Vývoj obchodních plánů a studií proveditelnosti

V létě se lidé spěchají skrývající se od tepla na břehu nádrže, řeky nebo jezera. Kdysi v přírodě je hlavním zážitkem koupání a konzumace kebabů. Už není zábava. Zde se také otevře příležitost k organizaci malého podniku založeného na pronájmu plaveckých zařízení.

Získání potřebného vybavení a vybavení nebude těžké. Vše, co potřebujete, najdete na internetu. Počet nákupů, které splňují různé požadavky, závisí pouze na dostupnosti počátečního kapitálu. Současně můžete začít s minimálním množstvím poskytovaných služeb a v procesu rozvoje podnikání - zvýšit a diverzifikovat je.

Relevance

Dnes se zvyšuje zájem o zdravý životní styl. Aktivní odpočinek s největším přínosem pro tělo může být pouze v přírodě: v lese, u rybníka nebo v horách. Odpočinek na vodě je nejpopulárnější v horké sezóně.

Před zahájením projektu byste měli určit kategorii potenciálních zákazníků. To je důležité pro reklamní společnost a za účelem správného sestavení seznamu nezbytných akvizic pro podnik.

Budoucí zákazníci pronájmu jsou:

 • rodinám s dětmi, které se nejčastěji zajímají o pronájem katamaránu, vodního kola nebo pryžové lodi;
 • romantické páry, které preferují výlety lodí;
 • sportovci, kteří mají zájem o pronájem kánoí a katamaránů;
 • kolegy v práci, kteří se rozhodli uspořádat firemní dovolenou u rybníka.

Kromě toho bude půjčovna lodí s motorem požadována u rybářů. Pokud to dovolí prostředky, za účelem přilákání si můžete zakoupit další speciální příslušenství pro rybářská zařízení.

Pronájem katamaránů a člunů lze nazvat velmi výnosnou událostí. Začátek této činnosti nevyžaduje velké náklady, ale zisk z ní je velmi významný.

Registrace a organizace obchodu

Chcete-li začít jednat směrem k otevření podniku pro pronájem lodí a katamaránů, je třeba provést několik základních kroků:

 1. Najděte vhodné místo pro umístění místa pronájmu.
 2. Zaregistrujte společnost.
 3. Koupit zařízení a inventář.

Požadovaná dokumentace

Chcete-li organizovat podnikatelskou činnost, musíte se zaregistrovat jako individuální podnikatel v daňové inspekci a zvolit daňový systém. Tento typ činnosti je nejvhodnější pro zjednodušený daňový systém.

Daňová kontrola bude muset shromáždit balíček následujících dokumentů:

 • žádost o registraci jako samostatný podnikatel;
 • potvrzení o zaplacení státního poplatku;
 • pas a jeho kopie;
 • žádost o zjednodušený daňový systém.

Není třeba se registrovat:

 1. Malé lodě méně než 200 kg s výkonem motoru do 8 kW.
 2. Plachetnice bez přítomnosti motoru a místa odpočinku.

Při absenci takových plavebních prostředků se majitel pronájmu nemůže registrovat. Stanice lodi se však zkontroluje na záchranné prostředky.

Vyberte místo

Hlavním ukazatelem při výběru místa pro podnikání k poskytování nájemního vybavení je popularita a návštěvnost. Dále je důležité vzít v úvahu, že by se lidé měli dostat bez větších potíží.

Vynikající možností je otevření nájemního stanoviště v blízkosti umělého rybníka v parku. Alternativou mohou být organizované přírodní pláže, které jsou často navštěvovány mnohem rychleji než místa oficiálně určená.

Když vyzdvihnete místo, musíte se postarat o správné vybudování molu. Musí splňovat všechny potřebné požadavky, z nichž nejdůležitější jsou bezpečnost a pohodlí. Chcete-li umístit kancelář, budete s největší pravděpodobností muset uzavřít nájemní smlouvu. První věcí je:

 • Chcete-li zjistit, kdo je vlastníkem této stránky, obraťte se na okresní správu.
 • setkat se s majitelem a uzavřít smlouvu s ním.

Zařízení

Dnes je zde široká škála plaveckých prostředků. Jejich výběr závisí na finančních možnostech podnikatele.

Hlavní jsou:

 1. Plastová loď.
 2. Dřevěná loď s vesly.
 3. Katamarán.
 4. Dětské nafukovací skútr.
 5. Nárazníkový člun.

Kromě vybavení uvedeného výše je třeba zakoupit záchranné vesty a vesty. Je lepší koupit vesla s malou rezervou. Bude nutné vypracovat pokyny pro chování návštěvníků pláže na vodě a akce v nebezpečné a nestandardní situaci. A také pravidla pro používání záchranného vybavení a vybavení pro plavání. Všechny pokyny musí být zavěšeny na nápadném místě.

Zaměstnanci

Vyzvednutí zaměstnance, je třeba vzít v úvahu, že pronájem agenturní pracovník musí být současně technik, který je schopen uspokojit koupališť, plavčík, a pokud je to nutné, i stráž.

Chcete-li, aby se vaše podnikání rychleji vyplatilo, můžete ušetřit najímání zaměstnanců a nejvíce se zapojit do pronájmu lodí a katamaránů. Navíc, u pronájmu, podnikatel uznává dostupnost poptávky po službách, které nabízí, a mnoho důležitých triviálů důležitých pro tento typ podnikání.

Reklama

Velké jasné znamení přes pláž přiláká pozornost zákazníků. Minimální možností může být flip chart, představovaný deskou s rychlým okrajem s nápisem "pronájem" a vyznačenými sazbami.

Pokud je pláž samostatná nebo na jejím území je několik míst hromadného přetížení, měli byste reklamu umístit na několik úseků.

Vytvořte si vzrušení, které můžete samostatně jezdit na bezplatném katamaránu. Provádění akcí je vždy dobré. Například další proud zákazníků může být uspořádán tím, že na začátku každé hodiny nabídne prvnímu zákazníkovi bezplatnou jízdu.

Finanční složka podniku

Důležitou složkou každého podnikání jsou jeho finanční výsledky. Výpočet odškodnění případu z pronájmu plavidel ukazuje, že jeho ziskovost závisí na mnoha faktorech. Záleží na dni v týdnu i na povětrnostních podmínkách. Nezapomeňte, že tento obchod je sezónní. Má krátký termín. Proto by měl začít od prvních dnů začátku sezóny koncem května.

Náklady na otevření a údržbu

Kapitálové náklady na otevření pronájmu plaveckých zařízení budou asi 150 000 rublů. Navíc jsou měsíční náklady na:

 • pronájem pozemku -15000;
 • platy za zaměstnance (2 osoby) -30.000;
 • daně a povinné platby - 10 000.

Celkem - 55 000 rublů.

Pro kvalitní údržbu místa pronájmu stačí najmout dva pracovníky s náhradním rozvrhem. Podnikatel by během dne měl navštívit místo pronájmu, aby mohl kontrolovat personál a vybírat výtěžek.

Výše budoucích příjmů

O stabilitě příjmů v této formě podnikání se nepočítá. Platba je přijímána v závislosti na plavebních prostředcích a čase jejich použití. V průměru náklady na pronájem jednoho plaveckého zařízení za 30 minut jsou 150 až 200 rublů. Ve všední dny se výnosy mohou pohybovat od 1 500 r. až 3 000 rublů. O víkendu se částka zvýší na 10 000 rublů.

Doba návratnosti

Při odečtení všech výdajů bude zisk z pronájmu činit 30 000 rublů. Na základě těchto údajů se podnik vyplatí v jedné sezóně.

Projekt podnikání v pronájmu lodí je podnik, který představuje jednu z zábav, kterou lze snadno organizovat s dostupností malého kapitálu a dosáhnout slušného příjmu. Když získá nezbytnou popularitu, může být rozšířena. Skvělou volbou bude výstavba malého altánu na pláži, kde si hosté mohou odpočinout a užít si kebabů.

PRÁCE A PODNIKATELSTVÍ

Vyberte si cestu

PRÁCE

Naučte se vydělat hodně

BUSINESS

Obchodní nápady s nízkými investicemi

Podnikové plány

Pláž a lodní stanice: jak vydělat peníze na písku a vodu

Vlastní pláž - podnikání s malými počátečními investicemi

Pláž a lodní stanice: ziskové podnikání s minimálními investicemi

Nejdříve budete muset vydat všechna potřebná povolení a svůj pozemek, nejlépe pokud je v Moskvě, a nikoli v Moskvě, v tomto případě bude více zákazníků.

Chcete-li vybavit pláž, budete potřebovat bulharský písek, lehátka a deštníky pro turisty, stejně jako stavění speciálních slunečních paprsků. To vše je vydáno těm, kteří si přejí na vyžádání a zdarma. Placené peníze platí pouze u vchodu. Cena vstupenek se pohybuje od 50 do 200 rublů.

Vstupní poplatek však není hlavním zdrojem příjmu z pláže. Lví podíl na příjmu pochází z vody a barbecue. Proto je vhodné uspořádat kavárnu na pláži. Pravda pro to bude muset získat ještě jedno povolení, v tomto případě - pro obchod.

Dalším zdrojem příjmů mohou být aktivity pro firemní klienty. Na této pláži se zpravidla "odjíždí" mimo sezónu "a za mraků.

Takové podnikání jako lodní stanice nezávisí na počasí. Pro jeho organizaci je nutné získat povolení od úřadu ministerstva pro mimořádné události (GIMS).

Hlavní cenou je nákup lodí. Cena jedné lodi a katamaránu je téměř stejná, 700 eur. Koupit lodě a katamarány lépe dovezené. Domácí - levnější, ale v designu a kvalitě nižší než dovezené analogy. Vedle samotných člunů budou také vyžadována vesla. Jejich počet je vypočítán podle schématu, jeden pro každou loď plus 4 až 6 kusů v rezervě. Během veselové sezóny je téměř vše rozbité.

K údržbě stanice nebudete potřebovat mnoho zaměstnanců, můžete si najmout jednoho nebo dva lidi, kteří budou kombinovat pozici záchranáře, asistentky a čističe.

Samozřejmě, pokud se tyto dvě firmy spojují, to znamená založit lodní stanici na pláži, ale získat povolení od GIMS bude mnohem těžší.

Jak si zařídit pronájem lodí a katamarány

V poslední době má většina obyvatel naší země jasnou tendenci k zdravému a aktivnímu odpočinku. To samozřejmě potěší. To je místo, kde můžete uvolnit zábavu, s přínosem pro tělo? To je správné - v přírodě. V lese, na pláži, v horách nebo na vodě. Je to rekreace na vodě nebo v blízkosti vody - nejoblíbenější mezi našimi krajany, zřejmě ovlivňuje odlehlost mnoha osad od moře. A právě to dělá pronájem lodí a katamaránů velmi výnosné zaměstnání. Ve skutečnosti, Jedná se o firmu, která nevyžaduje velké investice - přinejmenším v našem pojetí, ale přináší vlastníkovi velmi solidní zisk.

K dosažení plánovaných výsledků ve vašem životě potřebujete vytrvalou a plodnou práci. A abychom mohli úspěšně pracovat, potřebujeme sílu pro tuto práci. Chcete-li šetřit energii, musíte být schopni správně odpočívat. "Všechno geniální - je to snadné!", Jak říkají lidé ve slavné společnosti "Sony". K tomuto lze pouze přidat, že je stále propojen. Bohužel, nemůžeme říci, že lidé v naší zemi vědí, jak odpočívat. Láska - ano, ale nevím jak. Kdo zná pohled v zrcadle na zmačknuté, otoklé tváři po dlouhé "korporátní"? Jistě, mnoho.

