Podnikání na papírnictví. Plánování obchodu s obchodním plánem

Dnes je nemožné si představit život bez duchovních drobností. Tento výrobek je poptávka všude a všude, od předškolních dětí až po důchodce. To je důvod, proč podnikání na papírnictví přináší dobrý a stabilní příjem bez toho, aby vyžadovalo významné počáteční investice.

Cílový segment

Potenciálními klienty jsou všechny segmenty obyvatelstva. Pro jasnost můžete všechny kupce rozdělit do skupin:

 • Rodiče dětí předškolního věku.
 • Žáci a jejich rodiče.
 • Studenti.
 • Podniky a kanceláře.
 • Ostatní.

Hlavní zákazníci, kteří nakupují co nejvíce, můžete pojmenovat první tři skupiny. Poptávka po potřebných produktech zůstává stabilně vysoká a téměř nezměněná. Největší příjem je na konci léta - počátkem podzimu a od září do června je odhadován jako průměr. Podnikání na papírnictví nelze nazvat riskantní, protože lidé budou pravidelně nakupovat kancelářské potřeby - pokud jsou vzdělávací instituce a vedení záznamů.

Forma činnosti

Při výběru organizační a právní formy činnosti je vhodnější se zaregistrovat jako individuální podnikatel. Netrvá to moc času a ušetří peníze.

V případě, že obchodní činnost vytváří partneři, stojí za to udělat LLC - toto opatření je nezbytné k ochraně zájmů každého spoluzakladatele. Chcete-li najít nejvhodnější daňový režim, můžete se poradit s příslušnými orgány.

K zahájení činnosti je nutné získat sanitární a epidemiologické osvědčení a povolení od požární kontroly. Pokladna musí být nutně registrována u daňového úřadu. Každý zaměstnanec musí předložit osvědčení o ukončení lékařské prohlídky.

Jak vybrat místo?

Sortiment a úspěšné umístění budoucího obchodu je první věcí, kterou byste měli věnovat pozornost při vytváření podnikatelského plánu. Papírové potřeby je třeba zakoupit tak, aby poskytovaly cílový segment. Co se týče umístění, stojí za to pamatovat, že potenciální kupce nebude v přeplněné dopravě, aby zašel za pero nebo notebook, takže musíte vybírat zaneprázdněná místa s velkým provozem. Vynikající, když v bezprostřední blízkosti budou umístěny supermarkety a nákupní centra.

Pokud je budova vícepodlažní, měli byste upřednostňovat první patro - takže se zvýší počet potenciálních kupujících.

Za prvé, můžete výběr zastavit v místnosti s malou plochou, ne více než 8 metrů. To stačí k vyhledání produktů a po obdržení stabilního příjmu má smysl zvýšit podnikání na papírenství, přidávat nové skupiny zboží a rozšiřovat území.

Při výběru místnosti je třeba přemýšlet o tom, kde bude skladiště umístěna. Pokud je oddělená místnost s rozlohou asi 3 metry - to je úžasné. V opačném případě můžete vytvořit oddíl, který skrývá pomocné území.

Existuje jedna důležitá nuance: místnost by neměla být mokrá, zkazí papírové výrobky.

Potřebné vybavení

Další důležitou položkou je obchodní zařízení pro papírenské obchody. Minimálně budete potřebovat rozvaděč a police pro výrobky. Tvar a rozměry mohou být různé: můžete nainstalovat jeden pevný stojan na celou stěnu nebo ji rozdělit do několika malých skříní. V případě potřeby je možná instalace regálů a sítí.

Všechny tyto konstrukce a jejich upevnění musí být vysoce kvalitní, odolné a spolehlivé, aby se neztrácely pod hmotností zboží.

V centru obchodního sálu můžete nainstalovat krásné závěsné police, které na sebe nasadíte kouli nebo originální dárkové soupravy. To bude přitahovat pozornost kupujících.

Sortiment

Jaké produkty je třeba zakoupit? Vše závisí na specializaci, kterou podnik bude mít na papírnictví. Protože je pro začínajícího podnikatele velmi nákladné pokrýt všechny skupiny potenciálních kupců, je smysluplné zaměření úsilí na uspokojení potřeb jedné skupiny prozatím.

Neměli byste šetřit na kvalitě, nakupovat nejlevnější zboží. Je výhodnější držet se uprostřed: prodat dobré věci za rozumné ceny. V tomto případě existuje větší šance na získání zákazníků, kteří se stanou běžnými zákazníky.

Nemusíte ukládat hodně podobného produktu, ale vyžaduje spoustu investic. V prodeji by měly být sezónní produkty pro žáky a studenty, literaturu, kalendáře a dárkové předměty. Za prvé to stačí.

Jak vybrat dodavatele?

Nejvýhodnější je nakupovat zboží od velkoobchodních dodavatelů. Můžete to udělat na internetu nebo v telefonním režimu, abyste šetřili čas a peníze. Než se rozhodnete o konkrétním místě prodeje, musíte pečlivě prozkoumat všechny pracovní podmínky, nabízené zboží a porovnat ceny. Stojí za to požádat o dodací podmínky, abychom objasnili, zda existují potřebné certifikáty. Pouze po úplné analýze všech dat můžete začít spolupracovat s konkrétním dodavatelem.

Zaměstnanci

Nábor je velmi důležitým bodem, bez této položky neexistuje jediný obchodní plán. Kancelářské potřeby lze rozložit tak, aby si kupující nezávisle vybrali ty správné produkty. Ale v každém případě potřebujete pokladníka a prodejního konzultanta, který bude sledovat objednávku a poskytovat zákazníkům potřebné informace.

Uspořádání zboží musí splňovat určité požadavky. Při výběru zaměstnanců stojí za to požádat o znalosti a úroveň kompetencí. Komunikace, společenská schopnost, sebevědomí a přesnost nemají žádný význam.

Před začátkem školního roku může být vyžadován další personál, protože počet kupujících se výrazně zvýší. Tyto výdaje by měly být předem zahrnuty do položek výdajů.

Reklamní kampaň

Téměř každá firma potřebuje podporu reklamy. Tato firma není výjimkou. Stojí za to objednat jasné znamení, které přiláká pozornost potenciálních kupujících. Letáky, vizitky a letáky jsou také docela účinnými nástroji.

Tím, že otevřete prodejní místo, můžete načasovat akce nebo uspořádat shromáždění dárků, zákazníků, jako jsou takové události. Správně prováděná reklama kancelářského obchodu je spolehlivým nástrojem pro zvýšení prodeje.

Přibližné výpočty

Období, za které se obchod uhradí, je přibližně 1 rok a index ziskovosti je 15-30%. Ale než získáte čistý zisk, musíte investovat:

 • Registrace - asi 2 000 dolarů.
 • Pronájem prostor - od 20 000 dolarů.
 • Vybavení - od 7 000 dolarů.
 • Nákup zboží - 10-15 000 dolarů.
 • Plat zaměstnance je 1000 až 2000 dolarů.

Obal je asi 40-60%, takže čistý zisk v prvním měsíci bude asi 5 000 dolarů.

Podrobný návod k otevírání kancelářského skladu

V moderním podnikání je obtížné najít neobsazenou buňku. Obchod s papírnictví je však přesně takový, jaký bude vždy požadován. Tyto výrobky jsou správně považovány za základní zboží. Lidé různých věkových kategorií to potřebují. O tom, jak správně implementovat myšlenku prodeje papírnického zboží, budeme o tomto článku hovořit.

Je výhodné otevřít kancelářský obchod?

Odpověď na tuto otázku leží na povrchu. Nikdo nemůže představit bankovní zaměstnanec se zlomenou rukojetí, učitelé bez kliky s červenou pastou bez studentských notebooků, pravítka, notebook studenta bez notebooku nebo předškolák, který nechce čerpat. Všechny jsou spojeny potřebou psaní.

