Podnikatelský plán pro prodej dětského oblečení

Toto obchodní plán o tom, jak otevřít obchod s dětskými oděvy.

Dnes se pokouším podrobně popsat kroky, jak otevřít svůj dětský oděvní obchod.

Jako vždy jsem se zpočátku podíval na internetové stránky, které psaly obchodní plány pro maloobchodní prodej dětských oděvů.

A nebyla jsem překvapena všemi obdrženými informacemi, jako vždy existují weby, kde si můžete koupit takový obchodní plán pro 24000-25000 rublů, a když se podíváte na data, bylo jasné, že tyto obchodní plány jsou již dávno zastaralé.

A zbytek materiálů jsou spíše podnikatelskými nápady, nikoli podnikatelskými plány. Takže můj článek bude jen tématem pro ty, kteří chtějí otevřete obchod s dětskými oděvy.

Jak otevřít obchod s dětskými oděvy

A první věc, kterou musíte udělat pro otevření obchodu s dětskými oděvy, je oficiálně zaregistrovat.

Chcete-li to provést, musíte zvolit formu vlastnictví podniku, pod kterým budete pracovat.

Chcete-li otevřít obchod s dětskými oděvy, je nejlepší:

Pokud právě děláte první kroky v podnikání, doporučuji otevřít IP adresu. Toto je nejjednodušší forma vlastnictví podniku a jak jej zrušte o nejjednodušší způsob, jak pracovat: stát povinnost levnější, menší odpovědnost, méně pokut a pence, a co je důležitější, může SP pomocí patentového systému zdanění (ale o tom více níže).

Bez ohledu na typ majetku, který si vyberete, budete potřebovat typy aktivit z klasifikátoru OKVED, v roce 2016 stále používáme starou verzi OKVED 2001.

Druh činnosti pro maloobchodní prodej dětského oblečení:

52.42.1 - Maloobchod s pánským, dámským a dětským oděvem.

Abyste mohli začít podnikat v oblasti obchodu s dětským oděvem, je tento typ činnosti dost tak dobrý, jak jste si pravděpodobně všimli kromě dětského oblečení, můžete také obchodovat s ženami i muži.

Tento typ činnosti bude vyžadován při dokončení přihlášky k registraci IP.

Daň z dětského oblečení

Po úspěšném otevření vašeho PI musíte určit druh daňového zacházení, který bude v obchodě s dětskými oděvy.

Navrhuji následující daňové režimy pro maloobchodní prodej dětského oblečení:

 1. UTII (jednotná daň z připsaných příjmů). Tento daňový režim je přínosný, pokud prodejní plocha skladu dětských věcí nebude velká až do 20 metrů čtverečních;
 2. SPE (patentový systém zdanění). Tento daňový režim stojí za to, pokud prodejní plocha dětského skladu je od 20 do 50 metrů čtverečních;
 3. USN 6% (zjednodušený daňový systém 6%). Tato daň by se měla uplatňovat, pokud prodejní plocha přesahuje 50 m2.

Samozřejmě je pro každý konkrétní případ nutné provést výpočty. Umožním prodejní plochu obchodu až do 50 m². a já uplatnit daňové PSN (kupodivu v mém regionu to není vázáno na velikost prodejní plochy (což je 1 metr čtvereční -, že 50 m patent cena je stejná, rozdíl je pouze v případě, pokud jsou zaměstnanci).

Pokud vím, v některých oblastech závisí velikost ceny patentu na velikosti oblasti), přesto se náklady na patent v každém případě ukáží jako levnější.

Je škoda, že maximální podlahovou plochu 50 čtverečních metrů. Pokud jde o PSN, více, pak už nemůžete tuto daň uplatňovat.

Obchodní prostory pro dětské oblečení

Výběr prostor pro prodej dětského oblečení je jedním z nejdůležitějších okamžiků na začátku maloobchodu.

Správným místem a místem je alespoň ½ úspěchu založení podniku v obchodě.

Vzhledem k tomu, že jste stále začátečník, doporučil bych butik v nákupním středisku, jehož hlavní sortiment jsou jen věci.

Nechte to být dámské, pánské a dětské věci. Najděte nákupní komplex speciálně pro věci pro děti a podle toho, co je k pronájmu místa v něm, je nepravděpodobné.

Musíme si uvědomit, že nákupní komplex by již měl podporovat jiní podnikatelé a měl by dostat dostatečný počet potenciálních zákazníků. Samozřejmě byste si neměli pronajmout místo v nákupním komplexu na okraji města, jehož návštěvnost je 30 lidí denně.

Návštěva nákupního komplexu by měla činit nejméně 500 lidí denně, pokud by byla nižší, pak by neměla být otevřena. Chcete-li zjistit návštěvnost, promluvte si s podnikateli, kteří tam již stojí, nebo nezávisle provádějte průzkum: za jeden den počítat počet kupujících.

Jak ekonomická volba místa pro prodej dětského oblečení může sloužit jako oděvním trhu, je tam bude velký počet potenciálních kupců (minus tady kromě toho, že nemůžete zvýraznit možnost propagovat svou firmu na prodej dětského oblečení).

Pronajmout si butik je v první řadě nutné jej přinést do správného druhu pro prodej dětských věcí.

Proveďte malé kosmetické opravy, aby v butiku vládla útulná a dokonce báječná atmosféra, a to vám pomohou v tomto seriálu obrázky hrdinů vašich oblíbených karikatur.

Když velikost butiku je 50 metrů čtverečních, doporučuji pozvat návrháře interiéru a za nominální poplatek 20 000 rublů. zvolí perfektní možnost opravy vašeho butiku. Pokud je oblast malá, je zřejmé, že návrhář vám zde nepomůže, protože není dostatek místa.

Bližší informace o tom, jak si vybrat místnost pro dětský oděvní prodejnu, píšu v článku "Prostory obchodu s dětskými oděvy".

Nyní je nutné vybavit otevřený obchod s dětskými věcmi.

Vybavení dětských obchodů

Chcete-li otevřít obchod s dětskými věcmi, musí být zpočátku vybaveno:

 1. NMP (cash machine). Vzhledem k tomu, že jsme zvolili daňový systém pro PSN, nepotřebujeme pokladnu a stačí koupit NMP (doporučujeme);
 2. Laptop. Pro správu skladu, práci s bankou a dodavateli apod.;
 3. MFI (kopírka skeneru tiskárny). Pro tisk cenových značek, faktur atd.;
 4. Obchodní zařízení. Regály, regály, vitríny atd.;
 5. Terminál pro příjem plateb kartami. Vydává se v bance, kde máte běžný účet;
 6. Vysokorychlostní internet. Měli byste mít obvyklé internetové připojení, znovu pracovat s bankou a dodavateli.

Téma nákupu vybavení při otevírání skladu dětských věcí vyžaduje podrobnější uvážení. Takže brzy napíš článek "Vybavení dětského oblečení."

Sortiment dětského oblečení

Pokud vezmete v úvahu dětský oděv, pak nejprve musíte věnovat pozornost velikosti místnosti, kterou budete pronajmout.

Čím větší je místnost, tím víc odrůd dětského oblečení v ní můžete umístit.

Pokud jde o sortiment, pozice jsou prostě tisíce.

V případě, že jste omezeni finančními prostředky, doporučuji věnovat pozornost následujícím skutečnostem:

 1. Můžete otevřít specializovaný obchod pro dívky nebo chlapce. Takže budete mít širokou škálu zboží a strávit 2 krát méně peněz na nákup zboží;
 2. Samotný výrobek by neměl být upřímně čínským spotřebním zbožím, přestože je levnější než tisíce takovýchto obchodů a budete se postavit proti jejich pozadí;
 3. Při nákupu zboží nekupujte desítky stejné pozice. Lepší je koupit 2-3 kusy z každé položky, takže vy a obchod bude naplněn zbožím a obrat bude rychlejší;
 4. Jednou za 3 měsíce - v ročních obdobích, provádět prodej stale zboží, je lepší vrátit peníze vynaložené na to s malým ziskem a investovat do jiných modelů. A tak nepatrné zboží prostě zamrzne vaše peníze, které by se měly otáčet a přinášet zisk.

Zde je několik tipů pro začínající začínající firmy otevření obchodu s dětskými oděvy.

Podnikatel musí také rozhodnout o věkové skupině zboží, které prodá. Chcete-li to provést, proveďte průzkum trhu a určit, které kategorie jsou nejmenší.

Dobrý sortiment zboží + ne příliš vysoké ceny vám poskytnou vážnou konkurenční výhodu oproti ostatním účastníkům trhu s dětským oblečením.

Reklamy dětského oblečení

Je třeba zvážit reklamní společnost, aby poměr ceny a kvality byl optimální.

Navzdory skutečnosti, že není příliš mnoho reklamy - nemá smysl snížit 50 000 rublů. ve vzduchu a získat minimum zákazníků.

Takže pojďme zvážit hlavní reklamní možnosti pro nový obchod s dětskými oděvy:

 • Vývěsní štít. Doufám, že nemusíte vysvětlovat, proč by značka dětského oblečení měla být barevná a světlá, přitahující děti i dospělé;
 • Stender. Požadováno pro jakýkoli maloobchodní prodej, je třeba jej dát na ulici s koordináty obchodu s dětskými oděvy. Samotný sloup by měl být také světlý a nezapomenutelný, na něm by mělo být uvedeno číslo butiku, pracovní doba a pracovní telefon;
 • Diskontní karty. Vytvořte si karty se slevami od 5% do 10%, například při nákupu až 5000 rublů. ruční slevová karta 5%, a pokud je koupě více než 5000 rublů. pak již 10% sleva;
 • Letáky. Barevné letáky mohly být rozloženy na schránky okolních čtvrtích, provést nějakou akci, jako je prezentační letáky sleva na zboží 15%, je nutné podporovat potenciální kupce;
 • Reklama ve výtazích. Poměrně efektivní a doporučuji ji také. Jen nedávejte příliš mnoho, dostatečně dost formátu A6 a pak znovu potřebujete nějakým způsobem podněcovat potenciálního kupce, aby navštívil váš obchod, organizoval akci na nějaké kategorii zboží;
 • Telecast. Tak efektivní a ne příliš drahá reklama.

Vaším hlavním úkolem je lákat potenciálního kupce a prodávajícího je podnikání "zpracovávat" kupujícího. Měli byste pochopit, že prodavač také závisí na velikosti prodeje, takže by měl mít zájem o prodej zboží.

Je to přirozené ne všechny druhy reklamy, které můžete použít při otevírání dětského oblečení.

Toto téma je velmi důležité a vyžaduje podrobnější vyšetřování, takže čekejte brzy na můj článek "Reklama dětského oblečení".

Prodejce dětského oblečení

Tento sloupec lze označit za klíšťata. V textu jsem se již zmínil o tom, že by se měl zajímat prodávající o maximální výnosy a vysoké tržby.

A kdo si myslíte, že se nejvíce zajímá o rozvoj a prosperitu obchodu s dětskými oděvy? Řeknu ti tajemství - to jsi ty!

Nikdo kromě vás, podnikání, které jste otevřeli pro prodej dětského oblečení, není potřeba. Pouze vy sami můžete ovládat celou situaci v podnikání, zjistit, co je nejvíce zajímá, a také odborně a zdvořile prodat stávající dětské oblečení.

Pokud už pracujete - Odmítněte! Stačí, abyste pracovali pro třetí strany a začali pracovat pro sebe.

To je možná nejlepší možnost pro podnikání, když se podnikatel sám zabývá vývojem a maloobchodním prodejem.

Chápu, že někteří lidé mají strach... ale najednou nebudou a tak dále.. nemělo by existovat žádná část.

Všechno půjde, hlavní věcí není dovolit kritické chyby a vše bude fungovat. Musíte převzít zodpovědnost ve svých rukou.

Kromě toho podnikatel sám je motorem jeho podnikání. Nemyslím tím, že budete celoživotním prodávajícím, ale doba založení obchodu je 6-12 měsíců. to jste vy, kdo musíte vyměnit své zboží.

Když je vše upraveno a otevření obchodu s ženskými oděvy začne přinášet stabilní zisk, můžete přemýšlet o dalším vývoji a pronajmout si prodávajícího.

To je moje silné doporučení, v tomto případě procento skutečnosti, že podnik bude úspěšný výrazně stoupá.

Příjmy a výdaje dětského oblečení

Nemáte-li dostatek peněz na to, abyste otevřeli obchod s dětskými oděvy, přečtěte si můj článek "Kde získat peníze pro podnikání" a "Jak vydělat peníze".

Při výpočtu příjmu dětského oblečení existuje několik důležitých výhod:

 • U dětských věcí je značně vysoká známka, asi 200%, na malých věcech, celková výše 500%. Pokud budeme brát ohled na podnik jako celek, pak je na oblečení, že obal je nejvyšší;
 • Druhou výhodou je, že děti neustále roste a alespoň jednou za rok vyžadují aktualizaci šatníku nebo dokonce dvakrát ročně.

To činí tento podnik supervýnosným. Pokud jde o příjmy a výdaje, je samozřejmě nutné provést podrobnější výpočty pro každý případ.

Také jsem se rozhodl vynechat toto téma v samostatném článku "Příjmy a výdaje dětského oblečení".

V tom budu provádět výpočty pro otevírání dětského oděvního obchodu s rozlohou 50 metrů čtverečních, takže počkejte v blízké budoucnosti pro tyto informace.

Vývoj dětského oblečení

Pro rozvoj obchodu s dětskými oděvy existuje mnoho možností:

 1. Zvýšení rozsahu - toto může být možná řešeno na dobu neurčitou, pokud to povoluje pouze obchodní oblast;
 2. Otevření dalšího dětského oděvního obchodu. Předpokládejme, že první obchod, který jste otevřeli s oděvy pro chlapce, druhý otevřený s oblečením pro dívky, můžete také otevřít obchod s dětskými botami nebo vzdělávacími hrami a měkkými hračky;
 3. Rozvoj sítě obchodů. V případě, že máte velké město, můžete otevřít specializované obchody po městě.

Existuje mnoho možností pro vývoj dětského oblečení. A uvedu toto téma v samostatném článku "Vývoj obchodu s dětskými oděvy", kde se podrobněji podíváme.

