Jak otevřít pizzerii od začátku? Pokyny krok za krokem

Pizza, rychlé občerstvení, japonská kuchyně - bez těchto jídel je těžké si představit každodenní rutinu moderního městského obyvatelstva. Všechna nová kavárna, bary a restaurace se zde a tam otevřou, jak se zdá, okamžitě vyrostou ze země jako houby po dešti. Každoročně se trh s pohostinskými podniky zvyšuje o 25%. Tato postava děsí začínající podnikatele, kteří se chtějí vyzkoušet v restauraci. Strach však není vždy opodstatněný. Mezi kavárnami a pizzeriemi například neexistují zřejmé vůdce, největší hráči, jako například fast-food provozovny. Trh s pizzy pro nové hráče - vstup je zdarma.

Otevřeme pizzerii: je to výhodné a kde začít proces?

Pokud se rozhodnete, že chcete otevřít pizzerii od začátku, nejdříve určit, jaký typ instituce bude. K dispozici jsou následující možnosti: restaurace, kavárna, pizzerie, pizza.

Italská restaurace - nejsložitější a nejdražší projekt. Je to drahé z hlediska pronájmu, nákupu nebo výstavby místnosti, vybavení hal, nákup speciálních zařízení. Nabídka italské restaurace zahrnuje širokou škálu pokrmů, velké množství odrůd pizzy. Bude muset strávit spoustu času a úsilí, aby nabídku a najít osvědčené spolehlivé dodavatele, budete muset vydat licenci na prodej alkoholických výrobků, hledat nepřekonatelnou kuchař (v ideálním případě, samozřejmě, italské) a bezchybné správců a číšníků. Úspěšné řešení těchto otázek se však vyplácí stokrát. Tento trh není tak nasycen, že trh má kavárnu a bistro, kde si můžete rychle zachytit několik plátků pizzy. Existují dobré šance najít svůj kruh pravidelných návštěvníků. Navíc návratnost podnikání je v průměru za 1 rok.

Kavárna-pizzerie - vyžaduje mnohem méně finančních investic. Poptávka po institucích tohoto typu je obrovská, ale konkurence je skvělá. Můžete si postavit nebo pronajmout malý pokoj, hala v obchodním centru, otevřít letní kavárnu - existuje spousta dobrých možností. Nevyžaduje velký počet zaměstnanců. Ale v tomto případě je nutná extrémně důkladná analýza trhu konkurentů. Průměrná doba návratnosti je 1,5 roku.

Pizzerie (pizzerie-kiosk) - populární, rozvíjející se s míčem. Jedná se o malý pokoj, který se skládá pouze z kuchyně a oblasti dodávky. Sál pro návštěvníky nemusí být vůbec, nebo jen 2-3 stoly budou umístěny - pro ty, kteří chtějí mít občerstvení na místě nebo čekají na objednávku. V takových zařízeních je pizza připravená přímo před kupujícím - za 15-20 minut, nebo přijímat objednávky telefonem nebo internetem.

Dodávka pizzy - může být nezávislým druhem podnikání nebo v kombinaci s jinými druhy pizzerií. Nejjednodušší volbou v organizaci, ale je také nejméně zisková ze všech. Vyžaduje dobře navrženou reklamní kampaň. Nakonec se návštěvníci nebudou moci osobně seznámit s institucí, reklama v médiích, vstupy, výtahy, přitažlivost promotérů apod.

První pizzerie byla otevřena v Neapoli v roce 1738 a byla nazývána Antica.

V současné době v Moskvě existuje asi 500 stacionárních pizzerií. Průměrná návratnost pizzerie jakéhokoli druhu je 1,5-2 let. S kompetentní organizací - ziskové podnikání, hlavní věcí - přistupovat ke své organizaci inteligencí, konzultovat s znalými lidmi, obrátit se na specialisty.

Vytvořte obchodní plán pro pizzerii

Když začnete rozvíjet svůj vlastní koncept, nezapomeňte: touha realizovat ideální model vaší instituce ve vaší mysli není tou nejúspěšnější myšlenkou. Jak se říká - chuť a barva... Za prvé stojí za to analyzovat vaše finanční možnosti, pak posoudit poptávku a preference masového spotřebitele a pak se porovnat s vašimi přáními a vjemy.

Podnikatelský plán pro pizzerii je nezbytný nejen pro Vás, abyste podrobně popsali svůj plán a hledali přístupy k jeho realizaci, ale také pro poskytnutí investorům, partnerům, bankám - pokud o ně požádáte.

Zde jsou hlavní body, které by měly být zahrnuty v jakémkoli obchodním plánu:

 • Název instituce, její hlavní myšlenka.
 • Cílové publikum.
 • Požadovaná poloha.
 • Designový projekt.
 • Personál personálu.
 • Nabídka pizzerie.
 • Reklamní kampaň.
 • Odhady nákladů na otevření.
 • Očekávané finanční výsledky.
 • Očekávaná doba návratnosti.

Mějte na paměti, že pokud uděláte obchodní plán pro sebe pizzu, to dává smysl, aby malovat podrobně přesně, kolik a jaký typ zaměstnanců, které potřebujete, jaký druh zařízení, nábytek a nádobí a v jakém množství, jaké doklady budete muset zaregistrovat. Má-li být podnikatelský plán předložen investorům nebo věřitelům, je třeba podrobněji vysvětlit finanční a právní aspekty, citovat číselné údaje, statistické údaje ospravedlnit vlastní prognózy.

Vyberte a opravte pokoj

Obvykle výběru a opravy zařízení mohou začít co nejdříve, jak je definováno nápad, styl i publikum pizzerii. Nicméně, toto je další běžná chyba nováček. Je mnohem obtížnější nalézt pokoj než přemýšlet o konceptu kavárny. Někdy musíte upravit své původní nápady podle zvláštností prostor, který můžete najít / koupit / pronajmout. Zvažte, která volba vám vyhovuje víc. Nákup pokoje je velká jednorázová investice, která není k dispozici všem podnikatelům. Ale jako leasingová splátka trvá asi 40% všech měsíčních výdajů by měly být jasně definovány - jaký typ nemovitosti bude výhodnější a dostupnější pro vás. Kromě toho si pamatujte, že pronájem na dobu delší než jeden rok vyžaduje státní registraci u Úřadu pro registraci měst.

Volba umístění instituce závisí na vaší koncepci. Restaurace jsou výhodnější otevřít v centrálních částech města a útulné malé kavárny se budou těšit rodinám, studentům, zaměstnancům v kancelářích. Takže pizzerie budou poptávána ve spacích oblastech, v blízkosti vzdělávacích zařízení, obchodních center.

Při výběru místnosti je důležité zvážit nejen jeho polohu, průchodnost, ale také korespondenci normy vnitřního návrhu. Takže potřebujete velkou kuchyň, rozdělenou do několika obchodů, místnost pro uložení osobních věcí zaměstnanců, samostatnou toaletu pro zaměstnance. Důležitou vlastností - elektrický výkon místnosti. Například, dát do instituce 200-300 metrů čtverečních. m kompletní sadu profesionálních zařízení, musí být elektrická síť minimálně 30-40 kW. Také je třeba zvážit, kolik místa je větráno. Větrací systém musí nutně jít na střechu, umístění pizzerie do suterénu je nepřijatelné. Pokud se nachází pizzerie v obytné budově, místnost by měla mít vchody a evakuační výstupy, izolované od obytné části budovy, měly zvýšenou zvukovou izolaci. Další požadavky na instituci lze nalézt v příslušných SNiPs a GOSTs.

Po výběru místnosti, kde můžete otevřít pizzerii od začátku, měli byste se rozhodnout pro design: inženýrství a technologie, vyvinout návrhový projekt, přemýšlet nad exteriérovým designem zařízení, znamení.

Výběr vybavení

Zařízení, nábytek a nádobí jsou vybrány na základě typu a specifik pizzerie. Pro přehlednost uvádíme seznam potřebných zařízení pro otevření malé kavárny-pizzerie, navržené pro 20 návštěvníků, a uveďte její cenu.

Tabulka. Zařízení pro pizzerii

Jméno

Množství (kusů)

Cena (rub.)

