který za úkol, který bude dokončen, dává ceněný klíč z hrudníku. Existuje spousta nápadů, ale je třeba vyvinout kreativní úsilí.

Lze říci, zda je to nákladný projekt, a to dvěma způsoby. Chcete-li udělat zajímavou hádanku, nic nemůže talentovaným lidem s dobrou představivostí - v tomto případě se náklady snižují na dekorace, atributy a pronájmy (pokud jsou úkoly plánovány uvnitř). Někdo si může dovolit koupit hotové mechanismy pro otevírání dveří, odblokování kmenů, zavádění kódů a dalších věcí a přidání reality k tomu, co se děje. Guru skutečných questů říká, že návratnost podnikání nastane v prvních šesti měsících práce, pokud město není vyplněno konkurenční nabídkou.

Připravte se na otevření

Provádění dokumentů

Pro organizování questů je optimální se registrovat jako IP. Pokud podněcovatelé myšlenky nemnoho, pak navrhnout LLC se správným počtem zakladatelů. Jako daňový režim je lepší použít USN. Pokud znáte předem, že většinu nákladů nelze doložit, zvolte příjem ve výši 6%. Žádné speciální povolení a licence pro provádění questů nejsou vyžadovány.

Venku nebo venku?

Volba umístění questů určuje sezónnost vaší práce (v zimě jsou aktivní hry na ulici pro klienta méně atraktivní) a požadovaná výše investice. Pro pouliční dobrodružství jsou hráči nabízeni spousty prostoru, můžete použít přírodní zdroje k vytváření hádanek, ukládat do paměti cache z tajných nástrojů. Ve skutečnosti musíte jen myslet přes posloupnost pohybů a koupit některé atributy - to je vždy mobilní hledání, ve kterém se může účastnit současně až 10 lidí.

Při úkolech v místnosti se situace liší: prostor je omezen a celá ozdobná část musí být vytvořena nezávisle. Pokoj je vybrán o ploše 60-70 metrů čtverečních. m na 2 questy (v průměru 40 čtverečních metrů na quest). Potřebujeme administrátora s větším prostorem - jeho asistentem. Náklady na registraci budou jen součástí - více doplňků pro atmosféru (baterky, kufry, koberce, nábytek, oblečení), hádanky a náhradní díly budou potřebné doslova.

Odkud pocházejí příběhy?

Většina nově příchozích v organizaci questů nakupuje franchisu od nezasvoněných společností. Výhodou této možnosti při poskytování budoucích obchodních konzultací, série příběhů, reklamy, designu. Nemusíte nic vymýšlet, protože vše přichází s franchisorem a dokonce pomáhá překládat všechno do reality a udržovat záznamy. Na trhu je spousta nabídek na prodej franšízy - analyzovat všechny nabízené služby a poskytovat záruky před nákupem. Později zaplatíte licenční poplatky měsíčně za právo používat značku.

Další možností je vytvořit vlastní příběhy. V takovém případě nezaujměte nápady od konkurence, protože takový manévr může vést k plagiátorství. Velkou nevýhodou je potřeba věnovat spoustu času myšlence a jejímu provádění. Třetí možnost - pořadí výkresů autorům-spisovatelům. Není to špatné, ale také dlouhé a nákladné, i když můžete začít s nákupem jedinečného vybavení a poté přemýšlet o cestě hráčů.

Jaké jsou očekávané výdaje

Je nepravděpodobné, že to bude bez nákladů. Stojí za pozornost následující nákupy:

 • Připravené mechanismy pro úkoly (ruční skener, elektrické petardy a můstky, magnetické rukojeti pro dveře, simulátory, různé tlačítka, osvětlení, lasery apod.). Ceny za vybavení jsou různé - od 2 do 50 tisíc rublů na mechanizmus.
 • Inventář a rekvizity podle žánru (horor, erotika, karikatury, detektivové). Chcete-li děsit atmosféru, můžete si koupit imitace špatné kabeláže (6-7 tisíc rublů), hadí jámu (silikonové trubky se pohybují z kompresoru a systému přípravy vzduchu, asi 20-25 tisíc rublů). Detektivní žánr bude vyžadovat atributy ve formě map, globů, starých svazků a dalších věcí.
 • Elektronické moduly: jednoduchý (. Oheň, voda, neviditelné bariéry, vibrace, bude stát 3-4 tisíc rublů každá), komplex (. Kvíz stroje, kódy, cílová cena - 10-20 tisíc rublů), podle žánru (zkrat, kouř, krev, svíčky).
 • Zařízení pro ovládání mechanismů a modulů (kompresory, instalace, oleje, dráty, hadice, postřikovače, snímače, napájecí zdroje atd.).
 • Kostýmy. Mohou být objednány pro zaměstnance a hráče nebo jsou součástí rekvizit.
 • Zvukové zařízení (reproduktory, přehrávače, staré gramofony a záznamy).

