Recyklace odpadního papíru: možnosti rozvoje podnikání

Recyklace odpadu dnes je nejen zisková činnost, ale také velmi čestná, protože zachovává životní prostředí. A právě proto je hlavní výhodou těchto obchodních projektů jejich subvence ze strany státu. Odděleně je zde možné vybírat recyklaci odpadního papíru jako podniku. Pozitivní momenty hmoty - dostupnost surovin, jednoduchá technologie, několik možností pro rozvoj podnikání. Hlavním problémem, který čeká na všechny podnikatele, je hledání zájemců. Aby nedošlo k výpadkům, je třeba, dokonce i v plánovací fázi podnikání, hledat kupce zpracovaných produktů.

Naše ocenění:

Zahájení investic - z 500000 rub.

Saturace trhu je průměrná.

Složitost zahájení podnikání je 5/10.

Před otevřením mini-továrny na recyklaci odpadního papíru v Rusku je důležité zjistit, jakým způsobem jít. A to bude záviset na velikosti počátečního kapitálu a na tom, jak nasycen trh v určitém regionu. Takže jaké obchodní možnosti jsou vůbec možné?

Možnost jedna: sběr odpadního papíru, jeho zhutňování a další prodej

Tento scénář vývoje mini obchodů je ideální pro ty podnikatele, kteří se nemůžou pochlubit velkými investicemi. Pro realizaci plánu není zapotřebí pronájmu velkých prostor, pronájmu kvalifikovaného personálu nebo nákupu drahého zařízení.

Podnikatelský plán recyklace odpadního papíru v tomto případě zahrnuje následující technologii:

 • sběr surovin,
 • lisování odpadního papíru,
 • dodání odpadového papíru zákazníkům.

Lisovaný odpadový papír se pak dopravuje do celulózových a papírenských nebo stavebních zařízení.

Stroj na lisování odpadního papíru

Chcete-li spustit mini obchod, musíte si koupit lis na odpadový papír a nákladní automobil pro sběr surovin a dodávání zpracovaného odpadového papíru zákazníkům. Cena stroje na lisování je nízká - asi 300 000 rublů. V mnohem vážnější výši bude mít za následek nákup vlastních vozidel. Jedinou možností je koupit podporované auto. Poté můžete začít podnikat, pokud nemáte více než 500 000 rublů. A za účelem výpočtu možného zisku lze pracovat s následujícími údaji: podniky přijmou stlačený odpadní papír za cenu 1500-3000 rublů za tunu.

Díky jednoduché technologii a nízkým nákladům je možná i recyklace odpadního papíru doma - na základě prázdné garáže nebo předměstské oblasti.

Druhá možnost: částečná recyklace odpadního papíru

Začátek zpracovatelského obchodu bude nutné zakoupit stroj na zpracování odpadního papíru a získání buničiny na jeho základě. V tomto případě bude zisk z podnikání mnohem větší. Ale také stojí za to připravit se na větší výdaje.

Buničina jako hlavní surovina je aktivně používána v továrnách při výrobě papíru a výrobků z papíru. A tato součást na trhu je dražší než jen stlačený odpadový papír.

Je v blízkosti pulp a papír? Pak je výroba buničiny tou nejlepší volbou pro podnikatele.

Stručně řečeno, technologie recyklace papíru pro buničinu je následující:

 • namáčení odpadního papíru,
 • bělení a dezinfekce odpadního papíru,
 • bičování hmoty do pěny.

Výsledná pěna je buničina. A aby automatizoval proces, bude nutné vybavit prodejnu výrobní linkou sestávající z následujících názvů strojů:

 • nádrže pro skladování (s míchadly a bez nich),
 • přístroje pro bělení a dezinfekci,
 • čerpadla,
 • nadouvadlo.

V prodeji dnes již existují plně vybavené mini-linky, které stojí od 500 000 rublů. (v závislosti na výkonu a stupni automatizace). Počáteční investice však budou zahrnovat nejen cenu zařízení, ale i nákup dopravy, aby zákazník dodával buničinu. Zisk z prodeje polotovarů lze vypočítat na základě následujících údajů: podniky platí za 1 tunu buničiny 25000-40000 rub.

Třetí možnost: úplný cyklus recyklace odpadního papíru

Tato oblast podnikání bude vyžadovat významné investice. Příjem z podniku však uspokojí i ty nejnáročnější požadavky.

A co lze recyklovat?

Technologický plán výroby se bude lišit v závislosti na konkrétním typu konečného produktu.

Linka pro zpracování odpadního papíru v toaletním papíru

Organizování dílny, i když má malou kapacitu, není snadné. A první věc, kterou je třeba postarat - najít správný pokoj. Faktem je, že výroba papíru ze sběrového papíru musí splňovat všechny stanovené normy a bezpečnostní pravidla. Vhodné je v tomto případě oblast, oddělená od obytných budov.

Je zcela přirozené, že recyklace odpadového papíru do papíru a dalších výrobků bude vyžadovat přítomnost speciálního technologického vybavení v obchodě. Zde není snadné mluvit o specifických nákladech na stroje a zařízení, jelikož tyto údaje závisí na druhu přijatých výrobků a plánované kapacitě obchodu.

Nejlevnější linky (od 300 000 rublů) - pro výrobu ubrousků. Miniatura pro výrobu toaletního papíru a ubrousků bude stát podnikateli nejméně 1 000 000 rublů. Nejdražšími průmyslovými komplexy jsou linky na výrobu kartonových obalů (od 3 000 000 rublů).

Po výběru konkrétního směru můžete již koupit zařízení pro zpracování papíru pro recyklaci a příjem papírových výrobků. V spouštěcích přílohách musí být také zahrnuty pomocné stroje - nakladače, šlachy, auto k dodání. Ale všechny náklady se velmi rychle vyplatí, pokud existují prodejní kanály. Praxe ukazuje, že ve velkých osadách může být podnikání tohoto směru charakterizováno ziskovostí 50-60%. Velikost zisku z továrny na výrobu papírových výrobků bude záviset na konkrétních objemech výroby.

Doporučená literatura:

Kde získat suroviny?

Hlavním úkolem podnikatele, který se rozhodl uspořádat mini obchod v této oblasti, je dodávka surovin. Podle analytiků jsou na skládky zasílány stovky tun odpadového papíru každý měsíc. Takže s přítomností použitého papíru v obchodě by neměly být žádné problémy.

Každá moderní recyklační linka může "jíst" jakékoliv papírové suroviny. A přesto, před zahájením procesu, celý sběrný odpadový papír prochází důkladným tříděním. Všechny suroviny podle GOST 10700-97 lze rozdělit do tří tříd:

 • "A" - vysoce kvalitní suroviny z bílého psacího papíru a papírových pytlů.
 • "B" - suroviny střední kvality z různých tiskových výrobků (výjimky - noviny, lepenka).
 • "B" - suroviny špatné kvality z novin a impregnované lepenky.

Praxe ukazuje, že ve velkých městech je možné vybírat až 15 tun použitého papíru za týden.

Příjem odpadního papíru lze provést následujícími způsoby:

 • speciální nádoby,
 • sbírka od podniků,
 • nákup od firem.

Každá z těchto metod v každém případě bude vyžadovat určité náklady. Koneckonců, dokonce i svobodné vyzvednutí odpadového papíru z území organizace, nemůžete se vyhnout výdajům na nákladní dopravu a benzín. Totéž platí io kontejnerech - při nákupu musí být také zbytečné. V naší zemi ještě není rozvinutá kultura sběru odpadků, ale takové nádrže, kde každý může házet papírové úlomky, je často vidět ve velkých městech.

Doslova všechny podniky používaly odpadní papír pro každého, kdo chtěl darovat - kdyby byly odebrány jen hromady odpadků. Ale s rozvojem zpracovatelského průmyslu není neobvyklé, aby se cvičil, když se prodávají papírové suroviny spíše než dané zdarma.

Ale od kterých společností můžete exportovat odpadní papír? Nejvíce "papírové" místo je považováno za velké supermarkety (potraviny a domácí spotřebiče). Ale pak podnikatel bude muset zůstat v souladu - jistě, každý velký obchod již spolupracuje s někým.

Za účelem shromažďování a zpracování odpadového papíru nedošlo k žádným potížím a technologická linka nebyla odstrčena, bylo načase připravit prefabrikované kontejnery a uzavřít smlouvy o sběru odpadního papíru.

Podnikatelský plán pro recyklaci odpadního papíru

Známá skutečnost, že každý papír lze recyklovat. Méně známá skutečnost, že recyklace odpadního papíru je ziskové podnikání, které obvykle podporují orgány (pobídky, prémie, finanční pomoc). Tak proč ne otevřít svůj vlastní podnik v této výklenku? Co potřebujete? Největší možné studium předmětu činnosti, vytvoření dobrého podnikatelského plánu, investice.

Investice do podnikání

Za prvé, návrh jejich činností. Několik možností - IP, PE, LLC. Rozhodnutí je vaše. Finanční prostředky na to nebude jít příliš daleko - asi 5-15 tisíc rublů. Zároveň městské úřady nejčastěji přispívají k rozvoji takového podnikání, protože patří k řadě sociálně významných a čestných.

Za druhé, recyklace zařízení na výrobu odpadního papíru je velmi nákladná. Různé státní programy, které podporují malé firmy, mohou pomoci při zahájení kapitálu, a to zejména proto, že je to ušlechtilý podnik. Odpadový papír - uložené stromy!

Je lepší zakoupit okamžitě skládací struktury (tj. Hotovou továrnu o malých rozměrech). Země, která tyto rostliny vyrábí, je samozřejmě Čína. Existují dva varianty těchto inscenací - ty, které vyrábějí papír pro psaní a ty, které vyrábějí lepenku nebo obaly. Náklady na první z nich jsou řádově vyšší, zatímco ty jsou levnější, ale produktivnější. Mimochodem, takové továrny (se stuhou pro zpracování surovin a stuhou pro uvolňování nových výrobků) vyžadují nepřetržitou práci (nepřetržitě). Náklady se pohybují od 300 do 600 tisíc dolarů.

Zatřetí, je třeba zaměstnat zaměstnance, kteří budou pracovat ve vašem závodě. Aby byla zajištěna nepřetržitá činnost výroby, bude trvat tři směny pracovníků.

Mimochodem, přijetí papíru k recyklaci také stojí předem. Budete to sami? Nebo dáváte přednost dodávkám? Pokud je první, pak potřebujete vlastní automobilní vybavení. V případě druhého z nich bude cena surovin mírně vyšší.

Mimochodem, a o surovinách. To může být ze tří kategorií: vyšší, střední, nižší. První je vhodný pro psaní papíru, druhý - pro tištěné výrobky, třetí - pro lepenku a balení. Cena za tunu se pohybuje od 450 do 1600 rublů, v závislosti na tom, jaké suroviny a jak se dostat do vaší továrny. Pickup je levnější.

Takže investice jsou:

 1. Místnost,
 2. dokumenty,
 3. vybavení,
 4. suroviny,
 5. technika (v případě potřeby).

Výnos a ziskovost projektu

Pokud narazíte na stálého kupce (což je poměrně jednoduché), pak se projekt splatí za 1 rok. V případě přerušení zákazníka to může trvat asi 2-3 roky. Cena na domácím trhu se pohybuje od 23 do 28 tisíc rublů na tunu papíru (karton, obal a další).

Recyklační papír je podnik, který může přinést čistý zisk zhruba 1 milion rublů měsíčně! Navíc je to projekt, který může být sponzorován státem. Stálým kupujícím mohou být státní struktury a orgány, soukromé firmy a podniky.

Ziskovost projektu může dosáhnout 60%.

Výhody a nevýhody výroby papíru

Recyklace odpadního papíru jako podnik má řadu výhod a nevýhod. Takže na plusy je možné nést: rychlou návratnost, dobrou ziskovost. Navíc podpora státu. Úřady města respektují tento obchod s respektem a poskytují veškerou možnou pomoc jak ve fázi zahájení projektu, tak po jeho zapojení do práce.

Naopak - velké investice v počáteční fázi. Rovněž stojí za to vědět, že takové podnikání je velmi energeticky náročné, což znamená, že platba za elektřinu může letět v hezké penny. Na druhou stranu, pokud uspořádáte případ správně, můžete se spolehnout na jiný typ dotace. To pomůže snížit měsíční spotřebu. Je třeba se více naučit přímo od orgánů regionu, kde je podnik zahájen.

Vlastnosti a technologie

Pokud v počátečním stádiu nemáte potřebné prostředky, můžete vždy myslet na otevření malé továrny na výrobu ubrousků nebo toaletního papíru. Tato činnost je podobná jednoduchému zpracování použitého papíru, ale zároveň v konečném výsledku získáte produkty připravené k prodeji, které jsou vždy a všude poptávány.

[caption id = "attachment_4637" align = "alignright" width = "300"] Vaše firma: recyklace odpadního papíru [/ caption]

Náklady na takové podnikání jsou nižší. Od jedné tuny odpadního papíru můžete na výstupu získat asi 9000 rolí toaletního papíru. A zařízení je nezbytné minimum - pouze páska pro zpracování a páska pro získání hotového výrobku.

Mimochodem, sběr odpadního papíru lze provádět i různými způsoby: samostatně (instalací zvláštních kontejnerů ve městě) nebo předáním sbírky. V druhém případě bude papír doručen na zadanou adresu. Někdy je možné jezdit po ulicích města a sbírat zbytečné papírové úlomky. Třídění bude muset být provedeno sami v továrně

Technologie převodu na nové použitého materiálu je poměrně jednoduchý: krmivo namočené, drcené, vyčistit pomocných prvků (svorky, sponky, a nerozpustné částice typu tiskové barvy) a potom se přebytečná voda se odstraní. Výstupem je meziprodukt (buničina). A už od ní s pomocí speciálního stroje získáte papír. Pro speciální účel lopatky polotovar prochází obrazovce dává požadovanou tloušťku (v závislosti na druhu papíru produkty). V závěrečné fázi práce vysuší list a vytvoří se papír.

