Trasa: jak otevřít taxi s pevnou trasou. Podnikatelský plán pro taxi s pevnou trasou

Dnes v Rusku jsou taxíky velmi oblíbené. Obyvatelé megaci a malých měst se zamilovali do tohoto způsobu dopravy pro pohodlný a rychlý pohyb. V důsledku toho se podnikání v oblasti tras stále více stává stále oblíbenějším. Tyto služby lidé denně používají, a to navzdory nedostatku výhod při placení za jízdné.

Obzvláště oblíbené jsou taxíky ve velkých městech, kde téměř nahrazují jinou pozemní veřejnou dopravu. Na různých místech jejich popularita roste každým rokem. Pouze v jednom taxi v Moskvě je téměř deset tisíc jednotek. To naznačuje vysokou ziskovost podniku. Proto mnozí mohou mít otázku, jak otevřít taxi s pevnou trasou. To bude popsáno později.

Sekundární příjem

Je třeba poznamenat, že kromě placení za cestu může tento druh dopravy přinést další příjmy. To opět podtrhuje, jak nákladově efektivní může být taxík. Podnikání může a musí být mnohostranné.

 • Reklama umístěná uvnitř vašeho vozidla. Plakáty, vizitky, informační letáky a jiné propagační materiály - to přinese majitel obchodní trasy značné příjmy, jsou-li řádně organizovat všechno. Obvykle jsou takové výrobky, efektivní a chytlavé, umístěny bližší k cestujícím, aby přitáhly jejich pozornost.
 • Použití karoserie automobilu jako reklamní plochy. Tato registrace provádí odborníci příslušné agentury ve formě filmu se živým obrazem. Navzdory skutečnosti, že tento typ reklamy je poměrně drahý, nebrání tomu, aby byl stále více oblíben.
 • Poskytování služeb při přepravě exkurzí a dalších organizovaných skupin.
 • Poskytnutí vozidla pro různé slavnostní události.

Takže pokud všechny výše uvedené jste přesvědčili, abyste otevřeli vlastní trasu, stačí se seznámit s hlavními fázemi tohoto procesu. Budou se dále diskutovat.

Licence

Chcete-li podat dokument pro provádění tohoto druhu činnosti, musíte kontaktovat úřad přepravní inspekce v místě bydliště. Zde můžete také zjistit, jak otevřít taxi s pevnou trasou. Bude povinné přizpůsobit vozidlo požadavkům stanoveným pro tento druh osobní přepravy. Je také nutné mít zaměstnance s lidmi s příslušným řidičským průkazem a projít speciální certifikací. Licence se vydává na dobu pěti let.

Příjem tohoto dokladu je splatný ze státních povinností dvou typů, a to: pro posouzení žádosti o licenci a pro její vydání. Pro každé vozidlo v podniku je vytvořena samostatná účetní karta. V různých regionech země jsou částky, které je třeba zaplatit za licenci, odlišné.

Mohou se pohybovat od 350 do 500 dolarů. Do 30 dnů budete mít připravenou licenci. Bez tohoto dokumentu je osobní doprava přísně zakázána. Za tímto účelem stanoví právní předpisy systém správních sankcí ve formě pokut. Samostatný obchodní umožňuje sledovat tento druh podnikání, můžete také zaregistrovat a jako společnost s ručením omezeným (sro).

Nejdůležitějším dokumentem je však stále licence k přepravě. To je důležité vědět při organizaci obchodu s trasou. Licence je vydáváno ruským ministerstvem dopravy. Vydává se pro přepravu více než osmi osobami autem, který je pro to zvlášť vybaven.

Požadované doklady pro registraci licence

Chcete-li zahájit činnost, potřebujete následující materiály:

- potvrzení o státním zápisu;

- doklady o evidenci daní;

- kódy statistického řízení;

- fyzické a právní adresy;

- pronájem za parkování vozidel;

- cestovní pas vozidel;

- řidičský průkaz DB a PC;

- osvědčení o technické prohlídce vozidel;

- dokumenty řidičů (pracovní knihy, řidičské průkazy).

Výběr a nákup automobilů

V tomto případě by měl být použit individuální přístup. Vaše parkoviště bude tvořeno na základě finančních možností. Nicméně, ušetřit na tomto místě výdajů nestojí za to, nákupu ojetých vozů. Zkušení majitelé taxi s pevnou trasou jistě pomohou s radou, která by měla být věnována pozornost.

Je známo, že pro pracovní směnu, v závislosti na stanoveném letu, může vozidlo cestovat poměrně daleko. Je důležité vědět, zda chcete uspořádat taxi s pevnou trasou. Podnik v tomto případě závisí na výpočtech. Máte-li násobit najetých kilometrů z celkového počtu směn za den, a dokonce i počet dnů v roce, dostanete impozantní postavu.

Taková velká vzdálenost není vždy zvládnuta ani novým cizím vozem. Nejoblíbenějšími vozy jsou dnes GAZel (GAZ-322132) pro 13 sedadel pro cestující. Poptávka je také v modelu Ford Transit pro 18 míst, Mercedes-Benz Sprinter pro 19 míst. Navzdory své cenové atraktivitě, Gazelle není příliš pohodlné a prostorné, a jejich pracovní podmínky opustit hodně být požadovaný.

Pokud jsou finanční možnosti stále omezené, použijte leasing. Ale nešetřete na auta! S tímto druhem půjček snížíte náklady na nákup potřebných strojů a získáte slevu na některé daně.

Vývoj trasy

To je důležitý bod. Chcete-li zjistit, jak získat cestu pro osobní dopravu, musíte kontaktovat městskou správu. Pravidelně pořádáte soutěže o přepravu, ve kterých se můžete a měli účastnit.

Cesty, které jsou již předem známy a "válcované", od prvního dne přinášejí příjmy. S maximálním úsilím v soutěži a spojením nezbytných spojení můžete opravdu vyhrát soutěž a získat jeden nebo více letů k dispozici.

Může být také otázka, jak otevřít trasu. Samozřejmě můžete vyvíjet svůj vlastní let. K tomu, abyste pečlivě prozkoumali vybranou oblast, musíte důkladně promyslet a prozkoumat. S tímto přístupem se brzy vaše nové dítě změní na skutečný Klondike. Nicméně budete muset vydržet těžké časy. Koneckonců cestující potřebují týden nebo dva, aby si zvykli na novou trasu, a minimální výnosy nebudou okamžitě pokrývat všechny výdaje.

Nábor zaměstnanců

K této otázce je třeba přistupovat velmi zodpovědně. Koneckonců, personál bude záviset nejen na vašem příjmu, ale také na životě cestujících. Co by mohlo být důležitější?

Budete potřebovat:

- Řidiči kategorie D;

- zdravotnický pracovník - provede průzkum řidičů před tím, než nastoupí na trasu.

Není někdy zbytečné ovládat auta samy. Koneckonců, nepřesný a nezodpovědný řidič je často příčinou častých poruch taxi s pevnou trasou. Řidič musí mít osvědčení zdravotní způsobilosti a délka jeho práce by měla být nejméně 5 let.

Platba práce

Obvykle je pro řidiče stanovena minimální mzda a příplatek za zvýšenou produkci. Takový mzdový systém je velmi účinným a silným podnětem. Stejně jako každá jiná podnikatelská činnost vyžaduje podnikání na trase vážné investice. Různé faktory ovlivňují jeho návratnost. A je velmi dobré, že můžete vždy využívat možnosti dodatečných příjmů, jako je udržování slavnostních událostí, exkurzí a reklamy mimo a uvnitř vašich automobilů. Každý má své vlastní tajemství úspěšného podnikání.

Výpočet příjmů a výdajů

Jedno auto přináší zisk asi 2200 rublů denně. Náklady na údržbu a provoz jsou asi 1000 rublů. Srážky na mzdový fond - asi 500 rublů, a povinné pojištění - asi 470 rublů. Čistý zisk bude přibližně 230 rublů.

Platba daní v souhrnu bude trvat 600 až 7000 tisíc rublů měsíčně. Čím větší je vozový park, tím větší výnosy a menší odpočet z jednoho minibusu za plat pro řidiče a dispečera. Stejně jako bylo uvedeno výše, v tomto případě je třeba pečlivě vybírat auta. Například GAZel se liší ve značné spotřebě paliva - asi 20 litrů na 100 km. To je důležité pamatovat.

Celkové náklady na pohonné hmoty a servis pro jeden GAZel budou přibližně 1000 rublů za den. Pojištění nákladů taxi - cca 30 - 40.000 rublů ročně, z nichž Hull - asi 12 až 20.000 rublů, což je asi 5-8% z celkových nákladů na autě, a CTP - asi 8000 rublů.

Hlavní body nákladů na taxi s pevnou trasou

Hlavní náklady v tomto případě jsou:

 • zdanění;
 • palivo;
 • pojištění a opravy automobilů.

Podnikatelský plán pro taxi s pevnou trasou

Předpoklady pro flotilu vozidel lze pronajmout mimo hranice města. Jedná se o nejekonomičtější variantu, protože tento pronájem bude levnější než ve městě. Pokud máte velké parkoviště, můžete se dohodnout na přímých dodávkách paliva a náhradních dílů. To také snižuje náklady. Další aspekty implementace této myšlenky byly shrnuty výše.

Důležité body podnikání

Když je dokumentární stránka problému vyřešena, zdá se, že vše je velmi jednoduché a můžete otevřít taxi s pevnou trasou. Podnikový plán je v tomto případě snadný. Nicméně je lepší vyjasnit některé body.

 • Je nutné rozvinout trasu, podle níž se uskuteční přeprava. Velký tok cestujících je vždy pozorován ve městě - zde a silnice jsou dobré a benzin je mírně vyčerpán. Vozidlo bude provozováno pečlivě, protože silnice ve městě jsou mnohem lepší než venku. Zahrňte to do svého podnikatelského plánu, stejně jako způsob, jak získat trasu na taxi s pevnou trasou. To bylo zmíněno výše.
 • Automobily mohou být jak vlastní, tak i pronajaté. A stále víme, že kyvadlová doprava zcela vylučuje používání vozidel jemným způsobem.
 • Nezapomínáme, že ve městě je vždy velká konkurence.
 • Intercity a příměstské trasy jsou jednodušší, konkurence je méně. Existuje však jeden důležitý faktor, který zcela vyvrací tyto výhody - silnice. Mimo města mohou být horší a tok cestujících je poněkud nižší. Tyto aspekty také pečlivě studujeme.
 • Správně přistupujeme k výběru cestovních nákladů. Všechno by mělo být v rozumu. Nezůstávejte za konkurenty, nezapomeňte na ziskovost.

Každé podnikání je vždy obtížné začít. Ale pokud se rozhodnete, úspěch v tomto případě nebude trvat dlouho. Cestovní trasa je poměrně stabilním zdrojem příjmů, protože v naší době člověk skutečně potřebuje veřejnou dopravu jako dopravní prostředek, který zajišťuje mobilitu. Je to jen nutné začít, a kdo ví - najednou se tato záležitost stane záležitostí celého vašeho života?

Taxi taxi jako podnikání

Obyvatelé ruských měst si vybrali dopravu - taxi s pevnou trasou, jejíž charakteristickým znakem je rychlost a komfort. Lidé je ochotně využívají, a dokonce i nedostatek cestovních výhrad jim nezastaví. Spolu s nárůstem poptávky narůstá i popularita trasového obchodu.

Mnohostranné podnikání

Mezi jinými typy městské dopravy jsou lídry na pevných trasách. Jejich počet přesahuje ostatní několikrát. Jen v ruském hlavním městě asi několik desítek tisíc minibusů. Pokud by tento typ podnikání nebyl profitabilní, nerozšířil by se tak rychlostí. To je odpověď na otázku pro ty, kteří stále pochybují o tom, zda otevřít obchodní firmu.

Vedle hlavních příjmů ze sběru jízdného může majitel takové obchodní společnosti očekávat další příjmy z následujících zdrojů:

 • V kabině minibusu je reklama v různých formách: plakáty, brožury, vizitky. Používá se v tomto salonu, z něhož je pro cestující výhodnější. Během pohybu z jedné zastávky do druhé může osoba podrobně studovat informace a dokonce zaznamenat kontakty. Inzerent zaplatí majiteli minibusu za umístění svých materiálů.
 • Vnější plocha vozidla se může stát také místem pro reklamu. Reklamní informace se vztahuje na speciální film, který se vztahuje na auto. Takováto barevná, chytlavá informace stojí inzerentovi levnou, ale dává vysoký účinek, což je přínosné pro obě strany.
 • Přizpůsobená přeprava. Mohou to být výlety, svatební oslavy a další události, které vyžadují pohyb skupin lidí.

Hlavní etapy organizace organizace provozu

Především je nutné objasnit všechny nuance při inspekci dopravy, pokud jde o dostupnost potřebné dokumentace a splnění podmínek. Budoucí podnikatel bude vyžadovat, aby jeho vozidlo splňovalo technické požadavky na přepravu cestujících, a může nést alespoň 8 osob. Bude také nutné vybrat zaměstnance s potřebnou kvalifikací: řidiči, dispečeři a zdravotničtí pracovníci.

Po zaplacení státního poplatku za přezkoumání žádosti a vydání hlavního dokladu vydává ruské ministerstvo dopravy licenci, která je platná po dobu 5 let. Výše poplatku závisí na regionu. Může se lišit v závislosti na rozsahu osídlení: od 350 do 500 dolarů. Pro každou přepravní jednotku je vedena samostatná registrační karta.

Příprava na vydání licence trvá až 1 měsíc. K podnikání bez licence bude následovat správní trest - velká pokuta.

Jaká je výhoda IP na LLC - tento článek vám řekne.

Balíček dokumentů

Chcete-li otevřít soukromou kyvadlovou taxi, je třeba tyto doklady shromažďovat:

 • charter;
 • smlouva zakladatelů;
 • státní zápis (certifikát);
 • osvědčení o registraci;
 • přidělené kódy statistickým úřadem;
 • bankovní údaje;
 • pronájem za použití parkoviště;
 • adresy - právní a fyzické;
 • technické pasy pro automobily;
 • doklady potvrzující průchod technických prohlídek vozidel;
 • řidičský průkaz, pracovní knihy najatých řidičů.

Nákup osobní automobilové dopravy

Existují základní kritéria při výběru dopravy pro otevření agentury trasy, ale jsou předmětem úpravy v souladu s finančními schopnostmi budoucího obchodníka.

Je třeba si uvědomit, že i při nejobtížnějším startovním kapitálu je nákup ojetých automobilů iracionální. Majitelé tohoto podniku, kteří mají dlouholeté zkušenosti, o tom varují.

Je nutné provést výpočty a porovnat náklady na nákup nového a ojetého automobilu, ale vzít v úvahu pravděpodobnost častých poruch. Každá oprava bude vyžadovat náklady na náhradní díly a služby pro automobilový mechanik, což může být mimořádně nevýhodné. Kromě toho bude během opravy nutné odstranit toto vozidlo z trasy, což znamená silnou ztrátu příjmu. V důsledku toho se úspory sníží na nulu a je docela možné, že finanční prostředky budou vynaloženy příliš mnoho.

Na trase budou potřebovat auta, které dokážou zvládnout obrovské zatížení, překonat obrovské vzdálenosti a dělat to po celý den nebo dokonce po celý den.

Ne všechny dokonce nové vozy dokážou zvládnout takové vzdálenosti a trvání jejich provozu. Nejvíce obyčejné a přiměřené ceny dosud zůstávají Gazelle. Za nimi následuje Ford Transit (18 míst) a Mercedes-Benz Sprinter (19 míst).

První z nich zůstávají vedoucími prodejci kvůli dostupnější ceně, nicméně nejsou ideální z hlediska kapacity a dostupnosti komfortních podmínek pro cestující a nejsou příliš "vstřícné" v provozu.

Před výběrem nejlevnější varianty musíte pečlivě zvážit všechny výhody a nevýhody. Odborníci a zkušení obchodníci doporučují ušetřit na dopravě. Je mnohem rozumnější využívat leasing než koupit levnou second-hand Gazelle.

Cesta pro přepravu

Není nutné vyvíjet trasu sami, stačí požádat místní orgány a připravit se. Především je nutné účastnit se soutěže o přepravu na konkrétní trase, kterou pravidelně organizuje městská správa.

To má své výhody, protože trasa "nakatanny" zaručuje přítomnost cestujících, a tím i příjem příjmů. Chcete-li vyhrát soutěž, musíte nabídnout ty nejlepší ceny, pohodlné podmínky pro lidi, abyste dokázali, že vaše motorová doprava je nejspolehlivější a nejbezpečnější.

Při vývoji své vlastní trasy potřebujete přesné výpočty ziskovosti, podrobnou analýzu skutečného počtu cestujících. Pokud je vše dobře promyšlené, abyste mohli vést reklamní kampaň, můžete se spolehnout na vysoký příjem kvůli nedostatku konkurence.

Jedinou nevýhodou je, že budete muset počkat, protože na chvíli nebude příliš mnoho cestujících a je možné, že příjmy nebudou pokrývat náklady. Bude to však poprvé, pokud budou výpočty provedeny správně, a v této lokalitě je dostatek obyvatel, kteří potřebují městskou dopravu.

Personál shuttle bus

Kvalitativní úroveň personálu podniku je nejdůležitější podmínkou úspěšného rozvoje podnikání a záruky pohodlí a bezpečnosti pro lidi

Minimální složení agentury pro přepravu tras zahrnuje nejméně čtyři zaměstnance:

 • Řidiči, kteří mají kategorii V nejlepším případě, aby jejich zkušenosti byly nejméně 5 let. Jejich počet je úměrný počtu dopravních jednotek a saturaci trasy (pro posun nebo výkyv, bude zapotřebí další jednotka).
 • Dispečer.
 • Účetní je pokladník.
 • Zdravotní pracovník.

Pro vlastníka podniku je vhodné řídit chování zaměstnanců, stav vozidel.

Mzdy řidičů jsou obvykle stanoveny na minimální úrovni, doplněny příplatkem pro třídu, časovým zpracováním a dalšími pobídkami. Tento přístup má smysl, protože zaměstnanec bude mít zájem získat více a bude se snažit splnit podmínky, které mu byly nabídnuty.

Podnikatel, který v takovém případě dosáhl vysoké úrovně, využívá získaných zkušeností. Chápe, jak důležité je vybrat "správné" lidi. Celý tým by měl fungovat jako jediný mechanismus, proto kromě profesionality potřebujeme takové kvality jako vzájemná pomoc, respekt, integrita a smysl pro zodpovědnost.

Výpočet ziskovosti podniku

Pokud provedete výpočet, který bere jako základní náklady a výnosy z jedné dopravní jednotky na jeden den, můžete určit čistý zisk:

 • příjmy z jednoho minibusu - 2,200 tisíc rublů;
 • provozní náklady - 1 000 tisíc rublů;
 • plat - 500 rublů;
 • další náklady -470 rublů;
 • zisk - 230 rublů.

To je jen přibližný příklad. Není možné nabídnout ideální výpočty, protože každá situace v podnikání je charakterizována řadou faktorů: počtem vozidel, množstvím daní, které závisí na rozsahu vozového parku, mírou spotřeby paliva v závislosti na značce automobilu.

Pokud se hlavní příjem připočítá k částkám získaným z dodatečných zdrojů uvedených na začátku textu, pak bude zisk mnohem vyšší. Analýza očekávaných příjmů v porovnání s počátečními náklady nám tedy umožní vypočítat, za jakou dobu se daná společnost bude vyplatit.

Různí podnikatelé budou mít odlišné postavy, ale každý z nich se snaží zvýšit ziskovost svého podnikání. Po vrácení peněz přijde doba podnikání. Od této chvíle je žádoucí představit položku výdajů na rozvoj, protože tento druh podnikatelské činnosti vyžaduje neustálé zlepšování. Stabilní technická podpora vozidel, nákup nových vozidel atd.

Podnikatelský plán

Bez podnikatelského plánu je jakýkoli podnik odsouzen k neúspěchu, zejména jako soukromé taxi. Tento dokument by měl obsahovat hlavní části týkající se realizace této myšlenky do reality. Nejdůležitější z nich jsou ekonomické otázky (výpočty nákladů a příjmů), práce s personálem, rozvoj dopravního parku.

Jak správně sestavit podnikatelský plán - přečtěte si zde.

Podnikatelský plán zajišťuje načasování očekávaného výnosu - příchodu a do budoucna. Tento dokument je nástrojem k dosažení cíle.

Vlastník trasy by měl pravidelně upravovat plán podle situace v určitém okamžiku. Nuance, které vyžadují pozornost při přípravě podnikatelského plánu:

 • Při provádění ekonomických výpočtů je nutné vzít v úvahu náklady na pronájem pokoje, pokud vlastník nevlastní. Je důležité vědět, že je výhodnější pronajmout si taková zařízení mimo město, kde jsou mnohem levnější.
 • Vzhledem k vytvoření velkého podniku, dostupnosti velkého počtu vozidel, je vhodné uzavřít dohody o velkoobchodních dodávkách pohonných hmot a náhradních dílů.
 • Vývoj trasy je žádoucí s ohledem na maximální tok cestujících. Upřednostněte městské trasy s kvalitními silnicemi, které pozitivně ovlivní úroveň služeb a stav dopravy. Navíc, na dobrých silnicích, je palivo spotřebováno mnohem ekonomičtěji.
 • Studium výklenku, boj proti konkurenci, jehož maximální úroveň je pozorována na městských trasách. Analýza práce konkurenčních společností.
 • Příměstské a meziměstské destinace jsou méně konkurenceschopné. Vedle toho však dochází k menšímu počtu cestujících a silnice mohou být ve špatném stavu. Porovnejte tento a předchozí aspekty, nakreslete vhodný výstup při plánování.
 • Určete optimální náklady na cestu. Mělo by být dostupné pro cestující, ale bylo výhodné pro podnikání.

Vzhledem k dostupnosti počátečního kapitálu, kompetentně rozvinutých finančních výpočtů lze vždy očekávat, že kvalitní personál bude úspěšný. Hlavní věc je touha vytvořit stabilní agenturu a vůli jednat a také se nemusíte bát prvních neúspěchů, protože se dějí v jakémkoli podnikání.

Podnikatelský plán pro taxi s pevnou trasou

Navrhovaný podnikatelský plán pro taxi s pevnou trasou se stanoví a řeší důležité společenské a ekonomické úkoly. Hlavními jsou: vytvoření ziskového podniku pro přepravu cestujících ve městě; uspokojení požadavků spotřebitelů na služby taxi na pevnou trasu; ziskové. Doposud se tento typ dopravy ve velkých městech a předměstských oblastech stal vážným konkurentem pro autobusovou dopravu a elektrickou dopravu. Hlavní výhodou taxi s pevnou trasou je vyšší manévrovatelnost vozidel a vysoká rychlost přepravy cestujících.

Shrnutí projektu

Zvážený podnikatelský plán taxi s pevnými trasami s výpočty obsahuje informace a doporučení pro otevření podniku s dvouletým peněžním obratem.

Projekt je financován získáním bankovního komerčního úvěru ve výši 22,08 milionu rublů.

Při deklarovaném období návratnosti (2 roky) obdrží investor příjem ve výši 2 miliony 97,6 tisíc rublů.

Platba úroků z vypůjčených prostředků a jejich vrácení začínají od prvního měsíce provozu podniku pro přepravu cestujících. Tato podmínka je přijata v tomto obchodním plánu, aby bylo možné lépe přizpůsobit metodiku regulace peněžních toků a logiku výpočtu diskontního toku.

Úroková sazba pro úvěr činí 24% (mělo by to také vzít v úvahu možnost snížení ratingu, o čemž svědčí trend bankovní politiky).

Celková výše peněžních prostředků získaných věřiteli podle úroků bude 2 miliony 97,6 tisíc rublů.

Objem půjčky poskytuje projektu životnost dvou let.

Doba návratnosti projektu:

 • 17 měsíců od začátku jeho provádění;
 • 24 měsíců - s výhradou slevy.

Pro odhadovaný životní cyklus činí celkový ekonomický efekt 6 642 521,6 rublů.

Charakteristika trhu

V současné době působí významný počet malých společností na trhu přepravy osob, které necítí plnou intenzitu hospodářské soutěže. To se vysvětluje relativní svobodou trhu služeb v tomto odvětví, dlouhou dobou návratnosti podniků, psychologickými překážkami při zahájení podnikání a složitou administrativou.

Jak dokládá ekonomická statistika, autobusová doprava dnes v Rusku se vyrovná s úkolem pouze o 80-85%. Pouze 60% obyvatel této země neustále využívá služeb autobusové dopravy a tato hodnota se neustále snižuje.

Navíc ve městech se postupně zvyšuje proces čerpání malých dopravců velkými dopravními společnostmi, který neustále zvyšuje svoji přítomnost na trhu služeb. Zejména počet firem, které vlastní 1 až 2 vozidla, rychle klesá.

Zároveň se nadále zabývá více než 80 000 individuálních podnikatelů v zemi. Má asi 350 tisíc autobusů, přičemž průměrné denní kilometry každého z nich se pohybují od 250 do 350 kilometrů.

Podle odborníků je celková kapacita domácího trhu osobní dopravy asi 250 miliard rublů a tato hodnota je uvedena v minimální hodnotě. Vzhledem k probíhající urbanizaci země by neměly vzniknout důvody pro obavy dopravců v nadcházejících letech.

Rovněž je třeba vzít v úvahu, že rozvoj silniční dopravní infrastruktury výrazně zaostává za tempem industrializace. Díky tomu je využívání osobní dopravy stále nákladnější a problematičtější. Tato skutečnost činí rozvoj veřejné dopravy prakticky non-alternativní možností pro uspokojení osobní dopravy v dopravě. Roční nárůst celkových nákladů na služby je již 19,5-20%.

Z pohledu organizace podnikání v tomto odvětví existují některé významné překážky. Jako jsou velké dopravní společnosti v současné době téměř žádné finanční problémy, soukromých dopravců je stále obtížnější získat přístup k cestujícím státem dotované dopravy s využitím svých zavedených privilegia.

Analýza trhu tak ukazuje, že navzdory významnému počtu účastníků trhu (a dokonce i postupnému zvyšování) objem potenciálních spotřebitelů služeb prakticky nevyšrává. To je z velké části způsobeno problémy způsobenými nízkou úrovní bezpečnosti provozu a vysokými tarify pro přepravu cestujících.

Hlavní etapy realizace projektu

Projekt organizace organizace pro přepravu taxi taxi se plánuje uskutečnit v následujících etapách:

Podnikatelský plán pro otevření taxi s pevnou trasou s úplnými výpočty, hodnocením rizika, marketingem, přehledem trhu a ekonomickou proveditelností

Vyvinutým projektem je plán organizování osobní dopravy - taxi s pevnou trasou s obratem finančních prostředků po dobu dvou let. Financování aktivit bude způsobeno vydáním komerčního úvěru ve výši 2,208 milionu rublů.

Společnost bude poskytovat přepravní služby pro cestující. Doba návratnosti je 2 roky a příjmy investora činí 2,1 milionu rublů. Zaplacení úroku z úvěru vznikne od začátku projektu. Tato okolnost v podnikatelském plánu je přijata pro lepší pochopení regulace peněžních toků a definování diskontních toků.

Ve výpočtech je úroková sazba 24%. V současné době mnoho bank nabízí úvěry na zahájení podnikání s nižší úrokovou sazbou, což ovlivní výši čistého příjmu podnikatele.

Většina bank je potěšena, že krátkodobě a na základě rychlého výplaty vydá půjčku za nízkou úrokovou sazbu. Budou to výhody budoucího podnikatele, což mu umožní očekávat, že získá půjčené prostředky v minimálním zájmu.

Celková výše úrokových plateb - 2.0976 milionů rublů.

Životní cyklus je 2 roky. Období návratnosti je 17 měsíců, při zohlednění slevy - 2 roky. Ekonomický účinek na 2 roky - 6,64 milionů rublů.

Etapy provádění

Cíle podnikání:

 • Pokrytí spotřebitelské poptávky po osobní dopravě.
 • Organizace podniku s vysokou ziskovostí.
 • Získání zisku.

Realizace projektu začíná okamžitě po obdržení vypůjčených prostředků, a konec za 2 roky. Stupně návrhu jsou následující:

 • Předkládání a přezkoumání žádosti přepravní inspekcí - 30 dnů.
 • Podpis investiční smlouvy - 1-30 dní.
 • Sbírka dokladů o půjčce je 30 dní.
 • Registrace do státního rejstříku, daňové a správní služby - 1-30 dnů po podpisu investiční smlouvy.
 • Výběr místa a příjem příslušných dokumentů (přípravné práce) činí 30 dní.
 • Pořízení vybavení - 1-30 dní po uzavření smlouvy o půjčce.
 • Instalace zařízení - 1-30 dní po převodu vypůjčených prostředků.
 • Výběr pracovníků (výrobní činnost) - 1-30 dní.
 • Školení personálu (dokončení organizace výrobního procesu) - 1-30 dnů.
 • Marketingová společnost - 360 dní.
 • Dokončení projektu - 1-2 roky.

Obchodní charakteristiky

Taxi s pevnou trasou je povinná poskytovat cestujícím a právnickým osobám osobní dopravu. Doprava po městě může být uspořádána pro jednotlivce, firmy a podniky. Poskytují neomezené možnosti pro osobní dopravu při použití minibusů nebo autobusů.

Taxi trasy umožňuje pokrýt různé směry činnosti:

 • doprava ve městě;
 • doprava na předměstí;
 • vidět na stanici, na letišti;
 • dodávky z obchodních akcí;
 • dopravní doprovod slavnostních akcí apod.

Konkurenční výhody podnikání:

 • levné půjčení minivanu s řidičem;
 • pouze zkušení řidiči pracují;
 • rozpočtové tarify;
 • splnění stanovených podmínek;
 • dostupnost vysoce komfortní kyvadlové dopravy;
 • spolehlivá doprava;
 • jedinečný přístup.

Často podniky potřebují služby taxi pro přepravu personálu. Poskytnuté služby umožní vyloučit náklady podniku na údržbu vlastního vozového parku. Jednotlivci mohou rychle a jednoduše uspořádat dodávky hostů do svých domovů po dovolené.

Pořadí minibusu nebo autobusu umožňuje dopravu s potřebným počtem sedadel a zkušeného řidiče. Každý zákazník je zvažován individuálně, což mu umožňuje nabídnout mu výhodné podmínky spolupráce. Minibus plně vyhovuje bezpečnostním podmínkám.

Podnik bude poskytovat následující služby:

 • přesun na okraj obce;
 • pronájem autobusu s řidičem;
 • přeprava účastníků konferencí a obchodních schůzek na místo konání;
 • dodání stanic a letišť;
 • dopravní podpora různých činností;
 • doprava dětí;
 • přepravu osob mimo zastavěnou oblast.

Uvedený seznam nelze považovat za vyčerpávající. Společnost se bude snažit rozšířit své aktivity a poskytovat zákazníkům moderní a vysoce kvalitní dopravní služby, které splňují vysoké standardy.

Organizace podnikatelské činnosti předpokládá:

 • registrace právnické osoby - IP;
 • organizace technických a opravárenských zařízení;
 • získání licence;
 • získání flotily;
 • uzavření smlouvy o obsluze vybrané trasy ve výboru pro přepravní smlouvu;
 • vyhledávání a nábor pracovníků;
 • marketingová společnost;
 • organizace osobní dopravy.

Od roku 2011 zavedla povinné poskytnutí licence na přepravu cestujících taxíkem až pro 8 osob v Ruské federaci. Dříve se to vyžadovalo pouze pro přepravu více než 8 osob. Získání licence může být svěřeno zprostředkovatelské organizaci specializující se na registraci společností.

K získání průkazu způsobilosti přepravy musí vedoucí společnosti absolvovat speciální kurz (10 dní), který se koná u vedoucích podniků automobilové dopravy. To je nezbytné pro pochopení specifik práce, základní požadavky na přepravu cestujících. Aplikace bude zvažována asi měsíc. Dále komise prověří parkovací místo, technickou základnu a lékařskou službu řidičů.

Jedna trasa bude vyžadovat 15-20 vozů. Daňové služby poskytují výhody majitelům flotily až do 20 vozů.

V přítomnosti 1-3 vozů vydávat povolení pro osobní dopravu je neopodstatněné, protože nejsou schopni plně uspokojit poptávku i malé trasy. V takovém případě můžete uzavřít dohodu s velkým vozovým parkem.

Mnoho podnikatelů začíná pracovat na jednom taxi s pevnou trasou a registruje IP. Časem rozšiřují transportní základnu.

V čl. 346,26 Společnost NK stanovila, že při poskytování služeb osobní přepravy právnickým osobám majícím maximálně 20 vozidel lze zvolit jako daňový systém pro UTII. Jednotná daň z příjmů za určité druhy činností je jmenována úkony zastupitelských orgánů, zákony měst Petrohradu a Moskvy.

Použití UTII je možné pouze tehdy, pokud je tato činnost dostupná v seznamu zákonných zákonů o zavedení UTII. Tento způsob zdanění nezajišťuje vedení účetní knihy.

Při neexistenci tohoto druhu činnosti v seznamech, které umožňují uplatnění UTII na území obecního útvaru, musí být posouzení daní provedeno podle společného nebo zjednodušeného systému.

Při výběru kandidátů kontrolují velké společnosti dostupnost cestovních pasů, dokladů o vozidlech, registraci IP, pojištění a osvědčení od Státní inspekce bezpečnosti dopravy. Samotná společnost musí mít certifikační produkci, která umožňuje technicky udržovat a opravovat vozový park, mytí automobilů, parkování, dispečerské služby a možnost pořádat lékařské prohlídky řidičů.

Zisk bude záviset na délce trasy, pohyb cestujících objemu přepravní kapacity.

Jeden automobil Sosbtvennik se může těšit na následující pracovní podmínky:

 • Pronájem auta k pronájmu, práce jako řidič podle smlouvy. To je vhodné v přítomnosti velkého dopravního podniku, který zažívá nedostatek vybavení a nedostatek personálu.
 • Práce na základě smlouvy o poskytování práce a vyplácení úroků z výtěžku. Majitel automobilu je registrován ve vozovém parku a získává procento denních příjmů za práci, ale bez zaplacení nájemného.

Denní příjem z jednoho minivanu "Gazel" je v rozmezí 1,5-3,5 tisíc rublů. Privateer zpravidla nechává za každý pracovní den 500-1000 rublů. Zbytek jde na příjmy podniku. Odborníci na vědomí, že příjem v takových případech přesahuje $ 1,000.

Dlouhé trasy jsou méně výhodné. Významné vzdálenosti vyžadují vysoké náklady na palivo a počet výletů je výrazně snížen.

Při náboru je důležité specifikovat provozní režim řidiče a vodiče. Nejlepší čas pro organizaci dopravy je hodinový vrchol, kdy lidé chodí do práce a zpět - 6.00-10.00 a 16.00-20.00.

V současnosti existuje mnoho malých společností působících na trhu osobní dopravy. Nicméně konkurence na trhu je nevýznamná. Ne všichni jsou připraveni podnikat v oblasti přepravy cestujících, protože dlouhá doba návratnosti je dostatečná a v počáteční fázi je nutné přilákat významné investice. Pro organizaci tohoto typu podnikání je povinný podnikatelský plán, měly by být zahrnuty podrobné výpočty, načasování a rizika.

Právní registrace

Můžete pracovat jako IP nebo LLC.

 • platba státního poplatku - 141 USD;
 • tvorba základního kapitálu - minimálně 353 cu, které jsou uloženy na bankovní účet;
 • vytvoření protokolu ústavního shromáždění;
 • podání přihlášky k registraci;
 • uzavření smlouvy o založení společnosti;
 • notářská listina

Samotnou chartu můžete vytvořit a vytisknout ji pro notářský zápis. Nicméně, to je to právně správné pořadí od právníků, kteří se bude brát v úvahu rysy organizace.

S připraveným portfoliem dokumentů je třeba se obrátit na daňový úřad a zaregistrovat právnickou osobu. Potřebujete-li si objednat pečeť a otevřít účet u banky. To vyžaduje určité finanční investice, které nelze vyhnout.

 • zaplacení státní daně - 28 cu;
 • není třeba vytvářet schválený kapitál;
 • je vytvořen notář;
 • odebírat kopie z osobních dokladů a ověřit je.

Tento balík dokumentů poskytne stav IP. Tisk není nutný, při otevření účtu je bankovní poplatek malý.

Pokud čas je omezený, registrace právnických osob lze důvěřovat zprostředkovatelské firmy. Komerční příspěvky zvýší náklady o 3-4 krát.

Marketingový plán

Před otevřením je třeba zvážit konkurenci v tomto prostředí a stav spotřebitelského trhu. V podmínkách mezinárodní krize se podmínky zásadní činnosti mění nejen u hlavních spotřebitelů, ale i u příbuzných organizací. Podniky, které jsou zastaralé z morálních a ekonomických důvodů, opouštějí trh. Každý rok se pracovní vzory stávají transparentnějšími, komoditní výměna, peněžní toky jsou zjednodušené. Spotřebitelé jsou vybíravější v utrácení, což vysvětluje nedostatek peněz.

Ruský trh silniční dopravy, který využívá přibližně 60% Rusů, pokrývá pouze 85% poptávky. Zahrnuje 1 120 měst a 7 3541 venkovských osad. V roce 2016 bylo přepravováno 24,8 miliardy cestujících přes 9423 městských, 12 468 předměstských a 5 782 meziměstských tras o celkové délce 1 850 000 km, což je 83% předcházejícího roku. Trh zaměstnává více než 20 tisíc podniků (4,2 tis. S hlavní činností osobní dopravy) a 70 tis. IP. Za den autobusy projíždějí 250-380 km a park - 806 tisíc km, včetně fyzických osob - 356 tisíc km.

V posledních letech byla zaznamenána největší koncentrace soukromých dopravců, což potvrzuje jejich úspěch. Začíná vyhánět malé PI z trhu, které mají 1-2 autobusy. Firmy ve vlastnictví státu potřebují modernizaci a obnovu vozového parku, jehož opotřebení je většinou vyšší než 80%. V zemi je 55% kyvadlových autobusů plně autodopravováno a 35% vyžaduje okamžité uklidnění, aby byla zajištěna bezpečnost osobní dopravy.

Každý rok trh vyžaduje zavedení nových 13-15 tisíc autobusů, z nichž 7 tisíc by mělo mít zvýšenou kapacitu. Skutečné aktualizace sotva dosáhnou 30% požadovaných, což vede ke snížení počtu velkých dopravců po celé zemi o 40%.

Silná finanční situace státních dopravců je spojena s nesprávnou regulací sazeb, která ne vždy odpovídají skutečným nákladům a zohledňují inflaci. Stejně tak dávky nejsou vždy plně kompenzovány, což vede k finančním ztrátám. To dokazují statistiky po zpeněžení přínosů v roce 2007: tržby vzrostly o 14,5%, příjmy - o 19,4% se zvýšením provozních nákladů o 15,8%. Náhrada cestovních výdajů činila 63,8% a částka nekrytých ztrát - 3,6%.

Vyhlídky ruského trhu pro dopravu jsou atraktivní.

Podle údajů, které jsou jasně podceňovány, se odhaduje na 260 miliard rublů. Při zvažování dlouhodobého výhledu nebylo možné odhalit silnou změnu poptávky. Mnozí Rusové, kteří žijí ve městě, stimulují rozvoj silniční silniční sítě a komplikují využívání osobní dopravy ve městech a malých městech. Veřejná doprava se v budoucnu stane absolutní nezbytností. Na druhou stranu, nedostatek finančních potíží pro velké soukromé společnosti a růst investic v této oblasti podnikatelské činnosti svědčí o vysoké ziskovosti. Mnoho soukromých obchodníků se snaží formalizovat přístup k preferenční přepravě, ale bez úspěchu. To naznačuje nedostatečnost těchto dotací.

Soutěž Výboru pro dopravu umožňuje snížit počet podniků na 10. Cílem kampaně je zpřísnit požadavky na kvalitu poskytovaných dopravních služeb (z 250 dopravních jednotek), což posílí kontrolu nad přepravou osob ve výboru. Taková opatření jsou však pro malé a střední soukromé obchodníky katastrofální. To přiměje velké organizace, aby uzavřely subdodávky s malými dopravci, aby pokryli poptávku po trasách.

Kromě toho existuje soutěž pro obsluhu příměstských tras, která přesto poskytuje možnost získat část prostředků a malých dopravců.

Výbor vysvětluje tyto reformy s cílem odstranit duplicitu tras a zlepšit tok dopravy zavedený technickými požadavky na silniční dopravu.

Domový trh autobusů je nezávislou strukturou, odlišnou od trhu osobních a nákladních automobilů. Hlavními spotřebiteli jsou obecní podniky veřejné motorové dopravy. Navzdory nárůstu poptávky po osobní dopravě je trh s autobusy charakterizován nízkou solventností kvůli omezením obecních loďstev a nízké ziskovosti. Tento trh má velký stupeň vnitřností a ústraní a vývoj závisí na domácím výrobci.

Během uplynulého roku v ruské federaci měl trh s autobusy dobrou dynamiku vývoje v automobilovém průmyslu. Od roku 1998 se produkce neustále zvyšuje. Po dobu 5 let se čísla zdvojnásobily. Důvodem bylo strukturální přeskupení podsektoru a růst drobné dopravy, jejíž podíl je ¾. V roce 2010 došlo k přerušení dlouhé obnovy a vrácení na úroveň roku 2007. Ale v příštích pěti letech se situace začala vracet k předchozímu trendu.

Autobusy "Sobol" a "Gazel" vzrostly o 5,5%. Výroba první malé třídy byla 6800 kusů. V minulém roce představovaly minivany tohoto typu 55% z celkového prodeje domácích autobusů, podíl společnosti OAO GAZ činil 41,6%.

Růst produkce je zaznamenán také u přípravku NefAZ OJSC - 33%. Společnost se zaměřuje na výrobu velkých autobusů - kapacitu 114 osob. Třetinu výroby zaujímají předměstské a meziměstské autobusy.

Monitorování cen autobusů ukazuje stabilní růst. Za poslední 3 měsíce se náklady zvýšily o 3-5%. Přesné hodnoty závisí na konkrétních značkách a modelech.

V současné době probíhají kyvadlové autobusy v 1350 lokalitách. Městské autobusové parky mají 126 tisíc vozidel: 85 tisíc - velkých společností, 38 tisíc fyzických osob, 3,5 tisíc - malých podniků, 1,5 tisíc - jiných průmyslových odvětví. Odborníci odhadují minimální potřebu trhu pro osobní dopravu v 15 tisíc autobusů. Tyto údaje jsou vybrány s podmínkou každoroční aktualizace 4-5 tisíc jednotek dopravních prostředků, které nahradí zastaralé.

Shrneme-li výsledky trhu osobních dopravních služeb, můžeme zaznamenat řadu vlastností:

 • navzdory nárůstu účastníků trhu zůstal objem spotřebitelů stejný;
 • je povinen provádět opatření za účelem utváření spotřebitelského názoru, jelikož služby osobní dopravy jsou spojeny s dostupností a bezpečností;

pro vytváření správného vědomí je povinen provádět:

 • reklama o rozdělení nabídky;
 • reklama v médiích, aby dosáhla specializovaného publika;
 • formování struktury, podmínky pro poskytování práce a služeb.

Hlavním způsobem propagace bude reklama v autobusech a na trase vozidel. Vždy označuje osobní kontakty pro komunikaci. Nebude nadbytečné informovat organizace telefonicky o poskytování dopravních služeb.

Získat plánovaný zisk je možný u krytí 1% obyvatelstva nebo 740 tisíc lidí. Správná marketingová politika a organizace umožní realizaci plánu a dosažení plánovaného zisku.

Cena za hodinu by měla vycházet z průměrného počtu kilometrů 40 km. Přibližné ceny jsou uvedeny v tabulce.

Přeprava cestujících bude zisková a slibná podnikání se správnou organizací navzdory složitým pracovním podmínkám. Počet spotřebitelů v posledních letech zůstává konstantní.

Technické a ekonomické charakteristiky zařízení

Vozový park společnosti bude vybaven:

 • zařízení pro dispečink;
 • počítače.

Věk automobilu se doporučuje vybrat až do 3 let, ale kvůli vysokým nákladům se přípustná hodnota zvyšuje na 10 let.

Čím více míst v osobní dopravě, tím vyšší je zisk z každé cesty.

Technické vybavení podpoří růst produktivity, splní bezpečnostní požadavky, vytvoří správnou reputaci a bude odpovídat marketingové politice. Podniky z tohoto důvodu budou mít k dispozici pouze vysoce účinné a spolehlivé zařízení schopné zajistit tento typ podnikatelské činnosti před nepříznivými vlivy prostředí.

Finanční plán

Fiskální rok začne od začátku kalendářního roku. Výpočet se provádí v národní měně. Zaplacené hlavní daně:

 • daň zisků - 24% zisku;
 • UST - 26% mzdového fondu.

Výnosy z prognóz pro roky 2017-2018 vycházejí z:

 • analýza poptávky;
 • analýza trhu nabízených služeb;
 • všeobecných tržních podmínkách.

Při výpočtu minimální hranice ziskovosti taxi s pevnou trasou se vezme v úvahu. Plán objemů výroby je uveden v tabulce.

Pokud se objemy růstu udržují na úrovni 19,5% ročně, nárůst objemu prodeje se zvýší na 37,9 milionů rublů. Za těchto podmínek vypočítáme platby za úvěr, diskontované toky příjmů a náklady na normální provoz.

Aby bylo možné překonat překážku vstupu na trh, je nutné zakoupit vysoce kvalitní vybavení, které bude hlavní položkou výdajů. Analýza bere v úvahu specifika práce podniku.

Organizace musí přilákat vysoce kvalifikované specialisty. Soutěž o pracovní místa se koná mezi specialisty obecného charakteru služeb. Volná pracovní místa budou otevřena po dobu jednoho měsíce. Slušná mzda přiláká ty nejlepší specialisty.

Hodnocení rizik

Rizika jsou následující:

 • Špatná volba rozsahu podniku. Předběžné výpočty ukazují, že vybraná stupnice vám umožní získat plánovaný zisk a dosáhnout plné návratnosti v příštích 2 letech.
 • Vysoké riziko na silnici. Používání bezpečných vozidel, vysoká kvalifikace řidičů a včasná kontrola vozidel minimalizují rizika, která představují.
 • Vysoká kapitalizace investic. Získané automobily lze snadno realizovat v budoucnu a získat většinu nákladů vzniklých při nákupu

Studie finanční a ekonomické proveditelnosti

Pro implementaci je zapotřebí půjčka ve výši 24% ve výši 2,208 milionu rublů. Výpočty ukazují, že bod přerušení je dosažen v 17. měsíci. Zisk za tuto dobu činí 2,62 milionů rublů.

 • Banka bude platit úroky ve výši 2,1 milionu rublů po dobu 2 let.
 • Každý měsíc bude vyplaceno 906 tisíc rublů.
 • Hrubý zisk projektu je 7,582 milionů rublů.
 • Čistý zisk - 6,64 milionů rublů.

Studie ukazuje, že uspořádání taxi s pevnou trasou je slibné a vysoce výnosné podnikání. Hlavní podmínkou operace je přilákání velkých investic do počáteční fáze tvorby a údržby vozového parku. Podnikání od podnikatele vyžaduje odhodlání, vysoké napětí, taktickou manipulaci při návrhu byrokratické dokumentace. Musí pochopit, jakou zodpovědnost má za to, aby představovala rozsah podnikání. Se správným přístupem budou vráceny intelektuální a finanční investice.

Doporučení pro otevření firmy: taxi s pevnou trasou

Taxi služby s pevnou trasou se staly populární jak v megalopolisu, tak v malých městech. Obyvatelé jsou ochotni platit za rychlý a pohodlný pohyb po městě. V tomto směru se podnikání v oblasti tras stále více stává stále oblíbenějším a má rostoucí zájem podnikatelů. Taxi služba je používána tisíce lidí každý den v každém městě, což znamená, že nemůžete ani přemýšlet o ziskovosti vašeho podnikání. V tomto ohledu se mnozí začátečníci a zkušení podnikatelé ptají: jak otevřít taxi s pevnou trasou? Chcete-li odpovědět na tuto otázku v našem článku, ukážeme vám příklad podnikatelského plánu pro taxi s pevnou trasou a také vám řekneme o úskalích této ziskové činnosti.

Kde začít?

Za prvé, musíte vypočítat podnikatelský plán pro taxi s pevnou trasou a zaregistrovat se jako individuální podnikatel. V podnikatelském plánu vypočítat veškeré náklady spojené s nákupem a provozem vozového parku, platy zaměstnanců, pronájem garáží a parkování.

Poté je nutné získat licenci k provádění tohoto druhu činnosti. K tomu musíte požádat o inspekci přepravy v místě bydliště. Specialisté z inspekce vás seznámí s požadavky na přepravu cestujících a také vysvětlí, jak otevřít taxi s pevnou trasou. K tomu je třeba dát parkovací poplatek, nařídit řidiči příslušnou kategorii řidičských průkazů a předat speciální certifikaci. K získání licence je třeba zaplatit dva druhy státních daní: za posuzování žádosti a za vydání licence. Poté je dokument vydán po dobu pěti let.

Licence v různých regionech stojí rozdílně - od 20 do 40 tisíc rublů. Získání licence se obvykle provádí do jednoho měsíce od podání žádosti.

Nezapomeňte: Je zakázáno provádět osobní dopravu bez licence. Podle zákona se to hodí velkou pokutou.

Automobily

Při výběru automobilů bude podnikatel muset vybrat mezi cenou a kvalitou. Domácí automobily nejsou vybaveny pohodlnými sedadly, klimatizací a jsou stejně spolehlivé jako dovážené mikrobusy, nicméně jejich cena je obvykle 3-4krát nižší.

Například, slavná "gazela" stojí asi 600 tisíc rublů, a minibus "Mercedes Sprinter" nejméně 1,5 milionu rublů.

Rodná legenda minibusů - "gazela" stojí asi 600 tisíc rublů

Kromě toho, že musíte nakupovat dopravu, je také nutné ji pojistit a udržovat. Čím dražší auto, tím vyšší jsou náklady na pojištění. Existují však způsoby, jak ušetřit na tom, podnikatelé kupují automobily, které byly používány v zahraničí (ne více než 3-4 roky). Můžete také koupit a převést nákladní minibusy, abyste ušetřili přibližně 20% na povinném pojištění.

Minibus Mercedes pro osobní dopravu bude stát podnikateli 1,5 milionu rublů

Existuje možnost pronájmu individuálních podnikatelů vlastní dopravou, ale to nebude přinášet požadovaný příjem a je pro podnikatele nebezpečné opustit další cestu.

Zaměstnanci

Výběr řidičů by měl být osloven se zvláštní pozorností, protože jejich zkušenosti a dovednostní ruce vám mohou pomoci při vývoji a údržbě obchodu. Samozřejmě očekáváme, že zkušeným, zdvořilým, nekuřáckým a nepijícím je fantastický. V tuto chvíli to však není nutné v obchodě s trasami.

Při výběru ovladačů je třeba věnovat pozornost jejich zkušenostem a místům minulé práce

Existují dvě možnosti ovladačů:

 • uzavření nájemních smluv o vozidle, provedené notářem s uvedením podmínek a výše měsíčních plateb. Nicméně za tímto účelem musí být řidič registrován jako IP a pracovat 12-15 hodin denně za účelem získání více. A majitel taxi s pevnou trasou není pro peníze moc zajímavý.
 • oficiální zaměstnání řidičů na základě smlouvy nebo přijetí do státu. V takovém případě řidič obdrží plat a procento příjmů. Budete muset platit daně pro svého zaměstnance, ale ve srovnání s potenciálním ziskem to je malý náklad.

Také pro provoz vozového parku budou potřebovat mechanika, účetní, právník a kancelářský manažer. Sami řidiči nemohou vždy sledovat stav vozidel, ale mechanici nebudou chybět při poruchách a zajistit bezpečnost přepravy.

Řidiči nemohou opravit vlastní auta, takže musíte najmout mechaniku

Účetní bude povinen vést záznamy a podávat daňové přiznání, penzijní a pojišťovací fondy včas. Správce kanceláře musí být odpovědný za dokumenty, účast na pracovišti, přijímání hovorů.

Za předpokladu, že za první období bude zakoupeno 6 taxíků, podnikatel bude potřebovat 12 řidičů, 2 mechaniků, 1 účetního, 1 právníka, ředitele kanceláře a čističe. Celková výše mzdových nákladů bude asi 500 tisíc měsíčně.

Jak otevřít trasu

Trasu lze sestavit nezávisle nebo existující vybranou trasu. Volba stávající trasy však může být problematická kvůli soutěžitelům, kteří nebudou spokojeni s nově příchozím a pokusí se vložit tyč do kol. Ale tato možnost přinese stabilní příjmy, protože lidé jsou již zvyklí cestovat touto cestou.

Nezávislá trasa bude pro obchodníka co nejvýhodnější, ale bude vyžadovat propagaci, jako každý nový produkt na trhu služeb. Chcete-li vytvořit novou trasu, musíte tuto oblast pečlivě analyzovat pro závodníky a pak provést průzkum mezi veřejností o potřebě takového letu. Abychom nezůstali v červené barvě, je nutné pokrýt asi 10 procent cestujících v této oblasti. Pokud počet konkurentů nepřekročí poptávku, pak můžeme bezpečně zavést nový směr. Často se stává výhodnější rozvíjet nově vybudovaný okres, protože se počet obyvatel v něm zvyšuje a konkurence v počáteční fázi je poměrně nízká. Poznávání cestujících s trasou trvá jeden až tři měsíce. Všimněte si, že plat v tomto okamžiku bude zaplacen bez ohledu na to.

Reklama

Dalším zdrojem příjmu pro majitele taxi s pevnou trasou může být reklama na dopravě a v rámci přepravy. Za prvé, inzerentům to bude chvíli trvat, než vás uvidí, ale při správném podání bude toto období pouze 2-4 měsíce.

Uvnitř salonu můžete umístit brožury, vizitky a bannery, stejně jako instalovat malou plazmu s reklamami. Také populární je reklama na zadní straně auta, ale musíte si vzpomenout na image společnosti. Používáte-li štítky, které nejsou standardní, reklama se rychle zhorší a vypadá nezajímavě, což odrazí potenciálního inzerenta.

Reklama na těle taxi s pevnou trasou přináší měsíčně od 50 do 100 tisíc rublů

Můžete se oba samostatně zapojit do reklamy a rozšířit zaměstnance tím, že přidáte reklamní oddělení. Nebo svěřit této činnosti odborníkům a získat provizi v podobě zájmu. V průměru můžete s jedním strojem obdržet až 70 000 zisků za měsíc z reklamy.

Výnosy a náklady

Za účelem konečného shrnutí odhadu vypočítáme náklady a příjmy osobní taxi sestávající ze 6 vozů.

Pro začátek musíte zaplatit při registraci IP - 800 rublů. Pak získání licence - asi 40 tisíc rublů. Nákup šesti "gazelles" bude stát podnikatel 3,5 milionu rublů, plus pojištění pro automobily - 250-300 tisíc rublů. Celkové jednorázové náklady činí 4 miliony rublů.

Pronájem garáže a kanceláře bude stát nejméně 150 tisíc měsíčně, plat zaměstnanců - 500 tisíc, palivo - 350 tisíc. Celkové měsíční náklady - 1 milion rublů.

Příjem taxi s pevnou trasou činí v průměru 15-20 tisíc denně, pak měsíc od šesti automobilů získá podnikatel 3,5 milionu rublů a příjmy z reklamy ze 70 na 100 tisíc za měsíc. Ale předtím to bude trvat několik měsíců, než pracovat v mínusu, takže cestující jsou zvyklí na trasu. Průměrná doba splácení podniku je 6-10 měsíců.

Takže, jak vidíme otevření raketoplánu, taxi je poměrně drahá, ale na druhou stranu vysoce výkonný obchod. S obratným managementem a kvalitním personálem po půl roce začne taxík přivést majitele jeden a půl na dva miliony měsíčně. Souhlasím - velmi slibná obchodní myšlenka.