Jak rozvracet nějaký projekt

Zaměřením na práci na přilákání mladých lidí stojí za to upřednostnit moderní typy reklamy. Internet help: světlý naplněné site (bez týmem návrhářů a optimalizaci nemůže dělat), veřejnost v sociálních sítích, Instagram, kontextové reklamy. Nezapomeňte na ceny, příjemné překvapení a dárky, slevy na narozeniny a pravidelné zákazníky.

Guerilla reklama také dá výsledek: stick stickers všude, známky reklamy na asfaltu, visí zajímavé ukazatele, rozdávat letáky a letáky. Umístění informací v místních skupinách, na městském portálu a ve fóru, bezplatné bulletinové desky je spolehlivou nabídkou levné propagace.

Co znamená pracovat s questy

Z toho budou úkoly na ulici, v jediné místnosti, ze které se budete muset dostat ven za hodinu, nebo ve společné místnosti, závisí specificita služby. Celkově existuje několik fází:

 1. Zákazníci se zajímají o ceny a služby. Zajímavý popis questů bez prozrazení skutečnosti mohou být přítomny ve všech reklamách, a musí být provedena do správce (je nutné najmout, pokud nebudete brát objednávky). Ceny závisí na složitosti questu, na čase, použitém zařízení - mohou být sledovány od konkurence.
 2. Platba za službu. Postarejte se o variabilní peníze na doručení změny.
 3. Průchod questu. Ve vašem úkolu je důkladná příprava na začátek hry, protože ve špatné době může zaseknout mechanismus, vypálit žárovku, něco zlomit nebo roztrhat. Pokud jste špatně zběhlí v technologii, najmete mistra, který bude kontrolovat zařízení.
 4. Získání recenze. To platí zejména pro zavedení nových parcel nebo počátečního spuštění projektu. Můžete si vytvořit speciální časopis nebo plakát a zavěsit ho na významném místě.

Nakonec,

Questy ve skutečnosti rychle vstupují do života mladých lidí, nahrazují počítačové hry a shromáždění v baru. Jedná se o aktuální téma, které vyžaduje náklad a vynalézavost, dobrý vkus a schopnost předložit váš názor kompetentně. Mladí podnikatelé, kteří hledají své místo, budou nejen zajímaví, ale také slibují, že budou pokračovat v hledání směru.

Podnikatelský plán pro hledání pokoje nebo otevření místnosti pro hledání

Odhadovaná data:

 • Měsíční příjem je 842 400 rublů.
 • Čistý zisk činí 391 856 rublů.
 • Počáteční náklady - 795 800 rublů.
 • Návrat - od 3 měsíců.

Obsah

Poznámka: Tento obchodní plán, stejně jako všechny ostatní v sekci Podnikové plány, obsahuje výpočty průměrných cen, které se mohou lišit. Proto doporučujeme provést výpočty pro vaše podnikání individuálně.

V tomto článku sestavíme podrobný obchodní plán pro quest room s výpočty.

Popis služby

Podnikatelský plán je určen organizaci, která nabízí lidem, aby prošli úkoly ve skutečnosti. Budou zde čtyři různé místnosti. Propagace produktu bude řešit majitel firmy a správci. Hlavní práce bude založena na přilákání zákazníků.

Analýza trhu

Dnešní quest pokoje získávají obrovskou popularitu mezi ruskou populací. Na Západě je tento typ zábavy již dlouho "implantován" do systému volného času. První pátrání v Rusku se objevilo poměrně nedávno (2012).

Podle Guild of Quests (nezávislá ratingová agentura zabývající se podporou tohoto směru), ke konci roku 2015 bylo v Rusku otevřeno asi 950 úkolů. Většina (400 pokojů) je v Moskvě. Dnes není tak snadné otevřít tento typ podnikání, protože podnikání je již přehřáté. Co se týče jiných měst, dnes je tento výklenek méně volný, i když ne ve všech městech.

