Podnikatelský plán: manikúra od začátku

Krásná polovina lidstva chce vypadat krásně v každém ročním období bez ohledu na okolnosti. Velmi výnosným směrem v tomto segmentu trhu je poskytování služeb manikúry. Pokud jde o začínající podnikatele a zkušené podnikatele je velmi důležité, aby se jasně a kompetentní obchodní plán nehtové studio s výpočty a provést analýzu trhu a hospodářské soutěže, aby byly objektivní pohled na budoucnost, společnost, která přináší stálý příjem.

Analýza trhu

Počet salonů zabývajících se poskytováním manikúry je poměrně vysoký. Mnoho z nich se již podařilo získat mezi zákazníky pozitivní pověst a vzít leví podíl na zisku. Zde je důležité studovat do nejmenších detailů všechny výhody a nevýhody nejmodernějších salonů. A snažte se ujistit, že vaše společnost má charakteristický rys a mohla by se vymykat mimo jiné.

Analyzujte umístění salonů. Důležitým bodem je cenová kategorie poskytovaných služeb. Nemá smysl dělat třídní manikúru ve spacích oblastech, protože kupní síla bude nízká. Proto v oblasti s elitními novými budovami nebudou ekonomické služby v centru pozornosti. Možná bychom měli věnovat pozornost nákupním center, která jsou přetížením velké skupiny lidí, většinou žen.

Jak vyplývá z mnoha průzkumů veřejného mínění, velká poptávka po těchto službách byly porušeny ženská polovina populace (to je v domácnosti a mladé maminky sedí ve vyhlášce, ale dává přednost dobře vypadat). Ale jít na druhý konec města, aby make-up a nehty zacházet s malé dítě je dost problematické, ale jít do nejbližšího obchodu, který se nachází v místním nákupním centru, je to pohodlné.

Pokud se zaměřujete na druhou polovinu ženské populace, pak je rozumné přemýšlet o umístění poblíž obchodních obchodních center a kanceláří.

A můžete přilákat ty i ostatní. Hlavním úkolem je provést úplnou analýzu trhu a vybrat správné místo.

Cíle a cíle projektu

Cíle projektu:

 • vytvoření klientské základny,
 • získání čistého zisku v požadované výši (v závislosti na přání konkrétního podnikatele).

Úkoly projektu:

 • organizaci pracovišť pro určitý počet odborníků,
 • Zvýšení zisku prostřednictvím zavedení dalších služeb,
 • přilákání nových klientů díky inovaci a aktivní reklamní politice.

Rozhodli jste se otevřít salon na nehty? Co pro to potřebujete?

Chcete-li otevřít salon nehtů, budete potřebovat:

 1. registrace v daňových orgánech jako individuální podnikatel (IP);
 2. získání povolení od SES a požární služby. Je nutné předem postarat se o plný soulad se všemi normami a normami požární bezpečnosti, jakož is předpisy hygienické hygieny. Které vám pomohou 2.1.2.2631-10 SanPiN „hygienické požadavky na umístění, zařízení, vybavení, údržby a provozu organizací komunální účelem poskytování kadeřnické a kosmetické služby.“ Všichni zaměstnanci musí mít zdravotní záznamy;
 3. získání licence na poskytování služeb tohoto druhu;
 4. registrace v daňové kontrole;
 5. uzavřete salon.

Obchod pro fanoušky sportu: otevřete fitness klub od začátku. Co potřebujete, kde začít, kolik to stojí - přečtěte si od nás.

Nuance výběru místnosti pro salon

 • Jak bylo poznamenáno výše, je vhodné zvolit místa hromadného shromažďování lidí, většinou žen. Konkrétně: nákupní centra, místa v blízkosti kanceláří, centrální ulice.
 • Koupit nebo pronajmout pokoj - záleží na vaší touze a finančních schopnostech. Samozřejmě, že pronájem prostoru pro nehtový salon v centru města bude stát stejně jako nákup místnosti. Nicméně, s nákupem spěchu nestojí za to. Několik měsíců podnikatelské činnosti můžete pochopit, jak výhodná je podnikání na tomto místě. A vyhrajete-li určitou klientskou základnu, která přinese stabilní příjem, můžete přemýšlet o tom, jak využít prostor pro další expanzi.
 • Nezapomeňte na malou domácnost. místnost v kajutě, kde bude sklad uložen, pracovní formulář pro zaměstnance.
 • Kromě toho je žádoucí přidělit malý prostor pro odpočinek zaměstnanců, kde mohou jíst.
 • Nezapomínejme, že podle pravidel SanPiNa jsou na jeden master přiděleny alespoň 6 m 2.

Náklady na pronájem komerčních prostor, například v Moskvě v roce 2017 se pohybovala od 250 tis. Rublů do 700, v závislosti na velikosti, umístění, blízkost metra, opravy atd. To znamená, že roční nájemné budete trávit v průměru o 7-10 milionů. Při nákupu místnosti budete stát několik desítek nebo dokonce stovky milionů.

Vybavení, materiály

Na moderním trhu jsou k dispozici různé modely, které lze vybrat nejen ve velikosti, ale i v barvě:

 • manikúra stoly stojí 3 až 15 tisíc rublů.,
 • lampy na sušení - od 3 do 6,5 tisíc rublů.,
 • zařízení pro manikúru, voskoplyvy - od 2 do 20 tisíc rublů.,
 • podpěry a podložky - od 500 rublů. a vyšší,
 • sterilizátory a příslušenství - od 500 rublů. až 5 tisíc,
 • židle pro pána - od 2 do 8 tisíc rublů.,
 • ručníky - 50 rublů,
 • přímo pracovní materiál (laky na nehty, mytí, kartáče apod.) - od 50 rublů. a vyšší.

Koupit veškeré vybavení pouze v osvědčeném místě s dostupností certifikátu.

Nábor zaměstnanců

Téměř polovina úspěchu vašeho podnikání závisí na náboru. Přístup je velmi vážný, s velkou zodpovědností.

Velitel musí splňovat několik kritérií:

 • mít dobré vzdělání v oboru, není špatné, pokud bude mít i lékařskou výchovu;
 • je žádoucí mít diplomy a medaile z různých soutěží a mistrovských kurzů, což naznačuje vysokou kvalifikaci. Všechny tyto trofeje lze umístit do haly vašeho salonu za účelem zvýšení pověsti;
 • být zdvořilý a kompetentní;
 • vzhled hraje významnou roli při práci s lidmi. Je nepravděpodobné, že nezkušený pán vzbudí důvěru.

Kromě mistrů bychom měli také přemýšlet o účastnících. Správce schází zákazníků, přijímá hovory a aplikace, vyčistí ženu. Potřebujete účetního - rozhodněte se sami, podle vašich požadavků, počtu zaměstnanců, měsíčních zisků.