Chladící vitríny

Chladící skříň

Sada nádobí, spotřebičů

Forma zaměstnanců

Stoly, pohovky, židle pro sál

Celkem: k otevření kavárny-pizzerie pro 20 hostů, náklady na vybavení, nábytek a nádobí bude činit 585.000 rublů. Ve skutečnosti, toto číslo bude větší, protože kromě všech výše uvedených, budete si muset koupit nádobí do kuchyně (formy na pizzu, nože, omáčka čluny, atd), další položky na stole, domova, atd

Myslíme na menu a vybíráme dodavatele produktů

Nabídka se diskutuje přímo s kuchařem. Může nabídnout širokou škálu možných jídel a už si vyberete něco, co se vám zdá nejvíce uspokojivé a koncept instituce.

Pokud se rozhodnete otevřít italská restaurace, pak jeho nabídka může obsahovat: pizzu, špagety, polévky, maso a ryby, saláty, sladkosti a pečivo, zmrzlinu, alkohol, vodu, čaj, kávu, džusy a jiné nápoje. Vzhledem k tomu, že přijíždějí do italské restaurace, jsou návštěvníci většinou většinou naladěni na pizzu a špagety, pak výtěžek z jejich prodeje bude nejvyšší procento. Výroba alkoholu bude mít třetí místo. Nejvyšší příjmy v restauraci budou za víkendy a svátky. Množství každé kontroly bude dostatečně velké.

Výnosy pizzerie, Nachází se například v nákupním centru nebo v blízkosti areálu, bude méně závislé na den v týdnu. Částka šeku bude mnohem nižší, ale tok návštěvníků bude enormně liší od restaurace: průchodnost z těchto míst je velmi vysoká. V takových zařízeních je důraz kladen vždy na přípravu samotné pizzy, zbytek sortimentu může být úzký - několik jednoduchých salátů, pečiva, zmrzliny. Pizzeria bar - obvykle nealkoholické nápoje, mléčné koktejly, někdy i výrobky s nízkým obsahem alkoholu. V malých pizzeriích nejčastěji přicházejí rodiny s dětmi, což určuje rozsah. Také nabídka závisí na umístění kavárny. Nemá smysl prodat alkoholové výrobky v pizzerii poblíž škol a univerzit. Koneckonců, přinejmenším je to neetické.

Pizzerie a doručovací služby zaměřila se především na přípravu pizzy. Ale s cílem přilákat největší publikum stojí za to přemýšlet o prodeji sushi, rohlíků, salátů. Sortiment nápojů je obvykle sýrová voda, šťáva, čaj, káva, pivo.

Jakákoliv pizzerie, ať už je to restaurace nebo kavárna, by měla nabídnout alespoň 5 typům pizzy pro hosty, lepší - více. Kromě standardních možností maso a houby byste měli s šéfkuchařem diskutovat o možnosti pečení pizzy s mořskými plody, vegetariánskými, dětskými (sladkými). Sezónní nabídky budou relevantní.

Nejoblíbenějším pizzou na světě je pepperoni pizza (s výrazným salámovým vzhledem). Chcete-li si jej objednat v Itálii, měli byste požádat o salame picante nebo pizza alla diavola.

K dnešnímu dni je v souvislosti se současnou ekonomickou situací rozumné věnovat pozornost surovinám pro pizzu od domácích výrobců. Platí to zejména pro malou kavárnu, jinak může značně růst částka šeku. Restaurace, která chce získat uznání návštěvníků, je ideální volbou pro nabídku surovin pro italské firmy.

Cena jedné pizzy činí 80-130 rublů. Za příplatek 300-400%. Poplatek za zbytek jídel pizzerie je 200-300%, u nápojů (čaj, káva, džusy) - až 600%. Aby vaše firma vydělávala, náklady na pizzu a její cena by měly být v poměru nejméně 1: 5.

Současně je důležité vzít v úvahu poměr ceny a kvality, nestojí za to, že bychom hledali nejlevnější suroviny. Nízká cena pizzy může být zpočátku a bude zahrnovat určitý segment návštěvníků, ale v důsledku toho můžete přijít o klienty kvůli nevyhovující kvalitě pokrmů. Na trhu, kde fungují pravidla pro tvrdou konkurenci, může to být fatální chyba.

Zaměstnáváme zaměstnance

Rozhodnutí této otázky závisí na tom, jaký typ instituce se otevíráte. A opět pro jasnost zapíšeme požadavky na malou pizzerii pro 20 lidí. Minimální počet zaměstnanců je:

 • pizza-yolo (1-2 osoby);
 • číšník (2-3 osoby);
 • myčka nádobí (1-2 osoby);
 • čistič (1-2 osoby);
 • kurýr (pokud plánujete cvičit, kromě prodeje pizzy v sálech, také doručení).

Nejdůležitější osobou v pizzerii je pizza. Je to ten, kdo dokáže vytvořit jedinečnou značku vaší pizzy, kterou si rádi koupí, za což a za což se vrátí. Na ruských vysokých školách a technických školách není žádný směr, ve kterém se učí vařit pizzu. Pokud tedy otevřete restauraci, je logické hledat pizzu-jolo z Itálie nebo minulou stáž. Samozřejmě, jeho práce bude vysoce placená. Úspěšné hledání pro malé pizzerie pizza výrobce, pizza-shop, nebo doručení může ukončit pracovní poměr škole a dokončit profilu kolem základy vaření italské kuchyně kurzy.

Při výběru personálu si prosím všimněte, že všichni zaměstnanci musí mít platné lékařské knihy. Zahraniční občané musí mít pracovní povolení.

Kdo vyrábí pizzu? V Rusku může být tato osoba nazývána výrobcem pizzy, majitelem pizzy. Ale v italském stylu by se mělo jmenovat pizza-jolo a na americkém pizze-vejce.

Uvažujeme o reklamní kampani

Abychom našli co nejrychleji kupujícího, abychom našli "klienta", měli bychom si promyslet prostřednictvím kompetentní reklamní kampaně.

Pro restauraci může být úspěšný reklamní krok krásný, slavnostní otevření, snad s přitažlivostí celebrity, stejně jako umístění venkovní reklamy - atraktivní vývěsní tabule, billboardy, bannery atd. Distribuční letáky, živá reklama (například muž v obleku na pizzu) - spíše osud kavárny a pizzerie.

Pro obchod s pizzami a doručovací službu je také vhodná reklama ve vchodech (rozmístění v poštovních schránkách), výtahy, distribuce letáků, reklama v tisku a dokonce i telefonní informace.

Samozřejmě, každý typ pizzerie by měl mít webové stránky nebo alespoň stránku v sociálních sítích. Naštěstí dnes není složité uspořádat to. Můžete si najmout zvláštní osobu, která bude propagovat vaši značku na internetu. Dokonce i student bude schopen to udělat, s potřebným časem a nadšením, může tato práce přinést významné výsledky.

Myšlení kampaň, pamatujte, že hlavním motorem vaší firmě budou všechny stejné kvality výrobků, a hlavní způsob distribuce informací - word of mouth.

Jaké dokumenty potřebujete k otevření pizzerie

Při otevírání pizzerie může být vybrána jakákoli organizační a právní forma. Při registraci instituce bude trvat více než jeden měsíc k přípravě a dokončení veškeré potřebné dokumentace. Bez selhání budete potřebovat:

 • povolení k sanitaci;
 • závěr hasičského oddělení;
 • potvrzení uzavření smluv o vývozu odpadků, deratizace, dezinfekce, čištění větracích systémů atd.;
 • hygienický pas na předpoklad;
 • potvrzení smlouvy o instalaci požárního poplachu a poplašného tlačítka;
 • potvrzení o registraci pokladny;
 • licence na obchodování s alkoholickými nápoji.

A to je jen krátký seznam potřebné dokumentace. Je nepravděpodobné, že bude možné je sbírat nezávisle a správně navrhnout: při řešení tohoto problému nelze bez pomoci specializovaných agentur. Peníze vynaložené na zpracování dokumentace budou vyšší než 100 000 rublů. Registrace u daňových úřadů bude stát zhruba 10 000 - 15 000 rublů, uzavření smluv s energetickými a kanalizačními organizacemi, dohoda s organizací pro zásobování vodou, SES atd. - ze 100 000 rublů.

Kolik stojí za otevření pizzerie od začátku

Náklady na otevírání pizzerie od nuly jsou rozděleny na počáteční (jednorázové) a měsíční. Jejich velikost závisí na typu zařízení, které organizujete. Mezi počáteční náklady jsou:

 • pronájem nebo koupě prostor;
 • opravárenské práce;
 • administrativní výdaje;
 • nákup vybavení;
 • nákup a instalace požárního poplachu;
 • nákup nábytku a nádobí;
 • reklamní kampaň;
 • vytvoření zásob zboží.