Stáhněte si kompletní obchodní plán dětského oděvního obchodu s výpočty: stáhněte si obchodní plán pro obchod s dětskými oděvy.

Na tom možná všem, obchodní plán dětského oblečení Já skončím.

Máte-li jakékoli dotazy, zeptejte se je v komentářích nebo skupině kontaktů.

Podnikatelský plán dětského oděvního obchodu: analýza + výpočty

Podnikatelský plán obchodu s dětským oblečením: analýza trhu, vybavení a počáteční investice + kde zjistit cílové publikum a jaký rozsah ho nabízí + výpočet ziskovosti podniku.

Můžete začít podnikat ve všech oblastech, kde alespoň něco rozumíte.

Máte-li děti a jste zodpovědným rodičem, stanete se odborníkem v dětském oblečení.

Po nárůstu porodnosti se poptávka po zboží pro děti zvýšila a poptávka vytváří nabídku.

Z tohoto důvodu obchodní plán dětského oblečení se stává velmi zajímavým, protože investice je minimální a výsledek může být působivý.

Podnikatelský plán pro prodej dětského oblečení: zahájení podnikání

Začátek dětského obchodu zahrnuje tři klíčové body:

 • přezkum trhu;
 • analýza původního počátečního kapitálu;
 • a ve skutečnosti spuštění prodejny.

To vše bychom měli vzít v úvahu při sestavování obchodního plánu pro prodej dětského oblečení, takže začněte s krátkým přehledem dětského maloobchodního trhu v Rusku.

Přehled trhu s dětským maloobchodem

Podnikatelský plán dětského oděvního obchodu, stejně jako jakýkoli jiný podnik, je založen na ukazatelích poptávky: v případě nákupu zboží budou také prodejny. Jinak byste tuto iniciativu ani neměli.

Neexistují žádné plnohodnotné studie tohoto konkrétního segmentu obchodního trhu v posledních letech, ale existují související, nepřímé a globální údaje, které dohromady umožní získat představu o tom, jaké vyhlídky čeká náš dětský obchod.

Takže první a nejvíce globální položka marketingové části podnikatelského plánu je index porodnosti v Rusku. Čím více dětí - čím širší cílové publikum, tím i poptávka je vyšší.


Ve srovnání s rokem 2000 se míra porodnosti téměř zdvojnásobila. A tyto údaje stále rostou navzdory hospodářskému poklesu.

Takže od vrcholu krize v roce 2015 se přirozený nárůst zvýšil z 146,267,288 na současných 146,804,372.

Proč populace narůstá navzdory hospodářské konjunktuře? Protože z roku 2000 v Rusku existuje řada programů, které stimulují porodnost.

Celkový kapitál (tzv. "Mateřský kapitál") se v průběhu posledních deseti let rozrostl a nyní se pohybuje od 250 000 do 450 000 rublů.

To jsou přesně ty peníze, které rodiče stráví v obchodě s dětskými oděvy, protože přímo ovlivňují přitažlivost tohoto podnikání a jeho vyhlídky během krize. To bude zohledněno v obchodním plánu.

V důsledku růstu porodnosti vzrostla poptávka, včetně dětského oblečení, které se nyní odhaduje na 3 miliardy rublů a stále roste, což zvyšuje význam obchodního plánu.

„Urychluje“ trhu a inflace, takže můžeme říci, že v dohledné budoucnosti bude i nadále pouze růst, což znamená, že obchodní dětského oblečení obchodě plán bude velmi užitečná pro ženy podnikatelky, které na sobě cítil všechny nuance výchově dětí a poptávce po dítěti oblečení.

Cílové publikum a místo pro psaní podnikatelského plánu pro obchod s dětskými oděvy


Z celkového přehledu trhu budeme pokračovat v podnikatelském záměru podle specifik.

Nejčastěji jsou dětské obchody otevřeny ve velkých nákupních centrech, kde je největší návštěvnost kupujících.

Pokud se domníváte, že budete pracovat ve velké oblasti pro 300 000 lidí nebo malé město, návštěva takového nákupního centra bude přibližně 7 000 zákazníků denně a až o víkendu o víkendu o víkendu o více než 10.000.

Současně je až 75% této dopravy tvořeno ženami, z nichž každá pětka je matkou, která navštívila nákupní centrum, zejména za účelem nákupu pro své dítě.

Po jednoduchých výpočtech se ukázalo, že cílové publikum obchodního plánu takového dětského obchodu je asi 1000 lidí denně.

Mělo by se pamatovat na snížení kupní síly obyvatelstva. To znamená, že velký provoz nezaručuje růst tržeb, zejména v prémiovém segmentu.

Od roku 2017 bude průměrná kontrola dětského oblečení asi 1000 rublů. Pokud bude tento tisíc denně utrácet 1000 zákazníků, pak náš trh je asi 1 000 000 rublů.

Nyní víme, kdo je cílem našeho podnikatelského plánu. Případ pro malé - láká je do vašeho obchodu a prodávat zboží.
Pokud se domníváte, že vaše prodejna pravděpodobně není monopol a v okolí (možná dokonce ve stejném nákupním centru) budou soutěžící, pak objem prodejů pravděpodobně nebude vyšší než 10-15% vašeho podílu na dopravě.

Nicméně, pokud jde o malé dětské oblečení, denní příjem 25-30 000 rublů - je také velmi dobrá.

Tato částka je určena pouze: 1,000,000 (objem trhu) vydělí počtem konkurenčních prodejen (např vašich dvou a více), a již z přijaté 300.000 rublů počítat 10-15% a získat 30 - 45 000 rublů denní tržby.

Ve skutečnosti mohou být částky buď vyšší, nebo nižší - hodně závisí na plnosti obchodu, ve kterém se nachází okres (v centru Moskvy nebo na okraji Voroněžské kupní síly se liší) atd.

Navíc sezónní faktor (tržby rostou před začátkem školicí sezóny a zmrazují se v létě).

Proto při vypracovávání obchodního plánu pro obchod s dětskými oděvy doporučujeme zaměření na 20 000 rublů za sezónu. Přinejmenším na začátku.

Registrace a uvedení maloobchodní prodejny dětského oblečení


Chcete-li otevřít obchod s dětskými oděvy, musí být vydán v souladu s ruskými zákony.

Nejjednodušší možností je vytvoření individuálního podnikatele (IP). Budete pracovat podle kódu OKVED 52.42.1, který upravuje obchod s dětským zbožím.

Od roku 2017, po změnách daní, se doporučuje dát obchod na UTII nebo jen "vmenenku".

Pro výpočet imputované daně se používá následující vzorec:

Podnikatelský plán dětského oblečení s výpočty

Víte, co lidé nikdy nezachrání? Na jejich děti. To je důvod, proč podnikání související s dětskými výrobky vždy přináší zisk. Řekneme vám, jak otevřít dětský oděv od začátku a kolik toho můžete udělat.

Druhy obchodů

Obvykle jsou obchody rozděleny do věkových skupin a kategorií produktů. Děti se nazývají oblečení, které nosí děti od 0 do 14 nebo 15 let. Ale musíte pochopit, že nebudete schopni pokrýt celou škálu oblečení najednou. Proto začněte s výběrem úzké specializace a poté, co se vyvíjíte, uchopte nové výklenky.