Úspěch podniku závisí do značné míry na jeho názvu. Vzpomeňte si na slova kapitána Vrungela: "Jak nazýváte loď - tak to bude plavat"? Název společnosti je prakticky "tvář". Naučte se funkce jmenování z našeho článku.

Máte kadeřnický talent? Začněte svou firmu tímto směrem! Nuance a poradenství v oblasti podnikání v oblasti kadeřnických služeb: http://svoy-business.com/nachalo-deyatelnosti/vyibor-napravleniya-deyatelnosti/kak-otkryit-parikmaherskuyu-s-nulya.html

Služby manikurního salonu

Kromě základních služeb se můžete specializovat i na řadu dalších. Pedikúra, solárium, kadeřnictví, make-up artist, kosmetička.

Prostor pro váš salon může být dětský pokoj. Koneckonců, velké množství klientů jsou mladé matky, které by rádi navštěvovaly salon častěji, kdyby byla možnost nechat dítě s někým. Proto přemýšlejte o tom, jak přidělit malou plochu pro volný čas dětí. Například vynikajícím řešením může být suchý bazén. A dítě je zaneprázdněno a moje matka je šťastná.

Pro solárium, které je v nabídce po celý rok, si můžete zakoupit speciální vybavení. No, pečlivě se postará o kávovar, terminál zaplatí za mobilní služby. Všechny tyto velmi nákladné aktivity pomohou výrazně zlepšit stav salonu.

Propagace obchodu s manikurou

Takže jsme rozložili, jak otevřít salon nehtů od začátku. Co dělat dál? Samozřejmě, že podporují své služby a hledají zákazníky. Zde přijde na pomoc reklama - známý motor pokroku. Reklamní salon nehtů může být jiný. Noviny, rozhlas nebo televize, letáky, bannery, vizitky. Zde vše závisí na vaší představivosti a kreativitě.

Podnikatelský plán pro nehtový salon

Manikúra se zabývá desítkami tisíc ženských podnikatelů po celé zemi. Někteří si pronajmou pracoviště v salonu nebo pracují ve státě, jiní přijímá klienty doma. Poslední verze podnikání bude popsána v tomto článku. Chcete-li odpovědět na otázku, jak zisková je nehtová báze, pomůže nám obchodní plán nehtového salonu, jehož příkladem je otevření vlastní kabinetu pro manikúru.

Shrnutí projektu

Vysoká poptávka po manikurním salonu bude ve velkém městě a v malých a středních městech bude větší manikúra doma slibnější, protože náklady na službu v salonu mohou být vyšší než finanční možnosti cílového publika. Otevřeme salon doma ve formátu malého nehtového studia, kde budou poskytovány profesionální manikúra. Je určen pro klienty se středním příjmem.

 • Ženy od 20 do 45 let (55%).
 • Dívky od 16 do 20 let (30%).
 • Ženy od 45 do 65 let (25%).

Pracovní doba: denně od 9:00 do 20:00.

Manikérská skříňka bude umístěna ve velké obytné zóně města v aktivně průchodné zóně.

Seznam služeb mini-studia:

 • Hardware pro manikúru.
 • Hardware pro pedikúru.
 • Design nehtů s lakem / gel / gel-lak.
 • Kosmetické salony.
 • Podobné salony manikúry.

Boj proti konkurentům vyžaduje vysokou úroveň dovedností mistrů, slušnou úroveň služeb, individuální přístup, kreativní design manikúry a účinné postupy pro ruce, nohy a nehty.

Podnikatelský záměr pro kalkulaci nehtů s výpočty pomůže posoudit možná rizika dodatečných nebo zbytečných nákladů. Uvádí výši investic, které je třeba provést v zahajovací fázi a měsíčně k dosažení stanovených plánů příjmů.

Dekorace

Chcete-li otevřít vlastní skříň na manikúru, musíte se zaregistrovat u místních daňových úřadů, abyste se vyhnuli pokutám ze strany státu. Zaregistrujeme se jako OP se zjednodušeným daňovým systémem ve výši 6% daně z příjmů. Kromě toho, abyste mohli provádět aktivity v oblasti krásy a zdraví, musíte zvolit kód OKVED 96.02.

Budeme také potřebovat výpis z EGRIP nebo jednotného státního rejstříku právnických osob, povolení od požární kontroly a SES. Žádné další povolení nebo licence pro podnikání tohoto druhu jsou vyžadovány.

Státní poplatek za získání certifikátu IP bude asi 800-1000 rublů + náklady na povolení. V celkové výši investice bude asi 10 tisíc rublů.

Umístění

Náš salon s manikurou se bude nacházet v ložnici velkého města. Pro něj bude použit jeho vlastní pokoj - pokoj v soukromém bytě o celkové rozloze 30m2. m. Zahrnuje malou přijímací místnost o rozloze 10 m². m, sál pro zákaznické služby 15 metrů čtverečních. m a 5 m2. m do koupelny. Pokud původní rozložení neodpovídá tomuto zónování, musíte provést přestavbu a opravu.

Za tímto účelem budeme potřebovat 150 tisíc rublů.

Věnujeme pozornost použitelnosti odtoku vody, zásobování vodou, elektrického zapojení a topení.

Nákup zařízení

Zařízení, nábytek a materiály jsou hlavními náklady při otevírání mini-studio manikúry.

Otevření ateliéru nehtové služby: podnikatelský plán s předběžnými výpočty nákladů na údržbu nehtového salonu

Manikurní salon je podnik, který je velmi slibný a může přinést značné zisky. Je to způsobeno skutečností, že klienty manikůrového salonu jsou ženy.

Kvůli své kráse jsou schopni strávit spoustu času v pánské židli, zejména v péči o ruce. Samozřejmě, manikúra může být provedena doma, ale většina žen nemá dostatek dovedností nebo síly. Kromě toho je snadnější věřit zkušeným manikúřům, aby se podívali na úroveň.

Otevřením nehtového salonu je důležité vše kompetentně přemýšlet. To je jediný způsob, jak očekávat, že se salon rychle vyplatí, a také přinést stabilní a podstatný zisk. Hlavní věcí je vypracovat obchodní plán pro nehtový salon. Bez takového podnikatelského plánu může být otevírání salonu nehtů problematické, protože dokonce i malé opomenutí mohou ovlivnit podnikání. Současně by měl být podnikatelský plán proveden pomocí výpočtů, které vám umožní představit si nezbytné náklady, investice v každém směru.

První kroky v nehtové službě

První krok. Za prvé, měli byste přemýšlet o tom, jak vypadá váš nehtový salon, vlastnosti služby a podobně. Měli byste mít úplný obrázek o svém studiu, nemůžete se spoléhat na "možná". Podnikový plán pro nehtový salon nebo kabinet by měl pomoci v tomto.

Druhý krok. Pouze znalosti o vlastnostech vašeho budoucího studia nebo manikúry najdete v právnické osobě. Tento postup by neměl způsobit velké obtíže.

Třetí krok. Je třeba vybrat a pronajmout vhodný pokoj pro vaše studio. Doporučuje se uzavřít dlouhodobý pronájem.

Krok čtyři. Zda otevření studia pedikúru bude organizováno od začátku nebo bude hotová verze. Při první možnosti jednoduše nemůžete bez vhodného podnikatelského plánu uvést všechny investice včetně vybavení, personálu a podobně, včetně průměrného měsíčního zisku a doby návratnosti. Tento přístup umožní všem předvídat a také spoléhat na zisk. Můžete použít druhou možnost, ale s první možností můžete výrazně uložit a otevřít salon nehtů, který potěší všechny zákazníky. To zajistí tok klientely, stejně jako stabilní zisk.

Krok pátý. Chcete-li správně určit místo, kde bude vaše pedikúrové studio umístěno, je důležité provést analýzu potenciálních klientů. Je žádoucí, aby toto místo bylo vždy v dohledu Vaší klientely. Příkladem může být následující: hromadění zábavních center a prodejen, centrum města, místo u obchodů s oděvy a butiků. Není žádným tajemstvím, že když dívka nakupuje nové oblečení, dívka má touhu vypadat čistě a uklizená. Otevírání svého nehtového studia v blízkosti bude schopno uspokojit potřeby těchto žen slabšího pohlaví potřebovat vypadat přesvědčivě v nových šatech.

Krok šest. Otevření pedikúry nehtového studia bude vyžadovat značné finanční prostředky. Pokud nebude k dispozici potřebná částka, budete muset vzít úvěr od banky nebo najít investory. Pokud by to způsobilo problém, je vhodné přemýšlet o otevření mini studia. Jako příklad může být pro začátečníky místnost ve formě mini pedikúry. Pro takové mini pedikúru bude vyžadovat minimální investice. Dokonce můžete ušetřit zaměstnance a osobně poskytovat služby, ale pouze v tomto případě, pokud máte potřebné dovednosti. Pak bude možné zamyslet se nad rozšířením pedikúru do velkého studia, kde bude pracovat už najatý personál, a budete řídit salon a vypočítat zisk.

Podnikatelský plán

V tomto obchodním plánu zvážíme otevření pedikúru na nehty v moskevském regionu. Otevřeme salon nehtů ve výši 5 pracovišť. Rozvrh mini kabinetu studia bude od 10 do 22 hodin. Chcete-li otevřít studio na nehty, budete potřebovat:

 1. Při registraci u daňových úřadů bude nutné zorganizovat IP nebo LLC;
 2. Získejte povolení od hasičů a SES. V předstihu je nutné dbát na plné dodržování všech norem a norem požární bezpečnosti, včetně pravidel hygienické hygieny. Proto je třeba v předstihu studovat požadavky na zařízení, obsah, včetně způsobu fungování organizací poskytujících kosmetické služby. Personál musí mít hygienické knihy;
 3. Získání licence příslušného typu pro poskytování služeb tohoto typu;
 4. Vytiskněte svůj nehtový salon;
 5. Registrace do daňové kontroly.

Částka pro tato schválení a licence může vyžadovat až 50 tisíc rublů.

Celkem: 50 000 rublů.

Pronájem a opravy prostor

Chcete-li otevřít ateliérové ​​studio, musíte zajistit všechna potřebná zařízení pro podnikání. Především byste měli vědět, že pro jedno pracoviště potřebujete v průměru 6-10 metrů čtverečních. Bude také vyžadovat místo pro manažera, stejně jako příjem příkazů. Bude mít místo pro uložení spotřebního materiálu a vybavení. Bude zapotřebí přístupu k zásobování vodou.

Chcete-li otevřít studio na nehty, budete potřebovat:

 1. Jedno pracoviště - 7 metrů čtverečních. Celkem 7 * 5 = 35 metrů čtverečních;
 2. Chata - 5 metrů čtverečních;
 3. Recepce - 5 metrů čtverečních;
 4. Čekací plocha (pohovka, stůl s časopisy) - 8 metrů čtverečních;
 5. Samostatná místnost pro skladování materiálů a zařízení - 12 metrů čtverečních;
 6. Malá místnost pro zaměstnance, kde mohou odpočívat, změnit oblečení a oběd - 10 metrů čtverečních.

Celkem: 75 metrů čtverečních.

Náklady na pronájem za metr v Moskvě regionu v nákupním centru bude asi 2000 rublů za měsíc na metr čtvereční. Pro provádění oprav a přípravných prací odhadujeme 2 tisíce rublů na metr čtvereční. Opravy by měly být prováděny v souladu s určitými požadavky regulačních orgánů, takže se nic nemění.

K pronájmu a opravě potřebných prostor budete potřebovat:

 1. 75 * 2000 = 15000 rublů - měsíční nájemné;
 2. 75 * 2000 = 150 000 rublů budou náklady na opravu.

Celkem: 300 000 rublů.

Nákup zařízení pro studio

Hlavním kritériem pro nákup zařízení pro manikúrový salon je jeho spolehlivost a funkčnost. Neukládejte na židle, lampičky na manikúru, protože to ovlivní příliv zákazníků. Stůl na manikúru by měl mít výšku nejméně 70 centimetrů, jinak nebude splňovat hygienické normy. Důležité je také věnovat pozornost křesadlům dílen, protože v nich většinu času stráví. Měli by mít opěradlo a područky, nastavitelné ve výšce. Z výběru míst bude záviset na efektivitě mistrů a tím i na zisku nehtového salonu.

Pro stabilní práci nailového studia potřebujete:

 1. Kvalitní vybavení pro práci velitele;
 2. Pohodlné místo pro klienta.

Soutěž v tak velkém podnikání, takže nemůžete dělat chyby a poskytovat služby, které nejsou standardní. Proto je nutné zakoupit zařízení pouze na testovaných místech a také požadovat dostupnost certifikátu.

Abyste mohli nabídnout mnoho manikurních služeb, měli byste si zakoupit:

 1. Manikérské stoly 5 kusů v hodnotě 10 tisíc rublů. Ve výši 50 000 rublů;
 2. Tenké manikúrní lampy pro sušení a křemenné sterilizátory na 5 kusů ve výši 100 000 rublů;
 3. Fresery pro pedikúru a manikúru nehtů - 10 000 rublů;
 4. Voskoplavy a zařízení pro manikúru - 40000 rublů;
 5. Sterilizátory a příslušenství - 10000 rublů;
 6. Polštáře a stojany - 10 000 rublů;
 7. Židle pro majitele - 25000 rublů;
 8. Sady nástrojů pro pedikúru a manikúru, kosmetické dodávek a materiálů (odstraňovač, lak na nehty, kartáčky, apod), ručníky, rukavice a podobné výrobky - 80.000 rublů;
 9. Pohodlné židle pro zákazníky - 40000 rublů;
 10. Recepce, pohovka na čekání, trezor na dokumenty, šatní skříň, konferenční stolek, závěsy a další potřebný nábytek - 100 000 rublů;
 11. TV, hudební systém pro vytvoření příjemné atmosféry, lednice, mikrovlnná trouba a podobně - 50 000 rublů.

Celkem: 515 000 rublů.

Plat mzdy

Otevření studia na nehty bude vyžadovat nábor zaměstnanců. Měli by být komunikační lidé, aby přicházeli zákazníci, kteří jsou vždy vítáni, byli dokonale obsluhováni a spokojeni s poskytovanou službou. To je zvláště důležité, protože lidé se vždy chtějí vrátit tam, kde je to dobré. Výsledkem je, že dívka nebude příště navštěvovat pouze vás, ale bude vám také poradit váš nehtový salon se svými přítelkyněmi.

Velitel musí splňovat tato kritéria:

 1. Mít vzdělání v oboru;
 2. Je žádoucí mít medaile a diplomy z různých mistrovských tříd a soutěží, což potvrdí vysokou kvalifikaci;
 3. Buďte gramotní a zdvořilí;
 4. Buďte atraktivní zvenčí.

Zaměstnanci budou:

 1. Masters - 7 lidí s platy 30 000 rublů pro organizaci každodenní práce. 7 * 35000 = 245000 rublů;
 2. Administrátor, setkání se zákazníky, stejně jako přijímání žádostí a volání - 30 000 rublů;
 3. Čistič - 15000 rublů;
 4. Příchozí účetní - 10 000 rublů;

Celkem: 300 000 rublů.

Náklady na daně, služby a zásoby

Platby za vodu, elektrickou energii, telefon, kabelovou televizi, daně, nákup spotřebního materiálu zaberou asi 50 000 rublů za měsíc.

Celkem: 50 000 rublů.

Náklady na reklamní služby

Aby nehtový salón mohl mít neustálý příliv zákazníků, stojí za to investovat do reklamy. Jedná se o web s propagací, která se zvýší na třicet tisíc rublů. Můžete přidělit finanční prostředky na letáky k distribuci v okolí nákupního centra, inzerce v novinách apod.

Celkem: 100 000 rublů.

Celkové náklady, stejně jako doba návratnosti

Chcete-li otevřít ateliérové ​​studio, budete muset strávit následující finance:

Celkem: 50000 + 300000 + 515000 + 300000 + 50000 + 100000 = 1305000 rublů.

Výnosnost salonu bude určena službami, které budou poskytovat velitelé za den. Náklady na klasickou manikúru v oblasti Moskvy je v průměru 500-600 rublů. Jiné typy služeb budou v rozmezí 500-1500 rublů. Takže jeden mistr za den může poskytnout průměrně 5 služeb a přinese asi 5 000 rublů. 5 mistrů přinese 25 000 rublů denně. Částka za měsíc bude 750 000 rublů.

Po odečtení uvedené částky investice za měsíční výdaje vypočítáme zisk:

Doba návratnosti:

To znamená, že téměř 9 měsíců bude muset salon manikér zpracovávat dříve, než bude mít zisk.

Podnikatelský plán: podnikání s nehty od A do Z. Cena za prodloužení nehtů s gelem. Jak otevřít podnikání na stavbě nehtů doma

Služby, které pomáhají udržovat nebo vytvářet krásu, byly vždy poptávané, zejména krásná polovina lidstva. Péče o nehty by neměla být ani pečlivější než kůže na obličeji nebo na vlasy.

Souhlasíte, na ruce věnujte pozornost téměř všude - v obchodě, v kanceláři, v kruhu přátel a tím spíš v přítelkyní. No, pokud příroda udělila krásné a silné nehty. Ale i v tomto případě je třeba, aby vypadali čistě a atraktivně.

Za tímto účelem je třeba alespoň pravidelně provádět manikúru a pedikúru. Pro ty, kterým podstata podváděla, existuje taková služba, jako je výstavba umělých nehtů.

Školení

Myšlenka zvyšování hřebíků nebo poskytování služeb pro manikúru a pedikúru je vždy důležitá, a to navzdory vysoké konkurenci. Před poskytnutím těchto služeb je však nutné absolvovat speciální školení. Stačí, abyste se přihlásili do příslušných kurzů nebo objednat disky s vzdělávacími materiály prostřednictvím internetu. V základním kurzu jsou zahrnuty pouze přímé nehty. Návrh a malba bude nutno studovat dodatečně.

Definice segmentu trhu

Jak již bylo uvedeno výše, podnikání s nehty je vysoce konkurenceschopné. Proto jen mistr, který dokonale zná jeho podnikání, bude úspěšný a ve své práci bude používat dobré a vysoce kvalitní materiály. K dnešnímu dni rostoucí popularita získává rozšíření gelových nehtů. To je způsobeno skutečností, že v tomto případě je nutné použít kapalinu pro polymeraci. Tato látka je docela toxická a vyžaduje přítomnost extraktu v místnosti, kde jsou zvětšeny akrylové hřebíky.

Obvykle jsou tyto služby využívány z několika důvodů. To je nedostatek času na péči a ošklivé přírodní formy a skvělé příležitosti v designu. Klienti salonů jsou zpravidla dívky ve věku 17 let. Horní hranice věkové kategorie je obtížné určit. Obecně řečeno, mistry jsou řešeny studentky, zaměstnanci kanceláře a obchodníky. Ale ani obyčejné hospodyně nevypadají tak zřídka. Za prvé, je lepší nabídnout své služby přátelům a známým. Pokud se vše dělá kvalitativně - reklama je zajištěna.

Požadované materiály

Než začnete podnikat, musíte podniknout obchodní plán. Nehtová bariéra to vyžaduje stejně jako každá jiná. Pro školení a poskytování služeb pro prodlužování nechtů bude zapotřebí následující částka (výpočty vycházejí z cen TM Sharlinu (Rusko) s přihlédnutím k potřebě spotřebního materiálu za měsíc):

 1. Kartáče na gel č. 4, 6 - 1200 rub.
 2. Kartáče na malování (sada 12 ks) - 400 rub.
 3. Kartáče pro modelování (5 kusů) - 600 rub.
 4. Gel transparentní, 15 ml - 900 rub.
 5. Gel bílý, 15 ml - 850 rub.
 6. Gel růžová kamufláž, 15 ml - 900 rub.
 7. Dokončovací gel, 15 ml - 750 rub.
 8. Degreaser, 10 ml - 250 rublů.
 9. Desinfekční prostředek, 250 ml - 200 rublů.
 10. Pushher, 1 ks. - 300 rublů.
 11. Pily, 3 ks. -90 rub.
 12. Buff, 2 ks. - 60 rublů.
 13. Kočičí olej, 5 ml - 100 rub.
 14. Odstraňovač pro hranu, 10 ml - 300 rub.
 15. Primer, 10 ml - 420 rublů.
 16. Tipy (500 ks) - 500 rublů.
 17. Formuláře, 500 ks. - 600 rublů.
 18. Typ řezačka - 120 rub.
 19. Fraser s přídavnými zařízeními - 6000 rub.
 20. Odstraňovač štětců, 50 ml - 400 rub.
 21. Laky na nehty, 10 ks. - 400 rublů.
 22. Ultrafialová lampa - 1400 rub.
 23. Odstraňovač laků, 500 ml - 400 rub.
 24. Odstraňovač pro odstranění lepivé vrstvy, 250 ml - 600 rub.
 25. Ubrousky - 20 rublů.
 26. Wadded disky - 100 rub.
 27. Gely nebo akrylové barvy - 1000 rub.
 28. Lepidlo na nehty a tipy - 110 rub.
 29. Polštář pod lokty - 200 rub.
 30. Odstraňovač gelu, 250 ml - 600 rub.

Celkové náklady na materiály jsou 19,370 rublů.

Výdaje za služby

Pro stanovení cenové politiky je nutné zjistit nákladovou cenu prodloužení nehtů pomocí gelu. To je docela snadné, protože je známá přibližná spotřeba materiálů a životnost takových doplňků, jako jsou kartáče, pilníky na nehty atd. Takže:

1) modelovací gel (900 + 900 + 850): 3 = 884: 5 = 177 rublů;

2) dokončovací gel 750: 10 = 75 rublů;

3) tvoří 600: 500 * 10 = 12 rublů;

4) kartáč 600: 5 = 120 rublů;

5) lak na nehty = 5 rublů;

6) dodatečné náklady (bavlněné vložky, kartáče, elektřina, pomocné kapaliny apod.) = 100 rublů.

Dostáváme, že náklady na poskytování služeb pro modelování umělých nehtů činí 480 rublů.

Stanovení cen za výstavbu

Po určení nákladů nezapomeňte do obchodního plánu zahrnout příslušné informace. Prodloužení nehtů je velmi výnosné zaměstnání. Ti, kteří chtějí dát úchyty dobře upravenému vzhledu, jsou mnoho. Obzvláště v poptávce využívá nahromadění transparentního gelu a francouzské manikúry.

Další práce je druhá možnost, při níž se používá kamufláž a bílý gel. Ale pokud jde o spotřebu materiálu, jsou tyto typy zhroucení prakticky stejné, rozdíl je pouze ve složitosti provedené práce a požadované době. Věnujte pozornost: minimální ziskovost by měla činit minimálně 25%, jinak je zbytečné začít podnikat. Kromě toho může být obchodní myšlenka pro rozšíření nehtů s gelem realizována dvěma způsoby.

První je otevření salonu. To však bude vyžadovat dodatečné náklady na pronájem kanceláří a platy zaměstnanců. Zastavme se v této možnosti, jako je například podnikání na stavbě hřebíků doma - je to přijatelnější a praktičtější pro začátečníka.

Takže zpět k ceně služeb. Kromě nákladů na nákup materiálů je cena ovlivněna také počtem obyvatel vypořádání a cenami konkurentů. V průměru máme následující výsledek:

1. Vznik průhledného gelu - 480 * 1,25 = 600 rublů.

2. Zvýšení bundy - 600 * 1,5 = 900 rublů.

3. Korekce s průhledným gelem - 400 rublů.

4. Oprava pláště - 600 rublů.

Toto je minimální cena pro začátečníka, který provádí recepci doma.

Ceny za design nehtů jsou poněkud odlišné, ale závisí také na použitých materiálech a složitosti práce. Průměrná cena malířských hřebíků je 120 rublů, u uměleckého modelování 300 rublů.

Reklamní náklady

Reklamní kampaň je poměrně jednoduchá. Budete potřebovat letáky, vizitky a osobu, která je bude distribuovat na určených místech. Pro tiskové služby budete muset strávit následující částku:

1. Letáky (1000 kusů) - 5000 rublů.

2. Vizitky (100 ks) - 600 rublů.

Plat mluvčího je zpravidla 12 000 rublů.

Nail business - Návratnost nákladů

Mistr novic tráví z gelu v průměru 2,5-3 hodiny modelování umělých nehtů. Můžete například přijmout maximálně dva klienty denně. Pracuje 5 dní v týdnu, za měsíc budete sloužit 110 osobám. Nemělo by se zapomenout, že nejméně 10% klientů přijde ke korekci během tří týdnů. Budeme vypočítat příjem za měsíc:

110 * 600 + 11 * 400 = 66 000 + 4400 = 70 400 rublů.

Samozřejmě, tato částka bude vyžadovat odpočet daní (při registraci jednotlivého podnikání) a výdajů na doplnění zásob (někde kolem 20 000 rublů). Daně zjednodušeného daňového systému tvoří 15%. Zvažujeme:

1) 70,400 - (19,370 + 20,000 + 6800) = 24,230 rublů (příjmy mínus všechny náklady);

2) 24 230 * 0,15 = 3635 rublů (daň);

3) 24 230 - 3635 = 20 595 rublů (čistý zisk).

Jak je z výše uvedených výpočtů patrné, investované prostředky nebudou splaceny déle než měsíc.

Namísto závěru

To vše samozřejmě je dobré, ale v tomto druhu činnosti existují jisté nuance. Pokud zanedbáte tyto momenty, dokonce i nejlepší obchodní plán vás nezachrání. Nehty by se vám měly líbit a neměly by být jen způsoby, jak vydělat peníze. Po ukončení studia je nutné předat osvědčenou praxi.

Pro úspěšnou existenci a vývoj případu budete muset neustále navštěvovat mistrovské kurzy, zlepšit své dovednosti a schopnosti. Poprvé se bude muset přizpůsobit zákazníkům, zejména hodin příjmu. Tato doba obvykle trvá přibližně rok. Většina získaných zisků by měla být vynaložena na rozvoj podnikání - obstarávání materiálů a školení.

Nyní pár slov o místnosti. Vybavte dům pokojem, který bude sloužit pouze jako pracovna - to vytvoří pozitivní názor a zvýší pověst. Získejte odbornou literaturu: časopisy, katalogy atd.

To vám pomůže držet krok s nejnovějšími trendy módy, a klienty - zvolit si design. Pokud můžete dělat práci kvalitně a rychle, pak brzy nebudete potřebovat reklamu, a nehty podnikání se bude dařit.

Jak otevřít salon nehtů od začátku

Manikúra a pedikúra jsou v každém ročním období poptávané mezi krásným sexem. To je ziskové podnikání, ale existují i ​​rizika. Obecně platí, že otevření nehtového salonu od začátku s náležitým přístupem a přemýšlivý podnikatelský záměr je v kompetenci každého začínajícího podnikatele.

Obchodní formáty

Neil-bar (ostrov) v nákupním centru

Ateliér expresní manikúry v nákupním centru je populární. V chodbách centra jsou stoly nebo unikátní stojany barů. Procházka návštěvníky vidí nabídku a přijme impulzivní rozhodnutí udělat si manikúru.

Tato forma podnikání nevyžaduje velké náklady pro organizaci, protože nájemné je minimální, nejsou náklady na opravy. Potřebujeme bar, židle, které někdy pronajme stejné nákupní centrum. A také funkční vybavení pro práci je nutné.

V obchodním centru je spousta lidí, což zajišťuje neustálý příliv zákazníků.

Častěji instalujte minibary na 2-3 pracoviště. Toto je skvělé řešení pro spuštění. Nízké nájemné (minimálně 4 m2), platy pro řemeslníky. Ostrovy pro 6-8 pracovních míst jsou zpravidla napůl prázdné, což vede k neodůvodněným výdajům na místo údržby.

I v barvách na nehty nastavte malý stojan pro prodej kosmetiky: ruční krémy, výrobky pro péči o nehty atd.

Kabinet

Služby péče o nehty jsou poskytovány zde: manikúra, pedikúra, budování atd. Seznam je závislý na specifikách práce mistra, na tom, jaké služby poskytuje a na dostupnosti inventáře.

Povinné vybavení v tomto případě: stůl pro manikúru, vozík pro potřeby, židle a pracovní pomůcky.

Pro organizaci takové kanceláře se pronajímá prostor (pokoj) s opravou, vchod, znak kabinetu je vyhotoven. Počáteční náklady a nájemné jsou vyšší než v případě neil baru.

Manikúra doma

Zkušení majitelé, kteří již pracovali v salonech, mají nahromaděnou základnu klientů a začínají pracovat doma. Výhoda je zřejmá: úspory v areálu, registrace podniků.

Pro příjem zákazníků potřebuje nábytek: stůl pro manikúru, židle pro velitele a klienta, stojany / boxy pro inventář. Pro čekání na židle nebo pohovku. Nezanedbávejte kvalitu nástrojů a materiálů pro manikúru, které získáte. Tím zvýšíte loajalitu zákazníků, "slovo z úst" bude pracovat pro vás.

Dokonce i při domácí práci je nutné dodržovat pravidla hygieny: dezinfikovat nástroje, sledovat datum vypršení prostředků. Chcete-li uspět, postarejte se o reklamu. Koneckonců, pracujete doma, nemáte příležitostné návštěvníky. Vytvořte stránky, stránky v sociálních sítích. Nahrajte co nejvíce obrázků z vaší práce, ceník, detaily kontaktu.

Studio designu nehtů

Jedná se o salon krásy specializující se pouze na nehtové služby: manikúra, pedikúra, budova, lázeňské procedury atd.

V mnoha zemích světa, stejně jako v Rusku, existují manikúra studiové / pedikurní místnosti pro 6-8 stolů. V konkurenčním boji s celovečerními salony vyhrává specializovaná studia. Mistr manikury je mnohem lépe vyznán ve složitosti a inovacích jeho práce, spíše než u specializovaných odborníků na širokém poli. V kosmetickém salonu jsou také majitelé manikúry a dělají dobře svou práci. Manikúra však přiláká spíše sofistikovanější zákazníky.

Nail Design Studio bude úspěšné, pokud budou nabízet zákazníkům širokou škálu služeb. Manikúra, pedikúra, modelování, malování umění, lázeňské procedury, atd. Návštěvníci nemají čas na cestu do různých úřadů pro každý postup. Zákazník si přeje přijmout službu na jednom místě, pak bude věrný vaší instituci.

Manikurní salon

V rámci salonu krásy s plným servisem, kde najdete kadeřnictví, kosmetiku a lázeňské procedury, je nutná manikúra / pedikúra.

Výhodou kosmetického salonu je, že služby jsou poskytovány v jedné instituci. Pro klienta je výhodné: zatímco čeká na obrácení k malování / účesu, můžete si udělat manikúru. Ale pro sofistikované zákazníky není tato volba vhodná. Čekají na speciální výkon podle nejnovějších trendů. Takové publikum upřednostňuje kontakt s úzkým specialistou, profesionálem. V tomto případě nehtové tyčinky, studiové studny nehtů a místnosti manikury uspokojují poptávku, protože se specializují pouze na nehtovou službu.

Jak uspět v nehtové službě

Manikúrní salony v různých koncepcích jsou v Rusku velmi oblíbené. Pro každý typ instituce jsou věrní zákazníci. Zvláštní úspěch dosahují tito mistři, kteří kvalitativně plní práci, sledují tendence sféry, jsou odborníky na nehty. Jsou zaznamenány předem, většina zákazníků je trvalá.

Úspěšný servisní bod je vždy průchozí. Zákazníci jsou pohodlní při používání služby při chůzi / čekání. Rozhodnutí udělat zde manikúru je zpravidla impulzivní.

Výhody a nevýhody otevření nehtového salonu (tabulka)

Projekt bude prospěšný, pokud uděláte kompetentní obchodní plán, racionálně přidělíte zdroje, usilovně pracovat. Chcete-li překonat konkurence, musíte poskytovat kvalitní služby, stejně jako nabízet propagační akce, slevy pro stálé zákazníky.

Požadované dokumenty a jejich registrace

Pokud je definován formát budoucí služby manikúry, musí být podnik zaregistrován. Možné formy organizace organizace: IP, LLC.

Rozdíly mezi PI a LLC (tabulka)

Daňová práva jsou stanovena pro IP podle zákona. Například IP mají odpustky v otázce placení daní prostřednictvím patentu, ne navštěvují daň pro účely vykazování. IP může nezávisle provádět oběh dokumentů a vedení účetnictví a v LLC vyžaduje účetní na plný úvazek.

Registrace jednotlivých podnikatelů

Chcete-li vytvořit adresu IP, potřebujete následující dokumenty:

 • Kopie pasu.
 • Přihláška P21001 při registraci IP.
 • Formulář žádosti 26.2 - 1 o přechodu na zjednodušený daňový systém.
 • Potvrzení o zaplacení státního poplatku ve výši 800 rublů.

Tyto dokumenty jsou poskytovány daňové službě. Podnikatel se obrací na místo svého bydliště. Výsledkem je, že IP obdrží výpis z EGRIP a osvědčení o registraci daně. Kromě toho musíte zaregistrovat pokladnu, uzavřít smlouvu o její údržbě. IP rovněž uzavírá smlouvu o pronájmu / podnájmu pro prostory.

Registrace LLC

Svou společnost můžete zaregistrovat samostatně nebo se obraťte na právníka. Plná podpora bude stát v průměru 10 tisíc rublů. Pokud je čas a touha ušetřit peníze, můžete zaregistrovat právnickou osobu osobně nebo poslat autorizovaného úředníka s osvědčeným notářem. Notářské služby budou stát 1-1,3 tisíc rublů.

Státní povinnost při registraci společnosti LLC je 4 tisíc rublů.

Před registrací LLC vyřešte následující otázky:

 1. Kdo a jak se zaregistruje LLC.
 2. Název organizace.
 3. Právní adresa společnosti LLC.
 4. Kód aktivity.
 5. Výše základního kapitálu.
 6. Počet zakladatelů LLC.
 7. Systém zdanění.

Dokumenty pro registraci LLC:

 1. Rozhodnutí jediného zakladatele založení LLC nebo zápisu z jednání a dohoda o zřízení, pokud jsou spoluzakladatelé.
 2. Charta LLC.
 3. Použití formuláře P11001 pro registraci LLC.
 4. Potvrzení o zaplacení státního poplatku.
 5. Záruční list o poskytnutí právní adresy.

Čekací doba je až 3 pracovní dny. Po ukončení řízení zakladatel obdrží následující doklady: osvědčení o registraci právnické osoby, záznamový list USRLE, osvědčení o zapsání do daňového rejstříku, kopii listiny s evidenční značkou. Po registraci můžete otevřít bankovní účet.

Pro start-up / malý podnik je vhodné navrhnout IP. Pokud máte v plánu vytvořit v budoucnu větší společnost, přilákat investory, otevřené pobočky, je zpočátku výhodné navrhnout LLC.

V operačním salonu manikúry musí být přítomny následující dokumenty:

 • Smlouva o nájmu / podnájmu / vlastnictví půdy.
 • Dokument ze SES o shodě prostorů a zařízení s hygienickými pravidly.
 • Oznámení společnosti RosPotrebNadzor o zahájení činnosti.
 • Kniha stížností a návrhů.
 • Komoditní faktury pro kosmetické / kosmetické výrobky.
 • Cena za služby.

Vyberte místo

Pokud nemáte v úmyslu pracovat doma, vyvstává otázka volby místnosti. Služby se nacházejí v samostatné místnosti nebo v nákupním centru. Výhodné uspořádání pro organizaci samostatného salonku / kabinetu / studia: v prvním patře bytového domu, na první řadě domů.

Příznivý faktor - nekonfliktní kanceláře / obchody v okolí. Hlavní věcí je vybrat si místo s vysokou návštěvností. Může se jednat o centrum města nebo o spaní s velkým počtem obyvatel.

Výběr místa závisí na obrazu salonu. Elite instituce se nacházejí v centru města / drahé oblasti / obchodní centra. Stravování pro širokou škálu klientů může dobře fungovat ve spacích oblastech od centra.

Při výběru místa zvážit přítomnost konkurentů: neotevírejte se v těsné blízkosti podobné instituce.

Pokoj a požadavky na to

Pro samostatný salon, parkování před pokojem je nutný samostatný vchod.

Hygienické požadavky na prostory:

 • Přítomnost samostatné místnosti pro čištění a sterilizaci nástrojů.
 • Přítomnost samostatných pomocných prostor.
 • Přívod teplé a studené vody.
 • Přítomnost vestibulu. Je možné jej kombinovat s čekárnou pro návštěvníky a šatní skříní.
 • Přítomnost pokoje pro jídlo pro personál, který lze kombinovat s šatnou.
 • Dobré větrání místnosti.
 • Jedno pracoviště s minimem 8 m².
 • Výška stropů není menší než 3 m.
 • Dostupnost nouzového východu.
Rozhodnutí hlavního státního hygienického lékaře Ruské federace z 18. května 2010 č. 59 Moskva "Na schválení SanPiN 2.1.2.2631-10"

Bez ohledu na to, kde budou poskytovány služby manikúry, jsou potřeba vybavení a zásoby. Neukládejte na tuto položku výdajů. Pokud se manikúra rychle zhorší kvůli nekvalitním materiálům, poškodí to vaši pověst.

Zvláštní pozornost je věnována větrání a čištění prostor. Při vysokém obsazení kabiny na konci posunu prach z nehtů pokrývá stoly a podlahy. Chcete-li tomu zabránit, použijte stroj na manikúru s vysavačem.

Připravený obchodní plán pro nehtový salon s výpočty

Odhadovaná data:

 • Měsíční příjem je 246 000 rublů.
 • Počáteční náklady činí 318 400 rublů.
 • Čistý zisk činí 43 860 rublů.
 • Návrat - od 8 měsíců.

Obsah

Poznámka: Tento obchodní plán, stejně jako všechny ostatní v sekci Podnikové plány, obsahuje výpočty průměrných cen, které se mohou lišit. Proto doporučujeme provést výpočty pro vaše podnikání individuálně.

V tomto článku se budeme snažit sestavit podrobný obchodní plán pro nehtový salon s výpočty.

Analýza trhu

Dnes se na trhu spojené s kosmetickým průmyslem stále častěji objevují manikúrní salony. Během posledních několika let se jejich počet zvýšil. Dříve byly součástí kosmetických salonů, ale trend se změnil. Poptávka v souvislosti s módou pro postupy, jako je nehtů pomocí tipů, rozšíření gelových zvýšil, pokračoval lak, klasickou manikúru. Asi 20% žen využívá služby manikůra neustále, muži byli méně - pouze 5%.

Mnoho soukromých podnikatelů má zájem o otevření takového podniku. To je způsobeno vysokou poptávkou. Nejčastěji hlavní výhodou oproti konkurentům je nejen profesionalita odborníků, ale také využití moderních technik v práci.

Mimochodem, podle odhadů odborníků více než 50% všech služeb kosmetických salonů spadá konkrétně na manikúru v různých projevech.

Podle výsledků hlasování vlastníků takových salonů se ukázalo, že nejčastěji jsou služby manikůrových salonů využívány dívkami ve věku 19-38 let. Věková hranice je dostatečně široká.

Dospělé ženy používají osvědčené postupy, mladé dámy dávají přednost něčemu novému, jasnému, chytlavému.

Dnes, průměrná ruská žena chce vypadat krásně a dobře upravená. Jak je známo, pro ženu je velmi důležité, v jakém stavu jsou její nehty. Vždycky jejich zdraví a síla znamenaly, že paní se opravdu stará o její vzhled. Navíc obrovský vliv na spravedlivější sex má módu, názor ostatních. Proto se poptávka po službách může velmi rychle měnit a laviny podobně.

Ženy především hodnotí kvalitu procedur a jejich bezpečnost.

Jak říkají odborníci, trh služeb manikúry může být prodloužen na dlouhou dobu, protože je vyplněn ne více než polovinou.

Největší úroveň hospodářské soutěže je zaznamenána v segmentu služeb manikúry prémiové třídy, situace ve střední cenové části trhu je poněkud jednodušší. Právě toto místo je považováno za nejslibnější a nejvíce svobodné, pokud jde o konkurenci a překážky, s nimiž se setkáváme na vstupu na trh.

Pouze v Moskvě, příjem z manikúra služeb je asi 1,3 miliardy rublů ročně.

Dnes na tomto trhu nejsou ani vážní hráči. Nicméně, konkurence a počet poskytovatelů manikúra služby roste velmi rychle. Nyní je nejvhodnější doba pro vstup na trh, pokud ještě není plně vytvořena.

SWOT analýza

Faktory ovlivňující činnost organizace jsou rozděleny na interní i externí.

Interní:

 • Návrh příslušných služeb.
 • Dobré umístění.
 • Konkurenční cena.
 • Přítomnost vyvíjené marketingové a reklamní politiky.
 • Používání kvalitních surovin.
 • Kvalifikovaní odborníci.
 • Poskytování vysoce kvalitních služeb.
 • Nedostatečná práce v této oblasti.
 • Závislost na pronajímateli.
 • Úzký rozsah služeb (poprvé).
 • Nedostatek souvisejících služeb.
 • Nedostatek zákaznické základny.

Vnější faktory:

 • Rostoucí poptávka po službě.
 • Příležitost zaujmout své místo na trhu.
 • Atrakce vysoce kvalitních specialistů.
 • Využívání dotací ze strany státu na rozvoj malých podniků.
 • Velkoobchodní nákup kvalitních surovin.
 • Rychlý vývoj trhu novými konkurenty.
 • Péče o některé zákazníky v jiných salonech.
 • Růst komunálních a nájemních plateb.
 • Zvyšte náklady na suroviny.
 • Snížení příležitostí pro spotřebitele.

Posouzení příležitostí

Služby manikurního salonu nemají sezonní poptávku. Jediné, co si vzpomenout, je, že v době před svátkem je počet zákazníků více než obvykle, protože ženy chtějí vypadat krásně. Práce budou prováděny podle následujícího rozvrhu:

Celkem: 77 pracovních hodin týdně. Pro údržbu budou vyžadovat čtyři manikúři a dva správci. S plánem den za den nebo dva za dva.

Po vyčlenění základny stálých zákazníků je možné pronajmout další personální jednotky, pokud to dovolí prostor.

Řešení organizačních a právních problémů:

 1. Zpočátku je nutné určit organizační a právní formu podniku. To může být IP, LLC. Z právního a účetního hlediska je nejvýnosnějším řešením výběr IP. Zde je návod pro registraci IP. Pro registraci je nutné zaplatit státní úrok ve výši 800 rublů, podat žádost, v níž je uveden typ hospodářské činnosti. Kód OKVED bude 93.02 - Poskytování služeb pro kadeřnictví a kosmetické salony. Seznam služeb zahrnuje manikúru.
 2. Organizace musí být zapsána do daně. Nejlepší je zvolit službu USN. Současně může být zdanitelným základem příjmy (6%) nebo rozdíl mezi příjmy a výdaji (6-15% v závislosti na regionu).
 3. Pokud platíte od svých zákazníků na kartách, musíte otevřít běžný účet. Chcete-li to provést, přečtěte si článek o tom, kde otevřít zúčtovací účet.
 4. Je nutné uzavřít pronájem prostor. Mělo by být poznamenáno, že minimální plocha pro každý velitel je 6 m 2.
 5. Rospotrebnadzor musí být informován o začátku práce v určité oblasti.
 6. Je třeba vytvořit plánový program pro průmyslovou kontrolu hygienického stavu prostor.
 7. Všichni zaměstnanci musí povinně mít lékařské knihy.
 8. Můžete požádat státní organizace, aby získaly dotace. To platí zejména pro ty, kteří nemají dostatečný počáteční kapitál.

Další informace. Před opravou prostor, jeho rekonstrukcí a instalací nábytku je nutné seznámit se s dvěma velmi důležitými dokumenty, které se přímo vztahují k poskytování služeb manikúry:

 • GOST R 51142-98 "Domovní služby Kadeřnické služby Obecné specifikace."
 • 2.1.2.2631-10 SanPiN „Hygienické požadavky na umístění, zařízení, vybavení, údržby a provozu organizací komunální účely, poskytovat kadeřnické a kosmetické služby.“

Pokud znáte všechny nuance, bude mnohem snazší provést inspekce Rospotrebnadzor. Bude také možné vyhnout se trestům za porušení.

Bude to komerční nemovitost. V salonu budou pracovat 2 mistry současně v jedné kanceláři. Pro přijetí hovorů a práci s klienty bude také místo pro správce. Dále bude vybavena koupelna pro návštěvníky a pracovníky. Celková plocha je 40 m 2.

Popis služby

Manikůrový salon poskytne tyto služby:

 • Klasická manikúra.
 • Hardware manikúra.
 • Krytí s lakem.
 • Gel nahromadění.
 • Korekce nehtů.
 • Budova s ​​tipsy.
 • Terapeutické odstranění nehtů.

Každý z těchto postupů trvá od 30 minut do 1,5 hodiny. V některých případech může trvat déle. Vše závisí na zkušenosti velitele, rychlosti jeho práce.

Standardní nahrávání se provádí telefonicky. Operátor odpovídá na hovory. Převod je možný 12 hodin před určeným časem.

Po vyplacení projektu se plánuje aktivně investovat do rozvoje podnikání. Pro začátek se jedná o přidání několika souvisejících postupů, jako je barvení řas, obočí. Později se plánuje rozšíření místnosti nebo otevření nového bodu. Služby pedikúry budou nabízeny.

Je velmi důležité, aby práce vykonával zkušený a kvalitní mistr. To poskytne potřebnou zákaznickou základnu.

Po otevření dalších bodů pracují mistry pracovníci nově příchozí, trénují je a vedou kurzy.

Marketingový plán

Je velmi důležité provést geomarketingový výzkum před zahájením práce, který pomůže zvolit si nejvýhodnější místo pro práci. Provedení takové analýzy je časově náročné a nákladné. Podnikatelé se zpravidla obracejí na pomoc specializovaným firmám.

Po výběru místa s velkou průchodností potenciálních zákazníků je nutné umístit vývěsní štítek kabiny. Mělo by být jasné, chytlavé, zajímavé, neobvyklé.

Můžete použít jako reklamu:

 • Letáky. Nejlepší je rozdělit je vedle salonu, v sousedních budovách, a rozložit je na krabice v bytových domech.
 • Vizitky. Musí být předány již přijížděným zákazníkům nebo přímo na ulici.
 • Přidávání informací do bulletinů, online katalogů salonů, udržování vlastní skupiny v sociálních sítích, kontextová reklama - kompletní reklama na internetu.
 • Držení akcií, slevy na dovolenou.
 • Diskontní karty pro pravidelné návštěvníky.
 • "Sarafánské rádio." Tento druh reklamy je zdarma, funguje samo od sebe. Aby bylo dosaženo co největšího účinku, je nutné zákazníkovi poskytnout pouze vysoce kvalitní služby.

Můžete použít jiné typy reklamy, protože jste dříve analyzovali jejich efektivitu pro určitý trh služeb.

Cena na začátku je lepší udělat jen pod průměrem. To přiláká více kupujících. S rostoucím počtem zákazníků můžete zvýšit náklady. Je velmi důležité, abyste to neudělali náhle.