Měsíční výdaje se skládají z:

 • pronájem;
 • platy zaměstnancům;
 • platba za komunikaci, telefonie, internet;
 • nákup surovin a jiných spotřebních materiálů.

Celkem: otevření donášku pizzy bude stát v celkové výši asi 800.000 do 1000000 rublů, pizza-shopu - od 1,5 milionu rublů, kavárny, pizzerie - 3 miliony rublů, restaurace - z 6 milionů rublů.

Ziskovost podniku v závislosti na jeho druhu činí 150 000 až 500 000 rublů za měsíc. Průměrná ziskovost je 30-40%, ale může dosáhnout 70%. Takové vysoké ukazatele lze dosáhnout nalezením výhodných dodavatelů surovin a vybavení díky dostatečnému toku návštěvníků, zohlednění všech možných rizik a krátkodobé návratnosti návratnosti. Abyste mohli správně vypočítat všechny možné indikátory a vyhnout se riziku selhání v počáteční fázi, nemůžete to udělat bez pomoci specializovaných agentur, které vám pomohou otevřít pizzerii od začátku.

Pomoc při otevírání pizzerie

Jak jsme viděli, je velmi obtížné organizovat podnikání "pizzerie" nezávisle, v každém případě - v jednom nebo druhém stupni - zahrnuje zapojení odborníků (právníků, ekonomů, inženýrů). Pohodlným a výnosným řešením je kontaktovat firmu, která může poskytnout podporu ve všech fázích.

Můžete například kontaktovat skupinu Pizza. Společnost "pochází z" Itálie, od roku 1973 nabízí své služby po celém světě av Rusku působí od roku 2014. Pizza Group vyrábí profesionální řadu zařízení pro pizzerie :. trouba, lis, hnětací stroje, válcovací stroj, atd, a nabízí širokou škálu pokrmů do kuchyně a haly sloužící v různých cenových kategoriích. Pizza Group pomáhá při projektové dokumentaci, designu a designu prostor, vytvoření jedinečné značky - instituce s jedinečným stylem a atmosférou, zvažuje reklamní kampaň. V portfoliu společnosti Pizza Group se úspěšně realizovaly projekty italské restaurace, kavárna-pizzerie, pizza na pokrmu potravin, pizzerie, doručení. Ve stejné době jsou náklady na služby velmi demokratické - od 200 000 rublů (u zařízení, nábytku a vybavení).

Pizzerie je pro podnikání výhodou pro všechny

Každý se alespoň podíval na kulinářské podnikání - ziskovost zakrývá oči budoucích podnikatelů. Současně je podnikání otevírání pizzerie populární. V závislosti na konkurenci na trhu můžete určit formát případu a pak sestavit plán krok za krokem s nákladovou položkou.

Mám otevřít pizzerii?

Platí pravidlo, i když žijete v malém městě, se nachází pizzerie, a oni jsou „monopol“ v jeho vlastním způsobem: otevřít malou síť, která se nakonec rozšíří a bere lví podíl na trhu. Je však důležité si uvědomit, že v průběhu času jsou vysoce inzerované značky nudné, kromě toho, že mohou výrazně ztratit kvalitu, takže nová slibná pizzerie s kompetentním marketingem má dobrou šanci uvolnit se.

I v případě, pizzerie monopol mají všichni plná ústa, a pojďme zůstává ve výšce kvality výrobků, nebylo zrušeno vaše příležitost hovořit „čerstvý vzduch“ prostřednictvím dalších akcií, reklamní nebo mobility „pizza na kolech“ formátu. Vše ve vašich rukou!

Formát pizzy

Důležité je vyřešit možnosti otevření pizzerie a stačí na to, aby byly k dispozici "peněženky":

 • Uspořádejte doručení pizzy. Můžete ji vařit doma, samozřejmě, slovo z úst funguje perfektně a je-li v domácím prostředí, budete mít dobrý sortiment, chuť nebo novinku vzhledem k tomu, výsledný zisk budete moci otevřít nové obzory v podnikání pro sebe.
 • Pizza na kolečkách nebo v pohybující se dodávce. V této vaně můžete prodávat celé pizzy i kusy. V každém případě je to výnosné podnikání, protože můžete změnit místo nasazení a navštěvovat den na většině hotovostních míst!
 • Cono-pizza není velmi populární v zemích SNS. Vypadá to jako role, ačkoli jde o zabalenou pizzu, která bude snadno jíst na cestách. Pokud hledáte něco originálního pro vaši instituci, pak je ideální volbou cono-pizza.
 • Kiosk-pizzerie (Pizza shop, food court) ve velkém hypermarketu nebo nákupní centrum, nebo „konzoli“ na vaření nebo jídelny nebo bufet - to vše také docela návratnosti obchodních produktů, ale je třeba mít čas „urvat“ místo pod sluncem. Nebo je předem nakoupit při stavbě.
 • Malá pizzerie, například pro 15 míst s vybavenou kuchyní - je to již nákladné, a to nejen na úkor nájemného, ​​ale také na úkor vybavení. Pokud však máte počáteční kapitál milionu, můžete začít.
 • Pizzerie s dodávkou - nejnákladnější volba, která vyžaduje značné investice, a to navíc k nájemnému a odměně, nákupu vybavení, dodatečným nákladům na dopravu, podpůrným službám apod. Obvykle je dodávka zdarma, což je velký přínos v reklamní společnosti, ale mínus na položky výdajů.

Takže pokud chcete začít podnikat, ale není dostatek kapitálu pro pizzerii, odložte doručení. Můžete začít i s malou pizzu na kolech, vyhrát zákazníky, získat zkušenosti a postupně se rozšiřovat.

Registrace činností

Zaregistrujte své aktivity, můžete jako LLC nebo IP (pokud očekáváte dodávku nebo malou počáteční produkci). Vyberte toto mezi PI a LLC. Daňový režim, který odůvodňuje vaše očekávání v tomto obchodním klíči, je UTII, ale USN a OSSO budou dražší.

Kromě registrace na daňovém úřadu budete potřebovat následující dokumenty:

 • Povolení od společnosti Rospotrebnadzor, které je vystaveno celému oboru stravování;
 • Povolení hygienické a epidemiologické stanice a hasičského sboru o bezpečnosti areálu a možnosti jeho provozu ve výrobním účelu vaření;
 • Dokumenty o koordinovaném vývozu a využití organického odpadu;
 • Smlouvy o poskytování služeb praní a čištění;
 • Smlouva o dezinfekci větracích systémů a klimatizačních systémů.

Pokud plánujete výrobu s dodávkou pizzy, pak je nutné mít k dispozici dezinfekční smlouvu pro vozidla, která jsou k dispozici pizzerii.

"Cash" místa pro otevření pizzerie a její uspořádání

Pokud se rozhodnete vytvořit stacionární pizzerii, pronajmout si pokoj je velmi důležitým detailem, proto je důležité zamyslet se nad místem svého italského hnízda:

 • V mini-business, umístění v centru města (velké město) není bonus. Kolem konkurentů, i když ne v předmětu pizzerii, ale například, McDonald okolí - velký konkurent pro každého, dokonce i výroba prvotřídní rychlého občerstvení (pizza dáme tady, protože ona se připravuje poměrně rychle).
 • Pokud otevíráte pizzerii v malém městě, je lepší, abyste se nacházeli v centru města. Takže si můžete "vytahovat" monopol na sebe samozřejmě nejen na úkor kvality, ale i do pohody instituce a dobré práce zaměstnanců.
 • Stojí za vybírání osídlené oblasti a blíže se vzdělávacím institucím, nemocnicím, klinikám, velkým obchodním centrám, trhům. Vždy existují nejen potenciální kupci, ale i pravidelní pracovníci vašeho podniku. Důležité je, abyste si nepřehlédli moment a vytvořili speciální nabídky jako pracovní oběd nebo při objednávání pizzového nápoje jako dárek a lidé vás osloví.
 • Můžete si vybrat spací prostor, ale podívejte se podrobněji: musí existovat množství výškových budov nebo celé obytné komplexy - tok pravidelných návštěvníků je poskytován.

Je nepřípustné používat podzemní prostory jako pizzerii nebo skladovací (výrobní) prostory.

