Jak otevřít salon nehtů (obchodní plán)

Hledáte připravený obchodní plán pro nehtový salon s výpočty? Pak jste přišli na správné místo? Ale nejprve - malý úvod.

Existuje přísné rozdělení podnikání na muže a ženy? Jednoznačně nelze odpovědět na tuto otázku - protože například otevření obchodu s potravinami může být stejně úspěšnými zástupci obou pohlaví. Existuje však i čistě mužské povolání - organizace autopůjčovny nebo mytí automobilů (je nepravděpodobné, že to žena udělá) a výhradně ženských destinací - otevřít kosmetický salon nebo rozvíjející se centrum pro děti.

A co když si vezmete služby poskytované kosmetickým salonem, vyberte si jeden nebo více z nich a otevřete své vysoce specializované centrum, kde můžete být sami a hostitelkou a dělníkem? Například - salon manikúry. Je na čase, abyste si uvědomili své fantazie - níže naleznete typický obchodní plán pro nehtový salon s výpočty, který opravuje, který můžete realizovat tento projekt a uspět.

Souhrn

Tento projekt je obchodní plán pro nehtový salon s dobou návratnosti 3 až 6 měsíců.

Cíle projektu:

 1. vytvoření vysoce výnosného podniku;
 2. organizaci získání stabilního zisku;
 3. uspokojení spotřebitelského trhu za poskytování služeb v péči o nehty.

Zdroj financování projektu: vlastní prostředky nebo bankovní úvěr

Forma podnikání: FE

Celkové náklady na projekt: 200 - 400 tisíc rublů (s výhradou pronájmu prostor)

Doba návratnosti: 3-6 měsíců

Úroková míra uvedená do výpočtu: 25%

Celková částka úrokových plateb bude: 12,5 - 50 tisíc rublů

Příjem investora bude: 12,5 - 50 tisíc rublů

Platby úvěrových fondů a úroků z úvěru začnou od prvního měsíce projektu.

Hlavní etapy realizace projektu

Zahájení projektu - bezprostředně po přijetí obchodního plánu ze strany zákazníka, nebo po přijetí úvěru.

Hlavní etapy realizace tohoto projektu, podmínky pro jeho realizaci jsou uvedeny v tabulce 1:

Obecné charakteristiky projektu (popis společnosti a poskytované služby)

Prakticky každá žena, bez ohledu na její věk, chce vypadat, pokud není krásná, a přinejmenším dobře upravená. Přemýšleme o hlavních kritériích, která určují blaho ženy.

 1. vlasy - účes, styling, čistota;
 2. tvář makeup - oči, čistá kůže, rty;
 3. postava - harmonie, štíhlost, energie;
 4. ruce - manikúra, pevnost pokožky.

Negativní dopad vnějších faktorů ovlivňuje všechny dané parametry, ale většinou ruce trpí. Popraskané volné kůže, zlomené nehty s „pohřební“ lem kolem hran, ošuntělé lakem nebo dokonce chybí jejich - to vše naznačuje, že se žena přestala pečovat o sebe a jen „vyděsit“ muži. Ale když "zaměřuje krásu", žena sleduje tři hlavní cíle:

 1. jako muži (a to všechno bez výjimky) - to je stanoveno na genetické úrovni;
 2. vynikají jiné ženy - výhradně ženská psychologie;
 3. jako já - jakýsi "útěchový výhru", říkají, já určitě vím, že vypadám dobře!

Nezapomeňte na tyto faktory - pro vás bude užitečné rozvíjet marketingovou strategii při přilákání zákazníků.

Tam je nějaká víra, že krize, která začala v roce 2014, Kosmetické salony a ztratil některé ze svých zákazníků. Je to opravdu tak? To je nepravděpodobné. To neznamená, že ženy přestaly sledovat sebe. Jednoduše řečeno, s největší pravděpodobností, mnoho z nich se stěhoval do „jiné cenové kategorie“, to jest, začali využívat služeb salonu nabízejí služby za nižší cenu nebo odmítli komplexní péče a začal se obrátit na specializovaných centrech - samostatný manikúru, samostatně kadeřníka, make-up mnohé jsou aplikovány nezávisle.

To je důvod, proč nehtové salony začínají "odrazit" zákazníky v kosmetických salonech, kteří upřednostňují, aby si zákazníci objednali komplexní péči. Mimochodem, podle statistik - od 5 do 10% návštěvníků ve velkých městech, kteří chtějí mít dobře upravené nehty, jsou muži. do obsahu ↑

Sortiment služeb manikúry

Jaké typy péče o nehty jsou pro ženy nejvíce žádané?

 • Za prvé - všechny druhy manikúry - klasické, lékařské, evropské, americké, brazilské, francouzské, japonské, španělské, SPA, hardware, horké apod.;
 • rozšíření nehtů různými způsoby - tipy (překryvy), formy, gel, akryl atd.;
 • potahování lakem a gelovým lakem (nebo šelakem);
 • péče o kutikulu nehtů a pokožky rukou - obřízka, parafinoterapie, peeling s rybami, poradenství o použití přípravků péče apod.

Průměrné ceny za služby v manikurním salónu (pro Moskvu) jsou uvedeny v tabulce 2:

Rovnoběžně se směrem v podnikání může být prodejní kosmetickou péči pro vaše ruce a nehty, nástroje pro péči o self-nehtů, atd Kromě toho, s rozvojem technologií vybavit tzv mini-salónů, mnohé poskytují služby, jako je tisk na nehty, nebo podobně, doma - buď vlastní nebo klienta. V hlavním městě, například, nyní se staly populární mobilní kosmetické salony (http://business-poisk.com/mobilnyiy-salon-krasotyi.html) - pro extrémně zaneprázdněné ženy. do obsahu ↑

Potenciální návštěvníci nehtového salonu

Jak již bylo uvedeno výše, všechny ženy se snaží bez výjimky vypadat dobře. Další otázkou je, že ne každý si může dovolit i nejlevnější kosmetické procedury, dává přednost práci doma. Proto budete muset určit cílové publikum vašeho salonu.

Kdo bude hlavními zákazníky?

 • První věkové skupiny - mladé dívky od 17 do 22 let - studenti na vysokých školách, „přítelkyně“ bohaté lidi, a tak dále, raději něco jasný, chytlavé, vyniká od ostatních dívek. Péče o ruce kvůli jejich mládí je zřídka objednávána.
 • ženy ve věku od 23 do 30 let. Preferujte přísný obchodní styl, klasickou manikúru, péči o pleť - občas.
 • ženy od 30 do 38 let. Tito návštěvníci dávají přednost "tichým" tónům, velký příliv je obvykle před svatbami, objednávky na péči o pleť asi o třetinu.
 • ženy od 38 let. Upřednostněte komplexní péči o ruce a nehty.
 • muži od 18 do 50 let. Vzhled mužů v manikúrním salonu v malém městě je nepravděpodobný. Ve velkých městech - to jsou buď bohatí lidé nebo lidé netradiční sexuální orientace. Předvolby - komplexní péče o ruce.

Postup nahrávání se provádí buď telefonicky nebo na osobní vzhled klienta v salonu manikúry - v každém případě je nezbytná příslušná reklama instituce. Při zaznamenávání návštěvníků je třeba vzít v úvahu nuance, že některé z nich nemusí dorazit nebo být pozdě v určenou hodinu. Takové okamžiky a typy kompenzací by měly být sjednány se zákazníky a pravidla přenosu nebo odmítnutí zasedání by měla viset na informačním stánku pro zákazníky v salonu. do obsahu ↑

Salon status

Navzdory skutečnosti, že jak elitní manikúrní salony, tak showroomy pro návštěvníky se středním příjmem jsou většinou podobné služby, ceny se liší podle řádu. V zásadě je cena ovlivněna následujícími faktory:

 • umístění salonu;
 • dekorace a dekorace exteriéru;
 • přítomnost pracovníků s různými úrovněmi výcviku a dovedností;
 • rozdíly v zařízeních pro péči o ruce (tento faktor a nikoliv profesionalita mistrů v poslední době je hlavní výhodou a rozdíl mezi kategoriemi salonů manikúry).

Tento projekt zajišťuje organizaci manikurního salonu pro návštěvníky s průměrnou úrovní příjmů - to je největší počet návštěvníků ve středně velkých (s počtem obyvatel až 500 tisíc lidí) a malých (až 100 tisíc lidí) měst. do obsahu ↑

Analýza trhu

Podle odborníků v této oblasti je trh s manikúrami v současné době zaplněn ne více než polovinou a největší konkurence je ve třídě "premium" a "elita". Tato skutečnost značně usnadňuje vstup manikúry do podniků orientovaných na ženy zaměřených na zákazníky se středním příjmem.

I přes to, že na tomto trhu zatím ještě není dost vážných hráčů, dochází k přetrvávající tendenci zvyšovat počet manikúrních salonů - perspektivní podnikání zřídka zůstává bez větší pozornosti ostatních. do obsahu ↑

Marketingový plán

Jako nástroje pro přilákání zákazníků k vaší instituci můžete použít "standardní" sadu obsahující:

 • vytvoření kreativního, nezapomenutelného jména a světlé, atraktivní vývěsní štítek;
 • distribuce letáků a propagačních brožur;
 • distribuce vizitek zákazníkům;
 • zavedení diskontního systému slev;
 • pravidelné držení akcií a slev;
 • vytváření vlastních stránek a skupin v sociálních sítích;

Nepochybnou výhodou bude počáteční snížení ceny služeb ve srovnání s konkurenčními institucemi. Po nárůstu toku návštěvníků a vytvoření vlastní základny pravidelných zákazníků můžete postupně zvyšovat náklady na služby. Je však velmi důležité, aby to bylo hladké a motivované, aby neztratili hosty. do obsahu ↑

Výrobní plán

Hlavním přínosem pro organizaci nehtového salonu je předpoklad. Poloha je velmi důležitá pro klientskou dopravu, takže nemusíte hádat o ceně vhodné oblasti, jinak se jednoduše najde vhodnější nájemce.

Důležitými faktory, které je třeba vzít v úvahu při výběru místnosti, jsou:

 • v prvním patře;
 • první řada domů;
 • pohodlný přístup;
 • možnost parkování;
 • dostupnost přívodu studené a teplé vody, toalety a vytápění.

Status salon pro lidi s průměrným příjmem mu umožňuje být pružnější při určování polohy, nikoli třídu kabině „premium“ - na spaní a obchodní centrum jsou na manikúru výhody a nevýhody kabinet, který v zásadě vzájemně neutralizují.

Ideální variant předpoklady pro daný projekt - 2 nebo 3-pokojový byt v 1. patře činžovního domu.

Bude také vyžadovat odpovídající zařízení na manikúru. Na základě zkušeností úspěšných salonů bude obstarání všech potřebných nástrojů a organizace jedné manikurní plochy 30 až 45 tisíc rublů.

Organizační plán

Harmonogram práce

Při plánování práce je nutné vzít v úvahu čas, který je přidělen každému postupu. V průměru to je od 30 minut do 1,5 hodiny. Pokud máte v úmyslu pracovat sám, znamená to, že v den manikúra je schopen uspokojit 8 hodin pracovní den od 5 do 12 osob (včetně přestávky na oběd, trochu klidu a odesílání e přirozeným potřebám).

Pokud hodláte zaměstnat 1-2 zaměstnanci, počet možných zákazníků se zvýší. Nemůžete se vzdát jako ztělesnění, ve kterém jedna nebo dvě pracoviště vybavené pro manikúru, bude pronajaté ven na ty, kteří mají zkušenosti, ale nemá možnost nebo touhu začít svůj vlastní salon.

Vezmeme-li v úvahu, že začala po 12:00 ve všední dny většina potenciálních zákazníků jsou v práci, a mají možnost navštívit nehtové studio jen o víkendech a po 5:00 hod, je vhodné udělat pro sebe několik dní odpočinku celý týden, a čas a končí 20-21 hodin. do obsahu ↑

Zaměstnanci

Ve skutečnosti skoro všichni mistři absolvují stejný trénink. Rozdíl je v tom, že někdo studoval lépe, někdo horší, někdo má více zkušeností, jiní mají méně. Někteří prošli praxí v elitním salonu, jiní se do této práce dostali ze zoufalství.

I když se při hledání zaměstnanců, pokud existuje záměr najmout jako, nebude mít žádné problémy - počet manikérka dnes je, že je možné provést výběr na základě výběrového řízení. Důrazně se však doporučuje samostatně pracovat v prvních měsících (pro které absolvujete příslušné školení) nebo s jedním zaměstnancem.

Finanční část

Prognóza objemu poskytování služeb pro veřejnost a očekávaný výnos z jejich prodeje za fakturační období jsou uvedeny v tabulce 3:

Podnikatelský plán pro nehtový salon

Manikúra se zabývá desítkami tisíc ženských podnikatelů po celé zemi. Někteří si pronajmou pracoviště v salonu nebo pracují ve státě, jiní přijímá klienty doma. Poslední verze podnikání bude popsána v tomto článku. Chcete-li odpovědět na otázku, jak zisková je nehtová báze, pomůže nám obchodní plán nehtového salonu, jehož příkladem je otevření vlastní kabinetu pro manikúru.

Shrnutí projektu

Vysoká poptávka po manikurním salonu bude ve velkém městě a v malých a středních městech bude větší manikúra doma slibnější, protože náklady na službu v salonu mohou být vyšší než finanční možnosti cílového publika. Otevřeme salon doma ve formátu malého nehtového studia, kde budou poskytovány profesionální manikúra. Je určen pro klienty se středním příjmem.

 • Ženy od 20 do 45 let (55%).
 • Dívky od 16 do 20 let (30%).
 • Ženy od 45 do 65 let (25%).

Pracovní doba: denně od 9:00 do 20:00.

Manikérská skříňka bude umístěna ve velké obytné zóně města v aktivně průchodné zóně.

Seznam služeb mini-studia:

 • Hardware pro manikúru.
 • Hardware pro pedikúru.
 • Design nehtů s lakem / gel / gel-lak.
 • Kosmetické salony.
 • Podobné salony manikúry.

Boj proti konkurentům vyžaduje vysokou úroveň dovedností mistrů, slušnou úroveň služeb, individuální přístup, kreativní design manikúry a účinné postupy pro ruce, nohy a nehty.

Podnikatelský záměr pro kalkulaci nehtů s výpočty pomůže posoudit možná rizika dodatečných nebo zbytečných nákladů. Uvádí výši investic, které je třeba provést v zahajovací fázi a měsíčně k dosažení stanovených plánů příjmů.

Dekorace

Chcete-li otevřít vlastní skříň na manikúru, musíte se zaregistrovat u místních daňových úřadů, abyste se vyhnuli pokutám ze strany státu. Zaregistrujeme se jako OP se zjednodušeným daňovým systémem ve výši 6% daně z příjmů. Kromě toho, abyste mohli provádět aktivity v oblasti krásy a zdraví, musíte zvolit kód OKVED 96.02.

