Nové obchodní nápady

Jedním z nejoblíbenějších potravinových výrobků byly vždy vejce. Nejsou pouze zdrojem bílkovin, ale také skladištěm mnoha mikroelementů a živin. Tento produkt zlepšuje paměť, doplňuje chuť a má vynikající výživné vlastnosti. Je nepostradatelný při výrobě cukrovinek a vaření, je součástí receptu na nádobí a pečení.

Proto, pro podnikatele, kteří prodávají kuřecí vejce, jako podnik může přinést stabilní příjem. Koneckonců, výrobky zakoupené z farem mimo hlavní města jsou považovány za šetrné k životnímu prostředí a užitečné, respektive, je velmi žádoucí. Jak vytvořit obchodní plán pro výrobu a prodej vajec a jaké jsou výhody podnikání, diskutujeme níže.

Jaký je podnikatelský plán?

Pro úspěšnou realizaci projektu je nutné vypracovat kvalitní obchodní plán pro výrobu kuřecích vajec s výpočty. Podnikatelský plán "drůbežnictví a prodej vajec" lze provádět nezávisle a svěřovat odborníkům. Tento dokument podrobně popisuje všechny body, které se vztahují k tomuto podnikání, a určuje jeho ziskovost, tj. Poměr investic a zisku, který má být přijat.

Chcete-li organizovat tento podnik, musíte mít soukromý dům nebo malý pozemek, protože když pěstujete ptáka bez přítomnosti osoby, kterou nemůžete udělat. Také všechna kuřata musí být očkována. Produkty z vaší malé drůbeží farmy se mohou prodávat na trzích prostřednictvím prodejní sítě nebo vlastního obchodu, kupující by neměli mít žádné stížnosti na váš produkt.

Organizace takového případu vyžaduje určité investice. Kromě nákupu drůbeže a krmiv bude zapotřebí speciální zařízení k udržení teploty v buňkách.

Odborníci považují tento typ podnikání za vysoce ziskový a dosahuje 100%. Za předpokladu, že rozsah místních aktivit je omezen na malou drůbežářskou farmu, doba návratnosti může být pouze šest měsíců.

Na začátku cesty, kdy nemáte úplnou důvěru v úspěch, můžete počkat s registrací. Je lepší se soustředit na pěstování kuřat a také se snažíme o prodej svých produktů. Časem, když začnete zvyšovat objem hromadného chovu drůbeže, zaregistrujete své aktivity, což vám umožní dodávat vejce do maloobchodních řetězců.

Správný obsah nosnic

Kvůli nenáročnému chovu jsou kuřata nejlepší pro chov. Většina venkovských obyvatel se zabývá pěstováním drůbeže, aby vyhovovala osobním potřebám, ale jen málo z nich se rozhodlo zapojit do této činnosti ve velkém měřítku.

Trhy jsou naplněny produkcí drůbežářských podniků, není snadné je s nimi soutěžit. Ale vysoká kvalita nám umožňuje najít místo na trhu a ziskový prodejní kanál. Podnikání na kuřecích vejcích shromažďuje pozitivní zpětnou vazbu od spotřebitelů, kteří využívají zemědělské služby.

Jedna běžná metoda je buněčného obsahu kuřat. Za tímto účelem je kuřecí komora vybavena speciálním regálem pro instalaci buněk, které jsou zase opatřeny napájecími žlaby, miskami na vodu a hnízdami vajec. V tomto případě trvá spousta času vyčistit coop tak, že ptáci nemají nemoc. Také budou potřebné značné investice pro konstrukci a uspořádání buněk.

Jak vybavit kuřecí koš

Bez ohledu na způsob, jakým se rozhodnete zachovat hospodářská zvířata, musíte mít kuřecí kopeček. Můžete si je postavit sami nebo si ji pronajmout. Pro konstrukci této jednoduché struktury jsou vhodné bloky plynového křemičitanu, dřevo, břidlice.

Uvnitř je nutné zřídit ve výšce asi 50-80 cm od země, a dát dostatečný počet hnízd pro násadová vejce. Mohou to být police nebo nízké krabice pokryté seno. Také v tomto designu by mělo být umělé osvětlení a větrání ve formě oken nebo jiného systému.

Získávání mladých zvířat pro mini farmu

Obchodní plán pro produkci kuřecích vajec zahrnuje nákup vhodného plemene kuřat. Za prvé stojí za nákup několik desítek mladých kuřat nebo inkubátor.

Při nákupu ptáků nezapomeňte, že 10 náměstí. Doporučuje se umístit pouze 20 kuřat. Pro každé 10 kuřat potřebujete 1 kohout. Proto při nákupu ptáků, start z oblasti coop.

Jak zvolit plemeno nosnic pro chov doma? V současné době jsou kříže velmi oblíbené, mají pokládku vajec o 10% vyšší než u obyčejných čistokrevných plemen. V tomto případě jsou vejce z hnědých křížek, a to jak v hromadě, tak ve velikosti, větší než v bílých křížích. Ale jejich vajíčko je nižší.

Existuje mnoho vysoce produktivních plemen, včetně Loman Brown, Leggorn, Pushkinskaya, Brama a další. Vynikající přírodní vlastnosti, dobrá výživa a řádná péče zajistí vysokou produktivitu ptáků.

Zajištění řádné péče a krmení

V slepé ulici by měly být pohodlné podmínky a teplota vzduchu od -2 do +28 stupňů. Krabička s popelem nebo pískem je také potřebná, aby ptáci mohli vyčistit peří a zničit parazity.

Důležitou nákladovou položkou je nákup krmiva pro drůbež. Dbejte na rozmanitost a vyváženost stravy. Měl by obsahovat krmivo, zrno, potravní odpad, mladou trávu a listy hlávkového salátu. Jako vitamíny používejte vaječné skořápky, proužky a písek. Nepochybně plus v chovu nosnic není příliš drahý předmět na nákup krmiv.

Vyvážená denní dávka pro nosnice za 1 gólu / den. v gramech:

 1. Každé zrno (oves, pšenice, ječmen apod.) - 50;
 2. Mouka - 50;
 3. Sůl mouka - 10;
 4. Šťavnaté krmivo - 30-50;
 5. Proteinové krmivo rostlinného a živočišného původu - 10-15;
 6. Shell - 5;
 7. Kostní mouka - 2;
 8. Sůl je vařená - 5.

