Podnikatelský plán společnosti pro výrobu tuleňů

Navzdory vysoké konkurenci je výroba tuleňů a razítek vynikajícím obchodem pro začátečníky. Výhody - možnost uspořádat společnost s malým počátečním kapitálem a vysokou ziskovostí.

Než začneme

Studie poptávky po výrobě tuleňů a razítek, situace s konkurencí. Je důležité zohlednit všechny nedostatky a výhody společností pracujících v tomto směru a nabídnout zákazníkům vyšší kvalitu služeb za přijatelnou cenu. Při navrhování podnikatelského záměru přemýšlejte o možnostech poskytováním dalších typů služeb, například prodejem kancelářských potřeb.

Hlavní rizika

Ve velkých městech je konkurence velmi vysoká. Musíte poskytnout širokou škálu služeb a bezvadný servis. V regionech trh zatím není nasycen, ale podnikání tam je mnohem nižší. Požadavek na výrobu těsnění je tedy nižší.

Místo:

Pracovat docela malý pokoj s celkovou plochou 15-20 m². Pro tuto firmu je důležité mít umístění v centru nebo obchodní čtvrti města. Vyhledat pokoje v nákupních nebo obchodních centrech, v přeplněných ulicích, v blízkosti zastávek veřejné dopravy. Potenciální zákazník by neměl mít potíže při hledání vaší kanceláře.

Technologie

Existuje několik technologií pro výrobu tuleňů a razítek. Doporučuje se zvolit jednu nebo několik nejběžnějších.

 • 1 kg polymeru. Cena je 500-700 rublů. Z toho může být vyrobeno ze 100 až 150 těsnění.
 • 1 kotouč obrubníku. Náklady jsou 600 rublů. Dost na 150 těsnění.
 • 25 listů matného a průhledného filmu. Náklady jsou v rámci 300 rublů. Dostatečně pro 200-300 uzávěrů.
 • Sprej pro zvýšení optické hustoty. Cena láhve je 400-500 rublů, v závislosti na výrobci. Spotřeba pro 3-4 kg polymeru.

Metoda vulkanizace také odkazuje na levné technologie. Proces výroby tuleňů trvá dlouhou dobu a spotřebovává více práce. Mnozí nemají rádi silný zápach gumy, který je charakteristický pro práci s touto technologií. Ale ve srovnání s metodou fotopolymeru je kvalita těsnění vyšší. Spotřební materiál:

 • Surový kaučuk. Cena 1 kg je 250 rublů.
 • Matricový karton 650x650 mm. Cena 1 listu je 1 550 rublů.
 • Pevný fotopolymer na kovovém podkladu. Cena A4 listu je 600 rublů.

Technologie blesku je plně automatizovaná a velmi jednoduchá. Utěsnění provedená touto metodou nemají žádnou úlevu. Pro tisk jsou použity záblesky. Jsou kompaktní - zapadají se na malou část standardního kancelářského stolu a jsou snadno použitelné. Existuje však nevýhoda - pro cyklus zařízení, na rozdíl od technologie fotopolymeru, můžete vyrobit pouze jeden tisk. Spotřební materiál - speciální pryžová pryž s vysokým rozlišením s tepelně vodivým povlakem.

Zařízení

Zvažte minimální množinu fotopolymerových technologií, protože se nejvíce začínají nově příchozí. Potřebujete kancelářský nábytek a stánky. Počítač a tiskárna, cena je asi 45 000 rublů. Licencovaný software pro vytváření maket - 2 000 rublů. Speciální vybavení:

 1. Expoziční kamera. Průměrná cena je 10 000 rublů.
 2. Suchá trouba. Cena závisí na objemu a teplotním rozmezí. Minimum je 5000 rublů.
 3. Automatické mytí. Náklady závisí na objemu a trvání cyklu. Minimum je 3000 rublů.

Na trhu speciálních zařízení a spotřebního materiálu pro výrobu těsnění existuje mnoho nabídek od tuzemských i zahraničních výrobců. Můžete ušetřit peníze nákupem použitých strojů. Pokud není počáteční kapitál dostatečný, můžete automatické praní vyměnit za ruční mytí klišé. Obvyklá praxe mezi začátečníky je sušení ventilátoru namísto suché požární skříňky.

Zaměstnanci

Na začátku se práce může vyrovnat s jednou osobou. Ale v takovém případě je nepravděpodobné, že byste mohli zákazníkům poskytovat provozní a kvalitní služby. Je nutné znát technologii výroby těsnění a mít v této oblasti dostatečné zkušenosti. Většina času je věnována hledání nových zákazníků a propagaci nové společnosti. Jedna osoba nemůže zvládnout plné množství práce.

Dokumenty a licence

U společnosti specializující se na výrobu tuleňů není udělování licencí nezbytné. Můžete se zaregistrovat jako IP a vybrat zjednodušený daňový systém. Všechny postupy jsou prováděny rychle a podle standardního schématu. Některé nuance mohou vzniknout v závislosti na místních okolnostech.

Marketing

Použijte všechny dostupné metody reklamy - reklamy v místních médiích a on-line fórech, venkovní reklamy, brožury a další typy tištěných produktů. Ujistěte se, že jste vytvořili stránku vizitky - mnoho zákazníků hledá informace o nejbližších společnostech zabývajících se výrobou pečetí na internetu. Nechte své kontaktní údaje v advokátních kancelářích, které se zabývají registrací firmy. Nabídněte jim doporučení.

Ziskovost

Chcete-li začít podnikat, potřebujete minimální počáteční kapitál ve výši 150 000 až 200 000 rublů, s přihlédnutím k nákupu požadovaných minimálních dodávek, nájemného poprvé a dalších organizačních záležitostech.

Souhrn

Podnikání výroby tuleňů a známek je charakterizováno vysokou ziskovostí. Finanční úspěch však přímo závisí na počtu zákazníků.

Podnik na výrobu tuleňů a razidel: vybavení a potřebné dokumenty

Podnikání výroby tuleňů a razítek přitahuje mnoho podnikatelů. To je způsobeno především skutečností, že když investujete poměrně malou investici, můžete začít za pár měsíců získat dobrý příjem.

Pokud se rozhodnete podniknout, pak byste měli vzít v úvahu, že pro začátek budete muset vyřešit mnoho organizačních otázek. Proto je nutné předem vyřešit všechny jemnosti této záležitosti.