Budeme také potřebovat výpis z EGRIP nebo jednotného státního rejstříku právnických osob, povolení od požární kontroly a SES. Žádné další povolení nebo licence pro podnikání tohoto druhu jsou vyžadovány.

Státní poplatek za získání certifikátu IP bude asi 800-1000 rublů + náklady na povolení. V celkové výši investice bude asi 10 tisíc rublů.

Umístění

Náš salon s manikurou se bude nacházet v ložnici velkého města. Pro něj bude použit jeho vlastní pokoj - pokoj v soukromém bytě o celkové rozloze 30m2. m. Zahrnuje malou přijímací místnost o rozloze 10 m². m, sál pro zákaznické služby 15 metrů čtverečních. m a 5 m2. m do koupelny. Pokud původní rozložení neodpovídá tomuto zónování, musíte provést přestavbu a opravu.

Za tímto účelem budeme potřebovat 150 tisíc rublů.

Věnujeme pozornost použitelnosti odtoku vody, zásobování vodou, elektrického zapojení a topení.

Nákup zařízení

Zařízení, nábytek a materiály jsou hlavními náklady při otevírání mini-studio manikúry.

Jak otevřít salon nehtů od začátku: co musíte otevřít

V naší době, a všichni ostatní, navzdory krizi a různých obtížnosti žen a dívek vždycky vypadají nádherně. To je důvod, proč podnik, vybudovaný v oblasti kosmetického průmyslu, je vždy v poptávce. Proto je možné přemýšlet o tom, jak otevřít prostor pro manikúru, a to i v našich těžkých časech.

Samozřejmě, většina podnikatelů, které se zabývají touto oblastí podnikání, jsou samice. Ale pokud jste muž, pak - to není důvod, proč opustit myšlenku otevřít nehtové studio. Nyní mnoho zástupců silné poloviny lidstva pomáhá dámám, a to nejen dámám, aby přinesly krásu. Na konci, je možné otevřít salon pro muže, i když jen zřídka využít služeb manikúru a pedikúru, nicméně dobře upravené ruce - je ukazatelem vysoké postavení pro osoby obou pohlaví.

Podnikatelský plán

Aby bylo možné stanovit nadcházející náklady a vypočítat ziskovost podniku, je nutné sestavit podnikatelský plán pro manikúru s výpočty. Za prvé určíme počáteční investici a měsíční výdaje na salon nebo kabinet pro 4 pánve.

 1. Forma registrace 800 rub.
 2. Zařízení a nábytek pro salon asi 270 tisíc rublů.
 3. Návrh prostor z 50 tisíc rublů.
 4. Pronájem prostor od 30 tisíc rublů. za měsíc.
 5. Spotřebuje asi 35 tisíc rublů. za měsíc.
 6. Internet a televize 3 tisíc rublů. za měsíc.
 7. Utility 11 tisíc rublů. za měsíc.
 8. Zajišťuje zákazníkům 1,5-2 tisíc rublů. za měsíc.
 9. Plat zaměstnance z 50 tisíc rublů. za měsíc.
 10. Reklama 5 - 10 tisíc rublů. za měsíc.
 11. Nepředvídané výdaje 10 tisíc rublů. za měsíc.
 12. Daně.

Jak můžete vidět, počáteční kapitál je lepší mít alespoň 321 tisíc rublů - to je předmětem pronájmu prostor. Pokud se rozhodnete koupit pokoj, pak částka by měla být větší. Měsíční náklady činí nejméně 138 tisíc rublů. K této částce je třeba přidat daně.

S úspěšným umístěním a dobrou reklamou bude obrat salonu, který se skládá ze čtyř mistrů manikúry a pedikúry, nejméně 350 tisíc rublů měsíčně. V souladu s tím se náš salon vyplatí a po 3 měsících začne přinášet čistý zisk, což je pozoruhodný výsledek. Musíte však vzít v úvahu, že na počátku práce salonu bude první 2-3 měsíční docházka nižší, než se očekávalo. Ale když se mnoho zákazníků dozví o existenci salonu, pak bude možné počítat s dobrým tokem lidí. Pro nás to znamená, že doba návratnosti by neměla čekat až půl roku.

Provádění dokumentů

Před otevřením nehtového salonu od nuly musíte provést veškeré papírování. Nejprve vypracujeme titulní dokumenty a zaregistrujeme se u federální daňové služby. Forma vlastnictví je jednodušší a rychlejší ve formě IP. K tomu je třeba uvést následující kód vše ruské klasifikace ekonomických činností - 93.02 - poskytování kadeřnických a kosmetických salonů.

Chcete-li otevřít salon nehtů, nemusíte získat licenci. Proto bude postačovat koordinace a získání povolení v oblasti požární ochrany a hygienicko-epidemiologické služby. Samozřejmě, všichni pánové musí mít lékařské knihy. Jak můžete vidět, počet dokumentů je poměrně malý.

Místnost

Chcete-li umístit salon na nehty, je velmi důležité vybrat správné místo. Nejlepším místem bude centrum města, na ulici s množstvím obchodů nebo v blízkosti nákupního centra nebo také nákupní centrum. Mimochodem, pokud bude salon manikůra umístěn v nákupním centru, nebude se muset starat o úvodní dohodu s hasičským sálem - to bude patřit na ramena administrace nákupního centra.

Dobrou volbou umístění salonu bude spací prostor. V tomto případě bude zpravidla umístěn v prvním patře obytné budovy. Stačí se podívat na doklady od pronajímatele, ať je tento předpoklad převzat z bytového fondu. V opačném případě budete mít problémy s koordinací s požárními útvary a SES.

Dalším důležitým aspektem výběru místnosti je její oblast. Pro salon navržený pro čtyři pracoviště bude 60 metrů čtverečních. Předpokládá se, že každé pracoviště by mělo mít 7-10 metrů čtverečních, jinak by to bylo stísněné. To znamená, že místnost by měla být 30-40 metrů čtverečních přidělena na práci, a zbytek - to bude technická místnost a salonek pro návštěvníky.

Dobrou volbou může být umístění salonu v kancelářské budově. To poskytne dodatečný tok zákazníků, protože před začátkem pracovního dne nebo poté, co je mnoho lidí, kteří chtějí obnovit svou manikúru nebo pedikúru.

Při výběru místnosti stojí za to věnovat pozornost jeho stavu, pokud jde o opravy a stav komunikace. Dobrá oprava pronajatých prostor výrazně snižuje náklady na vybavení salónu.

Zařízení

Zařízení, které potřebujete k otevření nehtového salonu, uvedeme níže. Hlavním kritériem při výběru by měla být kvalita a trvanlivost. Musíte nutně požadovat certifikát o shodě - musíte jej předložit v SES. Zde je minimální seznam vybavení:

 • stoly pro manikúru;
 • křesla pro pedikúru;
 • křesla pro zákazníky;
 • křesla pro řemeslníky;
 • pohovka a křesla pro návštěvníky;
 • TV a stereo systém;
 • osvětlovací zařízení;
 • sterilizátor;
 • ultrafialová lampa;
 • lázně pro manikúru a pedikúru;
 • nástroje pro práci pánů;
 • spotřební materiály (laky, jednorázové nástroje);
 • textilií.

Navíc pokud chcete svým zákazníkům nabídnout parafinoterapii a prodloužení nehtů, budete potřebovat:

 • parafinotopka;
 • Frazier a jeho trysky;
 • ultrafialová lampa pro sušení gelových nehtů.