Otevření takové organizace je lepší v městech s počtem obyvatel nejméně 400 tisíc lidí. Proč? Je to velmi jednoduché. Ve velkých městech mají lidé velké příjmy a následně i žádosti. Chtějí trávit svoji zábavu a pozitivní zábavu. Questy pokoje pro tento ideál. Kromě toho jsou takové zábavní aktivity velmi oblíbené v podnikovém prostředí.

Než začnete vytvářet vlastní podnikatelský plán, musíte studovat konkurenční prostředí. Dnes, pokoje quests nejsou tolik. V některých městech možná ještě neexistují. A v jiných, naopak, mohou být hodně (2-3 organizace s 4-8 pokoji každý).

Soutěžící mohou být:

 • Součástí velké organizace, tzv. Pobočky. Je obtížné s nimi bojovat, protože jejich počáteční investice jsou vysoké a v důsledku toho je kvalita nabízené služby v nadmořské výšce. Je lepší vyhnout se takovým konkurentům. Můžete s nimi bojovat. To vyžaduje vážné kapitálové investice, umístění v opačné části města a dobrá reklamní společnost.
 • Malé organizace. Nepředstavují velkou hrozbu. Za prvé, jejich počáteční investice je téměř vždy malá a za druhé, obvykle nenabízejí mnoho možností a otevřou několik místností. Můžete s nimi bojovat pomocí reklamy. Je vhodné vyhnout se blízkosti.

Je třeba poznamenat, že někteří konkurenti pomáhají ostatním kolegům ve výklenku. Jak? Osoba, která navštívila místnost quest, se bude chtít zeptat, co ještě má ve svém městě. V důsledku toho narazí na oznámení jiných organizací, které nabízejí další úkoly, a to je rozmanitost, nové emoce.

Obecně je třeba poznamenat, že dnešní quest pokoje jsou jednou z nejrychleji rostoucích oblastí event-business.

Potenciálními kupci budou především mladí lidé. Věková kategorie je 20-35 let. Musíte se zaměřit na lidi, kteří mají průměrný příjem nebo nadprůměrný. Nemůžeme vyloučit z počtu spotřebitelů jinou důležitou kategorii - firemní klientelu. Dnes je to často způsob, jakým manažeři dávají přednost trávení času se zaměstnanci. Kromě toho tento druh zábavy pomáhá sjednotit tým, odhalit vůdce, myslitele a další "hráče".

SWOT analýza

Vytváření vlastního podnikání, které bude založeno na místnostech hledání, je důležité studovat vnější interní faktory. Je důležité si uvědomit, že vnější faktory nelze změnit. Ale je možné je vyhnout, pokud jsou ohroženy, nebo pokud je to možné, používají se dobře. Externí faktory zahrnují:

 1. Vlastnosti
 • Nízká úroveň hospodářské soutěže na trhu (v některých regionech úplná absence hospodářské soutěže).
 • Novinkou této myšlenky je zvýšený zájem spotřebitele o to.
 • Nízké náklady na pracovní sílu.
 • Možnost vyvinout zcela nové nápady.
 • Svoboda myšlení, akce, skvělé příležitosti.
 • Prakticky úplná absence omezení.
 • Volný vstup na trh.
 • Vysoká ziskovost v tomto druhu podnikání.
 • Zájem spotřebitelů o nové nápady.
 1. Hrozby
 • Potřeba neustále sledovat poptávku po samostatném druhu místnosti, aby bylo možné hledat "zastaralé" projekty a nahradit je.
 • Nepředvídatelnost zákazníků (kvůli preferencím).
 • Spasmodická povaha poptávky.
 • Významné počáteční náklady.
 • Velká citlivost tohoto typu podnikání k podmínkám vnějšího prostředí.
 • Snížení kupní síly a následně poptávka po službě.
 • Možné utahování státem.
 • Možné zavedení pravidel pro provádění tohoto podnikání.
 • Potřeba zajistit zabezpečení questů, které mohou být potenciálně nebezpečné (například na ulici).

Vnitřní faktory převážně závisí na samotné organizaci. S nimi můžete vždy pracovat, upravovat, používat pro dobro. Interní faktory zahrnují:

 1. Silné stránky
 • Výborná motivace.
 • Používejte pouze efektivní metody reklamy.
 • Exkluzivita nabídek.
 • Kvalitní produkt.
 • Práce je zaměřena na konkrétní segment trhu, který snižuje náklady na reklamu a činí cíle jasnější.
 1. Slabé stránky
 • Nedostatek zkušeností v této oblasti.
 • Nedostatečná vypracovaná strategie.
 • Nedostatek prodejních kanálů, potřeba rozvíjet vazby.