Recyklace odpadního papíru vyžaduje stabilní dodávky surovin. Je dobré, pokud bude výroba mít sklad, kde budou sklizené suroviny skladovány. Aby zařízení fungovala hladce, musíte mít vždy po ruce vše, co potřebujete. Na výstupu lze získat cca 10 tun papíru připraveného k prodeji za den. Někdy, pokud se zabýváte výrobou kartonu, pak až 20 tun.

V Rusku není tato výbava ještě příliš plná, konkurence je minimální, což znamená, že pod určitým úsilím bude podnik dosahovat dobrých výsledků, stabilních zisků a dobrých příjmů.

Podnikání od nuly až po recyklovatelné materiály

V evropských zemích se do výroby vrací až 80% domácího odpadu. V Rusku se obnovuje systém sběru recyklovatelných materiálů. To je ekonomicky výhodné pro zpracovatele a mnozí podnikatelé mají dobrou šanci otevřít své vlastní podnikání s minimálními investicemi v roce 2017.

Asi 4 miliony hektarů půdy jsou v Rusku obsazeny skládkami a není náhodou, že rok 2017 je prohlášen za rok ekologie. Federální rozpočet zahrnuje prostředky na poskytování zvýhodněných půjček na nakládání s odpady. Pro ty, kteří začínají podnikat od začátku, bude zajímavá myšlenka sběru recyklovatelných materiálů, neboť tento podnik nevyžaduje velké investice a poptávka podniků neustále roste. Vzhledem k tomu, že existuje spousta druhů "užitečných odpadků", přezkoumáme recyklované materiály v Rusku, které mají vysokou poptávku.

Jaké druhy odpadu jsou požadovány

Očekáváte otevření podnikání v roce 2017, potřebujete vědět, jaký druh odpadu je zajímavý pro stávající výrobce ve městě nebo regionu. Poptávka a ceny pro ně jsou určeny aktuálními a potenciálními kupci. Nejvýhodnější je zpracování železných a neželezných kovů, skla a odpadního papíru (tabulka 1).

Projektované zdroje, milion tun

Podíl na konečném produktu,%

Šrot ze železných kovů

Pneumatika automobilní (gumová, regenerovaná)

Vysokopecní vysokopecní pece, CHP, popel, odpady z těžby a těžby

stavební materiály (štěrk, štěrk, písek)

výrobky z termoplastických polymerů

Sekundární suroviny v Rusku se používají prakticky ve všech odvětvích průmyslu, poptávka po nich roste. Ceny se liší v různých regionech, jsou určeny potřebami místních výrobců.

1. Pneumatiky pro automobily.

Jedná se o jednu z nejslibnějších oblastí pro zahájení podnikání od začátku, nápady v tomto směru si zaslouží zvláštní pozornost. Objem odpadních pneumatik v Rusku v roce 2015 činil zhruba 940 tisíc. T. Pod pohřbu trvá více než 80% (včetně 20% spáleného) a pouze 17% z mechanicky zpracovány. Obsah použitelných komponent je uveden v Tab. 2 je potenciální tržní kapacita znázorněna na obr. 1.

Rozmanitost pneumatik podle typu vozidla

Obrázek 1. Přibližný odhad objemu pneumatik pro využití v letech 2010-2015, tis. Tun.

Nejčastěji opotřebované pneumatiky se zpracovávají na gumové drobky. Materiál je ve srovnání s kaučukovými syntetiky levnější než 2-3 krát. Trh je v počáteční fázi vývoje, ale ceny se již vytvořily, existuje poptávka a stabilní nabídka. Suroviny podléhají určitým požadavkům: odpad musí vyhovovat normě GOST 8407-89, musí být čistý, musí mít zbytkovou vrstvu kaučuku, celou stranu. Obvykle pneumatiky nejsou přijaty na discích, s hroty, smíšené gumové výrobky.

2. Odpadový papír

V průběhu let 2013-2015 je cena ze sběrového papíru se zvýšil o téměř 60%, je nyní zakázaný jeho vývozu a provádění osvobozeny od DPH. Jedná se o tradiční surovinu v poptávce na trhu, pro něj byl vyvinut GOST 10700-97. Podle tohoto dokumentu je použitý papír rozdělen podle složení do 15 tříd a 3 skupin podle kvality. Nejdražší odrůda: bílá kreslení, psaní, kopírování (MC-1A), nejlevnější - tapety, balení, plakát (MS-13B).

Suroviny jsou všeobecně akceptovány pro zpracování továrny pro výrobu:

 1. papír, obaly, obaly z vlnité lepenky (v příslušných případech);
 2. linoleum, střešní izolační materiály, vinylskin;
 3. toaletního papíru, ubrousků, jednorázového zdravotnického prádla.

Požadavky na jakost závisí na směru recyklace. Papír musí být vyčištěn, tříděn, zabalen (lisován) na brikety o hmotnosti 50 kg nebo více. Toto zpracování šetří úložný prostor a snižuje náklady na dopravu.

3. kovový šrot (černý a barevný).

Nejvýnosnějším podnikatelem je však jeho organizace - nejdražší ze všech typů recyklace. To je způsobeno potřebou licence, pravidlami a podmínkami pro její získání, stejně jako manipulací se šrotem jsou upraveny dvěma hlavními rezolucemi:

 1. o udělování licencí pro sklizeň, skladování, zpracování - č. 1287, 12.12.2012;
 2. o nakládání se šrotem a odpadem z neželezných kovů - č. 370, 11. května 2001.

Veřejné zakázky zahrnují nákup šrotu od jednotlivců a organizací, dopravy a prodeje. Povinné požadavky: příprava osvědčení o přijetí, kontrola radioaktivity a bezpečnost výbuchu. To znamená získání speciálního vybavení, školení a potvrzení dovedností zaměstnanců.

Licenční podmínky, kódy OKVED pro černý kov a barvu jsou různé. Jedná se o konkurenční aktivitu, nicméně v regionech s rozvinutým hutním a kovospracujícím průmyslem přináší dobrý příjem. Příležitost otevřít své podnikání v této oblasti je zjednodušená, pokud používáte nabídku franšízy, jsou zastoupeny na trhu.

4. Použité baterie.

Ze starých baterií je extrahováno asi 65% kovu, které se používá při výrobě nových baterií. Hlavní součástí je olovo (až 17 kg) a navíc: nikl, zinek, kobalt, oxidy stříbra. To je ekonomicky výhodné pro podniky, takže průměrné přijatelné ceny pro tento druh recyklovatelných materiálů jsou vysoké. Například v Novosibirsku existuje více než 50 společností, které nakupují baterie, a náklady se pohybují od 570 (45Ah) až po 3,400 (220Ah) rublů.

Běžné místa sběru baterií: garážová družstva, aktivní silnice, dopravní společnosti, autoservisy. Obvykle existují přijímací body, zveřejňují reklamy. Pokud se domníváte, že většina majitelů automobilů je jen příliš líní, aby konkrétně hledali místo, kde by mohly dát použitou baterii, dávají jim 150-200 rublů.