Jaký je přínos?

Výroba tuleňů a razítek, upřímně řečeno, postup není snadný, ale cena jednoho produktu je asi 10-15 rublů a prodává se nejméně 100 rublů. Proto je to prakticky 1,000% přírůstek. Dříve byly takové činnosti předmětem licencí, nyní nepotřebujete povolení k otevření takové společnosti, což je další přínos pro tuto firmu.

Kromě toho výroba razítka a těsnění nevyžaduje drahé vybavení, můžete si zakoupit pouze expoziční kameru, laserovou tiskárnu, počítač a pronajmout malou místnost. Ale co je nejdůležitější, poptávka po takových produktech je poměrně vysoká a je nepravděpodobné, že se v blízké budoucnosti zmenší.

Soutěž v tomto odvětví je nerovnoměrně rozložena. Například v hlavním městě je významné av regionech je naopak nízké. A pokud se domníváte, že v Rusku je přibližně 4,5 milionu podniků a každý rok je otevřeno více než 100 tisíc nových, pak lze s jistotou říci, že takový obchodní směr je velmi slibný.

Registrace aktivity

Chcete-li začít podnikat výroby tuleňů, musíte projít několika etapami:

- registrovat jako IP nebo právnická osoba;

- najít vhodný pokoj (vhodné i pro malou oblast);

- koupit speciální vybavení a kancelářské vybavení;

- inzerujte svou společnost (média, internet atd.) a začít pracovat přímo.

Etapy práce

Na základě své činnosti výroby tuleňů je důležité vypočítat příležitosti a silné stránky na tomto trhu, protože cesta od objednávky k generování příjmů bude tvořena několika etapami:

 1. V první řadě musíte najít zákazníky.
 2. Po přijetí objednávky je třeba vzít v úvahu přání zákazníka týkající se formy razítka nebo těsnění podle náčrtu připraveného zákazníkem.
 3. Pokud klient neposkytl náčrt, můžete snadno přidat náklady na vytvoření náčrtu ceny budoucího produktu.
 4. Dále je potřeba uvést přímo pro tisk: vytvoření klišé a jeho instalace v okamžiku.
 5. Poté může být těsnění považováno za připravené k prodeji.

Kromě nákladů na klišé je třeba přidat náklady na vybavení (tj. Zařízení, do kterého je vložena již připravená klišé). Jsou vyrobeny z různých materiálů, mohou být různých typů, stejně jako výroba různých zemí. Samozřejmě a cena za ně závisí na všech těchto parametrech.

Vzdálená činnost

Stojí za zmínku, že podnikání výroby tuleňů může být prováděno na dálku. To znamená nejen produkovat pečeti pro společnosti a organizace vašeho regionu, ale také pro jiné podniky, které jsou mimo vaši lokalitu.

Abyste to mohli udělat, stačí, aby vám firmy, které vám nemohou přijít, osobně vám poslaly náčrty tuleňů faxem nebo poštou. Všechny dodatečné podmínky (druh materiálu a vybavení) lze dohodnout telefonicky. Připravené produkty lze odeslat kurýrem nebo poštou. Tento typ činnosti přinese dobrý další zisk.

Výrobní technologie

Po vyřešení všech otázek týkajících se uspořádání je třeba určit takový okamžik, jako je technologie výroby tuleňů. V současné době existuje mnoho různých způsobů výroby tuleňů, zejména nejčastější jsou:

- vulkanizace surové gumy.

Podívejme se na jejich rozdíly. Fotopolymerizace má dvě výhody - nízká produkce a dobrá kvalita, což jsou rozhodující faktory ve výrobě. Nevýhody této technologie jsou však následující: pro výrobu výrobků vyžaduje taková metoda velké množství surovin, tekoucí vody a rychlé opotřebení polymerů. Všechny tyto nevýhody vedou k dodatečným nákladům, když je zařízení velmi zaneprázdněno.

Nejmodernější metodou je laserové gravírování. Tato metoda je však nejdražší. Laserový rytec pro výrobu tuleňů v průměru stojí 20 000 rublů. Kromě toho nákup přístroje nestačí, na takovém zařízení může pracovat pouze speciálně vyškolená osoba. Ale výhoda technologie je také velmi váha - nejvyšší rozlišení.

Metoda blesku je velmi populární vzhledem k tomu, že výrobní proces je spíše jednoduchý a téměř úplně automatizovaný, což mu dává velké výhody ve srovnání s jinými metodami.

Pro výrobu těsnění tímto způsobem je zapotřebí pouze malé zařízení nazvané blesk. Tato metoda zahrnuje výrobu těsnění z pryže (musí být nezbytně jemně porézní).

Naneštěstí, v přítomnosti mnoha výhod má metoda blesku významnou nevýhodu - jeden cyklus produkuje pouze jeden výrobek. To znamená, že taková metoda bude z hlediska času časově náročná.

Metoda vulkanizace kaučuku je levná, ale dostatečně kvalitní technologie. Je pravda, že výrobní proces bude dlouhý, což výrazně snižuje produktivitu.

Zařízení na výrobu těsnění

Pro výrobu fotopolymeru (je to nejoblíbenější) s výjimkou kancelářského vybavení je nutné takové vybavení zakoupit:

 • suchá požární skříňka - asi 5000 rublů (cena bude záviset silně na objemu a teplotním rozmezí), na začátku činnosti může být dočasně nahrazena ventilátorem;
 • vystavující kameru - z 9500 rublů;
 • automatické mytí - od 3000 rublů a více, ale poprvé můžete umýt ručně.

Spotřební materiál

Výrobky pro lisování také vyžadují spotřební materiál:

- tekutý fotopolymer (asi 1000 rublů na kg);

- průhledný nebo matný film (15 listů rubles);

- ochranný film - 1900 rublů;

- hraniční stuha - 370 rublů;

- Výroba substrátu Chemence - asi 50 rublů na arch.

Typy služeb

Můžete nabídnout nejen tisk a razítko, ale i další služby:

 • vytvářet různé výtisky (například "placené", "zaškrtnuté" atd.);
 • můžete do seznamu svých služeb zahrnout obnovu ztracených pečetí a vytváření náčrtek od začátku díky speciálním programům;
 • vyrábět razítka pro státní orgány;
 • faksimile - dojem podpisu ředitele organizace, který může být otiskován v jeho nepřítomnosti;
 • ve formě souvisejících služeb můžete provádět vizitky, provádět služby pro kopírování dokumentů a tak dále.