A jak se vám líbí tento svátek? Představte si: klidný povrch řeky, mladý muž se svou milovanou dívkou pluje na lodi podél malebných břehů. Skvělé, že? Nebo společnost firemních zaměstnanců, která křičí se strachem a potěšením, překonává na raftu varné břečky bouřlivých řek. Souhlaste s tím, že takové dobrodružství sdružuje kolektiv mnohem víc než společné "libationy"! Pouzdro pro malé - pro inventář a vybavení, které budete poskytovat všem příchozím, pokud se samozřejmě budete líbit tento nápad.

Sezónnost podnikání

Potřebuji to říkat pronájem lodí a katamarány - sezónní podnikání? Nicméně již napsal. Čas této sezóny pokračuje za příznivých povětrnostních podmínek asi čtyři měsíce - od poloviny května do poloviny září, vrchol padne na červenec-červenec.

Při pohledu do budoucna budeme říkat, že v zimním období je na nádraží něco na práci. Za prvé, opravu a uvedení do provozu stávajícího vybavení, připravte jej na příští sezónu. Dále je možné organizovat: služby pro ukládání cizích člunů a jiných vodních zařízení, pronájem sněžných skútrů, pořádání soutěží na lov ledů a mnoho dalšího. Ale o tom, příště někdy. A teď - bližší k tématu.

Organizace obchodu

Registrace podnikatelských činností

Nejprve musíte oficiálně zaregistrovat svůj budoucí podnik. O tom, jakou organizační a právní formu jejich aktivit zvolit: LLC nebo IP, můžete vidět v tomto zdroji. Jak zaregistrovat PI nebo otevřít pohled LLC pod odkazy. Rovněž je důležité zvolit správný daňový systém. Můžete zjistit rozdíl mezi USN a UTII zde, ale jak kombinovat tyto dva režimy zde.

Budoucí majitelé je také důležité vědět, že kontrola malých lodí, které zahrnují lodě a vory, nese Gims Rusko - Státní inspekce pro malá plavidla. Jedná se o jednu ze strukturálních jednotek ministerstva pro mimořádné situace v zemi. Funkce Gims, s výjimkou dohledu „malomerki“ odkazuje také kontrolovat lodní základny, parkovací a skladovací podmínky malých koupališť, jejich využití v ruských vodách, a některé z funkcí kontroly nad bezpečností lidí na vodních ploch.

Od roku 2012 nepodléhají malé plavidla o hmotnosti do 200 kg povinnou státní registraci a výkon motoru (motor), pokud je instalován, činí až 8 kW, je to jen pod 11 "koní". Není třeba zaregistrovat i plachetnice bez motorů delších než 9 metrů a na kterých není místo pro odpočinek. Plavidla, jejichž vlastnosti přesahují tyto normy, podléhají povinnému registraci. Takže majitelé pronajatých lodí a katamaránů by se neměli starat o nic. Ale v každém případě bude inspekce lodní stanice a dostupnost záchranného vybavení povinné.

Vyberte si místo pro stanici lodí

Z nějakého důvodu mnoho čtenářů myšlenka "pronájem lodí" je spojena s blízkostí moře. To je zásadně špatné. Na moři je možnost zábavy zajímavější, například pořádání kitesurfingu nebo paraglidingu; zařízení skate-park; o dalších zajímavostech na pláži se můžete dozvědět kliknutím na tento odkaz - http://business-poisk.com/plyazhnye-attrakciony.html.

Samozřejmě, že místo lodní stanice by mělo být vyhledáno blíže k městským plážím (ale ne přímo na jejich území - aby se předešlo nepříjemným situacím). Dobrou volbou bude i pronájem katamaránů a lodí v městských parcích, kde jsou umělé rybníky. V tomto případě bude nutná koordinace s městskou správou.

Navíc jsou zde i spontánně organizované pláže, které rekreanti navštěvují ještě ochotněji než oficiálně určené místa pro koupání. Není nadbytečné, aby tuto alternativu zvážila. Bude také doporučeno mít k dispozici vybavení pro přepravu vašeho plaveckého vybavení, pokud si zákazník zvolí místo pro jízdu, nebo bude vybavení objednáno pro firemní rekreaci. Jak to všechno říká - jen otázka platby.

Pak musíte postavit molo, které splňuje všechny potřebné požadavky. Hlavní kritéria - pohodlí a bezpečnost přistání v lodi nebo katamaránu a možnost snadného kotvení.

Vykupujeme vybavení, inventář a lodě

Získání potřebného vybavení a vybavení pro plavání nebude těžké - tento "dobrý" je nyní dokončen v online a offline obchodech. Pokud jde o počet nákupů, porovnejte možnosti vaší "peněženky" a potřebu uspokojit různé požadavky:

 • dřevěná loď s vesly pro romantické procházky;
 • nafukovací gumová loď;
 • kovová loď s možností instalace motoru;
 • katamarán;
 • dětské nafukovací skútr.

Kromě toho budou potřebná různá záchranná zařízení: kruhy, vesty. Pádla je možné okamžitě koupit s malou rezervou. Za jednu sezónu bude jeden a všichni rozbité. Také vypracujte pokyny pro chování na vodě, akce v nestandardních a nebezpečných situacích, pravidla pro používání plaveckého a záchranného vybavení, vytiskněte je a zavěste je na viditelném místě.

"Portrét" potenciálních zákazníků

Před zahájením projektu určíte kategorie budoucích zákazníků. Pomůže to šíření reklamy a pomůže správně sestavit seznam potřebných akvizic pro podnik. Tak kdo je on - návštěvník vaší lodní stanice?