Sběr a skladování baterií však podléhají licencování. Jedná se o plýtvání 3-4 druhů nebezpečí a práce s nimi je upravena dvěma federálními zákony: č. 89-FZ (24. června 1998) a č. 99-FZ (04.05.2011). Licence se vydává jak pro IP, tak pro organizaci. Indikuje určitý typ činnosti, takže můžete omezit pouze sběr baterií, včetně jejich neutralizace (vypouštění elektrolytu).

5. Polymerní odpad (PET lahve).

Tento druh recyklovatelných materiálů představuje odpad z výroby plastů a domácí odpad od obyvatelstva. Pokud se prvních 80% dostalo do sekundárního zpracování, pak se používaly obaly, obaly, jednorázové nádobí všude, kde dochází k ucpávání rekreačních oblastí, velkých a středně velkých měst. V celkovém množství odpadků je podíl plastu více než 60-70%. Špičková dlaň mezi polymery drží PET lahev.

Hlavními spotřebiteli jsou firmy vyrábějící stavební materiály, polyethylenové fólie, plastové výrobky pro domácnost. Požadavek na to jasně překračuje nabídku (obrázek 2). Přijímací ceny závisí na kvalitě, čistotě a stupni zpracování materiálu. Takže mnohoúhelníkový odpad je 2-3krát nižší než tříděný odpad pro domácnost. Nejprimitivnější léčba, na kterou je PET vystavena, je:

 • čištění z obalů, etikety;
 • třídění podle barvy;
 • zhutňování do balíků.

Nenákladné mini rostliny pro zpracování plastů výrazně zvyšují ziskovost podniku. Například, rozsahy PET odpadu je přijat za cenu 6 rublů / kg, odpadní LDPE - od 10 rublů / kg, promyje a seřazeny b / film - na 11-13 rublů / kg, a pelety a slinování - jsou již 25-35 rublů / kg. Zatímco cena nového filmu ruské produkce se pohybuje od 39 do 49 rublů / kg.

Ve skutečnosti se trh zpracování plastů v Rusku právě začíná. Odborníci odhadují svůj potenciál na 150 milionů dolarů. Ze všech typů nákupu polymerního odpadu: přijímací místa, vylučování z odpadu, oddělený sběr domácího odpadu - tento je z ekonomického hlediska nejúčinnější.

Obrázek 2. Podíl nabídky a poptávky po PET odpadu.

6. Skleněné a skleněné nádoby.

Spolu s odpadním papírem - starými a recyklovatelnými materiály. Skleněné nádobí zjednodušilo místo jednodílného nádobí. Výrobci začali vyrábět takové originální lahve a plechovky, což značně komplikuje jejich opětovné použití.

Je vyžadována vždy a všude. Před dvěma lety začala závod Novosibirsk "Ekran" od obyvatelstva otevřít sběrná místa pro recyklovatelné materiály, protože její nedostatek ztěžoval výrobu. Skleněná vláknina je požadována v množství do 5 tun měsíčně a za pomoci dodavatelů (včetně jiných regionů) je možné shromáždit pouze 1,5-2 tuny.

Sběrná skleněná nádoba se ospravedlňuje, například v blízkosti pivovaru. Baltika tak využívá až 36% otočné láhve. Ale skříň je ještě výhodnější, protože rozšiřuje seznam potenciálních dodavatelů. Může to být firma pro instalaci okenních balíčků, můžete instalovat kontejnery pro oddělený sběr v yardech. Sklo představuje zhruba 17% domácího odpadu.

7. Počítačový šrot.

Stará elektrotechnika, počítače, telefony jsou velmi žádané, o čemž svědčí jednoduchý dotaz v Yandexu (obr. 3). Současně jsou ceny šrotu velmi dobré (obr. 4). Tato činnost se obvykle provádí prostřednictvím firemních ¬ zprostředkovatelů, kteří mají příslušné licence a jsou spojováni s zpracovateli surovin. Samy se zabývají demontáží a tříděním a vytvářejí dávky pro dodávku poměrně velkého objemu (od 300 kg).

Obrázek 3. Porovnání počtu žádostí o nákup a prodej počítačového šrotu.

To je dobrá volba pro zahájení podnikání od začátku, pokud zorganizujete přijímací místo ve vícepodlažní obytné zóně. Téměř každý byt má spoustu odpadků, které se po celé roky nacházejí kolem rohů a jsou prostě hozeny do koše. Jednoduše proto, že tam není žádné místo, kde byste ho mohli předat, a to i za malé peníze.

Sbírka technologií obsahující drahé kovy nevyžaduje licenci, ale společnost musí být zaregistrována v komoře pro zkoušky. Proto, aby to nebylo možné bez vydání povolení v první fázi, je možné provádět činnosti na základě smlouvy s jednou z těchto společností, která provádí zastupování v některém městě nebo regionu.

Obrázek 4. Ceny za technický odpad od společnosti "DiamondHand", více než 20 kanceláří v Rusku.

Na závěr.

Existují tři hlavní zdroje recyklace:

 • příjem přímo z veřejnosti,
 • export sňatků, odpad z organizací, podniků;
 • sběr, přeprava ze skládek.

Posledně jmenovaný je nejstabilnější, přestože bude nutno uzavřít dohodu s městským obytným a komunálním servisem pro jeho realizaci. Je třeba zajistit náklady na specializované zařízení, které jsou obvykle malé. Tato činnost obecně nevyžaduje licencování, s výjimkou práce se šrotem a nebezpečným odpadem (baterie, rtuť). To spadá do systému zdanění patentů - nejvýhodnější pro malý podnik.

Podnikatelský plán pro recyklaci odpadního papíru

Když hovoříme o papíře, znamená to obal z kartonu, papírový odpad z kanceláří, použité školní notebooky, učebnice, knihy a mnoho dalšího. Jako zdroj odpadového papíru může působit jako obyvatel města a městské podniky. Odborníci tvrdí, že více než dvacet procent odpadu je papír. A to platí pouze pro jednotlivce. Z organizací můžete získat více než 50% papíru. Proto není těžké najít suroviny pro otevření prodejny pro recyklaci papíru. A na tom lze vydělat dobré peníze, pokud je vše promyšlené a správně organizované. A náš podnikatelský plán pro recyklaci odpadního papíru vám bude užitečný jako příklad, na základě kterého si můžete vytvořit vlastní podnikatelský plán pro recyklaci odpadního papíru s výpočty.

Shrnutí projektu

Tento projekt je pro zkušeného podnikatele atraktivnější než pro začátečníky. Vyžaduje velké finanční investice a bude pracovat s organizačními prvky. Plus je, že stát podporuje takové závazky. Krajina nahromadila spousty odpadků, do kterých se nikdo nezapojuje, což se stalo skutečným problémem životního prostředí v rozsahu jednotlivých měst a země jako celku. Proto je možné počítat s dotacemi a podporou městské správy. A to ušetří peníze a rychle uloží případ.

Výklenek je prakticky zdarma, proto je nepravděpodobné, že by se podnikatel musel vypořádat s konkurencí. Hlavní věc je na samém počátku provést důkladnou analýzu poptávky po papírových produktech v okrese a zjistit, kde se má odpadní papír získat, a v jakém množství. Nejlepší je uzavřít smlouvy s podniky, které po výrobě zanechaly papírový odpad. Můžete spolupracovat s kancelářemi, knihovnami, školami a dalšími institucemi.

Otevřeme firmu ve velkém městě, protože v něm můžete získat více papíru. Hlavním distribučním kanálem jsou továrny a továrny, které vyrábějí obaly, tištěné výrobky a další výrobky z recyklovaného papíru a lepenky.

Tam jsou také jámy, je třeba je mít na paměti. Nejprve je obtížné najít vhodné rozměry a požární normy pro prostory, vysoké náklady na vybavení. Dalším významným rizikem je vysoký podíl materiálu již zpracovávaného v surovinách, který není vhodný pro výrobu.

Obecná charakteristika technologie

Než se rozhodnete pro případ, musíte se naučit technologii. Proces zpracování probíhá tímto způsobem:

 1. Dělníci, kteří přivezli suroviny, jsou namočeni do velkých sudů, dokud papír nezískají jednotný stav, podobný konzistenci kaše.
 2. Pak přijde postup rozdrcení.
 3. Nečistoty jsou z materiálu odstraněny: nečistoty, písek, olovo, tisková barva atd. Po vyčerpání vody zůstane buničina.
 4. Buničina se umístí do speciálního zařízení, aby se získala sraženina. Zde se používá síto.
 5. Stroj provádí zadanou tloušťku, čímž vytvoří pásku.
 6. Po vysušení suroviny se získá čistý papír.

Tento proces je poměrně jednoduchý, takže komplexní technologie v závodě nebudou potřebné.

Hledání surovin

Není možné odebírat potřebné množství surovin pro zpracování pouze od obyvatelstva. Koneckonců, Rusko zatím nevytvořilo kulturu likvidace papíru. Proto je nutné spoléhat na organizace, které pravidelně odepisují nahromaděnou dokumentaci. Ke zjištění klientů bude podnikatel muset najmout manažera nebo vytvořit oddělení (v závislosti na předpokládaných objemech), které bude hledat dodavatele papírového odpadu a prodávat je. V takovém případě musíte koupit auto (minivan nebo minibus) pro vlastní přepravu papíru nebo uzavřít smlouvu s dopravním podnikem.

Je důležité, aby suroviny nebyly staré. Již není možné získat kvalitní materiál z recyklovaného papíru. Odpad z kanceláří, knih, husté lepenky, noviny jsou nejvhodnější.

Chcete-li přilákat více zákazníků, můžete otevřít místo ve městě při příjmu odpadního papíru. To poskytne ještě potřebné suroviny.

Prodej produktů se provádí zasláním obchodních nabídek podnikům, které mohou tyto výrobky potřebovat.

Registrační formulář

Aby bylo možné uzavírat smlouvy s právnickými osobami a rozšiřovat výrobu, je nejlepší zvolit si formu LLC. Pro registraci je nutné navštívit místní pobočku federální daňové služby a předložit jí dokumenty:

 • Stanovy společnosti.
 • Žádost o registraci.
 • Zápisy z ustavující shromáždění nebo rozhodnutí založit LLC jako jediného zakladatele.
 • Informace o právní adrese společnosti.
 • Potvrzení o zaplacení státního poplatku.

Náklady na registraci LLC bude asi 30 tisíc rublů.

Pronájem místa pro výrobu

Místnost bude potřebovat hodně, bude mít několik zón. Je rozdělena na sklad pro suroviny, výrobní oblast a sklad pro skladování hotového materiálu. Je důležité vybavit vhodnou plochu pro nakládku a vykládku.

Tato oblast bude potřebovat nejméně 100 metrů čtverečních. m. Z komunikace je zapotřebí kvalitní ventilační systém, třífázová elektřina, tekoucí voda a vytápění. Místo, které si vyberete, je nejlepší mimo město, v průmyslové zóně. Je však důležité, aby obchod měl pohodlné přístupové cesty. K pronájmu je třeba zaplatit asi 50 tisíc rublů.

Vzhledem k tomu, že na začátku je nutné platit za 2 měsíce předem, podnikatel by měl mít asi 100 tisíc rublů na nájemní smlouvu s majitelem pozemku a budovy.

Zařízení

Zařízení v tomto oboru je důležité a bude muset přidělit velkou částku peněz. Ale investice jsou nezbytné, protože kvalita strojů bude záviset na fungování zařízení a kvalitě výrobků. Podnikatel, který se rozhodne věnovat této činnosti, bude potřebovat:

Podnikání od začátku: recyklace odpadního papíru

Pokud jde o odpadový papír, myslíme již použité papírové výrobky. Jejich hlavním zdrojem jsou průmyslové a obchodní podniky, v menším rozsahu - obyvatelstvo. Co lze udělat z recyklovaného papíru a kolik je ziskové?

Relevance

Odborníci odhadují, že 22% celkového množství komunálního tuhého odpadu v rezidenčním sektoru je jen odpadní papír. Komerční podniky vyhazují asi 58% papírového odpadu. Důležitost podnikání spočívá v tom, že 70 různých kusů papíru a lepenky pochází z recyklovaného odpadního papíru.

Každý rok se zhruba 100 milionů tun papírových výrobků ztratí na skládkách, které mohou být znovu použity. To nejen ušetří peníze spotřebitelů, ale také zachová ekologii. Pokud řádně organizujete podnik pro zpracování papíru, pak dosahuje ziskovost až 50%.

Registrace a organizace obchodu

Především je nutné zaregistrovat PI nebo LLC, poté vydat dokumenty v daňové službě. K organizaci firmy potřebujete:

 • prostor;
 • organizovaná sbírka materiálu;
 • prodej výrobků.

Střední závod bude schopen zpracovat až 10 tun surovin denně. Pokud takové množství odpadního papíru nenajdete, může dojít k velkým ztrátám.

Náklady na příjem odpadového papíru jsou:

 • 500-1500 rublů na tunu papíru;
 • 500-1000 za tunu lepenky.

Továrna bude nejen recyklovat papír, ale také vyrábět hotové výrobky najednou, jinak nemá smysl pracovat. Čínští výrobci nabízejí hotové mini-továrny (výrobní linky).

Pokoje a zařízení

Místnost by měla být velká. Skládá se z několika bloků:

 1. Sklad pro skladování surovin.
 2. Výrobní místnost.
 3. Sklad pro hotové výrobky.

Hlavním přínosem pro výrobu je nákup vybavení. Můžete si koupit a použít zařízení. Chcete-li šetřit peníze, je lepší okamžitě zakoupit výrobní linku, spíše než všechna zařízení zvlášť.

Při výběru zařízení je třeba začít s povahou výroby:

 • výroba potravinového papíru;
 • výroba kartonu;
 • výroba obalů.

Zařízení musí mít dopravník pro primární třídění surovin. Kvalita výstupu závisí na první fázi. Ve velkých továrnách robot automaticky třídí papír podle jeho barvy a složení.

Oddělení surovin by mělo probíhat podle následujících parametrů:

 1. Kvalita (papír / lepenka).
 2. Barva.
 3. Složení.
 4. Rychlost rozpouštění ve vodě.

Zařízení bude muset strávit asi 4 miliony rublů. Pokud se vyrábí pouze toaletní papír, pak minipivovar s předzpracováním odpadního papíru bude stát zhruba 500 tisíc rublů.

Při výběru výrobní linky je kladen důraz na typ zpracovaných produktů a jejich množství. Z odpadního papíru můžete vyrábět následující produkty:

 • toaletní papír;
 • ubrousky;
 • papírové utěrky;
 • karton;
 • balicí papír;
 • měkké střešní materiály;
 • Papír pro noviny a časopisy;
 • vlnité lepenky.

Zaměstnanci

Stroje musí pracovat nepřetržitě, takže bude vyžadován velký počet zaměstnanců. Práce budou uspořádány ve třech směnách. Pro celý cyklus bude pro každou směnu postačovat 8 osob, celkově 24 lidí bude pracovat ve třech směnách.

Proces výroby papíru z odpadního papíru

Chcete-li zahájit recyklaci odpadního papíru, je třeba alespoň minimálně pochopit tento proces. Skládá se z několika etap.

 1. Surovina je ponořena do nádrží vodou a namočena, je třeba dosáhnout stavu velkých kusů, v ideálním případě homogenního kómatu.
 2. Výsledné suroviny se rozdrtí třením nebo protřepáváním.
 3. Ze surovin se odstraní kov, špína, prach, lepidlo, barva, mastnota, písek a další nečistoty.
 4. Voda je čerpána ven, zůstává surovina nazývaná buničina.
 5. Buničina se přenese do papírenského stroje.
 6. Buben vytahuje buničinu, materiál se usadí na síť.
 7. Potřebná tloušťka je uvedena.
 8. Páska jde do bubnu k sušení, drží se dohromady a posiluje - vystupuje papír.

Tento proces je poměrně jednoduchý. Není nutné najmout technologové, kteří by sledovali výrobní proces. I když v počáteční fázi pomohl vyřešit typy papíru a finálních výrobků.

Hlavním problémem je zásobování továrny surovinami. Není možné přijímat od obyvatelstva tolik odpadního papíru. V Rusku kultura separace odpadů dosud nezačala, ačkoli začíná být zavedena soukromými společnostmi.
Produkce by měla být:

 • Zvláštní oddělení, které bude jednat s podniky o nákupu pevného odpadu. Mnoho společností ani neví o takové službě, raději hodí suroviny na skládku;
 • Auto, nebo lepší pár, aby sbíraly suroviny. Můžete podepsat smlouvu s dopravními společnostmi;
 • zařízení pro výrobu kancelářského papíru, v případě, že se budete zabývat tímto směrem.

Kde získat suroviny?

Suroviny by měly být relativně čerstvé. Pokud již byl papír již zpracován, produkt nebude tak silný. Pokud je papír již zpracován třikrát, pak z něj nic dobrého nevyjde.

Současně je nutné stanovit plán, kolik shromažďovat suroviny tohoto nebo tohoto formátu:

 1. Skupina A - kancelářský odpad.
 2. Skupina B - lepenka, knihy, průměrná kvalita odpadního papíru.
 3. Skupina B - nekvalitní suroviny, barevné kartony, noviny.

Vedle smlouvy s obchodními podniky je možné zřídit body pro příjem odpadového papíru ve městě. Může to být pravidelný kiosk nebo garáž, jejichž nájemné nebude tak velké. Populace bude nejen schopna hodit papír, ale předat peníze a získat peníze.

Místa recepce jsou nevhodná pro instalaci v hustě osídlených oblastech, ale také v blízkosti:

 • trhy a obchody;
 • školy;
 • kancelářské centra;
 • podniky veřejného stravování.

Finanční složka podniku

Kromě organizování sbírky materiálu je třeba přemýšlet o prodeji produktů. V předstihu stojí za to analyzovat konkurenci, dostupnost velkoobchodních základen a cenu za nákup produktů. Když podnik roste, můžete přemýšlet o rozšiřování produktů a vytváření vlastní značky.

Náklady na otevření a údržbu

K vydávání dokumentů budete potřebovat:

 • IP - 10 tisíc rublů;
 • LLC - 35 tisíc rublů.

Nákup zařízení bude stát od 1 do 4 milionů rublů. Saldo zaměstnancům až 10-20 tisíc rublů každý, při výpočtu 24 lidí - 240-480 tisíc rublů měsíčně.

Měsíční výdaje zahrnují:

 1. Daně.
 2. Pronájem prostor.
 3. Platba účtů za služby.
 4. Dopravní náklady.
 5. Nákup surovin.
 6. Obsah odpadních papírů.

Výše budoucích příjmů

Cena jedné tuny zpracovaných výrobků z papíru se pohybuje od 24 000 do 35 000 rublů. Pokud se postaráte o prodejní trh a pravidelné zákazníky, pak za měsíc bude možné obdržet asi jeden milion rublů.

Vzhledem k tomu, že projekt je společensky užitečný, lze vypočítat dividendy od státu nebo jinou možnost podpory, například příznivější úvěrové podmínky apod.

Doba návratnosti

Podnik může vyplatit za jeden rok. Pokud se sběr surovin nebo prodej hotových výrobků vyskytne s přerušeními, může být návratnost vrácena po 3 nebo více letech. Vše v rukou správy rostliny. Výnosnost podnikání je velmi vysoká a dosahuje 60%.

Podnikání zpracování papíru pro recyklaci a následnou výrobu papírových výrobků je slibnou a ziskovou investicí fondů. Konkurence v tomto segmentu je nízká a čím rychleji je proces zásobování surovinami a prodejem produktů organizován, tím rychleji se investice vyplatí.

Podnikání pro druhotné suroviny

Organizování obchodu s recyklovatelnými materiály je velmi slibným směrem k vytvoření zdroje příjmů.

♦ Kapitálové investice: od 1 500 000 rublů.
♦ Doba návratnosti: 12-48 měsíců.

Uspořádat podnikání pro recyklaci - je to velmi slibný směr pro vytvoření zdroje příjmů.

V současné době se však v této oblasti zabývá tolik podnikatelů a to také hraje do rukou, protože současná úroveň soutěže je průměrná nebo dokonce nízká.

Současně je vstupní prah relativně dostupný a speciální znalosti a dovednosti se nevyžadují.

Všechno spočívá na dobře promyšlené a kompetentní organizaci sbírky a v případě potřeby na rozvoj - uspořádání dílny na zpracování odpadu a výrobu nových produktů z nich.

Kdo si pamatuje sovětské časy, potvrzuje dříve, že do sběru stejného odpadního papíru se podílely všechny průzkumy.

Ale roky uplynulo, výroba byla uzavřena a mentalita lidí se změnila.

Sběr a zpracování surovin na dlouhou dobu byly považovány za "špinavé" a ne za nejdůležitější zaměstnání.

Nicméně díky popularizaci péče o životní prostředí se využívání zdrojů opakovaně stává módní.

Nejen že jsou lidé připraveni třídit své odpadky a přivést je do sběrných míst i zdarma.

Navíc a stát je připraven poskytnout jakoukoliv podporu v úsilí těch, kteří se podílejí na recyklaci.

Dochází k pochopení, že i 1 kg recyklovaného papíru již přispělo k zachování ekologické situace.

A pokud se budeme zabývat množstvím práce, kterou činí jeden sběrný materiál recyklovatelného materiálu - to je obrovský přínos.

Z tohoto pohledu by měl být tento podnik zvažován: jako účelný příspěvek ke zlepšení stavu okolní přírody.

A nejen jako zdroj příjmů.

Práce pak přinese radost a pocit vlastní důležitosti.

Recyklace recyklovatelných materiálů - podnikání s vyhlídkami


Při přípravě podnikatelského plánu byste měli podniknout tak důležitý krok jako shromažďování informací o aktuální situaci na trhu a prognózování významu vašeho podnikání.

Vezměme v úvahu, jak jsou věci s recyklací v Rusku v tuto chvíli.

Podle statistik rezident středního města za jeden rok produkuje nejméně 400 kilogramů odpadu.

A to je jen jedna osoba!

Pokud rozdělíte všechny recyklovatelné do samostatných kategorií, distribuce zhruba vypadá takto:

Jak je patrné z grafu, hlavní kategorie recyklovatelných odpadů jsou papír a plast.

Jejich sběr je snadno organizovatelný a vybavení pro jejich zpracování je relativně cenově dostupné.

Sběrná místa se nacházejí téměř ve všech městech.

To vše proto, že populace aktivně využívá tyto materiály a jsou k dispozici ve velkém množství, aby je pohodlně a bezpečně uskladňovaly.

Recyklovaný papír a plastový odpad mohou vyrábět nové produkty.

Jak otevřít sběrný bod pro recyklovatelné produkty?

"Co musíte udělat, je vytvořit skvělý produkt nebo službu pro změnu světa. Pokud tak učiníte, můžete se stát legendou. "
Guy Kawasaki

Sběr recyklovatelných materiálů začíná hledáním vhodných prostor.

Bude hrát roli skladu a musí splňovat následující požadavky:

 • Velikost místnosti by měla záviset na objemu recyklovatelných materiálů, které budete v ní skladovat;
 • Začínající podnikatelé, omezený ve výchozím kapitálu pro podnikání, mohou začít pronajmout nebo koupit garáž; postupně, s rostoucími objemy, najdete velký sklad, hangár;
 • Místnost by neměla být vlhká, zvlášť pokud sbíráte odpadní papír;
 • nezapomeňte, že místnost bude pouze středním bodem před odesláním do velkých sběrných nebo zpracovatelských středisek, takže se nepokoušejte pronajmout rozsáhlou oblast;
 • v tomto oboru nehraje žádnou roli - být sklad ve středu nebo mimo město; druhá možnost je ještě výhodnější, jelikož nájem je levnější, cílové publikum ve spacích oblastech je větší a dopravní zácpy jsou méně;
 • Sklad musí být vybaven závažím a lisem (lis bude vyžadován ke snížení objemu recyklovaných odpadů a také k usnadnění přepravy);
 • dalším nezbytným prvkem pro zahájení podnikání na recyklovatelných materiálech je nákladní automobil (nebo auto s přívěsem).

Pokud je výše uvedené, můžete bezpečně pokračovat v otevření sběrného místa pro recyklovatelné.

Nastavte cenu za kilogram konkrétního typu papíru.

A věnujte zvláštní pozornost reklamě!

Začněte tím, že oznamujete nejbližší školy, vysoké školy.

Zajímavé je umístit reklamy blízko sběrného místa.

Čím větší je publikum, které můžete pokrýt, tím dřív začnete vytvářet zisk.

Jak otevřít recyklační závod?

Ne každý podnikatel si může dovolit otevřít velkou recyklační stanici.

Existují však mini verze, které jsou snadno a pohodlně transportovány.

Tato myšlenka podnikání je zajímavá, protože je možné "cestovat" ze skládky na skládku v různých městech, přičemž každý z nich vybere několik stovek tun surovin.

Kompaktní verze je rovněž výhodné z hlediska velikosti investice.

Pro otevření továrny, která může být umístěna v kontejneru o délce 4-5 metrů, je zapotřebí 100 000 dolarů.

Současně vyžaduje pouze dodávku vody, kanalizaci a zdroj elektrické energie.

Kolik zaměstnanců potřebuje k recyklaci?

Recyklační závod vyžaduje minimálně 24 zaměstnanců.

Toto číslo je dáno skutečností, že nejméně 7-8 zaměstnanců musí opustit v jedné směně a celkem jsou uspořádány tři směny.

Proč ne dva jako obvykle?

Protože práce v takovém továrně je tvrdá práce.

A výroba by měla fungovat bez zastavení - to je specifikace této oblasti podnikání.

Zaměstnanci odpovídají za zpracování příchozích recyklovatelných materiálů.

Vyberou sňatek, třídí podle typu odpadu, nakládají odpad pro zpracování, dodají konečné produkty.

Jak otevřít závod pro mini-recyklaci

Jak víte, jeden obyvatel velké město vyhodí asi 300 kg odpadků za rok, z nich asi 40%, tj. 120 kg jsou odpadní papír - papírový odpad, vhodný k dalšímu zpracování. Mnoho lidí ví od dětství, že 1 cent z odpadového papíru ušetří 1 dospělého stromu a 1 tunu - nahrazuje 4 kubické metry dřeva.

Recyklace sběrového papíru v dnešní době - ​​a to nejen vysoce ziskové, ale také vysoce respektován povolání, která automaticky vytvoří otevřít obchod v hodnosti společensky odpovědné, které na oplátku dává začínajícího podnikateli mnoho bonusů v podobě cti od občanů a ze všeho druhu (včetně počet materiálů) povzbuzení úřadů.

Odpadový papír je rozdělen na 3 typy nebo kategorie (v souladu s normou GOST 10700-97):

Skupina "A" - vysoká kvalita (například odpad z bílého papíru pro psaní a tisk a papírové tašky nebo tašky)

Skupina "B" - průměrná kvalita (všechny tiskové výrobky kromě novin, kartonu apod.)

Skupina "B" - špatná kvalita (noviny, barevné kartony nebo impregnované speciálními látkami atd.).

Při příslušném zpracování přibližně 3/4 použitého papíru spadne do sekundárního oběhu. U nás je tento ukazatel stále velmi malý - 12%.

Zvláštnosti zařízení na recyklaci odpadního papíru

Před otevřením mini-továrna na zpracování odpadů, musí nejprve vyřešit otázku svého dodávkách suroviny: průměrný výkon mini-továrny je až 10 tun sběrového papíru denně.

Existuje několik zdrojů papíru určených k recyklaci: přijímání od veřejnosti nebo od průmyslových, obchodních a správních podniků a institucí.

Současně se vstupní cena pohybuje od 500 do 1500 rublů na tunu odpadového papíru pro skupinu "B" s výjimkou kartonu a od 500 do 1000 rublů za tunu lepenky.

Samozřejmě, že minimum z těchto částek je určen pro výpočet nákladů na sběrového papíru dovážen za účelem zpracování, které organizace a maximální - je-li to prodávající dodá do místa zpracování sama.

Optimální možností nákupu výrobní linky (sada pro zpracování surovin a výrobních hotových výrobků) je nákup hotových minipivovarů (v analýze) od čínských výrobců.

Například Harbin Equipment Plant "SEADE SHABEI" prodává hotovou soupravu za 15,6 milionů juanů (71,6 milionů rublů). Tato továrna vyrábí psací papír (10 tun za den).

Ale existují levnější možnosti, například z lepenky výrobní linky v hodnotě 5,4 milionu juanů (asi 24,8 milionu rublů.), A produkuje dvakrát tolik (20 tun denně) z lepenky nebo papírových obalů.

První mini-továrna na recyklaci odpadového papíru vyžaduje 24 pracovníků údržby (8 osob, 3 směny), druhá - 15-20 (5-7 lidí, 3 směny). Specifičnost výroby je taková, že stroje musí pracovat nepřetržitě.

Proces výroby papíru z odpadního papíru

Samotný proces je následující. Odpadový papír je naložen do speciálních nádrží s vodou, kde je namočený a míchán až do více či méně homogenního kómatu nebo velkých kusů.

Pak jsou tyto kusy papíru rozdrceny třepáním a třením. V dalším kroku ze získané homogenní směsi kovu odstraněn (svorky, atd), a jiné nečistoty - nečistoty vyplývající z prachu, písku, částice nerozpustné lepidlo, inkoust, tuk, organické zbytky, barviva, atd

Po všech výše uvedených postupech se přečerpává přebytečná voda a zbylá amorfní hmota se nazývá buničina.

Buničina je přiváděna do papírenského stroje. Dvě speciální oka bubny zvednou a výsledná frakce se usadí na mřížce. Poté je daná potřebná tloušťka a vyrovnána po celé ploše budoucího listu.

Vytvářená stuha vstupuje do sintrovacího bubnu, kde nakonec vysuší, přilne k homogenní hmotě a otočí přímo do papíru.

Jak bylo uvedeno výše, hlavním problémem je zásobování továrny surovinami. V Rusku bohužel kultura zpracování pevného domácího odpadu a zvláště jeho oddělená likvidace dosud nedosáhla evropských, nebo například japonských ukazatelů.

Mnoho organizací často prostě vyhodí odpadní papír místo toho, aby jej recyklovalo. Proto s největší pravděpodobností muset také zahrnovat zaměstnance Clicker a sběratele surovin (a to není o nic méně než 6 osob na 3 malých nákladních automobilů a malých dodávek, kromě asi dvou desítek pracovníků v obchodě).

V tomto scénáři, mzdový fond, počítat pro 15-20 tisíc rublů. na osobu a měsíc se pohybuje od 315 do 600 tisíc rublů.

Jak výhodná je produkce papíru ze sběrového papíru?

Průměrná světová cena za tunu psacího papíru je 760 amerických dolarů, 850 dolarů - cena za tunu lepenky. V rublech to je přibližně 22,3 tisíc rublů, resp. a 24,9 tisíc rublů. Ale to je na zahraničních trzích.

Tuzemští výrobci nabízejí stejný dopisní papír za cenu od 780 do 1100 dolarů za tunu (22,8 - 32,2 tisíc rublů..), a deska - z 18,5 na 26,5 tisíc rublů.. za tunu.

Takže i když se předpokládá, že realizační cena je minimální, náklady na pracovní sílu jsou maximální a suroviny zakoupené za nejvyšší cenu, zisk se rovná více než 5,5 milionu rublů. za měsíc (za papír) a 9,6 milionu rublů. (pro lepenku).

Dokonce i když odečteme poplatky (a výrobu papíru ze sběrového papíru - vodě a energeticky náročný proces), že „kruhu“, který je velmi hrubě a s obrovským populace počtu ve výši 75% ze zisku, dostaneme respektive 1,4 a 2,4 milionu čistý zisk (skutečné údaje budou ještě vyšší). V první případě tedy bude návratnost zařízení jen o něco málo přes 4 roky a v druhém méně než rok.

Výroba ubrousků a toaletního papíru ze sběrového papíru

Pokud nejste připraveni na takové velké investice, není to děsivé. Recyklační činnost může být otevřena a mnohem levnější, například počínaje výrobou toaletního papíru nebo ubrousků.

K tomu potřebujeme pouze stroj na výrobu buničiny za cenu 1,6 - 6,7 milionů rublů. (v závislosti na množství nakládky - od 1 do 30 tun) a skutečné linie pro výrobu tkanin (toaletní papír), které lze zakoupit za 16 milionů rublů.

Od 1 tony surovin se vyrábí přibližně 9 - 9,5 tisíce rolí toaletního papíru připraveného k použití.

To znamená, že náklady na jednu tunu hotového výrobku (při zohlednění nákladů na suroviny, náklady na platy zaměstnanců a náklady na výrobu elektřiny a vody je od 8 do 11000. Rub., Zatímco náklady na standardní 120-gram válce (na základě nákladů kartonové rukávem, a nálepka) - cca 2-3 rublů čerpání minimální množství produkce -.. 9 tisíc rolí den a měsíc od sebe rovnající se 24 pracovními dny, získáme celkovou produkci 216 tisíc rolí..

Pro čistotu výpočtů používáme cenu 3 rublů za 1 roli - hrubé náklady, takže se rovná 648 tisíc rublů.

Při minimální přirážce pouze 20% (tj. Realizovatelná cena 3 rublů 60 kopek) dostáváme čistý měsíční zisk přibližně 130 tisíc rublů. Je pravda, že doba návratnosti tohoto zařízení je poměrně velká: více než 11 let.

Zdá se, že tato technologie není příliš výhodná pro použití jako hlavní, ale jako další - docela.

Video pro recyklaci odpadního papíru

Automatické podnikání. Rychlý výpočet ziskovosti podniku v této oblasti

Vypočítejte zisk, návratnost, ziskovost jakékoli činnosti za 10 sekund.

Zadejte počáteční přílohy
Příště

Chcete-li spustit výpočet, zadejte startovací kapitál, klikněte na tlačítko níže a postupujte podle dalších pokynů.

Čistý zisk (za měsíc):

Chcete provést podrobný finanční výpočet pro podnikatelský plán? Použijte bezplatnou mobilní aplikaci "Business Calculations" pro Android v Google Play nebo si objednejte profesionální obchodní plán od našeho odborníka v oblasti plánování podnikání.