Existuje několik typů dětských obchodů. Uvádíme nejběžnější z nich:

 1. Velké dětské obchody, které prodávají oblečení pro jakýkoli věk.
 2. Prodejny oblečení a různých užitečných věcí pro novorozence.
 3. Prodejny oblečení pro děti od 2 do 7 let (předškolní věk).
 4. Prodejny oblečení pro děti ve školním věku (včetně školních uniform).
 5. Obchody prodávající sportovní oblečení a doplňky.
 6. Obchody prodávající oblečení výhradně pro dívky ve věku od 5 do 15 let.
 7. Obchody prodávající oblečení výhradně pro chlapce ve věku od 5 do 15 let.
 8. Obchody prodejní specializované, karnevalové nebo sváteční oděvy.

Jsou zde i další specializace prodejen, stejně jako různé kombinace stávajících. Vyberte, který směr je nejblíže k vám, a začněte pracovat výhradně na něm.

Průzkum trhu

V obchodních obchodech je obvykle velmi konkurenční, ale s pravým přístupem, můžete určitě vstoupit na trh a vzít si své místo. Před otevřením obchodu doporučujeme shromažďovat informace o konkurenci ve vaší oblasti. Studovat jejich sortiment, úroveň cen, situaci v samotném obchodě. Při procházce promluvte na místních fórech a skupinách mladých matek a zjistěte, jaké oblečení jim chybí.

Pozor prosím: vyřešit sortiment, zhodnotit prodejní úroveň, studovat trh a počet potenciálních kupujících, je žádoucí mít zkušenosti s obchodem s oděvy. Pokud nemáte, můžete získat práci jako obchodník a pracovat po dobu několika měsíců, abyste se seznámili.

Také budete pravděpodobně rozumět dětskému oblečení, pokud jste rodiči malých dětí.

Aby bylo možné úspěšně bojovat proti konkurenci, je nutné kupujícím nabídnout lepší podmínky. Podívejte se na dodavatele, kteří nabízejí lepší ceny, zvážit rozsah, zkuste si vybrat jen ty kvalitní a exkluzivní oblečení, vytvořit jedinečný interiér a koutek pro děti, aby mohli trochu odpočinout, zatímco jejich rodiče si vybírá věci.

Co by měl být obchod

Pro otevření maloobchodní prodejny je zapotřebí minimálně 25 metrů čtverečních, ale nejméně 50 m2 je považováno za nejlepší variantu. To je dost uspořádat několik vitrín a polic, organizovat funkci pokladny, kování, atd Nezapomeňte, že si návštěvníci mohou být hodně -. Je třeba, aby svobodně chodit bez lpění na stole.

Kde je nejlepší způsob, jak organizovat prodej dětských věcí? Nejlepší je u mateřské školy, školy, nemocnice, různých kruhů nebo kreativních domů. Dobré věci se prodávají v nákupních a zábavních centrech, na trzích, na centrálních ulicích a v blízkosti parků, kde mohou rodiče jednoduše chodit s dětmi.

Jak správně zaregistrovat obchodní činnost

Chcete-li oficiálně formalizovat své aktivity, musíte se zaregistrovat u daňového inspektorátu. Existují dvě možnosti registrace:

 1. Individuální podnikání. Nejjednodušší způsob, jak formalizovat IP, je, že nebude trvat hodně času a nebude vyžadovat mnoho peněz.
 2. LLC. Tato možnost je o něco obtížnější, ale umožňuje legálně zaregistrovat několik vlastníků firem.

Pro práci je nejlepší zvolit imputovanou daň (UTII), která nezávisí na příjmu a obratu. Budete také muset zadat prodejní místo do jednoho obchodního rejstříku.

Pozor prosím: pokud ve svém pokoji bývá obytná budova, budete potřebovat od Rospotrebnadzoru, od hasičů a sanitární stanice povolení k zahájení práce.

Pokud si pronajmete místnost, kde obchod již funguje, jsou tyto dokumenty pravděpodobně již vyzdobeny majitelem.

Základní požadavky na obchodní místo jsou popsány v Pravidlech obchodu s určitými druhy zboží - nezapomeňte je studovat, aby nedošlo k žádnému problému během práce.

Než obchodovat

Dětské oblečení je poměrně specifický výrobek, který se rychle stává zastaralým a vhodným pouze pro určitý věk. Nejjednodušší je obchodování s novorozenci - prakticky neexistují žádné rozdíly. Oblečení pro novorozence a nováčky se prakticky nemění, nevychází z módy a je neustále zakoupeno mladými rodiči.

Hlavní věc v dětských věcech je přirozenost, bezpečnost, praktičnost, spolehlivost. Čím méně je na něm ryushechek, kostýmní šperky, spojovací materiál a pásy, tím snadněji se oblékáte a tím lépe se bude kupovat.

Druhým segmentem jsou věci pro mateřskou školu. Zde už potřebujete pochopit, jak se děti oblékají, co mohou nosit, co budou nakupovat častěji nebo méně často. Oblečení pro chlapce - školáky se většinou neliší v rozmanitosti - nezajímá se, co nosit. Ale oblečení pro dívky by už mělo být krásné a tématické. Dívky od raného věku jako krásné šaty, světlé boty, pohodlné tepláky atd.

Třetí se týká oblečení pro školáky. Toto oblečení je spíše jako dospělý, je přísnější a funkčnější. Ale stále potřebujete pochopit, že čím mladší je dítě, tím více je vystaveno módě. Sledujte, co školní děti nosí a prodávají tyto věci ve svém obchodě.

Jak se otevřít

Podívejme se, co to znamená otevřít obchod s dětskými oděvy. Již jste obdrželi potřebné dokumenty, našli jste prostory, zvedli jste dobré dodavatele. Nyní je nutné správně navrhnout vaši zásuvku. Nemyslete si, že pokud si koupíte standardní regály a naplníte je standardním produktem, pak budete mít mnoho kupujících. Musíme vytvořit nějaký druh "čipu", který přiláká lidi. Ujistěte se, že si objednejte dobrý tematický vývěsní štítek, vytvořte krásný interiér, zdobí ho světlými a veselými kresbami (vypadají dobře na stěnách obrazu karikaturních postav).

Nezapomeňte vybavit malý roh pro děti - dát pohodlnou pohovku se stolem, koupit pár desítek časopisů, barviva, tužky. Můžete si dokonce dát malý televizor před gauč a otočit karikatury kolem něj - děti jistě rádi odpočinout, zatímco máma a táta vybrat správné oblečení. Nezapomeňte na vysoce kvalitní osvětlení - světlé a krásné lampy nejen osvětlí vaše zboží, ale také doplní interiérový design.

Nezapomeňte vybavit alespoň dvě šatny vybavené velkým zrcadlem od podlahy, sadu háčků na oblečení a polstrovanou stoličku. Police by měly být umístěny tak, aby vaše potenciální zákazníci viděli oblečení, než aby se k němu dostali. Nejjednodušší způsob, jak umístit police a regály podél zdí a uprostřed uspořádat "ostrov" z police.

Nábor zaměstnanců

Výběr prodejců by měl být řešen s veškerou odpovědností. Doporučuje se, abyste pracoval pro ženy ve věku 25-40 let, kteří měli vlastní děti a mohli s nimi najít společný jazyk. Prodejci by měli být co nejpřesnější, nemějte strach pracovat s dětmi, přátelští a usměvavý. Specifičnost práce s dětmi znamená existenci trpělivosti - často děti jsou škodlivé, rozmarné a odmítají měřit oblečení, zvláště pokud si musíte vybrat dlouhou dobu.

U malého skladu ve výši 50 m2 stačí jen jeden prodejce, u obchodů na úrovni 75-80 budou zapotřebí dva prodejci (přesněji 4 zaměstnanci pracující na směnách). Budete také potřebovat administrátora, který zvládne všechny aktuální věci - účetnictví, daně, organizační otázky. Můžete samostatně hrát roli administrátora, abyste ušetřili plat. Přinejmenším v prvních fázích.

Jak správně inzerovat

Vaše zásuvka by měla být viditelná - vytvořte znamení, vytvořte vitrínu s jasnými tematickými výkresy. Udělejte tak, aby se lidé chtěli vrátit do vašeho obchodu - zorganizovat různé slevy a prodeje, vytvořit systém slev. Inzerujte na fórech a skupinách mladých matek, vytvářejte své vlastní skupiny v sociálních sítích a zveřejňujte oznámení o novém produktu, slevách apod. Objednejte si papírovou reklamu - letáky, plakáty atd.

Ziskovost

Přidáme přibližný obchodní plán pro prodej dětského oblečení s výpočty, na základě kterých si můžete vytvořit svůj vlastní. Náš podmíněný obchod se nachází v nákupním centru a prodává oblečení pro děti ve věku nižšího školního věku. ETato plocha - 50 m2, renovace prostor není vyžadována (pouze povolení). Výdaje jsou tvořeny:

 1. Pronájem - 50 000 rublů měsíčně.
 2. Registrace - 50 000.
 3. Ostrovní stání - 30 000.
 4. Police a vitríny - 50 000.
 5. Vybavení pro dva šatny - 20 000.
 6. Pokladna - 25 000.
 7. Vybavení koutek - 10 000.
 8. Počáteční nákup zboží - 500 000 ks.
 9. ZP prodejci - 25 000 za měsíc.

Celkem za vybavení sálu a práce po dobu 2 měsíců budete potřebovat asi 820 tisíc rublů. Průměrný obal na dětské oblečení je 30-40 procent. V den, kdy prodejna prodává zhruba 10-15 000 rublů, což znamená, že čistý zisk činí nejméně 3000-4000, nebo 90-120 tisíc měsíčně. To znamená, že počáteční investici zaplatíte za 8-10 měsíců, což je poměrně dobrý výsledek.

Podnikatelský plán dětského oblečení s výpočty

Prodej oblečení pro děti se může stát výnosným obchodem, i přes poměrně vysokou úroveň konkurence v této oblasti. Koneckonců, děti rychle vyrůstají z věcí, takže rodiče musí pravidelně aktualizovat svůj šatník. Práce na této myšlence začíná sběrem a analýzou informací, vypracováním obchodního plánu pro obchod s dětskými oděvy. Důležitými momenty při organizaci těchto příjmů jsou analýza trhu, identifikace cílové skupiny a vytvoření originálního konceptu. Je třeba mít na paměti, že poptávka po dětském oblečení poněkud klesá v období jaro-léto, takže je lepší otevřít obchod blíž k podzimu.

Vlastnosti podnikání

Než otevřete od začátku obchod s dětskými oděvy, musíte se ponořit do jemnosti tohoto podnikání, abyste se vyvarovali chyb. Pokud si dospělí mohou koupit věci pro sebe, ne kvůli ekonomice, v zájmu dětí se vybírá nejlepší. Vysoká kvalita dětského oblečení je proto hlavním kritériem při vývoji základního konceptu a cenným doporučením, jak správně otevřít prodej dětského oblečení. V ideálním případě by nákupy měly být přímo od výrobce a certifikáty kvality by se měly zobrazovat pro kupující. Pro mnohé je dnes důležité zajistit bezpečnost zboží zakoupeného pro děti. Nicméně ceny dětských věcí by měly být pro cílové publikum zdviženy. Elite dětské zboží v obvyklém spací mikrodistrict nebude prodáno, avšak v uzavřeném rezidenčním komplexu obchodní třídy bude poptávka.

Navzdory jasně vysoké poptávce po zboží pro batolata začínající podnikatelé stále znepokojují otázku: "Je výhodné otevřít obchod s dětskými oděvy?". Pokud uděláte všechno v pořádku, vezměte v úvahu zkušenosti těch, kteří úspěšně realizovali tuto myšlenku, zvážte několik příkladů obchodních plánů pro dětské oděvní prodejny a přišli s vlastními "žetony", pak šance na úspěch jsou poměrně velké. Kromě toho je marže za zboží obvykle 120-130%, což je docela dobré.

Formát instituce

Důležitým bodem v obchodním plánu dětského oděvního obchodu je od začátku harmonogram práce a náboru. Doporučený pracovní čas je 10 hodin denně, bez vypnutí a přestávek. Vzhledem k tomu, že drobní zákazníci jsou velmi netrpěliví, dospělí, kteří je doprovázejí, nebudou moci čekat, až skončí oběd a ztratit zákazníky. Pokud jde o prodejce - chcete-li otevřít obchod s dětskými oděvy, je lepší vybrat nejen zkušené odborníky v oblasti obchodu, ale také věrné dětem, pacientům a zdvořilým zaměstnancům. Drobní kupci jsou velmi citliví na neomylnost a mohou snadno přesvědčit rodiče, aby opustili místo s nepříjemným prodávajícím a bez nákupu.

Výhody a nevýhody podnikání

Jako každý jiný druh činnosti má obchod s dětskými věcmi své nevýhody. Patří sem:

 • Obrovský počet konkurentů z důvodu jednoduchosti vstupu do firmy;
 • Nevyhnutelné soupeření se síťovými obchodními místy pro děti;
 • Poměrně vysoké náklady na pronájem dobře umístěných prostor;
 • Sezónnost prodeje (letní recese je obtížné kompenzovat i zavedením příslušenství pro letní zábavu do sortimentu).

Mám otevřít online prodej dětských oděvů od začátku? - kontroverzní problém. Na jedné straně jsou naši občané již zvyklí nakupovat online. Mnozí budou však pochybovat o kvalitě zboží nebo o tom, že oblečení vypadá dobře na jejich děti. S největší pravděpodobností bude dostatečně velký počet výnosů a neopatrných odpovědí od rodičů, jejichž děti z nějakého důvodu nedostaly. Proto je otevření online obchodu s dětským oblečením od začátku poměrně riskantní. Ale můžete o tom přemýšlet po úspěšném vstupu na trh v obvyklém formátu.

Registrace činností

 • Osvědčení o registraci IP;
 • Doklad o dani z registrace;
 • Osvědčení o zapsání skladu do jediného obchodního rejstříku (doba platnosti - 3 roky);
 • Závěry z hasičské služby a Rospotrebnadzor.

Kritéria pro výběr umístění obchodu

Ziskovost a úspěch závodu přímo závisí na místě, kde se nachází. Tento bod je třeba pečlivě promyslet před otevřením dětského oděvního obchodu.

Existuje několik principů umístění:

 • V blízkosti nových obytných komplexů (pravděpodobně žije obrovský počet mladých rodin s dětmi);
 • Vedle škol jsou i mateřské školy, místnosti, kde se konají třídy různých úseků a kruhů;
 • Nedaleko parků a rekreačních oblastí.

Vedle základních přístupů se při výběru místa řídí také principem "v blízkosti míst navštěvovaných ženami" - obchody s kosmetikou, obuv a doplňky, kadeřnictví.

Samozřejmě je žádoucí, aby v okolí nebyli žádní konkurenti. Ale pokud to není možné, musíte svůj obchod přidělit pomocí určitého "čipu". Může to být nějaká zábava pro děti nebo přítomnost originálního produktu, který konkurenti nemohou nabídnout zákazníkům. Chcete-li pochopit, kde otevřít obchod s dětskými oděvy, aby přinášel dobrý zisk, musíte analyzovat, kde jsou toky potenciálních kupců.

Vybavení pokojů a interiérové ​​dekorace

Důležitým bodem designu je osvětlení. Jasné barevné lampy příznivě zdůrazňují výhody produktu.

V hotovém obchodním plánu pro obchod s dětskými oděvy nezapomeňte zahrnout položky pro návrh místnosti a návrh interiéru.

V obchodě by mělo být několik místností, které jsou dostatečně velké, aby vyhovovaly dítěti a rodiči. Zrcadla a závěsy v nich by měly být umístěny tak, aby děti mohly pohodlně používat.

Veškeré věci pro děti by měly být umístěny v prodejní oblasti takovým způsobem, aby je mohli oslovit drobní zákazníci. Na stěnách můžete umístit panely s věšáky a ve volném prostoru "ostrovní vybavení", mezi nimiž je vhodné pohybovat se při hledání správné věci.

Finanční investice

 • Registrace IP, získání certifikátů a povolení (10 000 - 15 000 rub);
 • Nájemné (50 000 - 80 000 rub);
 • Náklady na opravy, návrhy interiérů a obchodní zařízení (250 000 rublů);
 • Kancelářské zařízení a spotřební materiál (40 000 rublů);
 • Nákup zboží (500 000 rub);
 • Reklama (30 000 rublů);
 • Plat (60 000 rublů);
 • Komunální platby (30 000 rublů).

Tedy kolem 1 000 000 rublů. - to je, kolik potřebujete otevřít obchod s dětskými oděvy.

Ziskovost obchodu

Pokud vezmete v úvahu všechny tipy na podnikání pro prodej dětských věcí, můžete získat asi 200 000 rublů. za měsíc. Tato úroveň zisku je možná kvůli masové poptávce po zboží, úspěšné umístění prodejny, původní koncepce, vysoká kvalita předaných věcí a dobrá reklamní kampaň. Odpověď na otázku: "stojí za to otevřít obchod s dětskými oděvy?" Je zřejmé - stojí to za to. Jedná se o výnosné podnikání se schopností dosáhnout vysoké marže pro zboží, rozšířit, souběžně s otevřením internetových obchodů.

Doba splácení obchodu

Závěry a tipy

Obchod s dětskými věcmi vyžaduje ponoření do procesu podnikání, aby bylo možné jasně porozumět potřebám zákazníků. Bez předběžného sběru a analýzy informací není možné úspěšně začít v takové nasycené výklenku. Na základě doporučení zkušených podnikatelů a zavedení vlastního nestandardního přístupu k návrhu interiérů a tvorbě sortimentu v obchodě je možné vytvořit konkurenceschopnou prodejnu, která přinese požadovaný příjem. Měli bychom začít s malým obchodem zaměřeným na děti, kde je všechno přemýšleno o posledním detailu, jsou zde všechny druhy stylů, barev a velikostí. Poté bude zásuvka rychle najít pravidelné zákazníky a začnou přinášet stabilní příjem. Samozřejmě, že podnikání na tuto úroveň vyžaduje velké úsilí, nebo můžete jen otevřít obchod s dětskými oděvy pro povolení. Bude to stát mnohem víc, ale mnoho otázek bude vyřešeno a vy budete muset pouze zlepšit vaše podnikání. Mít fungující obchod prodávající dětské věci, můžete přemýšlet o tom, jak otevřít dětský hračkový obchod od začátku. Nebude to tak obtížné, protože už se dobře seznámíte se zvláštnostmi obchodu se zbožím pro děti.

Podnikatelský plán pro prodej dětského oblečení

Představujeme vám podnikatelský plán pro otevření obchodního domu pro děti v malém městě.

Popis projektu Obecný popis projektu

Hlavní ukazatele účinnosti skladování dětských věcí:

 • Měsíční zisk = 113 530 rublů;
 • Ziskovost = 20,7%;
 • Návrat = 12 měsíců.
 • Obyvatelstvo města: 300 tisíc lidí;
 • Umístění bodu: centrum města, 2. patro velkého nákupního centra, obchodní plocha 60m2.
 • Typ nemovitosti: pronájem;
 • Pracovní doba: 9:00 - 20:00;
 • Počet pracovních míst: 6 osob;
 • Zdroje financování: vlastní prostředky - 500 tisíc rublů; vypůjčené prostředky (úvěr) - 900 tisíc rublů.

Kolik peněz je zapotřebí k otevření obchodu s dětskými oděvy

Seznam startovacích nákladů podle obchodního plánu:

Obecný popis společnosti

Jaký daňový systém si vyberete pro registraci podniků. Kód OKVED

Organizační a právní forma dětského oděvního obchodu bude individuální podnikání. Pro obchod s dětským zbožím je nastaven kód OKVED 52.42.1.

Jako daňový systém byla vybrána jediná daň z imputovaných příjmů (UTII). Částka daně se vypočte podle následujícího vzorce: 15% * (1800 (základní výtěžek) * m²) * k1 * k2. Koeficient k2 pro maloobchodní prodej dětského zboží v regionu Ulyanovsk je 0,43. Celková částka daně za pokoj 60 m2 bude 10 936 rublů za měsíc.

Podrobný plán pro otevírání dětského oděvního obchodu

V současné době byly zahájeny praktické aktivity realizace projektu:

 1. Registrace individuálního podnikání v Ústavu daní;
 2. Byla uzavřena předběžná nájemní smlouva pro prostory o rozloze 60m2 ve 2. patře ve velkém nákupním centru. Cena za pronájem za měsíc je 90 tisíc rublů;
 3. Přibližný sortiment zboží našeho obchodu je vyzvednut.

Úložiště bude pracovat v samoobslužném režimu. Provozní režim má být nastaven od 9:00 do 20:00 hodin.

Organizační struktura organizace

Pro prodejní poradce bude vytvořen plán 2/2.

Administrátor bude administrátorem projektu.

výroby a služeb

Popis produktu

Sortiment výstupu může být prezentován ve formě diagramu:

Na rozdíl od běžných výrobků v našem obchodě bude prodávat dětské oblečení takových známých značek, jako jsou: Adams děti, Bon Vevey, Disney, Adidas, Mexx, Zara a mnoho dalších.

Značka na oblečení v průměru činí ne méně než 100%.

Jaké vybavení si vyberete pro obchod s dětskými oděvy

Hlavní vybavení potřebné pro práci zahrnuje:

 1. Vitríny;
 2. Regály;
 3. Závěsy;
 4. Regály;
 5. Dětské figuríny;
 6. Zrcadla;
 7. Nábytek (pohovky, židle);
 8. Systém ochrany před krádeží zboží;
 9. Pokladna a počítač.

Výrazné výhody dětského zboží

 1. Oblečení pro nejmenší bude pouze přírodní a šetrné k životnímu prostředí;
 2. Veškeré oděvy budou dodávány od předních výrobců a budou doprovázeny certifikáty kvality, které vylučují vzhled skrytých produkcí na regálech obchodu;
 3. Velký sortiment krásných dětských oděvů pro různé věkové kategorie, zimní a letní sbírky;
 4. Flexibilní systém slev a pravidelné provádění akcí na oblečení pro děti.

Marketingový plán

Úložiště docházky bude poskytováno z následujících důvodů:

 1. Obchod bude umístěn ve velkém nákupním centru s velkým množstvím zákazníků;
 2. Na stejném patře, kde se chystá otevřít obchod s dětskými oděvy, již existuje obchod s hračkami, který navštíví mnoho rodičů. Tím zajistíme další tok návštěvníků našeho obchodu;
 3. V blízkosti nákupního centra je mateřská škola a škola, která přinese i další zákazníky.

Reklama a propagace

Pro propagaci (propagaci) místa prodeje se plánuje:

 1. Reklama v masmédiích (noviny, časopisy, televize, rozhlas);
 2. Reklama v dopravě (minibusy);
 3. Bannery, bannery, billboardy;
 4. Distribuce letáků, letáků, inzerátů.

Celkově se tyto události plánuje strávit zhruba 20 tisíc rublů měsíčně.

Soutěžící

V obchodním centru, kromě nás, jsou již tři prodejny s podobným sortimentem zboží. Provedeme komparativní analýzu silných a slabých stránek našich konkurentů:

Kolik můžete vydělat za prodej dětského oblečení

Před výpočtem odhadovaných příjmů definujeme takzvanou tržní kapacitu.

Návštěvnost nákupního centra je v průměru 7 tisíc lidí denně, v pracovních dnech je 4-5 tisíc a víkendy 9-10 tisíc. 70% tohoto počtu lidí tvoří ženy, z nichž 20% jsou mumie připravené k nákupu. Převedení zájmu o počet potenciálních kupujících je 980 lidí denně. A takzvaná "průměrná kontrola" při návštěvě obchodů s dětskými oděvy je asi 1000 rublů.

Nicméně ne všechny matky, které navštívily náš obchod, jsou připraveny okamžitě koupit produkt. Obvykle je nákupní procento pouze 10%. Celkový potenciální příjem našeho obchodu je 24 500 rublů denně.

Nicméně v obchodu s dětským oděvem dochází k sezónnosti prodeje. Jeho vrchol padá na podzim-zimu a pokles tržeb se projevuje v období jaro-léto.

Představme si plánovaný měsíční plán příjmů:

Při výpočtu ziskovosti a ziskovosti dětského oděvního obchodu ve finanční části podnikatelského záměru budeme vycházet z plánovaných ročních příjmů 8,1 milionu ročně.

Výrobní plán

Objednávání párty dětského oblečení se uskuteční jak prostřednictvím webové stránky, tak z výstavních hal velkoobchodních organizací. Dodání zboží do našeho skladu provádějí dopravní společnosti.

Chcete-li vytvořit širokou škálu zboží, je plánováno přidělit prostředky ve výši 800 tisíc rublů.

U skladu bude použita skladovací místnost 15m2.

Plánované personální obsazení dětského oblečení:

Na zaměstnance budou splněny následující požadavky:

 • Dodavatelé jsou dívky ve věku od 20 do 35 let;
 • Schopnost komunikovat se zákazníky;
 • Zkušenosti s prodejem (vítáme). Plán kalendáře

Plán kalendáře

Seznam aktivit pro zahájení podnikání a jejich náklady jsou uvedeny ve formě tabulky:

Celkem za zahájení projektu bude trvat 45 dní a 1,24 milionů rublů. Finanční plán

Finanční plán

Chcete-li otevřít obchod s dětskými oděvy, bude potřebovat investice 1,4 milionu rublů. Z těchto vlastních prostředků činí 500 tisíc rublů a úvěr (bankovní úvěr) 900 tisíc rublů.

Hlavními měsíčními náklady jednotlivého podnikatele budou materiální náklady (více než 50%), tj. Pořízení zboží s následným prodejem.

Vedle materiálních nákladů podnikatel zaplatí finanční příspěvek FIU a FSS: 212,4 tisíc rublů ročně pro pracovníky a 36 tisíc rublů. za rok pro PI.

Úplný seznam všech nákladů, jakož i výpočet hrubého a čistého zisku jsou uvedeny v tabulce - prognóza výnosů a nákladů:

Čistý zisk založený na ročních tržbách činí 1,36 milionů rublů.

Výnosnost dětského oblečení podle výpočtů podnikatelského plánu je 20,7%. S takovými ukazateli se projekt sám za 12 měsíců věnuje.

V souhrnu je třeba poznamenat, že prodej dětského oblečení, navzdory vysoké konkurenci, je výnosným obchodním směrem. Krátká doba návratnosti investic v kombinaci s dobrými ukazateli ziskovosti činí tento podnik atraktivní pro mnoho soukromých investorů.

Podnikatelský plán pro prodej dětského oblečení

Představujeme vám podnikatelský plán pro otevření obchodního domu pro děti v malém městě.

Popis projektu Obecný popis projektu

Hlavní ukazatele účinnosti skladování dětských věcí:

 • Měsíční zisk = 113 530 rublů;
 • Ziskovost = 20,7%;
 • Návrat = 12 měsíců.
 • Obyvatelstvo města: 300 tisíc lidí;
 • Umístění bodu: centrum města, 2. patro velkého nákupního centra, obchodní plocha 60m2.
 • Typ nemovitosti: pronájem;
 • Pracovní doba: 9:00 - 20:00;
 • Počet pracovních míst: 6 osob;
 • Zdroje financování: vlastní prostředky - 500 tisíc rublů; vypůjčené prostředky (úvěr) - 900 tisíc rublů.

Kolik peněz je zapotřebí k otevření obchodu s dětskými oděvy

Seznam startovacích nákladů podle obchodního plánu:

Obecný popis společnosti

Jaký daňový systém si vyberete pro registraci podniků. Kód OKVED

Organizační a právní forma dětského oděvního obchodu bude individuální podnikání. Pro obchod s dětským zbožím je nastaven kód OKVED 52.42.1.

Jako daňový systém byla vybrána jediná daň z imputovaných příjmů (UTII). Částka daně se vypočte podle následujícího vzorce: 15% * (1800 (základní výtěžek) * m²) * k1 * k2. Koeficient k2 pro maloobchodní prodej dětského zboží v regionu Ulyanovsk je 0,43. Celková částka daně za pokoj 60 m2 bude 10 936 rublů za měsíc.

Podrobný plán pro otevírání dětského oděvního obchodu

V současné době byly zahájeny praktické aktivity realizace projektu:

 1. Registrace individuálního podnikání v Ústavu daní;
 2. Byla uzavřena předběžná nájemní smlouva pro prostory o rozloze 60m2 ve 2. patře ve velkém nákupním centru. Cena za pronájem za měsíc je 90 tisíc rublů;
 3. Přibližný sortiment zboží našeho obchodu je vyzvednut.

Úložiště bude pracovat v samoobslužném režimu. Provozní režim má být nastaven od 9:00 do 20:00 hodin.

Organizační struktura organizace

Pro prodejní poradce bude vytvořen plán 2/2.

Administrátor bude administrátorem projektu.

[banner_728x90text][/ banner_728x90text] výroba a služby

Popis produktu

Sortiment výstupu může být prezentován ve formě diagramu:

Na rozdíl od běžných výrobků v našem obchodě bude prodávat dětské oblečení takových známých značek, jako jsou: Adams děti, Bon Vevey, Disney, Adidas, Mexx, Zara a mnoho dalších.

Značka na oblečení v průměru činí ne méně než 100%.

Jaké vybavení si vyberete pro obchod s dětskými oděvy

Hlavní vybavení potřebné pro práci zahrnuje:

 1. Vitríny;
 2. Regály;
 3. Závěsy;
 4. Regály;
 5. Dětské figuríny;
 6. Zrcadla;
 7. Nábytek (pohovky, židle);
 8. Systém ochrany před krádeží zboží;
 9. Pokladna a počítač.

Výrazné výhody dětského zboží

 1. Oblečení pro nejmenší bude pouze přírodní a šetrné k životnímu prostředí;
 2. Veškeré oděvy budou dodávány od předních výrobců a budou doprovázeny certifikáty kvality, které vylučují vzhled skrytých produkcí na regálech obchodu;
 3. Velký sortiment krásných dětských oděvů pro různé věkové kategorie, zimní a letní sbírky;
 4. Flexibilní systém slev a pravidelné provádění akcí na oblečení pro děti.

Marketingový plán

Úložiště docházky bude poskytováno z následujících důvodů:

 1. Obchod bude umístěn ve velkém nákupním centru s velkým množstvím zákazníků;
 2. Na stejném patře, kde se chystá otevřít obchod s dětskými oděvy, již existuje obchod s hračkami, který navštíví mnoho rodičů. Tím zajistíme další tok návštěvníků našeho obchodu;
 3. V blízkosti nákupního centra je mateřská škola a škola, která přinese i další zákazníky.

Reklama a propagace

Pro propagaci (propagaci) místa prodeje se plánuje:

 1. Reklama v masmédiích (noviny, časopisy, televize, rozhlas);
 2. Reklama v dopravě (minibusy);
 3. Bannery, bannery, billboardy;
 4. Distribuce letáků, letáků, inzerátů.

Celkově se tyto události plánuje strávit zhruba 20 tisíc rublů měsíčně.

Soutěžící

V obchodním centru, kromě nás, jsou již tři prodejny s podobným sortimentem zboží. Provedeme komparativní analýzu silných a slabých stránek našich konkurentů:

Kolik můžete vydělat za prodej dětského oblečení

Před výpočtem odhadovaných příjmů definujeme takzvanou tržní kapacitu.

Návštěvnost nákupního centra je v průměru 7 tisíc lidí denně, v pracovních dnech je 4-5 tisíc a víkendy 9-10 tisíc. 70% tohoto počtu lidí tvoří ženy, z nichž 20% jsou mumie připravené k nákupu. Převedení zájmu o počet potenciálních kupujících je 980 lidí denně. A takzvaná "průměrná kontrola" při návštěvě obchodů s dětskými oděvy je asi 1000 rublů.
Vynásobení 1000 rublů pro 980 lidí. dostaneme 980 000 rublů. Vzhledem k tomu, že v našem obchodním centru je dalších 3 konkurentů, potenciální výnos na jeden obchod je 245 000 rublů.

Nicméně ne všechny matky, které navštívily náš obchod, jsou připraveny okamžitě koupit produkt. Obvykle je nákupní procento pouze 10%. Celkový potenciální příjem našeho obchodu je 24 500 rublů denně.

Nicméně v obchodu s dětským oděvem dochází k sezónnosti prodeje. Jeho vrchol padá na podzim-zimu a pokles tržeb se projevuje v období jaro-léto.

Představme si plánovaný měsíční plán příjmů:

Při výpočtu ziskovosti a ziskovosti dětského oděvního obchodu ve finanční části podnikatelského záměru budeme vycházet z plánovaných ročních příjmů 8,1 milionu ročně.

Výrobní plán

Objednávání párty dětského oblečení se uskuteční jak prostřednictvím webové stránky, tak z výstavních hal velkoobchodních organizací. Dodání zboží do našeho skladu provádějí dopravní společnosti.

Chcete-li vytvořit širokou škálu zboží, je plánováno přidělit prostředky ve výši 800 tisíc rublů.

U skladu bude použita skladovací místnost 15m2.

Plánované personální obsazení dětského oblečení:

Na zaměstnance budou splněny následující požadavky:

 • Dodavatelé jsou dívky ve věku od 20 do 35 let;
 • Schopnost komunikovat se zákazníky;
 • Zkušenosti s prodejem (vítáme). Plán kalendáře

Plán kalendáře

Seznam aktivit pro zahájení podnikání a jejich náklady jsou uvedeny ve formě tabulky:

Celkem za zahájení projektu bude trvat 45 dní a 1,24 milionů rublů. Finanční plán

Finanční plán

Chcete-li otevřít obchod s dětskými oděvy, bude potřebovat investice 1,4 milionu rublů. Z těchto vlastních prostředků činí 500 tisíc rublů a úvěr (bankovní úvěr) 900 tisíc rublů.

Hlavními měsíčními náklady jednotlivého podnikatele budou materiální náklady (více než 50%), tj. Pořízení zboží s následným prodejem.

Vedle materiálních nákladů podnikatel zaplatí finanční příspěvek FIU a FSS: 212,4 tisíc rublů ročně pro pracovníky a 36 tisíc rublů. za rok pro PI.

Úplný seznam všech nákladů, jakož i výpočet hrubého a čistého zisku jsou uvedeny v tabulce - prognóza výnosů a nákladů:

Čistý zisk založený na ročních tržbách činí 1,36 milionů rublů.

Výnosnost dětského oblečení podle výpočtů podnikatelského plánu je 20,7%. S takovými ukazateli se projekt sám za 12 měsíců věnuje.

V souhrnu je třeba poznamenat, že prodej dětského oblečení, navzdory vysoké konkurenci, je výnosným obchodním směrem. Krátká doba návratnosti investic v kombinaci s dobrými ukazateli ziskovosti činí tento podnik atraktivní pro mnoho soukromých investorů.