 1. jeden z prvních - to, samozřejmě, prostí rekreanti - páry, možná s dětmi. Takový, v podstatě si pronájem gumového člunu, nebo využít pronájem katamaránů;
 2. romantické páry - pronájem nafukovací člun;
 3. vodáci - pronájem katamaránů a kajaků;
 4. milovníci "akutních" pocitů - extremals - pronájem katamaránů pro slitinu;
 5. Obvyklá loď je na požádání se společnostmi kolegy v práci, rozhodla se zajistit společný odpočinek na vodě.

Nemůžete ztratit zrak rybářů, kteří často potřebují loď s motorem. To znamená, že si můžete koupit další příslušenství pro čluny. Samozřejmě, pokud to umožní finanční prostředky. Pokud je rozpočet na realizaci projektu trochu omezen, můžete tuto myšlenku ponechat jako vyhlídku na rozvoj podnikání až do nejlepších časů. Další informace o tom, jak určit cílové publikum pro vaši firmu, naleznete zde.

Otevříme vám malé finanční tajemství: zpravidla se pronájem plaveckého vybavení vyplácí v prvním měsíci jeho existence. Tvrdíme se tak odvážně, na základě zkušeností vlastníků takového podniku. A pokud případ "nepřišel", pak jste se o to velmi snažili.

Poté, co se firma "zpevní", můžete si uvažovat a rozšířit nabídku svých služeb. Můžete například organizovat jízdy na pláži, pronajmout si jinou vodní dopravu: jet ski, "cheesecakes" apod., Nebo otevřít park v parku, vedle pronájmu dětské kavárny. Přečtěte si o něm zde - http://business-poisk.com/otkryvaem-detskoe-kafe.html. do obsahu ↑

Zaměstnávání zaměstnanců

Ošetřovatelé pronájem a katamarány typicky dvě lodí, maximálně tři lidé, kteří jsou na částečný úvazek techniků obsluhujících koupališť, plavčíků, čističe, a ohrannikami.Iskhodya těchto potřebných dovedností potřebných pro vlastní zaměstnance loď stanice, a je nutné provést výběr v personálu personálu lodní stanice. Postavení pokladníka bude muset najmout samostatnou osobu.

Trochu "účetní"

Každé plavecké zařízení bude stát 15 000 až 25 000 rublů. V průměru to bude zhruba 100 000. "Házejte" tisíc z 20 pro záchranné prostředky, 30 000 pro motor a pádla. Částka za pronájem pozemku pod lodí stanice bude stát asi 30.000 rublů za měsíc, dva z mezd zaměstnanců a najmout pokladní - Dalších 70 000 Celkem non-opakující se náklady pro první měsíc práce v řádu 250 000 tisíc rublů. Po prodeji 30 minut jízdy na ceně 200 rublů pro dospělé a 150 rublů pro děti bez prostojů lodí a katamarány, 12-hodinový pracovní den, průměrný výnos z 5 lodí se může pohybovat od 20 000 do 24 000 rublů. Ceny jsou uváděny zhruba na základě města s počtem obyvatel 500 000 lidí a jsou relevantní od roku 2014.

Domníváme se však, že v této situaci, stejně jako téměř vždy, jsou nejlepší údaje přesvědčivé. Tento projekt je jen "pokles" v moři zábavního průmyslu, který může být organizován pouze s malým množstvím kapitálu nebo dokonce bez něj a dosáhne velmi solidní úrovně příjmů. Doufáme, že uspějete. Hodně štěstí! Mimochodem, ti čtenáři, kteří mají zájem o některou z navržených obchodních nápadů na blogu, mohou na tomto odkazu nařídit vypracování obchodního plánu pro projekt, který se jim líbí. Neříkáme se sbohem...

Podívejte se, jak je podnikání pronájmu člunů a vodních kol organizováno na VDNH v Moskvě

Jak otevřít lodní stanici

Rusko má mnoho kilometrů vodních cest, a proto v mnoha z jeho předmětů je tento typ volného času obyvatelstva rozšířen, jako jsou procházky po řece a rekreaci v pobřežních zónách. V tomto ohledu může být důležité začít podnikat na základě leasingu vodní dopravy a poskytování parkovacích míst pro lodě a čluny. Je třeba rozlišovat uspořádání člunové stanice od organizace jachtařského klubu, protože v posledně uvedeném případě je nutná přítomnost členů tohoto klubu, v zájmu kterého je organizace k dispozici. Jachtařský klub je spíše komplikovaný podnik, v každém případě je uspořádání lodní stanice orientované na obyčejné lidi a nezahrnuje komplexní obsluhu vodní dopravy, ale pouze její parkování. Ve svém jádru je lodní stanice součástí jachtařského klubu, ale může existovat odděleně od ní jako samostatný podnik.

Naléhavost lodi stanice, v závislosti na práci městské mohou být různé, ale ve většině případů to, co firma má střední nebo dokonce malé úrovně hospodářské soutěže, protože v sovětských dobách byl postaven dodnes infrastruktura v žalostném stavu, a relativně malý počet podnikatelů zabývá v tomto oboru. Souvisí to s tím, že se domníváme, že odpočinek na řece není populární u obyvatelstva, a proto je pro jeho podnikání beznadějný závazek. Nedávno dokonce místní obyvatelé začínají odpočívat častěji u řeky, nemluvě o turisty, a lidé potřebují odpovídající infrastrukturu a služby. Proto je pravděpodobné, že loď stanice bude poptávka, ale musíme si okamžitě všimnout sezónnosti tohoto podnikání. Ve většině případů je možné s nimi jednat pouze pět měsíců v roce a v některých regionech ještě méně.

Co se týče konkurentů, kteří již pracují, někdy jejich stanice nemají dostatek prostoru nebo nízké kvality nebo drahé služby, takže nově příchozí mohou nahradit své místo. Vzhledem k dlouhé délce pobřeží se nachází velmi dobré místo pro pobyt, což bude výhodné pro parkování vodní dopravy a pláž bude dobrým odpočinkem. A dokonce i několik lodních stanic se v tomto případě silně neovlivní a každý z nich bude mít své zákazníky. Musíte však najít opravdu atraktivní místo, odkud závisí veškerý úspěch podnikání.