Výdaje a očekávaný zisk

Samozřejmě, všichni začátečníci se zajímají o primární vydání odhadovaného zisku z prodeje kuřecích vajec. Ale nejprve musíte vědět, jaké náklady jsou nutné pro vybavení mini-farmy.

Náklady tvoří náklady:

 • nákup vybavení;
 • na nákup mladých zvířat, jakož i inkubátor pro budoucí chov kuřat;
 • nákup krmiva.

Počáteční investice ve výši 25 tisíc rublů. půjdou na nákup vybavení a ptáků. Tyto náklady zahrnují uspořádání kuřecího kočárku na klíč. Velikost investice bude záviset na tom, v jakém regionu jste se rozhodli koupit pro malou farmu.

Průměrná cena za 100 slepic je asi 7 tisíc rublů. Jedná se o jednorázové náklady, stále potřebujete asi 3 tisíce rublů. na nákup kvalitních krmiv každý měsíc.

Příjem bude přímo záviset na takovém faktoru vaření vajec. Podle odborníků z 100 slepic na den můžete získat asi 70 vajec, což je 2,1 tisíc kusů za měsíc. V roce 2016 je průměrná cena za jedno vejce z domácí kuře 10 ruble. Prostředky, čistý zisk bude 18 tisíc rbl. za měsíc.

Pokud se domníváme, že na jedné takové malé farmě je v průměru 100 ptáků, pak přinese 20000 vajec za rok, které lze prodat za 100 tisíc rublů. Pokud chcete, můžete také udělat chov brojlerů, což poskytne dodatečný příjem za prodej masa.

Prodej produktů

S malým množstvím vajec mohou být prodávány na trhu. V budoucnu s nárůstem hlasitosti bude nejlepší volba pronájem místa prodeje na stejném trhu nebo na jiném přeplněném místě. K tomu je zapotřebí registrovat IP, získat veterinární dozor potřebné certifikáty a certifikáty.

Poté bude možné hledat další výhodnější možnosti prodeje produktů, jako jsou sanatoria, supermarkety, restaurace. Jednou z hlavních podmínek pro tuto spolupráci je pravidelnost dodávek v dohodnutých množstvích. Zároveň jsou striktně stanoveny harmonogramy přepravy produktů v obalech a jiných odstínech.

Závěr

Dnes se rozšiřuje zájem městských obyvatel o konzumaci ekologicky čistých potravin, takže obchod s kuřecími vejci je oblíbeným obchodním směrem, protože je to podnik, který svým majitelům přináší stabilní příjem.

Pokud jste obyvatelé krajiny a hledáte způsoby, jak uspořádat ziskové podnikání, pak drůbežářství a prodej vajec může být skvělým nápadem, abyste zahájili úspěšný start.

Chovné slepice: obchodní plán a ziskovost

V agronomickém sektoru země je jedním z dominantních postavení sféru drůbežářství, a to chovu slepic. Odborníci věří, že pěstování těchto ptáků je nákladově efektivní podnikání, protože vejce jsou jedním z klíčových produktů na regálech obchodů a nikdy neleží.

Ale než začnete organizovat vlastní podnikání, musíte se seznámit se všemi nuancami tohoto, na první pohled jednoduchou záležitostí.

Kde začít - zvažte počáteční náklady

Začátek implementace vlastního podnikatelského nápadu, pro začátečníky se doporučuje připravit podnikatelský plán krok za krokem. To pomůže nejen předem předvídat problémy, které mohou v budoucnu vzniknout, ale také přispět k získání půjčky od banky. S kompetentně vypracovaným podnikatelským plánem bude počáteční zemědělec schopen vypočítat počáteční náklady a podmínky jejich odškodnění.

Než začnete s rozvojem podnikání, musíte vypočítat všechny náklady.

Pěstování kuřat lze provádět jak v podmínkách města, tak v přírodě. Vybudování kuřecího koutu nevyžaduje spoustu prostoru, dostatečně malý prostor, který umožňuje organizovat podnikání ve městě.

Nepochybně je v podmínkách vesnice mnohem jednodušší najít další území pro chůzi ptáků a výstavba komfortního domu.

Je to důležité. Pokud se v budoucnu plánuje rozšíření, je lepší oficiálně zaregistrovat farmu nebo se připojit k právům jednotlivého podnikatele, což výrazně zjednoduší postup certifikace vaječných výrobků. Měli byste vědět, že v tomto případě budete muset pravidelně zasílat zprávy daňové službě a platit daně.

Dále musí začínající podnikatel rozhodnout, jak budou vrstvy zachovány: buňka nebo podlaha. V závislosti na zvolené metodě se vypočítají náklady na zařízení kuřat. Obsah podlahy je pro nosnice výhodnější a méně nákladný, protože nemusíte kupovat speciální regály pro buňky a rozvíjet systém podavačů a podavačů.

Pro slepice je vhodnější položit podlahu.

Výstavba a uspořádání družice

Můžete si pronajmout kuřecí kopeček, koupit si ho nebo postavit sami. Prakticky každá místnost typu kůlny je vhodná pro uspořádání domu, pokud pečlivě izolujete stěny. Při stavbě je možné použít dostupné materiály: dřevěné desky, břidlice nebo skvrny. Coop dobře izolovat piliny nebo slámu, na podlaze v zimě a stohování tloušťce izolační vrstvy asi 15 cm. V teplé kuřat prostředí bude produkovat vejce kolo.

Při stavbě slepice stojí za to věnovat pozornost některým požadavkům, jejichž dodržování povede k vysoké produktivitě nosnic:

 • Místnost by měla být opatřena oknem nebo digestoři s konektory, které zabrání průvanu.
 • Výška stropu by neměla být větší než 2 metry.
 • Hnízda by měla být umístěna na tmavém místě v poměru 1 hnízdo pro 5-6 jedinců (podívejte se, jak snadné a rychlé hnízdění vrstev).
 • Nasy jsou vyrobeny z dřevěných tyčí nebo lamel a příčné nosníky by měly být umístěny 35-60 cm od sebe navzájem. Jsou instalovány ve výšce 0,7-1 metrů od podlahy naproti oknu. Jeden vzorek vyžaduje asi 20 cm biskupa.

Plocha družice se vypočte takto: na 1 m2. - 5 slepic.

 • Napáječe a napáječe by měly být umístěny jak uvnitř, tak i na dvoře. Kapacita pijáků je 5-6 litrů a plocha podavače pro 1 slepici je 10-15 cm.
 • Chůze na dvoře je oplocené území, v blízkosti drůbeže. Pokud se ptáci nemají možnost schovat se od slunce pod stínem stromů, měli byste částečně zpřísnit dvůr se speciální ochranou proti slunci.
 • Plocha podlahy je vypočtena z poměru 5 osob na 1 km2. metr. Podlaha nemůže být betonována, musí být vyplněna nebo vyplněna dřevem. Horní vrstva, hrající roli teplého vrhu, je pokryta slámou, pilinami nebo seno. V zimě by výška sypané vrstvy neměla být větší než 0,5 metru.
 • Místnost by měla mít přirozené osvětlení ve formě oken, přičemž světlo by mělo být pro období od 6:00 do 19:00. Také v slepičích domcích je nutno instalovat několik zdrojů umělého osvětlení, které je obzvláště důležité v zimě.
 • Ve skleníku je nutné provádět systematické úklidové práce: dezinfikovat místnost a vybavení a pravidelně měnit špinavou nebo vlhkou podestýlku.
 • Nonshakes potřebují pravidelně zařizovat popevné lázně ze směsi popela a písku rychlostí 1: 1. Pomohou zachránit ptáky před parazitujícími chyby, klíšťaty a dalšími škůdci.
 • Pro vysokou produkci vajec by mikroklima v slepičích by měla být v rozmezí 23-25 ​​stupňů. Teplota nesmí klesnout pod 15 stupňů.
 • V slepičích domcích je nutné udržovat optimální teplotu pro ptáky.

  Pozor prosím. Kritické teploty pro nosnice jsou v létě 27 stupňů a v zimě znamení mínus. Při prudkém poklesu teploty může pták dostat omrzliny, a pokud je příliš vysoký, přestane závodit.

  Výběr kuřecího plemene

  Při organizování domácího podnikání pro chov kuřat je nutné zvolit plemeno zodpovědně. Zkušení podnikatelé věří, že pro získání vysoce kvalitních vaječných výrobků je nutné zakoupit zástupce vaječných křížů.

  Nejoblíbenějším typem orientace vejce je plemeno Leghorn, které se může pochlubit roční produktivitou 300 bílých vajec o hmotnosti 55 až 58 gramů. Někteří drůbežáři dávají přednost méně výhodným vrstvám Loman Brown, které každoročně dávají asi 320 vajec světle hnědého odstínu.

  Často pro farmu jsou vybírány kuřata vejce Haysex, známá pro jejich odrůdy Bílá a Hnědá. Tito ptáci mají průměrnou tělesnou hmotnost nepřesahující 2 kg a každoročně se pohybují kolem 300 až 320 vajec o hmotnosti 65 až 70 gramů. Je třeba poznamenat, že vejce vrstev Haysex White obsahují minimální hladinu cholesterolu a jsou klasifikovány jako potraviny.

  Kuřecí Leghorn - jedna z nejlepších vrstev pro průmyslovou údržbu.

  Mezi obrovským počtem produktivních plemen existuje několik dalších, které si zaslouží respekt:

  • Novogenbrown - 351 vajec o hmotnosti 61,5 gramů;
  • Iza Brown - 342 kusů o hmotnosti 61,6 gramů;
  • High Line - 336 vajec o hmotnosti 61,9 gramů;
  • Super Nick a Tetra - 330 vajec o hmotnosti 62 gramů;
  • Bovans - 326 kusů o hmotnosti 62,7 gramů.

  Slepice nesoucí vejce jsou charakterizovány předčasností a začínají snášet vejce ve věku 4 měsíců. Toto období trvá asi 2 roky, po kterém je rozumné zbavit se ptáků a nahradit je mladými hospodářskými zvířaty.

  Nákup mladých zvířat

  Než si koupíte mladý exemplář, měli byste pochopit všechny podrobnosti a triviality. Dokonce i pro začátečníky bude možné uchovat asi 500 nosnic, ale poprvé je lepší koupit jen několik desítek. Počet zakoupených ptáků by měl být vypočítán na základě rozměrů družice a podmínek zadržení.

  Pro rozvoj podnikání je lepší získat mladé slepice.

  U podlahové údržby pro 5 osob je postačující 1 metr čtvereční. metr a buňkou pro 8 gólů, měla by být k dispozici 1 klec. Je důležité si uvědomit, že v slepičím domě musí být alespoň 1 samec pro 10 žen.

  Nákup vrstev pro vejce jako obchod je výhodnější než nákup masných vajec nebo masných plemen. Pro snížení nákladů je možné kuřata ve věku 2-3 měsíců nakupovat, avšak v tomto případě existuje vysoká pravděpodobnost, že se při určování pohlaví kuřat bude chybět, neboť jasné rozdíly v sexuálních vlastnostech se objeví až za 2-3 měsíce.

  Je také povoleno nakupovat dospělé mládež před dosažením věku 5 měsíců, dokud nezačne proces ovipozice. Ptáci by měli být zakoupeni od důvěryhodných a spolehlivých prodejců, kteří se předtím seznámili s recenzemi o nich. Kuřata musí být očkována.

  Péče a údržba

  K zachování dobrého zdraví a vysokého výkonu kuřat v místnosti se doporučuje udržovat určitý teplotní režim od -2 do +27 stupňů.

  Stěny ve stodole jsou pravidelně ošetřovány vápnem.

  Vzhledem k tomu, že nosnice mohou nezávisle čistí peří a zničit parazity, dřevěná nádoba s popelem a pískem by měla být umístěna v koši. Jednou za tři měsíce by měl byt byt dezinfikován, zatímco stěny a podlaha musí být pokryty směsí vápna a vody (2 litry vápence stačí na 10 litrů vody).

