Vlastní podnikání: výroba smažených slunečnicových semen. Podnikatelský plán pro výrobu osiva: technologie a vybavení

Smažené slunečnice jsou v naší zemi velmi oblíbené. A je rád, že koupí všechno: nejen mladí lidé, ale i starší lidi. Poptávka po této kategorii svačiny je stabilní, takže v tomto výklenku existuje příležitost stavět ziskové a slibné podnikání. O tom, jak uspořádat produkci osiva a jejich implementaci, budeme mluvit dnes.

Vlastnosti skupiny výrobků

Porovnáte-li smažené slunečnicová semena s jinými produkty pocházejícími z kategorie svačiny (lupínky, čipy atd.), Pak se příznivě liší tím, že cílové publikum jejich spotřebitelů je nejširší. Popularitu slunečnicových semen lze vysvětlit následujícími faktory:

- absence věkových omezení mohou děti, dospělí a starší osoby používat;

- nedostatek omezení na místě použití, můžete jíst semena doma, na ulici a uvnitř (například někteří jsou potěšeni, že je potají v kanceláři);

- nepřítomnost negativního vlivu na lidské tělo při mírném užívání tohoto přípravku.

Kromě toho je hmotnost semen obsahují takové látky, užitečné pro člověka jako vitamíny ze skupin A, B, D a E, zinek, hořčík, jakož i nenasycených mastných kyselin. Při požití tohoto výrobku pomáhá snižovat hladinu cholesterolu v krvi, urychluje regeneraci kůže, zlepšuje stav vlasů a má uklidňující účinek na lidský nervový systém, který umožňuje, například, že je jednodušší vyrovnat se s odvykání kouření. Z tohoto důvodu, organizování výroby pražených semen, můžete si být jisti, že vaše výrobky jsou nejen neuškodí ničí zdraví, ale bude také užitečné.

Hlavní body podnikání

Výroba smažených semen, stejně jako jakýkoli jiný podnik, má řadu vlastností. Patří sem:

 1. Dostupnost surovin, stejně jako relativně nízké náklady.
 2. Možnost koupit levný stroj pro výrobu semen.
 3. Rychlá návratnost počáteční investice.

Navíc je velmi lákavé nazvat perspektivu dalšího rozvoje podnikání. Například zařízení používaná snadno překonfigurovat na pražení kávových zrn, arašídy, dýňová semínka, a tak dále. D. Pokud se v budoucnu rozhodnete zakoupit další jednotky, je možné, aby se zapojily do výroby oleje, margarínu, lněný olej, krmné mouky a mnoho dalších produktů.

Všechny výše uvedené činí tuto společnost velmi úspěšným a slibným nápadem. Nejprve je třeba vypracovat podnikatelský plán pro výrobu.

Semena jako podnik: spotřebitelé a marketing hotových výrobků

Výrobci smažených slunečnicových semen se zpravidla nebudou zabývat jejich maloobchodním prodejem, preferují velkoobchodní dodávky. Za tímto účelem je třeba stanovit smluvní vztahy jak s velkými obchodními sítěmi, tak s řadou malých obchodů, stánků a kiosků, a také s distributory a velkoobchodními kupci, pokud je to možné.

Nepodceňujte činnost konkurentů v tomto segmentu, což činí velmi pečlivé plánování všech činností zaměřených na rozšíření distribučních kanálů vašich produktů.

Jak vyrobit smažené slunečnicová semena?

Technologie výroby osiva zahrnuje následující etapy: kalibrace, praní, solení, smažení, chlazení, leštění, balení a balení. Nabízíme Vám podrobnější uvážení jednotlivých okamžiků

Kalibrace

V této fázi je oddělování velkých zrn od malých zrn, stejně jako jejich čištění od trosky. K tomu se používají kalibrační agregáty nebo vibrační síta, které mají funkci dělení produktu do několika frakcí.

Dřez

V tomto stádiu je produkt čištěn. Jednotky pro praní mají konstrukci tunelu přes typ a jsou rozděleny do následujících typů:

- s horním zavlažováním;

- se spodním a horním zavlažováním, což zajišťuje důkladnější mytí výrobku;

- s jedním ohřívačem na výstupu;

- se dvěma topnými tělesy, které vám umožní lépe vyschnout semena, a tím snížit jejich dobu smažení.

Solení produktu

Tato fáze se používá při výrobě produktů se slanou chutí. K tomu se zařízení používá k přidávání přísad (dražé bubny). Agregáty tohoto typu se zpravidla používají ve velkém měřítku.

Frying

To je nejdůležitější etapa produkce semen. Kvalita hotového výrobku bude záviset přímo na kvalitě zařízení používaného pro smažení. Nejčastěji se k tomuto účelu používají elektrické bubnové pece vybavené bubnem z nerezové oceli, záslepkami, termoregulátorem, tlumičem a špachtle pro odběr vzorků. Někdy se na tomto zařízení nacházejí také chladiče.

Kromě elektrických bubnových pecí, které běží na plyn, jsou také velmi běžné. Zachovávají všechny technické vlastnosti prvního, ale mohou ušetřit hodně na elektřině.

Chlazení

Vzhledem k tomu, že po pečení semena po dlouhou dobu udržují vysokou teplotu ve skořápce, aby se vyloučila možnost nadměrného smažení, jsou ochlazovány pomocí speciálních agregátů. Toto zařízení může být dvou typů: dopravník nebo otevřený kruhový konstrukční prvek vybavený obracečem a směrovým prouděním vzduchu.

Leštění

V této fázi probíhá proces jemných čisticích prostředků z odpadů a ložisek uhlíku. Na tento účel se používají stroje pro čištění a leštění. Mimochodem, pokud výrobní linka obsahuje podobné zařízení, není nutné počáteční mytí surovin.

Balení a balení

Jak víte, vzhled výrobku je velmi důležitý v procesu prodeje určitého produktu. Výjimkou nejsou smažené semena. Proto je nutné nejen rozvíjet vhodný design obalu, ale také zakoupit kvalitní vybavení.

Zařízení na výrobu semen

Hlavní investice do výroby těchto produktů budou souviset s nákupem potřebného vybavení. Obsahuje zpravidla následující názvy:

- jednotky pro praní a sušení (v počáteční fázi, abyste minimalizovali náklady, můžete tento postup provést ručně);

- Agregáty pro kalibraci slunečnicových semen;

Samozřejmě můžete zařízení zakoupit samostatně, ale nejlepší možností je zakoupit hotovou výrobní linku.

Pokud je vaše investice v obchodě omezená, můžete si koupit miniaturu pro výrobu smažených semen. Je založen na elektrické peci schopné produkovat 60-100 kilogramů hotových výrobků za hodinu. V tomto případě se předpokládá, že praní a sušení budou prováděny ručně. K udržení takové výrobní linky budou zapotřebí dva lidé. Náklady na to bude asi 450-500 tisíc rublů. Toto zařízení je určeno pro dílnu o rozloze 30-35 metrů čtverečních.

Pokud se rozhodnete koupit plně automatizovanou výrobní linku, bude potřebovat nejméně 1,2 milionu rublů na nákup. V tomto případě potřebujete dílnu, jejíž plocha je nejméně 50 metrů čtverečních.

Místnost

Pokud se rozhodnete začít vyrábět smažené semena, budete potřebovat pro tyto účely pronajmout vhodný pokoj. Především musí mít dostatečnou plochu pro umístění všech zařízení. Také musí splňovat všechny požadavky sanitární a epidemiologické stanice a požární služby a mít přístup k hlavním komunikacím. Nejlepší je vybrat si pokoj na okraji města ve výrobní oblasti, což ušetří na jeho pronájmu.

Podnikání ve výrobě smažených semen: finanční stránka problému

Nejprve doporučujeme odhadnout přibližné počáteční investice. Takže, pokud jste se rozhodli uspořádat výrobu pražených semen na nákup mini-linky pro jejich výrobu, bude muset investovat zhruba 1 milion rublů na začátku tohoto případu (včetně nákupu surovin, nájemné a najímání pracovníků).

Pokud jde o příjem, měsíční výnos bude asi 800 tisíc rublů. Ve stejné době, čistý zisk bude na úrovni 110 tisíc rublů. Počáteční investice se tak může vyplatit po 10-12 měsících aktivní práce.

Takže můžeme usuzovat, že smažené semena jako podnik - velmi lukrativní, slibné, vysoce výnosné a rychle splacené podnikání.

Nové obchodní nápady

Vypražená slunečnicová semínka je pro většinu obyvatelstva velmi oblíbeným potravinovým produktem. Mnoho lidí z času na čas klepalo na semena a pro určitou spotřebu produktů, balených v jasných sáčcích, se stalo jakousi příjemnou volnočasou.

Přes relativně nízké prodejní ceny hotového výrobku je produkce smažených semen spolehlivou investicí podnikových fondů. Podnikání "na semenech" je nákladově efektivní a relativně jednoduchý proces s minimální dobou návratnosti.

Kde začít?

Jak uspořádat proces výroby smažených semen od začátku? Po registraci obchodního subjektu musíte získat povolení k otevření obchodu v Rospotrebnadzor. Registrace osvědčení o shodě pro tento typ výrobku je nyní dobrovolným postupem - lze jej kdykoli získat na základě předložení balíčku dokumentů a vzorku konečného produktu.

Technologie smažení semen

Proces průmyslové přípravy smažených slunečnicových semínek se skládá z několika stupňů:
- kalibrace a odmítnutí surovin;
- čištění a mytí;
- pražení a chlazení speciálních zařízení;
- balení hotových semen.

Doporučení pro organizaci pražení semen

Chcete-li otevřít výrobu, potřebujete pokoj, který odpovídá všem hygienickým a požárním normám pro potravinářské objekty. Údržba strojů a obalů v malém obchodě bude vyžadovat úsilí týmu 2-3 pracovníků.

Nejjednodušší zařízení pro průmyslové pražení osiva je elektrická nebo plynová pec typu bubnu.Základem tohoto zařízení je kovový buben s obracečem, okna pro odstraňování vlhkosti a teplotních regulátorů.

Jiné oblíbené zařízení pro výrobu smažených slunečnicových semen - pec s funkcí pečení v "fluidním loži". Technologie spočívá v umístění suroviny ve speciální nádobě a zpracováním s horkým vzduchem pod tlakem, poskytnout v těchto modelů ventilyatora.Primenenie má důležitou výhodu - při smažení semen v formě suspenze saze usazují na výfuk, a to bez kontaminace hotového výrobku.

Infračervené agregáty pro smažení semen jsou založeny na sušení surovin ve výrobním okruhu úzkým tepelným zářením. Pece mají vysokou účinnost a dobrý ekonomický parametr, protože nepoužívají energii k ohřevu okolního prostoru. Přístroj vyrábí vysoce kvalitní produkt bez nečistot a částic uhlíku. Použití takového modelu zaručuje čistotu procesu a zabraňuje kontaminaci a nadměrnému zvýšení teploty ve výrobní hale.

Pracovní proces pro smažení semen nemůže být organizován bez dalších zařízení. Dopravník se skládá z chladicích zařízení a strojů pro čištění a leštění výrobku. Pokud je surovina silně znečištěná, budete muset umýt různé konstrukce. Pro počáteční kalibraci semen a odstranění nečistot jsou nutné kalibrační zařízení nebo jednoduché frakční vibrační síta. Výběr konkrétního modelu agregátů závisí na velikosti prostor, finančních rezervách a principu fungování výrobní linky.

Konečným stupněm průmyslového procesu je balení hotových semen s použitím speciálních přístrojů do jasných balení různých velikostí. Čím je design balení lepší, tím vyšší je poptávka po vašich produktech. V počáteční fázi bude dobrým nástrojem pro zvýšení zájmu spotřebitelů propagace propagace, čímž se zvýší uznání produktu.

Správně upravený výrobní proces a 100% provedení hotového výrobku vám umožní dosáhnout ziskovosti ve výši 85%. Finanční prostředky investované do výroby budou splaceny za měsíc, což dále přinese stabilní zisk podniku a jeho majitelům.

Video zobrazující plně automatizovanou výrobu smažených semen

Čtěte také:

Speciálně pro hobiz.ru

Otázky, chybové zprávy nebo typografické chyby v tomto článku, prosím, zanechte komentář.

Otevřeme mini-shop pro osivo

Praxe ukazuje, že neexistují žádné špatné obchodní nápady, existují nepříznivé okolnosti nebo nesprávný přístup k implementaci. De facto pro úspěšný start není překážkou velká konkurence, nebo nedostatek zkušeností, hlavní věc, že ​​mají velkou touhu a správně vypočítat síly, a samozřejmě v úvahu prodejní strategie. Vzít tyto axiomy jako základ, můžete se zcela nový pohled na způsob, jak uspořádat svůj první případ.