Nabídky franšíz a dodavatelů

Je také lepší uspořádat lodní stanici v zátoce chráněném před silnými vlnami, jinak budete muset hodně investovat do zlepšení vodní plochy. Samozřejmě, že to není vždy možné, protože nejlepší místa jsou pravděpodobně již obsazena provozovateli nebo poskytnutá potřebám obce. Je však třeba poznamenat, že v mnoha městech, jako koule zábava teprve začíná rozvíjet, a místní úřady budou rádi pouze v případě, že podnikatel bude připraven investovat svůj kapitál uspořádání území, a proto bude schopen poskytnout mu půdy ze státního fondu. Pokud patří do ochranného pásma přírody, neměli byste očekávat možnost jeho vykoupení, ale zpravidla se vzdáváte za příznivých podmínek a po dostatečně dlouhou dobu. Taková spolupráce bude pro začínajícího podnikatele nejvýhodnější možností, protože náklady na pozemky mohou výrazně zvýšit návratnost projektu.

V závislosti na způsobu organizace vašeho podnikání a seznamu nabízených služeb mohou být tyto činnosti spjaty s různými definicemi, v závislosti na zvoleném kódu OKVED. Pokud se na pobřeží se bude konat alespoň dočasné bydlení, je třeba zadat (JECFA 2) 55,3 služba kempů, parkování pro mobilní domy a karavany, kromě (JECFA 2) 77.21 Výbava aut pro rekreaci, zábavu a sport a (JECFA 2) 77.34 Leasingové a leasingové služby pro vodní vozidla, které umožňují pronájem plaveckých zařízení. Přímo samotná lodní stanice jako organizace, která nabízí volný čas, by měla uvést (SAC 2) 93.29 Jiné zábavní a rekreační služby. Pokud podnikatel chce provádět prohlídky na plavidle, je indikováno (JECFA 2) 50.3 Služby v oblasti přepravy cestujících vnitrozemské vodní dopravy. Registrace předmětů podnikatelské činnosti se provádí u místního daňového úřadu, kde je třeba vydat nebo právnické osoby, nebo se zaregistrovat jako individuální podnikatel. Ve druhém případě bude možné výrazně snížit náklady a čas na byrokratické problémy.

Po vyřešení právní části můžete pokračovat v hledání území. Pro svou práci bude trvat několik orných pozemků s přilehlými vodními plochami. Není-li očekávat, že koupit vodní doprava v plné velikosti, je možné nabídnout svým návštěvníkům pěší turistiku a rybaření na řece, ale v tomto případě je nutné objasnit, co umožňuje dostat se do místních správních orgánů, protože v každém regionu prezentovat své nároky na využívání přírodních zdrojů. Například může být zakázáno rybolov a dokonce plavání bez povolení. Téměř vždy na lodní stanici byste měli získat povolení od ministerstva pro mimořádné události, který je vydán pouze tehdy, pokud je území řádně vybaveno a bezpečné pro návštěvníky a vozidla.

Pokud stále není možnost pronajmout si území za příznivých podmínek, může být zpětně odkoupeno zpět do nemovitosti, pokud to místní úřady dovolí. Průměrná cena pozemků je poměrně obtížné volání, protože je silně závislý na místě a okolních osad, ale v průměru město 1 hektar půdy není povýšený u řeky bude stát asi půl milionu. Tento údaj je velmi podmíněný a může být výrazně vyšší nebo nižší. Náklady na investice do výstavby infrastruktury a uspořádání přístupových komunikací však mohou výrazně překročit náklady samotné lokality. Je také třeba připomenout, že v případě, že stránka není ve vlastnictví, výstavba kapitálové vybavenosti je nepraktické, protože je třeba se dohodnout s majitelem pozemku (které ve skutečnosti mohou být stát), a v případě ukončení smlouvy bez náhrady nákladů budov.

Pro práci však není nutné kupovat několik hektarů, stačí 2-3 ara půdy. Na území se nachází bezpečnostní stánek, volitelná zařízení pro ubytování návštěvníků, stejně jako obchodní stánky, které mohou být vlastněny nebo partnery. To znamená, že jeho území může být pronajato jiným podnikatelům, kteří na něm budou mít své vlastní odbytiště. Bez obchodů s potravinami bude území pro zákazníky neatraktivní jako rekreační oblast, takže pokud neexistují žádné vlastní zdroje, je lepší uzavřít smlouvy s dalšími obchodníky.

Lodní stanice nemusejí mít odpočinkovou plochu, ano, proto je třeba je vybavit pouze pro parkování malé vodní dopravy. Obvykle je pro tento účel nutné postavit molo a každé parkovací místo by mělo být vybaveno pontonem. V současné době jsou velmi populární plastové pontony, které jsou poměrně levné. V současné době jsou instalace pontonů řešena speciálními firmami, ale i taková jednoduchá stavební firma může tuto službu nabídnout.

Pontoon lze nejen koupit, ale také pronajmout, ale obvykle není rentabilní. Pontoon je vyroben z různých materiálů a někdy je to kusový výrobek, který je pevně připojen k břehu a nezůstane nad vodou. Takže, a nemůže být vyroben z kovu nebo betonu, a to nejen plastové nebo dřevo. Malý plastový ponton bude stát podnikateli asi 10 tisíc rublů, ale mnoho společností je prodává nikoli jednotlivě, ale vyrábí se kvadraturním. Jeden čtvereční metr bude stát zhruba 8 tisíc rublů.

Náklady na instalaci molu mohou být různé, ale typický výrobek o délce 5 metrů je asi 50 tisíc. Tyto náklady se vztahují pouze na nejjednodušší zařízení, která není vybavena žádnými dalšími mechanismy či zařízeními. Pokud by však mělo být dosaženo především poskytování parkovacích míst pro vodní vozidla, doporučuje se přidělit zónu se spolehlivějšími zařízeními. Avšak náklady na skládací kovové garáže jsou asi 200 tisíc rublů, takže jejich počet je vypočítán v závislosti na dostupných financích a pravděpodobně zpočátku budou muset bez nich dělat.