Po výběru místnosti je nutné jej vybavit s přihlédnutím k požadavkům inspekcí:

 • Vzdálenost pizzerie od rezidenčních zařízení musí být nejméně 50 čtverečních;
 • Podlahová krytina musí být odolná proti vlhkosti;
 • Přítomnost umělé a přirozené větrání, odpadní vody;
 • Dostupnost dalších místností (ubytování, komora, koupelna).

Zaměstnanci v pizzerii

Samozřejmě tato otázka není těžké, pokud si otevřít pouze rozvoz pizzy nebo „RV“ - zde budete muset vařit a kurýrní a účetní a jiná ujednání budete moci vlastnit.

Situace je komplikovanější se stacionární malou pizzerií ​​pro 20 lidí. Zde už potřebujete personál podle kategorií:

 • Kuchaři (pizza yolo). 2 pracovníci na směny jsou minimální a zkušenosti s touto činností jsou povinné. Chcete-li ochutnat svou oblíbenou pizzu, budete přitahováni k zákazníkům, takže zde je nutné zodpovědně vybrat výběr;
 • Číšníci. Chcete-li začít, můžete si najat dva číšníky se změnou aktivit, jeden na pokladně, druhý - slouží návštěvníkům. Zde, abyste šetřili peníze, můžete již "volat" na pomoc studentům;
 • Mistr čistoty a myčky nádobí. Vzhledem k tomu, že již máte výrobu, i když je malá, nemůžete bez těchto jednotek dělat;
 • Administrátor a kurýr s vlastním automobilem - tyto jednotky jsou volitelné, ale nakonec jsou nezbytné. Správce rozhodne organizační záležitosti, kurýr slouží pizzy, tím lépe nebýt stříká po celém městě (dlouhé dodací odrazuje zákazníky), a vyberte oblast (možná několik oblastí) nejatraktivnější;
 • Účetní a právník - je lepší zvolit si jako externí pracovníky na částečný úvazek a platba bude nižší, neboť často není třeba jejich každodenní přítomnosti v kanceláři.

Vybavení a sortiment výrobků

Potřebujete specializované vybavení pro vaření pizzy:

 • Zařízení pro pece;
 • Doughmaker a těstoviny;
 • Chladicí skříň a hrudník, chladicí vitrína (podlaha nebo stůl);
 • Kávovar, odšťavňovač, drtiče, váhy;
 • Extraktor, regály;
 • Nádobí pro kuchyň, nádobí pro návštěvníky;
 • Stoly a židle pro haly.

Rozsah výrobků by měl být. Nejméně 12 druhů pizzy, která by měla zahrnovat všechny své oblíbené „Margarita“, „Peperroni“ a „4“ sýr své možnosti značky, pizza s mořskými plody, sladká pizza.

Vzhledem k tomu, že "vystupujete z davu" s velkou konkurencí je poměrně obtížné, můžete rozbalit nabídku:

 • S pomocí pizzy "si vybírejte" - dáte kupujícímu, aby vyzvedl samotné ingredience;
 • Vytvořte tematický roh pro děti a zvýrazněte dětské menu plus několik možností pro dětskou pizzu.
 • Rozšiřte sortiment, pečeme nejen italskou pizzu na tenkém těstíčku, ale také americkou pizzu na vzduchu. Fanoušci mají obě, a z jiné možnosti;
 • Zvyšte výrobu vegetariánské pizzy, přidejte své slavné "kolegy" své druhy veganské pizzy a získávejte nové pravidelné zákazníky.

Samozřejmě, v pizzerii se vedle samotné pizzy podávají nápoje - káva v různých verzích, čaj, balené nebo čerstvě vymačkané šťávy. Je hezké mít pár salátů a dezertů.

Výběr dodavatele není o nic méně obtížný a tady je lepší okamžitě klást důraz na přirozenost produktů a "pracovat" přímo s farmáři, což určí kvalitu výrobků.

Stálá reklamní společnost pro pizzerii je klíčem k úspěchu

Proč neustále? Řekněme, že se k vám lidé dostali. Ale vy, jako kompetentní obchodník, byste měli pochopit, kupující musí být stále a neustále překvapeni, nemůžete se uvolnit! Proto umístěte reklamní "sítě" a zachyťte nové návštěvníky ve své pizzerii:

 • Nejvíce rozpočtovou a vždy účinnou cestou je letáky. Je žádoucí, aby se jednalo o mini brožury, ve kterých by se četla informace nejen o nové instituci, ale alespoň část sortimentu v barevnéch, šťavnatých obrázcích by byla prezentována.
 • Pokud vaše pizzerie původně předpokládá dodávku, bude nadbytečné uvést na stroji, do které firmy patří - reklamní obchod.
 • Internet propaganda by měla být obzvláště aktivní. Pro začátek, nelze vytvořit internetový obchod, a jen webové stránky s „my vám zavolat zpět,“ navíc vytvářet skupiny ve všech populárních sociálních sítí a aktivně aktualizovat, dělat svou inzerci v tematických skupinách. V budoucnu, je již možné doplnit v místě možnost objednat na tlačítko, možnost klienta „sbírat“ vlastní pizzu, připojit se affiliate programů s kulinářskými portálů a fór.
 • Pokud jste vytvořili web, nezapomeňte formulář předplatnéhos přítomností, ať je to hrnek amerického nebo espresa, ale v každém případě je to hezké.
 • Chování akce a soutěže, dělat některé bonusové programy a slevy pro firemní klienty.

Výdaje na otevření pizzerie a ziskovosti podniku

Nejdříve proveďte obchodní plán pro tento pokyn (pro který je třeba se naučit zde). Podnikatelský plán musí nutně zahrnovat položku výdajů. Zvažte příklad malé pizzerie pro 20 osob:

 • Registrace společnosti - nejméně 15 000 rublů;
 • Pronájem prostor - 20 000 rublů za měsíc;
 • Suroviny - 200 000 rublů;
 • Vybavení: pec na pizzu, hnětač těsta, stroj na těsto - 200 000 rublů; chladicí zařízení - 100 000 rublů; malé vybavení - 70 000 rublů;
 • Příbory, nádobí - 30 000 rublů;
 • Formulář pro zaměstnance je 6000 rublů;
 • Saldo zaměstnanců - 150 000 rublů;
 • Komunální náklady - 20 000 rublů;
 • Reklama, brožury, letáky, menu - 30 000 rublů.

Celková výše investic na první měsíc práce bude 640 000 rublů. Z této částky dosahují neopakující se investice 415 000 rublů.

Zároveň je ziskovost takového podniku asi 40%. Provedeme přibližný výpočet příjmů:

 • Náklady na pizzu - průměrně 70 rublů;
 • Průměrná cena pizzy činí 300 rublů;
 • Řekněme, že denně se prodávají 100 pizz. Provádíme přibližný výpočet příjmů za měsíc: (300 * 100-70 * 100) * 30 = 690 000 rublů.

To znamená, že v této situaci od druhého měsíce práce již obdržíte příjmy. Ale to není všechno: velké nálože se dostanou do nápojů a cena je minimální, stejná situace se saláty, takže příjmy se mohou okamžitě deklarovat dobře promyšlené reklamní společnosti.

A pokud jste se rozhodli otevřít výrobní-Kono pizza, budete vynakládat náklady nejsou tak velké jako zařízení pro výrobu moderních rychlého občerstvení je poměrně skromný, a můžete setkat na zahajovacím bodu 350 000 rublů celkem.

V tomto případě, je-li počet na prodej 100-Kono pizzy den, můžete mít půl roku splatit nejen projektu, ale také žít z příjmu, jako průměrné náklady na pizzu 150 rublů, a jeho náklady o 50 rublů.

Výpočet hrubého důchodu: (150 * 100-50 * 100) * 30 = 300 000 rublů. Po odečtení pevných výdajů budete mít minimálně 100 000 rublů měsíčně.

Podrobné video průvodce při otevírání pizzerie

Vynikající video, které vám krok za krokem sděluje, jak otevřít pizzerii, jaký koncept si vyberete pro sebe a jakou polohu si můžete vybrat, jak přilákat cílové publikum. Všechny "horké" dotazy, které zajímají podnikatele v počáteční fázi pizzerie, najdou v tomto videu odpovědi:

Pokud máte kuchařskou duši duši, otevření pizzerie není jen fantazií a variací, ale také příležitost vyzvednout start podnikání "cenově". Nebojte se, měli byste se soustředit na výběr oblasti a výběru personálu, potom bude rentabilita podnikání vysoká a za rok budete splácet svůj projekt. Dare!

Jak otevřít malou pizzerii - obchodní plán s výpočty


Jak otevřít pizzerii od začátku: ziskovost a jemnosti organizace práce, krok za krokem výuka.

Obsah:

Vyberte formát instituce a obchodní plán pizzerie


Jak otevřít pizzerii od začátku: promyslete si podrobnosti o budoucím podnikání. Není to tak obtížný úkol otevřít si vlastní pizzerii, protože vyžaduje detailní zpracování koncepce budoucí instituce. V rámci stravovacího zařízení, kde se podává lahodná pizza, může být italská restaurace, malé místo na jídelním dvoře, pizzerie a pizzerie. Při rozhodování stojí za to vědět o všech možnostech.

Jak otevřít vlastní pizzerii: výběr místnosti


První krok. Jak otevřít pizzerii od začátku. Definice prostor, kde bude umístěna výroba a místo návštěvníků, pokud se předpokládá. Vycházejte z reality města, kde žijete, v malých městech - největší poptávka bude používat pizzu pro pohoštění a místa na pokrmech potravin, malých kavárnách a pekárnách. Ve městech s milionem obyvatel mají útulné restaurace, trattoria (rodinné restaurace) vždy vlastní návštěvníky.

Zařízení pro pizzerii

 1. Při vybavení kuchyňské plochy pizzerie můžete mít otázky. Pizza pece pro vaření skutečné italské pizza jsou různé druhy. V samotném Itálii je taková pec pouze kamenná pec. Je to z dobrého vybavení, trouby, kvalita a chuť hotové pizzy závisí. Existují různé typy pecí, pokud jde o rozměry, kapacitu pizzy, funkční údaje, provozní mechanismy.
Dopravní trouby převážně nahrazují manuální práci, jsou technologicky pokročilé, pracují bez zastavení. Instalace je jednoduchá. Krátká doba ohřevu horkých nádob - až 5 minut, díky hornímu a spodnímu ohni.


Cena pecí závisí na značce výrobce, počtu komor a kapacitě pece. Z 20 000 rublů na 1 milion rublů.

 1. Nabytí chladniček pro ingredience. V ideálním případě by každý typ výrobku měl mít svůj vlastní chladírenský obchod. Proto potřebujete několik ledniček.
 2. Stroj na hnětení těsta.
 3. Dokladová skříň.
 4. Chopper pro krájení náplně.
 5. Stroj na prosévání mouky.
 6. Stůl pro řezání. Na pultu jsou vestavěny gastronormy, ve kterých je vhodné skladovat součásti na pizzu.
 7. Sporák.
 8. Nábytek, nádobí a vybavení.
 9. Nákup produktů před zahájením práce.
Odhaduje se, že vybavení pro pizzerii bude stát nejméně 1 000 000 rublů. Můžete ušetřit přitahováním ruční práce.

Uvažujeme o sortimentu výrobků

Jak otevřít pizzerii od začátku - obchodní plán


Je třeba vypracovat podrobný obchodní plán pro jakýkoli formát pizzerie, pizzerie obchodní plán s výpočty můžete připravit a platit specialisty a můžete vše vypočítat sami. Zde je přibližný podnikatelský plán, který není zdaleka úplný, ale odráží základní pozice, které vám umožní zhodnotit ziskovost.


Výrobní náklady a plán


Pro inspiraci si můžete přečíst o zkušenostech z úspěšného podnikatele z Syktyvkar, který začal své podnikání s malou společnost dodávat pizzu, Fjodor Ovchinnikov, který vede čestnou blog o tomto podnikání v Rusku. Ve své práci investoval zhruba 1 milion rublů, nyní jeho síť získává zhruba 800 milionů rublů měsíčně.

Jak otevřít pizzerii od začátku v malém městě

Režim restaurací tradičně přitahuje mnoho žadatelů. Materiální investice v této oblasti však mohou být poměrně riskantní, zejména pro lidi, kteří nemají zkušenosti s provozováním takového podniku. Existuje nákladově efektivnější druh restaurační činnosti, například otevření pizzerie. Podnikatelský plán pro takový projekt musí být pečlivě ověřen a vypočten a musí brát v úvahu všechny nuance spojené s prací instituce. S vážným přístupem může být velmi ziskové.

Pizzerie tržní infrastruktury

Tato odvětví veřejného stravování se vyznačuje velkým počtem konkurentů. A při přípravě připraveného podnikatelského plánu pro pizzerii s výpočty je nutné vzít v úvahu počet podobných míst stravování příslušného cenového segmentu.

Průměrný roční nárůst na trhu s hotovou pizzu činí 25%. Toto jídlo je populární jak v restauracích, tak ve fast-food diners. Podle obecných údajů odborníků tento segment ruského trhu zaujímá 30%, což je jako podnikání pizzerie slibuje, že bude ziskové podnikání.

Klasifikace zařízení

Pizza dělat podnikatelský plán pro malé město, je nutné určit formát institucí, jako je pizza - výrobek, který má masovou popularitu, a lze jej objednat v pouličních kavárnách a v luxusních restauracích. Navíc by bylo nadbytečné považovat takovou organizaci práce za dodávku hotových výrobků. Dnes je tato služba velice žádaná.

Existuje několik hlavních obchodních linek pro prodej hotových pizzy:

 1. Téma restaurace. Nejdražší pro investice, ale nejslibnější druh. Největší náklady v tomto případě budou vyžadovat pořízení nebo pronájem prostor. Podle předběžných výpočtů by se společnost měla vyplatit během jednoho roku. Nabídka restaurace nabízí širokou škálu nápojů a jídel včetně různých pizz. V této oblasti, nízká úroveň konkurence, instituce této třídy jsou úspěšné a rychle získávají stálou klientskou základnu.
 2. Rychlé občerstvení. Kavárna zaměřená především na vaření pizzy. Náklady na otevření budou nižší než v případě restaurace, ale úroveň hospodářské soutěže v tomto odvětví je poměrně vysoká. Chcete-li snížit počáteční rozpočet projektu, můžete si pronajmout malý prostor v supermarketu a vytvořit obchodní místo pro prodej hotových pizzy. To umožní řídit minimální počet zaměstnanců a také ušetřit na zdobení a zdobení prostor. Tento projekt se vyplatí do 0,5-2 let.
 3. Odchod do důchodu a doručení. Firma zabývající se přípravou a dodávkou hotových výrobků. V takovém případě budou náklady minimální a příjmy budou vysoké i při vysoké konkurenci. Chcete-li snížit cenu otevírání pizzerie od začátku, je možné, že si vyrobíte pizzu doma a doručte ji na osobní dopravu. Za tímto účelem je nutná shoda výrobku a výrobní oblasti s hygienickými normami. Minimalizovat náklady mohou být, vykonávat většinu funkcí na vlastní pěst, ale pokud je to možné, bude nejvýhodnější zaměstnávat 2 kuchaře a šoféra. Takže můžete zvýšit úroveň zisku a zkrátit dobu návratnosti, která je v průměru 2,5 roku.

Balíček příspěvků pro registraci

Podnikatelský plán pro pizzerii, jehož příklad se zamýšlíme, musí obsahovat dokumentaci pro registraci podniku. Chcete-li otevřít instituci, potřebujete takový obecný seznam povolení:

 • povolení Rospotrebnadzor pro umístění objektu;
 • koordinaci s požárními útvary;
 • přijetí ze zdravotnické služby;
 • obchodní patent a licenci pro maloobchod;
 • registrace IP nebo AO.

Hledám místo

Dosavadní počet zařízení, které nabízejí pizzu, je již poměrně velký, což nezabrání tomu, aby byla jejich oblíbenost stabilní. Mnozí začínající podnikatelé se zajímají o to, jak moc je otevřít pizzerii od začátku. Otevření restaurace v centru města bude velmi nákladné, i když budou prostory pronajaty. V tomto ohledu se rozumná volba pro umístění podniku stane hustě obydleným "spícím" zhilmassivy. Vysoká hustota obyvatelstva zajistí návštěvnost a tok stálé klientely.

Také je dobré otevřít pizzerii v obchodní části města, v místě koncentrace kanceláří a vzdělávacích institucí. Cílovým publikem večeře budou studenti a pracovníci kanceláře, kteří přijedou na oběd na obědové přestávky.

Technické specifikace

Rozloha instituce by měla činit 50 až 150 metrů čtverečních. m. Podmínky sanitárního dohledu jsou stejné jako u pekárny:

 • vzdálenost k ubytovacím zařízením by měla být nejméně padesát metrů;
 • použití suterénů nebo sklepů pro práci s potravinami je nepřijatelné;
 • podlahová krytina odolná proti vlhkosti;
 • můstky na ploše 1,75 m od podlahy by měly být pokryty dlažbou nebo malovány smaltem;
 • připojení klempířství a zásobování vodou;
 • Přítomnost pomocných místností - koupelen, skladů, pracovišť;
 • uspořádání větrání, umělé i přirozené.

Výrobní zařízení

Při plánování zahájení projektu je nutné zjistit, jaké vybavení je potřebné pro pizzerii. To je důležitá otázka, neboť její akvizice bude představovat významnou část hmotné investice.

Je žádoucí vybrat vysoce kvalitní zařízení, protože to bude přímo záviset na vlastnostech konečného produktu.

Nákup vybavení z druhé ruky, je samozřejmě levnější, ale to není vždy splňovat standardy kvality, navíc se stará zařízení bude zřejmě s větší pravděpodobností rozebrat, což má za následek náklady na opravy a prostoje výroby.

Minimální seznam zařízení pro spuštění projektu:

 • chladicí zařízení, oddělená pro každou třídu potravin;
 • pec (dopravník nebo lov na dlouhé lovné šňůry nebo na dřevo);
 • kuchyňské nádobí a nádobí;
 • stroje pro těsto.

Náklady na vybavení se mohou lišit v závislosti na značce a změny v rozsahu 400-600 tisíc rublů.

Zaměstnanci

Pro úspěšné fungování pizzerie je nutné zaměstnávat zaměstnance pro tyto pozice:

 • pizza-yolo (2) - 18 000;
 • číšník (4) - 15 000;
 • myčka nádobí (2) - 12 000;
 • čistič (1) - 12 000;
 • správce (1) - 28 000.

Mezi věcmi, které potřebujete k otevření pizzerie, je obzvláště důležitá otázka náboru zaměstnanců. Z profesionality pizzaillo bude záviset na kvalitě a chuti vyráběné pizzy, která určí popularitu instituce.

Mnoho firem vyzývá odborníky z Itálie, aby pracovali nebo poslali své zaměstnance tam na stáž. To se však týká elitních restaurací - absolventi odborných škol mohou pracovat i v kavárnách rychlého občerstvení po krátké zkušební době a školení.

Před otevřením pizzerie od začátku musíte rozhodnout o výběru jídel. Samozřejmě je lepší diverzifikovat sortiment co nejvíce. Výsledky marketingového výzkumu uvádějí, že pro úspěšné fungování malého podniku stačí mít až 10 odrůd pizzy.

Kromě toho musí být v nabídce několik dezertů, salátů a občerstvení. Nebude nadbytečné získat povolení k prodeji alkoholických nápojů, a pak může být nabídka doplněna o vinný lístek. Všechna tato opatření pomohou zvýšit účast instituce a tudíž její příjmy.

Suroviny a jejich nákup

V oblasti výroby potravin je otázka dodávek velmi akutní. Důvěryhodný a důvěryhodný dodavatel může být klíčem k úspěchu vaší akce, zatímco špatně rozvinuté problémy s dodávkami mohou vést k nešťastným důsledkům, dokonce k bankrotu.

Jak víte, zařízení pizzy je elementární - ve skutečnosti jde o plochý koláč plný různých produktů. Různé odrůdy tohoto pokrmu zahrnují náplň sýra, klobásy, houby, ryby a mořské plody a zeleninu. Toto vše je napojeno na různé druhy omáček.

Finanční politika vaší pizzerie z velké části určí náklady na suroviny pro výrobu pizzy. Některé firmy objednávají produkty ze zahraničí, takže pokrm má "autentický vkus". Samozřejmě toto výrazně zvyšuje konečnou cenu produktu.

Výpočet nákladů

Jak jsme se obecně seznámili s tím, jak otevřít pizzerii, kde založit podnikatelskou organizaci a naučit se některé další nuance, pokusíme se provést přibližný odhad potřebných prostředků pro podobné start-up.

Řekněme, že naše zařízení poskytuje formu pro snack bar v pokoji umístěném v jednom z obchodních center, který je určen pro 15 hostů. To vyžaduje plochu asi 80 metrů čtverečních. m. Pracovní zařízení bude denně. V souladu s tím bude vyžadováno 4 pracovníci na směnu a 4 dny. V nabídce nabídneme 6 typů pizzy, 4 typy studených předkrmů, 5 dezertních předmětů. Realizace silného alkoholu nebude poskytnuta. Budeme se snažit odhadnout potřebné množství potřebných prostředků pro otevření snack baru. Výpočty vypadají takto:

 • registrace PI a pokladen - 25 000;
 • nájem za první 3 měsíce - 60 000;
 • nákup výrobního zařízení - 500 000;
 • nábytek a nádobí - 350 000;
 • opravárenské práce - 500 000;
 • nákup surovin - 300 000;
 • další náklady - 150 000.

Celková výše investic na počátku našeho projektu bude na úrovni 1 885 000 rublů. Zvažte také hlavní pozice stávajících nákladů:

 • Pronájem - 360 000 Kč
 • platová mzda - 1 800 000;
 • dodávky surovin - 3 600 000;
 • daně - 432 tis.
 • nepředvídané výdaje - 208 000.

Plánovaná částka činí 6 400 000 rublů za rok práce.

Ziskovost instituce

K určení vhodnosti podniku jako celku je rovněž nutné vypočítat příjem z činnosti. Minimální výnos je stanoven na 600 000 rublů měsíčně. V tomto roce bude obrat činit 7,200,000 rublů. Po všech nezbytných platbách budeme profitovat v oblasti 800 000. Průměrná plánovaná hodnota však bude 800 000 a 9 600 000 rublů. Takže v takovém případě obdržíte 3 200 000 ks. zisk.

Jak můžete vidět, instituce si plně zaplatí během 8-24 měsíců práce. Zde bude vše záviset pouze na jeho návštěvnosti a přirážkách v položkách hlavní nabídky.

Odborníci tvrdí, že optimální zůstatek cen bude činit 350% nákladů na pokrm. Bez ohledu na to, je lepší zaměřit se na průměrné ukazatele měst a zohlednit všechny pracovní podmínky instituce.

Organizace práce i malé pizzerie se stane vysoce výnosným a úspěšným projektem. Je důležité si uvědomit, že v tomto oboru je nutné dodržovat deklarovanou úroveň a dodržovat kvalitu výrobků. Koneckonců, tento faktor se stane hlavním zdrojem reklamy pro vaši instituci.

Podrobný obchodní plán pizzerie s výpočty

Odhadovaná data:

 • Počáteční náklady činí zhruba 2 500 000 rublů.
 • Splácení - od 1,5-2 let.
 • 40 míst, plocha - 170 m².

Obsah

Poznámka: Tento obchodní plán, stejně jako všechny ostatní v sekci Podnikové plány, obsahuje výpočty průměrných cen, které se mohou lišit. Proto doporučujeme provést výpočty pro vaše podnikání individuálně.

V tomto článku jsme sestavili podrobný pizzerský obchodní plán s výpočty.

Pomocí podnikatelského plánu vypočítete všechny výdaje, předpovědi rizik, návratnost plánu, ziskovost a zisk. Tento dokument odpovídá na dvě hlavní otázky: kolik stojí projekt a kdy se vyplácí?

Vezměte například projekt pizzerie-kavárna v Moskvě o rozloze 170 m² pro 40 míst.

Význam investic a vyhlídek pro trh s pizzy

Vstup na krizový trh je vždy pochybný. To je absolutní riziko. Krize však v jednotlivých segmentech není tak strašná, jak je čerpána. Pizzerie jsou dobrým příkladem.

Složitá ekonomická situace je doprovázena poklesem příjmů obyvatelstva. Lidé musí zachránit především zábavu. Můžete to přiřadit a jíst venku mimo dům, ale měli byste si rezervovat. Pro "dobře napojené dva tisíce" v Rusku vznikla restaurace zaměřená na stravování v restauraci. Nyní se to nedostává do světla (nezohledňujeme stanovení prémiové třídy), ale běžnou praxí uspokojení hladovění.

Pizzerie v různých formátech HoReCa (hotel, restaurace, kavárna / catering) jsou vítězné. Bodem je hodnota a přínosy formátu.

 • Pohodlné umístění. Pizzerie - stravování na masovém trhu a co nejblíže cílovému publiku. Tento návrh okamžitě reaguje na poptávku.
 • Rychlá služba. Moderní zařízení umožňuje vařit pizzu za pouhých 10 minut.
 • Cenově dostupná cena. Průměrná kontrola v pizzerii začíná od 250 rublů.
 • Popularita jídla. Pizza 50 let patří mezi tři nejoblíbenější pokrmy světa. Případ pro kvalitu surovin a dovednost kuchaře.
 • Skvělé pokrytí publika. V závislosti na koncepci jsou pizzerie vybíráni studenti a studenti pracující ve střední třídě, rodiče s dětmi.
 • Cíle pizzerie - oběd, oběd nebo večeře, přestávka na nákupy, zábavu s jídlem, setkání s přáteli, oslavy narozenin, dětských párty, rodinné dovolené.

Pokud budeme hovořit o trhu jako celku, pak růst obratu v příštích pěti letech poskytne kavárny, pizzerie, čerstvé bary a jiné demokratické formáty s kvalitní, ale levnou kuchyní nebo mono produkty. V prvních 5 kuchyní se bude jednat o: evropské, ruské, italské, japonské a kavkazské. Pizza se vztahuje přímo na dvě kuchyně a může si nárokovat první místo, předjíždění smažené sushi, hamburgery nebo nudle.

Chcete-li úspěšně vstoupit na trh, musíte znát jeho trendy:

 1. Zdravé stravování. Méně smažitelné, lehké omáčky, velký výběr zdravých nápojů.
 2. Přírodní produkty. Minimální obsah tuku v pizzu, přísady, které si můžete vybrat, experimenty s testem (otruby, různé druhy mouky), rychlost čerstvého masa v náplni, zelenina, mořské plody, zelenina.
 3. Bez barviv, konzervačních látek a dalších E-aditiv - Vždy máte k dispozici certifikáty kvality produktů.

Roku 2016-17. hlavní růst trhu se stravováním bude způsoben:

 • Přizpůsobení populace novým cenám
 • Udržování průměrné kontroly na nejvhodnější úrovni
 • Zachování běžných zákazníků
 • Přilákat nové zákazníky a pracovat pro velké publikum

Odborníci společnosti "MAPLE" vám řeknou, jak otevřít pizzerii.

Kde začít? Výběr formátu

Pizzerie může existovat v různých konceptech a pro každé publikum. Tento podnik začíná počátečním kapitálem a 500 000 a 5 000 000 rublů.

Italská restaurace.

Nejdražší formát pizzerie. Klasická restaurace, kde se podávají jídla tradiční italské kuchyně a nejméně 6-8 druhů pizzy.

Pizzerie-kavárna.

Demokratický formát a tradiční pizzerie. V nabídce - 10-15 druhů pizzy, doprovodné pokrmy - těstoviny, saláty a dezerty. Důraz je kladen na vaření pizzy - často je to otevřená kuchyně.

Pizzerie rychlé občerstvení a na jídelním dvoře.

Zákazníkům se nabízí italská a americká pizza - každá z nich má 5 druhů. Zbytek - smažené hranolky, pivo a sýtené nápoje, saláty, zmrzlina.

Firma pro dodávku bez jídelny.

Pracuje pouze obchod, který splňuje objednávky zákazníků. V menu - pizza na tenké a svěží kůry. Nejméně 20-25 druhů.

Ze všech prezentovaných formátů si pizzerie-kavárna zasluhuje pozornost. Zde můžete vytvořit atmosféru světově proslulých útulných italských pizzerií ​​s vysoce kvalitním produktem.

Koncepce

Tento dokument je návod k použití. Je vytvořen, aby zjistil, co bude instituce nejprve na papíře, a pak ve skutečnosti. Proto je povinný podnikatelský plán pro pizzerii.

Koncept odpovídá na následující otázky:

Umístění pizzerie

 • Franchise / vlastní značka
 • Jedinečná nabídka
 • Cílové publikum
 • Forma služby

Umístění

 • Seznam požadavků na místo
 • Analýza konkurenčního prostředí, dopravní dostupnost, průchodnost
 • Výběr místnosti
 • Oprava a přestavba

Technologické a architektonické rozhodnutí

 • Zónování prostor
 • Instalace nástrojů
 • Výběr a instalace zařízení

Sortiment

 • Vývoj technologických map
 • Vyberte dodavatele
 • Příprava hlavního a banketového menu, barová karta
 • Vývoj menu obchodních obědů

Design a firemní identita

 • Designový projekt fasády a interiéru
 • Výběr firemních barev a loga
 • Projekt interiéru a venkovní reklamy
 • Návrh menu

Průměrná kontrola

 • Stanovení kvality jídla každé nádoby
 • Doplatek
 • Výpočet průměrné kontroly
 • Výpočet nabídky banketů

Marketing a reklama

 • Oznámení o otevření provozovny
 • Přítomnost v informačním prostoru, sociální sítě
 • Velké otevření
 • Věrnostní programy
 • Propagace a speciální nabídky

Koncept strukturuje práci na otevření instituce. Krok za krokem po každé položce neztratíte nic a budete moci sledovat akce pronajatých profesionálů - od konzultanta k šéfkuchaři.

Kolik stojí za otevření pizzerie

Poradenství a rozvoj podnikatelských nápadů

Pokud jste začátečník, svěřte vývoj konceptu konzultantovi restaurace. Služby tohoto specialisty zahrnují podporu vašeho podnikání nejen v přípravné fázi, ale i po startu.

Cena je od 60 000 rublů.

Náklady na pokoj

Hlavním způsobem, jak získat vybranou místnost, je pronajmout si ji. Cena za metr čtvereční závisí na umístění. Moskevská oblast vyžaduje 10 000 rublů. za m² a centrum - od 100 000 rublů. Průměrná cena okresů v Moskvě je od 50 000 za m². Tady, plus opravy a dokončení. Celková částka je založena na jmenování místnosti. Máte-li kavárnu nebo obchod v ní, existuje méně problémů, protože již bylo provedeno zónování a jsou zde všechny potřebné komunikace. Ale pokud dříve byl byt v prvním patře obytné budovy, pak připravte se na rozsáhlou opravu a rekonstrukci. Kapitálová úprava - 7 000 rublů. na m², kosmetika - 1500-2000 za m², euro nebo VIP - 15 000 za m².

Projektování

Jedná se o soubor prací pro plnou práci instituce. Je rozdělen na dva typy - strojírenský a technologický návrh.

Technický návrh zahrnuje:

 • Architektonický projekt
 • Plán větrání a klimatizace
 • Plán zásobování vodou a kanalizace
 • Plán napájení

Náklady na kompletní inženýrský projekt jsou od 85 000 za m²

Technologický návrh je:

 • Výběr kuchyně, baru, obchodního vybavení pro vaše požadavky a úkoly
 • Vývoj schématu uspořádání zařízení
 • Plánování vázání zařízení na inženýrské sítě
 • Harmonizace projektové dokumentace ve vládních agenturách

Náklady na technologický projekt - 20 000 rublů za všechno (s plochou do 100 m²) a 200 rublů. pro plochu nad 100 m².

Designový projekt

Náklady na službu zahrnují: přímý vývoj projektového projektu, 3D vizualizace, výběr dokončovacích materiálů, nábytek, výzdoba, design fasády budovy a sousedního publika, autorský dohled nad realizací projektu.

Cena celého projektového projektu je 1 200 za m². Pro pizzerii 170 m² - 204 000 rublů.

V pokračování tématu vizuálního designu instituce probíhá služba rozvoje podnikového stylu. Zahrnuje: návrhový koncept loga, výběr značkových barev a písem, vývoj značkových prvků (menu, slevové karty, vizitky apod.), Vizualizace konceptu návrhu, rozvržení Logobook - pokyny pro použití loga.

Cena je od 50 000 rub.

Zařízení

Kuchyňské vybavení pro pizzerii je vybráno podle čtyř etap pizzy: kuchařská kůra, plnění, sběr pizzy, pečení.

Pro kůru

 • Stroj na prosévání mouky - 30 060 rub.
 • Těsto - 121 367 rublů.
 • Vločka těsta - 65 262 rub.

