Příklad obchodního plánu pro svatební salon

Svatba. Tolik pro dívku. Chci to držet na nejvyšší úrovni. Je to jednou za život. V tuto chvíli si chci stále pamatovat. Chcete-li revidovat svatební fotografie, vychutnat si krásu celé události a obzvláště krásnou nevěstu, úžasné šaty, způsob, účes, make-up. Obchodní plán svatebního salonu je jedním z nejoblíbenějších typů podnikání.

Požadovaná částka, která bude vyžadována k otevření

Vzorový obchodní plán svatebního salonu s výpočty obsahuje seznam nákladů, které budou nutné k provedení plánu. Podle předběžných údajů bude nutné mít asi 2 miliony rublů.

Tato částka bude zahrnovat:

 • Pronájem pokoje pro salon - 100 tisíc rublů.
 • Provádění oprav a vytvoření individuálního návrhu prostor - 300 tisíc rublů.
 • Nákup zařízení určeného k prodeji a výstavy je přibližně 200 tisíc rublů.
 • Počáteční sortiment salonu je 900 tisíc rublů.
 • Holding reklamní společnosti nás bude stát 200 tisíc rublů.
 • Registrace podniků a nepředvídané výdaje vyžadují investice ve výši 50 tisíc rublů.
 • Rezervní fond organizace - 200 tisíc rublů.

Popis rozsahu a poskytovaných služeb

Podnikatelský plán pro otevření svatebního salonu zahrnuje také řadu budoucích služeb, které budou kromě prodeje svatebních šatů a obleků zahrnovat i tyto služby:

 • Individuální šití oblečení, a to jak pro osobní výkresy potenciálních kupujících, tak pro poskytované katalogy.
 • Makeup pro dívky - den, večer a svatba.
 • Prodloužení řas. Cena bude 200 rublů za kus.
 • Hair styling a účes. Od 800 rublů na 1000 600 rublů.
 • Služba pro oblékání šatů a obleků. Tato služba stojí 250 rublů za jednu sadu oblečení.
 • Poskytování v pronájmu kostýmů a šatů - od asi 2 tisíc rublů.
 • Registrace akce s nafukovacími míčky - od 2 tisíc rublů.

Tak, průměrná kupní cena ve svatebním salonu je 21 tisíc rublů. Obchodní marže bude 100%. Podle předběžných údajů, které poskytly obchodní plán pro svatební salon, měsíční příjem bude od 800 tisíc rublů na 900 tisíc.

Práce tohoto salonu bude probíhat od 10:00 do 20:00 hodin.

Výběr místnosti pro salon

V našem případě je vhodný pro prostorový sortiment salonu, který je vhodný pro pokoj s celkovou plochou 50 m2. Pro něj bude předložena řada požadavků - nutně musí být s přítomností velkého množství přirozeného světla a mít otevřené vitríny. Nejvýhodnější lokalitou budou živé části města s vysokým denním provozem. Vzhledem k tomu, že velká průchodnost může ovlivnit prodej, čímž se kompenzuje vysoká cena nájemného.

Svatební pokoj

Rozsah salonu

Dalším krokem, který považuje náš připravený obchodní plán svatebního salonu - je detailní studie sortimentu. Je třeba vzít v úvahu, čím více salon poskytne volbu ve svatebních šatech a oblecích, tím větší je pravděpodobnost úspěchu a prosperity.

Do prodeje můžete zahrnout nejen svatební šaty a obleky, ale také večerní šaty, doplňky pro ně, obuv, zakázkové krejčovství, pronájem, stejně jako dekorace pro vozidlo.

Je třeba vědět, že kromě velkého výběru je třeba zdůraznit kvalitní, servisní a kompetentní cenovou politiku.

Výběr dodavatelů

Typickým obchodním plánem pro svatební salon nejsou jen číselné údaje, ale i kompetentní výběr dodavatelů, protože to přímo určuje úspěch budoucího podnikání. Při jejich výběru byste měli věnovat dostatek času a zjistit historii dodavatele, provést analýzu cen ve srovnání s jinými dodavateli a také poskytnout kvalitu.

Důležité je také, aby mohli poskytnout potřebné doklady pro své zboží - certifikáty kvality, smlouvy. Nezapomeňte sledovat aktualizaci svých sbírek a sledovat změnu módního trendu.

Výběr zaměstnanců

Konečnou fází podnikání je výběr zaměstnanců pro práci. Nejdůležitější by měly být gramotné. Náš svatební salon má nejméně čtyři prodejce konzultantů. Budou pracovat ve směnách - dva dny. Musí předložit řadu požadavků - jsou povinni znát všechny sbírky, které jsou k dispozici k prodeji, a to jak zboží, tak tkaniny, ze které jsou vyrobeny. Důležité je schopnost najít společný jazyk se zákazníky a být schopen správně vybrat šaty podle jejich velikosti.

V průměru bude plat zaměstnance činit asi 900 dolarů měsíčně, což představuje pevný plat a procento tržeb.

Reklamní salón

Nejúčinnějším způsobem reklamy na svatební salon jsou televizní, rozhlasové a reklamní bannery. Ale protože televize je nejdražší způsob reklamy, v počáteční fázi si tuto možnost nebudeme moci dovolit.

Možnost inzerce svatebního salonu

Informace o naší organizaci můžete také zveřejnit ve všech tištěných publikacích. Prostřednictvím distribuce brožur a letáků. A také vytvoření oficiálních webových stránek. Na kterém bude celý sortiment prezentován se stručným popisem, rozměrovým pravítkem a cenami.

Nejúčinnější variantou reklamy je pravý internetový internet. S pomocí této stránky můžete nejen přilákat nové zákazníky, ale také doporučit s nejlepšími rukama zpětnou vazbu a zpětnou vazbu od spokojených zákazníků.

Chcete-li vytvořit osobní stránky a reklamy v síti se plánuje utrácet ze 70 tisíc rublů na 100 tisíc.

Finanční plán

Příklad obchodního plánu pro svatební salon s výpočty zahrnuje následující měsíční výdaje:

 • Pronájem pokoje - 80 tisíc rublů.
 • Plat zaměstnanců - 130 tisíc rublů.
 • Platba za služby - 15 tisíc rublů.
 • Přenos účetních otázek organizace třetí strany bude stát 15 000 rublů.
 • Placení daní - 10 tisíc rublů.
 • Výše nepředvídaných výdajů činí 30 tisíc rublů.
 • Tímto způsobem za měsíc je neustále vyřazováno 280 tisíc rublů.
 • Výnosy salonů se skládají z následujících položek:
 • Označení zboží - 100%
 • Průměrná cena jedné kontroly s odečtením příplatku je 8 000 rublů.
 • Odhadovaný počet prodejů za měsíc je 55.

Tak, výše příjmu ze svatebního salonu bude 440 tisíc rublů.

Kolik můžete vydělat

Čistý zisk svatebního salonu se vypočítává následovně. Z odhadované výše příjmů, ve výši 440 tisíc rublů, odečteme fixní výdaje ve výši 280 tisíc rublů a získáme čistý zisk 160 tisíc rublů.

Rovněž stojí za to věnovat pozornost skutečnosti, že taková částka je možná pouze v červenci a září. Jinak bude zisk mnohem nižší. Pokud budete dodržovat tyto výpočty, vrátí se zpět podnikání za 1 rok až 2 roky po otevření.

Podnikatelský plán pro svatební salon

Představujeme vám stručný obchodní plán pro uspořádání malého svatebního salonu s investičním kapitálem až 2 miliony rublů.

Kolik peněz potřebujete k otevření malého svatebního salonu?

Organizace malého svatebního salonu podle výpočtů podnikatelského plánu může vyžadovat nejméně 1,95 milionů rublů:

 • Záloha na pronájem prostor (50 m2) - 100 tisíc rublů.
 • Oprava a návrh prostor - od 300 tisíc rublů.
 • Nákup obchodních a výstavních zařízení - od 200 tisíc rublů.
 • Tvorba sortimentu zboží - od 900 tisíc rublů.
 • Rozpočet na reklamu (tvorba stránek, venkovní reklama, vývěsní tabule nad vchodem) - z 200 tisíc rublů.
 • Obchodní zápis (IP) a další organizační výdaje - od 50 tisíc rublů.
 • Rezervní fond - z 200 tisíc rublů.

Popis výrobků a služeb

Náš salon obdrží příjem z prodeje svatebních šatů a svatebních pánských obleků a plánuje poskytnout řadu doplňkových služeb. Mezi ně patří:

 • Šití šatů pro jednotlivé náčrtky a katalogy svatebních a večerních šatů;
 • Make-up (večer, den, svatba);
 • Prodloužení řas (200 rublů / kus);
 • Styling a účesy (od 800 do 1600 rublů);
 • Napařování svatebních šatů a pánských kostýmů doma (2500 rublů / šatů);
 • Pronájem svatebních a večerních šatů (od 2000 rublů);
 • Dekorace s kuličkami.

Průměrná kontrola nových svatebních šatů činí 21 000 rublů. Průměrná obchodní marže se bude rovnat 100%. Předpokládá se, že měsíční obrat organizace bude asi 800 - 900 tisíc rublů.
Provozní režim salonu se plánuje nastavit od 10:00 do 20:00.

Výběr místnosti

Chcete-li ubytovat salon, doporučujeme použít prostor o velikosti 50 čtverečních metrů. Předpoklad by měl být lehký, zejména s otevřenými vitrínami. Nejúspěšnějším místem jsou živé části města s velkým pěším a automobilovým provozem. Navzdory vysokým nájemním nákladům může vysoká kapacita běžeckých tratí poskytnout salonu přijatelné tržby.

Sortiment zboží

Dalším důležitým krokem je vypracování obecné koncepce salonu a vytvoření sortimentu zboží. Měli byste vědět, že čím širší svatební sbírka a čím větší nabídka nabízených modelů, tím vyšší je šance na obchodní úspěch. Seznam zboží a služeb organizace může zahrnovat: prodej svatebních šatů a doplňků, prodej večerních šatů, prodej pánských svatebních obleků, prodej svatebních obuvi, zakázkový šití, svatební šaty, doplňky a šperky pro automobily. Velký výběr modelů by měl doprovázet kvalitní produkty, dobré služby a kompetentní cenová politika.

Volba dodavatelů zboží není méně důležitým krokem v organizaci podnikání. Při výběru dodavatele byste měli důkladně prozkoumat jeho historii, provést srovnávací analýzu cen a kvality výrobků od různých dodavatelů. Je důležité, aby organizace poskytla kompletní soubor doprovodných dokumentů: smlouvy, faktury, faktury. Je důležité věnovat pozornost frekvenci aktualizace sbírky dodavatele podle obecného trendu módy.

Vyhledávání zaměstnanců

Konečnou fází organizace svatebního podnikání je hledání kompetentních a odpovědných prodejních poradců. Svatební salon vyžaduje, aby nejméně 4 pracovníci pracovali ve směnném režimu (2/2). Požadavky na zaměstnance: dokonalá znalost sbírky zboží, modely šatů a tkanin, které se používají při výrobě svatebních šatů. Prodejci by měli být schopni komunikovat se zákazníky, volně si vybrat šaty podle siluety nevěsty. Být schopen pracovat s námitkami. Průměrná mzda dobrého zaměstnance činí asi 900 dolarů za měsíc (plat plus procento tržeb).

Reklama na svatební salon

Nejúčinnějšími propagačními nástroji pro propagaci svatebního salonu jsou televize, rozhlas a venkovní reklama. Existuje však jeden problém - vysoké náklady na tyto reklamní kanály. Proto, pro nově vytvořené salony, takové metody si nemohou dovolit.
Stejně efektivní je umístění informací o salonu do specializovaných časopisů a katalogů, distribuce brožur a propagace webových stránek na internetu. Ta může být velmi efektivní ve velkých městech, kde je míra příchodu nových zákazníků tradičně vysoká přesně přes World Wide Web. Pouze v Moskvě více než 8 milionů lidí najde své zboží a služby prostřednictvím World Wide Web. Místo umožňuje nejen přilákat nové zákazníky do salonu, ale také zvýšit obecnou důvěru v organizaci. Vytvoření a propagace webu ve vyhledávačích může trvat asi 70-100 tisíc rublů. Souběžně s propagací webu můžete provozovat reklamu na Yandex-Direct.

Finanční plán

Pojďme k výpočtu ukazatelů ekonomické efektivity svatebního salonu.

Konstantní měsíční výdaje podle obchodního plánu jsou:

 • Pronájem (50 m2) - 80 tisíc rublů
 • Mzda + pojistné - 130 tisíc rublů.
 • Komunální náklady - 15 tisíc rublů.
 • Outsourcing služeb (účetnictví, úklid prostor) - 15 tisíc rublů.
 • Daně (UTII) - 10 tisíc rublů.
 • Ostatní výdaje - 30 tisíc rublů.

Celkem - 280 tisíc rublů

Nákladová struktura svatebního salonu je následující:

Příjem (pouze při prodeji šatů):

 • Průměrná obchodní marže je 100%
 • Průměrná kontrola mínus obchodní značka je 8000 rublů.
 • Počet prodejů za měsíc - 55
 • Příjem za měsíc je 440 000 rublů.

Kolik můžete vydělat otevřením svatebního salonu

Čistý zisk: 440 000 - 280 000 = 160 000 rublů. Ziskovost tržeb - 36%. S takovými indikátory se projekt vyplácí po dobu 13 měsíců provozu salonu. Je však třeba vzít v úvahu sezónnost činnosti. Hlavní příjemové svatební salony obdrží v hlavní sezóně (červenec - říjen), po zbytek času je zisk mnohem nižší. Proto v závislosti na době otevření obchodu se návratnost může pohybovat od 12 do 24 měsíců.

Jak otevřít svatební salon od začátku

Jak ukazuje praxe, dokonce i sezónní svatební podnikání je poměrně nákladově efektivní. Vzhledem k vysoké konkurenci v této oblasti, stejně jako k určitým nuancům podnikání, budete schopni dosáhnout reálného úspěchu v této oblasti. Hlavním úkolem je vytvořit podrobnou strategii akcí a systematicky posunout k cíli.

Studujeme rysy podnikání

Samozřejmě musíte začít podnikat pouze porovnáním vlastních úspor s plánovaným výdajem a určením toho, které výklenky máte v úmyslu obsadit. Obecně platí, že když mluvíme o svatebním salonu, odborníci doporučují, aby nebyli omezeni pouze na šaty. Optimálním řešením bude pokrýt co nejširší spektrum služeb. Například můžete nabídnout prodej a pronájem různých doplňků, poskytovat auta a hudbu, stejně jako navrhnout místo pro oslavu.

Nezapomeňte studovat, co konkurenti nabízejí zákazníkům, před otevřením svatebního salonu od začátku v malém městě. Podnikatelský plán projektu by měl být navržen takovým způsobem, abyste mohli svým návštěvníkům nabídnout službu, jejíž kvalita nebude horší než to, co již bylo uvedeno. Kromě toho je skvělým nápadem představit zákazníkům něco neobvyklého a inovativního.

Nezapomeňte, že modely šatů a kostýmů, které máte v plánu nabídnout, by měly být opravdu zajímavé a stylové. Pokuste se vyhnout nákupu triviálních modelů. Je důležité si uvědomit, že velikosti a tvary oblečení musí odpovídat různým typům čísel. Nepochybně nejlepším řešením je uspořádat v salonu vlastní studio, kde si hosté mohou navrhnout a šit oblek nebo si vezmou hotové šaty. Případně můžete podepsat smlouvu se šicí dílnou, která bude sloužit zákazníkům.

Samozřejmě, v tomto případě existují určité potíže, s nimiž se budete potýkat. Samozřejmě je to vysoká konkurence a sezónnost, která může v případě potřeby ovlivnit uzavření bankovní expertízy, půjčování podniků. Přestože podle zkušených podnikatelů, dobré organizace činností a přemýšlivý podnikatelský plán snižují možná rizika na nulu.

Řešíme formality

Jak můžete vidět, taková myšlenka, jak otevřít svatební salon, může být velmi výnosná. Samozřejmě, počáteční aktivity by měly být svojí konstrukcí. Chcete-li to udělat, musíte se rozhodnout, jak plánujete pracovat. Registrace podniku jako IP bude samozřejmě nejjednodušším a nejvíce racionálním řešením. V tomto případě nestrávíte spoustu času potřebným k získání potřebných dokladů od daňové služby a nebudete mít potíže s vykazováním a účetnictvím.

Registrace JSC zajišťuje poskytování služeb soukromým a právnickým osobám. Obvykle tento typ podnikání nevyžaduje tento druh designu. Navíc při registraci podniku musíte vytvořit statutární a majetkový fond vaší společnosti. V každém případě tento typ podnikání zahrnuje získání a registraci pokladny, takže do plánování vašeho projektu vložte náklady na zpracování potřebné dokumentace na úrovni 25 000 rublů.

Úspěšné místo je klíčem k úspěchu podniku

Provedení podnikatelského plánu pro svatební salon v malém městě zastavte výběrem správného pokoje. Nezapomeňte, že příznivá poloha určitě pomůže zvýšit příjmy. Měli byste věnovat pozornost nabídce pronájmu náměstí v různých nákupních komplexech nebo prostorách, které se nacházejí v centrálních okresech města. Zároveň si uvědomte, jak pohodlné je oslovit zákazníky svůj salon. Dávejte pozor na dostupnost parkovacích míst a velkých okenních oken.

Pokud jde o technické záležitosti, prostor místnosti by měl být dostatečný k tomu, aby snadno umístil všechny dostupné modely oděvů, stejně jako vybavit několik místností a vybavit měkký nábytek pro návštěvníky. Typicky tyto požadavky splňují sály nejméně 50 metrů čtverečních. m. Musíte se také postarat o dobré osvětlení, větrání a klimatizaci. Koneckonců, na pohodlí klientů závisí na prestiži vašeho orgánu, a tím i jeho docházky a celkové příjmy.

Při plánování poskytování dopravních pronájmů je důležité mít samostatné výstavní boxy pro automobily nebo se omezit na dobrý a informativní katalog dostupných modelů. Samozřejmě, dekorace dopravy by měla být také zařazena do seznamu služeb salonu a měla by být předána návštěvníkům.

Pokud mluvit o nábytku, hodně záleží na vašich představách o nábytku podobných institucí. Nepochybně bude nejlepším řešením stylový a diskrétní interiér, který bude výhodně zastírat prezentované modely oblečení a dalšího příslušenství. Přestože fasáda budovy je lepší vytahovat dostatečně rychle, aby přilákala pozornost kolemjdoucích. Pronájem vhodného pokoje v centrální části města bude stát 45 000 rublů.

Vybavení prostor

Otevření svatebního salonu, jehož obchodní plán uvádíme níže jako příklad, je spojen s působivými náklady na získání speciálního vybavení. Koneckonců, aby návštěvníci byli pohodlní a pohodlní, musíte si koupit speciální nábytek, kde si je můžete pořídit, a poradci jim nabídnou několik různých modelů oblečení a doplňků.

Kromě toho budete muset koupit závěsy, figuríny, zrcadla, kování a další obchodní vybavení. Když plánujete otevřít ateliér, přemýšlejte o nákupu potřebného vybavení pro řezání a šití. Podívejme se tedy na přibližný seznam nejdůležitějších vybavení salónu:

 • průhledná vitrína pro drobné doplňky (4) - 56 000;
 • manekýn v plné výšce (6) - 24 000;
 • figurína pro šperky (10) - 2 000;
 • montážní kabina se zrcadlem (2) - 8 000;
 • Mobilní stojany (8) - 40 000;
 • Plece (200) - 3 000;
 • obchodní okna (2) - 18 000;
 • regály pro boty (2) - 20 000;
 • pohovka s křeslem a stolem (1) - 32 000;
 • Velká zrcadla (4) - 14 000;
 • kancelářský stůl a židle (1) - 5 000.

Jak vidíte, při nákupu obchodního a výstavního zařízení bude muset strávit nejméně 222 000 rublů. Přidejte na toto číslo také náklady na potřebné kancelářské vybavení (přibližně 108 000). Tak, aby salon vybavil, musíte ušetřit zhruba 330 000 rublů. Samozřejmě, při otevírání a šití obchodů v salonu je nutné zvýšit tuto částku o dalších 150 000 rublů.

Výběr sortimentu a napájecího kanálu

Další důležitou otázkou, kterou má vyřešit nový podnikatel, je volba dodavatele hotových oděvů a textilií. Při tom byste se měli snažit poskytnout širokou škálu vysoce kvalitních položek. Odborníci doporučují začít s asi 40 modely svatebních šatů a 5 druhů pánských obleků. Bude také zbytečné koupit asi 20 variant večerních šatů. Tento výdajový prvek vám pomůže zvýšit obrat vaší instituce v chladném období, kdy je období svatby v útlumu.

Samozřejmě, že váš produkt by měl být prezentován klasickými a ultramoderními novinkami. V takovém případě zvažte nejnovější trendy ve světě módy, aby byli vaši zákazníci spokojeni s výběrem a doporučili vaší založení přátelům. Dále je důležité uzavřít dohody o pravidelném dodávání modelů v jasně stanoveném časovém rámci, aby se vyloučila možnost nečinnosti v době zvýšené poptávky po vašich službách. Nezapomeňte, že najdete spolehlivé dodavatele online. To umožňuje spolupráci se známými zahraničními značkami.

Při uzavření smlouvy o dodávce nezapomeňte na cenu hotových modelů. Čím širší cenový rozsah ve vašem salonu, tím více potenciálních zákazníků můžete přilákat. Ujistěte se, že vám poskytnete pronájem oblečení a obuvi. Tato funkce pomůže vrátit i poměrně drahé vybavení během jednoho měsíce.

Pokud jde o volbu výrobce, je lepší zaměřit se na velmi široký rozsah. Zpravidla budete určitě ochotni kupovat věci domácí i zahraniční výroby. Jediným bodem, který se musí postarat, je to, že zakoupené produkty musí být vysoce kvalitní, protože z toho někteří odborníci nedoporučují, aby se zboží z Číny prodávalo. Obvykle se nákup zboží může pohybovat v rozmezí 500 000 - 1 500 000 rublů.

Hledáte zaměstnance

Jak ukazuje praxe, pro malý salon budete potřebovat najmout dva konzultanty a každý z nich nabídne plat 20 000 rublů. V tomto případě majitel může samostatně provádět správu a účetnictví. Při výběru kandidátů na otevřené pozice se řídí zkušenostmi svých uchazečů o zaměstnání. Nezapomeňte, že profesionál může vždy podporovat rozhovor, pomáhat klientovi s volbou a vyřešit konfliktní situaci.

Není to špatné, pokud kandidáti na příspěvek mají představu o šití a mohou pomoci měřit šité konfekce. Samozřejmě, konzultanti musí důkladně prozkoumat celou řadu svého salonu. Znalost základů psychologie pomůže zvýšit tržby a zdvořilost zaměstnanců zaručí dobrou pověst vaší instituce.

Způsoby reklamních služeb

Již jsme již uvedli, že dobře napsaný obchodní plán může pomoci při realizaci úspěšného podnikání. Svatební salón s výpočtem počátečních nákladů je poměrně složitý projekt, protože je třeba vzít v úvahu mnoho nuancí a drobností, a proto je lepší svěřit hlavní strategii odborníkům. Samozřejmě, při plánování je nutné poskytnout reklamní náklady.

Měli byste se co nejvíce dostat k publiku, a proto by informace o vaší instituci měly být zobrazeny v různých adresářích, tištěných a v síti. Dobrým nápadem je otevřít vlastní internetový obchod, kde můžete poskytovat některé služby online. Je také dobré nechat informace o vaší instituci v orgánech pro registraci manželství, protože budoucí novomanželé budou mít jistě prohlášení tam. Nezapomeňte objednat dobré a viditelné znamení, pomůže přilákat pozornost neformálních kolemjdoucích.

Je důležité přemýšlet o flexibilním systému slev, například o složitém designu oslavy, který se také stane faktorem, který přitahuje zákazníky. Pokuste se co nejvíce šířit informace o sobě.

Jedním slovem, nemusíte ušetřit na reklamu, zvláště zpočátku. Přestože vzhledem k sezónnosti podniku je třeba čas od času provádět PR kampaň s cílem informovat zákazníky o nových produktech a doplňkových službách. Obvykle je třeba poskytnout asi 70 000 rublů za první reklamní kampaň a asi 50 000 ročních nákladů na podporu podnikání.

Odhady nákladů projektu

Zvažme konkrétní příklad otevření salonu svatebních doplňků a příslušenství. Takže si pronajmeme pokoj o rozloze 70 metrů čtverečních. v centru města a zaměstnávají dva konzultanty a květinářství. Poskytujeme služby v oblasti prodeje a půjčování svatebních šatů, sálových dekorací, bižuterie, obuvi. Je také možné vytvořit kytice pro výzdobu místnosti, kde se bude konat oslava. Budeme objednávat oblečení a obuv známých tuzemských i zahraničních značek v poměru 1: 1. Kromě toho uzavřeme dohodu s krejčím, abychom přizpůsobili exkluzivní šaty a nasadili konfekční oblečení.

Nyní zvažte ekonomickou stránku problému. Obvykle se seznam spouštěcích příloh skládá z následujících pozic:

 • pronájem za dobu opravy prostor a provádění restaurátorských prací - 250 000;
 • registrace - 25 000;
 • nákup vybavení - 330 000;
 • nákup zboží - 700 000;
 • další náklady včetně reklamy - 200 000.

Práh vstupu do podnikání v našem případě bude 1 505 000 rublů. Dále budeme zvažovat, jaké výdaje by měly být plánovány pro udržení workflow:

 • pronájem - 540 000;
 • plat - 720 000;
 • doplňování sbírky - 1 000 000;
 • reklama - 50 000;
 • zaplacení daní - 240 000;
 • související náklady - 100 000.

Roční údržba podniku vám bude stát 2 650 000 rublů. Vzhledem k tomu, že průměrný příjem těchto zařízení činí 4 000 000 rublů, plánovaný zisk činí 1 350 000. To vám umožní dosáhnout celé doby návratnosti ve výši 14 měsíců.

Samozřejmě, každý projekt by měl být přizpůsoben konkrétnímu regionu a poptávce po jednom či druhém druhu služeb. Podle odborníků organizace takovéto činnosti obvykle přináší velmi dobrý zisk a vyplácí se od šesti do osmnácti měsíců.

Připravený obchodní plán pro svatební salon

Organizace svatebních salonů za určitých podmínek může být zisková investice do úspor, což je podnik, který přináší dobré dividendy. Výpočet počáteční investice a doby návratnosti, které jsou uvedeny níže, ekonomicky ospravedlňují proveditelnost podnikatelského nápadu, proto doporučujeme, abyste studovali náš obchodní plán pro svatební salon s výpočty pro rok 2018.

Shrnutí projektu

Studie ukazují, že nejžádanější svatební salon ve městech s populací 100 000 až 500 000 obyvatel. Zde se majitel bude potýkat s malou konkurencí, bude snazší provést podnikatelský plán, zkrátit dobu návratnosti.

Ideální pro organizaci tohoto druhu podnikání bude dohoda s největším počtem sňatků registrovaných na 1000 občanů ročně. Zde je cílové publikum dívky a ženy ve věku 18-35 let. Toto publikum podle statistik přináší do svatebních salonů až 80% zisku.

Podnikatelský plán zahrnuje prodej šatů, obuvi a doplňků, jakož i poskytování doplňkových služeb souvisejících se skladováním a péčí o prodané zboží.

Samotné podnikání je zaměřeno na zjednodušený daňový systém - srážky ve výši 6% příjmu, což znamená registraci IP. Svatební salón OKVED - 47.71 Maloobchodní prodej oblečení ve specializovaných prodejnách.

Zahájení investic

Nejlepší je otevřít svatební salon v bezprostřední blízkosti kanceláře. To je způsobeno psychologickým faktorem. Po podání žádosti se novomanželé (zejména dívka, žena) okamžitě začnou připravovat na pořádání oslav, hledat vhodné šaty, doplňky, stejně jako náklady na tyto zboží. Je přirozené, že první místo, které navštíví, je ta, která se nachází v blízkosti kanceláře registru. To je výhoda oproti ostatním salonům.

Doporučená podlahová plocha je 50-60 m 2, kde by měla být nejméně 40 m 2. Zbytek prostoru je vyhrazen pro užitné místnosti a vybavení. Náklady na pronájem místnosti pro rok 2018 v průměru bude 500-1000 rublů na 1 m 2, ale najdete to levnější, vše záleží na umístění a stavu prostor. Doporučuje se vytvořit zálohu, zaplatit zálohu alespoň na 6 měsíců. Okamžitě se ukáže, že jste zaplatili 180 000 až 360 000. Kromě toho budou takové počáteční investice:

 1. Opravy 450 000 rublů plus návrhářské služby 40 000. Svatební salon by měl být profesionálně zdoben, to nemusí být zachráněno.
 2. Vybavení: vitríny, figuríny, nábytek, domácí spotřebiče pro zaměstnance do 150 000 rublů.
 3. Vytvoření kvalitní webové stránky od začátku - 300 000.
 4. Reklamní společnost v místních médiích plus vnější reklama - 300 000.
 5. Zahájení nákupu zboží - 1 500 000 rublů.
 6. Vytvoření fondu pracovního kapitálu, včetně nákladů na platy zaměstnanců v prvních měsících práce - 900 000.

Celkem, pro otevření salonu pro začátek, potřebujete 3 640 000 rublů. Ale to je docela reálné tuto částku snížit na 2 500 000. S tímto připraven firma se nachází v 400 000-7 500 000 je zde vysoké riziko koupit ztrátový projekt, který by vyžadoval neúměrně velké finanční injekce.

Obchodní plán svatebního salonu si můžete stáhnout od našich důvěryhodných partnerů. Kvalita plateb je zaručena!

Sortiment, cenová politika

Sortiment musí být vytvořen před otevřením. Základem bude svatební šaty od různých výrobců. V ideálním případě by měly být nejméně 6, můžete a více. Je žádoucí, aby se jednalo o značky z různých zemí. Sbírku lze zředit šaty vlastního krejčovství. Výhradní věci jsou trendem a poptávkou. Nejdůležitější je nestandardní design, kvalita materiálů a provedení. Současně budou náklady na tyto produkty mnohem nižší než náklady na nákup.

Podnikatelský plán zajišťuje práci v cenovém rozpětí 10 000 až 50 000 rublů, přičemž optimální cena oblečení je 30 000. Je pochopitelné, že v tomto cenovém výklenku bude dosaženo až 70% nákupů. Zbývajících 30% se rozděluje takto:

 • 20% - 10 000 - 30 000;
 • 10% - 30 000-50 000.

Optimální značení je až 200% z kupní ceny. Není nutné dělat více podvádění. V případě krize musíte vsadit na přístupnost, neměli byste svou showroom postavit jako elitní. Tím se odcudzí mnoho potenciálních zákazníků.

Pokud jde o příslušenství, čím více jsou, tím lepší. Náš příklad podnikatelského plánu poskytuje minimálně 100 titulů z alb pro fotografie, na svatební pláště. Cenový rozsah příslušenství je 50-3500 rublů. Tyto produkty poskytují dobrý zisk. Náklady na zakoupené knickknacks jsou často 50% ceny oblečení.

Opakované náklady

Vedle startovacích nákladů podnikatelský plán svatebního salonu zohledňuje běžné výdaje. Výpočet vzorků vypadá takto:

 1. Mzdy - 120 000 včetně příspěvků pro zaměstnance. Částka je převzata z výpočtu pro 3 prodejce pracující na směnách, 1 čistič. Vlastník je správcem. Účtování se provádí na dálku.
 2. Platba za služby - 10 000.
 3. Reklama, která znamená, že po silném startu se udržuje informace po povodních - 15 000.
 4. Náklady na aktualizaci a správu webu je 8000.
 5. Aktualizace sortimentu, sbírky - 200 000.

S výpočty se ukázalo, že měsíční salon bude mít asi 353 000 rublů.

Doba návratnosti

Podnikatelský plán dává průměrné ukazatele návratnosti svatebního slona - to je 21 měsíců. S přihlédnutím k možným obtížím a rizikům je doba prodloužena na 31 měsíců. V závislosti na konkrétních podmínkách se může tento indikátor zvýšit nebo snížit.

Vážený průměrný roční zisk činí zhruba 1 600 000 rublů. Měsíční počet klientů je 30 osob. U těchto ukazatelů dosahuje ziskovost 18%.