Obchodní plán zimního stadionu: potřebné vybavení a dokumenty. Kolik stojí budování krytého zimního stadionu

Před více než deseti lety se za obchod považovalo jen několik lidí.

Taková místa na volný čas samozřejmě existovala vždy, ale byly organizovány obecními úřady pouze pro zimní období pod širým nebem.

Dnes se zimní stadiony stále více a více otvírají. A není to náhoda, protože taková věc s vhodným přístupem může přinést dobrý stabilní příjem. O tom, jak vytvořit obchodní plán pro zimní stadion, budeme mluvit dnes.

Hlavní možnosti uspořádání takového případu

Kluziště lze rozdělit do tří typů: venkovní, vybavené vzduchovou a kovovou konstrukcí. První možností je nejlevnější a třetí, resp. Nejdražší. Obecně platí, že ve velkých městech a městech je veřejnost náročnější, takže podnikatelé stavějí kluziště vybavené kovoobráběním.

V oblastech jsou však podobné prostory pro volný čas často postaveny pod nosnou strukturou, což je velká markýza. Co se týče otevřených kluzišť, jsou v zimě organizovány téměř všude.

Dokumentace podnikání

Podnikatelský plán na hřišti musí předem zajistit registraci jako právnická osoba. Také se musíte zaregistrovat u daňových úřadů. Pokud neplánujete pronajmout si a stavíte si vlastní kluziště, je nutné vydat spoustu příslušné dokumentace: počínaje plánem výstavby a končí schválením v různých institucích.

Kdo jsou vaši hlavní zákazníci?

Podnikatelský plán zimního stadionu musí nutně zahrnovat analýzu cílového publika. Koneckonců, je nutné pochopit, kdo bude vaším hlavním zákazníkem. Takže bez ohledu na typ struktury, hlavní příjmy vám přinese hromadné bruslení. A jejich cena zpravidla nezávisí na regionu.

Co se týče optimálního počtu korčulí současně, toto číslo není předepsáno v žádném normativním dokumentu. Odborníci však vypočítali, že pro pohodlnou zábavu na kluziště potřebuje člověk asi 7-8 metrů čtverečních.

Pokud se více lidí dostane na led, úroveň zranění se zvýší. Navíc bude v tomto případě potažen povrch potahu.

Kromě toho jsou ledové arény velmi oblíbené u firemních klientů. Vzhledem k otázce, kolik stojí zimní stadion pro tuto skupinu návštěvníků, je třeba poznamenat, že cena za takovou službu se značně liší, pokud se porovná megatity a regionální centra. Takže v případě hodinového nájemného na ledové aréně ve velkém městě je nutné položit nejméně tisíc dolarů. V regionech bude tato částka mnohem nižší.

Kromě toho jsou časté kluziště dětské krasokorčulské školy, hokejové oddíly, stejně jako skupiny fanoušků, které řídí puk. Nejčastěji se majitelé zimních stadionů snižují náklady na návštěvu dětí, i když se to projevuje přímo na jejich ziscích.

Alternativní způsoby výdělku

Podnikatelský plán na kluzišti, vedle hlavních příjmů od hostujících zákazníků, by měl zahrnovat i možnost dodatečných příjmů. Takže mnoho majitelů podobných zařízení umisťuje reklamu ve formě bannerů na deskách, výkresů na obálce a také tisk na lístky. Taková příležitost je však nejčastěji k dispozici v ledových arenách ve velkých městech.

Náklady na kluziště

Podobnou firmu můžete spustit dvěma způsoby: buď si pronajmout pronajatý dům, nebo si ho vybudovat sami. Samozřejmě, druhá možnost bude mnohem dražší a příjmy z ní budou mnohem vyšší. Doporučujeme, abyste oba možnosti zvážili podrobně.

Vytvoření vlastního kluziště

Aby bylo možné zahájit budování takové instituce, je třeba nejdříve určit její koncept. Takže v obchodním plánu zimního stadionu pod širým nebem je nutné položit částku na jeho výstavbu ve výši 400 tisíc eur. Technologie jeho montáže se snižuje na následující: nejprve se na rovný povrch položí chladicí potrubní systém. Náklady na vybavení a práce v této fázi je asi 65 tisíc eur.

Poté jsou položené trubky naplněny pískem, který v chladném stavu není tvrdost vůči betonu nižší. A vrchol bude naplněn ledem. Aréna musí být obklopena speciálními stranami, což bude vyžadovat zhruba 60 tisíc eur. Také bude nutné umístit samotné srdce ledové arény - chladicí jednotky, jejíž cena činí asi 200 tisíc eur. Navíc podnikatelský plán na kluzišti by měl zahrnovat nákup zařízení na čištění ledů.

Druhý koncept ledové arény zajišťuje přítomnost struktury nesoucí vzduch. Kolik stojí výstavba vnitřního kluziště tohoto typu? Taková ledová aréna bude stát na volném prostranství několikrát víc než jen analog. Takže pro její budování bude nutné utrácet od jednoho do jednoho a půl milionu eur. Taková konstrukce je jakýmsi stanem, jehož dóm je podporován speciálně simulovanými proudy vzduchu.

Dnes jsou takové kluziště velmi oblíbené v regionech. Mají spoustu výhod, z nichž jedna je rychlost výstavby: je možné postavit ledovou arénu tohoto designu po dobu 2-3 měsíců. Zvláštní zařízení bude muset instalovat systém obnovy (tzn. Opakované použití tepla), nucené rozmrazování ledu a postarat se o vnitřní infrastrukturu.

Třetí možností je kluziště pod kovovou konstrukcí. Tento typ zahrnuje ledové arény v nákupních a zábavních centrech a sportovních areálech. V současné době se nikdo neodvážil stavět kovové konstrukce výhradně pro potřeby kluziště. Koneckonců, náklady jsou velmi vysoké.

Takže kolik stojí výstavba vnitřního válečku tohoto typu? Pokud nezohledňujete náklady na výstavbu samotného kovu, taková ledová aréna vás bude stát 1,5-2 milionů eur. Takové vysoké náklady jsou primárně spojeny se závažnými požadavky na tepelnou izolaci, těsnost, opětovné obsazení, vzhled arény a tak dále.

Pronájem válečků

Nemáte-li dostatek investic k vybudování vlastní lezecké arény, ale přesto budete chtít vyzkoušet svou práci v této oblasti, najdete vhodnou arénu k pronájmu. Nicméně odborníci poznamenávají, že tento způsob podnikání je velmi problematický. Důvodem je skutečnost, že je velmi obtížné pronajmout státní objekt z důvodu byrokracie a soukromí vlastníci často žádají o velmi vysokou cenu.

Dodatečné náklady na otevření a provoz válečku

Vaše hlavní náklady jako majitel ledové arény budou sníženy na účty za elektřinu. Takže udržet jeden čtvereční metr ledu vyžaduje asi 40-50 wattů za hodinu. Při počátečním zmrazení lze tuto částku bezpečně vynásobit třemi.

Dalším nákladem jsou brusle. Takže k udržení plochy s ledovou arénou asi 1800 metrů čtverečních bude muset zakoupit asi 750 párů bruslí. Současně se na ledu použije 250 párů, 250 bude sušení a 250 bude připraveno, aby se dostalo na led. Rovněž je třeba mít na paměti, že není vhodné ušetřit na nákupu takového zařízení, protože výrobky nízké kvality se velmi rychle opotřebují. Cena dobrých bruslí je asi 100-150 dolarů za pár. Obvykle stačí na jednu sezónu.

Personál pro práci na kluzišti

Bez zaměstnanců v této oblasti nebude možné spravovat. Otázka náboru by však měla být velmi zodpovědně řešena, neboť spravedlivě je to lidský faktor, který je zásadní jako služba zákazníkům. Je také velmi důležité, aby zkušený zaměstnanec vyčistil led. Koneckonců, vaši zákazníci chtějí bruslit na kvalitním povrchu bez vad.

Otevření kluziště: příjmová část

Při přípravě podnikatelského záměru na kryté kluziště nebo na otevřené areálu ledu je třeba mít na paměti, že ziskovost tohoto případu je asi 30-50%. Počáteční investice se zpravidla vyplácí do 2-4 let. Existuje však několik příkladů, kdy se majitelé v důsledku dobře zvoleného umístění zimního stadionu a řádného řízení podařilo vyrovnat veškeré náklady na zahájení podnikání do 12 měsíců od zahájení ledové arény.

Podnikatelský plán zimního stadionu

Nabízíme vám podnikatelský plán pro ledový kluziště, podnik, který vám umožní vstoupit do zábavního průmyslu a oslovit zákazníky, kteří dávají přednost trávení volného času bruslení. Od výběru místa budoucího kluziště, nákupu potřebného vybavení, kvalitní pokrytí, použití speciálních strojů na broušení ledu nebo umělé opěrky závisí na popularitě vašeho paláce. A pro to potřebujete dokument, který vám umožní "vidět" všechny kroky iniciativy v souladu s potřebnými údaji.

Tento hotový dokument vám umožní vypočítat náklady a měly by být působivé. Koneckonců, udržování kryté arény celoročně ve vynikajícím funkčním stavu je nákladné podnikání. Mělo by také být zmatený s nákupem zásob (bruslí různých velikostí), kolen a dalších nezbytných doplňků, jakož i pečlivý výběr hudby pro rychlé a tiché střídala složení. Nezapomeňte, že lopatky bruslí by měly být neustále ostré, leštěné a lépe, pokud to dělá profesionální dílna.

Po prozkoumání informací o organizaci zimního stadionu můžete přesně určit výběr pracovníků a pochopit, jaký druh povolení je potřebný, protože tento druh odpočinku je spojen s poraněním. Nicméně se vše zaplatí se zájmem, tento svátek spadá do kategorie rodiny, přitahuje mnoho klientů, kteří si vybírají zdravý životní styl. Je také možné rozšířit podnikání a zavést cateringový bod, kde budou návštěvníkům podáváni horký čaj, občerstvení, lahodné koláče a nápoje. Vynikající a nákladově efektivní podnik pro ty, kteří jasně a pečlivě zvažují jejich rozhodnutí.

Otevírání kluziště: obchodní možnosti

Přívrženci zdravého životního stylu se stále více a více, v souvislosti s nimiž obrovská popularita znovu začala používat kluziště. Potěšení z bruslení prožívají nejen děti, ale i dospělí, kteří sem přijíždějí kvůli pozitivním emocím, obvinění ze zivota a dobré nálady. Proč ne využijte tohoto trendu a neotevírejte kluziště? Samozřejmě, finanční prostředky na to budou značné, ale návrat může být docela působivý. Vše závisí na tom, jak vážně přistupujete k organizaci tohoto procesu.

Obchod s ledem přináší značné zisky, ale každá medaile, jak víte, má dvě strany. Samozřejmě, takové podnikání jako kluziště také má své výhody a nevýhody. Přínosem tohoto podnikání je, že může vstoupit jako podnikatelé s výraznými úsporami a nadšenci, kteří mají velmi skromný počáteční kapitál. V prvním případě je to otázka výstavby kapitálu uzavřených projektů, schopných poskytnout maximální pohodlí fanouškům bruslení. Druhá možnost zahrnuje výstavbu běžného venkovního kluziště.

Dokonalé klouzání

Hromadné bruslení se již dlouho stalo oblíbeným druhem zimní zábavy v mnoha městech. Uspokojení poptávky potenciálních zákazníků je důležité, aby se podnikatel postaral o to, aby tento typ rekreace neobsahoval žádné nepříjemné překvapení. Je důležité, aby plocha hřiště byla dostatečně velká, aby se návštěvníci kliniky necítili stísněni. Jak ukazuje praxe, pro každou osobu by měla být nejméně 7-8 metrů čtverečních. m. V opačném případě se riziko zranění zvyšuje, navíc krytí ledu na kluziště klesá mnohem rychleji.

Existují dvě hlavní možnosti pro vstup do tohoto podnikání - stavění kluziště od začátku nebo přijetí již připravené budovy k pronájmu. V prvním případě budou náklady mnohem vyšší, ale s návratností investic zpravidla neexistují žádné zvláštní problémy. Druhá možnost je méně výhodná z pohledu toho, že mnozí majitelé jsou žonglování nadměrné ceny za pronájem, například výpočet nájemného na základě 1 km čtverečních. m. kluziště. Současně nikdo nezaručuje, že počet klientů bude vždy stabilně vysoký, což vám po zaplacení s pronajímatelem umožní počítat s pevným ziskem.

Organizace kluziště obvykle poskytuje takový druh služeb, jako je pronájem bruslí. Snažte se ujistit se, že tato sportovní zařízení nikdy nejsou k dispozici. Chcete-li to udělat, měli byste přemýšlet i o tak trochu drobnosti jako přítomnost určitých velikostí. Nezapomeňte, že pár párů bruslí bude v sušičce, takže je musíte koupit s marží. Stanovení výše nájemného pro návštěvu kluziště, brát v úvahu veškeré náklady, které se podávají, včetně zapůjčení auta pro veřejnost kluzišť, nákupních brusle, utility náklady, platy zaměstnanců. Chcete-li provést takové výpočty, profesionální příklad podnikatelského plánu pro otevření kluziště s hotovými výpočty vám umožní přesně maximalizovat. V něm najdete všechny potřebné informace, aby vaše podnikání vyvíjelo co nejúčinněji.

Podnikatelský plán pro Ice Sports Palace 2014

Tento obchodní plán je projektem ledového paláce sportu.