Podíváte-li se na malou firmu, aniž byste se podívali na konkurenci a na nedostatek zkušeností, můžete vidět celou řadu úspěšných myšlenek, a to především mini výrobu různých formátů. Bohužel, praxe podnikání v Rusku přinesla nejprve obchodní a maloobchodní prodejny, ale zkušenost západních zemí naznačuje, že tento přístup je klamný. V návaznosti na realitu vývoje tržních vztahů lze předpokládat, že v blízké budoucnosti se očekává, že maloobchodní trh není snadné časy, a naopak, mini-semináře budou mít hmatatelný impuls k rozvoji. Samozřejmě tak jasné vyhlídky jsou strategické výpočty, ale "musíte připravit saně od léta". I když kromě strategických výhod mnoho malých výrobních nápadů má velmi specifické výhody a může zajistit vysokou ziskovost podniku. Dnes budeme mluvit o jednom takovém směru, také se přihlásit k blogu, celou řadu článků věnovaných tomuto směru se připravují k publikaci. Dovolte mi připomenout, že publikace obsahuje tři články s popisem, s vybavením, s výpočty podnikatelského plánu, bude to zajímavé.

Obsah

Dovolte mi připomenout, že dříve jsme se zabývali myšlenkami na malou produkci rohlíků, knedlíků, díry a recyklace pneumatik. Dnes mluvíme o produkci smažených slunečnicových semen.

Semínka bez falešné skromnosti, lze nazvat nejoblíbenější produkt v Rusku „zabít čas“, například ve Spojených státech tento výklenek zabírají popcorn. Skutečné objemy spotřeby smažené slunečnicová semena v zemi, prostě nevědí, samozřejmě tam je statistika hlavních výrobců, ale podle odborníků berou ne více než 10-30% trhu, ačkoli tato čísla jsou otevřeně převzata ze stropu. Jistě je možné si všimnout trend v posledním desetiletí na růst „civilizace“ na trhu a rostoucí poptávka po balené „tovární“ pražených semen. Ale jako vždycky. krutý vtip s producenty hrál svou chamtivost. Velmi brzy velký byznys odmítl spolupracovat s „kvalitou“ a začal pracovat na principu „množství“, čímž se rozepnul ze strany spotřebitelů. Mělo by však být objektivní někdy vinu nejen výrobce pražených semen, ale i zprostředkovatelé, nedodržení skladovacích podmínek hotového výrobku při dodání. Jako kdyby nebylo výsledkem těchto akcí došlo k významnému zhoršení kvality osiva ready „značkové“ společnosti. Tento faktor se začal používat malý podnik, což umožňuje pouze malou mini závod na výrobu pražených semen v regionálním měřítku, a velmi úspěšně.

Silné stránky myšlenky mini obchodu pro výrobu smažených semen

 • - nízké ceny vstupů do obchodu, více o seznamu zařízení pro výrobu smažených semen zde. (publikováno 18.04.2014);
 • - vysoká ziskovost zpracování slunečnicových semen;
 • - snadnost organizace. Potřebujeme malou místnost, minimální požadavky od dozorčích orgánů, včetně CEU, minimální, malý počet zaměstnanců a obvyklá infrastruktura, ve skutečnosti to samé o daních, stačí zaplatit USN a příspěvky;
 • - technologická jednoduchost výrobního procesu;
 • - vysoká poptávka. Stojí za zmínku, že poptávka po slunečnicových semenech existuje po celý rok, což je daleko od sezónních.

Výroba smažených slunečnicových semen

 • - organizování prodeje produktů mini-shopu. Nejtěžší problém a vyžadující zvláštní pozornost, plus netradiční přístupy ve fázi marketingové sítě.
 • - potřeba dalších investic do reklamní společnosti.

Jak vidíme mínusy v malém obchodě trochu, ale jsou poměrně významné, teď budeme zvažovat hlavní fáze otevření výroby.

Fáze prvního otevření výroby je výběr prostor.

Místnost pod mini obchodem pro smažení semen by měla být poměrně prostorná, optimálně až do 100 čtverců, plus 30-40 čtverečních úložného prostoru. Na svých zařízeních nejsou stanoveny žádné zvláštní požadavky na regulační orgány, jako je tomu u jakékoliv výroby, obložení, větrání, elektrické energie a tekoucí vody. Dobrým přírůstkem bude, když do místnosti vložíte plyn. Plynové skříně jsou o něco ekonomičtější než elektrické, ale praxe ukazuje, že není nutné zvlášť provádět zemní plyn přinejmenším v počáteční fázi vytváření malé výrobní haly, což je příliš vysoké náklady. Vlastně všechny požadavky a samozřejmě prostory dílny potřebují požární poplachové zařízení. Ty jsou povinné pro všechny druhy výrobních činností.

Druhá etapa - výběr zařízení pro malou výrobní dílnu.

Ve skutečnosti existuje několik možností, můžete jít na nejkomprimovanější verzi a koupit minimální soubor zařízení, které bude obsahovat:

 • pece na smažení semen,
 • balicí stroj
 • chladič chladiče.

V takových případech bude použití ve výrobě mít pouze hotové kulinářské semeno (dříve kalibrované, sušené a čištěné). Takové suroviny budou dražší, než běžné osivo zemědělců, které je ještě třeba zpracovat. Je třeba poznamenat, že nákup dalších zařízení pro kalibraci a čištění je poměrně drahý a ospravedlňuje takové zařízení pouze s více či méně významnými objemy. O tom budeme hovořit zvlášť v článku věnovaném zařízením pro mini obchod pro výrobu smažených semen.

Otevření třetí etapy - instalace zařízení

Všechna zařízení používaná při výrobě smažených semen jsou stanovena nezávisle a nevyžadují zvláštní podmínky nebo znalosti, ačkoli pokud si koupíte novou, pak samozřejmě nejlepší možností je nákup s instalací firmy od výrobce. Mimochodem, jednoduchost instalace zařízení a demontáž poskytuje velkou mobilitu v oblasti výroby smažených semen, což je další velký plus. Například stejná rybářská dílna je mnohem obtížnější "pohybovat", což často negativně ovlivňuje. Vzhledem k malým investicím do otevírání výroby a mobility je to skvělá volba pro ty, kteří se chtějí pokusit sami ve výrobním směru a snít o mini obchodě.

4. etapa v zahájení malé výroby - vyberte dodavatele surovin.