Nabídky franšíz a dodavatelů

Plná stanice by měla být také vybavena speciálním místem pro dílnu, ale pro to budete muset položit základy a provést montáž kovových konstrukcí. V dílně jsou k dispozici nástroje pro opravy a servis lodí. Nejdůležitější je poskytnout službu pro vyčištění vodní dopravy z přilnutého bahna a bláta, což může vyžadovat mechanismy pro zvedání člunů a jejich spouštění. Nicméně přítomnost dílny není nutná pro lodní stanici, ačkoliv značně zvýší její atraktivitu v očích zákazníků, kteří mají vlastní vozy a moor na stanici.

Obchodník, který se rozhodl uspořádat loď stanice, musí mít součet ne méně než jeden milion rublů, ale příběhy jsou případy, kdy takový podnik zahájil a pro menší investice, takže nejjednodušší molo a v areálu zahrady. Dnes, nicméně, aby na místě, nikdo nemohl dostat od cizích lidí, by měl zahrnovat spolehlivý plot a při vstupu do nastavení kontrolního bodu. Území bez dlážděných komunikací nebude návštěvníkům oblíbené, takže je třeba tuto záležitost vážně řešit. V této souvislosti je třeba od počátku najít stavební firmu, která vozvedot veškeré potřebné vybavení. Začněte své vlastní stránky na začátku jara, včas na sezónu; zimní stavební firmy pravděpodobně nebudou schopny provádět veškerou práci.

Práce na člunové stanici mohou provádět pouze 2 osoby, protože povinnosti budou zahrnovat pozorování a jednoduchou údržbu stojacích lodí. Samozřejmě může být nutné přilákat mnohem větší personál, ale většinou podnikatel a dva asistenti se mohou vyrovnat s jakýmikoliv úkolem, další personál je zapotřebí, když se předpokládá celá řada opravárenských prací a rekreační oblast bude mít mnoho dalších služeb. Mzdový fond v tomto oboru je tedy velmi malý a dokonce i samotný podnikatel může tuto stanici obsluhovat s pomocí své rodiny, což nevyžaduje zapojení externích pracovníků.

Mnoho lodních stanic nabízí svým zákazníkům pronájem lodí, člunů a jachet a tato služba může přinést výrazně vyšší příjem než vstup na území nebo poskytnutí parkovacích míst. K tomu však musíte koupit poměrně velkou flotilu vodních vozidel. Jejich náklady se mohou značně lišit, ale nejdražší je koupit již užívané vozy.

Jak otevřít lodní stanici

Rusko má mnoho kilometrů vodních cest, a proto v mnoha z jeho předmětů je tento typ volného času obyvatelstva rozšířen, jako jsou procházky po řece a rekreaci v pobřežních zónách. V tomto ohledu může být důležité začít podnikat na základě leasingu vodní dopravy a poskytování parkovacích míst pro lodě a čluny. Je třeba rozlišovat uspořádání člunové stanice od organizace jachtařského klubu, protože v posledně uvedeném případě je nutná přítomnost členů tohoto klubu, v zájmu kterého je organizace k dispozici. Jachtařský klub je spíše komplikovaný podnik, v každém případě je uspořádání lodní stanice orientované na obyčejné lidi a nezahrnuje komplexní obsluhu vodní dopravy, ale pouze její parkování. Ve svém jádru je lodní stanice součástí jachtařského klubu, ale může existovat odděleně od ní jako samostatný podnik.

Naléhavost lodi stanice, v závislosti na práci městské mohou být různé, ale ve většině případů to, co firma má střední nebo dokonce malé úrovně hospodářské soutěže, protože v sovětských dobách byl postaven dodnes infrastruktura v žalostném stavu, a relativně malý počet podnikatelů zabývá v tomto oboru. Souvisí to s tím, že se domníváme, že odpočinek na řece není populární u obyvatelstva, a proto je pro jeho podnikání beznadějný závazek. Nedávno dokonce místní obyvatelé začínají odpočívat častěji u řeky, nemluvě o turisty, a lidé potřebují odpovídající infrastrukturu a služby. Proto je pravděpodobné, že loď stanice bude poptávka, ale musíme si okamžitě všimnout sezónnosti tohoto podnikání. Ve většině případů je možné s nimi jednat pouze pět měsíců v roce a v některých regionech ještě méně.

Co se týče konkurentů, kteří již pracují, někdy jejich stanice nemají dostatek prostoru nebo nízké kvality nebo drahé služby, takže nově příchozí mohou nahradit své místo. Vzhledem k dlouhé délce pobřeží se nachází velmi dobré místo pro pobyt, což bude výhodné pro parkování vodní dopravy a pláž bude dobrým odpočinkem. A dokonce i několik lodních stanic se v tomto případě silně neovlivní a každý z nich bude mít své zákazníky. Musíte však najít opravdu atraktivní místo, odkud závisí veškerý úspěch podnikání.

Je také lepší uspořádat lodní stanici v zátoce chráněném před silnými vlnami, jinak budete muset hodně investovat do zlepšení vodní plochy. Samozřejmě, že to není vždy možné, protože nejlepší místa jsou pravděpodobně již obsazena provozovateli nebo poskytnutá potřebám obce. Je však třeba poznamenat, že v mnoha městech, jako koule zábava teprve začíná rozvíjet, a místní úřady budou rádi pouze v případě, že podnikatel bude připraven investovat svůj kapitál uspořádání území, a proto bude schopen poskytnout mu půdy ze státního fondu. Pokud patří do ochranného pásma přírody, neměli byste očekávat možnost jeho vykoupení, ale zpravidla se vzdáváte za příznivých podmínek a po dostatečně dlouhou dobu. Taková spolupráce bude pro začínajícího podnikatele nejvýhodnější možností, protože náklady na pozemky mohou výrazně zvýšit návratnost projektu.