Rozmanitost zboží přispívá k přilákání rozmanitého kupce, protože bez kancelářských potřeb nemůže existovat žádná kancelář, žádná vzdělávací instituce. Jsou potřebné jak pro dítě, tak pro důchodce.

Podnikání pro prodej papírnictví bude vždy poptávka a prodané výrobky - aby si udržela svou naléhavost po dlouhou dobu.

Co potřebujete k otevření kancelářského obchodu?

Zavedení prioritních opatření pro rozmístění obchodu s kancelářskými potřebami na první pohled není snadná záležitost. Je však nutné provést povinné fáze realizace této myšlenky. Volba umístění obchodu, prognóza prodeje na trhu, určení, která kategorie lidí bude představovat hlavního spotřebitele, přítomnost blízkých podobných zařízení jsou rozhodujícími faktory budoucího podnikání.

Umístění v blízkosti obchodu s kancelářskými budovami, vzdělávacími institucemi různých úrovní - jednou z hlavních podmínek pro prosperitu plánované prodejny. Dalším pozitivním stavem bude dobré dopravní toky, stejně jako parkování vozidel.

Vycházíme z toho, že budoucí spotřebitelský kontingent a odpovídající sortiment zboží jsou určeny.

Po prozkoumání výše uvedených faktorů, po zvážení všech výhod a nevýhod, můžete začít realizovat myšlenku otevření obchodu.

Zárukou úspěšného obchodování je pečlivé plánování, vypracování kvalitativního plánu prioritních opatření. Čím více je vypracován podnikatelský plán, tím jsou přesněji určeny náklady a budoucí příjmy, tím větší je pravděpodobnost kvalitních investic a maximální snížení doby návratnosti.

Vypracování podrobného podnikatelského plánu a registrace podnikání u daňových orgánů lze včas spojit.

Registrace individuálního podnikání

Registraci individuálního podnikatele provádí daňové úřady v místě bydliště na 3 pracovní dny. Chcete-li provést tento postup, je nutné poskytnout cestovní pas a TIN. Absence TIN není důvodem k odmítnutí registrace, může být přidělen společně s registrací PI. Státní poplatek za registraci činí 800 rublů.

Je lepší provádět takové akce na vlastní pěst. Zapojení zprostředkovatelských firem do registrace vyžaduje dodatečné finanční náklady.

Formu zdanění nejlépe vybírá klasifikátor OKVED jako 52.47.3 - maloobchod s novinami a papírnictvím, s 15% zjednodušeným daňovým systémem.

Požadované dokumenty pro otevření obchodu

Kompletnost a správnost vydaných povolení je nenahraditelným atributem nového obchodu. Některé dokumenty jsou registrovány ve fázi registrace OP, jiné - v procesu realizace myšlenky.

Povinný seznam dokumentů obsahuje:

 • dokument potvrzující registraci OŠ;
 • doklad o registraci daňového poplatníka;
 • Certifikát Goskomstatu o přiřazení kódu (OKVED);
 • autorizační dokument pro použití označení;
 • pronájem prostor (pro majitele - osvědčení o vlastnictví);
 • uzavření městské hygienické a epidemiologické inspekce;
 • certifikát Rospotrebnadzor;
 • smlouva o likvidaci tuhého komunálního odpadu a odpadků;
 • doklad potvrzující registraci pokladny;
 • pojistná smlouva obchodu.

Zpracování výše uvedených dokumentů zpravidla vyžaduje spoustu času a nervů jednotlivého podnikatele. Je lepší kontaktovat specialisty, aby urychlila proces jejich kvalitní přípravy nebo studium tohoto článku.

Podnikatelský plán: fáze sestavování

Vytvoření podnikatelského plánu je realizace výpočtů pro zavedení podnikání, zisku, určení doby návratnosti.

Nejnalikantnější a nejodpovědnější prací je provést komplexní výpočty s maximálním zajištěním všech nákladů. Tyto položky obvykle zahrnují:

 1. Pronájem a opravy prostor budoucího skladu.

Určení významu při výběru místnosti je umístění blízkých vzdělávacích institucí, kanceláří firem a vládních agentur. Z odhadovaného počtu cílových odběratelů je vybrána oblast budoucího obchodu. Vedle obchodního sálu je nutné zajistit malý sklad pro hotové výrobky, místnost pro hlavu a zaměstnance, toaletu. Je žádoucí, aby obchodní místnost byla prostorná a dobře osvětlená.

V budoucím obchodě by měl být tepelný režim dodržován s optimální vlhkostí výrobku.

Pro provádění oprav je lepší přilákat odborníky, kteří budou kvalifikovat odhad a kvalitativně provést práci.

 1. Získávání a instalace technologického zařízení.

Před nákupem komerčního vybavení doporučujeme vyzvat zkušeného designéra, aby poradil, jak správně vybavit interiér.

Speciální vybavení kancelářských potřeb je levná, snadno sestavitelná, má jinou konfiguraci.

Seznam použitých zařízení:

 • kovové regály;
 • vitríny pod sklem;
 • závěsné police;
 • prodejní okno prodávajícího;
 • pokladna a stůl pro ni;
 • tabulka hlavy s křeslem, židle;
 • stůl, židle, individuální skříňky v salonku a obchodní místnost;
 • zrcadlo, police na toaletu;
 • značka obchodu (vyrobená individuální objednávkou).
 1. Nábor s definicí měsíčního mzdového fondu.

Výběr prodejců kancelářského obchodu vyžaduje určitou selektivitu. Prodávající by měl být kupujícím ohleduplný a se zbožím ozdoben. Pro malý obchod je postačující jeden prodejce a jeden pokladník.

Bez účetního, technického pracovníka pro trvalé čištění prostor, můžete se poprvé setkat. Pověřit ochranu prostor pro automatizaci nebo živá osoba - dle uvážení podnikatele.

V závislosti na počtu zaměstnanců je délka trvání směny stanovena na mzdy a vypočítává se měsíční mzdový fond.

 1. Určení budoucího sortimentu zboží.

Na základě velikosti užitečné plochy obchodní plochy a finančních možností podnikatele je stanoven seznam zboží určeného k prodeji. Mohou být rozděleny do dvou velkých skupin:

 • zboží pro studenty (notebooky, notebooky, alba, pera, tužky, pravítka, gumy, kompasy, tyče pro rukojeti atd.);
 • kancelářské potřeby (kancelářské soupravy, sešívačky, razníky, lepidla, pojidla, lepenka, papír na tiskárny, soubory apod.).

Je to dobrý nápad mít roh pro kopírování, nákup kazet nebo malování k nim.

Sortiment lze rozšířit nebo snížit. Vše závisí na poptávce zákazníků.

Pokud v blízkosti obchodu existují rozpočtové organizace, je možné pro zákazníky v obchodě přidělit bezhotovostní zúčtování, kde budou vydávány směnky k úhradě zboží. Nabídněte velkým společnostem, aby uzavřely smlouvu o velkoobchodní dodávce zboží s dodáním a slevou.

 1. Studium trhu dodavatelů zboží a jeho nákupu.

Definice způsobu nákupu zboží závisí na finančních možnostech podnikatele. Moderní trh je plný všech druhů velkoobchodů, základen, internetových trhů.

Je známo, že základny a velkoobchodní prodejny dodávají zboží. V on-line obchodu obvykle platí poštovné kupující.

Výrobky v obchodě by neměly být příliš levné, ale příliš drahé by se neměly unést. Jinými slovy, skupiny zboží s různou úrovní hodnoty jsou potřebné k přilákání různých kategorií lidí.

Má smysl studovat nákup zboží přímo od výrobce. Navíc je zde cena zboží a mínus je její dodávka.

 1. Reklamní náklady.

Na první pohled kancelářské potřeby nepotřebují reklamu. Toto tvrzení je však chybné.

Farebný, dobře vypadající obchod se znakem má informační povahu. To je dvakrát nutné při otevírání nové zásuvky. Na vývěsní tabuli je možné umístit logo obchodu a následně jej zopakovat na vizitky a letáky.

Bylo by nadbytečné instalovat přenosný posuvný ukazatel směrem k obchodu, který je instalován na místech nejintenzivnějšího chodu chodců.

Distribuce letáků s pozvánkou k otevření obchodu bude mít pozitivní úlohu při přilákání kupujícího.

Souhrnný výpočet nákladů na otevření obchodu a jeho splacení

Po určení všech pravděpodobných směrů počátečních investic můžete postupovat podle definice předběžných nákladů v peněžním vyjádření:

 • registrace IP - 800 rub.
 • nájemné za prostory je 20 000 rublů.
 • opravy prostor - 100 000 rub.
 • získání obchodního a skladového vybavení - 50 000 rublů.
 • náklady na reklamu - 15 000 rublů.
 • počáteční nákup zboží 250 000 rub.
 • mzda všech zaměstnanců je 45 000 rublů.

Z těchto výpočtů je zřejmé, že otevření malého kancelářského obchodu bude vyžadovat zhruba 500 tisíc rublů. počáteční investice. Zde nejsou zohledněny náklady na první 2-3 měsíce nezbytné k "podpoře" dohodnutého obchodu. Během tohoto období bude většina čistého zisku použita k doplnění zásob a rozšíření rozsahu.

Na základě toho bude počáteční investice 750 až 800 tisíc rublů.

Po období vytváření obchodu je malý obchod schopen přinést čistý zisk 35-45 tisíc rublů. za měsíc. Jednoduché aritmetické operace ukazují, že návratnost nového kancelářského obchodu bude 1,5-2 let.

Kompetentní organizace obchodu, rozšíření klientely v důsledku nárůstu velkoobchodních kupců pomůže výrazně zkrátit toto období.

Další služby v kancelářském oddělení

Přitažlivost kupujících doplňkových služeb v kanceláři ovlivňuje celkovou bilanci příjmů.

Dostupnost volného místa v obchodní síti umožňuje instalovat další vybavení pro reprodukci různých textových nebo grafických materiálů. Tato služba bude oblíbená v prostředí studentů (pokud se nachází v blízkosti univerzity), vládních agentur, služeb.

Při instalaci barevné tiskárny se klientům zobrazí tisk všech druhů fotografií. V této podobě mohou být služby zajímavé jak pro mladé lidi, tak pro starší občany.

Ochrana dokumentů, obrázků a fotografií je dnes řešena pomocí speciálního vybavení. Výchozí materiál je pokryt filmem na jedné nebo obou stranách a chrání jej před mechanickým poškozením. Tato služba se těší rostoucí popularitě. Instalace zařízení a poskytování služeb pro laminování vytvoří příliv dalších zákazníků obchodu.

Výše uvedené služby zlepší obraz kancelářského obchodu a přilákají nové potenciální zákazníky.

Jak otevřít obchod s papírem (video)?

Video ukazuje, jaké kroky je třeba podniknout při otevírání kancelářského obchodu a jak se to dělá v praxi.

Otevírání obchodu s prodejem kancelářských potřeb lze připsat nízkonákladovému obchodu s vysokou efektivitou využití investovaných prostředků. Správně zvolené místo, pestrý sortiment, přiměřené ceny zboží, široká škála doplňkových služeb - základ pro budoucí úspěch.

Jak otevřít úložiště papíru

Papírnictví - to je jedna z těch podniků, které budou vždy mezi spotřebiteli poptávány. Pensky, papír, sešívačky a další příslušenství jsou stejně žádané mezi pracovníky kanceláře i školáky a jejich matky. Z hlediska uspořádání vlastního podnikání je to také poměrně slibný směr. Pro úspěšný prodej je hlavním úkolem zvolit si správné místo, kde bude zboží zejména poptávka, a vytvořit optimální sortiment.

Jak začít podnikat

Pokud jste se rozhodli, že chcete podnikat v kanceláři, musíte nejprve studovat tento segment a práci podobných obchodů. Nepoužívejte například obrovské hypermarkety zboží pro školu a kancelář - začínající podnikání je nepravděpodobné, že by byl hoden konkurence.

Sběr analytických údajů, studie rozsahu konkurentů, harmonogram jejich práce a specifika jejich práce umožní sestavit nejkomplexnější obchodní plán, který bude odrážet jak silné, tak slabé stránky. Kromě toho vám tato informace pomohou vybrat správné místo pro budoucí prodejnu: už víte, kteří kupující hledají.

Právní registrace

První věc, kterou musí podnikatel v budoucnosti udělat před tím, než nastoupí do realizace svého plánu, je požádat daňový inspektorát. Úřad je podnikatel, a proto musí být registrován a zdaněn, stejně jako každý jiný zdroj příjmu.

Pro práci stačí získat osvědčení o individuálním podnikateli (IP), které uděluje právo vykonávat podnikatelskou činnost: uzavření smlouvy o nájmu a dodávce, účast v nabídkových řízeních,

Chcete-li získat tento doklad, musíte požádat úřad FNS v místě registrace, zaplatit státní službu a vyplnit příslušnou přihlášku v předepsaném formuláři. Po uplynutí 5 pracovních dnů získáte certifikát o registraci IP.

Jak otevřít kancelářský obchod od začátku: podnikatelský plán

Plánování je klíčem k úspěchu jakékoli firmy. Také v tomto případě je obchodní plán papírenského obchodu nesmírně důležitý: pomáhá před tím, než se rozhodne, předložit a vyhodnotit budoucí podnikání. Pomocí obchodního plánování můžete určit hlavní výhody vašeho obchodu a důraz na ně a určit nedostatky, které mohou být skryté nebo opraveny ve fázi vzniku případu.

Podnikatelský plán by měl obsahovat podrobný popis kancelářského obchodu: od sortimentu až po pracovní plán. Zaměstnanci, hloubka volby zboží, reklama - to vše by se mělo odrazit v dokumentu.

Potenciální kupci

Papírnictví je naprosto nezbytné pro všechny lidi: někteří lidé kupují několik pera a používají je po dobu jednoho roku, jiní mohou používat stejné pero několik týdnů. Hlavní kontingent kupujících, kteří se stanou častými běžnými zákazníky, jsou:

 • žáky a jejich matky;
 • děti do 7 let;
 • dospívajících a studentů;
 • kancelářští pracovníci;
 • vládní úředníci.

Kancelářské a státní struktury pomáhají napravit situaci - neustále potřebují nová pera, samolepky a další kancelářské doplňky. Samozřejmě, firmy a stát jim poskytují všechny potřebné, ale ne v množství.

Výběr místnosti

Kompetentní volba prostor je klíčem k úspěchu budoucího podnikání. Vše závisí na tomto rozhodnutí: jak pojmenovat kancelářský obchod, jaký bude jeho sortiment, jaké vybavení se bude požadovat atd.

Pro každý obchodní plán je tento aspekt velmi individuální, obecně však musí být splněny následující pravidla pro zařazení do klerikálního podnikání:

 • přítomnost v blízkosti školy nebo univerzity;
 • přítomnost velkých kancelářských center;
 • umístění je možné ve spánku hustě osídlených oblastí;
 • umístění na prvním řádku hlavní silnice.

Výběr by měl být prostor umístěný v prvním patře nákupních center, což zvýší tok neustálého toku kupujících.

Místnost musí být nutně nastavena na optimální úroveň vlhkosti, takže papír a notebooky nemají vlhkost. Měli byste se také ujistit, že máte možnost přidělit část prostor pro uložení.

Zařízení

Obchod s papírenským zbožím je také atraktivní, protože nevyžaduje zvláštní vybavení, které by bylo nezbytné udržet prodejní typ zboží.

Hlavním požadavkem na vybavení je možnost umístění papíru do nejvhodnějšího světla. Kupující by měl být pohodlně volit položky nezávisle bez pomoci prodejce, a proto by měl být umístěn cenově dostupným způsobem.

Nejběžnější pro uspořádání kanceláře jsou:

 • nástěnné police;
 • skleněné vitríny;
 • regály;
 • visící prvky.