Samozřejmě, v ideálním případě bychom chtěli najít jeden kanál dodávat kvalitní semena kalibrované vaření, ale praxe podnikání ukazuje nereálnost této možnosti. Obvykle má tento dodavatel velmi vysoké ceny a je připraven na slevy pouze při vysokých objemech. Malý obchod si to nemůže dovolit, protože neustálé hledání dodavatele a trvalé zásoby surovin vnitřních podmínek. Upřímně řečeno, že nejlepší možností je zakoupit slunečnice uprostřed sklizně, během tohoto období slunečnicová semínka jsou prodávány za nejnižší cenu. Zvlášť pokud si koupíte „pole“ a mají své vlastní „vylepšit“, které vedly k prodejného stavu a prodejem semen po novém roce. malá stáj pro skladování nákladů slunečnice zařízení je relativně levné, hlavním problémem je další práce se semeny, což znamená přítomnost určitých zařízení. A to jsou další náklady. Zatímco výdaje pár lety, výpočty pro jednotné zemědělské platby na oplátku na výstavbu mini výtahu pro zpracování a skladování semen, došli k závěru, že tyto náklady platit za sebe ve dvou úspěšných sezónách. K nákupu surových slunečnic je však zapotřebí také peníze, a to je další zátěž pro podnikání. Obecně doporučuji přesunout jeden ze způsobů:

 • - První, práce s malými farmami, které mají vlastní skladovací zařízení. Právě tato kategorie prodává slunečnice v malých množstvích během celého roku, aby podpořila podnikání. Nákladová cena v tomto případě se značně liší v závislosti na ceně slunečnicových semen na trhu;
 • - druhá je vytvoření vlastních skladovacích zařízení a nákupu v období sezóny, což znamená další investice do otevření vlastní výroby. V takovém případě bude malá prodejna pro produkci osiva mít po celý rok více či méně stabilní cenu a samozřejmě jistou stabilitu.

Pátá etapa - smažte semena.

Ve skutečnosti se nic zvláštního mini shopu neliší od technologie vaření slunečnice doma. Hlavním rozdílem může být přítomnost automatické dopravní pece, ale pro malou výrobu je lepší používat pece s periodickým zatížením semen. Je to levnější, pokud jde o zahájení podnikání, a dává příležitost lépe řídit proces pražení a to již ovládá kvalitu hotového výrobku. Kvalita je klíčem k úspěchu myšlenky.

6. etapa - realizace hotových výrobků.

Jak již bylo řečeno, implementace je největším problémem při otevírání malé produkce a nezáleží na tom, v jaké oblasti. A relativně smažené slunečnicová semena zvláště. Osvědčeným způsobem, jak prodat malý obchod, je pracovat s "domácími" obchodními domy, zatímco většina takových obchodů vlastní malé podniky, které si nevybírají dodavatele. Aby bylo jasné, velké sítě vyžadují nejen velké slevy, ale také poplatek za umístění zboží na police. V důsledku toho, a za to stojí za to, že začínáte svou firmu pracovat s maloobchodníky, stojí za to udělat dvě hlavní věci najednou:

 • - dumping. Nabízíme naše výrobky pod velkoobchodní ceny značkových výrobců;
 • - okamžitě je nutné poskytnout semena různých balení, od nejmenších balení po 500 gramů.

Navíc nezapomínáme na reklamní společnost, v tomto případě jsou billboardy velmi dobře na dopravních uzlech s jasným a nezapomenutelným sloganem a samozřejmě výkresem. Není nutné "vynalézt" samotnou reklamu, bude optimální se obrátit na profesionální reklamní agenturu. Druhou metodou, která se osvědčila pro úzkou regionální podnikání, jsou propagační kampaně s využitím cen a procházení "měkkých" hraček na dopravních uzlech.

Praxe otevření ukazuje, že pro utváření plnohodnotné prodejní sítě bude trvat půl roku intenzivní práce s maloobchodními prodejnami. Tento faktor by měl být zohledněn při sestavování podnikatelského záměru, který by vytvořil "zásobu" síly pro projekt, který se vyvíjí.

Nezapomeňte se přihlásit, v následujícím článku budeme hovořit o vybavení a obchodním plánu smažených slunečnicových semen, stejně jako o řadě publikací na téma mini obchody.

program "Váš podnik" pro výrobu smažených slunečnicových semen

Jak začít podnikat? Bude to o přenosu? projekt pro výrobu smažených slunečnicových semen

Obchod na semenech - smažená slunečnicová semínka

Je podnikání dobré na semena? Po celou dobu používání smažených slunečnicových semen bylo považováno za zábavnou zábavu. Pokud jsou semena chutná, velká, mírně slaná, pak se jejich způsob, jak jíst, velice zaujme. Děti i dospělí se těší této činnosti při sledování filmů, čtení novin a časopisů, jednoduše chatování nebo komunikaci na ulici se sousedy. Ve venkovských oblastech jsou smažené semena velmi populární u všech věkových kategorií.

Výroba smažených semen je nákladově efektivní investice finančních prostředků společně s jednoduchostí výrobního procesu, krátkou dobou návratnosti. Bylo by vhodné vzít na vědomí myšlenku výroby smažených semen ze slunečnicových semen, ale mnozí podnikatelé se velice bojí nízkých cen konečného produktu, který je již na trhu.

Toto stanovisko je podvodné a velmi odlišné od skutečnosti:

 • Práce na množství a kvalitě výrobků výrazně zvyšují potenciální zisk pro podnikatele.
 • Nízkonákladová neznamená práci mini-továrny „na nulu“, naopak, komerčně tam jsou vždy nové, pěkně zařízené semena do různé chutě, a proto investice do tohoto druhu činnosti ospravedlnit náklady.

Podnikání na semenech, jako nápad, nelze vyhnout, protože levné vybavení a dostupnost surovin.

Podnikatelský plán pro podnikání na smažených semenech

1. Organizační a právní forma registrace mini-továrny

Skládá se ze dvou typů:

 • Form LLC s jednoduchým systémem zdanění. Doporučuje se, aby se dva nebo více lidí podílelo na zakládání podniku. Vyžaduje určitý počáteční fond, speciální pečeť, zákonnou dokumentaci a další.
 • Individuální podnikatel (IP). Těžká jednoduchá registrace u daňových úřadů, údržba zpravodajské dokumentace a účetnictví.

Obě formy registrace jsou vhodné pro výrobu smažených semen. Přidělení společnosti do jakékoliv právní formy se provádí po uvedení OKVED 15.33 "Zpracování a konzervování zeleniny, ovoce, které nejsou součástí jiných skupin".

2. Potvrzení o hygienickém a epidemiologickém osvědčení u příslušných orgánů

K tomu musíte požádat o oblast Rospotrebnadzor, kde se nachází výrobní závod. Certifikace dnes není povinná. Je možné vydat dobrovolné osvědčení o shodě výrobků s normami kvality. Dokument dokumentuje dodržování hygienických a ekologických norem při výrobě hotového výrobku.