Začněte převést svůj projekt do reality, musíte jednat v následujícím pořadí:

 1. Správně zvedněte pokoj.
 2. Zvláštní pozornost věnujte vývoji scénářů.
 3. Je správné, abyste si vybrali scenérii, uspořádali je.

Je důležité si uvědomit, že úspěch podniku bude spíše záviset na zajímavosti questu. Bude také důležité, jak se organizaci podařilo tuto myšlenku realizovat.

Posouzení příležitostí

Nejprve musíte určit polohu. Zde bude vše závislé na tom, jaké úkoly se budou ve vaší organizaci konat. Může to být:

 1. Úkoly v uzavřené pronajaté místnosti typu "najděte cestu."
 2. Úkoly na přírodu nebo ulicích města.
 3. Questy v různých anti-kavárnách.

V prvním případě budete muset najít pokoj. Je lepší zastavit výběr na pronájem v obchodním centru. Nemusí to být v centru města. Můžete si vybrat obchodní centrum v rezidenční čtvrti, ale s vysokou návštěvností. Takže můžete ušetřit peníze a neztratit zákazníky. V našem obchodním plánu se bude zvažovat tento formát quest roomů.

Pokud jsou questy drženy v otevřeném terénu, nebudou vyžadovány prostory pro jejich chování. V tomto případě je třeba věnovat zvláštní pozornost bezpečnostním technikám. Všichni účastníci questu budou muset předplatit speciální bezpečnostní příručku. Současně je důležité, aby na život a zdraví měli odpovědní pouze účastníci questu. A přesto je třeba si uvědomit, že v případě traumatu a dalších nepříjemných situací se počet klientů nevyhnutelně sníží.

Pokud provádíte questy v kavárnách, prostory budou poskytovány jeho manažery. A můžeme se dohodnout na vzájemně výhodné spolupráci. Pak nemůžete zaplatit za pronájem. Bude nutné pouze přilákat zákazníky.

Takže naše úkoly se budou konat v nákupním centru. Celkem požadovaných 4 pokojů. 120 m 2 bude pro ně dost. Při vchodu bude recepce, kde administrátor provede vstupní instruktáž a doprovodí klienty do požadované místnosti.

Organizace práce bude 7 dní v týdnu. Chcete-li pracovat, potřebujete 2 správce. Harmonogram práce bude následující:

Podnikatelský plán pro quest room

Ukázkový obchodní plán pro quest room byl otevřen na základě franšízové ​​dohody.

 • Počet obyvatel města: 1 200 000 obyvatel
 • Prostory: pronájem, 130 metrů čtverečních. m.
 • Pracovní doba organizace: od 10:00 do 22:00
 • Počet osob: 2 osoby.
 • Náklady na zahájení projektu: 670 000 rublů.
 • Potenciální zisk po 2 měsících: 280 000 rub. v měsících.
 • Návrat investic: 6 měsíců.

Cílem tohoto podnikatelského záměru je prokázat proveditelnost otevření quest místnosti v našem městě. Quest room je nový, zajímavý obchod, který se liší relativně nízkými investicemi, jednoduchou organizací a vysokým potenciálním příjmem.

Kolik peněz potřebuje k otevření místnosti pro hledání

Projekt lze otevřít na základě franšízové ​​dohody nebo samostatně. Pro sebeobjevení se podnikatelé často obracejí na spisovatele scénářů. Tento obchodní plán byl vypočítán na příkladu otevření quest místnosti s pomocí franšízy. Společnost nám poskytne veškerou potřebnou dokumentaci, pomůže při hledání pokoje a vytváření dekorací pro pokoje, pomůže vyzvednout zaměstnance a podpořit podnikání. Naším hlavním úkolem je najít investice pro otevření projektu.

Investice do projektu budou zahrnovat:

 • Získání licence nebo práva na užívání značky - 120 000 rublů.
 • Materiály pro vytváření míst (2 pokoje) - 400 000 rublů.
 • Záloha na pronájem pozemků po dobu 2 měsíců. - 120 000 rublů.
 • Registrace firem a další org. náklady - 30 000 rublů.

Celkem - 670 000 rublů.

