Marketingová agentura jako podnikatelská činnost. Výhody a nevýhody

Článek o výhodách a nevýhodách tohoto druhu podnikání, jakož i o nabídce připraveného podnikání - povolení.

Co se děje v moderním Rusku v oblasti podnikání? Jaké jsou hlavní metamorfózy na trhu? Nebudeme mluvit o špatném, soustředit se na nejambicióznější věci a vyvodit závěr, jak využít toho.

V období od roku 2016 do roku 2017 pozorujeme tento trend: aktivní růst počtu podnikatelů v oblasti malého a středního podnikání. Co je nejzajímavější, že růst počtu podnikatelů v roce 2018 nejen udržuje současné tempo, ale také urychlí. Díky tomuto trendu dochází k rychlému nárůstu hospodářské soutěže téměř v každém výklenku. Pro spotřebitele je to jednoznačný přínos, protože konkurence přispívá k vytváření nejlepšího produktu a nabídky za nejlepší cenu, ale pro podnikatele jsou podmínky stejně těžké jako kdykoli předtím.

Jak přežít podnik ve vysoce konkurenčním prostředí? Bez ohledu na to, jak dobrý je produkt, musíte správně identifikovat cílové publikum a budovat komunikaci co nejúčinněji. Pomáhá to přijít na trh. Díky marketingové strategie, podniky mohou naučit, jak vstoupit na trh s největším výfuku, které zákazníci platit více a jak se ujistil, že již nejsou vypláceny jako vyhnula ostré rohy, pokud jde o přímé konkurenci. Marketingový výzkum také zodpoví otázky jako nejlevnější způsob, jak kontaktovat a přilákat klienta, jaké prodejní kanály pracují nejúčinněji a kde investovat peníze. Odborníci v této oblasti jsou stále více oceňováni a poptávka po marketingových službách je neuvěřitelně rostoucí, od malých až po velké podniky. Proto je to vynikající příležitost k tomu, aby byla tato potřeba úspěšná.

Je důležité pochopit, že samotný marketing také prošel značnými změnami, internetový marketing nahradil klasické nástroje a odborníci v této oblasti jsou nejcennější. Na dvoře 21. století jsme se již dávno přestěhovali z novin, mnoho off-line nástrojů a v roce 2017 internetový marketing úplně předčil televizi počtem inzerentů a rozpočty. Moderní člověk už nereprezentuje svůj život bez denního surfování v sociálních sítích, získávání informací a virtuální komunikace. Obchod se zajímá také. Proto jsou nyní nejoblíbenějšími službami:

 • SMM (Sociální mediální marketing - marketing v sociálních sítích)
 • Tvorba marketingových stránek
 • SEO (propagace stránek ve výsledcích vyhledávání)
 • Vytváření kontextové reklamy
 • Tvorba marketingových materiálů a marketingových velryb
 • Škálování a franchising

Jaké jsou výhody marketingové agentury jako podnikání?

- obrovskou tržní kapacitu. Absolutně každý obchod potřebuje marketingová řešení. Navíc, vzhledem k tomu, že obchodní zástupci rostou, tržní kapacita také roste od roku k roku;

- velké kontroly. Marketingové služby jsou vysoce ceněné, protože jsou nástrojem, který přináší obchodní peníze. Kromě toho se trh téměř nevytváří, existuje jen málo společností, které mohou poskytovat skutečně vysoce kvalitní služby;

 • poptávka přesahuje nabídku;
 • je možné pracovat s klienty odkudkoli na světě;
 • je možné pracovat s personálem na dálku;
 • nevyžaduje kancelář.

Jaké jsou nevýhody marketingové agentury jako podnikání?

- Na trhu s reklamami je těžké přežít a podílet se na trhu. Ukázalo se proto, že společnosti vstupující na trh a nenabízejí nic nového, takže zákazníci dávají přednost práci s předchozími agenturami.

- Obtížnost otevření reklamní agentury v malých městech je nedostatek kvalifikovaných pracovníků.

- Vysoká úroveň odborných znalostí v oblasti vrcholového managementu. Je nezbytné neustále aktualizovat a integrovat nové poznatky do práce.

Ready business franchise

Po analýze všech účastníků trhu, kteří mají franchisovou nabídku, jsme samostatně přidělila franšízu marketingové agentury Jast Agency. A je zde řada důvodů.

Za prvé, podmínky, které jsou partnerům nabídnuty, jsou nejvíce loajální. To se týká také zahájení prací (zahájení investic a ceny je jedním z nejnižších na trhu) a formátu jako celku. Poté, co jste získali povolení, budete nastaveni od začátku, účetní oddělení a veškerý oběh dokumentů bude vytvořen. Ústředí připraví nového partnera, upraví strukturu práce a do 10 dnů ji uvede na trh. To znamená, že po tomto období bude partner Jast Agency schopen plně provádět činnosti, prodávat a prodávat služby.

Za druhé, franchising Jast Agency vám umožňuje podnikat bez vlastní kanceláře a personálu. Služby mohou být prováděny prostřednictvím zaměstnanců na volné noze nebo prostřednictvím samotného sídla. Vytváření efektivní práce partnera se svobodnými pracovníky je úkolem, o které rozhoduje také ústředí.

Za třetí agentura Jast pravidelně provádí školení partnerů a integruje nové nástroje, které umožňují partnerům agentury vždy být konkurenceschopné.

Za čtvrté, společnost byla založena členy odborné veřejnosti Fríí Accelerator (internetové iniciativy rozvojového fondu - největší v Rusku a SNS obchodní urychlovače a jeden z největších na světě). Agentura Jast kombinuje dlouholeté zkušenosti s trendem a internetovým marketingem, pomáhá klientům v jejich podnikání opustit konkurence daleko za sebou. Rozvoj podnikání je nejsilnější stranou společnosti.

V tuto chvíli si firma nastavila nové globální cíle:

 • vybudovat největší franchisovou síť v Rusku v oblasti marketingových a poradenských služeb;
 • vytvoření podnikatelské komunity s nejvyšší úrovní odborných znalostí.

Shrneme-li linku, můžeme říci, že pokud máte zájem o tento druh činnosti a ambice společnosti jsou blízké vám, pak máte opravdovou příležitost stát se partnerem slibného týmu.

Marketing jako způsob života - příběh obchodníka Roman Bezgin

Roman Bezgin je populární osobností ve městě Bryansk a dále. Svatební vůdce, organizátor motivačních projektů a reality show, přední trenér a podnikatel s obrovskými zkušenostmi v oblasti reklamy a marketingu. Svoji kariéru zahájil při budování týmu, založil nezávislou marketingovou společnost VIVA PROMO, která je na trhu již více než pět let a má silnou vedoucí pozici.

Roman je přesvědčen, že můžete začít obchodovat s nulovými investicemi. Je připraven se podělit o svůj příběh, vyprávět o tajemstvích úspěchu a obtížích, které začínají podnikatele.

Hlavní teze rozhovoru:

 • Typ činnosti: marketingová agentura
 • Umístění firmy: Rusko, Bryansk
 • Povolání před zahájením podnikání: specialista na reklamu
 • Organizační a právní forma podnikání:individuální podnikatel
 • Velikost počáteční investice: nula rublů
 • Vzorec úspěchu: "Nikdy se nevzdávej, prostě pokračuj!"

Ahoj Roman, jak dlouho jsi byl ve svém vlastním podnikání? Řekněte svůj příběh, že se stanete podnikatelem

Všechno začalo v říjnu 2008. Hospodářská krize zasáhla firmu tvrdě, mnozí byli bez práce, ale pro mě je krize příležitostí. Nikdy není dokonalý čas.

Zajistil jsem domácí kancelář, seděl jsem ve šortkách a tričku za notebookem. Měl jsem určitý okruh známých, díky němuž se mi podařilo přilákat lidi k práci. V té době jsem chtěl udělat týmový stav - budovat tým. Mimochodem, žádný z klientů ani nepochyboval o tom, že nemám kancelář, že setkání se vždy konala na jejich území. Ve stejném roce se mi podařilo prodat první teambuilding, čistý zisk překonal náklady několikrát. O šest měsíců později jsem se společně se svými kolegy přesunula do kanceláře na podnájmu.

Koupili jsme ten nejjednodušší nábytek a práce začala vařit. Postupně mě lidé začali kontaktovat se žádostí o poskytování reklamních služeb, každý den se zvýšil požadavek v tomto směru. Nechtěla jsem pracovat v marketingu, i když mám v této oblasti obrovské zkušenosti. V minulé společnosti jsem absolvovala 40 školení o reklamě a marketingu, věděla jsem vše o reklamě, chtěla jsem komunikovat a mít ke mně lidi. Bez rozmýšlení dvakrát jsem se rozhodl zkusit, abych za vedení různých akcí, jsme přijali studenty - to je nejaktivnější věková skupina, která je spokojena s dočasnými výdělky.

Pracoval jste někdy na pronájem? V jakém okamžiku jste se rozhodli přestat a pracovat pro sebe?

Ano, poměrně dlouho jsem pracoval jako reklama. Moje kariéra se úspěšně rozvíjela, byla mě koupena velkou společností, nepotřebovala jsem peníze. Postupně jsem se přestěhoval do Moskvy, šel do nejdražších klubů, mluvil s krásnými dívkami, a ne přemýšlet o tom, co se stane zítra... Kniha „99 franků“ poměrně přesně popisuje svůj život v té době.

Brzy jsem však uvědomil, že jsem na jednom místě zmrzl, vůbec se nevyvíjel - byla to cesta nikam. Vrátil jsem se do Bryansk, šel na pár rozhovorů, kde mi řekli, že takové chytré lidi nepotřebujeme. Pak jsem se rozhodl vyzkoušet sebe v podnikání. Hlavním motivem nebyly peníze, ale touha ne "profukat" jejich životy. Jediný, kdo ve mě věřil, je moja žena Svetlana, za což jsem velmi vděčná. Zbytek byl zmatený a skeptický se zeptal: "Proč to všechno potřebujete?".

Kolik peněz jste na začátku strávil otevřít?

Nula rublů! A doporučuji všem začínajícím podnikatelům, aby začali podnikat s minimálními investicemi. Neberte úvěry, nehledáte investory - to je dluhová díra.

Jak rychle jste dosáhli slušné úrovně výdělku?

Přibližně o šest měsíců později, ale necítila jsem to okamžitě, protože za první rok a půl jsem dal všechny peníze do rozvoje obchodu.

Zaregistroval jste se jako IP?

Ano, IP je pro mě mnohem vhodnější a nemám v úmyslu měnit nic. Možná, že když se stanem starnutím peněz, změním názor.

Jak dlouho to trvalo od myšlenky až po její realizaci?

Všechno se stalo velmi rychle - neváhala jsem, chytila ​​se s nápadem a okamžitě hodila všechny síly do její implementace.

Jak se hledalo místo a prostory pro firmu? Je to váš pokoj nebo je pronajímán

Ve stádiu hledání prostor se začínající podnikatelé uchylují obrovskou chybou - chtějí prostornou a krásnou kancelář. Pokud k tomu přidáte náklady na nákup zařízení a potřebný inventář, pak můžete letět na penny obecně. Začal jsem s prací doma, pak si najal nejjednodušší kancelář a postupně se rozšiřoval.

Jaké potíže jste narazili na začátku své činnosti?

Ztratil jsem obchod za celý svůj čas, pětkrát. Hlavním důvodem je produktivní past. Když dosáhnete určitého úspěchu, spadáte do euforie a začnete utrácet peníze na necílené potřeby. Zdá se vám, že tento nový a stylový nábytek bude určitě užitečný pro kancelář, ale ve skutečnosti to můžete udělat bez něj.

Také každá obchodní činnost může zničit pohledávky. Tento problém lze bojovat pouze s pomocí zálohy, nejlépe v plné výši.

Dalším problémem pro mnoho mladých a nikoliv velkých společností je dumping. Po celou dobu pracujete za penny, zbavíte se růstu a nových příležitostí. Chcete-li zájem zákazníka, nemusíte nutně podhodnocovat ceny - dejte si určitý bar a držte se svých sazeb.

Okamžitě se podařilo uspořádat soudržný tým? Jaký byl základ výběru zaměstnanců pro práci?

Vždycky jsem velmi zodpovědně přistupoval k výběru zaměstnanců. Měla by to být hezká, dobře upravená osoba, se zkroucením. Nyní nemám na mysli žádná vnější data, je to charisma, interní plnění. Dobrý obchodník může být viděn hned - řeč, expresivní gesta a neverbálka, schopnost lokalizovat partnera, úsměv, "lahodně" a zajímavě to říká. Obvykle mám 5 minut, abych zjistil, jestli může pracovat pro mě.

Je také velmi důležité vybrat pracovníky s kompetencí - někdo je schopen komunikovat a nabízet služby a někdo je schopen "lízat" klienta. Stále existují zaměstnanci - mumie - na všech je to přísné, pedantské a na policích. Každý, kdo má své vlastní charakteristiky, je velmi důležité řídit správným směrem.

V mém týmu pracují pouze dívky, kluci v této práci dlouho nezůstávají, protože rychle vystupují a hledají finanční nezávislost. Ženský sex je atraktivnější pro seberealizaci a komunikaci, i když platy v mé společnosti jsou slušné.

Přidání: Hodně užitečných informací o přijetí a odvolání zaměstnanců

Jak můžete přesvědčit potenciálního klienta o účinnosti vašich služeb, pokud jste na trhu nový?

Přesvědčení klienta může být pouze bezchybným výsledkem práce, ukázat, že můžete pracovat v originálním, tvůrčím a sto procent.

Především by měl klient zajímat vytvoření malého háčku. Můžete říci, že pro něho připravují bezplatnou službu. A pak s dobře provedenou prací můžete zahrnout tuto službu do celkové ceny.

Byly nějaké případy, kdy klient zůstal nespokojen s provedenou prací?

Všechny propagační akce, které děláme s naší duší, a dáváme vše nejlepší. Nespokojenost v tomto ohledu nebyla. Pokud je veřejnost šťastná, pokud se prodej zvýšil, pak všechno šlo dokonale.

Byli to zákazníci, kteří chtěli trochu zaplatit, ale dostat hodně. A pak byli upřímně překvapeni, proč jejich očekávání nebyla oprávněná. Nicméně takové společnosti nezůstávají dlouho na trhu, skuteční profesionálové jsou ochotni platit za kvalitu!

Na začátku své činnosti došlo několikrát, když zákazníci jednoduše nezaplatili za služby. Od té doby pracuji pouze na předplacení.

Sledujte nejnovější inovace v oblasti marketingu, přečtěte si profilovou literaturu nebo se spoléháte na svou intuici?

Každý den jsem četl specializovaná fóra, obdivuji čtení knih. Mohu poradit s vydavatelstvím "Mann, Ivanov a Ferber" - existuje obrovský výběr obchodní literatury. Kniha je nejlepší učitel, žádné semináře a tréninky nejsou porovnávány s dobrou knihou!

Školení jsou spíše emocí a zajímavou komunikací. Jakmile jsem se mohl zúčastnit tréninku Bariho Alibasova (jr.), Po akci jsme začali rozhovor. Zeptal se, jestli bych mohl knihu přečíst a nabídl jsem, že se budu snažit jako vedoucí trenér. Snažil jsem se to, opravdu se mi to líbilo, ale pak všechno šlo podle schématu a v roce 2011 se otevřelo mé vzdělávací centrum "Romanovův dům".

Pracuji také jako svatební moderátor, ne pro výdělek, ale pro duši. Pocit scény je nesrovnatelný pocit, od komunikace s veřejností jsem nabitý energií!

Jaké typy reklamy podle vašeho názoru jsou nejúčinnější?

Nejlepší reklama je z úst. Chcete-li inzerovat, musíte jasně definovat, kdo je vaším zákazníkem, jaké zájmy má a kde může být nalezen.

Jakmile jsme uspořádali rally pro nový obchod levných věcí. Úkolem bylo přilákat kupce co nejvíce k objevu. Rozhodli jsme se vytvořit umělou frontu - naši lidé se postavili před vchod a přitahovali pozornost, důrazně diskutovali o výhodách obchodu a snažili se dostat se dovnitř co nejdříve. V důsledku toho se po pár hodinách stáhli skuteční kupci k nim, fronta se ukázala být obrovská a samozřejmě, když se konalo otevření, prodeje byly bláznivé.

Efektivní "studené volání", ale pouze v případě, že je prodavač neprostupný, nezáleží na odmítnutí a jasně ví, co přesně prodává.

Reklama na internetu je také efektivní, ale v naší sféře je to druhotné. Nyní jsou naše stránky v dobrém postavení v otázce regionu. Tajemství je jednoduché - pravidelně aktualizujeme obsah, publikujeme zprávy o událostech. (Zde je jedna z našich stránek http://prbryansk.ru/)

Byly nějaké zajímavé objednávky během práce, které si zvlášť zapamatujete?

Takové příkazy se neustále vyskytují. Nyní aktivně spolupracujeme s firmou "Bryansk Lada" - prezentovali svůj nejnovější román Lada XRAY.

Po kampaně s alkoholickými výrobky - při koupi vodky, mohli si lidé, kteří si přejí, mít volný snímek s Haskyho psem. Příliv kupců ten den se nezastavil, všichni chtěli získat krásné záběry, které tudíž vytvořily pozitivní představu o společnosti.

Vzpomínám si, že akce byla načasována do 8. března - na ulici jsme dali květiny děvčatům a ženám.

Jak se vám podaří soutěžit? Jaká je výhoda společnosti?

Vystupujeme jako výkonný a kreativní přístup. Děláme všechno rychle, jasně, v dohodnutém časovém rámci, ale s kroucením. Nestačí být pouze originálním prodejcem, stále musíte být odpovědnou a spolehlivou společností. Kombinací těchto vlastností je cesta k rozvoji marketingu!

Jaké jsou výhody a nevýhody, které můžete identifikovat v marketingovém průmyslu?

Plus - se správným přístupem můžete získat dobrý výsledek!

Minus - některé společnosti jsou omezeny pouze na sliby a pracují v rukávech. Oba se buď uzavřou po nějaké době, nebo jdou do kategorie outsiderů.

Nyní není nejsnazší čas pro podnikání, mnoho firem odmítá různé služby, to ovlivňuje ziskovost podniku?

Vůbec ne, naše práce je právě vroucí!

Co doporučujete těm, kteří chtějí otevřít své podnikání v krizi? Stojí to za to?

Krize je ospravedlnění pro slabé. Krize je čas příležitosti. Krize je motivace být silnější, odvážnější, neberávat kredity a spoléhat se jen na sebe.

Vaše cíle a okamžité plány?

Chci, abych v každém obchodním směru mám hodné a odpovědné partnery, kterým mohu dát vedení.

Nyní můj fitness projekt "Mysl a tělo" trvá hodně času a úsilí, opravdu chci udržet vše na nejvyšší úrovni.

Několik tipů pro začínající podnikatele

Nejtěžší věcí je udělat první krok, vydržet. Za prvé, musíte vyřešit mnoho úkolů, pracovat v nouzovém režimu, ale časem to ulehčí. Hlavním úkolem je být fanouškem vašeho podnikání, pracovat upřímně a maximálně efektivně.

Marketingová agentura «Viva Promo»

město Bryansk, ul. Duki 65, obchodní centrum MPSI,. Č. 228

Zisk v reklamní agentuře

Z jednoduchého důvodu, že vlastnictví vašeho podnikání dnes je nejen prestižní, ale užitečné pro peněženku, mnozí lidé chtějí otevřít své vlastní podnikání v každém výklenku za stabilní příjem.

Problém často spočívá v tom, že zahájení podnikání od začátku není vůbec snadné a mnoho z toho nemůže být dosaženo. V počáteční fázi má člověk mnoho otázek ohledně výběru výklenku, zboží k prodeji, směrů, prostor, personálu, počátečního kapitálu a dalších. V tomto článku budeme zvažovat informace týkající se jedné ze slibných směrů podnikání - reklamní nebo marketingové agentury.

Vlastnosti reklamní agentury

Je poměrně obtížné přeceňovat pozitivní potenciál reklamy pro jakékoli podnikání. Vzhledem k tomu, že lze efektivně a ekonomicky řídit rozpočet na reklamu, a zároveň maximálně šířit informace potenciálním zákazníkům, můžete uspět v téměř jakékoli své vlastní činnosti související s poskytováním služeb nebo zboží. Takže se správnou konstrukcí reklamní agentury můžete získat dobré peníze propagací informací od svých zákazníků. (Viz též: podnikatelský plán modelové agentury).

Zvláštností tohoto směru je, že se na světě neustále objevují nové výrobky, počet podnikatelů roste a v důsledku toho roste také poptávka po službách reklamních agentur. Dokonce i přes velkou konkurenci v tomto segmentu zaručíte vaši úspěšnost řádná organizace obchodu.

Problém většiny těchto agentur spočívá v tom, že často poskytují ne velmi kvalitní služby, a to i za málo peněz. Proto budete muset analyzovat práci konkurentů a zaznamenat informace ve svém obchodním plánu marketingové agentury, abyste zjistili, jaké úskalí se budete potýkat s tím, a jaké služby by měly být nezbytně lepší než konkurenti. Teprve potom bude možné vytvořit ziskovou a výnosnou organizaci.

Postup při registraci společnosti

V současné době neexistují žádné potíže v procesu registrace vašeho podnikatelského projektu pro budoucího podnikatele. Zpočátku bude nutné určit registrační formulář - IP, LLC, JSC. Zajistěte potřebný balíček dokumentů, zaplatíte státní poplatek a obdržíte dokument, který vám bude v takovém případě umožněn. V průměru se takový postup může týkat přibližně jednoho týdne.

Analýza trhu

Během procesu vytváření podnikatelského plánu pro reklamní služby musíte nejdříve určit typy, které plánujete nabídnout svým potenciálním zákazníkům. Mohou to být jen některé z nich, nebo všechny dohromady.

Chcete-li pochopit tento bod, co je lepší vybrat, doporučujeme analyzovat práci vašich přímých konkurentů. Proveďte nějaký průzkum trhu. To pomůže rychleji určit typ služeb, protože mohou existovat další, které konkurenti nedosahují, a můžete se o to pokusit začít podnikat.

Pokud jde o rozsah služeb, je poměrně rozsáhlá a různorodá, hlavní jsou:

 • outdoorová reklama, při použití značek, billboardů a dalších;
 • vedení PR kampaní;
 • distribuce suvenýrů;
 • velkoplošný tisk;
 • tisk brožur, letáků, letáků a jiných;
 • tvorba webových stránek a jejich propagace na internetu;
 • umístění reklamy v médiích.

Teprve po analýze práce konkurentů a trhu jako celku bude možné pochopit, jakým směrem je nejlepší pracovat v tuto chvíli. Je také důležité vzít v úvahu, že čím více můžete svým potenciálním zákazníkům nabízet služby, tím více získáte na konci. Ale za to budete muset nejprve investovat více peněz.

Požadovaný personál

To je velmi důležitý bod pro rozvoj vašeho podnikání, na kterém bude téměř všechno záviset. V závislosti na tom, jak dobře a efektivně budou vaši zaměstnanci plnit své povinnosti ve firmě, bude záviset nejen na počtu klientů, ale obecně na budoucnosti agentury. Měli byste tedy přijmout velmi vážný přístup k otázce náboru lidí za prací. Nejlepší je, aby zaměstnanci měli zkušenosti s tímto výklenkem, velkým plusem je dostupnost jejich vlastního know-how, kontaktů, znalostí a dalších užitečných věcí, které pro společnost budou přínosem.

Je také důležité, aby všichni zaměstnanci byli družní, kvalifikovaní, talentovaní a kreativní. Bez této skutečnosti nebude možné v takovém výklenku dosáhnout žádných zvláštních výsledků. Na základě praktických zkušeností můžete okamžitě poznamenat, že v počáteční fázi vytváření vlastní agentury budete potřebovat tři pracovníky:

 • manažer, jehož povinnosti budou zahrnovat vyhledávání zákazníků;
 • návrhář, jehož funkce musí být plně pochopeny;
 • manažer, který se bude zabývat klienty, provede všechny potřebné dokumenty a další důležité procesy.

Z důvodu, že v počáteční fázi, budete mít malé firmy, je nejlepší účetních postupů, aby na ramenou speciální společnost, která se zabývá takovými otázkami za příplatek. Není pro vás výhodné, abyste v této fázi najmili svého účetního. Také nezapomeňte, že v případě náhlého zvýšení toku zákazníků, přičemž některé práce může být převeden na volné noze za relativně malý poplatek, ne najmout další lidi jednou v kanceláři.

Možná je to, že ve svých plánech okamžitě otevřete poměrně velkou marketingovou agenturu, pak pro plný personál, potřebujete asi 6-10 lidí, mezi které patří:

 • dva prodejní manažeři služeb;
 • Vedoucí pro poradenství a další práce;
 • 2-3 návrháři;
 • tvůrčí ředitel;
 • možná účetní, ale je stále možné a v této míře svěřit všem účetním oddělením práci ve speciální firmě.

Místnost

Proces výběru místnosti by měl být založen na tom, jak budete komunikovat se svými zákazníky. Může se jednat o návštěvu přímo na ně nebo o všech jednáních ve vaší kanceláři.

Pokud se chcete setkat s klienty ve svých kancelářích, pak stačí, abyste dostali malý pokoj v blízkosti centra města s malým počtem míst pro zaměstnance. Pokud zákazníci přijdou k vám, budete muset hledat pokoj s dobrou a reprezentativní opravou v centru města. Pokud k vám přichází potenciální zákazník, měl by mít pozitivní dojem o vzhledu kanceláře.

Kolik peněz musím investovat

Chcete-li realizovat obchodní myšlenku reklamní agentury, budete potřebovat nejméně 2 000 dolarů počáteční investice, která půjde na:

 • registrace společností;
 • pronájem prostor za jeden měsíc;
 • opravy prostor;
 • nákup zařízení.

Navíc každý měsíc budete muset platit platy zaměstnancům vaší společnosti. Ve velkém měřítku agentury bude počáteční kapitál na úrovni 5-10 tisíc dolarů, v závislosti na přání poskytovat tuto nebo tu službu. (Viz též: obchodní plán pojišťovací agentury).

Příjmová část

Vzhledem k tomu, že příjmy budou záviset na mnoha faktorech, od oblasti sídla agentury až po typ poskytovaných služeb, nebude dokonce ani počítáno. Každá taková kancelář navíc ukládá své ceny, a proto se příjmy velmi liší od stejných operací.

Ale můžeme zvážit možnost poskytování služby týkající se tisku a zjistit, kolik toho můžete vydělat.

Představte si, že si zákazník přál 10 000 letáků. Náklady na objednávku budou asi 400 USD, z čehož můžete zaplatit správci 5% za to, že přivedl tohoto klienta. Cena tiskových služeb činí 300 USD. Nakonec bude čistý příjem 100 USD, z čehož 5% půjde správce a vaše výdělky - 95 USD z jedné objednávky.

Ano, takové příjmy nelze považovat za velké, ale pokud jsou takové objednávky obdrženy nejméně 15krát za měsíc, značně se zvýší. Obecně platí, že toto je příklad minima, který může být v reklamní agentuře, protože v tomto případě je plat správce také zanedbatelný. Při správném přístupu k této aktivitě lze příjmy zvýšit desítky časů, ale pro to bude muset být spojeno více a více služeb.

Vypracování obchodního plánu pro marketingovou agenturu "White Square"

Vznik a rozvoj marketingu v Rusku. Současný stav trhu marketingových služeb v Rusku a Petrohradě. Analýza poptávky po marketingových službách. Popis obchodní myšlenky vytvoření marketingové agentury "White Square". Analýza rizik projektu.

Posílání dobré práce do znalostní základny je snadné. Použijte níže uvedený formulář

Studenti, postgraduální studenti, mladí vědci, kteří používají znalostní bázi při studiu a práci, vám budou velmi vděční.

Hosted on http://www.allbest.ru/

MINISTERSTVO VZDĚLÁVÁNÍ A VĚDY

AUTONOMNÍ VZDĚLÁVACÍ INSTITUCE

Petrohradská polytechnická univerzita Petra Velikého

Ústav průmyslového managementu, ekonomiky a obchodu

Vysoká škola zboží a služeb

k disciplíně: "Obchodní plánování"

na téma: Rozvoj podnikatelského plánu

marketingagentura "White Square"

Kapitola 1. Historie marketingu

1.1 Vznik a rozvoj marketingu v Rusku

1.2 Tvorba marketingu v moderním Rusku

Kapitola 2. Současný stav trhu marketingových služeb v Rusku a Petrohradě

2.1 Analýza poptávky pro marketingové služby

2.2 Analýza stávajících konkurentů a úroveň nabídky

Kapitola 3. Podnikatelský plán pro marketingovou agenturu "Bílý náměstí"

3.1 Popis podnikatelského nápadu

3.2 Právní subjekt

3.3 Výpočet nákladů na otevření kanceláře

3.5 Analýza cílové skupiny

3.6 Marketingový plán

3.7 Finanční plán

3.8 Analýza rizik projektu

Seznam použité literatury

Marketingové služby jsou základem úspěšného podnikání. V realitě dnešního podnikání větší podíl není firma má na trhu, který má lepší kvalitu výrobku nebo snížit cenu, a ten, který má stabilní zdroj zákazníků toku, která má jasnou KPI do práce, porozumění jejich cílové publikum a dobře vyvinuté značky. Tradiční "uděláme cenu nižší než konkurenci a vezmeme si výklenku" už nefunguje. A každý rok stále více společností si uvědomuje, že již nemohou existovat pomocí starých reklamních nástrojů.

Marketingové agentury pomáhají podnikům být konkurenceschopnější, rozvíjejí se jako značka a zachycují rostoucí podíl na trhu.

Cílem této práce je vypracovat obchodní plán pro marketingovou agenturu "White Square". "Bílé náměstí" vzniklo v únoru 2017 a nyní se aktivně vyvíjí a přijímá první zákazníky.

V podnikatelském plánu budu rozvíjet strategii rozvoje společnosti a její závěr o požadovaných finančních ukazatelích.

Pro dosažení cíle práce jsou definovány následující úkoly:

1. Studovat historii marketingového vývoje v Rusku;

2. Analyzovat trh marketingových služeb v Rusku av Petrohradě;

3. Určete výši počáteční investice a vypočítat aktuální náklady na zahájení a provozování podniku;

4. Vypracujte marketingový plán

5. Vypočítejte očekávané období návratnosti a vyvodte závěr o atraktivitě tohoto podnikání.

Kapitola 1. Historie marketingu

1.1 Vznik a rozvoj marketingu v Rusku

obchodní plán marketingové agentury

Existuje několik hlavních období ve vývoji ruského marketingu. První období může být označeno časovým intervalem 1880-1917. V této době došlo k intenzivnímu rozvoji ruského průmyslového potenciálu na základě podnikání. V praxi ruského podnikání v tomto období byly použity různé prvky marketingu. Zejména ruští podnikatelé používali v širokém měřítku reklamu na tištěné a nástěnné reklamy, jakož i některé prvky veřejných reliquinů. V Rusku se konalo mnoho průmyslových výstav a veletrhů (fungovalo slavné veletrh v Nižním Novgorodě, který určoval evropské ceny hlavního sortimentu zboží, např. Obilí). Rusští podnikatelé se již účastnili mezinárodních výstav, zejména pařížských výstav, které získaly ceny. V Rusku byly patřičně pod záštitou podnikatelů ve vztahu k sociální sféře (nemocnice, dětské domovy atd.), Kulturních institucí. Ruské podnikatelé vedli flexibilní cenovou politiku, používali různé prvky podpory prodeje. V Rusku byl vyvinut obalový průmysl.

V Rusku však neexistoval žádný specifický marketingový systém. Některé marketingové problémy jsou zvažovány v jiných ekonomických disciplínách. Pokud se v Michiganu, Kalifornie, Illinois, Pennsylvania, amerických univerzit na počátku dvacátého století, tam byl kurz o „marketingových metod“, to nebyl takový postup v ruských univerzitách. Samostatné prvky marketingu byly vyučovány v komerčních školách.

Vývoj teorie a praxe marketingu v Rusku byl téměř úplně přerušený v roce 1917. Po celých pět let došlo ke schodku téměř ve všech výrobcích v zemi, hlavní praktická část průmyslových kapacit byla zničena. To bylo způsobeno první světovou válkou, dvěma revolucemi z roku 1917, občanskou válkou. V těchto letech v zemi existoval pevný distribuční systém "vojenského komunismu".

Třetí období rozvoje ruského marketingu trvalo od roku 1922 do roku 1928. On byl spojován s NEP (nová hospodářská politika), představil V.I. Lenin. V Rusku se podnikání znovu začalo rozvíjet, což vyžadovalo využití marketingu. V praktické ekonomické činnosti byly rychle obnoveny základní prvky marketingu. V praktické ekonomické činnosti byly prvky marketingu, které proběhly před revolucí v roce 1917, rychle obnoveny. Objevily se několik vědeckých organizací zabývajících se marketingovými problémy, zejména institut pro průzkum trhu v Moskvě. Určitým hlavním teoretickým úspěchem byl vývoj společnosti N.D. Kondratiev teorie "obchodních cyklů" ("dlouhé technologické vlny v ekonomice"). Tento výsledek byl vyvinut v dílech J. Schumpetera a významně přispěl k inovativní části marketingu. Pokračování školení o marketingových prvcích v komerčních školách.

Od roku 1929 se ve vývoji marketingu v sovětském Rusku opět objevuje velmi dlouhá přestávka. V zemi je zaváděn rigidní velitelský a distribuční systém, doprovázený velkým nedostatkem zboží. za těchto podmínek č. Období, ve kterém bylo samotné slovo marketing zapomenuto, až do konce 50. let.

S počátkem takzvaného "praktického marketingu Ruska v Khrushchevskaya není všechno nové." Ekonomové si konečně pamatovali marketing. Studium se stalo a praktikovalo ve vyspělých tržních zemích. V sovětské éře se publikace poprvé objevily s analýzou téměř sto těchto publikací, jednoznačně negativním hodnocením teorie marketingové praxe. publikování marketingu jako prostředek zneužívání pracovníků, výměna spotřebitelů.

All in 60. v našich pokusech byly seznámit se základními prvky organizovaný Je to otázka roku na ministerstvu obchodu Unie pro vědecký výzkum ke studiu populace za podmínek spotřebitelských obchodu - představovat Výzkumný ústav trh (1991 VNIIPRiM). se stal výzkumný ústav vytvoření nové komplexní studii a veřejnou poptávku po spotřebiteli (SKIPPS široká průmyslová realizace byla zahájena v roce 1986.

Fáze vývoje marketingu začala kolem konce začátku roku as takzvaným "mezinárodním uvolněním" v tomto sovětském hospodářství v aktivním mezinárodním hospodářství pro prodej výrobků (dříve surovin a spotřebitelů energie) a spotřebního zboží a potravin. Mnoho pracovníků zahraničního obchodu ruských nadací vedlo k nešťastnému selhání obchodu. V tomto velmi vrcholném managementu začal připravovat domácí odborníky, praktický marketing, k provádění vědeckého výzkumu v této oblasti. je třeba poznamenat, že se začali připravovat pouze na marketing. Domácí pracovníci byli v zahraničí vycvičeni v Rusku. země vyškolení obchodníci obecně Moskva státních mezinárodních vztahů, země Asie Asie na státní univerzitě, také ve školách Akademie hospodářství pod ministry SSSR, akademie externě? (VAVT), Ministerstvo komunikací SSSR. státní systém 200-300 specialistů v oblasti marketingu. některé specializované publikace o marketingu. Například zahraniční obchodní Existovala kopie zemí s tržními ekonomikami zahraničních obchodních organizací a pro rozvoj marketingu vytvořeného státními vědeckými organizacemi.

polovině 70. let se poprvé objevil na vydání Marketing časopise „World a International (G. Abramashvili, Kapustin a“ Zahraniční obchod „Zavyalov, D. Kostyukhin, I. Kretov i v jiných zemích. A tyto publikace převážně kritických autorů nejsou nepodaří si uvědomit, obchodní úspěchy společnosti v roce své činnosti zásady marketingu, a to zejména na trzích.

V zemi do poloviny roku marketing není jednoznačný vztah. přišel v létě 1975, kdy Helsinky podepsal akt Konference o spolupráci a ve kterém se konal "Marketing".

Koncem roku 1975 předsednictvo Hospodářské a průmyslové komory rozhodlo o Komoře nového marketingu a v únoru 1976 se konalo její zasedání. Od okamžiku, kdy je možné, že metodologický praktický přístup k řešení problémů a marketingu s přihlédnutím k chuti a spotřebitelům byl v Rusku uznán.

K úkolům marketingové sekce, podpoře metod marketingových principů, praktické metodické pomoci podnikům při praktickém uplatnění marketingu a mezinárodní marketingové spolupráci.

V roce 1975 vydalo vydavatelství "Progress" v jazyce D. Kostyukhin v jazyce, kde se shromáždili vedoucí obchodníci a Velká Británie. v tomto okamžiku byly první překlady západních obchodníků Kotler marketing "), S. Majaro (" Mezinárodní marketing "), některé jiné., Ve stejné době začal zveřejňovat bulletin moderního marketingu (teorie, praxe).

V průmyslu v 70. letech. bylo důležité rozhodnutí vlády, všechny podniky komplexu zahájit uvolňování spotřebního zboží, ve kterém pod ministerstvem obrany vytvořit značkové (FMS) a vedení, na které jsou povolány poskytovat ministerstvu obchodu SSSR na dodávky obchodních sítí produktů. koordinaci reklamy na průzkum trhu Zároveň ministerstvo vydalo příkazy pro konkrétní kanceláře nebo reklamu na studium poptávky v přiložené verzi rozpisu těchto služeb.

přeceňovat všechno v této oblasti v této oblasti nesleduje tento důvod, v monopolu, vnitřně? ekonomický v naší zemi není v praxi zapotřebí, investování do jakýchkoli zdrojů je zjevně nevhodné.

Od reformy členských států. v letech 1985-1986 začíná fáze marketingu v Rusku. všechno, stalo se více aktivní v oblasti marketingu. V roce v All-unie „Soyuzpatent obchodní komory (CCI) založil poradnu, sovětský podnikové profesionální služby. Spotřebitel zkušební import a export obchodních podmínek poskytnout all-union sdružení „Soyuzexpertiza“ udržovat kontakt s kontrolní a certifikační společností, švýcarský Société Générale de Surveillance ‚a americká kontrola‘ Kami Brad „“ Control Union „a další.

Také v obchodní společnosti majetkové účasti sovětských organizací makléřské firmy, různé služby pro export standardní strojírenské výrobky motory, traktory a jsou takové firmy, „Skuld v Belgii, a“ Stanko-France »France,“ Stan Italiana ‚v‘ Konela a Kone? a? sto „in na základě asociační“ Vneshtorgreklama „SSSR zřídil centrum pro komplexní reklamy rozšířit praxi společného propagačního typu pořádané v roce 1988,“ Tisá“. Pod komorou SSSR sekce marketingu s 300 členy. Úkolem úseku studia a pozitivní zahraniční marketingové aktivity, různé semináře, sympozia.

Pokud se podnik zabýval produkcí zahraničního tržního zboží, je podnik na vnitřním marketingu nevýznamný. V roce VNII a poptávkovém průzkumu, podle kterého 80 dotazovaných společností vůbec není tržní. Pouze% ne více než jednou za tři roky odděluje události ve způsobu reklamy, zbrusu nových produktů atd.). Z podniků, které se s trhem nezabývaly, bylo 75 hlavních důvodů zájmu. Z těchto podniků je% pevně přesvědčeno, že trh a - jedná se pouze o obchod.

Ve skutečnosti v této ekonomické situaci sovětského Ruska přispěl k kvalitnímu marketingu. Zde jsou údaje za rok: v období růstu odměny za práci než v dobách překročení národního důchodu. příjmy obyvatelstva vzrostly v roce 1988 o 12,9, že růst v době výroby nákladních služeb (9,1 Aktuální neuspokojená v roce 1989 bylo podle odhadů odborníků se pohybují od 60 rublů (tj, i v minulosti odhadnuta Výbor pro státní statistiky, respektive miliardu. rublů z celkového počtu obyvatel ve spořitelně 337,7 miliardy. Vzhledem k údajům o dostupnosti nedostatku zboží je schodek marketingovým číslem jedna.

na pozadí obecně pro marketing na konci let byly některé pozitivní Tyto pozitivní jsou spojeny, předtím s redukcí státu poskytovat více podniků. To společně s finančními potížemi podniku odmítají nakupovat produkty a vyhledávat alternativy při vzniku malých podniků, tvrdých měnových rublů (s potřebou akvizice v zahraničí).

V polovině 80. let v Rusku jsou předpoklady pro skutečné užití, jako je státní monopol, majetkové vztahy, problémy s produkcí některých průmyslových odvětví v některých podnicích.

více povzbudivé na konci let byly reklamy. Bylo to období začátku bouře a trhu. Reklama na centrální místní televizní rádio, které spolu s centrálními novin, týdeníků (Izvestija „a život“, atd.) Důležité? A? Shimi a často tvůrci reklamy postupně začal a zkušeností propagační video filmů, hudby, příběhů, klipy. reklamní materiály, které nejsou podstatné zejména v orientaci na spotřebitele, ve svých zvláštních příležitostech. problém reklamy existující ve vysílání je spíše cenou služeb, které odrazují potenciální zákazníky.

změny v jiných marketingu nebyly. v řadě firem, oddělení marketingu, ale v podstatě to byly reklamní jednotky. Nedostatek základny a nedostatečné rozvoje představují překážku pro rozvoj marketingu.

začátek reformy ruského trhu dále zvýšil marketingové nápady mezi praktikujícími, firmy začaly vytvářet marketing, vytvářet systém podnikového vzdělávání, věnovat velkou pozornost marketingové teorii. se stali našimi manažery všude, nikoliv jediným způsobem všech potíží, podniky v přechodové ekonomice. po přišla zklamání a vybudování podnikatelských ruských firem klasický marketing selhal.

Pro rok 1992 se objevily roky v Rusku, které umožnily začátek fáze marketingu v Rusku. Na jedné straně se výkon Ruska zhoršuje. Ale druhá strana, iniciovaná Gaidarovou vládou, vedla k kvalitativně odlišnému ekonomickému vztahu k ruskému hospodářství, k situaci, marketing se stává většinou firem. posuny byly viditelné, ve velkém, jako jsou Moskva, Ekaterinburg, Nizhny Novgorod.

Zákon vlastnictví v RSFSR se v zásadě stal v prosinci 1990 základem, který pomáhá při výstavbě marketingového systému v naší zemi. Prováděná privatizace vedla ke zničení státního majetku a různého majetku a změna forem průmyslové restrukturalizace vedla k plnému ekonomickému domácímu výrobci. Systém směrnic nakonec převedl jednotky na komoditní výrobce. Vztah mezi spotřebiteli a spotřebiteli se změnil: změna rigidní (definice prostřednictvím povinného čísla, podmínek a dodávek) přinesla tržně orientovaný vzájemný prospěch. tyto podmínky podniku-komoditní výrobce přímo ze způsobu, jakým organizuje vzájemnou interakci se spotřebitelem. že nyní existuje aktivní poptávka kupujících, trendy, tj. marketingové aktivity.

Pohyb směrem k trhu a vznik mezinárodních trhů vyžadoval důkladnou zahraniční zkušenost s použitím prvků přijatelných pro tuto zemi.

1.2 Vznik marketingu v moderním Rusku

Pokud jde o den uvedení na trh v nějaké podobě výrobních závodů podniku v projektově orientovaných struktur, organizace, vzdělávací jednotlivců, osobností, celebrit nejrůznější aktivity na trhu., Úroveň marketingové aktivity státu, dnes je skvělý, ale směry nemají co do činění s Evropou a termín „hloubka“ kvalita marketingové funkce, odhadované na trh aplikaci, poměrně vysoké provedení některých prvků (specifické úkoly). postoupení marketing se liší vzhledem k všeobecně přijímaný cíl tranzitivní ekonomiky: objem komerčních nízkých solventnosti převažující monopolu výroby. Y přechod na vztahy je doprovázen růstem a poklesem výroby druhů zboží. Marketing tohoto spojení se rozšiřuje na ty oblasti, kde je nejvíce rozvinutá konkurence. Byly to bankovní aktivity, lékařské a právní - většinou služby. To je nejméně ovlivněn výkon marketingových aktivit stadiích svého vzniku as chybí potřebné práce specialistů podílejících se na výrobě zboží. Lavina se najednou z hory, „beztvarý“ vyzve ho (marketing) přehnala přes označena a právě rozplynula, takže analýzu marketingové aktivity v Rusku ukazují, že marketingové finance nejsou využívány dostatečně kontrolovat činnosti, které provádí, a proto se dodatečné náklady.

Marketing se stále častěji provádí sporadicky epizodicky při řešení jednotlivých problémů, častěji se sdružuje s zbožím, nositel hrubého psychologického zpracování manipulačního chování je vnímán a je z něj odmítnut.

Hlavní vývojové tendence jsou vícenásobné a prožívá globalizaci moderního života, jeho různých manifestačních faktorů. Nicméně, v etnické skupině, sociální skupina představuje pro ně k jedné a druhé identity. silnější dopad na ni působí rostoucí společnost. Vztah prohlubuje individualizaci, tam je disintermediation - přímí výrobci se objeví spolu s typy marketingu a propagace výrobců zboží, jsou hlavními účastníky, zprostředkovatelé spotřebitelé - často mění a nutnost hlubší strategický tak, že marketing je stále více začíná partnerosposobnostyu. dokud hladina mnoho vyvinuté, ale je prováděna rychleji, takže v případě uvádění na trh v roce 1998 výzkumy Rusko bylo jen 36 milionů v roce 2005. Vyplývá to z průzkumu marketérů - již 160-165 milionů a téměř pětinásobný nárůst!

Po dobu 15 let se objevilo spousta literatury o tom, že nebyla translační. Marketingové síly získávají sílu. Veřejnost obdržela několik známých profesních organizací, mezi ruským marketingem, již zmíněným Guildem řadu duchovně smýšlejících organizací marketingové komunikace. podvýbor pro složení spotřebitelské obchodní a průmyslové komory a v roce 2006 podvýbor pro obchodní a průmyslovou komoru Ruska o zvýšení a zvyšování počtu regionů. Nyní na střední škole, kde nebyl studován marketing, a vzhledem k pedagogicko-metodickému marketingu se již stovky ruských lidí připravují na specializaci "Marketing". se stal jedním z nejpopulárnějších vzdělávacích mistrů administrativy - Rozvinuté a legislativní oblasti Proto je třeba předpokládat, že. přinese obsah termínu do terminologie, vývoj a marketing jsou stále nové jak pro celé lidstvo, tak pro obyvatelstvo a Rusko, pro veškeré pohodlí, blaho, sociální spravedlnost humanizace vztahů.

2. Moderní marketingový trh v Rusku Petrohrad

2.1 Analýza marketingových služeb

Moderní marketing - a obchodní filozofie, integrovaný strategický proces. Na straně, která je funkcí managementu, celého managementu při realizaci a touhách konkrétních spotřebitelů, marketing zajišťuje rovnováhu mezi všemi skupinami, které obsluhuje každá organizace.

Na druhou stranu je marketing koordinujícím počátkem zároveň nástrojem pro rozvoj trhu, vytváří organizované prostředí a stabilní trh mezi všemi. Nejmenší v práci tohoto nástroje je destruktivní, někdy nedobytná navzdory přirozenosti a pravidelnosti vývoje trhu.

Spojení s otázkou efektivnosti řídícího nástroje každé organizace přitahuje zájem praktiků a podnikatelů.

Význam tématu této analýzy ve vztahu mezi vzájemnou závislostí dvou otázek:

· Jaké jsou marketingové úkoly pro malé obchodní organizace (M v Rusku a jak jsou řešeny?

· V oblasti služeb z oblasti marketingu, potřeby malých podniků, této potřeby a co stačí pro rozvoj ruského trhu marketingového poradenství?

na straně této analýzy s hodnocením významu marketingových úkolů ruského trhu za účelem formování organizace programů a následně získaných znalostí.

Zjištění nebyla zjevná a jakmile se ukáže, skutečnost a myšlenka rozdílu mezi - hodně, než si můžete původně předpokládat.

Cílem studie bylo:

· Určitá znalost porozumění v poptávce po marketingových službách;

· Technologie a techniky marketingového výzkumu;

· Zastoupení účastníků o vybrané činnosti a zájmech v marketingu.

Podnikání je podnikatelský nápad. jeho struktura k průměru může být nazývána umístěna na divizi a různé typy funkčních ve vytvoření oddělení, pokud existuje cíl Malé také by mohly být určeny jinými charakteristikami. Častěji je možné používat takové charakteristiky, jako je obrat, ale spíše shromažďovat spolehlivé údaje. personál může být silně v odvětvích a v závislosti na specifikách a nezohledňuje podobu typu "držení" organizačních vztahů, jako je "outsourcing".

vztahy v organizaci, že organizace prošla fází "vzniku" a od malých až po malé podniky. Stát je jednoznačně určen Greiner jako fázi vývoje, jehož úspěchem je nejen formalizace vztahů, ale také úkolů spojených interakcí organizace s vnějším prostředím. malé při uvádění obsahu marketingové služby, marketingových úkolů poptávky v řešení.

Druhá strana je ta, která má v sektoru služeb (MU), neobsahuje rozsah tohoto grafického znázornění jako oblast "Služby" - kterou agentura nabízí v marketingovém poradenství. bylo předpokládáno, že služby jsou na vyžádání - s aktuálními obchody, dalšími módními poctami, jsou připraveni, ale jsou velmi iluzorní.

Obr. 1. Potřeby marketingových služeb pro malé podniky (MB)

Existuje čtvrtá oblast, která je uvedena na 1) - uvádějí se na trh názory na to, zda jsou úkoly nezbytné, a "při tom jdou dvě pohyby: změna strany" módní ", za kterou platí malý podnik; jiný - v "dobrých" službách, podporuje rozvoj, ale nemusí je malý. Je třeba připomenout, že oblasti nabídky a skutečné jsou situační dynamickou povahou vzájemného vlivu vývoje samotného trhu.

význam pro reprezentovaný okamžik objektivních potřeb marketingových úkolů, požadovanou a skutečnou situaci a reprezentaci toho, jak být.

Objektivně, potřeby malých podniků prostřednictvím různých úkolů, které kombinují a šest skupin úkolů:

1. související s výzkumem: analýza produktů, návrhy konkurentů, chování spotřebitelů, značka a specifická marketingová úloha.

2. souvisí s rozvojem nového vývoje a produktu a rozvíjí jeho vývoj a vytváří značku.

3. zaměřené na produkt: reklamní PR, přímý příjem zpětné vazby od zákazníka, podpora prodeje.

4. Vývoj distribučních kanálů: dodavatelský řetězec, síť, internet / B2C.

5. Úkoly budování marketingové služby: rozšíření a funkce oddělení, s ostatními odděleními, marketingová strategie.

6. o školení v oblasti řízení značky a sledování trhu.

představovala skutečné marketingové služby, o kterých marketingových řešeních rozhoduje, které z nich jsou objednány marketingovými agenturami, jaké potřeby jsou řešeny, které z nich - a tím získáte plný požadavek na marketingové úkoly.

Dalším, neméně důležitým související analýza rozhodovací proces v organizaci, jaké jsou hlavní léčba pro agentury, jaké informace a vybrat agenturu, je povědomí pracovníků rozhodnutí, pro něž je rozhodující slovo v tom, co marketingové služby pro malé rysy navrhované služby a nejistot a může být skutečnost, že služba je proto - musí splňovat požadavky stanovené různými službami v organizaci:

1. Správce je spolehlivý a spolehlivý.

2. - Spokojenost a výsledky, "co a jak to funguje", slovy "co je na cestě ven".

3. Poměr hodnoty a ceny finančního investora a návratnost.

4. Zaměstnanci mají příležitost k provedení a doporučení.

Analýza odhalila fakta o poptávce po marketingu malého podniku.

Fakt číslo 1. Marketingové služby malých podniků, takže jejich zkušenosti jim umožňují zapojit se do marketingové reklamy. Malé životy pro osobní spojení subjektů trhu, ne tržní vztahy.

Fakt číslo 2. Rozhodnutí o potřebě marketingu má jedno, "vlastní peníze", CFO. a rozhodovacími kritérii bude cena, termín riziko. To, že vyhledávací agentura je s největší pravděpodobností osobní doporučení.

Fakt č. 3 a zaměstnanci malých nevědí, využívají výsledky výzkumu, kde když vidí i příležitosti, vědí, jak z investic vypočítají, aby odůvodnili potřebu řešení.

2.2 Analýza a návrhy soutěžících

Marketingové služby jsou obecně velmi konkurenceschopné. Postupně začínají firmy chápat kvalitu reklamní marketingové strategie, respektive s rostoucími agenturami nabízejícími služby.

Podle služby Yandex Wordstat se v posledních 9 měsících dotazů zvýšil internet téměř 2,5krát

Pro analýzu jdeme kupujícím, protože vstoupíme do vyhledávače "spb agency" v Google a výsledky.

První věc, kterou musíte udělat, je inzerovat Google Adwords.

Vzhledem k tomu, že žádost agentury spb je přímá a oblíbená, budou zde drahé kliknutí. co děláme je to, že v reklamě rotujeme konkurenty s velkým reklamním rozpočtem s velkými obratmi, spíše jsou lídry na trhu.

1. První ve službě AdWords je společnost "Serenity"

Jedná se o cyklistickou agenturu, zákazníci jsou velcí a velcí a okamžitě dokončují komplexní službu, která pracuje a reaguje na prodej.

Přímí konkurenti nejsou proto, že jsme různí diváci, zaměřujeme se na Serenity a velké podniky.

2. místo v programu Adwords - "Medor"

Na místě informací o zkušenostech z předchozích projektů.

neexistují konkurenti v Adwords, ostatní firmy jsou vydávány na vyžádání, nikoli vztahy k a jsou zapojeny do samostatných služeb.

Poté přejděte na výsledky vyhledávání:

1. První vyhledávání společnosti "Stem"

2. Serenity jde znovu

3. Marketingová agentura Life-Marketing

4. reklamní agentura Createrra

společnosti nejsou na místě ceny, téměř nezveřejňují pracovní zkušenosti. účelem těchto webů je shromažďování hovorů, neexistují žádné informace.

Na rozdíl od našeho, "Bílá má své vlastní, na které jsou všechny informace o nákladech na služby zkušeností práce. Společnost poskytuje informace o společnosti.

Kapitola 3. pro marketing "Bílé náměstí"

"White je agenturou celé agentury zabývající se typy marketingové inzerce provádějící marketing a kampaně (offline on-line), rozvoj stylu a brandingu společnosti, akcie BTL, design.

"Bílé náměstí" je skutečný a obchodní projekt. Projekt byl v únoru 2017 Účelem této analýzy je přezkoumat vyhlídky vývoje a porozumět časovému rámci, který budeme moci využít pro nezbytné finanční

Tato agentura nemá zaměstnance, zaměstnance, 3 osoby, vedení agentury

Cílová agentura může být rozdělena do skupin:

1. události (koncerty, večírky, podniky) Vzhledem k tomu, že před agenturou jsme s mnoha - u mít "jméno" tohoto odvětví.

2. Malé celotělově-ateliérové ​​studia. Často podnikání nemá dost na to, aby se samo obchodovalo a kdy nestačí najmout oddělení nebo zaměstnance. s námi, než najat osobu do kanceláře.

· Vedení kampaní (online offline)

· Vytvoření firemní značky

· Poradenství v oblasti reklamy a marketingu

3.2 Právní subjekt

Pro realizaci aktivit se plánuje registrace osoby: