Podnikatelský plán pro pilu: výpočet ziskovosti a seznam potřebných zařízení

K dnešnímu dni se mnoho z nich zabývá výstavbou soukromých dřevěných domů a chalup, což vyžaduje spoustu relevantních materiálů.

V tomto ohledu je potřeba pily. Skoro úplně dodávají na trh dřevěné materiály. Zpracované hotové desky ušetří spoustu času během výstavby. V důsledku toho mnozí položí otázku, jak správně vypracovat obchodní plán pro pilu. Odpověď na tuto otázku bude podrobněji zvážena.

Vyberte místo

Nejprve, než začnete dělat obchodní plán pro pilu, musíte si vybrat místo pro její umístění ve vzdálených oblastech města. V takovém případě budete muset pronajmout pozemek. Místo pod pilou je žádoucí zvolit daleko od městských organizací a soukromého sektoru, blíže k lesu. To není nedůležité. Toto místo vám umožní koupit les na vinici. Je to velmi výhodné. Vzhledem k tomu, že je tento les dvakrát levnější než obvykle. Oblast pily by měla být rozdělena do několika částí:

 • místo pro skladování surovin;
 • místo pro skladování hotových výrobků;
 • pod samou pilou.

Doporučujeme mít v blízkosti rybníček - pro studenou vodu. To vše je velmi důležité pro organizaci tohoto projektu.

Vypracování obchodního plánu

Tato akce musí být zodpovědně přijata. Podnikatelský plán pily by se měl pečlivě promyslet. Měla by zahrnovat ustanovení jako nákup vybavení, nábor zaměstnanců, registrace atd.

Než budete tento případ organizovat, měli byste provést marketingovou analýzu trhu v regionu. Je žádoucí vypracovat obchodní plán pro pilu s pomocí specialistů. Měla by obsahovat následující části:

- identifikace potenciálních zákazníků;

- přezkum konkurentů v podnikání.

Místnost

V takovém podniku musí být jako pila nutně: sklad pro suroviny a hotové výrobky, výrobní a opravárenské provozy, sprchový kout a toaletu, místnost pro odpočinek a šatnu, stejně jako kanceláře pro manažerský a inženýrský personál.

Výběr surovin a technologií

Existuje klasická technologie ve výrobě lisovaných výrobků - jde o výrobu výrobků ze suchých hranových desek. Zahrnuje následující operace:

- vykládka surovin;

- zpracování materiálů na čtyřstranných obráběcích strojích;

- stohování hotových výrobků ve skladech;

- odeslání zboží zákazníkovi.

Výhodou této technologie spočívá v tom, že v tomto případě nevyžaduje velké množství použitého zařízení, pronajatého personálu a kapitálových investic. Ale v tomto případě je cena surovin vysoká.

Chcete-li ušetřit peníze, musíte přepnout na použití neinfekční desky s přirozenou vlhkostí, která stojí 2-3x levněji. Pak bude technologický proces vypadat jinak, to znamená se zahrnutím takových operací:

- Provádění vykládky surovin, jejich balení do skladu a zaslání výroby.

- Získání okrajových desek na dvojitých pilových strojích.

- Zpracování získaných produktů.

- Zpracování na čtyřnásobných strojích.

- Příjem hotových výrobků a jejich ukládání do skladu.

- Provedení zásilky kupujícímu.

Zařízení pro pilu

V tomto případě vše závisí na individuální přání a na velikosti rozpočtu organizátora. Obchodní plán pila zahrnuje nákup potřebného vybavení, jmenovitě nákup obráběcích strojů. Existuje několik typů.

 • První obsahuje pásku. Toto zařízení pro pily není příliš drahé a dostatečně jednoduché k použití, a po jeho provozu je malý odpad (asi 17%). Při jejich provozu je však třeba přibližně každé 3 hodiny měnit trysky.
 • Druhým typem je zařízení s diskovými a mini-stroji. Jsou hospodárné a snadno použitelné. Mohou být použity doma. I pro ně potřebují přílohy. Pomocí tohoto zařízení lze uspořádat domácí pila.
 • A třetí typ jsou rámové stroje. Z takového zařízení je spousta odpadních hoblin. S jejich pomocí je možné zpracovat velké množství surovin.

Kromě strojů je nutné pilu vybavit klenbou a také vybavit místnost pro zaměstnance s teplou koupelnou. V chladném období musí mít zaměstnanci místo pro vytápění.

Nábor potřebných pracovníků

Stejně jako každá organizace potřebuje pila určitý počet zaměstnanců. Vše závisí na jeho velikosti. Je důležité, abyste ušetřili zaměstnance. K tomu je třeba, aby placení nebylo hodinové, ale pomalé, to znamená, že by to mělo být zaplaceno za množství práce. Chcete-li pěstovat výrobu pily, je třeba dát měsíc více než 500 kubických metrů produktů.

Zaměstnanci by měli mít supervizora, bezpečnostní stráž, personál přímo na zpracování dřeva a čistič.

Hlavní náklady a výnosy

V průměru bude nákup nezbytného pilového kotouče stát asi 3 000 dolarů. Náklady budou vyžadovat pronájem pozemku - pro malý podnik může být nutné mít asi 30 akrů půdy. Roční platba za tuto stránku bude přibližně ve výši několika set tisíc rublů. Následující náklady budou použity při nákupu surovin.

V tomto případě není nutné kupovat sekané dřevo, protože je možné uskutečnit transakci, aby si získal svůj vlastní les nebo koupil na vinné révě. To se provádí se souhlasem příslušných orgánů. Značné náklady budou vyžadovat organizaci komunikace, která zajistí dodávku elektrické energie. V důsledku toho to bude stát zhruba milionů rublů.

Že existuje poptávka kupujících, je třeba dát dobře zpracované suroviny. Pokud jedna kostka dřeva stojí 4000 rublů, pak po zpracování bude stát asi 8000-9000 rublů.

Registrace a shromažďování požadované dokumentace

Pilorama jako podnik by měl být legální a čestný. Chcete-li tento projekt otevřít, musíte se nejprve zaregistrovat jako individuální podnikatel nebo LLC v daňové inspekci. První možnost je jednoduchá, bude vyžadovat méně papírování a peníze. V tomto případě však může být transakce prodeje a nákupu prováděna pouze s jednotlivci. Při registraci LLC můžete provádět transakce s právnickými osobami, tedy s různými organizacemi. Také v tomto případě je nutné získat od Rospotrebnadzor povolení k výstavbě pily a nákup surovin bude vyžadovat povolení orgánů pro ochranu životního prostředí.

Úspora finančních prostředků

Téměř každý podnikatel má tuto otázku. Když otevíráte firmu pily, můžete také ušetřit peníze.

 • Za prvé, může poskytnout optimální vybavení, které je nakupováno levně a v procesu jeho práce je jen málo odpadu, jmenovitě čipy. V tomto případě to není nedůležité. Současně by odpad z zpracování dřeva neměl být likvidován, mohou být použity jako palivo pro pece a pro jiné účely. Úspory jsou prakticky možné na všechno.
 • Zadruhé platí, že platba mzdy je nejlépe organizována v dílčím díle, tj. V závislosti na množství práce.
 • Za třetí, nákup surovin musí být proveden sám. K tomu je užitečné použít ještě neřezané stromy, ale na vinnou révu. Tím je možné snížit peněžní náklady a kvalita pily zůstane stejná.

Velmi důležité je, že zahájení jakéhokoli podnikání by mělo být zaměřeno nejen na získání čistého zisku, ale také na minimální výrobní náklady. Pro tento obchod je to docela možné.

Ziskovost

Každý zodpovědný podnikatel ví, že úspěch pily závisí na produktivitě pracovníků. Čím více pracujících a strojů pracuje, tím úspěšnější bude podnikání. Proto ušetřit peníze na vybavení.

Doporučuje se přijímat muže mladšího nebo středního věku pro práci bez špatných návyků, úroveň vzdělání nezáleží. Aby personál fungoval správně, je nutné pro tento účel uspořádat dobré podmínky: přidělit speciální pracovní oděvy, organizovat odpočinek v místnosti s vytápěním a teplou koupelnou, protože lidé budou pracovat v drsných podmínkách, zejména v zimě.

Pokud tedy existují peníze a touha je znásobit, pila je pro jejich investice hodná. Vyčerpaná částka se může vyplatit za 1-2 roky. Záleží na objemu výroby. Ziskovost pily bude vysoká, ale pouze s produkcí zhruba 500 metrů krychlových dřev za měsíc. To je třeba vzít v úvahu při přípravě podnikatelského plánu.

Závěr

Na základě toho, co bylo řečeno, je jasné, jaká je pila. Dá se také dospět k závěru, že pro tento projekt není nutné použít velký počáteční kapitál. Tuto činnost může organizovat každý občan, který chce otevřít podnik. Potřebujeme začít tím, že vybereme místo pro budoucí pila. Nejvýnosnější a nejjednodušší je podnikatelský plán rámového pilového pásu.

Abyste je mohli správně sestavit, doporučujeme konzultovat odborníky v této oblasti. Nejdůležitějším okamžikem je koupit potřebné vybavení pro pilu. To vyžaduje individuální přístup. V tomto případě se jedná o pily s přílohami a obráběcími stroji. Mohou být jak ruská, tak zahraniční výroba; i když ty jsou dražší, ale můžete si koupit second-hand. Většina peněz jde na vybavení a pronájem pozemků. Ale to by nemělo děsit sebevědomého a vytrvalého podnikatele.

Pila jako podnik: jak otevřít pila od začátku

Žijete v zalesněné oblasti a plánujete podnikat? Pak pro vás je skvělá volba - pila jako podnikání přináší velmi dobré zisky a rychle se vyplatí navzdory poměrně vážným počátečním investicím. Uspořádání takové věci není obtížné - hlavní věcí je řádné podnikatelské plánování.

Úvod

Co by mělo obsahovat kompetentní obchodní plán? Tento dokument má dva cíle:

 1. Vypracování obchodní cesty, jasný popis všech fází zahájení nového podnikání. Tento plán vám pomůže realizovat projekt a vytvořit holistický obraz dalších kroků.
 2. Představuje vaši představu investorům a věřitelům. Na základě vašeho podnikatelského záměru rozhodne o investování do projektu.

Při sestavování podnikatelského plánu pro pilu je třeba popsat následující body:

 • co je účelem vytvoření nového podnikání;
 • kteří jsou vaši přímí konkurenti;
 • kde bude umístěno;
 • co přesně produkuje pilu;
 • kteří budou nakupovat suroviny;
 • kolik času bude trvat, než začnete podnikat;
 • jaké vybavení k nákupu, kolik lidí najme a jaké pozice;
 • kolik investic je zapotřebí k zahájení projektu;
 • jak rychle bude investice splacena, jak velký zisk přinese projekt;
 • jaké jsou vyhlídky a rizika pro tento podnik.

Analýza trhu

Jakékoliv podnikání by mělo začít s analýzou trhu a konkurencí. To vám pomůže přesně určit možnost "vstupu" do zvoleného odvětví, vypočítat úroveň cen a celkovou ziskovost, porozumět, kdo bude muset bojovat a jakými metodami. Správná analýza je provedena z obecného pohledu na dřevozpracující trh s konkrétním ohledem na vaši lokalitu.

Analýza trhu vychází z následujících faktorů:

 1. Existují nějaké vyhlídky pro toto odvětví?
 2. Kolik pilařů již pracuje ve vaší oblasti.
 3. Kolik surovin je k dispozici.
 4. Jak snadné je prodávat za přijatelnou cenu.
 5. Kolik lidí pracuje v tomto odvětví.
 6. Jaká je průměrná úroveň mzdy.
 7. Jaký je práh vstupu do podnikání, jaká je ziskovost.

Navíc doporučujeme studovat nejen konkurenci, ale i logistiku v regionu. Logování zahrnuje poměrně komplikovanou logistiku - nejprve je třeba přinést logy do pily a pak je odvézt k zákazníkovi. Nezapomeňte, že pila jako podnik předpokládá přítomnost dobrých silnic a vchodů, jinak náklady na dopravu mohou dramaticky vzrůst. Také studovat počet míst prodeje hotových výrobků v regionu a v zemi, přemýšlejte o tom, jak s nimi můžete spolupracovat.

Pozor prosím: musíte vytvořit nepřerušené dodávky surovin, takže les by měl být snadno přístupný. Ve většině regionů Ruska vykazuje logování a vyvážení lesů určitou složitost - toto musí být při výběru místa zohledněno.

Ekonomický plán

Tak se provádí analýza trhu, zkoumá se úroveň konkurence a cen v regionu. Nyní je čas posunout se k vypracování ekonomického plánu. Je to ten, kdo bude mít zájem o vaše věřitele a investory, pokud nemáte kapitál. Ale i když máte peníze na nezávislý objev, pak se ujistěte, že učiníte ekonomický plán. Umožní vám vyhodnotit všechny náklady a výnosy, vypočítat ziskovost a další klíčové ukazatele výroby.

Tento dokument obvykle obsahuje následující položky:

 1. Obecné prognózy pro vývoj podnikání, náklady a zisky.
 2. Popis klíčových zdrojů financování.
 3. Záruky návratu investovaných prostředků.
 4. Množství investic potřebných k zahájení výroby.
 5. Podrobná předpověď nákladů a výnosů pila.
 6. Plán zisku.
 7. Popis finančních, obchodních a výrobních rizik.

Pozor prosím: Pila obvykle pracuje sezónně. Na podzim a v zimě dochází k poklesu nákupů, na jaře av létě se nachází plná budova. Správné plánování vám umožní získat stabilní zisk po celý rok.

Měli byste také vzít v úvahu faktor rovnováhy. Pro pilu to není méně než 500 m3 ošetřeného dřeva za měsíc. Pokud chcete získat stabilní zisk, musíte zpracovat nejméně 700-1000 kostek dřeva za měsíc.

Marketingový plán

Tato část je věnována tomu, co a jak plánujete prodávat. Řezivo je na ruském trhu poměrně náročné, ale je stále nutné pochopit, jaké objemy výrobků si můžete rychle uvědomit. Chcete-li to provést, musíte použít informace z části Analýza trhu a vytvořit vlastní prodejní strategii.

Klasická pila neřezává dřevo. Koupí ji od lesích nebo dodavatelů, zpracovává je na výrobky a prodává je obyvatelstvu / firmám.

Výroba pilařů je:

 • surový zkrácený vazník;
 • nosníky různých velikostí;
 • bruski pro práce na obkladech;
 • surová a suchá prkna (ořezaná / neupravená);
 • různé cívky a palety;
 • podšívka;
 • tváření;
 • round log.

Zamyslete se nad tím, kdo můžete prodat své výrobky. Kruhové kulatiny jsou například neustále zakoupeny společnostmi zabývajícími se výstavbou dřevěných domů. Palety a navijáky jsou potřeba výrobci a nosiči a nosníky.

Pozor prosím: konkurence na trhu řeziva je poměrně vážná, takže budete muset zvážit zásady propagace vaší společnosti na trhu.

K tomu můžete využít všechny dostupné prostředky: internet, média, externí reklamu, slevy, různé propagační akce a věrnostní programy. Navíc v marketingovém plánu můžete předepsat způsoby, jak snížit náklady a minimalizovat dostupné náklady.

Organizační plán

Došli jsme k nejzajímavějším - organizačnímu plánu. Tato část popisuje přesně to, jak bude podnikání organizováno, jaké vybavení bude potřebovat, kolik lidí bude pracovat, v jaké místnosti av jakém režimu.

Chcete-li otevřít klasickou pila, doporučujeme, abyste se zaregistrovali jako LLC. Můžete se samozřejmě stát PI, ale výrazně snížíte vaše možnosti. Nepotřebujete licenci na zaměstnání - stačí vydávat povolení v sanitárním středisku, hasičském oddělení a agenturách na ochranu práce.

Místo:

Již jsme psali, že pila by měla být umístěna na vhodném místě se vstupem a dobrou logistikou. Tak jak otevřít pilu od začátku a kde to bude ziskové? Nejjednodušší je uspořádat na okraji města co nejblíže k lesu. Nezapomeňte, že zpracování dřeva je doprovázeno silnými zvuky, takže by neměly být v blízkosti obytné budovy. V dílně musí být přítomna voda - je nutná pro provoz některých strojů. K vyhledání výroby budete potřebovat dostatečně rozsáhlou plochu - obvykle se používá nejméně 1000 m2 půdy.

Pozor prosím: Vedle vody musí být na pilu instalována třífázová řada 400 kW. Je nutná pro práci obráběcích strojů a pro zajištění administrativní budovy.

Na území pila se nachází:

 • Pracovní hangár se stroji (550-600 m2);
 • kryt pro uložení "provozních zásob" surovin (50 m2);
 • podstavec pro vykládku (100 m2);
 • skladovací plocha log (100 m2);
 • sklad pro skladování hotových výrobků (100 m2);
 • kancelářská budova (50 m2).

Vybavení a personál

Existuje mnoho možností pro vybavení pily na trhu. Nejkvalitnější je americké a evropské vybavení, ale ceny za něj jsou poměrně vysoké, zejména po oslabení rublu. Proto je nejlepší koupit ruské nebo čínské stroje. Pro pilu o kapacitě 1000 kubíček za měsíc budete potřebovat:

 • kotoučová pila (2 jednotky) - 1 000 000 rublů na kus;
 • pásová pila - (2 jednotky) - 150 000 r za kus;
 • Multiblade stroj (2 jednotky) - 200 000 rublů na kus.

Z zaměstnanců budete muset najmout:

Budete také potřebovat účetního (můžete najmout smlouvu na částečný úvazek nebo zadat zakázku) a manažer-manažer, jehož role v prvních fázích můžete hrát.

Výpočet ziskovosti

Je na čase sestavit podrobný obchodní plán pro pilu s výpočty, které určují její ziskovost. Vypočítejte odhadované investiční náklady na pila, která vyrábí 700 kostek za měsíc:

 1. Registrace LLC, získání všech potřebných povolení - 50 000 p.
 2. Nákup zařízení a plnění administrativní místnosti - 2 900 000.
 3. Nákup surovin pro zahájení práce - 1 300 000.
 4. Další náklady na organizaci procesu jsou 200 000.

Nyní vypočítáme provozní (měsíční) náklady:

 1. Pronájem pozemků a prostor - 100 000 za měsíc (1 200 000 ročně).
 2. Mzdy - 180 000 za měsíc (2 160 000 ročně).
 3. Pomůcky - 25 000 za měsíc (300 000 ročně).
 4. Daně a odpočty - 60 000 za měsíc (720 000 ročně).
 5. Ostatní náklady činí 20 000 za měsíc (250 000 ročně).

Celkové výdaje za rok budou 9 100 000 rublů.

Nyní vypočítáme ziskovost. 1 kostka dřeva v Rusku v průměru stojí 1500 rublů, zatímco cena hotových výrobků je 5000 rublů (střední-2016 ceny). Náklady na 1 kubický metr materiálu jsou přibližně 3 290 rublů (odpad při řezání je 50% plus běžné náklady). Příjem z jednoho kubického metru činí 1 710 rublů. Uvolníte 700 kubí surovin za měsíc, získáte 1,197,000 za 30 dní nebo 14,3 milionu ročně. Všechny vaše investice budou plně splaceny za 8 měsíců, po níž společnost začne přinášet čistý zisk. Teorie prakticky nesouhlasí s praxí v číslech - 95% kompetentně otevřených pilařů se zcela vyplatí po dobu 8-10 měsíců. Kromě toho tento výpočet nezohledňuje dodatečný zisk - z dřevního odpadu můžete sbírat palety, navijáky, vyrábět různé ploty a tyče, což vám umožní zvýšit ziskovost podniku. Kromě toho je třeba vzít v úvahu přítomnost pilin - mohou být použity pro sušení desek nebo výrobu pelet, což přináší další zisk.

Jak začít podnikat od začátku: vypracujeme obchodní plán pro pilu

Podnikání související s organizací pily je velmi slibné. Mělo by být jasné, že jeho vývoj bude úzce spjat s konstrukcí. Řezivo je relevantní v různých oblastech, ať už se jedná o výrobu chaty, výrobu hraček nebo nábytku. Podívejme se podrobněji na každou stranu otázky spojené s vypracováním podnikatelského záměru o organizaci pily.

Půjčovna: výběr nuance.

Otevření pilíře vyžaduje jasný podnikatelský plán krok za krokem. Ve stadiu výběru místa máme k dispozici dvě řešení: koupit stávající obchod nebo pronajmout pozemky, což bude velmi nákladné. S dobrou kombinací okolností budete moci najít 1 čtverec. m. za cenu asi 200 rublů. Za měsíc bude přibližné nájemné obrovské plochy 600 000 rublů.

Podnikatelský plán pily by měl být sestaven z přesných výpočtů:

 • Je zapotřebí spousty půdy, přibližně 30 hektarů.
 • Žádoucí lokalita je daleko od městských a obecních organizací, blíže k lesu.
 • V ideálním případě by měl být nedaleký rybník, který by vedl vodu, stejně jako pohodlné umístění přístupových cest k pilařské ploše.
 • V zakoupených prostorách by měly být umístěny: kancelářské prostory, místnost pro pracovníky, sprchy a toalety, výrobní a opravárenské provozy, stejně jako sklad pro suroviny a hotové výrobky.
 • V případě nepředvídatelných povětrnostních podmínek se místo pily neděje bez baldachýnu.
 • Místo doporučujeme rozdělit do tří částí: umístění surovin, hotových desek a samotné pily.

Zaměstnanci

V závislosti na velikosti vaší firmy budete potřebovat od několika lidí k desítkám pracovníků za správné fungování pily. V našem případě je doporučená odměna dílná, nikoliv časově orientovaná. Ve výrobních organizacích se nejčastěji využívá paušální úhrada, neboť umožňuje zvýšit efektivitu a produktivitu práce. Koneckonců, pracovníci chápou: čím více produkují, tím vyšší budou mzdy. Ve vašem obchodním plánu pro pilu musíte zahrnout následující pracovníky:

 • Vedoucí pila. Sleduje produkci, zaměstnance, přijímá objednávky a monitoruje jejich implementaci včas. Optimalizuje výrobu. Plat mzdy pily se pohybuje od 40 do 60 tisíc rublů.
 • Pracovníci pro zpracování dřeva. Zkušené rámce. Pracujte přímo na zařízení. Musí mít dovednosti v počátečním zpracování dřeva. Znalost dřevin je žádoucí.
 • Zámečnické opravny.
 • Strážce, čističe, řidiči.
 • Handymen.

Nákup zařízení

Vyberte potřebné vybavení v závislosti na typu pily:

Podívejme se na příklad podnikatelského plánu pro pásovou pilu, neboť tento typ má zvýšený požadavek na trhu.

Výhody pásových pil:

 • Vysoký řezný výkon.
 • Přesnost řezání, úspora energie.
 • Pohodlí v provozu.
 • Přijatelné náklady.
 • Nepožadujte další instalaci.
 • Průměr ošetřeného dřeva není větší než 40 mm (nejběžnější velikost).

Výběr pilířů je velmi obtížný proces, takže tuto záležitost zvažte podrobněji. Doporučenou volbou pro tuto výrobu je pila s šířkou pásové pily 50 mm, výkon motoru 15 kW, hmotnost - nejméně 3 tuny.

V počáteční fázi můžete zakoupit několik relativně nenáročných pásových píl, které zvýší celkovou kapacitu. Ale na kvalitní pila je třeba ušetřit v rozumu, protože správně sestavený obchodní plán pro výrobu pilařů vám jistě přinese dobrou návratnost. Doporučuje se také zakoupit si vyrobenou pilu, a ne na objednávku. Abyste předešli problémům s poruchami, nezapomeňte zkontrolovat záruční kartu a pečlivě si přečíst dokumentaci.

Průměrná cena nové pásové pily se pohybuje od 130 000 do 150 000 rublů. Nejpopulárnějším pilovým pásem na trhu je podnik Taiga. Ceny nejsou levné, nicméně kvalita výstupu je vysoká. Nákup zařízení lze provést ve výrobních závodech nebo firmách, které prodávají stroje.

Registrace společností

Nyní musíte zaregistrovat svou firmu. Za tímto účelem stačí několik kroků:

 • Krok 1. Připravte balíček dokumentů.
 • Krok 2. Jako místní podnik se přihlásíme v místní daňové inspekci.
 • Krok 3. Zaregistrujeme se ke zdanění ve všech fondech.
 • Krok 4. Otevřete bankovní účet.

Ekonomická stránka problému: náklady a návratnost pily

Při vypracování podnikatelského plánu pro pilu je třeba vzít v úvahu investice provedené s podrobnými výpočty:

 • Pásová pila v minimální konfiguraci - 200-220 tisíc rublů (s přihlédnutím k broušení, pásová pila, dělič).
 • Přibližná cena místa k pronájmu je od 50 tisíc rublů.
 • Výstavba tohoto místa, zejména, baldachýn pro pila - 55 tisíc rublů.
 • Přibližná cena počátečních surovin je 2100 rublů na metr krychlový.
 • Elektřina - 6 rublů na kilowatt, celkem - asi 10 000 rublů měsíčně.
 • Produktivita práce na směnu je 7 m 3. Produktivita za měsíc je tedy 7 m 3 x 22 směn - 154 m 3. Mzdový fond (na základě jednotné sazby) - 154 m 3 x 350 rublů = 53 900 rublů / měsíc;
 • Plánovaný zisk za měsíc je 154 m 3 x 5 760 rublů / m 3 = 887 040 rublů.
 • Daně na FOT (37,5%) - 20 212,50 rublů za měsíc.
 • Ostatní výdaje - 30 000 rublů.

Měsíční náklady na pila v přibližném výpočtu mohou činit 500 000 rublů. Příjem je kolem 400 000 rublů.

Začátek výroby pilařské výroby bychom měli také vzít v úvahu jednu malou nuanci. Pečlivě prostudujte právní rámec, který se týká lesního průmyslu v regionu. Možná vám bude v této oblasti zakázáno odlesňování, což bude obrovský problém. Obecně platí, že vaše volba spadla na poměrně slibnou, dlouhodobou záležitost.

Podnikatelský plán pro pásovou pilu

Zpracování dřeva (kulatiny) se může stát poměrně výnosným podnikem. Současně k takovému podnikání nebudou vyžadovat tolik technických prostředků. Aby se však tento druh činnosti skutečně ziskoval, je nutné správně vypočítat ekonomickou stránku. K tomu je vyvíjen podnikatelský plán pro rámovou pásovou pila, který zohledňuje celou finanční část, stejně jako návratnost použitého zařízení.

Pro zpracování kulatého dřeva není nutné mít v počátečním stádiu výkonné průmyslové vybavení. Pro začátek je dostačující mít pouze jednu pásovou pilu, například Altai 3. Nejprve bude dostačující výrobní kapacita. Na příkladu této pásové pily je třeba provést ekonomický výpočet - podnikatelský plán pro podnikání v tomto směru.

Organizační záležitosti

Začátek podnikání v oblasti zpracování dřeva by neměl začít s pořízením zařízení, ale s organizačními záležitostmi. Chcete-li otevřít pila, musí podnikatelský plán nutně vzít v úvahu:

 • Pronájem pokoje (pokud není vlastní);
 • přijímání pracovníků;
 • dodávka kulatého dřeva;
 • vyhledávání míst prodeje.

Areál areálu bude značný, protože bude mít dílnu, kde bude instalována pila, stejně jako sklad hotových výrobků. Pokud tomu tak není, pak nájemné může být značné a není možné přesně říct, kolik to bude stát. Předpokládejme, že odstranění prostor bude stát 50 000 rublů.

Pokud jde o najímání pracovníků, bude trvat nejméně 2 osoby, aby pracovali v 1 směnu (8 hodin). Výplata práce je kusová a je 350 rublů. pro 1 cu. m ořezávacího materiálu. Při zohlednění dnů volna v měsíci je zde 22 pracovníků směnných kurzů.

S dodavatelem kulatého dřeva by měla být uzavřena smlouva založená na produktivitě pracovníků a samotné pila. 2 osoby na směnu budou schopny zpracovat dřevo a získat 5 cu. m okraje materiálu, tj. dokončených desek (za měsíc - 198 kubických metrů). Zde stojí za to zvážit, že průměrný výnos ze surovin je v průměru 65%, zbytek - piliny a nelikvidní. Z tohoto důvodu musí dodavatel dodávat nejméně 305 m3 měsíčně. kulaté dřevo.

Pokud jde o prodej, objem hotových výrobků za těchto podmínek je již znám a činí 198 m3. m ořezávacího materiálu.

Náklady, příjem, zisk

Na základě výše uvedených podmínek můžete vypočítat měsíční výdaje (v rublech):

 1. Náklady na kulaté dřevo činí 2500/1 cu. Za měsíc trvá 305 cu. m. surovin (na konci - 762 500);
 2. Výdaje na elektřinu. Energie za cenu 4,25 rublů / kW v měsíčním přepočtu bude 8505 rublů. Zde je výpočet založen na výkonu pilového motoru (11,37 kWh), počtu směn (22) a délce jejich trvání (8 hodin);
 3. Na plat pracovníka opustí 69,300 (měsíční výstup okraje materiálu - 198 kubických metrů, za každý z nich zaměstnanci musí zaplatit 350 rublů);
 4. Pronájem prostor (podmíněně - 50 000);

Výsledkem je, že celkové měsíční výdaje činí 890 305 rublů. To by také mělo přinést náklady na nepředvídané situace. Obvykle tyto prostředky nepřesahují 10% celkových nákladů. Konečná částka výdajů za měsíc činí 979 336 rbl.

Získané v důsledku zpracování 198 cu. m. ořezaného materiálu lze prodávat za cenu 6000 rublů / 1 kubický metr. m. To znamená, že měsíční příjem bude 1,188,000 rublů. Po výpočtu ziskovosti pila, která je hlavním bodem podnikatelského plánu, získáme 208 666 rublů. čistý zisk.

Náklady na zařízení, jeho návratnost

Nyní o vybavení, nástrojích a spotřebním materiálu. Takže pro vzorku v obchodním plánu byla pořízena pila Altai 3, jejíž cena je 165 000 rublů. Kromě toho budete potřebovat (cena v rublech):

 • Upínací zařízení (24 000);
 • dělicí zařízení (7 000);
 • pásové pily 10 ks. (1 kus - 800).

Celkové náklady na technickou část budou činit 204 000 rublů. Díky znalosti měsíčního zisku lze snadno počítat s tím, že pila Altai 3 se společně s spotřebním materiálem a nástroji vyplatí za pouhý měsíc (při práci na 1 směnu) a po dobu 2 týdnů (při práci ve 2 směnách).

Samozřejmě, že velikost nákladů a zisků se může lišit v závislosti na trhu, ale celkově, jak ukazuje výše zmíněný hotový podnikatelský plán pro pilu, bude tento typ činnosti ziskový.

OOO "ENERGOTEH"
Obchodní oddělení 8 800 100 95 12
1998-2017 © Všechna práva vyhrazena.
Stránka není v žádném případě veřejnou nabídkou.

Jak otevřít pila (pila) od začátku?

Pila je dílna, ve které se dřevo zpracovává pomocí speciálních strojů. Dnešní obchod s pilařskými výrobky je jedním z nejvýnosnějších a požadovaných, což souvisí s růstem výstavby domů, vil a koupek, popularitou prefabrikovaných dřevěných konstrukcí. Přibližný obchodní plán pro zahájení takového případu je uveden níže.

Funkce podnikání

Předtím byla pila, nazývaná strojem, s nímž je možné zpracovávat a řezat dřevo. Hlavními surovinami jsou dřevěné trámy a kulatiny. Nedávno se začala volat pila a dílny, ve kterých probíhá proces zpracování.

Když mluvíme o otevření pily, je třeba okamžitě poznamenat, že je účelné pouze v těch oblastech, kde je možné zakoupit levné suroviny nebo si pronajmout pozemek, na kterém je povoleno odlesňování. V opačném případě je pravděpodobnost práce v mínusu vysoká.

Podle statistik je více než 70% pilařů uzavřeno během prvního roku provozu. Obvykle se jedná o negramotné papírování, nákup levných vybavení, nesprávný výběr dodavatelů nebo nedbalý přístup k organizaci podnikání. Abyste se vyhnuli problémům a udržovali si obchod, měli byste pečlivě analyzovat trh ve vašem regionu a vypracovat obchodní plán.

Kde začít?

Začátek podnikání stojí za to chvíli trvat:

 • pokud jsou ve vaší oblasti konkurenti a kolik z nich;
 • nezapomeňte zkontrolovat, zda existuje zákaz odlesňování v okolí a zda není v projektu;
 • vyhodnotit cenovou politiku;
 • zjistit, jaké druhy dřeva jsou v poptávce.

Odborníci doporučují zahájit projekt v zimě, kdy klesá poptávka po výrobcích. Pak je čas připravit dílny, ladicí zařízení.

Také je třeba rozhodnout o produktech. Mohou to být hranaté nebo neřezané desky nebo dřevo. Je lepší začít s jedním druhem a pak rozšiřovat firmu.

Papírování

Po provedení ocenění je možné pokračovat se zpracováním všech požadovaných cenných papírů v souladu s tímto systémem:

 1. Určete registraci. Existují dvě možnosti:
 • FE. V tomto případě je prodej zboží možný pouze pro jednotlivce;
 • Otevřete společnost. Umožňuje uzavřít smlouvy o prodeji výrobků s velkými podniky a právnickými osobami. Při registraci je uveden kód podle klasifikátoru OKVED: 20.1 - řezání a hoblování dřeva.
 1. Po registraci jako IP nebo LLC se zaregistrovat do různých typů fondů, zejména - v důchodu.
 2. Získejte oprávnění k vyříznutí lesa na místě, které jste si vybrali a pronajmout příslušné místo. Povolení je nutné v případě, že plánujete suroviny extrahovat sami, a nikoli zakoupit je od dodavatelů.
 3. Navíc budete možná potřebovat:
 • Dokumenty o právech vlastnit místo nebo pronájmu s povolením k odchodu od majitele;
 • Koordinace s lesnictvím;
 • Zákon o kontrole plantáží;
 • Plán místa.
 1. Otevřete účet u banky.
 2. Pokud se rozhodnete koupit hotový materiál, je žádoucí okamžitě uzavřít smlouvu o dodávce.

Vezměte prosím na vědomí, že nepřerušená dodávka surovin je zárukou, že podnik nebude nečinný a budete mít zisk.

Vyberte místo

Chcete-li otevřít pila, je požadováno místo, jehož území je nejméně 30 akrů. Doporučuje se, aby vedle ní bylo pronajaté území pro odlesňování. Pro příjezd dálkové přepravy dřeva je nutné mít přístupové cesty.

Na území je nutné instalovat několik budov nebo jednu, ale s jasným zónováním. Musí být:

 • Hangár s dílnou.
 • Sklad pro skladování surovin a sklad pro skladování hotových výrobků.

Každý z nich by měl mít plochu asi 600 metrů čtverečních. m a výšku stropu - až 5 m.

 • Místo pro provádění vykládky a nakládky. Doporučujeme jej vybavit kabinou tak, aby bylo možné pracovat za nepříznivých povětrnostních podmínek.
 • Místo pro úřad, kde bude dokumentace uložena, uzavřít smlouvy.
 • Sprcha a WC, pokoj pro odpočinek.

Každé pracoviště by mělo být vybaveno hasicími prostředky. Navíc je nutné se připojit k síti, která vydrží velké zatížení, protože kapacita zařízení dosahuje 50 kW.

Vezměte prosím na vědomí, že se nedoporučuje otevřít pilu ve vaší letní rezidenci. V případě zahájení podnikání je nutné pozemek ve fondu odcizit pro provádění průmyslových prací.

Nákup zařízení

Seznam potřebných zařízení závisí na tom, jaký druh výrobků budete vyrábět a jaký typ pila budete mít - kotouč nebo páska, plánuje se zpracování odpadu pro další prodej. Obecně lze na pila použít následující zařízení:

 • páskový stroj s hydraulickým nebo ručním podáváním;
 • diskový stroj;
 • mini-instalace;
 • rámové stroje;
 • stroj s více pilami;
 • okružovací stroj s dvojitou pilou;
 • sušicí komora;
 • stroj na ostření pil;
 • lis na briketování dřevozpracujících odpadů;
 • zařízení pro nakládku a vykládku;
 • pily jsou benzínové a ruční.

Zaměstnanci

Pro organizaci pily bude trvat 10 až 15 lidí:

 • Vedoucí pila nebo předák;
 • účetní;
 • obchodní zástupce;
 • Prodejní specialista;
 • skladovatel;
 • rámce;
 • mechanici-opraváři;
 • bezpečnostní stráž;
 • čistící prostředek;
 • řidiče.

Pro zaměstnance, kteří pracují přímo s výrobou materiálů, je žádoucí stanovit jednotnou pracovní platbu ve výši 300-400 rublů na 1 kubický metr přijatých výrobků.

Trh

Před tím, než začnete vyplňovat sklad, musíte vyhledat prodejní místa. Například můžete uzavřít smlouvy s následujícími partnery:

 • stavební obchody;
 • hypermarkety;
 • stavební organizace, které se zabývají výstavbou rodinných domů;
 • továrny vyrábějící nábytek, okna.

Hlavní produkty jsou často:

 • surové a tárové prkna;
 • bary;
 • palety;
 • kabelové svitky;
 • materiály pro výrobu příslušenství a nádobí.

Věnujte také pozornost tomu, že z odpadu je nutné vyrábět palivové brikety nebo palivové pelety, které pak lze také realizovat a získávat další příjmy.

Zboží můžete prodat jednotlivcům. Často se tyto produkty vyžadují pro zemědělce a obyvatele v létě, kteří raději samostatně opravují nebo stavějí budovy na svém území.

Chcete-li podporovat podnikání, stojí za to otevřít stránky vizitky, provést malou reklamní společnost - objednat bannerovou reklamu, letáky a letáky.

Přibližná položka nákladů a výnosů

V průměru platí návratnost za rok a půl po zahájení projektu, avšak pod podmínkou, že za půl měsíce pila realizuje z 500 metrů dřeva. Můžete mluvit o tom, zda získáte zisk pouze tehdy, pokud prodáváte měsíčně 700 metrů krychlových. To je třeba věnovat zvláštní pozornost, dělat obchodní plán a hledat kupce.

Výdaje

Když mluvíme o nákladech, je důležité poznamenat, že obchodní plán ukazuje přibližné částky a je důležité vyjasnit náklady na vybavení a materiály ve vaší oblasti:

 1. Připojení k rozvodné síti - 1 000 000 rublů.
 2. Pronájem stránky - od 50 000 rublů za měsíc, závisí na oblasti webu.
 3. Výstavba místa - 55 000 rublů.
 4. Cena za elektřinu činí zhruba 10 000 rublů měsíčně.
 5. Nákup surovin - ve výši 2 100 za metr krychlový. Za měsíc je třeba zhruba 1 500 000 rublů.
 6. Nákup zařízení - od 1 000 000 rublů na nákup kompletní sady. V počáteční fázi můžete výrazně snížit náklady zakoupením minimální požadované sady zařízení a podporovat je. Orientační ceny některých zařízení:
 • Pásová pila - 220 000 rublů;
 • Kruhová pila - 800 000 rublů;
 • Řezací stroj Multiblade - 150 000 rublů;
 • Ostřívačka pro pily - 30 000 rublů.
 1. Na placení práce - od 600 000 rublů měsíčně.
 2. Daně - 21 000 rublů za měsíc.
 3. Ostatní výdaje - 30 000 rublů.

Celkově musíte otevřít: od 6 000 000 rublů. Pokud dojde k připojení k rozvodné síti ak podmínce, že zařízení bude zakoupeno v počáteční fázi a objemy výroby budou malé, můžete spravovat částku 3 000 000 rublů.

Příjem

Počáteční cena kubického metru zpracovaného dřeva činí 5 000 rublů. Za předpokladu, že bude měsíčně prodáno 500 metrů čtverečních, budou příjmy 2 500 000 rublů minus výrobní náklady - suroviny, práce a elektřina.

Rizika

 • nízká úroveň prodeje - méně než 500 krychlových metrů;
 • změny geopolitické politiky;
 • zhoršení hospodářské situace;
 • vysokou konkurenci na trhu v regionu;
 • přerušení dodávek surovin;
 • zvýšení cen surovin.

Video: Připravený obchodní plán pro pilu

Další video nabízí připravený obchodní plán pro pilu Pili-Pila, na základě které můžete připravit plán pro váš projekt:

Otevření pily je jak ziskový, tak i velmi riskantní podnik. Úzce souvisí s výstavbou, což znamená, že krize ve stavebnictví může vést k problémům spojeným s realizací pil. Kromě toho práce pilového skla závisí na surovinách a povětrnostních podmínkách. Pokud nezohledňujete a neohlásíte všechna tato rizika, můžete snadno přejít na negativní území a ztratit obchod.

Podnikatelský plán pro pila

Podnikatelský plán pilařské organizace s objemem výroby 330 m3 hotových výrobků za měsíc

Postupný plán uspořádání pily

Hlavním rysem tohoto podnikání je jeho přilnavost ke zdrojům surovin. Vaše posouzení vyhlídek pro budoucí pily by proto mělo začít se studiem návrhů potenciálních dodavatelů lesa. Pouze poté je možné rozšířit oblasti marketingového výzkumu a začít analyzovat situaci na trhu dřevěných desek a nosníků, seznámení se zástupci cílového publika apod.

Následující fáze organizace budoucí pily zahrnují:

 • příprava podnikatelského plánu a analýza vašich příležitostí;
 • registrace a provedení nezbytných dokumentů;
 • hledání výrobního místa;
 • nákup vybavení;
 • personální obsazení;
 • uzavírání smluv s dodavateli a jinými dodavateli;
 • administrativní otázky.

Zároveň reagovat na výše uvedených úkolů, nezapomeňte, že mnoho potenciálních kupců dřevěných výrobků jsou ochotni změnit své dodavatele, tak pečlivě zkontrolovat, jak trh reaguje na vznik nové strany.

Kolik peněz potřebuje k otevření pily?

Podle našich výpočtů bude otevření pily v pronajatém prostoru vyžadovat investice 1,75 milionu rublů. Hlavními investicemi jsou nákup zařízení, stroje na zpracování dřeva:

 • Kruhová pila "Moloma-1200" - 450 tisíc rublů.
 • Pásová pila "Altai-900A-prof" s motorem "Honda" 20 hp - 205 tisíc rublů.
 • Jednobuněčný lemovací stroj "Altai-007A" s motorem "Honda" 13 hp - 102 tisíc rublů.
 • Disk mulčovací "Taiga SMD-1" - 200 tisíc rublů.
 • Hump-and-edge stroj - 110 tisíc rublů.
 • Hoblovací stroj CORVETTE-106 - 30 tisíc rublů.
 • Bruska a houpačka - 70 tisíc rublů.
 • Pomocná zařízení a nástroje - 100 tisíc rublů.
 • Záloha na pronájem prostor - 150 tisíc rublů.
 • Nákup surovin - 250 tisíc rublů.
 • Reklama - 50 tisíc rublů.
 • Registrace podniků a další výdaje - 100 tisíc rublů.

Popis produktu

Naše organizace plánuje vyrábět a prodávat následující sortiment:

 • Převýšení - od 5000 rublů / m3
 • Okapové desky - od 5000 rub. M3
 • Deska není okraje - od 3500 rublů / M3

Podnik bude pracovat v pětidenním režimu v jedné osm hodinové směně. Přibližný objem výroby je 330 m3 hotových výrobků za měsíc. To odpovídá hraně 15 m 3 za každou směnu (8 hodin).

Hlavní distribuční kanály pro desky a dřevo:

 • Časté osoby
 • Stavební firmy
 • Velkoobchodní prodejci
 • Budování trhů

Suroviny (dřevo "kulaté řezivo") je plánováno na nákup od místních dřevařských podniků za cenu 1,5 až 2,5 tisíc rublů na metr krychlových. metr.

Výrobní plán

Pro organizaci pily je plánováno pronajmutí hangáru o rozloze 500 m2. metrů, skladovací místnost - 300 metrů čtverečních. metry a pozemek o rozloze 500 metrů čtverečních. metrů. Celková nájemná plocha bude 1300 m2. metrů, s měsíčním nájemným ve výši 150 tisíc rublů. Podnik se bude nacházet ve vzdálenosti 40 km od velkého města s milionem obyvatel. Významná vzdálenost vám umožňuje získat nižší sazby za pronájem a dostupnost surovin. Současně je potenciální zákaznická základna dostatečně blízko, aby usnadnila prodej hotových výrobků.

Výrobní zařízení splní všechny požadavky nezbytné pro organizaci výroby: dostatečný prostor, dostupnost vody a elektřiny (s kapacitou přes 400 kW), pohodlné přístupové cesty.

Pro práci s obráběcími stroji (kotoučová pila, pás, atd.) Budete muset zaměstnat 3 operátory a 5 asistentů. Platba pracovníků pro zaměstnance je kusová sazba, 200 rublů / m3 hotových výrobků. Dále budou zaměstnáni pomocní pracovníci (2 osoby), nakladače (4 osoby), obchodní ředitel (1 osoba), obchodník (1 osoba). Služby účetního jsou naplánovány na outsourcing.

Jaký daňový systém si vyberete

Jako organizační a právní forma podniku bude společnost LLC (společnost s ručením omezeným) registrována. Počet zakladatelů - 2 osoby. Systém zdanění je zjednodušený, 15% zisku podniku.

Finanční plán

Přejdeme k výpočtu základních ukazatelů ekonomické efektivity práce pily s objemem výroby 330 m3. metr hotových výrobků za měsíc.

Pravidelné měsíční výdaje

 • Pronájem prostor - 150 tisíc rublů. (454 rublů / m3)
 • Komunální platby (elektřina, voda) - 60 tisíc rublů. (181 rublů / m3)
 • Reklama - 30 tisíc rublů. (90 rublů / m3)
 • Plat (obchodník, nakladače, správce, dělníci) + pojistné - 160 tisíc rublů. (484 rublů / m3)
 • Outsourcing (účetnictví) - 10 tisíc rublů. (30 rublů / m3)
 • Amortizace - 25 tisíc rublů. (75 rublů / m3)
 • Ostatní výdaje - 50 tisíc rublů. (151 rublů / m3)

Variabilní náklady (v závislosti na objemu výroby)

 • Suroviny (dřevo "kulaté", borovice) s dodávkou - 2000 rublů / m3
 • Odměňování práce (operátoři) - 200 rublů / m3

Náklady na výrobu 1 m3 tedy činí 3665 rublů / m3.

Kolik můžete vydělat za prodej hotových výrobků

Průměrná cena za prodej okapních desek a dřeva činí 5000 rublů / m3.
Zisk z prodeje 1 m3 = 5000 - 3665 = 1335 rublů. S výjimkou daní (USN, 15% zisku), čistý zisk bude 1135 rublů. Z toho vyplývá, že prodej 330 m3 hotových výrobků za měsíc vytvoří zisk ve výši 374 550 rublů. Rentabilita pily podle výpočtů podnikatelského plánu činí 31%. Při zohlednění doby podpory podnikání bude návratnost počátečních investic do 12 až 15 měsíců práce.

Příprava dokumentů

Zkušení podnikatelé pracující v tomto odvětví ekonomiky doporučují registraci společnosti LLC (99% vážných stavebních firem nikdy nepodá IP smlouvy).

Kromě dokladů potvrzujících registraci a platbu daní musíte mít:

 • povolení požární ochrany, úřady na ochranu práce a Rospotrebnazor;
 • dokumenty potvrzující kvalitu výrobků;
 • smlouvy s dodavateli a kupujícími;
 • smlouvy se zaměstnanci;
 • časopisy na ochranu práce.

V žádosti o registraci LLC, zprávy a mnoho dalších dokumentů je nutné uvést kódy své činnosti (podle všestranného klasifikátoru). Pro pily je OKVED 16.10 (výroba dřevěného řeziva a konstrukcí) a OKVED 46.73 (obchod s dřevěnými prkny, nosníky apod.).

Jak zhodnotit ziskovost pila v podnikatelském plánu

Zvyšování úrovně blahobytu Rusů vedlo k tomu, že nové budovy na území země aktivně rostou. Tento proces přispívá ke stabilní poptávce po stavebních materiálech a podporuje růst popularity dřeva.

Navzdory skutečnosti, že je obtížné okamžitě vidět všechny výhody podniku při otevírání pily, ale ve srovnání s jinými činnostmi může tento podnik snadno začít začínající podnikatel.

Trend posledních let ukazuje na zvýšení ziskovosti otevření pily jako druhu podnikání. Správné zahájení a obchodní plánování dlouhodobých perspektiv vám umožní získat stabilní a vysoké zisky.

Podnik by neměl provádět žádné operace protokolování. Suroviny (dřevo) budou nakupovány od dodavatelů a zpracovány do konečného produktu.

Jak začít s výrobou?

Stejně jako ve velkých městech a v odlehlých oblastech existuje neustálá výstavba nových zařízení, pro která jsou aktivně využívány materiály ze dřeva. Velmi módní byla stavba dřevěných vil, vany, srubové domy, jejichž stavba spotřebovává obrovské množství dřeva.

Potřeba dřeva na domácím trhu je velmi vysoká. Dalším faktorem ve prospěch prodeje konečného produktu na území země je zvýšení státních daní z vývozu dřeva.

Celá přitažlivost této myšlenky lze počítat i v plánovacím období.

Nicméně je hezké, že v této oblasti neexistuje jasně vyjádřený monopol.

Zpočátku je třeba plánovat zahájení výroby v malém měřítku. To vám umožní pružně reagovat na změny na trhu.

Obchodní registrace

Velmi důležitou etapou plánování podniku je jeho registrace. Je třeba se zbavit pokušení se zaregistrovat jako soukromý podnikatel.

Ačkoli registrace postupů pro soukromé pily bude trvat déle, nicméně kvůli tomu rozšiřujete seznam svých výrobních možností.

Je také třeba se o to postarat získání povolení, zejména od orgánů na ochranu práce.

Výběr místa pro pila

Není nutné podnikat v bezprostřední blízkosti lesa, stačí umístit výrobu v blízkosti dodavatelů neupraveného dřeva. V tomto případě je především pohodlí při přepravě surovin.

Navíc pro optimální umístění nezapomeňte zvážit následující faktory:

 • Výrobní proces je doprovázen silným hlukem pozadí.
  Místo by mělo být proto vybráno pokud možno z obytných budov.
 • Ve výrobním procesu se aktivně využívá teplá a studená voda.
  To znamená, že bychom se měli postarat o stabilní zásobování vodou.
 • Uchovávání surovin, hotových výrobků a pracovních míst bude vyžadovat velkou plochu.
  Počkejte alespoň 1 tisíc metrů čtverečních výrobního prostoru.
 • Pro výrobní proces je nutné mít dostatečné výkonové kapacity.
  Pro normální provoz je zapotřebí alespoň 300-400 kVT.

Na základě těchto kritérií je třeba poznamenat, že ideálním místem pro uspořádání pila může být:

 • Na okraji města (okres), kde se nacházejí lesnické podniky;
 • Průmyslové zóny s dostatečnou úrovní elektrifikace;
 • Okresy s dobře zavedenou silniční infrastrukturou.

Řekneme vám, že je zde uveden v seznamu zakládacích dokumentů LLC. Kdy je nutné při registraci uvést statut?

Na adrese http://svoy-biznes.com/biznes-idei/na-domy/v-garazhe.html nabízíme přehled malých podnikatelských nápadů pro zahájení výroby v garáži.

Jak přidělit plochy pro výrobu

Po určení místa podnikatelské organizace je nutné dbát na distribuci výrobních zařízení.

Pro organizaci výrobních prací musíte mít:

 • pod kterým se zakoupené nebo prodané výrobky ukládají před uložením nebo odesláním.
 • sklad pro skladování hotových výrobků;
 • skladiště pro skladování surovin (kulatiny);
 • hangár;
 • dvorek s nadjezdem pro nakládku a vykládku.

Jedná se přímo o pracovní plochu, kde bude zařízení umístěno, a práci, kterou je třeba provést.

Nákup surovin a zařízení

Při výpočtu cen používaných pro domácí zařízení:

 • Stroj "Kruglopilny" - 900 000 r.
 • Stroj "Multiblade" - 160 000 r.
 • Pásová pila - 130 000 rublů.

Tyto stroje se vyznačují vysokou spotřebou energie.

Nákup zařízení je největší nákladovou položku. Chcete-li snížit náklady na investici v projektu, můžete zvážit nákup použitého zařízení.

Co může být zařízení pro pilu podívat na video:

Ačkoli, ve větší míře, kvalitu výrobku závisí na vybavení, je zde další důležitý faktor - suroviny. Pokud si to vyberete, měli byste se orientovat na názory svých odborníků, protože vysoké ceny v tomto případě nezaručují kvalitu primárního produktu.

Je zapotřebí pracovat s důvěryhodnými dodavateli, kteří se prohlásili a řídí se kvalitou.

Jak přijímat personál pro pilu

Uspořádejte proces přijímání zaměstnanců až po vyřešení problémů se státní registrací, výběru místa pro umístění a nákup zařízení.

Pro nastavení pily je nutné najímat zkušené a kvalifikované pracovníky.

Racionální volba při zahájení podnikání bude najímat inzerát kvalifikovaných pracovníků do následujících pozic:

 • Manažer pily - v přítomnosti času, touhy a potřebných znalostí, může podnikatel tuto funkci vykonávat sám.
 • Ořezávač;
 • Ramshchik.

Zaměstnanci s nízkým profilem je lepší trénovat na zemi a při výběru zaměřit se na fyzickou podobu žadatele a jeho činnosti.

K obsluze malé piliny stačí 10-15 zaměstnanců.

Plat pro kvalifikovaný personál je lepší stanovit pevný plat, s platbou prémií za vykonanou práci. S ostatními zaměstnanci můžete uzatvárat smlouvy na kusy a nastavit výši platby v závislosti na množství vykonané práce.

Sdelshchiki, pracující v této oblasti, obdrží v průměru 300-400 rublů na 1 kostku hotových výrobků.

Vzorová žádost o výpis z jednotného státního rejstříku právnických osob je k dispozici zde. Kdy lze požadovat informace z registru?

V tomto článku http://svoy-biznes.com/biznes-planyi/proizvodstvo/pilorama.html uvádíme příklad podnikatelského plánu pro otevření pily.

Výrobní sortiment

Pila je prakticky nezpracovaná výroba. Zbytky z procesu zpracování se používají k výrobě palet nebo cívky pro kabel.

Hlavní produkty pro pila jsou:

 • Různé druhy desek: hoblované (po sušení), "surové" a jiné:
 • Bary a bary;
 • Palety různých tvarů;
 • Cívky kabelové.

Celý tento sortiment lze snadno vyrobit v malé pila. Obchod může být soustředěn jak na propuštění samostatného typu, tak na rozšíření spektra konečné produkce.

Prodej produktů

Za prvé, stavební firmy budou spotřebiteli výrobků. Aby bylo zajištěno bezproblémové fungování dílny, je nutné tyto zákazníky najít a uzavřít s nimi smlouvu o velkoobchodní dodávce výrobků.

Marketingové aktivity lze provádět různými způsoby:

 • Postupně je nutné zavést proces dalšího zpracování, sušení a malování řeziva. Přítomnost dalších operací vám pomůže získat více než jednu "bitvu" pro velkoobchodního zákazníka.
 • Soustředit výrobu na velkoobchodní prodej, stojí za to podniknout aktivní kroky směrem k velkým spotřebitelům - vytvořit balíček komerčních nabídek, stanovit slevy v nich a poslat všem potenciálním partnerům.
 • Rovněž stojí za to produkovat aktivní "agitování" svého produktu na stavebních trzích, vytvářet bonusy pro partnery pro realizaci velkého množství zboží.

Příklad výpočtu podnikatelského plánu pro pilu

Náklady na zahájení provozu (z výpočtu výrobní kapacity - 200 metrů krychlových řeziva za měsíc):

Investiční náklady - 2 024 000 rublů.

 • Registrace firmy - 50 000 р.
 • Nákup zařízení - 1 190 000 s.
 • Nákup surovin - 600 000 r. (zhruba 50-60% hotového materiálu pochází z 1 kubického metru suroviny, 50% bylo použito pro výpočty za průměrnou cenu 1500 rublů);
 • Ostatní výdaje (10%) - 184 000 rublů.

Provozní náklady za měsíc - 357 500 rublů.

 • Pronájem prostor - do 100 000 r.
 • Plat - 140 000 r. (80 000 rublů pro nízkoprofilové zaměstnance a 60 000 rublů pro kvalifikovaný personál).
 • Komunální náklady - 5 000 r.
 • Napájecí zdroj - přibližně 10 000 str.
 • Daně - přibližně 70 000 r.
 • Ostatní běžné výdaje (10%) - 32.500 r.

Celkem část výdajů bude: 3 096 500 р. (při zohlednění současných nákladů po dobu 3 měsíců).

Ziskovost výroby

Cena za kvalitní suroviny na domácím trhu se pohybuje od 1 500 r. na 1 kubický metr. Kubický metr mrtvého dřeva při koupi ve velkém množství stojí 1 200 rublů, surového dřeva 1800 rublů.

Analýza trhu hotových výrobků ukázala, že krychle. řezivo se prodává za cenu 5 000 rublů. Výroba souvisejících materiálů (cívky a palety pro balení) může také doplnit podnikatelskou "prasátko" - tento produkt prodáte za cenu 150 rublů. na jeho náklady na úrovni 25-30 rublů.

Výrobní náklady 1 m3 bude činit 3 287,5 rublů. (náklady na suroviny + běžné náklady na 1 m3 výroby)

Čistý příjem z 1 tis. m. dosáhne 1712 r.

Vysoká marže stanovená při výpočtu podnikatelského plánu tak naznačují dobré vyhlídky a potenciální obchodní efektivitu.

Ziskový potenciál pily má tendenci k rychlému růstu, s řádnou organizací obchodních procesů a včasným uspokojováním všech nových potřeb v konečném produktu výroby.

 • Sdílejte s přáteli:

Líbí se vám článek? Přihlaste se k aktualizacím webu prostřednictvím RSS nebo postupujte podle aktualizací na Facebooku, VKontakte, Spolužáky, Google Plus nebo Twitter.

Přihlaste se k aktualizacím e-mailem:

Je třeba poznamenat, že při nákupu hotové piliny je třeba věnovat pozornost nejen umístění a stavu pilařských strojů, ale při nákupu je žádoucí podívat se na jejich práci, aby se později nevyskytly žádné nepříjemné situace. Pila je obecně projekt, který nikdy neztratí svou relevanci, takže zisk s náležitou péčí bude vždycky.

Hlavním a pravděpodobně velmi komplikovaným problémem je najímat opravdu profesionální personál. Žadatel obvykle říká, že se narodil s deskou v ruce, a pak, když přijde do reálného případu, může být schopen podat takovou pokutu, že nemůžete nahradit žádné škody. No a je žádoucí, i když trochu pochopit základní pozice této výroby.

Zajímavý nápad pro podnikání. Po škole (v roce 2008) jsem pracoval u pilíře jako nakladač. Nyní z času na čas navštěvuji tuto pila na řezivo. Chci říci, že režisér během této doby velmi vzrostl, řídí drahé auto, účetní své ženy je oblečená jehlou. U této pily jsme pil les a usušili. Jeden, dokonce i sušení, můžete vydělat peníze. Byly tam speciální ohřívané stodoly. Ohřev ležel na ramenou hlídače - byly utopeny zbytky z řeziva, ukázalo se taková výroba bez odpadů. Jen dřevo tam bylo ošetřeno speciálním řešením, zpracování výrazně zvýšilo cenu lesa, i když speciální dovednosti pro to nepotřebují dostatek kbelíků, štětců a pracovníků. Zaměstnanec může za to zaplatit peněz. V oblastech s aktivní stavbou - pila je jen zlatý důl.

V tomto oboru, jako pravděpodobně v jakékoli výrobě, nejvyšší náklady na začátku přecházejí na zařízení. Aby se výrazně ušetřilo, není příliš líné, aby se vyšplhalo na konkurz, je možné najít mnohem levnější zařízení, na internetu je dost místa. Můj kamarád a já jsme organizovali výrobu práškového povlaku. Na aukcích bylo nalezeno několik nástrojů, které potřebujeme 4krát levněji než jejich tržní hodnota! V dobrém stavu vše funguje.

Velmi zajímavý nápad. Můj otec kdysi vlastnil pilu dlouhou dobu, velmi výnosné a zajímavé zaměstnání. Já sám se chci pokusit v této záležitosti, protože jsem strávil celé své dětství na otcově pilu a tak jsem to tak nasákl. Autor je vděčný za velmi dobře prezentovaný materiál, který může sloužit jako dobrý průvodce pro začínající i zkušené podnikatele.

Přidat komentář Zrušit odpověď

Pro odeslání komentáře musíte být přihlášeni.