Popis služeb

Průměrné náklady na návštěvu jedné společnosti v našem klubu jsou 1500 rublů. Cena bude záviset na čase návštěvy a dni v týdnu. Ve večerních i víkendových cenách je cena vyšší o 500 - 1000 rublů. Rezervace her může probíhat jak telefonicky, tak prostřednictvím webu. Druhy questů pro návštěvníky:

 • Isolaria
 • Prokletí Sarah
 • Odpočítávání
 • Dvě dýchání

V den narození budou návštěvníkům nabídnuta sleva ve výši 20%. Také budeme moci zakoupit dárkové certifikáty ve výši 2500 rublů. na společnost až 4 osoby.
Režim quest-room: od 10:00 do 22:00.

Výrobní plán

Chcete-li ubytovat quest klub, je zapotřebí pronajmout pokoj minimálně 120 metrů čtverečních. m. Jedná se o poměrně rozsáhlou oblast, takže bude důležité zvolit levné prostory. V opačném případě půjde na nájem většiny zisků. V důsledku toho jsme zvolili předpoklad v jednom z malých nákupních center našeho města. Obchodní centrum se nachází v rezidenční čtvrti města, takže ceny za pronájem nejsou vysoké. Nicméně, existuje dobrý provoz kupujících, včetně mladých lidí. Velkým plusem ubytování v nákupním centru je to, že zde vznikly všechny podmínky: je zde bezpečnost, požární poplach, komunikace. Opravy a další náklady na přípravu areálu se nevyžadují. Pronajímatelná plocha je 130 metrů čtverečních. m. Výše ​​nájemného - 60 000 rublů. v měsících.

Jako personál budeme zaměstnávat dva operátory, kteří budou pracovat v směnovém plánu 2/2. Pro tento příspěvek jsou mladí lidé a studenti dokonalí. Mzda jednoho operátora bude 18 000 rublů a celkový mzdový fond za měsíc je 36 000 rublů. Zaměstnanci obdrží měsíční příspěvky do mimorozpočtových fondů (FIU a FSS) ve výši 10 800 rublů.

Jaký je kód OKVED pro firmu?

Organizační formou quest room bude běžné individuální podnikání. Jako hlavní kód OKVED se plánuje zvolit: 92.72 - "Ostatní činnosti související s rekreací a zábavy, které nejsou zahrnuty do jiných seskupení". Systém zdanění - USN, 6% tržeb. Není potřeba pokladna a licence k výkonu činností.

Marketing a propagace služeb

Předpokládá se, že strávit až 40 000 rublů na podporu podnikání. za měsíc. Reklama a propagace quest room je plánována v následujících oblastech:

 1. Venkovní reklama - umístění bannerů, billboardů, reklamy na video stojanech. Pomůže zvýšit naši popularitu a rozeznatelnost;
 2. Reklama na internetu - kontextová reklama (Yandex-Direct), reklama v sociálních sítích a specializovaných fórech.
 3. Distribuce letáků a letáků v blízkosti potenciálních klientů - v blízkosti univerzit, velkých nákupních center, mládežnických parků.
 4. Provádění akcí, charitativních akcí.
 5. Atrakce televize, tvorba reklam a jejich zveřejňování na internetu.

Finanční plán

Pravidelné měsíční výdaje:

 • Nájemné - 60 000 rub.
 • Mzdy - 36 000 rublů.
 • Platby FIU a FSS - 10 800 rublů.
 • Reklama - 40 000 rublů.
 • Ostatní výdaje - 20 000 rub.

Celkem - 166 800 rublů.
Struktura fixních nákladů podle plánu je následující:

Kolik můžete vydělat za služby quest místnosti

Podle statistik franchisora ​​po dvou měsících práce quest room dochází k návštěvě přibližně 4 skupin ve všední dny a až 10 skupin na víkendech na pokoj. S průměrnou kontrolou 1500 rublů. získáváme následující výnosy:

 • 22 pracovních dnů - 132 000 rublů.
 • 8 dní volna - 120 000 rublů.

Celkem - 252 000 rublů. s jednou místností. Budeme mít dvě místnosti současně, proto se potenciální příjmy zdvojnásobí, protože můžeme přijmout dvakrát tolik návštěvníků. Měsíční obrat tak bude 504 000 rublů. Jsme si vědomi, že v praxi, aby se dosáhlo tyto ukazatele bude těžké, takže budeme počítat pouze 70% těchto příjmů (vzít také v úvahu daňové odpočty) nebo 352 800 rublů. za měsíc.

Čistý zisk činí: 352 800 (výtěžek) - 166 800 (stálé výdaje) = 186 000 rbl. za měsíc. Ziskovost podnikání je 111%! Při zohlednění doby podpory podnikání se návratnost investic projeví až po 6 měsících práce.

Podrobný plán otevírání

 1. Chcete-li určit formát služby, ať už to bude k dispozici v místnosti nebo na místě ve městě (záleží na zakoupeném zařízení a pronajaté plochy).
 2. Je nutné zapojit spisovatele skriptu třetí strany, který dokáže vytvořit detailní příběhy, alespoň pro několik scénářů. Je lepší, když je odhalení v nich nepředvídatelné.
 3. Je třeba získat registrační doklady (podrobnosti níže) a zaregistrovat se u příslušných úřadů.
 4. Hledá se místnost, ve které se budou nacházet několik místností, správce, zástupci a technický personál.
 5. Další je propagace (reklamy, kontextová reklama v sociálních sítích, vytváření vlastních skupin a veřejných míst apod.).

Jak a jaké vybavení si vybrat

, Nákup či dlouhodobý pronájem vzít v audio zařízení, dálkový ovladač pro regulátor, který bude sledovat situaci v místnosti, bezpečnostních kamer, doprovod (starožitnosti, tematické kostýmy atd) ke společnosti byl konkurenceschopný. Každých 3-6 měsíců, je nutné aktualizovat doprovod a interiérové ​​questové místnosti, což by znamenalo přibližnými náklady 300-400 tisíc rublů. Nicméně toto množství nákladů na vybavení může být sníženo, protože mnoho z nich dělá předměty dekorace z improvizovaných prostředků s vlastními rukama.

Dokumenty pro otevření

K legalizaci tohoto druhu podnikání budete muset zaregistrovat samostatného podnikatele - nejprve to stačí. Chcete-li získat certifikát, musíte předložit prohlášení o navrhovaném vzorku, uvést kontaktní údaje a místo, kde se budou konat questy. Kromě toho budete potřebovat pas občana a individuální daňový kód. S majitelem areálu je nutné uzavřít nájemní smlouvu, kterou bude vyžadovat každý stát. Musí být ověřeno podpisy a těsnění obou stran.

Jaký daňový systém si vyberete

U tohoto druhu podnikatelské činnosti není možné zvolit si patentovou podobu plátce daní, protože seznam těchto typů podnikání je jasně regulován. Nebude možné vybrat daň z příjmů z příjmů, protože klasifikátor v sekci "služby pro domácnost" nenaznačuje místnost quest. Podnikatel si proto bude muset vybrat mezi zjednodušeným systémem a společným systémem zdanění. Nejvíce preferují zjednodušené daně se 6 nebo 15% daňovým zatížením. Je to takový systém, který zjednoduší podávání zpráv a minimalizuje náklady na placení daní.

Oprávnění k otevření

Kromě registrace u daňového úřadu a získání osvědčení o registraci může být nezbytné získat povolení od hasičského oddělení a hygienické epidemiologické stanice. Prostory, kde budou služby poskytovány (hry, které mají být hrány), musí plně splňovat jejich kritéria. V žádné z úkolů by neměly existovat situace, které by mohly vést k riziku zranění účastníka. Před začátkem hry musí každý návštěvník absolvovat jednoduchou bezpečnostní instrukci.

Technologie poskytování služeb

Otevření skutečně úspěšného hledání pokoje bude vyžadovat pokoj s opravou, který bude odpovídat tématům událostí. V případě, že důraz na hrdiny pryč hry, které mohou být prováděny v oblastech firemních zákazníků, pronajaté anti-kavárna, autokempů, parky. Aby se ochránil před možným incidentům se zákazníky, je třeba, aby dala pokyn hráče na bezpečnost a získat odpovídající podpisy od nich.

Jako potenciální klienti zpravidla hledají vyhledávací místnost na internetu nebo na zpětnou vazbu svých známých, má smysl věnovat značnou pozornost marketingové kampani. Jelikož jeho nástroje mohou jednat sotva se stránkou nebo skupinou, informace o fórech, reklamních banerech. Distribuce letáků v nákupních centrech a kinech, stejně jako všechny druhy propagačních akcí, funguje dobře. Někteří podnikatelé dávají přednost otevření místností, které fungují pod franšízou od známých a dobře prosazovaných značek.