Startovní kapitál

Před otevřením společnosti, která nabízí služby pro výrobu razítkových výrobků, musíte podniknout obchodní plán. Tisky a razítka jsou výrobky, které budou vždy požadovány.

Abychom získali příjmy, samozřejmě je nutné investovat v tomto směru.

Pokud například naplánujete výrobu těsnění pomocí polymerní technologie, budete muset investovat asi 150 až 200 tisíc rublů.

Samostatnost lze očekávat 3-5 měsíců po otevření a úplná návratnost investic bude možná za 6-12 měsíců. Důvodem je především nízké náklady ve všech fázích výroby.

Klíčem k úspěchu

Bez ohledu na to, jak provádíte podnikání a jakoukoli metodu, kterou produkujete razítko, hlavní věc je, že výroba těsnění a razítek by měla být vysoce kvalitní. Nezapomeňte propagovat svou firmu nejen ve svém regionu, ale i mimo ni. Dobrou volbou pro poskytnutí vaší firmy klientům je partnerství s některou společností, která se zabývá registrací firmy.

Abychom měli vždy velký tok zákazníků, pečlivě dodržujte výrobní standardy a používejte pouze kvalitní suroviny. Pozorný postoj k zákazníkům a úzká spolupráce hrají významnou roli při získávání nových zákazníků. Pouze tímto způsobem budete moci získat maximální příjem, širokou popularitu v této oblasti a pokračovat v rozvoji vašeho podnikání v tomto odvětví.

Výroba tuleňů: obchodní plán

Podnikání výroby tuleňů je jedním z nejoblíbenějších. Nezahrnuje příliš mnoho výdajů, ale přináší poměrně vysoký zisk. Zároveň se investice velmi rychle vyplácejí - podnikatel jednoduše stačí prohlásit se potenciálním zákazníkům a nabídnout výhodnou výrobu tuleňů: správně vypracovaný obchodní plán otevře všechny možnosti dobrého příjmu!

Jak začít podnikat?

K této činnosti potřebujete minimální počáteční kapitál a registraci IP. Nemusíte kupovat žádné licence. Chcete-li pracovat, potřebujete normální kancelář - může být velmi malá (až 20 m2), kancelářské vybavení, stejně jako technika pro výrobu samotných těsnění. Vyžaduje základ výdajové položky a hlavní seznam obsahuje:
• počítač a tiskárna
• Expoziční kamera
• automatické mytí
• Suchá skříň
Budete také potřebovat spotřební materiál pro výrobu těsnění: podnikatelský plán by neměl předpokládat pouze jednorázový nákup, ale pravidelné doplňování zásob. Podnikatel bude potřebovat: kapalný fotopolymer, nosiče filmů, obrubníky, ochranné fólie, oboustranná lepicí páska.
To vše by mělo být předem pokryto. Důležité je také okamžité naplánování výdajů na pronájem kanceláře a placení měsíčních daní.
Jak organizovat proces?
Při výběru kanceláře a nákupu potřebného vybavení může podnikatel začít pracovat. Prvním krokem je studium jemnosti výroby tuleňů a volba základní technologie pro jejich výrobu - to určuje výběr zařízení. Pokud podnikatel to nemůže udělat sám, můžete si najmout zaměstnance, který je s tímto procesem obeznámen. Práce samotného podniku je organizována takto:
1. Po obdržení objednávky podnikatel rozvíjí uspořádání produktu (toto by mělo být provedeno za účasti designéra)
2. Připravené a koordinované uspořádání je vytištěno na fólii a připraveno pro expozici
3. Rozložení je vystaveno použití polymerů a substrátů, které vytvoří klišé budoucího tisku
4. Klišé se zpracovává, připojí k nástrojům a provede několik důkazů
Pokud je výrobek vysoce kvalitní, může být přenesen na zákazníka. Ke toku zákazníků bylo konstantní, musíte se věnovat organizaci efektivní reklamní kampaně.

Výroba těsnění: náklady a výnosy

Celková částka, která by měla být plánována při organizaci obchodu, činí nejméně 200-250 tisíc rublů. To zahrnuje výdaje na:
1. Pronájem prostor - až 10 tisíc rublů
2. Vyplácení inženýrských služeb (pro výrobu tuleňů se vyžaduje zejména pro trvalou dodávku elektřiny a vody) - až do výše 3-5 tisíc rublů
3. Mzdy asistentů - obyčejný mistr tuleňů bude muset zaplatit 12-15 tisíc rublů, návrhář, který se bude rozvíjet vzhled razítek, - 20-25 tisíc minimální
4. Spotřební materiál - z 10 tisíc rublů měsíčně (hlavní výdaje jsou 500-700 rublů na 1 kg polymeru, 250 rublů na 1 kg pryže, 1500 rublů na list matricové desky a tyto materiály vydrží velmi dlouho)
5. Zařízení - od 150 tisíc rublů a více
Technologie není levná. Vystavit kamera bude stát 13-15 tisíc rublů kus, termopressydlya gumová vulkanizace -.. 30-40 tisíc za jednotku, instalace na výrobu barevného tisku -. 80-90 tisíc za jednotku, propláchněte systém - v 90-100 tisíc. můžete také pracovat na laserové technologie pro tisk a výrobu lisovacích nástrojů, ale technika je pro něj ještě dražší - jen jeden stroj bude stát 450-500 tisíc rublů..
Co se týče příjmu, nebudou vás čekat. Profesionální výroba tuleňů, jejichž obchodní plán ani neumožňuje předpokládat skutečnou úroveň budoucích příjmů, se zaměřuje na minimální výrobní náklady - jen asi 10 rublů. pro jeden tisk. V takovém případě zaplatí zákazník 500-600 rublů. - tolik jsou nejjednodušší pečeť právnických osob, fax, razítko. Čím dražší budou tištěné pečeti, stejně jako služby pro obnovu ztracených dojmů. Některé vzácné exempláře stojí 4 až 5 tisíc rublů za kus.
Takovéto "rozpětí" mezi primárními náklady a cenami hotových výrobků vám umožní počítat s návratností projektu během pouhých 4-6 měsíců. Malá společnost plně vrátí všechny své výdaje a pokračuje v trvalém vysokém zisku po dobu 9-10 měsíců. Po tomto období dokonce i velmi skromná společnost může začít fázi prosperity, pokud nezapomene neustále připomínat zákazníky a zlepšit kvalitu svých výrobků.

vaše podnikání: Vytváření pečetí a razítka od nuly

Vytváření známek je jednoduchý, ale ziskový podnik, což vyžaduje, aby se začala drobná investice. Ale výplata v tomto podnikání není déle než dva měsíce! A to je pochopitelné, protože pečeť, jejíž cena je 10 rublů, se prodává za zhruba 100-600.

Po zrušení licencování této činnosti se stal snadný vstup na trh. Stačí se zaregistrovat jako individuální podnikatel, pronajmout si malou místnost, koupit počítač, laserovou tiskárnu a speciální zařízení, dát reklamu a vše, můžete pracovat!

Služba pro výrobu tuleňů je požadována všude, po celé zemi, ve všech městech bez výjimky. A poptávka po těchto produktech pravděpodobně nezmizí.

Konkurence na tomto trhu je vysoká, ale ne všude. To je odlišné především z kapitálového trhu. V regionech ovlivňuje více objednávek, než kolik činí při tvorbě cen, protože regionální trh je stále daleko od saturace kapitálu.

Proces tisku zahrnuje následující kroky:

- vyhledávání zákazníků;
- přijetí objednávky včetně přání, jaký typ utěsnění by měl být (vzorové modely jsou schváleny registračními orgány), dokumenty o registraci společnosti, hotové skici. Pokud náčrtek budoucího tisku není přítomen, je nutné ho nakreslit (a nezapomeňte na něj mít 3-10 cu);
- uzavřené skici na negativní nebo pozitivní fólie na laserové tiskárně (tento krok je vynechán, pokud máme co do činění s „strojem» StampCreator PRO Brother firmy, které přímo přes port tiskárny nebo myši je připojen k počítači náklady takového zařízení. - 1800 USD layout designer nakreslí skicu pro budoucí tisk, stiskne tlačítko... pak se vše dělá inteligentní přístroje v důsledku ovladače, počítač načítá zařízení jako tiskárny.;
- materializace klišé (ve všech technologiích - různými způsoby), která zahrnuje řadu operací;
- instalace klišé v nástroji s lepicí nebo lepicí páskou.

Prodejní cena tisku je tvořena nejen z nákladů na klišé, ale také z nákladů na vybavení. Tooling je místo, kde je vložena tisková klišé. Svítidla jsou ruční (plastové, dřevěné, kovové) a automatické s vestavěnou inkoustovou podložkou, ruskou a zahraniční produkcí.

Zvláštní zařízení vyžaduje výtisky s inkoustem vyplněným technologií blesku, protože tisk je impregnován inkoustím.

Většina firem nejen v Moskvě, ale také v regionech přešla na dálkovou výrobu tuleňů. Zákazníci by měli posílat e-mailové soubory miniatur ulic a štítků v požadovaném formátu a vybrat materiál a modul snap-in. Když je pečeť hotová (a to může být provedeno během jedné hodiny), můžete ji poslat kuriérem přímo do klienta v kanceláři nebo poštou.

Volba technologie

V současné době existují čtyři běžné technologie pro výrobu razítko: fotopolymer, vulkanizace surového kaučuku, metoda blesku a laserové gravírování.

Technologie fotopolymeru je levná, vysoce kvalitní a proto velmi oblíbená. Z této úrovně doporučujeme zkušené podnikatele: nízké náklady na organizaci. Hlavní výhody technologie fotopolymeru: poměrně rychlý technologický proces, nízké náklady na klišé (0,3 dolaru nebo 10 rublů), neškodná výroba. Nevýhody - potřebujete tekoucí vodu, nebo si musíte koupit automatický mycí automat (od 250 dolarů). Kromě toho je výroba polymerních těsnění z velké části ručně vyráběná. Plus rychlé opotřebení polymerů.

Minimální množství spotřebního materiálu pro tuto technologii zahrnuje 1 kg polymeru, 1 kotouč obrubníku, 25 listů matného a průhledného filmu. Současně bude stačit jeden balíček filmu pro 300 až 1 500 tuleňů, jednu válcovou hranici - pro 150, jednu rozprašovací láhev - pro 1000 a jeden kilogram polymeru v hodnotě 500-700 rublů - pro 100-150 tuleňů.

Výroba tuleňů z pryže metodou vulkanizace je také levnou technologií, ale současně se kvalita tisku získává kvalitativněji. Výrobní proces je však dlouhý a časově náročný, opět bez "manuální práce", kterou nemůžete udělat. Hlavní věc, která stojí za to pamatovat hned - pryž je velmi silná... voní jako vulkanizace.

Metoda Flash je téměř úplně automatizovaná a tak jednoduchá, že snadno přechází do držení desetiletého dítěte. Chcete-li vytvářet dojem na tiskové klišé, používají se speciální zařízení - bleskové jednotky. Jsou kompaktní, lehké, snadno ovladatelné a snadno se vejde na okraj kancelářského stolu.

Těsnění vyrobená bleskovou technologií nemají na rozdíl od polymeru a pryže žádnou úlevu. Pro blesk potřebujete speciální jemně pórovitou gumu s vysokým rozlišením. V jednom cyklu však může být vyrobeno pouze jedno těsnění. Fotopolymerní technologie umožňuje současně "osvětlit v komoře" několik klišé.

Pro vulkanizaci surové pryže Surový pryž je požadováno (250 rublů za kilogram), přičemž matice deska (650h650mm, 1550 rublů na list), pevná látka se fotopolymeru na kovové základně (list A4, 600 rublů). Pro bleskovou technologii - speciální gumové polotovary s tepelně vodivým povlakem.

Laserové gravírování je velmi moderní a technologická věc. Má však jednu velkou nevýhodu - cenu zařízení. Minimální částka - 8 tisíc dolarů. Průměrná cena vysoce kvalitního laserového rytce je 15-20 tisíc. Obvykle jsou takové "nahromaděné" instalace získávány firmami, které jsou na trhu dobře zavedeny a rozšiřují nabídku služeb. Nově příchozí si takové vybavení nemůže dovolit. Hlavní výhodou této metody zůstává velmi vysoká rozlišovací schopnost.