Dostupnost takových důkazů bezpečnosti je pro spotřebitele atraktivní, a proto zvýší poptávku po konečném produktu:

- Smlouva o pronájmu pro oblast výroby;
- Technický pas pro výstup;
- Zákonná dokumentace;
- Osvědčení o registraci podle státních struktur;
- Technická charakteristika výrobního zařízení.

Zařízení a typy výrobních linek pro smažení semen

1. Klasická bubnová pec.

Známým zařízením v podniku je bubnové pece. Skládá se z termoregulátorů, bubnu, obraceče, oken pro odstranění vlhkosti, lžíce na odběr vzorků. Někdy modifikace takových zařízení zahrnuje chladiče.

2. Plynový ohřívač.

Nejznámějším spotřebitelem jsou bubnové pece s plynovým potrubím. Palivo pro takové pece je dodáváno běžnými plynovými lahvemi. Funkčnost těchto zařízení je poměrně vysoká.

3. Horký vzduch na pánvi.

Neméně populární model modifikace pece. Vlastností tohoto vzorku je samotný proces, ve kterém se semena naloží do zásobníkových nádrží a smažou se v "vroucí" vrstvě. Semena jsou smaženy na váhu pod tlakem konstantní práce ventilátoru. Důležitým aspektem při výběru takového systému pro výrobu výrobků je schopnost vyfukovat připravované suroviny tak, aby se usazeniny usadily na filtrech výfukového potrubí bez smíchání s hlavní hmotou.

4. Infračervené pecové moduly.

Princip činnosti je účinek infračerveného záření. To umožňuje smažení slunečnicových semen, pouze suroviny jsou ohřívány a není vzduch kolem celého objemu výroby. Tyčinky takové úpravy jsou schopny zajistit nepřetržitý provoz zařízení a vysoký výkon. Na výstupu takových agregátů jsou hotové rovnoměrně vypražené produkty získány bez usazenin, nadbytečných nečistot. Infračervené pece mohou být použity pro pražení ořechů, zeleniny včetně brambor.

Výhody těchto konstrukcí pece zahrnují:

 • Energetická účinnost v energetických nákladech;
 • Čistota produktu;
 • Vyloučení ohřevu stěn pece, tvorba uhlíkových ložisek na povrchu semen;
 • Zachování provozní teploty ve výrobních dílnách;
 • Přesnost definic provozních režimů pece. Absence sazí, kalu, kouře.

5. Mikrovlnné smažení.

Modifikace mají maximální výhody oproti ostatním modelům zařízení pece. Cena jedné jednotky bude přibližně 1,5 milionu rublů. Technologické linky v podmínkách moderní výroby umisťují funkce infračervených pecí, nádrže na pražení horkým vzduchem.

6. Chladicí systémy pro hotový výrobek.

Nedostatečné ochlazení smažených semen neumožní výrobu kvalitního produktu, který by spotřebitel chtěl. Důvodem je prodloužené chlazení semen v přírodních podmínkách. Zachování skořápky slunečnicového semene horkého stavu po dlouhou dobu vede k poklesu objemu vyráběných výrobků, což snižuje produktivitu mini závodů. Chladicí systémy zabraňují slunečnicovým semenům před nadměrným smažením a poskytují nejlepší kvalitu při připravenosti.

K dispozici jsou 2 typy zařízení pro chlazení:

 • kulatá nádrž pro otevřený typ pro zasypání;
 • instalace dopravníku.

Výběr zařízení závisí na úplném technickém vybavení podniku, a to od pracovní plochy závodu.

7. Leštící zařízení. Umožňuje uvolnit skořápku semen z uhlíkových ložisek, odpadních inkluzí. Pokud je takový systém instalován na výrobní lince, není nutné vypláchnout suroviny.

8. Stroje pro balení v procesu balení. Dokončení procesu výroby hotových slunečnicových semen. Klasická forma balíku má formu balíku tří švů (2 vodorovně, 1 svisle - "euro" švu), který tvoří jakousi "polštář". Zařízení je vybaveno speciálními dávkovačmi objemu a hmotnosti. Krásnější, originální obalový materiál a jeho design, čím vyšší je potenciální poptávka spotřebitelů.

Pravidla pro provoz balicích strojů

Semena, smažená různými způsoby, jsou umístěna do skladovací kapacity stroje, pomocí linky vstupují do dávkovače, kde je obal vytvořen v souladu s rozdělením výroby na požadované části. Důležitým nuánem při výběru designu je jeho výkon, tedy kolik balení se smaženými semínky bude trvat 1 min.

Je důležité mít možnost stanovit potřebný způsob výroby a dávkování výrobků. Díky těmto možnostem je jednotka schopna poskytnout vysoký výkon v krátké době spolu s hospodárností. Pokud je podnikatel omezen v prostředcích, stojí za to zvážit možnost techniky bez poloautomatického dávkovače pohonů.

Práce balicího zařízení by měla doprovázet 2 provozovatelé strojů. První měří požadovaný počet semen, usína v nádrži, druhý měří velikost budoucího balíčku a spojí švy. Pak je musí odříznout na poloautomatickém mechanismu a skládat balené semena do speciálních balení pro přepravu (krabice).

Technologický postup výroby smažených semen

Výroba semen zahrnuje několik etap:

 • výběr surovin podle velikosti, typy (kalibrace);
 • čištění z nečistot, mytí, solení;
 • smažení;
 • chlazení;
 • balení podle objemu.

Kalibrace nastává rozdělením suroviny podél síta s vibrátorem v dutině kalibračního stroje. Takové úpravy kvalitativně rozdělují suroviny na určité druhy. Oddělení do frakcí zajišťuje kvalitu konečného produktu.

Zařízení na praní by mělo mít kapacitu 150 kg / h.

Typy praček:

 • horní zavlažovací systém;
 • systém dolního / horního zavlažování (používá se při pečlivém ošetření semen vodou);
 • s ohřívačem na výstupu.

Pokud výroba vyžaduje výrobu smažených semen s přídavkem soli, bude odůvodněno instalace draženého mechanismu (stroj pro zavádění aromatických přísad). Tento typ technického vybavení je používán, je vhodný pro velkou produkci a má vysoce výkonné ukazatele.

Proces smažení je možný pomocí pecí různých úprav. Všechny jsou určeny pro smažení volně sypkých surovin. Semena, která prošla předběžným tříděním, jsou vystaveny smažení. Řidiči linky provádějí vizuální kontrolu kvality výrobků, v případě potřeby zastavují otáčení bubnu trouby. Pokud proces smažení přesáhl uspokojivě, zaměstnanec nalévá hotový produkt na připravené kontejnery pro další chlazení a balení.

Během jedné hodiny by měl pražce poskytnout produkty s následujícími kvalitními výrobními údaji:

 • Stejná teplota na všech hořácích (nastavení je pomocí reduktoru);
 • rovnoměrná vlhkost každé secí jednotky;
 • stejná pokojová teplota.

Chlazení smažených semen se provádí pomocí chladicích zařízení s jeho dalším designem a balením v balení.

Podnikový design. Organizace výroby smažených slunečnicových semen

1. Výrobní oddělení

Požadavky na výběr musí odpovídat místům, kde jsou potraviny připraveny k použití v potravinách. Správná konstrukce areálu, hygienické podmínky, požární bezpečnost jsou rozhodujícími podmínkami. Celková plocha místnosti by neměla být menší než 60 m², skládající se z několika ploch pro skladiště, výrobky pro vaření a výrobní sektor. Aby se zabránilo vzhledu hlodavců, je nutné betonovat podlahu a instalovat kovové dveřní konstrukce. Místo pro mini-továrnu pro výrobu pražených semen může být umístěno kdekoliv. Bude dostupnější pronajmout si budovu mimo město, kde budou náklady přibližně 6000 rublů měsíčně.

Nákup surovin:

 • Semena surového 1 t - 22 000 rublů. To zahrnuje dopravní náklady.
 • Obalový materiál z filmu 1 kg - 150 rublů.

Servisní pracovníci

Řízení výrobní linky v podniku může provádět 2 osoby. Jeden je schopen spojit své přímé závazky s kontrolou technického vybavení a jeho nepřerušovaným provozem. Druhý je schopen jednat jako agent pro dodávky surovin a realizaci hotového výrobku. Mzdy zaměstnanců za měsíc na jednotku budou 10 000 rublů.

Stroje a zařízení

Cenově dostupnou volbou za nízkou cenu bude výrobní proces za následujících podmínek:

 • Přítomnost plynové trouby pro smažení - 33 000 rublů;
 • Chladicí systém (s filtrací z nečistot, kalu) - 32 000 rublů;
 • Balicí zařízení - 45 000 rublů;

Shrnutí čísel získáváme 110 000 rublů.

Výpočet ceny jednoho balení slunečnicových semen v 50 gramech:

 • Semena surového ovoce 0,050 kg - 1,1 rublů, s 1 kg surovin = 22 rublů;
 • Balení - 0,3 rublů na základě 1 kg filmu = 150 rublů;
 • Práce provozovatelů (smažení, třídění, balení) - 0,36 rublů na jedno balení;
 • Elektřina, nájemné, plyn - 0,69 rublů;
 • Komunální platby (elektřina, voda, plyn) - 0,03 rublů.

Výsledek: 2, 45 rublů vychází výroba 1 balení smažených semen v 50 gr.

Výrobní linka je schopna vyrobit až 1800 balení na 50 gramů (asi 90 kg) za směnu. Pro 22 pracovních směn bude výstup za měsíc přibližně 39 700 připravených k jídlu semen v balení (téměř 1 tunu). Cena balení osiva v maloobchodním prodeji začíná od 16 rublů. Vezmeme-li 20% DPH, dostaneme 12,8 rublů.

Ukazuje se, že výnos jednoho sáčku semen se rovná množství 10,35 rublů. Skutečné příjmy z prodeje osiva v maloobchodních prodejnách budou uvedeny na čísle 409 860 rublů.

Výsledek: 409 860 - 97 020 - 110 000 = 202 840 rublů čistý měsíční zisk. Zisk po zdanění (15%) bude 171 414 rublů.

Poměr čistého zisku tohoto druhu podnikání činí 85%. Ukazuje se, že se 100% prodeje bez mimorozpočtových nákladů, bude podnik generovat příjem 172,414 rublů.

Organizace dodávek

Úspěch každého podniku je soulad se spotřebitelskou poptávkou na moderním trhu. Individuální řešení zde bude velmi užitečná. Je nutné se lišit od konkurence, takže přidání nějaké chuti, použití "speciálních receptů", které mají "překvapení" uvnitř balíčku jsou vynikající reklamní pohyby. Obecně platí, že investování něčeho zvláštního do balíku s produktem se stalo dobrým směrem při propagaci zboží.

Tento způsob rostoucí poptávky spotřebitelů se stal neuvěřitelně populární u výrobců. Lidé reagovali na takové reklamní triky a zvyšovali prodejní schopnost produktu. Reklama na město, televizi, obrazy firemního loga na dopravě, balíčky, billboardy propagují značku značky. Investice do reklamy jsou považovány za přiměřené a nákladově efektivní. Rozšíření kruhu potenciálních kupujících je řešeno přesně reklamním vlivem na osobu.

Přítomnost stálých zákazníků na výrobky, neustálé prodlužování spolupráce s nimi přinese podnikatelům stabilní příjmy. Zákazníci mohou být soukromými i obchodními subjekty - kiosky, supermarkety, supermarkety. Organizace akcií a slev na uvolnění prvních zásilek na samém začátku výrobní obchodní cesty může vytvořit příznivý důvod pro další prosperitu mini továrny. Obchodování se semeny v jakémkoli způsobu výroby bude vynikající investicí pro úspěch podniku. Individuální přístup a soulad s konkurenčním trhem poskytnou podniku pravidelný příjem a spotřebiteli bude předložen lahodný a vysoce kvalitní produkt.

Jak podniknout semináře

Semena jsou kulturou pro Rusy. Milují je všichni, kteří mají zuby. Přestože nemohou být nazývány ani jídlem, ani snackem, přesto se v roce 2000 nakonec hodili jako občerstvení. Pak pak vydělat na tento výrobek spěchal mnoho výrobců.

Segment balených semen se opravdu zotavil v letech 2004-2005. Sukhariki v té době z velké části vyčerpal růstový potenciál a jejich producenti v jejich potěšení dosáhli využití chuti červeného a černého kaviáru. Ale semena získala pouze hybnost. Spotřebitel se stal náročnějším na kalibru a odrůdu a producenti buď si pamatovali nebo viděli, že semena jsou zdravým produktem, a začali o nich psát na balících, které hrají zájmy spotřebitelů. Trh rostl a kvantifikoval: pokud na počátku devadesátých let se slunečnicová semena praštila 15-20 společností v zemi, nyní v každém regionu Ruska - pět až šest produkcí. Nyní je tempo růstu tohoto trhu v hodnotovém vyjádření 11-16% ročně a segment nazvaný "ostatní občerstvení", který zahrnuje semena (spolu s hráškem, řasami apod.), Vzal 50,7% trhu snacků. Jeho objem se odhaduje na 1,4 miliardy dolarů.

Noví hráči v tomto obchodě primárně přitahují jeho jednoduchost a nízká vstupní prahová hodnota, která dokonce majitel může překročit dokonce 100 tisíc dolarů. A samozřejmě téměř úplná absence federálních značek na trhu, která by mohla zkazit hru malým producentům na zemi.

Podnikání na semenech je malá dílna s pražicí pecí a plnicí linkou. Chcete-li otevřít takovou produkci, nemusíte vědět moc, stačí koupit vybavení a certifikáty. Domácí zařízení včetně pece a balicí linky s kapacitou 50 tun za měsíc lze zakoupit za 50 tisíc rublů. Dovozní kapacita 150-160 tun za měsíc bude stát 350 tisíc. Dalších 50 tisíc dolarů půjde k nákupu první dávky surovin v množství nejméně 30 tun (cukrářské slunečnicové odrůdy stojí od 30 rublů na kilogram), nájem prostor a další výdaje. Obecně se ukazuje, že můžete otevřít výrobu s kapitálem 100 tisíc dolarů. Je pravda, že tyto výpočty jsou správné pouze pro regiony. Podle odhadů v blízkosti moskevských hráčů bude počáteční investice činit nejméně 500 tisíc dolarů. A přesto je toto podnikání jedinečné, a to pouze proto, že je možné odrazit investice do tří měsíců. Semena jsou poptávka a jsou velmi rychlé. Prodejní cena za kilogram balených osiv
chki dosahuje 70 rublů v regionech a v Moskvě - někdy dokonce 100. Kromě toho jsou distributoři dokonce připraveni vzít zboží na předplacení od osvědčených výrobců.

Ale podle všech odhadů zkušených podnikatelů zde nemůžete získat miliony. Ti, kteří ji vzali, si vážně koupili auta a domy - ale to je strop, tvrdí odborníci. Ti, kteří zoufale potřebují své vlastní podnikání, ale nemají mnoho peněz, si však nemusejí vybrat: chytí své zuby za příležitost úspěšně "nastartovat".

Diskutují o budoucnosti svého podnikání, malé hráče nejsou v žádném spěchu.

Jejich podnikání je zcela závislé na dodavatelích surovin, což je hlavní problém na tomto trhu.

Záležitost spočívá v tom, že v létě může surovina skončit, v příštím ročním období nebudou žádné další zbytky. Velké společnosti začnou prodávat suroviny v mělkých cenách, které je skutečně vytlačují z trhu.

Sezónní nedostatek surovin může být zhoršen špatnou sklizní. Nejhorší ze všech je, že drobní výrobci jsou nuceni nakupovat všechno od dodavatelů, včetně špatně kvalitních rancidních surovin, které leželo měsíce ve skladu.

Je zřejmé, že zemědělský trh má největší šanci podkopat trh. Pražírny a balírny také není proti tomu, jít do zemědělství, ale najít stavebních pozemků a dozvědět se, jak pěstovat kulturu arbitrární je jistě složitější než toast.

S ohledem na federální výrobců, které jsou smažené od 500 tun za měsíc, plány mají poměrně ambiciózní - zvýšit objem a přestěhovat se do sousedních oblastí s cílem pokrýt celou zemi, budování národní značky.

Pravdivý "cizinci" mohou neochotně vstupovat na místní trhy.. Alespoň pokud je to otázka základního kanálu prodeje slunečnicových semen - obchody s pěší dostupností a stánky. Mimochodem, podle hráčů na trhu je 90% balených semen "čerpáno".

Kromě regionálních výrobců, kromě odkazů na území, tam je ještě významná výhoda -Nízká cena, nepřekonatelnou překážkou pro ty, kteří jsou zvyklí pracovat s segmentu high-rozpětí prémie.

Nejjednodušší způsob, jak mohou federální hráči proniknout do místních trhů, je prostřednictvím sítí, i když tento formát obchodu nedává velký obrat na trhu se zabalenými osivy. Přihlášení tam i pro velké společnosti není cílem samo o sobě, ale spíše příležitostí propagovat váš produkt.

Prodejci, kteří souhlasili s přijetím slunečnicových semen na svých regálech pouze před dvěma lety, měli čas, aby zhodnotili svůj obrat. Proto téměř všichni již prodávají slunečnicová semínka pod vlastními ochrannými známkami. Je zřejmé, že síť tradičně deklaruje ceny produktů pod vlastní značkou je o 10-40% nižší než průměr pro trh. A také se stává, že velcí maloobchodníci se snaží snížit cenu výrobců v takovém rozsahu, že jsou nuceni opustit takovou spolupráci. Obecně platí, že podmínky sítě jsou těžké a někdy dokonce nejsou pro výrobce přijatelné.

Pokud jde o reklamní strategii pro producenty osiva, tváří v tvář rostoucí konkurenci na trhu, musí hráči používat různé metody propagace, někdy vymýšlející zcela inovativní techniky.

Společnosti "Region" a "Razdolye" se podařilo rozšířit prodejní trh tím, že přesvědčili "Rospechat" (a to je 700 poboček podél okraje), aby do svého sortimentu vložili semena. Navíc Razdolye zamýšlí propagovat semena i při sportovních a rekreačních akcích, jako jsou fotbalové utkání a pivní slavnosti. Současně se společnost snaží spotřebiteli přesvědčit, že semena nejsou plevelný výrobek a vyvíjejí speciální balíček, který se skládá ze dvou sklenic, z nichž jeden je určen pro plevy. Tak, "Razdolye" se snaží přinést slunečnice do kin. A pozitivní zkušenost spolupráce již existuje s "CentrFilm" v Moskvě. Jediná věc, ze které se kina bojí, je, že prodeje semen zamrazí prodej popcorn.

Ale to není celý arzenál nástrojů pro prezentaci firmy na trhu. Tato rezerva má další krok: v supermarketech, které dosud neměl čas, aby se stal výrobce slunečnicových semen kompletní reklamní arena, „Expanse“ se chystá uskutečnit propagační akce zahrnující dívky vyryazhenny staré dámy, a to i s plátěnými taškami.

Obecně platí, že na tomto trhu hodně závisí na reklamní strategii hráčů. Podle prognózy odborníků mohou ve dvou až třech letech velké společnosti, které jsou schopny příslušně propagovat svůj výrobek, přemístí malé výrobce z trhu. A do roku 2010 bude trh již rozdělen mezi několik federálních značek.

Na základě článku Věry Kolerové publikované v časopise Business Magazine

* * *Článek více než 8 let. Může obsahovat zastaralé údaje

Automatické podnikání. Rychlý výpočet ziskovosti podniku v této oblasti

Vypočítejte zisk, návratnost, ziskovost jakékoli činnosti za 10 sekund.

Zadejte počáteční přílohy
Příště

Chcete-li spustit výpočet, zadejte startovací kapitál, klikněte na tlačítko níže a postupujte podle dalších pokynů.

Čistý zisk (za měsíc):

Chcete provést podrobný finanční výpočet pro podnikatelský plán? Použijte bezplatnou mobilní aplikaci "Business Calculations" pro Android v Google Play nebo si objednejte profesionální obchodní plán od našeho odborníka v oblasti plánování podnikání.

Podnik pro výrobu a prodej smažených semen

Přidáno do záložek: 0

Jak vydělat peníze na smažené semena

Smažená slunečnicová semínka může být nazývána jedním z nejpopulárnějších produktů, které milují a pravidelně konzumují mnoho lidí. Vzhledem k tomu, že organizace výroby a proces prodeje tohoto výrobku jsou dostatečně jednoduché a nákladová cena je velmi nízká, bude takový podnik velmi ziskový. Vzhledem k jednoduchosti výroby smažených semen může jeden podnikatel kombinovat tuto činnost s dalšími oblastmi podnikání.

Výroba a prodej smažených slunečnicových semen. Jak začít podnikat?

Je velmi snadné stanovit výrobu a prodej smažených slunečnicových semen. Hlavními pozitivními faktory tohoto chápání budou nízká cena samotných surovin, jednoduché technologie používané při výrobě tohoto výrobku a vysoká poptávka. Existuje však několik důležitých prvků, které by měly být zpočátku řešeny. Smažená slunečnicová semínka je tedy potravinářským výrobkem, což znamená, že pro jeho výrobu musí být splněny určité požadavky. Musíte například mít technický pas, který potvrzuje kvalitu použitých surovin a bezpečnost konečného produktu. Je nutné, aby hotové výrobky splňovaly požadavky na potraviny. Druhým důležitým aspektem bude vysoká úroveň hospodářské soutěže: dnes je na trhu poměrně spousta společností, které na prodej nabízejí smažené osivo a za účelem získání pozornosti potenciálních kupců je zapotřebí kompetentních reklamních metod.

Na videu: Jak vydělat peníze v Číně na smažené semena

Důležitým krokem při zakládání podniku pro výrobu smažených semen bude nájem výrobních a kancelářských prostor a vybavení dílny potřebným vybavením. Velikost výrobních prostor může být malá: 30-50 m². na začátku to stačí.

Ještě před otevřením podniku je nutné zakoupit vybavení potřebné pro výrobu osiva:

 • stroj na smažení;
 • chladicí zařízení;
 • stroje na čištění a leštění semen;
 • zařízení pro balení a balení hotových výrobků. Tato etapa bude velmi důležitá, protože kvalita a design obalů jsou často rozhodující a určují popularitu značky.

V případě, že obchodní plán počítá s prodejem Semínka velkoobchod, podnikatel úkolem se stává mnohem jednodušší: v tomto případě by nebylo nutné při vytváření reklamních kampaní a vytváření obalů semen designu. To značně zjednoduší výrobní proces.

Video: Proces smažení semen na domácím zařízení v Číně

Na videu: Jak začít podnikat na smažených semenech

Hlavním prvkem dílenského vybavení bude zařízení pro smažení slunečnicových semen. Pro tento účel se často používá elektrická bubnová pec. Abyste ušetřili elektřinu, můžete použít podobné zařízení běžící na plyn. Druhým popularitou a kvalitou práce bude zařízení speciální bunkr, smažení semen s proudem horkého vzduchu. Aplikované a vysoce výkonné, ekonomické, ale nákladné pece pracující na bázi infračerveného záření.

Výše počáteční investice do organizace produkce smažených semen se bude značně lišit v závislosti na zvolené technologii a stupni jejich výroby. Kromě existujících pecí je k dispozici speciální zařízení pro chlazení hotového výrobku. Za tímto účelem se používají speciální chladiče, jejichž působení zabraňuje nadměrnému smažení produktu.

V průměru bude automatizovaná výrobní linka pro výrobu smažených semen vyžadovat jen přes 100 000 rublů. Ujistěte se, že vzít v úvahu v obchodním plánu a náklady na nákup surovin, což jsou asi 20 tisíc rublů na tunu surovin. Vzhledem k tomu, že výroba smažených semen je téměř úplně automatizovaná, nejsou pro obsluhu strojů potřeba více než 2 pracovníci. Kromě toho při prodeji hromadného osiva slunečnice bude manažer muset jednat s prodejem a vyhledáváním partnerů.

Organizační forma a registrace podnikání ve Spolkové daňové službě

Výběr organizační formy bude velmi důležitý pro organizaci podnikání. Je-li zakladatelem podniku jedna osoba, je lepší zvolit formulář PI. Také pro začínající podniky existuje zjednodušená forma LLC, která umožňuje převést jako daň určitou pevnou platbu a neplatí další odpočty.

Hlavní rozdíl mezi LLC a IP, kromě potenciálního počtu zakladatelů, bude rozsáhlejší balíček dokumentů. Tak, aby mohli začít malou továrnu jako společnost budete muset přijít s oficiálním názvem pro nové společnosti, která bude uvedeno v žádosti o registraci právnické osoby. Je také nutné poskytnout právní adresu budoucí společnosti, která nemusí souhlasit s adresou výrobních zařízení.

Kromě těchto údajů v prohlášení o založení společnosti, které poskytují údaje o všech zakladatelů společnosti, jakož i kódy NACE, které odpovídají specifika budoucích činností.

Jak vydělat peníze na smažené semena

Balíček dokumentů přiložených k žádosti o registraci organizační formy LLC bude následující:

 • kopie pasu, identifikační číslo každého zakladatele;
 • stanovy;
 • rozhodnutí o založení organizace;
 • Zápis z jednání zakladatelů (požadováno pouze v případě, že existuje několik vlastníků).

Povinná bude dostupnost schváleného kapitálu, bez něhož bude registrace společnosti LLC nemožná.

Otevírání mini-továrny zpravidla umožňuje jednodušší organizační formu IP, zejména pokud je zakladatelem jedna osoba. Získání statutu individuálního podnikatele umožňuje podání přihlášky do pobočky FTS odpovídající registraci občana nebo on-line na internetových stránkách této státní struktury. Po zaplacení státní povinnosti a vyplnění zvláštní žádosti podává podnikatel své informace a informace o budoucí činnosti, osvědčuje je kopiemi pasu, identifikačním číslem a potvrzení o zaplacení poplatku.