  Vlastnosti krmení

  Většina zemědělců zabývajících se chovnými vrstvami, jako základ výživy si vybírá tovární kombinované krmiva. Ceny za to se mohou lišit v různých regionech, ale v průměru se cena pohybuje mezi 9-20 rublů na 1 kg. Ptáci se krmí dvakrát denně, denní dávka jednoho jedince je asi 120-150 gramů. V denní stravě by měly být přidány a obiloviny v množství 50 gramů: oves, kukuřice, pšenice.

  U plemen směru vajec je nepřijatelné jíst různé kuchyňské odpady, protože nevyvážené potraviny mohou snížit produktivitu pokládky vajíček téměř dvakrát.

  Je lepší upřednostňovat hotové kombinované krmení pro vrstvy.

  V létě by měl kvöšťova strava obsahovat čerstvé bylinky a kořenové plodiny, které mohou být pěstovány na stejném pozemku. Je chvályhodné, pokud budou mít ptáci možnost chodit a samostatně si obstarat jídlo ve formě hmyzu a červů.

  Je to důležité. Pro posílení imunity ptáků a předcházení vývoje onemocnění je nutné denní menu zředit vitamínovými doplňky a minerály ve formě křídy, skořápky, slané skořápky nebo mleté ​​skořápky.

  Pravidla pro chovné vrstvy

  Chov kuřat bude úspěšný v případě, že slepice, líhnička a kohout budou neúmyslně vybrány. Silný a aktivní muž je schopen dát zdravé potomstvo.

  Při výběru mladých kuřat je nutné zkontrolovat jeho hřeben: pokud je velká a nasycená červená, pak je tato vrstva dobrá. Kromě toho by měla slepice mít klidný temperament, a pak nezanechá své hnízdo. Velký měkký břicho mluví o plodnosti qubit - je schopen dát kuřatům spoustu tepla a stane se pečující matkou.

  Dobrý hřeben a náušnice z korýšů mají jasně červenou barvu.

  Vyberte vejce pro zdivo musí být čisté a správné tvar. Po vylíhnutí kuřat musí pomoci zbavit se skořápky a vrátit se do hnízda pod plodem. V blízkosti matky musí strávit asi 40 dní nebo až do prodeje.

  Výnos a inkubace

  Nákup kuřat na trhu je vždy doprovázen rizikem nákupu kříženců, které jsou produktivní pouze v první generaci. V takové situaci nestojí za čekání na vysokou produkci vajec z jejich potomků. Nejlepším řešením je dostat kuřata sami.

  Ve většině případů je výstup mladých zvířat používat přírodní inkubaci, kdy slepice sám vytváří příznivé podmínky pro rozvoj embrya ve vejci, lhůta pro odstoupení od pomáhá soustředit líhnutí kuřat hřeje je svým teplem, chránit pást a učí základní dovednosti svého vyhledávání.

  Pokud přirozené charakteristiky kvochki neumožňují, aby se stala dobrou matkou, pak potomka se odstraní pomocí inkubátoru. Inkubační doba trvá přibližně 21 dní a míra přežití je asi 80 jedinců ze 100.

  Obvykle je potomka vyvedena za pomoci inkubátoru.

  Z tohoto počtu vylíhnutých kuřat bude asi 8-10 nemocných a oslabených a v budoucnu zemře. Procentuální podíl žen a mužů je 50 až 50. Tyto výpočty je nutno vzít v úvahu při analýze.

  Rizika u nosnic

  Kolektivní choroby jsou v tomto oboru hlavním rizikem. Abyste předešli ztrátě určitého počtu vrstev, doporučujeme vyhledat odbornou pomoc. Pomohou vybrat potřebné krmivo pro pěstování silné drůbeže, vitamínových doplňků a premixů, které mohou zabránit vzniku vážných onemocnění.

  Je systematicky nutné konzultovat veterináře o aktuálních otázkách a zavolat ho do zařízení při nejmenším podezření na onemocnění. Je také důležité najmout zaměstnance, kteří budou sledovat čistotu slepičího domu, nebo to sami.

  Nejnebezpečnější onemocnění jsou považovány za kuřata newcastleské choroby (psevdochuma), ptačí chřipka, infekční burzitidy, infekční bronchitidy, Markovy choroby, neštovice, salmonelóza, kolibacilózu a další.

  Vypuknutí infekčních onemocnění může vést ke smrti celé populace.

  S cílem konkrétně zabránit mnoha chorobám se používá očkování ptáků. Měli byste vědět, že některé vakcíny se podávají každý rok (například z infekční bronchitidy nebo salmonely) a jiné jsou prováděny jednou za celý život (od kokcidiózy nebo infekční laryngotracheitidy).

  Pozor prosím. Pokud není ohnisko očkované, drůbež zemře za 2-3 dny, v takových případech úmrtnost dosáhne 70-100%.

  Výpočet ziskovosti a očekávaného výnosu

  Základním momentem podnikatelského plánu pro organizaci domácnosti pro chov nosnic je přehled s výpočtem ziskovosti, doby návratnosti a očekávaného výnosu.

  Začněte, měli byste vypočítat náklady na vytvoření zemědělského podniku zastoupeného 50 jednotlivci:

  • Průměrná cena dvoutýdenního kuřete je 100 rublů, což znamená, že k nákupu 50 kuřat bude trvat 5 000 rublů.
  • Při kombinovaném druhu jídla jedna slepota jedá zhruba 36 kg zrna nebo smíšeného krmiva za rok, a proto všechny hospodářské zvířata potřebují 1800 kg. Průměrná cena za jeden kg smíšených krmiv je 10 rublů, což znamená, že roční výdaje na suché potraviny budou činit 18 000 rublů. Plus všechny druhy vitaminových komplexů a premixů, celkově asi 20 000 rublů.
  Průměrná cena slepice kuřata je 100 rublů.

  Bez zohlednění nákladů na výstavbu a vybavení slepičího svazu bude údržba 50 kusů vyžadovat zhruba 20 000 rublů ročně.

  Se správnou stravou a pečlivou péčí jedna slepice může dát až 250 vajec za rok. Od 50 slepic lze očekávat 12 500 kusů nebo 1 250 desítek. Vejce z domácností díky své přirozenosti a užitečnosti jsou spotřebiteli velmi ceněny, takže náklady na jeden tucet se pohybují v rozmezí od 60 do 100 rublů.

  Úprava bodů prodeje produktů od 50 kusů lze obdržet každoročně od 75 do 25 tisíc rublů. Vezmeme-li v úvahu všechny výdaje, čistý roční zisk bude asi 55-105 tisíc rublů. Zisk lze také získat z prodeje kuřecího hnoje, což je dobré hnojivo, peří a dietní maso.

  Je výhodné vytvořit doma mini drůbeží farmu

  Vejce domácností mají větší poptávku ve srovnání s továrními vejci, a proto je chov nosných slepic velmi výhodný. Minimální ziskovost podnikatelského plánu pro pěstování kuřat pro prodej vaječných výrobků přesahuje 200%.

  Nabízíme k prohlížení malého videa o chovu nosnic na vejce jako podnikání.

  Domovní mini-drůbež, vytvořený doma, nejenže rychle splatit počáteční investici, ale také přinese dobrý zisk. Vzhledem k vysoké poptávce po biopotravinách a drobných primárních investicích bude organizace domácnosti dobrým způsobem, jak zlepšit jejich finanční situaci.

  Podnikatelský plán pro prodej kuřecích vajec

  Obchodování s potravinami bylo vždy a bude důležité, protože lidé jedí každý den a několikrát. Základní zboží, které zahrnuje vejce, má neustále rostoucí poptávku. Jak výhodná je tato obchodní činnost, podnikatelský plán pro prodej slepičích vajec bude ukázat, příkladem kterého budeme prezentovat v tomto článku. Zpočátku je třeba analyzovat tento trh, prozkoumat konkurenty, identifikovat cílové publikum, rizika a vyřešit řešení problémů při vytváření obchodního plánu. Také je třeba vytvořit odhad nákladů, orientační plán prodeje a vypočítat návratnost investic.

  Shrnutí projektu

  Obchod s prodejem vajec je relevantní v jakémkoli městě země, ale v průměru a ve velkém měřítku bude poptávka po městě růst o deset. Za prvé ve velkých městech nejsou žádné domácnosti; za druhé, existuje velmi široké cílové publikum. Současně však existuje vážná konkurence. Vejce můžete prodat pěstováním nosnic, ale je to drahý projekt. Lepší a snadnější začátek prodeje vajec jiných lidí.

  Je plánováno prodávat vejce ve městě s populací 800 tisíc lidí. Poptávka je přítomná, střední konkurence. Veřejné zakázky budou uskutečňovány z farmářů mimo město ve velkém množství za příznivé ceny a prodej zboží s přirážkou nejméně 50% v jejich prodejnách na trhu.

  Hlavní konkurenti jsou podobní soukromí podnikatelé.

  Hlavní cílové publikum - lidé ve věku od 25 do 65 let s malým a středním příjmem.

  • Trh.
  • Dodávka vajec do malých kaváren, restaurací (nízká a střední úroveň).

  Jedinečná nabídka - vejce středního a vysokého stupně za přijatelnou cenu se službou objednávky domu. Provádění vajec se uskuteční na trhu as návštěvou kupujícího při objednávání od 3 desítek.

  Základní obchodní rizika

  Chcete-li efektivně organizovat podnikání, budete muset vytvořit obchodní plán pro prodej slepičích vajec s výpočty, které podrobně popisují všechny náklady ve fázích a snižují je na běžné tabulky založené na rizicích.

  Obchodní registrace

  Pokud jde o obchod, nejdříve prodej vajec nevyžaduje povolení od státu, pokud tak učiníte ve volném čase, jako práci na částečný úvazek. Pokud se však objem prodeje a zisku zvýší, je nutné bezodkladně získat osvědčení o individuálním podnikateli a zaplatit daň ze zisku státu. Zaregistrujeme se jako IP, zvolíme daňový systém UTII.

  Kromě toho budou vyžadovány doklady potvrzující kvalitu a shodu vajec s odrůdou. Musí být poskytnuty výrobcem.

  Náklady na registraci činností - 5 tisíc rublů.

  Obchodní oblast

  Pro realizaci vajec bude potřeba vlastní odběr. Pronajmeme si pokoj v komerčním pavilonu a prodejním místem na trhu. Oprava se nemusí provádět, ale je nutné zahrnout položku výdajů ve výši nejméně 50 000 tisíc rublů. Bude také nutné pronajmout skladiště pro skladování vajec o rozloze přibližně 15-20 metrů čtverečních. m. Náklady na tyto nebytové prostory bude 10 tisíc rublů měsíčně + 3 tisíc rublů každý měsíc na úplatu.

  Nákup zařízení

  Zařízení pro skladování, balení a skladování vajec lze zakoupit ve stavu použití. Pro práci budete potřebovat:

  Vejce potřebují dopravu. Zpočátku dostačující auto, později velkoobjemové vozy, objednáme dodávku velkého množství vajec. Zpočátku budeme vkládat do rozpočtu peníze na nákup ojetého vozu ve výši 150 tisíc rublů. To je docela dost pro přepravu vajec.

  Výrobci vyhledávání

  Velmi důležitým faktorem úspěchu podnikání prodávání vajec je úspěšná spolupráce se zemědělci. Nicméně, jeden by měl koupit hodně okamžitě. Kritéria pro výběr producentů vajec:

  • Cena za vejce (nejvýše 25 rublů na deset).
  • Blízkost odtoků (úspora nákladů na logistiku).
  • Záruky kvality zboží.
  • Dostupnost příslušných certifikátů.

  Je nutné předepsat všechny podmínky smlouvy o spolupráci. Zpočátku budeme pracovat s 2-3 zemědělci, jedním farmářem v blízkosti, asi 200-300 km od města, a dva výrobci se nacházejí v jiné části regionu, s příznivějšími cenami.

  Za 2-3 měsíce se plánuje zastavit u jednoho výrobce, který bude co nejvíce vyhovovat co do spolupráce. Je důležité ušetřit na logistických nákladech, které přímo ovlivňují ziskovost.

  Sortiment a nákup

  Nekupujeme a neprodáváme všechny druhy vajec, ale pouze ty, pro které je zaručena poptávka. S rozšiřováním podnikání bude sortiment odrůd zvýšen v souladu s naléhavostí poptávky.

  Takže na regálech na trhu a v obchodním pavilonu nabídneme vajíčka 1. kategorie, 2. kategorie a vybrané.

  V průměru se plánuje prodat nejméně 30 vajec denně v jedné zásuvce za den. Podle úrovně poptávky koordinujte objemy nákupů. Nákup vajec bude proveden nejprve jednou týdně, zbytky budou uloženy ve skladu.

  Ceny za vejce (deset):

  • 1. stupeň - 55 rublů.
  • 2. třída - 65 rublů.
  • Vyberte - 70 rublů.

  Zaměstnanci

  K prodejním místům, kde se vajíčka budou prodávat, budou potřební prodejci. Zpočátku se podnikatel sám účastní tohoto procesu. Program je od 8:00 do 18:00 každý den, s výjimkou pondělí. K dispozici budou 2 prodejci, kteří budou pracovat v tandemu s majitelem jednou týdně. Mezi funkce prodejce patří prodej vajec, čištění prostor, otevření / uzavření zásuvky. Zároveň podnikatel nakupuje vejce, dopravuje je a vede evidenci ve skladu. Nezávisle vytvoří účetní a daňové zprávy, bude se věnovat reklamě a přiláká zákazníky.

  Náklady na personál bude asi 30 tisíc rublů. Plat se bude skládat ze sazby a procenta z prodeje.

  Reklama

  V boji proti konkurenci budete potřebovat nejjednodušší, ale nejúčinnější způsob, jak přilákat zákazníky. Za prvé, pronájem obchodního prostoru na aktivně uspokojivém místě s dobrým vyhlídkou na velké toky kupujících. Za druhé, je důležité mít dobré rozložení zboží a zkušený prodejce, společenský, s příjemným vzhledem, pozorným, zodpovědným.

  Použijeme reklamu tištěnou i na internetu s nabídkou na nákup vajec v maloobchodě s dodávkou domů. Přitáhnout zákazníky bude také vývěsní tabule, letáky a výnosné nabídky. Například při nákupu 5 desítek, šestý - s 10% slevou.

  Prodej kuřecích vajec jako podnikání

  Prodej slepičích vajec jako podnikání je velmi výnosný, protože kuřecí vejce aktivně využívá každý obyvatel naší země. A samozřejmě se používá v cukrářské kultuře a tvorbě kulinářských mistrovských děl. Navíc poptávka po vejcích je zvláště vysoká během nejdůležitějších pravoslavných svátků - vzkříšení Pána (Velikonoce). Pokud je podnik řádně spravován, ziskovost dosáhne 100%. Navíc samotné kuře je velmi nenáročné, a to jak v potravinách, tak v obsahu. Z toho vyplývá, že vajíčka kuřete jako podnik v ojedinělých případech způsobují ztrátu. To je pozorováno pouze tehdy, když je celý počet ptáků infikován virem a majitel nemá čas na jeho uložení. Vezměme však v úvahu situaci, kdy podnikatel vytvoří příznivé podmínky pro své "partnery".

  Jak začít

  Za prvé, musíte se rozhodnout, do jaké fáze byste měli podniknout takové podnikání. O čem to mluvíme? Faktem je, že existují dvě možnosti pro start-up vaječné podnikání, které mají své klady a zápory.

  Začněte s dospělými hospodářskými zvířaty

  Nákup dospělých kuřat. Toto rozhodnutí vyloučí stádium pěstování kuřat, doprovázené velkou péčí o péči, stejně jako úmrtnost mladých zvířat. Riziko však spočívá v tom, že některé bezohledné "kuřecí koše" s pomocí chemických přísad dosáhnou, že kuřata nese několik vajíček denně, ale v tomto režimu pták nemůže "pracovat" dlouho. Výsledkem je vyčerpání a reprodukční funkce již nefunguje. Kvůli tomu se na konci "kariéry" začnou prodávat, protože prodej kuřecích vajec jako podniku v tomto případě nebude trvat dlouho a budou zde velké ztráty.

  Vlastní kuřata vejce

  Nákup denních nebo týdenních kuřat. Samozřejmě, cena za jedno kuře bude nižší než u dospělých kuřat, ale proces pěstování bude trvat asi dva měsíce. Během celého tohoto období musí být kuřata vybavena vyváženou stravou, speciálními teplotními podmínkami a antivirovou léčbou. Nezávislé pěstování vrstev je obtížné, ale oprávněné.

  Důležité! Samozřejmě, že nehovoříme o obvyklých plemenách kuřat, stačí jen koupit speciální druhy, které jsou odvozeny speciálně pro průmyslovou výrobu vajec. Pokud volba stále klesla na nákup dospělých kuřat, pak by měl být dodavatel testován.

  Údržba a péče

  Příznivé podmínky

  Kuřecí vejce jako podnik se skutečně stane ziskovým "podnikem", pokud bude organizována řádná péče o ptáky. Slepice se chovají ve speciálních stodolech, kde v zimě nesmí teplota vzduchu klesnout pod +15 stupňů. Pouze tímto způsobem lze předpokládat, že budou splněny příznivé podmínky pro mikroklima. Obvykle se v mrazivých mrazech zahřívají kuřátka. Jedním z nejdůležitějších faktorů dobrého prodeje vajec je jejich vzhled. Vaječné vajíčko musí být čisté, což lze dosáhnout vytvořením pohodlných hnízd s vajcovodem v zásobníku se slámou.

  Důležité! V žádném případě se vajíčko nemůže umyt. Umyté vejce se uchovávají nejdéle 3 dny.

  Napájení

  Zvýšená produkce vajec je dosažena plnou a vyváženou stravou, zejména v zimě. Pro posílení zdraví slepic a obohacení jejich stravy je žádoucí použít:

  • rybí moučka - normalizuje metabolismus, zvyšuje imunitu a zlepšuje stravitelnost jiných vitaminů;
  • felucen - obsahuje aminokyseliny nezbytné pro tělo a další mikroelementy;
  • "Ryabushka" - zvyšuje produkci vajec a posiluje zdraví;
  • křída - poskytuje vápník;
  • shell - zabraňuje rachotům a ztenčení pláště.

  Dávejte pozor! Současné používání všech doplňků je zakázáno, nadbytek vitamínů negativně ovlivňuje slepice. Pro smíchání je nutné ranní krmení za den.

  Několik čísel

  Prodej slepičích vajec jako digitálního obchodu, který navrhujeme níže, je založen na zkušenosti skutečné farmy, která obsahuje 60 slepic plemen s vejci.

  Náklady

  Mezi měsíční výdaje patří:

  • 3 pytle z pšenice pro 500 rublů - 1500 rublů;
  • 2 pytle ječmene dertie za 500 rublů - 1000 rublů;
  • 3 sáčky pšeničných otrub na 200 rublů - 600 rublů;
  • další přísady - 500 rublů.

  Celkem: 3600 rublů

  Vypočítejte zisk

  V průměru s dobrou výživou plnokrevná slepice dává 40 vejců měsíčně. Dostáváme, že 60 slepic měsíčně přinese 2400 vajec (240 tuků). Dosud je průměrná cena Ruska za tucet 60 rublů. Zisk je: 240 x 60 = 14400 rublů.

  Čistý příjem: 14400 - 3600 = 10800 rublů (třikrát vyšší než náklady) ze 60 kuřat. Pokud se na druhou stranu ekonomika zvýší 5krát, pak čistý příjem odpovídajícím způsobem odpovídá.

  Důležité tipy pro optimalizaci

  Snížit náklady, tedy snížit náklady na vejce:

  • uskutečňovat velkoobchodní nákup obilí v podzimním období, kdy obiloviny převyšují;
  • k rozdrcení ječmene nezávisle s použitím domácích válcových drtičů;
  • sklizené trávy.

  Zavedení vajíčka

  I kdyby bylo možné snížit cenu vajec, neznamená to, že cena za vejce by měla být nižší. Náklady jsou založeny na průměru pro Rusko (region). Prodáváte kuřecí vejce jako obchod v bazarech nebo v místě bydliště. Pokud plány zahrnují vstup na velký trh, pak v tomto případě budou potřebné finanční prostředky na organizaci individuálního podnikání a získání příslušných dokumentů ve veterinárních orgánech. Ale obvykle na přírodních trzích se vejce rychle prodávají, a pokud jsou čisté a velké, pak poptávka po nich bude velmi vysoká.

  Jak uspořádat podnikání na kuřecích vejcích?

  V tomto materiálu:

  Obchodování s kuřecími vejci není tak účinné jako prodej kuřecího masa, ale je to v pořádku, vzhledem k tomu, že se nevyžaduje pečlivá péče o kuře. Nezajímáme prodej kuřecího masa, věnujeme pozornost pouze produkci vajec.

  Vypočtěte finanční část

  Než začneme pořádat výrobu, zvážíme, jak ziskové je vaječné podnikání. Výpočet se bude provádět na 100 kuřatech, které budou mít vejce - 6 ks za týden. To je průměr pro jednoho ptáka.

  Po zakoupení kuřat musí být 4 měsíce před tím, než pták dosáhne začátku ponožky. Od tohoto okamžiku začíná výrobní cyklus, který trvá 400 dní (57 týdnů), po němž by měl být pták odmítnut pro maso - nepřinese další vejce.

  Výsledkem je, že 100 slepic po dobu 520 dnů dá 57 × 6 × 100 = 34,2 tisíc vajec. V průměru ceny v Rusku za jednu tucet vajec se pohybují od 55 do 120 rublů. Jedná se o prodejní cenu vajec, ale na prodej se musíte orientovat s nejnižšími sazbami - od 55 rublů.

  Ukazuje se, že po dobu 520 dní (74 týdnů) 100 slepic dá vajíčka na částku 187 tisíc rublů, a to je v průměru 10 tisíc rublů. za měsíc. To není moc, ale když znáte tyto údaje a určíte požadovaný příjem z prodeje vajec, můžete upravit počet kuřat na drůbeží farmě. Například, pokud existuje touha získat příjmy z prodeje vajec v 50 nebo 100 tisíc rublů., Je nutné mít 500-1000 slepic.

  Co jiného musíte zvážit? Za prvé, nějaká část ptáka bude vyřazena. Tento ukazatel kolísá na úrovni 5-7%. Za druhé, velké množství kuřat bude vyžadovat nábor pracovníků. A to jsou další náklady na mzdy. Zatřetí je nutné organizovat včasné prodeje produktů, zejména pro velké objemy.

  Například pokud jsou ptáci pouze 100, týden je 600 vajec nebo 20 táců, není to těžké je realizovat za 7 dní. A jestliže jejich 1000, které za týden přináší 6 tisíc vajec - je to 200 táců, - pak provedení bude vyžadovat vážný přístup.

  S čím začít?

  Musíte začít s uspořádáním farmy. Můžete jej vyrobit z jednoduchých a snadných materiálů nebo vytvořit základní místnost. V prvním případě musí být hospodářství izolováno, aby během chladného počasí nebo mrazu teplota v místnosti neklesla pod -15 ° С. Navzdory skutečnosti, že se kuřata pohybuje při teplotě -20 až +25 ° C, pokuste se vytvořit takové podmínky, aby teplota v zimě nebyla tak nízká a udržovala se co nejvyšší. To zajistí normální podmínky pro ponožky pro drůbež.

  Ujistěte se, že místnost je dobře větrána. Není-li možnost dodat speciální vybavení, zajistěte okno, na němž položte kovovou síť. Všimněte si, že ptáci a vejce jsou kořistí hlodavců. Budou muset chránit prostory, ujistěte se, že v nich nejsou škůdci.

  Rozdělte pokoj na části, z nichž jeden bude chovat kuřata, a v druhém - být kuřata v období ponožek. Pro první nepotřebujete hodně místa. Nestlings 300 hlava je umístěna na ploše 10-15 m². Ale druhá pro takové množství bude vyžadovat pokoj od 40 m². Ukázalo se, že u drůbeží farmy pro 500-600 nosnic je nutná pokojová plocha 60-80 m². Tato konstrukce má rozměry 8 × 8 m. Vybavení obou místností s krmnými žlaby a pitnými misy.

  Takový kuřecí plášť ještě není připraven, dokud není instalován hřeben ve formě sloupu, který je zavěšen 1 m od podlahy nebo země. Postavte hnízda, kde budou ptáci přenášet vejce. Jsou vyráběny stejným způsobem jako obyčejné regály, pokryté slámou nebo seno. Vybudovat několik hnízd současně položit vejce nemohla jeden, ale několik kuřat. Podlaha musí být seno, piliny nebo sláma.

  Před zakoupením kuřat získáte jídlo. Tento druh drůbeže nemá příliš rád, spotřebovává téměř jakýkoli rostlinný nebo obilný odpad. V teplé sezóně samičí kousky najdou potravu, ale pro dosažení dobré produkce vajec potřebují krmení doplňky s vitamíny.

  Jakmile je místnost a krmiva připravena, kupte si kuřata. Mějte na paměti, že 10-15 kuřat potřebuje pouze jeden kohout, pokud hodlá vyvést kuřata. Přítomnost nebo absence kohoutů na farmě nemá vliv na průměrnou produkci vajec. Vyberte si plemena, která jsou speciálně určena k přepravě vajec.

  Vlastnosti výrobního procesu

  Aby bylo zajištěno, že kuřata jsou lépe přepravována, je třeba jim poskytnout odpovídající podmínky, a to:

  • dobře větrání místnosti;
  • vytvořit prostor pro ně;
  • dodržujte režim krmení.

  Větrání místnosti může být buď pomocí speciálních ventilátorů, nebo vzhledem k prostornosti místnosti a jejímu přirozenému větrání. Nezanedbávejte tuto podmínku. Skutečnost, že trusy ptáků rozkládají a vypouštějí plyny. U ptáků dochází ve srovnání s jinými zvířaty k výměně plynu s vysokou intenzitou.

  Jakmile vzroste obsah oxidu uhličitého ve vzduchu v místnosti, slepice ztrácejí chuť k jídlu, stávají se pomalými a slabými, produktivita klesá a produkce vajec klesá.

  Abyste tomu zabránili, změřte koncentraci oxidu uhličitého v kukuřici tak, aby nepřekročil 0,25%. V tomto případě by koncentrace sirovodíku neměla překročit 5 mg / m3 a indikace pro čpavek by neměla být vyšší než 15 mg / m3. Nedovolte velké množství prachu v místnosti. Jeho hodnota by neměla přesáhnout 5-6 mg / m³.

  Pokuste se dát kuře s výpočtem 4 osob na 1 m². To může vyžadovat velkou místnost pro kuřata pro 300-500 ptáků: 300-500 / 4 = 75-125 m². Ale pokud umístíte ptáky do speciálních buněk, uspořádejte buňky na různých úrovních, pak se tato oblast může snížit 2-3krát. Tento přístup umožňuje udržovat ptáky v hygienických podmínkách. Ale v tomto případě by se měla více věnovat větrání místnosti.

  Zvláštní strava neznamená, že krmivo by mělo být vždy v podavači. Pokud je to možné, přestaňte je péči o ptáky, pak budou neustále jíst, což povede k obezitě. Zastavené kuře bude horší, dává 2-4 vajíčka týdně, což snižuje ziskovost podniku o 2-3 krát. Usadíte podavače tak, aby mezi nimi byly alespoň 10 cm.

  Výroba vajec vyžaduje jedno hnízdo pro 5 ptáků. Zvažte, že 9 z 10 kuřat položí vejce před polednem. Uspořádejte sbírku, abyste se k této době mohli přizpůsobit. Sběr vajec však bude muset být proveden 4krát denně.

  Zatímco kuřata rostou v prvním týdnu, je třeba je krmit pšenicí a mléko s mlékem, které je třeba zahřát. Již ve věku 1-2 týdnů dostanou zelenou, většinou kopřivu. Za normu se považuje, pokud slepice ve věku 1 měsíce váží 200 g.

  Pokud se kuře může nacházet v chladné místnosti, pak u kuřat takové podmínky nebudou fungovat. Měly by růst při teplotě 17-20 ° C. Proto jestliže je mladý v klecích, ale ve stejné místnosti jako dospělí, celková teplota v kuřecím kousku by neměla být nižší než indikovaná hladina pro kuřata.

  Dávejte pozor na to, aby nedošlo k prasknutí v podlaze a nemůžete dělat nory, kterými by se do místnosti dostaly krysy, kočky, lišky, fretky. Kuřata pro ně jsou kořistí. Nejlepší je, aby taková drůbežářská farma vytvořila základní budovu a držela kuřata v buněčných bateriích.

  Jak nejlépe prodávat produkty?

  Organizujte výrobu, přemýšlejte o prodeji produktů. Toto by mělo být zajištěno i ve fázi vývoje obchodního plánu. Vejce můžete dodat k bazarovým kioskům, obchodům, cukrárnám a cateringovým zařízením. Všichni potřebují tento výrobek, v každém případě je zakoupen, takže je můžete kontaktovat v nabídce.

  Můžete si pronajmout kiosk na trhu, najmout si prodávající a prodávat produkty za tržní cenu. To zvýší příjmy z podniku, zvýší ziskovost drůbeží farmy. Pokud je dům s ekonomikou ve městě nebo po silnici s dobrým provozem, můžete uspořádat prodej v blízkosti domu, vybavit místo a dělat vzdálený banner s obrazem kuře, vajec a ceny.

  Není moudré být moudří. Přejíždějící auta nebudou moci číst, jaký dobrý produkt máte. Vejce jsou potřebné všemi a vzhledem k tomu, že si můžete koupit domácí produkt poblíž soukromého domu, který je lepší než obchod, může se zajímat pouze cena. A pokud se ukáže, že to není nejen vyšší než v obchodě, ale také nižší, prodej je zajištěn.