Pro plnění

 • Zeleninový kráječ - 41 790 rub.
 • Syroterka - 18 972 rublů.
 • Nože (6 ks) - 2 544 rublů.
 • Stříhací desky (4 kusy) - 3 552 rublů.
 • Mísa z nerezové oceli - 1 169 rub.
 • Peeler - 58 rublů.

Vybírat pizzu a skladovat přísady

 • Stůl ochlazený na pizzu - 107 180 rub.
 • Speciální pizza desky (10 ks) - 4 500 rub.
 • Stěnová deska (2 ks) - 8 734 rub.
 • Chladicí skříň - 61 367 rub.
 • Zmrazovací krém - 23 613 rublů.

Pečení

 • Trouba na pizzu - 79 579 rub.
 • Podstavec pro troubu - 10 160 rublů.
 • Formuláře pro pizzu 260 a 310 mm (16 kusů) - 2 976 rublů.
 • Mřížka na pizzu 300 mm (8 kusů) - 5 264 rub.
 • Lopata na dřevěnou pizzu - 345 rub.
 • Nůž pro pizzu 55 mm - 940 rbl.

Dodatečné vybavení

 • Výfuky deštníků (2 kusy) - 23 630 rub.
 • Mycí pračky (2 kusy) - 21 511 rublů.
 • Police s pevnými policemi (2 ks) - 14 962 rub.
 • Stěnové pevné police (4 ks) - 6 036 rub.
 • Váhy - 5 460 rub.

Barové vybavení

 • Odšťavňovač - 10 360 rublů.
 • Chladič šťávy - 43 605 rub.
 • Směšovací tyč - 15 334 rublů.
 • Kávovar - v objednávce
 • Chladnička - 17 150 rub.
 • Kapacita pro džus 2 litry (6 ks) - 1 134 rublů.
 • Trubky se záhybem (1000 ks) - 346 rublů.
 • Míchačka 100 (ks) - 324 rublů.

Nádobí a příbory

 • Desky na pizzu a nádobí (120 kusů) - 29 320 rublů.
 • Příbory (120 kusů) - 12 280 rublů.
 • Brýle a brýle (160 ks) - 6 480 rublů.
 • Podnosy (40 kusů) - 3 400 rublů.
 • Ubrousky z papíru (4 000 ks) - 660 rub.

Nábytek (dvojité pohovky, pulty a podstolya, židle) - 274,276 rublů.

Celkové množství zařízení - 1 105 960 rublů.

Vybavení pizzerie je převzato z hotového řešení firmy "MAPLE". Ceny, modely a počet titulů se mění s ohledem na slevy a požadavky konkrétního podniku.

Obchodní registrace

Zde je hlavní věcí udělat první krok - zvolit formu vlastnictví. Nejběžnější pro veřejné stravování je LLC. Má několik výhod:

 • Malé množství schváleného kapitálu - 10 000 rublů.
 • Spolupráce
 • Finanční rizika pouze v rámci schváleného kapitálu
 • Možnost prodat nebo znovu uspořádat
 • Získání licence na prodej alkoholických výrobků

Pro tento účel se připravuje balíček dokumentů:

 • Žádost o státní registraci LLC;
 • Rozhodnutí o založení LLC (pokud je jeden účastník) a dohoda o založení LLC (pokud existuje více účastníků);
 • Charta LLC
 • Potvrzení o zaplacení státního registračního poplatku (4000 rublů)
 • Záruční list od majitele objektu a kopie osvědčení o vlastnictví prostor, do kterého je LLC registrována (v případě pronájmu místnosti)
 • Žádost o převod na USN (v případě potřeby takový přechod)

Také pro práci budete potřebovat kontrolní účet.

Výběr OCCP. Pro pizzerii jsou vhodné kódy:

 • 55.30 - Činnosti restaurací a kaváren.
 • 55.40 - Činnosti bary.
 • 55.52 - Nabídka výrobků pro pohostinství
 • 52.63 - Ostatní maloobchodní prodej mimo prodejny.

ККМ Кегистрация ККМ

Další etapou je registrace registračního automatu (CMC) ve federální daňové službě. V den registrace je zařízení doručeno Federální daňové službě. Seznam potřebných dokumentů je k dispozici na oficiálních stránkách služby.

Povolení k činnostem je přijímáno v prostorách Rospotrebnadzor a Gospozhnadzor. Seznam dokumentů pro tyto dvě instance je k dispozici také na oficiálních webových stránkách. Abyste předešli jakýmkoli problémům s jakýmkoli kontrolním orgánem, uchovejte si nějakou dokumentaci.

Konkrétně:

 1. OGRN
 2. EGRUL
 3. TIN
 4. Memorandum o sdružení
 5. Charta
 6. Oznámení o přidělení kódů společnosti Rosstat
 7. Dokumenty BTI
 8. Smlouva o pronájmu (podnájem) / osvědčení o vlastnictví pozemku
 9. Kniha stížností a návrhů potvrzená generálním ředitelem
 10. Spotřebitelský koutek

Výběr daňového systému

Budoucí majitelé pizzerie v Moskvě zvolí daňový systém dvou - Patent (PKN) a zjednodušeného (USN). Jednotná daň z imputovaných příjmů (UTII) není k dispozici pro kapitálové podnikatele, ale ostatní města ji mohou využít.

SPE platí pouze pro IP. Průměrný počet zaměstnanců za všechny druhy činností za zdaňovací období nepřesahuje 15 osob. Je zakázáno prodávat alkohol. Tento systém nevyžaduje účetní a daňové hlášení, stejně jako instalace pokladny. Výše patentu je stanovena a závisí pouze na městě, kde se činnost provádí. Vhodné pro stravování s halou až do 50 m².

USN se používají ve dvou verzích:

 1. 6% příjmů. To znamená, že zaplatíte 6% veškerého výtěžku, který prošel pokladníkem.
 2. 15% z rozdílu mezi výnosy a náklady.

S CSS, DPH a daně z příjmu právnických osob nejsou zaplaceny.

Zaměstnanci

Výběr pracovníků začíná klíčovými pozicemi - manažerem a šéfkuchařem. Toto by mělo být provedeno ve fázi vývoje nabídky a hledání dodavatelů. Zaměstnanci by měli být zaměstnáni a vyškoleni jeden týden před zahájením.

Personál Pizzerie a přibližný plat

 • Výkonný ředitel - od 70 000 rublů.
 • Hlavní účetní - od 60 000 rublů.
 • Účetní kalkulačka - od 40 000 rub.
 • Přepravce nákladní dopravy - od 35 000 rublů.
 • 2 pizzaiolo - od 40 000 rublů.
 • 2 šéfkuchaři - univerzální - od 40 000 rublů.
 • 2 správci - z 35 000 rublů.
 • Pokladna - z 25 000 rublů.
 • 4 číšník - z 25 000 rublů.
 • 2 barmani - od 30 000 rublů.
 • 2 čističe - od 15 000 rublů.
 • 2 myčky - od 15 000 rublů.

Náklady na plat každý měsíc - od 430 000 rublů.

Marže a ziskovost

Pizza - jedna z nejlevnějších za cenu jídla a za příplatek 1000%. Průměrná hodnota je 300%. Zajímavostí je, že s touto hodnotou pizzerie se v Itálii považuje za nákladově efektivní. V závislosti na konceptu se průměrná návštěva návštěvníků pohybuje od 250 do 1000 rublů.

Maximální doba návratnosti pizzerie je 1,5-2 let. Je-li zpoždění, je nutné provést diagnostiku podniku.

Možné příčiny problémů: neúspěšné místo, nepopulární koncepce, krádež zaměstnanců, neschopné řízení.

Mluvili jsme o hlavních nákladech, které doprovázejí otevření, vybavení a uvedení pizzerie do provozu a sestavili obchodní plán pro pizzerii. V praxi jsou dvakrát větší. Neváhejte zaplatit účty za služby v tarifech regionu, pojišťovacích služeb, propagace projektu na internetu, stejně jako různé služby pro domácnosti.

Existuje spousta věcí, takže je pro začátečníka snadné se zmást. Pokud chcete vstoupit na trh správně a ambiciózně, společnost "MAPLE" vám pomůže. Více než 20 let praxe a 1200 otevřených institucí po celém Rusku nám dává právo zaručit úspěšné zahájení vašeho projektu.

Důležité: Nezapomeňte, že můžete vytvořit svůj vlastní obchodní plán pro vaši firmu. Chcete-li to provést, přečtěte si články: