Podnikání v kráse: vlastní kosmetické studio. Otevření kosmetického salonu, obchodní plán - od dokladů až po náklady na vybavení

Často některé obchodní dámy mají představu o otevření kosmetického salonu a lázeňských center. V každém případě existují různé rysy a odlišnosti od standardního podnikatelského plánu.

Otevření salonu krásy - podnikatelský plán v počáteční fázi

Organizátoři tohoto druhu podnikání nemohou brát jako základ pro existující analogy.

Každé samostatné kosmetické studio by mělo mít svou vlastní chuť. V souvislosti s rychlým rozvojem salonnictví a jeho charakteristickou variabilitou se údaje, které jsou dostupné v médiích, rychle stávají zastaralými.

Proto je nutné důkladně studovat otevření kosmetického salonu. Podnikatelský plán v tomto případě může hodně pomoci.

Etapy salonské obchodní organizace

V praxi se tedy ukazuje, že vlastníky tohoto podnikání jsou ženy. Navzdory skutečnosti, že tato "slabá" polovina lidstva, ženy přesně chápou, jak uspořádat kosmetický salon.

Samozřejmě myšlení samotné myšlenky je samozřejmě první etapa. Obecně vznikají u odborníků této sféry, kteří jsou unaveni pracovat pro někoho.

Příkladem je konfliktní majster manikúry s majitelem kosmetického salonu. Výsledkem je, že odborník zůstává nezaměstnaný a nelíbil se z celého světa.

Zdá se mi, že je schopna realizovat otevření kosmetického salonu, jehož obchodní plán již byl vytvořen v předpokládaných rysech.

Druhou etapou je přímá registrace právnické osoby. Je velmi důležité, abyste určili status podnikatelského subjektu, protože pro individuálního podnikatele bude velmi obtížné získat lékařskou licenci nezbytnou k výkonu činností.

Třetí etapou je hledání vhodného pokoje. Vyžaduje to nejdelší čas, protože úspěch salonu je ovlivněn jeho umístěním, a to: musí být alespoň v prvním patře bytového domu (lépe v samostatné budově). Její vzhled, designový design, přítomnost v blízkosti podobných salonů a také potenciální klienti (jinými slovy, je velmi dobré, jestli je ateliér krásy mezi bytovými domy).

Čtvrtá etapa spočívá v dokumentaci kapacit pro zásobování vodou a energií. Tento faktor je pro podnikání velmi důležitý. Veškeré dokumenty s organizacemi pro prodej energie, "Vodokanal" a místní podniky by měly být vydány v souladu se zavedeným postupem. V této fázi je nutné zajistit dokumentaci týkající se případného nového plánování (pokud je to nutné) s povinnou výzvou specialisty na ZISZ.

Pátým stupněm je držení vysoce kvalitní reklamní společnosti za účasti příslušných odborníků. Instalace venkovní reklamy je v tomto případě možná. Existuje také taková věc, jako je primární reklama, kterou musíte strávit nejméně měsíc před otevřením kosmetického salonu.

Šestou etapou je nákup pokladny, příprava potřebného balíčku dokumentů. To může také zahrnovat uzavření dohody o připojení požárních poplachových systémů.

Proces výběru zaměstnanců

To je také poněkud namáhavé a namáhavé stadium založení nového kosmetického salonu. Od profesionality pronajatých profesionálů závisí na tom, jak rychle se rozšíří klientská základna.

Proto je často tento proces nejen náročný na pracovní sílu, ale i bolestivý, protože majitel salonu opakovaně zamítl žadatele nebo zamítl nevyhovující.

Správně si ty ženy v domácnosti, které si samy vyzkouší služby svých odborníků. Za prvé budou mít jistotu své kvality. Za druhé, budou moci svým známým doporučit jednoho nebo jiného odborníka bez bolesti za svůj obraz.

Důležitou roli má správce salonu. Je povinen koordinovat veškeré práce kosmetického studia, přinést klientům různé propagační nabídky a novinky v poskytovaných kadeřnických a kosmetologických službách.

A samozřejmě nenahraditelný zaměstnanec je účetní. Měla by být odborníkem na účetnictví a daňové účetnictví.

Zařízení

Zařízení musí být objednáno již po vyhotovení všech potřebných dokumentů k pořízení nebo pronájmu prostor. Dokonce i v případě, že tato místnost vyžaduje opravu, je ještě možné, aby bylo zařízení dodáno do tří měsíců při objednávání zařízení. Po přijetí je naprosto nezbytné zkontrolovat všechny certifikáty, záruční a servisní smlouvy. Musí být instalovány pouze odborníky dodavatelských firem.

Certifikace a licencování

Jedna z odpovědí na otázku: "Co je potřeba k otevření kosmetického salonu?", Je správná registrace všech povolení. Licencování běžných služeb pro domácnost neexistuje. Abychom se však vyhnuli jakémukoli nedorozumění, je třeba tuto záležitost v budoucnu řešit místní správě.

Licencování lékařských činností je však povinné a provádí ji územní oddělení společnosti Roszdravnadzorzor.

Primární polygrafické výrobky

Tato fáze je možná nejvýkonnější v celém organizačním procesu. Koneckonců, odpověď na otázku: "Jak udělat salon krásy ziskové?", V malém rozsahu spočívá v správném návrhu vizitky a brožury. Neměli bychom zapomenout na takový zásadní dokument jako cenový list, který by měl být vždy ve vstupní hale a měl by být přístupný návštěvníkům. Pak se budou ptát pouze na ty pozice poskytování služeb, které nejsou uvedeny v ceníku.

Nákup spotřebního materiálu

Pod nimi je třeba rozumět všem těm malým věcem, které jsou nezbytné pro odborníky na kosmetické salony při provádění jejich profesionálních činností.

Účinnost kosmetických salonů

Stejně jako jakýkoli podnik, efektivita je ziskovost kosmetických salonů, což závisí na marketingovém výzkumu trhu pro tyto služby, a to buď samotnými vlastníky nebo specializovanými profesionály. V souvislosti se vznikem nových typů kosmetiky a vybavení na trhu, zlepšením kosmetologických postupů a kadeřnickými službami se také zvyšují požadavky na organizaci salonu.

Pak bude úspěšné otevření kosmetického salonu, jehož obchodní plán je již vypracován s jejich účtem. Jedním z jeho úseků by mělo být povinné školení nebo absolvování speciálního školení kadeřníky, manikúrou nebo kosmetologisty.

Celkové náklady na vytvoření salonu

Kolik peněz potřebujete k otevření kosmetického salonu, rozhodně nelze odpovědět. To do značné míry závisí na umístění samotné kabiny. Pokud je to velké město, pak cena pokoje je mnohem vyšší. Tato položka výdajů má však největší podíl na celkové výši nákladů.

V takovém městě však existuje perspektiva dalšího rozšiřování klientské základny a zvýšení zisku. Současně jsou samozřejmě požadavky zákazníků vyšší, takže jsou zapotřebí vysoce kvalifikovaní specialisté.

Náklady na náklady závisí na struktuře poskytovaných služeb. Pokud například mluvíme o kosmetických službách, měli bychom vzít v úvahu potřebu kupovat drahé vybavení a poskytovat kvalitní osvětlení. V tomto případě však můžete trochu podvádět.

Například, pokud v salonu, spolu s kosmetologií, jsou poskytovány masérské služby, pak pro tyto dva druhy stačí jedna skládací gauč. Přinejmenším poprvé. Hlavní věcí je, aby správce správně vypracoval harmonogram poskytování těchto služeb.

Tak, náklady na otevření salon krásy, například v Moskvě, v místnosti s celkovou plochu 100 metrů čtverečních se bude pohybovat od 98 tisíc až 165 tisíc dolarů.

Největší podíl na nákladech je: oprava prostor (50 tisíc - 75 tisíc dolarů) a pořízení zařízení (až 50 tisíc dolarů).

Vzhledem k struktuře nezbytného vybavení byste měli nejprve jasně definovat, co musíte koupit. Křesla křesla tak stojí od 4 tisíc až po 12 tisíc rublů a zařízení pro opravu postavy a limfodrenazha - v mezích 120 tisíc rublů.

Nicméně, nemůžete udělat bez příslušného nábytku, jehož výroba pro malý salon bude stát 50 tisíc rublů.

Takže je třeba poznamenat, že kosmetické studio by mělo být vytvořeno se stejnou pozorností jako každá jiná podnikatelská činnost. Měli by být vedeny na řádné úrovni účtování výnosů a výdajů, neustále sledovat ziskovost. Pouze tímto způsobem bude možné včas identifikovat nedostatky v podnikání a reagovat na ně prostřednictvím provádění určitých činností.

Připravený obchodní plán kosmetického salonu

V současné době se salonnictví považuje za jeden z nejvýnosnějších a rychle se rozvíjejících. To lze vysvětlit skutečností, že lidé chtějí vždy vypadat dobře, zvláště ženy. Ano, samozřejmě můžete dělat bez nahromaděných nehtů, ale bez účesu to nemůžete udělat. Většina dlouhých vlasů brání muži a důchodci. Proto bude salon nebo dokonce malý kadeřník vždy požadován, bez ohledu na finanční prosperitu světové ekonomiky.

Náš podnikatelský záměr pro otevření kosmetického salonu pomůže začínajícím podnikatelům úspěšně začít v této oblasti. Zjistíte, který registrační formulář bude vyžadován pro salon, jaké služby by měly být poskytnuty a jaké služby by neměly být poskytovány. Poskytneme nejběžnější finanční plán nákupu zařízení, uveďte kritéria pro výběr správného pokoje, zvažte ziskovost kosmetického salonu a návratnost.

Naléhavost obchodní myšlenky kosmetického salonu

Nyní můžeme s jistotou říci, že salonnictví je pevně zakotveno na trhu služeb. Kdekoliv se podíváte - některé salony! A dokonce někdy můžete vidět několik kosmetických salonů, které se nacházejí vedle sebe. Jsou jejich vlastníci tak sebejistí, že se úplně nebojí konkurence?

Je třeba poznamenat, že hospodářská soutěž v této oblasti byla vždy. Ale při otevírání takovéto obchodní činnosti je lepší nerozmýšlet o konkurenci, ale o kvalitě poskytovaných služeb. Pak budou vaši konkurenti znepokojeni. Pokud má salon dobrou reklamu, zkušené mistry a celou škálu služeb, pak bude vždy přinášet dobré zisky (i v počáteční fázi).

Ale salon je jiný. Nyní i ti nejobvyklejší kadeřníci se nazývají "salony", ačkoli úroveň samozřejmě není stejná. Proto neklaďte zákazníkům s hrdým znaménkem.

Pokud uvažujete o otevření takové instituce, nejprve si položte otázku. Pro koho je salon otevřený? Pokud jste ve velké metropoli s obrovským počtem obyvatel a máte v plánu poskytnout velké množství služeb obchodní třídy, pak samozřejmě otevřete kosmetický salon a důkladně si promyslete své jméno. Ale pokud budou služby poskytovány především důchodcům, kteří jsou zvyklí na kadeřnictví více, ale mají strach jít do salonů, pak salon nepotřebuje nic. Říkáme podnikání staromódním způsobem "kadeřníkem", jinak se vaše potenciální zákazníci vystrají. Je také možné rozdělit salony na jiné kategorie, například salony pro zvířata, studia pro děti, obrazová studia atd. Hlavní věc - nemusíte se zmást v celé této řadě jmen a budete moci přesně označovat kategorie vašeho salonu.

Registrace salonu

Poté, co bude zvolen směr salonu, je načase přemýšlet o registraci. Nejlepší je zaregistrovat IP. Kód OKVED v tomto případě bude 93.02.

Při registraci salonu jsou vyžadovány následující dokumenty.

 • Podnikatelský plán.
 • Smlouva o nájmu.
 • Závěry z požárních a sanitárních služeb.
 • Povolení k výkonu činností.
 • Smlouva o vývozu odpadních materiálů (v tomto případě vlasy).
 • Smlouva o údržbě s bydlení a službami.
 • Osvědčení o shodě.
 • Lékařské knihy pro všechny pracovníky.

V závislosti na regionu lze doplnit balíček dokumentů.

Mějte na paměti, že je třeba si uvědomit, že některé sféry činnosti kosmetického salonu musí být licencovány. Získejte licenci, pokud bude v salonu poskytovat masáže nebo kosmetické služby. To znamená, že všechny tyto služby zahrnují porušení kůže.

Studiejeme podnikatelský plán reklamní agentury: jak otevřít své podnikání v oblasti reklamních služeb?

Co je KPI? Přečtěte si od nás, jak mohou tyto ukazatele ovlivnit efektivitu organizace.

Jak otevřít kosmetický salon od začátku?

Předpoklady pro salon krásy

Nejprve musíte přemýšlet o tom, kde tuto činnost vykonat. To znamená, co je k tomu potřebné. Může to být jakákoli oblast, ale s největší pravděpodobností nebudete mít ve svém majetku. Existují dva způsoby: buď pronajmout pokoj nebo koupit. Druhá možnost, samozřejmě, je přijatelná pouze pro velmi bohaté občany, protože komerční nemovitosti v naší době stojí hodně peněz. Proto většina bude muset být spokojen s pronájmem místnosti pro salon krásy. Jistě ne Bůh ví co a závislost na pronajímateli je skvělá, ale nájem vždycky se vyplatí.

Nákup zařízení a nábytku

Chcete-li provádět činnost salónu krásy, budete potřebovat zakoupit následující zařízení (orientační seznam):

 • zrcadla,
 • stoly pro kadeřníky,
 • manikúra stůl,
 • rack pro správce,
 • kadeřnické křesla,
 • skříňky a noční stolky.

Nábor zaměstnanců

Pro úvodní salón je výběr zaměstnanců velmi důležitý, protože na něm může záviset celý podnik. Všechny testy dovedností "rekrutů" by měly provádět pouze kvalifikovaní odborníci v této oblasti. V žádném případě bychom neměli vyvodit žádné závěry v ústním rozhovoru. Všimněte si, že je lepší kombinovat ústní pohovor ihned s praxí. Při rozhovoru s mistry je třeba posoudit nejen jejich úroveň a pracovní zkušenosti, ale také posoudit chování, společenskou povahu.

Výpočet mzdy pracovníků je také jednoduchá záležitost. Obvykle přijímá master procento práce. Pokud se zaměstnanec v této oblasti jen začíná (stážista), pak mu bude poskytnut pevný plat.

Hledání zaměstnanců může být v mnoha ohledech: prostřednictvím reklam, výměny zaměstnání, ve vzdělávacích institucích, prostřednictvím známých a internetu.

Popis činnosti kosmetického salonu

Noví podnikatelé by měli vědět, že v nově otevřeném salonu nepotřebujete okamžitě nabídnout návštěvníkům veškeré služby. Takové inovace se postupně zavádějí. Je potřeba mít možnost pokaždé potěšit zákazníky s novými službami. Pokud okamžitě vyhodíte celý arzenál, pak bude nejprve těžké pochopit, které služby jsou na vysoké poptávce, a za druhé, můžete jednoduše zaměnit návštěvníky.

Navíc při výběru sady služeb musíte se spolehnout na kategorii klientů, které chcete sloužit. Samozřejmě, důchodci nebudou populární piercing a trendy účesy, ale můžete zavést levnou lázeňskou léčbu nebo svůj program proti stárnutí.

Nabízíme malý seznam služeb kosmetických salonů:

 • SPA procedury,
 • mezoterapie,
 • programová korekce čísel,
 • čištění obličeje a nosu,
 • manikúra a pedikúra,
 • thalassoterapie,
 • solárium,
 • masáže atd.

Pokud chcete vyniknout, můžete se pokusit ve svém salonu uspořádat, co konkurenti nemají. Například, dělat afropletie, piercing, perming a rozšíření řas, depilace, kresby henna. Hlavní věc tady je fantazie majitele podniku.

Finanční plán: kolik stojí za otevření kosmetického salonu?

Minimální částka pro otevření nejjednoduššího salonu je asi 60 000 rublů. Ale, jak ukazuje praxe, je možné v něm udržet ne všechny. U středně velkého salonu, otevřeného od začátku, bude trvat někde 400 000 rublů. To jsou skutečné náklady na takové potěšení.

Zdroje zisku v tomto případě - všichni zaměstnanci. Nejlepší ze všech, pokud obdrží plat v procentech díla. Pak nemohou být zahrnuty do primárních výdajů na otevření salonu. Koneckonců, pokud v počáteční fázi nejsou žádní klienti, pevná platba za práci se může stát neplánovaným výdajem.

Zdroje nákladů jsou obtížnější, protože tam bude mnohem více. Jedná se o náklady na pronájem místnosti, mzdy, služby, likvidace odpadu, zásoby, telefon, bezpečnost atd. To jsou hlavní zdroje. Můžete mít více či méně z nich - hlavní věcí je zohlednit vše, co je ve výpočtech možné, protože pak nebudete muset očekávat nepředvídané problémy.

Přibližné výpočty

 • se 1 kadeřnictvím - 40 000 rublů. za měsíc (toto je méně platu velitele);
 • s jedním majitelem manikúry - 30 000 rublů. za měsíc;
 • pokud máme dva kadeřníky a manikérka, pak celkový zisk za měsíc bude činit 110 000 rublů.
 • Pronájem - 20 000 rublů;
 • platby za elektřinu - 5 000 rublů;
 • sběr odpadků - 3 000 rub;
 • nákup spotřebního materiálu - 10 000 rublů;
 • alarm (zabezpečení) - 15 000 rublů;
 • telefonní hovory - 3 000 rublů;
 • reklama - 5 000 rublů.

Celkem: výdaje činí 61 000 rublů.

110 000 - 61 000 = 49 000 rublů. čistý zisk za salon za měsíc.

Zvláště pro ty, kteří mají rád mýdlo: jak vyrobit ruční mýdlo a otevřít své podnikání v tomto?

Je fotografování vaše volání? Začněte své vlastní podnikání! Jak začít podnikat od začátku v umění? Podívejte se na odpověď od nás.

Payback salon krásy

Chcete-li zjistit, zda je výhodné otevřít salon krásy, musíte provést průměrný výpočet zisku salonu. Samozřejmě, že v různých časech může být příjem odlišný. Například na dovolené je zisk větší, a během prázdnin může být zcela nulový.

Odborníci doporučují tento vzorec pro výpočet zisku. Vezmeme si například kadeřníky. Odhadujeme průměrnou cenu služby (jelikož se mohou lišit) a vynásobíme ji průměrným počtem klientů za den, pak se množí v pracovní dny. Odpočítáme 40% platu zaměstnance a získáváme zisk z této kategorie mistrů za měsíc. Aby bylo možné získat čistý příjem, je nutné z výsledné částky odebrat náklady na pronájem, materiál atd.

Pokud vezmeme výše uvedený příklad, pak za cenu 400 000 rublů. při otevření salonu se bude splácet za 10 měsíců. Proč 10, ne za 8 měsíců? Je to jednoduché. Vezmeme v úvahu, kolik peněz bude muset být vynaloženo na počáteční výdaje ve formě opravy prostor, a také odečtením od čistého příjmu částku, kterou budeme věnovat měsíčně.

Reklama salónu krásy

Na reklamních salonech by měla být přidělena samostatná položka, protože většinou se to stává všem novým majitelům salonů. Jednoduché značky zde nestačí. Koneckonců moderní salony jsou ve svých službách natolik rozmanité, že jedno znamení "Salon krásy" je zcela nepochopitelné, nebo zda nabízejí službu, kterou jsme dlouho hledali, nebo prostě zde střiháme.

Při vývoji vlastní reklamy je hlavní věcí pochopit, že musí být pro zákazníky atraktivní, rozpoznatelné a informující. Pro reklamu můžete použít následující nástroje.

Venkovní reklama

Mohou to být billboardy. Ale štít je drahý lék, zvláště pro velká města. Proto v reklamě nejdůležitější není její velikost, ale informace. Venkovní reklama je povinna přitáhnout pozornost svou neobvyklostí - to není vůbec nutné.

Již dlouhou dobu již v reklamě salonů se používají spousta opotřebovaných klišé, které se nudily všem. Je to například ukázka osoby před postupy a po slevách atd.

Doporučuje se používat humor, nízké ceny (pokud jsou skutečné). V žádném případě nepoužívejte ceny od... a až do... - je to jen strašidelné.

Reklama v periodikách

Reklama v novinách a časopisech stále přináší ovoce, nelíbí se s tím ošklivě. Ale nestojí za to, že by reklama pro obchodní třídu stála. Informace v časopisech hledají ti, kteří potřebují dobré slevy, stejně jako absolventy vzdělávacích institucí.

Televizní a rozhlasová reklama

Je to drahé. Pokud je však reklama umístěna v místních mediálních zdrojích, bude to docela působivé.

Internetová reklama

Velmi populární metoda. Můžete dát reklamní salon všude: na fórech, ve skupinách, v sociálních. sítě. Nejúčinnější však bude, pokud vytvoříte své webové stránky nebo provozujete blog.

Aktivní reklama

Aktivní se nyní nazývá reklama, která konkrétně povzbuzuje návštěvníky, aby přišli k vám. Mohou to být reklamní letáky, které budete distribuovat na ulici, nebo dokonce i osoba s rohem, která křičí informace o akcích. Velmi dobrá cesta. Nedoporučuje se však, aby si na tohle našel speciální osobu.

Kromě toho by se majitel salonu neměl angažovat v aktivní reklamě. Majitel, který běží podél ulice s letáky (dokonce i v úvodní fázi), udělá jeho podnik špatnou pověst. Nejlepší je poslat mistrovství reklamních salonků, zvláště těm, kteří v současné době nemají klienty.

Připravený obchodní plán kosmetického salonu

Pro realizaci projektu bude vyžadováno 1 687 700 rublů. zahájení investic. Ziskovost tržeb činí 65,6% a doba návratnosti je 7 měsíců.

1. Shrnutí projektu

Účel projektu - otevření kosmetického salonu v Rostově na Donu, který může poskytnout vysoce kvalitní služby péči o pokožku, obličej, tělo a kadeřnické služby obyvatelům města.

Výpočet finančního modelu se provádí pro kosmetický salon umístěný v okrese Sovetsky města Rostov-na-Donu. Potenciálními klienty salonu jsou městští obyvatelé se středním příjmem, většinou ženy od 25 do 40 let a muži i děti.

Hlavní služby salónu krásy jsou:

1. Kadeřnické služby (pánské, dámské, dětské účesy)

2. Manikúra a pedikúra (péče, stavba, návrh, korekce)

3. Kosmetické služby (péče o pleť a čištění obličeje, péči o obočí, péči o řasy, depilaci, make-up, peeling)

4. Péče o tělo

6. Prodej kosmetiky

Pro realizaci projektu bude vyžadováno 1 687 700 rublů. zahájení investic. Část investičního rozpočtu se plánuje přilákat na úkor úvěrových fondů, které činí 200 tisíc rublů.

* údaje za 3 roky práce

Období realizace investiční fáze, včetně získání povolení, opravy a přepracování, nákup zařízení a dodávek, se vypočítává pro období od března do května 2016. Zahájení prodeje je plánováno na červen 2016. Ukončete plánovaný objem prodeje při zatížení 30% - 4 měsíce.

2. Popis průmyslu a společnosti

Účelem tohoto projektu je otevření kosmetického salonu, který splňuje zásady vysoce profesionálního servisu v Rostově na Donu. Klientům nabízí širokou škálu služeb v následujících oblastech: kadeřnictví (účes, styling, barvení, chemie), manikúra a pedikúra, prodloužení nehtů, kosmetologie, masáž. Podle marketingové agentury Global Reach Consulting se objem trhu kosmetických salonů odhaduje na rychlý růst. Největší koncentrace kosmetických salonů existuje v městech - milionáři - v Moskvě, Petrohradě, Novosibirsku, Krasnojarsku. Rostov-na-Don, podle odborníků 2GIS, drží 5. místo, pokud jde o počet kosmetických salónů. Pro každý 1000 žen je 77 salonů. Zvýšení počtu kosmetických salonů lze vysvětlit zvýšenou poptávkou po jejich službách. Podle zpráv a zpráv se počet žen navštěvujících kosmetické salony a kosmetické salony zvýšil ze 4% na 40% během 15 let od roku 2000 do roku 2014. Návštěvnické salony již nejsou spojeny s obyvateli s drahými službami pro elitu, služby jsou k dispozici velkému počtu lidí ze střední třídy. Zrychlení tempa života, stejně jako potřeba kvalitních služeb, přinutilo mnoho žen namísto toho, aby se doma ukládaly, aby se mohly ucházet o kosmetické salony, což je mnohem jednodušší a pohodlnější.

Kosmetický salon je předpokladem v přízemí vícepodlažního obytného domu na první řadě domů se samostatným vchodem a vývěsní tabule. Plocha kabiny je 125 m2 metrů. V salonu je kadeřnický salon, salonek pro manikúru a pedikúru, kosmetický salon, masážní místnost, prodloužení nehtů a make-up, stejně jako solárium, administrativa a odpočívadlo pro personál. Salonek je otevřen pro klienty od 9:00 do 21:00, bez volných dnů. Rozvrh práce zaměstnanců (obslužný personál) se posune o 2/2.

Správní struktura se skládá z administrativního oddělení, které zastupují 2 správci salonu: vedoucí správce a správní asistent. Účastníci představují šest kadeřníků - univerzálů, lékař - kosmetolog a masér terapeut.

Nabídky franšíz a dodavatelů

Náklady na opravy, sanace a vybavení salonu je 982,7 tisíc rublů. S ohledem na počáteční náklady na registraci společnosti, postup náboru zaměstnanců, marketingové aktivity a provozní kapitál investičního období (500 tisíc rublů) budou náklady na projekt 1 687 7000 rub.

Pro realizaci projektu se plánuje přilákat 1 487 700 rublů. úvěry, což je 88% nákladů na projekt. Zbývajících 11% bude převzato z vlastních úspor zakladatele. Úvěr je přitahován po dobu 2 let (24 měsíců) s roční úrokovou sazbou ve výši 22%. K tomuto úvěru je poskytnut odklad za platby do 3 měsíců, po kterém jsou výnosy z úvěru spláceny měsíčně po dobu 21 měsíců. Výše pokuty v případě zpoždění plateb bude 2,5%.

Jako forma majetku byl vybrán individuální podnikatel (osoba). Systém zdanění je zjednodušený, přičemž předmětem zdanění je příjem snížený o částku výdajů se sazbou 15%.

3. Popis služeb

Salon krásy poskytuje služby v 6 hlavních oblastech. Mezi ně patří:

1. Kadeřnické služby (pánské, dámské, dětské účesy)

2. Manikúra a pedikúra (péče, stavba, návrh, korekce)

3. Kosmetické služby (péče o pleť a čištění obličeje, péči o obočí, péči o řasy, depilaci, make-up, peeling)

4. Péče o tělo

Jako konkurenční výhodu salonu lze nazvat širokou škálu služeb, poměrně nízkou cenu, cenově dostupné pro většinu lidí, kvalitu služeb. Cenový segment projektu je středně velký. Současně je kvalita služeb nadprůměrná, což je hlavní prostředek přilákání zákazníků a zvyšování jejich loajality. Ceník obsahuje asi 120 pozic. Veškeré služby salonu jsou uvedeny v tabulce. 1.

Tabulka 1. Seznam kosmetických služeb

Poskytování služeb kosmetického salonu si vyžádá příjem povolení od společnosti Rospotrebnadzor i povolení Státní požární dozorové služby Ruské federace.

Kromě služeb v salonu se provádí maloobchod s kosmetickými výrobky (20 komoditních položek). Hlavní výhodou před nákupem v běžném obchodě je příležitost získat odborné poradenství od výrobce o funkcích produktu. Seznam prodaných výrobků je uveden v tabulce. 2.

Tabulka 2. Prodané zboží

4. Prodej a marketing

Činnost salónu je zaměřena na převážnou většinu obyvatelstva Rostov-na-Don, a to populace s průměrnou úrovní prosperity. Kosmetický salon bude fungovat tak, aby vyhovoval potřebám lidí, kteří mají kvalitní účes, styling, curling a barvení, manikúru a pedikúru, kosmetické procedury, masáže. Hlavní požadavky kladené na kosmetické salony jsou zvýšená úroveň profesionality, rychlost a kvalita služeb, výhodná poloha, pohodlný pracovní plán. Všechny tyto požadavky jsou plánovány jako základní principy práce salonu.

Cílovým publikem salonu jsou mladí lidé od 18 do 35 let, kteří tvoří 70% klientů. O 20% spadá na osoby ve věku 35 až 45 let, na dalších 10% klientů - na dospívající a starší osoby. Hlavní spotřebitelé služeb jsou ženskou částí obyvatelstva (až 70%). V sovětské části města je 178 tisíc obyvatel, z nichž je podíl skromných obyvatel asi 60%. Vzhledem k cenové politice instituce, umístění a solventnosti populace jsou potenciální zákazníci salonu asi 50-80 tisíc lidí.

V sovětské oblasti se nachází 260 kosmetických salónů, včetně kadeřníků ekonomické třídy. Protože hlavní konkurenti mohou být nazýváni salony umístěné v pásmu 400 m od kabiny. Jedná se o 16 závodníků, z nichž 8 lze připsat nepřímým konkurentům a dalších 8 přímým soutěžitelům. První osm jsou: 4 kadeřnictví ekonomiky a střední třídy, hřebík 1 studio kabina 3, které nabízejí dva hlavní směry (kadeřnické a kosmetologie nebo kadeřnictví a manikúra). Druhý osm make up kosmetické salony, které nabízejí 3 nebo více oblastí služeb (kadeřnictví, manikúra a pedikúra, Kosmetika, masáže, solárium, atd.). Analýza jejich silných a slabých stránek ve srovnání se salonním projektem je uvedena v tabulce. 3.

Tabulka 3. Faktory hospodářské soutěže

Jak je patrné z tabulky, salon plánovaný pro otevření má řadu výhod ve srovnání s přímými konkurenty, nabízející mnohem širší nabídku služeb působící v segmentu středních cen, zatímco kvalita služeb je nadprůměrná. Také stojí za zmínku je vhodný pro pracovní program obyvatelstva a výhodnou polohu.

Služby jsou poskytovány prostřednictvím předběžného telefonního záznamu nebo živé fronty bez záznamu. Jako hlavní kanál pro získávání zákazníků jsou vybrány sociální sítě (Facebook, Vkontakte, Instagram). Tato volba je způsobena absencí stálých nákladů (vedení skupin) a velkou koncentrací cílového publika (cílení reklamy). Chcete-li podpořit práci skupin a účtů a vyplnit je s obsahem, je plánováno přidělit až 6 tisíc rublů. za měsíc.

Nabídky franšíz a dodavatelů

Současně přikládáme velký význam i pro ostatní metody vytváření image salonu, včetně: vytvoření loga, tvorba a místo SEO propagace (15 tisíc rublů..), Tištěné letáky - letáky (10 tisíc rublů..), vytváření venkovních značení ( 30 tisíc rublů.), Reklama v lesklém časopise (15 tisíc rublů.) A tak dále.

5. Výrobní plán

Kosmetický salon se nachází v okrese Sovetsky Rostov-on-Don s počtem 178 lidí. (Třetí v počtu z 8). Nejbližším okolím salonu jsou převážně vícepodlažní obytné budovy, tzv. Ložnice. Jako místo salonu je místo na první řadě domů vybráno na rušné ulici. V blízkosti kabiny se nachází zastávka veřejné dopravy (90 m), budovy s kancelářemi a bankami (150 a 180 m), nákupní plochy, kavárny a supermarkety (od 75 m).

Salonek pronajme plochu 125 m2. metrů. V pokoji je: recepce s šatnou a recepcí (11 čtverečních M..), Vysoušeč halu (26 čtverečních M..), Místnost na mytí, barvení, trvalé ondulaci vlasy (12 čtverečních M..), Což je pásmo pro make-up a řasy (8 sq. m.), manikúru a pedikúru (12 čtverečních. m.), kosmetika (12 čtverečních. m.), masáže (16 sq. m.), solárium (15 sq. m.), užitkové prostor pro uložení dezinfekčních prostředků (3 m2), pokoj pro odpočinek (10 m2). Nájemné činí 75 tisíc rublů. v měsících. Doba trvání smlouvy s pronajímatelem je 3 roky.

Náklady na vnitřním startu, včetně oprav a úprav do prostor nákladů (240 tis. Rub.), HR (10 tis. Rub.), Nákup vybavení (782.7 tis. Rub.), Instalace zařízení (60 tis. Rub.), zahájení marketingových akcí - 70 (tis. rublů) a ostatní nehmotný majetek činí 1 187 700 rublů. Náklady na vybavení kosmetického salonu jsou uvedeny v tabulce. 4.

Tabulka 4. Náklady na zařízení

Odpovědnosti za fungování kosmetického salonu jsou přiděleny administrativnímu personálu, vedoucímu administrátorovi a asistentovi. Zaměstnanci zahrnují šest kadeřníků, kteří pracují na směnách, kosmetičtí a masážní terapeuti (viz tabulka č. 5). Salonek je otevřen od 9.00 do 21.00, bez volných dnů.

Jako zaměstnanci se plánuje přijímat pouze ty, jejichž profesní úroveň je potvrzena diplomem odpovídajícím školením. Předepsaný vzdělávací kurz musí být certifikován diplomem a vzdělávací instituce, která jej vydala, musí mít licenci pro ACT nebo HPE. Základními požadavky na zaměstnance jsou odborná způsobilost, zodpovědný postoj k podnikání, společenská schopnost, schopnost pracovat s lidmi.

Tabulka 5. Fond personálního a odměňování

Podnikatelský plán pro salon krásy

Účel: Důvod pro majitele podniku ekonomické proveditelnosti investování do otevření kosmetického salonu.

Pro úplnost doporučujeme studovat organizační detaily v praktických pokynech, jak otevřít kosmetický salon a jak otevřít lázně.

Podnikatelský plán pro salon krásy: myšlenka na projekt

 • Typ činnosti: kadeřnictví, kosmetika, masáže, manikúra
 • Místo: Jekaterinburg (počet obyvatel - 1 386 500 osob)
 • Poloha: Hustě obydlená spišská oblast (botanická oblast)
 • Plocha: 100 m².
 • Typ nemovitosti: pronájem
 • Pracovní doba: 10:00 - 21:00
 • Kadeřnický salon
 • Prodlužování vlasů
 • Barvení a tónování vlasů
 • Péče a ošetření vlasů
 • Kosmetologie
 • Kosmetologie hardwaru
 • Prodloužení řas
 • Makeup
 • Manikúra kabinetu
 • Extenze akrylových / gelových hřebíků, Bio-Gel
 • Pedikúra
 • Péče o tělo
 • Masáž, balení
 • Epilace

Organizační momenty

Pro realizaci podnikatelských aktivit se plánuje založení jednoho právního subjektu: Kuznetsova EA

 • 93.02 Kadeřnické a kosmetické salóny.

Tento OKVED obsahuje:

- mytí vlasů, stříhání a řezání, styling, barvení, tónování, mávání, rovnání a podobné práce vykonávaná muži a ženami stejně jako holení a stříhání vousů - kosmetická masáž obličeje, manikúra, pedikúra, make-up, atd...

 • 52.33 Maloobchod s kosmetikou a voňavkářskou výrobou
 • 52.13 Ostatní maloobchodní prodej v nespecializovaných prodejnách
 • 85.14 Ostatní činnosti spojené s podporou zdraví
 • 93.04 Tělesná kultura a rekreační činnost

V tomto NACE zahrnuje: - činnosti ke zlepšení fyzické kondice a pohodlí, jako činnosti tureckých lázní, sauny a parní lázně, solária, lázně s minerálními prameny, salóny pro hubnutí a hubnutí, masáže, fyzikální výcvikových střediscích, atd.

Poznámka: Své účetnictví můžete udržovat sami pomocí služby online "Moje firma".

Zařízení pro kosmetický salon

Chcete-li otevřít kosmetický salon, postupujte následovně minimální soubor zařízení:

Kapitálové výdaje

K otevření salonu je zapotřebí investice ve výši 3,1 milionu rublů. Z těchto, největší podíl na financování činnosti před uvolněním soběstačnosti, to bude vyžadovat asi 1,1 milionů rublů. Také pro spuštění salonu je nutné utrácet 1,175 milionů rublů. k opravě a vybavení prostor. Zařízení by mělo trávit 11% rozpočtu, což je 350 tisíc rublů.

Harmonogram práce na zahájení projektu

K zahájení salonu trvá 5 měsíců. Kontrola načasování a kvality realizace spouštěcích fází bude provádět vlastník podniku.

Pro bezproblémový provoz je vyžadován personál 15 osob. Protože Pracovní den salonu je 11 hodin, je třeba provést posuvný plán pro zaměstnance, například 5 kadeřníků bude pracovat na směnách - 3 dny práce, 2 odpočinek, master manikúra 4 dny práce, 2 odpočinek.

Systém plateb pro pracovníky:

 • Zaměstnanci kosmetického salonu, kromě správce a čističe, jsou na základě jednotné ceny, 30% nákladů na služby je mzda zaměstnance.
 • Správce a čisticí dáma obdrží pevný plat (plat).

Salon se nachází v hustě osídlené oblasti spaní "Botanická". V této oblasti je výhodou nová budova, v okolí je mnoho mladých lidí a dětí. Projekt je zaměřen na návštěvníky s průměrným a nadprůměrným příjmem.

Předběžný ceník služeb:

Cena závisí na individuálních charakteristikách klienta, například cena srážek závisí na délce vlasů.

Plánované ukazatele kosmetického salonu

Plánované měsíční příjmy za roky 2013 a 2016

Aktivita salonu je sezónnost: vrchol na jaře, protože lidé „sundat klobouky,“ poklesu v kadeřnických pozorované v letních měsících v důsledku prázdnin, poté, co v létě začne zvyšovat výnosy, maximální růst tržeb v prosinci v souvislosti s firemní večírky a Silvestr.

Výnos z předpokládaných příjmů je plánován na září 2013, tedy 9 měsíců po otevření, aby bylo dosaženo těchto příjmů, je potřeba návštěvníků denně.

Struktura příjmů je následující:

Více než 50% struktury zaujímá kadeřnické služby, tyto služby jsou více poptávané. Na druhém místě je důležitá - manikúra, kosmetologie a nakonec masáž.

Dále zvažte ekonomické ukazatele.

Výstup o soběstačnosti

Podle provedených výpočtů se salon vrátí zpět do 7 měsíců ode dne zahájení projektu. Před propuštěním projektu na soběstačnost financování společných výdajů nastane na úkor finančních prostředků majitele.

Náklady spojené s krásou podle obchodního plánu může být rozdělen na 2 části: První část zahrnuje náklady poskytovaných služeb a zahrnuje náklady na spotřební materiál (inkoust, šampony, kosmetika, obojky, pláštěnky, atd.)

Zvýhodnění pro služby je následující:

 • kadeřnické služby 100-1000%
 • kosmetologické služby 500-1500%
 • manikúra pokoj 150-1000%
 • masážní místnost 500-1000%

Druhá část zahrnuje celkové náklady na údržbu kosmetického salonu. Z nich největší podíl na struktuře výdajů přebírají náklady na mzdový fond (mzda + odečty), stejně jako nájemné. Fond odměňování za práci je zcela závislý na objemu salónového výnosu, což vyvolává zájem o vysokou dostupnost personálu. Nesmíme však zapomínat na neustálé sledování těchto položek výdajů, tk. pokud budou nadále růst, povede to k nerentabilnímu podnikání.

Struktura výdajových položek lze vidět na následujícím obrázku.

Jak je patrné z diagramu, 43% našich výdajů je výplatní listina plus odpočty. Výrobní náklady jsou na druhém místě ve struktuře nákladů a činí 17%. Je třeba poznamenat, že plat a primární náklady závisí na výnosech, avšak náklady na nájemné a náklady na inženýrství jsou konstantní měsíčně až měsíčně, a proto s jejich snížením bude mít velký podíl. V našem diagramu nájemné a služby jsou 12%. Čistá ziskovost kosmetického salonu je 20% přijatých prostředků, tj. jedna pětina finančních prostředků získaných od návštěvníků je čistý zisk.

Generalizované finanční ukazatele podniku na období 2013-2016.

Marketingový plán

Plán propagace se skládá z několika etap:

 • Vzhledem k tomu, že salon je v ložnici, je hlavním úkolem přilákat obyvatele blízkých domů k našemu objevu. Toho lze dosáhnout umístěním reklamních plakátů na ulici (streamery, citylights, bannery). Tímto způsobem nám umožní vytvořit stálý proud návštěvníků.
 • K upevnění loajality zákazníků k našemu salonu je nutné poskytovat slevy pro stálé zákazníky, slevové karty.
 • Reklama na internetu je umístění bannerů na regionálních místech, inzerce v sociálních sítích, vytváření vlastních webových stránek. Tento krok může zahrnovat lidi z jiných oblastí, ale pro tento krok byl do určité inzerovat to některé konkurenceschopné služby (to by mohlo být něco neobvyklého v dalších oblastech, nebo službu za nižší cenu než konkurence).
 • Reklama v místních lesklých časopisech zaměřených na ženskou populaci.
 • Vydání barevných brožur s příklady děl a cen
 • Ve všední dny od 10:00 do 12:00 si návštěvníci salonu poskytují služby účesu za snížené ceny (studenti, důchodci, hospodyně).
 • Povinná dostupnost terminálu pro platbu služeb bankovními kartami umožní zákazníkům platit za naše služby úvěrovými fondy.

Výpočet zpětné návratnosti

 • Zahájení projektu: leden 2013
 • Zahájení: květen 2013
 • Ukončete provozní přerušení: srpen 2013
 • Očekávaná návratnost příjmů: září 2013
 • Doba návratnosti: srpen 2014.
 • Doba návratnosti 1 rok a 8 měsíců
 • Návratnost investice - 60%

Analýza rizik

K provedení plánu organizace podle očekávaného scénáře je nutné provést analýzu rizika projektu a porovnat jeho pravděpodobnost s finančními očekáváními. Hlavní hrozby projektu prezentované v podnikatelském plánu se odrážejí v analýze rizikových faktorů a příležitostech pro otevření kosmetického salonu.

Za účelem podrobnějšího zvážení možných negativních faktorů provedeme odborné hodnocení kvalitativních ukazatelů rizik a určíme jejich kvantitativní hodnoty a možné ztráty.

Kvalitativní analýza rizik projektu

Všechny hrozby jsou podmíněně rozděleny interní a externí rizika. Jako externí negativní vlivy jsou zvažovány ty, jejichž vzhled nelze organizačně ovlivnit. Vnitřní rizika jsou většinou řídící a funkční chyby.

Tabulka 1. Hlavní vnější rizika projektu

Jak těžké je otevřít své kosmetické studio - skutečný příběh

Mnoho dívek sní o svém salonu krásy, protože zde existují pouze výhody - úplný přístup ke službám a dokonce i neustálý příjem. Ale je to tak jednoduché a růžové ve skutečnosti? Majitelka malého kosmetického studia sdílela své zkušenosti s našimi čtenáři - řekla, jak snadné je být žena v podnikání, zvláště od začátku.

Slovo, jako vždy, autorovi

Jmenuji se Catherine. Teď mi bylo 33 let. Získal právnický titul. Absolvovala stáž v jedné z předních společností města na automatizovaném účetnictví "plat a zaměstnanci". V současné době studuji v loňském roce specializaci "Finanční řízení organizace" finanční a ekonomické fakulty. Asi rok jsem pracoval v bance, kvůli povaze mé postavy a mé neochotě poslouchat, odstoupil.

Skutečný příběh mého podnikání - "Beauty Studios"

Myšlenka dělat poskytování služeb v oblasti krásy vznikl spontánně, protože jsem nemají žádné - žádné znalosti a schopnosti k poskytování těchto služeb. Patřím těm ženám, které zbožňují navštěvující kosmetické salony. Náklady na služby pro procedury nejsou levné. A pravděpodobně každá žena by chtěla mít svůj vlastní obchod, který můžete navštívit kdykoliv a získat jakoukoliv požadovanou službu, jako je manikúra, pedikúra, vlasů a tak dále.

Začal jsem vypracovat obchodní projekt. Abych to udělal, musel jsem odpovědět na následující otázky:

 • V jaké místnosti se bude můj podnik nacházet? Ve velkém areálu prostor, který zahrnuje několik kanceláří nebo malou plochu s jednou kanceláří (studio)?
 • Kolik peněz musím začít a kolik chci investovat?
 • Kde a jak najít zákazníky?
 • Kde hledat mistry?
 • Jaký příjem chci a mohu čerpat z tohoto podnikání?
REKLAMA

Analyzovat ziskovost salóny vlastněných svými přáteli a ziskovost soukromých úřadů poskytovat jednu službu, jsem přišel k těmto závěrům. V kosmetických salonech je několik pokojů a několik služeb.

Pronájem v kosmetickém studiu

Navíc již vybavené prostory pro ubytování Salónu krásy se nevzdávají, ale jsou prodávány jako hotové obchody, i když je zisk 0 nebo pracují v minusu.

Právo na pronájem takových prostor se prodává za poměrně velkou částku. Prodejní cena leasingového práva se v mém městě pohybuje od 300 000 do 500 000 rublů v závislosti na územní poloze. V takovém případě je třeba začít podnikat příliš mnoho. Je třeba si uvědomit, že několik měsíců, a možná vždy, bude salonek pracovat na úrovni 0 nebo minus. Pronájem takového předpokladu a pronájem skříněk není nákladově efektivní. Kabinet je dražší než za 10.000 měsíčně není možné pronajmout.

Oni čerpá peníze z jiného podniku nebo pomocí úvěrové prostředky platit nájemné kabinu tak dlouho, dokud si neuvědomil, že od té doby se nic nezmění ani není dosud ukončeno financování. Tyto informace snadno zjistíte na webových stránkách s reklamami. Pokud by taková obchodní činnost byla zisková, nebyla by taková masivní nabídka prodeje a pronájmu. A pokud jste zavolat a zeptat se na otázku, proč se prodávají, odpovědi budou v řadě, chci investovat do jiného podniku, naléhavě potřebuje peníze na operaci, a tak dále. D. Aby vás ujistit, že příjem zde budou enormní, zatímco setkání dokonce poskytují účetní návštěvníkům notebooky je možné, že je fiktivní. Ano, existují salony, které skutečně přinášejí dobrý zisk, většinou ti, kteří je otevřeli v 90. letech.

Moje investice

Potenciální zákazníci se samozřejmě domnívají, že pokud salon existuje již dlouho, pak je vše v pořádku, nemůžete se obávat zklamání v poskytované službě. A tak jsem odpověděl na svou první otázku. Nechci se zapojit do pochybného dobrodružství, investovat spoustu peněz do svého rozmaru. Vzhledem k tomu, že salon krásy není cílem celého mého života. Jen jsem chtěl, to je všechno...

Rozhodla jsem se pronajmout pokoj o rozloze asi 20 metrů čtverečních s nájemným nepřesahujícím 10 000 za měsíc. Tam, kde bude tato místnost umístěna a jak hledám klienty, jsem se spojila do jedné otázky. Při absenci klientské základny je výhodnější pronajmout si pokoj, kde je dobrá dopravní schopnost lidí.

Začal jsem hledat reklamy s nabídkami na pronájem malých ploch. Nejobvyklejší možností bylo oznámení pronájmu kabinetu v provozujícím kadeřnictví za pouhých 5 tisíc rublů měsíčně. Věděla jsem, že tento kadeřník, který existoval v době svého dětství, byl na velmi slušném místě. Tok klientů v něm byl takový, že 3 mistři neměli čas sloužit zákazníkům, vytvářet fronty. Abych vstoupil do kadeřnictví, musel jsem projít svou kanceláří, kterou jsem nazval "Beauty Studio XXX". Tenhle pokoj jsem si pronajala.

Objednal jsem pro svůj ateliér obrovský reklamní plakát. Při vývoji, potisku a instalaci na stěně budovy, kde sídlil kadeřník a moje studio, strávilo 7 000 rublů. Na dveřích mého studia jsem visel mini plakát 200 dolarů.

Obě plakáty obsahovaly informace o poskytovaných službách, a to:

 • Manikúra
 • Pedikúra
 • Prodloužení řas
 • Rozšíření nehtů
 • Leštění nehtů gelovým lakem
 • Svatební a večerní účesy
 • Makeup

Tak jsem se setkal s částkou, kterou jsem plánoval utrácet na začátku.

Vyhledávání zaměstnanců ve studiu

Dalším úkolem bylo vyhledat majitele. Postavila jsem reklamu s nabídkou k práci v mém studiu v bezplatném rozvrhu. Bylo spousta telefonátů. Asi tři dny jsem strávil výběrem vhodných zaměstnanců. Pro každou službu bylo 5 mistrů připraveno dohodou, že přijde do studia a poskytne služby.

Proto jsem byl klidný, že můžeme poskytovat služby v době, kterou klient požaduje. Mým úkolem bylo přilákat zákazníky, plánovat pracovní dobu. U mistrů jsme se dohodli, že budeme pracovat 50 až 50. Musel jsem zajistit místo práce a klienta a pracují na jejich materiálu. Ceny jsme stanovili průměry pro město.

První pracovní den začal

Do holičství chodí proud lidí. Dveře mého studia byly otevřené a lidé nechtěně pohlédli dovnitř. K dispozici byl stůl na manikúru, gauč pro prodloužení řas, zrcadlo a křeslo na účesy. A první potenciální klient překonal prahu mého studia. Zajímala se o manikúru. Pracoval jsem jako správce. Specifikovala, kdy bude pohodlná, jakou manikúru by chtěla. Ona také položila otázky týkající se trvání postupu, zkušenosti velitele a tak dále. Vzhledem k tomu, že jsem sám jsem byl častým návštěvníkem salonů a skříní poskytujících takové služby, snadno jsem odpověděl na všechny její otázky. Klient jmenoval čas, který jí vyhovoval pro získání služby. Dohodli jsme se na ceně a odešla. Okamžitě jsem zavolal manikérku. V určený čas musí být v její hlavní práci. Zavolal jsem jiného pána. Tentokrát se blížila a dohodli jsme se na její návštěvě ve studiu. A tak byla poskytnuta první služba, peníze obdrženy a rozděleny. Klient byl spokojen. Tímto principem začalo studio pracovat.

Stále máte otázky?

Možná měl čtenář otázku. Jak se ujistit, že mistr vykoná svou práci kvalitou. Možná se mýlím, ale myslím si, že z jednoho 15minutového rozhovoru bude jasné, co je to pán a co ví. Nechtěla jsem se jimi nikomu a ani jeden nešťastný zákazník nebyl. Nejprve jsem analyzoval profesionalitu pána. Druhým požadavkem byl čistý vzhled. Třetí - mistr musel být snadno komunikovatelný.

To trvalo asi 3 roky, dokud ne dlouho očekávalo těhotenství. Prodal jsem nábytek přes noc a zrušil nájem. Podnikání bylo úspěšné a přiměřené z hlediska investic. V tom nebyl žádný obrovský zisk, ale neexistovaly žádná obrovská podnikatelská rizika. Částka získaná měsíčně pro mé město byla velmi významná.

V tomto článku nedávám žádnou radu, protože nemůže existovat jedno totožné město, jeho identické ekonomické podmínky, móda, stejně jako nemohou být stejní podnikatelé. Účelem tohoto článku je jen vyprávění mé vlastní zkušenosti. Možná, alespoň něco může být užitečné.

Kromě toho, že jsem matkou Lenu pro své dvě děti (devítiletého a sedmiletý Veronica George), i já Elena - učitel základní školy a běloruský jazyk / literatura, jedna ze škol v Bělorusku. Vyšší vzdělání je samozřejmostí, asi 10 let pedagogických zkušeností, první...

Další příběh o úspěchu jednoduchého chlápka z malého města na Ukrajině. Je velmi příjemné, když se právě mladí lidé podělí o své úspěchy v podnikání. Nabízíme Vám zkušenost s otevřením stánku prodávajícího shawarma - nedávno tento druh podnikání získává popularitu a naše...

Konkurence je velká v této oblasti, a je obtížné najít dobré mistrů (předem budete muset přemýšlet a reklamy a značky, které budete odlišit od drugih.obratit pozornost online reklamy se dozvědět o vás. V takových případech dobře fungují on-line katalogů salony.