Volba je omezena pouze fantazií podnikatele a charakteristikou jeho rozsahu. Při pokládání je důležité, aby regály nevypadaly prázdné: tato chyba je často tolerována podnikateli. To souvisí se skutečností, že zboží je často velmi malé a každé vyžaduje zvláštní pozornost. Nezapomeňte také na kancelářské vybavení pokladny.

Sortiment

Kancelářský úřad je docela úzce zaměřený podnik, avšak v tomto segmentu je možné dosáhnout obrovské rozmanitosti zboží, které může uspokojit vkus každého kupce. Především je důležité analyzovat potenciální zákazníky a identifikovat jejich potřeby.

Můžete podmíněně rozdělit sortiment kancelářské potřeby do několika kategorií:
školní potřeby;

 • kancelářský kancelán;
 • knihy, vývojové, stolní hry;
 • soupravy pro falšování, barvy, barevné papíry a lepenky a podobně;
 • vzdělávací materiály (atlasy, mapy, referenční knihy).

Je-li obchod se nachází v blízkosti školy, nejrozumnější, aby se rozsah v blízkosti základní školní potřeby :. notebooky, ručkách, kompasy, tužky, atd V každém případě musíte mít alespoň minimální soubor různých druhů papíru, včetně barev, několik dětí nebo knihy, výstroje, míčky, tužky na téma a fixy, atd

Nepokoušejte se rozšířit nabídku na stejné peníze, abyste se zaměřili na levné zboží. Typicky je tato kancelář nízké kvality, a proto podruhé kupující nepřijde.

Zaměstnanci

Nejoptimálnější plán práce pro kancelářský obchod je 10 hodinový pracovní den. V návaznosti na to je možné organizovat práci personálu dvěma způsoby: posuny 5/2 nebo 2/2 (3/3 atd.). Po dobu pěti dnů bude zapotřebí jednoho hlavního prodejce a jednoho dodatečného, ​​který v prvních fázích práce může provést sám podnikatel. To pomůže lépe porozumět potřebám zákazníků a v budoucnosti vytvářet sortiment podle svých preferencí.

Základní požadavky na zaměstnance jsou přesnost a pozornost. Drobné podrobnosti vyžadují opatrnost při manipulaci a pečlivém účetnictví výrobků.

Hledání dodavatelů

Problémy s hledáním dodavatelů od podnikatelů obvykle nekupují zboží mono několika způsoby:

 • na velkoobchodních dodavatelských základech;
 • ve velkoobchodních internetových obchodech;
 • telefonem z katalogu.

Můžete vybrat libovolnou z možností sami. Na velkoobchodních základech je možné odhadnout kvalitu zboží a podrobně jej prověřit, nicméně tato metoda trvá hodně času. Když je základní sortiment již vytvořen, často není pečlivé studium zboží zbytečné.

Na internetových stránkách je prezentován ne méně široký sortiment, často je možné splnit originální rozhodnutí, která mohou diverzifikovat show-window.

Dodání na většině takových portálů je zdarma, což zpřístupňuje nákupní proces. Objednávka po telefonu je vhodná pro ty, kteří již v prodejně důkladně znají celou řadu zboží a jsou připraveni objednat bez dalšího času.

Obchodní "kancelářské potřeby": ziskovost, recenze

Podnikatelé, kteří nedělají vážné chyby při výběru místa a vytváření sortimentu, nejčastěji rozvíjejí své podnikání a spouštějí celé sítě. Obal pro papírnictví je až 100%, průměrná ziskovost dosahuje 35-40%.

Podle názoru podnikatelů, kteří se aktivně podílejí na této oblasti trhu, kancelářské podnikání je spíše rozmarný a mnohostranný projekt, který vyžaduje neustálou přítomnost majitele. Je třeba pravidelně doplňovat sortiment s novinkami, zajímavými nabídkami, přitahovat kupujícího, protože nákup stejných předmětů vás může nudit. Zároveň podnikatelé trvají na tom, že nejtěžší věcí je v budoucnu začátkem vývoje zkušeností, problémy s počátkem podnikání nebudou.

Plánování obchodu s obchodním plánem: co potřebujete začít a kolik stojí

Chcete-li otevřít prodejnu papíru od začátku, je třeba zvážit množství dostupného počátečního kapitálu. Rozsah podnikání se značně liší: od malého prodejního místa až po specializovaný obchod se samoobsluhy.

Obchodní význam

Faktory prokazující význam obchodního projektu kancelářského skladu:

 1. Stejně vysoká poptávka po kanceláři. Není ovlivněna hospodářskými a finančními krizemi.
 2. Široká škála potenciálních zákazníků. Lidé potřebují v papírenství různé věkové a sociální kategorie. Bez kanceláře neexistují vzdělávací instituce, žádné úřady, žádné jiné instituce. Vyhlídky na trhu jsou také důsledkem nárůstu porodnosti pozorovaného v posledním desetiletí. Vedl ke zvýšení potřeby školních potřeb.
 3. Prodané výrobky se velmi pomalu stávají zastaralými, a to jak morálně, tak i fyzicky. Není nutné je ukládat, například chladicí jednotky a další speciální zařízení.
 4. Abyste mohli otevřít a provozovat firmu, nemusíte mít zvláštní dovednosti a dovednosti. Tento druh činnosti je vhodný i pro nezkušeného podnikatele.

Analýza trhu a cílové publikum

Ruský trh s papírnictvím má výraznou sezónnost. V období od května do července, kdy děti mají dovolenou, a v dospělých prázdnin, poptávka po papírnictví padá. Od srpna do listopadu dosáhne maxima.

Asi polovina kapacity ruského trhu s kancelářskými potřebami zaujímá osm hlavních distributorů. Vedoucí pozice v prodeji byly přiděleny segmentu papíru a bílého a psacího příslušenství. Kapacita domácího spotřebitelského trhu v tomto segmentu je zhruba 2,5 miliardy dolarů ročně.

Hlavní kategorie odběratelů kancelářských potřeb:

 • děti předškolního věku (děti do 7 let), které nakupují rodiče a ostatní příbuzní;
 • žáci základních a středních tříd (děti od 7 do 12 let), kteří přijíždí nakupovat s rodiči;
 • starší žáci (dospívající od 13 do 18 let), kteří nakupují nezávisle;
 • studenti (od 18 do 30 let);
 • učitelů a učitelů (od 23 do 55 let);
 • ostatní kategorie: kancelářští pracovníci, zaměstnanci státních institucí atd. (od 22 do 60 let).

Podnikatel má právo zvolit specializaci obchodu a orientaci své práce na konkrétní kategorii zákazníků.

Soutěžící a konkurenční výhody

 • specializované kancelářské obchody;
 • oddělení supermarketů a hypermarketů;
 • drobné maloobchodní prodejny psacích potřeb;
 • specializované online obchody.

Navzdory velmi vysoké konkurenci má dokonce nováček podnikatel možnost získat si své tržní místo a vrátit se k jeho počáteční investici.

Klíčem k úspěšnému fungování obchodu by měly být následující konkurenční výhody:

 1. Dobře promyšlená cenová politika. Náklady na zboží by měly být tvořeny na základě analýzy cen přímých konkurentů.
 2. Chcete-li přilákat a udržet si zákazníky, můžete provádět propagační akce, prodej, zajišťovat vydání slevových karet a rozvíjet bonusový program.
 3. Slevy pro velkoobchodníky.
 4. Pohodlný pracovní plán obchodu (ideální čas - od 8:00 do 20:00). Je důležité, aby neměl volno, zejména v sobotu a neděli.
 5. Spolehliví výrobci výrobků zaručují vysokou kvalitu.
 6. Nabídka moderního sortimentu. Na obálkách notebooků by měly být zobrazeny populární kreslené postavičky, herci a hudebníci.
 7. Přátelská služba.
 8. Poskytování doplňkových služeb: doručování, tisk souborů, kopírování, laminování atd.