Projekt zajišťuje vytvoření multifunkčního sportovního a zábavního komplexu s celoročním provozem s ledovou arénou, stezky pro curling, choreografii a taneční sály, kavárnu, bar a obchod.

Ice Palace bude poskytovat služby a provádět aktivity v těchto oblastech:

1) masové bruslení na ledě, včetně pronájmu bruslí;

4) zábavní akce (ledové představení, koncerty, turnaje);

6) služby sportovní a taneční školy (krasokorčík, curling, choreografie, taneční studia);

7) cateringové služby.

Komplex bude zaměřen jak na jednotlivce, tak na firemní klientelu. Poslední služby budou nabízeny:

1) pronajmout hřiště pro firemní akce;

2) pronajmout ledové pole pro výstavy, prezentace;

3) pronájem reklamních ploch v areálu.

Projekt je typický a připraven pro realizaci ve městech s počtem obyvatel 75 000 - 1 000 000 osob.

Klíčové charakteristiky projektu:

- Kapacita arény je 12 000 míst;

- stavební plocha - 20 670 m2;

- celková plocha budovy - 67 830 m2;

- personál - 15 osob.

Nutná potřeba financování činí 275 788 tisíc rublů. Očekává se, že projekt bude financován z vlastních zdrojů (50%) a půjček (50%)

Výsledkem finančního modelování je kompletní soubor analytických dat:

- Projektované rozpočty projektů (O & M, ODDS, zůstatek)

- Analýza finančních ukazatelů likvidity a ziskovosti

- Analýza ukazatelů výkonnosti investic (NCF, NPV, IRR atd.)

- Analýza citlivosti atd.

Podnikatelský plán používá materiály:

- městská rada Anapy;

- analytické materiály ruských a zahraničních poboček;

Podnikatelský plán je sestaven v souladu s normami mezinárodních organizací, jako jsou UNIDO a TACIS.

Rozsah práce: 86 stran.

SOUHRN PROJEKTU

1 AKTUALITA PROJEKTU

2. ANALÝZA TRHU ICE ARENES

2.1 Obecné informace o arénách ledu

2.2 Světový trh ledových arén

2.3 Objem a dynamika trhu s ledovými arenami v Rusku

2.4 Analýza konkurenčního prostředí

2.5 Analýza cen trhu s ledovými arény v Rusku

2.6 Předpověď vývoje trhu s ledovou arénou v Rusku

3 MARKETING PLAN

3.1 Marketingová strategie

3.2 Podnikový model podniku

3.3 Sortimentní a cenová politika

3.4 Reklama a propagace

3.5 SWOT - analýza projektu

4 ORGANIZAČNÍ PLÁN

4.1 Umístění podniku. Etapy realizace projektu

4.2 Organizační struktura a personální stůl

4.3 Právní, daňová a informační podpora projektu

5. PLÁN VÝROBY

5.1 Popis výrobního zařízení

5.2 Výpočet hodnoty dlouhodobého majetku

5.3 Výpočet nákladů na přímé náklady

5.4 Pracovní kapitál

6. FINANČNÍ PLÁN

6.1 Základní předpoklady finančního plánu

6.2 Financování projektu

6.3 Analýza prodeje

6.4 Analýza struktury přímých nákladů

6.5 Analýza struktury všeobecných a správních nákladů

6.6 Analýza struktury daňových plateb

6.7 Analýza úvěrového servisu

6.8 Analýza struktury úplné pořizovací ceny

6.9 Finanční výsledky projektu

6.10 Přehled o peněžních tocích

6.11 Dynamika pracovního kapitálu

6.12 Výpočet diskontní sazby

6.13 Ukazatele výkonnosti investic

6.14 Analýza rovnováhy

6.15 Analýza citlivosti.

6.16 Závěry o proveditelnosti projektu

7. ANALÝZA RIZIK

7.1 Popis a způsoby minimalizace rizik

7.2 Rizikový profil projektu

Diag.1. Zdroje financování (tisíce rublů)

Diag. 2. Objem prodeje v peněžním vyjádření 2014-2016. (tisíce rublů)

Diag. 3. Objem prodeje v naturáliích v letech 2014-2016. (tisíce rublů)

Diag. 4. Podíl na hlavních přímých nákladech paláce ledu

Diag. 5. Podíl všeobecných a administrativních nákladů na palác ledu

Diag. 6. Analýza struktury daňových plateb (%)

Diag. 7. Harmonogram poskytování úvěrů na období 2014-2023 gg. (tisíce rublů)

Diag. 8. Analýza struktury celkových nákladů (%)

Diag. 9. Finanční výsledky za období 2014-2023. (tisíce rublů)

Diag. 10. Ukazatele ziskovosti projektu 2014-2023. (tisíce rublů)

Diag. 11. Čistý peněžní tok v letech 2014-2023. (tisíce rublů)

Diag. 12. Dynamika peněžních prostředků na období 2014-2023. (tisíce rublů)

Diag. 13. Dynamika pracovního kapitálu na období 2014-2023 (tis. Rublů).

Diag. 14. Náhrada projektu za tisíc rublů.

Diag. 15. Analýza citlivosti

Obr. 1 Organizační struktura podniku

Obr. 2. Normy brány v arénách ledu

Obr. 3. Informační podpora projektu.

Obr. 4. Výstavba základny zimního stadionu.

Tab. 1. Aktivní lezecké arény Krasnodarského území

Tab. 2. Ve výstavbě ledové arény Krasnodarského území

Tab. 3. SWOT analýza projektu

Tab. 4. Pracovní program

Tab. 5. Zdanění podniku

Tab. 6. Výpočet nákladů na vybavení

Tab. 7. Výpočet nákladů na stavbu a návrh

Tab. 8. Výpočet hodnoty nehmotného majetku

Tab. 9. Investice do dlouhodobého majetku

Tab. 10. Průměrné měsíční náklady na zařízení

Tab. 11. Pracovní kapitál

Tab. 12. Prodejní plán pro příklad roku 2014

Tab. 13. Výpočet diskontní sazby

Tab. 14. Finanční a ekonomické ukazatele projektu.

Tab. 15. Výpočet míry rizika

Podle "Analýza trhu s mraženou zeleninou a ovocem v Rusku", BusinesStat připraveny v roce 2018, v období let 2013-2017 přirozený objem svých prodejů v zemi vzrostla o 12,9%, z 310,0 na 350.200 tun redukční cíle minulých letech byl pozorován pouze v roce 2015 - 10.3. %. Prodej v roce 2015 poklesl na pozadí celkového poklesu poptávky od spotřebitelů v různých odvětvích. V letech 2016 a 2017 se tržby zmrazené zeleniny a ovoce obnovily tempem růstu o 5,6%, resp. O 9,4% na úrovni předchozích let.

Podle oficiálních údajů se produkce sutin v lednu až červenci 2018 v Rusku zvýšila oproti stejnému období loňského roku o 0,3%. V červenci poklesl objem výroby o 2,8% oproti červenci 2017.

