Podnikatelský plán pro květinářství s výpočty 2018

Touha otevřít vlastní podnikání nás konfrontuje s vážnou volbou: jakým směrem bychom měli upřednostňovat? Podnikatel začínající by měl určitě studovat obchodní plán květinářství. Pokud hledáte firmu s malými investicemi a rychlou návratností, pak předložený projekt je pro vás. Navzdory skutečnosti, že v tomto odvětví je vysoká úroveň konkurence, stejně jako zřejmá sezónnost a spojení s určitými dny, s určitými doporučeními, můžete rychle dosáhnout zisku.

Analýza trhu a konkurence

Posouzení trhu s květinami je vícestupňový proces, který vyžaduje zvážení velkého množství faktorů. Především je třeba určit, jaký formát bude nový obchod dodržovat, protože definice cílového publika přímo závisí na tom. Návrh obchodu, jeho styl a cenová politika závisí také na formátu, takže si stojí za to zvolit nejsilněji. Mezi existujícími dnešními směry lze přidělit:

 • Klasické malé květinové pavilony, které se zpravidla nacházejí v křižovatkách, na zastávkách a na jiných místech s velkým množstvím lidí. Podobné obchody nevyžadují speciální dekorace a jsou charakterizovány nízkou cenou, kterou ocení řada kupců.
 • Body v nákupních centrech, které lze již připsat průměrnému cenovému rozpětí. V tomto případě budete muset věnovat zvláštní pozornost návrhu, protože návštěvníci a potenciální kupci budou věnovat pozornost nejen cenám, ale také úrovni služeb. Je třeba udělat tak, aby osoba chtěla jít dovnitř.
 • Salony Premium a butiky v plné kráse, kde se vše dělá na nejvyšší úrovni, od návrhu vitríny až po samotné barvy. Takové butiky se otevřou buď ve velkých nákupních centrech, nebo v blízkosti obchodních center. Ceny v nich jsou mnohem vyšší, ale je to kvůli kvalitě prezentovaných produktů a vysoké úrovni služeb.
 • Za zmínku stojí také možnost otevření online květinářství, kde můžete nabídnout nabídky všech cenových kategorií. Internetový obchod má řadu vlastních vlastností, které je třeba vzít v úvahu, včetně návrhu místa, vyhledávání vhodných prostor a kompetentní dodávky.

Nikdo vás nebrání v tom, aby si nejen zvolili jeden konkrétní formát, ale také je kombinoval a vymyslel něco nového. Například, můžete otevřít luxusní butik a paralelně s tím vyvíjet online obchod, nastavit dodávky a zvýšit vlastní zákaznickou základnu.

Jako druh analýzy pro určení vhodného podnikatelského záměru je zvolit obchod se středním cenovým segmentem, který se často vyskytuje, stejně jako internetový obchod vytvořený pro něj. V tomto případě bude možné nejlépe stanovit všechna možná rizika a přínosy, aby bylo možné přesně představit, co přesně na vás čeká v budoucnu. Nicméně, bez ohledu na váš výběr, účetnictví vyžaduje mnoho prvků, o kterých začínající podnikatel ani nemyslí. Například mluvíme nejen o návrhu prostor, ale také o vytvoření kytic, ve kterém vám mohou pomoci profesionální floristé.

Samozřejmě je třeba nejprve studovat činnost konkurentů a situaci na trhu jako celku. Stojí za zmínku, že ruský trh není tak sezónní, jak by se dalo předpokládat. Ano, počet prodaných kytic značně vzrůstá na určité svátky, ale majitelé obchodů jednoduše reagují zvýšením cen, po které se vše vrátí k normálu. V každém případě je kvalita prodávaných květů první, stejně jako rozsah kytic prezentovaných. Chcete-li příjemně překvapit návštěvníka a rychle získat publikum, je nutné zodpovědně přistupovat k výběru personálu s potřebnými dovednostmi.

Cílovou skupinou květinářství jsou lidé, kteří kupují nejen kytice, ale rostliny v květináčích. Mohou to být muži, kteří kupují kytici jako dárek, ženy, které si koupí rostlinu, organizace, které nakupují za odměnu svých zaměstnanců nebo interiérového designu, nebo kdokoliv jiný. V každém případě musí být splněny potřeby zákazníka, aby nedošlo v budoucnu k negativní reakci.

SWOT analýza při otevření květinářství: hodnocení rizik

Každý podnikatelský subjekt vyžaduje předběžnou přípravu a vyhodnocení všech možných hrozeb, zejména pokud jde o otevření vlastního obchodu. Obecně platí, že všechny faktory jsou rozděleny na vnější a vnitřní. Je důležité pečlivě je přečíst a posoudit nejen možné hrozby, ale také připravit řešení problému, který se ještě předem neobjevil, aby mohl být rychle odstraněn.

2. Díky předem dohodnuté analýze situace na trhu můžete maximalizovat výhody.

3. Květinová činnost se může stát zdrojem vysokých příjmů, zejména pokud je rozumné přistupovat k jejímu rozvoji.

4. Nemusíte vyhrát své malé místo, protože můžete okamžitě pokrýt působivý segment trhu.

5. Poptávka po květinách bude vždycky, zejména když se blíží určitá dovolená.

6. Zajištění řady dalších služeb, které jsou také ziskové.

7. Není třeba ztrácet čas na výrobu výrobků, je důležité pouze zajistit dodávky a prodej.

8. Životní úroveň obyvatelstva roste, což příznivě ovlivní úroveň zisku majitele květinářství.

2. Poptávka po květinách je pravidelná, ale problém sezónnosti stále zůstává. Pokud bude 7. a 8. března váš obchod obdržen měsíční zisk, pak po prázdninových zákazníků bude velmi malý.

3. Hledání odpovědných dodavatelů je v tomto případě vážným problémem. Nečitelné překvapení mohou vzniknout kdykoli.

4. Kvety mají velmi omezenou trvanlivost, takže je nutné předpovídat kompetentní budoucí poptávku, aby bylo možné objednat požadované množství.

5. Otevření vlastní květinářství vyžaduje velké množství dokumentů a povolení, které nejsou tak snadné získat.

2. Kvalifikovaný personál schopný kompetentně organizovat práci obchodu.

3. Široká škála produktů, kde si každý kupující může pro sebe najít vše, co je nezbytné.

4. Klient může vždy konzultovat a dostávat odpovědi na všechny dostupné otázky.

5. Možnost uspořádat reklamní kampaň a přilákat mnoho zákazníků, kteří propagují své vlastní produkty.

2. Nedostatek potřebných zkušeností může na počátku způsobit řadu potíží.

Vnitřní faktory jsou něco, na co se majitel firmy může soustředit na to, že hraje dopředu a přeměňuje je na výhody. Je důležité pouze kompetentně přistupovat k řešení konkrétního problému, aniž bychom učinili urychlené závěry. Je třeba poznamenat, že existují více pozitivních faktorů než negativní faktory, což naznačuje vysokou pravděpodobnost úspěšné výstavby vlastního podnikání pro každého podnikatele. Podnikatelský plán pro květinářství pomůže zamezit zbytečným rizikům a určit správný směr.

Předběžné hodnocení příležitostí

Mezi velkým množstvím různých faktorů, které je třeba vzít v úvahu před otevřením vlastní květinářství, stojí za zmínku několik klíčových bodů, o kterých budeme v budoucnosti hovořit podrobněji. Mezi ně patří:

 • Umístění obchodu je jedním z nejdůležitějších okamžiků, odkud závisí úroveň zisku. Nesnažte se ušetřit na nájemném, a hledat levnější místo. Pokud vyberete správné místo, zvýšený nájemný poplatek plně vyplatí výsledný zisk. Animované zobrazení nebo viditelné místo zvýší počet spontánních nákupů, což ovlivní výtěžek.
 • Otevírání online obchodu může být nazýváno nepostradatelnou součástí rozvoje podnikání, protože každý den se tyto online služby stávají stále oblíbenějšími. Lidé nechtějí opustit dům, aby hledali vhodný obchod, protože stačí strávit pár minut, aby kytici donesla na zadanou adresu. Současně internetový obchod prodává nejen květiny, ale také související produkty, jako jsou sladkosti, měkké hračky a mnoho dalšího.
 • Nebojte se o sezónnosti poptávky. Mnoho majitelů těchto obchodů za období od prosince do března vydělává více než zbytek roku.
 • Registraci internetového obchodu je třeba věnovat zvláštní pozornost a současně ušetřit peníze. Mělo by to být krásné místo, které přitahuje pozornost a dělá, že chcete zůstat déle. Je důležité prezentovat krásné fotografie kytic, které jsou k dispozici v prodeji, a také nezapomeňte na zpětnou vazbu, aby potenciální kupující mohl kdykoli kontaktovat zaměstnance a získat odbornou radu.
 • Jedním z nejdůležitějších otázek, které je třeba vyřešit na začátku, je hledání dodavatelů. Trvá pečlivě pracovat, abyste zjistili, kdo přesně splňuje vaše požadavky a je schopen vykonávat svou práci na správné úrovni. V budoucnu, po úpravě pravidelných dodávek, můžete snížit náklady, ale na začátku cesty to stojí za to, aby to bylo co nejpřísněji, protože získání šarže nestandardních květin nejenom ztratit peníze, ale také vyděsit první klienty.
 • Při uspořádání dodávek z vlastního internetového obchodu byste měli kontaktovat příslušnou doručovatelskou službu, protože to bude nevýnosné používat své vlastní zaměstnance poprvé.
 • Vyhledávání zaměstnanců vyžaduje nalezení kvalifikovaných specialistů pro všechny pozice. Plán je postaven s ohledem na pracovní plán bez pracovních dnů od 10 do 22 hodin, což znamená 84 hodin týdně nebo 360 měsíčně.

To je jen malá část úkolů, které je třeba vyřešit před otevřením květinářství. Pokud kompetentně přistupujete k problému a postupně se vypořádáte se všemi nuancemi, můžete se vyhnout možným obtížím a získat ziskové podnikání, které nezpůsobí odsouzení.

Příprava potřebné dokumentace a řešení organizačních a právních otázek

Otevření květinářství vyžaduje přísné dodržování všech zákonných norem. Především je třeba určit kódy OKVED, které jsou uvedeny v dokumentaci. Mohou být:

 • 48.32 Kód pro maloobchod s květinami, osivy, hnojivy a rostlinami obecně.
 • 48.34 Kód pro maloobchodní prodej suvenýrů, pohřební potřeby.
 • 12 Kodex pro provádění kurýrních činností.
 • 87.4 Kód pro provádění činností v oblasti projektování.
 • 82 Kód poskytující právo na balení.
 • 61.2 Kód pro maloobchod prostřednictvím televize a internetu.

Je nutné předem určit, jakým způsobem se vaše podnikání vyvíjí. Je lepší okamžitě uvést ty kódy, které budete potřebovat později, než znovu zaregistrovat všechny dostupné dokumenty.

Kromě toho organizační a právní otázky vyžadují následující akce:

 1. Definice systému zdanění. Nejlepší volbou je USN (zjednodušený daňový systém).
 2. Koordinace činností v Rospotrebnadzor a získání programu sanitární a výrobní kontroly.
 3. Získání smluv, které poskytují právo provádět deratizace, dezinsekci a dezinfekci v prostorách. Tyto postupy by měly být prováděny pravidelně, protože malý hmyz a různé houby mohou vážně zranit vaše podnikání.
 4. Zkontrolujte všechny ventilační a klimatizační systémy.
 5. Získání smlouvy, která uděluje právo na vývoz a likvidaci pevného odpadu.
 6. Mezi dokumentaci, která je v obchodě, musí být záznamy o účtování produktů po splatnosti a o účetnictví dostupných dezinfekčních prostředků. Budete také potřebovat seznam produktů prodávaných v obchodě.
 7. Získání hygienických povolení ze sanitárně epidemiologické služby nebo příslušných certifikátů jakosti.
 8. Je nutné pečlivě číst vyhlášku Rosselkhoznadzor o rostlinách, stejně jako celní kodex.
 9. Budete potřebovat svolení k obchodování s květinami.
 10. Nezapomeňte na otevření vlastního zúčtovacího účtu, protože platba v obchodě by měla probíhat nejen hotově, ale i bankovními kartami.

Kromě toho nezapomeňte na takové důležité dokumenty, jako jsou nájemní nebo komoditní nákladní listy. Všechny tyto dokumenty by měly být k dispozici, takže v případě ověření je můžete ukázat zástupcům příslušných inspekcí.

Výběr a příprava místnosti pro květinářství

V závislosti na směru vašeho květináče, jak je uvedeno výše, je vybrána vhodná místnost, která splňuje všechny požadavky. Je důležité si uvědomit, že úspěch vašeho podniku bude také do značné míry záviset na podmínkách, takže byste měli věnovat maximální pozornost jeho výběru. Existuje několik základních typů bodů:

 • Květinový pavilon. Kompaktní sklad, určený pro segmenty s nízkou a střední cenou. Pavilony jsou v naší zemi velmi oblíbené, takže buďte připraveni čelit vážné konkurenci. Přesto s náležitým vývojem a nastavením vlastního podnikání můžete rychle najít své publikum. Pro pavilon je dostatek sortimentu 20 druhů květin. Kytice jsou vytvářeny zaměstnanci přímo na místě a pro jejich výzdobu jsou prezentovány různé druhy obalů. Pavilony by měly být umístěny v blízkosti metra nebo hlavních dopravních uzlů.
 • Květinářství. Obchod má velkou plochu, která vám umožní umístit na své území působivý sortiment výrobků. Zde můžete vidět nejen nejrůznější květinové uspořádání, ale i mnoho dalších věcí, včetně váz, hrnců, různých prostředků pro péči o rostliny atd. Další produkty budou vyžadovat zvýšení úrovně počáteční investice, ale také zaručují vyšší zisk, čímž bude podnik stabilnější. Přibližná výše investice do obchodu bude asi 1 milion 300 tisíc rublů. Nejlepší volbou pro umístění obchodu bude nákupní centrum.
 • Květinový salon nebo butik. Jedná se o nejprestižnější druh květinářství. Obvykle je to pokoj s vlastním vchodem, který se nachází v prvním patře mrakodrapu. Zde jsou poměrně vysoké ceny, které jsou plně vysvětleny nejen v nabídce, ale také kvalitou služeb. Specialisté pracující v butiku mohou nejen doporučit správnou volbu kytice, ale také pomáhat s návrhem konkrétní dovolené. Připravte například vše potřebné k ozdobení svatebního hostinu. Počáteční náklady v tomto případě se pohybují kolem 5 milionů rublů, ale zisk se odhaduje na minimálně 300 tisíc rublů měsíčně. Otevřete salon v centru města, na rušném místě.

Pronájem pokoje je samostatná položka nákladů, která vyžaduje účetnictví a plánování. Vykoupit místo pro obchod je nerentabilní, protože to povede k velkým výdajům, kterým lze zabránit. Avšak tím, že podpisem nájemní smlouvy, nesmíte zapomenout uvést řadu významných faktorů, včetně toho, zda je možné umístit venkovní reklamy, zda je možné provádět opravy v místnosti nájemného náklady a jsou zahrnuty v ceně nájmu, pokud velikosti účty.

Bez ohledu na zvolené prostory bude vyžadovat opravy, které jsou také součástí podnikatelského plánu. Mezi požadavky na opravu stojí za zmínku:

 • K přilákání kupujících je nutné vybavit skleněné vitríny. To umožní potenciálním kupcům seznámit se se sortimentem a interiéry, aniž by se dostali dovnitř. Budete také demonstrovat vlastnosti obchodu i těm lidem, kteří prostě projíždějí. Také to pomůže ušetřit na reklamě, protože prezentované produkty ji dokonale nahradí. Nezapomeňte však, že taková skleněná vitrína bude plnit svou roli pouze s příslušným osvětlením.
 • Zvláštní pozornost je věnována osvětlení. Tlumené světlo činí i ty nejvíce stylové kytice neatraktivní. Světlo by mělo jasně osvětlit celý obchod a každou jednotlivou kytici, aby kupující mohl pečlivě zvážit kompozici, která ho přitahovala, a ocenila všechny jeho zásluhy.
 • Při výběru oblasti prostor začínáte od dostupného sortimentu a množství zboží, které se stalo nepoužitelným. Je důležité si uvědomit, že velká místnost, ve které je malý produkt, bude vypadat málo a malá místnost, ucpaná odpadem, způsobí nepohodlí.
 • Zvláštní pozornost je věnována elektrickému vedení. Pronajímatel musí poskytnout všechny schémata a povolení a budete muset sledovat jeho stav.
 • Nezapomeňte, že jedním z nejdůležitějších prvků květinářství je odpovídající lednička. Je důležité předem určit vhodné místo pro něj a zajistit volný průchod.

Návrh interiéru závisí zcela na vaší představivosti. Je důležité přidat kreativitu k překvapení návštěvníků. Můžete například použít stěny a strop, které nejen zdobí pokoj, ale také ušetří místo. Je však důležité, aby se to nepřehnulo, aby nedošlo k odmítnutí kupujících.

Nábor zaměstnanců

Přijímání zaměstnanců k práci v květinářství vyžaduje zohlednění řady faktorů, které mohou mít příznivý vliv na zisky a vést ke ztrátám:

 • Zpočátku musíte zvolit provozní režim. Obvykle je to buď od 10 do 22, nebo od 08 do 22 denně. Otevření ve středu města, přemýšlejte o nepřetržitém provozu, protože v rušných místech bude tok zákazníků i v noci.
 • Zaměstnání je lepší pro dvě směny, protože práce na směny umožní zaměstnancům získat požadovaný počet dnů volna.
 • Prodejci by měli mít minimální floristické schopnosti, aby mohli rychle sestavit požadovanou kytici. Také by měly být opatrní, aby zajistily, že všechny květiny jsou ve vodě. Jednou stačí, abych nesledoval klienta, který samostatně vytáhl květinu, aby čelil ztrátám.
 • Personál by měl zahrnovat administrátora, účetního, prodejce, údržbáře a bezpečnostní stráž. Některé z těchto funkcí může majitel zpočátku převzít.
 • Pozice prodejců je najímat ženy, protože květiny jsou často zakoupeny muži a ženy budou prodávány snadněji. Přitažlivost a dobročinnost jsou závaznými vlastnostmi každého prodejce.
 • Nastavením výše platby můžete dělat ve prospěch hodinové sazby a odměňovat zaměstnance bonusem ve formě procentního podílu prodeje.

Po nalezení kompetentních zaměstnanců můžete značně usnadnit práci a získat čas na další rozvoj svého podnikání, aniž byste se museli starat o stav obchodu.

Marketing

Propagace květinářství je okamžik, který má v počáteční fázi vývoje zásadní význam. Nicméně, mnozí podnikatelé mu nedávají náležitou pozornost, v důsledku toho ztrácejí velké množství potenciálních kupců. Je důležité nejen propagovat vaši showroom, ale udělat to tak, aby vaše cílové publikum zaznamenalo reklamu. Pokud mluvíme o obchodě určeném pro segment průměrné ceny, můžeme vyčíst následující marketingové kroky, které vám v této věci pomohou:

 • Kompetentní rozvoj vlastní značky. Značka je něco, co by mělo přilákat kupujícího a pamatovat si ho. Značka je tedy na prvním místě. Kupující by si neměl pamatovat na váš obchod na adrese - dostatečné jméno a vybavení.
 • Venkovská reklama je nedílnou součástí zisku květinářství, protože může výrazně zvýšit počet spontánních nákupů. Muž právě prošel kolem, ale uviděl reklamu a rozhodl se, že potěší milovanou osobu s krásnou kytici.
 • Mnoho z nich považuje tuto metodu za zastaralou, ale distribuce propagačních letáků v nejbližších domech je stále relevantní. Ano, většina lidí způsobuje podráždění, ale podvědomě lidé budou vědět, že vedle jejich domu se objevila nová květinářství. V případě potřeby půjdou k vám.
 • Pokud máte internetový obchod nebo jen stránku obchodu v jedné ze sociálních sítí, musíte se také postarat o reklamu na internetu.
 • Všechny druhy propagačních akcí, slev a bonusů pomohou přilákat další publikum.

Název obchodu by měl být jednoduchý a nezapomenutelný. Nikdo nechce jít do květináče s názvem "Květiny". Váš salon bude jednoduše zapomenut. Pokud věnujete pozornost značkám, pak i v případě nuceného přemístění budete moci ušetřit spoustu běžných zákazníků.

Finanční obchodní plán pro květinářství

Je poměrně obtížné přesně stanovit budoucí výnos květinářství, protože tento ukazatel může ovlivnit příliš mnoho faktorů. Pokud použijeme průměrné statistické údaje pro průmysl, můžeme určit přibližné údaje.

Podnikatelský plán pro květinářství

Navzdory převládání myšlenky květinářství a intenzivní konkurence roste každý rok prodej v této oblasti. To určuje relevanci a proveditelnost podnikání v této oblasti.

Podnikatelský plán pro květinářství

Velmi mnoho start-upů, tento podnikatelský nápad přitahuje svou estetikou. Navíc má tento případ vysokou ziskovost. S kompetentní obchodní organizací s jasně vyvinutou marketingovou strategií můžete velmi rychle dosáhnout dobrého příjmu. Ale nezapomeňte na slabiny projektu, jeho rizika, která mohou způsobit vážné škody na podnikání. V tomto článku uvádíme podrobný obchodní plán pro květinářství, kde ospravedlňujeme proveditelnost projektu, vypočítáme dobu návratnosti a ziskovost.

Shrnutí projektu

Tato část odráží relevanci podnikatelského myšlení a proveditelnost podnikání tímto směrem.

Cílem projektu je otevřít květinářství ve městě s populací 1 milionu lidí.

Hlavní službou je prodej květin a kompozic.

Doprovodné služby - registrace svateb, slavnostních akcí, návštěvnické ceremonie s květinami, prodej pohlednic a suvenýrů, měkké hračky a sladkosti.

Cílovou skupinou projektu jsou lidé ve věku od 19 do 55 let s průměrným příjmem. Každoročně se organizační složka svátků, krásné události rychle rozvíjí. To vyžaduje rozmanitost scenérie a barev. Dnes je květinářství jedním z nejpopulárnějších a nejoblíbenějších, což umožňuje vlastníkovi dosáhnout stabilního příjmu již 6-7 měsíců po startu.

Hlavní výhody květinářství jsou:

 • minimální počáteční náklady;
 • celkovou poptávku po zboží;
 • vysoké zisky z dlouhodobého hlediska;
 • možnost rozvoje podnikání a poskytování souvisejících služeb;
 • rentabilita podnikání je 20-30%.
 • vysoká konkurence;
 • závislost na vnějších faktorech (cla, politiky, dovozy;
 • sezónnost podnikání;
 • zboží podléhající rychlé zkáze.

Funkce květinového obchodu

V roce 2016 se trh s květinami v Rusku odhadoval na 160 miliard rublů. Analytici předpovídají další růst cen květin a zvýšení prodeje. To naznačuje slib květinového obchodu.

Současně bychom neměli zapomenout na možná rizika, která doprovázejí obchodní činnost tímto směrem.

Hlavní hrozba souvisí se sezónností produktu a rychlým poškozením.

Existuje vysoká pravděpodobnost nesprávného plánování prodeje v období od května do srpna, což ohrozí stabilitu podniku.

Největší vrchol prodeje květin spadá na zimní měsíce a začátek jara. Doba prodeje tohoto výrobku je kratší než týden, takže velký důraz by měl být kladen na podporu služeb, čímž se rozšiřuje základna běžných zákazníků.

Dalším významným rizikem je závislost na dovozu.

Dnes Rusko zaujímá 6. místo v dovozu květin, ale je také pozitivní dynamika prodeje domácích výrobků. Je to způsobeno rozvojem zemědělské ekonomiky, rozvojem malých a středních podniků v oblasti pěstování květin.

Reklama, vytvoření vernostního programu, kvalitní služby a široká škála doplňkových služeb pomůže vyrovnat se s těmito riziky a dosáhnout dobrých stabilních příjmů.

Analýza trhu

Navzdory velké konkurenci na trhu s květnovými službami je třeba poznamenat, že tento produkt je velkým požadavkem. Zvláště poptávka po službách a produktech tohoto segmentu přichází v době prázdnin.

Produkty pro květinářství

Existuje v tomto oboru sezónnost? Zde si můžete spíše promluvit o fusing barvy, které jsou víceméně v poptávce v každém ročním období. Ale vzhledem k tomu, že každý den lidé potřebují sváteční kytice při různých příležitostech, není nutné mluvit o sezónnosti projektu jako jeho slabé straně.

Mezi další služby a zboží je odvětví floristických služeb jednou z nejslibnějších. S řádným plánováním a vývojem společnosti můžete v krátké době dosáhnout ziskovosti 20-30% a získat dobrý zisk.

Před zahájením realizace projektu je nutné určit formát podnikání. To přímo závisí na měřítku města.

Formát určuje cílové publikum, obecný koncept obchodu, jeho stylovou orientaci a design.

Dnes nejoblíbenější obchody v tomto segmentu jsou:

 • malé pavilony na trzích a zastávkách;
 • květiny malých obchodů v přechodu metra;
 • obchody v nákupních centrech;
 • salonů a butiků.

První dvě možnosti jsou navrženy tak, aby vyhovovaly velké poptávce, ale kvůli určitému cílovému publiku nemůže nabídnout vysokou cenu.

Obchody v nákupních centrech slouží střednímu segmentu cen. Zde pro klienta, kromě ceny a sortimentu, je důležitý styl obchodu, opravy, úroveň služeb.

Salony a butiky se zaměřují na segment s vysokou cenou, který diktuje určitá pravidla. Salon by měl odpovídat ceně zboží a lišit se designovým designem, kvalitativním servisem, vysoce kvalifikovaným výběrem personálu a širokým spektrem služeb.

Další oblastí, která získává popularitu dnes, jsou on-line obchody, prodej zboží, ve kterém je určen k dodání kurýrní po celém městě.

Při hodnocení a rozhodování hlavních konkurentů je třeba věnovat pozornost eleganci a harmonii kytic, čerstvosti zboží, cenové kategorii a stylu místnosti.

Velký důraz by se měl klást na správné vymezení cílového publika, na tvorbu cenové politiky a na rozvoj marketingových opatření ke zvýšení prodeje.

Neměli bychom zapomenout na konkurenci. Vzhledem k vysoké konkurenci je třeba pečlivě analyzovat silné a slabé stránky vašich konkurentů a vytvořit tak seznam výhod vašeho podnikání.

K tomu je vhodné provádět SWOT analýzu a identifikovat slabé a silné stránky projektu, hrozby a možnost rozvoje.

SWOT analýza květinového obchodu

Vlastnosti:

 • rozvoj podnikání a otevření poboček;
 • prodej online;
 • vysoká ziskovost;
 • možnost pokrýt velký segment trhu;
 • možné zvýšení poptávky jako celku;
 • možnost dodatečných služeb;
 • není potřeba zavést výrobu, zaměřit se na prodej zakoupených výrobků.

Hrozby:

 • vysoká konkurence;
 • krátká trvanlivost výrobků;
 • sezónnost;
 • problémy s celními orgány;
 • možné problémy s dodavateli.

Stylový design interiéru

Silné stránky:

 • vysoká známka produktů;
 • výhodné umístění obchodu;
 • dodávka květin kurýrní službou;
 • vysoká kvalifikace personálu;
 • široký sortiment;
 • dostupnost služeb;
 • vysoce kvalitní služby;
 • efektivní reklama;
 • věrnostní program.

Slabé stránky:

 • možné chybné výpočty týkající se poptávky po výrobcích;
 • nedostatek zkušeností v tomto oboru.

Definice cenové politiky

Při určování cen vašeho obchodu byste měli spoléhat na dva faktory:

 • objem nákladů;
 • kolísání poptávky.

První faktor je výrazně ovlivněn směnným kurzem, cenou benzínu, celními sazbami. Jak vidíte, tento faktor se vztahuje více na vnější podmínky, které nemůžete ovlivnit.

Druhý faktor v mnoha směrech závisí také na sezónnosti, na svátcích a na ekonomické situaci v zemi. Ale obecně může podnikatel ovlivnit poptávku po produktech prostřednictvím aktivní podpory služeb, zlepšení kvality služeb a rozšíření nabídky služeb.

Pokud mluvíme o malém formátu podnikání, na úrovni květinového pavilonu nebo zásobníku na trhu může být cena zboží 100-150%. Pokud plánujete otevřít velkou květinářskou prodejnu s rozsáhlým seznamem služeb a prodejem souvisejících výrobků, může být přirážka na zboží 200-300%.

Stanovení ceny a sortimentu

Dnes se zvyšuje popularita prodeje květin přes internet. Ceny za prodej v maloobchodě a online obchodování se mohou lišit.

Příliš vysoká známka na květinách nestojí za to kvůli obrovské konkurenci a krátké skladovatelnosti. Na svátcích (nový rok, 8. března, 1. září a promoce 14. února) se cena květin může zvýšit o 5 až 6krát.

Služby květinářství

Jedním z hlavních atributů každé dovolené jsou květiny. Tradice ozdobit místnosti s květinami a dát je jako symbol pozornosti a zvláštní uspořádání pocházel z Ruska před mnoha staletími. Proto i přes hospodářskou krizi, pokles kupní síly v mnoha obchodních oblastech, květinářství vždy vyhledá svého klienta.

Poptávka po těchto službách je odrazem finančního stavu společnosti. Čím vyšší a stabilnější je ekonomická situace v zemi, tím více barvy jsou realizovány.

Dokonce i v případě akutní hospodářské krize kvetinové obchody nadále existují a přinášejí zisk. Snad jen důraz je posunut na cenový segment a sortiment barev, zatímco objem prodeje není snížen.

Pozitivní dynamika tohoto segmentu podnikání je doložena údaji, které jasně ukazují ziskovost tohoto podnikatelského nápadu. Takže za posledních 5 let se množství prodaného zboží zvýšilo o 30% v Rusku.

Chcete-li zvýšit tržby a rozšířit zákaznickou základnu, můžete dodatečně prodat související produkt:

 • měkké hračky;
 • kurýrní služba;
 • balení dárků;
 • kresba nápisů na okvětních plátnech;
 • výroba suvenýrů;
 • sladkosti;
 • pohlednice;
 • zdobení událostí s květinami;
 • formulace svatebních kytic;

Navíc zákazníci mohou nabídnout službu k dodání květin uvnitř města nebo mimo ni.

Pro realizaci této služby bude nutné zajistit nákup přepravy nebo uzavřít smlouvu o partnerství s jednou z taxislužeb města.

Přidružené zboží pro květinářství

Pro předvedení prací na registraci svátků a vytvoření svatebních, slavnostních kytic je třeba objednat krásný fotografický katalog děl. Tím se zvýší úroveň firmy v očích zákazníků a příznivě se přidělí na pozadí konkurence.

Chcete-li zvýšit tržby a rozšířit cílové publikum, můžete navíc vytvořit vlastní webové stránky, kde bude prokázána celá řada květin a kytice. Prostřednictvím webu si zákazníci budou moci doma objednat online službu rozvozu květin.

Pro určení hlavního sortimentu obchodu je nutné pečlivě analyzovat konkurenční prostředí a určit cílové publikum.

Tento obchodní plán je vyvíjen pro segment průměrné ceny a město s populací 1 milionu lidí. Hlavním sortimentem obchodu budou tedy výrobky z Turecka, Ekvádoru a Holandska.

Jednou z nejprodávanějších květin, dnes je samozřejmě růžová. Podle statistik činí tento výrobek přibližně 60% veškerého prodeje. Okraj pro zboží je 200-300%, v závislosti na typu výrobku, sezóně, jeho kategorii a kvalitě.

Hlavním sortimentem tohoto obchodu jsou řezané květiny:

Při zohlednění sezónnosti, svátků se může seznam dodatečných služeb lišit.

Organizační plán

Aby bylo možné řádně realizovat projekt a úspěšně vstoupit na trh pro prodej květinových výrobků, je třeba postupovat krok za krokem následujícími kroky:

Psaní podnikatelského plánu

 1. Zaregistrujte firmu.
 2. Najděte pokoj a podepište nájem.
 3. Nákup komerčního vybavení.
 4. Najděte dodavatele a uzavřete smlouvu o dodávkách.
 5. Najme zaměstnance.
 6. Vyvinout marketingovou strategii a způsob, jak propagovat služby.

Registrujeme obchod s květinami

Před zahájením postupu pro vydávání dokumentace a přímým spuštěním projektu musí být vypracován podrobný algoritmus a přísně dodržován.

Chcete-li otevřít instituci, musí se podnikatel nejen registrovat u daňového inspektorátu a penzijního fondu, ale také získat povolení od Federální služby pro dohled nad ochranou spotřebitelských práv a protipožární kontroly. Chcete-li otevřít květinářství, potřebujete:

 1. Odeslání dokumentů k registraci jako IP.
 2. Vybudovat a vybavit prostory v souladu s požadavky státních inspekcí, zajistit bezpečnost pracovníků a návštěvníků.
 3. Získejte povolení otevřít v Pozhnadzor a Rospotrebnadzor.

Pro registraci jedné zásuvky je nutné zaregistrovat IP a zaregistrovat se v OKVED 52.48.32 "Maloobchod s květinami a jinými rostlinami, osivy a hnojivy". Daňový systém bude UTII nebo USN.

Pokud plánujete podnikání ve velkém měřítku a otevřete několik bodů najednou, je nutné vydat LLC.

Budete muset vytisknout, abyste nepracovali s klienty, ale aby spolupracovali s dodavateli, takže se nezapomeňte zaregistrovat.

Chcete-li zavést další řadu služeb, je třeba vydat následující kódy:

 • 78.3 Maloobchod se suvenýry, výrobky lidového umění a řemesel.
 • 12 Kurýrní činnost, s výjimkou činnosti vnitrostátní pošty.
 • 10 Činnosti poskytování služeb v oblasti designu.
 • 92 Obalové činnosti.

Také z dodatečné dokumentace budete potřebovat:

 1. Závěr SES o shodě (hygienická a epidemiologická odbornost);
 2. Kniha stížností a návrhů;
 3. Komoditní faktury (TORG-12);
 4. Smlouva o nájmu.

Pro práci je třeba zakoupit pokladnu a mít pokladnu. Čas na registraci trvá 2 až 3 pracovní dny.

Hledání pokojů

Obchodní plán pro otevření květinářství předpokládá správnou volbu umístění.

V závislosti na formátu a měřítku firmy si můžete zvolit pokoj na trhu, v nákupním středisku, v chodbě metra apod.

Jedním z hlavních požadavků bude větší dopravní dostupnost a dopravní dostupnost.

Pokud očekáváte otevření salonu nebo butiku, je lepší to udělat v centru města, v blízkosti módních obchodů, kosmetických salonů nebo kavárny. Vezměte prosím na vědomí, zda je v blízkosti parkoviště a jak pohodlný je vstup pro automobily. To zvýší tržby o 15-20%.

Zařízení pro květinářství

Také při výběru místnosti je třeba dbát na následující faktory:

 • cena nájemného;
 • dlouhodobý pronájem;
 • možnost pronájmu svátků;
 • zda jsou zapůjčeny poplatky za služby;
 • povolení k opravě a přestavbě prostor;
 • povolení k umístění externí reklamy.

Vyhledávání zaměstnanců

Zisk a úspěch podpory služeb na trhu závisí především na řádně vybraném personálu.

V závislosti na rozsahu podnikání můžete potřebovat jiné složení a počet zaměstnanců.

Dáváme průměrný počet zaměstnanců pro malý obchod s plochou 30 metrů čtverečních:

 • Ředitel (nákupní manažer). Tento odborník může kombinovat práci správce a účetního.
 • Květinářství - zaměstnanci, kteří poskytují poradenské služby, sbírají kytice, ozdravují svátky květinami.
 • Prodávající - povinnosti tohoto zaměstnance budou zahrnovat pouze přímý prodej květin a další produkty.
 • Cleaner - pro úsporu peněz lze tento personál přijmout v kombinaci s prodávajícím.

Harmonogram obchodu by měl být prováděn nepřetržitě, s ohledem na specifika podniku. Chcete-li to udělat, musíte prodat prodejce a květinářství v dvojnásobném množství. Velmi pečlivě odkazujte na výběr prodejců a konzultantů. Kromě komunikovatelnosti a příjemného vzhledu musí dokonale rozumět psychologii kupujícího, být schopen nabídnout zboží.

Nákup zařízení

Ve květináči je třeba udržovat konstantní teplotu + 5 ° až + 8 ° C. Tento teplotní rozsah je pro květiny nejvhodnější.

Lednička pro květiny

Pro organizaci obchodu je nutné nakupovat:

 • klimatizace;
 • speciální chladicí komora pro ukládání květin;
 • nábytek pro zaměstnance;
 • plastové vázy;
 • počítač;
 • videokamera;
 • malý inventář pro floristy;
 • police a pulty;
 • pokladna.

Chcete-li snížit náklady na vybavení, můžete si koupit použité zařízení v provozuschopném stavu. Dalším důležitým bodem je instalace bezpečnostního a hasičského vybavení.

Nejdůležitějším stupněm práce je nákup květinových výrobků. Z této fáze záleží na zisku obchodu, takže je velmi důležité přistupovat k tomuto okamžiku. Zohledněte sezónnost, poptávku po určitém produktu, svátky.

Objem prodeje závisí na sezóně

Je třeba poznamenat, že doba pro realizaci čerstvých řezaných květin není delší než 5 dnů. Proto je důležité zajistit dodávku každých 5 dní. To znamená, že nákup zboží bude proveden 5-6krát měsíčně.

Chcete-li vyplnit obchodní místo o rozloze až 20 metrů čtverečních barevných sortimentů, budete muset zakoupit zboží za 70 tisíc rublů. Každý další nákup zboží bude stát 15-20 tisíc rublů.

Marketingový plán

V souladu s formátem podnikání a cílovým publikem je nutné rozvíjet konkurenční výhodu a marketingovou strategii.

Abyste se mohli příznivě lišit od konkurence, je třeba přemýšlet nad svým vlastním firemním stylem, zaměřit se na balení, servis. Můžete přijít s kreativními službami, které budou poskytovány pouze ve vašem obchodě.

Propagace služeb a zboží

Hlavními způsoby propagace služby budou:

 • noviny;
 • reklama v rozhlase a televizi;
 • outdoorová reklama;
 • affiliate programy s kurýrní službou, taxi, obchod s hračkami a cukrovinky;
 • sociální sítě;
 • vlastní stránky.

Chcete-li aktivně propagovat obchod, je třeba přemýšlet o loajalitě programu, o všech druzích akcií, slevových spořicích kartách pro běžné zákazníky. Tím zvýšíte tržby a vytvoříte základnu pro běžné zákazníky.

Účastněte se městských akcí - umožní vám vytvořit obchodní partnerství s dalšími organizacemi, které budou schopny nabídnout vaše zboží jako doprovodnou službu.

Efektivní reklama v tomto segmentu je venkovní. To je způsobeno skutečností, že lidé velmi často kupují květiny impulzivně. Barevná vývěsní tabule, světlý originální exteriér, venkovní reklama a index pomohou zvýšit prodej.

Dávejte pozor na propagaci obchodu v sociálních sítích. Zejména tato marketingová metoda je relevantní pro ty, kteří prodávají květiny prostřednictvím kurýrní dodávky. Tím se rozšíří cílové publikum a zvýší se tržby.

Rozvoj podnikového stylu

Vynikajícím marketingovým krokem bude vytvoření vlastní firemní identity, rozvoj dárkového balení. To bude vaše vizitka. Ale nezapomeňte, že tento "čip" pracoval pro vás, měli byste věnovat velkou pozornost reputaci společnosti. Reputace společnosti se skládá z vysoce kvalitního personálu, široké nabídky služeb, rychlého servisu, optimálního poměru ceny a kvality.

Propagace propagace květinářství nebude drahá. Vzhledem k vysoké konkurenci v tomto segmentu však musíte rychle vstoupit na trh a získat jeho výklenek.

Video. Podnikatelský plán pro květinářství

Hledání dodavatelů

Dalším důležitým bodem podnikání je hledání dodavatelů květinových výrobků.

Pro úspěšnou organizaci podnikání musí být tomuto okamžiku věnována velká pozornost. Jelikož jde o koordinovanou práci dodavatelů, cena a spolehlivost prodejců, která určí kvalitu výrobku.

Můžete vyhledávat partnery prostřednictvím Internetu. To je dlouhá a namáhavá práce. Neprodleně objednávejte celý produkt od jednoho dodavatele. V prvních měsících bude vhodné pracovat přímo s 3-5 dodavateli. Navzdory skutečnosti, že takový přístup bude vyžadovat dodatečný čas a úsilí, určuje nejlepšího dodavatele, s nímž bude možné v budoucnu uzavřít smlouvu a požádat o další slevu.

Finanční plán

Výdaje

 • opravy - 100 tisíc rublů;
 • nákup komerčního vybavení - 150 tisíc rublů;
 • obchodní registrace - 3 tis. Kč;
 • reklama na otevření - 10 tisíc;
 • nákup zboží - 50 tis

CELKEM: 313 tisíc rublů

 • mzda pro zaměstnance - 70 tis.
 • pronájem prostor - 20 tisíc;
 • platby za energie - 15 tis.
 • nákup zboží - 60 tis.
 • další náklady - 30 tisíc.

CELKEM: 200 tisíc rublů

Příjem

Květinová činnost je velmi specifická a je velmi obtížné předvídat zde stálý příjem. V každém případě je třeba vzít v úvahu svátky, sezónnost, cenový segment, dostupnost hlavních konkurentů, specifičnost regionu.

Abychom prokázali příjmy a ziskovost v tomto obchodním plánu, budeme vycházet z průměrných ukazatelů trhu.

Statistiky ukazují, že v průměru obchod prodává asi 300 kytic měsíčně. Vzhledem k průměrnému cenovému segmentu a různým cenám převezmeme poměr 70/30, kde prodej cenově výhodných kytic je 70% a výhradní - 30%.

Průměrná cena kytice je 300 rublů. Drahé kytice - 1 000 rublů.

Budeme vypočítávat příjmy z prodeje květin:

210 kytice * 300 rublů = 63 tisíc rublů.

90 kytice * 1 tisíc rublů = 90 tisíc rublů

CELKEM 153 tisíc

Kromě prodeje suvenýrů, pohlednic, měkkých hraček, sladkostí, kytice, můžete získat až 50 tisíc příjmů.

Celkem, průměrný příjem obchodu na měsíc je - 203 tisíc rublů.

Hodnocení účinnosti

Doba návratnosti počátečních investic ve výši 200 tisíc rublů a měsíčních výdajů ve výši 153 tisíc bude 3-4 měsíce.

Plánovaná ziskovost v prvním roce práce by měla činit 20-22%.

Video. Umění květinového obchodu

Možná rizika

Květinová činnost je spojena s různými riziky, která by měla být brána v úvahu při plánování:

 • Tento výrobek se velmi rychle zhoršuje, takže musíte správně provést odhad nákupu, zohlednit sezónnost, svátky.
 • Existuje vysoká pravděpodobnost, že budete mít zastaralý nebo vadný produkt. Minimalizace těchto rizik je spojena s výběrem spolehlivých dodavatelů a správným vypracováním smlouvy. Zvažte možnost vrácení zboží v případě manželství.
 • Nesprávná předpověď nákupu zboží může vést k rozsáhlému využití květinových výrobků. Po celou dobu, sledovat trh, studovat statistiky loňského prodeje. Původním řešením je nainstalovat snímač u vchodu do skladu, který vypočítá návštěvnický bod a provede srovnávací analýzu pro rok.
 • Kolísání směnného kurzu.
 • Změna celní politiky.
 • Zvýšení nájemného. Pokuste se okamžitě uzavřít dlouhodobou smlouvu, ve které bude předepsána cena a povinnosti pronajímatele.
 • Vznik silného konkurenta vedle vašeho obchodu. Dobře promyšlená marketingová strategie, kvalitní produkty a vynikající služby minimalizují toto riziko.

Závěr

Stručně řečeno, mělo by se říci, že květinářství je slibná a výnosná investice peněz.

Pro úspěšné provedení tohoto projektu je třeba vzít v úvahu jeho slabiny, sezónnost a kategorii zboží podléhajícího rychlé zkáze. Důležitým aspektem úspěchu společnosti bude správné umístění odbytu a kvalifikovaný personál.

Připravený příklad podnikatelského plánu pro květinářství s výpočty

Jak vytvořit obchodní plán pro květinářství? Níže uvádíme postupné pokyny pro otevření salonu s výpočty a nuancemi podnikání.

Souhrn

Příklad stručného popisu projektu:

Činnost: realizace květin a souvisejících výrobků.

Umístění: v centru města v blízkosti nákupního centra nebo stanice metra.

Plocha: 30 metrů čtverečních.

Forma vlastnictví: pronájem.

Plán: 10: 00-22: 00, bez volných dnů.

Organizace obchodu

Pro otevření projektu od začátku zaregistrujte případ jako LLC nebo IP. Požadované kódy OKVED: 2.48.32 - „Maloobchod květin a dalších rostlin, semen a hnojiv“ (hlavní činnost), 74,82 - „Obaly“, 74.87.4 - „Aktivity v oblasti designu“ (činnosti, pokud bude poskytnuta odbavení a vybavení služeb), 64.12 - "Kurýrní činnosti s výjimkou činností národní pošty" (pro pořádání doručování objednávek).

Kiosk musí mít následující dokumenty:

 • Program sanitárně-průmyslové kontroly s Rospotrebnadzor souhlasil;
 • Certifikáty potvrzující kvalitu výrobků a hygienické povolení ze Sanitární a epidemiologické služby;
 • Smlouvy s městskými službami: dezinfekce, deratizace, odvoz odpadu, dezinsekce, údržba větrání a klimatizace.

Marketingový plán

Podnikatelský plán pro květinářství nutně zahrnuje strategii pro propagaci trhu prostřednictvím reklamy.

Metody propagace

První položkou je venkovní reklama. Hledáte atraktivní znak, billboard a ukazatel v okolí. Pokud tam jsou okna - vyrobte je květináče s nejlepšími kytice. Účinně vystavte na ulici u vchodu do pavilonu několik kytic. Je obtížné projít produkty, které jsou v délce paží. Exteriér by měl jasně informovat kolemjdoucí o prodeji květin. Počet spontánních nákupů se tak zvýší.

Reklama na internetu. Nejméně jsou zapotřebí komunity v sociálních sítích (VKontakte, Facebook, Instagram). Publikujte fotografie nových květinových děl, nové produkty, informace o propagačních akcích, slevách, prodeji. Je to dobrý způsob, jak sdělit zákazníkům o sobě zdarma.

Můžete si vytvořit malý internetový obchod s fotkami hotových kytic a zajistit jejich doručení. Tím se výrazně zvýší počet nákupů.

Uspořádejte distribuci propagačních letáků do poštovních schránek nedaleké domy. Když lidé potřebují takový dar, okamžitě si budou pamatovat na váš salon.

Propagační kanály

Hlavní způsoby inzerce: prostřednictvím internetu, externích médií (včetně kreativní "partyzánské" reklamy), konvenčního rádia a ústní. Nejlepším kanálem pro propagaci je zpětná vazba od spokojených zákazníků.

Sortiment a ceny

Než začnete kupovat květiny, zjistěte, které z nich jsou nejvíce poptávané a vypočtejte správné množství zboží pro počáteční nákup. Každá květina by měla být čerstvá, takže neberte velké množství. Dovozní data by měly získat více zboží.

Důležité odstíny výběru sortimentu a ceny:

 1. Kromě hlavních produktů, nákupní dárkové karty, koše, plněné hračky nabízet zákazníkům celé dárkové soupravy;
 2. Sortiment vyžaduje velký výběr plsti, barevné stuhy, balicí papír;
 3. V běžném čase držet ceny na průměrné úrovni, na dovolené (8. března, 1. září apod.), Náklady mohou zvýšit o 60-100%.

Výrobní plán

Vývod je umístěn na přeplněném místě s velkým množstvím dopravy. V blízkosti stanic metra, trhů, nákupních center, parků a náměstí. Má smysl otevřít květinový obchod v srdci spánku. Nejvíce často se tento samostatný pavilon nebo salon nachází v prvním patře rezidenčního nebo nákupního komplexu.

Celková plocha je 30 metrů čtverečních. Z toho 20 metrů čtverečních. m - obchodní prostory, 5 m2. m - sklad s lednicí, 5m2. m - koupelna. Požadavky na pokoj: dobrá cirkulace vzduchu a klimatizační systém, dobré osvětlení, dostupnost hasicích prostředků.

Nájem bude vyžadovat 350 dolarů za měsíc a investice do oprav a dokončení (přibližně $ 2000).

Technická základna

Hotová sada vybavení pro salon:

 • Chladnička je zasklená pro uskladnění vypnutí - 1200 $. Nejlepšími producenty jsou Polair, Ariada, MariHolodMash, RegionHolod;
 • 1 stojan a 2 stojany s kontejnery - 350-400 $. RegionHolod, VolgodonFurniture, West Group;
 • Plastové podlahové vázy pro kytice (15 ks) - 50 USD. OOO "Raduga", "Tekhosnastka", Cubico;
 • Balící pracovní stůl - 60 $. Chcete-li ušetřit peníze, kupte si běžný kovový kovový stůl. Levný a pevný stůl lze zakoupit od společností "Al'mest", LLC "Plant Metal", "Ural Hydraulics";
 • Malé nástroje: rozprašovač, konev, nože (včetně květinových odstranit trny), nůžky, lepicí pistole, kleště, nůžky, sešívačky. Celkově to bude stát 30-40 USD.

Budeme muset utrácet na obalových materiálech: papír, stuhy a luky, koše, celofán, plst, organza, páska, síťovina. Neustále udržujte barevnou rozmanitost obalových materiálů. Na takové drobnosti za měsíc to trvá asi 100-120 $.

K řešení dodávky budete potřebovat ojetý vůz. Jeho nákup bude stát asi 3000 dolarů.

Organizační plán

Je nutné začít pracovat na směnách - o týden později. Musíte najmout dva pracovníky. Květinářka v malé prodejně může nejen učinit květinové uspořádání, ale také provádět funkce prodávajícího. Pro doručovací službu je požadována doručovací služba. Účtování provádí externí dodavatel. Měsíční mzdový fond bude činit 1600 USD.

Zaměstnanci lépe nabízejí jako motivaci malý plat + procentní podíl příjmů.

Spuštění

Příprava na otevření trvá 3-4 měsíce. Klíčové etapy a jejich posloupnost:

 1. Registrace;
 2. Hledání správného místa, podepsání nájemní smlouvy, opravy a dokončení, uvedení komunikace;
 3. Evidence dokumentů a licencí;
 4. Nabytí zařízení;
 5. Hledání zaměstnanců;
 6. Nákup odřezků květin;
 7. Reklamní kampaň.

Finanční plán

Vytváříme obchodní plán pro otevření květinářství s investičním výpočtem. Ukázka výpočtu kapitálových nákladů:

 • Registrace dokumentů - 90-100 $;
 • Pronájem za tři měsíce a opravy - 2600 USD;
 • Řízení a pokladna - 120 $;
 • Vůz je 3000 dolarů;
 • Vybavení a nástroje, klimatizace - 2200 USD;
 • Nákup šarže květin a obalových materiálů, související produkty (pohlednice, hračky) - 800 dolarů.

Investice do otevření - asi 8700 dolarů. Stálé výdaje jsou kolem 2700 USD. Zahrnuje nákup čerstvého zboží, balení, pronájem pavilonu, platy a služby.

Účinnost a příjmy

Dokončujeme práci s finančním obchodním modelem výpočtem zisku. Minimální objem prodeje je 10-15 kytic denně. Měsíční příjem - přibližně 4000 USD. Čistý zisk - 1300-1500 USD za měsíc.

To jsou základní nuance, jak otevřít květinářství. Chcete-li zvýšit počet prodejů, snažte se vystupovat mezi okolními konkurenty, organizovat propagační akce a vytvářet zajímavé návrhy. A dobrá kvalita výrobků nakonec vytvoří základ pro stálé zákazníky.

HD video na téma:

Líbí se vám článek? Sdílejte s přáteli: