Obchodní plán: jak otevřít obchod s nábytkem. Jak začít podnikání s nábytkem?

Vlastní podnikání je sen téměř každé osoby. A dnes začínají podnikatelé často zajímat otázku, jak otevřít obchod s nábytkem. Koneckonců, než investujete peníze, musíte zjistit, jak ziskový může být tento podnik a na čem závisí úspěch.

Je výhodné otevřít obchod s nábytkem?

Pokud máte zájem o otevření obchodu s nábytkem, pravděpodobně budete přemýšlet o tom, zda může být takový podnik skutečně ziskový. Každý potřebuje nábytek, ať už je to rodina, která se přestěhuje do nového bytu, šéf otevře kancelář nebo novou restauraci.

Samozřejmě takový podnik může být ziskový. Ale stejně jako v každém jiném podnikání potřebujete pečlivý výpočet, analýzu trhu a konkurentů, stejně jako pozornost na detail a kreativitu, ale střízlivé myšlení.

Jaké dokumenty budou potřebné?

Podnikatelský plán pro prodejny nábytku by měl zahrnovat náklady na registraci činností. Pro začátek je nutné vydávat daňovou službu. Nejjednodušší je získat status individuálního podnikatele, na druhou stranu, pokud v budoucnu rozšiřujete své podnikání, spolupracujete s velkými společnostmi, je lepší zaregistrovat společnost s ručením omezeným.

Chcete-li prodat nábytek ve vybraném pokoji, potřebujete povolení od některých vládních úřadů. Zejména je nutné předat požární inspekci a inspekci služby ochrany práce. Všechny shromážděné dokumenty budou muset být zaslány městské radě, kde budete mít povolení k obchodu.

K dispozici je další možnost - vydat povolení. Dnes existuje mnoho velkých společností, které nabízejí partnerství, zkušený systém propagace reklamy a samozřejmě podporu ve všem. Práce se známou značkou je mnohem jednodušší než začít podnikat od začátku. Existují však i některé nevýhody: budete muset pečlivě dodržovat všechny podmínky smlouvy.

Určete tržní mezeru

Nevíte, kde začít podnikání s nábytkem? Především byste měli myslet na to, kdo přesně chcete vidět jako kupce. Samozřejmě dnes existuje mnoho příležitostí pro vývoj případu.

Možná byste chtěli prodávat poměrně levný nábytek, který vám přiláká klienty s nízkým a středním finančním bohatstvím? Nebo budete nabízet prémiové produkty, které slouží bohatým lidem? Pokud máte velký pokoj a dostatečný počáteční kapitál, bude vždy možné odnést samostatný pokoj pod drahý vysoce kvalitní nábytek a současně si prodávat levnější zboží.

Existují další možnosti - můžete si vybrat úzkou, ale zároveň nízkou konkurenceschopnost. Například můžete nabídnout nábytek pro kanceláře, nemocnice, lékárny. Docela populární dnes je zahradní proutěný nábytek, který je mnohem levnější. Nebo můžete prodat nábytek ze skla, přírodního dřeva, jakéhokoli jiného materiálu. V každém případě před zahájením podnikání stojí za to zkoumat poptávku a samozřejmě úroveň konkurence.

Kde si pronajmout pokoj?

Výběr prostor pro obchod je nesmírně důležitou etapou rozvoje podnikání. Poloha je důležitá. Kde je nejlepší místo pro uložení obchodu s nábytkem? Je výhodnější pronajmout si pokoj v živém místě, takže obchod je vždy v dohledu mezi obyvateli města.

Díky kvalitní reklamní kampani a pozitivní zpětné vazbě od zákazníků se vaše společnost stane opravdu populární. Existují však některé požadavky, které stojí za zvážení. Samozřejmě musí být místnost připojena k elektřině a vodě.

Nezapomeňte na kvalitní systém vytápění a větrání. Kromě toho by měla budova mít velký široký vchod, protože kamiony často dorazí k vám. A nezapomeňte, že pravděpodobně budete potřebovat velkou skladovnu, protože ne všechny nábytkové sady, které můžete vložit do obchodu.

Návrh pokoje

Vědět, jak otevřít obchod s nábytkem, nebude úspěšné, pokud nebudete věnovat pozornost nuancům. Například design místnosti je nesmírně důležitý. Koneckonců, koneckonců, budete prodávat nábytek, a proto by situace měla být elegantní a útulný.

Takže pro stěny je lepší vybrat si diskrétní pastelové barvy, ozdobit je fotografiemi se vzorkami nábytku. Postarejte se také o osvětlení, protože kupující potřebují přesně vidět, co budou nakupovat. Pokud má váš obchod nábytek různých stylů, pak můžete zboží založit na tomto základě.

Jak správně prodávat nábytek?

Samozřejmě budete potřebovat najít dodavatele nábytku. Problémy s tímto je nepravděpodobné, protože dnes existuje dostatek producentů. Nicméně je třeba pečlivě sledovat kvalitu dodávaného zboží. Snažte se najít optimální hodnotu za peníze, která přitahuje nové zákazníky.

Samozřejmě, pro dobrý prodej jsou důležité nejen kvalitní a nábytek v obchodě. Velkou roli hrají obchodníci - budete muset zaměstnat 1-3 zaměstnance v závislosti na velikosti podniku. Konzultanti by měli stanovit přísné požadavky.

Například komunikační dovednosti a snadná komunikace jsou základními vlastnostmi pro každého prodejce. Kromě toho by zaměstnanci měli mít znalosti o vlastnostech konkrétního produktu, znát technické vlastnosti atd.

V ideálním případě musíte uspořádat a dodat nábytek do vašeho domova. Zde budete potřebovat další zaměstnance, kteří budou schopni sestavit produkty. Náklady na tuto službu mohou být zahrnuty do ceny zboží nebo mohou být zaplaceny zvlášť.

Nábytek na zakázku

Ano, prodej nábytku se může skutečně stát ziskovým podnikem. Ale co když zákazník potřebuje nějakou specifickou a vzácnou věc? Nebo je nutný nábytek s nestandardními rozměry? Nebo snad kupující chce koupit stůl speciálního druhu dřeva? V takovém případě váš obchod buď odmítne poskytnout zákazníkům podobnou službu, nebo objednává požadované produkty od výrobce.

Na druhou stranu můžete vyrábět nábytek sami. Takže můžete vždy nejen potěšit zákazníky, ale také vytvořit nové jedinečné návrhy. Samozřejmě v tomto případě budou vyžadovány další náklady.

Budete muset pronajmout pokoj pro nábytek, najmout zkušené řemeslníky a koupit příslušné vybavení. Může se nábytkářský průmysl stát ziskovým? Kde najdu objednávky? Zde je opět důležitá reklama a pověst. V takovém případě budou vždy objednávky.

Další způsoby, jak vydělat peníze

Tato otázka je zajímavá pro každého, kdo otevře prodejny nábytku. Užitečné tipy vám budou poskytnuty dále. Pamatujte, že rozsah služeb může být vždy rozšířen - například společně s nábytkem prodávat drobné věci, bez něhož je prostě nemožný útulný život v domě.

Pokud člověk kupuje postel ve vašem obchodě, je docela možné, že pro něj bude užitečné ložní prádlo. A spolu se sadou nábytku pro kuchyň, kupující může mít několik krásných suvenýrů nebo kuchyňských utěrek. Existují další příležitosti pro další příjmy. Například můžete najmout profesionálního designéra, který pomůže zákazníkům vyzvednout nábytek nebo vytvořit jedinečný interiér v kanceláři.

Reklamní kampaň

Obchod s nábytkem pro reklamu je prostě nezbytný v případě, že máte v plánu propagovat firmu a zvýšit počet kupujících. K tomu jsou všechny metody dobré. Nejprve si musíte vybrat krásný a zapamatovatelný název nábytkářské firmy a samozřejmě objednat značku. A ve městě můžete zavěsit několik chytlavých bannerů a pozvat k návštěvě vašeho obchodu.

Bude užitečné inzerovat na místní televizi nebo rádiu. A vždy můžete odesílat reklamy novinám. Kromě toho můžete z času na čas uspořádat distribuci letáků na ulici a nabídnout potenciálním kupcům slevu v případě, že do obchodu přijedou s letákem.

Vytvoření základny stálých zákazníků bude časově příhodné uspořádávat různé akce. Systém slev funguje dokonale. Kromě toho můžete kupující s darováním. Například při nákupu postele jako bonusu, nabídněte sadu ložního prádla.

Prodej nábytku přes internet

Spolu s otázkou, jak otevřít obchod s nábytkem, máte největší zájem o zvýšení prodeje. Vytvoření online obchodu je vynikající způsob, jak doplnit zákaznickou základnu. Vytváření vlastních webových stránek není tak obtížné.

Můžete to udělat sami nebo si najmete osobu, která nejen vytvoří podobný zdroj, ale také vytvoří jedinečný design. Proč potřebujete internetový obchod? To je výhodné, protože ve vašem volném čase budou potenciální kupci schopni tiše studovat rozsah nabízených služeb, seznámit se se sortimentem zboží a také vyzvednout přesně to, co potřebují.

Zde se na vašich webových stránkách budou moci klást otázky, které jsou pro ně zajímavé. Nepochybně dostupnost takového zdroje zvýší vaše území - pro to je nutné pouze souhlasit s doručovacími službami a zavést systém plateb. Tak budete mít příležitost prodávat produkty nejen ve vašem městě, ale i mimo něj.

Je možné, že když se váš obchod stane oblíbeným, budete muset najmout administrátora webu, který doplní popis nových produktů, vyjednat platbu a doručení a samozřejmě odpovědět na dotazy návštěvníků.

Podnikatelský plán pro prodejny nábytku

Plán opatření na vytvoření počátečního image společnosti Nákupní centrum Nábytek Hodnocení nejvýznamnějších konkurenceschopných firem Segmentace spotřebitelského trhu Vyhodnocení silných a slabých stránek podniku Akční plán pro realizaci projektu.

Posílání dobré práce do znalostní základny je snadné. Použijte níže uvedený formulář

Studenti, postgraduální studenti, mladí vědci, kteří používají znalostní bázi při studiu a práci, vám budou velmi vděční.

Publikováno na http://www.allbest.ru/

Podnikatelský plán pro prodejny nábytku

1. Obraz podniku - kultura podniku

2. Analýza vnějšího prostředí

3. Kontrola konkurentů

4. Spotřebitelská analýza

5. Analýza vlastní situace

6. Analýza kapacity

7. Schopnost vytvořit cíl

1. Obraz podniku - kultura podniku

Úplné jméno: Nákupní centrum "Nábytek".

Datum založení: 26. ledna 2009.

Hlavním cílem podniku je získat zisk a uspokojit potřeby veřejnosti pro zboží a služby, které produkuje.

Hlavními činnostmi obchodního centra jsou:

a) prodej zboží (nábytek);

b) Poskytování doplňkových služeb.

Průměrný počet zaměstnanců je 20 osob, včetně:

· Ředitel - 1 osoba.

· Správce dodávek - 1 osoba.

· Prodejce - konzultant - 2 osoby.

· Řidič - 3 osoby.

· Nakladače - nakladače - 6 osob.

· Hlava. sklad - 1 osoba.

· Elektrikář - 1 osoba.

· Čistší - 2 osoby.

Průměrná mzda 1 pracovníka za měsíc činí 10 000 rublů.

Základní kapitál je 2 miliony rublů.

Ideálním klientem pro nás je osoba s vysokým příjmem. Ideálním dodavatelem je ten, který zajišťuje dodávku nábytku v krátkém čase a za přijatelné ceny. Ideální člen týmu - svědomitě souvisí s povinnostmi, komunikujícím, přesným zaměstnancem.

Plán opatření k vytvoření počátečního obrazu podniku

Vývoj strategie a implementace společnosti

Vyhledávání a pronájem prostor

Zavedení kontaktů s dodavateli

Správce zásobování

Plánování a vedení reklamních kampaní

Rozšíření sortimentu nabízeného zboží

Správce zásobování

Přilákat zákazníky vytvořením slev

2. Analýza vnějšího prostředí

V příštích 3 až 5 letech se očekává růst počtu konkurentů, což povede nejen k poklesu poptávky a poklesu zisku, ale také k poklesu počtu zaměstnanců nákupního centra.

K ochraně životního prostředí společnost shromažďuje odpadní papír a odevzdá jej do sběrného místa pro recyklaci a také se účastní městských subbotniků.

Prosperita nákupního centra přímo závisí na ekonomické situaci v zemi.

Firma si vyměňuje informace prostřednictvím internetu a faxu.

Jako charita bude Nákupní centrum poskytovat materiální pomoc internátní škole, sponzorovat výlety dětí ze sportovních škol do soutěží, poskytovat nábytek sponzorované škole.

V případě nehody s režisérem je jeho místo obsazeno vrchním vedoucím.

Činnost společnosti není ovlivněna politickými změnami v zemi. Změna směnného kurzu může mít vliv, neboť Nákupní centrum prodává koprodukční nábytek (například Itálie-Rusko, Španělsko-Rusko).

Stupeň volnosti obchodního centra je ovlivněn konkurencí, závazky vůči dodavatelům, kupujícím, takže stupeň svobody je odhadován na 6 bodů.

3. Kontrola konkurentů

Většina velkých zpevňuje-konkurenti „Shatura“, „velký“, „Dyatkovo“, „Hidalgo“, „Miass-nábytek“, stejně jako mnoho menších firem.

Firmy-konkurenty se zabývají prodejem hotového nábytku a výrobou nábytku pro individuální objednávky.

Náš komoditní trh je ve fázi prosperity, protože lidé mají touhu a schopnost zdobit svůj interiér krásně a vkusně.

Distribuce tržních podílů před otevřením a po otevření nákupního centra "Mebel"

4. Spotřebitelská analýza

Segmentace trhu se provádí v následujících kategoriích:

2) Úroveň příjmu.

Nákupních center se zlepší tím, že přitahuje nové dodavatele, rozšiřování sortimentu, využívání počítačových programů, interiérového designu, které poskytují doplňkové služby pro montáž, dodávky, údržby záruční nábytku, profesní rozvoj a rozvoj zaměstnanců.

Objem prodeje se zvyšuje během prázdnin.

Jak otevřít salon nábytku: obchodní plán a doporučení

Nábytkářský průmysl je jedním z nejvýnosnějších na území Ruské federace. Konkurence na trhu může být velmi velká, ale se správným přístupem k podnikání, ani to není vážný problém. Vše závisí na vaší schopnosti podnikat, což vám umožní snadno obsadit vaše místo v této oblasti.

Formát obchodu

Prvním krokem při otevírání nábytku je výběr formátu obchodu. V zásadě jsou rozděleny do 4 kategorií:

 • Úzký profil. V obchodech s touto orientací je zastoupen nábytek jedné skupiny zboží. Může to být nábytek pro kanceláře, ložnice, kuchyně, čalouněný nábytek atd.
 • Výstavní síň. V obchodech tohoto formátu je sortiment prezentován ve formě výstavy a většina výrobků je exkluzivní a často drahá. Pro každou z obchodních pozic se obvykle jedná o minimálně 5 variant a všechny nákupy se provádějí výlučně na objednávce.
 • Nábytek. Mají šablonu nábytku, který je nutný pro vybavení domu. Sortiment zboží má sám o sobě ne méně než 200 komoditních položek a plocha areálu je přibližně 300-800 metrů čtverečních. m.
 • Nábytek hypermarket. V obchodě tohoto formátu se prodává poměrně široký sortiment nábytkových výrobků, stejně jako jeho rozmanitost:

- nábytek pro kuchyň, ložnice, kanceláře;

Každý název produktu má nejméně 1000 variant a celková plocha místnosti je nejméně 1 metr čtvereční. km. Také v této verzi obchodu je představen největší výběr nábytku ze střední cenové kategorie.

Formát zvoleného obchodu je přímo úměrný velikosti počátečního kapitálu, je ovlivněn také zvláštnostmi trhu v tomto regionu. Je třeba stanovit možnou konkurenci (přímou i nepřímou) a zvláštní pozornost by měla být věnována největším obchodním řetězcům.

Po dlouhou dobu byla velkým podílem na trhu s nábytkem v Rusku obsazena čalouněným nábytkem, nicméně v současné době došlo k určitým změnám. Na základě informací od výrobců a prodejců se poptávka po obytných místnostech, dětských a ložnicích výrazně zvýšila v domově orientovaném segmentu.

Nyní majitelé domu upřednostňují měkký nábytek, který býval ornamentem a měl estetický charakter, jednoduchost a praktičnost. Ale v restauraci a hotelovém průmyslu, jako příklad, nyní převažuje pouze měkký nábytek. To je způsobeno skutečností, že v dané hodině drtivá většina lidí upřednostňuje odpočinek mimo domov. Pro tyto účely je takový pohodlný nábytek mnohem vhodnější, což umožňuje užít si zcela volný čas.

Obchod s nábytkem je jedním z nejvýnosnějších, protože mezi lidmi bude vždy poptávka po produktech tohoto směru. Pro úspěšné vedení obchodu je však třeba vzít v úvahu mnoho dalších rysů tohoto procesu.

Podnikatelský plán

Po určení formátu vašeho obchodu je důležité provést nějaký marketingový průzkum, aby se zjistila kapacita trhu a zamýšleného publika. Je třeba připomenout skutečnost, že segment nábytku a obrat nábytkových výrobků jsou srovnatelné s obratem v sektoru stavebních hmot. V roce 2013 se odhaduje na téměř 300 miliard rublů. S údaji o kapacitě regionálního trhu můžete určit stupeň konkurence v regionu, který je pro vás to pravé.

Dalším krokem je stanovení potřebné částky na otevření nábytkového salonu. Jednou z hlavních výdajů budou: opravy, osvětlení, výroba značek. Podíl výdajů na tyto položky činí zhruba 45% celkového rozpočtu. Kolik peněz bude zapotřebí závisí na:

 • umístění;
 • oblast;
 • počáteční stav;
 • Použité stavební materiály;
 • registraci celkového pohledu na obchod atd.

Také významnou položkou nákladů bude komoditní zásoba. Ve všeobecném rozpočtu bude jeho část asi 40%. Výše výdajů bude záviset na celkovém počtu skupin produktů a pozicích pro každý z nich.

Zbytek alokovaných peněz je běžným majetkem. V nich jsou zaplaceny nájemné a měsíční mzdový fond zaměstnanců.

Chcete-li navrhnout malý obchod, to bude trvat nejméně 3 miliony rublů, a tato firma se vyplácí (podle odborníků) asi za 2 roky.

Cizí podnikatelský plán obsahuje následující informace:

 • hodnocení ziskovosti;
 • obchodní registrace;
 • pronájem a opravy;
 • uzavření smlouvy s výrobci nábytku;
 • marketingové kampaně.

Při vypracovávání obchodního plánu doporučujeme obrátit se na odborníky pracující v tomto směru. Ve volném přístupu k nalezení tohoto dokumentu je téměř nemožné, a dělat to tímto způsobem - špatný nápad v principu. Důležité je také zdůraznit, že kompetentně vypracovaný obchodní plán zabrání možnému bankrotu, zajistí všechny druhy rizik atd.

Požadované dokumenty

Pokud máte vážný zájem o otevření svého nábytkového salonu, stojí za to vědět, proč je přesně požadováno registrace činností:

 • zaregistrovat jako IP nebo LLC;
 • najít prostor pro obchod;
 • uzavřít smlouvu o dodávkách výrobků;
 • pronajmout určitý počet zaměstnanců.

Pokud brát v úvahu tyto obecné body, je třeba zdůraznit takové obzvláště důležité dokumenty a nuance, bez nichž není možné podnikat:

 • povolení k zahájení podnikatelské činnosti, které vydává Rospotrebnadzor;
 • povolení průmyslových a hygienických orgánů;
 • povolení od hygienické a epidemiologické stanice;
 • smlouvu, podle níž vybíráte domácí odpad a jiné odpadky;
 • dohoda o různých typech dezinfekčních opatření (zničení patogenů, hlodavců a hmyzu, včetně ve vozidlech a větrání);
 • různé regulační dokumenty;
 • smlouva s prádlem a chemickým čištěním pro čištění pracovních oděvů;
 • smlouva, podle které se bude provádět recyklace zářivek;
 • požární povolení;
 • povolení k instalaci a provozu pokladny;
 • bankovního účtu.

Vzhledem k různým specifikům podniku a regionu, kde se obchod otevře, může být zapotřebí dalších dalších dokumentů.

Zaměstnanci a prostory

Zaměstnanci jsou velmi důležitou součástí vašeho budoucího obchodu. Při náboru zaměstnanců stojí za to zodpovědně za to, že polovina úspěchu vašeho podnikání závisí na nich. Přibližné personální obsazení vypadá takto (počet zaměstnanců se může lišit v závislosti na velikosti obchodu):

 • 2-3 prodejce-konzultant;
 • 1 pokladník;
 • 1 účetní;
 • 1-2 bezpečnostní stráže;
 • zaměstnanci pro vykládku a technické práce;
 • řidičů.

Profesionalita je vyjádřena nejen znalostí sortimentu, ale také jedinečným přístupem k zákazníkům.

S ohledem na výběr pokoje, Je třeba vzít v úvahu dopravní křižovatku a dostupnost zastávek veřejné dopravy. Dobrým nápadem bude otevření nábytkového salonu v oblasti s novými budovami.

Váš salon by měl mít místo nejen pro vystavené zboží - je třeba dát klientovi možnost volně se pohybovat tak, aby nepronikl přes ostré rohy. Mělo by existovat dostatek prostoru pro kontrolu celého rozsahu z různých úhlů.

Kupující jsou zvyklí na nábytek a současně si představují, jak vypadá doma. Z těchto důvodů nebude nadbytečné nakupovat další interiérové ​​předměty, jako jsou koberce, podlahové lampy apod. Obvykle se zákazníci líbí, když jsou vybaveni hotovými konstrukčními řešeními. Oblast středně velkého skladu by proto měla být menší než 300 metrů čtverečních. m.

Při výběru budovy pro vaši kajutu byste měli zvážit umístění:

 • v samotné obchodní síni se vzorky výrobků;
 • různé kancelářské prostory;
 • kanceláře pro správu obchodu;
 • kde bude zboží vyloženo.

Poslední pozornost by měla věnovat těmto osobám.

Dobrým místem pro hledání místnosti budou spací plochy města. Vzhledem k tomu, že nákup nábytku je vždy spojen s nákladní dopravou, a realizovat je v centrální části města není příliš výhodné. Zvláště v "špičkové hodině".

Dodavatelé

Pokud jde o dodavatele - je třeba vybrat si ze známé společnosti, zkontrolovat dostupnost certifikátů, zvážit všechny druhy doručovacích služeb. Můžete najít dodavatele prostřednictvím internetu, ale vždy před provedením konečného výběru zkontrolujte několik možností. To pomůže vyhnout se podvodníkům a nestandardním produktům.

Hlavní faktory při výběru partnera pro dodávky jsou:

 • kvalitu jeho zboží;
 • cena;
 • dostupnost služeb pro přepravu velkých množství;
 • možnost odložené platby (ke snížení počátečních nákladů);
 • dostupnost osvědčení o jakosti zboží.

Ziskovost podnikání v oblasti nábytku

Průměrný index ziskovosti takového salonu se pohybuje okolo 20%. Podle odborníků a podnikatelů dosahuje návratnost počátečních investic zhruba 1,5 roku. Roční náklady jsou přibližně (náklady jsou uvedeny v cu):

 • pronájem (49 000);
 • platba zaměstnancům (37 000);
 • nákup vybavení nezbytného pro práci (28 000);
 • doprava pro dopravu a dopravu (21 000);
 • nákup pohonných hmot (11 000);
 • počítač (2 000).

V otázce ziskovosti hraje důležitou roli reklama. Optimální reklamní kampaň pro propagaci se může vrátit v co nejkratším čase a kromě toho zvýšit tržby zvýšením počtu zákazníků.

Webová stránka obchodu s nábytkem

Stojí za zmínku odděleně takový druh činnosti jako internetový obchod. V tuto chvíli je webový obchod (internetový obchod) jedním z nejoblíbenějších a výnosných firem. Pro tento typ činnosti není třeba pronajmout prostory, vyžaduje se minimální počet zaměstnanců a kupující z jakéhokoli města se mohou stát kupujícími.

Pro provoz tohoto internetového obchodu mohou náklady dosáhnout zhruba 140 tisíc cu, v následujících letech bude toto číslo 90 tisíc.Pokud se denně prodává nejméně 3 výrobky, jejichž čistý zisk bude přibližně 150 tisíc., pak váš internetový obchod zaplatí za sebe za méně než rok.

Reklama a propagace

Reklamní kampaň je důležitým krokem zejména k propagaci vašeho obchodu a nábytku. Chcete-li úspěšně inzerovat svou firmu a získávat co nejvíce kupujících, měli byste použít tyto metody:

 1. Reklama na město. Můžete použít bannery, přilákat potenciální zákazníky prostřednictvím reklam visících kolem města, rozdávat letáky na přeplněných místech.
 2. Reklama na internetu. Propagujte svůj obchod prostřednictvím sociálních sítí prostřednictvím tematické skupiny. Dávejte pozor i na vytvoření webové stránky, kde budou umístěny všechny potřebné informace (umístění, kontaktní čísla, náhled dostupného sortimentu).
 3. Propagace a slevy. Slevy pro běžné zákazníky nebo pro velké nákupy. Tráví ziskové akce, zajišťuje prodej. To vše vám pomůže přilákat více zákazníků, získat více objednávek a v důsledku toho zvýšit svůj příjem.

Úplně se zdržujte od předávání letáků domů, zejména jejich vkládání do klíčových dvířek, dveří apod. Nikdo nemá rád obsesivní reklamu. Získáte pouze vaši firmu negativní pověst a nakonec to bude hrát proti vám.

Jak otevřít nábytek (video)?

Toto video se týká podnikatele, kterému se podařilo otevřít nábytkářský podnik bez zahájení kapitálu a za přítomnosti obrovské konkurence. Odhalí tajemství, metody a vysvětluje, jak se mu podařilo.

Připomeň! Můžete také otevřít podnik pro výrobu nábytku.

Nestačí jednoduše mít informace, je také důležité, aby byla v praxi uplatněna a aby se udělaly minimální chyby, aby nedošlo k úpadku. Odborníci mohou pomoci ve všech sporných otázkách, stejně jako při přípravě podnikatelského plánu. Vše ostatní závisí jen na vás a s příslušným vedením nábytkářského podniku, zisk nebude trvat dlouho.

Podnikatelský plán pro prodejny nábytku

Nábytek je nedílnou součástí života každého člověka. Je to všude: v práci, doma, v místech odpočinku, v různých institucích. Nejčastěji nakupují nábytek pro domácnost, renovují interiér nebo vybavují nový byt. Obchod s maloobchodním prodejem nábytku proto má své vlastní vyhlídky na vývoj a výdělky. Chcete-li správně vypočítat hlavní body a náklady na otevírání vaší prodejny, předkládáme obchodní plán pro obchod s nábytkem, který je příkladem, který můžete použít při spuštění projektu.

Shrnutí projektu

Uvažujeme o otevření nábytku ve městě s počtem obyvatel asi 800 tisíc obyvatel. V obchodě budou uvedeny následující kategorie domácího nábytku: pohovky, křesla, spací a kuchyňské soupravy, psací stoly a kancelářské židle, konferenční stolky a pohovky. Cílové publikum: lidé ve věku od 25 do 50 let s průměrnou úrovní příjmu.

V obchodním domě se nacházejí obchody ve velkıch obytnıch částech města, které se nacházejí na aktivním místě, nedaleko nákupního centra, obchodů s oblečením a stavebních dílnách.

Hlavní rizika projektu:

Obchodní plán obchodního domu s výpočty pomůže vytvořit odhad plánovaných a rezervních nákladů na otevření a rozvoj nábytkového salonu.

Dekorace

Chcete-li otevřít obchod s nábytkem, musíme zvolit formu podnikání a projít příslušnou registrací u daňové služby. Pro práci jednoho obchodu stačí, abychom zaregistrovali IP a zvolili zjednodušený daňový systém ve výši 15%. Označujeme kód OKVED 47.59, který Vám umožňuje zabývat se maloobchodem s nábytkem a interiérovými předměty.

Kromě toho je nutné získat od požárního úřadu povolení používat prostory pro prodejny nábytku.

Žádné další povolení a licence nejsou vyžadovány.

Investice do registrace a registrace nepřesáhne 7-10 tisíc rublů.

Prostory k pronájmu

Budeme pronajmout pokoj v rezidenční čtvrti města na aktivně uspokojivém místě, v blízkosti obchodů s oblečením, stavebních materiálů a dopravního uzlu. Pokoj se nachází v přízemí domu. Celková rozloha je asi 80-100 kilometrů čtverečních. m. Náklady na tyto prostory bude 50 tisíc rublů.

Také v místnosti bude třeba udělat kosmetickou opravu - malování stěn, instalace stropů na strop a podlahy. Náklady na opravy budou stanoveny ve výši 200 tisíc rublů.

Aby se minimalizovaly náklady na opravy, je důležité si pronajmout pokoj s minimálním počtem oddílů, volný výhled z vchodové strany.

Komunální platby za tyto prostory budou stát zhruba 7 tisíc rublů. Obchod by měl být teplý, ale ne horký a ne vlhký.

Nákup zařízení

U prodejny nábytku musíte zakoupit stůl, židli a notebook, multifunkční zařízení pro práci prodejního konzultanta a pokladní zařízení.

Navíc obchod s nábytkem bude potřebovat nákladní automobil, který zákazníkovi dodá nábytek. Vezměte auto třídy "GAZelle business" s tělem "celokovový van" v hodnotě 900 tisíc rublů.

Celkově bude pro tyto účely potřebovat 1 milion rublů. Chcete-li ušetřit na nákup dopravy, můžete si koupit ojetý vůz nebo se dohodnout na spolupráci s vlastníkem takového vozidla.

Sortiment a výrobci

Je velmi důležité vybrat skutečný sortiment nábytku pro první nákup i výrobce. Následující kategorie musí být nutně přítomny v obchodním patře (u nákupu uvedeme cenu):

Podnikatelský plán pro prodejny nábytku

Existuje názor, že dnes téměř každý podniká obchod a je velmi problematické získat zisk v tomto odvětví. Existují však pokyny, které byly vždy relevantní. K této kategorii patří nábytek. Otevře se nová kancelář - potřebuje se nábytek. Byt je koupen, a to ani bez nové věci. Děti se narodily a je zde potřeba nábytek. Navíc se odhaduje, že v průměru se nábytek aktualizuje každých pět let.

Zařízení

Před psaním podnikatelského plánu je třeba analyzovat hlavní faktory:

 • přítomnost konkurentů;
 • cenová politika;
 • sortiment;
 • doplňkové služby, služby.

Nezapomeňte se podívat na soutěžitele, kteří pracují v oblasti, kde máte v úmyslu otevřít obchod. Věnujte pozornost kvalitě služeb, sortimentu, dodavatelům, interiéru apod. Váš obchod by měl být příznivě odlišný, aby přilákal zákazníky. Cenová politika závisí na sociální vrstvě, na které bude váš obchod vypočítán. Obchody elitního nábytku, tedy nábytku vyrobeného ze speciálních materiálů, se vyznačují vysokou cenou, mají užší podíl zákazníků. Pokud počítáte s kupujícími s průměrným příjmem, cena nábytku by měla být přijatelná. V každém případě - čím širší sortiment, tím vyšší je váš zisk. Seznam doplňkových služeb může zahrnovat dopravu, montáž, dodávku podlah atd.

Registrace a organizace podniku

Typ podniku přímo závisí na kategorii zákazníků. Pokud plánujete prodávat nábytek pouze jednotlivcům, v tomto případě stačí zaregistrovat a podnikat jako individuální podnikatel. Pokud se plánuje otevřít obchod s kancelářským nábytkem, kde hlavními zákazníky budou podniky, bude nejlepším řešením registrace LLC, JSC a uzavřených akciových společností. Také je nutné se postarat o licenci, která schvaluje obchodní činnost a uděluje certifikační postup. Poté je nutné získat povolení od SES a hasičského sboru. Tyto dvě instituce představují největší počet požadavků pro budoucí obchod.

Místnost

Před zvážením možností areálu věnujte pozornost dopravnímu křižovatce, blízkost zastávky veřejné dopravy. Upřednostněte oblasti s novými budovami. Obchod s nábytkem by měl mít dostatek prostoru nejen pro umístění zboží. Kupující se musí pohybovat volně, aniž by narazil do ostrých rohů, a mohl by podrobně zkoumat celý rozsah. Pro průměrný sklad se doporučuje umístit cca 300 m². Musí mít obchodní podlahu, kancelářské prostory, administrativní kanceláře. Zvláštní pozornost je třeba věnovat službě, kde bude zboží vyloženo.

Položka

Po rozhodování o koncepci obchodu je nutné najít dodavatele. Před podpisem smlouvy věnujte pozornost následujícím aspektům:

 • dodavatel má příslušná osvědčení;
 • kvalita výrobků odpovídá ceně;
 • pověst firmy.

Zvláštní pozornost věnujte umístění zboží. Kupující by měl mít možnost kontrolovat zboží, zkontrolovat spolehlivost pohyblivých částí (zásuvky, dveře). Povinná dostupnost cenových značek a vlastností (celkové rozměry, materiál, výrobce).

Zaměstnanci

Kadeři se rozhodují, i když ne všichni, ale hodně, zejména v obchodě. Při výběru personálu je třeba se ujistit o profesionalitě. Není to jen znalost zboží, ale také schopnost najít správný přístup ke každému klientovi. Přibližný personál pro prodejny nábytku:

 • dva nebo tři prodejní konzultanti;
 • pokladník;
 • účetní;
 • bezpečnostní stráž;
 • nakladače;
 • řidiči;
 • technických pracovníků.

Náklady

Průměrný index ziskovosti nábytku se pohybuje v rozmezí 20%. Podle podnikatelů, kteří úspěšně pracují v tomto odvětví, vyplývá, že návratnost počátečních investic by se měla očekávat do jednoho roku a půl. V průměru budou roční náklady:

 1. předpoklad (pronájem) - 48 tis.
 2. mzdy - 35 tisíc dolarů.
 3. koupě těch. vybavení - 25 tisíc cu.
 4. nákladní auto - 20 tisíc cu.
 5. nákup pohonných hmot - 10 tisíc cu.
 6. počítač - 3 000 cu

Existuje další položka výdajů - reklama. Správná reklamní kampaň se však může nejen vrátit sama, ale také zvýšit počet prodejů. Mimochodem můžete vytvořit místo obchodu - to je začátek nového obchodu, nábytku online obchodu. Dnes je webový obchod považován za nejoblíbenější a ziskový. Pro internetový obchod nepotřebujete prostory, minimální počet zaměstnanců a vaši zákazníci budou mít bydliště v jakémkoli městě. V prvním roce prodeje budou potřebné náklady asi 143 tisíc dolarů. V dalších letech bude tato částka činit 95 tisíc dolarů. Pokud jde o tržby - tři výrobky za den, s čistým ziskem až do výše 150 dolarů, obchod se zaplatí za méně než rok.

Vlastní podnikání: otevřete obchod s nábytkem

Pokud hledáte nápad začít podnikat, měli byste věnovat pozornost prodeji nábytku. Mnoho podnikatelů tuto možnost nepovažuje, protože považuje směr nábytku za příliš drahý, složitý, dlouhý návrat a hlavně za vysoce konkurenční. Nicméně v praxi je situace přesně opačná.

Ruský trh s nábytkem

I přes nepříznivou ekonomickou situaci trvale rostou domácí trhy s nábytkem (především měkké). Za poslední čtyři roky dosahovala jeho roční míra růstu průměrně 5%. Ačkoli doslova před deseti až patnácti lety byla situace zcela odlišná. Pak byl nový nábytek zakoupen až poté, co byl starý nábytek mimo provoz. Nyní naši krajané míří na novou pohovku nebo křeslo, protože nábytek, který je již k dispozici, je mimo módu nebo mimo styl. Příznivé trendy v segmentu nábytku jsou způsobeny dvěma hlavními důvody - rostoucí prosperita obyvatelstva a přítomnost mezinárodních nábytkářských společností.

Podle vědců se podíl dováženého nábytku na ruském trhu každoročně zvyšuje o 45%. Zisk je dosažen v důsledku dodávek komponent, protože je příliš nákladné importovat hotový nábytek. Logistické náklady přímo ovlivňují výrobní náklady, a tudíž i jejich tržní hodnotu. Domácí producenti se však necítí zdrženlivě. Existuje velké množství ruských společností, jejichž nábytek má vysokou poptávku v určité cenové kategorii (zejména v segmentu nízkých a středních cen). Opět, kdybychom se obrátili na devadesátá léta, situace byla přesně opačná. Po odstranění železné opony byl domácí trh zatopen zahraničními produkty. Stejně jak se zdá, ruské nábytkářské společnosti pomohly hospodářskou krizí roku 1998, kdy si spotřebitelé prostě nemohli dovolit koupit zahraniční nábytek a upřednostňovali levnější ruský nábytek.

Druhá hospodářská krize, která se konala přesně o deset let později, opět hrál do rukou tuzemských společností, které byly schopny nabídnout našim zákazníkům nejen optimální kombinace příznivé ceny a kvalitní produkty, ale také jednotný standard služeb a v neposlední řadě i chůze nábytkové showroomy.

Nyní se ekonomická situace, která se v zemi rozvíjela, blíží situaci v roce 2008. Výrobci a prodejci nábytku již zaznamenávají prudký pokles poptávky po drahých výrobcích a nárůst zájmu o nábytek vyráběný na domácím trhu. Na druhou stranu stále existuje stavební boom, který výrazně zvyšuje poptávku po nábytku. Proto odborníci radí podnikatelům, kteří vstupují pouze na tento trh, aby si vsadili především na domácí výrobce, zároveň si vybrali osvědčené značky, kvalitní (i když bez návrhářských delikates) a cenově dostupné ceny.

Formáty nábytku

Nabídky franšíz a dodavatelů

Především je nutné rozhodnout o tom, jaký bude váš budoucí obchod. Klasifikace těchto prodejen je spíše libovolná. Přesto v rámci tohoto rámce lze rozlišit následující formáty:

Standardní obchod s nábytkem. Její sortiment má v průměru 200-250 zboží a plocha je od 300 do 1000 metrů čtverečních. metrů. Prezentované nábytkové výrobky pokrývají všechny hlavní skupiny výrobků (ložnice, kuchyň, kancelářský nábytek, čalouněný nábytek, kancelářský nábytek).

Výstavní síň. Tento formát obchodu je vhodný pro nákladný exkluzivní nábytek, který se často provádí nebo importuje na zakázku. Každá obchodní pozice v této místnosti je obvykle zastoupena v pěti až šesti různých variantách.

Nábytek hypermarket. Plocha tohoto obchodu je od 1 čtverce. km a sortiment má více než 1000 obchodních pozic. Zde je nejširší výběr nábytku (obvykle ve střední cenové kategorii): chodby, stěny, kancelářský nábytek, kuchyňský nábytek, ložnice atd.

Specializovaný obchod. V obchodech tohoto typu se prodává nábytek jedné konkrétní komoditní skupiny (obvykle v hlavových sadách): kancelář, ložnice, měkká, kuchyňská linka apod.

Formát nábytku, který si vyberete, závisí přímo na počátečním kapitálu a funkcích regionálního trhu. Posoudit úroveň konkurence ve vašem městě, identifikovat přímé i nepřímé konkurenty, věnovat zvláštní pozornost největším obchodním řetězcům. To je považováno za nejvýnosnější střední cenové kategorii, ale tady životy jednotlivých zásuvek významně komplikují takové „monstra“ nábytek prodejny jako Ikea, Hoff, a tak dále. D. Nábytek hypermarket v tomto článku neuvažujeme, protože velké investice jsou nutné pro organizaci tohoto podniku. V tomto segmentu existují mezinárodní a federální sítě. Výstavní síň není nejlepší tváří v tvář nastávající ekonomické krizi. Náklady na pronájem místností mohou být příliš vysoké s poměrně malým výběrem a značnými cenami za nábytek. Ve standardním formátu je zastoupena většina regionálních sítí, i když jsou postupně napadáni federálními hráči. Vysoce specializovaná prodejna má i některé nevýhody, pokud bychom ji považovat za podnikání, ale mohou neutralizovat, najít mezeru na trhu a dobře vytvořený rozsah.

Až donedávna byla hlavní část ruského trhu s nábytkem měkký nábytek. Ale teď se situace výrazně změnila. Jak poznamenal výrobců a prodejců v domácím segmentu, ložnice sdílení a dětský nábytek, pevnými lůžky, obývací pokoj nábytek snížením segmentu čalouněného nábytku. To se vysvětluje změnami v způsobu života našich krajanů. Pokud by nábytek byl více estetický v přírodě a sloužil jako ozdoba interiéru, nyní spotřebitel upřednostňuje jednoduchost a funkčnost. Ale v kanceláři segmentu a HoReCa (hotel a restaurace plochy), naopak, stále více a více populární, že se stane nábytek: zvyšující se počet lidí, kteří raději tráví svůj volný čas mimo domov, respektive zvýšení počtu institucí, kde mohou lidé relaxovat a bavit se.

Vypracujte obchodní plán pro obchod s nábytkem

Poté, co jste si vybrali formát svého budoucího obchodu, musíte provést několik marketingových studií, stanovit tržní kapacitu a cílové publikum. Při určování kapacity trhu s nábytkem se domníváme, že obrat v tomto segmentu je srovnatelný s obratem stavebních materiálů. Odhaduje se na 300 miliardách rublů (údaje za rok 2013). Pokud znáte kapacitu regionálního trhu, budete schopni určit úroveň konkurence ve vašem regionu.

Dalším krokem je určit, kolik peněz bude potřebné k otevření obchodu s nábytkem. Mezi hlavní náklady patří opravy maloobchodního prostoru, osvětlení, výroba značek. Ve všeobecném rozpočtu je tato výdajová položka až 45%. Kolik peněz potřebujete, závisí na umístění místnosti, její oblasti, stavu, vybraných stavebních materiálech, designu obchodu atd. Dalším významným nákladovým bodem je zásoba zboží. Jeho podíl na celkovém rozpočtu se rovněž odhaduje na 40-45%. Výše výdajů závisí na cenové kategorii, počtu skupin produktů, které budete zastupovat, a pozice v každé skupině. Zbývající část rozpočtu (15-20%) je pracovní kapitál, kde je nájem zastaven na dva měsíce, stejně jako měsíční mzdový fond pro vaše zaměstnance.

Chcete-li otevřít malý specializovaný obchod s nábytkem bude vyžadovat od 3 milionů rublů. Období návratnosti tohoto projektu odhadují odborníci nejméně dva roky.

Dokumenty pro otevření prodejny nábytku

Chcete-li otevřít obchod s nábytkem, musíte nejprve zvolit vhodnou organizační a právní formu provozování vlastní firmy. Toto je název právního postavení předmětu hospodářské činnosti a volba způsobu užívání majetku. Pro malé podniky jsou takové formy vlastnictví jako IP a LLC nejvhodnější. Nebudeme se zabývat výhodami a nevýhodami této či jiné formy. Řekněme, že pro malý obchod s nábytkem stačí, abyste se zaregistrovali jako individuální podnikatel v INFS. V takovém případě budete muset zvolit způsob zdanění. Navíc si prosím všimněte, že pro provedení Vaší činnosti je nutné vybrat OKVED kódy. Může jich být několik, ale hlavní je jen jedna! Následující kódy se vztahují k předmětné činnosti:

52.12 - Ostatní maloobchodní prodej v nespecializovaných prodejnách;

52.44 - Maloobchod s nábytkem a zbožím pro domácnost;

52.44.1 - Maloobchod s nábytkem;

52.48.1 - Specializovaný maloobchod s kancelářským nábytkem, kancelářským vybavením;

52.48.11 - Maloobchod s kancelářským nábytkem.

Při výběru OKVED kódů se řídit nejen typy aktivit, které plánujete podniknout přímo na začátku své práce, ale také ty, které mohou být v budoucnu relevantní. Mohou zahrnovat například následující:

36.11 - Výroba židlí a jiného nábytku k posezení;

36.12 - Výroba nábytku pro kanceláře a obchodní podniky;

36.13 - Výroba kuchyňského nábytku;

36.14 - Výroba ostatního nábytku;

51.15 - Činnosti agentů ve velkoobchodě s nábytkem, zbožím pro domácnost, železářským zbožím, noži a jinými kovovými výrobky;

51.15.1 - Zprostředkování velkoobchodu s nábytkem pro domácnost;

51.47.1 - Velkoobchod nábytku pro domácnost, podlahových krytin a ostatních neelektrických přístrojů;

51.47.11 - Velkoobchod nábytku pro domácnost;

51.64.3 - Velkoobchod kancelářského nábytku.

Pokud v tomto seznamu chybí některé kódy, může to později způsobit potíže při rozšiřování rozsahu vaší činnosti. Budete muset provést změny v registračních dokumentech, což je spojeno s dalšími nepohodlí a ztrátou času.

Podrobný obchodní plán nábytku s otevřením

Navzdory skutečnosti, že prodej nábytku vyžaduje značnou investici, ve skutečnosti je to docela lukrativní oblast činnosti. Hlavním úkolem je přemýšlet o organizačních aspektech, připravit podnikatelský plán pro obchod s nábytkem a podniknout krok za krokem.

Počáteční náklady

V rámci podnikatelského záměru nábytkového salonu budeme zkoumat každou položku a budeme se na ní podrobněji zabývat. Podle předběžných výpočtů, začít projekt bude vyžadovat celkem asi 800 tisíc rublů.

Tato částka bude zahrnovat následující položky:

 • Náklady na pronájem místnosti pro obchod je 120 tisíc rublů.
 • Nezbytné obchodní vybavení, které bude vyžadováno pro správné fungování. Na pult pro prodejce a počítač bude muset utrácet - 70 tisíc rublů.
 • Chcete-li naplnit obchod s sortimentem zboží, budete muset strávit dalších 450 tisíc rublů.
 • Chcete-li provést reklamní kampaň, potřebujete 100 tisíc rublů.
 • A samozřejmě byste měli nechat malé množství materiálu na předpokládané náklady - 50 tisíc rublů.

Podnikatelský plán ukládání nábytku

V tomto odvětví služeb existuje obrovská konkurence. Ale nezlob se. Může být uspořádáno úspěšné podnikání pro prodej nábytku. Podnikatelský plán obchodního domu má vzorek bodů otvírání krok za krokem, které by měly být dodržovány, takže podnikání plně funguje bez možného zkázy.

Umístění obchodu. Mělo by to být nejúspěšnější. Musí být dodržována vysoká průchodnost potenciálních spotřebitelů. V tomto případě jsou skvělé nákupní centra města, které již mají zvlášť přidělené prostory pro nábytkové salony.

Sortiment. Měl by obsahovat velký výběr a skládat se z vysoce kvalitního nábytku, který vydrží dlouhou dobu.

Reklamní kampaň - by měla být ve velkém měřítku. Zakryjte všechna média včetně krytu a celosvětového internetu.

Zaměstnanci. Prodejci by měli být kompetentní, přesní, zdvořilí, dobře orientovaní v sortimentu obchodu, být schopni poradit kupujícímu o všech záležitostech, které jsou předmětem zájmu, a pokojně řešit sporné otázky.

Propagovat nábytek salon bude přitahován - média, bannery a billboardy v rušných místech, na internetu.

Uložení sortimentu

V příkladu obchodního plánu nábytku je široký sortiment nábytku:

Sortiment drahého, ale kvalitního nábytku

 • Pohovky - rovná i hranatá.
 • Židle.
 • Lůžka - jednolůžkové, dvoulůžkové, děti.
 • Židle.
 • Nábytek pro dětské pokoje.
 • Kancelářský nábytek.

Za účelem zvýšení nákupní částky jedné šeky spolu s hlavním sortimentem budou kupujícím nabízeny a prodávány související produkty.

Při výběru kruhu potenciálních zákazníků bude kladen důraz a úsilí na přilákání návštěvníků se středním a nízkým příjmem.

Podle obchodního plánu nábytkového salonu bude v tomto obchodě s nábytkem prezentován sortiment neelitního nábytku, ale zároveň kvalitní a vysoká úroveň výroby, což je v této kategorii možné.

V roli dodavatelů nábytku pro obchod budou zvažovány nejen místní výrobci a dodavatelé, ale plánuje se také pokrýt celé Rusko, v zahraničí a v zemích SNS.

Obchodní rozpětí pro všechny druhy zboží nebude velké. Udělá pouze 30% nákladů na produkt. Pokud zvážíte průměrnou cenu, náklady na pohovku bude asi 23 tisíc rublů, a židle - 7 tisíc rublů. Průměrná částka šeku se bude pohybovat od 17 do 19 tisíc rublů.

Výrobní plán

Obchod s nábytkem se plánuje nacházet v jednom z největších nákupních center. Podle průkazů bude v průměru průchodnost 6 tisíc lidí denně, což není příliš malé pro počáteční fázi propagace projektu. Pronajaté prostory pro prodejny nábytku budou mít celkovou plochu 80 čtverečních metrů a budou mít další úložné prostory o velikosti 30 čtverečních metrů, což bude velký plus. To pomůže koupit nábytek více, než si můžete dát na prodej v obchodním patře.

Uspořádání nábytku

Uspořádání nábytkového salonu v rámci podnikatelského záměru se plánuje uskutečnit ve třetím patře. Má převážně všechny "konkurenty", prodejny nábytku a salony. Měsíčně k pronájmu je nutné zaplatit 120 tisíc rublů. Samotný pokoj je v ideálním stavu, který nevyžaduje dodatečné výdaje a investice do oprav a vytváření vlastního návrhu obchodu. Z tohoto důvodu bude hlavní část jít vytvořit sortiment zboží.

Plánuje se najímat dva prodejce, kteří budou pracovat jako poradci. Budou pracovat ve směnách s plánem dva dny po dvou. Plat se bude skládat ze dvou částí - pevný plat a procento z prodeje. Toto procento bude rovno 5. To bude motivovat prodejce k tomu, aby zvýšili tržby. Také, kromě prodejců, bude najat správce nabídky pro salon. Účetnictví bude outsourcováno. Tento typ služby bude stát 8 tisíc rublů měsíčně. Přibližně, aby platili mzdy, se plánuje utrácet 60 tisíc rublů.

OKVED

Nábytkový salon bude registrován pro jednoho podnikatele - IP. Systém zdanění UTII - jediná daň z imputovaných příjmů.

Reklama nábytkového salonu

Finanční plán

Dalším je finanční podnikatelský plán nábytku s výpočtem nákladů, příjmů a zisků podniku.

Podotýkejte, kolik peněz lze za měsíc vynaložit na udržení salonu:

 • Náklady na pronájem pokoje je 120 tisíc rublů.
 • Odměňování zaměstnanců je přibližně 90 tisíc rublů.
 • Provádění reklamní kampaně - 20 tisíc rublů.
 • Platba za účetní služby pro outsourcing - 8 tisíc rublů.
 • Měsíční daň je 9 tisíc rublů.
 • Výše nepředvídaných výdajů bude 15 tisíc rublů.

Z dlouhodobého hlediska bude vydáno asi 260 tisíc rublů.

Výše zisku z práce obchodu

Chcete-li, aby nábytek salonek pracovat bez zlomu-dokonce, měsíčně je nutné, aby se prodej za částku asi 1 milion 120 tisíc rublů.

Výnosy z obchodu budou tvořeny následující položky:

 • Okraj pro zboží je 30%.
 • Náklady na jednu šek jsou 20 tisíc rublů.
 • Odhadovaný příjem z jednoho prodeje činí 4 tisíc 500 rublů.
 • Přibližně jeden den bude nákup tří lidí, respektive za měsíc - 90.

Příjem za měsíc bude 380 tisíc rublů.

Pokud odneseme z celkových příjmů fixní náklady, které jsou vypočteny výše, a získat 120 tisíc rublů čistého zisku z fungování obchodu. Tento druh činnosti se vyplácí po přibližně 15 měsících práce.

Zdanění

Registrace prodejny nábytku LLC - společnosti s ručením omezeným. Daňový systém bude zjednodušen - USN. Platby za daně budou pouze 15% čistého zisku společnosti.

Požadované dokumenty

Zpočátku budete potřebovat získat status právnické osoby. Bude také vyžadovat povolení k otevření nábytku a uzavření hygienické a epidemiologické služby. Nezapomeňte na povolení od společnosti Rospotrebnadzor. Smlouva o odstranění odpadků a smlouva o dezinfekci v celé místnosti.