V závislosti na způsobu organizace vašeho podnikání a seznamu nabízených služeb mohou být tyto činnosti spjaty s různými definicemi, v závislosti na zvoleném kódu OKVED. Pokud se na pobřeží se bude konat alespoň dočasné bydlení, je třeba zadat (JECFA 2) 55,3 služba kempů, parkování pro mobilní domy a karavany, kromě (JECFA 2) 77.21 Výbava aut pro rekreaci, zábavu a sport a (JECFA 2) 77.34 Leasingové a leasingové služby pro vodní vozidla, které umožňují pronájem plaveckých zařízení. Přímo samotná lodní stanice jako organizace, která nabízí volný čas, by měla uvést (SAC 2) 93.29 Jiné zábavní a rekreační služby. Pokud podnikatel chce provádět prohlídky na plavidle, je indikováno (JECFA 2) 50.3 Služby v oblasti přepravy cestujících vnitrozemské vodní dopravy. Registrace předmětů podnikatelské činnosti se provádí u místního daňového úřadu, kde je třeba vydat nebo právnické osoby, nebo se zaregistrovat jako individuální podnikatel. Ve druhém případě bude možné výrazně snížit náklady a čas na byrokratické problémy.

Po vyřešení právní části můžete pokračovat v hledání území. Pro svou práci bude trvat několik orných pozemků s přilehlými vodními plochami. Není-li očekávat, že koupit vodní doprava v plné velikosti, je možné nabídnout svým návštěvníkům pěší turistiku a rybaření na řece, ale v tomto případě je nutné objasnit, co umožňuje dostat se do místních správních orgánů, protože v každém regionu prezentovat své nároky na využívání přírodních zdrojů. Například může být zakázáno rybolov a dokonce plavání bez povolení. Téměř vždy na lodní stanici byste měli získat povolení od ministerstva pro mimořádné události, který je vydán pouze tehdy, pokud je území řádně vybaveno a bezpečné pro návštěvníky a vozidla.

Pokud stále není možnost pronajmout si území za příznivých podmínek, může být zpětně odkoupeno zpět do nemovitosti, pokud to místní úřady dovolí. Průměrná cena pozemků je poměrně obtížné volání, protože je silně závislý na místě a okolních osad, ale v průměru město 1 hektar půdy není povýšený u řeky bude stát asi půl milionu. Tento údaj je velmi podmíněný a může být výrazně vyšší nebo nižší. Náklady na investice do výstavby infrastruktury a uspořádání přístupových komunikací však mohou výrazně překročit náklady samotné lokality. Je také třeba připomenout, že v případě, že stránka není ve vlastnictví, výstavba kapitálové vybavenosti je nepraktické, protože je třeba se dohodnout s majitelem pozemku (které ve skutečnosti mohou být stát), a v případě ukončení smlouvy bez náhrady nákladů budov.

Pro práci však není nutné kupovat několik hektarů, stačí 2-3 ara půdy. Na území se nachází bezpečnostní stánek, volitelná zařízení pro ubytování návštěvníků, stejně jako obchodní stánky, které mohou být vlastněny nebo partnery. To znamená, že jeho území může být pronajato jiným podnikatelům, kteří na něm budou mít své vlastní odbytiště. Bez obchodů s potravinami bude území pro zákazníky neatraktivní jako rekreační oblast, takže pokud neexistují žádné vlastní zdroje, je lepší uzavřít smlouvy s dalšími obchodníky.

Lodní stanice nemusejí mít odpočinkovou plochu, ano, proto je třeba je vybavit pouze pro parkování malé vodní dopravy. Obvykle je pro tento účel nutné postavit molo a každé parkovací místo by mělo být vybaveno pontonem. V současné době jsou velmi populární plastové pontony, které jsou poměrně levné. V současné době jsou instalace pontonů řešena speciálními firmami, ale i taková jednoduchá stavební firma může tuto službu nabídnout.

Pontoon lze nejen koupit, ale také pronajmout, ale obvykle není rentabilní. Pontoon je vyroben z různých materiálů a někdy je to kusový výrobek, který je pevně připojen k břehu a nezůstane nad vodou. Takže, a nemůže být vyroben z kovu nebo betonu, a to nejen plastové nebo dřevo. Malý plastový ponton bude stát podnikateli asi 10 tisíc rublů, ale mnoho společností je prodává nikoli jednotlivě, ale vyrábí se kvadraturním. Jeden čtvereční metr bude stát zhruba 8 tisíc rublů.

Náklady na instalaci molu mohou být různé, ale typický výrobek o délce 5 metrů je asi 50 tisíc. Tyto náklady se vztahují pouze na nejjednodušší zařízení, která není vybavena žádnými dalšími mechanismy či zařízeními. Pokud by však mělo být dosaženo především poskytování parkovacích míst pro vodní vozidla, doporučuje se přidělit zónu se spolehlivějšími zařízeními. Avšak náklady na skládací kovové garáže jsou asi 200 tisíc rublů, takže jejich počet je vypočítán v závislosti na dostupných financích a pravděpodobně zpočátku budou muset bez nich dělat.

Plná stanice by měla být také vybavena speciálním místem pro dílnu, ale pro to budete muset položit základy a provést montáž kovových konstrukcí. V dílně jsou k dispozici nástroje pro opravy a servis lodí. Nejdůležitější věc - poskytovat službu čištění vodní dopravy dodržováním bahno a nečistoty, které mohou vyžadovat mechanismy pro zvedání člunů a jejich spouštění. Nicméně přítomnost dílny není nutná pro lodní stanici, ačkoliv značně zvýší její atraktivitu v očích zákazníků, kteří mají vlastní vozy a moor na stanici.

Obchodník, který se rozhodl uspořádat loď stanice, musí mít součet ne méně než jeden milion rublů, ale příběhy jsou případy, kdy takový podnik zahájil a pro menší investice, takže nejjednodušší molo a v areálu zahrady. Dnes, nicméně, aby na místě, nikdo nemohl dostat od cizích lidí, by měl zahrnovat spolehlivý plot a při vstupu do nastavení kontrolního bodu. Území bez dlážděných komunikací nebude návštěvníkům oblíbené, takže je třeba tuto záležitost vážně řešit. V této souvislosti je třeba od počátku najít stavební firmu, která vozvedot veškeré potřebné vybavení. Začněte své vlastní stránky na začátku jara, včas na sezónu; zimní stavební firmy pravděpodobně nebudou schopny provádět veškerou práci.

Práce na člunové stanici mohou provádět pouze 2 osoby, protože povinnosti budou zahrnovat pozorování a jednoduchou údržbu stojacích lodí. Samozřejmě může být nutné přilákat mnohem větší personál, ale většinou podnikatel a dva asistenti se mohou vyrovnat s jakýmikoliv úkolem, další personál je zapotřebí, když se předpokládá celá řada opravárenských prací a rekreační oblast bude mít mnoho dalších služeb. Mzdový fond v tomto oboru je tedy velmi malý a dokonce i samotný podnikatel může tuto stanici obsluhovat s pomocí své rodiny, což nevyžaduje zapojení externích pracovníků.

Mnoho lodních stanic nabízí svým zákazníkům pronájem lodí, člunů a jachet a tato služba může přinést výrazně vyšší příjem než vstup na území nebo poskytnutí parkovacích míst. K tomu však musíte koupit poměrně velkou flotilu vodních vozidel. Jejich náklady se mohou značně lišit, ale nejdražší je koupit již užívané vozy.

Park by měl být různorodý a měl by zahrnovat dopravu různých cenových kategorií. Nejvíce by měly být lodě, protože lidé často přijíždějí na takovou stanici za účelem rybolovu nebo jen chodí po vodě. V tomto případě bude mít spotřebitel najít i jednoduchý dřevěný člun s vesly, a můžeme omezit nafukovací s motorem nebo jako vesel. Cena začíná od asi dvou tisíc a může dosáhnout 50 tisíc rublů. Lodě a jachty jsou mnohem dražší než ruská výroba bude stát mnohem méně. Ale i v tomto případě bude minimální cena asi 100 tisíc rublů, při nákupu jachet zahraniční výroby, jejich náklady budou několikanásobně vyšší.

Tam je obvykle velký počet lodí sami přímo na lodi stanice (což dává smysl), ale malé lodě a jachty, zpravidla 1-2. Následně, v případě úspěšného rozvoje podnikání bude výrazně rozšířit svůj vozový park, a na první pohled, dokud pouze populace dozví o člunu stanici, a několik jednoduchých dost lodě. Mělo by se také vzít v úvahu, že příliš velká flotila vlastních prostředků přijímá parkovací místa, která by jinak mohla být pronajata.

Náklady na vstup na území budou určeny množstvím a kvalitou poskytovaných služeb. V podstatě to bude také ovlivněno samotným umístěním, protože pokud má obyvatelstvo místo, které je před oblíbeným místem, tam bude vždy spousta návštěvníků. Existují však rekreační oblasti, které si návštěvníci neúčtují poplatek a vydělávají pouze na tom, že nabízejí služby již na území. V takovém případě hodně závisí na úrovni konkurence, takže podnikatel je někdy nucen snížit náklady na vstup.

Parkování pro vodní vozidla může být zaplaceno buď hodinu, den nebo celé měsíce. Obvykle majitelé vodních vozidel zakoupí určitý druh předplatného a platí pevnou částku za měsíc, což jim umožňuje rezervovat místo. Náklady na pronájem je v průměru pět tisíc rublů, ale možná o něco méně nebo více. Náklady na parkování i na jedné stanici jsou vždy různé v závislosti na velikosti vozu - čím je větší, tím dražší je to, že se majitel nachází. Ale náklady na pronájem lodí a jachty nelze nazvat nízké, protože to je v průměru 3 tisíc rublů za hodinu. Lodě jsou samozřejmě dány za mnohem nižší cenu, ale pokud jde o loď s benzínovým motorem, je zákazník povinen platit také palivo.

V tomto druhu podnikání byste měli také věnovat velkou pozornost reklamní kampani. Za tímto účelem by měly být informace poskytovány ve všech místních médiích, ale nejlepší je mít zastoupení na tematických portálech na internetu. Vytvoření vlastního webu není vždy vhodné, protože v tomto případě je efektivnější, když místní obyvatelé o stanici neví. V tomto ohledu si můžete uložit a dát informace o sobě na vývěskách na internetu. Nejlepší ze všeho je, pokud stanice je oblíbená u lidí, protože v tomto případě bude fungovat "slovo z úst". Nejprve jistě bude do rekreační oblasti velmi málo návštěvníků, stejně jako zákazníci, kteří chtějí dát své vodní automobily na parkoviště.

Je možné, že v prvním roce provozu nebude v poptávce, a proto se po prvním období, přičemž v úvahu všechny chyby, je třeba začít podporovat své služby pro příští sezónu. Pokud bude od samého počátku velká poptávka, pak bude možné získat zpět všechny investice v první sezóně. To se však týká pouze úspěšné stanice, která nemá rozvinutou infrastrukturu a její vývoj nevyžaduje příliš mnoho peněz. V opačném případě, pokud jde o multi-milión dolarové investice, návratnost projektu může trvat několik sezón, ale je třeba poznamenat, že ve většině případů nejvýznamnější prostředky jsou vynakládány na vlastní vodní park vozidel, pokud si prostě nemají kupovat drahé loď, která může výrazně ušetřit, a znamená zvýšit ziskovost vašeho podniku.