Optimistický scénář je založen na prognózách mezinárodních analytických společností a zahrnuje růst internetového trhu věcí (internet věcí) v Rusku na základě paraboly vzhledem k současné situaci na internetu věcí (internetu věcí) v Rusku na křivce životního cyklu - v raných fázích růstu. Současně bude průměrná roční míra růstu trhu více než 40%. Nástup tohoto scénáře je možný díky implementaci optimistického scénáře pro rozvoj ruského hospodářství, podpory rozvoje trhu internetových věcí (IoT) na státní úrovni.

Podnikatelský plán zimního stadionu

Stáhněte si bezplatné obchodní plány ze speciálního katalogu:
"BEST FREE BUSINESS PLANS OF RUNET"!

Pozor prosím! Volný obchodní plán nabízený ke stažení níže je příkladem. Podnikatelský plán, který nejlépe vyhovuje vaší firmě, musí být vytvořen za pomoci odborníků.

Podnikatelský plán pro výstavbu kryté kluziště

Doslova před 7-8 lety bylo těžké si představit, že můžete získat solidní peněžní příjem, protože jste vlastníkem hřiště.

Nyní otevřete klzisko a přeměňte ji na šťastného obchodníka je velmi reálné. Ale samozřejmě není všechno tak jednoduché. Bude to vyžadovat ohromné ​​množství peněz, stejně jako propracovaný obchodní plán.

Plán realizace projektu

Nezávislé otevření kluziště:

 • vybudovat kluziště nebo jej vybavit v případě pronájmu;
 • provozovat reklamní kampaň;
 • zvedněte personál.

Aby byl případ úspěšný, je důležité seriózně přistupovat k implementaci všech uvedených bodů.

Stavba nebo pronájem kluziště?

Stavba nového kluziště bude stát za slušné množství. Chcete-li vytvořit kvalitní open ice arena bude muset zaplatit 12 milionů rublů.

K dispozici je další možnost - pronájem kluziště. Nájem pomůže vyhnout se velkým nákladům a různým potížím spojeným s výstavbou.

Ale v tomto případě nevýhodou je vysoká složitost vyjednávání s nájemníky.

Nutný marketingový plán

Aby hotová ledová aréna nebyla prázdná, je nutné přilákat návštěvníky. To lze provést pomocí následujících opatření:

 • zveřejňování reklam na vstupních místech;
 • reklama v novinách a v místní televizi;
 • distribuce reklamních brožur;
 • distribuce reklam pro školy, mateřské školy, instituce a sanatoria.

Pro začátečníky a zkušené podnikatele bude užitečné přečíst článek "Jak vytvořit pracovní podnikatelský plán pro malé podniky".

Jaká literatura by měla být použita při vytváření obchodního plánu, přečtěte si zde >>

Zařízení pro kluziště

Před spuštěním zimního stadionu je nutné zakoupit kvalitní vybavení. Budete potřebovat:

 • chladicí jednotka;
 • krabice s rukojetí pro přepravu;
 • ledový stroj;
 • stroj určený k ostření bruslí;
 • sušené pro brusle;
 • držitelé bruslí;
 • brusle různých velikostí;
 • nýtovací stroj.

Nákup zařízení musí být zahájen předem. V průměru trvá asi šest měsíců, než si koupíte vše, co potřebujete.

Finanční ukazatele

Otevírání brusle bude potřebovat zhruba 27 000 000 rublů. Diskontní sazba na dva roky bude 17,5%.

Bod rovnováhy přichází ve čtvrtém měsíci. Měsíční výdaje činí 2 302 590 rublů.

Očekávaný zisk činí 18 433 708 rublů.

Tabulka č. 1. Potenciál spotřebitelů zimních stadionů v Rusku

Seznam výdajů

Chcete-li otevřít zimní stadion v době, kdy budete muset strávit:

 • 6 000 000 rublů pro výstavbu arény;
 • 4 923 295 rublů na nákup potřebného vybavení;
 • 2 376 000 rublů za platbu elektřiny a udržování arény ve správném stavu;
 • 216 500 rublů na nákup bruslí;
 • 100 000 rublů pro reklamu;
 • 1 361 575 rublů za ostatní výdaje.

Daňové zatížení bude činit 125 990 rublů měsíčně. Dalších 419,990 rublů měsíčně bude muset vynaložit na vyplácení mzdy.

Výsledky

Otevření ledového hřebene je supervýnosné podnikání. Ale s většími příležitostmi se jedná o velké riziko. Je velmi důležité správně vypočítat polohu budoucí arény.

To do značné míry závisí na jeho popularitě a reálné ziskovosti. Kluziště, které se nachází daleko od města, je nepravděpodobné, že se stane "branou". Je lepší vybrat místo s nejvyšší dopravou.

Kluziště na Mussonu Sevastopol
"alt =" ">

Stáhněte si další bezplatné obchodní plány ze speciálního katalogu:
"BEST FREE BUSINESS PLANS OF RUNET"!

Podnikatelský plán pro ledovce pod širým nebem

1. SOUHRN PROJEKTU

V tomto obchodním plánu jsme považovali otevření zimního stadionu ve městě s populací 200 tisíc lidí. Kluziště bude vytvořeno na ploše pronajaté plochy 2 000 metrů čtverečních. metrů na přírodním ledu a je určen pro masové bruslení na ledě v zimě.

relativní jednoduchost organizace (nevyžaduje se kapitálová výstavba);

minimální investice (není třeba kupovat drahé chladicí zařízení);

téměř úplná absence konkurentů;

použití nových kolečkových bruslí;

Dostupnost dalších zdrojů zisku (inzerce na ploty, zisky z maloobchodních prodejen atd.).

Investice na otevření zimního stadionu budou činit 3 856 900 rublů. Otevírání zimního stadionu je naplánováno na začátek listopadu 2016. Doba trvání práce závisí na povětrnostních podmínkách a končí kolem poloviny března. Kluziště je plánováno, že se vrátí během první sezóny práce. Očekávaný sezónní výnos bude 8,97 milionů rublů. Čistý zisk - 5,36 milionů rublů. Ziskovost - 59,78%.

Tabulka 1. Integrované ukazatele výkonnosti

Doba návratnosti (PP), měsíce.

Diskontovaná doba návratnosti (DPP), měsíce.

Čistá současná hodnota (NPV), rub.

Koeficient návratnosti investic (ARR),%

Interní míra návratnosti (IRR),%

Index ziskovosti (PI)

2. POPIS SPOLEČNOSTI

Kluziště, které se v projektu projeví, bude otevřeno ve městě s počtem 200 tisíc obyvatel. Kluziště bude umístěn ve volném prostoru, a pracovat na přírodním ledem, a proto trvání práce bude záviset na době trvání nachlazení. Výpočty podnikatelského plánu jsou založeny na pracovní době zimního stadionu od poloviny listopadu do poloviny března. Toto období činnosti je založen na dlouhodobé předpovědi počasí dat, podle kterého je teplota mínus je v oblasti ve stanovené lhůtě.