Neexistují žádné problémy s dodavateli v Rusku. Trh zařízení pro razítko je poměrně nasycený. Takže v Moskvě existuje několik významných dodavatelů: "Graphics-M", "Troodat XXI", "Nové razítka", "Tisk". Pokud chcete, můžete najít jakékoli zařízení pro libovolnou technologii. Jeho cena se liší u různých dodavatelů.

Kamery pro fotopolymerní těsnění - Soligor od 380 cu, PLC od 320 cu

Vystavení kamer z VitStamp neověřených od 230 km

Termo-lisy pro vulkanizaci pryže cca 500-700 cu

Japonské jednotky TAIYO pro inkoustové plomby - od 1.500 USD

jedinečný flash systém Brother - 1 800 cu

laserové rytce - Lazer Pro Venus V12 - od 8 000 USD,

Všechny produkty hlavních dodavatelů jsou v záruce. Kromě toho náklady na dodavatele zařízení zahrnují školení - dvouhodinový začátečník, který ovládá práci v závodech.

Seznam služeb výrobce razítkových výrobků

1. Výroba nových tuleňů

- Pečeť právnických osob
Hlavními klienty jsou právnické osoby a soukromí podnikatelé, kteří potřebují pečeť pro svou činnost podle ruských právních předpisů. Tisk je nutný jak pro státní, tak i regionální orgány. Některé firmy úspěšně spolupracují s právními úřady, které poskytují služby pro registraci hotových podniků. Dodávají proud zákazníků a pověřují je.

- Razítka razítka
Státní úřady potřebují speciální pečeť - zbraně s jasným obrazem ruského erbu. K dnešnímu dni představuje výroba razítků známých asi 5% trhu v Rusku a 10% trhu v Moskvě.

- Ostatní razítko
Tisku pro interní použití a zahrnují všechny druhy účetnictví tisku „Přijaté“, „placené“, daters, datum razítkem a číslování (se objeví čísla).

- Faxy
fax - pečeť s razítkem podpisu.

2. Obnova použitých tuleňů pomocí klišé nebo potiskem
Tato služba stojí asi 10-30 USD.

3. Staňte se prodejcem dodavatele zařízení a spotřebního materiálu

Na základě článku Ekateriny Chinarové pro časopis "Business Journal"

* * *Článek více než 8 let. Může obsahovat zastaralé údaje

Automatické podnikání. Rychlý výpočet ziskovosti podniku v této oblasti

Vypočítejte zisk, návratnost, ziskovost jakékoli činnosti za 10 sekund.

Zadejte počáteční přílohy
Příště

Chcete-li spustit výpočet, zadejte startovací kapitál, klikněte na tlačítko níže a postupujte podle dalších pokynů.

Čistý zisk (za měsíc):

Chcete provést podrobný finanční výpočet pro podnikatelský plán? Použijte bezplatnou mobilní aplikaci "Business Calculations" pro Android v Google Play nebo si objednejte profesionální obchodní plán od našeho odborníka v oblasti plánování podnikání.

Jak uspořádat podnikání při výrobě tuleňů a razítek?

Organizace cirkulace dokumentů v moderní organizaci - soukromé nebo veřejné, zahrnuje v mnoha případech povinné používání tuleňů a razítek. Potřeba podniků v těchto produktech může být splněna specializovanou firmou, která vyrábí pečeti a razítka. Budeme studovat charakteristiky organizace své práce.

Jak populární jsou tiskové a razítko dnes?

Podnikání ve výrobě tuleňů a razítek vyžaduje mírné množství investic a současně může být poměrně nákladově efektivní. To může být způsobeno vysokou poptávkou po odpovídajících typech výrobků.

Tisk je nepostradatelným atributem většiny oficiálních dokumentů. Téměř každá smlouva podepsaná společností je potvrzena její pečeť. Totéž lze říci např. O různých typech hlášení, které organizace vytváří. Těsnění a razítka v mnoha společnostech jsou aktivně využívána a mají interní správu dokumentů.

Jak důležité jsou však pečeti a razítka, s přihlédnutím k tomu, že se elektronický oběh dokumentů velmi aktivně rozvíjí a za druhé, že používání tisku je stále méně legální? V tomto případě je oprávněné uvést následující body.

Co se týče správy elektronických dokumentů - vychází z praxe její implementace u mnoha organizací, je zřejmé, že v mnoha ohledech není zdaleka dokonalé v mnoha ohledech. Existuje samozřejmě i úroveň právních vztahů, ve kterých použití elektronického podpisu namísto pečeti není nijak spolehlivější způsob, jak osvědčit dokumenty, a je pravděpodobně výhodnější ve srovnání s papírování (například pokud jde o daňové výkazy). Stává se však také, že používání plně elektronické dokumentace je obtížné kvůli nedostatku potřebných právních norem nebo technických podmínek pro to.

Například elektronická smlouva je stále velmi obtížně uzavřena za účasti jednotlivce. EDS, který může mít občana - například vytvořený pro portál "Státní služba", není ve všech případech vhodný jako nástroj certifikace dokumentů. Například ty, které se týkají bankovnictví nebo odrážejí právní vztah nákupu a prodeje. Pokud tedy firma poskytne služby primárně jednotlivcům, pak bez tisku bude pro její činnost mimořádně obtížné.

Dalším významným segmentem, kde lze uplatnit tradiční pečeť, jsou právní vztahy, které zahrnují zahraniční občany a organizace. Ruská EDS ve většině případů nebude legálně v zahraničí ani v zahraničí - v Rusku. To předurčuje potřebu ruských a zahraničních účastníků právních vztahů ověřovat dokumenty jinými způsoby, a to především tiskem.

Mnoho státních a obecních struktur se pohybuje spíše pomalu k elektronickému oběhu dokumentů. To může souviset se zvláštnostmi jejich práce (například pokud je nutné z bezpečnostních důvodů v zásadě vyloučit kontakt určitých informačních zdrojů, které patří instituci s internetem). Bez ohledu na to, jak se aktivně rozvíjí tok elektronických dokumentů, je pravděpodobné, že tyto organizace používají tradiční pečeť.

Tímto způsobem, výroba tuleňů a razítek jako podnik mohou mít zákazníky v několika segmentech najednou. Zvažte, jak může být tato produkce uspořádána.