Pokyny krok za krokem

Chcete-li otevřít úložiště papíru od začátku, budete potřebovat:

 1. Proveďte analýzu trhu.
 2. Vypracujte obchodní plán a určete, kolik stojí projekt.
 3. Zaregistrujte společnost v daňové a jiné instance.
 4. Najděte dodavatele produktů.
 5. Vyjměte pokoj a podepište nájem.
 6. Proveďte opravu obchodní plochy.
 7. Koupit obchodní zařízení a nainstalovat ho.
 8. Získejte povolení k obchodování.
 9. Proveďte marketingovou kampaň.
 10. Vytočte personál.

Obchodní registrace

Hlavní body procesu registrace:

 1. Obchodník může umístit obchod jako IP nebo LLC. Druhá forma je vhodná, pokud existuje několik organizátorů nebo se plánuje v budoucnu otevřít řetězec kancelářských potřeb.
 2. Při registraci IP bude státní povinnost 800 rublů a společnost 4 000.
 3. V dokumentech, které mají být vyplněny při registraci obchodu, je uveden kód OKVED - 47.62.2. Nazývá se: "Maloobchod s kancelářskými potřebami a papírnictví ve specializovaných prodejnách".
 4. Podnikatel bude mít prospěch z výběru jediné daně z imputovaného příjmu nebo ze zjednodušeného daňového systému (15%).
 5. Po zakoupení pokladny musí být zaregistrován a uzavřen smlouvou o její obsluze.
 6. Aby mohl obchod přijímat platbu bankovní kartou, musí mít společnost zúčtovací účet.

Zapojení zprostředkovatelů do procesu legalizace stavu firmy ušetří čas podnikatele, ale bude vyžadovat dodatečné materiálové infuze.

Ke spuštění obchodu budete potřebovat následující dokumenty:

 • dokumenty potvrzující skutečnost registrace společnosti;
 • certifikát statistické služby o přidělení kódu pro OKVED;
 • dokument, který povoluje užívání označení;
 • osvědčení potvrzující vlastnictví obchodního prostoru nebo pronájmu;
 • odborné stanovisko hygienické a epidemiologické služby;
 • znalecký posudek společnosti Rospotrebnadzor;
 • odborné stanovisko Hasičského záchranného sboru;
 • povolení od Městské obchodní komory;
 • smlouva se společností, která bude provádět likvidaci odpadu a odpadků;
 • doklady pro pokladnu;
 • odkazy zaměstnanců na přechod lékařské prohlídky a medknizhki;
 • pojištění do obchodu.

Umístění a umístění

Vlastnosti výběru místa pro umístění obchodní společnosti:

 1. Doporučujeme otevřít obchod v těsné blízkosti potenciálních zákazníků a partnerů, v blízkosti různých vzdělávacích institucí a kancelářských budov. Dobré umístění pro obchod může být spací prostor nebo velké nákupní centrum.
 2. Pohodlný přístup, přístup do obchodu a parkování.
 3. Rozvoj infrastruktury. Dostupnost zastávek veřejné dopravy, stanic metra atd.
 4. Okolí s obchody, které prodávají zboží pro děti (například hračky, knihy, oblečení).
 5. Nedostatek blízkých konkurentů.

Požadavky na prostory:

 1. U malého prodejního místa je plocha až 30 metrů čtverečních. Chcete-li spustit středně velké sklady bude potřebovat asi 70 metrů čtverečních, a velký - více než 100.
 2. Dostupnost komunikace: elektřina, vytápění.
 3. Suchá místnost, protože bude muset ukládat zboží, které se zhoršuje vysokou vlhkostí.
 4. Je lepší si pronajmout pokoj v prvním patře.

Úložiště je rozděleno do následujících zón:

 • obchodní síň;
 • pokladna;
 • technická místnost;
 • sklad;
 • koupelna.

Sortiment

Sortiment budoucího skladu závisí hlavně na následujících faktorech:

 • materiální příležitosti podnikatele;
 • zaměřené na konkrétní skupinu cílových spotřebitelů;
 • velikost prodejní plochy.

Celý seznam zboží lze podmíněně rozdělit do tří hlavních skupin:

 • zboží pro ty, které studují (například školní tašky, cvičební knihy, obaly, pera, tužky, alba, notebooky, pravítka, kompasy, gumy atd.);
 • kancelářské potřeby (například papír pro tiskárny, kancelářské soupravy, punčochy, sešívačky, lepidlo, složky, poznámkové bloky, soubory apod.);
 • ostatní zboží (například vzdělávací a dětská literatura, dárky-suvenýry, kalendáře apod.).

Vedle poskytování základních služeb pro prodej papírnického zboží může obchod nabídnout zákazníkům další služby:

 • kopírování dokumentů;
 • tisk souborů a fotografií;
 • prodej kazet nebo barev pro ně;
 • dodání zboží doma;
 • přijetí objednávek prostřednictvím internetového obchodu.

Také na volné ploše obchodu můžete umístit platební terminál, bankomaty atd.

V každém obchodě s papírem by měly být následující zboží:

 • rukojeti několika typů s různými tyčemi;
 • tužky různých stupňů tvrdosti a obsahu tuku;
 • gumy;
 • tyče;
 • ostřičky;
 • údery (korektory);
 • pravítka, trojúhelníky, úhloměry;
 • výkresové příslušenství;
 • složky a soubory;
 • papír pro tisk;
 • barevný papír;
 • notebooky s různým počtem stránek, buňkou a pravítkem;
 • notebooky a notebooky;
 • karton a barevný papír;
 • štětce a barvy;
 • děrovače a sešívačky;
 • tužky, barevné tužky, značkovače atd.

Výběr dodavatelů

Dodavatelé zboží mohou být:

 • výrobci zboží (dodání je vždy na náklady kupujícího);
 • velkoobchodní prodejny;
 • velkoobchodní základny;
 • Internetové trhy atd.

Hlavní kritéria pro výběr dodavatele jsou:

 • cena zboží;
 • kvalita zboží a dostupnost certifikátů kvality pro výrobky;
 • dodací lhůty;
 • vzdálenost dodavatele;
 • možnost odložení platby za zásilku zboží;
 • pověst a představu dodavatele.

Potřebné vybavení

Při zdobení obchodu doporučujeme používat služby profesionálního designéra. Pomůže sestavit návrh budoucího obchodního plánu, na jehož základě je nutné zakoupit / objednat obchodní zařízení.

Podnikatelský plán pro kancelářský obchod

Kancelář je do jisté míry záležitostí primárního nutnost, protože každý student, student nebo pracovník kanceláře prostě potřebuje něco jako - (tužka, pero, notebook, notebook atd.), To je pro ně nezbytné. A to je obrovská vrstva obyvatelstva, pokud chcete mít podnikání v této oblasti a být úspěšný, budete muset sestavit správný obchodní plán pro kancelářský obchod, jak to zjistíte níže.

Vypracování obchodního plánu pro kancelářský obchod

Vypracování obchodního plánu je založeno na všech níže popsaných krocích, v závislosti na tom, jak správně provádět každý krok, bude záviset výše vyčerpaného rozpočtu. Proto nepřecházejte a nepřipojujte se ke všemu najednou, praxe ukazuje, že správnou analýzou konkurentů a hodnocením jejich šancí můžete ušetřit až 50% celkového rozpočtu, a to je velmi důležité, pokud jde o stovky tisíc rublů. Pokud nejste zaregistrováni jako IP, musíte to udělat, jak to udělat bez zbytečných problémů, můžete si přečíst v článku "Registrace IP".

Optimální umístění pro umístění obchodu je obchodní čtvrť, centrum města je také vhodné, poblíž ústavů a ​​škol, kde je umístěno velké množství kanceláří, to jsou ideální místa pro umístění obchodu.

A pokud jde o velikost místnosti, není vhodné si pronajmout prostor, který je příliš prostorný, stačí, aby kancelářský obchod měl malý pokoj. K pronájmu prostor v našem obchodním plánu pro obchod je přidělen relativně malá částka (je určen k pronájmu malý pokoj v "obchodní čtvrti nebo v centru").

V této oblasti je spousta konkurence, takže je velmi důležité řádně posoudit vaše schopnosti. Abyste nemuseli dělat základní chyby, musíte studovat zkušenosti konkurentů a snažit se vyhnout chybám, které udělali.

Díky analýze konkurentů můžete pochopit, jaký druh zboží je ve vysoké poptávce a co potřebujete udělat pro svůj hlavní přízvuk. Bude to nejoptimálnější přístup k podnikání a ušetří spoustu peněz a nervů.

Hlavní návštěvníci obchodu jsou školáci, studenti a pracovníci v kancelářích a pro toto publikum je třeba vypočítat hlavní sortiment obchodu. Proto je v obchodním plánu pro kancelářský obchod velmi důležité zahrnout všechny věci, které mohou odrážet rozpočet (i ty nejvýznamnější).

Nejdůležitějším kritériem při hledání zaměstnanců v obchodě by mělo být (odpovědnost a schopnost komunikovat se zákazníky). Vzhledem k vysoké konkurenci je schopnost komunikovat se zákazníky velmi důležitá a bude záviset na tom, zda se zákazníci vrátí nebo ne.

Samozřejmě, prodávající také potřebuje znát celou škálu zboží. V obchodě stačí mít dva zaměstnance, kteří budou pracovat na směnách.

Chcete-li ušetřit rozpočet, pokud plánujete koupit nové zařízení, měl by být objednán hromadně od výrobce. Díky tomuto kroku můžete ušetřit značné množství.

V každém případě by se to mělo projevit v obchodním plánu obchodního prodeje kancelářských potřeb.

Nejdůležitější vybavení:

Doporučujeme přistupovat k reklamě komplexním způsobem, tj. K reklamě na několika kanálech. Pro reklamu je možné použít - distribuci letáků, pronájem bannerů, oznámení v novinách. Neexistuje tolik možností, ale dost dobře i první (distribuce letáků) s cílem rychle přilákat první zákazníky.

Pro úspěšnou reklamní společnost je třeba provést prodej nebo slevu na hlavní druhy zboží, tato metoda je pro reklamní společnost nejvhodnější. A pokud budete jednoduše provádět inzerci obchodu, nezpůsobí to takový efekt a prostě prostě strávíte reklamní média. Nestráchejte na krásné oko-chytání znamení, to bude váš hlavní propagační materiál.

Vyberte si dobrý dodavatel bude velmi jednoduché. Nyní existuje mnoho společností, které nabízejí od nich velkoobchodní zboží. Neměli byste spěchat a kupovat od prvního dodavatele, který najdete. Mnoho výrobců navrhuje, aby jejich zboží bylo prodáno a až poté, co bude zboží prodáno, bude zboží hrazeno dodavatelem.

Všechny tyto body je třeba naučit před uzavřením smluv, firma může nabídnout různé odklady plateb, slevy na velké množství zboží a mnohem více.

Přibližný podnikatelský plán pro kancelářský obchod (příkladný proto, že za účelem vypracování realistického plánu je třeba zvážit každou situaci zvlášť).

 • Registrace IP: 5 000 rublů
 • Pronájem prostor: 7 0 000 rublů
 • První nákup zboží: 2 00 000 rublů
 • Reklama: 20 000 rublů
 • Saldo zaměstnanců: 4 0 000 rublů
 • Nákup zařízení: 5 000 rublů
 • Drobné opravy: 3 0 000 rublů
 • Pomůcky: 5 000 rublů
 • Dodatečné náklady: 10 000 rublů

Celkem: 450 000 rublů

Průměrná doba návratnosti kancelářské činnosti je 10-12 měsíců. Pokud však uděláte všechno v pořádku, může být tato doba výrazně snížena.

Existují další nápady, doba návratnosti, která není horší a někdy dokonce mnohem méně. Zde je seznam takových nápadů.

Jak otevřít obchod s papírnictvím od začátku?

Otevření vlastního podnikání, každý začínající podnikatel chce, aby jeho podnikání bylo ziskové. Jedním z nejvýnosnějších případů je prodej kancelářských potřeb. Ne že papírnictví zaručuje zlaté hory, ale jsou potřebné všemi a vždy. Kdekoli se otevře obchod s takovým zbožím, davy školáků a studentů budou stát v řadě pro tužky, pera a kompasy.

Pokud máte ve svém obchodě také příslušenství pro umělce, papírování a vzory - jistě, malíři a inženýři se také připojí k této řadě. Pokud jste novým obchodníkem a začali jste se zajímat o to, jak otevřít kancelářský obchod od začátku - pečlivě si přečtěte.

Jak začít s klerikálními obchody?

Především sestavujeme obchodní plán pro kancelářský obchod.

Pro začátek tradičně shromažďujeme balíček dokumentů. Zaregistrujeme se jako soukromí podnikatelé nebo zaregistrujeme firmu jako LLC - podle vašeho výběru. Dále rozhodnout o systému zdanění, koupit pečeť, podat pokladnu u daňového inspektorátu. Kromě toho budete potřebovat povolení od sanitární a požární služby. Poté musíte otevřít bankovní účet. To je nezbytné včetně, a aby zákazníci mohli platit kreditní kartou. Nyní zvážte hlavní body kancelářských potřeb obchodního plánu.

Místnost

Když je složka s dokumenty shromážděna - pokračujte k výběru umístění. Před rozhodnutím o tom, kde je lepší otevřít kancelářský obchod, zvažte následující faktory:

 • Blízkost k navrhovanému umístění obchodu: škola nebo univerzita;
 • Přibližování k velkým kancelářským střediskům nebo korporacím;
 • Umístění poblíž stanic metra.

Čím blíže jsou vaše prostory pro všechny tyto objekty - tím širší bude vaše cílové publikum. Obecně nepotřebujete velkou místnost, stačí 20-30 metrů čtverečních.

Ve vašem pokoji by mělo být několik zón:

 1. Obchodní síň;
 2. Prostory (zahrnuje sklad, pokoj pro zaměstnance, případně toaletu);
 3. Plocha pokladny.

Místnost by měla být suchá a teplá, pokud samozřejmě nechcete, aby se sortiment papíru vašeho obchodu zhoršil.

Umístění by mělo být výhodné, nejvýhodnější je otevřít kancelářský obchod na území rozvojového centra pro děti, v blízkosti školy nebo vysokých škol.

Opravy a vybavení

Nemůžete správně vypočítat, kolik stojí za otevření kancelářského skladu, pokud nezohledňujete náklady na opravy a nábytek pro obchod.

Při minimálních odhadech budete potřebovat takové prvky nábytku:

 • Regály, kovové (nebo dřevěné) pro zboží;
 • Stůl pro pokladnu;
 • Samotná pokladna;
 • Kancelář pro pokladní;
 • Židle nebo křesla pro "pokoj";
 • Možná další stůl, na němž by se na něm dávalo nějaké zboží;
 • Skleněné vitríny, je-li to nutné;
 • Vývěsní štít.

Ach jo, pokud chcete ještě více zvýšit svůj příjem, můžete v obchodě nainstalovat kopírku a tiskárnu nebo dokonce použít i barevný tisk.

Nákup zboží

Po vyřešení hlavních problémů s uspořádáním obchodu můžete koupit zboží. Nejvíce nezbytná věc, která by měla být v každém, dokonce i v nejmenším prodeji kancelářských potřeb:

 1. Rukojeti, s výhodou několika typů a s různou tloušťkou tyče;
 2. Tužky různých stupňů obsahu tuku;
 3. Velké, střední a malé gumy;
 4. Tyče;
 5. Ostřiče, pravítka a příslušenství pro kreslení;
 6. Soubory, tiskací papír, notebooky, notebooky, barevný papír a lepenka;
 7. Příslušenství pro umělce: kartáče, barvy, značkovače.

Samozřejmě, že to není celý seznam, ale nejzákladnější.

Dalším důležitým faktorem úspěchu Vaší společnosti je prodej velkoobchodních a maloobchodních prodejen papíru. Zvláště důležité bude pro ty obchody, které se nacházejí v blízkosti velkých firem nebo vládních agentur. Připojte je ke smlouvě o dodání zboží, nabídněte jim slevy nebo propagační akce - a poskytne vám alespoň jeden pravidelný zákazník.

Zaměstnanci obchodu

Reklama

Poslední věc, o které mluvit, je reklama. Papírnictví v zásadě nepotřebuje mnoho reklam, protože bude vždy poptávka po svých produktech. Reklama je potřeba, pokud nabízíte něco víc než standardní sadu produktů. Například jste se rozhodli vybavit obchod s tiskovým centrem nebo prodat specializované produkty umělcům. Poté můžete bezpečně přejmenovat svůj obchod do "uměleckého salonu", zavěsit na stěnách nějaké obrázky, vytvořit své webové stránky. Kromě toho tiskněte vizitky a brožury a propagujte jejich služby na internetu a na ulicích.

Pokud se vám líbí myšlenka vydělávat na implementaci papírenských výrobků, podívejte se na podobné typy příjmů v sekci "Obchodní nápady v odvětví služeb". Přejeme vám úspěch.

Plánování obchodu s obchodním plánem

1. SOUHRN PROJEKTU

Cílem projektu je otevření papírenského obchodu pro maloobchodní prodej kancelářských potřeb a souvisejících výrobků v Rostově na Donu. Cílovou skupinou prodejen jsou žáci, studenti a firemní klienti.

Hlavní výhodou podnikání je vysoká poptávka po produktech, která zaručuje stabilní příjem. Složitost provozu podniku je považována za stálou účast majitele.

Pro realizaci projektu je pronajat obchodní prostor o rozloze 20m2, který se nachází v těsné blízkosti vzdělávacích institucí. Plocha obchodní síně je 10 m2.

Objem počáteční investice činí 577 000 rublů. Investiční náklady jsou zaměřeny na pořízení zařízení, počáteční nákup zboží a tvorbu pracovního kapitálu, na jehož úhradě budou kryty ztráty počátečních období. Hlavní část požadovaných investic je na komoditních aktivech - 43%. K realizaci projektu budou využívány vlastní prostředky.

Finanční výpočty zahrnují tříleté období provozu projektu. Předpokládá se, že po této době bude nutná obchodní expanze. Podle výpočtů se počáteční investice vrátí po dvanácti měsících práce. Průměrná hodnota pobočky období zpětného odběru činí 12-16 měsíců. Mesaćní ćistý zisk projektu, kdy dosáhne plánovaného objemu prodeje, je asi 68 000 rublû. Pro první rok realizace projektu bude čistý zisk 535,205 rublů a ziskovost tržeb - 12,7%. Vyhlídky na zvýšení ziskovosti kancelářských potřeb jsou 35%. Integrované ukazatele výkonnosti projektu jsou uvedeny v tabulce 1.

Tabulka 1. Klíčové ukazatele výkonnosti projektu

Doba návratnosti (PP), měsíce.

Diskontovaná doba návratnosti (DPP), měsíce.

Čistá současná hodnota (NPV), rub.

Koeficient návratnosti investic (ARR),%

Interní míra návratnosti (IRR),%

2. POPIS PRŮMYSLU

Ruský trh s papírnickým zbožím je ve stádiu aktivního rozvoje. Stabilní růst objemu prodeje vedl k tomu, že v roce 2016 byla tržní kapacita 90 448,1 milionů rublů. Navzdory krizi v ekonomice trh s kancelářskými potřebami nadále vykazuje pozitivní dynamiku. Důvodem je skutečnost, že papírenské zboží patří do spotřebního zboží. I v podmínkách klesajících příjmů obyvatel a zhoršení hospodářské situace si maloobchodní prodejny zachovaly své objemy prodeje. Dochází k mírnému poklesu výnosů, ke kterému dochází v důsledku přechodu kupujících z jednoho cenového segmentu na jiný. Statistiky však ukazují, že výdaje na kancelářské potřeby na obyvatele v Rusku v roce 2016 vzrostly o 2,7% a činily 619,5 rublů na osobu.

Tuzemský trh kanceláře se rozvíjí ve všech segmentech, ale nejperspektivnější odborníci směřují k realizaci příslušenství pro školu a kreativitu. Za prvé, poptávka po těchto produktech je stabilní; za druhé, v tomto segmentu dochází k zvýšenému přírůstku zboží; Za třetí, segment zaujímá pouze 15% podílu na trhu.

Nabídky franšíz a dodavatelů

Ve struktuře prodeje kancelářských potřeb je vedoucí písemné vybavení - jejich podíl je 17%; na druhém místě jsou výrobky z PVC a PP - 12%; Vrchní tři uzavírají kartonové krabice a složky - 7%. Jak je zřejmé z obr. 1, trh papírenského zboží představuje široká škála produktů, u nichž je každý segment poptávaný. Při vedení těchto statistik je nutné vytvořit sortiment obchodu..

Obecně platí, že trh s kancelářskými potřebami v Rusku je charakterizován následujícími rysy:

na rozdíl od mnoha dalších spotřebitelských trhů je trh s kancelářskými potřebami téměř neoznačený.

Kancelářský trh se vyznačuje výraznou sezónností. Nejvyšší příjmy poklesly v období přípravy na akademický rok, od června do září;

dlouhý řetězec od výrobce ke koncovému uživateli;

vysokou úroveň hospodářské soutěže, což je způsobeno přítomností velkých maloobchodních řetězců zabývajících se prodejem kancelářských potřeb. Malé obchody jsou obtížné konkurovat velkým maloobchodníkům.

Navzdory tvrdé konkurenci v průmyslu, v současné době v Rusku, podle karet 2GIS existuje více než 11 000 různých kancelářských obchodů. Hlavní výhodou podnikání je možnost získat stabilní vysoký zisk po celý rok. Hlavní potíže, s nimiž může podnikatel čelit, je to, že kancelářské podnikání je spíše mnohostranný projekt, který vyžaduje neustálou účast majitele.

3. POPIS ZBOŽÍ A SLUŽEB

Tento projekt zahrnuje otevření papírenského obchodu pro maloobchodní prodej kancelářských potřeb. Sortiment produktů zahrnuje různé komoditní skupiny zaměřené na široké cílové publikum. Většina sortimentu, asi 70%, se skládá z nejdražších a nejlevnějších papírenských potřeb (pera, tužky, notebooky, papír do tiskáren) a zbývajících 30% tvoří výrobky pro kreativitu dětí, žáky atd. Je třeba připomenout, že v kancelářských potřebách existuje skupina produktů se sezónní poptávkou - například školní portfolia. Pokud je přidáte do sortimentu obchodu, potřebujete odhadnout množství zakoupeného výrobku, neboť jeho dlouhodobé uskladnění je nežádoucí (zboží si ve skladu přijde na místo, ztratí jeho prezentovatelný vzhled). Při sestavování sortimentu je tedy nutné jasně definovat směr skladování a identifikovat ty skupiny zboží, které budou v něm zastoupeny. Trh s kancelářskými potřebami je velmi rozsáhlý, je možné ho pokrýt pouze v plném rozsahu pro velké obchody.

Sortiment kancelářských potřeb by měl být jasně naplánován a strukturován. Tento projekt zajišťuje otevření obchodu specializovaného na prodej zboží pro školáky a kancelářské pracovníky. V tomto sortimentu zahrnuje sortiment skladu následující skupiny zboží, které jsou uvedeny v tabulce 2. Každý typ výrobku musí být prezentován nejméně ve třech výtiscích z různých cenových kategorií pro kategorii různých úkolů: vzdělávací, produkční, kreativní.

Tabulka 2. Úložiště sortimentu úřadu

Podíl na struktuře sortimentu

Výrobky z papíru (notebooky, alba pro kreslení)

Psací potřeby (pera, tužky, pravítka, gumy, čepy)

Tvořivé zboží (barvy, kartáče, značky, barevné tužky, plastelíny, barevné papíry a lepenky)

Další příslušenství (pouzdra na tužky, složky, deníky)

Spotřební materiály pro kancelářskou techniku ​​(papír pro tiskárny)

Malá kancelář (pera, tužky, ukazovátka, čtečky, skotská páska, sešívačky a punchers, klipy, obálky)

Tištěné výrobky (kalendáře, hlavičkové papíry, poznámkové bloky)

Další příslušenství (flash disky a disky, kalkulačky)

Výběrem těchto dvou skupin je především to, že:

Požadavek žáků a studentů na psací potřeby je zajištěn celoročně a tyto dvě skupiny kupujících tvoří základ pro cílové publikum;

podle obchodníků je podíl prodeje kancelářských potřeb více než 60% a poptávka po tomto typu výrobků ročně roste o téměř 20%. Navíc skutečná ziskovost v tomto segmentu trhu je vyšší než ve zbytku. Tedy. kancelářské potřeby - nejslibnější segment obchodního řetězce;

dárkové výrobky jsou v tomto rozsahu poněkud prezentovány, protože nepoužívají tak vysokou poptávku. Nákup takového zboží je však často spontánní. Dárkové zboží je umístěno jako doprovodný produkt.

Po vytvoření sortimentu obchodu se stává otázka nalezení spolehlivých dodavatelů. Doporučuje se zakoupit zboží na velkoobchodních základnách, které jsou nyní na trhu v obrovské výši. Po prozkoumání katalogů velkoobchodních dodavatelů a porovnání cen je možné uzavřít dohodu o spolupráci s distributory. Pokud jsou tržby trvale vysoké, můžete spolupracovat přímo s výrobcem. To však vyžaduje velký objem nákupů.

V současné době se zvyšuje poptávka po kancelářských potřebách s následujícími vlastnostmi:

vysoce kvalitní výrobky - navzdory vyšší ceně spotřebitelé upřednostňují kvalitu;

funkční produkty - samolepky, pero-markery atd.;

výrobky s neobvyklým designem - zejména pro výrobky z papíru (notebooky, notebooky atd.);

novinky - spotřebitel se pokusí vybrat výrobek, který nebyl dříve uveden na trh. Neustálé aktualizace produktů mají pozitivní vliv na prodej.

Je také třeba připomenout potíže, které mohou vzniknout při zavádění jednotlivých komoditních skupin. K tomu může dojít z následujících důvodů: drahé zboží, externí, neatraktivní, nekvalitní. Proto se doporučuje neustále sledovat poptávku po produktech a nahrazovat výrobky, které nejsou požadovány.

Správně vytvořený sortiment je tedy důležitou konkurenční výhodou. Široký výběr, jedinečné nabídky a přijatelné ceny zajistí vysokou úroveň prodeje.

Stojí za pozornost dodatečné služby, které může kancelářský obchod poskytnout. Zisk z těchto služeb často hraje značné podíl na výnosech. Jako doplňkové služby lze použít: tisk, kopírování, laminování dokumentů - za to budete muset zakoupit speciální zařízení; prodej kazet a inkoustu do tiskárny, doplňování kazet; operační polygrafie a knihařská vazba; fotografie na dokladech; Doručení objednávek firemním klientům - to bude vyžadovat přítomnost automobilu nebo přitažlivost kurýrních služeb; instalace strojů, které přijímají platby. Existuje mnoho možností pro další služby - vše závisí na směru obchodu, jeho umístění a rozpočtu projektu, protože většina dodatečných služeb souvisí s nákupem drahého zařízení. Je však správné poznamenat, že výnosy z těchto služeb mohou být výrazně vysoké a v některých případech dokonce překračují obrat z prodeje papírnictví.

Tento kancelářský obchod bude mít následující konkurenční výhody:

časté aktualizace produktu;

velký výběr papírových výrobků, jedinečné návrhy, díky pečlivému výběru dodavatelů produktů. Například se plánuje nákup určitých kategorií zboží v zahraničních internetových obchodech;

další služba pro tisk, skenování a kopírování dokumentů.

4. PRODEJ A OBCHODOVÁNÍ

Cílový segment papírenského obchodu se skládá z různých skupin spotřebitelů. Mezi běžnými zákazníky kancelářských potřeb lze identifikovat následující kategorie:

žáky a žáky;

Společnosti, které nakupují kancelářské potřeby pro firemní potřeby.

Reklamní kancelář kanceláře může být rozdělena do dvou typů - pasivní a aktivní. Pasivní reklama zahrnuje značky, bannery, pilíře atd. Aktivní reklama zahrnuje distribuci letáků, distribuci vizitek, reklamu na internetu. V tomto případě jsou naplánovány následující reklamní nástroje:

Reklamní reklama - přitahuje pozornost kupujících. Měli by být světlé a umístěny na fasádě budovy skladu a mohly by být snadno vidět. Výroba reklamního štítku, stejně jako jeho instalace, bude stát zhruba 15 000 rublů.

Stender je další nástroj, který přitahuje pozornost. Na něm je možné umístit nejen obchod, ale i informace o jedinečných obchodních nabídkách. Cena pilíře je 3000 rublů.

Letáky - jasné letáky s reklamou v obchodě mohou být distribuovány do poštovních schránek blízkých domů, stejně jako v místech soustředění cílového publika - vedle škol, univerzit, kancelářských budov. Také můžete na letáku umístit slevové kupony, které spotřebitel může použít při prvním nákupu. Návrh a tisk letáků, stejně jako jejich distribuce od promotéra, bude stát asi 4000 rublů.

Provádění různých akcí, program loajality zákazníků - přitahování pozornosti spotřebitelů je možné díky speciálním nabídkám, které lze oznámit prostřednictvím inzerátů v novinách, distribuce letáků apod. Jedná se o sezónní promo akce, jejichž cílem je stimulovat prodej v letních měsících, kdy dochází k poklesu poptávky nebo akcií v období vysokého prodeje, zaměřené na maximální přitažlivost kupujících. Můžete například uspořádat propagaci před začátkem školního roku a nabídnout 10% slevu na celou skupinu zboží; nebo poskytnout slevu pro studenty, kteří předložili průkaz totožnosti studentů s "dobrými" a "vynikajícími" známkami. Existuje mnoho možností - neobvyklé nabídky jsou schopny přitáhnout pozornost spotřebitele a umístit ho do obchodu. Věrnostní program zákazníků vám umožní vytvořit si zákaznickou základnu a udržet spotřebitele. Distribuce úsporných karet, sleva za každou 5. nákup, dar při nákupu za určitou částku atd.

Náklady na inzerci kancelářského obchodu budou tedy 25 000 rublů.

Je obtížné předvídat objem prodeje v obchodě. Záleží na umístění odbytu, na vlivu reklamní kampaně a na okraji zboží. V obchodě s papírnictvím pro každou skupinu zboží poskytuje své vlastní marže - od 60% do 300%. Pro zjednodušení výpočtů bude průměrné obchodní rozpětí pro papírenské výrobky činit 200%. Plánovaný objem prodeje se vypočítá na základě průměrné částky šeku 400 rublů a počtu kupujících 1000 lidí měsíčně. Neberou se v úvahu pouze drobní zákazníci, ale i firemní klienti, s nimiž se plánuje spolupráce v prvních fázích uvedení do provozu. Průměrný výnos tedy činí 400 000 rublů měsíčně. Aby bylo dosaženo ohlášeného objemu prodeje, plánuje se otevřít obchod v devíti měsících.

5. PLÁN VÝROBY

Realizace tohoto projektu zahrnuje následující fáze:

1) Obchodní registrace. Pro maloobchod s papírnictvím nejsou vyžadována žádná zvláštní povolení.