Rozměry zimního stadionu se sousedním územím budou 2000 m2. metrů. Kluziště bude vybaveno všemi potřebnými pro pohodlí návštěvníků: pronájem bruslí, skladovacích komor, místo pro rekvalifikaci atd. Také se plánuje umístit několik prodejen a prodejních automatů s horkou kávou a cukrovinky na pronájem v pronajaté oblasti.

Chcete-li vytvořit kluziště, budete potřebovat:

získat povolení městské správy k pronájmu plochy pod kliniště, uzavřít nájem;

koupit potřebné vybavení (bariéry, valivá zařízení);

vyčistit a zlepšit území pod klopadlem;

zaplnit kluziště, umístit nájemní zóny, maloobchodní prodejny.

nájem zaměstnanců (instruktorů, správců apod.)

Investice na otevření zimního stadionu budou činit 3 856 900 rublů. Hlavní náklady přicházejí k uspořádání ledu a přilehlého území, stejně jako k nákupu vybavení. Články o počátečních nákladech jsou uvedeny v tabulce. 2 podnikatelský plán.

Vlastnosti obchodního plánu ledovcového paláce

Přidáno do záložek: 0

V posledních letech se počet plně vyvinuté výklenek pro rozvoj podnikání je velmi populární montáž a uvedení do provozu multifunkčních sportovních a zábavních komplexů, vybavené ledové arény, jednoduše řečeno - kluziště.

Opatření k otevření takového komplexu může být začátkem trvale úspěšného komerčního projektu. Za tímto účelem je třeba vypracovat podnikatelský plán, který nejen umožní optimalizovat budoucí náklady projektu, ale i investorům přinese příznivé podmínky a ovlivní jejich kladné rozhodnutí.

Popis projektu

V každém obchodním plánu by měl být uveden podrobný popis projektu. Poskytuje podrobný popis umístění instituce, jejích výrobních možností a seznamu poskytovaných služeb. Seznam těchto služeb zpravidla zahrnuje:

 1. pořádání různých sportovních akcí (hokej, basketbal, volejbal, bojové sporty, krasobruslení a další);
 2. pořádání koncertních programů a zábavních pořadů (koncerty, ceny, cirkusové představení, představení, hudební festivaly);
 3. výstav a veletrhů.

Navíc můžete návštěvníkům poskytovat mnoho dalších služeb.

Analýza trhu

Před okamžitou výstavbou nového paláce by měla být provedena důkladná analýza trhu v této oblasti obchodní činnosti. V rámci analýzy by se měl počítat s přibližným počtem obyvatel osídlení, v nichž se plánuje výstavba ledového paláce se zaměřením na sport a účast na různých kulturních a zábavních akcích.

Je třeba zjistit, zda existuje propaganda ve městě o výhodách zdravého životního stylu a cvičení. Určete také soustředění fanoušků jednotlivých hokejových týmů a pokud je to možné, vyzvěte tyto týmy, aby vedly hokejové zápasy v paláci. Kromě jiných studií analýza trhu zahrnuje posouzení úrovně hospodářské soutěže v daném městě a určení dostupnosti těchto zařízení.

Místnost

Budova pro umístění ledového paláce lze získat několika způsoby:

 • pronájem stávající budovy;
 • koupě a přestavby stávající stavby nebo výstavby nové budovy.

Požadavky na průměrný ledový palác jsou následující:

 • kapacita paláce - 10 000 lidí nebo více;
 • výška budovy - více než 20 metrů;
 • celková šířka paláce je asi 120 metrů;
 • Ledová aréna musí mít parametry nejméně 60x30 metrů.

Tribuny s místy pro návštěvníky by měly být umístěny tak, aby pohled z arény byl pohodlný a plný z jakéhokoli místa ve všech bodech haly. Budova musí navíc splňovat standardy ledových paláců pro sportovní a koncertní akce na mezinárodní úrovni. Při budování budovy je třeba se obávat, že fasáda paláce bude estetický a moderní vzhled, přitahující větší počet návštěvníků.

Je žádoucí, aby ledový palác byl vícepodlažní (minimálně 8) a také měl vlastní vlastní hlídané parkoviště. Konstrukce budovy by měla umožnit volný přístup na dálnici přímo do areálu ledu pro instalaci scenérie a dalších přípravných akcí. Vedle ledové arény by palác měl mít:

 • prostorné a pohodlné make-up pokoje pro hokejisty a umělce;
 • oddělené prostory pro prádlo a zóna pro ostření bruslí;
 • Doplňková zařízení pro skladování domácích zařízení a umístění velkého vybavení pro zajištění ledu.

Při výběru místa pro stavbu paláce bychom se měli spolehnout na dostupnost dobrého dopravního spojení poblíž paláce, aby byla zajištěna návštěva paláce.

Zařízení

Od jmenování ledové paláce kromě držení sporty na ledě a držel kulturně-rekreační aktivity, měli byste zvážit nejen umístění sekcích se sedadly pro diváky, ale také existenci speciální povrchovou úpravou, plovoucí podlahy na ledové arény pro koncerty a veletrhy.

Aby diváci mohli jednodušeji vidět, co se děje na ledové aréně, palácová kupola by měla být vybavena čtyřcestnou video kostkou. V šatnách a pokojích by měly být instalovány sušičky na formy, sprchové kabiny a koupelny.

K zajištění ledové plochy musí být zakoupena technologie zmrzliny. K udržení požadovaných teplotních parametrů místnosti musí být ledová aréna vybavena vzduchotechnickými jednotkami.

Infrastruktura a zaměstnanci

Vedle ledové arény by palác měl mít vnitřní infrastrukturu.

Může zahrnovat:

V obchodním plánu ledového paláce by měly být přemýšleny o volných pracovních místech pro vedení a účastníky instituce. Tato volná místa mohou být:

 • Ředitel;
 • Zástupce ředitele;
 • hlavní inženýr;
 • umělecký ředitel;
 • tajemník-referent;
 • manažer na kompletní sadě zařízení;
 • správce;
 • čistící prostředek;
 • řidiči technologie lámání ledu;
 • šatny;
 • zaměstnanci bruslí a dalších.

Mzdový systém může být instalován s pevnou mzdou plus bonusy a bonusy. Roční mzdový fond je asi 6 500 000 rublů.

Financování

Celková investice na výstavbu a otevření ledovcového paláce vyžaduje nejméně 2,5 miliardy rublů.

Celá výše počátečních kapitálových investic nemusí být financována na náklady zakladatelů. Jejich podíl na celkovém objemu investic může být pouze 30%, zbývající prostředky mohou vstoupit do projektu prostřednictvím půjček. Ice Palace je schopen platit za sebe ve 2 - 2,2 let, ale mělo by být zajištěno toto plné vytížení Orgán, u něhož hokejové zápasy, stejně jako pořádání koncertů a veřejné bruslení.

Příjmy z podnikání by měly pocházet nejen z prodeje vstupenek na sportovní a kulturní akce, ale také z prodeje reklamního prostoru, pronájmu ledové arény a dalších služeb. Vypracování finančního plánu pro projekt zahrnuje výpočet nákladů na projekt. Patří sem:

 • stavební a dokončovací práce, stejně jako zlepšení přilehlého území - asi 700 milionů rublů;
 • nákup zařízení a zásob - 30 - 32 milionů rublů;
 • platit za zaměstnance - 6,5 milionů rublů ročně;
 • daňové platby - 10 milionů rublů. za rok.;
 • veřejné služby - 200 tisíc rublů;
 • ostatní výdaje - 350 tisíc rublů.

Za předpokladu 100% zatížení ledového paláce bude roční částka zisku 1,2 miliard rublů.

Video obsahuje rady pro podnikatele, aby otevřeli svůj vlastní ledový palác

Obchodní plán ledové podložky se syntetickým povrchem

Celé jméno: Typický obchodní plán pro organizaci ledové platformy se syntetickým povlakem ve městě s počtem obyvatel více než 0,8 milionu lidí (založený na příkladu Petrohradu)

Zpráva je prezentována na 50 stranách. Projekt obsahuje 35 tabulek a 26 kreseb.

Cíl projektu: podnikatelský plán je ekonomickým důvodem pro účelnost uspořádání ledovce v Petrohradě

Doba studia: 2006-2014

Tento projekt se zabývá konstrukcí ledové plošiny se syntetickým povrchem. Umístění zimního stadionu je plánováno v jednom z okresů Petrohradu, který má obecně nedostatek sportovních zařízení a tento typ a úroveň, zejména pro organizování aktivního odpočinku obyvatel a pracujících občanů. Přesnější umístění projektu není definováno.
V rámci tohoto podnikatelského záměru byla provedena komplexní marketingová studie na trhu s ledovcem v Petrohradě, byly vypočítány odhadované investiční a provozní náklady a byla vypracována organizační schéma a plán projektu. Na základě získaných informací byl projekt ekonomicky a finančně vyhodnocen, byly vypočítány klíčové finanční a ekonomické ukazatele.
Příprava tohoto podnikatelského plánu:

 • specialista na investice, ekonom;
 • marketingový analytik, specialista na reklamu a PR.

Tato zpráva je 50 stran. Projekt obsahuje 35 tabulek a 26 čísel.

Podnikatelský plán byl vypracován v souladu s metodikou Organizace spojených národů pro rozvoj průmyslu (UNIDO) a doporučením TASIS Evropské unie pro nově nezávislé státy o sestavování obchodních plánů
Zúčastněné uživatele: Tento obchodní plán bude užitečná pro zástupce firem působících na trhu zábavy a sportovních a rekreačních služeb, fyzických a právnických osob, které chtějí vstoupit na trh, orgány veřejné správy, jimiž se řídí vztahy v této oblasti, stejně jako širokou škálu uživatelů, kteří mají zájem o kluziště.

Cíl projektu: Podnikatelský plán je ekonomickým důvodem pro účelnost uspořádání ledovce v Petrohradě.

Koncepce projektu: Koncepce projektu prezentovaná v tomto obchodním plánu odráží nejslibnější z naší strany strategii vstupu na trh.

Služby v oblasti ledu:

 • hromadné bruslení,
 • noční lyžování,
 • školení (hokej),
 • trénink (krasobruslení),
 • pronájem bruslí,
 • ostření bruslí,
 • půjčovna válečků na akce.

Atraktivita trhu:

 • Podle správy Petrohradu se 23% populace všech věkových kategorií pravidelně a pravidelně nebo pravidelně podílí na sportu - 58%.
 • V zimě v Petrohradě je více než 100 ledových oblastí. Z nich 20 kluziště s celoročním provozem, a nachází se ve sportovním areálu (Palace of Sports "Jubilee", kluziště SKA, atd.), Nebo v nákupních centrech (TC Mercury, ON TC, TC Grand Canyon, atd.).
 • Celkový objem trhu pro kluziště v Petrohradě, poskytovaný lyžařům a profesionálním sportovcům, činí více než 10 miliard rublů. za rok.
 • Předpokládá se, že objem služeb poskytovaných kluzáním (v hodnotovém vyjádření) se každoročně zvýší o 30-35%. Zároveň byla na trhu zaznamenána neuspokojená poptávka jak mezi profesionálními sportovci, tak mezi aktivními nadšenci pro rekreaci.
 • Masové bruslení přitahuje milovníky aktivního a zdravého životního stylu všech věkových skupin s různou úrovní příjmů a sociálním statusem.

Zeměpis studie: Petrohrad.
Doba studia: 2006-2014.
Zdroje informací: Údaje Spolkového státní statistické službě, Federální daňové služby, Federální služby pro finanční trhy, Spolkové dozoru nad pojišťovnictvím služby, Centra pro strategická studia Rosgosstrakh a ostatními odděleními. Základní informace array Ruska na základě údajů získaných ze státního rejstříku podniků a organizací (EGRPO) Rosstata a jednotného registru právnických osob (subjektů) a jednotné státní registr jednotlivých podnikatelích (EGRIP) FTS.
Také použité údaje z webových stránek společnosti, data z výstavních materiálů, průmyslových sbírek a odborných publikací, výsledky výzkumu třetích stran.

Pro shromažďování primárních informací byl proveden průzkum účastníků trhu ve formě odborných rozhovorů, telefonického průzkumu.

Obsah
1. Shrnutí
1.1. Informace o iniciátorovi projektu
1.2. Stručný popis projektu
1.3. Podmínky a fáze realizace projektu
1.4. Finanční zdroje a schéma financování projektů
1.5. Odhad ekonomické efektivnosti projektu
1.6. Závěry
2. Marketingové prostředí projektu
2.1. Popis a prognóza vývoje trhu projektových služeb v prodejní oblasti
2.1.1. Popis trhu zábavních služeb a organizace odpočinku
2.1.2. Obecný popis a klasifikaci služeb na trhu sportu a fitness a zdravotních služeb v Petrohradě
2.1.3. Určení typů sportovních a tělesných kultur a zdravotních služeb poskytovaných na trhu v Petrohradě
2.1.4. Obecný popis služeb poskytovaných zimními stadiony v Petrohradě
2.1.5. Předpověď vývoje válečkového trhu v Petrohradě
2.2. Výpočet nákladů na služby
2.3. Marketingový plán a hlavní aktivity na podporu projektu
3. Výrobní plán
3.1. Doporučení pro výběr místa, požadavky na dostupnost dopravních spojení, inženýrské sítě, zdroje, blízkost trhu
3.2. Potřeba oblastí a průmyslových prostor
3.3. Odůvodnění technologického zařízení
3.4. Požadavky na personální obsazení. Výpočet plánu zaměstnanců.
3.5. Plánovaný objem výroby (služby). Rozvrh pro dosažení navržené kapacity.
3.6. Konsolidovaný výpočet kapitálových nákladů
4. Organizační plán
4.1. Právní úprava projektu
4.1.1. Organizační a právní forma
4.1.2. Podmínky pro poskytování pozemků pro tvorbu sportu
komplexů
4.2. Organizační struktura
5. Finanční a investiční plán
5.1. Výdaje investičního období
5.2. Náklady na aktuální (hlavní) dobu
5.3. Výpočet příjmů projektu
5.4. Náklady související s úvěrovým servisem
5.5. Prognóza výkazu peněžních toků (rozpočet peněžních toků).
5.6. Předpokládaný výkaz zisku a ztráty
6. Směr a účinnost projektu
6.1. Směr a význam projektu
6.2. Ukazatele obchodní efektivnosti realizace projektu
6.3. Analýza citlivosti projektu

Seznam tabulek, čísel, grafů, schémat

Obrázek 1. Příklady oblastí ledu na bázi prefabrikované konstrukce vzduchového ložiska se syntetickým leskem
Obrázek 2. Struktura financování projektu
Obrázek 3. Rozpis částky dluhu z úvěru
Obrázek 4. Rozložení preferencí volného času v Petrohradě
v roce 2013,%
Obrázek 5. Zastoupení organizací zábavního průmyslu v Petrohradě
v roce 2013,%
Obrázek 6. Distribuce návštěvníků zábavních zařízení podle typu činnosti v roce 2013 v Petrohradě,%
Obrázek 7. Rozdělení preferencí podle sportu v roce 2013,%
Obrázek 8. Distribuce osob zapojených do sportu pro pravidelnost jejich sportovních aktivit
v roce 2013,%
Obrázek 9. Distribuce škol kratochvilosti a hokeje v Petrohradě, od roku 2013, ks.
Obrázek 10. Geografické rozložení kluzišť, hokejových škol a krasobruslení v oblastech Petrohradu v roce 2013,%
Obrázek 11. Sezónní poptávka po ledu
Obrázek 12. Distribuce návštěvníků na kluziště podle věku,%
Obrázek 13. Distribuce vyhledávacích dotazů "zimní stadion" během roku
podle ročních období,%
Obrázek 14. Rozsah velikosti bruslí k pronájmu,%
Obrázek 15. Objem výrobních služeb v pořadí. výraz
Obrázek 16. Výstupní plán výrobní kapacity
Obrázek 17. Organizační struktura projektu
Graf 18 Struktura investic do podílu v%
Obrázek 19. Struktura nákladů projektových služeb
Obrázek 20. Struktura příjmů z projektu v peněžním vyjádření
Obrázek 21. Struktura financování projektu
Obrázek 22. Rozpis částky dluhu z úvěru
Obrázek 23. Rozpis doby návratnosti projektu podle let
Obrázek 24. Analýza citlivosti indikátoru NPV na změny parametrů projektu
Obrázek 25. Analýza citlivosti indikátoru IRR na změny parametrů projektu
Obrázek 26. Analýza citlivosti ukazatele doby návratnosti na změny parametrů projektu
Tabulka 1. Harmonogram realizace investičních nákladů na projekt
Tabulka 2. Podmínky pro získání půjčeného kapitálu
Tabulka 3. Ukazatele ekonomické efektivnosti projektu
Tabulka 4. Náklady na služby konkurentů
Tabulka 5. Ceny za služby přijaté v rámci projektu
Tabulka 6. Sezónnost poskytování služeb
Tabulka 7. Sezónnost cen služeb
Tabulka 8. Výdaje na marketingovou propagaci projektu podle roků, rublů.
Tabulka 9. Objem spotřeby energie měsíčně
Tabulka 10. Výdaje na inženýrskou podporu, rublů.
Tabulka 11. Výpočet nákladů BOC se základním technickým vybavením
Tabulka 12. Seznam dodatečných prvků a vybavení pro ledové místo
Tabulka 13. Seznam nábytku pro pomocné prostory
Tabulka 14. Seznam nábytku a vybavení užitkových místností
Tabulka 15. Seznam dalších zařízení a vybavení
Tabulka 16. Časový rozvrh personálního personálu
Tabulka 17. Rozvrh provozu ledu
Tabulka 18. Objem výroby služeb v pořadí. výraz
Tabulka 19. Dynamika objemu poskytnutých služeb v jednom účetním roce ve fyzickém vyjádření
Tabulka 20. Dynamika objemu služeb poskytovaných v rámci dvouletého vyrovnání v naturáliích
výraz
Tabulka 21. Dynamika objemu poskytnutých služeb ve tříletém zúčtování a dále fyzicky
Tabulka 22. Přehled nákladů na projektové náklady
Tabulka 23. Souhrnná tabulka výdajů na kapitál projektu
Tabulka 24. Shrnutí režijních nákladů projektu, rub. bez DPH
Tabulka 25. Struktura nákladů na služby projektu
Tabulka 26. Výpočet příjmů projektu v jednom účetním roce, v rublech. bez DPH
Tabulka 27. Výpočet výtěžku z projektu ve dvouletém zúčtovacím roce v rublech. bez DPH
Tabulka 28. Výpočet výnosů z projektu v tříletém zúčtování a dále v rublech. bez DPH
Tabulka 29. Struktura výnosů z oblasti ledu
Tabulka 30. Podmínky pro získání půjčeného kapitálu
Tabulka 31. Konsolidovaný rozpočet peněžních toků, rub. s DPH
Tabulka 32. Konsolidovaný rozpočet příjmů a výdajů projektu v rublech bez DPH.
Tabulka 33. Hlavní ukazatele finanční efektivnosti projektu
Tabulka 34. Rozpočtový efekt z projektu, rublů.
Tabulka 35. Výsledky analýzy citlivosti projektu

Vaše IP adresa je blokována

Ujistěte se, že nepoužíváte anonymizery / proxy / VPN nebo jiné takové nástroje (TOR, friGate, ZenMate atd.) Pro přístup k webu.

Pošlete e-mail na zneužití [at] twirpx.com, pokud jste si jisti, že tento zámek není správný.

V e-mailu uveďte následující informace o zámku:

Kromě toho uveďte:

 1. Jaký ISP používáte?
 2. Jaké pluginy jsou nainstalovány v prohlížeči?
 3. Existuje problém, pokud zakážete všechny pluginy?
 4. Je problém v jiném prohlížeči?
 5. Který VPN / proxy / anonymní software obvykle používáte? Máte problém, pokud je vypnete?
 6. Jak dlouho byl počítač zkontrolován pro viry?