Zařízení a materiály

S tím, co začít s uspořádáním podniku na vydání tuleňů a razítek? Za prvé - s nákupem vybavení a materiálů. Budete muset koupit:

 1. Počítač a tiskárna - jako hlavní pracovní nástroj společnosti (investice do nich činí zhruba 50 000 rublů).
 2. Expoziční komora (používá se s jednou z nejběžnějších technologií tisku - fotopolymer), která bude stát asi 15 000 rublů.
 3. Skříň na sušení dotisků (10 000 rublů).
 4. Příslušenství:
 • film pro fixaci obrazu (3000 rublů na 100 listů);
 • fotopolymer (asi 2000 rublů na kg);
 • hraniční stuha (700 rublů za 20 metrů);
 • Ochranná fólie (3000 rublů na 100 metrů);
 • substrát (2000 rublů na 10 stran);
 • oboustranný skot (asi 200 rublů na 5 metrů).

Tento seznam materiálů stačí k zahájení podnikání. V zásadě odpovídá příslušný seznam, i když poměrně nepřesně, odráží měsíční objem výdajů na tiskařské pečeti a razítka. Ale specifická dynamika výdajů těchto materiálů je určena v praxi, je spíše obtížné jej předem vypočítat. Vše závisí na konkrétním typu výrobků vyráběných podnikem. Příslušné produkty mohou být prezentovány například:

 • obyčejné pečeti (průměr za trh jejich výroby je 900 rublů za kus);
 • těsnění s logem (1200 rublů);
 • státní pečeť (2400 rublů);
 • razítka (asi 500 rublů na vzorek o velikosti 40 x 25 mm);
 • faksimile (600 rublů);
 • ex-libris (800 rublů).

V závislosti na konkrétním typu výrobku a také, což je velmi důležité - na úplnost konkrétní objednávky, může se množství spotřebního materiálu lišit.

Splácení a ziskovost

Na základě velmi hrubých odhadů, náhrady podnikání na výrobu tuleňů a známek lze dosáhnout zhruba za měsíc a půl za předpokladu, že podnik bude denně produkovat asi 3-4 obyčejné pečeti nebo 1-2 státy (tato dynamika obecně odpovídá výrobní kapacitě 1 pracoviště - což může být zaměstnán samotným podnikatelem).

Po zaplacení počáteční investice může vlastník výroby očekávat zhruba 30-40% provozních nákladů ziskovost s přihlédnutím k možným nákladům na pronájem pokoje (asi 20 000 rublů měsíčně). Pokud má podnikatel levnější pokoj, může být ziskovost zvýšena.

Výrobní proces

Takže je výhodné, nebo nezačneme podnikat vydávání tuleňů a známek, počítali jsme. Uvažujme nyní o nejdůležitějším praktickém aspektu: způsob, jakým je produkce odpovídajících druhů zboží přímo organizována.

Jak jsme uvedli výše, patří mezi nejpopulárnější technologie pro tisk tuleňů a razidel - fotopolymer. To může být připsáno nejjednodušší, je ideální pro zahájení podnikání od začátku.

 1. Prvním stupněm tisku nebo razítka je vytvoření, podle přání zákazníka, rozvržení. Za tímto účelem se používá počítač. Dokončený obraz je přenesen na nosný film.
 2. Dalším krokem je expozice. V rámci toho se jedná o polymer a substrát. Po výsledné klišé z polymeru musí být promyty. Výsledkem práce bude získání tisku. Meziprodukt musí být polymerizován - pro tento účel se používá expoziční komora a pak se vysuší.
 3. Jakmile je klišé připravena, musí být přenesena do "prezentace" nožnicemi a přilepena k nástrojům (pro tento účel se používá oboustranný skot). Je velmi důležité před přenosem hotového výrobku zákazníkovi otestovat tisk dostatečným počtem zkušebních výtisků pomocí inkoustu.

Podnikatelský plán podniku pro výrobu tuleňů a razítek

1. SOUHRN PROJEKTU

Účelem projektu je organizace podniku pro výrobu tuleňů a razítek ve městě Stavropol. Navzdory poklesu podnikatelské aktivity v zemi kvůli krizové hospodářské situaci zůstává poptávka po výrobě takových výrobků - a to jak renovací zastaralých tuleňů a razítek, tak vznikem nových podnikatelských subjektů. Jádrem konkurenceschopnosti projektu je výroba (spolu s klasickými) inkoustových plomb - nový produkt pro trh. Výraznou vlastností tohoto produktu je nedostatek razítka při tisku, což vám umožňuje získat těsnění a tisknout, aniž byste přemýšleli o jeho naplnění barvou. To usnadňuje a zrychluje proces podepisování dokumentů.

Investiční náklady jsou zaměřeny na získání dlouhodobého majetku a na vytvoření fondu pracovního kapitálu, na jehož úhradě jsou kryty ztráty v prvních obdobích projektu, než dosáhne návratnosti. Hlavní ukazatele účinnosti projektu jsou uvedeny v tabulce. 1.

Tabulka 1. Ukazatele výkonnosti projektu

Doba návratnosti (PP), měsíce.

Diskontovaná doba návratnosti (DPP), měsíce.

Čistá současná hodnota (NPV), rub.

Koeficient návratnosti investic (ARR),%

Interní míra návratnosti (IRR),%

Index ziskovosti (PI)

2. POPIS SPOLEČNOSTI A PRŮMYSL

Vzhledem k tomu, že hlavní podíl na obchodní struktuře v Rusku tvoří malé a střední podniky, považují se za hlavní cílovou skupinu projektu.

Ruská ekonomika je ve stavu stabilního poklesu všech ukazatelů od roku 2014, kdy byly sankce uloženy řadou západních zemí. Navzdory vývoji vládních programů na podporu malých a středních podniků se situace neustále zhoršuje. Mezi programy státní podpory patří:

Vytvoření jediného institutu pro rozvoj a podporu malých a středních podniků

zavedení daňového patentu pro jednotlivce

vytvoření registru pro státní podporu podnikání

snížení schválení stavebních projektů a zvýšení daňových výhod

zmírnění kritérií pro zahájení trestního řízení pro hospodářské trestné činy

zjednodušení kancelářské práce a zavedení mobilního účetnictví, zvýšení úvěrového limitu

snížení počtu plateb za podnikání

zvýšení počtu osob zaměstnaných v malém podnikání

zastavit nepřiměřené obchodní kontroly

přijetí malých a středních podniků do veřejných zakázek

omezení růstu daně z majetku, financování rozvoje podnikání v regionech v důsledku obdržení patentové daně z rozpočtu, odstranění byrokratických překážek v regionech

Stav malých a středních podniků v Rusku lze hodnotit podle ukazatelů složeného indexu RSBI (index podpory), který odráží důvěru zástupců malých a středních podniků. Ve čtvrtém čtvrtletí roku 2016 byl v indexu růst za třetí vykazované období v řadě, což je velmi pozitivní ukazatel. Stále se však jedná pouze o zpomalení ukazatelů a ne o jejich růst. Růst indexu byl pro tento čtvrtletí 0,8 bodu, celková hodnota byla 44,9 bodu. Dosažení 50,0 bodů znamená zastavení poklesu podnikatelské aktivity a počátku jejího růstu. Největší nárůst zaznamenaly složky odpovědné za prodej a investice. To znamená, že podniky začaly prodávat a investovat více do rozvoje podnikání. Růst složky připravenosti na investice činil 2,5 bodu; O připravenosti dát prostředky ve vývoji prohlásilo 15% dotázaných podniků (oproti 11% v předchozím období). Prodejní složka vzrostla o 1,5 bodu. Význam složky související s dostupností financování se snížil (o 1,9 bodu), což souvisí s pokračujícím růstem nákladů na úvěrové fondy. Tam je tendence rozšiřovat personál, ačkoli v předchozím čtvrtletí převažoval trend směrem k jeho snížení.

Podle odvětvových segmentů je produkce vedoucí, nicméně oblast služeb vykazuje nejlepší dynamiku. Pokud jde o velikost podnikání, růst se projevil ve středním podnikání, zatímco v malých se projevil pokles.

S ohledem na ekonomickou výkonnost Stavropol území, podle ministerstva pro hospodářský rozvoj regionu v průběhu roku, všichni studovali parametry zvýšila (obr. 1, 2, 3), která je poněkud v rozporu s regionální pobočky Spolkového státní statistické službě (obr. 4).

Obrázek 1. Investice do dlouhodobého majetku (2016, červená, do roku 2015, modrá)

Nabídky franšíz a dodavatelů

Obrázek 2. Index průmyslové produkce (2016, červená, do roku 2015, modrá)

Obrázek 3. Objem maloobchodu (2016, červená, do roku 2015, modrá)

Graf 4. Index produkce zboží a služeb podle základních typů ekonomické aktivity (% z toho odpovídajícího období předchozího roku)

Podle Spolkové státní statistické službě Stavropol území, kumulativního zůstatku ekonomických subjektů v období leden - říjen 2016 byl kladný a činil 45 338 milionů rublů, počet ziskových podniků činil 77,5% z celkového počtu... Celkem v regionu k dnešnímu dni, tam je 57,321 právnických osob a 87.582 podnikatelský subjekt bez právní subjektivity, jsou přímo ve městě Stavropol, v uvedeném pořadí, 19 470 a 16 787 jednotek.

Stavropol je administrativní centrum Stavropolského území a federálního okresu Severního Kavkazu, významného průmyslového, hospodářského a kulturního centra jižního Ruska. Na základě výsledků všech ruských soutěží o titul "Nejpohodlnější městské (venkovské) osídlení v Rusku" získal první místo ve své kategorii v letech 2013, 2015 a 2016. Počet obyvatel města je 430 tisíc lidí.

Všechna výše uvedená data naznačují vyhlídky projektu, v němž vzniká nový podnik pro výrobu tuleňů a razítek.

3. POPIS ZBOŽÍ A SLUŽEB

Podnik vyrábí pečeti a razítka pro zákazníky - právnické osoby, individuální podnikatele i státní organizace. Ceny produktů projektu jsou na úrovni průměrného trhu, hlavním důrazem v soutěži je výroba nových pro regionální trh s plovoucími tmely. Kromě toho firma vyrábí také klasické vysoce kvalitní razítko.

Barevné tisky neobsahují razítko, které usnadňuje proces razby - stačí odstranit kryt a uložit těsnění, aniž byste si mysleli, že je třeba nejprve naplnit barvou. Taková těsnění jsou vyrobena z mikroporézní pryže na specializovaných zařízeních.

Navíc projekt produkuje výtisky s několika stupni ochrany pomocí vysoce kvalitního laserového rytce. ° C

Časopisy

Směnné kurzy

Jak uspořádat firmu z výroby razítka a těsnění od začátku?

Podnikání spojené s výrobou známek a tuleňů přináší vždy dobrý příjem, protože pro práci pro podnikatele a státní instituce je prostě nutné mít pečeť (někdy ne jeden). Také každoročně jsou registrovány nové společnosti - potenciální zákazníci tuleňů a razítek. Jejich počet neustále roste. Jak uspořádat firmu z výroby razítka a těsnění od začátku? Zvažme tuto otázku podrobněji.

Jak se známky a pečeti: proces výroby výrobků

Výroba pečeti nebo razítka začíná hledáním zákazníka, protože v této oblasti není možné vyrábět výrobky pro budoucí použití.

Takže zákazník je, co bude dále:

 1. Objednávka se provádí s ohledem na přání zákazníka.
 2. Pokud je vzorek vzorkem, vyžaduje se schválení příslušných orgánů.
 3. Zákazník poskytuje exekutorovi dokumentaci, která odráží skutečnost, že společnost byla zaregistrována.
 4. Provádí se náčrt budoucího tisku nebo použije se připravená skica (je-li k dispozici klientovi).
 5. Náčrt se zobrazí na kazetě.
 6. Klišé se tvoří - hlavní část pečeti, zanechávající dojem na papíře. Jak se to stane, závisí na zvolené technologii.
 7. Klišé je umístěno v nástroji, v takzvaném tiskovém pouzdru. Může být vyroben ze železa, plastu nebo dřeva. V této fázi se používá lepidlo nebo skot.

To je, výrobní proces je dokončen.

Vlastnosti technologie a požadavky na výrobu těsnění a razítek

Jak bylo uvedeno výše, těsnění jsou vyráběna s využitím nejrůznějších technologií. Nejoblíbenější jsou jen tři.

Co se liší od toho, jaké výhody a nevýhody lze vidět z tabulky:

metoda umožňuje obnovit staré výtisky,

nový tisk se vyrábí za 10 minut

Dojem je bezhlučný a není ovlivněn vodou

mohou vyplnit několik barev najednou

Vysoká cena zařízení

téměř úplnou automatizaci procesu

Tisk se provádí s přihlédnutím k přísně regulovaným požadavkům. Jsou. zaměřené především na výrobu kulatých tuleňů a razítek.

Zde je seznam požadavků:

 • Text je čten v průběhu hodinové ruky.
 • Umístění základní čáry znaků je uvnitř.
 • Pro jednotlivé slova se změněným směrem jsou k dispozici speciální ikony (sněhové vločky a další). Stejná metoda platí pro dokončené fragmenty textu, čísla atd.
 • V centrální části tisku (kruhový tvar) jsou zachovány rovnoběžné linie a vizuální symetrie vzhledem k ose tisku (je označena podélná osa).
 • U dokončených frází se používá typografické písmo se stejnou náhlavní soupravou a velikostí. Je možné zvýraznit název společnosti.
 • Je-li v centrální části tisku zobrazen znak nebo znak, je důležité dodržet statut společnosti nebo popis v textu příslušného zákona Ruské federace.

Co dělá razítka a razítka: suroviny pro výrobky

Jaké suroviny budou produkty nakupovat podnikatel, závisí na volbě technologie pro výrobu pečetí (razítka):

1. Nejlevnější a nejoblíbenější metoda fotopolymeru bude vyžadovat:

 • Polymer. Z jednoho kilogramu je možné vyrobit 100 těsnění.
 • Obruba pásu. Jeden válec stačí pro 150 těsnění.
 • Matný a průhledný papír. Jeden balíček umožňuje vytvořit průměrně 900 známek.
 • Negativní negativní.
 • Adhezivní pryž.

2. Pro laserové gravírování se používá speciální pryž.

Ve skutečnosti jde o speciální polymer, jehož vlastnosti umožňují vysoce přesné práce s laserovým rytcem.

3. Pro technologii blesku použijte speciální gumu s jemným pórem.

Jeho rozlišení je velmi vysoké. Stále potřebujete film. To je navrstveno na gumu před fází expozice.

Jaké vybavení je zapotřebí k výrobě tuleňů a razítek?

Při výrobě tuleňů potřebujete nejprve počítač pro tvorbu rozvržení.

Dále je zařízení vybráno s ohledem na zvolenou metodu:

 • Pro výrobu fotopolymerních těsnění je vyžadována laserová černobílá tiskárna a expoziční komora. V komoře je polotovar umístěn pro dokončení výrobního procesu - vytvrzení polymeru.
 • Laserové gravírování vyžaduje laserový rytec - drahé zařízení. Ale výrobní proces je poměrně jednoduchý: rozvržení tisku je importováno do rytce (přesněji do jeho softwaru), kaučuk je umístěn na stůl zařízení a tisk lze spustit.
 • Pro výrobu bleskového tisku (tisk naplněný barvou) bude vyžadovat speciální instalaci. Toto zařízení je kompaktní, lehké a snadno ovladatelné. Náklady jsou několikrát méně než laserový rytec. Přidělit dost místa na kancelářském stole. Princip činnosti: Póry kaučuku jsou sintrovány pod vlivem lampy a póry, které neprošli procesem slinování, projdou barvou.

Jak otevřít firmu pro výrobu tuleňů a razítek od začátku?

Dnes tato činnost není licencována, což značně usnadňuje proces registrace společnosti.

Chcete-li začít podnikat z nulového bodu, musíte:

 1. Zaregistrujte stav jednotlivého podnikatele - získáte příslušný dokument.
 2. Pronájem kanceláře - podepište smlouvu s pronajímatelem.
 3. Koupit zařízení a materiály.
 4. Provádějte propagační činnosti.

Kompetentní reklama ovlivní vzhled prvních zákazníků. Požadavek na takové výrobky, jako je tisk v Ruské federaci, je poměrně velký. Proto je hlavním úkolem prohlásit se. Ač bychom neměli vyloučit faktor konkurence. Je přítomen ve velkých městech, zejména v hlavním městě.

Jak udělat podnikatelský plán pro zhotovení známek a tuleňů od začátku?

Tento typ podnikání má nepopiratelné výhody:

 • Vysoká návratnost.
 • Malé náklady na začátku.

Kompetentně vypracovaný obchodní plán vám umožní kvalitní přípravu na zahájení provozu a poskytne realistickou představu o době návratnosti. Co byste měli vzít v úvahu? Zvažte technologii fotopolymerů, jako nejoptimálnější možnost pro začínající podnikatele.

Náklady na podnikovou organizaci:

 • Provádění dokumentů.
 • Nákup zařízení a materiálů.
 • Prostory k pronájmu.

Měsíční výdaje:

 1. Plat mzdy zaměstnancům. Přinejmenším by měli být dva: návrhář, který vytváří rozvržení a odborník, který ví, jak pracovat s polymerem. I když v počáteční fázi činnosti může vlastník firmy provádět všechny funkce nezávisle.
 2. Platba za služby (za spotřebovanou elektrickou energii, vodu atd.).
 3. Platba za pronajaté prostory. U tohoto typu práce je třeba říci, že velikost kanceláře je 15-20 "čtverců".
 4. Platby z daní.

Podle přibližných výpočtů je celková výše podnikatelského záměru 160 000 až 250 000 rublů. To je finanční prostředek, s jakým můžete začít podnikat.

Část příjmů:

 • Prvotní cena fotopolymerního tisku nebo razítka je 10-15 rublů.
 • Zákazník platí 100-600 rublů. Samozřejmě je důležité zvážit počet objednávek.

Pokud je pracovní zátěž společnosti slušná (5-6 objednávek za den), pak se výrobní kapacita splácí ve 4-5 měsících a celý podnik za rok.

Kolik může razítko a razítko vydělat za rok práce?

Výpočet je založen na výrobě fotopolymerního produktu:

 1. Když se uskuteční pět objednávek s průměrnou cenou 350 rublů, denní výnos bude 1750 rublů.
 2. Pokud firma pracuje 20 dní v měsíci, pak 1750 x 20. Za měsíc můžete získat 35 000 rublů.
 3. Pro rok se ukáže 420 000 rublů.
 4. Snižujeme 25% výrobních nákladů a dalších nákladů. Za rok získáváme 315 000 rublů zisku.

Jedná se o nejmenší, pesimistické prognózy. Koneckonců, můžete rozšiřovat výrobní možnosti - provádět tisk na technologii blesku. V tomto případě se úroveň příjmů výrazně zvýšila - asi dvakrát.