Musíte si vybrat spolehlivého dodavatele spotřebního materiálu. Zjistěte veškerou zpětnou vazbu ohledně dodavatelů, kterou můžete najít a teprve poté zakoupit zboží. Poté, co jste si koupili spoustu laků, které nejsou standardní, nemůžete poskytovat kvalitní služby. Vaše pověst bude trpět a od chvíle, kdy jste právě otevřeli - může to být fatální chyba. A opět pro všechny produkty musíte mít certifikáty.

Zaměstnanci

Chcete-li získat důvěru zákazníků a dosáhnout stabilní zisk otevřením obchodní nehty od nuly, je třeba skutečné profesionály. Není snadné je dostat. Zpravidla mají již klientelu a práci. Můžete jim nabídnout podmínky, které nemohou odmítnout. Může to být například přítomnost fixní sazby plus dobré procento příjmů. Pokud můžete mít zájem o práci v mém salonu kvalitní manikúru a pedikúru, bonus dostanete na pány a jejich klientů, a to je velmi důležité, a to zejména na prvním místě.

Můžete samozřejmě jít jednodušší cestou a získat mistry se zkušenostmi. Ale pak bude trvat více času na propagaci vašeho salonu.

Administrátor ve své instituci by měl lépe vzít osobu se zkušenostmi ve stejné pozici a dobré doporučení. Takže si můžete být jisti, že nebude zákazníkům hrubý a bude se chovat v konfliktních situacích. Povinnosti správce zahrnují zpravidla volání klientů v předvečer návštěvy, zaznamenávání klientů do mistrů. Také by měl zajistit, že lidé, kteří přišli do procedur, se nudí, pokud náhle potřebují trochu počkat. Správce jim musí nabídnout čaj nebo kávu s občerstvením. Kromě toho musí sledovat komunikaci mistrů se zákazníky.

Reklama

Chcete-li inzerovat svůj salon, je lepší používat různé letáky a reklamy. Musíte viset krásné, barevné znamení a přijít s chytlavým jménem. Pokud je salonek v ložnici, je nutné o svém objevu informovat co nejvíce obyvatel okolních domů. Chcete-li to provést, můžete rozbalit reklamní letáky přímo do poštovních schránek.

Umístění instituce v nákupním centru nebo v kancelářské budově je samo o sobě reklamou. Tok lidí je poměrně velký a stačí je přesměrovat k sobě. Chcete-li to udělat, můžete rozdávat letáky u vchodu do nákupního nebo kancelářského centra, vytvářet světlé znaky a informační značky.

Můžete inzerovat v rádiu, televizi a v místních novinách. Velmi dobrou volbou pro zvýšení toku zákazníků budou různé propagační akce a slevy. Poté, co jste pracovali v době svých pravidelných zákazníků, můžete jim pro ně vydat slevové karty.

Výhody

Pokud se přiblížíte k tvorbě nehtového salonu s představivostí a kreativitou a současně neumožňujete hrubé nesprávné výpočty, pak je to skoro výherní podnik. Zde je hlavní věc najít našimi zákazníky, abych tak řekl, a všechno půjde jako hodinky.

Odměňování za šest měsíců je také velmi dobrým ukazatelem. Nakonec, s touto návratností za rok nebo dva, můžete prodávat hotovou firmu a přejít na něco jiného.

Podnikatelský plán: manikúra od začátku

Krásná polovina lidstva chce vypadat krásně v každém ročním období bez ohledu na okolnosti. Velmi výnosným směrem v tomto segmentu trhu je poskytování služeb manikúry. Pokud jde o začínající podnikatele a zkušené podnikatele je velmi důležité, aby se jasně a kompetentní obchodní plán nehtové studio s výpočty a provést analýzu trhu a hospodářské soutěže, aby byly objektivní pohled na budoucnost, společnost, která přináší stálý příjem.

Analýza trhu

Počet salonů zabývajících se poskytováním manikúry je poměrně vysoký. Mnoho z nich se již podařilo získat mezi zákazníky pozitivní pověst a vzít leví podíl na zisku. Zde je důležité studovat do nejmenších detailů všechny výhody a nevýhody nejmodernějších salonů. A snažte se ujistit, že vaše společnost má charakteristický rys a mohla by se vymykat mimo jiné.

Analyzujte umístění salonů. Důležitým bodem je cenová kategorie poskytovaných služeb. Nemá smysl dělat třídní manikúru ve spacích oblastech, protože kupní síla bude nízká. Proto v oblasti s elitními novými budovami nebudou ekonomické služby v centru pozornosti. Možná bychom měli věnovat pozornost nákupním center, která jsou přetížením velké skupiny lidí, většinou žen.

Jak vyplývá z mnoha průzkumů veřejného mínění, velká poptávka po těchto službách byly porušeny ženská polovina populace (to je v domácnosti a mladé maminky sedí ve vyhlášce, ale dává přednost dobře vypadat). Ale jít na druhý konec města, aby make-up a nehty zacházet s malé dítě je dost problematické, ale jít do nejbližšího obchodu, který se nachází v místním nákupním centru, je to pohodlné.

Pokud se zaměřujete na druhou polovinu ženské populace, pak je rozumné přemýšlet o umístění poblíž obchodních obchodních center a kanceláří.

A můžete přilákat ty i ostatní. Hlavním úkolem je provést úplnou analýzu trhu a vybrat správné místo.

Cíle a cíle projektu

Cíle projektu:

 • vytvoření klientské základny,
 • získání čistého zisku v požadované výši (v závislosti na přání konkrétního podnikatele).

Úkoly projektu:

 • organizaci pracovišť pro určitý počet odborníků,
 • Zvýšení zisku prostřednictvím zavedení dalších služeb,
 • přilákání nových klientů díky inovaci a aktivní reklamní politice.

Rozhodli jste se otevřít salon na nehty? Co pro to potřebujete?

Chcete-li otevřít salon nehtů, budete potřebovat:

 1. registrace v daňových orgánech jako individuální podnikatel (IP);
 2. získání povolení od SES a požární služby. Je nutné předem postarat se o plný soulad se všemi normami a normami požární bezpečnosti, jakož is předpisy hygienické hygieny. Které vám pomohou 2.1.2.2631-10 SanPiN „hygienické požadavky na umístění, zařízení, vybavení, údržby a provozu organizací komunální účelem poskytování kadeřnické a kosmetické služby.“ Všichni zaměstnanci musí mít zdravotní záznamy;
 3. získání licence na poskytování služeb tohoto druhu;
 4. registrace v daňové kontrole;
 5. uzavřete salon.

Obchod pro fanoušky sportu: otevřete fitness klub od začátku. Co potřebujete, kde začít, kolik to stojí - přečtěte si od nás.

Nuance výběru místnosti pro salon

 • Jak bylo poznamenáno výše, je vhodné zvolit místa hromadného shromažďování lidí, většinou žen. Konkrétně: nákupní centra, místa v blízkosti kanceláří, centrální ulice.
 • Koupit nebo pronajmout pokoj - záleží na vaší touze a finančních schopnostech. Samozřejmě, že pronájem prostoru pro nehtový salon v centru města bude stát stejně jako nákup místnosti. Nicméně, s nákupem spěchu nestojí za to. Několik měsíců podnikatelské činnosti můžete pochopit, jak výhodná je podnikání na tomto místě. A vyhrajete-li určitou klientskou základnu, která přinese stabilní příjem, můžete přemýšlet o tom, jak využít prostor pro další expanzi.
 • Nezapomeňte na malou domácnost. místnost v kajutě, kde bude sklad uložen, pracovní formulář pro zaměstnance.
 • Kromě toho je žádoucí přidělit malý prostor pro odpočinek zaměstnanců, kde mohou jíst.
 • Nezapomínejme, že podle pravidel SanPiNa jsou na jeden master přiděleny alespoň 6 m 2.

Náklady na pronájem komerčních prostor, například v Moskvě v roce 2017 se pohybovala od 250 tis. Rublů do 700, v závislosti na velikosti, umístění, blízkost metra, opravy atd. To znamená, že roční nájemné budete trávit v průměru o 7-10 milionů. Při nákupu místnosti budete stát několik desítek nebo dokonce stovky milionů.

Vybavení, materiály

Na moderním trhu jsou k dispozici různé modely, které lze vybrat nejen ve velikosti, ale i v barvě:

 • manikúra stoly stojí 3 až 15 tisíc rublů.,
 • lampy na sušení - od 3 do 6,5 tisíc rublů.,
 • zařízení pro manikúru, voskoplyvy - od 2 do 20 tisíc rublů.,
 • podpěry a podložky - od 500 rublů. a vyšší,
 • sterilizátory a příslušenství - od 500 rublů. až 5 tisíc,
 • židle pro pána - od 2 do 8 tisíc rublů.,
 • ručníky - 50 rublů,
 • přímo pracovní materiál (laky na nehty, mytí, kartáče apod.) - od 50 rublů. a vyšší.

Koupit veškeré vybavení pouze v osvědčeném místě s dostupností certifikátu.

Nábor zaměstnanců

Téměř polovina úspěchu vašeho podnikání závisí na náboru. Přístup je velmi vážný, s velkou zodpovědností.

Velitel musí splňovat několik kritérií:

 • mít dobré vzdělání v oboru, není špatné, pokud bude mít i lékařskou výchovu;
 • je žádoucí mít diplomy a medaile z různých soutěží a mistrovských kurzů, což naznačuje vysokou kvalifikaci. Všechny tyto trofeje lze umístit do haly vašeho salonu za účelem zvýšení pověsti;
 • být zdvořilý a kompetentní;
 • vzhled hraje významnou roli při práci s lidmi. Je nepravděpodobné, že nezkušený pán vzbudí důvěru.

Kromě mistrů bychom měli také přemýšlet o účastnících. Správce schází zákazníků, přijímá hovory a aplikace, vyčistí ženu. Potřebujete účetního - rozhodněte se sami, podle vašich požadavků, počtu zaměstnanců, měsíčních zisků.

Úspěch podniku závisí do značné míry na jeho názvu. Vzpomeňte si na slova kapitána Vrungela: "Jak nazýváte loď - tak to bude plavat"? Název společnosti je prakticky "tvář". Naučte se funkce jmenování z našeho článku.

Máte kadeřnický talent? Začněte svou firmu tímto směrem! Nuance a poradenství v oblasti podnikání v oblasti kadeřnických služeb: http://svoy-business.com/nachalo-deyatelnosti/vyibor-napravleniya-deyatelnosti/kak-otkryit-parikmaherskuyu-s-nulya.html

Služby manikurního salonu

Kromě základních služeb se můžete specializovat i na řadu dalších. Pedikúra, solárium, kadeřnictví, make-up artist, kosmetička.

Prostor pro váš salon může být dětský pokoj. Koneckonců, velké množství klientů jsou mladé matky, které by rádi navštěvovaly salon častěji, kdyby byla možnost nechat dítě s někým. Proto přemýšlejte o tom, jak přidělit malou plochu pro volný čas dětí. Například vynikajícím řešením může být suchý bazén. A dítě je zaneprázdněno a moje matka je šťastná.

Pro solárium, které je v nabídce po celý rok, si můžete zakoupit speciální vybavení. No, pečlivě se postará o kávovar, terminál zaplatí za mobilní služby. Všechny tyto velmi nákladné aktivity pomohou výrazně zlepšit stav salonu.

Propagace obchodu s manikurou

Takže jsme rozložili, jak otevřít salon nehtů od začátku. Co dělat dál? Samozřejmě, že podporují své služby a hledají zákazníky. Zde přijde na pomoc reklama - známý motor pokroku. Reklamní salon nehtů může být jiný. Noviny, rozhlas nebo televize, letáky, bannery, vizitky. Zde vše závisí na vaší představivosti a kreativitě.

Podnikatelský plán pro nehtový salon

Podnikatelský plán pro otevření Express Manicure Salon v nákupním centru o rozloze 6m2. m.

Kolik peněz potřebujete k zahájení podnikání?

Podle předběžných výpočtů plánu podnikání náklady na otevření nehtového salonu budou zahrnovat:

 • Záloha na pronájem prostor (2 měsíce) - 80 tisíc rublů.
 • Zařízení - 500 tisíc rublů.
 • Spotřební materiál - 40 tisíc rublů.
 • Reklamní tabule - 30 tisíc rublů.
 • Registrace a další výdaje - 20 tisíc rublů.

Celkem - 670 tisíc rublů.

Pro realizaci projektu je plánováno zaslání 60% vlastních zdrojů a 40% půjčky (bankovní úvěr).

Vyhlídky na trh salonů pro manikúru

Nedávno došlo k nárůstu počtu nově otevřených salonů pro manikúru. Odborníci Skupiny firem krok za krokem charakterizují tento segment trhu jako atraktivní z finančního hlediska. Pokud mluvíme v číslech, téměř 20% ženské populace ve velkých městech využívá služby salonů pro manikúru. V milionu měst je potenciální publikum zákazníků asi 100 tisíc lidí. Leví podíl zákazníků se na službě odvolává na módu, udržuje si vysoký postavení ve společnosti a prestiž.
Přes rostoucí poptávku mezi obyvatelstvem není trh s manikúrami dnes nasycen. Soutěž, ačkoli to je, ale velké síťové přehrávače se stále nedodržují. Proto se malý podnik může cítit dost pohodlně.

Který OKVED mám specifikovat při registraci této firmy?

Jako organizační forma bylo rozhodnuto o registraci individuálního podnikání. Věříme, že je to optimální org. Formulář pro malou manikúru. V přihlášce bude uveden kód OKVED 93.02 - "Poskytování služeb pro kadeřníky a kosmetické salony". Jako systém zdanění bude aplikován UTII - jediná daň z imputovaných příjmů. UTII se platí za danou plochu objektu, která je v tomto případě minimální. Prostředky a daň nebude velká (4 - 6 tisíc rublů měsíčně).

Manikúrní salon se plánuje umístit na vysoko uspokojivé místo. Za tímto účelem byla uzavřena smlouva o pronájmu nemovitosti ve výši 6 tis. v jednom z nejoblíbenějších nákupních center města. Nájemné bude 40 tisíc rublů měsíčně. Drahé, ale věříme, že se to vyplatí s velkým klientským tokem nákupního centra. Kromě toho umístění v obchodním centru výrazně sníží náklady na reklamu v salonu.

Jaké vybavení si můžete vybrat pro nehtový salon

Poskytovat kvalitní služby manikúra plánuje koupit optimální vybavení: manikúra tabulky Stojany pro manikúru, Židle pro mistry, UV lampa pro výstavbu vakuové a souvisejících výrobků (nehtů roli, stojí pod lakem, lampu pro manikúru, foot spa manikúra). Přibližné náklady na nákup zařízení budou činit 500 tisíc rublů.

K poskytování služeb budou přijati čtyři mistři, kteří budou pracovat ve směnovém plánu 2/2. Plat bude stanoven jako plat + procento prostředků získaných od klienta. Práce budou vykonávat mistři se zkušenostmi, ale práci a začátečníky nelze vyloučit. Nepokládají se kvalifikovaní zaměstnanci na opakovací kurzy.

Mezi povinnosti zaměstnanců patří nejen poskytování manikúřských služeb, ale také kontrola čistoty pracoviště. Zaměstnanec je povinen provádět denní mokré čištění pracovní plochy a umyt stůl z laku. K čištění akrylového prachu bude použit speciální stroj na manikúru s vysavačem.

"Ručníky je lepší použít na jedno použití. Jsou-li zdrcující, bude nutné uzavřít smlouvu s prádelnami nebo otevřít samostatnou prádelnu. "

Marketingový plán na nehty

Salon plánuje poskytovat následující služby:

 • Klasická manikúra (800 rub)
 • Manikúra "Econom" (900 rub.)
 • Manikúra "All inclusive" (1100 rub)
 • Léčebná manikúra (1300 rub)
 • Manikúra + Šelak (1400 rub)
 • Dětská manikúra (700 rub)

Promoční salon nehtů se bude konat několika způsoby. První věc, která bude provedena, jsou vizitky. Předpokládá se, že budou distribuovány do dalších, přilehlých salonků v této oblasti: masážní salóny, lázeňské salony, solárium, kadeřnictví a tak dále. Také je plánováno maximálně propagovat salon na internetu: vytvořit skupinu v sociálních sítích, nechat informace na fórech a vývěskách, přidat společnost do on-line katalogu organizací.

Finanční plán salonu

Pravidelné měsíční výdaje

 • Pronájem prostor - 40 tisíc rublů.
 • Reklama - 20 tisíc rublů.
 • Daně (UTII) - 5 tisíc rublů.
 • Salary + pojištění (4 osoby) - 110 tisíc rublů.

Celkem - 175 tisíc rublů.

Příjem

 • Průměrná kontrola služby je 1000 rublů.
 • Počet klientů denně - 10 osob. (pro jednoho velitele pouze 5 osob).
 • Tržby za den - 10 000 rublů.
 • Tržby za měsíc - 300 000 rublů.

Kolik můžete vydělat při otevření nehtového salonu

Z toho plyne zisk: 300 000 - 175 000 = 125 000 rublů. Výnosnost nehtového salonu je podle výpočtů podnikatelského plánu 41%. S takovými ukazateli by se projekt měl vyplatit za 10-12 měsíců. (s přihlédnutím k období podpory tohoto bodu).

Podrobný plán otevírání salonu nehtů

 1. Provádění situační analýzy trhu, zákaznické základny.
 2. Volba formátu interiéru: služba doma, otevření interiéru.
 3. Registrace podnikání a získání povolení k podnikání.
 4. Vyhledávání zaměstnanců.
 5. Pronájem a uspořádání prostor.
 6. Nakupování spotřebního materiálu, vybavení, inventáře.
 7. Provádění reklamní kampaně.
 8. Zahájení podnikání.

Jaké dokumenty potřebujete k otevření salonu na nehty

Nejjednodušším způsobem, jak otevřít salon nehtů, je zaregistrovat PI podáním fotokopie pasu, prohlášení a zaplacením státního poplatku daňové službě.

Jaký daňový systém si vyberete pro registraci podniků

Pro salon si můžete vybrat 3 daňové systémy:

 • UTII - pevná daň, která je lepší než ostatní systémy;
 • USN - systém, ve kterém není třeba udržovat účetní záznamy.
 • Získání patentu - neexistuje ve všech regionech Ruské federace.

Potřebuji povolení k otevření

Otevřený nehtový salon nebude fungovat bez povolení v rámci SES a požární kontroly. Státní instituce zkontrolují prostory pro dodržení norem a vydávají potřebný dokument. Manikurní salon musí splňovat požadavky hygienické služby: pracoviště - nejméně 6 metrů čtverečních. m, nábytek - suché čištění, umyvadlo na mytí nástrojů, sterilizační komory.

Otevírání nehtového salonu nepodléhá licencování.

Technologie zahájení podnikání

Velký úspěch dosahují ty manikúrní salony, které upřednostňují kvalitu, studium nových technik a trendů. Pro prosperitu se doporučuje otevřít místo na přeplněném místě, poskytnout individuální slevy, držet promo akce na dovolené. Technologie otevření nehtového salonu je jednoduchá - studium trhu, pronájem pokoje, nákup zařízení a nábor skutečných profesionálů. Ale hlavní věcí je náš vlastní koncept, který vede k stanoveným cílům. Obecně platí, že většina zákazníků dává přednost nikoli místu salonu, ale určitému mistrovi.

Podnikatelský plán pro manikúru

V Rusku kultura roste v manikúrech ve specializovaných salonech. Chcete-li otevřít pokoj pro manikúru, potřebujete asi 435 tisíc rublů a přineste to bude více než 100 tisíc rublů. čistý zisk.

1. Shrnutí projektu "Manikúra kabinetu"

Cílem projektu je otevřít manikúru pro realizaci řady manikúra a pedikúru v Rostově na Donu. K realizaci projektu je pronajímán prostor v obytné čtvrti města. Prostor místnosti je 30 m2. Tato manikúra je určena pro tři manikúrní místa. Cenový segment - střední. Cílovým publikem je ženská populace města, která využívá služby nehtového salonu 1 až 2 krát měsíčně, v závislosti na preferencích a úrovni příjmu.

Hlavní výhody manikúry:

nedostatek sezónnosti, stálý požadavek;

nevyžaduje velké investice.

Manikúra podnikání má dvě hlavní kritéria úspěchu: umístění a profesionalita mistrů. Objem počáteční investice je 435 000 rublů. Investiční náklady jsou zaměřeny na opravy prostor, nákup zařízení a nábytku, počáteční nákup spotřebního materiálu a tvorbu provozního kapitálu, díky kterému budou pokryty ztráty počátečních období. K realizaci projektu budou využívány vlastní prostředky.

Finanční výpočty zahrnují tříleté období provozu projektu. Předpokládá se, že do konce tohoto období, instituce požaduje rozšíření výroby a seznam služeb, jako trend v kosmetickém průmyslu rychle menyayutsya.Chistaya zisk nehtové studio při ukončení plánovaný objem prodeje je asi 100 tisíc rublů. Konec plánovaného prodeje se předpokládá za sedmý měsíc práce. Podle výpočtů se počáteční investice vyplatí v sedmém měsíci práce. Ziskovost tržeb za první rok provozu bude 27,8%.

Tabulka 1. Klíčové ukazatele výkonnosti projektu

Doba návratnosti (PP), měsíce.

Diskontovaná doba návratnosti (DPP), měsíce.

Čistá současná hodnota (NPV), rub.

Koeficient návratnosti investic (ARR),%

Interní míra návratnosti (IRR),%

2. Popis průmyslu a společnosti

V současné době se na ruském trhu kosmetického průmyslu aktivně vyvíjí manikúra. Ve struktuře poptávky po kosmetických službách činí služby manikúry téměř 40%. V posledních letech je trh s kosmetickým průmyslem poznamenán vznikem řady vysoce specializovaných salonů, které zdůrazňují své aktivity zejména v oblasti poskytování manikúřských služeb. Kapacita ruského trhu s manikúrami za posledních 5 let vzrostla o 111% a v roce 2015 činila 232 miliard rublů. Každý rok narůstá kvantitativní objem trhu, spolu s tím i cena manikúry. Teprve koncem roku 2015 se ceny tohoto typu služeb zvýšily o 40%.

Odborníci očekávají, že ruský trh manikérských služeb se bude i nadále rozvíjet dynamicky. To přispěje k růstu příjmů obyvatelstva, slabému nasýcení trhu v místních oblastech, módním trendům, rozvoji světového kosmetického průmyslu.

Doposud je poptávka po službách salonní manikúry poměrně vysoká. Podle statistik je v roce 2015 podíl ruských žen, které pravidelně využívají služby salonů pro manikúru, 55%. Výsledky průzkumu mezi 10.000 respondentů, vyplývá, že 42% Manikérka sloužit v týdnu od 11 do 30 klientů a 23% mistrů - více než 30 klientov.Rynku manikúru služby mají vysokou úroveň hospodářské soutěže. Nehtové studio jsou prezentovány v různých formátech a oblastech: v každém nákupním středisku v centru města, spací část, a to i v soukromých mistrů doma.

Nabídky franšíz a dodavatelů

I přes vysokou úroveň konkurence, která je na trhu pozorována, není specializovaná specializovaná manikúra salonů plně obsazena. Počet Neil salonů v New Yorku je přibližně 1300, zatímco v Moskvě, tam je asi 300. Na základě toho můžeme uzavřít velké možnosti rozvoje ruského trhu hřebík manikúru poptávky uslug.Stabilny po službách je zachována i v době hospodářské krize. Podle VTsIOM, v roce 2015 pouze 1% ženské populace, řekl, že byl nucen opustit kosmetické procedury, které zahrnují manikúru a vzhledem k růstu cen.

Výhody podnikání v oblasti nehtových služeb:

Aktuálnost podnikání. Kultura manikúry v specializovaných salonech přišla do Ruska poměrně nedávno a móda pro profesionální manikúru se stává silnějším mezi ženskou populací země;

Nedostatek sezónního podnikání, celoroční poptávka;

Nevyžaduje velké investice. Existuje několik formátů manikúra studií (od ekonomické neil bary k velkým salonům), určený pro jakýkoli rozpočet;

Nevyžaduje vážné znalosti v oblasti podnikání a financí, proto je vhodnou variantou start-up pro začínající podnikatele;

Možnost rozšíření nabídky služeb;

Základní úroveň ziskovosti je 20-25%.

Hlavní nevýhody nehtů:

Vysoká úroveň hospodářské soutěže. I přes potenciálně vysokou kapacitu je konkurence na trhu poměrně vysoká. Abychom přilákali zákazníky, je třeba neustále zavádět nové technologie v oblasti nehtových služeb, používat marketingové nástroje a budovat jejich klientskou základnu;

Nutnosttrvalého sledování úroveň služeb. Chcete-li udržet klienta, musíte neustále udržovat vysokou úroveň služeb. U manikérských salonů není jednorázová návštěva klienta tak důležitá jako dlouhodobý vztah s ním;

Vysoké požadavky na profesionalitu. Každý rok se tyto požadavky na majitele manikúry stávají přísnější: mění se profesionální standardy, zavádějí se nové technologie, objevují se nové trendy. Profesionalita mistra často určuje loajalitu klienta.

Složitosti spojené s spotřebním materiálem. S rostoucí popularitou salonů pro manikúru se rozvíjí trh s doplňky pro manikúru. V tomto ohledu existuje obrovský počet méně známých a ne vždy kvalitních dodavatelů. Proto je nutné procházet značky profesionálního zboží za účelem nákupu kvalitního spotřebního materiálu.

3. Popis služeb kabinetu pro manikúru

Nehtová služba se týká podnikání kosmetických salonů a poskytuje vysoce specializovaný seznam služeb. V manikúrovém salonu jsou poskytovány služby pro péči o nehty rukou a nohou. Zatím na trhu nabízí obrovské množství procedur pro zpracování, obnovu a prodloužení nehtů.

Standardní sada služeb manikúra:

péče o nehty a péči o ruce: různé druhy manikúru, křoviny a masky na ruce, parafinoterapie, balení, zvlhčení, masáž atd.;

modelování a posilování hřebíků s gelem, akrylem apod.;

design nehtů: lakování, gelový lak s různými technikami;

Jako doplňkové služby v oblasti nehtů mohou působit SPA péče, aroma pilling, aroma masáže, léčebné ošetření a další služby. V počáteční fázi se doporučuje zaměřit se na hlavní a nejoblíbenější služby. Tím ušetříte nákup spotřebního materiálu. Podle statistik je nejoblíbenějším typem služeb manikúra - její podíl na celkové struktuře služeb poskytovaných v salonu je 30%. Prodlužování nehtů také trvá 30%. Na třetím místě pedikúru - 15%, rozšíření řas, které je často nabízeno zákazníkům jako doplňková služba, trvá 13%. Zbylých 12% ve stejném poměru sdílí služby pro ruce, opravu nehtů, nohy, masáž rukou, bioepilaci a solárium.

Konkrétní seznam služeb nehtové služby závisí na dostupnosti vybavení, dodavatelích spotřebního materiálu, profesionalitě mistrů, fantaziích vlastníka podniku. S rozvojem podnikání můžete rozšířit typ poskytovaných služeb, přidávat rozšíření řas, trvalé obočí, solárium, kosmetologické služby.

Seznam služeb manikúry v počátečním období:

manikúra bez krytu - 400 rub.

hardware manikúra - 700 rublů.

lakování - 100 rub.

potahovací gelový lak - 500 rublů.

odstranění gelového laku - 200 rublů.

design (bunda, vzor, ​​flitry, rhinestones) - 150 rub.

gelové prodloužení - 1300 rub.

opravy nehtů - 650 rublů.

parafinoterapiya ruce - 250 rublů.

ruční masáž - 200 rublů.

pedikúra - 1000 rublů.

parafinoterapiya nohy - 400 rublů.

K určení přesných nákladů na každý typ služby je třeba provést analýzu konkurentů. V první fázi práce se doporučuje, aby ceny byly mírně nižší než ceny konkurentů.

4. Prodej a marketing manikúry

Cílovou skupinou manikůra je 95% klientů žen, 5% mužů. Jedná se o pracující lidi, kteří sledují svůj vzhled a využívají služby salonu 1 až 2 krát měsíčně, v závislosti na preferencích a úrovni příjmu. Samostatnou skupinou potenciálních klientů je nepracující obyvatelstvo města, včetně mladých dívek, matky ve vyhlášce, ženy v domácnosti.

Chcete-li vytvořit detailnější portrét klienta, umožní skutečné údaje shromážděné po dobu 6-8 měsíců trvající práce salonu. Zastoupení o svých klientech umožní určit možnost zavedení konkrétní služby, vytvoření marketingové politiky apod. Udržováním statistik a analýzou zákaznické základny můžete identifikovat skupiny stálých, jednorázových a "ztracených" zákazníků a zhodnotit výkon každého velitele.

Chcete-li efektivně ovlivnit cílové publikum, musíte vytvořit jméno, logo společnosti a firemní identitu. Tvorba jediného konceptu výrazně zrychluje propagaci značky na trhu.

Kanály pro propagaci manikůru patří:

distribuce letáků a letáků;

Umístění vizitek na místech, kde je cílové publikum přeplněné;

vytvoření webu a také profily v sociálních sítích;

provádění různých akcí a rozvoj věrnostních programů;

účast na různých soutěžích a soutěžích;

použití technik orientovaných na klienta: gratulace ke svátkům, poskytování bonusů pro stálé zákazníky.

Nejúčinnější reklamní nehty na internetových zdrojích. Výběr salonu, potenciální zákazníci dávají přednost navštěvování sociálních sítí k přečtení recenzí, viz příklady prací a náklady na služby, položte si otázku. V profilu můžete uveřejňovat příklady děl, užitečné informace, popis nových služeb, informace o stávajících propagačních akcích atd.

K přilákání pozornosti spotřebitelů je možné uspořádat slavnostní zahajovací ceremoniál salonu: ozdobit fasádu, pozvat hosty, uspořádat shromáždění, uspořádat mistrovskou třídu. Fotky a zprávy o události umístit na sociální sítě nebo objednat reklamu v médiích, které zvýrazní tuto událost. Náklady na tento typ reklamy budou nejméně 15.000-20.000 rublů. Pro pravidelné zákazníky by měly být poskytovány speciální propagační techniky. Pro ně můžete poskytovat speciální akce nebo akce. Většina kanálů pro propagaci nehtů nevyžaduje značné náklady a některé z nich jsou zdarma.

Chcete-li inzerovat manikúru, nabízí:

distribuce vizitek mezi cílové publikum (například je možné nabídnout kadeřnickou vzájemnou reklamu s umístěním vizitek). Tisk vizitek bude stát asi 2000 rublů;

distribuce letáků a letáků. Tvorba reklamního materiálu a mzdy promotéra bude asi 5000 rublů;

vytvoření a aktivní propagace účtů v sociálních sítích bude stát 3 000 rublů.

výroba a instalace atraktivního označení bude stát zhruba 15 000 rublů.

Náklady na reklamu tak činí 25 000 rublů. Je třeba zdůraznit, že významnou roli při podpoře nehtové studio hraje profesionální řemeslníky, dobrou pověst vnitřek, díky personálu a kvalitu služeb. Tyto parametry mají výrazný dopad na prodej.

Nabídky franšíz a dodavatelů

Během pracovního dne jeden velitel může obsluhovat průměrně 4-5 zákazníků. Průměrná kontrola na jednoho zákazníka je 1000 rublů. Tržby za master bude přibližně 5000 rublů. Je plánováno otevření salonu se třemi pracovními místy pro manikúru a jedním křeslem pro pedikúru. Denní výnos salonu je tedy 15 000 rublů a měsíční příjem činí 450 000 rublů.

5. Výrobní plán pro manikúru

Otevření nehtového salonu zahrnuje následující etapy:

1.Formát nehtového salonu.

Dnes je odvětví nehtů zastoupeno různými způsoby:

Neil bar. Neil bary jsou otevřený stojan umístěný v nákupních centrech a poskytující služby pro expresní manikúru. Výhody tohoto formátu ve své ekonomice a umístění v místě s vysokým provozem potenciálních zákazníků. Nicméně, existují významné nedostatky, které zahrnují obtížnost organizování pracovního postupu, lidskou psychologii - některé nejsou ochotni provést kosmetické procedury před očima všech, nedostatek příležitostí rozšířit rozsah služeb, pověst rozpočtových míst, které by mohly odcizit část klientely;

Manikúra doma - domácí studio, ve kterém mistr pracuje. Obvykle se jedná o mistrovství se zkušenostmi a osvědčenou klientskou základnu, která v zájmu ekonomiky vybavuje svou kancelář doma. Plus zahrnuje příležitost provést schůzku pro příhodnou dobu, nižší cenu za služby, protože majitel ušetří na pronájmu obchodních prostor. Tím, zápory patří nedostatek odpovědnosti mistra, často proto, že jejich činnost vykonávána doma, nemají registraci, stejně jako pověst - ne každý klient bude věřit, mistr doma.

Manikúra kabinetu Je malý, izolovaný prostor s jedním nebo dvěma mistry. Výhody - standardní, rozpočtový formát, který zahrnuje standardní sadu služeb manikury. Nevýhody - malý prostor, potíže s rozšířením rozsahu služeb.

Studio pro manikúru - specializovaný kosmetický salon, který poskytuje celou řadu služeb manikúry a pedikúry. Obvykle zde pracují specialisté širšího profilu, poskytuje se širší nabídka služeb. Pros - dražší cenový segment, konkurenční výhoda ve formě kvalifikovanějších zaměstnanců. Nevýhody - to vyžaduje spoustu peněz, existuje riziko, že studio nebude naplněno.

Manikurní salon je součástí plnohodnotného kosmetického salonu. Výhodou je, že všechny kosmetické služby jsou v jedné instituci. Hlavní nevýhodou je nedůvěra těch zákazníků, kteří raději navštěvují vysoce specializované instituce.

Tento obchodní plán zahrnuje otevření manikúry. Tento formát zaujímá segment středních cen a pokrývá významnou část potenciálních zákazníků.

2. Umístění zařízení. Podle formátu instituce se určí umístění a potřebná plocha zařízení. Pokud jde o většinu typů podnikání, doporučuje se umístit manikúru na místo s vysokou dopravou. Mohlo by to být centrum města, zastávky a křižovatka v rezidenční čtvrti, obchodní čtvrti v nákupním centru. Je plánováno otevření manikúry v rezidenční čtvrti - v prvním patře bytového domu na první řadě domů.

Hygienické požadavky na místnosti pro manikúru:

přívod teplé a studené vody;

jedno pracoviště není menší než 4,5 m2;

přítomnost pomocné místnosti;

Samostatné místnosti pro procedury manikúry a pedikúry;

dobré větrání místnosti;

Přítomnost místnosti pro čištění a sterilizaci nástrojů.

Seznámit se s těmito požadavky může být usnesením Vrchní státní sanitární lékař Ruské federace dne 18. května 2010, N '59 Moskva „O schválení SanPiN 2.1.2.2631-10“

Nabídky franšíz a dodavatelů

Pro pořádání 3 pracovních míst manikúru a pedikúru 1 křeslo bude trvat asi 30 m2, s přihlédnutím k pracovní plochu, technické místnosti a lobby za čekání. Pro realizaci projektu se plánuje pronajmout pokoj o rozloze 30 m2 v rezidenční čtvrti Rostov-na-Donu. Nájemné činí 25000 rublů měsíčně. Na pedikúru skříni 9 odstraní m2 - v této oblasti lze nastavit dvě křesla pro pedikúru, ale aby zachránil počáteční investice bude fungovat pedikúra jedno místo. Hlavní sál zaujímá 17 m2, kde jsou tři manikúrní pracoviště a resepshn s pohodlnou čekárnou. Koupelna je rozdělena na 2 m2 a technická místnost je 2 m2. Kosmetická oprava bude stát 30 000 rublů.

3. ПVýběr zaměstnanců. To je velmi důležitá etapa při otevírání kabinetu manikúry, protože klientská základna závisí na kvalitě poskytovaných služeb. Při náboru zaměstnanců je třeba vzít v úvahu následující kritéria výběru:

mistr musí mít vzdělání v oboru;

je žádoucí mít diplomy a medaile z různých soutěží a mistrovských kurzů, které potvrzují vysokou kvalifikaci;

majitelé manikúry musí mít hygienické záznamy a musí být kontrolovány každých šest měsíců;

Velitel by měl být zdvořilý a mít čistý vzhled.

 • Kromě toho je nutné, aby administrátorovi byly kladeny zvláštní požadavky: zdvořilost, gramotnost, porozumění specifikám práce mistrů, organizační schopnosti.
 • 4. Nabytí vybavení a materiálů. Při nákupu zařízení a spotřebního materiálu je třeba věnovat zvláštní pozornost kvalitě výrobků. Získejte vybavení a spotřební materiál na osvědčených místech s certifikátem. Je lepší nešetřit na tuto nákladovou položku. Tabulka 2 ukazuje přibližný seznam potřebných zařízení.

  Tabulka 2. Seznam vybavení a materiálů pro manikúru