Vaše IP adresa je blokována

Ujistěte se, že nepoužíváte anonymní / proxy / VPN nebo podobné nástroje (TOR, friGate, ZenMate atd.) Pro přístup na web.

Kontaktujte zneužití [at] twirpx.com, pokud si jste jisti, že tento blok je chyba.

Připojte k e-mailu následující text:

Uveďte také:

 1. Jaký poskytovatel internetových služeb (ISP) používáte?
 2. Jaké pluginy a doplňky jsou nainstalovány v prohlížeči?
 3. Je to stále blokování, pokud zakážete všechny pluginy nainstalované v prohlížeči?
 4. Je to stále blokování, pokud používáte jiný prohlížeč?
 5. Jaký software často používáte pro VPN / proxy / anonymizaci? Je to stále blokování, pokud ji deaktivujete?
 6. Jak dlouho jste zkontrolovali počítač viry?

Obchodní plán zimního stadionu: přibližná schéma

Tato činnost je o něco méně výhodná než její vlastní ledová aréna. K dispozici jsou tři typy kluzišť: vnitřní kluziště - pod nosnými konstrukcemi, pod kovovými konstrukcemi a venku pod otevřenou oblohou. Poslední možnost je nejlevnější. Nejdražší možností bude kluziště, chráněné kovovými stropy - je to nejpohodlnější a obvyklé pro náročné obyvatele velkého města.

Ze zařízení bude zapotřebí pouze systém obnovy (vytápění místnosti, aby návštěvníci nezmrazili) a ledové rozmrazovače. Majitel kluziště obdrží hlavní zisk z počtu zákazníků, kteří navštívili kluziště. Čím více z nich, tím rychleji se investice do tohoto druhu podnikání vyplatí. Je třeba organizovat pronájem bruslí různých modifikací - dětí, dospělých a dalších. Odborníci odhadují, že pro 1 osobu potřebujete nejméně 7 m2 plochy - to zajistí pohodlné a nejdůležitější bezpečné lyžování.

S cílem přilákat zákazníky, mohou být nabízeny družstva na ledě - poněkud banální čit-chatování přes sklenici likér kancelářských pracovníků baví bruslení - je to zábavné a dobré pro vaše zdraví.

Pro děti můžete organizovat školy bruslení, bruslení a hokejové části. Ti, kteří navštěvují školu na hřišti, dělat slevy na kluzišti. Můžete navrhnout partnerství pro obchodní nebo reklamní agentury - poskytovat reklamní platformu, na hraně, přes válečkové bannery a jednoduše provést reklamní informační štítky na ledě nebo jízdenek. Otevřete kluziště dvěma způsoby:

 • k pronájmu již postavené ledové plošiny, například v ledovém paláci;
 • zahájení podnikání - budování ledové arény pro lyžování od začátku.

Otevření takového kluziště od nuly bude trvat asi 400 000 eur.

Technologie stavby kluziště

Kovový nábytek je nejdražší a nejnepříznivější možností pro stavbu kluziště od začátku. Pro stavbu potřebujete:

 • Připravte si půdu - země, komunikační systémy - složité uspořádání chladicích potrubních systémů, které stojí asi 60 000 eur;
 • vyplňte strukturu silnou vrstvou písku;
 • nalijte led;
 • stavět arénu;
 • aby se vešly do stran - asi 60 000 eur.

Dodatečné vybavení pro udržování ledové plochy zimního stadionu a stavby areny ve správném stavu - 300 000 eur. Jedná se o stavbu z kategorie kapitálu.

Na videu: jak budovat podnik na kluzišti od začátku

Nejdražší v tomto typu podnikání je nákup struktury a placení účtů za spotřebu elektrické energie. Aby bylo kluziště zcela zajištěno správná teplota, musíte strávit nejméně 40-50 Watt-h. na 1 m2 kluziště. Pokud se proces nalévání ledu objeví od začátku, měli byste očekávat, že to bude trvat nejméně 3 dny. Můžete instalovat systém recyklace tepla - ušetří to hodně v budoucnu. Nákup valivého materiálu:

 • brusle;
 • příslušenství k nim;
 • prostředky péče bruslí.

Je-li plocha kluziště větší než 1,8 tisíc m2, stačí 700 párů bruslí. Dalších 50 je možné zakoupit jako akcie. K nákupu bruslí je třeba jen kvalitní - bezpečnost zákazníků nemůže být ohrožena.

Na pokladnách jakéhokoli druhu je hlavní příjmovou položkou zisk z masového bruslení. Některé kluziště na svátcích zvyšují ceny vstupenek 3-4krát oproti všedním dnům.

Obvykle počet návštěvníků, kteří jsou současně na hřišti, se vypočítá z poměru 7,5 m2 ledu na osobu - to je optimální pracovní zátěž na lehátku pro snadnou obsluhu každého člověka. Samozřejmě, že na všech bruslích kluziště jsou pronajímány, včetně toho v ceně lyžování.

Na hřišti můžete chodit sám, sám, celou rodinou nebo celou kancelář - to je téměř univerzální zábava pro všechny věkové kategorie a společenské vrstvy. Kolektivní výlety na zimní stadion se nedávno staly velmi módní. Obvykle je pro tento účel celý kluziště na chvíli pronajato a v důsledku těchto činností může podnikatel obdržet 2000-3000 rublů čistého zisku za hodinu.

Na svátcích a o víkendech, kdy na hřišti dochází k velkému přílivu zákazníků, není zapotřebí pronajmout si provoz, ale pro firemní firmu uprostřed pracovního týdne je vhodný kluziště. Ve megacities a hlavním městě může cena nájemného obecně dosáhnout několika tisíc dolarů za den nájemného.

 • důvěrnost;
 • pokračovat;
 • fáze realizace projektu;
 • charakteristika objektu;
 • marketingový plán;
 • technické a ekonomické údaje o zařízeních;
 • finanční plán;
 • hodnocení rizik;
 • finanční a ekonomické odůvodnění investic;
 • závěry.

V poslední době se pro firmy stala tradice, že s celým týmem chodí na stadiony. Často to uzavírá transakce. Celý kluziště je pronajímán a za hodinu můžete obdržet až 2000-3000 rublů.

Na videu: Kluziště od začátku, užitečné tipy pro začátečníky

Jídlo na kluzišti

Nejlepší možností je kavárna-rychlé občerstvení nebo řada prodejních automatů:

 • pizamaty;
 • automatický stroj, který vaří tortillas-burritos;
 • mini-pizzerie s možností pít šálek horké kávy.

S vašimi zákazníky můžete zacházet s horkým vínem. Administrátor by se však měl ujistit, že hosté po lyžování používají svařené víno, a nikoli dříve - alkoholický nápoj ohrožuje bezpečnost lyžování, zpomaluje reakci. A pokud je osoba také nezkušená, to občas zvyšuje riziko zranění. Ostražitý správce musí mít nezbytně zaměstnance.